HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2020-01-20
Inne för 2020 Resultatdatum: 2020-01-19
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m - SM-kvalgränser: [ MS=7.00 | M22=7.15 | P19=7.25 | P17=7.40 | P16=7.45 | P15=7.60 ]
resultat     namn klass datum   tävling
7.09  [1] » Förnestig, Paul -01 P19 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.12  [2] » Wall, Niklas -03 P17 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.23  [3] » Thid, David -03 P17 2020-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
7.30    » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.43  » Barroso Johansson, André -02 P18 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.44    » Agge, Mikael -02 P18 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.48  Kold Erlandsen, Kristoffer -99 M22 2020-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
7.71  Lundman, Malte -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.75    » Aldskogius, Kalle -04 P16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.88  » Engström, Filip -04 P16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.99  » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.07    » Linderoth, Fabian -04 P16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.12  [4] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.32  [5] » Roslund, Anton -07 P13 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.48    » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
8.52  Jerndorf, Daniel -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.56  Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.71      Johansson, Hannes -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.75  Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.88  » Victorin, Axel -08 P12 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
8.92  [6]   Borg, Jonatan -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.03  » Håkansson, Theodor -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.03  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.06      Holmlund, Noah -07 P13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.20  » Hackett, Quincy -07 P13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.21  » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.22      Wiklund, Theo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.33  Söderborg, Mikael -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.36  Wahlberg, Ricky -08 P12 2019-12-07 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
9.41    » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.44  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.46  [7] » Sillén, Liam -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.50    » Svanehav, Filip -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.55  Karmteg, Tim -08 P12 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.59  Mancinella, Alessandro -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.62    » Herre, Erik -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.73  Nordgren, Viktor -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.75  » Brundin, Anton -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.79    » Johansson, Anton -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.86  » Wolgast, Albin -08 P12 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.96  Fransson, Hugo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.04    » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
10.06  Janson, Ivar -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.07  Beskow, Hugo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.11      Bengtsson, David -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.14  Dahlberg, Gabriel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.32  Karlsson, Hugo -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.35      Heinonen, Julius -12 P10 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.41  » Källqvist, Morgan -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.60  Schierman, Sixten -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.67      Karlsson Axi, Oliver -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.71  Brandström, Emil -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.71  Widholm, Samuel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.72      Green, Oscar -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.87  Kaving, Dante -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.05  Ramel Ternhag, Svante -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.16      Edström Larsson, Joel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.20  Lager, Olof -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.20  Eide Jensen, Olle -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.35      Åsander, Anyo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.38  Ribbing, Valentin -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.72  Wennebjer, Max -12 P10 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.85      Sternlind, Folke -12 P10 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.06  Roslund, Max -12 P10 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.46  Källqvist, Edvin -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
               
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.70 | P15=24.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
22.28  [1,2] » Wall, Viktor -03 P17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
22.84  [3] » Wall, Niklas -03 P17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
24.29    » Agge, Mikael -02 P18 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
25.55  Aaberg, Håkon -05 P15 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
26.75  » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
26.99    » Herre, Filip -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
27.20  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
27.89  Jerndorf, Daniel -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.80      Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.14  Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
               
 300 m
resultat     namn klass datum   tävling
37.73  Hoffman, Gabriel -01 P19 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=50.20 | M22=51.50 | P19=52.50 | P17=53.40 | P16=54.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
51.05  Otieno, Dennis -91 MS 2020-01-18 » Quality Hotel games, Telekonsult Arena, Växjö
74.25  » Svanehav, Filip -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
80.77    » Sillén, Liam -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
82.50  » Källqvist, Morgan -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
85.39  » Heinonen, Klaus -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
91.38      Brandström, Emil -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
93.53  Kaving, Dante -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
               
 600 m
resultat     namn klass datum   tävling
1:39.76  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:48.31  [1] » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:51.59      Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:52.56  [2] Karmteg, Tim -08 P12 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1:52.98  » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:56.17  [3]   Andvaller, Knut -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:56.46  [4] Borg, Jonatan -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:59.57  Bjurman, Tim -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:16.64  » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
               
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:56.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1:57.87  » Jacobson, Henry -99 M22 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
2:20.32  Lundman, Malte -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:25.54  [1] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:27.62  » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:40.17  Karmteg, Tim -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:43.86      Lee, Kasper -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:48.37  Söderborg, Mikael -07 P13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:50.01  [2] Bjurman, Tim -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:09.40      Öhrner, Axel -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:12.09  Molinder Sandqvist, Charlie -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
               
 1 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=2:58.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=4:01.00 | M22=4:10.00 | P19=4:14.00 | P17=4:29.00 | P16=4:35.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4:39.38  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2020-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
4:44.22  » Holm, Nils -04 P16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=8:35.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
10:26.64  » Lindström, Christian -74 M45 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 40 m häck (76,2 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
7.92  » Sillén, Liam -10 P10 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.02  » Heinonen, Klaus -10 P10 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
               
 60 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=8.60 | M22=8.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 60 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=8.85 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 60 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=9.10 | P16=9.20 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.01    » Moberg, Markus -03 P17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.30  » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=9.30 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.84  [1]   Aaberg, Håkon -05 P15 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.21  [2] » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.66  [3] » Herre, Filip -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.82  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.25  Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.25  Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
               
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
9.96  [1] » Roslund, Anton -07 P13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.15  [2] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.40      Johansson, Hannes -07 P13 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.13  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.18  » Håkansson, Theodor -08 P12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.48      Karmteg, Tim -08 P12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.98  » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.62  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.83  Beskow, Hugo -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
               
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
10.65  Borg, Jonatan -09 P11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.76  [1] » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.90  [2] » Brundin, Anton -09 P11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=2.00 | M22=1.92 | P19=1.88 | P17=1.80 | P16=1.75 | P15=1.69 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1.96  [1,2] » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.63  Lundman, Malte -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.57  [3] » Roslund, Anton -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.51  » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.50  » Hall, Neo -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.48    » Herre, Erik -07 P13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.45  Johansson, Hannes -07 P13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.42  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.42  [4] » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.36  Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.32  » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30      Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.29  [5] » Brundin, Anton -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.28  Huselius, Vincent -08 P12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.28    » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28  Beskow, Hugo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27    » Wolgast, Albin -08 P12 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.24  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.23  Borg, Jonatan -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.23      Mancinella, Alessandro -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20  » Källqvist, Morgan -09 P11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.18  » Svanehav, Filip -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.15    » Sillén, Liam -10 P10 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.13  Rafiq, Yosef -08 P12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.13  Eide Jensen, Olle -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.10    » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  Fransson, Hugo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.06  Öhrner, Axel -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03      Taube, Albin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03  » Johansson, Anton -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  Åsander, Anyo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.65 | M22=4.05 | P19=4.00 | P17=3.60 | P16=3.25 | P15=3.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4.53  [1] » Borgius, Teodor -03 P17 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.20  [2,3] » Moberg, Markus -03 P17 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.90  [4] » Thid, David -03 P17 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.25  » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.60  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.55      Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.50  » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
2.40  [5] » Hackett, Quincy -07 P13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.35      Lundman, Malte -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.15  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.00  » Roslund, Anton -07 P13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.00      Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
1.70  [6] Karmteg, Tim -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.70  [6] » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
               
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=6.90 | M22=6.55 | P19=6.35 | P17=6.15 | P16=5.95 | P15=5.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
6.51  [1] » Wall, Niklas -03 P17 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.46  Kold Erlandsen, Kristoffer -99 M22 2020-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
6.41  [2] » Barroso Johansson, André -02 P18 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.37  [3] » Wall, Viktor -03 P17 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.15    » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.70    » Aldskogius, Kalle -04 P16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.55  Lundman, Malte -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.22  [4] » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.13    » Linderoth, Fabian -04 P16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.01  » Herre, Filip -06 P14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
4.87  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.77      Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.88  Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
               
 Längd (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
5.41  [1] » Roslund, Anton -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.39  [2] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
4.93      Johansson, Hannes -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.65  [3] Borg, Jonatan -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.56  » Håkansson, Theodor -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.50    » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.36  » Hackett, Quincy -07 P13 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.28  [4] » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.24    » Victorin, Axel -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.22  Söderborg, Mikael -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.21  Holmlund, Noah -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.20      Wahlberg, Ricky -08 P12 2019-12-07 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
4.11  Karmteg, Tim -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.06  » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.99    » Herre, Erik -07 P13 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.90  Mancinella, Alessandro -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.87  Huselius, Vincent -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.84    » Brundin, Anton -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.83  Beskow, Hugo -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.78  » Sillén, Liam -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.77    » Svanehav, Filip -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.66  » Wolgast, Albin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.64  » Johansson, Anton -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.62      Bjurman, Tim -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.60  Bengtsson, David -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.57  » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
3.48      Dahlberg, Gabriel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.48  Nordgren, Viktor -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.48  Rafiq, Yosef -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.29      Janson, Ivar -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.28  » Källqvist, Morgan -09 P11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.25  Heinonen, Julius -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.23      Ramel Ternhag, Svante -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.23  Karlsson, Hugo -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.18  Fransson, Hugo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.13      Taube, Albin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.01  Åsander, Anyo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.98  Brandström, Emil -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.95      Kaving, Dante -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.93  Karlsson Axi, Oliver -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.93  Eide Jensen, Olle -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.89      Edström Larsson, Joel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.89  Widholm, Samuel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.83  Schierman, Sixten -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.78      Ribbing, Valentin -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.74  Lager, Olof -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.68  Sternlind, Folke -12 P10 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.64      Wennebjer, Max -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.43  Roslund, Max -12 P10 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.42  Källqvist, Edvin -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Längd u a
resultat     namn klass datum   tävling
2.23  Bernholtz, Magnus -65 M55 2019-11-16 » Hopptävling, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.20 | M22=13.50 | P19=12.90 | P17=12.35 | P16=12.00 | P15=11.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.56    » Ehrlin, Erik -90 MS 2020-01-18 » Quality Hotel games, Telekonsult Arena, Växjö
10.06  » Aldskogius, Kalle -04 P16 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.10 | M22=12.75 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.40 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=11.85 | P16=11.65 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.27    » Sundberg, Martin -03 P17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.72  [1] » Wall, Viktor -03 P17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.41    » Thid, David -03 P17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.35  [2] » Wikström, Peter -57 M60 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.44  Lundman, Malte -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.56  » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M60
               
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
10.20  [1] » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.86  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.14      Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.92  Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.34  » Torbjörnsson, Adam -05 P15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
               
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
9.27  Wahlberg, Ricky -08 P12 2020-01-18 » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
8.86  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.35  [1]   Lee, Kasper -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.15  » Hackett, Quincy -07 P13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.96  Johansson, Hannes -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.73    » Roslund, Anton -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.38  Beskow, Hugo -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.31  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.24    » Bélec, Christoffer -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.61  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.56  Nordgren, Viktor -07 P13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.56    » Victorin, Axel -08 P12 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.48  » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.84  Taube, Albin -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.80      Öhrner, Axel -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.80  Molinder Sandqvist, Charlie -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.34  Ribbing, Valentin -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
               
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
11.08  » Hackett, Jumanne -09 P11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.78  » Källqvist, Morgan -09 P11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.44      Borg, Jonatan -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.41  » Brundin, Anton -09 P11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
6.40  Brandström, Emil -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.29    » Sillén, Liam -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.24  Karlsson Axi, Oliver -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.22  » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.15    » Svanehav, Filip -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.90  Fransson, Hugo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.52  Åsander, Anyo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.32      Schierman, Sixten -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.73  Widholm, Samuel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.66  Edström Larsson, Joel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.37      Janson, Ivar -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.07  Kaving, Dante -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
               
 Vikt (15,88 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=15.50 | M22=14.00 | P19=13.30 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 Vikt (11,34 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=13.50 | P16=12.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.44    » Lindefalk, Alexander -03 P17 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Vikt (9,08 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=4 400 | M22=4 300 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (106,7 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=4 000 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (99,1 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=3 750 | P16=3 600 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (91,4 cm)  |  Höjd  |  Kula (5,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
4 202  [1] » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  7.30  |  3.25  |  6.15  |  9.30  |  1.96  |  8.56  |  2:27.62  |
Poäng:                |  779  |  418  |  619  |  681  |  767  |  400  |  538  |
2 916  [2] Lundman, Malte -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  7.71  |  2.35  |  5.55  |  brutit  |  1.63  |  9.44  |  2:20.32  |
Poäng:                |  646  |  210  |  492  |  - 1  |  488  |  452  |  628  |
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 200 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  600 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
2 773  [1] » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  8.11  |  ej res  |  4.63  |  9.21  |  1.51  |  10.20  |  1:52.98  |
Poäng:                |  528  |  - 1  |  313  |  700  |  396  |  498  |  338  |
2 363  [2] » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  8.49  |  2.45  |  4.40  |  10.82  |  1.24  |  8.86  |  1:48.31  |
Poäng:                |  426  |  231  |  273  |  397  |  212  |  417  |  407  |
2 245  [3] Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  8.85  |  2.55  |  4.56  |  11.25  |  1.36  |  8.14  |  1:51.59  |
Poäng:                |  338  |  253  |  301  |  330  |  290  |  375  |  358  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
               
 4-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |  Höjd  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 598  » Roslund, Anton -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.12  |  5.41  |  7.73  |  1.54  |
Poäng:                |  961  |  1 064  |  607  |  966  |
3 554  [1] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.15  |  5.37  |  8.86  |  1.42  |
Poäng:                |  955  |  1 050  |  720  |  829  |
3 063  [2] Johansson, Hannes -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.44  |  4.47  |  7.96  |  1.39  |
Poäng:                |  898  |  739  |  631  |  795  |
2 483  [3] » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.27  |  4.25  |  5.48  |  1.33  |
Poäng:                |  743  |  664  |  351  |  725  |
2 469  [4] » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.26  |  4.17  |  6.45  |  1.24  |
Poäng:                |  745  |  637  |  468  |  619  |
2 237  Beskow, Hugo -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.83  |  3.83  |  7.38  |  1.27  |
Poäng:                |  490  |  522  |  570  |  655  |
1 369  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.62  |  3.48  |  6.23  |  ej res  |
Poäng:                |  521  |  405  |  443  |  - 1  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
               
 3-kamp
  |  Kula (2,0 kg)  |  60 m  |  Längd (zon)  |
resultat     namn klass datum   tävling
1 346  » Sillén, Liam -10 P10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Resultat:          |  6.25  |  9.62  |  3.49  |
Poäng:                |  445  |  493  |  408  |
1 206  [1] » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Resultat:          |  5.83  |  10.04  |  3.57  |
Poäng:                |  395  |  376  |  435  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P10
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics