HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2024-05-05
Inne för 2024 Resultatdatum: 2024-03-24
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 30 m
resultat     namn klass datum   tävling
4.56  » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.59  » Håkansson, Theodor -08 P16 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m - SM-kvalgränser: [ MS=7.00 | M22=7.18 | P19=7.25 | P17=7.45 | P16=7.55 | P15=7.75 ]
resultat     namn klass datum   tävling
6.87  [1,2] » Kapell, Elias -06 P18 2024-02-24 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
6.95  [1,3] » Borg, Jonatan -03 M22 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.25      Egenaonu, Meso JE -07 P17 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.34      Boateng, Cedric -07 P17 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.43      Komesha, Samuel -07 P17 2024-02-24 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
7.44    » Roslund, Anton -07 P17 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.46  » Gullberg, Aron -06 P18 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.47  Joshua Eze Egenaonu, Meso -07 P17 2024-01-28 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
7.55    » Förnestig, Frank -98 MS 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.58  Emfel, Tom -06 P18 2024-01-14 » Örebro Indoor Games, Tybblelundsspelen, Örebro
7.60  Larsson, John -08 P16 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.64    » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.64    » Borg, Jonatan M -09 P15 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.66    » Chang, Nicholas -09 P15 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.72    » Wahlberg, Ricky -08 P16 2024-03-10 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
7.73  » Håkansson, Theodor -08 P16 2024-01-26 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
7.77  Lundquist Fyrk, Otto -08 P16 2024-01-28 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
7.78    » Mancinella, Alessandro -09 P15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.87  Redin, Fredrik -07 P17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.04  Ragnarsson, Frank -08 P16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.06      Alberts, Axel -09 P15 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.10  Samson, Alexander -07 P17 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.39  » Dahlberg, Gabriel -10 P14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.43    » Djurstedt, Svante -10 P14 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
8.45  Miljateig, Leo -08 P16 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.65  [4] Chang, Alexander -12 P12 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.73      Martínez Eriksson, Gabriel -09 P15 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.79  Niklasson, Tage -11 P13 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.94  Lindelöf, Cesar -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.97      Palm, Ruben -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.00  » Kotte, Sebastian -11 P13 2024-03-23 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
9.10  » Axelsson, Ville -11 P13 2024-03-23 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
9.19      Wilkinson, Oliver -13 P11 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.23  Källander, Malte -12 P12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.24  » Barratt Due, Axel -11 P13 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.24      Vall, Leo -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.37  Enocksson, Adam -12 P12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.40  Junestad, Hugo -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.51      Boman, Julian -10 P14 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.55  » Szulkin, Olek -11 P13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
9.56  Skeppstedt, Sixten -12 P12 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.60      Lager, Olof -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.61  » Sternlind, Folke -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.71  Gawell, Hugo -07 P17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.75      Andersson, Tage -12 P12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.92  Mandic Andersson, Noah -12 P12 2024-03-23 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
9.93  Jansson, Julian -11 P13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.99      Persson, Elis -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.10  Östholm, Assar -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.12  Bedow Skölde, Ove -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.14      Freyling, Theodor -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.19  Lundström, Tore -11 P13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
10.27  Öijerstedt, Malte -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.28      Skalberg, Liam -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.68  Kayat, Felix -12 P12 2024-03-23 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
10.73  Casey, Carl -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.83      Skalberg, Noel -13 P11 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.07  Gautier Lissert, Axel -12 P12 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.46  Tornier Tormo, Evan -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
11.66  Robertson, Alfred -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
               
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.40 | P15=25.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
22.92  [1] » Borg, Jonatan -03 M22 2024-01-13 » Örebro Indoor Games, Tybblelundsspelen, Örebro
23.79  Boateng, Cedric -07 P17 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
24.07  [2] » Borg, Jonatan M -09 P15 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
24.13  Pathiakis, Nikolaos -98 MS 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
24.73  » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
24.79      Egenaonu, Meso JE -07 P17 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
24.90  » Wahlberg, Ricky -08 P16 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
25.22  » Camarstrand, Felix -08 P16 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
25.47    » Chang, Nicholas -09 P15 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
25.55  Lundquist Fyrk, Otto -08 P16 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
26.76  Alberts, Axel -09 P15 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.04    » Dahlberg, Gabriel -10 P14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.99  Hörstedt, Arvid -10 P14 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.38  » Heinonen, Klaus -10 P14 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.56    » Axelsson, Ville -11 P13 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.17  » Kotte, Sebastian -11 P13 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
30.88  » Barratt Due, Axel -11 P13 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
31.24      Niklasson, Tage -11 P13 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.70  Junestad, Hugo -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
32.66  » Szulkin, Olek -11 P13 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
33.34      Skeppstedt, Sixten -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
33.35  Vall, Leo -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
34.33  Marmeys, Lucas -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
34.84      Östholm, Assar -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
35.06  » Freyling, Albin -10 P14 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
36.06  Bedow Skölde, Ove -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
36.41      Persson, Elis -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
38.78  Casey, Carl -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
40.04  Tornier Tormo, Evan -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
               
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=50.00 | M22=52.00 | P19=52.50 | P17=53.80 | P16=55.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
49.15  [1,2,3] » Herre, Filip -06 P18 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
51.68    » Hall, Neo -06 P18 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
52.84    » Berglind, Alfred -06 P18 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
53.00  Pathiakis, Nikolaos -98 MS 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
55.08  » Borg, Jonatan M -09 P15 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
55.59    » Sundström, Hugo -06 P18 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
55.81  Lundquist Fyrk, Otto -08 P16 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
56.00  » Sallnäs, Anton -06 P18 2024-01-14 » Örebro Indoor Games, Tybblelundsspelen, Örebro
59.17      Jungefors, Elias -08 P16 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
62.60  » Alteskog, Erik -06 P18 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 600 m
resultat     namn klass datum   tävling
1:35.32  » Janson, Ivar -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:53.87  » Kotte, Sebastian -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:54.78      Palm, Ruben -12 P12 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:57.51  Chang, Alexander -12 P12 2024-03-24 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
1:58.05  » Heinonen, Klaus -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:00.01    » Szulkin, Olek -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:00.07  Gusting, Andreas -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:01.50  » Barratt Due, Axel -11 P13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
2:03.16    » Sternlind, Folke -12 P12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:05.66  Junestad, Hugo -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:06.19  Marmeys, Lucas -12 P12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:09.39    » Djurstedt, Svante -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:09.39  Öijerstedt, Malte -12 P12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:12.68  Andersson, Tage -12 P12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:13.26    » Dahlberg, Gabriel -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:13.88  Bedow Skölde, Ove -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:17.73  Stridh, Hugo -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:18.60      Östholm, Assar -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:19.08  Vall, Leo -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:19.86  Persson, Elis -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:21.67      Lundström, Tore -11 P13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
2:24.71  Jansson, Julian -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:26.33  » Axelsson, Ville -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:27.15  Tornier Tormo, Evan -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
               
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:57.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1:58.49  [1] » Hall, Neo -06 P18 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:07.34  » Sallnäs, Anton -06 P18 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:13.07  [2] » Mancinella, Alessandro -09 P15 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:13.13  Jungefors, Elias -08 P16 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:14.74  » Sundström, Hugo -06 P18 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:23.29  [3]   Palm, Joar -79 M45 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:24.97  » Alteskog, Erik -06 P18 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:26.13  Ragnarsson, Frank -08 P16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:32.14    » Chang, Nicholas -09 P15 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:40.94  » Kotte, Sebastian -11 P13 2024-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:41.49  Redin, Fredrik -07 P17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:49.00    » Szulkin, Olek -11 P13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
2:50.79  » Sternlind, Folke -12 P12 2024-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:52.01  Junestad, Hugo -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:53.32    » Barratt Due, Axel -11 P13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
2:55.37  Persson, Elis -12 P12 2024-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:56.92  Chang, Alexander -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:58.15      Marmeys, Lucas -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:58.16  Skalberg, Liam -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:58.86  » Håkansson, Theodor -08 P16 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3:01.81      Gawell, Hugo -07 P17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:01.83  Vall, Leo -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:02.72  Öijerstedt, Malte -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:03.65    » Axelsson, Ville -11 P13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
3:04.58  Östholm, Assar -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:08.26  Skalberg, Noel -13 P11 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:13.07  Tornier Tormo, Evan -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
               
 1 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=3:00.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
2:50.14  [1] » Kapell, Elias -06 P18 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:50.23  » Janson, Ivar -10 P14 2024-03-09 » Tybblelundsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
2:52.74  [2] » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:58.86  » Håkansson, Theodor -08 P16 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3:22.60  Öhman, Tobias -77 M45 2024-02-17 » VSM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
4:02.17  » Freyling, Albin -10 P14 2024-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
               
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=4:02.00 | M22=4:20.00 | P19=4:20.00 | P17=4:30.00 | P16=4:40.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4:20.14  [1] Rowland, Simon -87 M35 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4:25.26  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4:39.11      Jungefors, Elias -08 P16 2024-03-24 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
4:44.83  » Bélec, Christoffer -07 P17 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
4:47.48  Andersson, Alexander -97 MS 2024-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4:56.73  [2] Palm, Joar -79 M45 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
               
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=8:35.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
9:17.22  [1] Rowland, Simon -87 M35 2024-01-27 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friirottshall, Sollentuna
9:40.24  Brunnstedt, Kalle -95 MS 2024-01-28 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
9:43.45    » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2024-01-27 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friirottshall, Sollentuna
9:44.70  Lindelöw, Viktor -95 MS 2024-01-28 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
10:41.10  [2] Palm, Joar -79 M45 2024-01-28 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
10:47.13  » Skugghall, Hannes -92 MS 2024-01-27 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friirottshall, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
               
 60 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=8.55 | M22=8.85 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.21  [1] » Moberg, Markus -03 M22 2024-01-14 » Sprinterträffen, IFK-hallen, Lund
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
               
 60 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=8.85 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.29  [1] » Kapell, Elias -06 P18 2024-01-13 » Örebro Indoor Games, Tybblelundsspelen, Örebro
8.65  [2] » Gullberg, Aron -06 P18 2024-01-13 » Örebro Indoor Games, Tybblelundsspelen, Örebro
9.77  Öhman, Tobias -77 M45 2024-02-17 » VSM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
               
 60 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=9.05 | P16=9.15 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.53  [1] » Håkansson, Theodor -08 P16 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.60  [2] » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.43    » Camarstrand, Felix -08 P16 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.65  Redin, Fredrik -07 P17 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
               
 60 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=9.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.54    » Mancinella, Alessandro -09 P15 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.25    » Chang, Nicholas -09 P15 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.02    » Dahlberg, Gabriel -10 P14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.38  Boman, Julian -10 P14 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.41  » Djurstedt, Svante -10 P14 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
9.96  » Dahlberg, Gabriel -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.31  Gusting, Andreas -11 P13 2023-12-03 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.37    » Janson, Ivar -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.55  » Kotte, Sebastian -11 P13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
10.58  Niklasson, Tage -11 P13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
10.75    » Barratt Due, Axel -11 P13 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.91  Chang, Alexander -12 P12 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.21  » Szulkin, Olek -11 P13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
11.59    » Djurstedt, Svante -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.59  » Heinonen, Klaus -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.29  Anglem, Max -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.33    » Axelsson, Ville -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.34  Skeppstedt, Sixten -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.24  Perillo, Oliver -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.25      Vall, Leo -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.26  Stridh, Hugo -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.30  Andersson, Tage -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.36      Källander, Malte -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.50  Lundström, Tore -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.60  Casey, Carl -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.82      Junestad, Hugo -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.82  Persson, Elis -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.95  Roslund, Max -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.04      Simberg, Vidar -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.26  Jansson, Julian -11 P13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
14.35  Mandic Andersson, Noah -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.46      Östholm, Assar -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.63  Freyling, Theodor -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.67  Ljungberg, Filip -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
15.44  Simberg, Eskil -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
9.94  Gusting, Andreas -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.80  » Kotte, Sebastian -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.82    » Barratt Due, Axel -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.85  Williams, Alex -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.62  » Szulkin, Olek -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.82      Lundström, Tore -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.18  Jansson, Julian -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=2.00 | M22=1.85 | P19=1.82 | P17=1.76 | P16=1.74 | P15=1.65 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1.83    » Roslund, Anton -07 P17 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.81    » Wahlberg, Ricky -08 P16 2024-03-10 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
1.79    » Kapell, Elias -06 P18 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.74  Emfel, Tom -06 P18 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.69  Öhman, Tobias -77 M45 2024-02-17 » VSM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.67    » Håkansson, Theodor -08 P16 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.64  » Mancinella, Alessandro -09 P15 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.60  Redin, Fredrik -07 P17 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.56      Samson, Alexander -07 P17 2024-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
1.52  » Chang, Nicholas -09 P15 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.52  » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.49  [1]   Chang, Alexander -12 P12 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.48  Gusting, Andreas -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.48  » Barratt Due, Axel -11 P13 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.45      Ragnarsson, Frank -08 P16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.36  » Szulkin, Olek -11 P13 2023-12-03 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.36  Andersson, Tage -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.32    » Kotte, Sebastian -11 P13 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  » Axelsson, Ville -11 P13 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  Niklasson, Tage -11 P13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.28      Vall, Leo -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28  Wilkinson, Oliver -13 P11 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27  Skeppstedt, Sixten -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.25      Palm, Ruben -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.25  Östholm, Assar -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.25  Junestad, Hugo -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.25      Öijerstedt, Malte -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.24  Övermo, Alfred -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.24  Stridh, Hugo -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.23    » Sternlind, Folke -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.21  Roslund, Max -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20  Lager, Olof -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20      Lundström, Tore -11 P13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.18  Anglem, Max -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.18  Källander, Malte -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.17      Mandic Andersson, Noah -12 P12 2024-03-24 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
1.16  Williams, Alex -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.12  Freyling, Theodor -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.10      Kotte, Axel -13 P11 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.10  Tornier Tormo, Evan -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.09  Simberg, Vidar -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08      Kulin Ekstrand, Charlie -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  Skalberg, Liam -12 P12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  Skalberg, Noel -13 P11 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.05      Casey, Carl -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.05  Persson, Elis -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.05  Simberg, Eskil -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.05      Robertson, Alfred -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.00  Jansson, Julian -11 P13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.00  Ljungberg, Filip -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
               
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.70 | M22=4.00 | P19=3.95 | P17=3.60 | P16=3.45 | P15=3.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
5.17  [1,2] » Borgius, Teodor -03 M22 2024-01-12 » LSU Purple Tiger, LSU Carl Maddox Fieldhouse, LA USA
4.54  [3,4] » Hackett, Quincy -07 P17 2024-02-24 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
4.37  [5,6] » Kapell, Elias -06 P18 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
4.29  [7] » Gullberg, Aron -06 P18 2024-02-24 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
4.22  [8] » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
4.15  [9] » Håkansson, Theodor -08 P16 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.03  » Fältström, Love -91 MS 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.41  » Wolgast, Albin -08 P16 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
2.48    » Mancinella, Alessandro -09 P15 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.48  » Heinonen, Klaus -10 P14 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
2.28  Hörstedt, Arvid -10 P14 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.18    » Borg, Jonatan M -09 P15 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.17  » Chang, Nicholas -09 P15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.13  Niklasson, Tage -11 P13 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.12    » Kotte, Sebastian -11 P13 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
2.12  » Szulkin, Olek -11 P13 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
1.65  » Barratt Due, Axel -11 P13 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[9] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
               
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=6.95 | M22=6.50 | P19=6.40 | P17=6.10 | P16=5.90 | P15=5.60 ]
resultat     namn klass datum   tävling
7.39  [1,2] » Kapell, Elias -06 P18 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
7.29  [1,3,4] » Wall, Niklas -03 M22 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
6.55  [5] » Roslund, Anton -07 P17 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
6.42  [6]   Komesha, Samuel -07 P17 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
6.30  » Gullberg, Aron -06 P18 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.26      Egenaonu, Meso JE -07 P17 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
6.13      Joshua Eze Egenaonu, Meso -07 P17 2024-01-28 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
6.06    » Wahlberg, Ricky -08 P16 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
5.99    » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
5.96  [7] » Mancinella, Alessandro -09 P15 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.80  [8] » Chang, Nicholas -09 P15 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
5.66    » Håkansson, Theodor -08 P16 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
5.61  Emfel, Tom -06 P18 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.58  » Torbjörnsson, Adam -05 P19 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.52    » Camarstrand, Felix -08 P16 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
5.41  » Borg, Jonatan M -09 P15 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.40  Öhman, Tobias -77 M45 2024-02-17 » VSM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
5.13      Redin, Fredrik -07 P17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.10  Ragnarsson, Frank -08 P16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.07  Miljateig, Leo -08 P16 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.92    » Dahlberg, Gabriel -10 P14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.88  Samson, Alexander -07 P17 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.86  Boateng, Cedric -07 P17 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
4.81      Alberts, Axel -09 P15 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.57  Martínez Eriksson, Gabriel -09 P15 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.43  » Djurstedt, Svante -10 P14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.33    » Heinonen, Klaus -10 P14 2024-01-27 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
3.80  Boman, Julian -10 P14 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.08  » Freyling, Albin -10 P14 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
               
 Längd (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
5.01  » Janson, Ivar -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.66  » Barratt Due, Axel -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.63    » Dahlberg, Gabriel -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.59  » Kotte, Sebastian -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.54  Gusting, Andreas -11 P13 2023-12-03 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
4.39      Andersson, Tage -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.38  » Axelsson, Ville -11 P13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
4.36  Chang, Alexander -12 P12 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.30  [1]   Wilkinson, Oliver -13 P11 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.27  Hörstedt, Arvid -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.19  Niklasson, Tage -11 P13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
4.16    » Heinonen, Klaus -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.16  » Szulkin, Olek -11 P13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
4.09  Vall, Leo -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
4.07    » Djurstedt, Svante -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.06  » Sternlind, Folke -12 P12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.06  Enocksson, Adam -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
4.04      Skeppstedt, Sixten -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.00  Källander, Malte -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.99  Lager, Olof -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.96      Lindelöf, Cesar -12 P12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.72  Roslund, Max -12 P12 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.66  Stridh, Hugo -11 P13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.61      Mandic Andersson, Noah -12 P12 2024-03-23 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
3.59  Junestad, Hugo -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.58  Lundström, Tore -11 P13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.50      Freyling, Theodor -12 P12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.49  Anglem, Max -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.45  Öijerstedt, Malte -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.39      Jansson, Julian -11 P13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.35  Casey, Carl -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.34  Perillo, Oliver -10 P14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.33      Persson, Elis -12 P12 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
3.33  Hertz, Robin -12 P12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.31  Östholm, Assar -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.22      Simberg, Vidar -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.22  Kayat, Felix -12 P12 2024-03-23 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
3.17  Marmeys, Lucas -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.13      Bedow Skölde, Ove -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.07  Kotte, Axel -13 P11 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.98  Simberg, Eskil -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.96      Robertson, Alfred -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2.92  Tornier Tormo, Evan -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2.83  Ljungberg, Filip -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.20 | M22=13.30 | P19=12.80 | P17=12.30 | P16=11.90 | P15=11.45 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.18    » Ehrlin, Erik -90 MS 2024-02-18 » Inomhus-SM, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad
13.45  [1] » Roslund, Anton -07 P17 2024-02-24 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
12.72  [2] » Camarstrand, Felix -08 P16 2024-01-26 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
12.39  [3] Emfel, Tom -06 P18 2024-01-14 » Örebro Indoor Games, Tybblelundsspelen, Örebro
11.66    » Chang, Nicholas -09 P15 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.50    » Dahlberg, Gabriel -10 P14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.42  » Heinonen, Klaus -10 P14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
               
 Tresteg (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
9.91  » Kotte, Sebastian -11 P13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.35  » Barratt Due, Axel -11 P13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.25      Niklasson, Tage -11 P13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
8.82  [1] Wilkinson, Oliver -13 P11 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
7.57  Lundström, Tore -11 P13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
7.42      Jansson, Julian -11 P13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
6.94  » Sternlind, Folke -12 P12 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
6.75  Kotte, Axel -13 P11 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.10 | M22=12.60 ]
resultat     namn klass datum   tävling
14.60  [1,2] » Sundberg, Martin -03 M22 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.08  Öhman, Tobias -77 M45 2024-02-17 » VSM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.20 ]
resultat     namn klass datum   tävling
13.79  [1] » Kapell, Elias -06 P18 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
13.00  [2] » Holmqvist, Felix -06 P18 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.86  [3] » Gullberg, Aron -06 P18 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
               
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=11.90 | P16=11.65 ]
resultat     namn klass datum   tävling
13.65  [1] » Wahlberg, Ricky -08 P16 2024-03-10 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
13.28  [2] » Bélec, Christoffer -07 P17 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.03    » Hackett, Jumanne -09 P15 2023-12-16 » Julskum Games, Friidrottshallen, Falun
11.08  » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.55  Ilison, Henri -08 P16 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.09    » Håkansson, Theodor -08 P16 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.45  » Wolgast, Albin -08 P16 2023-12-16 » Julskinkekastet, Westinghouse Arena, Västerås
9.33  Ragnarsson, Frank -08 P16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.23      Redin, Fredrik -07 P17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.95  Egenaonu, Meso JE -07 P17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.55  Gawell, Hugo -07 P17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
               
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=11.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
14.71    » Hackett, Jumanne -09 P15 2024-03-10 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
10.56  » Mancinella, Alessandro -09 P15 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.85    » Borg, Jonatan M -09 P15 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.20  » Djurstedt, Svante -10 P14 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.05  » Chang, Nicholas -09 P15 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
6.76      Boman, Julian -10 P14 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.93  » Freyling, Albin -10 P14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
9.78  Junestad, Hugo -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
8.94  [1] Chang, Alexander -12 P12 2024-03-24 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
8.08    » Kotte, Sebastian -11 P13 2024-03-23 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
7.24  » Barratt Due, Axel -11 P13 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.01  Niklasson, Tage -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.89    » Szulkin, Olek -11 P13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
6.88  Mandic Andersson, Noah -12 P12 2024-03-24 » Sista Chansen, Storänshallen, Huddinge
6.65  [2] Wilkinson, Oliver -13 P11 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.60    » Sternlind, Folke -12 P12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.53  » Axelsson, Ville -11 P13 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
6.28  Vall, Leo -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
6.18      Enocksson, Adam -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
6.16  Anglem, Max -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.05  Simberg, Eskil -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.99      Östholm, Assar -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.92  Stridh, Hugo -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.85  Lager, Olof -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.78      Simberg, Vidar -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.76  Skeppstedt, Sixten -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.65  Robertson, Alfred -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
5.59      Freyling, Theodor -12 P12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.39  Palm, Ruben -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.19  Källander, Malte -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.09      Roslund, Max -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.00  Casey, Carl -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.80  Ljungberg, Filip -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.78      Persson, Elis -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.28  Andersson, Tage -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.24  Hertz, Robin -12 P12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.23      Tornier Tormo, Evan -12 P12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
4.13  Lundström, Tore -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
42.36  » Sundberg, Martin -03 M22 2024-02-03 » Växjö Inomhuskast, Växjö Tipshall, Växjö
               
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
47.93  » Bélec, Christoffer -07 P17 2024-02-03 » Växjö Inomhuskast, Växjö Tipshall, Växjö
               
 Vikt (15,88 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=15.00 | M22=14.00 | P19=13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.47  [1] » Lindefalk, Alexander -03 M22 2024-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
               
 Vikt (11,34 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=13.50 | P16=12.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
16.63    » Bélec, Christoffer -07 P17 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
16.25    » Wolgast, Albin -08 P16 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
11.34  [1] Ilison, Henri -08 P16 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
               
 Vikt (9,08 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.99    » Hackett, Jumanne -09 P15 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.72  [1] » Djurstedt, Svante -10 P14 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
               
 Vikt (7,26 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
7.42  Wallgren, Erik -11 P13 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=4 400 | M22=4 300 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (106,7 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=4 000 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (99,1 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
5 373    » Kapell, Elias -06 P18 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  7.09  |  7.11  |  13.79  |  1.79  |  8.49  |  4.37  |  2:50.14  |
Poäng:                |  851  |  840  |  715  |  619  |  862  |  722  |  764  |
               
 7-kamp
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (91,4 cm)  |  Höjd  |  Kula (5,0 kg)  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
4 261  » Wilkinson, Benjamin -08 P16 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  7.64  |  4.07  |  5.99  |  8.78  |  1.52  |  9.17  |  2:52.74  |
Poäng:                |  668  |  637  |  584  |  795  |  404  |  436  |  737  |
4 195  [1] » Håkansson, Theodor -08 P16 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  7.77  |  4.07  |  5.55  |  8.97  |  1.67  |  10.09  |  2:58.86  |
Poäng:                |  628  |  637  |  492  |  752  |  520  |  491  |  675  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=3 750 | P16=3 600 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (91,4 cm)  |  Höjd  |  Kula (5,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 200 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  600 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 931  » Mancinella, Alessandro -09 P15 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  7.78  |  2.27  |  5.82  |  8.64  |  1.64  |  10.56  |  2:13.07  |
Poäng:                |  625  |  193  |  548  |  827  |  496  |  519  |  723  |
3 240  [1] » Chang, Nicholas -09 P15 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  7.71  |  2.17  |  5.22  |  9.32  |  1.52  |  9.05  |  2:32.14  |
Poäng:                |  646  |  173  |  425  |  677  |  404  |  429  |  486  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
               
 5-kamp
  |  60 m häck (99,1 cm)  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 173/2 473  [1] Öhman, Tobias -77 M45 2024-02-17 » VSM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  9.77  |  5.40  |  9.08  |  1.69  |  3:22.60  |
Poäng:                |  585  |  461  |  431  |  536  |  460  |
Poäng(WMA): |  711  |  644  |  532  |  696  |  590  |
Not
[1] - Mångkampspoäng justerad mha WMAs åldersfaktorer (åldersjusterad poäng/normal poäng)
               
 4-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |  Höjd  |
resultat     namn klass datum   tävling
2 988  Chang, Alexander -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.14  |  4.34  |  8.28  |  1.45  |
Poäng:                |  766  |  695  |  663  |  864  |
2 961  » Barratt Due, Axel -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.97  |  4.66  |  6.69  |  1.45  |
Poäng:                |  797  |  805  |  495  |  864  |
2 823  » Kotte, Sebastian -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.12  |  4.59  |  7.49  |  1.30  |
Poäng:                |  770  |  781  |  582  |  690  |
2 543  Niklasson, Tage -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.01  |  4.07  |  7.01  |  1.24  |
Poäng:                |  790  |  603  |  531  |  619  |
2 497  » Szulkin, Olek -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.43  |  4.12  |  6.48  |  1.30  |
Poäng:                |  715  |  620  |  472  |  690  |
2 368  » Axelsson, Ville -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.33  |  4.29  |  6.16  |  1.30  |
Poäng:                |  565  |  678  |  435  |  690  |
2 199  Skeppstedt, Sixten -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.34  |  4.04  |  5.76  |  1.27  |
Poäng:                |  564  |  593  |  387  |  655  |
2 134  Vall, Leo -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.25  |  4.08  |  6.22  |  1.27  |
Poäng:                |  430  |  607  |  442  |  655  |
2 090  Junestad, Hugo -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.82  |  3.59  |  9.49  |  1.15  |
Poäng:                |  356  |  442  |  780  |  512  |
2 075  Andersson, Tage -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.30  |  4.39  |  4.28  |  1.36  |
Poäng:                |  423  |  712  |  180  |  760  |
1 963  [1] Anglem, Max -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.29  |  3.49  |  6.16  |  1.18  |
Poäng:                |  572  |  408  |  435  |  548  |
1 896  Stridh, Hugo -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.26  |  3.59  |  5.92  |  1.24  |
Poäng:                |  429  |  442  |  406  |  619  |
1 857  Källander, Malte -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.36  |  4.00  |  5.19  |  1.18  |
Poäng:                |  415  |  580  |  314  |  548  |
1 695  Roslund, Max -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.95  |  3.68  |  5.09  |  1.21  |
Poäng:                |  339  |  472  |  300  |  584  |
1 573  Mandic Andersson, Noah -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.35  |  3.37  |  6.18  |  1.12  |
Poäng:                |  292  |  369  |  437  |  475  |
1 511  Östholm, Assar -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.46  |  3.09  |  5.92  |  1.18  |
Poäng:                |  280  |  277  |  406  |  548  |
1 474  Simberg, Vidar -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.04  |  3.22  |  5.78  |  1.09  |
Poäng:                |  328  |  319  |  389  |  438  |
1 394  Lundström, Tore -11 P13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.50  |  3.48  |  4.13  |  1.09  |
Poäng:                |  397  |  405  |  154  |  438  |
1 326  [2] Persson, Elis -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.82  |  3.31  |  4.78  |  1.03  |
Poäng:                |  356  |  349  |  257  |  364  |
1 205  Freyling, Theodor -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.63  |  3.18  |  4.18  |  1.12  |
Poäng:                |  261  |  306  |  163  |  475  |
1 170  [3] Simberg, Eskil -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  15.44  |  2.98  |  6.05  |  1.00  |
Poäng:                |  181  |  241  |  422  |  326  |
1 035  Ljungberg, Filip -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.67  |  2.83  |  4.80  |  1.00  |
Poäng:                |  257  |  192  |  260  |  326  |
1 034  Casey, Carl -12 P12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.60  |  3.35  |  5.00  |  ej res  |
Poäng:                |  384  |  362  |  288  |  - 1  |
Not
[1] - Heat3
[2] - Heat 3
[3] - Heat
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics