HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2024-02-17
Ute för 2023 Resultatdatum: 2023-12-19
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.46  [1] » Tholander, Signe -11 +1.3 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.83  » Attersand, Moa -11 -0.4 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.96    » Asp, Ingrid -10 -4.4 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
8.97  » Glod, Isabella -10 -4.4 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
9.08  Dahl, Ebba -11 0.0 F12 2023-09-17 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
9.14    » Håkansson, Amanda -11 +1.3 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.33  » Palm, Tea -10 +0.3 F13 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.43  » Wilkinson, Isabella -11 0.0 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.45      Nyrén, Stella -10 -4.4 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
9.56  » Anjemo, Anni -10 +2.0 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.90  » Lundin, Märta -10 -4.4 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
10.04    » Järvinen, Hilda -10 -1.0 F13 2023-05-13 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
10.09  » Örtengren, Emilia -10 -3.6 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
10.15  Hallberg Jura, Sophie -10 -5.3 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
10.22    » Hagström, Stella -10 -5.3 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
10.51  Hammarberg Brandi, Alani -10 -5.3 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
10.72  Belda, Elvira -11 -0.4 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.74  Bachner, Iris -10 -5.3 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
Ej godkänd vind
8.44  » Tholander, Signe -11 +2.1 F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.63  » Rabe, Kajsa -11 +2.8 F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.03    » Rabe, Emma -11 +3.0 F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.30  Belda, Elvira -11 +2.7 F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.34  [1] » Fagerström, Gwen -09 +0.9 F14 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.35  [2] » Lindberg, My -08 +0.5 F15 2023-08-18 » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
10.61    » Lönn, Malva -09 +0.9 F14 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.85  Palmheden, Lisa -09 0.0 F14 2023-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
11.00  » Enquist, Gabriella -08 +1.8 F15 2023-05-27 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
11.26    » Sternlind, Tyra -09 +1.3 F14 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.43  » Laguna, Alba -09 +0.7 F14 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.52  Bergström, Astrid -09 +1.4 F14 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
11.57    » Tuzovic, Stella -09 -0.3 F14 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.17  » Roslund, Agnes -09 -0.9 F14 2023-08-05 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
12.84  Linerudt, Emma Victoria -08 +2.0 F15 2023-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
11.41  » Tuzovic, Stella -09 +2.2 F14 2023-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.20 | K22=12.60 | F19=12.75 | F17=12.95 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.68  [1,2] » Sahlqvist, Esther -06 +1.7 F17 2023-07-01 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
12.67  [3] » Borg, Matilda -07 +1.0 F16 2023-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.02    » Johansson, Ella -07 +1.2 F16 2023-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.53  » McCarthy, Maja -06 +1.5 F17 2023-08-23 » Turebergs Explosiva #3, Sollentunavallen, Sollentuna
14.83  » Attersand, Moa -11 -3.0 F12 2023-07-03 » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
18.11  » Sahlqvist, Esther -06 +1.4 F17 2023-06-04 » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
20.15  » Jansson, Agnes -05 +1.6 F18 2023-06-04 » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.00 | K22=25.80 | F19=26.25 | F17=26.70 | F16=26.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.92  [1,2] » Sahlqvist, Esther -06 -0.2 F17 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.44  [3] » Borg, Matilda -07 +0.9 F16 2023-07-02 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
26.55    » Johansson, Ella -07 +1.5 F16 2023-07-02 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
26.60  [4] » Fagerström, Gwen -09 +1.0 F14 2023-08-09 » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
26.66  [5] » Lönn, Malva -09 +1.1 F14 2023-07-20 » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
26.71      Simonsson, Maja -06 -0.2 F17 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
26.80  » Lindberg, My -08 +1.1 F15 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
28.23  [6] » Tholander, Signe -11 +0.4 F12 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.25    » Lindberg, Felicia -97 -1.1 KS 2023-09-17 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
28.50  Palmheden, Lisa -09 +1.0 F14 2023-08-09 » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
29.00  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.0 F14 2023-08-09 » Upsala Summer Series 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
30.51    » Håkansson, Amanda -11 +2.0 F12 2023-07-02 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
31.11  » Järvinen, Hilda -10 -0.5 F13 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.51  Sundberg Rahm, Agnes -11 -0.3 F12 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.51    » Strömö, Hedda -10 +0.5 F13 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
31.58  » Wilkinson, Isabella -11 +1.1 F12 2023-07-02 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
32.25  » Palm, Tea -10 +0.5 F13 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
32.42    » Anjemo, Anni -10 +0.5 F13 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
33.71  Jildell Reichardt, Erika -11 -0.8 F12 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
34.23  Linerudt, Emma Victoria -08 0.0 F15 2023-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
39.93  » Borg, Matilda -07 F16 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
42.28  [1] » Fagerström, Gwen -09 F14 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
42.34  [2] » Lönn, Malva -09   F14 2023-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
43.95  Simonsson, Maja -06 F17 2023-07-20 » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
45.69  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F14 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
47.38    » Enquist, Gabriella -08   F15 2023-08-19 » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
47.72  » Tholander, Signe -11 F12 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
53.51  Klinc, Stella -11 F12 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
53.84      Ganrot Åberg, Eira -11   F12 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
54.01  Wallin, Emmy -08 F15 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
54.63  Nordberg, Judith -12 F11 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
55.72      Johansson, Angela -75   K45 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
55.77  » Johansson, Ella -07 F16 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
58.71  Fagerlund, Viola -12 F11 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
61.29      Dahlberg, Hilda -12   F11 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
61.69  Forsberg, Edith -12 F11 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
62.07  Li Postma, Maj -12 F11 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=61.00 | F19=61.50 | F17=61.70 | F16=62.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
55.43  [1,2] » Borg, Matilda -07   F16 2023-06-06 » Kringelspelen med Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
59.67  [3] » Johansson, Ella -07   F16 2023-05-13 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
60.62      Simonsson, Maja -06   F17 2023-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
63.52  » Wändin, Julia -07 F16 2023-05-13 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:45.45  [1] » Järvinen, Hilda -10 F13 2023-09-16 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
1:53.81  » Strömö, Hedda -10 F13 2023-09-16 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
1:54.73    » Lindberg, My -08   F15 2023-08-27 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
1:54.80  » Sparv, Tyra -08 F15 2023-08-27 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
1:59.37  » Palm, Tea -10 F13 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:06.27      Bachner, Iris -10   F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
2:08.65  » Anjemo, Anni -10 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2:11.75  Hallberg Jura, Sophie -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:14.00 | K22=2:23.00 | F19=2:25.00 | F17=2:27.00 | F16=2:27.00 | F15=2:27.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:13.50  [1,2,3] » Borg, Matilda -07   F16 2023-05-27 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
2:20.53  [4] » Johansson, Ella -07   F16 2023-05-14 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2:22.48  [5]   Simonsson, Maja -06   F17 2023-05-14 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2:23.93    » Wändin, Julia -07   F16 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:25.57      Resare, Inez -08   F15 2023-05-14 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2:26.34    » Broberg Rydqvist, Amanda -09   F14 2023-05-28 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2:33.34  » Enquist, Gabriella -08 F15 2023-05-27 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2:36.13  » Lönn, Malva -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
2:44.53    » Strömö, Hedda -10   F13 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
2:45.37  » Sternlind, Tyra -09 F14 2023-09-03 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
2:50.83  » Fagerström, Gwen -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
3:01.17    » Roslund, Agnes -09   F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
3:08.45  Bergström, Astrid -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
3:28.91  » Finbom Höglund, Leia -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:37.00 | K22=4:57.00 | F19=5:13.00 | F17=5:25.00 | F16=5:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:45.30  » Ramberg, Filippa -97 KS 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:54.91  [1] » Wändin, Julia -07   F16 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
5:02.13      Siltberg Almlöf, Nora -99   KS 2023-07-03 » Turebergs Explosiva #1, Sollentunavallen, Sollentuna
5:04.63  [2] » Johansson, Ella -07   F16 2023-07-01 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
5:25.99  [3] » Järvinen, Hilda -10 F13 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
5:26.72  [4] » Strömö, Hedda -10   F13 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
5:27.38  Boij, Ida -98 KS 2023-07-03 » Turebergs Explosiva #1, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:57.50  [1]   Resare, Inez -08   F15 2023-08-20 » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:00.00 | F17=11:35.00 | F16=11:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
10:36.99  [1] » Grahn, Olivia -06   F17 2023-08-02 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
11:22.61  Boij, Ida -98 KS 2023-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:30.00 | K22=18:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
17:49.16  [1] » Ramberg, Filippa -97 KS 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 5 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
20.25  [1,2] » Allert, Anna -95 KS 2023-04-22 » Premiärhalvan, Södra Djurgården, Stockholm
20.33  [3] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F14 2023-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
20.55  [4]   Selsborg, Lilly -08   F15 2023-04-29 » Bålsta Stadslopp, Gröna Dalens IP, Bålsta
21.21  [1,5] » Tomb, Stine -86 K35 2023-10-01 » Hässelbyloppet, Grimsta, Stockholm
23.45  Carlsson Jeifetz, Liv -10 F13 2023-09-17 » Sicklaloppet, Nacka
24.41  [1,6] » Lindé, Hanna -01   K22 2023-06-03 » Stockholm marathon, Stockholm
25.24  [1] Ekblom, Olga -89 KS 2023-06-03 » Stockholm marathon, Stockholm
30.53  [7] Sabir, Anita -61 K60 2023-09-09 » Stockholm halvmaraton, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för K60
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.10  » Ramberg, Filippa -97 KS 2023-03-16 » Stockholms Bästa, Södermalm, Stockholm
39.27  » Wangenheim, Julia -92 KS 2023-03-25 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
41.03  [1] » Allert, Anna -95   KS 2023-04-22 » Premiärhalvan, Södra Djurgården, Stockholm
41.34  Siltberg Almlöf, Nora -99 KS 2023-03-16 » Stockholms Bästa, Södermalm, Stockholm
42.52  Boij, Ida -98 KS 2023-03-16 » Stockholms Bästa, Södermalm, Stockholm
43.33  [2] » Tomb, Stine -86   K35 2023-10-01 » Hässelbyloppet, Grimsta, Stockholm
43.35  Selsborg, Lilly -08 F15 2023-09-02 » Tjejmilen, Stockholm
49.27  [1] » Lindé, Hanna -01 K22 2023-06-03 » Stockholm marathon, Stockholm
50.29  [1]   Ekblom, Olga -89   KS 2023-06-03 » Stockholm marathon, Stockholm
1:00.53  [3] Sabir, Anita -61 K60 2023-09-09 » Stockholm halvmaraton, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för K35
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för K60
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:28.10  » Allert, Anna -95 KS 2023-04-22 » Premiärhalvan, Södra Djurgården, Stockholm
1:45.15  » Lindé, Hanna -01 K22 2023-06-03 » Stockholm marathon, Stockholm
1:45.45  [1]   Ekblom, Olga -89   KS 2023-06-03 » Stockholm marathon, Stockholm
2:08.18  Sabir, Anita -61 K60 2023-09-09 » Stockholm halvmaraton, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:10.21  [1] » Allert, Anna -95 KS 2023-06-03 » Stockholm marathon, Stockholm
3:12.54  [2] Alin, Maria -95 KS 2023-04-23 » London maraton, London, London GBR
3:42.27      Ekblom, Olga -89   KS 2023-06-03 » Stockholm marathon, Stockholm
3:44.57  » Lindé, Hanna -01 K22 2023-06-03 » Stockholm marathon, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:45.00 | F16=5:45.00 | F15=5:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:20.76    » Johansson, Ella -07   F16 2023-05-27 » Lag-USM, Västra Mark IP, Karlskrona
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:35.00 | F19=7:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12:23.72  [1] Siltberg Almlöf, Nora -99 KS 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.53  » Glod, Isabella -10 +0.1 F13 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
11.06  » Håkansson, Amanda -11 +0.2 F12 2023-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.07    » Wilkinson, Isabella -11 +0.9 F12 2023-06-30 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
11.08  » Attersand, Moa -11 -0.5 F12 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.26  » Strömö, Hedda -10 0.0 F13 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
12.05      Furmarker, Esther -11 +0.1 F12 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
12.06  » Järvinen, Hilda -10 -2.4 F13 2023-05-13 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
12.28  » Palm, Tea -10 -1.9 F13 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
12.74      Westman, Rut -11 +0.1 F12 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
14.19  Törlén, Tove -11 0.0 F12 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.00  [1] » Lindberg, My -08 -0.1 F15 2023-08-20 » JSM19-USM15, Tibblevallen, Täby
12.08  [2] » Lönn, Malva -09 +1.5 F14 2023-07-20 » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
12.58    » Sparv, Tyra -08 +1.8 F15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
13.15  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.3 F14 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
13.38  » Laguna, Alba -09 0.0 F14 2023-05-14 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
14.33    » Fagerström, Gwen -09 +1.9 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
14.92  » Enquist, Gabriella -08 +1.8 F15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
15.02  » Tuzovic, Stella -09 +1.9 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
16.11    » Finbom Höglund, Leia -09 0.0 F14 2023-05-14 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
16.51  Palmheden, Lisa -09 +0.3 F14 2023-09-02 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
Ej godkänd vind
13.02  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +4.8 F14 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.60 | K22=15.30 | F19=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.14  [1] » Sahlqvist, Esther -06 +1.0 F17 2023-07-02 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
21.87  » Hellstadius, Alannah -04 +1.0 F19 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
13.97  » Sahlqvist, Esther -06 +2.1 F17 2023-07-02 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=16.00 | F16=16.10 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.77  [1] » Sahlqvist, Esther -06 -1.0 F17 2023-08-12 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
14.51  [2] » Jabbour, Lii -06 +1.9 F17 2023-06-04 » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
16.04    » Johansson, Ella -07 +1.2 F16 2023-08-26 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
33.13  [1] » Attersand, Moa -11 +1.8 F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
35.10  » Wilkinson, Isabella -11 +1.8 F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
34.93  » Palm, Tea -10 +2.2 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
37.74  » Strömö, Hedda -10 +2.3 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Vinduppgift saknas
34.64  » Glod, Isabella -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
35.07  » Järvinen, Hilda -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
36.80    » Strömö, Hedda -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
38.01  » Asp, Ingrid -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
38.56  » Palm, Tea -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
38.61    » Lundin, Märta -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
40.35  » Örtengren, Emilia -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
43.47  » Anjemo, Anni -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.00 | F16=48.50 | F15=48.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
45.03  [1] » Johansson, Ella -07   F16 2023-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
45.74  [2] » Sparv, Tyra -08   F15 2023-06-30 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.40 | K22=67.00 | F19=67.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
65.75  » Johansson, Ella -07 F16 2023-06-30 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.70 | K22=1.59 | F19=1.59 | F17=1.56 | F16=1.56 | F15=1.55 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.57  [1] » Sparv, Tyra -08   F15 2023-09-02 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
1.55  » Lindberg, Felicia -97 KS 2023-09-09 » Rosvallaspelen, Rosvalla, Nyköpimg
1.51  [2] » McCarthy, Maja -06   F17 2023-07-02 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
1.49  » Johansson, Ella -07 F16 2023-08-26 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
1.49  » Lindberg, My -08 F15 2023-09-02 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
1.49    » Tuzovic, Stella -09   F14 2023-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1.48  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
1.47  » Johansson, Tuva -06 F17 2023-06-04 » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
1.44    » Glod, Isabella -10   F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
1.44  » Roslund, Agnes -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
1.40  » Finbom Höglund, Leia -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
1.36    » Asp, Ingrid -10   F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
1.36  Palmheden, Lisa -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
1.36  » Fagerström, Gwen -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
1.36    » Attersand, Moa -11   F12 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.32  » Eklöf, Alma -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
1.32  » Lönn, Malva -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
1.32      Bergström, Astrid -09   F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
1.32  » Lindblom, Emmy L -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
1.30  » Örtengren, Emilia -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
1.30    » Palm, Tea -10   F13 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
1.28  » Lundin, Märta -10 F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
1.25  » Håkansson, Amanda -11 F12 2023-05-27 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
1.25      Sundberg Rahm, Agnes -11   F12 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.24  » Strömö, Hedda -10 F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
1.20  » Anjemo, Anni -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
1.16    » Hagström, Stella -10   F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
1.10  Hallberg Jura, Sophie -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
1.10  Hammarberg Brandi, Alani -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
1.10    » Järvinen, Hilda -10   F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
1.10  Jildell Reichardt, Erika -11 F12 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.65 | K22=3.15 | F19=3.05 | F17=2.85 | F16=2.75 | F15=2.65 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.62    » Hellstadius, Alannah -04   F19 2023-08-13 » Resultattävling stavhopp, Enskede IP, Stockholm
2.95  [1] » Johansson, Ella -07   F16 2023-05-14 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2.30    » Finbom Höglund, Leia -09   F14 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2.16  Bergström, Astrid -07 F16 2023-05-14 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
2.16  Bergström, Astrid -09 F14 2023-09-16 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
2.05  [2] » Attersand, Moa -11   F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
2.00  » Järvinen, Hilda -10 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2.00  » Palm, Tea -10 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
1.90    » Wilkinson, Isabella -11   F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
1.75  » Tholander, Signe -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
1.75  Urbach, Ruth -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
1.50    » Rabe, Kajsa -11   F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
1.46  Belda, Elvira -11 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.45  » Rabe, Emma -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
1.45      Saav, Laura -11   F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
1.06  » Håkansson, Amanda -11 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.00  Furmarker, Esther -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
1.00  Passero, Lara -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.80 | K22=5.40 | F19=5.35 | F17=5.20 | F16=5.10 | F15=5.05 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.57  [1,2] » Sparv, Tyra -08 +1.2 F15 2023-05-14 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
5.47  [3] » Freeman, Molly -02 -0.5 K22 2023-05-14 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
5.47    » Fagerström, Gwen -09 +1.3 F14 2023-09-03 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
5.28  [4] » Jansson, Agnes -05 0.0 F18 2023-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
5.17  [5] » Lönn, Malva -09 +0.4 F14 2023-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.17    » Johansson, Ella -07 +1.1 F16 2023-08-12 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
5.15  [6] » Sternlind, Tyra -09 +0.6 F14 2023-06-30 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
5.12  » Lindberg, Felicia -97 +1.2 KS 2023-08-26 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
5.04      Palmheden, Lisa -09 +1.1 F14 2023-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
4.98  » Enquist, Gabriella -08 +0.4 F15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
4.90  » McCarthy, Maja -06 +0.1 F17 2023-07-01 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
4.76    » Johansson, Tuva -06 -0.4 F17 2023-07-01 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
4.60  » Moverare, Simone -07 +1.9 F16 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.55  » Lindberg, My -08 +0.3 F15 2023-09-03 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
4.47    » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.6 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
4.34  Attersand, Alva -07 0.0 F16 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.33  » Tuzovic, Stella -09 +0.1 F14 2023-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.28    » Roslund, Agnes -09 +1.6 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
4.16  Moverare, Miriam -07 +0.3 F16 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.14  Håkansson, Sofia -07 +0.4 F16 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.08    » Lindblom, Emmy L -09 0.0 F14 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.07  » Attersand, Moa -11 +1.5 F12 2023-07-03 » Resultattävling, Gutavallen, Visby
3.89  » Strömö, Hedda -10 +0.1 F13 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
3.82    » Finbom Höglund, Leia -09 -0.2 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
3.61  » Glod, Isabella -10 0.0 F13 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Ej godkänd vind
5.51  » Fagerström, Gwen -09 +3.1 F14 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
5.24  » Johansson, Ella -07 +2.4 F16 2023-08-27 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
5.14      Palmheden, Lisa -09 +2.8 F14 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
4.63  » Tuzovic, Stella -09 +2.8 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
4.31  » Attersand, Moa -11 +3.7 F12 2023-07-03 » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Vinduppgift saknas
4.57  » Lindberg, My -08 - F15 2023-08-27 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F18
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.48  » Tholander, Signe -11 -1.7 F12 2023-09-17 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
4.46  » Asp, Ingrid -10 0.0 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
4.24    » Attersand, Moa -11 0.0 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.16  Dahl, Ebba -11 0.0 F12 2023-09-17 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
4.13  Nyrén, Stella -10 0.0 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
4.08    » Glod, Isabella -10 0.0 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
4.07  » Palm, Tea -10 0.0 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
4.01  » Håkansson, Amanda -11 +1.2 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.99    » Wilkinson, Isabella -11 -1.8 F12 2023-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.96  » Rabe, Kajsa -11 0.0 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.90  » Järvinen, Hilda -10 0.0 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
3.89    » Strömö, Hedda -10 -1.3 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
3.83  » Hagström, Stella -10 -0.3 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
3.41  » Anjemo, Anni -10 -0.2 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
3.41      Bachner, Iris -10 0.0 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
3.38  » Rabe, Emma -11 -0.2 F12 2023-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.36  Jildell Reichardt, Erika -11 -1.9 F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
3.30      Hammarberg Brandi, Alani -10 -3.4 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
3.24  Belda, Elvira -11 +1.7 F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=12.00 | K22=11.20 | F19=11.00 | F17=10.70 | F16=10.70 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.43  » Fagerström, Gwen -09 +0.5 F14 2023-07-02 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
11.03    » Sparv, Tyra -08 +0.1 F15 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
9.84      Attersand, Alva -07 -0.3 F16 2023-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.69  » Tuzovic, Stella -09 -1.1 F14 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.28  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.6 F14 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
9.16    » Järvinen, Hilda -10 +1.1 F13 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
9.15  » Sillén, Linnéa -07 +0.3 F16 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
9.01  » Roslund, Agnes -09 +0.2 F14 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.94    » Tholander, Signe -11 +0.4 F12 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
8.47  » Attersand, Moa -11 +1.7 F12 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
8.19  » Håkansson, Amanda -11 +0.7 F12 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
8.18    » Palm, Tea -10 +0.7 F13 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
8.16  Chrona, Ebba -08 +0.7 F15 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
7.56  Weinstock, Sofia -08 +0.2 F15 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.87  » Järvinen, Hilda -10 -1.5 F13 2023-09-17 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
8.93  » Strömö, Hedda -10 +0.6 F13 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.91    » Håkansson, Amanda -11 +0.1 F12 2023-07-01 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
8.70  » Tholander, Signe -11 -0.8 F12 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.62  » Palm, Tea -10 +0.7 F13 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
7.85  » Wilkinson, Isabella -11 0.0 F12 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.06  » Glod, Isabella -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
8.98  » Tholander, Signe -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
8.60    » Attersand, Moa -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
8.51  Saav, Laura -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
8.39  » Asp, Ingrid -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
8.31      Furmarker, Esther -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
8.19  » Wilkinson, Isabella -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
8.05  » Hagström, Stella -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
7.97      Urbach, Ruth -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
7.74  Dahl, Ebba -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
7.57  » Rabe, Emma -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
7.49    » Rabe, Kajsa -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
7.43  » Örtengren, Emilia -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
7.40  Vettergren Häggström, Agnes -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
7.02      Viswanathan, Nivedita -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
6.94  » Anjemo, Anni -10 - F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
6.89  Miljkovic, Sofia Andrea -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
6.84      Andersson, Li -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
6.67  Spiric Hörnfeldt, Matea -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
6.63  Hellström, Leah -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
6.63      Juhlin, Lovis -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
5.32  Hernvald, Holly -11 - F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.60 | K22=11.50 | F19=11.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.43  » Lindberg, Felicia -97 KS 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
7.80  » Bergin, Anna -07 F16 2023-10-01 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
6.13  » Finbom Höglund, Leia -09 F14 2023-05-07 » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.20 | F16=11.00 | F15=10.75 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.61  [1] » Forsell, Ellen -06   F17 2023-05-14 » Vårkastet, Grönadalen, Bålsta
13.28  [2] » Dahllöf, Maggie -06   F17 2023-07-09 » Björlanda Track and Field Games, Björlandavallen, Göteborg
10.52    » Johansson, Ella -07   F16 2023-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
10.45  [3] » Eklöf, Alma -09 F14 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.95  » Sternlind, Tyra -09 F14 2023-09-02 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
9.86    » Sparv, Tyra -08   F15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
9.38  » Lönn, Malva -09 F14 2023-09-02 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
9.19  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F14 2023-09-02 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
8.85    » Bergin, Anna -07   F16 2023-09-16 » Lilla Olympiaden, Strandvallen, Järvsö
8.62  » Lindblom, Emmy L -09 F14 2023-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen/Apalby Kastplan, Västerås
8.50  Bergström, Astrid -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
8.27    » Lindberg, My -08   F15 2023-08-26 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
8.13  » Fagerström, Gwen -09 F14 2023-09-02 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
7.49  » Glod, Isabella -10 F13 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
6.77      Resare, Inez -08   F15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
6.72  » Finbom Höglund, Leia -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
6.46  » Strömö, Hedda -10 F13 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
6.12    » Enquist, Gabriella -08   F15 2023-09-02 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
6.11  » Roslund, Agnes -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.20  » Glod, Isabella -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
9.77  » Wilkinson, Isabella -11 F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.36    » Järvinen, Hilda -10   F13 2023-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.19  » Tholander, Signe -11 F12 2023-05-13 » Danderydsspelen inkl Stafett-DM, Danderyd Arena, Danderyd
8.19  Nyrén, Stella -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
8.12    » Lundin, Märta -10   F13 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.01  » Asp, Ingrid -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
7.79  » Anjemo, Anni -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
7.74    » Palm, Tea -10   F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
7.63  » Strömö, Hedda -10 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
7.10  » Håkansson, Amanda -11 F12 2023-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.60      Sundberg Rahm, Agnes -11   F12 2023-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.43  » Örtengren, Emilia -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
5.93  Bachner, Iris -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
5.93  Hallberg Jura, Sophie -10 F13 2023-05-28 » Roslagens sparbanksspelen, Sportcentrum IP, Norrtälje
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=42.50 | K22=33.00 | F19=32.50 | F17=29.00 | F16=28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
29.61  [1] » Johansson, Ella -07   F16 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
25.54  » Forsell, Ellen -06 F17 2023-09-17 » Lilla Olympiaden, Strandvallen, Järvsö
18.20  » Bergin, Anna -07 F16 2023-10-01 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
31.26  [1] » Sternlind, Tyra -09 F14 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
21.93  » Finbom Höglund, Leia -09 F14 2023-09-23 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
13.73  Bergström, Astrid -09 F14 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.03  » Anjemo, Anni -10 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
23.72  » Järvinen, Hilda -10 F13 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
20.63    » Wilkinson, Isabella -11   F12 2023-08-26 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
20.50  Miljkovic, Sofia Andrea -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
19.96  » Glod, Isabella -10 F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
19.64    » Håkansson, Amanda -11   F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
19.31  » Tholander, Signe -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
16.86  » Palm, Tea -10 F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
16.83      Viklund, Signe -11   F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
15.85  » Rabe, Kajsa -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
15.57  Dahl, Ebba -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
15.36      Urbach, Ruth -11   F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
14.93  Spiric Hörnfeldt, Matea -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
14.84  Zeffer, Siri -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
14.77    » Rabe, Emma -11   F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
14.70  » Attersand, Moa -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
14.14  » Örtengren, Emilia -10 F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
13.33    » Asp, Ingrid -10   F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
13.00  Furmarker, Esther -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
12.66  » Hagström, Stella -10 F13 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
12.58      Vettergren Häggström, Agnes -11   F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
11.70  Andersson, Li -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
11.11  Juhlin, Lovis -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
10.38      Saav, Laura -11   F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
10.08  Hellström, Leah -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
9.27  Törlén, Tove -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
9.26      Viswanathan, Nivedita -11   F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
9.25  Hernvald, Holly -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
9.07  Nylén, Frida -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
8.82  Cavander, Minna -11 F12 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=53.00 | K22=43.00 | F19=42.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
69.67    » Ahlberg, Grete -98   KS 2023-07-28 » SM, Hällåsen arena, Söderhamn
51.75  [1] » Forsell, Ellen -06 F17 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
37.80  [2] » Bergin, Anna -07 F16 2023-10-01 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=41.00 | F16=40.00 | F15=37.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
58.63  [1] » Forsell, Ellen -06   F17 2023-07-01 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
56.47  [2] » Bergin, Anna -07   F16 2023-08-13 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
35.95  [3]   Simonsson, Maja -06   F17 2023-07-20 » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
35.39  [4] » Lindblom, Emmy L -09 F14 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
35.31  [5] » Eklöf, Alma -09 F14 2023-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
34.25    » Finbom Höglund, Leia -09   F14 2023-09-23 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
31.11  » Lindefalk, Susanne -69 K50 2023-12-19 » Bajen Winterkast, Enskede IP Kastplan, Stockholm
28.66  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F14 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
27.79    » McCarthy, Maja -06   F17 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
22.26  » Johansson, Tuva -06 F17 2023-09-13 » Hammarbydagen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.34  » Glod, Isabella -10 F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
28.02  [1] » Attersand, Moa -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
27.66    » Lundin, Märta -10   F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
24.62  » Palm, Tea -10 F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
23.85  Miljkovic, Sofia Andrea -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
23.82    » Strömö, Hedda -10   F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
23.40  » Järvinen, Hilda -10 F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
23.13  » Asp, Ingrid -10 F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
21.35    » Tholander, Signe -11   F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
21.08  » Örtengren, Emilia -10 F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
20.44  » Anjemo, Anni -10 F13 2023-09-16 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
20.32    » Wilkinson, Isabella -11   F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
20.19  » Hagström, Stella -10 F13 2023-05-24 » Stockholmskampen Deltävling 2, Sätra IP, Stockholm
19.56  Dahl, Ebba -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
18.40      Urbach, Ruth -11   F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
17.59  » Håkansson, Amanda -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
16.17  Törlén, Tove -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
15.80      Furmarker, Esther -11   F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
15.20  Jildell Reichardt, Erika -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
14.69  » Rabe, Emma -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
14.21      Belda, Elvira -11   F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
13.59  Westman, Rut -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
13.57  » Rabe, Kajsa -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
13.28      Hernvald, Holly -11   F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
12.67  Enander Heidvall, Fanny -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
12.57  Verhoeven, Edda -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
11.86      Passero, Lara -11   F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
10.60  Sandberg, Emmie -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
10.58  Viswanathan, Nivedita -11 F12 2023-10-07 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=41.00 | K22=34.50 | F19=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.01  [1,2] » Dahllöf, Maggie -06 F17 2023-05-18 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
33.37  » Lindberg, Felicia -97 KS 2023-08-26 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
18.92  » Bergin, Anna -07 F16 2023-10-01 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=32.00 | F16=32.00 | F15=31.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.48    » Dahllöf, Maggie -06   F17 2023-06-30 » Världsungdomsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
42.34    » Johansson, Ella -07   F16 2023-08-12 » JSM-USM 16-17, Hedens IP, Helsingborg
36.28  [1] » Sternlind, Tyra -09   F14 2023-09-16 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
35.01  [2] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F14 2023-09-16 » Regionsmästerskapen Svealand, Midgårdsvallen, Märsta
23.11  » Wilkinson, Isabella -11 F12 2023-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
21.63      Bergström, Astrid -09   F14 2023-08-27 » Distriktsfinaler 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
21.32  Palmheden, Lisa -09 F14 2023-09-03 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
20.15  » Sparv, Tyra -08 F15 2023-09-03 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
19.97    » Lindblom, Emmy L -09   F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
18.90  » Lönn, Malva -09 F14 2023-09-03 » Kraftmätningen Final, Lidingövallen, Lidingö
18.17  Resare, Inez -08 F15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
16.33    » Eklöf, Alma -09   F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
16.28  » Lindberg, My -08 F15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
15.34  » Enquist, Gabriella -08 F15 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
14.21    » Finbom Höglund, Leia -09   F14 2023-05-06 » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
14.07  » Tuzovic, Stella -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
12.37  » Roslund, Agnes -09 F14 2023-06-06 » Kraftmätningen kval, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.99  » Wilkinson, Isabella -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
17.76  » Glod, Isabella -10 F13 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
17.57      Sundberg Rahm, Agnes -11   F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
16.75  » Järvinen, Hilda -10 F13 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
16.33  » Håkansson, Amanda -11 F12 2023-09-17 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
15.68    » Tholander, Signe -11   F12 2023-06-04 » Täby Open 100!, Tibblevallen, Täby
15.27  Furmarker, Esther -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
14.96  Saav, Laura -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
14.92      Vettergren Häggström, Agnes -11   F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
14.61  » Strömö, Hedda -10 F13 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
14.32  » Anjemo, Anni -10 F13 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
14.32    » Palm, Tea -10   F13 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
13.89  » Rabe, Kajsa -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
12.45  » Lundin, Märta -10 F13 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
12.38    » Attersand, Moa -11   F12 2023-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.13  Passero, Lara -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
11.88  Viklund, Signe -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
11.63      Urbach, Ruth -11   F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
11.49  Dahl, Ebba -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
11.46  » Asp, Ingrid -10 F13 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
11.35      Miljkovic, Sofia Andrea -11   F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
10.72  » Rabe, Emma -11 F12 2023-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.50  Belda, Elvira -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
9.96    » Hagström, Stella -10   F13 2023-10-08 » Stockholmskampen Final, Sätra IP, Stockholm
7.91  Hernvald, Holly -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
5.65  Hellström, Leah -11 F12 2023-09-06 » Stockholmskampen Deltävling 3, Trollbäckens IP, Tyresö
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=4 200 | K22=3 900 | F19=3 800 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 700 | F16=3 400 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 661    » Johansson, Ella -07 +0.6 F16 2023-08-27 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
Resultat:          |  16.04(+1.2)  |  1.49  |  10.35  |  27.23(-1.9)  |  5.24(+2.4)  |  40.13  |  2:21.67  |
Poäng:                |  709  |  610  |  552  |  693  |  626  |  670  |  801  |
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=2 800 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 247  [1] » Sparv, Tyra -08 +1.4 F15 2023-08-27 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
Resultat:          |  12.90(+0.2)  |  1.46  |  9.36  |  5.27(+2.6)  |  19.09  |  1:54.80  |
Poäng:                |  731  |  577  |  488  |  634  |  272  |  545  |
3 040  [2,3] » Lindberg, My -08 - F15 2023-08-27 » JSM och USM i Mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
Resultat:          |  12.18(+0.2)  |  1.46  |  8.27  |  4.57(-)  |  15.82  |  1:54.73  |
Poäng:                |  842  |  577  |  417  |  446  |  212  |  546  |
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 809  [1] » Bergin, Anna -07 F16 2023-10-01 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.80  |  18.92  |  18.20  |  37.80  |
Poäng:                |  430  |  376  |  272  |  731  |
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics