HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2024-05-21
Inne för 2024 Resultatdatum: 2024-03-24
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2024-03-23/24 (lö-sö)  | Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
  P/F 11 år och yngre redovisas ej
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Wahlberg, Ricky -08 ej start           
P17 » Wahlberg, Ricky -08 ej start 
200 m P17 » Wahlberg, Ricky -08 ej start           
800 m P17   Jungefors, Elias -08 2:13.46      2 Final  
1 500 m P17   Jungefors, Elias -08 4:39.11    PB 1 Final  
60 m häck (91,4 cm) P17 » Wahlberg, Ricky -08 ej start           
Höjd P17 » Wahlberg, Ricky -08 ej start           
Längd P17 » Wahlberg, Ricky -08 ej start           
Kula (5,0 kg) P17 » Wahlberg, Ricky -08 13.44      1 Final  
 2024-03-23/24 (lö-sö)  | Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13 » Axelsson, Ville -11 9.21      1 Heat 1  
9.10  PB 3 Final
» Barratt Due, Axel -11 9.40  3 Heat 2 [¤]
  9.38      5 Final  
» Kotte, Sebastian -11 9.09  2 Heat 2 [¤]
9.00  PB 2 Final
P12 » Chang, Alexander -12 8.85  1 Heat 1
  8.78      1 Final  
Kayat, Felix -12 10.68  PB 6 Heat 2
Mandic Andersson, Noah -12 9.92  PB 3 Heat 2
F13 » Belda, Elvira -11 ej start           
» Jildell Reichardt, Erika -11 9.51  2 Heat 1
9.62  6 Final
600 m P12 » Chang, Alexander -12 1:57.51    PB 1 Final 1  
Kayat, Felix -12 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 » Jildell Reichardt, Erika -11 12.73      3 Heat 1  
12.76  4 Final
Höjd P13 » Axelsson, Ville -11 1.30      7 Final  
» Barratt Due, Axel -11 1.48  1 Final [¤]
» Kotte, Sebastian -11 1.30      9   [¤]
P12 » Chang, Alexander -12 1.37  1 Final
Mandic Andersson, Noah -12 1.17  PB 7 Final
F13 » Jildell Reichardt, Erika -11 1.10  9
Längd (zon) P13 » Axelsson, Ville -11 4.15      6 Final  
» Barratt Due, Axel -11 4.32  4 Final [¤]
» Kotte, Sebastian -11 4.53      1 Final [¤]
P12 » Chang, Alexander -12 4.26  1 Final
Kayat, Felix -12 3.22  PB 15
Mandic Andersson, Noah -12 3.61    PB 7 Final  
F13 » Belda, Elvira -11 ej start 
» Jildell Reichardt, Erika -11 3.87  8 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Barratt Due, Axel -11 6.85      7 Final [¤]
» Kotte, Sebastian -11 8.08  PB 4 Final [¤]
P12 » Chang, Alexander -12 8.94    PB 1 Final  
Mandic Andersson, Noah -12 6.88  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2024-03-16/17 (lö-sö)  | Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Djurstedt, Svante -10 8.43    PB 7 Heat 3  
F14 » Asp, Ingrid -10 ej start 
F13 » Tholander, Signe -11 8.35  1 Heat 3
8.33  PB 2 Final
200 m F14 » Asp, Ingrid -10 29.17    PB 3 Final E  
» Glod, Isabella -10 28.12  3 Final B
800 m F13   Grahn, Ellenor -11 2:30.51    PB 3 Final A  
1 000 m P14 » Janson, Ivar -10 2:52.40      2 Final A  
F14 » Anjemo, Anni -10 3:45.42  2 Final C
» Järvinen, Hilda -10 3:10.05      1 Final A  
» Strömö, Hedda -10 3:20.17  4 Final A
Sundén, Cajsa -10 3:13.56  2 Final A
60 m häck (83.8 cm) P14 » Dahlberg, Gabriel -10 ej start           
60 m häck (76,2 cm) P13 » Barratt Due, Axel -11 11.14      4 Heat 1  
» Kotte, Sebastian -11 10.64  3 Heat 1
  10.55    PB 7 Final  
Niklasson, Tage -11 10.66  3 Heat 3
10.58  PB 8 Final
» Szulkin, Olek -11 11.21    PB 5 Heat 3  
F14 » Asp, Ingrid -10 10.25  4 Heat 3
60 m häck (68,6 cm) F13   Furmarker, Esther -11 11.05      3 Heat 1  
» Håkansson, Amanda -11 10.49  3 Heat 3
10.45  1 Final B
Höjd P13 » Barratt Due, Axel -11 1.44      5 Grupp A  
» Szulkin, Olek -11 1.32  8 Grupp B
F14 Florczyk, Nadia -10 1.31    PB 9 Grupp B  
F13 » Attersand, Moa -11 1.36  8 Grupp A
» Dahl, Ebba -11 1.41  PB 3 Grupp B
» Saav, Laura -11 ej start           
Viklund, Signe -11 ej start 
Stav P14 » Heinonen, Klaus -10 2.48    PB 9    
Hörstedt, Arvid -10 ej start 
P13 » Kotte, Sebastian -11 2.12    PB 5 Final  
Niklasson, Tage -11 1.98  14
» Szulkin, Olek -11 2.12  PB 5 Final
F14 Florczyk, Nadia -10 1.98    PB 12    
» Glod, Isabella -10 2.46  3 Final
» Lundin, Märta -10 1.84  15
F13 » Attersand, Moa -11 1.61      14    
» Wilkinson, Isabella -11 2.09  PB 7 Final
Längd P14 » Dahlberg, Gabriel -10 ej start           
Längd (zon) P13 » Barratt Due, Axel -11 4.46      11 Grupp A  
F13 » Dahl, Ebba -11 4.56  PB 8 Grupp A
» Håkansson, Amanda -11 4.38    PB 2 Grupp B  
» Tholander, Signe -11 4.67  6 Grupp A
Viklund, Signe -11 ej start 
Tresteg P14 » Dahlberg, Gabriel -10 ej start           
F14 » Järvinen, Hilda -10 10.31  PB 4 Grupp A
Tresteg (zon) P13 » Kotte, Sebastian -11 9.88      6 Grupp A  
Niklasson, Tage -11 9.20  2 Grupp B
F13 » Attersand, Moa -11 9.48    PB 8 Grupp A  
Furmarker, Esther -11 9.09  PB 1 Grupp B
» Håkansson, Amanda -11 9.63  PB 6 Grupp A
Passero, Lara -11 8.83    PB 4 Grupp B  
» Tholander, Signe -11 ej res  Grupp A
Kula (4,0 kg) P14 » Djurstedt, Svante -10 9.12      9    
Kula (3,0 kg) F14 » Anjemo, Anni -10 6.78      21    
» Glod, Isabella -10 9.70  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Dahl, Ebba -11 7.73      21    
» Wilkinson, Isabella -11 10.34  PB 4 Final
Vikt (9,08 kg) P14 » Djurstedt, Svante -10 8.72    PB 6 Final  
Vikt (7,26 kg) P13   Wallgren, Erik -11 7.42    PB 6 Final  
F14 » Anjemo, Anni -10 7.45  18
F13 » Wilkinson, Isabella -11 9.76  PB 6 Final
 2024-03-16 (lö)  | Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P17   Egenaonu, Meso JE -07 7.28      3 A-final    
Gawell, Hugo -07 9.71  PB 4 H-final
Komesha, Samuel -07 ej start        A-final    
Ragnarsson, Frank -08 8.04  PB 3 H-final
Redin, Fredrik -07 7.87  PB 2 H-final
Skarin, Wille -07 ej start             
F17 Aouat, Lena -08 9.50  PB 8 H-final
» Attersand, Alva -07 ej start  I-final
Chrona, Ebba -08 9.67    PB 4 J-final    
Håkansson, Sofia -07 9.86  7 I-final
» Sillén, Linnéa -07 ej start  C-final
» Tuzovic, Stella -09 8.99      8 F-final    
Vallin, Emmy -08 9.25  PB 6 H-final
600 m F17   Aouat, Lena -08 3:09.86    PB 7 F-final    
800 m P17   Gawell, Hugo -07 3:01.81    PB 5 D-final    
Ragnarsson, Frank -08 2:26.13  PB 3 E-final
Redin, Fredrik -07 2:41.49  PB 8 G-final
Höjd P17   Egenaonu, Meso JE -07 ej start             
Ragnarsson, Frank -08 1.45  PB 11 Vit
Redin, Fredrik -07 1.53      8 Vit    
F17 » Attersand, Alva -07 1.37  PB 13 Vit
Chrona, Ebba -08 1.25  PB 17 Vit
» Sillén, Linnéa -07 ej start             
» Tuzovic, Stella -09 1.45  8 Vit
Längd P17   Egenaonu, Meso JE -07 6.23      1 Vit    
Komesha, Samuel -07 ej start 
Ragnarsson, Frank -08 5.10    PB 9 Vit    
Redin, Fredrik -07 5.13  PB 8 Vit
F17 » Attersand, Alva -07 4.43  10
Chrona, Ebba -08 3.67    PB 22      
Håkansson, Sofia -07 3.72  20
» Sillén, Linnéa -07 ej start 
» Tuzovic, Stella -09 4.48      8 Final    
Vallin, Emmy -08 3.70  PB 21
Kula (5,0 kg) P17   Egenaonu, Meso JE -07 8.95    PB 9      
Gawell, Hugo -07 5.55  PB 17
Komesha, Samuel -07 ej start             
Ragnarsson, Frank -08 9.33  PB 7 Final
Redin, Fredrik -07 9.23  PB 8 Final
Kula (3,0 kg) F17 » Attersand, Alva -07 7.89    PB 9      
Chrona, Ebba -08 8.12  PB 7 Final
Håkansson, Sofia -07 5.86    PB 21      
» Sillén, Linnéa -07 ej start 
Vallin, Emmy -08 7.20  PB 14
6 x 200 m X17   Egenaonu, Meso JE -07 2:49.39      4 Heat Wikström    
» Attersand, Alva -07
Ragnarsson, Frank -08
Sandberg, Emmie -11
Redin, Fredrik -07
Linerudt, Emma Victoria -08
Lag Arena X17   Aouat, Lena -08 1.59p      11      
» Attersand, Alva -07
Chrona, Ebba -08
Egenaonu, Meso JE -07
Gawell, Hugo -07
Håkansson, Sofia -07
Komesha, Samuel -07
Linerudt, Emma Victoria -08
Ragnarsson, Frank -08
Redin, Fredrik -07
Sandberg, Emmie -11
» Sillén, Linnéa -07
Skarin, Wille -07
» Tuzovic, Stella -09
Vallin, Emmy -08
 2024-03-09/10 (lö-sö)  | IUSM, Telekonsult Arena, Växjö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Larsson, John -08 7.76      6 Heat 1  
» Wahlberg, Ricky -08 7.72  PB 6 Heat 3
P15 » Borg, Jonatan M -09 7.77      4 Heat 1  
» Chang, Nicholas -09 7.87  7 Heat 2
F16 » Lindberg, My -08 7.95  PB 3 Heat 1
  8.04      7 Final  
F15 » Fagerström, Gwen -09 7.94  1 Heat 4
7.91  1 Semi 2
  7.86      1 Final  
Palmheden, Lisa -09 8.36  4 Heat 3
8.59  7 Semi 2
200 m P15 » Borg, Jonatan M -09 24.07    PB 1 Heat 6  
24.27  5 A-final
F15 » Fagerström, Gwen -09 25.88  1 Heat 4
» Fagerström, Gwen -09 24.85    PB 1 Final  
» Lönn, Malva -09 26.37  PB 1 Heat 3
ej start  Final
400 m P16   Lundquist Fyrk, Otto -08 55.85      5 Heat 3  
1 500 m F16   Selsborg, Lilly -08 5:12.48    PB 4 Heat 1  
5:19.89  9 Final
60 m häck (91,4 cm) P16 » Camarstrand, Felix -08 9.74      5 Heat 2  
» Håkansson, Theodor -08 8.78  5 Heat 1
  8.69      5 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 brutit 
60 m häck (83.8 cm) P15 » Mancinella, Alessandro -09 8.63      1 Heat 2  
8.58  2 Final
60 m häck (76,2 cm) F16 » Lindberg, My -08 8.96      3 Heat 2  
8.76  PB 5 Final
F15 » Lönn, Malva -09 9.47  1 Heat 3
ej start  Semi 2
Höjd P16 » Wahlberg, Ricky -08 1.81    PB 1 Pool B  
Stav P16 » Håkansson, Theodor -08 4.02      6 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 4.22  PB 1 Final
» Wolgast, Albin -08 3.07  17
Längd P16 » Wahlberg, Ricky -08 6.06    PB 2 Pool B  
P15 » Chang, Nicholas -09 5.80  PB 8 Pool A
» Mancinella, Alessandro -09 4.99      12    
F15 » Fagerström, Gwen -09 5.48  2 Pool A
Palmheden, Lisa -09 4.31  20 Pool A
» Sternlind, Tyra -09 4.85  8 Pool A
Tresteg P16 » Camarstrand, Felix -08 12.42      6 Final  
P15 » Chang, Nicholas -09 11.38  10
Kula (5,0 kg) P16 » Wahlberg, Ricky -08 13.65    PB 3 Final  
Kula (4,0 kg) P15 » Hackett, Jumanne -09 14.71    PB 5 Final  
Kula (3,0 kg) F15 » Eklöf, Alma -09 11.16    PB 5 Final  
» Sternlind, Tyra -09 9.86  13
Vikt (11,34 kg) P16 » Wolgast, Albin -08 16.25    PB 3 Final  
Vikt (9,08 kg) P15 » Hackett, Jumanne -09 15.50      7 Final  
Vikt (7,26 kg) F16   Salomonsson Lind, Thea -08 14.55    PB 7 Final  
F15 » Eklöf, Alma -09 13.18  PB 5 Final
» Lindblom, Emmy L -09 13.57  4 Final
 2024-03-09 (lö)  | McNeese Cowboy Relays, McNeese State, Lake Charles LA USA
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav MS » Borgius, Teodor -03 ej res        final    
 2024-03-09 (lö)  | Tybblelundsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
1 000 m P15 » Janson, Ivar -10 2:50.23  [1] PB 1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P14
 2024-03-09 (lö)  | Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P13   Bedow Skölde, Ove -12 10.12    PB 4 Heat 4    
Casey, Carl -12 10.73  PB 7 Heat 2
Enocksson, Adam -12 9.41      2 Heat 1    
Freyling, Theodor -12 10.73  5 Heat 6
Palm, Ruben -12 ej start 
Persson, Elis -12 10.09      3 Heat 4    
Robertson, Alfred -12 11.66  PB 7 Heat 6
Simberg, Eskil -12 ej start 
Simberg, Vidar -12 ej start             
Skeppstedt, Sixten -12 9.63  3 Heat 6
Tornier Tormo, Evan -12 11.46  PB 6 Heat 6
Vall, Leo -12 9.28      2 Heat 3    
Öijerstedt, Malte -12 10.27  PB 5 Heat 1
Östholm, Assar -12 10.23  4 Heat 1
F13 Bergström, Moa -12 10.70    PB 8 Heat 6    
Blidberg, Tyra -12 9.65  PB 2 Heat 2
Boström dos Santos, Inez -12 9.24  1 Heat 5
  9.19      5 Final    
Brandström, Julia -12 ej start 
Bremborg, Hilde -12 10.68  PB 5 Heat 3
Cruce, Theodora -12 9.78    PB 3 Heat 6    
Druvefors, Elin -12 10.17  PB 5 Heat 4
Edding, Astrid -12 10.94  7 Heat 5
Fagerlund, Viola -12 10.35      6 Heat 6    
Fagerström, Elise -12 10.24  PB 4 Heat 7
Fagerström, Majli -12 10.20  3 Heat 1
Forsberg, Edith -12 10.48      6 Heat 4    
Herdenborg, Alma -12 10.40  PB 4 Heat 2
Jonsson, Thea -12 10.92  8 Heat 7
Kaving, Disa -12 9.41      2 Heat 5    
Lindell, Lo -12 12.83  7 Heat 3
Linder, Cornelia -12 10.49  6 Heat 1
Ljungberg Järmén, Ingrid -12 10.59    PB 8 Heat 1    
Malmberg, Emma -12 10.26  PB 5 Heat 7
Nilsson, Lykke -12 9.96  3 Heat 5
Nordberg, Judith -12 10.03      3 Heat 7    
Rådberg, Ines -12 10.72  PB 7 Heat 7
Wetterhall, Siri -12 9.69  2 Heat 7
200 m P13   Bedow Skölde, Ove -12 36.06    PB 2 Final E    
Casey, Carl -12 38.78  PB 3 Final D
Freyling, Theodor -12 ej start             
Junestad, Hugo -12 31.70  PB 1 Final C
Marmeys, Lucas -12 34.33  PB 4 Final B
Palm, Ruben -12 ej start             
Persson, Elis -12 36.41  PB 4 Final C
Simberg, Eskil -12 ej start 
Simberg, Vidar -12 ej start             
Skeppstedt, Sixten -12 33.34  PB 2 Final B
Tornier Tormo, Evan -12 40.04  PB 3 Final E
Vall, Leo -12 33.35    PB 3 Final B    
Östholm, Assar -12 34.84  PB 2 Final D
F13 Bergström, Moa -12 37.46  PB 2 Final G
Blidberg, Tyra -12 34.04    PB 3 Final D    
Boström dos Santos, Inez -12 33.34  PB 3 Final B
Clevström Hedin, Li -12 36.83  PB 3 Final F
Cruce, Theodora -12 ej start             
Druvefors, Elin -12 ej start 
Edding, Astrid -12 38.79  PB 4 Final F
Enocksson, Ester -12 35.29    PB 2 Final E    
Fagerlund, Viola -12 35.38  PB 3 Final E
Fagerström, Elise -12 35.95  PB 4 Final C
Fagerström, Majli -12 35.27    PB 2 Final C    
Forsberg, Edith -12 36.29  PB 4 Final D
Jonsson, Thea -12 37.99  PB 2 Final I
Kaving, Disa -12 33.51    PB 4 Final B    
Lindell, Lo -12 44.90  PB 3 Final G
Linder, Cornelia -12 35.85  PB 2 Final F
Ljungberg Järmén, Ingrid -12 ej start             
Malmberg, Emma -12 34.70  PB 1 Final E
Nilsson, Lykke -12 35.34  PB 3 Final C
Nordberg, Judith -12 33.12    PB 2 Final B    
Rådberg, Ines -12 36.82  PB 4 Final E
Wetterhall, Siri -12 33.89  PB 2 Final D
600 m P13   Bedow Skölde, Ove -12 2:13.88    PB 2 Final B    
Junestad, Hugo -12 2:05.66  PB 3 Final A
Marmeys, Lucas -12 2:12.93      1 Final B    
Palm, Ruben -12 ej start 
Persson, Elis -12 2:19.86  PB 5 Final A
Simberg, Eskil -12 ej start             
Simberg, Vidar -12 ej start 
Tornier Tormo, Evan -12 2:27.15  PB 3 Final C
Vall, Leo -12 2:19.08    PB 4 Final A    
Öijerstedt, Malte -12 2:14.67  3 Final B
Östholm, Assar -12 2:18.60  PB 5 Final B
F13 Björkstrand, Julie -12 2:22.23    PB 2 Final B    
Boström dos Santos, Inez -12 2:14.41  3 Final A
Cruce, Theodora -12 ej start 
Edding, Astrid -12 2:36.78    PB 6 Final B    
Fagerlund, Viola -12 2:20.08  PB 5 Final A
Fagerström, Elise -12 ej start 
Fagerström, Majli -12 2:26.32      3 Final B    
Grahn, Ellenor -11 1:51.04  1 Final A
Lindell, Lo -12 2:45.29  PB 7 Final B
Linder, Cornelia -12 ej start             
Nordberg, Judith -12 2:11.07  PB 2 Final A
Rådberg, Ines -12 2:35.10  PB 5 Final B
Höjd P13   Casey, Carl -12 1.05    PB 10 Grupp B    
Freyling, Theodor -12 1.05  11 Grupp B
Junestad, Hugo -12 1.25    PB 8 Grupp A    
Palm, Ruben -12 ej start 
Persson, Elis -12 1.05  PB 8 Grupp B
Robertson, Alfred -12 1.05    PB 8 Grupp B    
Simberg, Eskil -12 1.05  PB 12 Grupp B
Simberg, Vidar -12 ej start 
Skeppstedt, Sixten -12 1.20      12 Grupp A    
Tornier Tormo, Evan -12 1.10  PB 7 Grupp B
Vall, Leo -12 1.25  5 Grupp A
Öijerstedt, Malte -12 1.25    PB 9 Grupp A    
Östholm, Assar -12 1.25  PB 9 Grupp A
F13 Björkstrand, Julie -12 1.10  12 Grupp A
Boström dos Santos, Inez -12 1.05    PB 8 Grupp B    
Brandström, Julia -12 1.05  PB 11 Grupp B
Bremborg, Hilde -12 1.05  PB 8 Grupp B
Cruce, Theodora -12 1.25    PB 2 Grupp B    
Druvefors, Elin -12 1.15  PB 3 Grupp B
Edding, Astrid -12 0.95  15 Grupp B
Fagerlund, Viola -12 1.05    PB 8 Grupp B    
Fagerström, Majli -12 1.20  PB 10 Grupp A
Henriksson, Astrid -12 1.00  PB 14 Grupp B
Herdenborg, Alma -12 1.05    PB 11 Grupp B    
Jonsson, Thea -12 1.05  14 Grupp A
Kaving, Disa -12 1.25  PB 6 Grupp A
Linder, Cornelia -12 1.05      13 Grupp B    
Ljungberg Järmén, Ingrid -12 0.95  15 Grupp B
Rådberg, Ines -12 1.10  PB 4 Grupp B
Längd (zon) P13   Bedow Skölde, Ove -12 3.13    PB 16 Grupp B    
Casey, Carl -12 3.10  18 Grupp A
Enocksson, Adam -12 4.06    PB 4 Grupp B    
Freyling, Theodor -12 2.85  21 Grupp A
Marmeys, Lucas -12 3.17  PB 17 Grupp A
Persson, Elis -12 3.31      16 Grupp A    
Robertson, Alfred -12 2.96  PB 20 Grupp A
Simberg, Eskil -12 2.75  22 Grupp B
Simberg, Vidar -12 ej start             
Skeppstedt, Sixten -12 3.60  9 Grupp A
Tornier Tormo, Evan -12 2.92  PB 18 Grupp B
Vall, Leo -12 4.09    PB 3 Grupp B    
Öijerstedt, Malte -12 3.45  PB 12 Grupp A
Östholm, Assar -12 3.12  17 Grupp B
F13 Bergström, Moa -12 ej start             
Björkstrand, Julie -12 3.24  12 Grupp A
Blidberg, Tyra -12 3.23  13 Grupp A
Boström dos Santos, Inez -12 3.31      10 Grupp B    
Brandström, Julia -12 2.97  20 Grupp B
Bremborg, Hilde -12 3.02  PB 19 Grupp A
Clevström Hedin, Li -12 2.94    PB 21 Grupp B    
Cruce, Theodora -12 3.51  6 Grupp B
Druvefors, Elin -12 3.29  PB 13 Grupp B
Edding, Astrid -12 2.79    PB 26 Grupp A    
Enocksson, Ester -12 3.31  PB 9 Grupp B
Fagerlund, Viola -12 3.15  16 Grupp A
Fagerström, Elise -12 3.45      7 Grupp B    
Fagerström, Majli -12 3.30  11 Grupp B
Forsberg, Edith -12 3.02  19 Grupp B
Henriksson, Astrid -12 2.59    PB 27 Grupp A    
Herdenborg, Alma -12 3.25  PB 11 Grupp A
Kaving, Disa -12 3.68  PB 5 Grupp B
Lindell, Lo -12 2.18      28 Grupp A    
Linder, Cornelia -12 2.88  24 Grupp A
Ljungberg Järmén, Ingrid -12 2.81  25 Grupp A
Malmberg, Emma -12 3.07      17 Grupp B    
Nilsson, Lykke -12 3.20  PB 15 Grupp B
Nordberg, Judith -12 3.29  PB 14 Grupp B
Rådberg, Ines -12 3.22    PB 14 Grupp A    
Wetterhall, Siri -12 3.72  PB 6 Grupp A
Kula (3,0 kg) P13   Casey, Carl -12 4.47      15 Grupp B    
Enocksson, Adam -12 6.18  PB 4 Grupp B
Freyling, Theodor -12 4.85      18 Grupp A    
Junestad, Hugo -12 9.78  [1] PB 3 Grupp B
Persson, Elis -12 4.63  20 Grupp A
Robertson, Alfred -12 5.65    PB 14 Grupp A    
Simberg, Eskil -12 5.48  6 Grupp B
Simberg, Vidar -12 ej start 
Skeppstedt, Sixten -12 ej start             
Tornier Tormo, Evan -12 4.23  PB 18 Grupp B
Vall, Leo -12 6.28  PB 3 Grupp B
Östholm, Assar -12 5.74  5 Grupp B
Kula (2,0 kg) F13   Bergström, Moa -12 8.55      1 Grupp A    
Brandström, Julia -12 5.03  17 Grupp A
Bremborg, Hilde -12 5.00    PB 18 Grupp A    
Clevström Hedin, Li -12 4.77  PB 16 Grupp B
Cruce, Theodora -12 5.89  PB 11 Grupp B
Druvefors, Elin -12 6.91    PB 5 Grupp B    
Edding, Astrid -12 4.56  PB 17 Grupp B
Enocksson, Ester -12 6.27  PB 8 Grupp A
Fagerlund, Viola -12 6.83    PB 5 Grupp A    
Fagerström, Elise -12 5.82  PB 10 Grupp A
Fagerström, Majli -12 5.53  12 Grupp B
Henriksson, Astrid -12 5.23    PB 15 Grupp B    
Herdenborg, Alma -12 5.39  PB 15 Grupp A
Jonsson, Thea -12 5.83  PB 14 Grupp A
Kaving, Disa -12 8.06    PB 2 Grupp B    
Linder, Cornelia -12 5.41  PB 13 Grupp B
Ljungberg Järmén, Ingrid -12 6.76  PB 6 Grupp B
Malmberg, Emma -12 6.46    PB 7 Grupp A    
Nilsson, Lykke -12 6.65  6 Grupp A
Rådberg, Ines -12 5.88  PB 9 Grupp A
4 x 200 m X13   Fagerström, Majli -12 2:31.07      5 Final B    
Tornier Tormo, Evan -12
Björkstrand, Julie -12
Junestad, Hugo -12              
Enocksson, Ester -12 2:26.97  3 Final B
Robertson, Alfred -12
Wetterhall, Siri -12
Vall, Leo -12              
Fagerlund, Viola -12 2:25.02  3 Final A
Casey, Carl -12
Kaving, Disa -12
Enocksson, Adam -12              
Edding, Astrid -12 2:21.58  2 Final C
Öijerstedt, Malte -12
Boström dos Santos, Inez -12
Marmeys, Lucas -12              
Linder, Cornelia -12 2:29.36  4 Final A
Persson, Elis -12
Nordberg, Judith -12
Östholm, Assar -12              
Fagerström, Elise -12 2:26.73  2 Final B
Bedow Skölde, Ove -12
Malmberg, Emma -12
Skeppstedt, Sixten -12              
Blidberg, Tyra -12 2:37.72  4 Final C
Rådberg, Ines -12
Bergström, Moa -12
Lindell, Lo -12              
 {Hammarby IF Lag Svart} ej start 
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P12
 2024-03-09 (lö)  | Upsala Masters, IFU Arena, Uppsala
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd M45   Öhman, Tobias -77 1.66      1 Final    
Längd M45   Öhman, Tobias -77 5.35      1 Final    
 2024-03-02/03 (lö-sö)  | Malmö Indoor Challenge, Malmö, Atleticum, Malmö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Wahlberg, Ricky -08 7.90      5 Heat 2  
7.77  1 Final B
F12 Wahlberg, Melody -13 8.60  [1] PB 1 Heat 2
8.61  1 Final A
200 m MS » Wahlberg, Ricky -08 ej start           
F12 Wahlberg, Melody -13 29.56  PB 3 Final A
60 m häck (68,6 cm) F12   Wahlberg, Melody -13 ej start           
Höjd MS » Wahlberg, Ricky -08 ej start           
F12 Wahlberg, Melody -13 1.38  PB 4 Final
Längd MS » Wahlberg, Ricky -08 6.05    PB 1 Final  
Längd (zon) F12   Wahlberg, Melody -13 4.90  [1] PB 1 Final  
Kula (5,0 kg) P17 » Wahlberg, Ricky -08 13.31    PB 2 Final  
Kula (2,0 kg) F12   Wahlberg, Melody -13 11.68  [1] PB 1 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
 2024-02-24/25 (lö-sö)  | Nordiska Ungdomsspelen, Jämtkrafthallen, Östersund
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m F13 » Tholander, Signe -11 27.99    PB 1 Final A  
Längd (zon) F13 » Tholander, Signe -11 4.71      1 Final  
Kula (2,0 kg) F13 » Tholander, Signe -11 9.56    PB 1 Final  
 2024-02-24/25 (lö-sö)  | IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22 » Borg, Jonatan -03 ingen tid        Heat 1  
6.96  5 Final
P19 » Kapell, Elias -06 6.95  1 Heat 2
6.93  3 Semi 2
» Kapell, Elias -06 6.87  [1] PB 2 Final  
P17 Boateng, Cedric -07 ej start 
Egenaonu, Meso JE -07 7.39  4 Heat 3
Komesha, Samuel -07 7.43    PB 5 Heat 2  
F19 » Sahlqvist, Esther -06 7.53  1 Heat 3
» Sahlqvist, Esther -06 7.49  [2,3] PB 2 Final
400 m P19 » Hall, Neo -06 51.97      2 Heat 2  
51.68  PB 2 Final B
» Herre, Filip -06 50.60  1 Heat 4
  49.15    PB 3 Final A  
F17 » Borg, Matilda -07 59.20  1 Heat 2
Johansson, Ella -07 58.65  1 Heat 4
60 m häck (106,7 cm) M22 » Moberg, Markus -03 8.33      4 Final  
60 m häck (99,1 cm) P19 » Gullberg, Aron -06 ej start           
60 m häck (91,4 cm) P17 » Johansson, Hannes -07 ej start           
60 m häck (83.8 cm) F19 » Jabbour, Lii -06 9.04      2 Heat 3  
8.99  7 Final
» Sahlqvist, Esther -06 8.55  1 Heat 1
8.42  2 Final
Höjd P17 » Roslund, Anton -07 ej start           
Stav P19 » Gullberg, Aron -06 4.29    PB 6 Final  
P17 » Hackett, Quincy -07 4.54  PB 4 Final
Längd M22 » Wall, Niklas -03 7.29    PB 3 Final  
P19 » Kapell, Elias -06 7.39  [1] PB 2 Final
P17 Egenaonu, Meso JE -07 6.26    PB 8 Final  
Komesha, Samuel -07 6.42  PB 5 Final
» Roslund, Anton -07 6.55  PB 2 Final
F19 » Jansson, Agnes -05 ej res           
F17 Johansson, Ella -07 5.53  PB 4 Final
Tresteg P17 » Roslund, Anton -07 13.45    PB 3 Final  
F19 » Jabbour, Lii -06 11.81  [2] PB 4 Final
Kula (7,26 kg) M22 » Sundberg, Martin -03 14.42      5 Final  
Kula (6,0 kg) P19 » Holmqvist, Felix -06 12.84      8 Final  
Kula (5,0 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 12.93      10    
Kula (4,0 kg) F19 » Forsell, Ellen -06 11.73    PB 9    
Vikt (11,34 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 16.63    PB 4 Final  
Vikt (9,08 kg) F19 » Forsell, Ellen -06 14.68    PB 6 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
[2] - Klubbrekord i klassen F18
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 2024-02-17/18 (lö-sö)  | IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17   Boateng, Cedric -07 ej start           
Egenaonu, Meso JE -07 7.30  1 Heat 2
  7.25    PB 1 Final  
Komesha, Samuel -07 7.53  2 Heat 2
7.50  PB 4 Final
Larsson, John -08 7.65  3 Heat 2
  7.68      7 Final  
Lundquist Fyrk, Otto -08 7.86  5 Heat 1
» Wahlberg, Ricky -08 7.76  4 Heat 3
» Wilkinson, Benjamin -08 ej start           
P15 Alberts, Axel -09 8.24  6 Heat 2 [¤]
» Borg, Jonatan M -09 7.75  2 Heat 1
  7.69      3 Final  
» Chang, Nicholas -09 7.86  4 Heat 2
7.85  8 Final
P14 » Dahlberg, Gabriel -10 8.39    PB 3 Heat 2  
Hörstedt, Arvid -10 ej start 
P13 » Axelsson, Ville -11 9.11  PB 2 Heat 1
Niklasson, Tage -11 8.86  3 Heat 5
  8.79    PB 6 Final  
P12 » Chang, Alexander -12 8.78  1 Heat 2
8.71  1 Final
Palm, Ruben -12 9.05  1 Heat 4
  ej start        Final  
Roslund, Max -12 ej start  Heat 2
Skeppstedt, Sixten -12 ej start 
Wilkinson, Oliver -13 ej start           
F17 Aouat, Lena -08 9.70  6 Heat 2
» Lindberg, My -08 8.06  1 Heat 2
  7.99      2 Final  
F15 » Fagerström, Gwen -09 7.92  1 Heat 4
7.90  1 Final
» Lönn, Malva -09 8.20  1 Heat 3
  8.22      3 Final  
Palmheden, Lisa -09 8.44  2 Heat 3
8.44  5 Final
» Sternlind, Tyra -09 8.80      4 Heat 1  
Torssander, Ingrd -09 8.87  SB 4 Heat 3 [¤]
» Tuzovic, Stella -09 8.97  4 Heat 2
F14 » Anjemo, Anni -10 9.44    PB 7 Heat 4  
» Asp, Ingrid -10 ej start  Heat 3
Bramme, Eveline -10 8.99  PB 4 Heat 2
Florczyk, Nadia -10 9.22    PB 6 Heat 4  
» Glod, Isabella -10 ej start 
» Palm, Tea -10 9.43  PB 5 Heat 1
F13 » Håkansson, Amanda -11 9.10      3 Heat 2  
» Saav, Laura -11 ej start 
» Tholander, Signe -11 8.50  1 Heat 3
  8.37      2 Final  
Viklund, Signe -11 8.99  3 Heat 4
» Wilkinson, Isabella -11 9.39  PB 5 Heat 3
200 m P15 » Borg, Jonatan M -09 24.24    PB 2 A-final  
» Chang, Nicholas -09 26.01  3 B-final
P14 » Dahlberg, Gabriel -10 28.04    PB 1 E-final  
Hörstedt, Arvid -10 ej start 
» Janson, Ivar -10 ej start 
P13 Anglem, Max -11 diskad        G-final  
» Axelsson, Ville -11 29.56  PB 1 D-final
» Szulkin, Olek -11 ej start  E-final
F15 » Fagerström, Gwen -09 25.16      1 A-final  
» Lönn, Malva -09 ej start  A-final
» Sternlind, Tyra -09 ej start 
F14 » Anjemo, Anni -10 32.19    PB 2 I-final  
» Asp, Ingrid -10 ej start  C-final
Bramme, Eveline -10 30.69  PB 2 F-final
Florczyk, Nadia -10 30.29    PB 2 E-final  
» Glod, Isabella -10 28.05  PB 1 B-final
» Järvinen, Hilda -10 29.80  PB 1 E-final
» Palm, Tea -10 31.47    PB 2 H-final  
» Strömö, Hedda -10 30.49  PB 1 I-final
F13 » Håkansson, Amanda -11 29.94  PB 1 F-final
» Tholander, Signe -11 ej start           
Viklund, Signe -11 ej start 
» Wilkinson, Isabella -11 30.65  PB 1 I-final
400 m P17   Lundquist Fyrk, Otto -08 55.81    PB 1 B-final  
600 m P12   Junestad, Hugo -12 ej start        B-final  
Palm, Ruben -12 1:54.78  PB 1 B-final
F12 Lyttle Härdelin, Olivia -12 2:26.62  PB 6 C-final
800 m F13   Grahn, Ellenor -11 2:35.60      4 A-final  
1 000 m P14 » Janson, Ivar -10 ej start           
F14 » Anjemo, Anni -10 3:40.67  PB 8 Final
» Järvinen, Hilda -10 3:14.72      1 Final  
» Strömö, Hedda -10 3:19.78  PB 2 Final
1 500 m P17 » Bélec, Christoffer -07 ej start           
Jungefors, Elias -08 ej start 
60 m häck (91,4 cm) P17 » Camarstrand, Felix -08 9.43    PB 6 Final  
9.71  3 Extralopp
» Håkansson, Theodor -08 8.65  4 Final
  8.53    PB 1 Extralopp  
» Johansson, Hannes -07 ej start 
» Wilkinson, Benjamin -08 13.59  8 Final
8.60  PB 2 Extralopp
60 m häck (83.8 cm) P15 » Mancinella, Alessandro -09 8.55      1 Final  
P14 » Dahlberg, Gabriel -10 11.02  PB 4 Heat 2
  ej start        Final  
» Janson, Ivar -10 ej start 
60 m häck (76,2 cm) P13   Niklasson, Tage -11 10.97      3 Heat 3  
10.61  PB 5 Final
» Szulkin, Olek -11 11.57      6 Heat 1  
P12 » Chang, Alexander -12 11.01  1 Heat 2
10.91  PB 1 Final
Roslund, Max -12 ej start           
F17 » Lindberg, My -08 8.88  PB 2 Final
» Sparv, Tyra -08 ej start 
F15 » Lönn, Malva -09 9.08  1 Heat 2
  diskad        Final  
F14 » Asp, Ingrid -10 10.21  2 Heat 1
10.28  7 Final
Bramme, Eveline -10 11.80    PB 7 Heat 1  
Florczyk, Nadia -10 ej start 
» Glod, Isabella -10 10.32  2 Heat 3
  10.27    PB 6 Final  
» Strömö, Hedda -10 10.95  3 Heat 4
60 m häck (68,6 cm) F13 » Dahl, Ebba -11 10.78    PB 4 Heat 4  
» Håkansson, Amanda -11 10.25  PB 3 Heat 4
  10.38      7 Final  
» Tholander, Signe -11 ej start 
» Wilkinson, Isabella -11 ej start 
Höjd P17 » Roslund, Anton -07 1.81      3 Final  
» Wahlberg, Ricky -08 ej start 
P14 » Janson, Ivar -10 ej start           
P13 » Axelsson, Ville -11 1.24  7 Pool 2
P12 Andersson, Tage -12 1.29  5 Final
» Chang, Alexander -12 1.49    PB 1 Final  
Roslund, Max -12 ej start 
Skeppstedt, Sixten -12 ej start 
Wilkinson, Oliver -13 ej start           
F17 Miljkovic, Sara Eleonor -08 1.26  PB 4 Final
F15 » Finbom Höglund, Leia -09 ej start 
» Roslund, Agnes -09 1.41      8 Final  
» Tuzovic, Stella -09 1.46  PB 6 Final
F14 Bramme, Eveline -10 ej start 
Florczyk, Nadia -10 1.29    PB 17    
» Glod, Isabella -10 ej start 
F13 » Dahl, Ebba -11 1.39  PB 4 Final 2
» Håkansson, Amanda -11 1.34      6 Final 2  
Viklund, Signe -11 ej start 
Stav P17 » Håkansson, Theodor -08 4.03      1 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 3.93  2 Final
» Wolgast, Albin -08 3.13      10    
P14 » Heinonen, Klaus -10 2.44  PB 8 Final
Hörstedt, Arvid -10 ej start 
P13 Niklasson, Tage -11 2.13      5 Final  
» Szulkin, Olek -11 2.03  PB 6 Final
F14 Florczyk, Nadia -10 1.84  13
» Glod, Isabella -10 2.54    PB 2 Final  
» Hagström, Stella -10 1.64  SB 16
» Lundin, Märta -10 1.94  PB 9
» Palm, Tea -10 1.64      14    
F13 » Attersand, Moa -11 1.74  13
» Rabe, Emma -11 ej start 
» Rabe, Kajsa -11 ej start 
Längd P17   Boateng, Cedric -07 ej start           
» Camarstrand, Felix -08 4.91  15
Egenaonu, Meso JE -07 6.07    PB 4 Final  
Komesha, Samuel -07 6.33  PB 2 Final
Miljateig, Leo -08 ej start 
» Roslund, Anton -07 6.40      1 Final  
» Wahlberg, Ricky -08 5.28  PB 13
» Wilkinson, Benjamin -08 5.80  8 Final
P15 » Borg, Jonatan M -09 ej start           
» Chang, Nicholas -09 5.68  PB 3 Final
» Mancinella, Alessandro -09 5.96  PB 1 Final
P14 » Dahlberg, Gabriel -10 4.92    PB 5 Final  
» Heinonen, Klaus -10 3.85  13
Hörstedt, Arvid -10 ej start 
» Janson, Ivar -10 ej start           
F17 » Sparv, Tyra -08 ej start 
F15 » Fagerström, Gwen -09 5.29  1 Final
Palmheden, Lisa -09 5.11      2 Final  
» Roslund, Agnes -09 4.34  15
» Sternlind, Tyra -09 4.76  6 Final
» Tuzovic, Stella -09 4.40      12    
F14 » Anjemo, Anni -10 2.86  25 Pool 2
» Asp, Ingrid -10 4.39  PB 8 Pool 1
Bramme, Eveline -10 3.67    PB 11 Pool 2  
» Hagström, Stella -10 3.68  PB 10 Pool 2
» Järvinen, Hilda -10 4.36  PB 10 Pool 1
Längd (zon) P13 » Axelsson, Ville -11 4.25      11 Pool 1  
» Szulkin, Olek -11 4.15  12 Pool 1
P12 » Chang, Alexander -12 4.36    PB 2 Pool 1  
Jakobsson, Hampus -12 ej start 
Lager, Olof -12 ej start 
Roslund, Max -12 3.72    PB 11 Pool 1  
Skeppstedt, Sixten -12 ej start 
Wilkinson, Oliver -13 ej start 
F13 » Dahl, Ebba -11 4.40    PB 10 Pool 1  
» Håkansson, Amanda -11 4.18  18 Pool 1
» Saav, Laura -11 ej start 
» Tholander, Signe -11 ej start           
Viklund, Signe -11 ej start 
» Wilkinson, Isabella -11 4.02  21 Pool 1
Tresteg P17 » Camarstrand, Felix -08 12.05      3 Final  
» Roslund, Anton -07 13.30  PB 1 Final
P15 » Chang, Nicholas -09 11.66    PB 1 Final  
P14 » Dahlberg, Gabriel -10 10.50  PB 6 Final
» Heinonen, Klaus -10 8.42  PB 17
Hörstedt, Arvid -10 ej start           
F17 » Attersand, Alva -07 9.79  2 Final
F15 » Fagerström, Gwen -09 ej start 
» Roslund, Agnes -09 9.27    PB 10    
» Tuzovic, Stella -09 9.35  SB 9
F14 » Anjemo, Anni -10 7.81  PB 9 Final 2
» Hagström, Stella -10 ej start           
» Järvinen, Hilda -10 10.09  PB 1 Final 2
» Strömö, Hedda -10 ej start 
Tresteg (zon) P13   Niklasson, Tage -11 8.60      11    
Wilkinson, Oliver -13 ej start 
F13 » Håkansson, Amanda -11 9.46      6 Pool 1  
» Rabe, Emma -11 ej start 
» Rabe, Kajsa -11 7.75  14 Pool 1
» Tholander, Signe -11 9.23      3 Pool 2  
Viklund, Signe -11 9.80  PB 4 Pool 1
Kula (5,0 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 13.28    PB 3 Final  
» Wahlberg, Ricky -08 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 » Hackett, Jumanne -09 12.25      1 Final  
Kula (3,0 kg) P12 » Chang, Alexander -12 8.36    PB 3 Final  
Junestad, Hugo -12 9.57  PB 1 Final
F17 Miljkovic, Sara Eleonor -08 7.42    SB 5 Final  
F15 » Eklöf, Alma -09 10.86  PB 1 Final
» Lindblom, Emmy L -09 ej start 
» Sternlind, Tyra -09 10.13      2 Final  
F14 » Anjemo, Anni -10 6.92  4 Pool 2
Florczyk, Nadia -10 6.99  PB 3 Pool 2
» Glod, Isabella -10 9.32      2 Pool 1  
» Strömö, Hedda -10 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 » Dahl, Ebba -11 8.30    PB 6 Pool 1  
Miljkovic, Sofia Andrea -11 7.51  PB 9 Pool 2
Viklund, Signe -11 ej start           
» Wilkinson, Isabella -11 ej start 
Vikt (11,34 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 15.81      2 Final  
» Wolgast, Albin -08 15.40  3 Final
Vikt (9,08 kg) P15 » Hackett, Jumanne -09 15.99    PB 2 Final  
Vikt (7,26 kg) P13   Wallgren, Erik -11 6.69    PB 4 Final [¤]
F15 » Eklöf, Alma -09 12.82  2 Final
» Finbom Höglund, Leia -09 10.71      5 Final  
» Lindblom, Emmy L -09 13.73  1 Final
F14 » Anjemo, Anni -10 7.23  7 Final
F13 Miljkovic, Sofia Andrea -11 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2024-02-16/18 (fr-sö)  | Inomhus-SM, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Borg, Jonatan -03 6.97      4 Heat 2  
200 m KS   Johansson, Ella -07 26.40      5 Heat 3 [¤]
400 m KS   Johansson, Ella -07 58.92      6 Heat 3 fr  
60 m häck (106,7 cm) MS » Moberg, Markus -03 8.43      6 Heat 1  
60 m häck (83.8 cm) KS » Sahlqvist, Esther -06 8.49      4 Heat 1  
» Sahlqvist, Esther -06 8.37  [2,3] PB 4 Final
Längd MS » Kapell, Elias -06 7.21      4 Kval 2 fr  
7.30  5 Final
» Wall, Niklas -03 7.22  3 Kval 1 fr
ej res  Final
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.18    SB 4 Final  
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 22.45    PB 1 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F18
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 2024-02-17 (lö)  | Siljan Indoor Games, Faluns Friidrottshall, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (4,0 kg) KS » Forsell, Ellen -06 11.61    PB 1 Final    
 2024-02-17 (lö)  | VSM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
5-kamp M45   Öhman, Tobias -77 3 173/2 473  [1] PB 2      
60 m häck (99,1 cm) 9.77 [711/585] PB 1
Längd 5.40 [644/461] PB 3
Kula (7,26 kg) 9.08 [532/431] PB 2
Höjd 1.69 [696/536] PB 2
1 000 m 3:22.60 [590/460] PB 1
Not
[1] - Mångkampspoäng justerad mha WMAs åldersfaktorer (åldersjusterad poäng/normal poäng)
 2024-02-16 (fr)  | Storängsös #2, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (3,0 kg) K50   Salomonsson, Christine -74 7.69    PB 2      
Vikt (7,26 kg) K50   Salomonsson, Christine -74 9.95    PB 3      
 2024-02-12 (må)  | DSA Elit kast inne, Falu Tennis- och friidrottscen, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (4,0 kg) KS » Forsell, Ellen -06 11.48    PB 2 Final    
 2024-02-12 (må)  | Turebergs Explosiva #4, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m KS » Lönn, Malva -09 ej start             
400 m MS » Berglind, Alfred -06 ej start             
 2024-02-11 (sö)  | Nordenkampen, Baerum, Oslo, NOR
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd MS » Kapell, Elias -06 7.30      5      
 2024-02-09/11 (fr-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Borg, Jonatan -03 ej start           
Egenaonu, Meso JE -07 7.41  5 G1 Heat 2 [¤]
  7.37    PB 5 G1 Final  
Emfel, Tom -06 7.59  5 G2 Heat 1 [¤]
ej start  G2 Final
» Förnestig, Frank -98 7.55  SB 1 G2 Heat 3 [¤]
  7.58      1 G2 Final  
Komesha, Samuel -07 7.54  4 G2 Heat 1 [¤]
7.53  PB 5 G2 Final
Larsson, John -08 ej start           
Skarin, Nick -09 ej start 
» Wahlberg, Ricky -08 7.81  3 G2 Heat 3
  ej start        G2 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 ej start 
P15 » Borg, Jonatan M -09 7.72  3 Heat 1
  7.64    PB 3 A-final  
» Chang, Nicholas -09 7.79  4 Heat 1
7.75  4 A-final
» Dahlberg, Gabriel -10 ej start           
Hörstedt, Arvid -10 ej start 
» Mancinella, Alessandro -09 ej start 
Martínez Eriksson, Gabriel -09 8.73  PB 3 Heat 3
  8.77      2 C-final  
P13 » Axelsson, Ville -11 9.16  PB 5 Final
ej start  EzxExtralopp
Niklasson, Tage -11 9.00  3 Final
  ej start        Extralopp  
P12 Andersson, Tage -12 9.75  PB 3 Heat 1
9.86  1 B-final
Enocksson, Adam -12 9.42  1 Heat 1
  9.37    PB 4 A-final  
Freyling, Theodor -12 10.25  4 Heat 1
10.32  2 B-final
Källander, Malte -12 9.44  3 Heat 2
  9.23    PB 2 A-final  
Vall, Leo -12 ej start 
Öijerstedt, Malte -12 ej start 
KS Aouat, Lena -08 9.57  4 G2 Heat 3
  ej start        G2 Fin H3  
» Borg, Matilda -07 ej start 
Håkansson, Sofia -07 9.76  PB 6 G2 Heat 3
  ej start        G2 Fin H3  
» Lindberg, My -08 diskad  G1 Heat 2
Linerudt, Emma Victoria -08 9.67  SB 5 G2 Heat 3
  ej start        G2 Fin H3  
» McCarthy, Maja -06 ej start  G2 Heat 2
ej start  G2 Fin H2
» Sahlqvist, Esther -06 7.60  1 G1 Heat 1
  7.64      1 G1 Fin H1  
» Sillén, Linnéa -07 8.75  4 G1 Heat 2
ej start  G2 Fin H2
Vallin, Emmy -08 9.33  PB 3 G2 Heat 3 [¤]
  ej start        G2 Fin H3  
F15 » Anjemo, Anni -10 9.52  PB 7 Heat 4
ej start  D-final
» Asp, Ingrid -10 8.72  5 Heat 2 [¤]
  8.69    SB 2 B-final  
Bramme, Eveline -10 9.02  PB 1 Heat 4
9.12  3 C-final
de Kwant, Marilu -10 ej start           
» Fagerström, Gwen -09 7.83  1 Heat 1
» Fagerström, Gwen -09 7.78  PB 1 A-final
» Finbom Höglund, Leia -09 ej start           
Florczyk, Nadia -10 9.24  4 Heat 4
9.23  PB 1 D-final
» Glod, Isabella -10 ej start           
Holm, Alice -10 9.03  PB 2 Heat 4
9.76  4 C-final
» Palm, Tea -10 ej start           
Palmheden, Lisa -09 8.49  6 Heat 1
8.33  PB 4 A-final
» Strömö, Hedda -10 9.48  SB 6 Heat 4
  9.52      3 D-final  
» Tuzovic, Stella -09 ej start 
F13 » Dahl, Ebba -11 9.04  PB 2 Heat 2
  9.06      1 B-final  
Furmarker, Esther -11 9.31  4 Heat 2
9.25  2 B-final
» Håkansson, Amanda -11 9.16  3 Heat 2
  diskad        B-final  
» Jildell Reichardt, Erika -11 9.51  PB 7 Heat 2
9.55  5 B-final
» Saav, Laura -11 8.91  PB 1 Heat 2
  8.91      5 A-final  
» Tholander, Signe -11 8.47  1 Heat 1
8.36  1 A-final
Verhoeven, Edda -11 ej start           
Viklund, Signe -11 ej start 
Viswanathan, Nivedita -11 ej start 
» Wilkinson, Isabella -11 ej start           
F12 Boström dos Santos, Inez -12 9.15  2 Heat 1
9.16  4 A-final
Brandström, Julia -12 10.63  8 Heat 3
  10.61    PB 6 C-final  
Dahlberg, Hilda -12 9.79  PB 5 Heat 3
ej start  B-final
Edding, Astrid -12 ej start           
Enocksson, Ester -12 10.39  8 Heat 1
10.24  PB 3 C-final
Fagerström, Elise -12 10.42  5 Heat 2
  10.45      4 C-final  
Fagerström, Majli -12 10.06  PB 6 Heat 3
10.07  5 B-final
Forsberg, Edith -12 10.46  6 Heat 2
  9.92    PB 1 C-final  
Hagvall, Nambi -12 10.36  7 Heat 1
10.21  PB 2 C-final
Johansson, Elsa -12 10.19  6 Heat 1
  10.11    PB 6 B-final  
Kaving, Disa -12 9.47  3 Heat 2
9.33  PB 1 B-final
Linder, Cornelia -12 10.43  7 Heat 3
  10.47      5 C-final  
Morne, Nina -12 9.99  5 Heat 1
9.87  PB 3 B-final
Nilsson, Lykke -12 9.95  PB 4 Heat 1
  ej start        B-final  
Nordberg, Judith -12 ej start 
Puranen Celinder, Alma -12 ej start 
Rasmusson Kratz, Elsa -12 ej start 
200 m MS   Boateng, Cedric -07 23.79    PB 1 C-final fr [¤]
» Borg, Jonatan M -09 24.48  PB 2 E-final fr [¤]
Pathiakis, Nikolaos -98 24.13    SB 4 A-final fr [¤]
» Wahlberg, Ricky -08 24.90  PB 2 G-final fr [¤]
KS » Fagerström, Gwen -09 24.90  [2] PB 2 A-final fr
400 m MS » Alteskog, Erik -06 62.61      3 F-final  
» Berglind, Alfred -06 53.04  4 B-final
» Borg, Jonatan M -09 55.08    PB 1 G-final  
» Herre, Filip -06 50.31  SB 1 A-final
Pathiakis, Nikolaos -98 53.00  SB 3 C-final
» Sundström, Hugo -06 55.59    PB 2 E-final  
KS » Borg, Matilda -07 57.96  SB 1 B-final
600 m P13 » Kotte, Sebastian -11 1:59.30      7 Final  
Niklasson, Tage -11 ej start 
P12 Andersson, Tage -12 2:12.68    PB 5 B-final  
Marmeys, Lucas -12 2:06.19  PB 3 B-final
» Sternlind, Folke -12 2:03.16  PB 4 A-final
Vall, Leo -12 ej start           
Öijerstedt, Malte -12 2:09.39  PB 4 B-final
F13 Furmarker, Esther -11 2:05.72  PB 3 B-final
Grahn, Ellenor -11 1:50.22    PB 1 A-final  
» Jildell Reichardt, Erika -11 2:09.80  PB 6 B-final
Verhoeven, Edda -11 2:08.23  PB 5 B-final
Viswanathan, Nivedita -11 ej start           
F12 Boström dos Santos, Inez -12 2:11.11  PB 2 B-final
Fagerström, Elise -12 2:28.80  PB 6 B-final
Fagerström, Majli -12 2:21.86    PB 3 B-final  
Forsberg, Edith -12 2:31.07  PB 7 A-final
Hagvall, Nambi -12 2:38.28  PB 7 B-final
Johansson, Elsa -12 2:16.67    PB 6 A-final  
Linder, Cornelia -12 2:23.99  PB 4 B-final
Lyttle Härdelin, Olivia -12 brutit  A-final
Nilsson, Lykke -12 ej start           
Nordberg, Judith -12 ej start 
Rasmusson Kratz, Elsa -12 ej start 
800 m MS » Hall, Neo -06 1:58.49    PB 2 A-final  
Jungefors, Elias -08 2:13.13  PB 8 B-final
Palm, Joar -79 2:23.29    PB 6 C-final  
KS » Ramberg, Filippa -97 ej start 
1 000 m P15 » Janson, Ivar -10 ej start          fr  
F15 » Anjemo, Anni -10 3:44.07  PB 3 B-final fr
Bramme, Eveline -10 ej start          fr  
» Järvinen, Hilda -10 3:09.35  PB 4 A-final fr
» Strömö, Hedda -10 ej start  fr
Sundén, Cajsa -10 3:13.47  PB 5 A-final fr
1 500 m MS   Andersson, Alexander -97 4:50.43      6 C-final fr  
» Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:25.73  5 B-final fr
Jungefors, Elias -08 4:46.18    PB 4 C-final fr  
Palm, Joar -79 4:56.73  PB 7 C-final fr
Rowland, Simon -87 4:20.14  PB 3 B-final fr
KS Selsborg, Lilly -08 5:18.28  PB 9 Final fr
60 m häck (91,4 cm) P17 » Camarstrand, Felix -08 ej start           
» Håkansson, Theodor -08 brutit  Heat 1
Redin, Fredrik -07 ej start           
» Wilkinson, Benjamin -08 ej start 
60 m häck (83.8 cm) P15   Boman, Julian -10 12.41      7 Heat 2  
12.49  3 B-final
» Dahlberg, Gabriel -10 ej start           
» Janson, Ivar -10 ej start 
» Mancinella, Alessandro -09 8.70  1 Heat 1
» Mancinella, Alessandro -09 8.54    PB 1 A-final  
KS » Jabbour, Lii -06 8.90  2 Heat 2
8.86  PB 5 Final
» Sahlqvist, Esther -06 8.65  1 Heat 3
8.50  2 Final
60 m häck (76,2 cm) F17 » Lindberg, My -08 8.98      2 Final  
8.90  PB 2 Extralopp
» Sparv, Tyra -08 ej start           
F15 » Asp, Ingrid -10 10.15  PB 3 Heat 1 [¤]
ej start  B-final
Bramme, Eveline -10 12.07  PB 7 Heat 3
  ej start        C-final  
Florczyk, Nadia -10 11.90  PB 6 Heat 3
ej start  C-final
» Glod, Isabella -10 10.35  PB 4 Heat 3
  10.50      2 B-final  
» Järvinen, Hilda -10 11.29  5 Heat 3
10.79  PB 2 C-final
» Strömö, Hedda -10 11.07  5 Heat 2
10.89  PB 4 B-final
Höjd MS   Emfel, Tom -06 1.66      3 Final fr  
P17 Redin, Fredrik -07 ej start 
» Roslund, Anton -07 1.83    SB 2 Final  
Samson, Alexander -07 1.56  11
» Wahlberg, Ricky -08 1.77  PB 4 Final
P15 » Chang, Nicholas -09 1.51      8 Final  
» Janson, Ivar -10 ej start 
» Mancinella, Alessandro -09 ej start 
KS » Johansson, Tuva -06 ej start          fr  
» McCarthy, Maja -06 ej start  fr
F15 Bramme, Eveline -10 ej start  Pool 2
de Kwant, Marilu -10 ej start           
» Finbom Höglund, Leia -09 ej start 
Florczyk, Nadia -10 1.26  PB 5 Pool 2
» Glod, Isabella -10 ej start           
» Roslund, Agnes -09 1.46  PB 5 Pool 1
» Tuzovic, Stella -09 ej start 
Stav MS » Bélec, Christoffer -07 ej start        ing 1,83  
» Fältström, Love -91 4.03  SB 9 ing 3,43
» Gullberg, Aron -06 ej start           
» Hackett, Quincy -07 4.53  PB 2 ing 3,43 [¤]
» Heinonen, Klaus -10 2.03  9 ing 1,83
» Håkansson, Theodor -08 4.12      7 ing 3,43  
Hörstedt, Arvid -10 ej start  ing 1,83
» Kotte, Sebastian -11 1.93  10 ing 1,83 [¤]
Niklasson, Tage -11 2.13    PB 8 ing 1,83 [¤]
» Wolgast, Albin -08 ej res  ing 2,63 [¤]
KS » Glod, Isabella -10 2.43  PB 3 ing 1,83
» Hellstadius, Alannah -04 ej start           
» Palm, Tea -10 ej start  ing 1,83
» Wilkinson, Isabella -11 2.03  PB 6 ing 1,83
Längd MS   Egenaonu, Meso JE -07 5.90    PB 1 Grupp C [¤]
Emfel, Tom -06 5.61  PB 3 Grupp C
» Kapell, Elias -06 ej start           
Miljateig, Leo -08 5.07  PB 8 Grupp C
» Roslund, Anton -07 6.12  9 Grupp A
Samson, Alexander -07 ej start           
» Torbjörnsson, Adam -05 5.58  PB 4 Grupp C
» Wall, Niklas -03 ej res  Grupp A
P15 Boman, Julian -10 3.80    PB 15    
» Borg, Jonatan M -09 ej start 
» Dahlberg, Gabriel -10 ej start 
» Djurstedt, Svante -10 ej start           
» Heinonen, Klaus -10 4.29  15
» Janson, Ivar -10 ej start 
» Mancinella, Alessandro -09 ej start 
  ej start           
KS » Attersand, Alva -07 4.25  10 Grupp C
» Fagerström, Gwen -09 5.46  6 Grupp A
Håkansson, Sofia -07 3.87      11 Grupp C  
» Jansson, Agnes -05 5.44  SB 1 Grupp B
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» McCarthy, Maja -06 5.02      7 Grupp B  
» Sillén, Linnéa -07 4.58  2 Grupp C
» Sparv, Tyra -08 ej start 
Vallin, Emmy -08 3.58      12 Grupp C [¤]
F15 » Asp, Ingrid -10 4.04  PB 11 Pool 1 [¤]
Holm, Alice -10 3.74  12 Pool 2
» Järvinen, Hilda -10 4.14      7 Pool 2  
Palmheden, Lisa -09 5.10  1 Pool 1
» Roslund, Agnes -09 4.32  5 Pool 2
Tresteg MS » Camarstrand, Felix -08 ej start          fr  
» Ehrlin, Erik -90 14.82  1 Grupp A fr
Emfel, Tom -06 ej start          fr  
» Roslund, Anton -07 12.41  7 Grupp A fr
KS » Asp, Ingrid -10 ej start  Grupp B fr
» Attersand, Alva -07 9.95    PB 7 Grupp B fr  
» Fagerström, Gwen -09 11.21  5 Grupp A fr
» Jabbour, Lii -06 ej start  fr
» Jakobsson, Ylva -98 10.46    SB 2 Grupp B fr  
» McCarthy, Maja -06 10.27  PB 3 Brupp B fr
Kula (7,26 kg) MS » Sundberg, Martin -03 14.60  [3] PB 2 Final  
Kula (6,0 kg) P19 » Gullberg, Aron -06 ej start           
» Holmqvist, Felix -06 13.00  PB 1 Final
Kula (5,0 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 12.05      3 Final  
Ilison, Henri -08 10.55  PB 6 Final
» Wahlberg, Ricky -08 12.93      2 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 11.08  PB 5 Final
» Wolgast, Albin -08 9.12  9 [¤]
Kula (4,0 kg) P15   Boman, Julian -10 6.42      12    
» Djurstedt, Svante -10 9.15  8 Final
» Hackett, Jumanne -09 13.14      1 Final  
» Mancinella, Alessandro -09 ej start 
KS » Forsell, Ellen -06 11.25  7 Final
Kula (3,0 kg) F15 » Anjemo, Anni -10 7.33    PB 7 Final  
de Kwant, Marilu -10 ej start 
» Eklöf, Alma -09 ej start           
» Glod, Isabella -10 ej start 
Holm, Alice -10 6.79  PB 9
» Lindblom, Emmy L -09 8.83    PB 4 Final  
» Strömö, Hedda -10 ej start 
Vikt (15,88 kg) MS » Lindefalk, Alexander -03 12.13      5 Final  
Vikt (11,34 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 15.17      1 Final fr  
Ilison, Henri -08 11.34  PB 4 Final fr
» Wolgast, Albin -08 15.05  2 Final fr
Vikt (9,08 kg) P15 » Hackett, Jumanne -09 15.01      3 Final fr  
KS » Ahlberg, Grete -98 ej start 
» Forsell, Ellen -06 14.19  PB 3 Final
Vikt (7,26 kg) F17   Salomonsson Lind, Thea -08 13.60    PB 5 Final fr  
F15 » Anjemo, Anni -10 9.75  PB 10 fr
» Eklöf, Alma -09 ej start          fr  
» Finbom Höglund, Leia -09 10.56  5 Final fr
» Lindblom, Emmy L -09 13.38  1 Final fr
F13 » Saav, Laura -11 ej start           
» Wilkinson, Isabella -11 8.54  PB 2 Final
4-kamp P13   Anglem, Max -11 1 963  [4] PB 19    
60 m häck (76,2 cm) 12.29 [572] PB 1 Heat 3
Längd (zon) 3.49 [408] PB 10 Pool 1
Kula (3,0 kg) 6.16 [435] PB 7 Pool 1
Höjd 1.18 [548]   PB 10 Pool 2  
» Axelsson, Ville -11 2 368  PB 17
60 m häck (76,2 cm) 12.33 [565] PB 17 Heat 3
Längd (zon) 4.29 [678] 3 Pool 1
Kula (3,0 kg) 6.16 [435] 8 Pool 1
Höjd 1.30 [690]     6 Pool 2  
» Barratt Due, Axel -11 2 961  PB 5
60 m häck (76,2 cm) 10.97 [797] 5 Heat 1
Längd (zon) 4.66 [805] PB 4 Pool 2
Kula (3,0 kg) 6.69 [495] 10 Pool 2
Höjd 1.45 [864]     3 Pool 1  
» Kotte, Sebastian -11 2 823  PB 7
60 m häck (76,2 cm) 11.12 [770] 6 Heat 1
Längd (zon) 4.59 [781] PB 5 Pool 2
Kula (3,0 kg) 7.49 [582] PB 7 Pool 2
Höjd 1.30 [690]     2 Pool 1  
Lundström, Tore -11 1 394  PB 22
60 m häck (76,2 cm) 13.50 [397] PB 7 Heat 3
Längd (zon) 3.48 [405] 11 Pool 1
Kula (3,0 kg) 4.13 [154] PB 11 Pool 1
Höjd 1.09 [438]     11 Pool 2  
Niklasson, Tage -11 2 543  PB 13
60 m häck (76,2 cm) 11.01 [790] PB 3 Heat 2
Längd (zon) 4.07 [603] 11 Pool 2
Kula (3,0 kg) 7.01 [531] PB 8 Pool 2
Höjd 1.24 [619]     11 Pool 1  
Stridh, Hugo -11 1 896  PB 21
60 m häck (76,2 cm) 13.26 [429] PB 6 Heat 3
Längd (zon) 3.59 [442] 8 Pool 1
Kula (3,0 kg) 5.92 [406] PB 10 Pool 1
Höjd 1.24 [619]   PB 9 Pool 2  
» Szulkin, Olek -11 2 497  PB 14
60 m häck (76,2 cm) 11.43 [715] PB 7 Heat 1
Längd (zon) 4.12 [620] 4 Pool 1
Kula (3,0 kg) 6.48 [472] 6 Pool 1
Höjd 1.30 [690]     5 Pool 2  
P12 Andersson, Tage -12 2 075  PB 8
60 m häck (76,2 cm) 13.30 [423] PB 2 Heat 2
Längd (zon) 4.39 [712] PB 1 Pool 2
Kula (3,0 kg) 4.28 [180] PB 16 Pool 2
Höjd 1.36 [760]   PB 3 Pool 2  
Casey, Carl -12 1 034  PB 29
60 m häck (76,2 cm) 13.60 [384] PB 3 Heat 3
Längd (zon) 3.35 [362] PB 5 Pool 1
Kula (3,0 kg) 5.00 [288] PB 12 Pool 1
Höjd ej res        Pool 1  
» Chang, Alexander -12 2 988  PB 1
60 m häck (76,2 cm) 11.14 [766] PB 1 Heat 1
Längd (zon) 4.34 [695] PB 2 Pool 2
Kula (3,0 kg) 8.28 [663] PB 2 Pool 2
Höjd 1.45 [864]     1 Pool 2  
Freyling, Theodor -12 1 205  PB 26
60 m häck (76,2 cm) 14.63 [261] PB 5 Heat 4
Längd (zon) 3.18 [306] 11 Pool 1
Kula (3,0 kg) 4.18 [163] 15 Pool 1
Höjd 1.12 [475]   PB 6 Pool 1  
Junestad, Hugo -12 2 090  PB 7
60 m häck (76,2 cm) 13.82 [356] PB 3 Heat 5
Längd (zon) 3.59 [442] PB 2 Pool 1
Kula (3,0 kg) 9.49 [780] PB 1 Pool 1
Höjd 1.15 [512]   PB 3 Pool 1  
Källander, Malte -12 1 857  PB 12
60 m häck (76,2 cm) 13.36 [415] PB 2 Heat 4
Längd (zon) 4.00 [580] PB 8 Pool 2
Kula (3,0 kg) 5.19 [314] PB 14 Pool 2
Höjd 1.18 [548] PB 11 Pool 2
Lager, Olof -12 ej start           
Ljungberg, Filip -12 1 035  PB 28
60 m häck (76,2 cm) 14.67 [257] PB 6 Heat 5
Längd (zon) 2.83 [192] PB 14 Pool 1
Kula (3,0 kg) 4.80 [260] PB 13 Pool 1
Höjd 1.00 [326]   PB 12 Pool 1  
Mandic Andersson, Noah -12 1 573  PB 17
60 m häck (76,2 cm) 14.35 [292] PB 4 Heat 5
Längd (zon) 3.37 [369] PB 4 Pool 1
Kula (3,0 kg) 6.18 [437] PB 2 Pool 1
Höjd 1.12 [475]   PB 5 Pool 1  
Persson, Elis -12 1 326  [5] PB 24
60 m häck (76,2 cm) 13.82 [356] PB 4 Heat 3
Längd (zon) 3.31 [349] 6 Pool 1
Kula (3,0 kg) 4.78 [257] PB 14 Pool 1
Höjd 1.03 [364]   PB 10 Pool 1  
Roslund, Max -12 1 695  PB 17
60 m häck (76,2 cm) 13.95 [339] PB 4 Heat 4
Längd (zon) 3.68 [472] PB 1 Pool 1
Kula (3,0 kg) 5.09 [300] PB 11 Pool 1
Höjd 1.21 [584]   PB 1 Pool 1  
Simberg, Eskil -12 1 170  [6] PB 27
60 m häck (76,2 cm) 15.44 [181] PB 6 Heat 4
Längd (zon) 2.98 [241] PB 13 Pool 1
Kula (3,0 kg) 6.05 [422] PB 3 Pool 1
Höjd 1.00 [326]   PB 11 Pool 1  
Simberg, Vidar -12 1 474  PB 22
60 m häck (76,2 cm) 14.04 [328] PB 5 Heat 3
Längd (zon) 3.22 [319] PB 9 Pool 1
Kula (3,0 kg) 5.78 [389] PB 6 Pool 1
Höjd 1.09 [438]   PB 7 Pool 1  
Skeppstedt, Sixten -12 2 199  PB 5
60 m häck (76,2 cm) 12.34 [564] PB 2 Heat 3
Längd (zon) 4.04 [593] PB 7 Pool 2
Kula (3,0 kg) 5.76 [387] PB 11 Pool 2
Höjd 1.27 [655]   PB 5 Pool 2  
Vall, Leo -12 2 134  PB 6
60 m häck (76,2 cm) 13.25 [430] PB 4 Heat 1
Längd (zon) 4.08 [607] PB 5 Pool 2
Kula (3,0 kg) 6.22 [442] PB 7 Pool 2
Höjd 1.27 [655]     4 Pool 2  
Östholm, Assar -12 1 511  PB 20
60 m häck (76,2 cm) 14.46 [280] PB 5 Heat 5
Längd (zon) 3.09 [277] 12 Pool 1
Kula (3,0 kg) 5.92 [406] 5 Pool 1
Höjd 1.18 [548] 2 Pool 1
4-kamp F13 » Attersand, Moa -11 3 027    PB 12    
60 m häck (68,6 cm) 10.73 [949] 7 Heat 1
Höjd 1.30 [755] 11 Pool 2
Längd (zon) 4.35 [751] PB 11 Pool 2
Kula (2,0 kg) 7.25 [572]   PB 15 Pool 2  
» Belda, Elvira -11 1 981  PB 26
60 m häck (68,6 cm) 12.39 [647] PB 5 Heat 3
Höjd 1.09 [504] 11 Pool 1
Längd (zon) 3.45 [425] PB 9 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.82 [405]   PB 11 Pool 1  
» Dahl, Ebba -11 3 010  PB 13
60 m häck (68,6 cm) 11.15 [867] PB 1 Heat 3
Höjd 1.36 [825] 6 Pool 2
Längd (zon) 4.35 [751] PB 9 Pool 2
Kula (2,0 kg) 7.21 [567]     16 Pool 2  
Furmarker, Esther -11 2 790  PB 18
60 m häck (68,6 cm) 10.85 [925] PB 5 Heat 2
Höjd 1.30 [755] 10 Pool 2
Längd (zon) 3.84 [565] 17 Pool 2
Kula (2,0 kg) 7.01 [545]   PB 17 Pool 2  
Hernvald, Holly -11 975  PB 32
60 m häck (68,6 cm) brutit  Heat 4
Höjd 1.03 [430] PB 14 Pool 1
Längd (zon) 2.86 [217] PB 14 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.23 [328]   PB 16 Pool 1  
» Håkansson, Amanda -11 3 065  PB 11
60 m häck (68,6 cm) 10.64 [967] 6 Heat 1
Höjd 1.30 [755] 13 Pool 2
Längd (zon) 4.35 [751] PB 10 Pool 2
Kula (2,0 kg) 7.44 [592]   PB 11 Pool 2  
» Jildell Reichardt, Erika -11 2 292  PB 22
60 m häck (68,6 cm) 12.53 [624] 7 Heat 3
Höjd 1.21 [649] PB 6 Pool 1
Längd (zon) 4.02 [630] 3 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.70 [389]   PB 13 Pool 1  
» Rabe, Emma -11 1 356  SB 30
60 m häck (68,6 cm) 13.12 [532] 4 Heat 4
Höjd ej res  Pool 1
Längd (zon) 3.34 [386] 11 Pool 1
Kula (2,0 kg) 6.09 [438]   PB 11 Pool 1  
» Rabe, Kajsa -11 2 191  PB 25
60 m häck (68,6 cm) 12.48 [632] PB 6 Heat 3
Höjd 1.12 [541] 10 Pool 1
Längd (zon) 3.70 [515] PB 8 Pool 1
Kula (2,0 kg) 6.64 [503] 5 Pool 1
Rillbert, Ylva -11 ej start           
» Saav, Laura -11 ej start           
Sandberg, Emmie -11 1 455  PB 29
60 m häck (68,6 cm) 14.87 [300] 6 Heat 4
Höjd 1.00 [392] 15 Pool 1
Längd (zon) 3.27 [361] 13 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.80 [402]     13 Pool 1  
» Tholander, Signe -11 3 427  PB 5
60 m häck (68,6 cm) 9.97 [1 105] PB 2 Heat 1
Höjd 1.21 [649] PB 15 Pool 2
Längd (zon) 4.74 [895] 3 Pool 2
Kula (2,0 kg) 9.25 [778]   PB 3 Pool 2  
Viklund, Signe -11 3 122  [7] PB 3 [¤]
60 m häck (68,6 cm) 10.86 [923] PB 1 Heat 4
Höjd 1.36 [825] 5 Pool 2
Längd (zon) 4.28 [725] 13 Pool 2
Kula (2,0 kg) 7.97 [649]     10 Pool 2  
Viswanathan, Nivedita -11 1 647  PB 28
60 m häck (68,6 cm) 14.66 [325] PB 5 Heat 4
Höjd 1.06 [467] 12 Pool 1
Längd (zon) 3.34 [386] PB 12 Pool 1
Kula (2,0 kg) 6.35 [469]   PB 7 Pool 1  
» Wilkinson, Isabella -11 3 151  PB 9
60 m häck (68,6 cm) 10.76 [943] PB 4 Heat 2
Höjd 1.18 [613] 16 Pool 2
Längd (zon) 4.34 [747] PB 12 Pool 2
Kula (2,0 kg) 9.98 [848]   PB 1 Pool 2  
Zeffer, Siri -11 2 378  PB 21
60 m häck (68,6 cm) 11.57 [789] PB 2 Heat 4
Höjd 1.27 [720] PB 3 Pool 1
Längd (zon) 3.44 [421] 10 Pool 1
Kula (2,0 kg) 6.17 [448]     8 Pool 1  
F12 Bergström, Moa -12 2 381  PB 12
60 m häck (68,6 cm) 13.22 [517] PB 3 Heat 3
Höjd 1.24 [685] PB 2 Pool 1
Längd (zon) 3.34 [386] PB 6 Pool 1
Kula (2,0 kg) 9.41 [793]   PB 1 Pool 1  
Björkstrand, Julie -12 1 764  PB 23
60 m häck (68,6 cm) 14.14 [389] PB 4 Heat 3
Höjd 1.15 [577] PB 15 Pool 1
Längd (zon) 3.54 [457] PB 4 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.33 [341] PB 10 Pool 1
Boström dos Santos, Inez -12 ej start           
Brandström, Julia -12 1 458  PB 28
60 m häck (68,6 cm) 13.53 [472] PB 5 Heat 4
Höjd 0.97 [354] PB 15 Pool 1
Längd (zon) 3.16 [322] PB 9 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.10 [310]   PB 13 Pool 1  
Cruce, Theodora -12 1 928  PB 19
60 m häck (68,6 cm) 13.07 [539] PB 3 Heat 5
Höjd 1.15 [577] PB 4 Pool 1
Längd (zon) 3.63 [489] PB 1 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.20 [323] PB 12 Pool 1
Dahlberg, Hilda -12 ej start           
Fagerström, Majli -12 1 783  PB 21
60 m häck (68,6 cm) 12.83 [576] PB 3 Heat 4
Höjd 1.00 [392] 16 Pool 2
Längd (zon) 3.43 [418] 17 Pool 2
Kula (2,0 kg) 5.76 [397]   PB 13 Pool 2  
Forsberg, Edith -12 1 342  PB 29
60 m häck (68,6 cm) 14.97 [289] PB 7 Heat 5
Höjd 1.09 [504] PB 9 Pool 1
Längd (zon) 3.07 [290] PB 11 Pool 1
Kula (2,0 kg) 4.75 [259]   PB 15 Pool 1  
Herdenborg, Alma -12 1 177  PB 32
60 m häck (68,6 cm) 14.34 [364] PB 7 Heat 2
Höjd 1.00 [392] PB 14 Pool 1
Längd (zon) 2.76 [183] PB 16 Pool 1
Kula (2,0 kg) 4.61 [238]   PB 17 Pool 1  
Jonsson, Thea -12 0  [8] PB 33
60 m häck (68,6 cm) 14.16 [386] PB 6 Heat 4
Längd (zon) 2.85 [214] 15 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.71 [391]     5 Pool 1  
Kaving, Disa -12 2 293  PB 13
60 m häck (68,6 cm) 12.71 [595] PB 3 Heat 1
Höjd 1.21 [649] PB 10 Pool 2
Längd (zon) 3.57 [468] PB 15 Pool 2
Kula (2,0 kg) 7.33 [581]     4 Pool 2  
Li Postma, Maj -12 1 905  PB 20
60 m häck (68,6 cm) 13.02 [547] PB 4 Heat 4
Höjd 1.12 [541] PB 7 Pool 1
Längd (zon) 3.59 [475] PB 2 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.34 [342]   PB 9 Pool 1  
Linder, Cornelia -12 1 203  PB 30
60 m häck (68,6 cm) 16.11 [174] PB 6 Heat 3
Höjd 1.03 [430] 12 Pool 1
Längd (zon) 2.98 [259] 14 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.32 [340]   PB 14 Pool 1  
Ljungberg Järmén, Ingrid -12 1 183  PB 31
60 m häck (68,6 cm) brutit  Heat 3
Höjd 1.06 [467] 11 Pool 1
Längd (zon) 3.01 [269] 13 Pool 1
Kula (2,0 kg) 6.16 [447]   PB 3 Pool 1  
Malmberg, Emma -12 1 583  PB 27
60 m häck (68,6 cm) 13.49 [478] PB 4 Heat 5
Höjd 1.03 [430] PB 12 Pool 1
Längd (zon) 3.14 [315] 10 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.47 [360] 7 Pool 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F15
[3] - Klubbrekord i klassen M22
[4] - Heat3
[5] - Heat 3
[6] - Heat
[7] - Heat 4
[8] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: grenres saknas
 2024-02-05 (må)  | DSA Elit kast inne, Falu Tennis- och friidrottscen, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 21.22      2 Final    
 2024-02-04 (sö)  |  Jaguar Invitational, Birmingham Metro CrossPlex, Birmingham AL
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav M22 » Borgius, Teodor -03 4.77      2 Final    
 2024-02-04 (sö)  | Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
  P/F 11 år och yngre registreras ej
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15   Alberts, Axel -09 8.06    PB 2 Heat 1    
8.25  7 Final
Boman, Julian -10 9.51    PB 5 Heat 4    
» Chang, Nicholas -09 7.68  1 Heat 3
7.76  3 Final
» Djurstedt, Svante -10 8.57    PB 4 Heat 2    
P13 » Barratt Due, Axel -11 9.27  4 Heat 1
» Kotte, Sebastian -11 ej start 
Niklasson, Tage -11 8.88  2 Heat 2
  8.85    PB 3 Final    
» Szulkin, Olek -11 9.57  5 Heat 1
P12 » Chang, Alexander -12 8.65  PB 1 Heat 4
  8.74      1 Final    
Gautier Lissert, Axel -12 11.07  PB 7 Heat 4
» Sternlind, Folke -12 ej start 
F15 » Sternlind, Tyra -09 ej start             
F13 » Håkansson, Amanda -11 9.11  4 Heat 1
» Saav, Laura -11 ej start 
» Tholander, Signe -11 8.37  1 Heat 1
  8.35    PB 1 Final    
» Wilkinson, Isabella -11 ej start 
F12 Nordberg, Judith -12 10.33  6 Heat 1
800 m P13 » Szulkin, Olek -11 ej start             
P12 » Sternlind, Folke -12 2:51.15  4 Final A
F13 Grahn, Ellenor -11 2:34.53    PB 2 Final A    
F12 Nordberg, Judith -12 ej start 
1 000 m P15 » Janson, Ivar -10 ej start             
F15 » Strömö, Hedda -10 3:22.56  PB 3 Final A
60 m häck (83.8 cm) P15   Boman, Julian -10 12.38    PB 6 Heat 1    
12.42  7 Final
» Chang, Nicholas -09 9.25  PB 1 Heat 2
  9.29      1 Final    
» Djurstedt, Svante -10 12.41  PB 3 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P13 » Barratt Due, Axel -11 10.81      1 Heat 1    
10.89  1 Final
» Kotte, Sebastian -11 10.99  1 Heat 2
  11.07      2 Final    
Niklasson, Tage -11 ej start 
» Szulkin, Olek -11 11.73  PB 2 Heat 1
  11.73      4 Final    
F15 » Strömö, Hedda -10 11.31  PB 5 Heat 1
60 m häck (68,6 cm) F13 » Attersand, Moa -11 ej start             
» Håkansson, Amanda -11 22.07  5 Heat 2
» Tholander, Signe -11 10.23  1 Heat 3
  10.79      5 Final    
» Wilkinson, Isabella -11 11.09  4 Heat 3
11.02  PB 8 Final
Höjd P13 » Barratt Due, Axel -11 1.45      1 Final    
» Kotte, Sebastian -11 1.32  PB 5 Final
  1.23      9     [¤]
Niklasson, Tage -11 1.23  8 Final [¤]
P12 » Chang, Alexander -12 1.46  PB 1 Final A
Gautier Lissert, Axel -12 ej start             
Wilkinson, Oliver -13 ej start 
F13 » Attersand, Moa -11 ej start 
» Håkansson, Amanda -11 1.32      6 Final A    
» Saav, Laura -11 ej start 
Stav P13 » Barratt Due, Axel -11 1.65    PB 4 Mixed 1    
» Kotte, Sebastian -11 1.95  PB 5 Mixed 2
Niklasson, Tage -11 2.05    PB 3 Mixed 2    
» Szulkin, Olek -11 1.95  PB 4 Mixed 2
F13 » Attersand, Moa -11 1.85  PB 1 Mixed 1
» Wilkinson, Isabella -11 1.95  PB 4 Mixed 2
Längd P15   Alberts, Axel -09 4.79      10 Final A    
Boman, Julian -10 3.65  PB 9
» Chang, Nicholas -09 5.47      3 Final A    
» Djurstedt, Svante -10 4.34  3 Final B
F15 » Sternlind, Tyra -09 4.75  3 Final A
» Strömö, Hedda -10 ej start 
Kula (4,0 kg) P15   Boman, Julian -10 6.76    PB 10      
» Djurstedt, Svante -10 9.20  PB 3 Final
Kula (3,0 kg) P13   Niklasson, Tage -11 ej start             
P12 » Chang, Alexander -12 8.23  PB 1 Final
» Sternlind, Folke -12 ej start             
F15 » Sternlind, Tyra -09 9.98  1 Final A
» Strömö, Hedda -10 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 » Saav, Laura -11 ej start             
» Tholander, Signe -11 8.60  PB 1 Final B
» Wilkinson, Isabella -11 9.88  PB 1 Final B
Not
[¤] - Efteranmäld
 2024-02-03/04 (lö-sö)  | Växjö Inomhuskast, Växjö Tipshall, Växjö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Kula (7,26 kg) MS » Sundberg, Martin -03 14.08    SB 5 Final  
Kula (5,0 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 11.65      12    
Kula (4,0 kg) F19 » Forsell, Ellen -06 11.43    PB 11    
Diskus (2,0 kg) MS » Sundberg, Martin -03 42.36    PB 5 Final  
Diskus (1,5 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 47.93    PB 1 Final  
Vikt (11,34 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 16.37    PB 6 Final  
Vikt (9,08 kg) F19 » Forsell, Ellen -06 13.63    PB 8 Final  
 2024-02-02/04 (fr-sö)  | Göteborg inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 14.83    SB 2 Final  
 2024-02-03 (lö)  | Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Borg, Jonatan -03 7.00      2 Heat 3    
6.95  SB 2 Final
Egenaonu, Meso JE -07 7.39    PB 3 Heat 2    
Komesha, Samuel -07 7.62  5 Heat 1
Larsson, John -08 7.60  PB 5 Heat 3
Miljateig, Leo -08 ej start             
Samson, Alexander -07 8.14  6 Heat 1
KS Chrona, Ebba -08 ej start 
Håkansson, Sofia -07 9.77      6 Heat 2    
» Sillén, Linnéa -07 8.59  PB 5 Heat 1
8.63  7 Final
Vallin, Emmy -08 9.41  PB 7 Heat 1
200 m MS   Egenaonu, Meso JE -07 24.79    PB 3 Final    
KS Vallin, Emmy -08 ej start 
400 m MS » Alteskog, Erik -06 62.60    PB 3 D-final    
» Berglind, Alfred -06 52.84  SB 3 C-final
» Herre, Filip -06 51.06    SB 1 D-final    
Jungefors, Elias -08 59.17  PB 2 D-final
KS Johansson, Ella -07 58.24  PB 4 B-finaL
1 500 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:25.26    PB 5 D-final    
Rowland, Simon -87 4:20.75  PB 3 D-final
KS » Grahn, Olivia -06 4:53.62      8 A-final    
» Ramberg, Filippa -97 ej start 
60 m häck (106,7 cm) MS » Moberg, Markus -03 ej start             
60 m häck (83.8 cm) KS   Chrona, Ebba -08 ej start             
» Jabbour, Lii -06 9.08  3 Heat 2
» Sahlqvist, Esther -06 8.56  1 Heat 2
» Sahlqvist, Esther -06 8.49  [1] PB 3 Final
Höjd MS   Emfel, Tom -06 1.74    PB 6 Final    
Samson, Alexander -07 1.56  7 Final
KS » McCarthy, Maja -06 1.53  7 Final [¤]
Stav MS » Håkansson, Theodor -08 4.15    PB 12      
» Wilkinson, Benjamin -08 ej start 
KS » Hellstadius, Alannah -04 ej res 
Längd MS   Egenaonu, Meso JE -07 5.50    PB 12      
» Gullberg, Aron -06 6.30  PB 6 Final [¤]
» Kapell, Elias -06 7.22      6 Final GP    
Komesha, Samuel -07 6.22  8 Final
Miljateig, Leo -08 4.99  13
» Roslund, Anton -07 6.26      7 Final   [¤]
Samson, Alexander -07 4.88  PB 14
» Wall, Niklas -03 7.19  1 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 ej start             
KS » Attersand, Alva -07 4.33  12
» Freeman, Molly -02 ej start 
Håkansson, Sofia -07 3.90      13      
» Jansson, Agnes -05 5.38  SB 3 Final
Johansson, Ella -07 5.30  PB 6 Final [¤]
» Sillén, Linnéa -07 4.39      11      
Vallin, Emmy -08 3.60  PB 14
Tresteg KS » Attersand, Alva -07 9.83    PB 9      
» Jakobsson, Ylva -98 ej start 
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 20.61      2 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[¤] - Efteranmäld
 2024-01-31 (on)  | Turebergs Explosiva #3, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m MS   Pathiakis, Nikolaos -98 53.59      3 Final B    
1 000 m KS   Grahn, Ellenor -11 3:22.54    PB 2 Final    
 2024-01-29 (må)  | DSA Elit 3, Falu Tennis- och friidrottscen, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 21.38    SB 2 Final    
 2024-01-27/28 (lö-sö)  | Pallasspelen, Atleticum, Malmö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m häck (106,7 cm) MS » Moberg, Markus -03 8.22      2 Heat 1  
15.21  8 Final
 2024-01-27/28 (lö-sö)  | Götas ungdomsspel, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m F17   Johansson, Ella -07 26.27    PB 1 A-final  
» Lindberg, My -08 ej start 
400 m KS   Johansson, Ella -07 58.29    PB 1 Final C  
60 m häck (76,2 cm) F17 » Lindberg, My -08 8.98      3 Final  
Höjd F17   Johansson, Ella -07 1.59    PB 1 Final  
Kula (3,0 kg) F17   Johansson, Ella -07 10.87    SB 6 Final  
 2024-01-26/28 (fr-sö)  | Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
  P/F 11 och yngre registreras ej
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Kapell, Elias -06 7.09      2 Heat 4  
P17 Boateng, Cedric -07 7.47  2 Heat 2 fr
  7.38      6 Final fr  
» Håkansson, Theodor -08 7.73  PB 5 Heat 1 fr
» Wahlberg, Ricky -08 7.76  PB 6 Heat 1 fr
» Wilkinson, Benjamin -08 7.73      4 Heat 2 fr  
P15 » Borg, Jonatan M -09 7.74  2 Heat 1
7.68  PB 4 Final
P13 » Axelsson, Ville -11 9.25    PB 3 Heat 3  
» Barratt Due, Axel -11 9.40  6 Heat 2
Jansson, Julian -11 9.93  PB 3 Heat 4 [¤]
» Kotte, Sebastian -11 ej start        Heat 2  
Lundström, Tore -11 10.19  PB 6 Heat 4 [¤]
Niklasson, Tage -11 9.02  PB 1 Heat 3
Stridh, Hugo -11 ej start        Heat 4  
P12 » Sternlind, Folke -12 9.79  4 Heat 1
F17 » Sparv, Tyra -08 8.16  SB 1 Heat 2 fr
  ej start        Final fr  
F15 » Fagerström, Gwen -09 8.01  1 Heat 4
7.87  PB 1 Final
» Lönn, Malva -09 8.16  PB 1 Heat 5
  8.16      4 Final  
Palmheden, Lisa -09 8.43  2 Heat 5
8.42  PB 6 Final
» Sternlind, Tyra -09 8.71    PB 2 Heat 1  
» Tuzovic, Stella -09 8.90  PB 4 Heat 3
F13 » Attersand, Moa -11 9.27  SB 2 Heat 3
» Dahl, Ebba -11 9.12      8 Heat 1  
Furmarker, Esther -11 9.24  PB 1 Heat 4
» Håkansson, Amanda -11 9.07  PB 1 Heat 2
» Jildell Reichardt, Erika -11 9.60    PB 3 Heat 4  
Juhlin, Lovis -11 10.23  PB 4 Heat 5
Passero, Lara -11 9.40  7 Heat 2
Rillbert, Ylva -11 9.84    PB 1 Heat 5  
» Saav, Laura -11 ej start  Heat 2
Sandberg, Emmie -11 10.61  PB 7 Heat 5
Sundberg Rahm, Agnes -11 9.34    SB 6 Heat 2  
» Tholander, Signe -11 8.45  3 Heat 1
» Wilkinson, Isabella -11 9.43  PB 6 Heat 3
Zeffer, Siri -11 9.19  PB 2 Heat 2
200 m MS » Kapell, Elias -06 ej start           
P17 » Camarstrand, Felix -08 25.22  PB 2 D-final
» Wahlberg, Ricky -08 ej start        D-final  
» Wilkinson, Benjamin -08 24.73  PB 3 B-final
F15 » Fagerström, Gwen -09 25.20  PB 1 A-final
» Lönn, Malva -09 26.39    PB 1 B-final  
» Sternlind, Tyra -09 ej start  E-final
400 m MS » Berglind, Alfred -06 54.59      1 D-final fr  
» Herre, Filip -06 ej start  fr
» Sallnäs, Anton -06 ej start          fr  
F17 » Borg, Matilda -07 58.79  SB 1 A-final fr
» Sparv, Tyra -08 ej start  fr
600 m P13 » Barratt Due, Axel -11 2:01.50    PB 2 B-final  
Jansson, Julian -11 2:26.02  6 B-final
» Kotte, Sebastian -11 1:56.13      6 A-final  
Lundström, Tore -11 2:21.67  PB 5 B-final
P12 » Sternlind, Folke -12 2:08.39  PB 6 Final
F13 » Jildell Reichardt, Erika -11 2:13.44    PB 6 B-final  
Juhlin, Lovis -11 2:14.16  PB 7 B-final
Sundberg Rahm, Agnes -11 ej start  B-final
» Tholander, Signe -11 1:54.11  PB 5 A-final
800 m MS » Hall, Neo -06 1:58.67    PB 6 A-final  
1 000 m P15 » Janson, Ivar -10 2:50.70  [2] PB 4 Final  
F15 » Järvinen, Hilda -10 3:14.63  5 Final
1 500 m P17 » Bélec, Christoffer -07 4:44.83    PB 5 Final  
F17 Selsborg, Lilly -08 5:22.13  PB 1 Final
60 m häck (99,1 cm) P19 » Gullberg, Aron -06 8.75      6 Final  
diskad  Extralopp
» Kapell, Elias -06 8.32  2 Final
8.33  3 Extralopp
60 m häck (91,4 cm) P17 » Camarstrand, Felix -08 9.92      5 Heat 2  
» Håkansson, Theodor -08 8.62  2 Heat 1
  8.65      3 Final  
» Johansson, Hannes -07 ej start 
» Wilkinson, Benjamin -08 8.80  2 Heat 2
8.70  PB 4 Final
60 m häck (83.8 cm) KS » Jabbour, Lii -06 9.00      3 Heat 3  
ej start  Final
» Sahlqvist, Esther -06 8.53  2 Heat 2
ej start  Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Axelsson, Ville -11 12.83    PB 6 Heat 2  
» Barratt Due, Axel -11 11.09  4 Heat 1
Jansson, Julian -11 14.26    PB 8 Heat 3  
» Kotte, Sebastian -11 11.26  6 Heat 1
Lundström, Tore -11 13.53  PB 7 Heat 3
Niklasson, Tage -11 11.25    PB 2 Heat 2  
F15 » Lönn, Malva -09 9.13  1 Heat 1
8.99  PB 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Attersand, Moa -11 12.06      6 Heat 2  
» Dahl, Ebba -11 12.11  4 Heat 3
Furmarker, Esther -11 11.08    PB 1 Heat 3  
» Håkansson, Amanda -11 10.47  5 Heat 1
» Jildell Reichardt, Erika -11 12.41  PB 2 Heat 4
Juhlin, Lovis -11 13.85    PB 3 Heat 4  
Passero, Lara -11 12.23  PB 6 Heat 3
Sandberg, Emmie -11 14.99  5 Heat 4
» Tholander, Signe -11 10.49      6 Heat 1  
» Wilkinson, Isabella -11 11.19  5 Heat 2
Höjd P17 » Roslund, Anton -07 ej start           
» Wahlberg, Ricky -08 1.71  PB 6 Final [¤]
P13 » Axelsson, Ville -11 1.25      10    
» Barratt Due, Axel -11 1.46  3 Final
» Kotte, Sebastian -11 ej start 
Lundström, Tore -11 1.20    PB 17    
Niklasson, Tage -11 1.30  PB 9
Stridh, Hugo -11 1.20  14
KS » Johansson, Tuva -06 ej start           
» McCarthy, Maja -06 1.55  5 Final
F15 » Finbom Höglund, Leia -09 1.25  SB 20
» Roslund, Agnes -09 1.40      14    
» Tuzovic, Stella -09 1.40  10
F13 » Attersand, Moa -11 1.20  12 Pool 1
» Dahl, Ebba -11 1.34      4 Pool 1  
Furmarker, Esther -11 1.34  PB 5 Pool 1
» Håkansson, Amanda -11 1.34  PB 7 Pool 1
» Jildell Reichardt, Erika -11 1.15    PB 13 Pool 1  
Juhlin, Lovis -11 1.05  SB 17 Pool 1
Passero, Lara -11 1.30  PB 8 Pool 1
» Rabe, Emma -11 ej res        Pool 1  
» Rabe, Kajsa -11 1.10  16 Pool 1
Rillbert, Ylva -11 1.15  PB 6 Pool 2
» Saav, Laura -11 ej start        reserv  
Sundberg Rahm, Agnes -11 1.34  PB 6 Pool 1
Stav MS » Hackett, Quincy -07 4.51    PB 3 Pool 2  
» Håkansson, Theodor -08 4.01  9 Pool 2
» Wilkinson, Benjamin -08 4.01      8 Pool 2  
» Wolgast, Albin -08 3.41  PB 10 Pool 1
Längd MS » Kapell, Elias -06 7.37  [3] PB 1 Final  
» Wall, Niklas -03 7.24  PB 3 Final
P17 Boateng, Cedric -07 4.86    PB 15    
» Camarstrand, Felix -08 5.52  PB 12 [¤]
» Håkansson, Theodor -08 5.66  PB 9
» Roslund, Anton -07 6.27      1 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 5.62  10
KS » Jansson, Agnes -05 5.28  SB 11 Pool 2
» Johansson, Tuva -06 ej start           
» McCarthy, Maja -06 5.09  PB 4 Pool 1
F17 » Sparv, Tyra -08 ej start 
F15 » Fagerström, Gwen -09 5.70    PB 1 Final  
» Lönn, Malva -09 ej start 
Palmheden, Lisa -09 5.15  PB 2 Final
» Sternlind, Tyra -09 5.02      5 Final  
» Tuzovic, Stella -09 ej res 
Längd (zon) P13 » Axelsson, Ville -11 4.38    PB 4 Pool 2  
» Barratt Due, Axel -11 4.42  3 Pool 2
Jansson, Julian -11 3.39    PB 10 Pool 2 [¤]
» Kotte, Sebastian -11 4.45  2 Pool 2
Lundström, Tore -11 3.58  PB 9 Pool 2
Niklasson, Tage -11 4.19    PB 6 Pool 2  
Stridh, Hugo -11 3.66  PB 8 Pool 2
F13 » Attersand, Moa -11 4.01  9 Pool 1
» Dahl, Ebba -11 4.27    PB 6 Pool 1  
Furmarker, Esther -11 3.92  PB 10 Pool 1
» Håkansson, Amanda -11 4.29  PB 4 Pool 1
» Jildell Reichardt, Erika -11 4.13    PB 7 Pool 1  
Juhlin, Lovis -11 3.47  PB 13 Pool 1 fr
Passero, Lara -11 4.10  PB 8 Pool 1
» Rabe, Emma -11 3.44    PB 14 Pool 1  
» Rabe, Kajsa -11 3.69  PB 11 Pool 1
Rillbert, Ylva -11 3.75  PB 11 Pool 2
» Saav, Laura -11 ej start        reserv  
Sandberg, Emmie -11 3.31  PB 15 Pool 1
» Tholander, Signe -11 4.89  PB 1 Pool 1
» Wilkinson, Isabella -11 4.28    PB 5 Pool 1  
Zeffer, Siri -11 3.56  PB 12 Pool 1
Tresteg MS   Emfel, Tom -06 12.30      8 Final fr  
P17 » Camarstrand, Felix -08 12.72  PB 4 Final fr
» Roslund, Anton -07 12.89      1 Final fr  
KS » Jabbour, Lii -06 11.40  SB 6 Final fr
» Jakobsson, Ylva -98 ej start  fr
F15 » Fagerström, Gwen -09 11.51    PB 1 Final  
» Järvinen, Hilda -10 ej start 
» Roslund, Agnes -09 8.47  PB 11
» Tuzovic, Stella -09 ej start 
Tresteg (zon) P13 » Barratt Due, Axel -11 9.35    PB 6 Final  
Jansson, Julian -11 7.42  PB 18
» Kotte, Sebastian -11 9.91    PB 4 Final  
Lundström, Tore -11 7.57  PB 17
Niklasson, Tage -11 9.25  PB 8 Final
P12 Kotte, Axel -13 6.75    PB 8 Final [¤]
» Sternlind, Folke -12 6.94  PB 7 Final
Wilkinson, Oliver -13 8.82  PB 1 Final
F13 » Attersand, Moa -11 9.13    PB 7 Final  
Furmarker, Esther -11 8.98  PB 8 Final
» Håkansson, Amanda -11 9.53  PB 5 Final
Juhlin, Lovis -11 7.76    PB