HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2024-05-16
Per Person Resultatdatum: 2024-05-15
Ute för 2024
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-01-22 Slägga (4,0 kg) KS 61.60  SB 1 Final » DSA Elit kast ute, Lugnets IP:s kastplan, Falun
2024-01-29 Slägga (4,0 kg) KS 65.15  SB 1 Final » DSA Elit kast ute, Lugnets IP:s kastplan, Falun
2024-02-05 Slägga (4,0 kg) KS 66.10  SB 1 Final » DSA Elit kast ute, Lugnets IP:s kastplan, Falun
2024-03-09 Slägga (4,0 kg) KS 65.64  10 Final A » Europacupen i kast, Leiria, POR
2024-04-29 Slägga (4,0 kg) KS 65.80  1 Final » DSA Elit kast utomhus, Lugnets IP:s kastplan, Falun
2024-05-11 Slägga (4,0 kg) KS 67.92  SB 1 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
2024-05-13 Slägga (4,0 kg) KS 65.68  1 Final » DSA Elit kast, Lugnets IP:s kastplan, Falun
   Alin, Maria -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-03-23 10 km (gatulopp) KS 40.54  PB 52 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2024-04-21 Maraton KS 3:06.05  PB 426 » London Maraton, London, London GBR
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-05 Kula (4,0 kg) F19 10.78  SB 99 » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2024-05-12 Längd KS 4.99  +0.3 SB 2 Final » Econ Games, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Kula (4,0 kg) KS 11.96  SB 2 Final
»  Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 3 000 m h (76,2 cm) KS 12:24.79  SB 3 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
   Wehrli, Lydia -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-05 Slägga (4,0 kg) KS 57.43  PB 1 Final » Meeting Sur Invitation, Aix-les-Bains, FRA
 K22 - Kvinnor 22 år
   Bengtsson, Karin -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 100 m häck (83.8 cm) KS 14.77  +0.9 PB 3 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
4 x 100 m KS 47.46  1
Lag Arena KS 51.5p  3
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-13 100 m KS 13.25  +1.1 SB 1 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Längd KS 5.18  0.0 SB 1 Final
Spjut (600 gr) KS 17.05  PB 3 Final
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 Stav KS 3.38  SB 2 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
 F19 - Flickor 19 år
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 Längd KS 3.44  0.0 SB 5 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
 F18 - Flickor 18 år
»  Dahllöf, Maggie -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-04 Spjut (600 gr) KS 39.02  PB 13 » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2024-05-11 Spjut (600 gr) KS 43.92  [1,2] PB 4 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
»  Forsell, Ellen -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-04-29 Kula (4,0 kg) KS 11.81  SB 4 Final » DSA Elit kast utomhus, Lugnets IP:s kastplan, Falun
2024-05-05 Kula (4,0 kg) F19 11.37  3 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (4,0 kg) F19 47.63  SB 3 Final
2024-05-11 Kula (4,0 kg) KS 11.75  2 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
»  Grahn, Olivia -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-02-08 Stadslopp KS 10.26  86 3 km » 34th Armagh International Road Race, Armagh, GBR
2024-04-01 5 km (gatulopp) KS 18.24  PB 2 » Påsksmällen, Enhörna
2024-05-11 1 500 m KS 5:03.3m SB 4 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
5 000 m KS 18:42.97  PB 2
Lag Arena KS 51.5p  3
»  Jabbour, Lii -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 100 m F19 49.17  2 Final » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
   Jäderberg, Emma -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 400 m häck (76,2 cm) KS 74.63  PB 5 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
»  McCarthy, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 Höjd KS 1.59  PB 4 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
2024-05-15 4 x 100 m F19 49.17  2 Final » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
»  Sahlqvist, Esther -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 100 m KS 11.80  [1] +1.7 SB 1 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
4 x 100 m KS 47.46  1
Lag Arena KS 51.5p  3
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
»  Wolgast, Emmy -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-12 100 m KS 12.87  -0.3 SB 6 Final [¤] » Täby Open Youth, Tibblevallen, Täby
2024-05-15 4 x 100 m F19 49.17  2 Final » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
 F17 - Flickor 17 år
»  Attersand, Alva -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 100 m F17 57.59  3 Final » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
56.92  1 Extralopp
»  Bergin, Anna -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-04-27 Slägga (3,0 kg/119) F17 51.75  SB 2 Final » Back on Field, Källbrinks IP/J, Huddinge
2024-05-05 Slägga (3,0 kg/119) F17 52.72  SB 3 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2024-05-12 Slägga (3,0 kg/119) F17 47.56  4 Final » Econ Games, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
»  Borg, Matilda -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 400 m KS 58.57  SB 4 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
800 m KS 2:19.65  SB 3
Lag Arena KS 51.5p  3
2024-05-12 300 m F17 ej start  » Täby Open Youth, Tibblevallen, Täby
   Grahn, Emelie -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-04-01 5 km (gatulopp) KS 19.53  PB 5 » Påsksmällen, Enhörna
»  Moverare, Simone -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 100 m F17 57.59  3 Final » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
56.92  1 Extralopp
»  Sillén, Linnéa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 100 m F17 57.59  3 Final » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
56.92  1 Extralopp
 F16 - Flickor 16 år
»  Lindberg, My -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 4 x 100 m KS 47.46  1 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
2024-05-15 4 x 100 m F19 49.17  2 Final » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
   Salomonsson Lind, Thea -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-05 Diskus (1,0 kg) F17 29.00  PB 6 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 44.07  PB 10 [¤]
2024-05-11 Diskus (1,0 kg) KS 30.02  PB 5 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Lag Arena KS 51.5p  3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Selsborg, Lilly -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-01 5 km (gatulopp) F16 20.08  PB 12 » Strömmingsloppet, Vaxholm
2024-05-12 3 000 m KS 11:35.64  PB 4 Final » Econ Games, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
 F15 - Flickor 15 år
   Bergstedt, Anna -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 44.11  2 B-Final » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
   Bergström, Astrid -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 44.30  3 Heat 3 [¤] » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Broberg Rydqvist, Amanda -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 44.30  3 Heat 3 [¤] » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
44.11  2 B-Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Fagerström, Gwen -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-11 200 m KS 24.72  -0.8 PB 4 » Lag-SM kval grupp B, Arosvallen, Västerås
Tresteg KS 11.22  +3.6 3
11.17  +1.0 SB
4 x 100 m KS 47.46  1
Lag Arena KS 51.5p  3
2024-05-12 300 m F15 40.32  PB 1 Final » Täby Open Youth, Tibblevallen, Täby
2024-05-15 4 x 80 m F15 39.74  1 Heat 1 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
40.02  1 A-Final
»  Finbom Höglund, Leia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-05 Diskus (0,75 kg) F15 19.30  SB 8 Final [¤] » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F15 37.69  PB 3 Final
2024-05-12 Slägga (3,0 kg/119) F15 36.56  4 Fianl » Econ Games, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2024-05-15 4 x 80 m F15 44.30  3 Heat 3 [¤] » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
44.11  2 B-Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindblom, Emmy L -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-05 Slägga (3,0 kg/119) F15 36.52  PB 5 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2024-05-12 Kula (3,0 kg) F15 ej start  » Econ Games, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F15 ej start 
2024-05-15 4 x 80 m F15 44.30  3 Heat 3 [¤] » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
44.11  2 B-Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lönn, Malva -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 39.74  1 Heat 1 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
40.02  1 A-Final
   Palmheden, Lisa -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 39.74  1 Heat 1 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
40.02  1 A-Final
»  Roslund, Agnes -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 43.56  2 Heat 3 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
44.25  3 B-final
»  Sternlind, Tyra -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-04 Spjut (500 gr) F15 38.49  PB 1 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2024-05-05 Kula (3,0 kg) F15 10.53  PB 1 Final [¤]
Diskus (0,75 kg) F15 32.60  PB 2 Final [¤]
2024-05-15 4 x 80 m F15 43.56  2 Heat 3 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
44.25  3 B-final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Torssander, Ingrd -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 43.56  2 Heat 3 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
44.25  3 B-final
»  Tuzovic, Stella -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 43.56  2 Heat 3 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
44.25  3 B-final
 F14 - Flickor 14 år
»  Anjemo, Anni -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-05 Kula (3,0 kg) F15 7.08  PB 7 Final [¤] » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F15 20.52  PB 6 Final [¤]
Slägga (3,0 kg/119) F15 24.65  PB 10
2024-05-15 4 x 80 m F15 47.05  4 Heat 1 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Asp, Ingrid -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 44.56  3 Heat 2 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
   de Kwant, Marilu -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 47.05  4 Heat 1 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
   Djupsjö, Emma -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 44.56  3 Heat 2 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
   Florczyk, Nadia -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 47.05  4 Heat 1 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
»  Glod, Isabella -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 39.74  1 Heat 1 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
40.02  1 A-Final
»  Hagström, Stella -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 47.05  4 Heat 1 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
»  Järvinen, Hilda -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-12 1 500 m h (76,2 cm) F15 5:32.11  PB 3 Final » Täby Open Youth, Tibblevallen, Täby
2024-05-15 4 x 80 m F15 44.56  3 Heat 2 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
»  Strömö, Hedda -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-15 4 x 80 m F15 44.56  3 Heat 2 » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
 F13 - Flickor 13 år
»  Attersand, Moa -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-12 Höjd F13 1.34  SB 5 Final » Täby Open Youth, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.12  - 9
   Grahn, Ellenor -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-12 3 000 m KS 11:16.27  PB 3 Final » Econ Games, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
»  Håkansson, Amanda -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-12 60 m F13 9.33  - 6 Heat 2 » Täby Open Youth, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 1.30  PB 6 Final
Längd (zon) F13 4.46  - 5 Final
2024-05-15 4 x 100 m F17 57.59  3 Final » Gotland-Stockholm Stafett-DM 2024, Sätra IP, Stockholm
56.92  1 Extralopp
   Passero, Lara -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-12 60 m F13 9.25  -1.1 PB 5 Heat 1 » Täby Open Youth, Tibblevallen, Täby
Höjd F13 1.30  PB 6 Final
Längd (zon) F13 4.01  - 12
»  Tholander, Signe -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-12 60 m F13 8.52  -1.1 SB 1 Heat 1 » Täby Open Youth, Tibblevallen, Täby
8.35  - 1 Final
Längd (zon) F13 4.59  - 2 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.89  PB 4 Final
 F11 - Flickor 11 år
   Wahlberg, Melody -13
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2024-05-12 200 m F13 27.85  [1] 0.0 PB 2 Final A » Econ Games, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics