HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2024-05-05
Inne för 2024 Resultatdatum: 2024-03-17
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 30 m
resultat     namn klass datum   tävling
5.56  Skarp, Karin -76 K45 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m - SM-kvalgränser: [ KS=7.75 | K22=8.00 | F19=8.05 | F17=8.15 | F16=8.22 | F15=8.25 ]
resultat     namn klass datum   tävling
7.49  [1,2] » Sahlqvist, Esther -06 F18 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
7.78    » Fagerström, Gwen -09 F15 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.95  [3] » Lindberg, My -08 F16 2024-03-10 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
8.04    » Jabbour, Lii -06 F18 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.16    » Sparv, Tyra -08 F16 2024-01-26 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
8.16    » Lönn, Malva -09 F15 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
8.33  Palmheden, Lisa -09 F15 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.33  [4] » Tholander, Signe -11 F13 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
8.55    » McCarthy, Maja -06 F18 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.59  » Sillén, Linnéa -07 F17 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.60  Wahlberg, Melody -13 F11 2024-03-02 » Malmö Indoor Challenge, Malmö, Atleticum, Malmö
8.69    » Asp, Ingrid -10 F14 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.71  » Sternlind, Tyra -09 F15 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
8.74  » Glod, Isabella -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.84      Viklund, Signe -11 F13 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.87  Torssander, Ingrd -09 F15 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.90  » Tuzovic, Stella -09 F15 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
8.91    » Saav, Laura -11 F13 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.99  Bramme, Eveline -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.03  Holm, Alice -10 F14 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.04    » Dahl, Ebba -11 F13 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.07  » Håkansson, Amanda -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.09  Boström dos Santos, Inez -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.19      Zeffer, Siri -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.22  Florczyk, Nadia -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.24  Furmarker, Esther -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.25      Vallin, Emmy -08 F16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.27  » Attersand, Moa -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.28  Passero, Lara -11 F13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
9.33      Kaving, Disa -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.34  Sundberg Rahm, Agnes -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.39  » Wilkinson, Isabella -11 F13 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.43    » Palm, Tea -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.44  » Anjemo, Anni -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.48  » Strömö, Hedda -10 F14 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.50      Aouat, Lena -08 F16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.51  » Jildell Reichardt, Erika -11 F13 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.53  Wetterhall, Siri -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.65      Blidberg, Tyra -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
9.66  Skarp, Karin -76 K45 2024-01-13 » Veteran DM inomhus Gotland och Stockholm, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.67  Linerudt, Emma Victoria -08 F16 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.67      Chrona, Ebba -08 F16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.76  Håkansson, Sofia -07 F17 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.78  Cruce, Theodora -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
9.79      Dahlberg, Hilda -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.84  Rillbert, Ylva -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.87  Nordberg, Judith -12 F12 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
9.87      Morne, Nina -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.92  Forsberg, Edith -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.95  Nilsson, Lykke -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.06      Fagerström, Majli -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.10  Fagerlund, Viola -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.11  Johansson, Elsa -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.17      Druvefors, Elin -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.21  Linder, Cornelia -12 F12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.21  Hagvall, Nambi -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.23      Juhlin, Lovis -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
10.24  Belda, Elvira -11 F13 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.24  Enocksson, Ester -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.24      Fagerström, Elise -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.26  Malmberg, Emma -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.35  Verhoeven, Edda -11 F13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
10.40      Herdenborg, Alma -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.59  Ljungberg Järmén, Ingrid -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.61  Sandberg, Emmie -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
10.61      Brandström, Julia -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.68  Bremborg, Hilde -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.70  Bergström, Moa -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.72      Rådberg, Ines -12 F10 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.78  Edding, Astrid -12 F12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.83  Jonsson, Thea -12 F12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.42  Lindell, Lo -12 F12 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
               
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.30 | F15=27.40 ]
resultat     namn klass datum   tävling
24.85  [1,2] » Fagerström, Gwen -09 F15 2024-03-10 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
26.27  [3] Johansson, Ella -07 F17 2024-01-27 » Götas ungdomsspel, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad
26.33    » Borg, Matilda -07 F17 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
26.37  [4] » Lönn, Malva -09 F15 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
27.99  [5] » Tholander, Signe -11 F13 2024-02-25 » Nordiska Ungdomsspelen, Jämtkrafthallen, Östersund
28.05    » Glod, Isabella -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.89  » Sternlind, Tyra -09 F15 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.17  » Asp, Ingrid -10 F14 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
29.56  [6]   Wahlberg, Melody -13 F11 2024-03-02 » Malmö Indoor Challenge, Malmö, Atleticum, Malmö
29.80  » Järvinen, Hilda -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.94  » Håkansson, Amanda -11 F13 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.29      Florczyk, Nadia -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.34  Nordgren, Wilma -03 K22 2024-01-20 » Aspen Athletic Games, Aspen, Haparanda
30.49  » Strömö, Hedda -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.65    » Wilkinson, Isabella -11 F13 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.69  Bramme, Eveline -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.16  Sundberg Rahm, Agnes -11 F13 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.47    » Palm, Tea -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
32.19  » Anjemo, Anni -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
32.48  » Jildell Reichardt, Erika -11 F13 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
33.12      Nordberg, Judith -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
33.13  Hellström, Leah -11 F13 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
33.31  Aouat, Lena -08 F16 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
33.34      Boström dos Santos, Inez -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
33.51  Kaving, Disa -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
33.89  Wetterhall, Siri -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
34.04      Blidberg, Tyra -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
34.70  Malmberg, Emma -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
35.27  Fagerström, Majli -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
35.29      Enocksson, Ester -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
35.34  Nilsson, Lykke -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
35.38  Fagerlund, Viola -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
35.85      Linder, Cornelia -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
35.95  Fagerström, Elise -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
36.29  Forsberg, Edith -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
36.82      Rådberg, Ines -12 F10 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
36.83  Clevström Hedin, Li -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
37.46  Bergström, Moa -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
37.99      Jonsson, Thea -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
38.79  Edding, Astrid -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
44.90  Lindell, Lo -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
               
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.75 | K22=61.00 | F19=61.30 | F17=62.00 | F16=62.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
57.96  [1] » Borg, Matilda -07 F17 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
58.24  [2]   Johansson, Ella -07 F17 2024-02-03 » Raka Spåret och Folksam GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
61.99    » Sparv, Tyra -08 F16 2024-01-13 » Örebro Indoor Games, Tybblelundsspelen, Örebro
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
               
 600 m
resultat     namn klass datum   tävling
1:28.89  » Rabe, Emma -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:45.16  [1] » Fagerström, Gwen -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:46.01  [2] » Lönn, Malva -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:49.91  [3] » Järvinen, Hilda -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:50.22  [4] Grahn, Ellenor -11 F13 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:53.85    » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:54.11  » Tholander, Signe -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
2:03.21  » Palm, Tea -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:04.01    » Glod, Isabella -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:05.72  Furmarker, Esther -11 F13 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:06.59  Urbach, Ruth -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:06.91    » Anjemo, Anni -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:07.86  » Håkansson, Amanda -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:08.23  Verhoeven, Edda -11 F13 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:09.73    » Wilkinson, Isabella -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:09.80  » Jildell Reichardt, Erika -11 F13 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:11.07  Nordberg, Judith -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:11.11      Boström dos Santos, Inez -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:12.50  » Dahl, Ebba -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:14.16  Juhlin, Lovis -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
2:16.67      Johansson, Elsa -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:20.08  Fagerlund, Viola -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:20.23  » Attersand, Moa -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:21.86      Fagerström, Majli -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:22.23  Björkstrand, Julie -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:23.99  Linder, Cornelia -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:26.62      Lyttle Härdelin, Olivia -12 F12 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:28.80  Fagerström, Elise -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:31.07  Forsberg, Edith -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:32.77    » Rabe, Kajsa -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:33.78  Westman, Rut -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:35.10  Rådberg, Ines -12 F10 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:36.78      Edding, Astrid -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:37.97  Törlén, Tove -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:38.28  Hagvall, Nambi -12 F12 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:45.29      Lindell, Lo -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2:46.43  Sandberg, Emmie -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:50.10  » Strömö, Hedda -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:09.86  Aouat, Lena -08 F16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
               
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:16.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
2:20.45  [1] Johansson, Ella -07 F17 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:30.51  [2] Grahn, Ellenor -11 F13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
2:33.87    » Lindberg, Felicia -97 KS 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:37.68  » Sparv, Tyra -08 F16 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3:02.86  Nordberg, Judith -12 F12 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
3:05.14      Verhoeven, Edda -11 F13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
3:05.49  Björkstrand, Julie -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:10.59  » Jildell Reichardt, Erika -11 F13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
3:12.39      Juhlin, Lovis -11 F13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
3:13.40  Kaving, Disa -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:16.54  Fagerström, Majli -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:16.82      Linder, Cornelia -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:18.99  Fagerström, Elise -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:27.18  Lindell, Lo -12 F12 2023-12-03 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3:50.26  Jonsson, Thea -12 F12 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
               
 1 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=3:15.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
3:09.35  [1] » Järvinen, Hilda -10 F14 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:13.47  [2] Sundén, Cajsa -10 F14 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:19.78    » Strömö, Hedda -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:22.54  Grahn, Ellenor -11 F13 2024-01-31 » Turebergs Explosiva #3, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3:40.67  » Anjemo, Anni -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
               
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:40.00 | K22=5:00.00 | F19=5:05.00 | F17=5:20.00 | F16=5:20.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4:47.01  [1] » Grahn, Olivia -06 F18 2024-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5:12.48      Selsborg, Lilly -08 F16 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
               
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=10:10.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 60 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=8.85 | K22=9.25 | F19=9.40 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.37  [1,2] » Sahlqvist, Esther -06 F18 2024-02-18 » Inomhus-SM, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad
8.86  [3,4] » Jabbour, Lii -06 F18 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.85  » Lindberg, Felicia -97 KS 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 60 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=9.60 | F16=9.60 | F15=9.55 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.76  [1] » Lindberg, My -08 F16 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
8.94  [2] » Sparv, Tyra -08 F16 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.99  [3] » Lönn, Malva -09 F15 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.49      Johansson, Ella -07 F17 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.93  » Fagerström, Gwen -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.15    » Asp, Ingrid -10 F14 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.27  » Glod, Isabella -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.54  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.79    » Järvinen, Hilda -10 F14 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.89  » Strömö, Hedda -10 F14 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.80  Bramme, Eveline -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.90  Florczyk, Nadia -10 F14 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
               
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
9.97  [1] » Tholander, Signe -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.16  » Glod, Isabella -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.25    » Håkansson, Amanda -11 F13 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.47  » Asp, Ingrid -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.55  » Attersand, Moa -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.74    » Järvinen, Hilda -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.76  » Wilkinson, Isabella -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.78  » Dahl, Ebba -11 F13 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.85      Furmarker, Esther -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.86  Viklund, Signe -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.98  » Strömö, Hedda -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.57      Zeffer, Siri -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.99  » Palm, Tea -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.23  Passero, Lara -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
12.38    » Anjemo, Anni -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.39  Belda, Elvira -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.41  » Jildell Reichardt, Erika -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
12.48    » Rabe, Kajsa -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.57  Westman, Rut -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.66  Urbach, Ruth -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.71      Kaving, Disa -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.74  » Hagström, Stella -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.83  Fagerström, Majli -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.94    » Örtengren, Emilia -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.96  » Rabe, Emma -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.02  Li Postma, Maj -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.07      Cruce, Theodora -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.22  Bergström, Moa -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.49  Malmberg, Emma -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.53      Brandström, Julia -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.85  Juhlin, Lovis -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
13.87  Verhoeven, Edda -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.04      Törlén, Tove -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.14  Björkstrand, Julie -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.16  Jonsson, Thea -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.34      Herdenborg, Alma -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.66  Viswanathan, Nivedita -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.79  Sandberg, Emmie -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.97      Forsberg, Edith -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
15.66  Lindell, Lo -12 F12 2023-12-03 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
16.11  Linder, Cornelia -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
               
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.68 | K22=1.60 | F19=1.59 | F17=1.56 | F16=1.55 | F15=1.54 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1.61  [1,2] » Sparv, Tyra -08 F16 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.59  [3]   Johansson, Ella -07 F17 2024-01-27 » Götas ungdomsspel, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad
1.56  [4] » McCarthy, Maja -06 F18 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.49  » Lönn, Malva -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.49  » Lindberg, Felicia -97 KS 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.46    » Roslund, Agnes -09 F15 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.46  » Tuzovic, Stella -09 F15 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.43  » Glod, Isabella -10 F14 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.43    » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.41  » Dahl, Ebba -11 F13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
1.40  » Attersand, Moa -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.40    » Saav, Laura -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.40  Viklund, Signe -11 F13 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.38  [5] Wahlberg, Melody -13 F11 2024-03-02 » Malmö Indoor Challenge, Malmö, Atleticum, Malmö
1.37    » Attersand, Alva -07 F17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.34  Furmarker, Esther -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.34  » Håkansson, Amanda -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.34      Sundberg Rahm, Agnes -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.32  Urbach, Ruth -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.31  Florczyk, Nadia -10 F14 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
1.30      Passero, Lara -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.27  Zeffer, Siri -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.26  Miljkovic, Sara Eleonor -08 F16 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.25    » Fagerström, Gwen -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.25  » Finbom Höglund, Leia -09 F15 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.25  Kaving, Disa -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.25      Cruce, Theodora -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.25  Chrona, Ebba -08 F16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.24  Bergström, Moa -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.21    » Jildell Reichardt, Erika -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.21  » Tholander, Signe -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20  Westman, Rut -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20    » Wilkinson, Isabella -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20  Fagerström, Majli -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.18  Belda, Elvira -11 F13 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.18      Rasmusson Kratz, Elsa -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.15  » Rabe, Kajsa -11 F13 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.15  Rillbert, Ylva -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.15      Björkstrand, Julie -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.15  Druvefors, Elin -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.12  Enander Heidvall, Fanny -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.12      Viswanathan, Nivedita -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.12  Li Postma, Maj -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.10  » Rabe, Emma -11 F13 2024-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.10      Jonsson, Thea -12 F12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.10  Rådberg, Ines -12 F10 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.09  Forsberg, Edith -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08      Sandberg, Emmie -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  Törlén, Tove -11 F13 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  Ljungberg Järmén, Ingrid -12 F12 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.05      Linder, Cornelia -12 F12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.05  Juhlin, Lovis -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.05  Herdenborg, Alma -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.05      Bremborg, Hilde -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.05  Boström dos Santos, Inez -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.05  Brandström, Julia -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.05      Fagerlund, Viola -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
1.03  Hernvald, Holly -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03  Malmberg, Emma -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.00      Henriksson, Astrid -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
0.95  Edding, Astrid -12 F12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
               
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.65 | K22=3.30 | F19=3.10 | F17=2.95 | F16=2.80 | F15=2.75 ]
resultat     namn klass datum   tävling
3.35    » Hellstadius, Alannah -04 K22 2024-01-27 » Full Moon Jump, Friidrottens hus, Göteborg
2.54  » Glod, Isabella -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.09    » Wilkinson, Isabella -11 F13 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
1.98  Florczyk, Nadia -10 F14 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
1.94  » Lundin, Märta -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.86    » Palm, Tea -10 F14 2024-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
1.85  » Attersand, Moa -11 F13 2024-02-04 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.68  » Rabe, Kajsa -11 F13 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.64    » Hagström, Stella -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.44  Belda, Elvira -11 F13 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.32  » Rabe, Emma -11 F13 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.75 | K22=5.40 | F19=5.25 | F17=5.10 | F16=5.00 | F15=4.95 ]
resultat     namn klass datum   tävling
5.70  [1] » Fagerström, Gwen -09 F15 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
5.53  [2]   Johansson, Ella -07 F17 2024-02-24 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
5.45  [3] » Sparv, Tyra -08 F16 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
5.44  [4] » Jansson, Agnes -05 F19 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.15      Palmheden, Lisa -09 F15 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
5.09    » McCarthy, Maja -06 F18 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
5.08  » Jabbour, Lii -06 F18 2024-01-13 » Örebro Indoor Games, Tybblelundsspelen, Örebro
5.03  » Lindberg, Felicia -97 KS 2024-01-06 » Surbulle (Tjalvespelen) Indoor, Stadium Arena, Norrköping
5.03    » Sternlind, Tyra -09 F15 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.98    » Lönn, Malva -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
4.76  » Sillén, Linnéa -07 F17 2024-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
4.50    » Tuzovic, Stella -09 F15 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
4.47  » Attersand, Alva -07 F17 2024-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
4.39  » Asp, Ingrid -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.36    » Roslund, Agnes -09 F15 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.36  » Järvinen, Hilda -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.30  » Glod, Isabella -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.25    » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.91  Håkansson, Sofia -07 F17 2024-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
3.85  Holm, Alice -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.70      Vallin, Emmy -08 F16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.68  » Hagström, Stella -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.67  Bramme, Eveline -10 F14 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.67      Chrona, Ebba -08 F16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.39  Florczyk, Nadia -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.33  » Anjemo, Anni -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.28    » Örtengren, Emilia -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.14  de Kwant, Marilu -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
               
 Längd (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
4.90  Wahlberg, Melody -13 F11 2024-03-02 » Malmö Indoor Challenge, Malmö, Atleticum, Malmö
4.89  » Tholander, Signe -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
4.56    » Asp, Ingrid -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.56  » Dahl, Ebba -11 F13 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
4.42  » Glod, Isabella -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.38    » Håkansson, Amanda -11 F13 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
4.37  Viklund, Signe -11 F13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
4.35  » Attersand, Moa -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.34    » Wilkinson, Isabella -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.13  » Jildell Reichardt, Erika -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
4.10  Passero, Lara -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
4.06    » Järvinen, Hilda -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.92  Furmarker, Esther -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.91  » Palm, Tea -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.88    » Strömö, Hedda -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.82  Blidberg, Tyra -12 F12 2024-01-27 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
3.75  Rillbert, Ylva -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.72    » Örtengren, Emilia -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.72  Wetterhall, Siri -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.70  Boström dos Santos, Inez -12 F12 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.70    » Rabe, Kajsa -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.69  » Hagström, Stella -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.68  Kaving, Disa -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.66      Fagerström, Elise -12 F12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.65  » Lundin, Märta -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.63  Cruce, Theodora -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.59      Li Postma, Maj -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.56  » Anjemo, Anni -10 F14 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.56  Fagerström, Majli -12 F12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.56      Zeffer, Siri -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.54  Björkstrand, Julie -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.52  Morne, Nina -12 F12 2023-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.47      Malmberg, Emma -12 F12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.47  Juhlin, Lovis -11 F13 2024-01-26 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.45  Belda, Elvira -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.44    » Rabe, Emma -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.34  Viswanathan, Nivedita -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.34  Bergström, Moa -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.31      Ljungberg Järmén, Ingrid -12 F12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.31  Sandberg, Emmie -11 F13 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.31  Enocksson, Ester -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.29      Druvefors, Elin -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.29  Nordberg, Judith -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.25  Herdenborg, Alma -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.22      Rådberg, Ines -12 F10 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.20  Nilsson, Lykke -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
3.16  Brandström, Julia -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.15      Fagerlund, Viola -12 F12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.12  Rasmusson Kratz, Elsa -12 F12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.10  Jonsson, Thea -12 F12 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
3.07      Forsberg, Edith -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.03  Linder, Cornelia -12 F12 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.02  Verhoeven, Edda -11 F13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
3.02      Bremborg, Hilde -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2.94  Clevström Hedin, Li -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2.86  Hernvald, Holly -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.79      Edding, Astrid -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
2.71  Lindell, Lo -12 F12 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
2.59  Henriksson, Astrid -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
               
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=12.00 | K22=11.20 | F19=11.10 | F17=10.80 | F16=10.70 | F15=10.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
11.81  [1] » Jabbour, Lii -06 F18 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
11.51  [2,3] » Fagerström, Gwen -09 F15 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
10.46    » Jakobsson, Ylva -98 KS 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.31  » Järvinen, Hilda -10 F14 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
10.27  [4] » McCarthy, Maja -06 F18 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.95    » Attersand, Alva -07 F17 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.35  » Tuzovic, Stella -09 F15 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.27  » Roslund, Agnes -09 F15 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.81  » Anjemo, Anni -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F18
               
 Tresteg (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
10.01  » Tholander, Signe -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
9.80  Viklund, Signe -11 F13 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.63    » Håkansson, Amanda -11 F13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
9.48  » Attersand, Moa -11 F13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
9.09  Furmarker, Esther -11 F13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
8.83      Passero, Lara -11 F13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
8.10  » Rabe, Kajsa -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
7.79  » Rabe, Emma -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
7.76  Juhlin, Lovis -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
               
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=13.00 | K22=11.60 | F19=10.90 ]
resultat     namn klass datum   tävling
11.73  [1,2] » Forsell, Ellen -06 F18 2024-02-25 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
11.40  » Lindberg, Felicia -97 KS 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.40 | F16=11.20 | F15=10.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
11.16  [1] » Eklöf, Alma -09 F15 2024-03-10 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
10.87  Johansson, Ella -07 F17 2024-01-28 » Götas ungdomsspel, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad
10.37    » Sparv, Tyra -08 F16 2024-01-14 » Örebro Indoor Games, Tybblelundsspelen, Örebro
10.33  » Sternlind, Tyra -09 F15 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
10.29  » Lönn, Malva -09 F15 2024-01-11 » Turebergs Explosiva #2, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.70  [2] » Glod, Isabella -10 F14 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
9.39  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F15 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.00  » Fagerström, Gwen -09 F15 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.83    » Lindblom, Emmy L -09 F15 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.12  Chrona, Ebba -08 F16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.89  » Attersand, Alva -07 F17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.69      Salomonsson, Christine -74 K50 2024-02-16 » Storängsös #2, Storängshallen, Huddinge
7.42  Miljkovic, Sara Eleonor -08 F16 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.33  » Anjemo, Anni -10 F14 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.20      Vallin, Emmy -08 F16 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.99  Florczyk, Nadia -10 F14 2024-02-18 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.79  Holm, Alice -10 F14 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.68    » Asp, Ingrid -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.24  » Palm, Tea -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.15  de Kwant, Marilu -10 F14 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.86  Håkansson, Sofia -07 F17 2024-03-16 » Kraftmätningen 17 år, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
               
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
11.68  Wahlberg, Melody -13 F11 2024-03-02 » Malmö Indoor Challenge, Malmö, Atleticum, Malmö
10.34  » Wilkinson, Isabella -11 F13 2024-03-16 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
9.56    » Tholander, Signe -11 F13 2024-02-25 » Nordiska Ungdomsspelen, Jämtkrafthallen, Östersund
9.41  [1] Bergström, Moa -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.47  Viklund, Signe -11 F13 2023-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.30    » Dahl, Ebba -11 F13 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.06  Kaving, Disa -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
7.51  Miljkovic, Sofia Andrea -11 F13 2024-02-17 » IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.44    » Håkansson, Amanda -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.25  » Attersand, Moa -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.01  Furmarker, Esther -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.92    » Rabe, Kajsa -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
6.91  Druvefors, Elin -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
6.83  Fagerlund, Viola -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
6.80      Nilsson, Lykke -12 F12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.76  Ljungberg Järmén, Ingrid -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
6.46  Malmberg, Emma -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
6.35      Viswanathan, Nivedita -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.31  Zeffer, Siri -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
6.27  Enocksson, Ester -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
6.09    » Rabe, Emma -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.89  Cruce, Theodora -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
5.88  Rådberg, Ines -12 F10 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
5.83      Sandberg, Emmie -11 F13 2024-01-27 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
5.83  Jonsson, Thea -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
5.82  Belda, Elvira -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.82      Fagerström, Elise -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
5.76  Fagerström, Majli -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.70  » Jildell Reichardt, Erika -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.67      Juhlin, Lovis -11 F13 2023-11-19 » Första chansen, Storängshallen, Huddinge
5.49  Wetterhall, Siri -12 F12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.41  Linder, Cornelia -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
5.39      Herdenborg, Alma -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
5.34  Li Postma, Maj -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.33  Björkstrand, Julie -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.23      Hernvald, Holly -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.23  Henriksson, Astrid -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
5.10  Brandström, Julia -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.00      Bremborg, Hilde -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
4.77  Clevström Hedin, Li -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
4.75  Forsberg, Edith -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.71      Rasmusson Kratz, Elsa -12 F12 2023-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.56  Edding, Astrid -12 F12 2024-03-09 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
               
 Vikt (9,08 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=15.00 | K22=13.50 | F19=13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
22.45    » Ahlberg, Grete -98 KS 2024-02-16 » Inomhus-SM, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad
14.68  [1,2] » Forsell, Ellen -06 F18 2024-02-24 » IJSM + IUSM17, Tybblelundshallen, Örebro
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 Vikt (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=13.70 | F16=12.80 | F15=11.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
14.55  [1]   Salomonsson Lind, Thea -08 F16 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
13.86  [2] » Lindblom, Emmy L -09 F15 2024-01-28 » Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
13.18  [3] » Eklöf, Alma -09 F15 2024-03-09 » IUSM, Telekonsult Arena, Växjö
11.08  [4] » Finbom Höglund, Leia -09 F15 2024-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.95  [5] Salomonsson, Christine -74 K50 2024-02-16 » Storängsös #2, Storängshallen, Huddinge
9.76    » Wilkinson, Isabella -11 F13 2024-03-17 » Regionsmästerskapen, Södertälje Friidrottshall, Södertälje
9.75  [6] » Anjemo, Anni -10 F14 2024-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för K50
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
               
 5-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=3 200 | K22=3 000 | F19=3 000 ]
  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  Längd  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
2 999  [1] » Lindberg, Felicia -97 KS 2024-01-21 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  10.85  |  1.49  |  11.40  |  5.01  |  2:33.87  |
Poäng:                |  561  |  610  |  621  |  562  |  645  |
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
               
 5-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=2 800 | F16=2 700 | F15=2 800 ]
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  600 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 256  [1] » Lönn, Malva -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  9.02  |  1.49  |  9.38  |  4.98  |  1:46.01  |
Poäng:                |  906  |  610  |  489  |  554  |  697  |
2 935  [2] » Fagerström, Gwen -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  9.93  |  1.25  |  8.75  |  5.47  |  1:45.16  |
Poäng:                |  725  |  359  |  448  |  691  |  712  |
2 572  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F15 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  10.54  |  1.43  |  9.35  |  4.25  |  1:53.85  |
Poäng:                |  614  |  544  |  487  |  367  |  560  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
               
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 503  Johansson, Ella -07 F17 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  9.49  |  1.58  |  10.22  |  5.22  |  2:20.45  |
Poäng:                |  810  |  712  |  544  |  620  |  817  |
3 494  » Sparv, Tyra -08 F16 2024-01-20 » SM Mångkamp Inomhus, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Resultat:          |  8.94  |  1.61  |  10.15  |  5.45  |  2:37.68  |
Poäng:                |  922  |  747  |  539  |  686  |  600  |
               
 4-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Längd (zon)  |  Kula (2,0 kg)  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 427  [1] » Tholander, Signe -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  9.97  |  1.21  |  4.74  |  9.25  |
Poäng:                |  1 105  |  649  |  895  |  778  |
3 151  » Wilkinson, Isabella -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.76  |  1.18  |  4.34  |  9.98  |
Poäng:                |  943  |  613  |  747  |  848  |
3 122  [2] Viklund, Signe -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.86  |  1.36  |  4.28  |  7.97  |
Poäng:                |  923  |  825  |  725  |  649  |
3 065  » Håkansson, Amanda -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.64  |  1.30  |  4.35  |  7.44  |
Poäng:                |  967  |  755  |  751  |  592  |
3 027  » Attersand, Moa -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.73  |  1.30  |  4.35  |  7.25  |
Poäng:                |  949  |  755  |  751  |  572  |
3 010  » Dahl, Ebba -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.15  |  1.36  |  4.35  |  7.21  |
Poäng:                |  867  |  825  |  751  |  567  |
2 790  Furmarker, Esther -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.85  |  1.30  |  3.84  |  7.01  |
Poäng:                |  925  |  755  |  565  |  545  |
2 381  Bergström, Moa -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.22  |  1.24  |  3.34  |  9.41  |
Poäng:                |  517  |  685  |  386  |  793  |
2 378  Zeffer, Siri -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.57  |  1.27  |  3.44  |  6.17  |
Poäng:                |  789  |  720  |  421  |  448  |
2 293  Kaving, Disa -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.71  |  1.21  |  3.57  |  7.33  |
Poäng:                |  595  |  649  |  468  |  581  |
2 292  » Jildell Reichardt, Erika -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.53  |  1.21  |  4.02  |  5.70  |
Poäng:                |  624  |  649  |  630  |  389  |
2 191  » Rabe, Kajsa -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.48  |  1.12  |  3.70  |  6.64  |
Poäng:                |  632  |  541  |  515  |  503  |
1 981  Belda, Elvira -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.39  |  1.09  |  3.45  |  5.82  |
Poäng:                |  647  |  504  |  425  |  405  |
1 928  Cruce, Theodora -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.07  |  1.15  |  3.63  |  5.20  |
Poäng:                |  539  |  577  |  489  |  323  |
1 905  Li Postma, Maj -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.02  |  1.12  |  3.59  |  5.34  |
Poäng:                |  547  |  541  |  475  |  342  |
1 783  Fagerström, Majli -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.83  |  1.00  |  3.43  |  5.76  |
Poäng:                |  576  |  392  |  418  |  397  |
1 764  Björkstrand, Julie -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.14  |  1.15  |  3.54  |  5.33  |
Poäng:                |  389  |  577  |  457  |  341  |
1 647  Viswanathan, Nivedita -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.66  |  1.06  |  3.34  |  6.35  |
Poäng:                |  325  |  467  |  386  |  469  |
1 583  Malmberg, Emma -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.49  |  1.03  |  3.14  |  5.47  |
Poäng:                |  478  |  430  |  315  |  360  |
1 458  Brandström, Julia -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.53  |  0.97  |  3.16  |  5.10  |
Poäng:                |  472  |  354  |  322  |  310  |
1 455  Sandberg, Emmie -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.87  |  1.00  |  3.27  |  5.80  |
Poäng:                |  300  |  392  |  361  |  402  |
1 356  » Rabe, Emma -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.12  |  ej res  |  3.34  |  6.09  |
Poäng:                |  532  |  - 1  |  386  |  438  |
1 342  Forsberg, Edith -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.97  |  1.09  |  3.07  |  4.75  |
Poäng:                |  289  |  504  |  290  |  259  |
1 203  Linder, Cornelia -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  16.11  |  1.03  |  2.98  |  5.32  |
Poäng:                |  174  |  430  |  259  |  340  |
1 183  Ljungberg Järmén, Ingrid -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  brutit  |  1.06  |  3.01  |  6.16  |
Poäng:                |  - 1  |  467  |  269  |  447  |
1 177  Herdenborg, Alma -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.34  |  1.00  |  2.76  |  4.61  |
Poäng:                |  364  |  392  |  183  |  238  |
975  Hernvald, Holly -11 F13 2024-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  brutit  |  1.03  |  2.86  |  5.23  |
Poäng:                |  - 1  |  430  |  217  |  328  |
0  Jonsson, Thea -12 F12 2024-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.16  |  -  |  2.85  |  5.71  |  (vissa grenresultat saknas)
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - Heat 4
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics