HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2024-02-17
Ute för 2023 Resultatdatum: 2023-09-17
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
Ej klubblag
40.39  [1] » Dahlberg, Gabriel -10 MS 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
37.48  [1] » Mancinella, Alessandro -09 P15 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Camarstrand, Felix -08
» Borg, Jonatan M -09
» Wilkinson, Benjamin -08
Ej klubblag
39.48  [2] » Chang, Nicholas -09 MS 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
40.50  [2] » Mancinella, Alessandro -09 P15 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
» Borg, Jonatan M -09
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.85  [1] » Borg, Jonatan -03 MS 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Wall, Viktor -03
» Pilgrim, Alexander -03
» Otieno, Dennis -91
41.93  [2] » Kapell, Elias -06 M22 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
» Wändesjö, Arvid -03
» Pilgrim, Alexander -03
» Wall, Viktor -03
43.40  [3] » Bergmark, Carl -06 P17 2023-05-27 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
» Kapell, Elias -06
» Karlsson, Vilmer -07
» Herre, Filip -06
43.48  [4] Boateng, Cedric -07 P17 2023-09-10 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Kapell, Elias -06
» Karlsson, Vilmer -07
» Berglind, Alfred -06
43.81  Boateng, Cedric -07 P17 2023-09-10 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Kapell, Elias -06
» Karlsson, Vilmer -07
» Berglind, Alfred -06
43.99  » Bergmark, Carl -06 P17 2023-05-13 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
» Kapell, Elias -06
» Karlsson, Vilmer -07
» Herre, Filip -06
45.09  » Öhrner, Gabriel -06 P17 2023-09-10 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Roslund, Anton -07
» Johansson, Hannes -07
Emfel, Tom -06
Ej klubblag
40.02  [5] » Pilgrim, Alexander -03 MS 2023-05-28 » Nordiska Mästerskapen, Østerbro Stadion, Köpenhamn, DEN
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
1:58.22  [1,2] » Gullberg, Aron -06 P17 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Karlsson, Vilmer -07
» Kapell, Elias -06
» Herre, Filip -06
2:02.29  » Gullberg, Aron -06 P17 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Kapell, Elias -06
» Herre, Filip -06
» Karlsson, Vilmer -07
2:04.15  » Johansson, Hannes -07 P17 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Roslund, Anton -07
» Berglind, Alfred -06
» Hall, Neo -06
2:06.99  » Johansson, Hannes -07 P17 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Roslund, Anton -07
» Berglind, Alfred -06
» Hall, Neo -06
2:17.75  » Öhrner, Gabriel -06 P17 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
Emfel, Tom -06
» Sallnäs, Anton -06
» Alteskog, Erik -06
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
Ej klubblag
3:46.55  [1] » Kapell, Elias -06 P17 2023-09-03 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
» Herre, Filip -06
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:02.23  » Herre, Filip -06 P17 2023-09-10 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Hall, Neo -06
» Karlsson, Vilmer -07
6:51.40  » Sallnäs, Anton -06 P17 2023-09-10 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Alteskog, Erik -06
Hedberg, Elton -06
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
Ej klubblag
41.76  [1] » Strömö, Hedda -10 KS 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
39.42  [1] » Fagerström, Gwen -09 F15 2023-05-13 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
» Lönn, Malva -09
» Sparv, Tyra -08
» Lindberg, My -08
39.47  [2] » Fagerström, Gwen -09 F15 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
Palmheden, Lisa -09
» Sparv, Tyra -08
» Lindberg, My -08
39.49  » Fagerström, Gwen -09 F15 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
Palmheden, Lisa -09
» Sparv, Tyra -08
» Lindberg, My -08
42.57  Palmheden, Lisa -09 F15 2023-05-13 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
» Enquist, Gabriella -08
» Sternlind, Tyra -09
» Laguna, Alba -09
Ej klubblag
41.46  [3] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 KS 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
42.12  [3] » Fagerström, Gwen -09 F15 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Palmheden, Lisa -09
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
47.73  [1] » Jabbour, Lii -06 F17 2023-05-27 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
» Sahlqvist, Esther -06
» Borg, Matilda -07
» Lindberg, My -08
48.25  [2] » Jabbour, Lii -06 F17 2023-05-13 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
» Sahlqvist, Esther -06
» Borg, Matilda -07
Simonsson, Maja -06
49.10  » Bergin, Anna -07 F17 2023-09-10 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Sahlqvist, Esther -06
» Borg, Matilda -07
» McCarthy, Maja -06
50.12  » Hellstadius, Alannah -04 F19 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
» Jansson, Agnes -05
» Borg, Matilda -07
Simonsson, Maja -06
Ej klubblag
45.92  [3] » Sahlqvist, Esther -06 KS 2023-08-10 » Junior-EM  U20, Givat Ram Stadium, Jerusalem, ISR
45.93  [3] » Sahlqvist, Esther -06 KS 2023-08-09 » Junior-EM  U20, Givat Ram Stadium, Jerusalem, ISR
46.19  [3] » Sahlqvist, Esther -06 KS 2023-09-02 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:16.90  [1,2] Simonsson, Maja -06 F17 2023-09-09 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Johansson, Ella -07
» Sahlqvist, Esther -06
» Borg, Matilda -07
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
Ej klubblag
3:15.62  [1] » Borg, Matilda -07 KS 2023-09-03 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:03.94  Simonsson, Maja -06 F17 2023-09-10 » SM-JSM-USM-VSM Stafett, Södertälje IP, Södertälje
» Johansson, Ella -07
» Borg, Matilda -07
               
 Mix
 5 x 60 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
42.67  » Attersand, Moa -11 X13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
» Wilkinson, Isabella -11
» Kotte, Sebastian -11
» Tholander, Signe -11
Viklund, Signe -11
43.51  Sundberg Rahm, Agnes -11 X13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Saav, Laura -11
» Barratt Due, Axel -11
» Håkansson, Amanda -11
Gusting, Andreas -11
47.14  Vettergren Häggström, Agnes -11 X13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Urbach, Ruth -11
» Szulkin, Olek -11
Henning Nilsson, Adam -11
Williams, Alex -11
47.75  Furmarker, Esther -11 X13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Stridh, Hugo -11
Dahl, Ebba -11
Passero, Lara -11
Lundström, Tore -11
48.82  Hellström, Leah -11 X13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Miljkovic, Sofia Andrea -11
Wallgren, Erik -11
» Rabe, Emma -11
» Rabe, Kajsa -11
Manuell tidtagning
41.6m » Asp, Ingrid -10 X13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
» Glod, Isabella -10
» Winterman, Hugo -10
» Heinonen, Klaus -10
» Dahlberg, Gabriel -10
43.1m » Attersand, Moa -11 X13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
» Barratt Due, Axel -11
» Kotte, Sebastian -11
» Tholander, Signe -11
Saav, Laura -11
43.6m » Wilkinson, Isabella -11 X13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
» Håkansson, Amanda -11
Williams, Alex -11
» Szulkin, Olek -11
Viklund, Signe -11
44.2m » Järvinen, Hilda -10 X13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
» Strömö, Hedda -10
» Hagström, Stella -10
Hörstedt, Arvid -10
» Djurstedt, Svante -10
45.1m » Axelsson, Ville -11 X13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
» Rabe, Kajsa -11
Vettergren Häggström, Agnes -11
Gusting, Andreas -11
Koblmüller, Arvid -11
45.7m Dahl, Ebba -11 X13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Urbach, Ruth -11
Zeffer, Siri -11
Furmarker, Esther -11
Lundström, Tore -11
47.1m Anglem, Max -11 X13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Jansson, Julian -11
Juhlin, Lovis -11
Miljkovic, Sofia Andrea -11
» Szulkin, Olek -11
48.7m Cavander, Minna -11 X13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Wallgren, Erik -11
Andersson, Li -11
Spiric Hörnfeldt, Matea -11
Urbach, Ruth -11
49.5m Hellström, Leah -11 X13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
Nylén, Frida -11
» Rabe, Emma -11
Törlén, Tove -11
Viswanathan, Nivedita -11
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:33.12  » Borg, Jonatan M -09 X15 2023-09-02 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
» Lindberg, My -08
» Håkansson, Theodor -08
» Sparv, Tyra -08
» Wilkinson, Benjamin -08
» Lönn, Malva -09
2:37.24  » Mancinella, Alessandro -09 X15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
» Lindberg, My -08
» Camarstrand, Felix -08
» Lönn, Malva -09
» Borg, Jonatan M -09
» Sparv, Tyra -08
2:43.11  » Chang, Nicholas -09 X15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Palmheden, Lisa -09
Linder, Henning -08
» Glod, Isabella -10
» Borg, Jonatan M -09
» Fagerström, Gwen -09
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics