HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2021-05-06
Ute för 2020 Resultatdatum: 2020-11-08
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2020-11-08 (sö)  | Veteran-SM terräng 70+, Enköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng M75 » Svidén, Lars -45 19.52        1      
 2020-10-24/25 (lö-sö)  | Terräng-SM, Vällingby, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng P17 » Holm, Nils -04 14.21        24    
KS » Ramberg, Filippa -97 16.31  35
F19 Sjöholm, Hoa -02 ej start             
F17 » Brandt, Albertina -03 17.29  32
Burger, Simone -04 17.03  28
» Lidén, Clara -03 16.55        26    
» Lundin, Nora -03 14.16  1
K60 Holmgren, Kerstin -59 20.41  3
8 000 m terräng M40   Persson, Eskil -77 ej start             
Lag Terräng F17   Burger, Simone -04 55.00        4    
» Lidén, Clara -03
» Lundin, Nora -03
 2020-10-18 (sö)  | Höstmilen, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 39.18        11 10,6 km    
 2020-10-10 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) P15 » Torbjörnsson, Adam -05 8.36      PB 1      
P14 » Berglind, Alfred -06 9.85  1
» Gullberg, Aron -06 9.29  2
Kula (3,0 kg) P13 » Bélec, Christoffer -07 8.47      PB 3      
» Hackett, Quincy -07 9.34  1
» Johansson, Hannes -07 9.04      PB 2      
P12 Holmgren, Alvin -08 6.37  PB 2
» Håkansson, Theodor -08 5.98  3
» Simon, Sebastian -08 8.20        1      
F17 » Harryson, Linn -03 10.31  SB 1
F16 » Hallencreutz, Emma -04 9.94  2
» Krantz, Frida -04 12.80        1      
F14 » Forsell, Ellen -06 11.39  1
» Olsson, Tove -06 9.81  2
» Sahlqvist, Esther -06 8.87        4      
» Simonsson, Maja -06 9.70  3
Kula (2,0 kg) F13 » Aldskogius, Clara -07 9.27        2      
» Bergin, Anna -07 9.13  PB 3
» Borg, Matilda -07 8.12        4      
» Johansson, Ella -07 9.84  1
» Zholudieva, Alevtina -07 7.61  PB 5
F12 Antonsson, Celina -08 6.66  PB 1
Diskus (1,0 kg) P15 » Torbjörnsson, Adam -05 25.41        1      
P14 » Berglind, Alfred -06 28.90  2
» Gullberg, Aron -06 31.54      PB 1      
» Kapell, Elias -06 28.15  3
F17 » Harryson, Linn -03 23.67  PB 1
F16 » Hallencreutz, Emma -04 19.60      PB 2      
» Krantz, Frida -04 31.15  1
Diskus (0,75 kg) F14 » Forsell, Ellen -06 26.39        2      
» Olsson, Tove -06 29.46  1
» Sahlqvist, Esther -06 21.33      PB 4      
» Simonsson, Maja -06 21.69  3
Diskus (0,6 kg) P13 » Bélec, Christoffer -07 35.27      PB 1      
» Hackett, Quincy -07 26.58  3
» Johansson, Hannes -07 31.24      PB 2      
P12 Holmgren, Alvin -08 23.41  PB 1
» Håkansson, Theodor -08 20.98  PB 3
» Simon, Sebastian -08 22.66      PB 2      
F13 » Aldskogius, Clara -07 21.12  3
» Bergin, Anna -07 16.99  SB 4
» Borg, Matilda -07 26.45      PB 2      
» Johansson, Ella -07 31.56  1
» Zholudieva, Alevtina -07 16.10  4
F12 Antonsson, Celina -08 15.38  PB 1
Slägga (4,0 kg) P15 » Torbjörnsson, Adam -05 22.35      PB 1      
P14 » Berglind, Alfred -06 37.35  1
» Gullberg, Aron -06 23.58  PB 2
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Bélec, Christoffer -07 27.55      PB 1      
» Hackett, Quincy -07 24.95  3
» Johansson, Hannes -07 26.25        2      
P12 Holmgren, Alvin -08 13.15  PB 2
» Simon, Sebastian -08 16.69  PB 1
F17 » Harryson, Linn -03 46.21        1      
F16 » Hallencreutz, Emma -04 18.66  PB 2
» Krantz, Frida -04 23.94  PB 1
F14 » Forsell, Ellen -06 44.17        1      
» Olsson, Tove -06 26.58  PB 3
» Sahlqvist, Esther -06 23.40  PB 4
» Simonsson, Maja -06 36.30  2
Slägga (2,0 kg) F13 » Aldskogius, Clara -07 34.93      PB 2      
» Bergin, Anna -07 41.37  1
» Borg, Matilda -07 27.38        5      
» Johansson, Ella -07 33.62  PB 3
» Zholudieva, Alevtina -07 27.87  PB 4
Spjut (600 gr) P15 » Torbjörnsson, Adam -05 31.17      PB 1      
P14 » Berglind, Alfred -06 27.79  3
» Gullberg, Aron -06 34.73      PB 1      
» Kapell, Elias -06 30.39  2
Spjut (500 gr) F17 » Harryson, Linn -03 21.98      SB 1      
F16 » Hallencreutz, Emma -04 20.99  PB 2
» Krantz, Frida -04 35.41        1      
F14 » Forsell, Ellen -06 20.20  3
» Olsson, Tove -06 33.43  1
» Sahlqvist, Esther -06 14.35        4      
» Simonsson, Maja -06 25.33  2
Spjut (400 gr) P13 » Bélec, Christoffer -07 28.92        3      
» Hackett, Quincy -07 29.53  PB 2
» Johansson, Hannes -07 34.28        1      
P12 Holmgren, Alvin -08 20.70  PB 3
» Håkansson, Theodor -08 22.52  2
» Simon, Sebastian -08 23.96      PB 1      
F13 » Aldskogius, Clara -07 18.81  3
» Bergin, Anna -07 15.70  4
» Borg, Matilda -07 25.59      PB 1      
» Johansson, Ella -07 24.58  1
» Zholudieva, Alevtina -07 15.05  5
F12 Antonsson, Celina -08 11.28  PB 1
Castorama MS » Sundberg, Martin -03 2 150      PB        
Kula (7,26 kg) 10.86 [522] PB
Spjut (800 gr) 40.36 [496] PB
Diskus (2,0 kg) 38.69 [659] PB
Slägga (7,26 kg) 29.17 [473] PB
Castorama KS » Wihk, Embla -02 2 481      SB        
Kula (4,0 kg) 9.23 [536]
Spjut (600 gr) 28.19 [565] SB
Diskus (1,0 kg) 32.85 [601]
Slägga (4,0 kg) 40.86 [779] PB
 2020-10-10 (lö)  | Bålsta Halvmarathon, Bålsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Alemayoh, Michele -92 1:14.48      SB 2      
 2020-10-10 (lö)  | Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 16.11        8      
P19 Dejfors, Mårten -02 20.12  13
» Friberg, Erik -02 20.47        14      
Kennmar, Felix -02 18.15  12
Lundin, Otto -02 18.14  11
P16 » Holm, Nils -04 15.19        3      
P14 » Hall, Neo -06 18.25  17
Hedberg, Elton -06 16.45  9
Jerndorf, Daniel -06 16.49        10      
» Sundström, Hugo -06 17.53  16
KS » Ramberg, Filippa -97 16.47  2
F19 Richard Nilsson, Julia -02 22.49        6      
Sjöholm, Hoa -02 18.44  3
F17 » Brandt, Albertina -03 18.42  6
» Lidén, Clara -03 18.34        5      
» Lundin, Nora -03 15.27  1
Nordgren, Wilma -03 19.04  7
F16 Burger, Simone -04 17.56        3      
F15 » Wolgast, Emmy -06 19.30  8
F14 » Grahn, Olivia -06 16.56  2
» Hedberg, Tyra -06 18.50  7
Terränglopp F13   Moverare, Amilia -07 6.20        8 2 km    
Moverare, Miriam -07 10.11  13 2 km
Moverare, Simone -07 brutit          2 km    
F12 » Nordlund, Elin -08 9.12  5 2 km
F9 Grahn, Ellenor -11 9.35  2 2 km
 2020-10-03 (lö)  | Bärsärkaloppet, Midgårdsvallen, Märsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m F13 » Borg, Matilda -07 2:23.44        1 Final B    
 2020-09-27 (sö)  | Spring 5000 m, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 17:55.0m       7 A-final    
Persson, Eskil -77 16:32.0m PB 2 A-final
 2020-09-26/27 (lö-sö)  | Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Hackett, Quincy -07 ej start             
Holmlund, Noah -07 ej start 
» Johansson, Hannes -07 8.75  +0.7 PB 2 Heat 2
  8.93    +0.1   7 Final  
» Karlsson, Vilmer -07 8.03  +0.6 2 Heat 1 [¤]
» Karlsson, Vilmer -07 7.98  +0.1 PB 3 Final
Kock, Dexter -07 ej start             
P12 Edberg, Ted -08 9.50  -0.4 PB 5 Heat 1
» Håkansson, Theodor -08 9.07  +0.9 SB 4 Heat 3
  9.16    -0.9   7 Final  
» Victorin, Axel -08 8.71  +0.9 PB 2 Heat 3
8.74  -0.9 2 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 9.02  -0.4 2 Heat 1
  8.99    -0.9   6 Final  
F13 » Aldskogius, Clara -07 8.62  0.0 1 Heat 3
8.62  +1.1 4 Final
» Bergin, Anna -07 8.62  -0.6 2 Heat 2
  8.51    +1.1   3 Final  
» Johansson, Ella -07 8.69  0.0 PB 2 Heat 3
ej start  Final
» Ståhl, Lilly -07 9.45    -0.6   6 Heat 2  
Wändin, Julia -07 9.21  -0.6 PB 4 Heat 1
» Östlund, Filippa -07 ej start 
F12 » Jansson, Edit -08 9.60  -1.2 4 Heat 1
  9.47    -0.2   3 B-final  
» Nordlund, Elin -08 8.68  +0.2 1 Heat 3
8.58  0.0 PB 1 A-final
» Sparv, Tyra -08 ej start  Heat 4
80 m P14 » Berglind, Alfred -06 10.31    +0.4   3 Heat 1  
10.26  +1.1 PB 4 Final
» Bergmark, Carl -06 10.64  +0.4 4 Heat 1
  10.54    +1.1 PB 6 Final  
» Gullberg, Aron -06 10.85  +0.1 4 Heat 2
10.84  +1.1 PB 8 Final
» Kapell, Elias -06 10.17  +0.1 PB 2 Heat 2
  10.18    +1.1   3 Final  
» Öhrner, Gabriel -06 ej start 
F14 » Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
100 m KS » Freeman, Molly -02 ej start             
» Jakobsson, Ylva -98 14.07  +0.6 SB 4 Final
» Pettersson, Fredrika -02 12.87  +0.6 PB 1 Final
300 m F15 » Simonsson, Maja -06 43.44      PB 3 Final  
400 m P16 » Engström, Filip -04 ej start             
600 m P12   Edberg, Ted -08 ej start             
» Håkansson, Theodor -08 ej start 
» Victorin, Axel -08 ej start             
» Wilkinson, Benjamin -08 ej start 
F13 » Borg, Matilda -07 1:42.21  4 Finalhest 1
» Johansson, Ella -07 1:40.81      PB 2 Finalheat 1  
Wändin, Julia -07 1:41.32  PB 3 Finalheat 1
F12 » Jansson, Edit -08 2:06.11  PB 4 Finalheat 2
» Nordlund, Elin -08 1:48.22      PB 1 Finalheat 1  
Nyblom Berg, Klara -08 ej start 
800 m MS   Lidén, Otto -00 2:11.89      PB 10 Final  
P16 » Engström, Filip -04 ej start 
KS » Borg, Matilda -07 2:23.14        3 Final [¤]
» Ramberg, Filippa -97 2:19.96  1 Final
Siltberg Almlöf, Nora -99 2:27.51  SB 5 Final
F14 » Hedberg, Tyra -06 2:40.30        5 Final  
» Zachrison, Molly -06 diskad  Final
1 500 m MS » Dahl, Elias -76 ej start             
» Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:33.15  4 Finalheat 1
P16 » Holm, Nils -04 4:28.60      PB 3 Finalheat 2  
KS » Ramberg, Filippa -97 4:49.99  7 Finalheat 2
2 000 m P14 » Alteskog, Erik -06 8:08.22      PB 5 Final  
1 500 m h (76,2 cm) P15 » Sundström, Hugo -06 5:47.59      PB 3 Final [¤]
F17 » Brandt, Albertina -03 5:48.40  PB 4 Final
2 000 m h (91,4 cm) P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 ej start             
80 m häck (83.8 cm) P14 » Gullberg, Aron -06 ej start             
» Kapell, Elias -06 12.14  -0.3 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Hedberg, Tyra -06 14.39    -0.7   3 Finalheat 2  
» Sahlqvist, Esther -06 11.75  -0.9 1 Finalheat 1
» Zachrison, Molly -06 13.81  -0.7 PB 1 Finalheat 2
300 m häck (76,2 cm) P15 » Kapell, Elias -06 44.73        4 Final  
F15 » Sahlqvist, Esther -06 45.08  [2] PB 1 Final
Höjd F15 » Johansson, Tuva -06 1.37        8 Final  
Stav P15 » Berglind, Alfred -06 3.27      PB 3 Final  
» Gullberg, Aron -06 3.12  4 Final
» Sundström, Hugo -06 2.37      PB 6 Final  
» Öhrner, Gabriel -06 ej start 
F15 » Sahlqvist, Esther -06 3.07  [2] PB 4 Final
Längd P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 ej start             
P14 » Alteskog, Erik -06 ej res 
» Berglind, Alfred -06 4.87    0.0   6 Final  
» Gullberg, Aron -06 4.82  0.0 7 Final
» Kapell, Elias -06 5.38  0.0 3 Final
» Sundström, Hugo -06 4.03    0.0 PB 11   [¤]
» Öhrner, Gabriel -06 ej start 
F14 » Hedberg, Tyra -06 4.44  -0.3 7 Final
» Johansson, Tuva -06 3.99    0.0 PB 14    
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
» Zachrison, Molly -06 4.09  0.0 12
Längd (zon) P13 » Hackett, Quincy -07 4.68    0.0 PB 4 Final  
Holmlund, Noah -07 ej start 
» Johansson, Hannes -07 3.61    0.0   11    
» Karlsson, Vilmer -07 5.51  0.0 1 Final
P12 Edberg, Ted -08 4.03  0.0 PB 13
» Håkansson, Theodor -08 4.44    +1.2 PB 6 Final  
Linder, Henning -08 ej start 
» Victorin, Axel -08 4.38  0.0 PB 7 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 4.28    +1.6   8 Final  
F13 » Aldskogius, Clara -07 4.70  0.0 4 Final
» Borg, Matilda -07 4.36  +0.5 10
» Johansson, Ella -07 4.61    0.0 PB 5 Final  
Wändin, Julia -07 4.88  +0.4 PB 2 Final
» Östlund, Filippa -07 ej start 
F12 » Jansson, Edit -08 4.49    0.0 PB 4 Final  
» Nordlund, Elin -08 4.55  0.0 PB 2 Final
Nyblom Berg, Klara -08 ej start 
» Sparv, Tyra -08 4.32  0.0 PB 6 Final
Tresteg P16 » Aldskogius, Kalle -04 11.79    0.0 PB 2 Final  
P14 » Berglind, Alfred -06 11.82  +0.6 PB 2 Final
» Gullberg, Aron -06 10.64    0.0 PB 3 Final  
F14 » Hedberg, Tyra -06 9.86  0.0 5 Final
» Sahlqvist, Esther -06 10.55  0.0 PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Bergmark, Carl -06 ej res             
» Gullberg, Aron -06 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 » Hackett, Quincy -07 9.64      PB 3 Final  
» Johansson, Hannes -07 8.96  PB 4 Final
F16 » Hallencreutz, Emma -04 9.89        2 Final  
» Krantz, Frida -04 13.57  PB 1 Final
F14 » Forsell, Ellen -06 12.04  PB 2 Final
» Hedberg, Tyra -06 7.92  PB 9
Kula (2,0 kg) F13 » Aldskogius, Clara -07 8.80        6 Final  
» Borg, Matilda -07 8.37  8 Final
» Johansson, Ella -07 9.94  3 Final
Diskus (1,0 kg) P15 » Gullberg, Aron -06 29.13      PB 7 Final  
» Torbjörnsson, Adam -05 29.31  PB 6 Final
F16 » Krantz, Frida -04 33.59  1 Final
Slägga (4,0 kg) P15 » Berglind, Alfred -06 38.17        4 Final [¤]
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Harryson, Linn -03 50.89        1 Final  
F16 » Enblad, Alva -04 37.79  1 Final
F15 » Forsell, Ellen -06 47.91  [2]   PB 3 Final  
» Lindefalk, Linnéa -05 46.77  PB 5 Final
» Simonsson, Maja -06 39.72  PB 6 Final
Spjut (500 gr) F16 » Krantz, Frida -04 36.62        1 Fnal  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F14
 2020-09-26 (lö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp F17 » Lundin, Nora -03 38.24        3 10 km    
 2020-09-20 (sö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
  Slägga P9 och F11 utfördes med mjukslägga Registreras ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (2,0 kg) P9   Sternlind, Folke -12 4.83      PB 4      
F11 » Lönn, Malva -09 8.12  2
» Sternlind, Tyra -09 7.97  3
Diskus (0,75 kg) F15 » Forsell, Ellen -06 28.81        7      
Diskus (0,6 kg) P9   Sternlind, Folke -12 2.10      PB 6      
F11 » Lönn, Malva -09 24.57  PB 1
» Sternlind, Tyra -09 20.56  PB 2
Slägga (3,0 kg/119) F15 » Forsell, Ellen -06 44.16        4      
Spjut (400 gr) F11 » Lönn, Malva -09 14.48      PB 3      
» Sternlind, Tyra -09 18.50  PB 2
Boll (150 gr) P9   Sternlind, Folke -12 19.36      PB 4      
 2020-09-19/20 (lö-sö)  | Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
  (800 m) Hinder redovisas ej

P12 och F12 60 m samt stafetterna är i en del fall tveksamma manuella tider
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Carlström Cousins, Theo -07 9.11    +0.6 PB 3 Heat 5  
» Hackett, Quincy -07 ej start 
» Herre, Erik -07 ej start             
Holmlund, Noah -07 9.04  +2.0 PB 3 Heat 3
» Johansson, Hannes -07 ej start 
» Karlsson, Vilmer -07 8.07    +1.3 PB 1 Heat 4  
» Roslund, Anton -07 8.24  +2.1 2 Heat 7
P12 Camarstrand, Felix -08 9.4m 0.0 4 Heat 5
Green, Oscar -08 ej start             
Holmgren, Alvin -08 9.3m +0.9 6 Heat 6
Huselius, Vincent -08 9.0m 0.0 3 Heat 5
» Håkansson, Theodor -08 8.4m   0.0   1 Heat 5  
» Johansson, Anton -08 9.1m +1.8 6 Heat 7
Järetoft, Markus -08 8.9m 0.0 5 Heat 3
Molinder Sandqvist, Charlie -08 9.7m   +1.3   3 Heat 4  
Sahlén, Alexandre -08 9.6m 0.0 5 Heat 5
» Simon, Sebastian -08 8.8m +1.8 4 Heat 7
Taube, Albin -08 9.9m   +1.3   5 Heat 4  
» Victorin, Axel -08 8.4m +1.3 2 Heat 4
» Wilkinson, Benjamin -08 8.2m +0.9 2 Heat 6
» Wolgast, Albin -08 8.9m   0.0   6 Heat 3  
F13 » Aldskogius, Clara -07 8.71  +0.2 2 Heat 8
» Bergin, Anna -07 8.51  +0.4 PB 1 Heat 6
» Borg, Matilda -07 8.96    +1.1   2 Heat 7  
» Johansson, Ella -07 8.50  +2.1 1 Heat 5
Moverare, Amilia -07 9.39  +2.1 5 Heat 5
Moverare, Miriam -07 8.99    +0.4 PB 4 Heat 6  
Moverare, Simone -07 9.19  +2.1 3 Heat 5
» Sillén, Linnéa -07 9.04  +1.1 SB 3 Heat 7
» Wennebjer, Ebba -07 ej start             
Wändin, Julia -07 ej start 
F12 Elofsson Järf, Alva -08 9.4m +1.3 4 Heat 5
Forshed, Bella -08 9.5m   +1.3   5 Heat 5  
» Jansson, Edit -08 ej start 
Lundquist, Alva -08 10.7m +1.3 8 Heat 5
Marklund, Stella -08 ej start             
» Morne, Colette -08 ej start 
» Nordlund, Elin -08 9.6m +4.0 1 Heat 8
Olsson, Isa -08 ej start             
Pålsson, Selma -08 ej start 
» Sparv, Tyra -08 8.3m +0.7 3 Heat 9
Trotzig, Anna -08 9.9m 0.0 3 Heat 6
Höjd P13 » Herre, Erik -07 ej start             
Holmlund, Noah -07 ej start 
» Johansson, Hannes -07 1.32             
» Karlsson, Vilmer -07 1.52  4
» Roslund, Anton -07 1.64  1
F13 » Aldskogius, Clara -07 1.32      PB 14    
Attersand, Alva -07 1.24  PB 20
» Bergin, Anna -07 1.20  SB 25
» Borg, Matilda -07 1.28      PB 18    
» Johansson, Ella -07 1.32  PB 15
Moverare, Miriam -07 1.36  PB 11
Moverare, Simone -07 1.24      PB 23    
» Sillén, Linnéa -07 1.44  2
Wändin, Julia -07 ej start 
» Zholudieva, Alevtina -07 1.20  PB 27
Stav P12 » Håkansson, Theodor -08 2.00      PB 2    
» Johansson, Anton -08 1.60  PB 11
» Simon, Sebastian -08 1.40      PB 16    
» Victorin, Axel -08 1.40  PB 13
» Wilkinson, Benjamin -08 1.90  3
» Wolgast, Albin -08 1.70        6    
F12 » Jansson, Edit -08 ej start 
» Nordlund, Elin -08 1.70  7
» Sparv, Tyra -08 1.40      PB 18    
Stenström, Vera -08 ej res 
Slägga (2,0 kg) P12   Camarstrand, Felix -08 13.52      PB 34    
Green, Oscar -08 ej start 
Holmberg, Viktor -08 17.24      PB 23    
Holmgren, Alvin -08 16.68  PB 25
Huselius, Vincent -08 17.48  PB 22
» Håkansson, Theodor -08 19.90      PB 13    
» Johansson, Anton -08 14.56  PB 31
Järetoft, Markus -08 13.47  PB 35
Molinder Sandqvist, Charlie -08 20.49      PB 7    
Rafiq, Yosef -08 ej start 
Sahlén, Alexandre -08 16.98  PB 24
» Simon, Sebastian -08 19.57      PB 16    
Taube, Albin -08 12.40  PB 40
» Victorin, Axel -08 21.77  PB 5
» Wilkinson, Benjamin -08 17.58      PB 20    
» Wolgast, Albin -08 19.75  PB 15
Öhrner, Axel -08 17.83  PB 17
F12 Azorbo, Olivia -08 17.61      PB 15    
Elofsson Järf, Alva -08 22.24  PB 4
Forshed, Bella -08 18.80  PB 10
» Jansson, Edit -08 ej start             
Miljkovic, Sara Eleonora -08 22.60  PB 3
» Nordlund, Elin -08 22.02  PB 5
Pålsson, Selma -08 ej start             
Stenström, Vera -08 16.49  PB 20
Spjut (400 gr) P13 » Carlström Cousins, Theo -07 10.25      SB 41    
» Hackett, Quincy -07 21.68  PB 21
» Herre, Erik -07 ej start             
Holmlund, Noah -07 18.20  PB 30
» Johansson, Hannes -07 ej start 
» Karlsson, Vilmer -07 29.27        8    
» Roslund, Anton -07 33.79  PB 3
F13 » Aldskogius, Clara -07 20.66  PB 10
Attersand, Alva -07 15.63      PB 26    
» Bergin, Anna -07 18.10  PB 18
» Borg, Matilda -07 24.80  PB 1
» Johansson, Ella -07 23.98        2    
Moverare, Amilia -07 18.17  PB 17
Moverare, Miriam -07 18.52  PB 14
Moverare, Simone -07 18.23      PB 16    
» Sillén, Linnéa -07 16.88  PB 19
Wasmuth Ljessnoj, Ester -07 16.09  PB 22
» Wennebjer, Ebba -07 ej start             
Wändin, Julia -07 ej start 
» Zholudieva, Alevtina -07 16.87  20
5 x 60 m X12 » Wilkinson, Benjamin -08 41.44        1 Heat 3  
» Nordlund, Elin -08
» Håkansson, Theodor -08
» Sparv, Tyra -08
» Victorin, Axel -08                
Azorbo, Olivia -08 49.73  6 Heat 3
Miljkovic, Sara Eleonora -08
Elofsson Järf, Alva -08
Forshed, Bella -08
Taube, Albin -08                
» Wolgast, Albin -08 44.0m 1 Heat 4
Camarstrand, Felix -08
Trotzig, Anna -08
» Johansson, Anton -08
» Simon, Sebastian -08                
Sahlén, Alexandre -08 45.7m 2 Heat 4
Lundquist, Alva -08
Järetoft, Markus -08
Holmgren, Alvin -08
Azorbo, Olivia -08
 2020-09-19 (lö)  | Kalmar Malkars, Kalmar
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton KS   Adrianzon, Hilde -92 1:39.40      PB 9      
 2020-09-19 (lö)  | ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
3 000 m KS » Ramberg, Filippa -97 10:54.97  [1]            
5 000 m KS » Ramberg, Filippa -97 18:28.36      PB 6 Final    
10 000 m MS » Pell, Rickard -79 ej start               
Not
[1] - Mellantid
 2020-09-16 (on)  | Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 x 60 m P13 » Victorin, Axel -08 39.56        1 Final    
» Wilkinson, Benjamin -08
» Ek Linterius, Simon -07
» Roslund, Anton -07
» Karlsson, Vilmer -07                
Holmlund, Noah -07 42.94  1 Final
» Hackett, Quincy -07
» Wolgast, Albin -08
» Simon, Sebastian -08
» Håkansson, Theodor -08                
F13 » Bergin, Anna -07 39.63  1 Final
» Nordlund, Elin -08
» Sillén, Linnéa -07
» Johansson, Ella -07
» Aldskogius, Clara -07                
» Sparv, Tyra -08 42.05  3 Final
Moverare, Miriam -07
Moverare, Amilia -07
Moverare, Simone -07
Wändin, Julia -07
3 x 600 m P13   Norlin, Bill -07 5:01.55        2 Final    
» Roslund, Anton -07
» Karlsson, Vilmer -07                
» Wilkinson, Benjamin -08 5:55.04  7 Final
» Håkansson, Theodor -08
» Simon, Sebastian -08                
F13 » Borg, Matilda -07 5:19.08  1 Final
Wändin, Julia -07
» Johansson, Ella -07                
Trotzig, Anna -08 6:08.43  6 Final
» Sparv, Tyra -08
» Nordlund, Elin -08
3 x 800 m P15 » Berglind, Alfred -06 7:06.97        3 Final    
Jerndorf, Daniel -06
» Hall, Neo -06                
F15 » Wolgast, Emmy -06 7:59.66  3 Final
» Simonsson, Maja -06
» Hedberg, Tyra -06
 2020-09-13 (sö)  | Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P14 » Bergmark, Carl -06 10.62    +1.2 PB 3 Final    
F14 » Simonsson, Maja -06 10.91  -1.4 2 Final
» Wolgast, Emmy -06 10.92  -1.4 PB 3 Final
300 m P14 » Hall, Neo -06 40.44      PB 1 Final    
Jerndorf, Daniel -06 40.99  PB 2 Final
F14 » Wolgast, Emmy -06 43.18  PB 2 Final
2 000 m F14 » Grahn, Olivia -06 6:57.40      PB 2 Final    
1 500 m h (76,2 cm) P14 » Sundström, Hugo -06 5:56.79      PB 4 Final    
F14 » Grahn, Olivia -06 5:24.30  1 Final
80 m häck (83.8 cm) P14 » Herre, Filip -06 12.99    +0.4   3 Final    
» Kapell, Elias -06 11.99  +0.4 PB 1 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Sahlqvist, Esther -06 11.88    -0.8   1 Final    
300 m häck (76,2 cm) P14 » Herre, Filip -06 45.16        2 Final    
» Kapell, Elias -06 43.62  PB 1 Final
Stav P14 » Gullberg, Aron -06 3.22      PB 2 Final    
» Öhrner, Gabriel -06 2.72  PB 4 Final
F14 » Sahlqvist, Esther -06 2.72  2 Final
Längd P14 » Berglind, Alfred -06 4.71    -1.8   5 Final    
» Kapell, Elias -06 5.46  0.0 PB 1 Final
Tresteg P14 » Berglind, Alfred -06 11.65    0.0 PB 1 Final    
» Gullberg, Aron -06 10.50  +0.6 4 Final
» Herre, Filip -06 9.91    -0.1   5 Final    
F14 » Sahlqvist, Esther -06 10.53  -0.5 PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Kapell, Elias -06 ej res               
Kula (3,0 kg) F14 » Forsell, Ellen -06 11.89      PB 2 Final    
Diskus (1,0 kg) P14 » Bergmark, Carl -06 32.52      PB 4 Final    
Slägga (4,0 kg) P14 » Berglind, Alfred -06 38.66        2 Final    
Slägga (3,0 kg/119) F14 » Forsell, Ellen -06 41.80        3 Final    
» Simonsson, Maja -06 39.04  PB 7 Final
Spjut (500 gr) F14 » Olsson, Tove -06 39.36      PB 1 Final    
 2020-09-12/13 (lö-sö)  | Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 100 m P17 » Holmlund, Hugo -03 42.73        1 Heat 2  
» Moberg, Markus -03
» Borg, Jonatan -03
» Wall, Viktor -03                
» Holmlund, Hugo -03 42.64  1 Final
» Moberg, Markus -03
» Borg, Jonatan -03
» Wall, Viktor -03
Stafett 1 000 m P17 » Borgius, Teodor -03 2:02.35        1 Heat 2  
» Wall, Viktor -03
» Borg, Jonatan -03
» Moberg, Markus -03                
[2] » Borg, Jonatan -03 1:56.89  [1] 1 Final
» Wall, Viktor -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
» Moberg, Markus -03
3 x 800 m F17 » Lidén, Clara -03 7:21.80        6 Final  
» Lundin, Nora -03
» Brandt, Albertina -03
4 x 800 m KS » Lidén, Clara -03 9:34.12        4 Final  
» Lundin, Nora -03
Siltberg Almlöf, Nora -99
» Ramberg, Filippa -97
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
[2] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
 2020-09-12 (lö)  | Prova på bana 10000 m, Baldershovs IP, Sundsvall
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m KS » Andersson, Annika -86 40:18.26      PB   Final B    
 2020-09-12 (lö)  | Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F13 » Aldskogius, Clara -07 8.42    +2.0 PB 4 Final    
200 m P13 » Karlsson, Vilmer -07 25.32    +2.6   1 Final    
F13 » Johansson, Ella -07 27.64  +1.3 PB 2 Final
600 m P13 » Karlsson, Vilmer -07 1:40.96        1 Final    
Norlin, Bill -07 1:48.91  4 Final
F13 » Borg, Matilda -07 1:48.85        3 Final    
Wändin, Julia -07 1:41.88  PB 2 Final
1 500 m P13   Norlin, Bill -07 5:06.06        4 Final    
F13 Wändin, Julia -07 4:58.07  1 Final
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Roslund, Anton -07 29.72    +0.9 PB 1 Final    
F13 » Borg, Matilda -07 ej start 
Höjd P13 » Roslund, Anton -07 1.72      PB 1 Final    
F13 » Sillén, Linnéa -07 1.48  2 Final
Stav P13 » Hackett, Quincy -07 2.95        3 Final    
F13 » Johansson, Ella -07 2.35  1 Final
Längd (zon) F13 » Aldskogius, Clara -07 4.79    -0.8   4 Final    
Tresteg (zon) P13 » Roslund, Anton -07 11.18    +1.4 PB 1 Final    
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Hackett, Quincy -07 21.57        6 Final    
Slägga (2,0 kg) F13 » Aldskogius, Clara -07 33.83      PB 3 Final    
» Bergin, Anna -07 41.67  PB 2 Final
» Borg, Matilda -07 23.17  9
Spjut (400 gr) F13 » Johansson, Ella -07 24.75        2 Final    
 2020-09-10 (to)  | Tyringemästerskapen, Tyrs Hage, Tyringe
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m MS » Karlsson, Fredrik -78 19:41.0m     SB 7 Final A    
 2020-09-09 (on)  | Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P12   Cammarstrand, Felix -08 2:12.13      PB 5 Heat 2    
» Håkansson, Theodor -08 2:08.70  PB Heat 1
» Johansson, Anton -08 2:01.15      PB 3 Heat 1    
Järetoft, Markus -08 2:17.07  PB 6 Heat 2
» Victorin, Axel -08 2:01.95  PB 1 Heat 2
» Wilkinson, Benjamin -08 2:03.86      PB 4 Heat 1    
F12 Lazo Nilsson, Shauri -08 2:15.11  PB 3 Heat 2
» Morne, Colette -08 2:04.48  PB 3 Heat 1
» Nordlund, Elin -08 1:57.03      PB 1 Heat 1    
Pålsson, Selma -08 ej start  Heat 1
Stenström, Vera -08 2:08.72  PB 1 Heat 2
Trotzig, Anna -08 2:08.84  PB 4 Heat 1
200 m häck (68,6 cm/10) P13 » Hackett, Quincy -07 35.75    -2.3 PB 2 Heat 1    
» Herre, Erik -07 36.84  -2.3 PB 3 Heat 1
» Roslund, Anton -07 31.73    -2.3 PB 1 Heat 1    
F13 » Aldskogius, Clara -07 35.38  -2.4 PB 2 Heat 1
» Johansson, Ella -07 31.90  -2.4 PB 1 Heat 1
Tresteg (zon) P13 » Herre, Erik -07 8.30    -   4      
» Roslund, Anton -07 11.01  - 1
F13 » Aldskogius, Clara -07 10.14    -   1      
Attersand, Alva -07 8.70  - 7
» Johansson, Ella -07 9.60  - 4
Moverare, Amilia -07 7.62    -   15      
Moverare, Miriam -07 8.89  - 6
» Sillén, Linnéa -07 9.64  - 3
Wasmuth, Ester -07 7.07  - 18
Diskus (0,6 kg) P13 » Bélec, Christoffer -07 33.11        1      
» Carlström Cousins, Theo -07 16.66  SB 8
» Hackett, Quincy -07 26.28        3      
» Herre, Erik -07 21.26  PB 5
» Roslund, Anton -07 27.69  PB 2
F13 » Aldskogius, Clara -07 24.06      SB 2      
Attersand, Alva -07 ej res 
» Johansson, Ella -07 34.99  PB 1
Moverare, Amilia -07 12.58      PB 15      
Moverare, Miriam -07 13.14  PB 13
» Sillén, Linnéa -07 19.17  PB 3
Wasmuth, Ester -07 12.88  PB 14
Spjut (400 gr) P12   Cammarstrand, Felix -08 14.99      PB 16      
» Håkansson, Theodor -08 23.19  PB 3
» Johansson, Anton -08 17.67      PB 8      
Järetoft, Markus -08 14.52  PB 18
Taube, Albin -08 10.92  PB 23
» Victorin, Axel -08 15.75      PB 15      
» Wilkinson, Benjamin -08 30.53  1
F12 » Nordlund, Elin -08 20.54  1
Stenström, Vera -08 15.50      PB 3      
Övermo, Greta -08 10.81  PB 6
5 x 60 m X12 » Wilkinson, Benjamin -08 42.74        1 Heat 2    
» Nordlund, Elin -08
» Håkansson, Theodor -08
» Johansson, Anton -08
» Victorin, Axel -08                
Camarstrand, Felix -08 46.35  3 Heat 2
Stenström, Vera -08
Lundquist, Alva -08
Lazo Nilsson, Shauri -08
» Morne, Colette -08                
Taube, Albin -08 diskad  Heat 3
Forshed, Bella -08
Järetoft, Markus -08
Marklund, Stella -08
Trotzig, Anna -08
 2020-09-07 (må)  | Öppna Roslagsmästerskapet, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Lidén, Otto -00 2:14.04      PB 7 Final A    
KS » Ramberg, Filippa -97 2:20.64  1 Heat 1
Siltberg Almlöf, Nora -99 2:29.46  SB 3 Heat 1
3 000 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 10:08.76        5 Final    
 2020-09-06 (sö)  | Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
  Resultat för 11 år och yngre publiceras ej på nätet
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P13 » Roslund, Anton -07 ej start          Heat 3    
» Wilkinson, Benjamin -08 9.00  - 1 Heat 2
F13 » Borg, Matilda -07 ej start          Heat 3    
» Sillén, Linnéa -07 9.04  - 2 Heat 1
80 m P15 » Alteskog, Erik -06 11.59    +1.7 PB 7 Heat 1    
F15 » Johansson, Tuva -06 ej start 
100 m P17 » Aldskogius, Kalle -04 12.32    +1.1   2 Final    
400 m KS » Ramberg, Filippa -97 ej start               
Sjöholm, Hoa -02 64.73  PB 5 Final
600 m F13 » Borg, Matilda -07 ej start               
» Johansson, Ella -07 1:42.07  PB 2 Heat 2
800 m P17 » Engström, Filip -04 ej start               
F17 » Brandt, Albertina -03 2:32.54  PB 5 Final
F15 Wändin, Julia -07 2:22.69  1 Heat 2
Höjd P13 » Roslund, Anton -07 ej start               
F15 » Johansson, Tuva -06 ej start 
F13 » Borg, Matilda -07 ej start               
» Sillén, Linnéa -07 1.43  5 Final
Längd P17 » Aldskogius, Kalle -04 4.53    +1.7   4 Final    
P15 » Alteskog, Erik -06 4.42  +1.5 PB 6 Final
Längd (zon) P13 » Wilkinson, Benjamin -08 4.52    +1.9   5 Final    
F13 » Borg, Matilda -07 ej start 
» Johansson, Ella -07 ej start               
» Sillén, Linnéa -07 4.25  +2.1 7 Final
4.24  0.0
Spjut (500 gr) F17 » Krantz, Frida -04 37.22        1 Final    
Spjut (400 gr) P13 » Wilkinson, Benjamin -08 30.90      PB 4 Final    
F13 » Borg, Matilda -07 ej start 
» Johansson, Ella -07 22.96  5 Final
 2020-09-05/06 (lö-sö)  | Finnkampen, Tammerfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m KS   Knezevic, Sandra -92 54.02      PB 3    
53.39  [1]
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.71    -0.9   4    
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 64.76        5    
4 x 400 m KS   Knezevic, Sandra -92 3:39.14  [2,3]     1    
Not
[1] - sträcka #4 i 4x400m
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[3] - sträcktid manuell
 2020-09-05 (lö)  | Tjalves stavhoppsavslutning, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköpng
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav MS   Gemmel, Harald -01 4.51        3 Final    
KS » Hellstadius, Alannah -04 3.20  2 Final
 2020-09-05 (lö)  | Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m P15 » Berglind, Alfred -06 2:22.33      PB 4 Heat 2    
» Gullberg, Aron -06 2:29.70  6 Heat 2
» Hall, Neo -06 2:15.54      PB 1 Heat 1    
» Herre, Filip -06 2:19.21  PB 1 Heat 2
Jerndorf, Daniel -06 2:22.12  PB 3 Heat 2
» Kapell, Elias -06 ej start               
F15 » Johansson, Ella -07 2:25.36  1 Heat 1
» Lindefalk, Linnéa -05 2:55.66  PB 3 Heat 2
» Olsson, Tove -06 ej start               
» Sahlqvist, Esther -06 ej start 
» Simonsson, Maja -06 2:32.72  2 Heat 1
» Wolgast, Emmy -06 2:33.78  PB 3 Heat 1
80 m häck (83.8 cm) P15 » Berglind, Alfred -06 13.11    +2.0 PB 4 Heat 1    
» Gullberg, Aron -06 13.11  +2.0 PB 5 Heat 1
» Herre, Filip -06 12.10    +3.2   3 Heat 2    
» Kapell, Elias -06 12.01  +2.0 PB 2 Heat 1
» Roslund, Anton -07 13.42  +3.2 5 Heat 2
80 m häck (76,2 cm) F15 » Jansson, Agnes -05 12.36    +1.2   1 Heat 1    
» Johansson, Ella -07 13.37  +1.8 PB 2 Heat 2
» Lindefalk, Linnéa -05 12.81    +1.2 SB 2 Heat 1    
» Sahlqvist, Esther -06 11.74  +1.8 1 Heat 2
» Simonsson, Maja -06 ej start 
Höjd P15 » Berglind, Alfred -06 1.48      PB 11      
» Gullberg, Aron -06 1.36  14
» Hall, Neo -06 ej start               
» Herre, Filip -06 1.60  PB 7
Jerndorf, Daniel -06 ej start 
» Kapell, Elias -06 1.44        13      
» Roslund, Anton -07 1.68  5
F15 » Jansson, Agnes -05 1.24  9
» Johansson, Ella -07 ej start               
» Olsson, Tove -06 1.40  5
» Sahlqvist, Esther -06 1.52  1
» Simonsson, Maja -06 1.40      PB 6      
» Wolgast, Emmy -06 1.24  PB 9
Längd P15 » Berglind, Alfred -06 5.10    0.0   9      
» Gullberg, Aron -06 5.04  +1.8 10
» Herre, Filip -06 4.84    +0.2   12      
Jerndorf, Daniel -06 2.81  +2.6 18
» Kapell, Elias -06 5.16  0.0 8
» Roslund, Anton -07 5.19    +1.5 PB 7      
F15 » Jansson, Agnes -05 5.34  0.0 1
» Johansson, Ella -07 4.67  +1.1 PB 7
» Lindefalk, Linnéa -05 4.31  +3.2 12
  4.10    -0.3          
» Sahlqvist, Esther -06 5.11  +1.2 2
» Simonsson, Maja -06 4.70  +1.5 PB 5
» Wolgast, Emmy -06 4.80  +1.3 PB 4
Kula (4,0 kg) P15 » Berglind, Alfred -06 9.85        11      
» Gullberg, Aron -06 9.38  12
» Herre, Filip -06 8.24        16      
» Ilison, Erik -05 12.93  4
» Kapell, Elias -06 10.65  10
Kula (3,0 kg) F15 » Forsell, Ellen -06 11.03        1      
» Jansson, Agnes -05 9.17  PB 8
» Johansson, Ella -07 7.90      PB 1      
» Lindefalk, Linnéa -05 10.02  PB 4
» Olsson, Tove -06 10.63  PB 2
» Sahlqvist, Esther -06 ej start               
» Simonsson, Maja -06 9.38  7
Spjut (600 gr) P15 » Berglind, Alfred -06 28.25        12      
» Gullberg, Aron -06 30.55  9
» Herre, Filip -06 22.89        15      
» Ilison, Erik -05 44.70  1
» Kapell, Elias -06 35.06  PB 6
Spjut (500 gr) F15 » Forsell, Ellen -06 23.96      PB 5      
» Jansson, Agnes -05 ej start 
» Johansson, Ella -07 24.14      PB 4      
» Lindefalk, Linnéa -05 22.01  SB 7
» Olsson, Tove -06 33.74  1
» Sahlqvist, Esther -06 19.62        8      
» Simonsson, Maja -06 29.31  PB 2
» Wolgast, Emmy -06 ej start 
6 x 200 m X15 » Kapell, Elias -06 2:33.79        2      
» Sahlqvist, Esther -06
» Berglind, Alfred -06
» Wolgast, Emmy -06
» Hall, Neo -06
» Johansson, Ella -07
Lag Kraftmätningen P15 » Berglind, Alfred -06 12 226p        6      
» Gullberg, Aron -06
» Hall, Neo -06
» Herre, Filip -06
» Ilison, Erik -05
Jerndorf, Daniel -06
» Kapell, Elias -06
» Roslund, Anton -07                
F15 » Forsell, Ellen -06 13 708p  2
» Jansson, Agnes -05
» Johansson, Ella -07
» Lindefalk, Linnéa -05
» Olsson, Tove -06
» Sahlqvist, Esther -06
» Simonsson, Maja -06
» Wolgast, Emmy -06                
X15 » Berglind, Alfred -06 31 402p  4
» Forsell, Ellen -06
» Gullberg, Aron -06
» Hall, Neo -06
» Herre, Filip -06
» Ilison, Erik -05
» Jansson, Agnes -05
Jerndorf, Daniel -06
» Johansson, Ella -07
» Kapell, Elias -06
» Lindefalk, Linnéa -05
» Olsson, Tove -06
» Roslund, Anton -07
» Sahlqvist, Esther -06
» Simonsson, Maja -06
» Wolgast, Emmy -06
 2020-08-31 (må)  | Vallentuna Hammer Challenge, Vallentuna IP, Vallentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/119) F15 » Lindefalk, Linnéa -05 44.40      PB 1 Final    
 2020-08-29/30 (lö-sö)  | DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Stav MS » Herre, Filip -06 ej res             
Kula (4,0 kg) P15 » Berglind, Alfred -06 9.65        4    
Diskus (1,0 kg) P15 » Berglind, Alfred -06 33.34        1    
Spjut (600 gr) P15 » Berglind, Alfred -06 33.15        3    
8-kamp P15 » Bergmark, Carl -06 2 339    -0.5 PB 6    
80 m häck (83.8 cm) 13.80 [453] -1.4 PB 6 Heat 1
Diskus (1,0 kg) ej res 
Stav 2.51 [244] PB 6
Spjut (600 gr) 28.89 [284] PB 4
Längd 4.01 [207] +0.4 PB 7
Kula (4,0 kg) 9.37 [448] PB 5
Höjd 1.32 [263] PB 7
800 m 2:36.25 [440]     PB 7    
» Gullberg, Aron -06 3 077  -0.2 PB 4
80 m häck (83.8 cm) 13.79 [454] -1.4 PB 5 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 25.85 [383] 4
Stav 2.91 [335] 2
Spjut (600 gr) 27.69 [267] 6
Längd 5.05 [392] +0.9 PB 2
Kula (4,0 kg) 8.34 [386] 7
Höjd 1.38 [303] 6
800 m 2:26.00 [557]     PB 6    
» Herre, Filip -06 2 776  -0.7 PB 5
80 m häck (83.8 cm) 12.74 [596] -1.4 4 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 18.85 [251] PB 6
Stav ej res 
Spjut (600 gr) 21.79 [186] 7
Längd 4.70 [326] 0.0 5
Kula (4,0 kg) 9.01 [426] PB 6
Höjd 1.53 [411] 2
800 m 2:24.12 [580]     PB 5    
» Kapell, Elias -06 3 578  [1] -0.5 PB 2
80 m häck (83.8 cm) 12.33 [656] -1.4 1 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 27.49 [415] 3
Stav 2.91 [335] PB 3
Spjut (600 gr) 34.97 [370] PB 2
Längd 5.08 [398] +0.3 1
Kula (4,0 kg) 10.70 [528] 2
Höjd 1.44 [345] 4
800 m 2:28.18 [531]     PB 7    
» Öhrner, Gabriel -06 1 899  -0.7 PB 7
80 m häck (83.8 cm) 19.22 [23] -1.4 PB 7 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 17.90 [233] PB 6
Stav 2.51 [244] 5
Spjut (600 gr) 21.75 [185] 8
Längd 4.26 [249] 0.0 6
Kula (4,0 kg) 6.11 [255] PB 8
Höjd 1.41 [324] 5
800 m 2:41.36 [386] PB 8
6-kamp F15 » Hedberg, Tyra -06 2 534    -0.1 PB 5    
80 m häck (76,2 cm) 15.15 [431] -0.2 5
Höjd 1.21 [321] 5
Kula (3,0 kg) 7.63 [375] PB 5
Längd 4.50 [428] 0.0 PB 5
Spjut (500 gr) 22.57 [337] PB 4
600 m 1:49.05 [642]     PB 4    
» Sahlqvist, Esther -06 3 523  -0.1 PB 3
80 m häck (76,2 cm) 12.03 [866] -0.2 1
Höjd 1.51 [632] 1
Kula (3,0 kg) 9.21 [478] PB 5
Längd 5.13 [595] 0.0 PB 1
Spjut (500 gr) 20.56 [299] PB 6
600 m 1:48.44 [653]     PB 3    
» Simonsson, Maja -06 3 081  +0.1 PB 4
80 m häck (76,2 cm) 14.53 [507] -0.2 PB 4
Höjd 1.36 [470] PB 4
Kula (3,0 kg) 10.35 [552] PB 2
Längd 4.68 [474] +0.3 PB 4
Spjut (500 gr) 23.79 [360] 4
600 m 1:44.82 [718] PB 1
5-kamp F13 » Jansson, Edit -08 2 152    0.0 PB 2    
60 m häck (68,6 cm) brutit 
Höjd 1.11 [528] PB 2
Spjut (400 gr) 9.99 [295] 2
Längd (zon) 4.20 [696] 0.0 2
600 m 2:06.69 [633]     PB 2    
» Nordlund, Elin -08 4 132  +0.1 PB 1
60 m häck (68,6 cm) 10.39 [1 018] +0.2 PB 1
Höjd 1.35 [814] 1
Spjut (400 gr) 23.17 [748] PB 1
Längd (zon) 4.43 [780] 0.0 PB 1
600 m 1:58.85 [772] PB 1
5-kamp P13 » Bélec, Christoffer -07 2 871    -0.8 PB 5    
60 m häck (76,2 cm) 12.45 [547] -1.6 PB 4 Heat 1
Höjd 1.23 [608] 6
Spjut (400 gr) 31.87 [771] PB 3
Längd (zon) 3.72 [485] 0.0 PB 9
600 m 2:09.44 [460]       5    
» Håkansson, Theodor -08 3 028  -0.7 PB 7
60 m häck (76,2 cm) 11.80 [651] -2.6 3 Heat 2
Höjd 1.35 [748] 4
Spjut (400 gr) 20.80 [504] PB 7
Längd (zon) 4.28 [675] +1.1 SB 6
600 m 2:10.06 [450]     PB 9    
» Johansson, Hannes -07 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 10.42 [902] -1.6 3 Heat 1
Höjd ej start 
Spjut (400 gr) ej start 
Längd (zon) 4.53 [760] - 3
600 m ej start             
Järetoft, Markus -08 2 031  -1.3 PB 9
60 m häck (76,2 cm) 12.95 [472] -2.6 PB 6 Heat 2
Höjd 1.20 [572] PB 8
Spjut (400 gr) 12.91 [274] PB 9
Längd (zon) 3.56 [432] 0.0 PB 10
600 m 2:21.45 [281]     PB 8    
» Karlsson, Vilmer -07 4 643  +1.0 PB 1
60 m häck (76,2 cm) 10.31 [923] +1.6 2 Heat 1
Höjd 1.50 [921] 2
Spjut (400 gr) 29.27 [712] 4
Längd (zon) 5.64 [1 144] +0.5 1
600 m 1:44.99 [943]       1    
» Roslund, Anton -07 4 596  +0.1 PB 2
60 m häck (76,2 cm) 10.04 [978] -1.0 1 Heat 1
Höjd 1.65 [1 089] 1
Spjut (400 gr) 27.40 [668] 6
Längd (zon) 5.18 [984] +1.2 2
600 m 1:47.92 [877]       2    
» Wilkinson, Benjamin -08 3 160  -0.8 PB 6
60 m häck (76,2 cm) 11.13 [768] -2.6 2 Heat 2
Höjd 1.20 [572] 9
Spjut (400 gr) 27.77 [677] PB 5
Längd (zon) 4.35 [698] +1.0 5
600 m 2:10.38 [445]     PB 7    
» Wolgast, Albin -08 2 290  -1.1 PB 8
60 m häck (76,2 cm) 12.40 [555] -2.6 5 Heat 2
Höjd 1.23 [608] 7
Spjut (400 gr) 15.96 [370] PB 8
Längd (zon) 3.73 [489] +0.4 8
600 m 2:22.44 [268] PB 9
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P14
 2020-08-29/30 (lö-sö)  | JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Höjd P17 » Borg, Jonatan -03 1.99      PB 1 Final  
Stav P19   Gemmel, Harald -01 4.58      PB 3 Final  
P17 » Borgius, Teodor -03 4.58  1 Final
F19 » Kapell, Tilda -01 3.43  8 Final
Längd P17 » Holmlund, Hugo -03 5.97    0.0   11    
» Thid, David -03 6.44  -0.8 SB 6 Final
» Wall, Niklas -03 6.71    0.0   3 Final  
F19 » Freeman, Molly -02 ej start 
Tresteg P17 » Thid, David -03 13.68    +0.5   3 Final  
» Wall, Niklas -03 14.14  +0.7 PB 1 Final
 2020-08-29/30 (lö-sö)  | USM 15-16  löpgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m häck (76,2 cm) F15 » Jansson, Agnes -05 12.47    -1.0   5 Heat 2  
12.80  -2.2 8 Final
» Lindefalk, Linnéa -05 13.06  -1.6 6 Heat 1
100 m häck (76,2 cm) F16 » Hellstadius, Alannah -04 15.30    -0.7   3 Heat 2  
15.48  -2.6 4 Final
 2020-08-29 (lö)  | Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.51    +0.5   1 Final    
 2020-08-28 (fr)  | Vallentunakvällen 2, Vallentuna IP, Vallentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P13   Wahlberg, Ricky -08 ej start               
F13 » Borg, Matilda -07 ej start 
Längd (zon) P13   Wahlberg, Ricky -08 4.17    -   1 Final    
P11 Borg, Jonatan -09 ej start 
F13 » Borg, Matilda -07 ej start 
 2020-08-27 (to)  | Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Barroso Johansson, André -02 ej start               
KS » Pettersson, Fredrika -02 13.12  -1.1 PB 1 B-final
800 m KS » Brandt, Albertina -03 2:38.16      SB 7 Final    
» Lidén, Clara -03 2:29.33  PB 3 Final [¤]
Sjöholm, Hoa -02 2:30.56  PB 4 Final
3 000 m MS » Dahl, Elias -76 ej start               
» Holm, Nils -04 9:44.27  PB 7 Final
Längd MS » Barroso Johansson, André -02 6.30    +0.3   1 Final    
» Prins, Felix -00 6.12  +0.8 SB 4 Final
KS » Freeman, Molly -02 5.17    +0.7 SB 1 Final    
» Pettersson, Fredrika -02 4.99  -0.1 PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2020-08-23 (sö)  | Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m KS   Knezevic, Sandra -92 55.24        8      
 2020-08-22/23 (lö-sö)  | Waplanspelen, Krokoms Sportcenter, Krokom
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Karmteg, Tim -08 9.44    +0.4 PB 4 Final  
1 500 m h (76,2 cm) P13 » Karmteg, Tim -08 5:58.47      PB 2 Final  
Stav P13 » Karmteg, Tim -08 1.90        3 Final  
Längd (zon) P13 » Karmteg, Tim -08 4.15    -   2 Final  
Tresteg (zon) P13 » Karmteg, Tim -08 8.82    -   2 Final  
 2020-08-22/23 (lö-sö)  | UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13   Holmlund, Noah -07 9.25    -1.8   5 Heat 3  
» Karlsson, Vilmer -07 8.15  -2.0 1 Heat 4
  8.17    -1.4   3 A.final  
» Roslund, Anton -07 8.56  -2.7 2 Heat 1
8.39  -1.3 1 B-final
F13 » Aldskogius, Clara -07 8.67  -1.7 1 Heat 2
  8.67    -2.2   4 A-final  
» Bergin, Anna -07 8.93  -2.1 1 Heat 5
8.86  -2.1 5 A-final
» Borg, Matilda -07 9.10  -1.7 3 Heat 2
  ej start          B-final  
» Johansson, Ella -07 8.89  -2.0 1 Heat 3
8.87  -2.1 PB 6 A-final
Moverare, Amilia -07 9.77    -2.0   3 Heat 3  
Moverare, Miriam -07 9.20  -2.1 PB 3 Heat 4
9.31  -2.5 6 B-final
Moverare, Simone -07 9.32    -1.7   5 Heat 2  
» Sillén, Linnéa -07 9.20  -2.1 3 Heat 5
9.19  -2.5 SB 3 B-final
200 m P13 » Karlsson, Vilmer -07 26.37    +1.1 PB 1 Heat A  
Wiklund, Theo -07 31.26  -3.0 PB 2 Heat c
F13 » Aldskogius, Clara -07 ej start             
» Bergin, Anna -07 29.63  -0.6 3 Heat A
» Borg, Matilda -07 ej start 
Moverare, Miriam -07 30.66    +2.1   1 Heat C  
Moverare, Simone -07 31.16  +2.1 3 Heat E
» Ståhl, Lilly -07 31.63  -2.0 4 Heat D
600 m P13 » Karlsson, Vilmer -07 1:35.55      PB 1 A-final  
Norlin, Bill -07 1:40.60  PB 4 A-final
F13 » Borg, Matilda -07 1:41.85      PB 1 Heat A  
Moverare, Amilia -07 1:57.22  PB 3 Heat B
Wändin, Julia -07 ej start 
1 500 m P13   Norlin, Bill -07 5:01.89      PB 3 Final  
F13 » Johansson, Ella -07 5:01.49  3 Final
Moverare, Amilia -07 5:46.75      PB 11    
Wändin, Julia -07 4:50.35  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Johansson, Hannes -07 10.25    +0.9   2 Heat 2  
10.21  +0.3 PB 4 Final
» Roslund, Anton -07 10.26  -0.7 1 Heat 1
9.78  +0.3 PB 2 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Bergin, Anna -07 ej start             
» Borg, Matilda -07 ej start 
» Johansson, Ella -07 10.04  +2.3 1 Heat 3
  9.90    -1.7 PB 3 Final  
Moverare, Miriam -07 11.22  +0.6 PB 2 Heat 2
» Zholudieva, Alevtina -07 10.91  +2.2 2 Heat 1
10.97  -1.7 PB 8 Final
200 m häck (68,6 cm/5) F13 » Borg, Matilda -07 ej start             
» Johansson, Ella -07 30.86  -0.1 PB 2 Final
Höjd P13 » Bélec, Christoffer -07 1.26      PB 15    
» Herre, Erik -07 1.44  8 Final
» Johansson, Hannes -07 1.44        9    
» Roslund, Anton -07 1.65  1 Final
F13 Moverare, Miriam -07 1.34  PB 13
» Sillén, Linnéa -07 1.50  PB 1 Final
Stav P13 » Hackett, Quincy -07 3.01      PB 2 Final  
» Johansson, Hannes -07 2.41  PB 4 Final
F13 » Johansson, Ella -07 2.61        2 Final  
» Zholudieva, Alevtina -07 ej res 
Längd (zon) P13 » Carlström Cousins, Theo -07 4.15    -0.6 PB 7 Pool B  
» Hackett, Quincy -07 4.44  +1.3 PB 4 Pool B
» Johansson, Hannes -07 4.69    +0.9 PB 8 Pool A  
» Karlsson, Vilmer -07 5.87  +2.9 2 Pool A
» Karlsson, Vilmer -07 5.74  +1.0 PB
Ribbing, Valentin -07 2.77    +1.7 PB 12 Pool B  
» Roslund, Anton -07 5.46  +3.2 4 Pool A
5.28  +1.9 PB
F13 » Aldskogius, Clara -07 4.95    +1.0 PB 3 Pool A  
» Borg, Matilda -07 ej start 
Moverare, Miriam -07 3.91  -2.3 PB 17 Pool B
Moverare, Simone -07 4.26    -1.8   9 Pool B  
» Sillén, Linnéa -07 4.30  -1.2 PB 8 Pool B
Wändin, Julia -07 ej start 
» Zholudieva, Alevtina -07 ej start 
Tresteg (zon) P13 » Roslund, Anton -07 10.64    -2.5   3 Final  
F13 » Aldskogius, Clara -07 9.74  +1.4 5 Pool A
» Borg, Matilda -07 9.29    +1.3   11 Pool A  
Moverare, Simone -07 8.74  +2.7 6 Pool B
8.60  +1.5
» Sillén, Linnéa -07 9.36    +1.7 PB 2 Pool B  
Wändin, Julia -07 ej start 
» Zholudieva, Alevtina -07 9.71  +4.0 1 Pool B
9.41  +0.8 PB
Kula (3,0 kg) P13 » Bélec, Christoffer -07 7.80      PB 13    
» Hackett, Quincy -07 8.80  PB 10
Wiklund, Theo -07 8.23  PB 22
Kula (2,0 kg) F13 » Aldskogius, Clara -07 9.65        7 Final  
» Borg, Matilda -07 8.36  14
» Johansson, Ella -07 9.86        5 Final  
Moverare, Miriam -07 8.45  PB 13
Moverare, Simone -07 8.61  PB 12
» Wennebjer, Ebba -07 11.45  PB 3 Final
Diskus (0,6 kg) P13 » Bélec, Christoffer -07 31.52        4 Final  
» Hackett, Quincy -07 24.95  11
» Johansson, Hannes -07 28.74      PB 8 Final  
F13 » Borg, Matilda -07 23.84  PB 8 Final
» Johansson, Ella -07 26.09  3 Final
» Wennebjer, Ebba -07 25.22  SB 4 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Bélec, Christoffer -07 23.99      PB 5 Final  
» Hackett, Quincy -07 ej res 
» Johansson, Hannes -07 27.76      PB 4 Final  
Wiklund, Theo -07 18.71  PB 8
Slägga (2,0 kg) F13 » Aldskogius, Clara -07 33.11      PB 3 Final  
» Bergin, Anna -07 32.43  4 Final
» Borg, Matilda -07 25.95        9    
» Johansson, Ella -07 ej start 
» Wennebjer, Ebba -07 38.86  PB 2 Final
» Zholudieva, Alevtina -07 ej res 
Spjut (400 gr) P13 » Bélec, Christoffer -07 28.81      PB 8 Final  
» Johansson, Hannes -07 36.45  PB 3 Final
F13 » Borg, Matilda -07 ej start             
» Johansson, Ella -07 30.18  PB 1 Final
» Wennebjer, Ebba -07 ej start 
 2020-08-22/23 (lö-sö)  | JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17 » Borg, Jonatan -03 11.06    0.0 PB 2 Heat 2  
11.06  +1.2 3 Final
» Thid, David -03 11.44    0.0 PB 5 Heat 2  
» Wall, Viktor -03 10.95  0.0 1 Heat 2
10.94  +1.2 PB 1 Final
Wändesjö, Arvid -03 ej start 
200 m P19 » Förnestig, Paul -01 22.22    -0.7   3 Heat 2  
21.86  +0.6 PB 4 Final
P17 » Borg, Jonatan -03 22.46  +0.1 1 Heat 1
  22.21    -0.4 PB 3 Final  
» Holmlund, Hugo -03 23.48  0.0 6 Heat 2
» Wall, Niklas -03 ej start 
» Wall, Viktor -03 22.23  0.0 1 Heat 2
21.69  -0.4 PB 1 Final
400 m P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 52.52        4 A-final  
» Moberg, Markus -03 49.73  1 A-final
800 m F17 » Lundin, Nora -03 2:15.06        2 Final A  
1 500 m F17 » Lundin, Nora -03 4:30.91        1 Final  
3 000 m F17 » Lundin, Nora -03 10:14.56        1 Final  
110 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 13.89    0.0   1 Heat 1  
13.71  +3.0 1 Final
300 m häck (83.8 cm) P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 41.33        5 Heat 2  
» Moberg, Markus -03 37.10  1 Heat 2
 2020-08-22/23 (lö-sö)  | UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P14 » Alteskog, Erik -06 11.87    +0.3 PB 5 Heat 2  
» Berglind, Alfred -06 ej start 
» Bergmark, Carl -06 10.67  +0.5 PB 3 Heat 3
  10.80    -0.4   2 B-final  
» Gullberg, Aron -06 11.10  0.0 PB 3 Heat 1
» Öhrner, Gabriel -06 11.57  0.0 PB 5 Heat 1
F14 » Jabbour Clarke, Lii -06 11.90    -0.1   6 Heat 3  
» Larsson Lindberg, Agnes -06 12.22  -0.3 PB 6 Heat 1
Paul, Elisabeth -06 11.37  0.0 PB 4 Heat 2
» Sahlqvist, Esther -06 10.26  +0.1 1 Heat 5
  10.25    -0.6 PB 2 A-final  
» Simonsson, Maja -06 10.89  +0.1 PB 2 Heat 5
11.12  -0.6 6 A-final
» Wolgast, Emmy -06 10.94  0.0 PB 2 Heat 2
  11.06    -0.6   5 A-final  
» Zachrison, Molly -06 ej start 
300 m P14 » Berglind, Alfred -06 ej start             
» Hall, Neo -06 41.39  PB 3 Final
Jerndorf, Daniel -06 42.40      PB 4 Final  
F14 » Hedberg, Tyra -06 47.03  PB 10 C-final
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» Larsson Lindberg, Agnes -06 51.28      PB 12 B-final  
Paul, Elisabeth -06 ej start  C-final
» Sahlqvist, Esther -06 ej start  C-final
» Simonsson, Maja -06 44.29      PB 5 B-final  
» Wolgast, Emmy -06 43.85  PB 3 C-final
800 m P14 » Hall, Neo -06 2:16.43      PB 3 Final  
Jerndorf, Daniel -06 2:24.52  5 Final
F14 » Hedberg, Tyra -06 2:39.58      PB 8 Final  
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» Simonsson, Maja -06 2:32.23  PB 6 Final [¤]
» Zachrison, Molly -06 ej start 
2 000 m P14 » Alteskog, Erik -06 ej start             
F14 » Grahn, Olivia -06 6:58.65  PB 3 Final
1 500 m h (76,2 cm) P14 » Hall, Neo -06 5:53.50      PB 4 Fiinal  
F14 » Grahn, Olivia -06 5:23.30  PB 1 Final
80 m häck (83.8 cm) P14 » Bergmark, Carl -06 14.09    -1.9 PB 5 Heat 2  
» Herre, Filip -06 12.75  -0.9 2 Heat 1
  12.66    -2.8   4 Final  
» Kapell, Elias -06 12.29  -1.9 1 Heat 2
12.36  -2.8 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Jabbour Clarke, Lii -06 ej start             
» Sahlqvist, Esther -06 12.27  -1.8 1 Heat 1
  12.11    0.0   1 A-final  
» Zachrison, Molly -06 14.14  -1.1 4 Heat 3
13.91  -0.7 PB 2 B-final
300 m häck (76,2 cm) P14 » Herre, Filip -06 45.07      PB 2 Final  
» Kapell, Elias -06 46.25  PB 4 Final
F14 » Hedberg, Tyra -06 ej start             
» Sahlqvist, Esther -06 ej start 
Höjd P14 » Alteskog, Erik -06 1.25      PB 9    
» Herre, Filip -06 1.54  4 Final
» Öhrner, Gabriel -06 1.45      PB 8 Final  
F14 » Johansson, Tuva -06 1.45  PB 11
» Larsson Lindberg, Agnes -06 1.20  PB 17
» Sahlqvist, Esther -06 ej start 
Stav P14 » Berglind, Alfred -06 ej start             
» Bergmark, Carl -06 2.00  PB 7 Final
» Gullberg, Aron -06 3.10      PB 3 Final  
» Sundström, Hugo -06 2.20  6 Final
» Öhrner, Gabriel -06 2.60  PB 5 Final
F14 » Jabbour Clarke, Lii -06 ej start             
» Sahlqvist, Esther -06 2.90  2 Final
» Wolgast, Emmy -06 2.60  PB 3 Final
Längd P14 » Alteskog, Erik -06 4.22    +1.2   11    
» Berglind, Alfred -06 ej start 
» Gullberg, Aron -06 4.83  +2.1 6 Final
  4.82    -1.0        
» Herre, Filip -06 5.07  +1.4 PB 4 Final
Jerndorf, Daniel -06 4.17  +1.5 PB 12
» Kapell, Elias -06 5.27    +1.3   2 Final  
» Sundström, Hugo -06 3.88  +1.0 13
» Öhrner, Gabriel -06 4.24  +0.6 10
F14 » Hedberg, Tyra -06 4.60    +3.0   8 Final  
» Jabbour Clarke, Lii -06 ej start 
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» Larsson Lindberg, Agnes -06 3.95    +0.4 PB 21    
Paul, Elisabeth -06 4.27  +2.1 17
3.71  +2.0 PB
» Wolgast, Emmy -06 4.36    +1.7   14    
» Zachrison, Molly -06 4.38  +0.7 PB 12
Tresteg P14 » Berglind, Alfred -06 ej start             
» Gullberg, Aron -06 10.30  +0.3 6 Final
» Herre, Filip -06 10.78    +1.4 PB 3 Final  
F14 » Hedberg, Tyra -06 10.03  +0.8 PB 3 Final
» Jabbour Clarke, Lii -06 ej start 
» Wolgast, Emmy -06 9.74  +4.6 7 Final
9.66  +0.9 PB
Kula (4,0 kg) P14 » Berglind, Alfred -06 9.93      PB 6 Final  
» Gullberg, Aron -06 9.88  PB 7 Final
» Kapell, Elias -06 10.94  4 Final
Kula (3,0 kg) F14 » Forsell, Ellen -06 10.86        3 Final  
» Olsson, Tove -06 10.54  PB 5 Final
» Simonsson, Maja -06 10.26  PB 6 Final
Diskus (1,0 kg) P14 » Berglind, Alfred -06 26.98        7 Final  
» Gullberg, Aron -06 27.27  6 Final
» Kapell, Elias -06 20.12  10
Diskus (0,75 kg) F14 » Forsell, Ellen -06 29.65      PB 3 Final  
» Olsson, Tove -06 27.60  7 Final
Slägga (4,0 kg) P14 » Berglind, Alfred -06 38.69        2 Final  
Slägga (3,0 kg/119) F14 » Forsell, Ellen -06 44.76      PB 2 Final  
» Simonsson, Maja -06 38.72  PB 3 Final
» Zachrison, Molly -06 19.09  PB 9
Spjut (600 gr) P14 » Berglind, Alfred -06 24.06        11    
» Bergmark, Carl -06 24.33  PB 10
» Gullberg, Aron -06 26.48        9    
» Kapell, Elias -06 30.89  7 Final
» Öhrner, Gabriel -06 23.68  PB 12
Spjut (500 gr) F14 » Hedberg, Tyra -06 20.00      PB 12    
» Olsson, Tove -06 36.41  1 Final
» Simonsson, Maja -06 26.10  PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2020-08-22/23 (lö-sö)  | USM 15-16 hoppgrenar, Sollentunavallen, Sollentuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Stav F16 » Hellstadius, Alannah -04 3.48        2 Final  
Längd P16 » Aldskogius, Kalle -04 ej start             
F15 » Jansson, Agnes -05 5.18  +1.5 9
Tresteg F15 » Jansson, Agnes -05 11.34    +0.3 PB 5 Final  
 2020-08-21/23 (fr-sö)  | JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (5,0 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 ej start             
Kula (4,0 kg) P15 » Ilison, Erik -05 10.87        10    
F19 » Wihk, Embla -02 10.24  11
Kula (3,0 kg) F16 » Krantz, Frida -04 13.18      PB 5 Final  
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 52.62      PB 2 Final  
Diskus (1,0 kg) F19 » Wihk, Embla -02 32.52        11    
F16 » Krantz, Frida -04 40.49  [1] PB 1 Final
Diskus (0,75 kg) F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 35.04      PB 7 Final  
Slägga (5,0 kg) P17 » Lindefalk, Alexander -03 46.53        6 Final fr  
Slägga (4,0 kg) P15 » Ilison, Erik -05 44.28      PB 6 Final  
K22 » Ahlberg, Grete -98 62.64  1 Final fr
Forss, Ida -99 42.99  8 Final fr
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Harryson, Linn -03 53.45      PB 4 Final fr  
F16 » Enblad, Alva -04 44.97  PB 7 Final
F15 » Lindefalk, Linnéa -05 39.76  9
Spjut (600 gr) P15 » Ilison, Erik -05 49.54      PB 3 Final fr  
Spjut (500 gr) F16 » Krantz, Frida -04 40.26      PB 4 Final fr  
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start  fr
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 2020-08-22 (lö)  | Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
3 000 m MS   Brunnstedt, Kalle -95 10:42.74      SB 6      
» Davidsson Berndtsson, Felix -96 9:51.53  PB 1
M22 Lidén, Otto -00 10:40.82      PB 5      
P16 » Holm, Nils -04 10:12.77  PB 3
M40 » Dahl, Elias -76 10:13.94  SB 4
Pihlstrand Trulp, Joakim -77 10:04.78      SB 2      
KS » Ramberg, Filippa -97 brutit 
K22 Almlöf, Nora -99 11:45.03  PB 7
F18 Sjöholm, Hoa -02 12:38.88  PB 8
 2020-08-16 (sö)  | Augustitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav F19 » Kapell, Tilda -01 3.41        1 Final    
 2020-08-15/16 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12   Borg, Jonatan -09 9.25    -1.0   4 A-final  
F13 » Aldskogius, Clara -07 8.71  0.0 4 A-final
» Borg, Matilda -07 8.68    0.0   3 A-final  
» Ståhl, Lilly -07 9.37  +1.0 7 B-final
Wändin, Julia -07 ej start 
F12 » Lönn, Malva -09 9.01    +0.2 SB 4 A-final  
» Sternlind, Tyra -09 10.15  -1.5 SB 6 B-final
80 m P15 » Kapell, Elias -06 10.37    -1.2 SB 2 Heat 3  
100 m MS » Barroso Johansson, André -02 11.65    +0.2 SB 5 A-final  
Bonilla, Sebastian -01 13.18  -2.2 PB 5 B-final
Larsson Stewart, Gabriel -01 12.27    -2.2 SB 2 B-final  
P17 » Aldskogius, Kalle -04 12.23  +0.4 PB 5 Heat 1
ej start  Final
» Bucht Wesslén, Noah -03 ej start             
» Engström, Filip -04 12.29  +2.0 PB 5 Heat 2
» Holmlund, Hugo -03 ej start 
» Thid, David -03 11.55  +2.0 PB 2 Heat 2
  ej start          Final  
KS » Freeman, Molly -02 ej start 
» Pettersson, Fredrika -02 13.17  -0.2 PB 3 A-final
800 m P17 » Engström, Filip -04 2:15.93      PB 5 B-final  
P15 » Hall, Neo -06 ej start 
F15 » Borg, Matilda -07 2:22.12      PB 4 A-final  
» Johansson, Ella -07 2:24.31  PB 5 A-final
» Johansson, Tuva -06 ej start 
Wändin, Julia -07 2:21.54  [1] PB 2 A-final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Aldskogius, Clara -07 10.82    +1.7   4 A-final  
» Borg, Matilda -07 10.39  +1.7 PB 3 A-final
» Johansson, Ella -07 10.11    +1.7   2 A-final  
F12 » Lönn, Malva -09 ej start 
» Sternlind, Tyra -09 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 » Bergmark, Carl -06 ej start             
» Herre, Filip -06 12.33  +1.2 5 Heat 2
  12.29    +0.3 PB 7 Final  
» Kapell, Elias -06 12.10  +1.2 PB 3 Heat 2
12.45  +0.3 8 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Jabbour Clarke, Lii -06 ej start             
» Jansson, Agnes -05 12.43  0.0 2 Heat 1
  12.35    -0.2   3 Final  
» Lindefalk, Linnéa -05 13.00  0.0 4 Heat 1
13.07  -0.2 6 Final
» Sahlqvist, Esther -06 11.82  0.0 1 Heat 2
  11.75    -0.2   1 Final  
» Zachrison, Molly -06 14.20  0.0 PB 7 Heat 2
100 m häck (76,2 cm) F17 » Hellstadius, Alannah -04 ej start             
Längd MS » Barroso Johansson, André -02 6.24    +1.5   1 Final  
» Prins, Felix -00 5.90  +0.1 SB 2 Final
P17 » Aldskogius, Kalle -04 5.61    -0.2   5 Final  
» Holmlund, Hugo -03 6.18  0.0 PB 4 Final
Wändesjö, Arvid -03 6.29  +1.9 2 Final
P15 » Herre, Filip -06 4.97    +0.2 PB 6 Pool 1  
» Kapell, Elias -06 5.28  -1.3 SB 5 Pool 2
KS » Freeman, Molly -02 5.00  +1.4 5 Final
» Pettersson, Fredrika -02 4.91    +0.8 PB 6 Final  
F15 » Jansson, Agnes -05 4.24  +0.1 9
Längd (zon) P12   Borg, Jonatan -09 4.28    +1.9 PB 6 Final  
F13 » Aldskogius, Clara -07 4.82  0.0 2 Pool 1
» Borg, Matilda -07 4.71  +3.1 4 Pool 1
  4.61    0.0        
» Johansson, Ella -07 ej start  Pool 2
Wändin, Julia -07 ej start 
F12 » Lönn, Malva -09 4.42  +3.0 6 Pool 1
  4.39    +1.9 SB      
» Sternlind, Tyra -09 4.15  +2.4 2 Pool 2
0.40  -2.0 SB
Kula (4,0 kg) P15 » Ilison, Erik -05 13.13      PB 2 Final  
» Kapell, Elias -06 10.93  7 Final
Kula (3,0 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 10.24        3 Final  
» Krantz, Frida -04 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 » Aldskogius, Clara -07 9.68      PB 5 Final  
» Borg, Matilda -07 8.89  PB 7 Final
» Johansson, Ella -07 10.01      PB 4 Final  
F12 » Lönn, Malva -09 9.20  PB 3 Final
» Sternlind, Tyra -09 8.98  PB 4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
 2020-08-14/16 (fr-sö)  | SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m MS » Förnestig, Paul -01 22.47    -1.9   7 Heat 2  
Otieno, Dennis -91 22.04  -2.4 4 Heat 3
» Wall, Viktor -03 ej start             
KS Knezevic, Sandra -92 ej start 
400 m KS   Knezevic, Sandra -92 55.45        1 Heat 2 fr  
54.08  PB 2 Final
1 500 m KS » Lundin, Nora -03 4:34.70        4 Heat 2 fr  
4:26.38  6 Final
» Ramberg, Filippa -97 4:54.79  8 Heat 2 fr
110 m häck (106,7 cm) MS » Holm, Jonathan -94 ej start             
» Shaker Anid, Amir -89 ej start 
400 m häck (91,4 cm) MS » Moberg, Markus -03 52.50      PB 3 Heat 2  
» Moberg, Markus -03 52.03  PB 4 Final
Stav MS » Borgius, Teodor -03 4.23        8 B-pool  
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.40    +0.1   3 Final fr  
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 47.83        6 Final  
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 62.40        2 Kval fr  
64.13  3 Final
 2020-08-10 (må)  | Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Otieno, Dennis -91 ej start               
400 m MS   Dawlson, Emmanuel -92 50.79      SB 8 A-final    
KS Knezevic, Sandra -92 55.11  4 A-final
1 500 m KS » Ramberg, Filippa -97 4:48.30        8 B-final    
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 50.01        2 Final    
 2020-08-08/09 (lö-sö)  | Sky is the limit, Åby Friidrott, Mölndal
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 ej start             
 2020-08-07/09 (fr-sö)  | SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19 » Förnestig, Paul -01 11.03    +1.3 PB 4 A-final  
P17 » Aldskogius, Kalle -04 12.16  +2.2 6 B-final
» Holmlund, Hugo -03 ej start             
Wändesjö, Arvid -03 11.31  +1.3 PB 2 A-final
F19 » Pettersson, Fredrika -02 12.90  +3.1 4 Final
200 m P19 » Bucht Wesslén, Noah -03 24.13    -2.5   1 B-final  
» Förnestig, Paul -01 23.06  -3.0 1 A-final
» Holmlund, Hugo -03 23.87  -3.0 3 A-final
800 m KS » Lundin, Nora -03 2:13.82  [1]   PB 1 Final  
» Ramberg, Filippa -97 2:18.79  SB 3 Final
F17 » Brandt, Albertina -03 2:40.09  SB 8 B-final
1 500 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:29.99        8 Final  
80 m häck (84 cm) F15 » Lindefalk, Linnéa -05 12.89    -1.4 PB 2 A-final  
Höjd P17 » Aldskogius, Kalle -04 ej start            fr  
» Borg, Jonatan -03 1.92  PB 1 Final fr
Längd P17 » Aldskogius, Kalle -04 5.30    +2.6   10   fr  
» Holmlund, Hugo -03 6.02  +1.8 6 Final fr
KS » Pettersson, Fredrika -02 4.80  +5.0 10 fr
4.57  +1.9 fr
Kula (5,0 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 ej start            fr  
Kula (4,0 kg) KS » Wihk, Embla -02 10.85      PB 1 Final  
Kula (3,0 kg) F17 » Krantz, Frida -04 12.19        1 Final fr  
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 10.38  6 Final fr
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 ej start             
Diskus (1,0 kg) KS » Wihk, Embla -02 33.07        4 Final  
F17 » Krantz, Frida -04 35.27  PB 1 Final
Spjut (500 gr) F17 » Krantz, Frida -04 36.23      SB 2 Final fr  
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej res  fr
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
 2020-08-08 (lö)  | Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) P14 » Bergmark, Carl -06 9.13      PB 3      
» Gullberg, Aron -06 9.41  2
» Kapell, Elias -06 10.46  1
Kula (3,0 kg) F14 » Forsell, Ellen -06 10.85        1      
» Simonsson, Maja -06 10.19  PB 2
Diskus (1,0 kg) P14 » Berglind, Alfred -06 33.59      PB 1      
» Bergmark, Carl -06 27.21  4
» Gullberg, Aron -06 28.32      PB 3      
» Kapell, Elias -06 31.49  PB 2
Diskus (0,75 kg) F14 » Forsell, Ellen -06 27.61      PB 1      
» Simonsson, Maja -06 22.73  PB 2
Slägga (4,0 kg) P14 » Berglind, Alfred -06 39.50      PB 1      
Slägga (3,0 kg/119) F14 » Forsell, Ellen -06 35.74      PB 1      
» Simonsson, Maja -06 31.72  2
Slägga (2,0 kg) F13 » Bergin, Anna -07 34.89      PB 1      
Spjut (600 gr) P14 » Berglind, Alfred -06 31.25        2      
» Bergmark, Carl -06 21.86  PB 4
» Gullberg, Aron -06 29.59        3      
» Kapell, Elias -06 33.33  1
Spjut (500 gr) F14 » Simonsson, Maja -06 23.44      PB 1      
 2020-08-08 (lö)  | Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P17 » Wall, Viktor -03 22.01    -3.7   3      
1 500 m F17 » Lundin, Nora -03 4:30.00        1      
110 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 13.91    -2.3   1      
Stav P17 » Borgius, Teodor -03 4.30        4      
F17 » Hellstadius, Alannah -04 3.30  4
Tresteg P17 » Thid, David -03 14.18    0.0 PB 3      
» Wall, Niklas -03 13.46  +0.9 6
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 45.82        5      
Slägga (4,0 kg) K22 » Ahlberg, Grete -98 63.88        1      
 2020-08-07/08 (fr-lö)  | Surbullespelen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13   Borg, Jonatan -09 9.03    0.0 PB 6 Heat 1  
F13 » Borg, Matilda -07 9.19  +1.4 6 Heat 1
  8.72    -1.3   6 Final  
» Ståhl, Lilly -07 9.19  +1.4 PB 3 Heat 2
600 m F13 » Borg, Matilda -07 1:43.27        1 Final  
200 m häck (68,6 cm/5) F13 » Borg, Matilda -07 31.25    -0.4 PB 2 Heat 2  
Längd (zon) P13   Borg, Jonatan -09 4.23    0.0 PB 10    
F13 » Borg, Matilda -07 4.61  0.0 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Borg, Matilda -07 8.84      PB 8 Final  
 2020-08-03 (må)  | Resultattävling, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd P15 » Håkansson, Theodor -08 1.35        4 Final    
 2020-08-02 (sö)  | Turebergskastet 11, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (5,0 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 14.06        2 Final    
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 43.74        2 Final    
 2020-08-01/02 (lö-sö)  | Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, V'ästerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS » Bucht Wesslén, Noah -03 52.70        2 Final  
1 500 m KS » Ramberg, Filippa -97 4:52.52        6 Final  
Kula (3,0 kg) P13   Wahlberg, Ricky -08 9.21        2 Final  
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Enblad, Alva -04 44.80      PB 7 Final  
 2020-08-01 (lö)  | Rekordjakten 05-06 1, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd P17 » Herre, Filip -06 1.51        6 Final    
» Kapell, Elias -06 1.47  7 Final
Tresteg P15 » Berglind, Alfred -06 11.42    +1.5 PB 1 Final    
» Gullberg, Aron -06 10.52  +1.5 PB 4 Final
» Herre, Filip -06 10.73  +2.2 3 Final
  10.66    +0.9 PB        
F15 » Sahlqvist, Esther -06 10.51  +3.1 3 Final
10.45  +1.2 PB
Spjut (600 gr) P15 » Kapell, Elias -06 33.61        1 Final    
Spjut (500 gr) F15 » Olsson, Tove -06 38.18      PB 1 Final    
 2020-08-01 (lö)  | Sommargrenar 4, Rödstu Hage IP, Botkyrka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS   Svensson, David -98 6.87    +1.9 SB 3 Final    
 2020-08-01 (lö)  | Närkeracet, Transtensvallen, Hallsberg
gren klass   namn