HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2020-09-16
Inne för 2020 Resultatdatum: 2020-03-08
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m - SM-kvalgränser: [ MS=7.00 | M22=7.15 | P19=7.25 | P17=7.40 | P16=7.45 | P15=7.60 ]
resultat     namn klass datum   tävling
6.71      Dawlson, Emmanuel -92 MS 2020-02-22 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
7.05  [1] » Förnestig, Paul -01 P19 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
7.12  [2] » Wall, Niklas -03 P17 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.15  [3] » Léger, Sidney -02 P18 2020-01-25 » Abuiere, FRA
7.18  [4] » Borg, Jonatan -03 P17 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.23  [5] » Thid, David -03 P17 2020-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
7.35  » Barroso Johansson, André -02 P18 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
7.44  » Agge, Mikael -02 P18 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.48      Kold Erlandsen, Kristoffer -99 M22 2020-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
7.53  » Prins, Felix -00 M22 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.55  Abakar, Ibrahim -99 M22 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.71      Lundman, Malte -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.75  » Aldskogius, Kalle -04 P16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.81  Aaberg, Håkon -05 P15 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.88    » Engström, Filip -04 P16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.99  » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.01  [6] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.01    » Linderoth, Fabian -04 P16 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.30  [7] » Roslund, Anton -07 P13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.42  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.45    » Löuke, Rome -05 P15 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.52  Jerndorf, Daniel -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.56  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.67    » Johansson, Hannes -07 P13 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
8.68  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
8.82  Lindqvist, Elliot -07 P13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.88    » Victorin, Axel -08 P12 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
8.92  [8] Borg, Jonatan -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.03  » Håkansson, Theodor -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.03    » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.06  Holmlund, Noah -07 P13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.17  » Torbjörnsson, Adam -05 P15 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.20    » Hackett, Quincy -07 P13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.21  » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.22  Wiklund, Theo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.33      Söderborg, Mikael -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.36  Wahlberg, Ricky -08 P12 2019-12-07 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
9.36  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.40    » Alteskog, Erik -06 P14 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
9.41  » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.42  » Karmteg, Tim -08 P12 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
9.46  [9] » Sillén, Liam -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.50  » Svanehav, Filip -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.59  Mancinella, Alessandro -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.62    » Herre, Erik -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.63  Nordgren, Viktor -07 P13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.65  » Johansson, Anton -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.66      Andvaller, Knut -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
9.69  Conta, Demba -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.75  » Brundin, Anton -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.77      Liljebäck, Hugo -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
9.78  Skarin, Nick -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
9.86  » Wolgast, Albin -08 P12 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.90    » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
9.95  Camarstrand, Felix -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.96  Fransson, Hugo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.06      Janson, Ivar -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.07  » Beskow, Hugo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.11  Bengtsson, David -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.11      Stolt, Sebastian -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.12  Hasselgren Manswell, Atlas -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.14  Dahlberg, Gabriel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.23      Heinonen, Julius -12 P10 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
10.28  Buchmayer, Olle -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.32  Karlsson, Hugo -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.34      Micanovic, Oliver -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.35  Arborén, Kalle -09 P11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
10.41  » Källqvist, Morgan -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.59      Eklöf, Hampus -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.59  Buchmayer Jarås, Josef -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.60  Schierman, Sixten -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.62      Gidlöf, Sixten -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.66  Svensson Swartling, David -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.67  Karlsson Axi, Oliver -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.71      Brandström, Emil -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.71  Widholm, Samuel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.72  Green, Oscar -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.78      Ribbing, Valentin -07 P13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
10.82  Tognolina, Erik -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.86  Williams, Alex -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.87      Kaving, Dante -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.88  Wahlström, Kevin -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.95  Freifelt, Oliver -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.99      Steinholtz, Fred -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.05  Ramel Ternhag, Svante -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.08  Lorentzen, Aramis -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.10      Eide Jensen, Olle -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.12  Baratt Due, Axel -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.12  Övermo, Alfred -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.16      Edström Larsson, Joel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.16  Nylund, Tore -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.17  Waller, Leo -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.20      Lager, Olof -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.22  Djurstedt, Svante -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.25  Carp, Yonis -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.25      Åsander, Anyo -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.35  Axelsson, Ville -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.45  Nilsson, Elliot -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.45      Kotte, Sebastian -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.50  Sternlind, Folke -12 P10 2020-02-16 » Skadespelen, Gavlehov, Gävle
11.55  Omhonria, Samuel -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.64      Fall, Tage -09 P11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
11.67  Sjögren, Alvin -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.68  Stridh, Hugo -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.72      Wennebjer, Max -12 P10 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.72  Hårdberg Alves, Noah -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.75  Karlsson, Valle -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.76      Wallgren, Erik -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.99  Veliz, Hossam -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.06  Roslund, Max -12 P10 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.18      Bylander, Hjalmar -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.30  Sandgren, Albin -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.38  Johansson, August -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.46      Källqvist, Edvin -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
12.46  Åhnberg, Svante -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.58  Johansson, Kalle -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.67      Lundström, Tore -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.90  Freyling, Albin -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
13.03  de Munter, Esja -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
13.08      Nordenberg, Sam -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
13.41  Sundström, Benjamin -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
14.02  Jacobson, Gustav -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
               
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.70 | P15=24.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
21.50      Otieno, Dennis -91 MS 2020-02-22 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
22.03    » Léger, Sidney -02 P18 2020-01-26 » Abuiere, FRA
22.28  [1,2] » Wall, Viktor -03 P17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
22.84  [3] » Wall, Niklas -03 P17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
24.21  Hoffman, Gabriel -01 P19 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
24.26  [4]   Asgede, Habtom -95 MS 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
24.29  » Agge, Mikael -02 P18 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
25.06  Aaberg, Håkon -05 P15 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
25.87      Mulgeta, Michael -01 P19 2020-01-24 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
25.87  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
26.75  » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
26.97    » Hall, Neo -06 P14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
26.99  » Herre, Filip -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
27.00  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
27.39      Jerndorf, Daniel -06 P14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
28.02  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
28.33  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
29.64    » Herre, Erik -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.08  Holmlund, Noah -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.18  » Victorin, Axel -08 P12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.30      Lindqvist, Elliot -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.75  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.01  » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
31.21    » Alteskog, Erik -06 P14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
31.39  Nordgren, Viktor -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.48  » Karmteg, Tim -08 P12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
32.70  » Hackett, Quincy -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - Mellantid
               
 300 m
resultat     namn klass datum   tävling
37.73  Hoffman, Gabriel -01 P19 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=50.20 | M22=51.50 | P19=52.50 | P17=53.40 | P16=54.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
49.58  [1,2] » Moberg, Markus -03 P17 2020-03-01 » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
51.05  Otieno, Dennis -91 MS 2020-01-18 » Quality Hotel games, Telekonsult Arena, Växjö
51.57      Asgede, Habtom -95 MS 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
56.67  » Engström, Filip -04 P16 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
57.76  Mulgeta, Michael -01 P19 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
59.78  [3]   Jacobson, Henry -99 M22 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
69.21  [3] » Holm, Nils -04 P16 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
74.25  » Svanehav, Filip -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
80.77    » Sillén, Liam -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
82.50  » Källqvist, Morgan -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
85.39  » Heinonen, Klaus -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
91.38      Brandström, Emil -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
93.53  Kaving, Dante -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - Mellantid
               
 600 m
resultat     namn klass datum   tävling
1:39.76  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:48.31  [1] » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:51.59    » Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:52.56  [2] » Karmteg, Tim -08 P12 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1:52.98  » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:56.17  [3]   Andvaller, Knut -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:56.46  [4] Borg, Jonatan -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:59.57  Bjurman, Tim -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:00.31    » Johansson, Anton -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:02.14  Nordgren, Viktor -07 P13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2:04.43  » Källqvist, Morgan -09 P11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2:08.11    » Svanehav, Filip -09 P11 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2:10.94  » Brundin, Anton -09 P11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2:16.64  » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:27.11  Eide Jensen, Olle -09 P11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
               
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:56.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1:56.00      Jacobson, Henry -99 M22 2020-02-22 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
2:19.75  » Holm, Nils -04 P16 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2:20.32      Lundman, Malte -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:23.03  [1] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:27.62  » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:34.92  [2]   Wahlberg, Ricky -08 P12 2020-02-29 » Tybblelundsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
2:40.17  » Karmteg, Tim -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:43.86  Lee, Kasper -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:48.37      Söderborg, Mikael -07 P13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:50.01  [3] Bjurman, Tim -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:55.59  » Källqvist, Morgan -09 P11 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
3:09.40      Öhrner, Axel -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:12.09  Molinder Sandqvist, Charlie -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
               
 1 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=2:58.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
3:00.03  [1] » Hall, Neo -06 P14 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:09.44  Jerndorf, Daniel -06 P14 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:36.93  » Sundström, Hugo -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
               
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=4:01.00 | M22=4:10.00 | P19=4:14.00 | P17=4:29.00 | P16=4:35.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4:35.54  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
4:43.20  » Holm, Nils -04 P16 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=8:35.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8:48.52  Tedla, Getacher -91 MS 2020-01-24 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
8:56.57  Andersson, Albin -98 M22 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9:39.74      Araya, Musie -98 M22 2020-01-24 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
10:04.79  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2020-01-24 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
10:15.46  » Lindström, Christian -74 M45 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 40 m häck (76,2 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
7.92  » Sillén, Liam -10 P10 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.02  » Heinonen, Klaus -10 P10 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
               
 60 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=8.60 | M22=8.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
7.87  [1] » Holm, Jonathan -94 MS 2020-02-23 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
7.97    » Shaker Anid, Amir -89 MS 2020-02-23 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
               
 60 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=8.85 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 60 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=9.10 | P16=9.20 ]
resultat     namn klass datum   tävling
7.88    » Moberg, Markus -03 P17 2020-02-29 » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
9.25  » Borg, Jonatan -03 P17 2020-02-02 » ISM IJSM IUSM mångkamp, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
               
 60 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=9.30 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.84  [1]   Aaberg, Håkon -05 P15 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.20  [2] » Kapell, Elias -06 P14 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
9.32  [3] » Herre, Filip -06 P14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
10.82  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.25  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.25  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
               
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
9.64  [1] » Roslund, Anton -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.15  [2] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.40    » Johansson, Hannes -07 P13 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.69  [3] » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.18  » Håkansson, Theodor -08 P12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.29      Lindqvist, Elliot -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.36  » Karmteg, Tim -08 P12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.98  » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.62    » Wolgast, Albin -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.83  » Beskow, Hugo -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
               
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
10.65  Borg, Jonatan -09 P11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.76  [1] » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.90  [2] » Brundin, Anton -09 P11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=2.00 | M22=1.92 | P19=1.88 | P17=1.80 | P16=1.75 | P15=1.69 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1.96  [1,2] » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.63  Lundman, Malte -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.58  [3] » Roslund, Anton -07 P13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.56  » Herre, Filip -06 P14 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.55  » Hall, Neo -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1.51    » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.48  » Herre, Erik -07 P13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.45  » Johansson, Hannes -07 P13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.42    » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.42  [4] » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.40  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1.40    » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1.38  Lindqvist, Elliot -07 P13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.35  » Beskow, Hugo -07 P13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1.32    » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.29  [5] » Brundin, Anton -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.28      Huselius, Vincent -08 P12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.28  » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27    » Wolgast, Albin -08 P12 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.24  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.24  Mancinella, Alessandro -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.24    » Svanehav, Filip -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.23  Borg, Jonatan -09 P11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.22  » Simon, Sebastian -08 P12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20    » Källqvist, Morgan -09 P11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20  [6] » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1.20  Hasselgren Manswell, Atlas -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.17      Öhrner, Axel -08 P12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.16  Liljebäck, Hugo -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.16  Eide Jensen, Olle -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.16    » Sillén, Liam -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.13  Rafiq, Yosef -08 P12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.12  Fransson, Hugo -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.08      Micanovic, Oliver -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.08  Eklöf, Hampus -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.08  Stolt, Sebastian -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04      Broberg Rydqvist, Karl -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Andvaller, Knut -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Kaving, Dante -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.03      Taube, Albin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03  » Johansson, Anton -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.00  Carp, Yonis -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00      Skarin, Nick -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Buchmayer Jarås, Josef -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Djurstedt, Svante -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00      Åsander, Anyo -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Tognolina, Erik -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Waller, Leo -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96      Svensson Swartling, David -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Arborén, Kalle -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Johansson, August -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96      Kotte, Sebastian -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Steinholtz, Fred -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Sjögren, Alvin -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Buchmayer, Olle -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Gidlöf, Sixten -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Veliz, Hossam -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Karlsson, Valle -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Dahlberg, Gabriel -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Widholm, Samuel -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Janson, Ivar -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Sundström, Benjamin -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Williams, Alex -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Stridh, Hugo -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Freifelt, Oliver -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Nylund, Tore -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Freyling, Albin -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Lorentzen, Aramis -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Johansson, Kalle -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Övermo, Alfred -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Wahlström, Kevin -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Nilsson, Elliot -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84      Axelsson, Ville -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Bylander, Hjalmar -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Omhonria, Samuel -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80      Åhnberg, Svante -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Baratt Due, Axel -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Hårdberg Alves, Noah -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.76      de Munter, Esja -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.76  Sandgren, Albin -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.76  Nordenberg, Sam -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.76      Lundström, Tore -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.65  Edström Larsson, Joel -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.65  Jacobson, Gustav -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
               
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.65 | M22=4.05 | P19=4.00 | P17=3.60 | P16=3.25 | P15=3.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4.61  [1] » Borgius, Teodor -03 P17 2020-02-29 » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
4.20  [2,3] » Moberg, Markus -03 P17 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.90  [4] » Thid, David -03 P17 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.25  » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.13  » Törnvall, Oskar -03 P17 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.83    » Hackett, Quincy -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.63  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-25 » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.63  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.53    » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-25 » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.40  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2.35  Lundman, Malte -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.33  [5] » Johansson, Hannes -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.03  » Sundström, Hugo -06 P14 2020-01-25 » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.03  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.00    » Roslund, Anton -07 P13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.76  [6] » Karmteg, Tim -08 P12 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
1.70  [7] » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.56  [8] » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
               
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=6.90 | M22=6.55 | P19=6.35 | P17=6.15 | P16=5.95 | P15=5.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
6.80    » Wall, Niklas -03 P17 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.71    » Barroso Johansson, André -02 P18 2020-01-24 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
6.68      Svensson, David -98 M22 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
6.46  Kold Erlandsen, Kristoffer -99 M22 2020-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
6.37  [1] » Wall, Viktor -03 P17 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.15    » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.81  » Aldskogius, Kalle -04 P16 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.55  Lundman, Malte -03 P17 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.51      Hoffman, Gabriel -01 P19 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.40  » Agge, Mikael -02 P18 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
5.22  [2] » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.20    » Linderoth, Fabian -04 P16 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.05  » Engström, Filip -04 P16 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.01  » Herre, Filip -06 P14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
4.87    » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.83  » Löuke, Rome -05 P15 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.77  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.72    » Marklund, Winston -04 P16 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.88  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.88  Jerndorf, Daniel -06 P14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
3.63    » Alteskog, Erik -06 P14 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2.91  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
               
 Längd (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
5.41  [1] » Roslund, Anton -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.39  [2] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
4.93    » Johansson, Hannes -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.65  [3] Borg, Jonatan -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.56  » Håkansson, Theodor -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.50    » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.41  » Hackett, Quincy -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.37  Holmlund, Noah -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.30    » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
4.28  [4] » Hackett, Jumanne -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.24  » Victorin, Axel -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.22      Söderborg, Mikael -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.20  Wahlberg, Ricky -08 P12 2019-12-07 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
4.20  » Karmteg, Tim -08 P12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.01      Lindqvist, Elliot -07 P13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
3.99  » Herre, Erik -07 P13 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.90  Mancinella, Alessandro -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.87      Huselius, Vincent -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.87  » Beskow, Hugo -07 P13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
3.84  » Brundin, Anton -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.78    » Sillén, Liam -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.77  » Svanehav, Filip -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.66  » Wolgast, Albin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.64    » Johansson, Anton -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.62  Bjurman, Tim -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.60  Bengtsson, David -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.57    » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
3.48  Dahlberg, Gabriel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.48  Nordgren, Viktor -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.48      Rafiq, Yosef -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.37  Heinonen, Julius -12 P10 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
3.29  Janson, Ivar -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.28    » Källqvist, Morgan -09 P11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.23  Ramel Ternhag, Svante -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.23  Karlsson, Hugo -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.18      Fransson, Hugo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.13  Taube, Albin -08 P12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.03  Fall, Tage -09 P11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
3.01      Åsander, Anyo -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.98  Brandström, Emil -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.95  Kaving, Dante -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.93      Karlsson Axi, Oliver -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.93  Eide Jensen, Olle -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.89  Edström Larsson, Joel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.89      Widholm, Samuel -10 P10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.83  Schierman, Sixten -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.78  Ribbing, Valentin -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.74      Lager, Olof -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.70  Sternlind, Folke -12 P10 2020-02-16 » Skadespelen, Gavlehov, Gävle
2.64  Wennebjer, Max -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.43      Roslund, Max -12 P10 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.42  Källqvist, Edvin -12 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Längd u a
resultat     namn klass datum   tävling
2.23  Bernholtz, Magnus -65 M55 2019-11-16 » Hopptävling, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.20 | M22=13.50 | P19=12.90 | P17=12.35 | P16=12.00 | P15=11.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.78    » Ehrlin, Erik -90 MS 2020-02-22 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
13.88  [1] » Wall, Niklas -03 P17 2020-03-01 » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
10.06    » Aldskogius, Kalle -04 P16 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.72  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.32  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.24    » Sundström, Hugo -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
7.86  » Alteskog, Erik -06 P14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 Tresteg (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
10.99  [1] » Roslund, Anton -07 P13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.81  » Johansson, Hannes -07 P13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.15    » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.94  » Victorin, Axel -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.90  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.50    » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.41  » Karmteg, Tim -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.21  [2] Borg, Jonatan -09 P11 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
7.99      Camarstrand, Felix -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.96  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.43  » Johansson, Anton -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.34  Conta, Demba -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.10 | M22=12.75 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.40 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=11.85 | P16=11.65 ]
resultat     namn klass datum   tävling
16.14    » Sundberg, Martin -03 P17 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.92  [1] » Wall, Viktor -03 P17 2020-03-01 » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
11.41    » Thid, David -03 P17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.35  [2] » Wikström, Peter -57 M60 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.44  Lundman, Malte -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.56  » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M60
               
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
10.95  » Ilison, Erik -05 P15 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.20  » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.21    » Löuke, Rome -05 P15 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.86  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.38  » Torbjörnsson, Adam -05 P15 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.14    » Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.92  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.53  » Herre, Filip -06 P14 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
5.50  » Alteskog, Erik -06 P14 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
               
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
9.27  Wahlberg, Ricky -08 P12 2020-01-18 » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
8.86  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.35  [1]   Lee, Kasper -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.15  » Hackett, Quincy -07 P13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.96  » Johansson, Hannes -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.73    » Roslund, Anton -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.38  » Beskow, Hugo -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.31  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.24    » Bélec, Christoffer -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.12  Nordgren, Viktor -07 P13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.95  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.56    » Victorin, Axel -08 P12 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.42  Conta, Demba -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.26  Holmlund, Noah -07 P13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
5.48    » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.39  Öhrner, Axel -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.95  Camarstrand, Felix -08 P12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.84      Taube, Albin -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.57  » Johansson, Anton -08 P12 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
3.80  Molinder Sandqvist, Charlie -08 P12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.34  Ribbing, Valentin -07 P13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
               
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
11.08  » Hackett, Jumanne -09 P11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.20  Stolt, Sebastian -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
8.01      Borg, Jonatan -09 P11 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
7.78  » Källqvist, Morgan -09 P11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.71  » Brundin, Anton -09 P11 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
7.30      Andvaller, Knut -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
7.19  Skarin, Nick -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.91  Buchmayer Jarås, Josef -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.70    » Sillén, Liam -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.53  Micanovic, Oliver -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.40  Brandström, Emil -10 P10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.36      Mancinella, Alessandro -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.30  Liljebäck, Hugo -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.27  » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
6.24      Karlsson Axi, Oliver -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.20  Buchmayer, Olle -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.20  Hasselgren Manswell, Atlas -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.15    » Svanehav, Filip -09 P11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.00  Fransson, Hugo -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.98  Janson, Ivar -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.72      Heinonen, Julius -12 P10 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
5.72  Eklöf, Hampus -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.66  Åsander, Anyo -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.48      Tognolina, Erik -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.37  Widholm, Samuel -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.35  Svensson Swartling, David -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.32      Schierman, Sixten -09 P11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
5.29  Dahlberg, Gabriel -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.23  Broberg Rydqvist, Karl -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.11      Veliz, Hossam -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.09  Carp, Yonis -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.07  Edström Larsson, Joel -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.99      Djurstedt, Svante -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.92  Waller, Leo -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.91  Baratt Due, Axel -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.83      Eide Jensen, Olle -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.79  Wallgren, Erik -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.76  Gidlöf, Sixten -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.58      Karlsson, Valle -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.46  Johansson, August -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.43  Kaving, Dante -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.34      Arborén, Kalle -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.25  Freifelt, Oliver -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.13  Axelsson, Ville -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.03      Stridh, Hugo -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.01  Johansson, Kalle -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.98  Sjögren, Alvin -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.97      Nordenberg, Sam -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.95  Sternlind, Folke -12 P10 2020-02-16 » Skadespelen, Gavlehov, Gävle
3.95  Williams, Alex -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.90      Övermo, Alfred -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.87  de Munter, Esja -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.87  Sundström, Benjamin -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.82      Kotte, Sebastian -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.80  Freyling, Albin -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.80  Lorentzen, Aramis -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.63      Omhonria, Samuel -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.60  Nylund, Tore -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.44  Åhnberg, Svante -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.39      Nilsson, Elliot -10 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.37  Sandgren, Albin -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.27  Steinholtz, Fred -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.21      Wahlström, Kevin -09 P11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.11  Hårdberg Alves, Noah -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.95  Bylander, Hjalmar -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.57      Lundström, Tore -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.85  Jacobson, Gustav -11 P10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
               
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
38.08  » Sundberg, Martin -03 P17 2020-02-01 » Växjö Inomhuskast, Tipshallen, Växjö
               
 Vikt (15,88 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=15.50 | M22=14.00 | P19=13.30 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 Vikt (11,34 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=13.50 | P16=12.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
16.35    » Lindefalk, Alexander -03 P17 2020-02-29 » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
               
 Vikt (9,08 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
14.07  [1] » Ilison, Erik -05 P15 2020-03-08 » IUSM, Tybblelundshallen, Örebro
10.54  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.73  [2] » Löuke, Rome -05 P15 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.50  [3] » Torbjörnsson, Adam -05 P15 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.88  [4] » Käll, Valter -05 P15 2020-01-28 » Bara vikt 2, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=4 400 | M22=4 300 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (106,7 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=4 000 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (99,1 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=3 750 | P16=3 600 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (91,4 cm)  |  Höjd  |  Kula (5,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
4 202  [1] » Borg, Jonatan -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  7.30  |  3.25  |  6.15  |  9.30  |  1.96  |  8.56  |  2:27.62  |
Poäng:                |  779  |  418  |  619  |  681  |  767  |  400  |  538  |
2 916  [2] Lundman, Malte -03 P17 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  7.71  |  2.35  |  5.55  |  brutit  |  1.63  |  9.44  |  2:20.32  |
Poäng:                |  646  |  210  |  492  |  - 1  |  488  |  452  |  628  |
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 200 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  600 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
2 773  [1] » Kapell, Elias -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  8.11  |  ej res  |  4.63  |  9.21  |  1.51  |  10.20  |  1:52.98  |
Poäng:                |  528  |  - 1  |  313  |  700  |  396  |  498  |  338  |
2 363  [2] » Berglind, Alfred -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  8.49  |  2.45  |  4.40  |  10.82  |  1.24  |  8.86  |  1:48.31  |
Poäng:                |  426  |  231  |  273  |  397  |  212  |  417  |  407  |
2 245  [3] » Gullberg, Aron -06 P14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  8.85  |  2.55  |  4.56  |  11.25  |  1.36  |  8.14  |  1:51.59  |
Poäng:                |  338  |  253  |  301  |  330  |  290  |  375  |  358  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
               
 4-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |  Höjd  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 598  » Roslund, Anton -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.12  |  5.41  |  7.73  |  1.54  |
Poäng:                |  961  |  1 064  |  607  |  966  |
3 554  [1] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.15  |  5.37  |  8.86  |  1.42  |
Poäng:                |  955  |  1 050  |  720  |  829  |
3 063  [2] » Johansson, Hannes -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.44  |  4.47  |  7.96  |  1.39  |
Poäng:                |  898  |  739  |  631  |  795  |
2 483  [3] » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.27  |  4.25  |  5.48  |  1.33  |
Poäng:                |  743  |  664  |  351  |  725  |
2 469  [4] » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.26  |  4.17  |  6.45  |  1.24  |
Poäng:                |  745  |  637  |  468  |  619  |
2 237  » Beskow, Hugo -07 P13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.83  |  3.83  |  7.38  |  1.27  |
Poäng:                |  490  |  522  |  570  |  655  |
1 369  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.62  |  3.48  |  6.23  |  ej res  |
Poäng:                |  521  |  405  |  443  |  - 1  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
               
 3-kamp
  |  Kula (2,0 kg)  |  60 m  |  Längd (zon)  |
resultat     namn klass datum   tävling
1 346  » Sillén, Liam -10 P10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Resultat:          |  6.25  |  9.62  |  3.49  |
Poäng:                |  445  |  493  |  408  |
1 206  [1] » Heinonen, Klaus -10 P10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Resultat:          |  5.83  |  10.04  |  3.57  |
Poäng:                |  395  |  376  |  435  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P10
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics