RESULTAT mellan 27 jan och 29 jan
Hammarbyspelen 2017-01-27/29
Sätra Friidrottshall
Hammarby IF
Uppdaterad: 2017-02-07 12:06
Resultatlänk fredag  lördag  söndag  fredag 
 
M 60m
Försök heat 128 jan 
Amadou Sussoho95SWEHammarby IF 7.11q
Gregorios Kyriakoudis97SWEHässelby SK 7.30q
Imran Lernebo01SWEAIK Friidrott 7.44q
Gabriel Rosshagen98SWEHässelby SK 7.60
Simon Averin-Markström95SWEHammarby IF 7.62
Mats Holmberg73SWESpårvägens FK 7.83

Försök heat 228 jan 
Desmond Rogo96SWEHammarby IF 6.99q
Rodi Kay98SWEHammarby IF 7.23q
KidusYohannes Getahun98SWEHammarby IF 7.31q
Tobias Jonsson96SWEIK Orient 7.46q
Aziz Amini97SWEHuddinge AIS 7.83
Jesper Rilegård98SWEIFK Lidingöej start

Försök heat 328 jan 
Victor Jansson93ÅLAIF Åland 7.23q
David Svensson98SWEIFK Tumba 7.24q
Anton Nilsson92SWEHuddinge AIS 7.31q
Karl David Nie98SWEHammarby IF 7.31q
Samuel Nylund98ÅLAIF Åland 7.39q
William Gardell01SWEHellas FK 7.42q
Axel Abrahamsson 98SWEBromma IF 8.34

Försök heat 428 jan 
Douglas Hellbratt95SWEHammarby IF 7.08q
Thomas Yemane95SWEHässelby SK 7.18q
Markus Ögren98SWEHammarby IF 7.25q
Malcolm Odero98SWEHammarby IF 7.52
Adam Westermark98SWETurebergs FK 7.58
Emeka Onwuka99SWEÖsterhaninge IF 8.18

Finalheat 128 jan 
Desmond Rogo96SWEHammarby IF 6.93
Amadou Sussoho95SWEHammarby IF 6.99
Douglas Hellbratt95SWEHammarby IF 7.06
Victor Jansson93ÅLAIF Åland 7.12
Thomas Yemane95SWEHässelby SK 7.22
Markus Ögren98SWEHammarby IF 7.25
Rodi Kay98SWEHammarby IF 7.44
David Svensson98SWEIFK Tumbabröt

Finalheat 228 jan 
Anton Nilsson92SWEHuddinge AIS 7.23
KidusYohannes Getahun98SWEHammarby IF 7.27
Karl David Nie98SWEHammarby IF 7.32
Samuel Nylund98ÅLAIF Åland 7.32
Imran Lernebo01SWEAIK Friidrottej start
Tobias Jonsson96SWEIK Orientej start
Gregorios Kyriakoudis97SWEHässelby SKej start
William Gardell01SWEHellas FKej start


M 200m
Finalheat 127 jan 
Eric Sjölund00ÅLAIF Åland23.291
Niklas Brink97SWEHässelby SK23.352
Fredrik Åström93SWETäby ISej start

Finalheat 227 jan 
Tarley Allison97SWEJärvsö IF23.553
Daniel Örevik97SWEVisby IF Gute FIK23.624
Moi Wirunpan01SWEGefle IF24.847

Finalheat 327 jan 
Sabiti Nahimana00SWEHammarby IF24.325
Jesper Rilegård98SWEIFK Lidingö24.968
Xander Friberger00SWEAIK FriidrottDQLinjetramp

Finalheat 427 jan 
Jonathan Karlsson98SWETäby IS24.666
Peder Berge79SWESpårvägens FK25.5611
Isak Sadek03SWEGefle IF26.4512

Finalheat 527 jan 
Adam Haron01SWEDanderyds SK25.069
Gabriel Larsson Stewart01SWEBromma IF25.1610
Chonpakorn Thongbua01SWEGefle IF26.7813
Måns Sandmark03SWEGefle IF31.0614
Erik Ahlfont00SWETurebergs FKej start


M 400m
Finalheat 128 jan 
Edvin Hagberg99SWETurebergs FK50.42124,10
Kristian Efremov90SWEHammarby IF50.79223,36
Fredrik Kihlblom98SWEHuddinge AIS51.43324,02

Finalheat 228 jan 
Akile Mehari91SWEHammarby IF51.78424,54
Emil Thedeen 98SWEBromma IF52.98525,31
Axel Alness Borg98SWEIFK Lidingö53.51725,50

Finalheat 328 jan 
Samiel Berhe98SWEHammarby IF53.63825,96
Jesper Rilegård98SWEIFK Lidingö55.741025,52
Mats Holmberg73SWESpårvägens FKej start

Finalheat 428 jan 
Gregorios Kyriakoudis97SWEHässelby SK53.46624,15
Adam Westermark98SWETurebergs FK54.12924,61
Yacob Yoseph99SWESöderhamns IF58.891127,31
André Malm78SWERunday IF62.061230,06


M 800m
Finalheat 129 jan 
Akile Mehari91SWEHammarby IF 1:59.991
Abdullahi Adan98SWEHammarby IF 2:00.553
Mohammed Loukili96SWEIFK Lidingö 2:01.464
Samiel Berhe98SWEHammarby IF 2:02.615
Joakim Pihlstrand - Trulp77SWEHammarby IF 2:04.106
Axel Alness Borg98SWEIFK Lidingö 2:07.4611
Mikael Andersson00SWESäffle FIK 2:08.5512
Mats Holmberg73SWESpårvägens FK 2:12.1315

Finalheat 229 jan 
Pontus Aldenstam96SWEVäsby IK 2:00.532
Jesper Sjölund99SWESpårvägens FK 2:05.427
Hannes Hejdebäck00SWEGefle IF 2:05.788
Kristian Efremov90SWEHammarby IF 2:05.789
Rasmus Ahlgren99SWESpårvägens FK 2:06.1010
Hamid Qambari95SWEHammarby IF 2:09.4513
Felix Davidsson-Berndtsson96SWEHammarby IF 2:09.7514
Yacob Yoseph99SWESöderhamns IF 2:20.3216
André Malm78SWERunday IF 2:22.9617


M 1500m
Final28 jan 
Abdullahi Adan98SWEHammarby IF 4:10.91
Stefan Stojanovic98SWEHässelby SK 4:14.83
Olof Nordling97SWESpårvägens FK 4:17.79
Rasmus Ahlgren99SWESpårvägens FK 4:26.36
Hamid Qambari95SWEHammarby IF 4:28.04
Andreas Åkesson87SWESaltsjöbadens IF 4:28.72
Ludvig Johansson98SWEIFK Lidingö 4:29.43
Felix Davidsson-Berndtsson96SWEHammarby IF 4:37.82
Mika Repo78SWEHuddinge AIS 4:45.97
Jonathan Edemalm99SWEEskilstuna FIbröt

Final28 jan 


M 3000m
Final27 jan 
Stefan Stojanovic98SWEHässelby SK 9:18.344:32.3m
Joakim Pihlstrand - Trulp77SWEHammarby IF 9:25.46
Andreas Åkesson87SWESaltsjöbadens IF 9:35.68
Albin Andersson98SWEHammarby IF 9:40.22
Julius Mördrup02SWEIFK Lidingö 9:44.59
Konstantin Avramidis86SWEIFK Lidingö 9:45.21
Antonio Lavecchia72SWEHuddinge AIS 9:45.58
Robel Kahisay98SWEHässelby SK 9:50.44
Jonas Bergström83SWERunacademy IF10:00.65
10 Martin Jansson91SWESöderhamns IF10:22.39
12 Christian Lindström74SWEHammarby IF10:39.32
13 Mats Liljegren76SWETeam Skavsåret IF12:30.43
14 Martin Larsson71SWEHuddinge AIS13:40.37
15 Mikkel Mördrup72SWEIFK Lidingö13:52.28
Elias Dahl76SWEHammarby IFbröt


M Höjd
Final27 jan 
Fabian Delryd96SWETäby IS215Tang. Rek
Andreas Henriksson90SWEHässelby SK201
Henrik Thoms96SWEIF Göta Karlstad198
Carl af Forselles01SWEHellas FK184
Jesper Nyman98SWEHanvikens SK174
Jakob Thorvaldsson88SWEIFK LidingöX

164169174179184189194198201204207215222
A.Henrikssonxoooxxoxxx
H.Thomso-ooxxx
F.Delrydo-xoxxoxxx
J.Nymanoxxx
J.Thorvaldsson
C.af Forselleso-xxx


M Stav
Final27 jan 
Carl Sténson93SWEHellas FK503
Jakob Samuelsson98SWEHässelby SK483
Petter Olson91SWEHässelby SK483
Björn Andersson91SWEIFK Lidingö473
Carl Einar Söderström Eskonniemi99SWEHellas FK423
Sergej Nikolajev73SWEHässelby SK393
Martin Forsberg99SWEHammarby IF0
Axel Abrahamsson 98SWEBromma IF0

353383393403413423433443453463473483493503513
J.Samuelssonxoo-xxoxxooxxx
C.Sténsonoxoxxx
P.Olsonxxo-o-xxoxxx
S.Nikolajevoxxoxxx
A.Abrahamsson xxx
C.Söderström Eskoxoo-oxxx
B.Anderssonxoxxoxxx
M.Forsbergxxx


M Längd
27 jan 
David Svensson98SWEIFK Tumba6,92
Tobias Jonsson96SWEIK Orient6,77
Daniel Örevik97SWEVisby IF Gute FIK6,62
Simon Averin-Markström95SWEHammarby IF6,34
David Adrian98SWEHuddinge AIS6,07
Timothy Olsson98SWEHammarby IF5,97
Anton Johansson93SWEHuddinge AIS5,40
Erik Andersson99SWESävedalens AIK2,28
Wilhelm Eidenstedt98SWEHässelby SKX
Natthaphon Muanngoen02SWEGefle IFX

1 2 3 4 5 6 
D.Örevik6,596,626,566,616,286,50
S.Averin-Markströ6,196,276,185,98X6,34
E.Andersson2,28XXXXX
N.MuanngoenXXX---
T.OlssonX5,915,97---
T.Jonsson6,776,746,396,61X6,59
D.Svensson6,746,866,746,446,926,85
A.Johansson5,335,40X5,40XX
W.EidenstedtXXX---
D.Adrian4,723,235,575,845,746,07


M Tresteg
28 jan 
Timothy Olsson98SWEHammarby IF13,96
Elias Högström97SWESundsvalls FI12,58
Oliver Papinski02SWETäby IS12,12
Ludvig All02SWETäby IS12,01
Yacob Yoseph99SWESöderhamns IF11,59

1 2 3 4 5 6 
Y.Yoseph11,1111,4511,5910,9911,5611,21
T.OlssonXX13,1713,96XX
O.Papinski12,0111,9211,3711,7111,5812,12
E.HögströmX12,41X12,5812,51X
L.All11,8311,58XX11,6612,01


M Kula7.26 kg
28 jan 
Gabriel Heen95SWEHässelby SK15,68
Jesper Arbinge97SWEHuddinge AIS15,10
Alexander Persson95SWEHuddinge AIS14,28
Patrick Lindfors70SWEMälarhöjdens IK11,81

1 2 3 4 5 6 
J.Arbinge14,7715,10XX14,54X
A.Persson13,75X14,2814,1813,7213,94
P.Lindfors11,3811,6111,81XX11,48
G.Heen15,4615,3015,6415,1415,4515,68


M Vikt15.88 kg
27 jan 
Alexander Persson95SWEHuddinge AIS15,92
Patrik Lindstedt99SWEHässelby SK15,20
Johannes Nilsson98SWEVästerås FK13,92
Jacob Krumlinde99SWEIFK Lidingö12,17
Patrick Lindfors70SWEMälarhöjdens IK11,67
Johan Jergander70SWEÖsmo Nynäs FK10,96

1 2 3 4 5 6 
J.KrumlindeX12,1512,17XX11,23
J.NilssonXXXX13,7213,92
P.LindforsX11,16XX11,6711,58
J.Jergander9,89X10,3710,8910,1510,96
P.Lindstedt14,6714,9814,4115,2014,9414,52
A.Persson15,8615,82X15,6515,9215,80


P19 Häck 60m100 cm
Final29 jan 
Fredrik Kihlblom98SWEHuddinge AIS 8.57
Jakob Samuelsson98SWEHässelby SK 8.87
Nikolai Kronmann99SWESöderhamns IF 8.88
Edvin Hagberg99SWETurebergs FK 8.95
Tobias Hammarqvist99SWEÖsterhaninge IF 9.63
Staffan Risberg99SWETurebergs FKej start

Extratävling29 jan 
Fredrik Kihlblom98SWEHuddinge AIS 8.43
Jakob Samuelsson98SWEHässelby SK 8.92
Edvin Hagberg99SWETurebergs FK 8.92
Nikolai Kronmann99SWESöderhamns IF 9.08


P19 Kula6.0 kg
28 jan 
Patrik Lindstedt99SWEHässelby SK16,75Rekord
William Frobe98SWETäby IS12,98
Jesper Nyman98SWEHanvikens SK9,43
Axel Abrahamsson 98SWEBromma IF7,96

1 2 3 4 5 6 
J.Nyman8,819,299,098,639,329,43
A.Abrahamsson 7,96-----
P.Lindstedt16,75XXX16,3116,27
W.Frobe12,6712,9812,9212,69X12,09


P17 60m
Försök heat 128 jan 
Emil Sandström00SWESöderhamns IF 7.26q
Philip Ludwigs00SWEDanderyds SK 7.52q
Jonas Grapne01SWEMälarhöjdens IK 7.67
Adam Haron01SWEDanderyds SK 7.71
Xander Friberger00SWEAIK Friidrott 7.85
Arthur Abrahamsson 01SWEBromma IF 8.18
Chonpakorn Thongbua01SWEGefle IF 8.32

Försök heat 228 jan 
Paul Förnestig01SWEHammarby IF 7.37q
William Gardell01SWEHellas FK 7.40q
Moi Wirunpan01SWEGefle IF 7.59
Gabriel Larsson Stewart01SWEBromma IF 7.67
Felix Ekman01SWESundbybergs IK 7.69
Sidra Afework01SWESpårvägens FK 7.80

Försök heat 328 jan 
William Thor00SWEStrands IF 7.36q
Leon Johansson01SWEHammarby IF 7.52q
Alexander Nyman00SWEHanvikens SK 7.62
Daniel Rihtnesberg01SWEHammarby IF 7.67
Filip Engström01SWETurebergs FK 7.84
Sebastian Norberg00SWEIFK Lidingö 7.90

Försök heat 428 jan 
Carl Enhörning00SWEBromma IF 7.27q
Elias Sahlin01SWEHellas FK 7.39q
Viktor Thor00SWEStrands IF 7.43q
Filip Nyström00SWETurebergs FK 7.57q
Fabian Engström00SWESpårvägens FK 7.73
Enzo Fors01SWETyresö FK 8.17
Theodor Duvert01SWETurebergs FKej start

Försök heat 528 jan 
Imran Lernebo01SWEAIK Friidrott 7.45q
Erik Ahlfont00SWETurebergs FK 7.45q
Sabiti Nahimana00SWEHammarby IF 7.54q
Felix Prins00SWEHammarby IF 7.54q
Alex Emahazion01SWEHuddinge AIS 7.55q
Noel Montelin01SWEVisby IF Gute FIK 7.56q

Finalheat 128 jan 
Emil Sandström00SWESöderhamns IF 7.22
Paul Förnestig01SWEHammarby IF 7.26
Carl Enhörning00SWEBromma IF 7.26DM 1
William Thor00SWEStrands IF 7.33
Imran Lernebo01SWEAIK Friidrott 7.38
Elias Sahlin01SWEHellas FK 7.38
Viktor Thor00SWEStrands IF 7.41
William Gardell01SWEHellas FK 7.53

Finalheat 228 jan 
Erik Ahlfont00SWETurebergs FK 7.37DM 2
Sabiti Nahimana00SWEHammarby IF 7.49DM 3
Noel Montelin01SWEVisby IF Gute FIK 7.54
Alex Emahazion01SWEHuddinge AIS 7.56
Filip Nyström00SWETurebergs FK 7.61
Leon Johansson01SWEHammarby IF 7.73
Felix Prins00SWEHammarby IFej start
Philip Ludwigs00SWEDanderyds SKej start


P17 400m
Finalheat 129 jan 
Arvid Friberg99SWEDanderyds SK54.21u.t. 25,78
Nils Jonsson00SWEDanderyds SK54.693DM2 26,08
Sabiti Nahimana00SWEHammarby IF55.08624,52
Markus Lantto01SWEBromma IFej start

Finalheat 229 jan 
Carl Enhörning00SWEBromma IF51.931DM1 24,35
Max Bechtel01SWEHässelby SK56.471026,28
Andreas Cigéhn00SWETäby IS56.801126,74

Finalheat 329 jan 
Anton Axelsson01SWEHässelby SK53.84225,93
Johan Friberg01SWEHässelby SK54.78426,47
Esayas Kahsay00SWEDanderyds SKDQLinjetramp

Finalheat 429 jan 
Anton Sjölund01SWESpårvägens FK55.54726,91
Aleksi Andreev01SWESpårvägens FK57.461227,39
Axel Boij Du Rietz00SWEHellas FK57.861426,69
Noel Montelin01SWEVisby IF Gute FIK57.941526,04

Finalheat 529 jan 
Mikael Lundkvist00SWEHuddinge AIS55.065DM3 26,05
Simon Sandkvist01SWEJärfälla Friidrottsklubb55.68826,02
Sidra Afework01SWESpårvägens FK55.90925,59
Filip Ahlberg 01SWEBromma IF57.791326,64


P17 1500m
Final28 jan 
Hannes Hejdebäck00SWEGefle IF 4:22.19Rekord
Mikael Andersson00SWESäffle FIK 4:27.77
Aleksi Andreev01SWESpårvägens FK 4:37.99
Simon Sandkvist01SWEJärfälla Friidrottsklubb 4:38.68
Samuel Nyström-Ohlin01SWEFredrikshofs FI 4:45.63
Jacob Klinth01SWEIFK Lidingö 4:45.97
Filip Ahlberg 01SWEBromma IF 4:47.88
Nils Jonsson00SWEDanderyds SK 4:49.29
Simon Martinsson01SWEÖsterhaninge IFej start


P17 Häck 60m91 cm
Final29 jan 
Carl af Forselles01SWEHellas FK 8.39
Elias Sahlin01SWEHellas FK 8.66
Jonatan Håkansson01SWEHammarby IF 9.40
William Gardell01SWEHellas FK 9.43
Arthur Abrahamsson 01SWEBromma IF 9.75
Harald Gemmel01SWEHammarby IF11.12


P17 Höjd
29 jan 
Elias Sahlin01SWEHellas FK191
Fabian Engström00SWESpårvägens FK176DM 1
Enzo Fors01SWETyresö FK170
William Gardell01SWEHellas FK170
Wilhelm Björling00SWEIFK Lidingö167DM 2

139144149154159163167170173176179182185188191193197200
W.Björlingoxxooxxx
E.Sahlinxoxoo-xxoxxx
E.Forsxoxoxoxoxxx
F.Engströmxooooxoxoxxx
W.Gardellxoo-xxoxxx


P17 Stav
28 jan 
Jacob Palmerstedt00SWEHammarby IF383
Carl af Forselles01SWEHellas FK373
Theodor Duvert01SWETurebergs FK353
Noah Ander01SWEBromma IF353
Harald Gemmel01SWEHammarby IF293
Jonatan Håkansson01SWEHammarby IF283

272283293303313323333343353363373383394403413423
T.Duvertxoooxooxxx
C.af Forsellesoxxx
H.Gemmeloxxx
N.Anderxoooxoxxx
J.Håkanssonooxxx
J.Palmerstedtxxooxxx


P17 Längd
Final27 jan 
William Thor00SWEStrands IF6,21
Moi Wirunpan01SWEGefle IF6,20
Philip Ludwigs00SWEDanderyds SK6,17DM 1
Alex Emahazion01SWEHuddinge AIS6,11
Paul Förnestig01SWEHammarby IF6,08
Viktor Thor00SWEStrands IF6,08
Felix Prins00SWEHammarby IF6,04DM 2
Erik Thunqvist00SWEBromma IF5,75DM 3
Alexander Nyman00SWEHanvikens SK5,72
10 Jacob Tysén Holmberg00SWEHässelby SK5,52
11 Jacob Palmerstedt00SWEHammarby IF5,47
12 Emil Lavett01SWEHammarby IF4,69
13 Harald Gemmel01SWEHammarby IF4,69
14 Chonpakorn Thongbua01SWEGefle IF4,39
15 Adam Haron01SWEDanderyds SK4,25
Arthur Abrahamsson 01SWEBromma IF0,00

1 2 3 4 5 6 
V.ThorX6,08XX5,71X
J.Tysén HolmbergXX5,52
A.Abrahamsson XXX
M.Wirunpan5,966,20XXXX
A.Haron4,054,253,74
H.Gemmel4,654,694,59
W.Thor6,21XX5,856,206,13
E.Thunqvist5,595,755,465,395,375,61
J.Palmerstedt5,45X5,47
A.Emahazion5,905,635,76X6,115,86
A.Nyman5,725,69X
P.FörnestigX5,566,085,555,485,75
E.Lavett4,694,672,63
F.Prins5,26X6,015,666,046,01
C.Thongbua4,244,394,08
P.Ludwigs6,036,005,896,17X5,82


P17 Tresteg
28 jan 
Alexander Nyman00SWEHanvikens SK12,63
Moi Wirunpan01SWEGefle IF12,15
Emil Sandström00SWESöderhamns IF12,14
Viktor Thor00SWEStrands IF12,14
William Thor00SWEStrands IF11,93
Jonatan Håkansson01SWEHammarby IF10,84
Simon Stjärnfelt02ÅLAIF Åland10,75
Enzo Fors01SWETyresö FK10,44
Harald Gemmel01SWEHammarby IF9,75
Jacob Tysén Holmberg00SWEHässelby SK0,00

1 2 3 4 5 6 
W.ThorXX11,93X11,31X
J.Håkansson9,77X10,7910,8410,7510,72
H.Gemmel9,75--
M.WirunpanX11,9011,9711,9612,1512,11
E.Sandström11,8812,14X11,8511,4011,86
E.Fors10,4410,2810,2310,22X10,22
S.Stjärnfelt10,4810,75X10,35XX
V.Thor11,5511,4712,14XXX
J.Tysén HolmbergXXX
A.Nyman11,9212,0012,2912,6312,38X


P17 Kula5.0 kg
29 jan 
Lukas Björninger00SWETurebergs FK15,79DM 1
Sabiti Nahimana00SWEHammarby IF12,75DM 2
Johannes Lilius01SWEHuddinge AIS12,21
Carl af Forselles01SWEHellas FK11,47
Enzo Fors01SWETyresö FK9,78
Arthur Abrahamsson 01SWEBromma IF9,63
Gabriel Jergander01SWEÖsmo Nynäs FK9,45
Lucas Stjärnfelt01ÅLAIF Åland8,19

1 2 3 4 5 6 
C.af Forselles10,1811,12X11,2610,8411,47
L.Björninger15,2215,0815,7915,64X15,51
J.Lilius11,8112,2112,029,9310,90X
L.Stjärnfelt7,637,757,617,428,197,50
G.Jergander9,45X9,069,049,259,02
A.Abrahamsson 9,039,069,629,63X9,22
S.Nahimana11,7811,8912,7512,3412,3511,25
E.Fors9,629,269,789,529,46-


P17 Vikt11.34 kg
27 jan 
Ivar Moisander00SWEHuddinge AIS17,48
Johannes Lilius01SWEHuddinge AIS12,99
William Gardell01SWEHellas FK10,97

1 2 3 4 5 6 
J.LiliusX12,82X12,5812,9912,82
I.Moisander17,2717,48X17,1816,8816,03
W.GardellXX10,97X9,998,02


P15 60m
Försök heat 128 jan 
Oliver Papinski02SWETäby IS 7.62q
André Barroso Johansson02SWEHammarby IF 7.63q
Linus Simmerlein02SWEHuddinge AIS 7.67q
Sebastian Isakson02SWETäby IS 7.86q
Oskar Hilding02SWEBromma IF 8.21
Felix Olofsson02SWEMälarhöjdens IK 8.31
Karl-William Einarson02SWEWedevågs IF 8.57

Försök heat 228 jan 
Milo Wahlgren02SWEBromma IF 7.55q
Emanuel Lindqvist02SWEHammarby IF 7.89q
Måns Boshuis02SWEIFK Lidingö 7.94q
Rasmus Göransson02SWETäby IS 8.06q
Beckham Mujuzi02SWEHässelby SK 8.84
Leo Svanfeldt02SWETurebergs FK 9.41

Försök heat 328 jan 
Gabriel Vikic02SWEVisby IF Gute FIK 7.52q
Tor Ekström02SWEBromma IF 7.93q
Eric Deilert02SWEBoo IF 8.32
Leo Olofson02SWEBromma IF 8.77
Erik Friberg02SWEHammarby IF 8.82
Jonathan Howser02SWETäby ISej start

Försök heat 428 jan 
Ludvig All02SWETäby IS 7.78q
Joel Angerth02SWEVisby IF Gute FIK 7.95q
Leo Raksanyi02SWEMälarhöjdens IK 8.07q
Sebastian Sandblom02SWEHuddinge AIS 8.33
Gustav Andersson02SWEIFK Lidingö 8.39
Kalle Einarsson02SWEMälarhöjdens IK 8.73

Försök heat 528 jan 
Natthaphon Muanngoen02SWEGefle IF 7.74q
Robin Isaksson02SWEIFK Lidingö 7.78q
Fred Österblom02SWETäby IS 7.96q
Erik Sandström02SWESöderhamns IF 8.34
Marcus Adrian02SWEHuddinge AIS 8.52
Lukas Hanzon Lukin02SWEHammarby IF 8.60

Finalheat 128 jan 
Gabriel Vikic02SWEVisby IF Gute FIK 7.44
Milo Wahlgren02SWEBromma IF 7.50
André Barroso Johansson02SWEHammarby IF 7.60
Linus Simmerlein02SWEHuddinge AIS 7.66
Oliver Papinski02SWETäby IS 7.67
Robin Isaksson02SWEIFK Lidingö 7.76
Ludvig All02SWETäby IS 7.92
Natthaphon Muanngoen02SWEGefle IFej start

Finalheat 228 jan 
Sebastian Isakson02SWETäby IS 7.76
Emanuel Lindqvist02SWEHammarby IF 7.83
Måns Boshuis02SWEIFK Lidingö 7.86
Tor Ekström02SWEBromma IF 7.91
Rasmus Göransson02SWETäby IS 8.03
Fred Österblom02SWETäby IS 8.04
Leo Raksanyi02SWEMälarhöjdens IK 8.04
Joel Angerth02SWEVisby IF Gute FIKej start


P15 1000m
Final28 jan 
Julius Mördrup02SWEIFK Lidingö 2:51.59
Alexander Andersson02SWETurebergs FK 2:57.60
Viktor Möller02SWEHässelby SK 3:01.68
Linus Simmerlein02SWEHuddinge AIS 3:01.90
Victor Gruber02SWETurebergs FK 3:02.75
Tor Ekström02SWEBromma IF 3:14.93
Erik Friberg02SWEHammarby IF 3:18.00
Mårten Dejfors02SWEHammarby IF 3:23.51
Otto Lundin02SWEHammarby IF 3:23.99
10 Karl-William Einarson02SWEWedevågs IF 3:25.89


P15 Häck 60m84 cm
Final29 jan 
Ludvig All02SWETäby IS 8.98Rekord
Fred Österblom02SWETäby IS 9.19
Måns Boshuis02SWEIFK Lidingö 9.24
Jonathan Howser02SWETäby IS 9.56
Oliver Papinski02SWETäby ISej start


P15 Höjd
29 jan 
Natthaphon Muanngoen02SWEGefle IF185
André Barroso Johansson02SWEHammarby IF179
Johan Burvall02SWEVisby IF Gute FIK170
Simon Johansson02SWEÖsmo Nynäs FK167
Sebastian Isakson02SWETäby IS159
Erik Sandström02SWESöderhamns IF149
Erik Dahlberg02SWETurebergs FKX
Beckham Mujuzi02SWEHässelby SKX

139144149154159163167170173176179182185188191
N.Muanngoen-----o-o-xoxxoooxxx
J.Burvall-----xooxoxxx
B.Mujuzixxx
S.Johansson--o-oxoxoxxx
E.Sandströmxxooxxoxxx
A.Barroso Johanss-----oxoooooxxx
E.Dahlberg----xxx
S.Isakson---ooxxx


P15 Stav
28 jan 
Jonathan Howser02SWETäby IS343
Erik Dahlberg02SWETurebergs FK333
Oliver Papinski02SWETäby IS273
Rasmus Miller02SWETurebergs FK273
Ludvig All02SWETäby IS213

203213223233243253263273283293303313323333343353
E.Dahlberg------xooxxoooxooxoxxx
O.Papinski---xoooooxxx
J.Howser----------oxxoooxoxxx
L.Alloxxoxxx
R.Miller--oxooxoooxxx


P15 Längd
29 jan 
Oliver Papinski02SWETäby IS6,08
Gabriel Vikic02SWEVisby IF Gute FIK5,86
Ludvig All02SWETäby IS5,80
Måns Boshuis02SWEIFK Lidingö5,58
Milo Wahlgren02SWEBromma IF5,56
Eric Deilert02SWEBoo IF5,07
William Hedenberg02SWEBoo IF5,07
Simon Johansson02SWEÖsmo Nynäs FK5,04
Karl-William Einarson02SWEWedevågs IF4,89
10 Jonathan Howser02SWETäby IS4,80
11 Oskar Hilding02SWEBromma IF4,78
12 Tor Ekström02SWEBromma IF4,74
13 Simon Stjärnfelt02ÅLAIF Åland4,66
14 Felix Olofsson02SWEMälarhöjdens IK4,58
15 Erik Sandström02SWESöderhamns IF4,55
16 Beckham Mujuzi02SWEHässelby SK3,90
Leo Olofson02SWEBromma IFX

1 2 3 4 5 6 
O.Hilding4,264,784,474,33
L.OlofsonXXXX
E.Sandström4,413,814,553,49
J.Howser4,804,744,154,50
K.EinarsonX4,73X4,89
T.Ekström3,554,74XX
M.WahlgrenXXX5,56
G.Vikic5,285,865,365,62
S.Stjärnfelt4,664,644,16X
W.HedenbergX4,324,315,07
S.Johansson5,044,954,954,39
E.Deilert4,594,634,525,07
O.Papinski3,655,856,086,04
L.All5,475,685,805,76
F.Olofsson4,58X4,284,26
M.BoshuisX5,585,565,55
B.Mujuzi2,493,901,40X


P15 Kula4.0 kg
28 jan 
Robin Isaksson02SWEIFK Lidingö11,97
Oliver Papinski02SWETäby IS11,44
Jonathan Howser02SWETäby IS11,26
Sebastian Sandblom02SWEHuddinge AIS10,06
Leo Raksanyi02SWEMälarhöjdens IK9,94
Hjalmar Ewertzh02SWEHammarby IF9,81
André Barroso Johansson02SWEHammarby IF9,78
Ludvig All02SWETäby IS9,55
Rasmus Göransson02SWETäby IS9,15
10 Karl-William Einarson02SWEWedevågs IF8,08
11 Felix Rodriguez02SWEHuddinge AIS8,04
12 Gustav Andersson02SWEIFK Lidingö7,92
13 Beckham Mujuzi02SWEHässelby SK7,57
14 Lukas Hanzon Lukin02SWEHammarby IF7,12

1 2 3 4 5 6 
F.Rodriguez7,97X8,04X
A.Barroso Johanss7,639,018,409,78
S.Sandblom9,8110,06X9,72
L.Raksanyi9,599,429,949,70
L.Hanzon Lukin6,497,127,096,98
L.All9,48X9,049,55
O.Papinski11,22--11,44
R.GöranssonX7,368,579,15
G.Andersson7,81X7,457,92
K.Einarson6,737,318,087,80
B.Mujuzi7,576,687,247,01
H.Ewertzh9,819,109,359,61
R.Isaksson10,8611,93X11,97
J.Howser11,2610,0110,80-


P15 Vikt9.08 kg
Försök heat 127 jan 
Jesper Ahlin03SWETurebergs FK17,79
Robin Isaksson02SWEIFK Lidingö15,53
Leo Bystedt03SWEVästerås FK14,49
Gustav Andersson02SWEIFK Lidingö14,23
Alfons Haals02SWEVästerås FK13,62
Fredrik Frunck03SWETurebergs FK11,82
August Schmidt03SWEMälarhöjdens IK8,70

1 2 3 4 5 6 
R.IsakssonXXX15,3215,5315,35
A.Schmidt8,708,29XX7,686,28
G.AnderssonX14,0412,5513,5514,2312,86
F.Frunck11,8211,6411,4110,83XX
L.Bystedt13,6813,4314,0914,49XX
A.Haals12,57X12,4712,98X13,62
J.Ahlin15,9116,7816,8417,7917,3717,61


P14 60m
Försök heat 128 jan 
Viktor Wall03SWETyresö FK 7.71q
Felix Nyberg03SWEBromma IF 8.36q
Lukas Holm03SWEGefle IF 8.62q
Emil Tärnvik03SWEHammarby IF 8.76
Rodrigo Rivera03SWEAIK Friidrott 8.87
Adnan Crnkic03SWEHuddinge AIS 8.83
Erik Torgersson03SWEHammarby IF 9.34

Försök heat 228 jan 
Jesper Ahlin03SWETurebergs FK 7.90q
Tadesse Johansson03SWEAIK Friidrott 7.98q
Edvin Livak03SWEBromma IF 8.00q
Casper Elliot03SWEHuddinge AIS 8.63q
Hugo Holmlund03SWETyresö FK 8.64q
Emil Sörqvist03SWEHuddinge AIS 8.91
Martin Sundberg03SWEHammarby IF 8.92

Försök heat 328 jan 
Elias Lind03SWEHässelby SK 7.82q
David Thid03SWETyresö FK 8.13q
Johan Sundgren03SWEHuddinge AIS 8.51q
Anton Säll03SWEHuddinge AIS 8.58q
Malte Fuchs Edberg03SWEBromma IF 8.81
Vincent Arousell03SWEHässelby SKDQ Felaktig s

Försök heat 428 jan 
Isak Sadek03SWEGefle IF 7.83q
Arvid Wändesjö03SWETyresö FK 7.83q
Viktor Frisk03SWEHuddinge AIS 7.84q
Niklas Wall03SWETyresö FK 8.33q
Joakim Hellbratt03SWEHuddinge AIS 8.97
Viktor Mogensen03SWEBromma IF 9.53

Finalheat 128 jan 
Viktor Wall03SWETyresö FK 7.69
Isak Sadek03SWEGefle IF 7.71
Arvid Wändesjö03SWETyresö FK 7.80
Elias Lind03SWEHässelby SK 7.82
Edvin Livak03SWEBromma IF 7.88
Tadesse Johansson03SWEAIK Friidrott 7.88
Viktor Frisk03SWEHuddinge AIS 7.93
Jesper Ahlin03SWETurebergs FK 8.05

Finalheat 228 jan 
David Thid03SWETyresö FK 8.18
Niklas Wall03SWETyresö FK 8.35
Felix Nyberg03SWEBromma IF 8.41
Johan Sundgren03SWEHuddinge AIS 8.56
Anton Säll03SWEHuddinge AIS 8.64
Hugo Holmlund03SWETyresö FK 8.66
Lukas Holm03SWEGefle IF 8.68
Casper Elliot03SWEHuddinge AIS 8.73


P14 1000m
Final28 jan 
Viktor Frisk03SWEHuddinge AIS 3:01.53
Tadesse Johansson03SWEAIK Friidrott 3:01.61
Albert Henriksson03SWEHässelby SK 3:08.13
Emil Tärnvik03SWEHammarby IF 3:17.04
Vilhelm Werner03SWEHässelby SK 3:18.88
Tobias Pettersson04SWEHammarby IF 3:19.51
Isak Sadek03SWEGefle IF 3:19.72
Emil Sörqvist03SWEHuddinge AIS 3:33.15
Viktor Mogensen03SWEBromma IF 3:41.06
10 Martin Larsson71SWEHuddinge AIS 3:59.28u.t.
Måns Sandmark03SWEGefle IFej start


P14 Häck 60m84 cm
Försök heat 129 jan 
Viktor Wall03SWETyresö FK 9.38q
David Thid03SWETyresö FK 9.94q
Felix Nyberg03SWEBromma IF10.77q
Erik Torgersson03SWEHammarby IF11.42q
Viktor Mogensen03SWEBromma IF12.45

Försök heat 229 jan 
Arvid Wändesjö03SWETyresö FK 8.96q
Elias Lind03SWEHässelby SK 9.22q
Malte Fuchs Edberg03SWEBromma IF10.18q
Lukas Holm03SWEGefle IF11.15q
Alexander Lindefalk03SWEHammarby IF11.99

Final29 jan 
Arvid Wändesjö03SWETyresö FK 8.85Rekord
Elias Lind03SWEHässelby SK 9.15
Viktor Wall03SWETyresö FK 9.36
David Thid03SWETyresö FK 9.97
Malte Fuchs Edberg03SWEBromma IF10.08
Lukas Holm03SWEGefle IF10.41
Felix Nyberg03SWEBromma IF10.67
Erik Torgersson03SWEHammarby IF11.01


P14 Höjd
28 jan 
Viktor Wall03SWETyresö FK175
Elliot Duvert03SWETurebergs FK175
Elias Lind03SWEHässelby SK157
Albin Eriksson03SWETyresö FK157
Niklas Wall03SWETyresö FK153
Edvin Livak03SWEBromma IF148
Anton Säll03SWEHuddinge AIS148
David Thid03SWETyresö FK148
Malte Fuchs Edberg03SWEBromma IF143
Felix Nyberg03SWEBromma IF143
11 Martin Sundberg03SWEHammarby IF143
12 Lukas Holm03SWEGefle IF138
12 Oskar Törnvall03SWEHammarby IF138
12 Adnan Crnkic03SWEHuddinge AIS138
12 Joakim Hellbratt03SWEHuddinge AIS138
16 Alexander Lindroth03SWETullinge FF138
17 Erik Torgersson03SWEHammarby IF128
Viktor Mogensen03SWEBromma IF0

128133138143148153157160163166169172175178
F.Nybergoooxxx
O.Törnvalloooxxx
V.Walloooxooxoxxx
E.Torgerssonxoxxx
E.Duvertoo-oxxoxxoxxx
L.Holmoooxxx
E.Livako-ooxxx
M.Fuchs Edbergoooxxx
D.Thidxxo-xxx
E.Lindxxooxxx
N.Walloxoxoxxx
A.Lindrothxoooxxx
V.Mogensenxxx
J.Hellbrattooxxx
A.Sällooxxooxxx
A.Erikssono-oxxoxxx
A.Crnkicooxxx
M.Sundbergxoxoxxoxxx


P14 Stav
28 jan 
Elliot Duvert03SWETurebergs FK293
Elias Lind03SWEHässelby SK273
Casper Elliot03SWEHuddinge AIS273
David Thid03SWETyresö FK263
Malte Fuchs Edberg03SWEBromma IF263
Teodor Borgius03SWEHammarby IF253
Erik Palmaer03SWETurebergs FK243
Felix Nyberg03SWEBromma IF233
Albin Eriksson03SWETyresö FK233
10 Martin Sundberg03SWEHammarby IF223
11 Johan Sundgren03SWEHuddinge AIS223
Viktor Mogensen03SWEBromma IF0

203213223233243253263273283293303313323
M.Fuchs Edbergooooxoxxx
J.Sundgrenooxoxxx
E.Palmaeroooooxxx
E.Duvertoooxoxxx
F.Nybergxxoxoxooxxx
T.Borgiusooxoxxx
E.Lindoooxxoxoxxx
A.Erikssonooxxoxoxxx
C.Elliotoooooxxooxoxxx
M.Sundbergoooxxx
V.Mogensenxxx
D.Thidxo-xoxxooxxx


P14 Längd
29 jan 
Arvid Wändesjö03SWETyresö FK5,61
Viktor Wall03SWETyresö FK5,46
David Thid03SWETyresö FK5,10
Niklas Wall03SWETyresö FK5,07
Elias Lind03SWEHässelby SK5,05
Tadesse Johansson03SWEAIK Friidrott5,04
Viktor Frisk03SWEHuddinge AIS5,00
Teodor Borgius03SWEHammarby IF4,92
Felix Nyberg03SWEBromma IF4,68
10 Johan Sundgren03SWEHuddinge AIS4,56
11 Isak Sadek03SWEGefle IF4,53
12 Lukas Holm03SWEGefle IF4,51
13 Casper Elliot03SWEHuddinge AIS4,43
14 Joakim Hellbratt03SWEHuddinge AIS4,36
15 Malte Fuchs Edberg03SWEBromma IF4,29
16 Måns Sandmark03SWEGefle IF4,03
17 Hugo Holmlund03SWETyresö FK3,99
18 Alexander Lindefalk03SWEHammarby IF3,83
19 Viktor Mogensen03SWEBromma IF3,70
20 Emil Tärnvik03SWEHammarby IF3,50

1 2 3 4 5 6 
C.Elliot4,294,214,184,43
M.Sandmark4,031,943,553,69
A.Lindefalk3,643,83XX
E.Tärnvik3,443,183,423,50
V.Wall3,09XX5,46
M.Fuchs Edberg3,794,294,083,98
F.Nyberg4,654,404,684,58
V.Frisk3,434,834,605,00
A.Wändesjö5,615,445,465,55
T.Borgius3,824,924,664,73
V.Mogensen3,703,493,503,45
D.Thid4,973,921,945,10
T.Johansson5,025,044,83X
E.Lind5,052,61X3,41
J.Hellbratt4,332,414,36X
H.HolmlundX3,99X3,95
J.Sundgren4,194,564,224,48
N.Wall4,95X4,755,07
L.Holm3,973,554,514,42
I.SadekX4,53X4,32


P14 Kula4.0 kg
29 jan 
Jesper Ahlin03SWETurebergs FK15,20
Elias Lind03SWEHässelby SK12,19
Viktor Wall03SWETyresö FK10,84
Arvid Wändesjö03SWETyresö FK10,42
August Schmidt03SWEMälarhöjdens IK8,96
Alexander Lindroth03SWETullinge FF8,86
Alexander Lindefalk03SWEHammarby IF8,84
Fredrik Frunck03SWETurebergs FK8,32
Isak Sadek03SWEGefle IF7,98
Casper Elliot03SWEHuddinge AIS0,00

1 2 3 4 5 6 
I.Sadek7,907,987,547,72
A.Wändesjö9,519,9710,429,94
A.Lindroth8,868,788,728,65
E.Lind11,3412,1911,2611,28
A.Lindefalk6,947,528,846,82
V.Wall10,8410,56X10,50
J.Ahlin14,1314,8115,2014,07
F.FrunckX8,32XX
C.Elliot----
A.Schmidt8,968,027,318,84


P13 60m
Försök heat 128 jan 
Lucas Lindberg04SWEHässelby SK 8.52q
Hugo Winther04SWETurebergs FK 8.54q
Filip Engström04SWEHammarby IF 8.74q
Max Rodriguez04SWEHuddinge AIS 8.86q
Ludvig Schönning04SWEHanvikens SK10.25
Hugo Taflin04SWESpårvägens FK10.60

Försök heat 228 jan 
Elias Engström04SWETurebergs FK 8.62q
Kalle Aldskogius04SWEHammarby IF 8.72q
Bergvall Alvin04ÅLAIF Åland 9.03
Winston Marklund04SWEHammarby IF 9.40
Rasmus Larsson04SWEHammarby IF 9.74
Adam Eriksson04SWEHanvikens SK 9.79

Försök heat 328 jan 
Linus Jonsson04SWEHässelby SK 8.51q
Kalle Billing04SWETurebergs FK 8.91q
Valter Kjellberg04SWETurebergs FK 9.18
Tobias Pettersson04SWEHammarby IF 9.33
Axel Månsson04SWEHanvikens SK 9.41
Mio Bogdon04SWEHammarby IF 9.58
Guilhem Fulchiron04SWEHammarby IF 9.61

Final28 jan 
Lucas Lindberg04SWEHässelby SK 8.31
Linus Jonsson04SWEHässelby SK 8.35
Hugo Winther04SWETurebergs FK 8.50
Elias Engström04SWETurebergs FK 8.68
Kalle Aldskogius04SWEHammarby IF 8.68
Max Rodriguez04SWEHuddinge AIS 8.86
Kalle Billing04SWETurebergs FK 8.90
Filip Engström04SWEHammarby IF 8.91


P13 600m
Finalheat 129 jan 
Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK 1:43.981
Linus Jansson04SWESLK Oxelösund 1:44.332
Erik Skoglund04SWEDanderyds SK 1:44.613
Markus Brodin04SWEDanderyds SK 1:47.734
Tobias Pettersson04SWEHammarby IF 1:50.446
Conor Hogan04SWETurebergs FK 1:51.947
Edvin Hellstrand04SWESpårvägens FK 1:54.029
Nils Holm04SWEHammarby IF 1:56.7410

Finalheat 229 jan 
Olle Billgren04SWEMälarhöjdens IK 1:48.405
Kenan Kuru04SWETullinge FF 1:52.838
Axel Månsson04SWEHanvikens SK 1:56.9211
Bergvall Alvin04ÅLAIF Åland 2:03.0112
Winston Marklund04SWEHammarby IF 2:04.9413
Martin Larsson71SWEHuddinge AIS 2:12.6614u.t.
Ludvig Schönning04SWEHanvikens SK 2:15.3415
Guilhem Fulchiron04SWEHammarby IF 2:26.5016


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 129 jan 
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK10.32q
Conor Hogan04SWETurebergs FK11.10q
Edvin Hellstrand04SWESpårvägens FK12.22q
Adam Eriksson04SWEHanvikens SK13.40
Guilhem Fulchiron04SWEHammarby IF13.43
Winston Marklund04SWEHammarby IF16.27
Kenan Kuru04SWETullinge FFDQ Felaktig s

Försök heat 229 jan 
Hugo Winther04SWETurebergs FK 9.99q
David Steinberg04SWEBromma IF10.01q
Linus Jonsson04SWEHässelby SK10.19q
Olle Billgren04SWEMälarhöjdens IK10.70q
Tobias Pettersson04SWEHammarby IF11.44q
Mio Bogdon04SWEHammarby IF12.88

Final29 jan 
Hugo Winther04SWETurebergs FK 9.85
David Steinberg04SWEBromma IF 9.97
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK10.06
Linus Jonsson04SWEHässelby SK10.31
Olle Billgren04SWEMälarhöjdens IK10.37
Conor Hogan04SWETurebergs FK11.08
Tobias Pettersson04SWEHammarby IF11.24
Edvin Hellstrand04SWESpårvägens FK12.54


P13 Höjd
28 jan 
Linus Jonsson04SWEHässelby SK142
Ludvig Granberg04SWEHuddinge AIS138
Tobias Pettersson04SWEHammarby IF138
Valter Kjellberg04SWETurebergs FK133
Kalle Billing04SWETurebergs FK133
Mio Bogdon04SWEHammarby IF128
Guilhem Fulchiron04SWEHammarby IF123
Fabian Linderoth04SWEHammarby IF118
Björn Ramel Ternhag04SWEHammarby IF118
10 Nils Holm04SWEHammarby IF118
Rasmus Larsson04SWEHammarby IFX
Winston Marklund04SWEHammarby IFX

118123128133138142145148151154157160163166
L.Granberg-oooxoxxx
B.Ramel Ternhagoxxx
N.Holmxoxxx
V.Kjellberg--ooxxx
M.Bogdonoooxxx
W.Marklundxxx
G.Fulchironxxoxoxxx
R.Larssonxxx
F.Linderothoxxx
L.Jonsson--ooxoxxoxxx
K.Billing-ooxoxxx
T.Petterssonooooxoxxx


P13 Stav
28 jan 
Hugo Winther04SWETurebergs FK260
Linus Jonsson04SWEHässelby SK213
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK203
Erik Torgersson03SWEHammarby IF203
Oskar Törnvall03SWEHammarby IF193
Nils Holm04SWEHammarby IF173
Olle Billgren04SWEMälarhöjdens IK173
Filip Engström04SWEHammarby IF153
Winston Marklund04SWEHammarby IF153
Mio Bogdon04SWEHammarby IFX
Fabian Linderoth04SWEHammarby IFX
Guilhem Fulchiron04SWEHammarby IFX

153173183193203213223235245256260265
L.Jonssonooooooxxx
O.Niklasson-oooxoxxx
E.Torgersson--ooxoxxx
G.Fulchironxxx
W.Marklundxoxxx
M.Bogdonxxx
F.Linderothxxx
H.Winther----oooooooxxx
N.Holmooxxx
F.Engströmoxxx
O.Törnvall--ooxxx
O.Billgrenxooxxx


P13 Längdzon
29 jan 
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK4,92
Linus Jonsson04SWEHässelby SK4,82
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK4,72
David Steinberg04SWEBromma IF4,63
Bergvall Alvin04ÅLAIF Åland4,46
Max Rodriguez04SWEHuddinge AIS4,31
Adrian Diskay04SWEBoo IF4,28
Kenan Kuru04SWETullinge FF4,24
Erik Skoglund04SWEDanderyds SK4,22
10 Tobias Pettersson04SWEHammarby IF4,13
11 Jacob Rabe04SWEBromma IF4,04
12 Guilhem Fulchiron04SWEHammarby IF3,97
13 Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK3,96
14 Ludvig Wallén04SWEBromma IF3,81
15 Edvin Hellstrand04SWESpårvägens FK3,78
16 Winston Marklund04SWEHammarby IF3,73
17 Mio Bogdon04SWEHammarby IF3,70
18 Kelvin Bjore04SWEHammarby IF3,49
19 Adam Eriksson04SWEHanvikens SK3,31
20 Axel Månsson04SWEHanvikens SK3,31
21 Ludvig Schönning04SWEHanvikens SK3,28

1 2 3 4 5 6 
E.Hellstrand3,783,293,173,77
L.Wallén3,673,813,792,92
T.Pettersson3,723,963,974,13
M.Rodriguez4,274,314,154,26
L.Jonsson4,79X4,604,82
M.Bogdon3,643,703,523,67
V.Skoglund3,953,703,963,82
A.Ludwigs4,304,724,524,54
K.Bjore3,333,473,043,49
D.Steinberg4,134,144,634,46
W.Marklund3,723,733,583,67
G.Fulchiron3,823,973,643,93
A.Diskay4,284,244,084,04
A.ErikssonX3,163,312,27
J.Rabe4,044,023,943,80
A.Månsson3,013,312,672,74
B.Alvin4,234,444,464,46
K.Kuru4,234,244,244,17
E.Skoglund4,223,833,043,91
O.Niklasson3,923,964,922,65
L.Schönning3,18X3,203,28

29 jan 

1 2 3 4 5 6 


P13 Kula3.0 kg
28 jan 
Linus Jonsson04SWEHässelby SK10,28
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK10,23
Kalle Aldskogius04SWEHammarby IF8,08
Tobias Pettersson04SWEHammarby IF7,73
Kelvin Bjore04SWEHammarby IF7,21
Fabian Linderoth04SWEHammarby IF6,43
Winston Marklund04SWEHammarby IF6,13
Rasmus Larsson04SWEHammarby IF5,95
Mio Bogdon04SWEHammarby IF5,87
10 Björn Ramel Ternhag04SWEHammarby IF5,86

1 2 3 4 5 6 
L.Jonsson10,28X9,999,33
O.Niklasson10,23X9,899,58
F.Linderoth5,786,116,435,78
K.Aldskogius8,087,517,707,46
T.PetterssonX7,737,657,50
M.Bogdon5,035,835,875,51
K.Bjore6,397,217,046,45
R.Larsson5,285,62X5,95
W.Marklund5,355,906,135,96
B.Ramel Ternhag5,775,865,805,73


P12 60m
Försök heat 128 jan 
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 9.06q
Hampus Forster05SWEHammarby IF 9.06q
Thomas Wallentin05SWEVisby IF Gute FIK 9.34q
Yannick Buchli05SWETäby IS 9.68q
Valter Käll05SWEHammarby IF 9.88q
Teodor Nyman05SWEHanvikens SK10.14
Alexander Lindell05SWEHammarby IF10.61

Försök heat 228 jan 
Emil Nordgren05SWEÖsterhaninge IF 9.50q
Erik Munters05SWESpårvägens FK 9.63q
Vidar Mörk05SWEBoo IF 9.67q
Erik Ilison05SWEHammarby IF 9.83q
Adam Torbjörnsson05SWEHammarby IF10.06
Petter Einarsson05SWEMälarhöjdens IK10.15

Försök heat 328 jan 
Adrian Holma05SWETäby IS 8.74q
Leo Wickert05SWEHässelby SK 9.94
Love Arvidsson05SWEHammarby IF10.06
Lucas Törnestam05SWEHanvikens SK10.08
Erik Lieback05SWEHuddinge AIS10.46
Martin Salimi-Omberg05SWEHammarby IF13.11

Försök heat 428 jan 
Joel Enander05SWETäby IS 8.73q
Victor Törnström05SWEDanderyds SK 8.83q
Simon Asplund05SWEHammarby IF 9.89q
Valter Concas05SWESpårvägens FK 9.92
Gabriel Nygren05SWEHammarby IF10.01
Edvin Nordegren Eksborg05SWEHanvikens SK11.05

Försök heat 528 jan 
Nikolaj Jakshöj05SWEVäsby IK 9.01q
Viktor Zimmerman05SWEIngarö IF 9.32q
Alexander Arrelöv05SWEÖsterhaninge IF 9.64q
Valter Näslund05SWEHanvikens SK10.20
Einar Åkerström05SWEHammarby IF10.35
Rasmus Borg Sörensen05SWEHammarby IF11.11

Finalheat 128 jan 
Joel Enander05SWETäby IS 8.58
Adrian Holma05SWETäby IS 8.84
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 9.00
Nikolaj Jakshöj05SWEVäsby IK 9.01
Hampus Forster05SWEHammarby IF 9.29
Thomas Wallentin05SWEVisby IF Gute FIK 9.37
Viktor Zimmerman05SWEIngarö IF 9.48
Victor Törnström05SWEDanderyds SKej start

Finalheat 228 jan 
Erik Munters05SWESpårvägens FK 9.33
Emil Nordgren05SWEÖsterhaninge IF 9.41
Yannick Buchli05SWETäby IS 9.78
Erik Ilison05SWEHammarby IF 9.80
Vidar Mörk05SWEBoo IF 9.85
Simon Asplund05SWEHammarby IF 9.94
Valter Käll05SWEHammarby IF10.24
Alexander Arrelöv05SWEÖsterhaninge IFej start


P12 600m
Finalheat 129 jan 
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 1:49.311
Jakob Århammar05SWEIF Linnéa 1:55.112
Lukas Sjölund05SWEMälarhöjdens IK 1:55.283
Fabian Lidbaum05SWEVallentuna FK 2:02.325
Leo Ljungberg05SWEHammarby IF 2:17.329
Hampus Forster05SWEHammarby IF 2:27.1712
William Lindberg05SWETäby ISej start

Finalheat 229 jan 
Simon Asplund05SWEHammarby IF 2:00.394
Josef Lindberg05SWEIF Linnéa 2:06.266
Valter Käll05SWEHammarby IF 2:10.217
Vidar Mörk05SWEBoo IF 2:10.408
Rasmus Borg Sörensen05SWEHammarby IF 2:19.5610
Alexander Folkung05SWESpårvägens FK 2:20.2611
Martin Salimi-Omberg05SWEHammarby IF 2:31.1813


P12 Häck 60m76 cm
Försök heat 129 jan 
Nikolaj Jakshöj05SWEVäsby IK11.67q
Thomas Wallentin05SWEVisby IF Gute FIK12.56q
Hampus Forster05SWEHammarby IF12.68q
Simon Asplund05SWEHammarby IF12.93q
Teodor Nyman05SWEHanvikens SK13.11q
Vidar Mörk05SWEBoo IF13.64

Försök heat 229 jan 
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK11.82q
Erik Ilison05SWEHammarby IF12.84q
Alexander Arrelöv05SWEÖsterhaninge IF13.05q
Josef Lindberg05SWEIF Linnéa13.54
Linus Hasselkvist05SWEHuddinge AIS13.77
Love Arvidsson05SWEHammarby IF14.20
Rasmus Borg Sörensen05SWEHammarby IF15.22

Final29 jan 
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK11.26
Nikolaj Jakshöj05SWEVäsby IK11.42
Thomas Wallentin05SWEVisby IF Gute FIK11.94
Erik Ilison05SWEHammarby IF12.55
Hampus Forster05SWEHammarby IF12.80
Alexander Arrelöv05SWEÖsterhaninge IF13.24
Simon Asplund05SWEHammarby IF13.29
Teodor Nyman05SWEHanvikens SK13.52


P12 Höjd
29 jan 
William Lindberg05SWETäby IS136
Nikolaj Jakshöj05SWEVäsby IK132
Alexander Arrelöv05SWEÖsterhaninge IF128
Albin Edgert05SWETäby IS128
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK128
Hampus Forster05SWEHammarby IF128
Josef Lindberg05SWEIF Linnéa128
Teodor Nyman05SWEHanvikens SK118
Simon Asplund05SWEHammarby IF113
10 Felix Stenfors05SWEMälarhöjdens IK113
10 Valter Käll05SWEHammarby IF113
10 Love Arvidsson05SWEHammarby IF113
Elias Tupala Bohman05SWEMälarhöjdens IKX
Erik Ilison05SWEHammarby IFX
Vidar Mörk05SWEBoo IFX

108113118123128132136140144148152
E.Tupala Bohmanxxx
F.Stenforsoxoxxx
L.Törnströmxooxooxxx
V.Källoxoxxx
L.Arvidssonoxoxxx
N.Jakshöjooooxoxxx
T.Nymanxxoxoxxx
E.Ilisonxxx
S.Asplundooxxx
J.Lindbergooxxoxxoxxx
H.Forsterooxooxxoxxx
A.Arrelövooooxxx
V.Mörkxxx
A.Edgertoooxooxxx
W.Lindbergooxooooxxx


P12 Trestegzon
28 jan 
Adrian Holma05SWETäby IS9,29
Nikolaj Jakshöj05SWEVäsby IK9,06
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK9,05
Vidar Mörk05SWEBoo IF8,29
Alexander Arrelöv05SWEÖsterhaninge IF8,24
Teodor Nyman05SWEHanvikens SK8,08
Valter Käll05SWEHammarby IF7,97
Yannick Buchli05SWETäby IS7,94
Simon Asplund05SWEHammarby IF7,83
10 Erik Ilison05SWEHammarby IF7,53
11 Hampus Forster05SWEHammarby IF7,49
12 Valter Näslund05SWEHanvikens SK7,43
13 Einar Åkerström05SWEHammarby IF7,39
14 Adam Torbjörnsson05SWEHammarby IF7,34
15 Gabriel Nygren05SWEHammarby IF7,22
16 Lucas Törnestam05SWEHanvikens SK7,04
17 Love Arvidsson05SWEHammarby IF7,01
18 Felix Stenfors05SWEMälarhöjdens IK6,84
19 Rasmus Borg Sörensen05SWEHammarby IF6,57
20 Edvin Nordegren Eksborg05SWEHanvikens SK5,84

1 2 3 4 5 6 
V.Näslund7,437,387,377,29
S.Asplund7,717,647,627,83
E.Nordegren EksboX5,84--
A.Torbjörnsson7,277,347,217,09
H.Forster7,167,077,137,49
L.Arvidsson7,016,986,95X
L.Törnström8,598,989,039,05
A.Holma8,959,299,088,94
R.Borg SörensenXX6,57X
G.Nygren6,717,057,007,22
V.Mörk8,298,168,12X
F.Stenfors6,846,746,516,64
A.Arrelöv8,247,83X7,89
L.Törnestam6,866,686,637,04
V.Käll7,777,547,817,97
T.Nyman7,507,90X8,08
E.Åkerström7,39XX7,05
N.Jakshöj9,068,598,138,40
E.Ilison7,427,267,537,35
Y.Buchli7,857,917,867,94


P12 Kula3.0 kg
28 jan 
Joel Enander05SWETäby IS9,09
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK7,19
Mårten Arnerdal05SWEÖsmo Nynäs FK7,05
Valter Käll05SWEHammarby IF6,73
Fabian Lidbaum05SWEVallentuna FK6,66
Erik Ilison05SWEHammarby IF6,41
Emil Nordgren05SWEÖsterhaninge IF6,38
Love Arvidsson05SWEHammarby IF6,13
Hampus Forster05SWEHammarby IF6,01
10 Teodor Nyman05SWEHanvikens SK5,79
11 Adrian Holma05SWETäby IS5,78
12 Gabriel Nygren05SWEHammarby IF5,38
13 Adam Torbjörnsson05SWEHammarby IF5,36
14 Erik Munters05SWESpårvägens FK5,30
15 Simon Asplund05SWEHammarby IF5,10
16 Leo Wickert05SWEHässelby SK5,02
17 Felix Stenfors05SWEMälarhöjdens IK4,97
18 Rasmus Borg Sörensen05SWEHammarby IF4,82
19 Einar Åkerström05SWEHammarby IF4,79
20 Valter Näslund05SWEHanvikens SK4,65
21 Yannick Buchli05SWETäby IS4,47
22 Edvin Nordegren Eksborg05SWEHanvikens SK4,06
23 Martin Salimi-Omberg05SWEHammarby IF3,63

1 2 3 4 5 6 
L.Törnström6,976,347,196,51
R.Borg Sörensen4,144,364,534,82
S.Asplund5,014,635,104,71
E.Munters5,304,524,145,08
V.Näslund4,534,004,654,65
T.Nyman4,994,665,745,79
L.Wickert4,994,014,385,02
J.Enander8,119,098,668,22
F.Lidbaum5,556,286,636,66
M.Salimi-Omberg3,283,632,643,43
A.Torbjörnsson5,365,155,34X
G.Nygren5,315,38X5,34
Y.Buchli4,134,424,473,84
E.Åkerström4,224,794,354,71
L.Arvidsson6,13X5,825,78
H.Forster6,015,58X5,56
E.Nordgren5,846,046,386,31
A.Holma5,385,785,37
M.Arnerdal6,996,967,05X
E.Nordegren Eksbo3,153,563,734,06
E.Ilison6,366,305,726,41
F.Stenfors4,584,844,974,75
V.Käll6,156,156,736,53


K 60m
Försök heat 128 jan 
Yasmin Jelassi96SWEHammarby IF 7.89q
Linnea Frobe98SWETäby IS 8.02q
Lovisa Linde98SWETäby IS 8.04q
Michelle Johnson99SWEStrands IF 8.21q
Annina Stens99SWESpårvägens FK 8.42
Petra Thilers76SWETurebergs FK 9.23
Linn Egerfält00SWEGefle IFej start

Försök heat 228 jan 
Sanna Nygård88FINVasa IS 7.93q
Jasmin Sabir92SWEHammarby IF 7.97q
Maria Södergren98SWETäby IS 8.12q
Alexandra Hellborg98SWEÖsterhaninge IF 8.31q
Tilda Feltenmark98SWEHuddinge AIS 8.32q
Matilda Sönnergaard99SWESpårvägens FK 8.51
Jenny Wingqvist97SWEHässelby SK 8.61

Försök heat 328 jan 
Emma Gällstedt96SWEFalu IK 8.03q
Marina Janhunen98SWEHammarby IF 8.12q
Anna Lennman98SWEKatrineholms SK 8.22q
Therese Lindhe91SWEHässelby SK 8.26q
Anna Sunneborn70SWESpårvägens FK 8.29q
Ida Westfält95SWEVemhåns IK 8.30q
Frida Jangdin99SWEÖsterhaninge IF 8.36q
Lisa Lorenz99SWEDjurmo Sifferbo IF 8.71

Finalheat 128 jan 
Yasmin Jelassi96SWEHammarby IF 7.79
Jasmin Sabir92SWEHammarby IF 7.81
Sanna Nygård88FINVasa IS 7.83
Linnea Frobe98SWETäby IS 7.85
Lovisa Linde98SWETäby IS 7.95
Emma Gällstedt96SWEFalu IK 7.95
Marina Janhunen98SWEHammarby IF 8.06
Maria Södergren98SWETäby IS 8.07

Finalheat 228 jan 
Anna Lennman98SWEKatrineholms SK 8.12
Michelle Johnson99SWEStrands IF 8.18
Ida Westfält95SWEVemhåns IK 8.24
Anna Sunneborn70SWESpårvägens FK 8.29
Alexandra Hellborg98SWEÖsterhaninge IFej start
Frida Jangdin99SWEÖsterhaninge IFej start
Therese Lindhe91SWEHässelby SKej start
Tilda Feltenmark98SWEHuddinge AISej start


K 200m
Finalheat 127 jan 
Caroline Kihlblom94SWETäby IS25.471
Frida Hogstrand93SWETäby IS26.142
Draina Kintu02SWEHellas FK27.016

Finalheat 227 jan 
Hanna Lindé01SWEHammarby IF26.263
Elisabeth Hvalgren02SWEIFK Lidingö26.925
Jenny Wingqvist97SWEHässelby SK27.6511

Finalheat 327 jan 
Anni Nylund02ÅLAIF Åland26.884
Ebba Koskinen00ÅLAIF Åland27.037
Elin Àuslag Helgadóttir93SWESpårvägens FK28.4115

Finalheat 427 jan 
Alexandra Hellborg98SWEÖsterhaninge IF27.5610
Disa Chin Nygårds02SWEIF Linnéa28.5117
Moa Stålebrant02SWEIF Linnéa29.4619

Finalheat 527 jan 
Frida Jangdin99SWEÖsterhaninge IF27.378
Anna Lundmark01SWEIF Linnéa27.9113
Caroline Cedergren02SWEHellas FK28.3114

Finalheat 627 jan 
Chloé Elhouar02SWESpårvägens FK27.459
Josephine Rezene Hjalmarsson 00SWEHellas FK28.4316
Anna Berglund00SWEÖsterhaninge IF29.2318

Finalheat 727 jan 
Sofie Persson98SWEHässelby SK27.8712
Edda Chin Nygårds04SWEIF Linnéa29.5920


K 400m
Finalheat 128 jan 
Lovisa Bivstedt01SWEHässelby SK59.31127,75
Elisabeth Hvalgren02SWEIFK Lidingö59.96328,57
Jenny Wingqvist97SWEHässelby SK62.24629,02

Finalheat 228 jan 
Celina Reichardt99SWESpårvägens FK59.60227,59
Maria Söderlund99ÅLAIF Åland61.49529,09
Hannah Helin99ÅLAIF Åland62.83830,14

Finalheat 328 jan 
Ebba Kuylenstierna99SWEAIK Friidrott60.94428,83
Isabelle Haugen98SWEHellas FK62.55728,57
Emma Sjuls98ÅLAIF Åland73.63931,66


K 800m
Final29 jan 
Maria Söderlund99ÅLAIF Åland 2:19.30
Hannah Helin99ÅLAIF Åland 2:20.85
Vera Sjöberg01SWEAIK Friidrott 2:23.35
Malin Dahlbäck99SWEÅkersberga SK 2:24.32
Filippa Ramberg97SWEHammarby IF 2:24.38
Nora Siltberg Almlöf99SWEHammarby IF 2:41.34
Emma Sjuls98ÅLAIF Åland 2:50.48
Bianca Salming98SWETurebergs FKej start


K 1500m
Final28 jan 
Ellen Persson97SWEHögby IF 4:58.59
Ida Tryggveson97SWEBålsta IK 5:01.66
Filippa Ramberg97SWEHammarby IF 5:05.96


K 3000mTills med M
27 jan 
Ellen Persson97SWEHögby IF10:38.995:13.1m


K Häck 60m84 cm
Försök heat 129 jan 
Emilia Karlsson 97SWENyköpings BIS 8.74q
Lovisa Östervall97SWEUpsala IF 8.81q
Maria Södergren98SWETäby IS 9.21q
Marina Janhunen98SWEHammarby IF 9.43q
Emilia Stenström 97SWEHuddinge AIS 9.93
Michelle Johnson99SWEStrands IFbröt

Försök heat 229 jan 
Linnea Frobe98SWETäby IS 8.85q
Bianca Salming98SWETurebergs FK 8.90q
Josefine Sandelius94SWEHammarby IF 9.02q
Therese Lindhe91SWEHässelby SK 9.26q
Yasmin Jelassi96SWEHammarby IFbröt
Helena Kolte98SWETäby ISDQ Felaktig s

Final29 jan 
Emilia Karlsson 97SWENyköpings BIS 8.68
Linnea Frobe98SWETäby IS 8.82
Bianca Salming98SWETurebergs FK 8.86
Lovisa Östervall97SWEUpsala IF 8.94
Josefine Sandelius94SWEHammarby IF 9.11
Maria Södergren98SWETäby IS 9.25
Therese Lindhe91SWEHässelby SK 9.37
Marina Janhunen98SWEHammarby IF 9.55


K Höjd
Final27 jan 
Louise Ekman97SWEGefle IF171
Malin Skogström95SWEHässelby SK171
Lovisa Linde98SWETäby IS167
Lisa Lorenz99SWEDjurmo Sifferbo IF163
Elin Berglund99SWEÖsterhaninge IF149
Amanda Juvas99SWETäby IS149
Karin Boestad99SWEIFK Lidingö149

144149154159163167171174177
L.Lorenz-oxooxoxxx
K.Boestadooxxx
M.Skogström--ooxooxxoxxx
A.Juvasooxxx
L.Ekman---ooooxxx
E.Berglundooxxx
L.Linde--ooxoxxoxxx


K Stav
29 jan 
Jenny Rosén72SWENyköpings BIS273

253263273283293303313323333
J.Rosénooxxx


K Längd
Final27 jan 
Lovisa Östervall97SWEUpsala IF5,89
Emilie Nilsson88SWESpårvägens FK5,88
Bianca Salming98SWETurebergs FK5,68
Hanna Wiss91SWEKFUM Örebro5,64
Michelle Johnson99SWEStrands IF5,48
Anna Lennman98SWEKatrineholms SK5,22
Sofie Persson98SWEHässelby SK4,98
Emma Ericsson93SWEHuddinge AIS4,49
Felicia Lundberg98SWETäby IS4,47

1 2 3 4 5 6 
E.Ericsson4,374,494,354,234,30X
F.Lundberg4,47XX
S.Persson4,98XX4,95X4,88
B.Salming5,685,63X5,61--
H.Wiss5,56X5,64XXX
M.Johnson4,694,895,395,155,485,40
E.NilssonX5,785,875,825,88X
L.Östervall5,645,595,895,575,68X
A.Lennman3,78X5,035,165,225,22


K Tresteg
28 jan 
Ewa Marcinkiewicz93SWEVästerås FK11,81
Madeleine Rossi95SWEHammarby IF11,05
Hannah Orzechowski98SWESpårvägens FK10,75
Hanna Gutemar Rilegård98SWESpårvägens FK10,37
Wilja Wickert02SWEHässelby SK9,81

1 2 3 4 5 6 
H.Gutemar Rilegår10,18X10,20X10,37X
H.Orzechowski10,459,2410,6610,7510,7210,70
M.Rossi10,97XX11,0510,8610,97
W.Wickert9,819,399,369,10XX
E.MarcinkiewiczX11,8111,69---


K Kula4.0 kg
28 jan 
Mathilda Eriksson98SWEHuddinge AIS12,44
Lovisa Linde98SWETäby IS11,83
Emilia Stenström 97SWEHuddinge AIS11,39
Lovisa Östervall97SWEUpsala IF11,18
Annina Stens99SWESpårvägens FK9,49

1 2 3 4 5 6 
E.Stenström 11,1911,3910,8610,8910,9410,36
L.Linde11,83X11,82XX11,36
M.Eriksson11,4711,6012,4411,4611,9212,38
A.Stens9,358,929,139,499,479,33
L.Östervall10,6511,0311,1810,9710,7610,94


K Vikt9.08 kg
27 jan 
Eleni Larsson93SWEHuddinge AIS20,26
Grete Ahlberg98SWEHammarby IF17,49
Hanna Mårtensson96SWETurebergs FK15,38
Rebecka Samuelsson98SWEIggesunds SK15,36
Emily Berghäll98SWEHammarby IF15,00
Rebecka Hallerth96SWEHellas FK14,19
Sanna Tollefors92SWEVallentuna FK13,15
Erica Wik99SWEUllevi FK10,82
Annelie Schöldström67SWETurebergs FK10,72

1 2 3 4 5 6 
R.Hallerth14,1913,10XXX12,52
E.Wik10,3410,7110,8210,699,8810,19
E.Larsson18,09X18,9818,7320,2619,58
A.Schöldström9,8810,72X
G.AhlbergX17,4017,49XXX
S.Tollefors12,0012,8112,6912,7513,1512,07
R.Samuelsson14,7014,6915,3613,8513,9714,66
E.Berghäll15,0013,7913,96X--
H.Mårtensson15,1914,4614,9515,1814,9515,38


F17 60m
Försök heat 128 jan 
Charlotte Andersson00SWEHuddinge AIS 7.92q
Amanda Eriksson00SWESpårvägens FK 8.23q
Siri Lindvall01SWEHammarby IF 8.27q
Tilda Kapell01SWEHammarby IF 8.44
Selma Nilsson01SWEAIK Friidrott 8.48
Klara Nolemo01SWEGefle IF 8.59
Anna Berglund00SWEÖsterhaninge IF 8.74
Rakel Rune01SWEAIK Friidrott 9.33

Försök heat 228 jan 
Alva Von Gerber00SWEHuddinge AIS 8.17q
Agnes Ekman01SWEAIK Friidrott 8.34q
Ida Winther01SWETurebergs FK 8.39q
Emelina Cindric01SWEGefle IF 8.52
Amanda Möller00SWEHässelby SK 8.75
Linnea Sjögren01SWEJärfälla Friidrottsklubb 8.92
Kajsa Eriksson00SWEHuddinge AISej start

Försök heat 328 jan 
My Lindberg01SWEHammarby IF 8.11q
Hanna Lindé01SWEHammarby IF 8.19q
Emilia Östergren00SWEHuddinge AIS 8.41
Elisabeth Getahun01SWEHellas FK 8.49
Amanda Bladh01SWEAIK Friidrott 8.77
Maja Key Tunedal01SWEAIK Friidrott 9.34
Ebba Koskinen00ÅLAIF Ålandej start

Final28 jan 
Charlotte Andersson00SWEHuddinge AIS 7.87DM 1
My Lindberg01SWEHammarby IF 8.04
Hanna Lindé01SWEHammarby IF 8.16
Alva Von Gerber00SWEHuddinge AIS 8.17DM 2
Amanda Eriksson00SWESpårvägens FK 8.25DM 3
Ida Winther01SWETurebergs FK 8.31
Agnes Ekman01SWEAIK Friidrott 8.40
Siri Lindvall01SWEHammarby IFej start


F17 400m
Finalheat 129 jan 
Hanna Enlund01SWEAIK Friidrott60.23128,00
Linda Nyblom00SWETurebergs FK63.25428,93
Maja Sund01SWETurebergs FKDQLinjetramp

Finalheat 229 jan 
Tilde Tofft00SWESpårvägens FK61.812DM1 29,60
Vilma Hultström00SWEHammarby IF63.073DM2 3030
Emilia Larson01SWETäby IS64.71730,90

Finalheat 329 jan 
Bianca Salming98SWETurebergs FK58.24u.t. 26,50
Helena Kolte98SWETäby IS62.95u.t. 28,89
Filippa Hörnberg00SWEHässelby SK65.28829,70

Finalheat 429 jan 
Astrid Atle00SWEHammarby IF63.565DM3 30,68
Linn Alness Borg00SWEIFK Lidingö63.66630,48
Ebba Palmaer01SWETurebergs FK65.99931,22
Siri Samuelberg00SWEHammarby IF66.851031,96


F17 1500m
Final28 jan 
Vera Sjöberg01SWEAIK Friidrott 5:05.44Rekord
Linn Alness Borg00SWEIFK Lidingö 5:24.80DM 1
Melina Gustafson01SWESpårvägens FK 5:36.60
Ingrid Wennerholm00SWEFredrikshofs FI 6:13.77DM 2


F17 Häck 60m76 cm
Final29 jan 
Klara Rådbo01SWEHammarby IF 8.94
My Lindberg01SWEHammarby IF 9.04
Amanda Finney Nilsson01SWETäby IS 9.60
Linnea Ånger00SWESöderhamns IF 9.64
Mikaela Ekman01SWETäby IS10.13


F17 Höjd
29 jan 
Klara Nolemo01SWEGefle IF170
Klara Rådbo01SWEHammarby IF166
Jeanne Lindestam01SWEDanderyds SK163
Isa Hausmann01SWEHammarby IF163
Irmelin Olsson01SWEÖsterhaninge IF160
Tora Rickelvik00SWEHuddinge AIS157DM 1
Filippa Backman00SWEGefle IF157
Amanda Eriksson00SWESpårvägens FK153DM 2
Amanda Finney Nilsson01SWETäby IS148
Malin Eriksson00SWEHuddinge AIS148DM 3
11 Mikaela Ekman01SWETäby IS148

133138143148153157160163166169170
K.Rådbo-----oxooxoxxx
A.Eriksson---xxoxxoxxx
K.Nolemo---oooooxoxxoxo-
M.Ekman--xxooxxx
T.Rickelvik--ooooxxx
F.Backman---oooxxx
I.Olsson---ooooxxx
A.Finney Nilsson--ooxxx
M.Eriksson-oooxxx
I.Hausmann----ooxooxxx
J.Lindestam----ooooxxx


F17 Stav
29 jan 
Tilda Kapell01SWEHammarby IF323
Isa Hausmann01SWEHammarby IF313
Agnes Ekman01SWEAIK Friidrott303
Selma Nilsson01SWEAIK Friidrott303
Ella Raud01SWEHammarby IF273

253263273283293303313323333
A.Ekmano-oooxxx
T.Kapelloxoxxoxxx
E.Raudxxoxxx
S.Nilssono-xoooxxx
I.Hausmannooxooxxx


F17 Längd
Final27 jan 
Klara Rådbo01SWEHammarby IF5,51
Amanda Eriksson00SWESpårvägens FK5,26DM 1
My Lindberg01SWEHammarby IF5,03
Emelie Svensson00SWEHuddinge AIS5,00DM 2
Mikaela Ekman01SWETäby IS4,95
Klara Nolemo01SWEGefle IF4,88
Hanna Lindé01SWEHammarby IF4,84
Elin Träff01SWEÅkersberga SK4,83
Elisabeth Getahun01SWEHellas FK4,71
10 Amanda Finney Nilsson01SWETäby IS4,70
11 Tora Rickelvik00SWEHuddinge AIS4,68DM 3
12 Siri Lindvall01SWEHammarby IF4,63
13 Lisa Ekenberg01SWESpårvägens FK4,52
14 Irmelin Olsson01SWEÖsterhaninge IF4,44
15 Melina Gustafson01SWESpårvägens FK4,43
16 Amanda Bladh01SWEAIK Friidrott4,42
17 Amanda Möller00SWEHässelby SK4,27
18 Nathalie Olsson01SWEHammarby IF4,19
19 Greta Nykulla00SWEHuddinge AIS4,09

1 2 3 4 5 6 
H.Lindé4,624,494,77X4,844,67
E.Träff4,804,714,831,584,67X
N.OlssonXX4,19
K.Rådbo5,515,335,515,13X5,44
L.Ekenberg4,454,354,52
S.Lindvall4,634,354,45
A.Bladh4,42X4,38
A.Eriksson4,985,145,065,075,165,26
A.Finney Nilsson4,704,67X
E.Getahun4,714,704,68
A.Möller3,984,274,06
T.Rickelvik4,524,684,64
M.Lindberg5,034,951,724,76-X
M.Ekman4,954,924,933,623,53-
M.GustafsonXX4,43
E.Svensson4,854,794,765,004,904,94
K.Nolemo4,824,882,714,72X4,88
G.Nykulla4,09XX
I.Olsson4,444,294,44


F17 Tresteg
28 jan 
Emelie Svensson00SWEHuddinge AIS11,21
Emilia Sjöstrand02SWETyresö FK11,05
Linn Egerfält00SWEGefle IF10,70
Linnea Ånger00SWESöderhamns IF10,68
Cornelia Böhnke01SWEHuddinge AIS10,22
Lisa Ekenberg01SWESpårvägens FK9,76
Irmelin Olsson01SWEÖsterhaninge IF9,65

1 2 3 4 5 6 
L.ÅngerX10,4310,6810,6110,2110,60
L.EkenbergX9,379,769,70X-
L.Egerfält10,56XX10,7010,55X
E.Svensson10,9310,9111,02X10,9611,21
I.Olsson9,229,659,61X--
E.Sjöstrand11,0511,0311,0110,53--
C.Böhnke10,0110,229,979,829,869,85


F17 Kula3.0 kg
28 jan 
Klara Rådbo01SWEHammarby IF12,36
Emma Olsson01SWETyresö FK10,11
Klara Nolemo01SWEGefle IF9,45
Matilda Qvick00SWEJärfälla Friidrottsklubb8,75
Maria Holmberg01ÅLAIF Åland7,74

1 2 3 4 5 6 
M.Holmberg7,367,747,217,027,277,39
K.RådboX12,3611,8312,0411,5112,33
E.Olsson8,869,6610,0310,0110,119,58
K.Nolemo8,90X9,169,459,328,58
M.Qvick7,738,177,497,847,928,75


F17 Vikt7.26 kg
Final27 jan 
Anna Götberg01SWEVästerås FK19,15Rekord
Jonna Geiryd00SWEHuddinge AIS15,31DM 1
Karin Schöldström00SWETurebergs FK14,86DM 2
Linnea Westerberg01SWEBålsta IK11,31
Amanda Sandberg00SWEHässelby SK9,95DM 3
Emma Olsson01SWETyresö FK9,59

1 2 3 4 5 6 
A.SandbergXXXXX9,95
A.Götberg17,06X18,2218,06X19,15
K.SchöldströmXX14,0414,86XX
E.Olsson7,91XX8,719,599,59
J.Geiryd13,91X14,1114,1415,3114,62
L.WesterbergX9,64X11,3110,7011,01


F15 60m
Försök heat 128 jan 
Josefin Wikfeldt02SWEMälarhöjdens IK 8.09q
Anni Nylund02ÅLAIF Åland 8.24q
Ella Enander02SWETäby IS 8.45q
Elisabeth Hvalgren02SWEIFK Lidingö 8.50q
Åsa Trosell02SWEHammarby IF 8.52q
Disa Chin Nygårds02SWEIF Linnéa 8.53q

Försök heat 228 jan 
Elise Legzdins02SWEMälarhöjdens IK 8.08q
Ronja Chrifi02SWETurebergs FK 8.27q
Elwira Ripsweden02SWEIFK Tumba 8.38q
Eleonora von Wetter-Rosenthal02ÅLAIF Åland 9.04
Anna Östergren02SWEVisby IF Gute FIK 9.38
Sayen Erazo02SWEHammarby IF 9.67

Försök heat 328 jan 
Leticia Buchli02SWETäby IS 8.18q
EvelinaT Ottosson02SWETäby IS 8.28q
Emilia Sjöstrand02SWETyresö FK 8.42q
Caroline Cedergren02SWEHellas FK 8.62
Wilja Wickert02SWEHässelby SK 8.84
Tilda Krüsell Berg02SWEHammarby IF 9.16

Försök heat 428 jan 
Ella Hagman02SWEHuddinge AIS 8.13q
Bilge Kaya02SWEHellas FK 8.17q
Irma Karamehmedovic02SWEGefle IF 8.71
Martina Röstberg02SWEIFK Lidingö 8.80
Liv Oscarsson02SWEHammarby IF 9.52
Filippa Granåsen02SWETäby IS 9.53

Försök heat 528 jan 
Draina Kintu02SWEHellas FK 8.09q
Victoria Davidsson 02SWEBoo IF 8.42q
Hedda Tangfelt02SWEHässelby SK 9.00
Ida Nielsen02SWEHammarby IF 9.13
Lisa Brundin02SWEHammarby IF 9.22
Tilda Strandberg02SWEGefle IF10.40

Finalheat 128 jan 
Draina Kintu02SWEHellas FK 8.04
Elise Legzdins02SWEMälarhöjdens IK 8.05
Josefin Wikfeldt02SWEMälarhöjdens IK 8.07
Bilge Kaya02SWEHellas FK 8.16
Ella Hagman02SWEHuddinge AIS 8.16
Leticia Buchli02SWETäby IS 8.24
Anni Nylund02ÅLAIF Åland 8.29
Ronja Chrifi02SWETurebergs FK 8.33

Finalheat 228 jan 
EvelinaT Ottosson02SWETäby IS 8.28
Elwira Ripsweden02SWEIFK Tumba 8.40
Emilia Sjöstrand02SWETyresö FK 8.42
Victoria Davidsson 02SWEBoo IF 8.42
Ella Enander02SWETäby IS 8.51
Åsa Trosell02SWEHammarby IF 8.59
Disa Chin Nygårds02SWEIF Linnéa 8.70
Elisabeth Hvalgren02SWEIFK Lidingöej start


F15 1000m
Final28 jan 
Alma Holmberg02SWEIFK Lidingö 3:16.06
Molly Freeman02SWEHammarby IF 3:17.89
Elsa Preber02SWEIFK Lidingö 3:19.25
Lisa Ekberg02SWEHammarby IF 3:25.47
Ida Blom02SWESLK Oxelösund 3:29.84
Filippa Granåsen02SWETäby IS 3:38.53
Emma Bodin02SWEGefle IF 3:59.56
Tilda Strandberg02SWEGefle IFbröt


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 129 jan 
Junianna Larsen Brolin02SWETäby IS 9.66q
EvelinaT Ottosson02SWETäby IS 9.68q
Hanna Askling02SWEBromma IF 9.89q
Sara Svalberg02SWEIFK Lidingö10.51
Martina Röstberg02SWEIFK Lidingö10.63
Emma Bodin02SWEGefle IF11.90
Åsa Thorén72SWESpårvägens FKbröt

Försök heat 229 jan 
Leticia Buchli02SWETäby IS 9.30q
Bilge Kaya02SWEHellas FK 9.58q
Ella Hagman02SWEHuddinge AIS 9.73q
Josefin Wikfeldt02SWEMälarhöjdens IK 9.75q
Hedda Tangfelt02SWEHässelby SK10.16q
Molly Freeman02SWEHammarby IF10.37
Eleonora von Wetter-Rosenthal02ÅLAIF Åland11.33
Ella Enander02SWETäby ISDQ

Final29 jan 
Leticia Buchli02SWETäby IS 9.24
Bilge Kaya02SWEHellas FK 9.47
Josefin Wikfeldt02SWEMälarhöjdens IK 9.51
EvelinaT Ottosson02SWETäby IS 9.61
Junianna Larsen Brolin02SWETäby IS 9.76
Hanna Askling02SWEBromma IF 9.81
Hedda Tangfelt02SWEHässelby SK10.13
Ella Hagman02SWEHuddinge AISbröt


F15 Höjd
28 jan 
Ella Enander02SWETäby IS143
Disa Chin Nygårds02SWEIF Linnéa143
Vendela Wahlberg 02SWEIFK Lidingö143
Hannah Hilding02SWETyresö FK143
Martina Röstberg02SWEIFK Lidingö143
Emma Bodin02SWEGefle IF143
Linnea Petrén02SWEÖsterhaninge IF138
Agda Wiklund02SWETurebergs FK138

128133138143148153157160163166170
H.Hilding-ooxoxxx
V.Wahlberg -oooxxx
A.Wiklund-oxxoxxx
L.Petrénooxoxxx
D.Chin Nygårdsooooxxx
M.Röstberg-oxoxxoxxx
E.Bodin-oxoxxoxxx
E.Enander-oooxxx


F15 Stav
29 jan 
Hanna Askling02SWEBromma IF270
Eila Jansson02SWEGefle IF0

203213223233243253263270280
H.Asklingxoxooooxxoxxoxx-
E.Janssonxxx


F15 Längd
29 jan 
Draina Kintu02SWEHellas FK5,32
Madeleine Aulio02SWEIFK Lidingö5,24
Ella Hagman02SWEHuddinge AIS5,16
Bilge Kaya02SWEHellas FK5,13
Emilia Sjöstrand02SWETyresö FK4,82
Sara Svalberg02SWEIFK Lidingö4,66
Hanna Askling02SWEBromma IF4,66
Victoria Davidsson 02SWEBoo IF4,61
Molly Freeman02SWEHammarby IF4,60
10 Caroline Cedergren02SWEHellas FK4,56
11 Leticia Buchli02SWETäby IS4,55
12 Molly Barkensjö02SWEHammarby IF4,42
13 Julia Jansson02SWEHammarby IF4,39
14 Lisa Brundin02SWEHammarby IF4,38
15 Åsa Trosell02SWEHammarby IF4,24
16 Tilda Krüsell Berg02SWEHammarby IF4,01
17 Anna Östergren02SWEVisby IF Gute FIK3,97
18 Ida Nielsen02SWEHammarby IF3,96
19 Filippa Granåsen02SWETäby IS3,86
20 Linnea Bjore02SWEHammarby IF3,85
21 Emma Bodin02SWEGefle IF3,76
22 Hedvig Irengård02SWEBoo IF3,46

1 2 3 4 5 6 
V.Davidsson 4,524,364,61X
F.Granåsen3,863,773,673,49
C.CedergrenXX4,514,56
Å.Trosell3,933,684,244,21
L.Buchli4,464,55X4,53
A.Östergren3,773,973,743,68
J.Jansson4,304,334,39X
M.Freeman4,004,494,364,60
H.Irengård3,273,253,443,46
M.Aulio5,245,205,125,17
E.Hagman5,025,10X5,16
T.Krüsell Berg4,013,653,773,72
E.Bodin3,763,693,653,11
S.Svalberg4,644,664,614,52
I.Nielsen3,963,093,73X
H.Askling4,664,534,474,46
M.Barkensjö4,424,383,934,40
E.Sjöstrand4,824,652,50-
L.Brundin3,754,38X3,97
L.Bjore3,773,85XX
B.Kaya4,895,135,105,07
D.Kintu4,994,815,324,97

29 jan 

1 2 3 4 5 6 


F15 Kula3.0 kg
29 jan 
Hannah Hilding02SWETyresö FK11,05
Embla Wihk02SWEHammarby IF10,05
Ella Enander02SWETäby IS9,59
Molly Barkensjö02SWEHammarby IF9,39
Julia Jansson02SWEHammarby IF9,22
Irma Karamehmedovic02SWEGefle IF9,19
Victoria Davidsson 02SWEBoo IF8,23
Leticia Buchli02SWETäby IS8,03
Linnea Bjore02SWEHammarby IF7,60
10 Anna Östergren02SWEVisby IF Gute FIK7,52
11 Martina Röstberg02SWEIFK Lidingö7,19
12 Ida Nielsen02SWEHammarby IF7,03
13 Hedvig Irengård02SWEBoo IF6,21
14 Liv Oscarsson02SWEHammarby IF6,17
15 Tilda Krüsell Berg02SWEHammarby IF6,17

1 2 3 4 5 6 
T.Krüsell Berg6,175,935,705,62
I.Nielsen6,407,036,706,33
L.Buchli7,808,037,56X
M.Röstberg7,196,886,897,02
E.Wihk10,059,288,999,10
L.Oscarsson5,876,086,176,11
J.Jansson9,228,739,10X
M.Barkensjö9,399,188,367,81
H.Irengård5,56X5,736,21
L.Bjore7,605,796,847,00
V.Davidsson 8,237,728,167,81
H.Hilding11,0510,9510,96X
I.Karamehmedovic8,869,19--
A.Östergren7,447,497,527,36
E.Enander9,599,37XX


F15 Vikt7.26 kg
Final27 jan 
Felicia Öster02SWETäby IS12,70
Hannah Hilding02SWETyresö FK11,78
Irma Karamehmedovic02SWEGefle IF11,71
Sofia Boman02SWEHässelby SK10,90
Hannah Luxemburg02SWETäby IS9,79
Ida Arnerdal02SWEÖsmo Nynäs FK9,06
Wilma Wilkman02SWEÖsmo Nynäs FK8,40
Alice Lind03SWEHanvikens SK7,87
Embla Wihk02SWEHammarby IF6,89
10 Ella Nilsson03SWEHanvikens SK5,71

1 2 3 4 5 6 
H.HildingX10,75X11,7811,24X
W.Wilkman7,197,748,407,017,958,40
F.Öster11,1612,7011,9512,1511,9012,62
A.Lind6,567,747,867,877,567,78
S.Boman9,8710,1710,9010,149,859,39
I.Karamehmedovic10,8510,2410,8010,8811,71X
I.Arnerdal7,157,518,728,719,067,78
H.Luxemburg9,309,599,79X8,608,15
E.Nilsson5,715,685,51---
E.Wihk6,896,68----


F14 60m
Försök heat 128 jan 
Alicia Löwhagen03SWEHammarby IF 8.58q
Moa Wennberg03SWEGefle IF 8.73q
Alva Söderlind03SWEVallentuna FK 9.20
Felicia Ek Fadaei03SWEAIK Friidrott 9.20
Tuva Kjellström03SWEHässelby SK 9.36
Nicole Zamboni03SWESpårvägens FK 9.38
Jessica Holmberg03SWEHässelby SK 9.39

Försök heat 228 jan 
Julia Nilsson03SWESundbybergs IK 8.35q
Beata Edelholm03SWEHammarby IF 8.60q
Paulina Miletic03SWEHammarby IF 8.79q
Elsa Eriksson03SWEHässelby SK 9.12
Albertina Brandt03SWEHammarby IF 9.83
Clara Fallenius03SWEHässelby SKej start

Försök heat 328 jan 
Rebecca Östergren 03SWEHuddinge AIS 8.42q
Alva Königsson03SWETullinge FF 8.97q
Josefine Ljungfeldt03SWEBromma IF 9.01q
Maja Thodenius03SWEMälarhöjdens IK 9.02q
Tava Barivan03SWEHässelby SK 9.34
Noelle Hjortsmark03SWEHammarby IF 9.84
Caroline Graveley03SWEHässelby SKej start

Försök heat 428 jan 
Bella Lindgren de Flon03SWEVisby IF Gute FIK 8.26q
Thilde Berglund03SWEGefle IF 8.78q
Caitlin Rorabaugh03SWEGefle IF 8.87q
Alice Lind03SWEHanvikens SK 9.09
Mathilda Mertsch03SWEBromma IF 9.34
Mathilda Holmgren03SWEHässelby SK10.25
Marika Åstrand03SWEHässelby SKej start

Försök heat 528 jan 
Katharina Gråman03SWETyresö FK 8.18q
Linnea Samuelsson03SWEDanderyds SK 8.50q
Sigrid Beckman Berg03SWEHammarby IF 8.79q
Emilia Johansson Ijska03SWEBromma IF 8.86q
Linn Harryson03SWEHammarby IF 8.95q
Emelie Malmborg03SWEHässelby SK 9.05
Sarah Bracken 03SWEHuddinge AIS 9.09

Försök heat 628 jan 
Moa Erenbrand03SWEStrands IF 8.64q
Klara Avebäck03SWEHammarby IF 8.65q
Sharifa Bukenya03SWEÖsterhaninge IF 8.71q
Kira Jannlund03SWEMälarhöjdens IK 9.37
Johanna Dalin03SWEBromma IF 9.45
Ida Åhlander03SWEHanvikens SK 9.85

Försök heat 728 jan 
Ellinore Dahlberg03SWEBromma IF 8.61q
Ida-Maria Sjölund03ÅLAIF Åland 8.65q
Kathleen Larsson03SWEHammarby IF 8.65q
Nora Olofsson03SWEMälarhöjdens IK 8.98q
Parya Darvishi03SWEAIK Friidrott 9.15
Claudia Von Wetter- Rosenthal03ÅLAIF Åland 9.22
Ella Nilsson03SWEHanvikens SK10.42

Finalheat 128 jan 
Katharina Gråman03SWETyresö FK 8.16
Julia Nilsson03SWESundbybergs IK 8.26
Bella Lindgren de Flon03SWEVisby IF Gute FIK 8.29
Linnea Samuelsson03SWEDanderyds SK 8.47
Rebecca Östergren 03SWEHuddinge AIS 8.47
Alicia Löwhagen03SWEHammarby IF 8.56
Beata Edelholm03SWEHammarby IF 8.63
Ellinore Dahlberg03SWEBromma IF 8.65

Finalheat 228 jan 
Moa Erenbrand03SWEStrands IF 8.57
Klara Avebäck03SWEHammarby IF 8.60
Ida-Maria Sjölund03ÅLAIF Åland 8.68
Kathleen Larsson03SWEHammarby IF 8.74
Thilde Berglund03SWEGefle IF 8.77
Paulina Miletic03SWEHammarby IF 8.80
Moa Wennberg03SWEGefle IF 9.06
Sharifa Bukenya03SWEÖsterhaninge IFej start

Finalheat 328 jan 
Sigrid Beckman Berg03SWEHammarby IF 8.73
Emilia Johansson Ijska03SWEBromma IF 8.83
Linn Harryson03SWEHammarby IF 8.87
Alva Königsson03SWETullinge FF 9.01
Caitlin Rorabaugh03SWEGefle IF 9.16
Nora Olofsson03SWEMälarhöjdens IK 9.20
Maja Thodenius03SWEMälarhöjdens IK 9.22
Josefine Ljungfeldt03SWEBromma IF 9.23


F14 1000m
Final28 jan 
Ellinore Dahlberg03SWEBromma IF 3:13.35
Frida Hafström03SWEFredrikshofs FI 3:19.83
Wilma Nordgren03SWEÖsterhaninge IF 3:21.31
Ingrid Jonsson03SWEHässelby SK 3:27.36
Tuva Kjellström03SWEHässelby SK 3:33.78
Josefine Höjer03SWEHässelby SK 3:37.03
Maja Thodenius03SWEMälarhöjdens IK 3:41.13
Clara Lidén03SWEHammarby IF 3:42.39
Albertina Brandt03SWEHammarby IF 3:46.23


F14 Häck 60m76 cm
Försök heat 129 jan 
Bella Lindgren de Flon03SWEVisby IF Gute FIK 9.87q
Moa Erenbrand03SWEStrands IF10.05q
Nora Olofsson03SWEMälarhöjdens IK11.20
Mathilda Mertsch03SWEBromma IF12.00
Tuva Kjellström03SWEHässelby SK12.14
Albertina Brandt03SWEHammarby IF12.61

Försök heat 229 jan 
Julia Nilsson03SWESundbybergs IK 9.88q
Beata Edelholm03SWEHammarby IF10.00q
Moa Nyström03SWETurebergs FK10.29q
Freddie Mosten-Jacob03SWEDanderyds SK10.72
Josefine Ljungfeldt03SWEBromma IF11.66
Maja Thodenius03SWEMälarhöjdens IK11.72
Alice Lind03SWEHanvikens SKbröt

Försök heat 329 jan 
Julia Håkansson03SWESpårvägens FK10.06q
Thilde Berglund03SWEGefle IF10.22q
Valentina Lindfors03SWEMälarhöjdens IK10.46q
Kathleen Larsson03SWEHammarby IF10.57
Emelie Malmborg03SWEHässelby SK11.99
Johanna Dalin03SWEBromma IF12.18

Final29 jan 
Bella Lindgren de Flon03SWEVisby IF Gute FIK 9.61
Julia Nilsson03SWESundbybergs IK 9.82
Beata Edelholm03SWEHammarby IF 9.95
Julia Håkansson03SWESpårvägens FK10.03
Moa Erenbrand03SWEStrands IF10.23
Thilde Berglund03SWEGefle IF10.28
Valentina Lindfors03SWEMälarhöjdens IK10.39
Moa Nyström03SWETurebergs FK10.44


F14 Höjd
28 jan 
Moa Erenbrand03SWEStrands IF153
Clara Fallenius03SWEHässelby SK153
Alicia Löwhagen03SWEHammarby IF150
Moa Skagerlund03SWEMälarhöjdens IK147
Bella Lindgren de Flon03SWEVisby IF Gute FIK147
Sharifa Bukenya03SWEÖsterhaninge IF143
Moa Wennberg03SWEGefle IF143
Linn Harryson03SWEHammarby IF143
Caitlin Rorabaugh03SWEGefle IF138
Marika Åstrand03SWEHässelby SK138
Julia Nilsson03SWESundbybergs IK138
12 Amanda Johansson03SWETullinge FF138
13 Saga Odda03SWEBoo IF138
14 Rebecca Östergren 03SWEHuddinge AIS138
15 Jessica Holmberg03SWEHässelby SK138
16 Juliana Andersson03SWEHuddinge AIS133
16 Julia Håkansson03SWESpårvägens FK133
18 Tuva Kjellström03SWEHässelby SK133
19 Nora Olofsson03SWEMälarhöjdens IK133
19 Klara Avebäck03SWEHammarby IF133
21 Alva Söderlind03SWEVallentuna FK133
22 Mathilda Holmgren03SWEHässelby SK133
23 Maja Thodenius03SWEMälarhöjdens IK133
24 Elsa Eriksson03SWEHässelby SK133
25 Noelle Hjortsmark03SWEHammarby IF123
25 Alice Lind03SWEHanvikens SK123
Alma Forsander03SWEHuddinge AIS0

123128133138143147150153156159
C.Rorabaughoxxx
J.Nilssonoo-xxx
A.Johanssonooxooxxx
K.Avebäckooxoxxx
L.Harrysonoxoxxoxxx
N.Olofssonooxoxxx
E.Erikssonoxoxxoxxx
B.Lindgren de Flooxoxxoxxoxxx
A.Söderlindxooxoxxx
J.Holmbergooxoxxoxxx
M.Wennbergxoxoxxx
J.Håkanssonoooxxx
M.Åstrandoooxxx
M.Thodeniusoxxoxxx
M.Skagerlundoooxoxxx
S.Oddaooxoxoxxx
R.Östergren xxoxoxoxxx
C.Falleniusooxoxxoxoxxx
N.Hjortsmarkxxoxxx
A.Lindxxoxxx
J.Anderssonoooxxx
M.Erenbrandooxooxoxxooxxx
M.Holmgrenxxooxoxxx
T.Kjellströmxoxooxxx
A.Forsanderxxx
A.Löwhagenooooxoxxx
S.Bukenyaooxoxxx


F14 Stav
29 jan 
Maja Thodenius03SWEMälarhöjdens IK223
Moa Ivarsson03SWEHuddinge AIS213
Alicia Löwhagen03SWEHammarby IF203
Jessica Holmberg03SWEHässelby SK0
Ebba Kristiansson03SWEHuddinge AIS0
Ida Absér03SWEHuddinge AIS0

203213223233243253263273
M.Ivarssonoxxoxxx
I.Absérxxx
J.Holmbergxxx
E.Kristianssonxxx
M.Thodeniusooxoxxx
A.Löwhagenox-


F14 Längd
29 jan 
Katharina Gråman03SWETyresö FK4,90
Beata Edelholm03SWEHammarby IF4,75
Klara Avebäck03SWEHammarby IF4,69
Thilde Berglund03SWEGefle IF4,42
Moa Nyström03SWETurebergs FK4,41
Julia Nilsson03SWESundbybergs IK4,41
Caitlin Rorabaugh03SWEGefle IF4,36
Ellinore Dahlberg03SWEBromma IF4,31
Kathleen Larsson03SWEHammarby IF4,26
10 Freddie Mosten-Jacob03SWEDanderyds SK4,24
11 Parya Darvishi03SWEAIK Friidrott4,24
12 Iza Ramså Ness 03SWEHuddinge AIS4,21
13 Moa Erenbrand03SWEStrands IF4,21
14 Moa Wennberg03SWEGefle IF4,16
15 Josefine Ljungfeldt03SWEBromma IF4,07
16 Vilma Damberg03SWETurebergs FK4,06
17 Claudia Von Wetter- Rosenthal03ÅLAIF Åland4,00
18 Ines Lindberg03SWEIF Linnéa3,99
19 Mathilda Mertsch03SWEBromma IF3,99
20 Jessica Holmberg03SWEHässelby SK3,83
21 Emilia Johansson Ijska03SWEBromma IF3,75
22 Kira Jannlund03SWEMälarhöjdens IK3,68
23 Emelie Malmborg03SWEHässelby SK3,67
24 Albertina Brandt03SWEHammarby IF3,66
25 Malva Karlsson03ÅLAIF Åland3,61
26 Tuva Kjellström03SWEHässelby SK3,61
27 Johanna Dalin03SWEBromma IF3,49
28 Tava Barivan03SWEHässelby SK3,43
29 Ida Absér03SWEHuddinge AIS3,41
30 Noelle Hjortsmark03SWEHammarby IF3,41
31 Ida Åhlander03SWEHanvikens SK3,24
32 Maja Thodenius03SWEMälarhöjdens IK2,81
33 Ebba Kristiansson03SWEHuddinge AIS2,54

1 2 3 4 5 6 
M.Mertsch3,992,07X3,91
P.Darvishi4,154,094,054,24
C.Von Wetter- Ros3,99X4,003,84
B.Edelholm4,53X4,754,61
E.Johansson Ijska3,633,753,732,24
K.Jannlund3,223,26X3,68
M.Thodenius2,722,812,76-
E.Dahlberg4,174,313,874,09
I.Lindberg3,993,853,893,97
M.Erenbrand3,964,214,153,82
J.NilssonXXX4,41
I.Åhlander3,163,242,371,47
V.Damberg4,063,923,523,37
M.Wennberg4,16X3,964,02
N.Hjortsmark3,243,41--
E.Malmborg3,59X3,673,31
J.DalinXX3,393,49
J.Ljungfeldt3,903,874,073,86
I.Absér3,413,25X3,26
M.Karlsson3,613,563,573,58
M.Nyström4,264,414,184,17
F.Mosten-Jacob4,19X4,014,24
K.LarssonX4,26XX
J.Holmberg3,163,832,433,56
C.RorabaughX2,824,36X
I.Ramså Ness 4,084,214,174,19
A.Brandt3,403,663,323,34
E.Kristiansson2,47XX2,54
T.Berglund4,294,424,294,25
K.AvebäckX4,504,244,69
T.Barivan3,393,073,433,25
K.GråmanX4,634,904,63
T.Kjellström3,553,553,612,89

29 jan 

1 2 3 4 5 6 


F14 Kula3.0 kg
29 jan 
Valentina Lindfors03SWEMälarhöjdens IK9,70
Moa Erenbrand03SWEStrands IF9,52
Linn Harryson03SWEHammarby IF8,60
Moa Ivarsson03SWEHuddinge AIS8,50
Ines Lindberg03SWEIF Linnéa8,30
Ella Nilsson03SWEHanvikens SK8,24
Olivia Riddle03SWEHammarby IF8,20
Caitlin Rorabaugh03SWEGefle IF8,09
Alice Lind03SWEHanvikens SK8,09
10 Vilma Damberg03SWETurebergs FK7,42
11 Emelie Malmborg03SWEHässelby SK7,21
12 Klara Avebäck03SWEHammarby IF6,75
13 Noelle Hjortsmark03SWEHammarby IF6,70
14 Tava Barivan03SWEHässelby SK6,56
15 Maja Thodenius03SWEMälarhöjdens IK6,23
16 Ingrid Hammarberg03SWEMälarhöjdens IK6,13
17 Emilia Johansson Ijska03SWEBromma IF5,80
18 Mathilda Mertsch03SWEBromma IF5,70
19 Albertina Brandt03SWEHammarby IF5,69
20 Josefine Ljungfeldt03SWEBromma IF5,66
21 Kira Jannlund03SWEMälarhöjdens IK5,58
22 Ellinore Dahlberg03SWEBromma IF5,50
23 Johanna Dalin03SWEBromma IF5,00

1 2 3 4 5 6 
J.Dalin4,524,605,004,70
L.Harryson8,158,118,608,06
K.Avebäck6,405,836,516,75
I.Hammarberg5,905,956,135,72
M.Ivarsson8,018,508,208,48
A.Brandt4,905,335,695,33
I.Lindberg7,688,307,747,84
E.Dahlberg5,135,505,215,39
T.Barivan6,565,506,22-
A.Lind7,467,218,097,16
C.Rorabaugh7,838,096,947,74
V.Lindfors9,428,669,109,70
E.Malmborg7,216,92--
O.Riddle8,208,137,957,86
M.Erenbrand9,309,169,529,20
J.Ljungfeldt5,665,48--
K.Jannlund5,063,795,585,48
M.Thodenius5,476,045,666,23
N.Hjortsmark6,566,706,536,46
E.Nilsson7,487,268,247,83
E.Johansson Ijska5,805,625,094,86
M.Mertsch5,595,70--
V.Damberg7,426,776,686,92


F13 60m
Försök heat 128 jan 
Julia Åberg04SWEVallentuna FK 8.90q
Edda Chin Nygårds04SWEIF Linnéa 8.94q
Anelia Danielsson04SWETullinge FF 9.14q
Alva Enblad04SWEHammarby IF 9.37
Emma Lundqvist04SWEHammarby IF 9.48
Alice Rosén04SWEÖsmo Nynäs FK 9.76

Försök heat 228 jan 
Lykke Iacobaeus04SWEVärmdö IF 8.51q
Saga Hermundstad04SWEIF Linnéa 8.64q
Lana Lackanovic04SWEHammarby IF 8.68q
Frida Krantz04SWEHammarby IF 8.93q
Emelie Majby04SWEIFK Lidingö 9.46
Linnea Frejd04SWEVallentuna FK 9.58
Sigrid Wikfeldt04SWEMälarhöjdens IK 9.66

Försök heat 328 jan 
Celina Holmberg04ÅLAIF Åland 8.60q
Signe Blom04SWEHammarby IF 8.73q
Isabelle Gustafsson04SWESpårvägens FK 8.85q
Felicia Johansson04SWEHanvikens SK 8.91q
Maya Thompson04SWEVallentuna FK 9.45
Jill Fredell04SWEBromma IF 9.57

Försök heat 428 jan 
Karin Bengtsson04SWEHanvikens SK 8.68q
Desiree Willis04SWEHellas FK 8.87q
Mira Elgeryd04SWEHammarby IF 9.07q
Karin Andersson04SWEAIK Friidrott 9.20q
Josefin Bladh04SWEMälarhöjdens IK 9.23
Malva Stenlund04SWEVisby IF Gute FIK 9.27
Cornelia Yttring04ÅLAIF Åland 9.29

Försök heat 528 jan 
Alannah Hellstadius04SWEHammarby IF 8.81q
Thea Katsoulaki04SWEHanvikens SK 9.00q
Julina Aldeborg04ÅLAIF Åland 9.20q
Ylva Garvén04SWEVisby IF Gute FIK 9.68
Alice Vidas04SWEHammarby IF 9.93
Emma Söderberg04SWEJärfälla Friidrottsklubb10.09
Therese Reath-Warren04SWEMälarhöjdens IK10.11

Försök heat 628 jan 
Nike Isaksson04SWEIFK Lidingö 8.54q
Amanda Helgesson04SWEHanvikens SK 8.99q
Emma Ravaska04SWEAIK Friidrott 9.24
Emma Hallencreutz04SWEHammarby IF 9.61
Sara Åström04SWEJärfälla Friidrottsklubb 9.89
Niki Manolescu04SWEMälarhöjdens IK10.22
Ella Bennett04SWEHanvikens SKej start

Försök heat 728 jan 
Sophie Okejeme04SWEDanderyds SK 8.47q
Vera Lindblad04SWEBromma IF 8.62q
Engla Liewendahl04ÅLAIF Åland 8.86q
Elisa Del Chiaro04SWETullinge FF 9.20q
Bairavi Nallanathan04SWEHammarby IF 9.33
Filippa Gil04SWEHanvikens SK 9.42
Ida Reutersten04SWEMälarhöjdens IK 9.70

Finalheat 128 jan 
Nike Isaksson04SWEIFK Lidingö 8.41
Sophie Okejeme04SWEDanderyds SK 8.44
Lykke Iacobaeus04SWEVärmdö IF 8.62
Karin Bengtsson04SWEHanvikens SK 8.67
Lana Lackanovic04SWEHammarby IF 8.67
Vera Lindblad04SWEBromma IF 8.67
Saga Hermundstad04SWEIF Linnéa 8.73
Celina Holmberg04ÅLAIF ÅlandDQTjuvstart

Finalheat 228 jan 
Isabelle Gustafsson04SWESpårvägens FK 8.73
Signe Blom04SWEHammarby IF 8.74
Frida Krantz04SWEHammarby IF 8.86
Desiree Willis04SWEHellas FK 8.92
Engla Liewendahl04ÅLAIF Åland 8.94
Alannah Hellstadius04SWEHammarby IF 8.95
Julia Åberg04SWEVallentuna FK 9.10
Felicia Johansson04SWEHanvikens SK 9.14

Finalheat 328 jan 
Thea Katsoulaki04SWEHanvikens SK 8.91
Edda Chin Nygårds04SWEIF Linnéa 8.97
Amanda Helgesson04SWEHanvikens SK 9.03
Mira Elgeryd04SWEHammarby IF 9.09
Elisa Del Chiaro04SWETullinge FF 9.15
Anelia Danielsson04SWETullinge FF 9.18
Karin Andersson04SWEAIK Friidrott 9.23
Julina Aldeborg04ÅLAIF Åland 9.30


F13 600m
Final29 jan 
Amanda Helgesson04SWEHanvikens SK 1:45.271
Josefina Bivstedt04SWEHässelby SK 1:46.562
Louise Eliasson04SWEBromma IF 1:48.573
Sophie Okejeme04SWEDanderyds SK 1:49.604
Lykke Iacobaeus04SWEVärmdö IF 1:54.305
Jasmine Gyllenhammar04SWETäby IS 1:56.316
Anna Werkström04SWEBoo IF 1:56.968
Elina Hellgren04SWEVallentuna FK 2:00.169
Ida Östling04SWEHellas FK 2:00.6511

Final29 jan 
Emilia Englund04SWEIFK Lidingö 1:56.347
Ylva Sjöberg04SWEMälarhöjdens IK 2:00.5210
Cornelia Yttring04ÅLAIF Åland 2:04.0112
Ylva Garvén04SWEVisby IF Gute FIK 2:06.3213
Sara Åström04SWEJärfälla Friidrottsklubb 2:06.3914
Olga Jäderhag04SWEHammarby IF 2:12.8715
Emilia Hellgren04SWEVisby IF Gute FIK 2:13.4716
Ida Nordahl04SWEVisby IF Gute FIK 2:13.6717


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 129 jan 
Malin Axelson04SWEBromma IF 9.75q
Moa Granat04SWEVallentuna FK 9.85q
Edvarda Lindén04SWEBoo IF11.30
Lana Lackanovic04SWEHammarby IF11.56
Emilia Hellgren04SWEVisby IF Gute FIK11.96
Lovisa Keil04SWEHellas FK12.23
Saga Hermundstad04SWEIF Linnéaej start

Försök heat 229 jan 
Alannah Hellstadius04SWEHammarby IF10.51q
Louise Eliasson04SWEBromma IF10.66q
Josefin Bladh04SWEMälarhöjdens IK11.55
Ylva Garvén04SWEVisby IF Gute FIK12.30
Lovisa Eklund04SWEVallentuna FK12.73
Olga Jäderhag04SWEHammarby IF12.82
Alma Robling04SWEHammarby IF14.11

Försök heat 329 jan 
Frida Krantz04SWEHammarby IF10.28q
Sara Winberg04SWETäby IS10.31q
Lykke Iacobaeus04SWEVärmdö IF11.13q
Felicia Johansson04SWEHanvikens SK11.30q
Ellen Westerlund04SWEMälarhöjdens IK13.64
Sydney Tunér04SWEBoo IF13.67

Final29 jan 
Malin Axelson04SWEBromma IF 9.75
Moa Granat04SWEVallentuna FK 9.85
Sara Winberg04SWETäby IS10.13
Frida Krantz04SWEHammarby IF10.19
Louise Eliasson04SWEBromma IF10.63
Alannah Hellstadius04SWEHammarby IF10.74
Felicia Johansson04SWEHanvikens SK11.19
Lykke Iacobaeus04SWEVärmdö IFbröt


F13 Höjd
28 jan 
Ebba Lind04SWEHanvikens SK145
Celina Holmberg04ÅLAIF Åland145
Emilia Hellgren04SWEVisby IF Gute FIK142
Filippa Aronsson04SWEBoo IF138
Amanda Helgesson04SWEHanvikens SK138
Lykke Iacobaeus04SWEVärmdö IF138
Jasmine Gyllenhammar04SWETäby IS138
Lana Lackanovic04SWEHammarby IF138
Frida Krantz04SWEHammarby IF138
10 Maya Thompson04SWEVallentuna FK133
11 Malva Stenlund04SWEVisby IF Gute FIK133
12 Mira Elgeryd04SWEHammarby IF133
13 Thea Katsoulaki04SWEHanvikens SK128
14 Alannah Hellstadius04SWEHammarby IF128
15 Lovisa Eklund04SWEVallentuna FK123
16 Alice Rosén04SWEÖsmo Nynäs FK118
16 Ylva Sjöberg04SWEMälarhöjdens IK118
18 Alva Enblad04SWEHammarby IF118

118123128133138142145148151154157
J.Gyllenhammarooooxxoxxx
Y.Sjöbergoxxx
L.Eklundoxoxxx
E.Lind---ooxooxxx
C.Holmberg--ooooxoxxx
F.Krantz--ooxxoxxx
L.Lackanovic--ooxxoxxx
M.Thompson-oooxxx
T.Katsoulakioxooxxx
A.Enbladxoxxx
F.Aronssonoooooxxx
E.Hellgrenoooooxxoxxx
A.Helgessonoooooxxx
M.Stenlundoxxoxooxxx
M.Elgeryd-ooxoxxx
A.Rosénoxxx
A.Hellstadius-xoxoxxx
L.Iacobaeus-oooxoxxx


F13 Stav
29 jan 
Rebecka Forsling04SWEHuddinge AIS248
Tove Olsson06SWEHuddinge AIS213
Alvah Lind05SWEHammarby IF213
Mira Elgeryd04SWEHammarby IF213
Lana Lackanovic04SWEHammarby IF203
Filippa Ottosson04SWETäby IS203
Sara Winberg04SWETäby IS193
Norah Lind05SWEHammarby IF183
Alannah Hellstadius04SWEHammarby IF183
10 Emelie Aulin04SWEHammarby IF173
11 Elina Hellgren04SWEVallentuna FK153
11 Alma Robling04SWEHammarby IF153

153173183193203213223233243248252
A.Roblingoxxx
E.Hellgrenoxxx
E.Aulinxoxoxxx
A.Lindooooooxxx
N.Lindoooxxx
L.Lackanovicoooooxxx
A.Hellstadiusooxxoxxx
F.Ottossonooxooxxoxxx
R.Forsling-oooooooooxxx
M.Elgerydooooxooxxx
S.Winberg-oooxxx
T.Olsson---oooxxx


F13 Längdzon
29 jan 
Saga Hermundstad04SWEIF Linnéa5,06
Celina Holmberg04ÅLAIF Åland4,97
Signe Blom04SWEHammarby IF4,83
Sara Winberg04SWETäby IS4,55
Lykke Iacobaeus04SWEVärmdö IF4,51
Julia Åberg04SWEVallentuna FK4,50
Malin Axelson04SWEBromma IF4,46
Lana Lackanovic04SWEHammarby IF4,42
Amanda Helgesson04SWEHanvikens SK4,40
10 Isabelle Gustafsson04SWESpårvägens FK4,32
11 Engla Liewendahl04ÅLAIF Åland4,28
12 Ida Östling04SWEHellas FK4,21
13 Mira Elgeryd04SWEHammarby IF4,20
14 Jasmine Gyllenhammar04SWETäby IS4,19
15 Desiree Willis04SWEHellas FK4,18
16 Emilia Hellgren04SWEVisby IF Gute FIK4,15
17 Julina Aldeborg04ÅLAIF Åland4,07
18 Edvarda Lindén04SWEBoo IF4,03
19 Cornelia Yttring04ÅLAIF Åland4,00
20 Felicia Johansson04SWEHanvikens SK4,00
21 Malva Stenlund04SWEVisby IF Gute FIK3,95
22 Lovisa Keil04SWEHellas FK3,88
23 Emelie Majby04SWEIFK Lidingö3,81
24 Josefin Bladh04SWEMälarhöjdens IK3,81
25 Linnea Frejd04SWEVallentuna FK3,68
26 Alma Robling04SWEHammarby IF3,64
27 Emma Hallencreutz04SWEHammarby IF3,63
28 Elina Hellgren04SWEVallentuna FK3,56
29 Alice Vidas04SWEHammarby IF3,51
30 Olga Jäderhag04SWEHammarby IF3,45
31 Sydney Tunér04SWEBoo IF3,22
32 Ylva Garvén04SWEVisby IF Gute FIK3,16

1 2 3 4 5 6 
E.Lindén4,034,003,883,90
I.Östling4,204,214,104,18
L.Keil3,79X3,883,86
M.Axelson4,464,344,084,31
L.Iacobaeus4,514,423,914,36
L.Lackanovic4,354,424,374,22
J.Åberg4,504,494,334,22
M.Elgeryd4,204,204,174,08
E.Majby3,813,793,193,56
F.Johansson4,003,823,813,75
M.Stenlund3,953,903,763,85
E.Hellgren3,543,423,543,56
S.Winberg4,554,504,434,35
E.Hallencreutz3,633,133,543,35
S.Tunér3,222,963,052,99
J.Bladh3,813,603,463,61
J.Gyllenhammar4,194,194,074,04
L.Frejd3,683,443,273,33
S.Hermundstad5,035,064,984,99
A.Helgesson4,404,384,374,16
J.Aldeborg4,024,073,943,93
C.Holmberg4,744,974,954,94
I.Gustafsson4,32---
O.Jäderhag3,213,393,453,42
S.Blom4,834,794,614,73
Y.Garvén3,133,163,093,02
D.Willis4,044,184,063,98
A.Robling3,533,643,473,49
E.Hellgren3,974,054,154,05
C.Yttring3,963,994,003,99
A.Vidas3,513,423,493,44
E.Liewendahl4,184,274,224,28

29 jan 

1 2 3 4 5 6 


F13 Kula2.0 kg
28 jan 
Linnéa Hilding04SWETyresö FK11,56
Ebba Lind04SWEHanvikens SK11,00
Engla Hänsel04SWETäby IS10,47
Olivia Sjögren04SWEJärfälla Friidrottsklubb9,78
Frida Krantz04SWEHammarby IF9,68
Amanda Helgesson04SWEHanvikens SK9,52
Nike Isaksson04SWEIFK Lidingö9,31
Amanda Eriksson04SWEHuddinge AIS8,82
Malva Stenlund04SWEVisby IF Gute FIK8,47
10 Maya Thompson04SWEVallentuna FK8,31
11 Alva Enblad04SWEHammarby IF8,25
12 Emma Lundqvist04SWEHammarby IF8,09
13 Lana Lackanovic04SWEHammarby IF8,05
14 Anelia Danielsson04SWETullinge FF7,98
15 Filippa Gil04SWEHanvikens SK7,80
16 Josefin Bladh04SWEMälarhöjdens IK7,50
17 Jasmine Gyllenhammar04SWETäby IS7,47
18 Lovisa Eklund04SWEVallentuna FK7,25
19 Jill Fredell04SWEBromma IF7,24
20 Emilia Hellgren04SWEVisby IF Gute FIK6,98
21 Ida Reutersten04SWEMälarhöjdens IK6,92
22 Bairavi Nallanathan04SWEHammarby IF6,83
23 Elina Hellgren04SWEVallentuna FK6,59
24 Karin Bengtsson04SWEHanvikens SK6,41
25 Linnea Frejd04SWEVallentuna FK5,76

1 2 3 4 5 6 
F.Krantz9,099,689,019,34
J.Gyllenhammar7,286,927,137,47
A.Danielsson7,987,176,937,22
L.Hilding10,1910,7611,1811,56
J.Bladh7,505,667,00X
K.Bengtsson5,576,055,846,41
L.Lackanovic7,987,418,057,90
A.Eriksson8,548,828,648,48
N.Isaksson8,759,31XX
J.Fredell6,826,657,246,78
E.Lundqvist6,967,457,588,09
F.Gil7,337,197,807,68
A.Enblad7,648,258,018,11
I.Reutersten6,926,56X6,58
E.Lind-9,8811,0010,70
M.Stenlund8,478,398,358,39
E.Hellgren5,59X6,595,75
L.Frejd5,635,355,005,76
E.Hänsel10,479,639,6410,17
A.Helgesson-8,759,52-
M.Thompson8,198,018,008,31
B.Nallanathan6,716,586,736,83
E.Hellgren6,986,71-6,68
L.Eklund6,807,256,565,47
O.Sjögren8,879,789,328,92


F12 60m
Försök heat 128 jan 
Lisa Mårtensson05SWEHuddinge AIS 9.29q
Ida Malmborg05SWEHässelby SK 9.31q
Alice Ivarsson05SWEHammarby IF 9.44q
Rimna Goitom05SWEHammarby IF 9.48q
Alma Wahlqvist05SWEMälarhöjdens IK10.23
Olivia Ribbe05SWEMälarhöjdens IK10.51
Sanna Ekenberg05SWESpårvägens FK10.56

Försök heat 228 jan 
Hjördis Bäckman05SWEIF Linnéa 8.92q
Linnéa Lindefalk05SWEHammarby IF 9.35q
Ella Gustafsson05SWEHammarby IF 9.54q
Thea Zäll Boholm05SWEHammarby IF10.28
Lisa Angerer05SWESpårvägens FK10.36
Julia Wheeler05SWEHammarby IF10.47
Cornelia Kidane05SWEHuddinge AISej start

Försök heat 328 jan 
Alice Lindgren05SWEIFK Lidingö 8.93q
Sofia Eskilsson05SWEHammarby IF 9.14q
Linnea Blidborg Stenberg05SWEHammarby IF 9.78q
Hilda Östergren05SWEVisby IF Gute FIK 9.81q
Ingrid Erlingsson05SWEMälarhöjdens IK10.15
Alice Larsson Berggren05SWEHammarby IF10.23
Tilja Stålnacke05SWEÖsterhaninge IF10.33

Försök heat 428 jan 
Isabelle Malmborg05SWEHässelby SK 9.24q
Norah Lind05SWEHammarby IF 9.58q
Josefine Jönsson05SWEHammarby IF 9.59q
Linn Englebert05SWESpårvägens FK 9.93
Alice Hörman05SWEMälarhöjdens IK10.06
Elwira Heldeskog05SWEBoo IF10.12
Alexandra Forsberg05SWEHammarby IF10.44

Försök heat 528 jan 
Alexandra Hovenäs05SWEHuddinge AIS 8.77q
Nicole Permansson05SWEHammarby IF 8.92q
Tyra Hedin05SWEIFK Lidingö 9.18q
Alvah Lind05SWEHammarby IF 9.28q
Ella Eberhard05SWESpårvägens FK10.08
Ebba Janeld05SWEHanvikens SK10.21
Lisa-Marie Berzelius05SWEHammarby IF10.32

Försök heat 628 jan 
Evelina Sparf05SWEÅkersberga SK 8.79q
Olivia Wredendal05SWEHuddinge AIS 9.16q
Elsa Öhman05SWEHammarby IF 9.92q
Wilma Helge05SWEHammarby IF 9.99
Chloe Gillard05SWETäby IS10.22
Molly Alexander05SWEÖsterhaninge IF11.15
Matida Touray05SWEHammarby IF11.34

Försök heat 728 jan 
Ida Egnell05SWEIFK Lidingö 8.73q
Agnes Jansson05SWEHammarby IF 9.42q
Astrid Cyrus05SWEHammarby IF 9.57q
Moa Sarfors05SWEMälarhöjdens IK10.25
Anna Nordquist05SWESpårvägens FK10.35
Ellen Sandblom05SWEHuddinge AIS10.94
Rimna Goitom05SWEHammarby IFej start

Finalheat 128 jan 
Ida Egnell05SWEIFK Lidingö 8.62
Alexandra Hovenäs05SWEHuddinge AIS 8.69
Hjördis Bäckman05SWEIF Linnéa 8.71
Evelina Sparf05SWEÅkersberga SK 8.72
Alice Lindgren05SWEIFK Lidingö 8.84
Nicole Permansson05SWEHammarby IF 8.94
Olivia Wredendal05SWEHuddinge AIS 9.07
Sofia Eskilsson05SWEHammarby IFej start

Finalheat 228 jan 
Tyra Hedin05SWEIFK Lidingö 9.13
Alvah Lind05SWEHammarby IF 9.15
Isabelle Malmborg05SWEHässelby SK 9.36
Linnéa Lindefalk05SWEHammarby IF 9.37
Lisa Mårtensson05SWEHuddinge AIS 9.37
Alice Ivarsson05SWEHammarby IF 9.40
Agnes Jansson05SWEHammarby IF 9.41
Ida Malmborg05SWEHässelby SK 9.53

Finalheat 328 jan 
Norah Lind05SWEHammarby IF 9.47
Astrid Cyrus05SWEHammarby IF 9.55
Rimna Goitom05SWEHammarby IF 9.58
Ella Gustafsson05SWEHammarby IF 9.61
Josefine Jönsson05SWEHammarby IF 9.62
Hilda Östergren05SWEVisby IF Gute FIK 9.74
Linnea Blidborg Stenberg05SWEHammarby IF 9.80
Elsa Öhman05SWEHammarby IF 9.80


F12 600mFinal 1 o 2 manuell tidtagning
Finalheat 129 jan 
Ida Egnell05SWEIFK Lidingö 1:55.701
Jasmine Holmberg05SWEIFK Lidingö 1:56.502
Ida Malmborg05SWEHässelby SK 1:59.504
Elina Jönsson05SWEHuddinge AIS 2:01.306
Tyra Hedin05SWEIFK Lidingö 2:02.207
Thea Miilus-Larsen05SWEÅkersberga SK 2:05.308
Ebba Sjöström05SWEVallentuna FK 2:06.8011
Tindra Hagborg05SWEHanvikens SK 2:08.0015
Astrid Cyrus05SWEHammarby IFej start-

Finalheat 229 jan 
Ella Gustafsson05SWEHammarby IF 2:07.2013
Linnea Blidborg Stenberg05SWEHammarby IF 2:07.7014
Chloe Gillard05SWETäby IS 2:08.0015
Moa Sarfors05SWEMälarhöjdens IK 2:10.0017
Linnéa Lindefalk05SWEHammarby IF 2:11.2019
Thea Zäll Boholm05SWEHammarby IF 2:12.7020
Lisa Angerer05SWESpårvägens FK 2:16.4026
Julia Wheeler05SWEHammarby IF 2:23.5030
Tilja Stålnacke05SWEÖsterhaninge IFej start-

Finalheat 329 jan 
Alice Lindgren05SWEIFK Lidingö 1:58.703
Klara Roos05SWEHammarby IF 2:00.805
Alice Ivarsson05SWEHammarby IF 2:10.0818
Lisa-Marie Berzelius05SWEHammarby IF 2:15.0723
Josefine Jönsson05SWEHammarby IF 2:16.0625
Anna Nordquist05SWESpårvägens FK 2:16.6927
Ingrid Erlingsson05SWEMälarhöjdens IK 2:16.7028
Ebba Lindqvist05SWEHammarby IFej start-

Finalheat 429 jan 
Nicole Permansson05SWEHammarby IF 2:05.979
Rimna Goitom05SWEHammarby IF 2:06.1010
Vera Roos05SWEHammarby IF 2:07.1312
Elsa Öhman05SWEHammarby IF 2:13.3921
Agnes Olsson05SWETurebergs FK 2:14.5022
Ruby Blade05SWEIFK Lidingö 2:15.4024
Molly Pontén05SWEHammarby IF 2:17.9429
Cornelia Kidane05SWEHuddinge AIS 2:33.2731


F12 Häck 60m68 cm
Försök heat 129 jan 
Alvah Lind05SWEHammarby IF10.56q
Ida Egnell05SWEIFK Lidingö11.21q
Norah Lind05SWEHammarby IF11.71q
Hilda Östergren05SWEVisby IF Gute FIK12.24q
Tyra Hedin05SWEIFK Lidingö13.36
Rimna Goitom05SWEHammarby IFej start

Försök heat 229 jan 
Emilie Caldenius05SWEÖsterhaninge IF11.31q
Rimna Goitom05SWEHammarby IF11.81q
Linnea Blidborg Stenberg05SWEHammarby IF12.23q
Tilja Stålnacke05SWEÖsterhaninge IF12.53
Chloe Gillard05SWETäby IS12.85
Josefine Jönsson05SWEHammarby IF13.31
Ella Eberhard05SWESpårvägens FK14.14

Försök heat 329 jan 
Agnes Jansson05SWEHammarby IF10.73q
Thea Miilus-Larsen05SWEÅkersberga SK11.25q
Ella Gustafsson05SWEHammarby IF12.03q
Alice Hörman05SWEMälarhöjdens IK12.54
Thea Zäll Boholm05SWEHammarby IF12.92
Anna Nordquist05SWESpårvägens FK13.65
Rebecka Munkhammar05SWESpårvägens FK14.51

Försök heat 429 jan 
Alice Lindgren05SWEIFK Lidingö11.06q
Hjördis Bäckman05SWEIF Linnéa11.52q
Isabelle Malmborg05SWEHässelby SK11.92q
Linnéa Lindefalk05SWEHammarby IF12.01q
Elsa Öhman05SWEHammarby IF12.18q
Iris Kihl05SWEMälarhöjdens IKbröt
Astrid Cyrus05SWEHammarby IFej start

Försök heat 529 jan 
Mellanie Neudinger Nellmer05SWEIF Linnéa11.66q
Jennie Lidén05SWEHuddinge AIS12.84
Ruby Blade05SWEIFK Lidingö12.90
Molly Pontén05SWEHammarby IF13.44
Maja Nydahl Ericsson05SWEMälarhöjdens IK13.55
Julia Wheeler05SWEHammarby IF13.92
Ebba Lindqvist05SWEHammarby IFej start

Finalheat 129 jan 
Alvah Lind05SWEHammarby IF10.43
Alice Lindgren05SWEIFK Lidingö10.45
Ida Egnell05SWEIFK Lidingö10.47
Agnes Jansson05SWEHammarby IF10.76
Hjördis Bäckman05SWEIF Linnéa11.31
Thea Miilus-Larsen05SWEÅkersberga SK11.42
Emilie Caldenius05SWEÖsterhaninge IF11.48
Mellanie Neudinger Nellmer05SWEIF Linnéa12.22

Finalheat 229 jan 
Rimna Goitom05SWEHammarby IF11.63
Norah Lind05SWEHammarby IF11.70
Elsa Öhman05SWEHammarby IF11.89
Linnéa Lindefalk05SWEHammarby IF11.94
Ella Gustafsson05SWEHammarby IF12.08
Hilda Östergren05SWEVisby IF Gute FIK12.28
Isabelle Malmborg05SWEHässelby SK12.29
Linnea Blidborg Stenberg05SWEHammarby IFej start


F12 Höjd
29 jan 
Alvah Lind05SWEHammarby IF144
Norah Lind05SWEHammarby IF140
Mellanie Neudinger Nellmer05SWEIF Linnéa132
Agnes Jansson05SWEHammarby IF128
Alice Lindgren05SWEIFK Lidingö128
Tilja Stålnacke05SWEÖsterhaninge IF128
Thea Miilus-Larsen05SWEÅkersberga SK118
Ella Gustafsson05SWEHammarby IF118
Linnéa Lindefalk05SWEHammarby IF118
10 Emilie Caldenius05SWEÖsterhaninge IF118
10 Alice Ivarsson05SWEHammarby IF118
12 Ida Egnell05SWEIFK Lidingö118
13 Elsa Öhman05SWEHammarby IF118
14 Chloe Gillard05SWETäby IS113
15 Josefine Jönsson05SWEHammarby IF113
16 Linnea Blidborg Stenberg05SWEHammarby IF113
17 Thea Zäll Boholm05SWEHammarby IF108
17 Klara Roos05SWEHammarby IF108
19 Frida Nyström05SWEHammarby IF108
19 Ruby Blade05SWEIFK Lidingö108
19 Maja Nydahl Ericsson05SWEMälarhöjdens IK108
22 Astrid Cyrus05SWEHammarby IF108
Julia Wheeler05SWEHammarby IF0
Rebecka Munkhammar05SWESpårvägens FK0
Vera Roos05SWEHammarby IF0

108113118123128132136140144148
T.Miilus-Larsen-oxoxx
E.Gustafssonooxoxxx
R.Bladexoxxx
M.Nydahl Ericssonxoxxx
M.Neudinger Nellm-oooooxxx
V.Roosxxx
T.Zäll Boholmoxx-
E.Caldeniusxoxoxoxxx
A.Cyrusxxoxxx
K.Roosoxxx
C.Gillardooxxx
R.Munkhammarxxx
A.Lindgrenooooxoxxx
I.Egnellooxxoxxx
A.Lind----oooxoxoxxx
E.Öhmanxooxxoxxx
L.Blidborg Stenbeoxoxxx
J.Wheelerxxx
L.Lindefalkooxoxxx
J.Jönssonxxooxxx
F.Nyströmxoxxx
A.Janssonoooxxooxxx
A.Ivarssonoxxoxoxxx
N.Lind---ooooxxoxxx
T.Stålnackeoxoooxoxxx


F12 Trestegzon
28 jan 
Alvah Lind05SWEHammarby IF9,35
Melina Lidberg05SWESpårvägens FK9,30
Alexandra Hovenäs05SWEHuddinge AIS8,85
Agnes Jansson05SWEHammarby IF8,75
Emilie Caldenius05SWEÖsterhaninge IF8,74
Lisa Mårtensson05SWEHuddinge AIS8,74
Norah Lind05SWEHammarby IF8,58
Alice Nelin05SWEVallentuna FK8,43
Astrid Cyrus05SWEHammarby IF8,34
10 Hjördis Bäckman05SWEIF Linnéa8,29
11 Ella Gustafsson05SWEHammarby IF8,18
12 Tilja Stålnacke05SWEÖsterhaninge IF7,99
13 Rimna Goitom05SWEHammarby IF7,96
14 Nicole Permansson05SWEHammarby IF7,85
15 Hilda Östergren05SWEVisby IF Gute FIK7,83
16 Alexandra Forsberg05SWEHammarby IF7,71
17 Josefine Jönsson05SWEHammarby IF7,52
18 Thea Zäll Boholm05SWEHammarby IF7,50
19 Linnea Blidborg Stenberg05SWEHammarby IF7,41
20 Elsa Öhman05SWEHammarby IF7,20
21 Alice Larsson Berggren05SWEHammarby IF7,13
22 Anna Nordquist05SWESpårvägens FK7,11
23 Lisa-Marie Berzelius05SWEHammarby IF6,92
24 Wilma Helge05SWEHammarby IF6,62
25 Ellen Sandblom05SWEHuddinge AIS6,59
26 Julia Wheeler05SWEHammarby IF6,58
Matida Touray05SWEHammarby IFX

1 2 3 4 5 6 
A.Hovenäs8,738,858,76X
J.Jönsson7,497,487,52X
A.Jansson8,638,468,758,58
H.Bäckman8,298,268,258,14
R.GoitomX7,967,887,81
E.SandblomX6,596,355,95
E.Caldenius8,668,478,748,68
L.Berzelius6,92X6,85X
E.Gustafsson8,088,188,108,13
N.Permansson7,647,817,857,68
T.Stålnacke7,987,997,63X
N.LindX8,44X8,58
H.Östergren7,837,517,587,50
A.Nelin8,038,438,288,37
L.Mårtensson8,538,748,488,42
A.Larsson Berggre7,137,116,866,99
A.Lind8,849,019,289,35
A.ForsbergX7,717,527,48
W.HelgeXX6,62X
M.TourayXX-X
M.Lidberg9,309,209,129,02
T.Zäll Boholm7,507,216,987,29
J.Wheeler6,586,406,506,00
A.Cyrus8,348,167,987,80
E.ÖhmanXXX7,20
A.Nordquist7,02XX7,11
L.Blidborg Stenbe7,416,547,137,12


F12 Kula2.0 kg
28 jan 
Norah Lind05SWEHammarby IF9,87
Alvah Lind05SWEHammarby IF9,44
Rimna Goitom05SWEHammarby IF8,40
Alice Ivarsson05SWEHammarby IF8,13
Olivia Wredendal05SWEHuddinge AIS8,07
Sofia Eskilsson05SWEHammarby IF7,94
Moa Sarfors05SWEMälarhöjdens IK7,25
Hilda Östergren05SWEVisby IF Gute FIK7,22
Melina Lidberg05SWESpårvägens FK7,15
10 Ellen Sandblom05SWEHuddinge AIS7,02
11 Agnes Jansson05SWEHammarby IF6,95
12 Linnéa Lindefalk05SWEHammarby IF6,94
13 Nicole Permansson05SWEHammarby IF6,92
14 Anna Nordquist05SWESpårvägens FK6,84
15 Tilja Stålnacke05SWEÖsterhaninge IF6,79
16 Alice Hörman05SWEMälarhöjdens IK6,64
17 Ella Eberhard05SWESpårvägens FK6,59
18 Alexandra Forsberg05SWEHammarby IF6,47
19 Linnea Blidborg Stenberg05SWEHammarby IF6,45
20 Elsa Öhman05SWEHammarby IF6,42
21 Alice Larsson Berggren05SWEHammarby IF6,16
22 Elwira Heldeskog05SWEBoo IF6,09
23 Astrid Cyrus05SWEHammarby IF6,02
24 Thea Zäll Boholm05SWEHammarby IF5,66
25 Josefine Jönsson05SWEHammarby IF5,31
26 Ebba Janeld05SWEHanvikens SK5,20
27 Julia Wheeler05SWEHammarby IF5,05
28 Molly Alexander05SWEÖsterhaninge IF5,02
29 Ingrid Erlingsson05SWEMälarhöjdens IK4,98
30 Lisa-Marie Berzelius05SWEHammarby IF4,79
31 Matida Touray05SWEHammarby IF4,29

1 2 3 4 5 6 
N.Lind9,619,879,74X
E.Sandblom6,445,477,026,16