HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2024-06-03
Per Person Resultatdatum: 2023-12-31
Ute för 2023
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Andersson, Alexander -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-13 3 000 m MS 10:40.48  PB 4 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-23 Terränglopp MS 1:04.29  62 15 km » Lidingöloppet, Lidingö
2023-10-01 5 km (gatulopp) MS 19.27  [1] PB » Hässelbyloppet, Grimsta, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 40.10  PB 357
2023-10-07 10 km (gatulopp) MS 39.46  PB 69 » Djurgårdsvarvet, Djurgården, Stockholm
2023-10-14 4 000 m terräng MS 17.04  30 » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
2023-10-28 ½ maraton MS 1:26.33  PB 66 » Uppsala Marathon, Uppsala
Not
[1] - Mellantid
»  Brunnstedt, Kalle -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-04-02 Stadslopp MS 49.39  1 11,67 km » Stockholms Bästa, Södra Djurgården, Stockholm
2023-06-03 5 km (gatulopp) MS 20.53  [1] SB » Stockholm marathon, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 41.54  [1] SB
½ maraton MS 1:28.20  [1] SB
Maraton MS 3:03.43  PB 429
2023-09-13 3 000 m MS 9:56.33  SB 3 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-23 Terränglopp MS 2:00.04  100 30 km » Lidingöloppet, Lidingö
2023-10-07 10 km (gatulopp) MS 36.02  PB 20 » Djurgårdsvarvet, Djurgården, Stockholm
2023-11-04 ½ maraton MS 1:22.05  [1] SB » Höstrusket, Stockholm
Maraton MS 2:49.12  PB 2
2023-12-31 5 km (gatulopp) MS 18.17  PB 3 » Nyårsloppet, Vallentuna
Not
[1] - Mellantid
»  Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-03-16 10 km (gatulopp) MS 38.11  SB 2 » Stockholms Bästa, Södermalm, Stockholm
2023-04-19 Stadslopp MS 20.49  2 5,78 km » Stockholms Bästa, Karlbergskanalen, Stockholm
2023-04-29 Stadslopp MS 31.42  2 8,20 km » Stockholms Bästa, Ulriksdal, Stockholm
2023-05-13 5 km (gatulopp) MS 20.41  [1] SB » Göteborgsvarvet, Göteborg
10 km (gatulopp) MS 40.52  [1]
½ maraton MS 1:29.12  PB 730
2023-05-21 Terränglopp MS 28.40  2 7,52 km » Stockholms Bästa, Ältasjön, Nacka
2023-05-28 1 500 m MS 4:35.22  SB 6 Final » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2023-05-31 Terränglopp MS 29.14  2 7,04 km » Stockholms Bästa, Nackareservatet, Nacka
2023-06-10 10 km (gatulopp) MS 36.33  PB 56 » Söder Runt, Södermalm, Stockholm
2023-06-16 5 000 m MS 17:40.06  SB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-08-02 3 000 m MS 9:47.57  PB 2 Finalheat 2 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-08-19 5 km (gatulopp) MS 18.35  [1] SB » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 36.52  58
2023-08-29 5 000 m MS 17:11.11  PB 11 Final E » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-09-13 3 000 m MS 9:43.05  PB 2 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-17 10 km (gatulopp) MS 36.41  10 » Sicklaloppet, Nacka
2023-10-01 5 km (gatulopp) MS 17.48  [1] PB » Hässelbyloppet, Grimsta, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 36.28  PB 95
2023-10-14 4 000 m terräng MS 15.36  26 » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
2023-10-28 Terränglopp MS 19.06  1 5,2 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-06 Tresteg MS 15.24  +3.2 1 Final » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2023-06-17 Tresteg MS 14.90  0.0 SB 1 Final » Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-07-02 Tresteg MS 15.12  +1.2 SB 1 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-06 Tresteg MS 15.03  0.0 1 Final [¤] » Julichansen #1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-07-15 Tresteg MS 15.09  +2.6 1 Final » Nonamespelen, Sävstaås IP, Bollnäs
15.01  +1.9
2023-07-30 Tresteg MS 15.20  +0.3 SB 4 Final » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
2023-08-05 Tresteg MS 15.56  +2.2 1 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
15.02  +1.7
2023-08-16 Tresteg MS 14.81  -0.2 1 Final » Enköpings längdhoppsgala, Enavallen, Enköping
2023-08-27 Tresteg MS 15.77  +1.7 SB 1 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-09-02 Tresteg MS 15.27  +1.4 5 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-09-10 Tresteg MS 14.60  -0.1 1 Final [¤] » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hundeyin, Andrea -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-04 150 m MS ej start  » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-10 100 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-11 400 m MS ej start 
   Jonhammar, Tomas -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 ½ maraton MS 1:23.40  SB 276 » Göteborgsvarvet, Göteborg
»  Jonsson, Niklas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-08-19 5 km (gatulopp) MS 16.08  [1] SB » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 32.46  SB 12
Not
[1] - Mellantid
   Kold Erlandsen, Kristoffer -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-04 Längd MS ej start  » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-08-26 Längd MS 6.02  0.0 PB 8 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
»  Kårelid, Victor -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-03-19 10 km (gatulopp) MS 56.12  SB 34 » Stockholms Bästa, Södermalm, Stockholm
2023-04-02 Stadslopp MS 1:07.48  23 11,67 km » Stockholms Bästa, Södra Djurgården, Stockholm
2023-04-23 Stadslopp MS 30.01  21 5,78 km » Stockholms Bästa, Karlbergskanalen, Stockholm
2023-04-28 Stadslopp MS ej start  8,20 km » Stockholms Bästa, Ulriksdal, Stockholm
2023-06-03 Terränglopp MS 42.00  15 7,04 km » Stockholms Bästa, Nackareservatet, Nacka
   Orrsveden, Fredrik -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-03-25 10 km (gatulopp) MS 35.51  64 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2023-03-25 10 km (gatulopp) MS 35.51  SB 64 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2023-08-30 Stadslopp MS 28.33  1 8 km » Hamninloppet, Henån
»  Otieno, Dennis -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-18 100 m MS 10.63  -1.1 SB 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-06-01 100 m MS 10.35  +2.7 1 Heat 2 » Bannister Opening, Slottsskogsvallen, Göteborg
10.48  +2.3 1 Final
2023-06-07 100 m MS 10.34  +2.6 1 Final A » Upsala Summer Series 1, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-06-10 100 m MS 10.31  +2.7 1 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2023-06-17 100 m MS 10.50  +1.0 SB 1 Final » Niklas Minne, Hällåsen Arena, Söderhamn
2023-06-21 100 m MS 10.40  +2.8 1 Heat 2 » Lundakvällen, Centrala IP, Lund
15.72  +3.5 6 Final
2023-07-01 100 m MS 10.45  +1.5 SB 1 Heat 4 [¤] » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
10.35  +2.1 1 Fional A
2023-07-06 100 m MS brutit  A-final » Julichansen #1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-09-09 4 x 100 m MS 40.85  3 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
Not
[¤] - Efteranmäld
   Pathiakis, Nikolaos -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-04 300 m MS ej start  » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
   Quambari, Hamido -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 ½ maraton MS 1:27.59  SB » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
2023-07-07 ½ maraton MS ej start  » SM halvmaraton, Anderstorp
   Salehian, Sam -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-10-07 10 km (gatulopp) MS 37.47  PB 37 » Djurgårdsvarvet, Djurgården, Stockholm
 M22 - Män 22 år
   Bonilla, Sebastian -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-04 150 m MS ej start  » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-08-06 100 m MS 11.16  -0.6 1 Heat 2 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
11.15  0.0 SB 1 Final
2023-08-11 100 m M22 10.91  0.0 SB 4 Heat 1 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-09-09 4 x 100 m MS 40.85  3 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 Stav MS 5.05  [1] PB 1 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-18 Stav MS 5.06  [1,2] PB 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-06-04 Stav MS 5.01  1 A-pool » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-06 Stav MS 4.85  5 Final 1 » Skararacet, Sparbanken  Arena, Skara
2023-06-10 Stav MS 4.95  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-18 Stav MS ej start  » Folksam GP, Göteborg, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-06-28 Stav MS 5.10  [1,2] PB 4 Final » Audun Boysen Memorial, Bislett Stadion, Oslo NOR
2023-07-29 Stav MS 4.75  1 Kval » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
2023-07-30 Stav MS 4.85  8 Final
2023-08-13 Stav M22 4.60  4 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
»  Carlström, Pontus -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-10 200 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start 
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 Slägga (7,26 kg) MS ej start  » Vårkastet, Grönadalen, Bålsta
2023-05-18 Slägga (7,26 kg) MS 43.27  [1] PB 3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-06-18 Slägga (7,26 kg) MS 44.73  [1] PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-07-01 Slägga (7,26 kg) MS 42.96  2 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-08-12 Slägga (7,26 kg) M22 46.36  PB 7 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-09-13 Slägga (7,26 kg) M22 41.59  1 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-10-01 Castorama MS 1 357  SB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 8.14 [317] SB 7
Spjut (800 gr) 20.00 [139] SB 8
Diskus (2,0 kg) 19.76 [216] SB 8
Slägga (7,26 kg) 41.90 [685] 1
2023-12-19 Slägga (7,26 kg) M22 36.65  1 Final » Bajen Winterkast, Enskede IP Kastplan, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
   Lundman, Malte -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-07-01 100 m MS 11.81  +2.5 5 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 200 m MS 24.41  +0.9 PB 5 Final E
2023-08-05 200 m MS ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-06 100 m MS 11.88  -0.6 PB 5 Heat 2
11.92  0.0 7 Final
»  Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-18 400 m häck (91,4 cm) MS 53.60  [1] SB 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-05-27 400 m häck (91,4 cm) MS 52.72  [1] SB 2 Final D » IFAM Oordegem, Putbosstadion, Oordegem BEL
2023-06-11 400 m häck (91,4 cm) MS ej start  » Folksam GP Sollentuna, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-07-29 400 m häck (91,4 cm) MS 54.53  4 Heat 1 » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
2023-08-13 400 m häck (91,4 cm) M22 53.30  3 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
»  Pilgrim, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-18 200 m MS 22.51  +0.1 SB 4 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
4 x 100 m MS 41.93  1
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-05-28 4 x 100 m MS 40.02  [1] 1 » Nordiska Mästerskapen, Østerbro Stadion, Köpenhamn, DEN
2023-06-04 150 m MS 16.52  +0.1 PB 1 Final A » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
300 m MS ej start 
2023-06-06 100 m MS 10.85  +3.2 5 Final A » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
11.04  -2.1 SB 4 Extralopp
200 m MS 21.97  +2.4 2 Final A
2023-06-10 100 m MS 10.84  +2.0 SB 3 Heat 3 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.86  +1.0 5 Final
2023-06-11 200 m MS 22.19  +2.5 6 Final B » Folksam GP Sollentuna, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-18 400 m MS 49.30  SB 6 Final B » Folksam GP, Göteborg, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 100 m MS 11.04  +1.5 2 Heat 2 [¤] » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
10.86  +2.6 1 Final B
2023-07-02 200 m MS 22.07  -0.2 SB 1 Final B
2023-07-28 100 m MS brutit  Heat 1 » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
400 m MS 50.22  5 Heat 2
2023-07-29 200 m MS ej start 
2023-08-11 100 m M22 11.24  0.0 7 Heat 1 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 200 m M22 22.55  -2.2 4 Heat 2
2023-09-09 4 x 100 m MS 40.85  3 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[¤] - Efteranmäld
»  Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Kula (7,26 kg) MS 13.20  SB 3 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (2,0 kg) MS 41.68  PB 8 Final
2023-05-13 Kula (7,26 kg) MS 13.79  PB 5 Final » Vårkastet, Grönadalen, Bålsta
Diskus (2,0 kg) MS 43.94  PB 6 Final
2023-05-18 Kula (7,26 kg) MS 12.85  3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (800 gr) MS 45.00  SB 4
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-05-25 Diskus (2,0 kg) MS 41.04  2 Final » Diskustävling, Södertälje IP, Södertälje
2023-05-28 Diskus (2,0 kg) MS 41.16  1 Final » Kasttävling, Sätra IP:s kastplan, Stockholm
2023-06-06 Kula (7,26 kg) MS ej start  » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
Diskus (2,0 kg) MS 43.47  7 Final
2023-06-11 Kula (7,26 kg) MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (2,0 kg) MS 42.60  4 Final
2023-06-11 Diskus (2,0 kg) MS 41.57  4 Final B » Folksam GP Sollentuna, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-16 Diskus (2,0 kg) MS 41.29  4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 Kula (7,26 kg) MS 13.83  PB 2 Final
2023-06-21 Diskus (2,0 kg) MS 41.96  5 Final » Turebergs Kvällskast 2, Edsbergs sportfält, Sollentuna
2023-07-02 Diskus (2,0 kg) MS 43.75  5 Final [¤] » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-06 Diskus (2,0 kg) MS 42.21  2 Final » Julichansen #1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-07-15 Kula (7,26 kg) MS ej start  » Bottnarrydskastet, Bottnarryds IP, Bottnarryd
Diskus (2,0 kg) MS 43.22  2 Final B
2023-08-02 Kula (7,26 kg) MS 13.62  1 Final » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (2,0 kg) MS 41.30  4 Final
2023-08-12 Kula (7,26 kg) M22 13.95  PB 5 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-13 Diskus (2,0 kg) M22 41.79  9
2023-09-10 Castorama MS 2 578  PB 5 » Castorama, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Kula (7,26 kg) 13.23 [680] 6
Spjut (800 gr) 45.17 [566] SB 4
Diskus (2,0 kg) 41.68 [718] 8
Slägga (7,26 kg) 37.39 [614] PB 5
2023-09-17 Castorama MS 2 708  PB 1 » Castorama, Sätra IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 14.54 [761] [2,3] PB 1
Spjut (800 gr) 48.41 [611] PB 1
Diskus (2,0 kg) 40.95 [704] 1
Slägga (7,26 kg) 38.50 [632] PB 2
2023-09-17 Diskus (2,0 kg) MS 41.59  1 Final » Diskustävling, Sätra IP:s kastplan, Stockholm
2023-09-23 Castorama MS 2 646  1 » Castorama, Sätra IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 13.90 [722] 1
Spjut (800 gr) 43.92 [548] 1
Diskus (2,0 kg) 41.79 [720] 1
Slägga (7,26 kg) 40.05 [656] PB 1
2023-10-01 Castorama MS 2 588  » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 12.88 [657] 1
Spjut (800 gr) 43.68 [545] 2
Diskus (2,0 kg) 41.58 [716] 1
Slägga (7,26 kg) 40.95 [670] PB 2
2023-12-19 Diskus (2,0 kg) MS 42.13  2 Final » Bajen Winterkast, Enskede IP Kastplan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
»  Wall, Niklas -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-10 Längd MS 6.90  +0.2 SB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-16 Längd MS 6.71  +0.8 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 100 m MS 11.26  +0.6 SB 1 Heat 3
ej start  Final
2023-07-01 Längd MS 7.05  +0.1 SB 4 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-20 Längd MS 7.03  +1.7 5 Final A » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-07-28 Längd MS 7.16  -0.4 SB 2 Kval 1 » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
2023-07-29 Längd MS 7.26  -1.2 PB 8 Final
2023-08-12 Längd M22 7.33  +0.4 PB 2 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-16 Längd MS 7.03  0.0 1 Final » Enköpings längdhoppsgala, Enavallen, Enköping
2023-08-26 Längd MS 7.11  +1.4 4 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-09-03 Längd MS 7.28  +0.7 3 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Wall, Viktor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-18 4 x 100 m MS 41.93  1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-06-06 100 m MS 10.94  +3.2 6 Final A » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
11.23  -2.1 SB 5 extralopp
2023-06-17 100 m MS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-07-01 100 m MS 10.97  +1.6 SB 2 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
11.16  +2.6 7 Final B
2023-07-02 200 m MS ej start 
2023-07-06 100 m MS 11.04  +1.4 2 A-final [¤] » Julichansen #1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-07-20 200 m MS 21.95  +1.2 SB 2 Final A » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-07-29 200 m MS 21.87  -0.3 SB 4 Heat 1 » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
2023-07-30 200 m MS 22.04  -0.2 8 Final
2023-08-12 200 m M22 ej start  » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-09-09 4 x 100 m MS 40.85  3 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wändesjö, Arvid -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-18 110 m häck (106,7 cm) MS 15.43  +0.2 PB 2 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
4 x 100 m MS 41.93  1
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-06-04 150 m MS 16.69  +0.1 PB 2 Final A » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
110 m häck (106,7 cm) MS ej start 
2023-06-06 110 m häck (106,7 cm) MS brutit  Final A » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
15.18  -1.5 PB 6 extralopp
2023-06-09 110 m häck (106,7 cm) MS 15.04  +1.8 PB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.05  +0.4 2 Extralopp
2023-06-16 Längd MS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 110 m häck (106,7 cm) MS ej start 
2023-06-18 110 m häck (106,7 cm) MS 14.57  - 5 Heat 2 » Folksam GP, Göteborg, Slottskogsvallen, Göteborg
14.70  +2.6 2 Final B
2023-06-26 110 m häck (106,7 cm) MS 14.91  -0.5 2 Final » Bannister Summer Night Classic, Slottskogsvallen, Göteborg
14.71  0.0 PB 2 Extralopp
2023-07-01 Längd MS ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 110 m häck (106,7 cm) MS 14.50  +1.3 PB 4 Heat 2
14.54  0.0 1 Final
2023-07-20 110 m häck (106,7 cm) MS 14.58  +1.4 2 Finalk » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Längd MS 6.96  +1.7 SB 1 Final B [¤]
2023-07-29 110 m häck (106,7 cm) MS 14.49  0.0 3 Heat 1 » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
14.43  -0.1 PB 5 Final
2023-08-05 110 m häck (106,7 cm) MS 14.63  -0.9 7 Final » Folksam GP Malmö, Malmö Stadion, Malmö
14.59  +1.6 5 Exdtraheat
2023-08-11 100 m M22 11.11  0.0 PB 5 Heat 1 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-13 110 m häck (106,7 cm) M22 14.92  -2.7 4 Final
2023-08-26 100 m MS 11.34  -1.1 3 Heat 2 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Längd MS 6.88  0.0 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 P19 - Pojkar 19 år
»  Holm, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 10 km (gatulopp) MS 36.36  SB 43 [¤] » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
2023-05-18 5 000 m MS 17:20.60  SB 3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
Not
[¤] - Efteranmäld
 P18 - Pojkar 18 år
   Omberg, Martin -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-03-16 10 km (gatulopp) P18 39.50  PB 1 » Stockholms Bästa, Södermalm, Stockholm
2023-03-25 10 km (gatulopp) P18 38.38  PB 166 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2023-04-22 5 km (gatulopp) MS 23.43  [1] PB » Premiärhalvan, Södra Djurgården, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 47.32  [1]
½ maraton MS 1:41.34  PB 546
2023-04-29 Stadslopp P18 35.02  1 8,20 km » Stockholms Bästa, Ulriksdal, Stockholm
2023-05-13 10 km (gatulopp) MS 40.15  120 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
2023-05-18 5 000 m MS 18:33.44  PB 16 Final E » Hoka Spåret 5000 m, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-06-16 5 000 m MS 18:50.37  11 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-30 Stadslopp P18 35.25  3 8,9 km » Trosa Stadslopp, Trosa
Not
[1] - Mellantid
»  Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-07 Diskus (1,75 kg) P19 33.85  SB 6 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2023-05-14 Diskus (1,75 kg) P19 36.03  PB 4 Final » Vårkastet, Grönadalen, Bålsta
2023-06-11 Diskus (1,75 kg) P19 35.52  5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-08-19 Diskus (1,75 kg) P19 36.55  PB 9 » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
2023-10-01 Castorama MS 1 425  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 7.31 [248] SB 8
Spjut (800 gr) 29.32 [318] SB 6
Diskus (2,0 kg) 26.21 [385] SB 6
Slägga (7,26 kg) 29.19 [474] PB 4
2023-12-19 Diskus (1,75 kg) P19 35.65  1 Final » Bajen Winterkast, Enskede IP Kastplan, Stockholm
 P17 - Pojkar 17 år
»  Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-27 800 m P17 2:21.67  PB 7 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2023-06-09 400 m P17 64.80  PB 6 Final B » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-17 800 m P17 2:25.22  15 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-30 800 m P17 2:25.02  9 Final E » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 400 m P17 53.64  PB 7 Final E
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:17.75  7 Heat 1 [¤] » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 3 x 800 m P17 6:51.40  11 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-04 300 m MS 37.53  PB 5 Final B » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-10 Slägga (5,0 kg) P17 42.90  SB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-11 Diskus (1,5 kg) P17 36.13  SB 6 Final
2023-06-17 400 m P17 55.51  PB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,5 kg) P17 38.12  SB 3 Final
2023-06-18 200 m P17 24.36  -0.6 SB 3 Final 1
Slägga (5,0 kg) P17 43.16  SB 3 Final
2023-06-30 300 m häck (83.8 cm) P17 41.82  SB 5 Final B » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 400 m P17 53.64  PB 4 Final D
Slägga (5,0 kg) P17 44.71  PB 12
2023-07-02 Diskus (1,5 kg) P17 35.56  18
2023-07-31 200 m MS 24.61  -2.4 3 Final » Resultattävling,, Gutavallen, Visby
2023-08-05 300 m häck (83.8 cm) P17 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Diskus (1,5 kg) P17 41.17  PB 1 Final
2023-08-11 Diskus (1,5 kg) P17 38.96  8 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-13 300 m häck (83.8 cm) P17 ej start 
Slägga (5,0 kg) P17 44.79  PB 7 Final [¤]
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:04.15  4 Heat 1 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2:06.99  7 Final
2023-09-10 4 x 100 m P17 43.81  1 Heat 2
43.48  2 final
2023-10-01 Castorama MS 1 716  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 9.20 [400] PB 4
Spjut (800 gr) 35.38 [419] PB 5
Diskus (2,0 kg) 29.81 [470] PB 4
Slägga (7,26 kg) 26.68 [427] PB 5
2023-10-28 Terränglopp P17 10.50  4 2,5 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Bergmark, Carl -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 100 m P17 43.99  1 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 Stav P17 ej res  [¤]
2023-05-27 4 x 100 m P17 43.40  2 C-final » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
2023-06-04 Stav MS ej start  » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-11 Stav P17 3.95  PB 3 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-17 Stav P17 4.13  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,5 kg) P17 33.48  SB 6 Final
2023-06-30 Stav P17 4.09  7 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 Diskus (1,5 kg) P17 ej start 
2023-08-06 100 m P17 11.85  0.0 PB 5 Heat 1 [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-11 Diskus (1,5 kg) P17 29.96  13 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 200 m P17 24.59  -1.9 PB 6 Heat 1
Stav P17 3.95  7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Emfel, Tom -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-18 Tresteg MS 12.62  -0.8 PB 4 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-05-27 Tresteg P17 12.47  +4.6 7 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
12.27  +1.8
2023-06-11 Tresteg P17 12.66  +0.6 PB 5 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-16 100 m P17 12.13  +1.0 PB 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.27  +0.7 7 Final
Tresteg P17 12.23  +1.2 5 Final
2023-08-11 Tresteg P17 12.39  -0.5 6 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-27 Tresteg P17 ej start  » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:17.75  7 Heat 1 [¤] » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 4 x 100 m P17 45.09  6 Heat 1
2023-10-28 Terränglopp P17 11.59  6 2,5 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Freifelt, William -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-10 100 m P17 11.89  +1.4 PB 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P17 1.68  PB 9 [¤]
2023-06-30 Längd P17 ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 100 m P17 ej start 
2023-07-02 Höjd P17 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gullberg, Aron -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett P17 8:21.18  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-07 Kula (5,0 kg) P17 11.87  PB 5 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,5 kg) P17 38.30  PB 4 Final
2023-05-14 Stav P17 4.01  PB 3 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-20 Längd P17 5.74  0.0 PB » Ljungby Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
2023-05-21 10-kamp P17 6 037  [1] +2.8 PB 4
100 m 11.65 [721] +3.2 1 Heat 1
Längd 6.07 [602] +2.9 4
Kula (5,0 kg) 12.22 [620] PB 6
Höjd 1.56 [434] PB 6
400 m 54.97 [600] PB 2 Heat 2
110 m häck (91,4 cm) 15.68 [769] +2.2 3 Heat 1
Diskus (1,5 kg) 34.95 [563] 3
Stav 4.20 [673] PB 1
Spjut (700 gr) 44.54 [508] PB 3
1 500 m 5:02.20 [547] PB 4
2023-06-04 Höjd MS ej start  » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
Stav MS 4.03  5 Final
2023-06-11 10-kamp P17 brutit  » UNM-JNM Mångkamp, Ryavallen, Borås
100 m 12.02 [647] - 6 Heat 2
Längd 6.03 [593] +1.6 PB 6
Kula (5,0 kg) 11.71 [589] 11
Höjd 1.53 [411] 7 Final 2
400 m 53.50 [660] PB 3 Heat 1
110 m häck (91,4 cm) 15.70 [767] -2.2 PB 1 Heat 1
Diskus (1,5 kg) 36.99 [604] 7
Stav 3.83 [570] 5
Spjut (700 gr) ej start
2023-06-17 Stav P17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,5 kg) P17 34.10  5 Final [¤]
2023-06-18 110 m häck (91,4 cm) P17 ej start 
2023-06-30 Stav P17 4.09  8 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 110 m häck (91,4 cm) P17 ej start 
Diskus (1,5 kg) P17 ej res 
2023-08-05 110 m häck (91,4 cm) P17 15.31  +0.5 PB 4 Heat 1 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
ej start  Final
Diskus (1,5 kg) P17 35.25  4 Final [¤]
2023-08-06 Längd P17 6.11  +0.7 PB 4 Final
Kula (5,0 kg) P17 11.85  5 Final
2023-08-11 Diskus (1,5 kg) P17 40.44  PB 6 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 110 m häck (91,4 cm) P17 15.23  -0.1 PB 6 Final
Stav P17 4.19  5 Final
2023-08-27 10-kamp P17 ej start  » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:02.29  1 Heat 2 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
1:58.22  1 Final
2023-10-01 Castorama MS 1 745  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 10.12 [469] PB 3
Spjut (800 gr) 37.85 [458] PB 4
Diskus (2,0 kg) 28.88 [448] PB 5
Slägga (7,26 kg) 23.77 [370] PB 7
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
[¤] - Efteranmäld
»  Hall, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett P17 8:21.18  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-14 3 000 m MS 9:39.6m PB 4 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-18 3 000 m h (91,4 cm) MS 10:57.61  PB 5 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-05-27 3 000 m P17 9:50.34  7 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
2023-06-04 600 m MS 1:25.77  PB 5 Final A » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-10 800 m P17 2:03.10  SB 7 Final A » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-17 800 m P17 2:02.13  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-30 800 m P17 2:00.57  PB 2 Final B » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 400 m P17 51.67  PB 4 Final B
2023-08-11 400 m P17 52.21  3 Heat 2 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 400 m P17 51.24  PB 5 Final
800 m P17 2:03.21  4 Heat 2
2023-08-13 800 m P17 1:58.48  PB 4 Final
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:04.15  4 Heat 1 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2:06.99  7 Final
2023-09-10 3 x 800 m P17 6:02.23  1 Final
   Hedberg, Elton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 3 000 m MS 9:39.9m PB 4 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-18 1 500 m MS 4:32.41  SB 6 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-06-18 3 000 m P17 9:55.91  4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-07-01 1 500 m P17 4:33.92  4 Final C » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 3 000 m P17 9:36.22  PB 6 Final B
2023-08-11 3 000 m P17 9:18.58  PB 7 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-09-10 3 x 800 m P17 6:51.40  11 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-24 Terränglopp P17 38.41  24 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
2023-10-01 5 km (gatulopp) MS 17.30  [1] PB » Hässelbyloppet, Grimsta, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 37.09  PB 126
2023-10-21 4 000 m terräng P17 14.31  21 » SM Terränglöpning, Galgberget, Halmstad
Not
[1] - Mellantid
»  Herre, Filip -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett P17 8:21.18  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-13 4 x 100 m P17 43.99  1 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-18 400 m MS 49.94  PB 3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-05-27 300 m häck (83.8 cm) P17 38.96  PB 1 C-final » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
4 x 100 m P17 43.40  2 C-final
2023-06-04 300 m häck (83.8 cm) P17 40.68  1 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-10 400 m häck (84 cm) P17 58.25  PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-16 300 m häck (83.8 cm) P17 39.39  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 400 m P17 49.96  1 Final
2023-06-30 400 m häck (84 cm) P17 65.77  5 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 400 m P17 49.96  5 Final A
2023-08-05 200 m MS 22.66  0.0 PB 2 Heat 1 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
22.68  +3.2 1 Final
2023-08-06 400 m MS 49.87  PB 1 Final A
2023-08-11 400 m P17 51.47  1 Heat 1 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 200 m P17 23.32  -1.8 2 Heat 2
400 m P17 49.02  PB 1 Final
800 m P17 ej start 
2023-08-13 200 m P17 ej start  Final
2023-09-02 400 m P17 49.93  2 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-09-03 4 x 400 m P17 3:46.55  [1] 1
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:02.29  1 Heat 2 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
1:58.22  1 Final
2023-09-10 3 x 800 m P17 6:02.23  1 Final
2023-10-01 Castorama MS 1 155  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 8.34 [333] PB 6
Spjut (800 gr) 29.27 [317] PB 7
Diskus (2,0 kg) 22.79 [298] PB 7
Slägga (7,26 kg) 16.39 [207] PB 8
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Kapell, Elias -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett P17 8:21.18  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-07 Kula (5,0 kg) P17 13.50  SB 4 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,5 kg) P17 36.49  SB 5 Final
2023-05-13 4 x 100 m P17 43.99  1 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 Stav P17 4.31  PB 1 Final
Spjut (700 gr) P17 52.31  PB 1 Final
2023-05-18 Längd MS 6.73  +5.1 3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
6.61  +0.7 SB
4 x 100 m MS 41.93  1
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-05-21 10-kamp P17 6 834  +1.6 PB 2 » Ljungby Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
100 m 11.37 [780] +0.9 PB 2 Heat 2
Längd 6.63 [727] +2.0 SB 2
Kula (5,0 kg) 13.82 [717] PB 1
Höjd 1.77 [602] PB 2
400 m 51.71 [737] PB 2 Heat 1
110 m häck (91,4 cm) 14.77 [878] +2.0 PB 2 Heat 2
Diskus (1,5 kg) 39.19 [648] PB 2
Stav 4.00 [617] 3
Spjut (700 gr) 52.85 [631] PB 1
1 500 m 5:11.24 [497] SB 6
2023-05-27 100 m P17 11.31  +1.5 PB 2 A-final » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
Spjut (700 gr) P17 51.53  2
4 x 100 m P17 43.40  2 C-final
2023-06-04 Stav MS 4.33  PB 3 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-11 10-kamp P17 7 056  [1] - PB 2 » UNM-JNM Mångkamp, Ryavallen, Borås
100 m 11.43 [767] - 3 Heat 2
Längd 6.90 [790] +1.9 PB 1
Kula (5,0 kg) 14.45 [756] PB 2
Höjd 1.77 [602] 3 Final 1
400 m 50.20 [805] PB 3 Heat 2
110 m häck (91,4 cm) 14.55 [905] +0.9 PB 3 Heat 2
Diskus (1,5 kg) 36.33 [590] 8
Stav 4.13 [654] 2
Spjut (700 gr) 50.39 [594] 5
1 500 m 4:54.34 [593] PB 6
2023-06-17 Längd P17 6.80  +0.7 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 200 m P17 22.86  -0.6 SB 1 Final 1
110 m häck (91,4 cm) P17 14.54  -1.0 PB 2 Final
2023-06-30 Längd P17 6.67  +2.0 5 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 100 m P17 ej start 
Längd MS 6.93  [3] +1.1 PB 5 Final [¤]
2023-07-02 200 m P17 22.10  +2.0 PB 3 Final A
110 m häck (91,4 cm) P17 14.45  +2.1 1 Heat 1
2023-08-02 400 m MS 49.35  PB 1 Finalheat 1 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-08-06 100 m P17 11.44  0.0 1 Heat 2 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
ej start  Final
Längd P17 6.43  +0.4 2 Final
Kula (5,0 kg) P17 14.56  PB 2 Final
2023-08-11 400 m P17 52.52  2 Heat 1 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 200 m P17 ej start 
400 m P17 49.66  3 Final
2023-08-13 Längd P17 6.70  +1.4 3 Final
Kula (5,0 kg) P17 14.45  4 Final
2023-08-27 10-kamp P17 7 022  [4] +2.1 PB 1 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
110 m häck (91,4 cm) 14.43 [920] +2.4 1
Diskus (1,5 kg) 30.26 [470] 1
Stav 4.20 [673] 1
Spjut (700 gr) 50.93 [602] 1
300 m 36.71 [776] SB 1
100 m 11.10 [838] +2.7 1
Längd 6.80 [767] +1.3 1
Kula (5,0 kg) 13.75 [713] 1
Höjd 1.79 [619] PB 1
1 000 m 3:02.11 [644] PB 1
2023-09-02 3-kamp P17 2 326  +1.1 PB 1 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd 1.80 [627] PB 2
Kula (5,0 kg) 14.49 [758] 1
110 m häck (91,4 cm) 14.26 [941] +1.1 PB 2
2023-09-03 4 x 400 m P17 3:46.55  [5] 1
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:02.29  1 Heat 2 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
1:58.22  1 Final
2023-09-10 4 x 100 m P17 43.81  1 Heat 2
43.48  2 final
2023-10-01 Castorama MS 2 035  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 11.25 [549] PB 2
Spjut (800 gr) 45.48 [571] PB 1
Diskus (2,0 kg) 31.94 [517] PB 3
Slägga (7,26 kg) 25.20 [398] PB 6
2023-10-28 Terränglopp P17 10.05  2 2,5 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[¤] - Efteranmäld
[3] - Klubbrekord i klassen P17
[4] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
[5] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Sallnäs, Anton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-10 800 m P17 2:14.36  SB 5 Final B » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-17 800 m P17 2:08.02  SB 12 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-30 800 m P17 2:08.44  9 Final C » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Längd P17 ej res  [¤]
2023-07-01 400 m P17 55.81  PB 2 Final E [¤]
2023-07-02 200 m P17 25.11  +2.9 5 Final D [¤]
2023-08-02 800 m MS 2:09.21  8 Finalheat 2 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-08-05 800 m P17 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-26 800 m P17 2:08.09  3 Final [¤] » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:17.75  7 Heat 1 [¤] » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 3 x 800 m P17 6:51.40  11 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sundström, Hugo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-28 800 m MS 2:15.69  PB 6 C-final » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2023-06-10 800 m P17 2:15.26  PB 7 Final B » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-17 400 m P17 56.20  PB 8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-30 800 m P17 2:14.96  PB 5 Final E » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 400 m P17 56.01  PB 7 Final D
2023-08-06 400 m P17 56.80  3 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
»  Öhrner, Gabriel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-30 Stav P17 3.42  PB 17 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Längd P17 ej start 
2023-08-05 Stav MS 3.28  7 Grupp B » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-12 Stav P17 ej start  » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:17.75  7 Heat 1 [¤] » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 4 x 100 m P17 45.09  6 Heat 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 P16 - Pojkar 16 år
»  Bélec, Christoffer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Spjut (700 gr) P17 46.26  PB 3 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-05-07 Kula (5,0 kg) P17 11.75  PB 6 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,5 kg) P17 39.97  PB 3 Final
Slägga (5,0 kg) P17 43.43  PB 4 Final
2023-05-14 Kula (5,0 kg) P17 ej start  » Vårkastet, Grönadalen, Bålsta
Diskus (1,5 kg) P17 41.87  PB 3 Final
Slägga (5,0 kg) P17 45.31  PB 7 Final
Spjut (700 gr) P17 44.91  3 Final
2023-05-27 Diskus (1,5 kg) P17 40.64  5 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
2023-06-06 800 m P17 --  [1] » Ludvikaspelen, Hitatchi Energy Arena, Ludvika
Kula (5,0 kg) P17 11.48  1 Final
Diskus (1,75 kg) P19 36.21  PB 1 Final
Diskus (1,5 kg) P17 40.39  1 Final
Spjut (700 gr) P17 45.00  1 Final
2023-06-10 800 m P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m P17 4:45.44  PB 10 Final A
Höjd P17 ej start 
Kula (5,0 kg) P17 11.95  PB 6 Final
Slägga (5,0 kg) P17 ej res 
Spjut (700 gr) P17 46.50  PB 6 Final
2023-06-11 Diskus (1,5 kg) P17 40.94  4 Final
2023-06-16 Kula (5,0 kg) P17 11.44  5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 800 m P17 ej start 
Diskus (1,5 kg) P17 42.33  PB 1 Final
2023-06-18 1 500 m P17 ej start 
Höjd P17 ej start 
Slägga (5,0 kg) P17 43.39  2 Final
Spjut (700 gr) P17 43.08  4 Final
2023-06-30 800 m P17 2:21.29  SB 6 Final E » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Spjut (700 gr) P17 46.16  13
2023-07-01 1 500 m P17 ej start 
Höjd P16 ej start 
Kula (5,0 kg) P16 12.11  PB 10
Slägga (5,0 kg) P17 41.62  13
2023-07-02 3 000 m P17 ej start 
Diskus (1,5 kg) P17 44.95  [2] PB 5 Final
2023-08-11 Diskus (1,5 kg) P16 42.31  4 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 Spjut (700 gr) P16 43.89  12
2023-08-13 Kula (5,0 kg) P16 11.49  13
Slägga (5,0 kg) P16 48.47  PB 4 Final
2023-08-23 Kula (5,0 kg) P17 12.05  1 Final » Åkersberga Sommarkast, Österåkers Friidrottsarena, Åkersberga
Diskus (1,5 kg) P17 46.12  [2] PB 1 Final
Spjut (700 gr) P17 45.29  1 Final
2023-08-25 Slägga (5,0 kg) P17 48.98  PB 7 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-09-13 Slägga (7,26 kg) M22 36.11  PB 2 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Slägga (5,0 kg) P17 47.38  1 Final
2023-10-01 Castorama MS 2 072  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 9.14 [396] PB 5
Spjut (800 gr) 42.02 [521] PB 3
Diskus (2,0 kg) 33.26 [546] PB 2
Slägga (7,26 kg) 37.07 [609] PB 3
2023-11-04 Kula (5,0 kg) P16 10.90  1 » Halloweenkastet, Apalby Kastplan, Västerås
Diskus (1,5 kg) P16 45.74  1
Slägga (5,0 kg) P16 48.60  1
2023-12-19 Diskus (1,5 kg) P17 39.68  1 Final » Bajen Winterkast, Enskede IP Kastplan, Stockholm
Slägga (5,0 kg) P17 47.77  1 Final
Not
[1] - Orsak till saknat resultat ej registrerat
[2] - Klubbrekord i klassen P16
   Boateng, Cedric -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-10 100 m P17 11.83  +0.2 PB 3 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-16 100 m P17 11.73  +1.0 PB 1 Heat 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.68  +7.0 1 Final
2023-07-01 100 m P16 11.64  +0.8 PB 1 Heat 5 [¤] » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
11.64  +1.7 6 Final B
2023-07-02 200 m P16 23.55  +3.1 2 Final F [¤]
2023-08-05 200 m P17 23.69  +2.2 2 Heat 1 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
24.04  +1.5 PB 4 Final
2023-08-06 100 m P17 11.76  0.0 4 Heat 1
11.85  -1.8 3 Final
2023-08-11 100 m P16 11.53  0.0 PB 3 Heat 2 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 200 m P16 23.74  -1.4 PB 3 Heat 3
2023-08-13 100 m P16 ej start  Final
2023-09-10 4 x 100 m P17 43.81  1 Heat 2 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
43.48  2 final
2023-09-13 300 m MS 46.21  PB 1 Final A » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg MS 10.92  +1.0 PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Egenaonu, Meso JE -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-16 100 m P17 12.16  +1.0 PB 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.24  +0.7 6 Final
2023-06-18 200 m P17 24.88  -0.6 PB 2 Final 2
»  Hackett, Quincy -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 100 m P17 diskad  A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 Stav P17 4.31  PB 2 Final
2023-06-11 Stav P17 4.05  1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-17 Stav P17 4.55  [1] PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-30 Stav P17 ej res  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 100 m P16 ej start 
2023-08-05 Stav MS 4.08  5 Grupp A » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-11 Stav P16 4.04  7 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-09-13 Castorama P16 945  PB 7 » Castorama, Lugnets IP, Falun
Kula (5,0 kg) 8.61 [354] PB 9
Spjut (700 gr) 33.96 [396] PB 9
Diskus (1,5 kg) 18.99 [195] PB 11
Slägga (5,0 kg) ej res
2023-09-16 100 m P17 12.44  -0.1 PB 2 Heat 1 » Lilla Olympiaden, Strandvallen, Järvsö
Slägga (5,0 kg) P17 24.72  PB 5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
»  Johansson, Hannes -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Spjut (700 gr) P17 44.29  PB 4 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-05-14 110 m häck (91,4 cm) P17 ej start  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
Spjut (700 gr) P17 ej start 
2023-06-04 110 m häck (91,4 cm) P17 15.34  +0.6 PB 6 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-09 110 m häck (91,4 cm) P17 15.64  +0.5 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-10 Spjut (700 gr) P17 51.61  PB 2 Final
2023-06-18 110 m häck (91,4 cm) P17 15.56  -1.0 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (700 gr) P17 48.06  1 Final
2023-06-30 Spjut (700 gr) P17 46.74  12 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 110 m häck (91,4 cm) P16 15.45  +2.1 4 Heat 2
28.91  +0.4 8 Final
2023-08-12 Spjut (700 gr) P16 52.87  PB 3 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-13 110 m häck (91,4 cm) P16 ej start  Heat 3
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:04.15  4 Heat 1 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2:06.99  7 Final
2023-09-10 4 x 100 m P17 45.09  6 Heat 1
2023-09-13 Slägga (5,0 kg) P17 29.27  PB 2 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-10-28 Terränglopp P17 10.59  5 2,5 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
»  Karlsson, Vilmer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett P17 8:21.18  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-13 4 x 100 m P17 43.99  1 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-18 800 m MS 1:59.90  SB 3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-05-27 400 m P17 50.97  PB 1 C-final » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
4 x 100 m P17 43.40  2 C-final
2023-06-09 400 m P17 50.88  PB 3 Final A » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-10 400 m häck (84 cm) P17 55.63  PB 2 Final
2023-06-16 300 m häck (83.8 cm) P17 40.62  PB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 400 m P17 50.77  PB 2 Final
2023-06-18 200 m P17 ej start 
2023-06-30 400 m häck (84 cm) P17 55.76  3 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 400 m P17 51.27  7 Final A
2023-07-02 200 m P16 22.96  +5.0 1 Final D
2023-07-31 200 m MS 23.83  -2.4 PB 2 Final » Resultattävling,, Gutavallen, Visby
2023-08-02 100 m MS ej start  Finalheat 4 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
400 m MS 51.07  5 Finalheat 1
2023-08-05 800 m P17 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-06 400 m P17 ej start 
2023-08-12 400 m P16 50.03  PB 1 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
800 m P16 2:12.72  3 Heat 1
2023-08-13 800 m P16 1:57.25  SB 1 Final
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:02.29  1 Heat 2 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
1:58.22  1 Final
2023-09-10 4 x 100 m P17 43.81  1 Heat 2
43.48  2 final
3 x 800 m P17 6:02.23  1 Final
2023-10-28 Terränglopp P17 8.51  1 2,5 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
   Komesha, Samuel -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-10 200 m P17 25.13  +1.3 PB 2 B-final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Tresteg P17 12.18  +0.6 PB 1 Final
»  Roslund, Anton -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 100 m P17 diskad  A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 Höjd P17 1.77  SB 1 Final
Längd P17 ej res 
2023-05-18 Höjd MS 1.75  5 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena MS 111.5p  2
2023-05-27 Höjd P17 1.80  SB 5 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
2023-06-06 100 m MS 11.89  -0.7 PB 1 Final C » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
Längd MS 5.87  - 9
2023-06-10 Höjd P17 1.83  PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-11 Tresteg P17 13.01  +0.8 PB 4 Final
2023-06-16 Tresteg P17 12.89  +1.9 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 Längd P17 6.25  +0.6 PB 3 Final
2023-06-18 110 m häck (91,4 cm) P17 ej start 
Höjd P17 1.85  PB 1 Final
2023-06-30 Längd P16 6.25  -0.6 6 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 Höjd P16 1.83  4 Final
2023-07-02 Tresteg P16 13.47  +1.7 PB 1 Final
2023-08-05 Längd P17 6.23  +3.2 1 Final » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
6.10  +1.2
2023-08-06 100 m P17 11.90  -0.3 2 Final
Höjd P17 1.73  4 Final
Tresteg P17 13.38  0.0 1 Final
2023-08-11 Höjd P16 1.77  11 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 Längd P16 6.26  0.0 PB 8 Final
2023-08-13 Tresteg P16 13.44  +2.7 3 Final
12.04  +1.8
2023-08-26 Längd P17 6.25  +0.4 1 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-08-27 Tresteg P17 13.09  +0.3 2 Final
2023-09-09 Stafett 1 000 m P17 2:04.15  4 Heat 1 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2:06.99  7 Final
2023-09-10 4 x 100 m P17 45.09  6 Heat 1
2023-09-13 Tresteg P17 12.35  +1.7 1 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-10-28 Terränglopp P17 10.14  3 2,5 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
   Samson, Alexander -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-10 200 m P17 26.96  +1.3 PB 6 B-final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd P17 1.55  PB 1 Final
 P15 - Pojkar 15 år
»  Atlassi, Jonas -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-04-29 10 000 m terräng MS 36.11  3 »  Vårmilen, Lidingö
2023-05-06 10 km (gatulopp) MS 35.06  PB 10 » Lundaloppet, Lund
   Bélec, Nicklas -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-06 Kula (4,0 kg) P15 ej start  » Ludvikaspelen, Hitatchi Energy Arena, Ludvika
Diskus (1,0 kg) P15 21.80  PB 3 Final
2023-06-16 Diskus (1,0 kg) P15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 Spjut (600 gr) P15 25.91  PB 3 Final
»  Camarstrand, Felix -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m P15 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-27 80 m P15 10.36  +2.9 2 Heat 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
300 m P15 41.99  PB 2 D-final
Längd P15 4.53  0.0 PB 10
2023-06-04 80 m häck (83.8 cm) P15 13.30  +1.0 PB 3 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-06 800 m P15 2:24.81  PB 7 A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 13.39  +2.1 3 B-final
Längd P15 5.26  +1.5 PB 5
Kula (4,0 kg) P15 9.66  PB 5
Spjut (600 gr) P15 22.62  PB 8 Pool A 2
6 x 200 m X15 2:37.24  1
2023-06-10 80 m P15 10.46  +2.8 5 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg P15 11.55  +0.1 PB 3 Final
Spjut (600 gr) P15 27.14  PB 12
2023-06-11 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
2023-06-17 80 m P15 10.50  +0.9 PB 7 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P15 11.28  0.0 4 Final
2023-08-05 Tresteg P15 12.00  +1.9 PB 4 Final [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-09 Tresteg P15 11.60  +1.2 2 Final » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2023-08-20 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
Tresteg P15 11.86  +3.0 8 Final
2023-08-27 80 m häck (83.8 cm) P15 12.65  -0.1 PB 2 Final [¤] » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Tresteg P15 11.86  +0.2 2 Final [¤]
2023-09-02 80 m häck (83.8 cm) P15 12.52  +0.3 PB 1 Final F » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Längd P15 5.30  -0.2 PB 8 Final A
Spjut (600 gr) P15 30.95  PB 13 Final A
2023-09-03 800 m P15 2:23.14  PB 3 Final F
Kula (4,0 kg) P15 8.99  23 Final A
Lag Kraftmätningen P15 140.53p  1
X15 332.98p  1
2023-09-09 4 x 80 m P15 37.48  4 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 80 m P15 10.42  +2.1 5 Heat 2 [¤] » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m P17 25.53  +1.3 PB 4 B-final [¤]
2023-09-13 Tresteg P15 11.91  +2.3 2 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hermansen, Leon -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-06 Spjut (600 gr) P15 20.99  PB 10 Pool A 2 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
»  Holmgren, Alvin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Spjut (600 gr) P15 24.93  SB 7 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-05-07 Diskus (1,0 kg) P15 28.15  PB 8 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2023-06-06 Spjut (600 gr) P15 27.28  SB 6 Pool A 2 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
»  Håkansson, Theodor -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m P15 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m häck (83.8 cm) P15 12.18  -1.5 PB 2 B-final
Stav P15 3.52  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 38.76  PB 3 Final
2023-05-27 80 m P15 10.42  +0.3 PB 3 Heat 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
Höjd P15 1.61  PB 3 Final
Längd P15 5.17  0.0 PB 3 Final
2023-06-04 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
Stav MS ej start 
2023-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd P15 1.56  3
Längd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 31.44  5 Pool A 2
2023-06-10 Spjut (600 gr) P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-11 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Stav P15 ej start 
2023-06-16 Höjd P15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 80 m häck (83.8 cm) P15 12.32  +0.2 6 Final
Stav P15 3.74  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2023-07-01 Spjut (600 gr) P15 ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Stav P15 3.66  2 Final
2023-07-17 Diskus (1,0 kg) P15 30.73  PB 1 Final » Resultattävling, Visby, Gutavallen, Visby
2023-08-05 80 m häck (83.8 cm) P15 12.06  0.0 PB 3 Heat 1 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
12.20  - 5 Final
Stav MS 3.78  PB 4 Grupp B [¤]
2023-08-13 Stav MS 4.00  PB 1 Final » Resultattävling stavhopp, Enskede IP, Stockholm
2023-08-20 80 m häck (83.8 cm) P15 11.95  -0.5 PB 5 Heat 2 » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
Stav P15 4.07  PB 2 Final
2023-08-27 8-kamp P15 3 685  +1.2 PB 9 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (83.8 cm) 11.75 [746] +0.6 PB 1 Heat 2
Diskus (1,0 kg) ej res
Stav 3.90 [590] 3
Spjut (600 gr) 35.02 [370] 7
Längd 5.24 [429] +1.9 PB 8
Kula (4,0 kg) 9.92 [481] PB 10
Höjd 1.61 [472] 6
800 m 2:22.75 [597] PB 1 Heat 1
2023-09-02 80 m häck (83.8 cm) P15 11.71  -0.2 PB 1 Final B » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Längd P15 5.60  0.0 PB 6 Final A
Spjut (600 gr) P15 35.36  8 Final A
6 x 200 m X15 2:33.12  3 Heat 3
2023-09-03 800 m P15 2:22.13  PB 9 Final C
Höjd P15 1.59  6 Final B
Kula (4,0 kg) P15 10.46  PB 11 Final A
Lag Kraftmätningen P15 140.53p  1
X15 332.98p  1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ilison, Henri -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 Spjut (600 gr) P15 30.84  PB 6 Final [¤] » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-06-06 Kula (4,0 kg) P15 9.07  PB 6 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P15 32.74  PB 4 Pool A 2
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jungefors, Elias -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-16 1 500 m h (76,2 cm) P15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 800 m P15 2:28.52  PB 6 Final
2 000 m P15 ej start 
2023-08-19 5 km (gatulopp) MS 23.17  [1] PB » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 49.11  PB 2038
Not
[1] - Mellantid
   Linder, Henning -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-06 800 m P15 2:46.21  PB 4 B-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd P15 1.56  PB 3
Längd P15 5.16  +0.2 PB 6
6 x 200 m X15 2:43.11  3
   Lundquist Fyrk, Otto -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-06 800 m P15 2:35.92  PB 5 C-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd P15 1.52  PB 7
Längd P15 5.00  -0.9 PB 8
   Victorin, Axel -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-27 Längd P15 4.87  +2.8 3 Final » Storsjöspelen, Hofvallen, Östersund
4.83  +1.9 SB
Tresteg P15 10.52  0.0 PB 2 Final
2023-09-16 80 m P15 10.91  +0.4 SB 3 Heat 1 » Norrlandsmästerskapen, Campus arena, Umeå
Tresteg P15 10.74  -0.7 PB 2 Final
2023-09-17 300 m P15 45.06  SB 4 Final
Längd P15 4.80  +2.0 7 Final
»  Wahlberg, Ricky -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-28 80 m P15 10.54  -2.7 SB 2 Final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
Höjd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 13.33  PB 1 Final
2023-06-06 80 m P15 ej start  » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
Höjd P15 1.72  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P15 13.95  PB 2 Final
Diskus (1,0 kg) P15 50.35  PB 1 Final
2023-06-16 Kula (4,0 kg) P15 14.08  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P15 46.07  1 Final
2023-07-06 Diskus (1,0 kg) P15 48.95  1 Final » Julichansen #1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-07-15 80 m P15 ej start  » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
Höjd P15 1.72  1 Final
Kula (4,0 kg) P15 12.94  1 Final
Diskus (1,0 kg) P15 48.31  1 Final
2023-08-19 Kula (4,0 kg) P15 ej start  » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
Diskus (1,0 kg) P15 49.82  2 Final
2023-09-02 Längd P15 5.78  +1.9 PB 4 Final A » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
2023-09-03 Höjd P15 1.75  PB 3 Final B
Kula (4,0 kg) P15 13.37  2 Final A
Lag Kraftmätningen P15 140.53p  1
X15 332.98p  1
2023-09-16 Höjd P15 ej res  » Lilla Olympiaden, Strandvallen, Järvsö
2023-09-23 Kula (4,0 kg) P15 12.75  2 Final » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Diskus (1,0 kg) P15 50.49  PB 1 Final
»  Wilkinson, Benjamin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m P15 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m P15 10.34  -1.0 PB 1 Heat 2
10.41  -7.0 3 Final
80 m häck (83.8 cm) P15 11.99  -0.7 PB 3 A-final
Stav P15 3.42  SB 4 Final
2023-05-27 80 m P15 10.06  +2.9 1 Heat 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
10.06  +0.8 PB 3 Final
Längd P15 5.69  +0.4 PB 1 Final
Kula (4,0 kg) P15 10.66  PB 5 Final
2023-06-04 80 m häck (83.8 cm) P15 12.06  +1.0 3 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
Stav MS 3.53  PB 8 Final
2023-06-06 800 m P15 2:25.04  PB 8 A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 11.55  +1.8 PB 1 A-final
Höjd P15 1.52  PB 6
Längd P15 5.54  +0.8 3
Kula (4,0 kg) P15 9.93  4
Spjut (600 gr) P15 37.21  PB 1 Pool A 2
2023-06-09 Längd P15 5.18  -3.4 9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-10 Spjut (600 gr) P15 ej start 
2023-06-11 80 m häck (83.8 cm) P15 11.63  +1.0 1 Heat 2
11.48  +1.5 PB 2 Final
Stav P15 3.65  PB 7
2023-06-16 300 m häck (76,2 cm) P15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 80 m P15 ej start 
2023-06-18 80 m häck (83.8 cm) P15 11.71  +0.2 5 Final
Stav P15 3.79  PB 1 Final
Längd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2023-06-30 300 m häck (76,2 cm) P15 42.97  PB 4 Final A » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Längd P15 5.42  +2.8 21
2023-07-02 80 m häck (83.8 cm) P15 11.36  +3.2 1 Heat 1
11.52  +0.4 7 Final
Stav P15 3.38  7 Final
2023-08-05 80 m häck (83.8 cm) P15 11.58  0.0 1 Heat 2 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
11.39  -0.4 PB 2 Final
300 m häck (76,2 cm) P15 43.63  2 Final
Stav MS 3.58  5 Grupp B
2023-08-06 Längd P15 5.52  +1.7 6 Final
Kula (4,0 kg) P15 10.56  8 Final
2023-08-13 Stav MS 3.62  2 Final » Resultattävling stavhopp, Enskede IP, Stockholm
2023-08-19 300 m häck (76,2 cm) P15 42.91  PB 3 Final » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
2023-08-20 80 m häck (83.8 cm) P15 11.49  +1.5 2 Heat 1
11.40  +0.3 3 Final
Stav P15 3.82  PB 3 Final
2023-08-27 8-kamp P15 4 626  [1] - PB 2 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (83.8 cm) 11.73 [749] +1.3 4 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 34.00 [544] PB 5
Stav 4.10 [645] PB 1
Spjut (600 gr) 43.77 [497] PB 3
Längd 5.59 [500] - 4
Kula (4,0 kg) 12.61 [643] PB 2
Höjd 1.52 [404] 11
800 m 2:19.05 [644] PB 1 Heat 2
2023-09-02 80 m häck (83.8 cm) P15 11.64  +1.1 6 Final A » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Längd P15 5.68  -0.5 5 Final A
Spjut (600 gr) P15 43.49  2 Final A
6 x 200 m X15 2:33.12  3 Heat 3
2023-09-03 800 m P15 2:21.62  8 Final C
Höjd P15 1.51  12 Final B
Kula (4,0 kg) P15 11.28  10 Final A
Lag Kraftmätningen P15 140.53p  1
X15 332.98p  1
2023-09-09 4 x 80 m P15 37.48  4 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 80 m P15 9.98  +2.1 4 Heat 3 [¤] » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.14  +0.8 5 Final
200 m P17 24.77  +1.3 PB 1 B-final [¤]
2023-09-13 Tresteg P15 11.10  +2.0 PB 3 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) P15 21.50  PB 3 Final
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[¤] - Efteranmäld
»  Wolgast, Albin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-07 Diskus (1,0 kg) P15 ej start  » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Slägga (4,0 kg) P15 ej start 
2023-05-13 4 x 80 m P15 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 Stav P15 2.87  PB 8 Final [¤]
2023-05-27 Längd P15 4.81  +1.0 PB 7 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
Kula (4,0 kg) P15 11.21  PB 2 Final
2023-06-06 800 m P15 2:35.02  PB 4 C.final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 13.20  +1.1 PB 2 D-final
Höjd P15 1.48  PB 10
Längd P15 4.81  +1.0 13
Kula (4,0 kg) P15 10.43  2
Spjut (600 gr) P15 22.75  PB 7 Pool A 2
2023-06-10 Stav P15 2.95  PB 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (4,0 kg) P15 10.96  7 Final
Slägga (4,0 kg) P15 40.17  PB 3 Final
2023-06-11 Diskus (1,0 kg) P15 30.47  SB 10
2023-06-16 Kula (4,0 kg) P15 11.25  PB 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P15 36.50  SB 6 Final
2023-06-18 Stav P15 3.14  PB 5 Final
Slägga (4,0 kg) P15 38.69  1 Final
2023-06-30 Kula (4,0 kg) P15 11.40  PB 12 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 Slägga (4,0 kg) P15 34.95  10
2023-07-02 Stav P15 3.38  PB 8 Final
Diskus (1,0 kg) P15 35.71  8 Final
2023-08-05 Diskus (1,0 kg) P15 40.19  PB 6 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Slägga (4,0 kg) P15 40.77  PB 2 Final
2023-08-06 80 m häck (83.8 cm) P15 12.68  +0.6 PB 5 Heat 2
Längd P15 4.72  +1.0 10
Kula (4,0 kg) P15 11.00  6 Final
Spjut (600 gr) P15 19.70  8 Final
2023-08-09 Slägga (4,0 kg) P15 42.56  PB 3 Final » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Spjut (600 gr) P15 24.36  PB 4 Final
2023-08-13 Stav MS 3.12  3 Final » Resultattävling stavhopp, Enskede IP, Stockholm
2023-08-18 Slägga (4,0 kg) P15 40.48  7 Final » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
2023-08-19 Diskus (1,0 kg) P15 43.42  PB 8 Final
2023-08-20 Stav P15 3.42  PB 7 Final
2023-08-27 8-kamp P15 2 838  +1.6 PB 11 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (83.8 cm) 14.00 [428] +0.5 4 Heat 2
Diskus (1,0 kg) 37.65 [617] 2
Stav ej res
Spjut (600 gr) 24.54 [223] PB 12
Längd 4.66 [319] +2.7 12
Kula (4,0 kg) 10.69 [527] 8
Höjd 1.46 [360] 13
800 m 2:43.58 [364] 6 Heat 1
2023-09-02 80 m häck (83.8 cm) P15 12.75  +0.3 3 Final F » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Längd P15 5.09  +0.3 PB 11 Final A
Spjut (600 gr) P15 27.87  PB 20 Final A
2023-09-03 Höjd P15 1.35  10 Final G
Kula (4,0 kg) P15 11.55  PB 8 Final A
Lag Kraftmätningen P15 140.53p  1
X15 332.98p  1
2023-09-13 Tresteg P15 10.05  +2.0 PB 4 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) P15 37.53  1 Final
2023-09-17 Diskus (1,0 kg) P15 42.18  1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
2023-12-19 Diskus (1,0 kg) P15 42.33  1 Final » Bajen Winterkast, Enskede IP Kastplan, Stockholm
Slägga (4,0 kg) P15 44.92  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 P14 - Pojkar 14 år
   Alberts, Axel -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m P15 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 16.24  +2.5 8 C-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P15 8.09  PB 8
Spjut (600 gr) P15 19.70  PB 11 Pool A 2
2023-06-10 80 m P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2023-09-10 80 m P15 10.50  +2.0 PB 4 Heat 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd P15 4.18  -1.5 PB 10
2023-09-17 80 m P15 10.68  +0.2 1 Heat 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
10.68  0.0 5 Final
Längd P15 4.56  +0.5 PB 3 Final
»  Borg, Jonatan M -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m P15 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m P15 10.46  -0.4 PB 3 Heat 1
10.51  -0.7 5 Final
2023-05-27 80 m P15 10.29  +0.3 PB 2 Heat 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
300 m P15 40.09  PB 1 A-final
Längd P15 4.82  -0.1 PB 6 Funal
2023-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 13.62  +1.1 PB 4 D-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd P15 ej res 
Längd P15 5.12  +1.3 PB 7
Spjut (600 gr) P15 21.98  PB 9 Pool A 2
6 x 200 m X15 2:37.24  1
2:43.11  3
2023-06-10 80 m P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2023-06-11 300 m P15 ej start 
2023-06-16 300 m häck (76,2 cm) P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 80 m P14 10.25  -0.3 PB 2 Heat 1
10.39  -2.0 3 Final
Tresteg P14 ej start 
Diskus (1,0 kg) P14 28.17  PB 5 Final
2023-06-18 300 m P15 39.88  PB 5 Final [¤]
80 m häck (83.8 cm) P14 ej start 
Längd P14 5.12  +0.9 4 Final
2023-06-30 Längd P14 5.14  +1.6 PB 13 Kvalgrupp 2 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 80 m P14 10.48  -0.7 2 Heat 8
Spjut (600 gr) P14 ej start 
2023-07-02 300 m P14 40.01  2 Final B
2023-07-20 200 m MS 25.00  +2.3 5 Final C » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
800 m MS ej start 
2023-07-25 80 m P14 10.26  +1.1 5 Final » Resultattävling, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
10.42  0.0 3 Extralopp
Längd P14 4.95  -0.6 2 Final
2023-08-05 800 m P15 2:12.05  PB 4 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Diskus (1,0 kg) P15 ej start 
2023-08-06 80 m P15 10.38  -0.6 6 Final
300 m P15 40.52  3 Final
Längd P15 5.08  +1.2 9
2023-08-09 200 m P15 25.13  +0.7 PB 5 Final » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Tresteg P15 10.49  0.0 PB 4 FINAL
2023-08-26 80 m P14 10.01  +1.3 1 Heat 3 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.97  +1.0 PB 2 Final
800 m P14 ej start 
Längd P14 5.00  0.0 7 Final
Diskus (1,0 kg) P14 24.42  9
2023-08-27 300 m P14 38.66  PB 2 Final
2023-09-02 Längd P15 5.52  0.0 PB 7 Final A » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Spjut (600 gr) P15 29.66  PB 18 Final A
6 x 200 m X15 2:33.12  3 Heat 3
2023-09-03 800 m P15 2:12.28  5 Final A
Kula (4,0 kg) P15 9.02  PB 22 Final A
Lag Kraftmätningen P15 140.53p  1
X15 332.98p  1
2023-09-09 4 x 80 m P15 37.48  4 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-16 80 m P14 10.27  -1.9 5 A-final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 300 m P14 39.32  2 A-final
4 x 80 m P14 40.50  [2] 2 B-final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Chang, Nicholas -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m P15 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Längd P15 ej start 
2023-06-06 800 m P15 2:40.39  PB 7 C-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 13.38  +1.1 PB 3 D-final
Höjd P15 1.44  PB 11
Längd P15 4.95  0.0 PB 10
Spjut (600 gr) P15 17.94  PB 12 Pool A 2
6 x 200 m X15 2:43.11  3
2023-06-10 80 m P15 10.25  +2.4 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg P15 10.91  +1.3 PB 7 Final
Spjut (600 gr) P15 ej res 
2023-08-26 80 m P14 10.26  +1.9 PB 2 Heat 2 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.46  +1.0 6 Final
300 m häck (76,2 cm) P14 46.15  PB 3 Final
Längd P14 5.33  -0.5 PB 5 Final
2023-08-27 300 m P14 41.86  PB 3 Final
80 m häck (83.8 cm) P14 13.41  -0.7 3 Final
Tresteg P14 11.46  +1.0 PB 3 Final
2023-09-10 80 m P15 10.13  +2.0 PB 3 Heat 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.28  +0.8 56 Final
Höjd P15 1.53  PB 4 Final
Längd P15 5.23  -0.5 3 Final
Tresteg P15 10.81  -0.6 6 Final
2023-09-16 300 m häck (76,2 cm) P14 44.95  PB 2 A-final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Tresteg P14 11.32  +2.1 4 Final
11.20  0.0
2023-09-17 300 m P14 41.24  PB 3 A-final
80 m häck (83.8 cm) P14 12.98  +4.0 3 Heat 2
12.88  +2.1 4 Final
4 x 80 m P14 39.48  [1] 2 A-final
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Eide Jensen, Olle -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-06 Höjd P15 1.44  SB 12 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
»  Gutke, Theodor -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-08-26 Längd P14 4.87  -0.5 PB 9 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2023-08-27 80 m häck (83.8 cm) P14 ej start 
Höjd P14 1.57  PB 2 Final
2023-09-10 Längd P15 3.15  -0.2 12 [¤] » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-09-17 Höjd P14 1.48  12 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Längd P14 5.00  +2.9 12
4.95  +1.1 PB
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hackett, Jumanne -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 Stav P15 ej res  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
Spjut (600 gr) P15 34.17  PB 4 Final
2023-06-06 Höjd P15 1.28  SB 15 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P15 10.25  PB 3
Spjut (600 gr) P15 35.61  PB 2 Pool A 2
2023-06-10 Stav P15 2.85  SB 7 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (4,0 kg) P15 9.73  8 Final
Spjut (600 gr) P15 35.65  PB 6 Final
2023-06-11 Diskus (1,0 kg) P15 31.20  PB 9
2023-06-17 Kula (4,0 kg) P14 11.02  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P14 33.10  PB 2 Final
2023-06-18 Stav P14 2.74  5 Final
Slägga (4,0 kg) P14 39.77  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P14 32.50  2 Final
2023-07-01 Stav P14 2.95  PB 6 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Spjut (600 gr) P14 ej res 
2023-08-26 Stav P14 2.70  4 Final » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P14 10.64  3 Final
Diskus (1,0 kg) P14 33.38  PB 5 Final
2023-08-27 Slägga (4,0 kg) P14 31.19  3 Final
Spjut (600 gr) P14 ej start 
2023-09-13 Slägga (4,0 kg) P15 33.48  2 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-16 Stav P14 2.94  4 Final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Slägga (4,0 kg) P14 ej res 
2023-09-17 Kula (4,0 kg) P14 10.54  6 Final
Diskus (1,0 kg) P14 32.74  6 Final
2023-09-23 Kula (4,0 kg) P15 12.05  PB 3 Final » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Diskus (1,0 kg) P15 40.01  PB 3 Final
Slägga (4,0 kg) P15 40.91  [1] PB 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P14
»  Mancinella, Alessandro -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Spjut (600 gr) P15 27.21  SB 5 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-05-13 4 x 80 m P15 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  A-final
Höjd P15 1.74  PB 2 Final
Längd P15 5.61  +0.1 PB 7 Final
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2023-05-27 Höjd P15 1.67  2 Final [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2023-06-04 80 m häck (83.8 cm) P15 16.41  +1.0 SB 5 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-06 800 m P15 2:25.24  PB 9 A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 11.90  +1.8 PB 3 A-final
Höjd P15 1.64  1
Längd P15 5.77  -0.2 PB 2
Kula (4,0 kg) P15 10.55  PB 1
Spjut (600 gr) P15 33.28  PB 3 Pool A 2
6 x 200 m X15 2:37.24  1
2023-06-30 Längd P14 5.34  +1.0 9 Kvalgrupp 2 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
5.62  +3.4 7 Final
5.58  +2.0
2023-07-01 Spjut (600 gr) P14 ej start 
2023-07-02 80 m häck (83.8 cm) P14 12.34  +1.0 2 Heat 3
brutit  Final
Höjd P14 1.64  7 Final
2023-07-20 80 m häck (83.8 cm) P14 12.26  +1.1 1 Final » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-08-05 80 m häck (83.8 cm) P15 12.50  +0.6 4 Heat 2 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Höjd P14 1.61  2 Final
Längd P14 5.51  - 1 Final
2023-08-06 Längd P15 ej start 
2023-08-26 300 m häck (76,2 cm) P14 43.50  PB 1 Final » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd P14 5.69  +0.1 1 Final A
Kula (4,0 kg) P14 ej start 
2023-08-27 80 m häck (83.8 cm) P14 11.98  -0.7 1 Final
Höjd P14 ej res 
Spjut (600 gr) P14 33.66  PB 3 Final
2023-09-02 80 m häck (83.8 cm) P15 11.78  [2] -0.2 PB 3 Final B » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Längd P15 5.84  +0.4 PB 3 Final A
Spjut (600 gr) P15 41.77  PB 3 Final A
2023-09-03 800 m P15 ej start 
Höjd P15 1.51  13 Final B
Kula (4,0 kg) P15 10.00  15 Final A
Lag Kraftmätningen P15 140.53p  1
X15 332.98p  1
2023-09-09 4 x 80 m P15 37.48  4 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-16 300 m häck (76,2 cm) P14 43.59  1 A-final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 80 m häck (83.8 cm) P14 11.88  +4.0 1 Heat 2
11.67  +2.1 1 Final
Längd P14 5.68  +1.7 4 Final
4 x 80 m P14 40.50  [3] 2 B-final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P14
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Norlander, Vincent -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-06 800 m P15 2:52.11  PB 8 C-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd P15 ej res 
Längd P15 4.19  +2.9 17
4.14  +0.1 PB
Kula (4,0 kg) P15 6.14  PB 13
2023-09-13 300 m MS 74.95  PB 2 Final A » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-10-28 Terränglopp P15 10.19  1 2,6 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
»  Svanehav, Filip -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-04-29 Terränglopp P15 9.49  1 2,5 km » Ältasjön Runt, Ältasjön, Älta
2023-06-10 Höjd P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
 P13 - Pojkar 13 år
   Boman, Julian -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-28 60 m P13 10.38  -6.6 PB 4 B-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
600 m P13 2:06.47  PB 6 Final
Höjd P13 1.20  PB 7 Final
Längd (zon) P13 3.70  +2.9 9
3.67  +0.6 PB
Kula (3,0 kg) P13 6.12  PB 7 Final
2023-09-06 200 m häck (68,6 cm/5) P13 37.00  - 3 Heat 3 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) P13 7.30  </