HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2024-02-17
Per Person Resultatdatum: 2023-12-31
Ute för 2023
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-02-22 Slägga (4,0 kg) KS 66.48  SB 1 Final » Släggtävling, Lugnets IP:s kastplan, Falun
2023-03-12 Slägga (4,0 kg) KS 65.74  11 Final A »  European Throwing Cup, Centro Nacional de Lançamentos, Leiria POR
2023-05-13 Slägga (4,0 kg) KS 67.60  SB 1 Final » Vårkastet, Grönadalen, Bålsta
2023-05-20 Slägga (4,0 kg) KS 68.03  SB 5 Final » Hallesche Werfertage, Werferzentrum Brandberge, Halle, GER
2023-05-28 Slägga (4,0 kg) KS 67.60  4 » Nordiska Mästerskapen, Østerbro Stadion, Köpenhamn, DEN
2023-06-03 Slägga (4,0 kg) KS 66.63  6 Final » Trond Mohn Games, Fana Stadion, Bergen NOR
2023-06-07 Slägga (4,0 kg) KS 66.34  6 Final » Copenhagen Athletics Games, Østerbro Stadion, København DEN
2023-06-17 Slägga (4,0 kg) KS 67.78  4 Final » Kuortane Games, Kuortaneen keskusurheilukenttä, Kuortane FIN
2023-06-23 Slägga (4,0 kg) KS 69.49  SB 5 » European Athletics Team Championships, Slaski Stadium, Silesia, POL
2023-07-05 Slägga (4,0 kg) KS 68.12  1 Final » Folksam GP  Karlstad, Sola Arena, Karlstad
2023-07-16 Slägga (4,0 kg) KS 69.56  SB 2 Final A » Bottnarrydskastet, Bottnarryds IP, Bottnarryd
2023-07-19 Slägga (4,0 kg) KS 68.06  3 Final » Motonet GP, Kimpisen yleisurheilukenttä, Lappeenranta FIN
2023-07-28 Slägga (4,0 kg) KS 69.67  SB 1 Final » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
2023-08-23 Slägga (4,0 kg) KS 69.05  12 Kval B » VM, National Athletics Centre, Budapest HUN
2023-09-02 Slägga (4,0 kg) KS 67.59  4 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-12-18 Slägga (4,0 kg) KS 65.15  1 Final »  DSA Elit kast ute, Lugnets IP:s kastplan, Falun
   Alin, Maria -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-04-23 Maraton KS 3:12.54  PB 571 » London maraton, London, London GBR
2023-11-05 Maraton KS 3:18.14  » New Yorkmaraton, New York, USA
»  Allert, Anna -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-04-22 5 km (gatulopp) KS 20.25  [1] PB » Premiärhalvan, Södra Djurgården, Stockholm
10 km (gatulopp) KS 41.03  [1] PB
½ maraton KS 1:28.10  PB 16
2023-05-13 ½ maraton KS 1:28.46  39 » Göteborgsvarvet, Göteborg
2023-06-03 5 km (gatulopp) KS 22.52  [1] » Stockholm marathon, Stockholm
10 km (gatulopp) KS 44.45  [1]
½ maraton KS 1:34.19  [1]
Maraton KS 3:10.21  PB 28
Not
[1] - Mellantid
»  Alstermark, Linnéa -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-13 Terränglopp KS 19.55  3 5,3 km » Blodomloppet 1, Stockholm
   Boij, Ida -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-03-16 10 km (gatulopp) KS 42.52  PB 4 » Stockholms Bästa, Södermalm, Stockholm
2023-04-19 Stadslopp KS 24.04  3 5,78 km » Stockholms Bästa, Karlbergskanalen, Stockholm
2023-04-29 Stadslopp KS 41.47  5 8,20 km » Stockholms Bästa, Ulriksdal, Stockholm
2023-05-21 Terränglopp KS 32.16  4 7,52 km » Stockholms Bästa, Ältasjön, Nacka
2023-05-31 Terränglopp KS 32.44  5 7,04 km » Stockholms Bästa, Nackareservatet, Nacka
2023-06-09 3 000 m KS 11:22.61  PB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-07-03 1 500 m KS 5:27.38  PB 4 Final » Turebergs Explosiva #1, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-09-13 3 000 m KS brutit  Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
   Brunnstedt, Julia -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-04-28 Stadslopp KS ej start  8,20 km » Stockholms Bästa, Ulriksdal, Stockholm
   Ekblom, Olga -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-03 5 km (gatulopp) KS 25.24  [1] PB » Stockholm marathon, Stockholm
10 km (gatulopp) KS 50.29  [1] SB
½ maraton KS 1:45.45  [1] SB
Maraton KS 3:42.27  PB 212
Not
[1] - Mellantid
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-18 Kula (4,0 kg) KS 11.43  SB 4 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-06-18 Längd KS 5.06  0.0 SB 10 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-07-31 Höjd KS 1.50  SB 5 Final » Turebergs Explosiva 2, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd KS 5.03  +1.1 5 Final
2023-08-02 200 m KS 28.27  +0.5 SB 3 Finalheat 2 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-08-05 200 m KS 28.86  +1.5 4 Heat 1 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-06 Spjut (600 gr) KS 32.77  SB 8 Final
2023-08-26 Längd KS 5.12  +1.2 SB 6 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Spjut (600 gr) KS 33.37  SB 2 Final
2023-09-09 Höjd KS 1.55  SB 1 Final » Rosvallaspelen, Rosvalla, Nyköpimg
Längd KS 5.04  +1.0 1 Final
Spjut (600 gr) KS 33.13  1 Final
2023-09-17 200 m KS 28.25  -1.1 SB 1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
Spjut (600 gr) KS 30.73  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-03-16 10 km (gatulopp) KS 39.10  SB 2 » Stockholms Bästa, Södermalm, Stockholm
2023-04-19 Stadslopp KS 21.48  1 5,78 km » Stockholms Bästa, Karlbergskanalen, Stockholm
2023-04-29 Stadslopp KS 32.18  1 8,20 km » Stockholms Bästa, Ulriksdal, Stockholm
2023-05-18 5 000 m KS 17:49.16  PB 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-05-21 Terränglopp KS 28.49  1 7,52 km » Stockholms Bästa, Ältasjön, Nacka
2023-05-31 Terränglopp KS 29.37  1 7,04 km » Stockholms Bästa, Nackareservatet, Nacka
2023-06-09 3 000 m KS brutit  Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-11 800 m KS ej start  » Folksam GP Sollentuna, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-16 5 000 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 1 500 m KS 4:45.30  SB 5 Final
2023-06-25 1 500 m KS ej start  » Bannister Summer Night Classic, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-06-30 1 500 m KS ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 800 m KS ej start 
2023-07-05 1 500 m KS ej start  » Folksam GP  Karlstad, Sola Arena, Karlstad
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-03-16 10 km (gatulopp) KS 41.34  PB 3 » Stockholms Bästa, Södermalm, Stockholm
2023-04-29 Stadslopp KS 35.30  2 8,20 km » Stockholms Bästa, Ulriksdal, Stockholm
2023-05-18 3 000 m h (76,2 cm) KS 12:23.72  PB 2 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-05-21 Terränglopp KS 32.03  3 7,52 km » Stockholms Bästa, Ältasjön, Nacka
2023-07-03 1 500 m KS 5:02.13  PB 2 Final » Turebergs Explosiva #1, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-03-25 10 km (gatulopp) KS 39.27  SB 20 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2023-03-25 10 km (gatulopp) KS 39.27  20 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2023-06-03 Maraton KS ej start  » Stockholm marathon, Stockholm
2023-06-30 Stadslopp KS ej start  8,5 km » Trosa Stadslopp, Trosa
2023-08-30 Stadslopp KS 32.42  1 8 km » Hamninloppet, Henån
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 Längd KS 5.47  -0.5 PB 2 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-18 Längd KS 5.26  +3.1 3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
4.84  +1.6
Lag Arena KS 107p  3
2023-06-06 Längd KS ej start  » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2023-06-18 Längd KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-07-02 Längd KS ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-31 Längd KS 5.23  +0.1 2 Final » Turebergs Explosiva 2, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-08-06 Längd KS 5.00  0.0 11 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-12 Längd K22 5.42  +0.9 8 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-16 Längd KS 5.17  +0.1 4 Final » Enköpings längdhoppsgala, Enavallen, Enköping
2023-08-26 Längd KS ej res  » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
»  Lindé, Hanna -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-03 5 km (gatulopp) KS 24.41  [1] PB » Stockholm marathon, Stockholm
10 km (gatulopp) KS 49.27  [1] PB
½ maraton KS 1:45.15  PB
Maraton KS 3:44.57  PB 328
Not
[1] - Mellantid
   Sjöholm, Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-02 Terränglopp K22 48.07  8 10 km » Tjejmilen trial, Stockholm
 F19 - Flickor 19 år
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 Stav KS ej res  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-18 100 m häck (83.8 cm) KS 21.87  +1.0 PB 6 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav KS 3.00  SB 4
4 x 100 m KS 50.12  3
Lag Arena KS 107p  3
2023-06-04 Stav KS ej start  » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-10 Stav KS 3.45  SB 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-30 Stav F19 3.47  SB 6 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-22 100 m KS ej start  Final » Stjärnspelen, Viksvallen, Arvika
Stav KS 3.25  2 Final
2023-07-28 Stav KS ej start  » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
2023-07-31 Stav KS 3.45  2 Final » Turebergs Explosiva 2, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-08-02 Stav KS 3.47  2 Final » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-08-05 Stav KS 3.48  SB 2 Grupp B » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-13 Stav KS 3.62  [1] SB 1 Final » Resultattävling stavhopp, Enskede IP, Stockholm
2023-08-18 Stav F19 3.58  3 Final » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
 F18 - Flickor 18 år
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-18 4 x 100 m KS 50.12  3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-06-04 150 m KS 20.15  +1.6 PB 4 Final B » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-18 Längd KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-07-01 Längd F19 5.18  -0.1 SB 14 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-20 Längd KS 5.24  +1.5 SB 2 Final B [¤] » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-07-31 Längd KS 5.03  +0.5 6 Final » Turebergs Explosiva 2, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-08-06 Längd KS 5.28  0.0 SB 4 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-18 Längd F19 5.14  0.0 7 Kval » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
2023-08-19 Längd F19 ej res  Final
2023-08-26 Längd KS 4.02  0.0 9 [¤] » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Not
[¤] - Efteranmäld
 F17 - Flickor 17 år
»  Dahllöf, Maggie -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 Spjut (600 gr) KS 36.22  PB 3 Final [¤] » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-18 Spjut (600 gr) KS 38.01  PB 4 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-06-16 Kula (3,0 kg) F17 11.56  SB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 Spjut (500 gr) F17 38.72  SB 2 Final
2023-06-30 Spjut (500 gr) F17 44.48  PB 3 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 Kula (3,0 kg) F17 12.15  PB 8 Final
2023-07-09 Kula (3,0 kg) F17 13.28  PB 1 Final » Björlanda Track and Field Games, Björlandavallen, Göteborg
Spjut (500 gr) F17 41.77  1 Final
2023-08-06 Kula (3,0 kg) F17 12.85  1 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Spjut (500 gr) F17 42.25  3 Final
2023-08-12 Spjut (500 gr) F17 44.33  3 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-13 Kula (3,0 kg) F17 12.67  6 Final
2023-08-21 Spjut (500 gr) F17 40.46  1 Final » Vallentuna spjutkväll, Vallentuna IP, Vallentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Forsell, Ellen -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-03-03 Slägga (3,0 kg/119) F17 47.71  SB 2 Final » Kasttävling, Arenastadens kastpark, Växjö
2023-05-07 Kula (3,0 kg) F17 ej start  » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 55.73  SB 2 Final
2023-05-08 Slägga (3,0 kg/119) F17 56.36  SB 1 Final » Kasttävling, Lugnets Friidrottsarena, Falun
2023-05-14 Kula (3,0 kg) F17 13.61  SB 3 Final » Vårkastet, Grönadalen, Bålsta
Slägga (3,0 kg/119) F17 ej res 
2023-05-18 Slägga (4,0 kg) KS 51.75  SB 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-05-27 Kula (3,0 kg) F17 13.10  2 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
2023-06-04 Slägga (3,0 kg/119) F17 57.36  SB 2 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-06 Slägga (4,0 kg) KS 47.80  9 » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2023-06-18 Slägga (3,0 kg/119) F17 56.85  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 Kula (3,0 kg) F17 ej start  » Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 57.63  SB 2 Final
2023-07-01 Kula (3,0 kg) F17 13.19  5 Final » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Slägga (3,0 kg/119) F17 58.63  SB 1 Final
2023-07-08 Kula (3,0 kg) F17 12.74  1 Final » Kasttävling - Tumba, Rödstu Hage IP, Botkyrka
Slägga (3,0 kg/119) F17 56.45  1 Final
2023-07-20 Kula (3,0 kg) F17 13.18  1 Final » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 53.84  1 Final
2023-07-29 Kula (3,0 kg) F17 13.24  1 Final » Kasttävling, Tingstäde IP, Tingstäde
Slägga (3,0 kg/119) F17 56.67  1 Final
2023-08-05 Slägga (3,0 kg/119) F17 54.82  4 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-13 Kula (3,0 kg) F17 13.52  3 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
Slägga (3,0 kg/119) F17 56.46  4 Final
2023-09-13 Diskus (1,0 kg) KS 24.97  PB 3 » Castorama, Lugnets IP, Falun
2023-09-14 Kula (3,0 kg) F17 12.97  1 Final » FIG-tävling, Edsberg Sportfält, Sollentuna
2023-09-16 Kula (3,0 kg) F17 12.44  1 Final » Lilla Olympiaden, Strandvallen, Järvsö
Slägga (3,0 kg/119) F17 48.61  1 Final
2023-09-17 Diskus (1,0 kg) F17 25.54  PB 1 Final
»  Grahn, Olivia -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-08-02 3 000 m KS 10:36.99  PB 6 Final » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-08-11 3 000 m F17 10:49.46  3 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-09-02 Terränglopp F17 44.27  2 10 km » Tjejmilen trial, Stockholm
2023-09-17 Terränglopp KS 19.05  2 5 km » Tullingeloppet, Lida Friluftsgård, Botkyrka
2023-09-24 Terränglopp F17 41.19  5 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
2023-10-14 4 000 m terräng F17 16.45  3 » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
2023-10-21 4 000 m terräng F17 15.45  5 » SM Terränglöpning, Galgberget, Halmstad
Lag Terräng F17 48.00  2
»  Jabbour, Lii -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F17 10:03.11  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-13 4 x 100 m F17 48.25  1 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 100 m häck (76,2 cm) F17 14.54  -0.7 PB 1 Final
Längd F17 ej start 
2023-05-27 4 x 100 m F17 47.73  1 C-final » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
2023-06-04 100 m häck (76,2 cm) F17 14.51  +1.9 PB 2 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-09 100 m häck (76,2 cm) F17 14.72  +2.9 3 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.91  +2.9 5 Final
Längd F17 ej start 
2023-06-16 100 m F17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 100 m häck (76,2 cm) F17 ej start 
2023-07-01 100 m F17 ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Längd F17 ej start 
2023-07-02 100 m häck (76,2 cm) F17 ej start 
2023-07-20 100 m häck (76,2 cm) F17 14.72  +0.5 1 Final » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-10-28 Terränglopp F17 12.55  2 2,5 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
»  Johansson, Tuva -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 100 m F17 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-06-04 Höjd KS 1.47  SB 8 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
Längd KS ej start 
2023-06-09 Längd F17 4.54  -0.3 SB 15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-17 Längd F17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 Höjd F17 ej start 
2023-07-01 Längd F17 4.76  -0.4 SB 10 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 Höjd F17 1.45  8 Final
2023-07-22 400 m F17 ej start  Final » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Längd F17 4.66  0.0 3 Final
2023-07-23 200 m F17 ej start  Final
Höjd F17 1.45  1 Final
2023-08-27 7-kamp F17 ej start  » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
2023-09-13 Slägga (3,0 kg/119) F17 22.26  PB 3 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-10-28 Terränglopp F17 12.40  1 2,5 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
»  McCarthy, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 100 m F17 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 Höjd F17 1.48  SB 5 Final [¤]
2023-05-18 Höjd KS 1.47  4 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-06-04 Höjd KS 1.47  8 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-10 Höjd F17 1.37  13 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-17 Längd F17 4.55  +0.1 PB 13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 Höjd F17 1.50  SB 7 Final
2023-07-01 Längd F17 4.90  +0.1 PB 9 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 Höjd F17 1.51  SB 7 Final
2023-07-15 100 m F17 ej start  » Nonamespelen, Sävstaås IP, Bollnäs
Höjd KS 1.50  2 Final
Längd KS 4.78  +0.2 3 Final
2023-08-23 100 m KS 13.53  +1.5 PB 5 Final B » Turebergs Explosiva #3, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-09-10 4 x 100 m F17 49.10  1 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-13 Slägga (3,0 kg/119) F17 27.79  PB 2 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sahlqvist, Esther -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F17 10:03.11  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-13 4 x 100 m F17 48.25  1 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 100 m häck (83.8 cm) KS 14.45  -1.5 SB 1 A-final
2023-05-18 100 m KS 12.02  +1.9 PB 2 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-05-27 200 m F17 25.15  +0.8 SB 1 C-final » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
4 x 100 m F17 47.73  1 C-final
2023-06-04 150 m KS 18.11  +1.4 PB 1 Final A » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
100 m häck (83.8 cm) KS ej start 
2023-06-11 200 m F17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-17 100 m KS 12.05  +0.5 1 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.09  +0.5 2 Final
2023-06-18 200 m F17 24.92  -0.2 SB 1 Final 1
2023-07-01 100 m F17 12.15  +0.8 1 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
100 m F17 11.68  [2] +1.7 PB 3 Final A
2023-07-02 200 m F17 ej start 
100 m häck (83.8 cm) KS 13.97  +2.1 2 Heat 1
14.14  +1.0 PB 4 Final
2023-07-28 100 m KS 11.93  -0.1 3 Heat 2 » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
2023-08-07 100 m F19 11.74  +2.6 5 Heat 2 » Junior-EM  U20, Givat Ram Stadium, Jerusalem, ISR
2023-08-09 4 x 100 m F19 45.93  [3] 6 Heat 1
2023-08-10 4 x 100 m F19 45.92  [3] 6 Final
2023-08-12 200 m F17 26.07  -1.4 1 Heat 2 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
100 m häck (76,2 cm) F17 13.77  -1.0 SB 1 Final
300 m häck (76,2 cm) F17 ej start 
2023-08-13 200 m F17 ej start  Final
2023-09-02 100 m häck (76,2 cm) F17 13.87  -1.5 2 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 100 m F17 46.19  [3] 1
2023-09-09 Stafett 1 000 m F17 2:16.90  1 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 4 x 100 m F17 49.10  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Simonsson, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F17 10:03.11  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-13 4 x 100 m F17 48.25  1 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 800 m F17 2:22.48  PB 2 Final
2023-05-18 800 m KS 2:27.48  3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
4 x 100 m KS 50.12  3
Lag Arena KS 107p  3
2023-06-04 300 m KS ej start  » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-06 400 m KS 61.09  SB 1 Final » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
2023-06-09 400 m F17 60.62  SB 1 Final B » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-18 200 m F17 26.71  -0.2 SB 5 Final 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-07-01 400 m F17 61.55  7 Final A » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-02 200 m F17 26.78  +2.0 3 Final B
2023-07-20 300 m KS 43.95  SB 4 Final A » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 35.95  SB 5 Final [¤]
2023-08-06 400 m F17 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-12 200 m F17 ej start  » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-13 400 m F17 ej start 
2023-09-09 Stafett 1 000 m F17 2:16.90  1 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 3 x 800 m F17 7:03.94  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wolgast, Emmy -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-07-01 100 m F17 ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Längd F17 ej start 
2023-07-02 200 m F17 ej start 
 F16 - Flickor 16 år
   Attersand, Alva -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-16 Tresteg F17 9.84  -0.3 PB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 Längd F17 4.34  0.0 PB 18
2023-09-10 Tresteg F17 ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Bergin, Anna -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-07 Slägga (3,0 kg/119) F17 49.90  PB 3 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2023-05-14 Slägga (3,0 kg/119) F17 49.98  PB 7 Final » Vårkastet, Grönadalen, Bålsta
2023-05-27 Slägga (3,0 kg/119) F17 50.26  PB 2 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
2023-06-04 Slägga (3,0 kg/119) F17 51.18  PB 5 Final » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-10 Slägga (3,0 kg/119) F17 50.96  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-18 Slägga (3,0 kg/119) F17 49.87  6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 Slägga (3,0 kg/119) F17 49.88  3 Final » Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2023-07-01 100 m F16 ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Slägga (3,0 kg/119) F17 50.75  9
2023-08-05 Slägga (3,0 kg/119) F17 51.44  PB 5 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-13 Slägga (3,0 kg/119) F16 56.47  PB 1 Final » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-09-10 4 x 100 m F17 49.10  1 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-13 Slägga (3,0 kg/119) F17 49.38  1 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-16 Kula (3,0 kg) F17 8.85  SB 4 Final » Lilla Olympiaden, Strandvallen, Järvsö
Slägga (3,0 kg/119) F17 43.71  2 Final
2023-10-01 Castorama KS 1 809  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 7.80 [430] PB 3
Spjut (600 gr) 18.92 [376] PB 3
Diskus (1,0 kg) 18.20 [272] PB 2
Slägga (4,0 kg) 37.80 [731] PB 3
2023-12-19 Slägga (3,0 kg/119) F17 ej start  » Bajen Winterkast, Enskede IP Kastplan, Stockholm
   Bergström, Astrid -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 Stav F16 2.16  PB 4 Final [¤] » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-06-11 Stav F17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Borg, Matilda -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F17 10:03.11  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-13 400 m F17 57.20  SB 1 Heat 2 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
4 x 100 m F17 48.25  1 Final
2023-05-18 400 m KS 56.69  [1] SB 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
4 x 100 m KS 50.12  3
Lag Arena KS 107p  3
2023-05-27 800 m F17 2:13.50  PB 1 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
4 x 100 m F17 47.73  1 C-final
2023-06-06 400 m KS 55.43  [1] PB 3 Final » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2023-06-10 100 m KS 12.70  +0.6 PB 3 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.70  +1.4 5 Final
200 m KS 25.79  +0.8 PB 3 Final B
2023-06-11 400 m KS 56.41  3 Final A
2023-06-16 100 m F17 12.67  +1.0 PB 2 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.72  +1.0 2 Final
2023-06-17 400 m F17 55.98  1 Final
2023-06-18 200 m F17 25.46  -0.2 PB 3 Final 1
2023-06-30 800 m F17 ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 100 m F16 ej start 
400 m F17 55.68  1 Final A
2023-07-02 200 m F16 25.44  +0.9 PB 3 Final A
2023-07-16 400 m KS ej start  » Bannister Summer Games, Slottsskogsvallen, Göteborg
2023-07-20 200 m KS ej start  » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
300 m KS 40.70  SB 1 Final A
2023-07-28 400 m KS 56.47  3 Heat 2 » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
2023-07-29 400 m KS 56.13  8 Final
2023-08-05 200 m KS ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
800 m KS 2:16.97  3 Final A
2023-08-06 100 m KS ej start 
400 m KS 57.30  1 Final
2023-08-11 400 m F16 57.88  1 Heat 1 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 200 m F16 26.11  -1.1 2 Heat 2
400 m F16 56.09  1 Final
2023-08-13 200 m F16 ej start  Final
800 m F16 2:14.25  2 Final [¤]
2023-09-02 400 m F17 56.29  1 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-09-03 4 x 400 m F17 3:15.62  [3] 2
2023-09-09 Stafett 1 000 m F17 2:16.90  1 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 4 x 100 m F17 49.10  1 Final
3 x 800 m F17 7:03.94  2 Final
2023-09-13 300 m [4] KS 39.93  [1] PB 1 Final A » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[¤] - Efteranmäld
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[4] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F16. Ingick i grenprogrammet: -2001
   Håkansson, Sofia -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-17 Längd F17 4.14  +0.4 PB 20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Johansson, Ella -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F17 10:03.11  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-13 400 m F17 59.67  PB 3 Heat 2 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
4 x 100 m F17 diskad 
2023-05-14 800 m F17 2:20.53  PB 1 Funal
Stav F17 2.95  PB 3 Final
2023-05-18 400 m häck (76,2 cm) KS 65.84  PB 3 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) KS 29.61  PB 5
Lag Arena KS 107p  3
2023-05-27 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:20.76  [1] SB 3 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
Stav F17 2.76  8
2023-06-10 400 m häck (76,2 cm) F17 66.94  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (500 gr) F17 34.27  PB 3 Final
2023-06-11 200 m F17 26.63  +1.5 PB 2 Final B
Stav F17 ej start 
Diskus (1,0 kg) F17 ej start 
2023-06-16 100 m F17 13.02  +1.2 PB 1 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
ej start  Final
300 m häck (76,2 cm) F17 45.03  PB 1 Final
2023-06-17 400 m F17 60.21  3 Final
Längd F17 5.07  0.0 PB 3 Final
Diskus (1,0 kg) F17 27.43  5 Final
2023-06-18 1 500 m F17 ej start 
Spjut (500 gr) F17 29.34  4 Final
2023-06-30 400 m häck (76,2 cm) KS 65.75  PB 5 Final B » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Stav F17 ej start 
Längd F16 5.08  +1.5 PB 10 Kval
Spjut (500 gr) F17 34.67  PB 15
2023-07-01 100 m F16 ej start 
400 m F17 ej start 
1 500 m F17 5:04.63  SB 16 Final A
Längd F16 4.83  +1.2 15 Final
2023-07-02 200 m F16 26.55  +1.5 PB 4 Final B
100 m häck (76,2 cm) F16 ej start 
Kula (3,0 kg) F16 10.10  SB 14
2023-08-05 100 m häck (76,2 cm) F17 16.29  +1.1 PB 5 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
300 m häck (76,2 cm) F17 47.01  4 Final A
Höjd F17 1.31  SB 9 [¤]
2023-08-06 400 m F17 59.71  1 Final
Kula (3,0 kg) F17 10.52  PB 4 Final
Spjut (500 gr) F17 38.15  PB 4 Final
2023-08-11 100 m F16 13.61  -2.2 4 Heat 3 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
2023-08-12 Längd F16 5.17  +1.1 PB 7 Final
Spjut (500 gr) F16 42.34  PB 3 Final
2023-08-13 300 m häck (76,2 cm) F16 45.51  1 Final
2023-08-27 7-kamp F16 4 661  +0.6 PB 1 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
100 m häck (76,2 cm) 16.04 [709] +1.2 PB 4
Höjd 1.49 [610] PB 2
Kula (3,0 kg) 10.35 [552] 3
200 m 27.23 [693] -1.9 1
Längd 5.24 [626] +2.4 1
Spjut (500 gr) 40.13 [670] 1
800 m 2:21.67 [801] 1
2023-09-03 300 m häck (76,2 cm) F17 46.12  4 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-09-09 Stafett 1 000 m F17 2:16.90  1 Final » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
2023-09-10 3 x 800 m F17 7:03.94  2 Final
2023-09-13 300 m KS 55.77  SB 1 Final B » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-24 Terränglopp F17 41.52  7 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
2023-10-21 4 000 m terräng F16 15.21  5 » SM Terränglöpning, Galgberget, Halmstad
Lag Terräng F17 48.00  2
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[¤] - Efteranmäld
   Moverare, Miriam -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-17 Längd F17 4.16  +0.3 PB 19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Moverare, Simone -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-17 Längd F17 4.60  +1.9 PB 9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Nielsén, Judith -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 100 m F17 diskad  » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
»  Sillén, Linnéa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-10 Tresteg F17 ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-09-13 Tresteg KS 9.15  +0.3 PB 2 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
»  Wändin, Julia -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 400 m F17 63.52  SB 2 Heat 1 [¤] » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-18 1 500 m KS 4:54.91  SB 4 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-06-10 800 m F17 2:23.93  SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-11 1 500 m F17 4:59.87  1 Final
2023-06-18 1 500 m F17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-10-14 4 000 m terräng F17 18.36  10 » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
2023-10-21 4 000 m terräng F16 16.24  13 » SM Terränglöpning, Galgberget, Halmstad
Lag Terräng F17 48.00  2
Not
[¤] - Efteranmäld
 F15 - Flickor 15 år
   Chrona, Ebba -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-13 Tresteg KS 8.16  +0.7 PB 7 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
»  Enquist, Gabriella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m F15 42.57  3 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-27 80 m F15 11.09  0.0 1 Heat 3 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
11.00  +1.8 PB 4 Final
800 m F15 2:33.34  PB 4 Final
2023-06-06 800 m F15 2:34.11  5 A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 14.92  +1.8 PB 3 D-final
Längd F15 4.98  +0.4 PB 2 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 5.33  SB 27 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 15.34  PB 9 Pool B 1
2023-08-19 300 m F15 47.38  SB 6 Heat 1 [¤] » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
2023-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Höjd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 6.12  SB 27 Final A
2023-09-03 800 m F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
Lag Kraftmätningen F15 137.09p  2
X15 332.98p  1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindberg, My -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m F15 39.42  1 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m F15 10.72  -1.2 SB 2 Heat 5
10.78  -2.6 3 Final
2023-05-18 200 m KS 26.80  +1.1 PB 5 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-05-27 4 x 100 m F17 47.73  1 C-final » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
2023-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 17.17  +0.3 SB 2 E-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd F15 1.48  PB 5 Pool 2
Längd F15 ej res  Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 8.02  SB 8 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 16.28  SB 8 Pool B 1
6 x 200 m X15 2:37.24  1
2023-06-10 80 m F15 10.55  +0.3 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.47  +0.9 PB 3 Final
2023-06-11 80 m häck (76,2 cm) F15 12.31  +0.4 SB 1 Heat 3
12.13  - 1 Final
2023-06-30 80 m häck (76,2 cm) F15 12.44  -1.2 2 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
12.28  +1.0 SB 4 Final
2023-08-05 80 m häck (76,2 cm) F15 12.13  +0.8 PB 1 Heat 1 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
12.17  +0.5 1 Final
2023-08-06 80 m F15 10.63  0.0 1 Heat 1
10.64  -2.6 2 Final
2023-08-18 80 m F15 10.37  +1.7 3 Heat 2 » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
10.35  +0.5 PB 5 Final
2023-08-20 80 m häck (76,2 cm) F15 12.00  -0.1 PB 1 Heat 3
13.85  +0.5 8 Final
2023-08-27 6-kamp F15 3 040  [1] - PB 10 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (76,2 cm) 12.18 [842] +0.2 2 Heat 1
Höjd 1.46 [577] 5
Kula (3,0 kg) 8.27 [417] SB 15
Längd 4.57 [446] - 10
Spjut (500 gr) 15.82 [212] 15
600 m 1:54.73 [546] PB 1
2023-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 12.13  +0.7 3 Final A » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Höjd F15 1.49  PB 6 Final C
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
6 x 200 m X15 2:33.12  3 Heat 3
2023-09-03 800 m F15 ej start 
Längd F15 4.55  +0.3 SB 12 Final A
Spjut (500 gr) F15 ej start 
Lag Kraftmätningen F15 137.09p  2
X15 332.98p  1
2023-09-09 4 x 80 m F15 39.49  2 Heat 1 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
39.47  2 Final
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
   Linerudt, Emma Victoria -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-10 80 m F15 12.84  +2.0 PB 7 Heat 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m F17 34.23  0.0 PB 6 Final
   Resare, Inez -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 800 m F15 2:25.57  PB 4 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-27 800 m F15 ej start  » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2023-06-06 800 m F15 2:28.85  1 A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 6.77  SB 16 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 18.17  PB 6 Pool B 1
2023-06-09 2 000 m F15 7:29.97  SB 9 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-11 800 m F15 ej start 
2023-08-19 800 m F15 ej start  » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
2023-08-20 2 000 m F15 6:57.50  PB 7 Final
2023-09-03 800 m F15 2:28.33  8 Final A » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Spjut (500 gr) F15 17.20  18 Final C
Lag Kraftmätningen F15 137.09p  2
X15 332.98p  1
2023-09-10 800 m F15 2:26.55  4 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-09-24 Terränglopp F15 25.01  6 6 km » Lidingöloppet, Lidingö
2023-10-14 4 000 m terräng F15 18.59  2 » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
2023-10-21 4 000 m terräng F15 ej start  » SM Terränglöpning, Galgberget, Halmstad
   Selsborg, Lilly -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-04-29 5 km (gatulopp) F15 20.55  PB 4 » Bålsta Stadslopp, Gröna Dalens IP, Bålsta
2023-09-02 10 km (gatulopp) F15 43.35  PB 90 » Tjejmilen, Stockholm
2023-09-24 Terränglopp F15 26.17  11 6 km » Lidingöloppet, Lidingö
2023-10-14 4 000 m terräng F15 17.43  1 » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
»  Sparv, Tyra -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m F15 39.42  1 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 Längd F15 5.57  +1.2 PB 2 Final
2023-05-18 Tresteg KS 11.03  +0.1 SB 4 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 107p  3
2023-05-27 300 m häck (76,2 cm) F17 45.78  PB 2 A-final » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
Längd F17 5.24  +4.9 6
2023-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 12.58  +1.8 PB 1 C-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd F15 1.52  SB 1 Pool 2
Längd F15 4.99  +0.8 1 Pooö 2
Kula (3,0 kg) F15 9.86  PB 1 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 ej res  Pool B 1
6 x 200 m X15 2:37.24  1
2023-06-09 Längd F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-16 300 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-17 80 m F15 ej start 
Längd F15 ej start 
2023-06-18 300 m F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
2023-06-30 300 m häck (76,2 cm) F15 45.74  PB 3 Final A » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Längd F15 5.26  +2.3 8 Kval
5.56  +2.0 2 Final
2023-07-01 Tresteg F15 10.10  +1.2 7 Kvalgrupp 2
2023-07-02 300 m F15 ej start 
2023-08-18 Längd F15 5.22  0.0 2 Kval » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
2023-08-19 Längd F15 5.43  -1.1 5 Final
2023-08-27 6-kamp F15 3 247  +1.4 PB 7 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (76,2 cm) 12.90 [731] +0.2 6 Heat 1
Höjd 1.46 [577] 4
Kula (3,0 kg) 9.36 [488] 8
Längd 5.27 [634] +2.6 2
Spjut (500 gr) 19.09 [272] SB 13
600 m 1:54.80 [545] SB 2
2023-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 12.74  -0.3 3 Final C » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Höjd F15 1.57  PB 2 Final C
Kula (3,0 kg) F15 9.00  8 Final A
6 x 200 m X15 2:33.12  3 Heat 3
2023-09-03 800 m F15 ej start 
Längd F15 5.09  +0.3 4 Final A
Spjut (500 gr) F15 20.15  SB 12 Final C
Lag Kraftmätningen F15 137.09p  2
X15 332.98p  1
2023-09-09 4 x 80 m F15 39.49  2 Heat 1 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
39.47  2 Final
   Wallin, Emmy -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-13 300 m KS 54.01  PB 4 Final A » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
   Weinstock, Sofia -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-13 Tresteg F15 7.56  +0.2 PB 4 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
 F14 - Flickor 14 år
   Bergström, Astrid -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-06 800 m F15 3:08.45  PB 8 C-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  D-final
Höjd F15 1.32  PB 19 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 8.50  PB 6 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 19.94  PB 5 Pool B 1
2023-08-26 80 m F14 11.52  +1.4 PB 3 Heat 2 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Stav F14 1.70  PB 9
Kula (3,0 kg) F14 8.19  6 Final
Diskus (0,75 kg) F14 13.73  PB 11
2023-08-27 Höjd F14 ej start 
Spjut (500 gr) F14 21.63  PB 6 Final
2023-09-16 Stav F14 2.16  PB 16 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Spjut (500 gr) F14 18.64  23
2023-09-17 Kula (3,0 kg) F14 8.27  14
»  Broberg Rydqvist, Amanda -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-28 800 m F15 2:26.34  PB 1 Final » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2023-06-06 800 m F15 2:32.36  3 A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 13.20  +1.9 PB 2 A-final
Höjd F15 1.48  SB 4 Pool 2
Längd F15 4.47  +1.6 PB 10 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 8.52  PB 5 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 34.56  PB 1 Pool B 1
2023-08-09 200 m F15 29.00  +1.0 SB 6 Heat 2 [¤] » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Höjd F15 1.40  2 Final [¤]
Spjut (500 gr) F15 32.08  3 Final [¤]
2023-08-19 5 km (gatulopp) F14 20.33  PB 4 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2023-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 13.24  +0.1 3 Final E » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Höjd F15 1.45  8 Final C
Kula (3,0 kg) F15 9.19  PB 6 Final A
2023-09-03 800 m F15 2:27.66  1 Final A
Längd F15 4.24  +0.5 15 Final A
Spjut (500 gr) F15 31.85  3 Final C
Lag Kraftmätningen F15 137.09p  2
X15 332.98p  1
2023-09-13 300 m KS 45.69  PB 2 Final A » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg F15 9.28  +1.6 PB 2 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 28.66  PB 2 Final
2023-09-16 800 m F14 2:28.54  5 Final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Spjut (500 gr) F14 35.01  PB 2 Final
2023-09-17 80 m häck (76,2 cm) F14 13.02  +4.8 4 Heat 3
13.15  +1.3 PB 6 Final
Höjd F14 1.41  7 Final
4 x 80 m F14 41.46  [2] 2 B-final
2023-10-28 Terränglopp F15 10.18  1 2,5 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Eklöf, Alma -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-07 Kula (3,0 kg) F15 ej start  » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F15 ej start 
Slägga (3,0 kg/119) F15 31.77  PB 5 Final
2023-06-06 Höjd F15 1.32  SB 17 Pool 2 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 9.84  PB 2 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 16.33  PB 7 Pool B 1
2023-06-10 Kula (3,0 kg) F15 10.45  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F15 35.31  PB 4 Final
2023-08-05 Kula (3,0 kg) F14 10.17  3 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F15 34.32  4 Final
2023-08-09 Slägga (3,0 kg/119) F15 ej start  » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-08-26 Kula (3,0 kg) F14 ej start  » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2023-08-27 Slägga (3,0 kg/119) F14 ej start 
»  Fagerström, Gwen -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m F15 39.42  1 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m F15 10.57  -1.1 1 Heat 3
10.53  -2.6 PB 2 Final
Längd F15 5.24  0.0 PB 3 Final
2023-06-06 800 m F15 2:50.83  PB 1 B-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 14.33  +1.9 PB 4 A-final
Höjd F15 1.36  PB 15 Pool 2
Längd F15 4.98  +0.7 4 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 7.97  PB 9 Pool 2
6 x 200 m X15 2:43.11  3
2023-06-09 Längd F15 5.18  +2.6 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.14  +1.2
2023-06-10 80 m F15 10.43  +0.6 1 Heat 7
10.34  +0.9 PB 1 Final
Tresteg F15 11.33  +0.3 PB 1 Final
2023-06-30 Längd F14 5.37  +3.3 1 Kvalgrupp 1 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
5.21  +1.9 5 Final
2023-07-01 80 m F14 10.52  -1.1 1 Heat 10
10.42  +1.1 3 Final A
Tresteg F15 11.41  [1] +1.7 PB 2 Kvalgrupp 1
2023-07-02 300 m F14 ej start 
Tresteg F15 11.43  [1] +0.5 PB 3 Final
2023-08-05 Längd F14 5.21  +2.0 1 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
2023-08-06 80 m F14 10.67  -0.9 1 Heat 1
10.54  -0.5 1 Final
Tresteg F14 11.34  0.0 1 Final
2023-08-09 200 m F15 26.60  +1.0 PB 1 Heat 2 » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Tresteg F15 11.04  +0.6 1 Final
2023-08-26 80 m F14 10.50  +1.4 1 Heat 2 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
ej start  Final
Längd F14 5.16  0.0 1 Final A
Kula (3,0 kg) F14 7.58  10
2023-08-27 300 m F14 ej start 
Tresteg F14 ej start 
2023-09-02 Kula (3,0 kg) F15 8.13  PB 13 Final A » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
2023-09-03 800 m F15 ej start 
Längd F15 5.47  [1] +1.3 PB 1 Final A
Lag Kraftmätningen F15 137.09p  2
X15 332.98p  1
2023-09-09 4 x 80 m F15 39.49  2 Heat 1 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
39.47  2 Final
2023-09-16 80 m F14 10.46  -3.1 1 A-final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Tresteg F14 11.43  +1.1 1 Final
2023-09-17 300 m F14 42.28  PB 1 D-final
Längd F14 5.51  +3.1 1 Final
5.15  +1.7
4 x 80 m F14 42.12  [2] 1 A-final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Finbom Höglund, Leia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Spjut (500 gr) F15 14.21  PB 5 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-05-06 Slägga (3,0 kg/119) F15 ej start  » Junespelen, Råslätts IP., Jönköping
2023-05-07 Kula (4,0 kg) F15 6.13  PB 9 [¤] » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F15 17.12  PB 10
Slägga (3,0 kg/119) F15 ej res 
2023-05-14 80 m häck (76,2 cm) F15 16.11  0.0 PB 3 B-final [¤] » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
Höjd F15 1.33  PB 8 Final
Stav F15 2.06  PB 6 Final
Spjut (500 gr) F15 14.15  12
2023-05-24 Slägga (3,0 kg/119) F14 32.05  PB 2 Final » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentuna IP, Vallentuna
2023-06-04 Slägga (3,0 kg/119) F17 26.08  11 » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
2023-06-06 800 m F15 3:28.91  PB 10 C-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd F15 1.40  PB 10 Pool 2
Längd F15 3.82  -0.2 PB 24 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 6.72  PB 17 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 12.72  11 Pool B 1
2023-06-10 Höjd F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg F15 ej start 
Slägga (3,0 kg/119) F15 ej start 
2023-06-11 Diskus (0,75 kg) F15 ej start 
2023-06-17 80 m F14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg F14 ej start 
Diskus (0,75 kg) F14 ej start 
2023-06-18 Höjd F14 ej start 
2023-07-01 Stav F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Slägga (3,0 kg/119) F15 33.10  PB 15
2023-07-02 Höjd F14 1.34  10 Grupp 2
2023-08-26 Stav F14 2.30  PB 6 Final » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Diskus (0,75 kg) F14 19.22  PB 8 Final
2023-08-27 Höjd F14 1.30  12
Slägga (3,0 kg/119) F14 24.70  6 Final
2023-09-16 Stav F14 1.92  20 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Slägga (3,0 kg/119) F14 28.53  12
2023-09-17 Höjd F14 1.26  20
Diskus (0,75 kg) F14 19.51  PB 15
2023-09-23 Diskus (0,75 kg) F15 21.93  PB 5 Final » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Slägga (3,0 kg/119) F15 34.25  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Laguna, Alba -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m F15 42.57  3 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m häck (76,2 cm) F15 13.38  0.0 PB 1 B-final
2023-06-10 80 m F15 11.43  +0.7 PB 5 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-11 80 m häck (76,2 cm) F15 13.70  +0.3 4 Heat 2
»  Lindblom, Emmy L -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-07 Slägga (3,0 kg/119) F15 23.65  PB 8 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2023-06-06 Höjd F15 1.32  PB 19 Pool 2 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Längd F15 4.07  -1.0 PB 20 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 7.53  PB 10 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 19.97  PB 4 Pool B 1
2023-06-10 80 m F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F15 31.57  PB 6 Final
2023-06-17 80 m F14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 Längd F14 4.08  0.0 PB 12 [¤]
Slägga (3,0 kg/119) F14 34.82  PB 2 Final
Spjut (500 gr) F14 16.60  6 Final [¤]
2023-08-05 Kula (3,0 kg) F14 8.62  PB 5 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F15 30.68  5 Final
2023-08-09 Slägga (3,0 kg/119) F15 33.63  5 Final » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-08-26 80 m F14 ej start  » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (3,0 kg) F14 7.72  9
2023-08-27 Slägga (3,0 kg/119) F14 33.57  1 Final
2023-09-13 Slägga (3,0 kg/119) F15 35.39  PB 1 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-16 Slägga (3,0 kg/119) F14 33.88  7 Final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 Kula (3,0 kg) F14 7.01  20
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lönn, Malva -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m F15 39.42  1 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m häck (76,2 cm) F15 12.39  -1.4 PB 1 A-final
2023-06-06 800 m F15 2:36.13  PB 7 A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 12.34  +1.9 PB 1 A-final
Höjd F15 1.32  SB 17 Pool 2
Längd F15 4.98  +0.9 PB 3 Pooö 2
Kula (3,0 kg) F15 9.35  PB 3 Pooö 2
Spjut (500 gr) F15 ej res  Pool B 1
6 x 200 m X15 2:37.24  1
2023-06-09 Längd F15 5.17  +0.4 PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-10 80 m F15 10.62  +1.4 2 Heat 1
10.61  +0.9 PB 6 Final
2023-06-11 300 m F15 42.34  PB 1 Final A
80 m häck (76,2 cm) F15 12.12  +0.8 PB 1 Heat 1
12.13  - 2 Final
2023-06-30 80 m häck (76,2 cm) F14 12.33  +1.2 1 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
12.08  +2.3 1 Final
Längd F14 5.11  -1.0 3 Kvalgrupp 1
5.13  +2.4 8 Final
2023-07-01 80 m F14 10.78  -1.7 2 Heat 8
10.75  +0.3 2 Final B
2023-07-02 300 m F14 42.74  5 Final A
2023-07-20 200 m KS 26.66  +1.1 SB 3 Final B » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
80 m häck (76,2 cm) F15 12.08  +1.5 PB 2 Final
2023-08-05 80 m häck (76,2 cm) F15 12.29  +0.5 1 Heat 2 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
12.25  +0.5 3 Final
Längd F14 ej start 
2023-08-06 80 m F14 10.69  -0.7 1 Heat 2
10.70  -0.5 3 Final
2023-08-09 200 m F15 ej start  » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-08-26 80 m F14 10.78  +1.2 1 Heat 1 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
ej start  Final
Längd F14 4.77  0.0 5 Final A
2023-08-27 300 m F14 ej start 
80 m häck (76,2 cm) F14 12.68  -2.0 1 Heat 1
12.58  -1.1 1 Final
2023-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 12.30  +0.7 6 Final A » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Höjd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 9.38  PB 5 Final A
6 x 200 m X15 2:33.12  3 Heat 3
2023-09-03 800 m F15 2:36.84  8 Final D
Längd F15 5.03  -1.1 5 Final A
Spjut (500 gr) F15 18.90  SB 15 Final C
Lag Kraftmätningen F15 137.09p  2
X15 332.98p  1
2023-09-16 80 m F14 10.99  -3.1 4 A-final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 80 m häck (76,2 cm) F14 12.30  +3.8 1 Heat 2
12.77  +1.3 4 Final
Längd F14 1.91  +2.0 35
   Palmheden, Lisa -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-13 4 x 80 m F15 42.57  3 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 Längd F15 4.90  +1.0 PB 4 Final
2023-06-06 Höjd F15 1.36  PB 12 Pool 2 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Längd F15 4.82  +1.5 6 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 21.22  PB 3 Pool B 1
6 x 200 m X15 2:43.11  3
2023-06-09 Längd F15 4.69  +1.7 12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-10 80 m F15 10.86  +0.3 PB 2 Heat 2
2023-06-30 Längd F14 4.67  +1.9 15 Kvalgrupp 1 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2023-07-01 80 m F14 11.05  -1.9 2 Heat 5
2023-08-05 Längd F14 5.12  +2.7 2 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
5.04  +1.1 PB
2023-08-06 80 m F14 10.85  0.0 PB 2 Heat 3
10.93  -0.5 1 Final
2023-08-09 200 m F15 28.50  +1.0 PB 4 Heat 2 » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-08-26 80 m F14 ej start  » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F14 ej start 
2023-08-27 Spjut (500 gr) F14 ej start 
2023-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 16.51  +0.3 PB 5 Final J » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Höjd F15 1.33  2 Final H [¤]
2023-09-03 Längd F15 4.87  +0.8 8 Final A [¤]
Spjut (500 gr) F15 21.32  PB 10 Final C [¤]
Lag Kraftmätningen F15 137.09p  2
X15 332.98p  1
2023-09-09 4 x 80 m F15 39.49  2 Heat 1 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
39.47  2 Final
2023-09-16 80 m F14 11.05  -2.9 1 B-final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 Längd F14 5.14  +2.8 2 Final
4 x 80 m F14 42.12  [2] 1 A-final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Roslund, Agnes -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 Höjd F15 1.33  SB 7 Final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
Längd F15 3.94  -0.8 PB 20
2023-06-06 800 m F15 3:01.17  PB 5 C-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd F15 1.44  PB 6 Pool 2
Längd F15 4.28  +1.6 PB 17 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 6.11  PB 24 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 12.37  PB 12 Pool B 1
2023-06-10 Höjd F15 1.40  20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg F15 8.96  +0.5 PB 17
2023-08-05 80 m F15 12.17  -0.9 PB 8 Heat 1 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Höjd F15 1.39  7 Final
Tresteg F15 8.61  +1.7 5 Final
2023-08-26 Längd F14 4.01  -1.1 8 Final B » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2023-08-27 Höjd F14 1.42  6 Final
Tresteg F14 9.01  +0.2 PB 10
2023-09-13 Tresteg F15 8.57  0.0 3 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-16 Tresteg F14 8.91  +1.9 21 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 Höjd F14 1.35  12
»  Sternlind, Tyra -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Spjut (500 gr) F15 33.19  PB 2 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-05-07 Kula (3,0 kg) F15 9.01  PB 3 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F15 27.54  PB 2 Final
2023-05-13 4 x 80 m F15 42.57  3 A-final » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2023-05-14 80 m F15 11.36  +0.3 PB 3 Heat 2
Längd F15 4.82  +1.8 PB 5 Final
Spjut (500 gr) F15 34.32  PB 1 Final
2023-05-27 Längd F15 4.96  +0.6 PB 1 Final » East Sweden Games, Campus Valla, Linköping
Kula (3,0 kg) F15 9.79  PB 4 Final
Diskus (0,75 kg) F15 28.42  PB 5 Funal
Spjut (500 gr) F15 32.04  1 Final
2023-06-06 800 m F15 2:52.24  PB 2 B-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  D-final
Längd F15 4.97  +0.2 PB 5 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 9.16  4 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 33.68  2 Pool B 1
2023-06-09 Längd F15 4.89  +1.4 8 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-10 80 m F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 9.85  PB 5 Final
Spjut (500 gr) F15 35.50  PB 2 Final
2023-06-11 300 m F15 ej start 
Diskus (0,75 kg) F15 27.79  2 Final
2023-06-17 80 m F14 11.28  -0.3 4 Heat 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.26  +1.3 PB 7 Final
Kula (3,0 kg) F14 9.51  1 Final
Diskus (0,75 kg) F14 30.35  PB 2 Final
2023-06-18 Längd F14 4.83  +0.5 2 Final
Spjut (500 gr) F14 33.89  1 Final
2023-06-30 Längd F14 5.15  +0.6 PB 2 Kvalgrupp 1 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
4.99  +4.7 10 Final
2023-07-01 Spjut (500 gr) F14 33.72  1 Final
2023-07-02 Kula (3,0 kg) F14 9.43  9
Diskus (0,75 kg) F15 27.23  10
2023-07-25 80 m F15 11.45  0.0 3 Heat 1 » Resultattävling, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
11.59  0.0 5 Final
Längd F15 4.86  0.0 3 Final
2023-08-09 Spjut (500 gr) F15 35.54  PB 1 Final » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2023-08-21 Spjut (500 gr) F15 32.60  1 Final » Vallentuna spjutkväll, Vallentuna IP, Vallentuna
2023-08-23 Kula (3,0 kg) F15 ej start  » Åkersberga Sommarkast, Österåkers Friidrottsarena, Åkersberga
Diskus (0,75 kg) F15 29.62  1 Final
Spjut (500 gr) F15 26.98  1 Final
2023-08-26 Längd F14 4.70  0.0 6 Final A » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (3,0 kg) F14 9.15  2 Final
Diskus (0,75 kg) F14 31.26  PB 2 Final
2023-08-27 Spjut (500 gr) F14 35.99  PB 1 Final
2023-09-02 Kula (3,0 kg) F15 9.95  PB 3 Final A » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
2023-09-03 800 m F15 2:45.37  PB 4 Final F
Längd F15 4.84  +1.3 10 Final A
Spjut (500 gr) F15 36.11  PB 2 Final C
Lag Kraftmätningen F15 137.09p  2
X15 332.98p  1
2023-09-10 80 m F15 11.43  +2.0 3 Heat 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.66  +0.1 5 Final
Längd F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 34.44  2 Final
2023-09-16 Spjut (500 gr) F14 36.28  PB 1 Final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 Längd F14 4.74  +2.7 10
3.82  +1.7
Kula (3,0 kg) F14 9.67  5 Final
Diskus (0,75 kg) F14 30.17  4 Final
2023-09-23 Kula (3,0 kg) F15 9.46  1 Final » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Diskus (0,75 kg) F15 26.85  3 Final
Spjut (500 gr) F15 30.02  1 Final
2023-09-24 Terränglopp F14 27.10  20 6 km » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Torssander, Ingrd -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-08-26 80 m F14 ej start  » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
»  Tuzovic, Stella -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-14 Höjd F15 1.43  PB 6 Final [¤] » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
Längd F15 ej res  [¤]
2023-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 15.02  +1.9 PB 6 A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Höjd F15 1.44  PB 8 Pool 2
Längd F15 4.63  +2.8 9 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 14.07  PB 10 Pool B 1
2023-06-10 80 m F15 11.57  -0.3 PB 6 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg F15 9.69  -1.1 PB 7 Final
2023-08-26 80 m F14 11.81  +1.9 5 Heat 3 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F14 4.14  0.0 PB 13
2023-08-27 Höjd F14 1.42  8 Final
Tresteg F14 9.17  +1.5 9
2023-09-10 80 m F15 11.41  +2.2 3 Heat 2 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.71  +0.1 7 Final
Höjd F15 1.49  PB 4 Final
Längd F15 4.33  +0.1 PB 8 Final
Tresteg F15 9.59  +2.2 7 Final
9.29  0.0
2023-09-16 Tresteg F14 9.30  +1.9 16 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 Höjd F14 1.41  7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 F13 - Flickor 13 år
»  Anjemo, Anni -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-24 Höjd F13 1.16  PB 5 Pool 2 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 19.91  PB 11
5 x 60 m X13 diskad  Heat 1
2023-05-28 60 m F13 10.17  -5.3 SB 1 B-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
600 m F13 2:11.32  SB 5 Final
Höjd F13 1.20  PB 7 Final [¤]
Längd (zon) F13 3.41  -0.2 SB 16
Kula (2,0 kg) F13 7.79  PB 8 Final
2023-06-17 60 m F13 10.21  +0.3 6 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m F13 ej start 
Höjd F13 1.10  7 [¤]
Tresteg (zon) F13 ej start 
Diskus (0,6 kg) F13 19.12  SB 5 Final
Spjut (400 gr) F13 12.44  PB 7 Final
2023-06-18 Stav F13 ej start 
2023-08-26 60 m F13 9.56  +2.0 PB 4 Heat 2 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
600 m F13 2:08.65  SB 5 Final B
Kula (2,0 kg) F13 7.62  20
Diskus (0,6 kg) F13 24.03  PB 2 Final
2023-08-27 200 m F13 32.42  +0.5 PB 5 C-final
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
2023-09-06 200 m häck (68,6 cm/5) F13 43.47  - 4 Heat 4 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F13 6.94  - 16
2023-09-16 Slägga (2,0 kg) F13 20.44  PB 27 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 200 m F13 32.44  +3.6 4 C-final
Diskus (0,6 kg) F13 20.95  9
2023-09-24 Terränglopp F13 15.02  33 3 km » Lidingöloppet, Lidingö
2023-10-08 Spjut (400 gr) F13 14.32  PB 7 Röd 2 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X13 424.5p  3
2023-10-14 2 000 m terräng F13 10.16  8 » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
2023-10-28 Terränglopp F13 12.27  4 2,6 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Asp, Ingrid -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F13 11:22.39  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-24 Höjd F13 1.36  PB 3 Pool 2 [¤] » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 23.13  PB 7 [¤]
5 x 60 m X13 41.6m 1 Heat 1
2023-05-28 60 m F13 8.96  -4.4 SB 2 A-final [¤] » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
Längd (zon) F13 4.46  0.0 PB 4 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13 8.01  PB 7 Final [¤]
2023-09-06 200 m häck (68,6 cm/5) F13 38.01  - 2 Heat 4 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F13 8.39  - 9
Diskus (0,6 kg) F13 13.33  PB 13
2023-10-08 Spjut (400 gr) F13 11.46  PB 13 Röd 2 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X13 424.5p  3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bachner, Iris -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-28 60 m F13 10.74  -5.3 PB 7 C-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
600 m F13 2:06.27  PB 2 Final
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 3.41  0.0 PB 15
Kula (2,0 kg) F13 5.93  PB 17
   Carlsson Jeifetz, Liv -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-09-17 5 km (gatulopp) F13 23.45  PB 3 » Sicklaloppet, Nacka
»  Glod, Isabella -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-24 Höjd F13 1.44  PB 1 Pool 2 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 29.34  PB 1
5 x 60 m X13 41.6m 1 Heat 1
2023-05-28 60 m F13 8.97  -4.4 SB 3 A-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
Höjd F13 1.43  2 Final
Längd (zon) F13 4.08  0.0 SB 7 Final
Kula (2,0 kg) F13 10.20  PB 1 Final
2023-06-06 Höjd F15 1.44  8 Pool 2 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Längd F15 3.61  0.0 PB 25 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 7.49  PB 11 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 ej res  Pool B 1
6 x 200 m X15 2:43.11  3
2023-09-06 200 m häck (68,6 cm/5) F13 34.64  - 2 Heat 1 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F13 9.06  - 2
Diskus (0,6 kg) F13 19.96  PB 2
2023-09-13 60 m häck (68,6 cm) F13 10.53  +0.1 PB 1 Final B » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-16 Höjd F13 1.42  9 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Slägga (2,0 kg) F13 25.60  17
2023-10-08 Spjut (400 gr) F13 17.76  PB 3 Röd 2 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X13 424.5p  3
»  Hagström, Stella -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-24 Höjd F13 1.16  SB 7 Pool 1 [¤] » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 20.19  PB 10 [¤]
5 x 60 m X13 44.2m 1 Heat 2
2023-05-28 60 m F13 10.22  -5.3 SB 5 B-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
Längd (zon) F13 3.83  -0.3 SB 11
2023-09-06 Tresteg (zon) F13 8.05  - 11 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Diskus (0,6 kg) F13 12.66  SB 15
2023-10-08 Spjut (400 gr) F13 9.96  SB 14 Röd 2 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X13 424.5p  3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hallberg Jura, Sophie -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-28 60 m F13 10.15  -5.3 PB 5 C-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
600 m F13 2:11.75  PB 6 Final
Höjd F13 1.10  PB 11
Längd (zon) F13 ej res 
Kula (2,0 kg) F13 5.93  PB 16
   Hammarberg Brandi, Alani -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-28 60 m F13 10.51  -5.3 PB 6 C-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
Höjd F13 1.10  PB 9
Längd (zon) F13 3.30  -3.4 PB 17
»  Järvinen, Hilda -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F13 11:22.39  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-13 60 m F13 10.04  -1.0 PB 5 Heat 1 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
600 m F13 1:57.26  PB 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 12.06  -2.4 PB 4 A-final
Kula (2,0 kg) F13 7.61  PB 8 Final
2023-05-24 Höjd F13 1.08  SB 8 Pool 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 23.40  PB 6
5 x 60 m X13 44.2m 1 Heat 2
2023-05-28 60 m F13 10.19  -5.3 4 B-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
600 m F13 1:51.39  PB 1 Final
Höjd F13 1.10  SB 10
Längd (zon) F13 3.90  0.0 PB 9
Kula (2,0 kg) F13 7.67  PB 11
2023-06-10 600 m F13 1:49.78  PB 1 Final A » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2023-06-11 Kula (2,0 kg) F13 8.36  PB 14
2023-06-17 600 m F13 1:52.75  3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.43  -1.4 PB 4 Final
Diskus (0,6 kg) F13 19.76  SB 3 Final
2023-06-18 200 m F13 31.11  -0.5 PB 5 Final 1
60 m häck (68,6 cm) F13 12.09  -0.3 5 Final 1
Kula (2,0 kg) F13 8.27  6 Final
2023-07-29 1 500 m F13 5:34.72  PB 3 Final » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
Diskus (0,6 kg) F13 22.32  PB 3 Final
2023-07-30 600 m F13 1:56.77  1 Final
2023-08-19 Stadslopp F13 8.09  3 2,5 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2023-08-26 600 m F13 1:51.97  4 Final A » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Stav F13 2.00  PB 3 Final
Diskus (0,6 kg) F13 23.72  PB 3 Final
2023-08-27 1 500 m F13 5:27.84  PB 1 Final
Tresteg (zon) F13 9.65  0.0 PB 5 Final
2023-09-06 200 m häck (68,6 cm/5) F13 35.07  - 1 Heat 2 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F13 9.17  - 1
Diskus (0,6 kg) F13 21.68  1
2023-09-13 Tresteg KS 9.16  +1.1 PB 1 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-16 600 m F13 1:45.45  PB 1 A-final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 1 500 m F13 5:25.99  PB 1 Final
Stav F13 1.88  9
Tresteg (zon) F13 9.87  -1.5 PB 6 Final
2023-09-24 Terränglopp F13 11.48  5 3 km » Lidingöloppet, Lidingö
2023-10-08 Spjut (400 gr) F13 16.75  PB 5 Röd 2 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X13 424.5p  3
2023-10-14 2 000 m terräng F13 8.30  1 » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
2023-10-28 Terränglopp F13 10.02  1 2,6 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
»  Lundin, Märta -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F13 11:22.39  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-24 Höjd F13 1.28  SB 2 Pool 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 27.66  PB 3
5 x 60 m X13 diskad  Heat 1
2023-05-28 60 m F13 9.90  -4.4 PB 7 A-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
Höjd F13 1.25  5 Final
Kula (2,0 kg) F13 7.69  SB 10
2023-06-17 Höjd F13 1.25  7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2023-06-18 Stav F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 8.12  SB 7 Final
Slägga (2,0 kg) F13 23.28  3 Final
2023-09-06 200 m häck (68,6 cm/5) F13 38.61  - 5 Heat 1 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
2023-10-08 Spjut (400 gr) F13 12.45  SB 12 Röd 2 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X13 424.5p  3
   Nyrén, Stella -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-28 60 m F13 9.45  -4.4 PB 5 A-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
600 m F13 ej start 
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 4.13  0.0 PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.19  PB 6 Final
»  Palm, Tea -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-24 Höjd F13 1.20  PB 4 Pool 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 24.62  PB 4
5 x 60 m X13 diskad  Heat 1
2023-05-28 60 m F13 9.50  -3.6 PB 1 C-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
600 m F13 1:59.57  PB 2 Final
Höjd F13 1.15  8 Final
Längd (zon) F13 4.07  0.0 PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F13 7.74  PB 9
2023-06-10 60 m F13 9.33  +0.3 PB 5 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m F13 1:59.37  PB 11 Final A
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2023-06-11 Kula (2,0 kg) F13 7.55  22
2023-08-26 60 m F13 9.36  +2.2 3 Heat 1 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
200 m häck (68,6 cm/5) F13 34.93  +2.2 2 Final B
Stav F13 2.00  PB 4 Final
Längd (zon) F13 3.79  -1.3 7 Final B
Kula (2,0 kg) F13 7.69  18
2023-08-27 200 m F13 32.25  +0.5 PB 4 C-final
60 m häck (68,6 cm) F13 12.28  -1.9 PB 5 Heat 1
Höjd F13 1.30  PB 16
Tresteg (zon) F13 8.62  +0.7 PB 11
Slägga (2,0 kg) F13 20.17  13
2023-09-06 200 m häck (68,6 cm/5) F13 38.56  - 4 Heat 1 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F13 8.52  - 8
Diskus (0,6 kg) F13 16.86  PB 5
2023-09-13 Tresteg KS 8.18  +0.7 PB 6 Final » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-10-08 Spjut (400 gr) F13 14.32  PB 7 Röd 2 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X13 424.5p  3
»  Strömö, Hedda -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F13 11:22.39  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-24 Höjd F13 1.24  PB 4 Pool 2 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 23.82  PB 5
5 x 60 m X13 44.2m 1 Heat 2
2023-06-06 800 m F15 2:44.53  PB 10 A-final » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Längd F15 3.89  +0.1 PB 23 Pooö 2
Kula (3,0 kg) F15 6.46  PB 20 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 ej res  Pool B 1
2023-08-26 600 m F13 1:59.33  PB 1 Final B » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
200 m häck (68,6 cm/5) F13 37.74  +2.3 6 Final C
Längd (zon) F13 3.89  -1.3 SB 3 Final B
Kula (2,0 kg) F13 7.63  PB 19
2023-08-27 200 m F13 31.51  +0.5 PB 3 C-final
1 500 m F13 5:32.23  PB 5 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 11.78  -1.9 4 Heat 1
11.75  -2.1 SB 6 Final
Tresteg (zon) F13 8.93  +0.6 PB 9
Slägga (2,0 kg) F13 17.26  15
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2023-09-06 200 m häck (68,6 cm/5) F13 36.80  - 3 Heat 1 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F13 8.68  - 6
2023-09-13 60 m häck (68,6 cm) F13 11.26  0.0 PB 1 Final A » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
2023-09-16 600 m F13 1:53.81  PB 1 B-final » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2023-09-17 1 500 m F13 5:26.72  PB 3 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 11.35  +1.6 5 Heat 3
5 x 60 m F13 41.76  [1] 2 A-final
2023-10-08 Spjut (400 gr) F13 14.61  SB 6 Röd 2 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X13 424.5p  3
2023-10-14 2 000 m terräng F13 8.40  3 » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
2023-10-28 Terränglopp F13 10.04  2 2,6 km » KM i terräng, Kärrtorps IP, Stockholm
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Örtengren, Emilia -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-06 Gatustafett F13 11:22.39  1 3350 m » Turebergsstafetten, Sollentuna
2023-05-24 Höjd F13 1.20  PB 6 Pool 1 [¤] » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 21.08  PB 9 [¤]
5 x 60 m X13 diskad  Heat 1
2023-05-28 60 m F13 10.09  -3.6 PB 4 C-final » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
Höjd F13 1.30  PB 4 Final
Längd (zon) F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 6.43  PB 14 [¤]
2023-09-06 200 m häck (68,6 cm/5) F13 40.35  - 3 Heat 4 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg (zon) F13 7.43  - 15
Diskus (0,6 kg) F13 14.14  PB 10
2023-10-08 Spjut (400 gr) F13 ej start  Röd 2 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X13 424.5p  3
2023-10-14 2 000 m terräng F13 ej start  » Öppna Terräng-DM för Gotland-Stockholm, Gärdet, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
   Andersson, Li -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-24 Tresteg (zon) F12 6.84  - 10 Pool 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 11.70  PB 27
5 x 60 m X12 48.7m 2 Heat 2
»  Attersand, Moa -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-24 Tresteg (zon) F12 8.60  - 2 Pool 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 14.70  PB 15
5 x 60 m X12 43.1m 1 Heat 1
2023-06-17 60 m F12 8.83  -0.4 PB 1 Heat 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.93  +1.3 5 Final
Stav F12 1.06  PB 8 Final
Längd (zon) F12 4.24  0.0 PB 3 Final
Spjut (400 gr) F12 12.38  PB 6 Final
2023-06-18 60 m häck (68,6 cm) F13 11.08  -0.5 PB 1 Final 2
Höjd F12 1.36  PB 1 Final
2023-07-03 100 m KS 14.83  -3.0 PB 3 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Längd KS 4.31  +3.7 3 Final
4.07  +1.5 PB
Längd (zon) F12 4.19  +1.4 1 Final
2023-08-26 200 m häck (68,6 cm/5) F12 33.13  +1.8 PB 2 Final B » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Stav F12 1.90  PB 1 Final
Längd (zon) F12 4.15  +1.0 7 Final A
2023-08-27 60 m häck (68,6 cm) F12 11.43  -1.2 3 Heat 1
12.32  -1.8 5 B-final
Höjd F12 1.24  12
Tresteg (zon) F12 ej start 
2023-09-06 Stav F12 2.05  PB 1 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Spjut (400 gr) F12 10.43  20
5 x 60 m X12 42.67  1 Heat 1
2023-09-10 Höjd F13 1.30  12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2023-09-13 60 m häck (68,6 cm) F13 11.52  0.0 2 Final A » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg KS 8.47  +1.7 PB 4 Final
2023-09-17 60 m F12 ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
Längd (zon) F12 4.22  -0.7 3 Pool 1
2023-10-07 Slägga (2,0 kg) F12 28.02  PB 1 Blå » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X12 462.5p  1
2023-10-08 Lag Arena X13 424.5p  3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Belda, Elvira -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-06-17 60 m F12 10.72  -0.4 PB 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m F12 ej start 
Stav F12 1.46  PB 5 Final
Längd (zon) F12 3.24  +1.7 PB 17
Spjut (400 gr) F12 8.53  PB 12 [¤]
2023-08-26 60 m F12 10.30  +2.7 5 Heat 2 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Stav F12 1.30  12
Längd (zon) F12 3.04  0.0 18 Final B
2023-09-06 Stav F12 1.30  10 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Spjut (400 gr) F12 10.50  PB 19
2023-10-07 Slägga (2,0 kg) F12 14.21  PB 35 Blå » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X12 462.5p  1
2023-10-08 Lag Arena X13 424.5p  3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Cavander, Minna -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-24 Tresteg (zon) F12 ej start  » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 8.82  PB 39
5 x 60 m X12 48.7m 2 Heat 2
   Dahl, Ebba -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-24 Tresteg (zon) F12 7.74  - 4 Pool 2 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 15.57  PB 9
5 x 60 m X12 45.7m 3 Heat 1
2023-09-06 Stav F12 ej res  » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Spjut (400 gr) F12 11.49  PB 16
5 x 60 m X12 47.75  2 Heat 2
2023-09-17 60 m F12 9.16  +1.1 2 Heat 5 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
9.08  0.0 PB 3 Final
Längd (zon) F12 4.16  0.0 PB 2 Pool 2
Spjut (400 gr) F12 10.20  15
2023-10-07 Slägga (2,0 kg) F12 19.56  PB 11 Blå » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena X12 462.5p  1
2023-10-08 Lag Arena X13 424.5p  3
   de Munter, Esja -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2023-05-24 Tresteg (zon) F12 ej start  » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 ej start 
2023-08-26 60 m F12 ej start  » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
200 m häck (68,6 cm/5) F12 ej start  <