HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2021-06-21
Ute för 2021 Resultatdatum: 2021-06-20
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.68  Wahlberg, Ricky -08 -0.7 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
8.69  [1] » Borg, Jonatan -09 0.0 P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
8.71    » Victorin, Axel -08 -0.8 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
8.81  » Wilkinson, Benjamin -08 -0.8 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
8.83  Gutke, Theodor -09 -0.4 P12 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.85      Atlassi, Jonas -08 -0.7 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
9.02  » Håkansson, Theodor -08 -0.6 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
9.31  » Simon, Sebastian -08 -0.7 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
9.48    » Svanehav, Filip -09 -0.2 P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
9.58  » Johansson, Anton -08 -0.1 P13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.44  » Källqvist, Morgan -09 -0.2 P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ P15=9.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.81  [1] » Kapell, Elias -06 -0.8 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.12  » Berglind, Alfred -06 -0.8 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.60    » Öhrner, Gabriel -06 -0.1 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.81  » Carlström Cousins, Theo -07 +0.1 P14 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.78  » Alteskog, Erik -06 -1.3 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ MS=10.90 | M22=11.20 | P19=11.35 | P17=11.55 | P16=11.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.49  [1] » Otieno, Dennis -91 +2.0 MS 2021-06-17 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.93  [2] » Borg, Jonatan -03 0.0 P18 2021-05-29 » FIG-mästerskap, Lugnets IP, Falun
11.07  [3] » Wall, Viktor -03 +1.5 P18 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
11.10  [4]   Pilgrim, Alexander -03 -0.6 P18 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
11.47  » Wall, Niklas -03 +1.5 P18 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
11.51      Wändesjö, Arvid -03 +1.5 P18 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
11.77  » Bucht Wesslén, Noah -03 +1.5 P18 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
11.81  » Nahimana, Sabiti -00 -0.6 M22 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
12.06    » Linderoth, Fabian -04 +1.1 P17 2021-06-11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.16  Lundman, Malte -03 -0.6 P18 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
12.27  » Engström, Filip -04 -0.3 P17 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
12.39  » Aldskogius, Kalle -04 -0.2 P17 2021-06-11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.00 | M22=22.80 | P19=23.00 | P17=23.50 | P16=23.90 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.91  [1,2] » Thid, David -03 +1.6 P18 2021-05-22 » Snabbspåret, Stockholms Stadion, Stockholm
22.19  [3] » Wall, Viktor -03 -0.4 P18 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
22.45  [4] » Borg, Jonatan -03 0.0 P18 2021-05-29 » FIG-mästerskap, Lugnets IP, Falun
23.41  » Bucht Wesslén, Noah -03 +1.5 P18 2021-06-16 » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
24.42  » Engström, Filip -04 -1.3 P17 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
25.13  [5] » Karlsson, Vilmer -07 -2.8 P14 2021-05-15 » Danderyd Invitatiomal, Danderyd Arena, Danderyd
Ej godkänd vind
21.11  » Otieno, Dennis -91 +3.2 MS 2021-06-16 » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
21.87  » Wall, Viktor -03 +3.2 P18 2021-06-16 » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ P15=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.91    » Berglind, Alfred -06   P15 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=49.60 | M22=51.00 | P19=52.00 | P17=53.50 | P16=54.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.70  [1,2] » Moberg, Markus -03   P18 2021-06-13 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
49.66  [3]   Pilgrim, Alexander -03   P18 2021-06-16 » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
53.95  » Bucht Wesslén, Noah -03 P18 2021-06-10 » MAIK Sprintfestival, Åby friidrott, Göteborg
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:39.06  [1] Atlassi, Jonas -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1:49.03  [2] Gutke, Theodor -09 P12 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:50.8m   » Simon, Sebastian -08   P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:52.8m » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:55.1m » Johansson, Anton -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:56.22    » Källqvist, Morgan -09   P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
1:57.36  » Borg, Jonatan -09 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1:57.4m » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:59.1m   » Öhrner, Axel -08   P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:59.4m Green, Oscar -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
2:00.8m » Victorin, Axel -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
2:12.90  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:54.00 | M22=1:58.00 | P19=2:02.00 | P17=2:05.50 | P16=2:07.50 | P15=2:11.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:06.01  » Holm, Nils -04 P17 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2:10.67    » Hall, Neo -06   P15 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2:12.38    » Karlsson, Vilmer -07   P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:12.77  » Herre, Filip -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:16.0m [1] Atlassi, Jonas -08 P13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
2:21.01    » Berglind, Alfred -06   P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2:21.38  » Bergmark, Carl -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:21.98  Jerndorf, Daniel -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:23.85    » Kapell, Elias -06   P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2:24.86  Norlin, Bill -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:32.06  [2] » Suhard, Karl Henrik -80 M40 2021-06-06 » Björkspelen, Campus Friidrottsarena, Umeå
2:33.61      Lundman, Linus -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:36.6m » Simon, Sebastian -08 P13 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
2:36.76  » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:36.94    » Öhrner, Gabriel -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:37.2m Wahlberg, Ricky -08 P13 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
2:40.22  » Alteskog, Erik -06 P15 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:46.7m   » Håkansson, Theodor -08   P13 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
2:47.4m » Victorin, Axel -08 P13 2021-04-21 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
2:50.6m » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-04-07 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
2:52.5m     Micanovic, Oliver -09   P12 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
2:53.7m Gutke, Theodor -09 P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
2:58.4m Camarstrand, Felix -08 P13 2021-04-07 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:04.99      Strömö, Bastian -08   P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3:05.0m » Källqvist, Morgan -09 P12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:07.11  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3:11.0m   » Svanehav, Filip -09   P12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:13.9m » Beskow, Hugo -07 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
3:16.7m Barratt Due, Axel -11 P10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:17.0m   » Borg, Jonatan -09   P12 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:18.1m Kotte, Sebastian -11 P10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:21.8m Järetoft, Markus -08 P13 2021-04-07 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:24.0m     Skarin, Nick -09   P12 2021-04-29 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:25.9m Moberg, Noor -11 P10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:28.0m Wåhlin, Wille -09 P12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:29.4m     Lilja, Anton -11   P10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:31.0m Bogendal, Arvid -09 P12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:33.0m Nordstrand, Jordan -09 P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:34.1m     Buchard, Timi -11   P10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:35.0m Schierman, Sixten -09 P12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:35.0m Carp, Yonis -09 P12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:35.0m     Karlsson Axi, Oliver -09   P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:50.0m Alberts, Axel -09 P12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:01.5m Wallgren, Erik -11 P10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
4:08.0m     Jacobson, Gustav -11   P10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:16.6m Drew, Nils -09 P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:18.0m Bylander, Hjalmar -11 P10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:22.5m     Cheung Norberg, Algot -11   P10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:24.5m Dahlin, Casper -11 P10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:28.4m Anud, Alexander -09 P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:49.0m     Åhnberg, Svante -11   P10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:59.4m Steinholtz, Fred -11 P10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=3:54.00 | M22=4:06.00 | P19=4:12.00 | P17=4:30.00 | P16=4:34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:17.56    » Holm, Nils -04   P17 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:31.79  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=6:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ P17=9:45.00 | P16=10:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:32.29  [1] » Holm, Nils -04   P17 2021-05-29 » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
10:49.20  Hedberg, Elton -06 P15 2021-05-29 » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=14:50.00 | M22=15:35.00 | P19=16:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=31:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
33:21.37  Persson, Eskil -77 M40 2021-06-08 » Allard open 10000 m, Arosvallen, Västerås
                 
 5 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
18.00  [1,2] Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 M35 2021-05-09 » Jordbro maraton, Jordbro industriområde, Haninge
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord för seniorer (MS)
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.12  » Jonsson, Niklas -92 MS 2021-05-29 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
35.31  [1] Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 M35 2021-05-09 » Jordbro maraton, Jordbro industriområde, Haninge
43.51      Brunnstedt, Kalle -95   MS 2021-05-27 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
44.59  » Cousins, Martin -73 M45 2021-05-28 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
45.03  Balkander, Henrik -79 M40 2021-05-21 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
49.19    » Davidsson Berndtsson, Felix -96   MS 2021-05-28 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
54.06  » Kårelid, Victor -89 MS 2021-05-30 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
1:00.25  » Sauter, David -76 M45 2021-05-29 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ MS=1:09.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:14.26  [1] Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 M35 2021-05-09 » Jordbro maraton, Jordbro industriområde, Haninge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ MS=2:33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=5:20.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:19.24    » Sundström, Hugo -06   P15 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 2 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ M22=6:20.00 | P19=6:40.00 | P17=6:55.00 | P16=7:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=9:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.00  » Wilkinson, Benjamin -08 +0.2 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
10.33  [1] Gutke, Theodor -09 +0.6 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
10.34    » Håkansson, Theodor -08 +0.2 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
10.66  Atlassi, Jonas -08 +1.7 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
10.71  » Victorin, Axel -08 +1.7 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.31    » Simon, Sebastian -08 +1.7 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.34  » Wolgast, Albin -08 +1.7 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.67  » Borg, Jonatan -09 -1.2 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
11.83      Mancinella, Alessandro -09 -1.2 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
12.28  Micanovic, Oliver -09 +0.6 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.58  » Svanehav, Filip -09 0.0 P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
12.81      Wåhlin, Wille -09 +1.3 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.90  » Hackett, Jumanne -09 +0.6 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.03  Nordstrand, Jordan -09 +0.6 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.06    » Johansson, Anton -08 -1.2 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
13.09  Buchmayer, Olle -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.29  Eide Jensen, Olle -09 +1.3 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.29      Alberts, Axel -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.90  Eklöf, Hampus -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
14.25  Öjemar, Vilhelm -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
14.30    » Källqvist, Morgan -09 +0.1 P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
14.62  Fall, Tage -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
14.94  Carp, Yonis -09 +1.3 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
15.83  Stadler, Rufus -09 +1.3 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
10.71  Camarstrand, Felix -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.30  Järetoft, Markus -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.98    » Johansson, Anton -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.16  Holmgren, Alvin -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.97  Taube, Albin -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 80 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=12.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.48  [1] » Kapell, Elias -06 0.0 P15 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
12.38  [2] » Herre, Filip -06 0.0 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
12.50  [3] » Bergmark, Carl -06 -0.9 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
12.81  » Berglind, Alfred -06 -0.9 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
12.97  » Karlsson, Vilmer -07 +0.6 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
13.15    » Hall, Neo -06 0.0 P15 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
13.81  » Johansson, Hannes -07 -0.9 P14 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
14.13  » Öhrner, Gabriel -06 +0.6 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
14.24      Jerndorf, Daniel -06 0.0 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
15.32  » Bélec, Christoffer -07 +0.6 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Manuell tidtagning
13.1m » Johansson, Hannes -07 +0.2 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
15.0m » Carlström Cousins, Theo -07 +0.1 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
15.7m   » Beskow, Hugo -07 +0.1 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
16.9m » Alteskog, Erik -06 +0.1 P15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=15.35 | M22=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 110 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=16.15 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.27    » Moberg, Markus -03 +1.0 P18 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
14.84  [1]   Wändesjö, Arvid -03 -0.4 P18 2021-06-10 » MAIK Sprintfestival, Åby friidrott, Göteborg
15.33  [2] » Thid, David -03 -1.6 P18 2021-06-16 » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 110 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=16.10 | P16=16.30 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
32.37  » Wilkinson, Benjamin -08 -0.9 P13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.13  » Håkansson, Theodor -08 -0.9 P13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
36.55  » Johansson, Anton -08 +0.8 P13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=42.50 | P16=44.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=44.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
41.01  [1] » Kapell, Elias -06   P15 2021-06-11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
42.00    » Herre, Filip -06   P15 2021-06-11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 400 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=56.00 | M22=59.00 | P19=60.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=1.99 | M22=1.88 | P19=1.85 | P17=1.76 | P16=1.74 | P15=1.71 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.69  » Roslund, Anton -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.69  » Hall, Neo -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.65    » Kapell, Elias -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.65  » Herre, Filip -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.57  » Karlsson, Vilmer -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.55    » Håkansson, Theodor -08   P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.54  » Berglind, Alfred -06 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.52  [1] Gutke, Theodor -09 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.49    » Beskow, Hugo -07   P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
1.49  » Johansson, Hannes -07 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
1.46  Atlassi, Jonas -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.45    » Öhrner, Gabriel -06   P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.42  » Bergmark, Carl -06 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.42  » Simon, Sebastian -08 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
1.40      Mancinella, Alessandro -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.37  » Carlström Cousins, Theo -07 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
1.32  Micanovic, Oliver -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.32    » Svanehav, Filip -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.30  » Gullberg, Aron -06 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.29  Jerndorf, Daniel -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.28    » Borg, Jonatan -09   P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.28  » Johansson, Anton -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.28  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.25      Norlin, Bill -07   P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.25  » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.25  » Alteskog, Erik -06 P15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
1.25    » Wilkinson, Benjamin -08   P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.24  » Källqvist, Morgan -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.20  Alberts, Axel -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.20    » Karmteg, Tim -08   P13 2021-06-05 » ÖGIFs vårtävling, Hofvallen, Östersund
1.16  Eide Jensen, Olle -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.12  Eklöf, Hampus -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.08      Claesson, Leo -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.04  Buchmayer, Olle -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.04  Fall, Tage -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.00      Stadler, Rufus -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
0.96  Carp, Yonis -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.65 | M22=4.10 | P19=3.90 | P17=3.50 | P16=3.25 | P15=3.05 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4.80  [1,2] » Borgius, Teodor -03   P18 2021-06-11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.60  [3] » Gullberg, Aron -06   P15 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
3.40  [4] » Hackett, Quincy -07   P14 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
3.33  » Törnvall, Oskar -03 P18 2021-05-31 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
3.31    » Berglind, Alfred -06   P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
3.21    » Kapell, Elias -06   P15 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2.91  [5] » Johansson, Hannes -07 P14 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2.81  » Bergmark, Carl -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2.71    » Öhrner, Gabriel -06   P15 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2.40  » Sundström, Hugo -06 P15 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.21  » Hall, Neo -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2.05      Atlassi, Jonas -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.05  » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.05  » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.05    » Simon, Sebastian -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.90  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.75  » Johansson, Anton -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.60      Järetoft, Markus -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.45  » Victorin, Axel -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=7.00 | M22=6.55 | P19=6.45 | P17=6.10 | P16=6.05 | P15=5.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
6.97  [1] » Thid, David -03 +1.8 P18 2021-06-06 » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
6.96  [2] » Wall, Niklas -03 0.0 P18 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
5.88    » Kapell, Elias -06 -0.3 P15 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
5.48  [3] » Karlsson, Vilmer -07 0.0 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
5.33  » Berglind, Alfred -06 -1.6 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
5.33    » Hall, Neo -06 0.0 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
5.28  » Herre, Filip -06 0.0 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.27  » Gullberg, Aron -06 +1.0 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.24    » Roslund, Anton -07 0.0 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
5.03  » Bergmark, Carl -06 0.0 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
4.95  » Carlström Cousins, Theo -07 -0.2 P14 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.80    » Johansson, Hannes -07 0.0 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
4.71  Jerndorf, Daniel -06 +1.4 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
4.51  » Öhrner, Gabriel -06 +0.5 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.49      Atlassi, Jonas -08 -0.2 P13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
4.46  » Sundström, Hugo -06 +0.5 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.46  » Hackett, Quincy -07 +0.3 P14 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.21      Lundman, Linus -06 -1.2 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
4.21  » Bélec, Christoffer -07 0.0 P14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
4.17  » Beskow, Hugo -07 0.0 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
4.11    » Alteskog, Erik -06 0.0 P15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
3.99  Norlin, Bill -07 0.0 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2.89  Ribbing, Valentin -07 +1.6 P14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.03  Wahlberg, Ricky -08 0.0 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
4.86  » Håkansson, Theodor -08 +0.7 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
4.81  [1]   Gutke, Theodor -09 +1.5 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
4.79  Atlassi, Jonas -08 -1.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.73  Camarstrand, Felix -08 0.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.71    » Victorin, Axel -08 0.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.68  » Simon, Sebastian -08 0.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.67  » Wilkinson, Benjamin -08 +1.2 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
4.66    » Borg, Jonatan -09 +0.3 P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
4.34  » Wolgast, Albin -08 0.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.17  Linder, Henning -08 0.0 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.88    » Johansson, Anton -08 -1.1 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.85  Järetoft, Markus -08 0.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.80  Holmgren, Alvin -08 -0.8 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.72      Dahl, Hugo -08 0.0 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.33  Forsberg, Adrian -08 0.0 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.18  Taube, Albin -08 +0.3 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
4.78  » Borg, Jonatan -09 +2.3 P12 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
4.80  [2] » Borg, Jonatan -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.28  » Karmteg, Tim -08 - P13 2021-06-05 » ÖGIFs vårtävling, Hofvallen, Östersund
4.25    » Svanehav, Filip -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.99  Mancinella, Alessandro -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.74  Alberts, Axel -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.73      Micanovic, Oliver -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.55  » Källqvist, Morgan -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.40  Claesson, Leo -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.34      Eklöf, Hampus -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.33  Buchmayer, Olle -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.31  Karlsson Axi, Oliver -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.31      Wåhlin, Wille -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.28  Öjemar, Vilhelm -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.96  Eide Jensen, Olle -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.86      Fall, Tage -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.74  Carp, Yonis -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.46  Stadler, Rufus -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.20 | M22=13.25 | P19=12.70 | P17=12.25 | P16=11.90 | P15=11.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.27    » Ehrlin, Erik -90 -0.7 MS 2021-06-13 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
11.76    » Berglind, Alfred -06 +0.4 P15 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.30  » Aldskogius, Kalle -04 +0.3 P17 2021-06-11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.82  [1] Gutke, Theodor -09 0.0 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
9.23  » Borg, Jonatan -09 -1.6 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
8.43    » Svanehav, Filip -09 +0.8 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.73  Domert, David -09 +0.4 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.73  Eklöf, Hampus -09 +0.4 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.60      Öjemar, Vilhelm -09 -0.2 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
6.85  Eide Jensen, Olle -09 0.0 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
6.70  Wahlström, Kevin -09 +1.7 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
6.02  Stadler, Rufus -09 +0.4 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
Vinduppgift saknas
9.63  » Karmteg, Tim -08 - P13 2021-06-05 » ÖGIFs vårtävling, Hofvallen, Östersund
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.70 | M22=12.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=11.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
14.05    » Sundberg, Martin -03   P18 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
                 
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.20 | P16=12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8.45  » Torbjörnsson, Adam -05 P16 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.60 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.21  [1]   Holmqvist, Felix -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
12.95    » Kapell, Elias -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
11.79    » Gullberg, Aron -06   P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.07  » Berglind, Alfred -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
10.87  » Freifelt, William -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
10.79    » Bergmark, Carl -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
10.42  » Hall, Neo -06 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
9.65  » Herre, Filip -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
9.48    » Karlsson, Vilmer -07   P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
9.31  » Roslund, Anton -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
9.15  Norlin, Bill -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
9.12    » Hackett, Quincy -07   P14 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.07  Jerndorf, Daniel -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
8.91  » Johansson, Hannes -07 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
8.70    » Carlström Cousins, Theo -07   P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
8.66  » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
8.42  » Öhrner, Gabriel -06 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
8.39    » Beskow, Hugo -07   P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
7.26  Lundman, Linus -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
6.76  Atlassi, Jonas -08 P13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.49  [1] Wahlberg, Ricky -08 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
9.50  Huselius, Vincent -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
9.00    » Hackett, Jumanne -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
8.89  Atlassi, Jonas -08 P13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.75  » Simon, Sebastian -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
8.68    » Wilkinson, Benjamin -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
8.37  Green, Oscar -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.68  Helström, Alfred -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.53      Holmgren, Alvin -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.35  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.35  » Victorin, Axel -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.27    » Borg, Jonatan -09   P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
7.25  Mancinella, Alessandro -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.20  Järetoft, Markus -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.73      Karlsson Axi, Oliver -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.68  » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.56  Camarstrand, Felix -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.33    » Öhrner, Axel -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.23  Buchmayer, Olle -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.15  » Johansson, Anton -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.86    » Svanehav, Filip -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.81  Gutke, Theodor -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.15  Eklöf, Hampus -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.06      Claesson, Leo -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.03  Eide Jensen, Olle -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.94  Wåhlin, Wille -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.89      Alberts, Axel -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.50  Stadler, Rufus -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.23  Fall, Tage -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.07      Öjemar, Vilhelm -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.01  Taube, Albin -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.84  Carp, Yonis -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Diskus (2,0 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=46.00 | M22=38.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (1,75 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=35.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.24    » Sundberg, Martin -03   P18 2021-05-30 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
                 
 Diskus (1,5 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=35.50 | P16=35.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
30.11  » Torbjörnsson, Adam -05 P16 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
29.32  » Löuke, Rome -05 P16 2021-05-08 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=38.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
42.64  [1] » Berglind, Alfred -06   P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
40.91  [2] » Gullberg, Aron -06   P15 2021-05-30 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
38.36  [3] » Kapell, Elias -06   P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
37.37  » Bergmark, Carl -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
33.70  [4] » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-05-30 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
27.14    » Öhrner, Gabriel -06   P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
25.96  » Johansson, Hannes -07 P14 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
25.60  » Roslund, Anton -07 P14 2021-05-30 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
20.55  » Hall, Neo -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.32  [1] » Hackett, Jumanne -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
18.87  Helström, Alfred -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
18.25      Gutke, Theodor -09   P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
18.03  » Borg, Jonatan -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
17.82  Domert, David -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
16.59      Karlsson Axi, Oliver -09   P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
16.17  Eklöf, Hampus -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
15.79  » Svanehav, Filip -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
14.48    » Källqvist, Morgan -09   P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
12.85  Eide Jensen, Olle -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
11.54  Öjemar, Vilhelm -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
10.93  Stadler, Rufus -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=52.00 | M22=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=37.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
49.55  [1] » Lindefalk, Alexander -03   P18 2021-05-15 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
                 
 Slägga (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=36.00 | P16=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
32.01  [1] » Torbjörnsson, Adam -05 P16 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34.09  [1] » Berglind, Alfred -06 P15 2021-05-15 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Slägga (3,0 kg/119)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.41  » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
23.52  Atlassi, Jonas -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
23.19    » Håkansson, Theodor -08   P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
22.36  » Simon, Sebastian -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
21.23  Green, Oscar -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
19.70    » Victorin, Axel -08   P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
16.53  » Öhrner, Axel -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
12.23  Taube, Albin -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
                 
 Spjut (800 gr) - SM-kvalgränser: [ MS=61.50 | M22=50.00 | P19=47.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Spjut (700 gr) - SM-kvalgränser: [ P17=41.50 | P16=43.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ P15=40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
45.17  [1] » Kapell, Elias -06   P15 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
38.98  [2] » Johansson, Hannes -07 P14 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
37.28    » Gullberg, Aron -06   P15 2021-06-15 » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
36.12  Holmqvist, Felix -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
36.12  » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-06-15 » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
35.67    » Bergmark, Carl -06   P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
32.18  » Berglind, Alfred -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
30.64  » Hall, Neo -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
28.30    » Roslund, Anton -07   P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
27.27  » Öhrner, Gabriel -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
27.04  » Herre, Filip -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
26.19  [3]   Atlassi, Jonas -08   P13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
23.20  » Karlsson, Vilmer -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
22.18  » Freifelt, William -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
20.09      Strömö, Bastian -08   P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
19.45  » Beskow, Hugo -07 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
18.39  » Alteskog, Erik -06 P15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
16.50      Fenger Krog, Viktor -07   P14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
15.58  Norlin, Bill -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
15.24  Forteza, Edric -07 P14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
11.57  Ribbing, Valentin -07 P14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.61  [1] » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-06-15 » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
30.24  Atlassi, Jonas -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
27.97    » Håkansson, Theodor -08   P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
24.66  » Karmteg, Tim -08 P13 2021-06-05 » ÖGIFs vårtävling, Hofvallen, Östersund
23.36  » Simon, Sebastian -08 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
23.02    » Borg, Jonatan -09   P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
22.57  » Johansson, Anton -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
22.31  Gutke, Theodor -09 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
21.32    » Wolgast, Albin -08   P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
21.32  Camarstrand, Felix -08 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=5 300 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (99,1 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=6 000 | M22=5 700 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=4 800 | P16=4 500 ]
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 500 ]
  |  80 m häck (83.8 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 436    » Kapell, Elias -06 -0.4 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.83(-0.9)  |  38.36  |  3.11  |  44.95  |  5.53(0.0)  |  12.53  |  1.60  |  2:23.85  |
Poäng:                |  733  |  631  |  384  |  514  |  487  |  639  |  464  |  584  |
4 008  [1] » Berglind, Alfred -06 -1.2 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.81(-0.9)  |  40.74  |  3.31  |  32.18  |  5.33(-1.6)  |  10.13  |  1.54  |  2:21.01  |
Poäng:                |  586  |  680  |  434  |  330  |  447  |  493  |  419  |  619  |
3 792  [2] » Bergmark, Carl -06 -0.4 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.50(-0.9)  |  37.37  |  2.81  |  35.67  |  5.03(0.0)  |  10.69  |  1.42  |  2:21.55  |
Poäng:                |  631  |  611  |  312  |  380  |  388  |  527  |  331  |  612  |
3 362  [3] » Hall, Neo -06 -0.4 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.71(-0.9)  |  20.55  |  2.21  |  30.64  |  5.33(0.0)  |  10.42  |  1.63  |  2:16.23  |
Poäng:                |  464  |  282  |  181  |  308  |  447  |  511  |  488  |  681  |
2 535  [4] » Öhrner, Gabriel -06 -1.1 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  16.28(-0.9)  |  27.14  |  2.61  |  27.10  |  4.44(-1.3)  |  8.42  |  1.45  |  2:41.37  |
Poäng:                |  192  |  409  |  266  |  259  |  280  |  391  |  352  |  386  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 352  [1] Atlassi, Jonas -08 +1.0 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.75(-1.2)  |  1.46  |  30.24  |  4.71(+3.3)  |  1:39.06  |
Poäng:                |  838  |  875  |  734  |  822  |  1 083  |
3 944  Gutke, Theodor -09 -0.4 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.76(-2.3)  |  1.52  |  22.31  |  4.81(+1.5)  |  1:53.06  |
Poäng:                |  836  |  943  |  543  |  856  |  766  |
3 866  [2] » Håkansson, Theodor -08 -1.1 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.98(-2.3)  |  1.55  |  27.97  |  4.53(0.0)  |  1:58.76  |
Poäng:                |  795  |  977  |  682  |  760  |  652  |
3 487  [3] » Wilkinson, Benjamin -08 -0.3 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.95(-2.3)  |  1.25  |  27.41  |  4.32(+1.6)  |  1:56.36  |
Poäng:                |  801  |  631  |  668  |  688  |  699  |
3 379  [4] » Borg, Jonatan -09 +0.2 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.67(-1.2)  |  1.28  |  23.02  |  4.64(+1.6)  |  1:57.36  |
Poäng:                |  673  |  667  |  562  |  798  |  679  |
2 757  [5] » Johansson, Anton -08 +0.1 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.06(-1.2)  |  1.28  |  22.57  |  3.53(+1.5)  |  1:58.27  |
Poäng:                |  457  |  667  |  550  |  422  |  661  |
2 563  [6] » Wolgast, Albin -08 +0.4 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.47(-1.2)  |  1.28  |  15.92  |  4.00(+2.0)  |  2:12.90  |
Poäng:                |  544  |  667  |  368  |  580  |  404  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics