HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2023-10-09
Inne för 2023 Resultatdatum: 2023-07-02
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2023-07-02 (sö)  | Världsungdomsspelen, Friidrottens Hus, Gäteborg
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav MS » Bergmark, Carl -06 4.10      8 Final B    
» Borgius, Teodor -03 4.90  5 Final A
KS » Hellstadius, Alannah -04 3.30  [1] SB 13 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
 2023-04-29/30 (lö-sö)  | Stockholmskampen Final, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
  Tävlingen gick i oktober
gren klass   namn resultat  plac omg dag
600 m P13 » Dahlberg, Gabriel -10 2:13.26    PB 10 Röd 2  
» Djurstedt, Svante -10 2:09.39  PB 7 Röd 2
» Freyling, Albin -10 ej start           
» Heinonen, Klaus -10 1:58.05  PB 2 Röd 2
» Janson, Ivar -10 1:35.32  PB 1 Röd 1
P12 Axelsson, Ville -11 2:26.33    PB 11 Blå 1  
» Barratt Due, Axel -11 2:06.19  PB 1 Blå 2
Gusting, Andreas -11 2:00.07  PB 1 Blå 3
Jansson, Julian -11 2:24.71    PB 8 Blå 2  
» Kotte, Sebastian -11 1:53.87  PB 5 Blå 1
Lundström, Tore -11 2:24.82  PB 7 Blå 3
Stridh, Hugo -11 2:17.73    PB 6 Blå 3  
Szulkin, Olek -11 2:00.01  PB 7 Blå 1
Williams, Alex -11 ej start 
F13 » Anjemo, Anni -10 2:06.91    PB 3 Röd 2  
» Glod, Isabella -10 2:04.01  SB 2 Röd 2
» Järvinen, Hilda -10 1:49.91  PB 1 Röd 1
» Lundin, Märta -10 ej start           
» Palm, Tea -10 2:03.21  PB 11 Röd 1
» Strömö, Hedda -10 1:50.10  PB 2 Röd 1
» Örtengren, Emilia -10 ej start        Röd 2  
F12 » Attersand, Moa -11 2:20.23  PB 4 Blå 4
Dahl, Ebba -11 2:12.50  PB 3 Blå 5
de Munter, Esja -11 ej start           
Enander Heidvall, Fanny -11 ej start 
Furmarker, Esther -11 2:17.67  PB 3 Blå 4
Ganrot Åberg, Eira -11 ej start           
» Håkansson, Amanda -11 2:07.86  PB 5 Blå 3
Jildell Reichardt, Erika -11 2:25.64  PB 5 Blå 4
Miljkovic, Sofia -11 ej start        Blå 5  
Rabe, Emma -11 1:28.89  PB 8 Blå 2
Rabe, Kajsa -11 2:32.77  PB 7 Blå 4
Saav, Laura -11 ej start           
Sandberg, Emmie -11 2:46.43  PB 10 Blå 3
Sundberg Rahm, Agnes -11 ej start 
» Tholander, Signe -11 1:57.61    PB 1 Blå 3  
Törlén, Tove -11 2:37.97  PB 6 Blå 5
Urbach, Ruth -11 2:06.59  PB 2 Blå 4
Verhoeven, Edda -11 2:18.98    PB 4 Blå 5  
Viswanathan, Nivedita -11 ej start  Blå 5
Westman, Rut -11 2:33.78  PB 8 Blå 4
» Wilkinson, Isabella -11 2:09.73  PB 7 Blå 3
60 m häck (76,2 cm) P13 » Dahlberg, Gabriel -10 9.96    PB 1 Röd 1  
» Djurstedt, Svante -10 11.59  PB 7 Röd 3
» Freyling, Albin -10 ej start           
» Heinonen, Klaus -10 11.59  PB 3 Röd 2
» Janson, Ivar -10 10.37  PB 1 Röd 2
Perillo, Oliver -10 13.24  PB 8 Röd 2
60 m häck (68,6 cm) P12   Axelsson, Ville -11 ej start        Blå 2  
» Barratt Due, Axel -11 10.82  PB 1 Blå 4
Gusting, Andreas -11 9.94    PB 1 Blå 2  
Jansson, Julian -11 13.18  PB 6 Blå 3
» Kotte, Sebastian -11 10.80  PB 3 Blå 1
Lundström, Tore -11 12.82    PB 2 Blå 4  
Stridh, Hugo -11 ej start 
Szulkin, Olek -11 11.62  PB 2 Blå 3
Williams, Alex -11 10.85    PB 5 Blå 1  
Övermo, Alfred -11 ej start 
F13 » Anjemo, Anni -10 12.38  PB 3 Röd 5
» Asp, Ingrid -10 10.47      2 Röd 4  
» Glod, Isabella -10 10.16  PB 2 Röd 1
» Hagström, Stella -10 12.74  7 Röd 2
» Järvinen, Hilda -10 10.74    PB 5 Röd 1  
» Lundin, Märta -10 ej start 
» Palm, Tea -10 11.99  PB 5 Röd 2
» Strömö, Hedda -10 10.98    PB 1 Röd 2  
» Örtengren, Emilia -10 12.94  PB 4 Röd 3
F12 » Attersand, Moa -11 10.55  PB 5 Blå 1
Belda, Elvira -11 12.71    PB 3 Blå 4  
Dahl, Ebba -11 12.22  PB 2 Blå 5
de Munter, Esja -11 ej start  Blå 4
Furmarker, Esther -11 11.34    PB 2 Blå 2  
» Håkansson, Amanda -11 10.77  PB 6 Blå 1
Jildell Reichardt, Erika -11 12.95  4 Blå 4
Passero, Lara -11 12.37    PB 2 Blå 4  
Rabe, Emma -11 12.96  PB 4 Blå 7
Rabe, Kajsa -11 12.91  PB 6 Blå 6
Saav, Laura -11 ej start           
Sandberg, Emmie -11 14.79  PB 7 Blå 5
» Tholander, Signe -11 10.16  PB 1 Blå 5
Törlén, Tove -11 14.04    PB 6 Blå 3  
Urbach, Ruth -11 12.66  PB 3 Blå 5
Verhoeven, Edda -11 13.87  PB 7 Blå 6
Westman, Rut -11 12.57    PB 7 Blå 2  
» Wilkinson, Isabella -11 11.07  PB 7 Blå 1
Höjd P12   Axelsson, Ville -11 1.24    PB 3 Blå 2  
» Barratt Due, Axel -11 1.36  PB 3 Blå 1
Gusting, Andreas -11 1.48    PB 1 Blå 2  
Jansson, Julian -11 1.00  PB 18 Blå 2
» Kotte, Sebastian -11 1.28  8 Blå 1
Lundström, Tore -11 1.16    PB 13 Blå 2  
Stridh, Hugo -11 1.20  PB 8 Blå 2
Szulkin, Olek -11 1.24  9 Blå 1
Williams, Alex -11 1.16      13 Blå 1  
Övermo, Alfred -11 1.24  PB 2 Blå 2
F12 » Attersand, Moa -11 1.40  PB 4 Blå 1
Belda, Elvira -11 1.08    PB 22 Blå 2  
Dahl, Ebba -11 1.28  PB 5 Blå 2
de Munter, Esja -11 ej start 
Enander Heidvall, Fanny -11 1.12    PB 17 Blå 2  
Furmarker, Esther -11 1.28  PB 3 Blå 2
Ganrot Åberg, Eira -11 ej start 
Hernvald, Holly -11 0.96    PB 28 Blå 2  
» Håkansson, Amanda -11 1.28  10 Blå 1
Jildell Reichardt, Erika -11 1.08  29 Blå 1
Passero, Lara -11 1.20    PB 13 Blå 2  
Rabe, Emma -11 1.08  23 Blå 2
Rabe, Kajsa -11 1.08  PB 23 Blå 2
Saav, Laura -11 1.40    PB 1 Blå 2  
Sandberg, Emmie -11 1.08  PB 26 Blå 2
Sundberg Rahm, Agnes -11 1.24  14 Blå 1
» Tholander, Signe -11 1.12      17 Blå 2  
Törlén, Tove -11 1.08  21 Blå 2
Urbach, Ruth -11 1.32  PB 2 Blå 2
Viswanathan, Nivedita -11 1.12    PB 20 Blå 2  
Westman, Rut -11 1.20  PB 19 Blå 1
» Wilkinson, Isabella -11 1.20  PB 12 Blå 2
Längd (zon) P13 » Dahlberg, Gabriel -10 4.63    PB 5 Röd 2  
» Djurstedt, Svante -10 4.07  PB 14 Röd 2
» Freyling, Albin -10 ej start           
» Heinonen, Klaus -10 4.16  PB 12 Röd 2
Hörstedt, Arvid -10 4.27  PB 11 Röd 2
» Janson, Ivar -10 5.01    PB 2 Röd 2  
Perillo, Oliver -10 3.34  PB 20 Röd 2
F13 » Anjemo, Anni -10 3.56  PB 19 Röd 2
» Asp, Ingrid -10 4.56      3 Röd 2  
» Glod, Isabella -10 4.42  PB 4 Röd 2
» Hagström, Stella -10 3.69  16 Röd 2
» Järvinen, Hilda -10 4.06    PB 5 Röd 2  
» Lundin, Märta -10 3.65  SB 18 Röd 2
» Palm, Tea -10 3.91  PB 10 Röd 2
» Strömö, Hedda -10 3.88      11 Röd 2  
» Örtengren, Emilia -10 3.72  PB 15 Röd 2
5 x 200 m X13 » Järvinen, Hilda -10 2:22.12      1 Röd 3  
» Asp, Ingrid -10
» Glod, Isabella -10
» Dahlberg, Gabriel -10
» Janson, Ivar -10              
» Heinonen, Klaus -10 2:30.30  3 Röd 4
» Hagström, Stella -10
» Palm, Tea -10
Hörstedt, Arvid -10
» Strömö, Hedda -10              
Perillo, Oliver -10 2:38.27  3 Rö1 1
» Lundin, Märta -10
» Anjemo, Anni -10
» Örtengren, Emilia -10
» Djurstedt, Svante -10
 {Hammarby IF lag Gul} ej start           
X12 » Kotte, Sebastian -11 2:28.86  1 Blå 4
Gusting, Andreas -11
» Tholander, Signe -11
» Håkansson, Amanda -11
» Attersand, Moa -11              
» Wilkinson, Isabella -11 2:38.10  2 Blå 2
Dahl, Ebba -11
Williams, Alex -11
Szulkin, Olek -11
Sundberg Rahm, Agnes -11              
Furmarker, Esther -11 2:39.56  1 Blå 3
Urbach, Ruth -11
» Barratt Due, Axel -11
Jildell Reichardt, Erika -11
Saav, Laura -11              
Rabe, Kajsa -11 2:58.90  6 Blå 4
Belda, Elvira -11
Stridh, Hugo -11
Törlén, Tove -11
Rabe, Emma -11              
Verhoeven, Edda -11 2:58.39  4 Blå 1
Westman, Rut -11
Passero, Lara -11
Jansson, Julian -11
Lundström, Tore -11              
Sandberg, Emmie -11 2:57.10  5 Blå 4
Viswanathan, Nivedita -11
Westman, Rut -11
Passero, Lara -11
Verhoeven, Edda -11              
 {Hammarby IF lag x} ej start 
 2023-04-22 (lö)  | Stockholmskampen deltävling 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P13   Burman, Tor -10 ej start        Heat 3    
» Dahlberg, Gabriel -10 8.83  PB 2 Heat 2
» Djurstedt, Svante -10 8.92    PB 1 Heat 3    
» Freyling, Albin -10 11.00  PB 7 Heat 1
» Heinonen, Klaus -10 9.38  6 Heat 2
Hörstedt, Arvid -10 9.24    PB 3 Heat 3    
» Janson, Ivar -10 ej start  Heat 2
» Winterman, Hugo -10 ej start  Heat 2
P12 Axelsson, Ville -11 9.77      5 Heat 3    
» Barratt Due, Axel -11 9.48  6 Heat 2
Gusting, Andreas -11 8.97  PB 2 Heat 2
Jacobson, Gustav -11 11.07    PB 7 Heat 4    
Jansson, Julian -11 10.29  PB 6 Heat 5
Koblmüller, Arvid -11 9.55  PB 2 Heat 3
» Kotte, Sebastian -11 9.50      7 Heat 2    
Lundström, Tore -11 10.32  PB 4 Heat 1
Stridh, Hugo -11 9.89  PB 3 Heat 1
Williams, Alex -11 9.56      3 Heat 3    
Övermo, Alfred -11 10.17  PB 4 Heat 5
F13 » Anjemo, Anni -10 9.63  PB 3 Heat 5
» Asp, Ingrid -10 8.69      2 Heat 2    
Bachner, Iris -10 10.36  PB 6 Heat 1
» Glod, Isabella -10 8.91  7 Heat 2
» Hagström, Stella -10 10.13      6 Heat 3    
Hammarberg Brandi, Alani -10 10.09  PB 6 Heat 6
» Järvinen, Hilda -10 9.56  PB 1 Heat 5
» Lundin, Märta -10 9.71    PB 4 Heat 5    
» Palm, Tea -10 9.44  PB 5 Heat 4
» Strömö, Hedda -10 9.58  7 Heat 4
» Örtengren, Emilia -10 9.95      5 Heat 5    
F12 Andersson, Li -11 10.29  PB 3 Heat 8
» Attersand, Moa -11 9.14  2 Heat 4
Belda, Elvira -11 10.55    PB 5 Heat 2    
Cavander, Minna -11 10.37  PB 3 Heat 7
Furmarker, Esther -11 9.72  PB 1 Heat 7
Hellström, Leah -11 10.83    PB 7 Heat 6    
Hernvald, Holly -11 11.84  PB 7 Heat 8
» Håkansson, Amanda -11 9.25  PB 4 Heat 4
Jildell Reichardt, Erika -11 9.78    PB 2 Heat 6    
Miljkovic, Sofia -11 9.86  PB 3 Heat 9
Rabe, Emma -11 10.08  PB 1 Heat 2
Rabe, Kajsa -11 9.76    PB 1 Heat 1    
Saav, Laura -11 9.12  PB 1 Heat 4
Sandberg, Emmie -11 10.63  PB 6 Heat 8
Spiric Hörnfeldt, Matea -11 ej start        Heat 6    
Sundberg Rahm, Agnes -11 9.18  PB 3 Heat 4
» Tholander, Signe -11 8.56  PB 1 Heat 3
Törlén, Tove -11 10.69    PB 4 Heat 7    
Urbach, Ruth -11 9.62  PB 2 Heat 9
Viklund, Signe -11 8.94  PB 3 Heat 3
Viswanathan, Nivedita -11 10.46      8 Heat 1    
» Wilkinson, Isabella -11 9.86  7 Heat 5
Zeffer, Siri -11 9.50  PB 1 Heat 9
Stav P13 » Dahlberg, Gabriel -10 1.90    PB 3 Pool 2    
» Djurstedt, Svante -10 1.75  PB 6 Pool 2
» Freyling, Albin -10 1.30      7 Pool 2    
» Heinonen, Klaus -10 1.90  3 Pool 2
Hörstedt, Arvid -10 2.05  PB 2 Pool 2
» Janson, Ivar -10 ej start             
» Winterman, Hugo -10 ej start 
F13 » Anjemo, Anni -10 1.45  11 Pool 1
Bachner, Iris -10 1.15    PB 7 Pool 2    
» Glod, Isabella -10 2.05  PB 3 Pool 1
» Hagström, Stella -10 1.75  6 Pool 1
Hammarberg Brandi, Alani -10 1.00    PB 8 Pooö 2    
» Järvinen, Hilda -10 1.60  PB 9 Pool 1
» Lundin, Märta -10 1.90  4 Pool 1
» Palm, Tea -10 1.90      4 Pool 1    
» Örtengren, Emilia -10 1.60  PB 4 Pool 2
Längd (zon) P12   Axelsson, Ville -11 3.81      6 Pool 1    
» Barratt Due, Axel -11 3.97  3 Pool 1
Gusting, Andreas -11 4.24    PB 1 Pool 1    
Jacobson, Gustav -11 3.04  PB 16 Pool 1
Jansson, Julian -11 3.26  13 Pool 1
Koblmüller, Arvid -11 3.71      7 Pool 1    
» Kotte, Sebastian -11 4.03  2 Pool 1
Lundström, Tore -11 3.18  15 Pool 1
Stridh, Hugo -11 3.24      14 Pool 1    
Williams, Alex -11 3.70  PB 8 Pool 1
Övermo, Alfred -11 3.53  11 Pool 1
F12 Andersson, Li -11 3.24    PB 21 Pool 2    
» Attersand, Moa -11 4.05  2 Pool 2
Belda, Elvira -11 2.94  26 Pool 2
Cavander, Minna -11 3.43    PB 16 Pool 2    
Furmarker, Esther -11 3.51  PB 14 Pool 2
Hellström, Leah -11 2.67  31 Pool 2
Hernvald, Holly -11 2.43    PB 32 Pool 2    
» Håkansson, Amanda -11 3.72  7 Pool 2
Jildell Reichardt, Erika -11 3.60  PB 11 Pool 2
Miljkovic, Sofia -11 2.90    PB 1 Pool 2    
Rabe, Emma -11 3.31  PB 19 Pool 2
Rabe, Kajsa -11 3.54  PB 13 Pool 2
Saav, Laura -11 3.86    PB 4 Pool 2    
Sandberg, Emmie -11 3.18  PB 22 Pool 2
Spiric Hörnfeldt, Matea -11 ej start 
Sundberg Rahm, Agnes -11 3.78    PB 5 Pool 2    
» Tholander, Signe -11 4.28  PB 1 Pool 2
Törlén, Tove -11 2.88  PB 28 Pool 2
Urbach, Ruth -11 3.62    PB 9 Pool 2    
Viklund, Signe -11 4.04  PB 3 Pool 2
» Wilkinson, Isabella -11 3.62  PB 10 Pool 2
Zeffer, Siri -11 3.42  PB 17 Pool 2
Kula (3,0 kg) P13 » Dahlberg, Gabriel -10 6.44      6 Pool 2    
» Djurstedt, Svante -10 7.87  PB 3 Pool 2
» Freyling, Albin -10 4.73      7 Pool 2    
» Heinonen, Klaus -10 6.93  PB 4 Pool 2
» Janson, Ivar -10 ej start 
» Winterman, Hugo -10 ej start             
P12 Axelsson, Ville -11 5.49  10 Pool 1
» Barratt Due, Axel -11 6.27  PB 4 Pool 1
Gusting, Andreas -11 7.70    PB 1 Pool 1    
Jansson, Julian -11 4.81  PB 13 Pool 1
Koblmüller, Arvid -11 5.56  PB 9 Pool 1
» Kotte, Sebastian -11 6.12      5 Pool 1    
Lundström, Tore -11 3.88  PB 16 Pool 1
Stridh, Hugo -11 5.61  PB 8 Pool 1
Williams, Alex -11 5.11    PB 12 Pool 1    
Övermo, Alfred -11 4.33  13 Pool 1
Kula (2,0 kg) F13 » Anjemo, Anni -10 7.67    PB 9 Pool 1    
» Asp, Ingrid -10 8.89  PB 3 Pool 1
Bachner, Iris -10 6.06    PB 18 Pool 1    
» Glod, Isabella -10 9.94  1 Pool 1
» Järvinen, Hilda -10 8.61  PB 4 Pool 1
» Lundin, Märta -10 8.20      7 Pool 1    
» Palm, Tea -10 7.27  10 Pool 1
» Strömö, Hedda -10 8.57  PB 5 Pool 1
» Örtengren, Emilia -10 6.15      16 Pool 1    
F12 Andersson, Li -11 5.65  PB 18 Pool 1
» Attersand, Moa -11 7.17  PB 5 Pool 1
Belda, Elvira -11 5.73    PB 15 Pool 1    
Cavander, Minna -11 6.02  PB 12 Pool 1
Furmarker, Esther -11 5.84  PB 14 Pool 1
Hellström, Leah -11 5.59    PB 19 Pool 1    
Hernvald, Holly -11 4.98  PB 24 Pool 1
» Håkansson, Amanda -11 7.04  PB 6 Pool 1
Jildell Reichardt, Erika -11 5.07      22 Pooö 1    
Miljkovic, Sofia -11 6.89  7 Pool 1
Rabe, Emma -11 4.26  28 Pool 1
Rabe, Kajsa -11 5.42      21 Pool 1    
Saav, Laura -11 7.38  PB 4 Pool 1
Sandberg, Emmie -11 6.74  PB 9 Pool 1
Spiric Hörnfeldt, Matea -11 ej start             
Sundberg Rahm, Agnes -11 6.83  8 Pool 1
» Tholander, Signe -11 7.73  3 Pool 1
Törlén, Tove -11 4.64    PB 26 Pool 1    
Urbach, Ruth -11 5.98  PB 13 Pool 1
Viklund, Signe -11 8.16  PB 1 Pool 1
Viswanathan, Nivedita -11 5.58    PB 20 Pool 1    
» Wilkinson, Isabella -11 7.87  2 Pool 1
Zeffer, Siri -11 5.69  PB 17 Pool 1
6 x 200 m X13 » Asp, Ingrid -10 2:31.98      2 Heat 2    
» Glod, Isabella -10
» Hagström, Stella -10
» Heinonen, Klaus -10
» Dahlberg, Gabriel -10              
Bachner, Iris -10 2:53.18  6 Heat 2
» Freyling, Albin -10
» Djurstedt, Svante -10
» Lundin, Märta -10
» Örtengren, Emilia -10              
» Järvinen, Hilda -10 2:36.39  2 Heat 1
» Strömö, Hedda -10
Hörstedt, Arvid -10
» Anjemo, Anni -10
» Palm, Tea -10              
X12 Rabe, Emma -11 2:59.3m 4 Heat 2
Rabe, Kajsa -11
Törlén, Tove -11
Furmarker, Esther -11
Jansson, Julian -11              
» Wilkinson, Isabella -11 2:35.2m 1 Heat 2
» Håkansson, Amanda -11
Sundberg Rahm, Agnes -11
Williams, Alex -11
Gusting, Andreas -11              
Sandberg, Emmie -11 3:08.89  6 Heat 2
Andersson, Li -11
Viswanathan, Nivedita -11
Cavander, Minna -11
Hellström, Leah -11              
Miljkovic, Sofia -11 2:52.41  4 Heat 3
Övermo, Alfred -11
Zeffer, Siri -11
» Barratt Due, Axel -11
Lundström, Tore -11
 {Hammarby IF lag blå} ej start             
 {Hammarby IF lag orange} ej start             
 {Hammarby IF lagr vit} ej start 
 2023-03-25/26 (lö-sö)  | Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
  P/F 11 år och yngre registreras ej
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13 » Janson, Ivar -10 ej start           
P12 » Kotte, Sebastian -11 ej start 
F12 Belda, Elvira -11 10.92    PB 7 Heat 2  
Viklund, Signe -11 8.98  PB 1 Heat 3
8.99  2 Final
600 m F12 » Håkansson, Amanda -11 brutit        Final 1  
» Wilkinson, Isabella -11 ej start 
800 m P13 » Janson, Ivar -10 ej start           
F13 » Järvinen, Hilda -10 2:47.29  2 Final [¤]
» Strömö, Hedda -10 2:46.56  1 Final [¤]
60 m häck (68,6 cm) F13 » Järvinen, Hilda -10 11.49      2 Heat 3 [¤]
12.11  7 Final 1
Höjd P13 » Janson, Ivar -10 1.40    PB 2 Final  
P12 » Kotte, Sebastian -11 1.29  PB 5 Final [¤]
F13 » Lundin, Märta -10 1.31      3 Final [¤]
F12 Belda, Elvira -11 1.05  PB 17
Viklund, Signe -11 1.20  10
Längd (zon) P13 » Janson, Ivar -10 4.75      2 Final  
P12 » Kotte, Sebastian -11 ej start 
F12 » Håkansson, Amanda -11 3.99    PB 8 Final  
» Wilkinson, Isabella -11 3.54  PB 13
Tresteg (zon) P13 » Janson, Ivar -10 ej start           
Kula (3,0 kg) P12 » Kotte, Sebastian -11 5.82      11   [¤]
Kula (2,0 kg) F13 » Järvinen, Hilda -10 8.07    PB 6 Final [¤]
F12 » Håkansson, Amanda -11 6.29  PB 7 Final
» Wilkinson, Isabella -11 8.78  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2023-03-18/19 (lö-sö)  | Regionsmästerskap, Sätra Friidrottshall, Stockholm - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Borg, Jonatan M -09 8.17      3 Heat 1  
8.06  PB 2 B-final
Chang, Nicholas -09 7.99  PB 3 Heat 4
  8.08      7 A-final  
F14 Bergström, Astrid -09 8.81  5 Heat 2
» Laguna, Alba -09 8.86  SB 6 Heat 4
F13 » Asp, Ingrid -10 8.76  4 Heat 2
8.63  1 B-final
200 m P14 » Borg, Jonatan M -09 26.09    PB 4 A-final  
P13 » Janson, Ivar -10 27.84  4 A-final
» Winterman, Hugo -10 ej start           
F14 » Fagerström, Gwen -09 26.92  PB 1 A-final
» Lönn, Malva -09 27.33  2 A-final
» Runeborg, Smilla -09 30.08      2 G-final  
» Sternlind, Tyra -09 29.08  3 D-final
800 m P13 » Janson, Ivar -10 2:19.89      1 A-final  
» Winterman, Hugo -10 ej start  A-final
F13 » Anjemo, Anni -10 ej start           
» Järvinen, Hilda -10 2:41.13  PB 2 B-final
» Palm, Tea -10 2:49.30  PB 2 C-final
» Strömö, Hedda -10 2:34.47  PB 3 A-final
60 m häck (83.8 cm) P14   Chang, Nicholas -09 9.96      4 Heat 1  
9.76  PB 6 Final
» Mancinella, Alessandro -09 9.12  PB 1 Heat 2
9.15  1 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Dahlberg, Gabriel -10 10.45    PB 3 Heat 2  
10.50  6 A-final
F14 » Laguna, Alba -09 10.07  3 Heat 3
  10.12      3 B-final  
» Lönn, Malva -09 9.24  1 Heat 1
9.22  2 A-final
» Runeborg, Smilla -09 11.21  7 Heat 1
60 m häck (68,6 cm) F13 » Asp, Ingrid -10 10.08    PB 3 Heat 3  
10.13  3 A-final
Nyrén, Stella -10 10.33  PB 4 Heat 3
  10.38      7 Afinal  
» Strömö, Hedda -10 11.06  6 Heat 2
Höjd P14 » Mancinella, Alessandro -09 1.70      2 Final  
» Svanehav, Filip -09 1.54  PB 8 Final
P13 » Heinonen, Klaus -10 ej start           
F14 » Finbom Höglund, Leia -09 1.26  7 Pool 2
» Tuzovic, Stella -09 1.41  3 Pool 2
F13 » Glod, Isabella -10 1.39      6 Pool 1  
» Lundin, Märta -10 ej start 
Stav P14 » Hackett, Jumanne -09 3.26    PB 3 Final  
P13 » Dahlberg, Gabriel -10 1.76  7 Pool 2
» Heinonen, Klaus -10 1.92      8 Pool 1  
F14 Bergström, Astrid -09 2.38  PB 6 Pool 1
» Finbom Höglund, Leia -09 2.04  3 Pool 2
F13 » Glod, Isabella -10 1.88      7 Final  
» Hagström, Stella -10 1.88  8 Final
» Lundin, Märta -10 ej start 
» Palm, Tea -10 2.28  PB 2 Final
Längd P14   Chang, Nicholas -09 5.62    PB 3 Final  
» Mancinella, Alessandro -09 5.63  PB 2 Pool 1
F14 » Fagerström, Gwen -09 5.06      5 Pool 1  
» Lönn, Malva -09 5.15  3 Pool 1
» Sternlind, Tyra -09 4.83  9 Pool 1
» Tuzovic, Stella -09 4.27  6 Pool 2
Längd (zon) P13 » Janson, Ivar -10 4.77      6 Pool 1  
F13 » Asp, Ingrid -10 4.56  PB 9 Pool 1
» Strömö, Hedda -10 3.94  12 Pool 2
Tresteg P14 » Borg, Jonatan M -09 10.43    PB 2 Pool 2  
F14 » Fagerström, Gwen -09 11.44  PB 1 Pool 2
» Tuzovic, Stella -09 9.37  PB 8 Pool 1
Tresteg (zon) P13 » Heinonen, Klaus -10 9.01      9 Pool 1  
» Winterman, Hugo -10 9.05  8 Pool 1
F13 » Glod, Isabella -10 9.15  11 Pool 1
Kula (4,0 kg) P14 » Hackett, Jumanne -09 10.05    PB 6 Final  
Kula (3,0 kg) F14 » Eklöf, Alma -09 ej start           
» Sternlind, Tyra -09 9.52  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13   Nyrén, Stella -10 7.61      21    
Vikt (9,08 kg) P14 » Hackett, Jumanne -09 9.36    PB 5 Final  
Vikt (7,26 kg) F14 » Eklöf, Alma -09 12.16    PB 3 Final  
» Finbom Höglund, Leia -09 9.99  PB 8 Final
Lindblom, Ellen -11 9.43  PB 10
6 x 200 m X14 » Lönn, Malva -09 2:40.33  [1]   2 A-final  
» Fagerström, Gwen -09
» Borg, Jonatan M -09
» Mancinella, Alessandro -09 2:43.02  [1]   1 B-final  
X13 » Janson, Ivar -10 2:49.52  [1] 2 A-final
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2023-03-12 (sö)  |  Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd (zon) P13 » Freyling, Albin -10 2.87      1 Final    
P12 Axelsson, Ville -11 3.82  1 Final
Stridh, Hugo -11 3.36    PB 3 Final    
Vanhoenacker Szigeti, Marcel -11 3.16  PB 4 Final
Övermo, Alfred -11 3.59  PB 2 Final
F13 » Palm, Tea -10 3.69      1 Final    
Persson, Agnes -10 3.43  PB 2 Final
F12 » Attersand, Moa -11 4.06  PB 2 Final
Hellström, Leah -11 2.85    PB 11      
Hernvald, Holly -11 2.41  PB 12
Jildell Reichardt, Erika -11 3.51  PB 6 Final
Rabe, Emma -11 3.27    PB 8 Final    
Rabe, Kajsa -11 3.49  PB 7 Final
Saav, Laura -11 3.68  3 Final
Sandberg, Emmie -11 3.09    PB 10      
Sundberg Rahm, Agnes -11 3.59  4 Final
» Tholander, Signe -11 4.20  1 Final
Verhoeven, Edda -11 3.10    PB 9      
Vettergren Häggström, Agnes -11 3.59  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Freyling, Albin -10 4.56      1 Final    
P12 Axelsson, Ville -11 5.41  1 Final
Stridh, Hugo -11 5.30    PB 2 Final    
Vanhoenacker Szigeti, Marcel -11 4.41  PB 4 Final
Övermo, Alfred -11 4.59  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Palm, Tea -10 7.54      1 Final    
Persson, Agnes -10 6.00  PB 2 Final
F12 » Attersand, Moa -11 7.13    PB 1 Final    
Hellström, Leah -11 5.02  PB 10
Hernvald, Holly -11 4.61  PB 12
Jildell Reichardt, Erika -11 5.65    PB 7 Final    
Rabe, Emma -11 5.12  9
Rabe, Kajsa -11 5.80  PB 6 Final
Saav, Laura -11 6.35    PB 4 Final    
Sandberg, Emmie -11 5.14  8 Final
Sundberg Rahm, Agnes -11 6.56  3 Final
» Tholander, Signe -11 6.92      2 Final    
Verhoeven, Edda -11 4.89  PB 11
Vettergren Häggström, Agnes -11 5.93  PB 5 Final
 2023-03-12 (sö)  | Södertäljespelen, Södertäljehallen, Södertälje
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Sallnäs, Anton -06 7.87    PB 3 Final    
Längd MS » Sallnäs, Anton -06 5.45      1 Final    
KS » Freeman, Molly -02 5.25  2 Final
» Luul, Sara -03 4.72  SB 3 Final
 2023-03-10/12 (fr-sö)  | IVSM, IFU Arena, Uppsala - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m K35   Soler, lise -88 8.90    PB 3 Final  
K45 Höglund, Cecilia -74 ej start 
Höjd K35   Soler, lise -88 1.40    PB 2 Final  
K45 Höglund, Cecilia -74 ej start 
Kula (4,0 kg) K35   Soler, lise -88 8.76      3 Final  
K45 Höglund, Cecilia -74 ej start 
Vikt (9,08 kg) M60 » Johansson, Håkan -60 14.48      2 Final fr  
 2023-03-04/05 (lö-sö)  | Malmö Indoor Challenge, Atleticum, Malmö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15 » Wahlberg, Ricky -08 8.04    SB 1 Final  
Höjd P15 » Wahlberg, Ricky -08 1.69    PB 2 Final  
Kula (4,0 kg) P15 » Wahlberg, Ricky -08 13.08      1 Final  
 2023-03-04/05 (lö-sö)  | IUSM 2023, Westinghouse Arena, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F16 » Nielsén, Judith -07 8.31      5 Heat 3  
F15 » Lindberg, My -08 8.11  2 Heat 3
8.07  SB 2 Semi 2
8.18  6 Final
200 m F15 » Lindberg, My -08 26.45    PB 1 Heat 1  
27.41  4 Final A
» Sparv, Tyra -08 26.91  1 Heat 4
400 m P16 » Karlsson, Vilmer -07 51.54      1 Heat 6  
» Karlsson, Vilmer -07 50.51  PB 1 Final A
F16 » Borg, Matilda -07 57.10  PB 1 Heat 4
» Borg, Matilda -07 56.61    PB 1 Final A  
» Johansson, Ella -07 61.01  2 Heat 2
60.20  PB 1 Final B
1 000 m P15   Jungefors, Elias -08 3:07.68      8 Heat 3 [¤]
F15 Resare, Inez -08 3:15.90  3 Heat 3
1 500 m F16 » Johansson, Ella -07 ej start           
60 m häck (91,4 cm) P16 » Johansson, Hannes -07 8.84      4 Heat 1  
9.07  8 Final
60 m häck (83.8 cm) P15 » Camarstrand, Felix -08 9.88      7 Heat 2  
» Håkansson, Theodor -08 9.02  3 Heat 2
  9.12      7 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 9.35  PB 6 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) F16 » Nielsén, Judith -07 9.47      6 Heat 1  
F15 » Lindberg, My -08 9.42  3 Heat 1
9.40  7 Final
Höjd P16 » Roslund, Anton -07 1.72      9 Final A  
Stav P16 » Hackett, Quincy -07 4.25    PB 2 Final  
P15 » Håkansson, Theodor -08 3.58  PB 2 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 3.53    PB 4 Final  
» Wolgast, Albin -08 ej start 
F16 » Johansson, Ella -07 3.06  4 Final
Längd P16 » Karlsson, Vilmer -07 5.58      15 Final A  
» Roslund, Anton -07 5.87  11 Final A
F15 » Sparv, Tyra -08 5.48  4 Final A
Tresteg P16 » Roslund, Anton -07 12.10      9    
P15 » Camarstrand, Felix -08 11.26  PB 13
F15 » Sparv, Tyra -08 10.92  SB 5 Final
Kula (5,0 kg) P16 » Bélec, Christoffer -07 11.31           
Vikt (11,34 kg) P16 » Bélec, Christoffer -07 15.04    PB 6 Final  
Vikt (9,08 kg) P15 » Wolgast, Albin -08 12.86      6 Final  
Vikt (7,26 kg) F16 » Bergin, Anna -07 15.64      4 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2023-03-04/05 (lö-sö)  | Växjö Inomhuskast, Tipshallen, Växjö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Kula (7,26 kg) MS » Sundberg, Martin -03 14.09    PB 4 Final  
Kula (3,0 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 ej start           
Diskus (2,0 kg) MS » Sundberg, Martin -03 41.35    PB 11   [¤]
Vikt (15,88 kg) MS » Sundberg, Martin -03 ej start           
Vikt (7,26 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 17.88      2 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2023-02-25/26 (lö-sö)  | MAIK Indoor, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m häck (76,2 cm) F17 » Nielsén, Judith -07 9.40      2 Final  
9.36  2 Extralopp
 2023-02-25/26 (lö-sö)  | IJSM-IUSM17, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17 » Kapell, Elias -06 7.09      2 Heat 1  
» Kapell, Elias -06 7.02  PB 2 Final
F17 » Sahlqvist, Esther -06 7.81  1 Heat 2
  7.55    PB 2 Final  
» Wolgast, Emmy -06 8.12  3 Heat 2
8.01  6 Final
400 m P17 » Berglind, Alfred -06 52.55      2 Heat 3  
» Hall, Neo -06 52.36  PB 3 Heat 1
» Herre, Filip -06 50.86  PB 1 Heat 2
  50.02    PB 3 Final  
F17 » Simonsson, Maja -06 60.46  2 Heat 2
60.02  SB 5 Final
1 500 m P17 » Hall, Neo -06 4:32.45      5 Heat 1  
60 m häck (106,7 cm) M22 » Moberg, Markus -03 8.31      1 Heat 2  
8.20  PB 3 Final
» Wändesjö, Arvid -03 8.42  3 Heat 1
8.23  4 Final
60 m häck (91,4 cm) P17 » Bergmark, Carl -06 ej start           
» Kapell, Elias -06 8.26  1 Heat 2
7.99  PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) F17 » Dahllöf, Maggie -06 9.72    SB 6 Heat 1  
» Jabbour, Lii -06 8.71  1 Heat 1
  8.60    PB 2 Final  
» Sahlqvist, Esther -06 8.41  SB 1 Heat 2
» Sahlqvist, Esther -06 8.34  SB 1 Final
Stav M22 » Borgius, Teodor -03 5.12  [1] PB 1 Final  
P17 » Bergmark, Carl -06 4.26  PB 4 Final
» Gullberg, Aron -06 3.96  7 Final
Längd P17 » Gullberg, Aron -06 5.55      9 B-pool  
» Kapell, Elias -06 7.13  PB 1 A-pool
K22 » Freeman, Molly -02 5.49      7 Final  
F17 » Jabbour, Lii -06 ej start 
» Wolgast, Emmy -06 5.46  PB 5 Final
Tresteg F17 » Dahllöf, Maggie -06 10.53    PB 9    
» Jabbour, Lii -06 11.67  PB 5 Final
Kula (7,26 kg) M22 » Sundberg, Martin -03 13.85    PB 6 Final  
Kula (5,0 kg) P17 » Kapell, Elias -06 13.76      4 Final  
Kula (3,0 kg) F17 » Dahllöf, Maggie -06 12.58    PB 8 Final  
» Forsell, Ellen -06 ej start 
Vikt (11,34 kg) P17 » Berglind, Alfred -06 12.56      7 Final  
Vikt (9,08 kg) K22 » Harryson, Linn -03 13.23      12    
Vikt (7,26 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 17.88    SB 3 Final  
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2023-02-20 (må)  | Kasttävling, Friidrottshallen Falun, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
Vikt (7,26 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 17.69    SB 1 Final    
 2023-02-18/19 (lö-sö)  | IUDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17 » Kapell, Elias -06 ej start           
P15 Lundquist Fyrk, Otto -08 8.20  PB 7 Heat 1
P14 » Borg, Jonatan M -09 8.28      3 Heat 2  
Chang, Nicholas -09 8.31  5 Heat 1
P13 » Dahlberg, Gabriel -10 ej start 
» Janson, Ivar -10 ej start           
» Winterman, Hugo -10 ej start  Heat 1
P12 » Barratt Due, Axel -11 9.53  4 Heat 1
» Kotte, Sebastian -11 9.66      5 Heat 3  
Szulkin, Olek -11 9.64  4 Heat 2
F17 Håkansson, Sofia -07 9.88  PB 6 Heat 1
» Jabbour, Lii -06 8.05  1 Heat 2
  7.99      1 Final  
» McCarthy, Maja -06 8.54  PB 3 Heat 3
» Nielsén, Judith -07 8.31  2 Heat 2
  8.23    SB 3 Final  
» Wolgast, Emmy -06 8.07  1 Heat 1
8.15  2 Final
F15 » Lindberg, My -08 8.27  1 Heat 2
  8.20      2 Final  
Linerudt, Emma Victoria -08 9.72  6 Heat 2
F14 Bergström, Astrid -09 8.75  2 Heat 1
  8.94      8 B-final  
» Fagerström, Gwen -09 8.55  2 Heat 2
8.61  7 A-final
» Finbom Höglund, Leia -09 9.73      6 Heat 4  
» Laguna, Alba -09 ej start 
» Lindblom, Emmy L -09 8.70  PB 3 Heat 2
  8.76      4 B-final  
» Lönn, Malva -09 8.33  1 Heat 5
8.26  SB 2 A-final
» Sternlind, Tyra -09 8.93      4 Heat 2  
Torssander, Ingrd -09 8.83  4 Heat 4
8.87  5 B-final
» Tuzovic, Stella -09 9.12      5 Heat 2  
F13 » Anjemo, Anni -10 9.86  7 Heat 3
» Asp, Ingrid -10 ej start 
» Glod, Isabella -10 8.77  1 Heat 2
  8.97      4 Final  
» Palm, Tea -10 9.75  PB 6 Heat 3
» Strömö, Hedda -10 9.55  7 Heat 2
F12 » Tholander, Signe -11 8.65  1 Heat 1
8.62  PB 1 Final
200 m P15 » Camarstrand, Felix -08 26.92      4 B-final  
Hermansen, Leon -08 25.19  PB 1 D-final [¤]
Jungefors, Elias -08 27.76    PB 3 D-final  
Lundquist Fyrk, Otto -08 26.29  PB 2 D-final
P14 » Borg, Jonatan M -09 26.34  3 A-final
Chang, Nicholas -09 27.51    PB 1 G-final  
P13 » Dahlberg, Gabriel -10 ej start 
» Heinonen, Klaus -10 30.42  PB 4 F-final
» Janson, Ivar -10 27.45    PB 1 G-final  
» Winterman, Hugo -10 28.85  PB 3 G-final
F15 » Enquist, Gabriella -08 28.44  PB 4 B-final [¤]
» Lindberg, My -08 27.07      1 A-final  
» Sparv, Tyra -08 ej start 
F14 Bergström, Astrid -09 ej start 
» Fagerström, Gwen -09 27.51      2 A-final  
» Lönn, Malva -09 26.52  1 A-final
» Sternlind, Tyra -09 29.50  4 B-final
F13 » Anjemo, Anni -10 ej start           
» Asp, Ingrid -10 ej start 
» Hagström, Stella -10 31.96  PB 2 H-final
400 m P17 » Berglind, Alfred -06 53.82      2 Final  
» Karlsson, Vilmer -07 51.32  1 Final
» Sallnäs, Anton -06 55.78      3 Final  
» Sundström, Hugo -06 ej start 
F17 » Johansson, Ella -07 60.55  PB 1 A-final
600 m P12 » Barratt Due, Axel -11 2:14.91      7 B-final  
» Kotte, Sebastian -11 2:02.20  8 A-final
Szulkin, Olek -11 2:07.74  PB 3 B-final
800 m P13 » Janson, Ivar -10 2:18.56    PB 1 A-final  
» Winterman, Hugo -10 ej start 
F13 » Anjemo, Anni -10 3:09.09    PB 5 B-final  
» Järvinen, Hilda -10 2:49.53  3 B-final
» Strömö, Hedda -10 2:36.78  PB 1 A-final
1 000 m P15   Jungefors, Elias -08 3:07.43    PB 5 Final  
F15 » Enquist, Gabriella -08 ej start  [¤]
Resare, Inez -08 ej start 
1 500 m P17 » Bélec, Christoffer -07 4:58.43    PB 3 B-final  
Hedberg, Elton -06 ej start 
F17 » Johansson, Ella -07 5:06.74  PB 1 Final
60 m häck (91,4 cm) P17 » Bergmark, Carl -06 ej start           
» Kapell, Elias -06 8.04  1 Final
8.07  1 Extralopp
60 m häck (84 cm) P14 » Mancinella, Alessandro -09 9.69      1 Heat 2  
9.40  PB 2 Final
60 m häck (83.8 cm) P15 » Camarstrand, Felix -08 9.67    PB 6 Final  
» Håkansson, Theodor -08 8.98  PB 4 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Dahlberg, Gabriel -10 ej start           
P12 » Barratt Due, Axel -11 ej start  Heat 3
» Kotte, Sebastian -11 ej start        Heat 3  
Williams, Alex -11 12.26  PB 4 Heat 1
F17 » Dahllöf, Maggie -06 10.01  7 Final
  9.75    SB 6 Extralopp  
» Jabbour, Lii -06 8.83  1 Final
8.84  2 Extralopp
» Nielsén, Judith -07 ej start           
F15 » Lindberg, My -08 9.30  1 Heat 1
9.21  SB 2 Final
» Sparv, Tyra -08 9.47  2 Heat 2
  ej start        Final  
F14 » Laguna, Alba -09 10.35  4 Heat 2
10.06  PB 3 Final
» Lönn, Malva -09 9.23  1 Heat 2
9.14  PB 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Asp, Ingrid -10 ej start           
» Hagström, Stella -10 11.34  PB 4 Heat 1
» Järvinen, Hilda -10 12.85      5 Heat 3  
F12 » Attersand, Moa -11 11.14  PB 2 Heat 2
12.47  7 Final
» Håkansson, Amanda -11 11.50  4 Heat 1
14.36  8 Final
Höjd P17 » Bélec, Christoffer -07 1.58    PB 5 Final  
» Carlström Cousins, Theo -07 ej start 
» Roslund, Anton -07 1.76      1 Final  
P14 Chang, Nicholas -09 1.43  PB 3 Final
» Eide Jensen, Olle -09 1.43  PB 5 Final
» Mancinella, Alessandro -09 1.74    PB 1 Final  
» Svanehav, Filip -09 ej start 
P13 » Heinonen, Klaus -10 1.28  6 Pool 2
» Janson, Ivar -10 1.38      2 Pool 2  
» Winterman, Hugo -10 1.28  4 Pool 2
P12 » Barratt Due, Axel -11 1.23  13 Pool 1
Koblmüller, Arvid -11 1.23      6 Pool 2  
» Kotte, Sebastian -11 1.28  PB 10 Pool 1
Stridh, Hugo -11 1.08  13 Pooö 2
Williams, Alex -11 1.23      8 Pooö 2  
F17 » McCarthy, Maja -06 ej start 
F14 » Finbom Höglund, Leia -09 1.38  PB 12
» Roslund, Agnes -09 1.28      15    
» Tuzovic, Stella -09 1.42  PB 7 Final
F13 » Lundin, Märta -10 1.33  4 Final
F12 » Attersand, Moa -11 1.32    PB 3 Final  
» Håkansson, Amanda -11 1.28  PB 6 Final
Stav P17 » Bergmark, Carl -06 4.03    PB 4 Final  
» Gullberg, Aron -06 ej start 
» Hackett, Quincy -07 4.13      2 Final  
» Öhrner, Gabriel -06 3.33  6 Final [¤]
P15 » Håkansson, Theodor -08 3.53  PB 1 Final
» Wolgast, Albin -08 3.13    PB 4 Final  
P14 » Hackett, Jumanne -09 2.93  4 Final
P13 » Heinonen, Klaus -10 2.03  PB 6 Final
F17 » Johansson, Ella -07 3.13    PB 2 Final  
F15 » Lindberg, My -08 ej start 
F14 Bergström, Astrid -09 2.33  PB 3 Final
» Finbom Höglund, Leia -09 2.03      7 Final  
F13 » Anjemo, Anni -10 ej res 
» Glod, Isabella -10 2.03  PB 3 Final
» Hagström, Stella -10 1.93    PB 5 Final  
» Palm, Tea -10 1.93  PB 7 Final
Längd P17 » Carlström Cousins, Theo -07 5.55      8 Final  
» Freifelt, William -06 4.73  PB 14
» Gullberg, Aron -06 ej start           
» Kapell, Elias -06 ej start 
» Roslund, Anton -07 6.21  PB 2 Final
» Sallnäs, Anton -06 5.51      9    
P14 » Borg, Jonatan M -09 4.71  PB 6 Final
Chang, Nicholas -09 4.82  4 Final
» Hackett, Jumanne -09 4.24      11    
» Mancinella, Alessandro -09 5.17  PB 2 Final
F17 Attersand, Alva -07 ej start 
Håkansson, Sofia -07 3.60    PB 18    
» Jabbour, Lii -06 5.21  3 Final
Mangor, Isabelle -06 ej start 
» McCarthy, Maja -06 4.72      10    
» Wolgast, Emmy -06 5.20  4 Final
F15 » Fagerström, Gwen -09 4.78  5
» Sparv, Tyra -08 ej start           
F14 Bergström, Astrid -09 4.08  PB 7 Pooö 2
» Finbom Höglund, Leia -09 3.48  18 Pool 2
» Lindblom, Emmy L -09 4.37    PB 16 Pool 1  
» Sternlind, Tyra -09 4.94  3 Pool 1
» Tuzovic, Stella -09 ej res  Pool 1
Längd (zon) P13 » Dahlberg, Gabriel -10 ej start           
» Janson, Ivar -10 ej start 
» Winterman, Hugo -10 4.52    PB 8 Pool 1  
P12 » Barratt Due, Axel -11 3.77  15
Koblmüller, Arvid -11 3.79  PB 14
» Kotte, Sebastian -11 3.89      11    
Stridh, Hugo -11 3.19  26
Williams, Alex -11 3.58  20
F13 » Anjemo, Anni -10 ej start           
» Asp, Ingrid -10 ej start 
» Hagström, Stella -10 4.08  16 Pool 1
F12 » Attersand, Moa -11 4.01    PB 11 Pool 1  
» Håkansson, Amanda -11 ej start 
» Tholander, Signe -11 4.26  PB 7 Pool 1
Tresteg P17 » Roslund, Anton -07 ej start           
» Sallnäs, Anton -06 11.37  6 Final
P15 » Camarstrand, Felix -08 10.99      4 Final  
F17 Attersand, Alva -07 ej start 
» Dahllöf, Maggie -06 10.42  PB 3 Final
F14 » Fagerström, Gwen -09 10.51    PB 2 Pool 1  
» Tuzovic, Stella -09 9.33  PB 3 Pool 2
Tresteg (zon) P13 » Dahlberg, Gabriel -10 ej start           
» Heinonen, Klaus -10 9.23  PB 6 Pool 2
» Winterman, Hugo -10 9.48    PB 2 Pool 1  
F13 » Asp, Ingrid -10 ej start 
» Glod, Isabella -10 9.18  PB 3 Pool 2
» Järvinen, Hilda -10 8.43    PB 9 Pool 1  
» Palm, Tea -10 7.59  PB 12 Pool 2
Kula (5,0 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 11.10      8 Final  
» Kapell, Elias -06 13.37  2 Final
Kula (4,0 kg) P15   Green, Oscar -08 8.34      5 Final  
P14 » Hackett, Jumanne -09 9.12  4 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Barratt Due, Axel -11 5.70      9    
» Kotte, Sebastian -11 6.18  PB 6 Final
Szulkin, Olek -11 5.31      11    
F17 » Dahllöf, Maggie -06 11.49  3 Final
» Forsell, Ellen -06 ej start 
F15 Miljkovic, Sara Eleonora -08 8.51    PB 2 Final  
F14 » Eklöf, Alma -09 10.27  PB 1 Final
» Finbom Höglund, Leia -09 7.16  PB 12
» Sternlind, Tyra -09 9.25  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Anjemo, Anni -10 ej start           
» Asp, Ingrid -10 ej start 
» Järvinen, Hilda -10 7.81    PB 7 Final  
» Lundin, Märta -10 8.26  PB 6 Final
F12 » Tholander, Signe -11 7.83  PB 1 Pool 1
Vikt (11,34 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 13.22      3 Final  
» Berglind, Alfred -06 13.31  2 Final
Vikt (9,08 kg) P15 » Wolgast, Albin -08 14.80    PB 1 Final  
P14 » Hackett, Jumanne -09 8.78  PB 3 Final
Vikt (7,26 kg) F17 » Bergin, Anna -07 16.08    PB 4 Final  
» Forsell, Ellen -06 16.64  1 Final
F14 » Eklöf, Alma -09 12.15    PB 1 Final  
» Finbom Höglund, Leia -09 9.18  PB 3 Final
» Lindblom, Emmy L -09 10.30  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2023-02-17/19 (fr-sö)  | ISM 2023, Atleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Borg, Jonatan -03 ej start           
» Otieno, Dennis -91 ej start 
400 m KS » Borg, Matilda -07 57.50      3 Heat 1  
800 m KS » Ramberg, Filippa -97 2:17.04      6 Heat 1 fr  
1 500 m KS » Ramberg, Filippa -97 ej start           
60 m häck (106,7 cm) MS » Moberg, Markus -03 8.33      6 Heat 2  
» Wändesjö, Arvid -03 diskad  Heat 1
60 m häck (83.8 cm) KS » Sahlqvist, Esther -06 8.51    PB 2 Heat 1  
8.53  6 Final
Stav MS » Borgius, Teodor -03 5.05      4 Final  
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.10      3 Final  
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 21.41      1 Final  
 2023-02-15 (on)  | Upsala Winter Series 3, IFU Arena, Uppsala
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m KS » Lindberg, Felicia -97 28.12      1 Final B    
Längd KS   Ekman, Agnes -01 4.80    SB 2 Final    
» Lindberg, Felicia -97 5.17  SB 1 Final
 2023-02-15 (on)  | Turebergs Explosiva 3, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m KS   Resare, Inez -08 68.62    PB 2 Final C    
1 000 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:50.29    PB 8 Final A    
Vikt (9,08 kg) P15 » Wolgast, Albin -08 14.66    PB 2 Final    
 2023-02-14 (ti)  | IPRK 5,, Nolia friidrottshall, Umeå
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m K22   Josefsson, Linnea -01 2:34.06    SB 2 Final    
 2023-02-12 (sö)  | Nordenkampen, Eva Lisa Holtz Arena, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 14.98      5      
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 22.20    PB 1      
 2023-02-10/12 (fr-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Bergmark, Carl -06 ej start           
» Borg, Jonatan M -09 ej start 
Hermansen, Leon -08 7.78    PB 2 Pool 1 3  
Hundeyin, Andrea -95 7.42  1 Pool 2 2
7.42  8 extra 2 1
Kold Erlandsen, Kristoffer -99 7.44  3 Pool 2 2
  7.37    PB 7 extra 2 1  
Lundquist Fyrk, Otto -08 8.31  PB 3 Pool 1 3
8.39  5 extra 2 2
» Sallnäs, Anton -06 ej start           
» Wall, Viktor -03 ej start 
» Öhrner, Axel -08 9.03  PB 7 Pool 1 3
KS Aouat, Lena -08 9.72    PB 6 Pool 1 4 [¤]
Bergström, Astrid -07 8.62  PB 6 Pool 1 1
8.72  6 extra 1 1
» Borg, Matilda -07 ej start           
» Fagerström, Gwen -09 8.85  6 Pool 2 3
ej start  extra 2 3
» Finbom Höglund, Leia -09 9.63  8 Pool 1 3
  9.50      3 extra 1 3  
» Laguna, Alba -09 ej start 
» Lindberg, My -08 8.35  4 Pool 2 3
  8.09    SB 2 extra 2 3  
Linerudt, Emma Victoria -08 9.59  PB 5 Pool 1 4
9.67  4 extra 1 3
Mangor, Isabelle -06 9.49  7 Pool 1 3
  9.45    PB 2 extra 1 3  
» Nielsén, Judith -07 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 7.72  1 Pool 2 1
  7.60    PB 1 extra 2 1  
» Sternlind, Tyra -09 9.02  8 Pool 1 2
ej start  extra 1 2
» Tuzovic, Stella -09 9.20  4 Pool 1 4
  9.07    PB 1 extra 1 3  
» Wolgast, Emmy -06 8.00  PB 1 Pool 2 2
8.05  3 extra 2 2
400 m MS » Berglind, Alfred -06 52.23    PB 3 B-final  
» Hall, Neo -06 52.7m 4 A-final
» Herre, Filip -06 50.3m     2 A-final  
» Karlsson, Vilmer -07 ej start 
Pathiakis, Nikolaos -98 51.5m 3 A-final
» Sallnäs, Anton -06 55.84      4 D-final  
» Sundström, Hugo -06 58.83  PB 2 F-final
KS » Borg, Matilda -07 57.77  1 A-final
» Johansson, Ella -07 61.68  PB 4 B-final
800 m MS » Alteskog, Erik -06 ej start           
KS Boij, Ida -98 2:35.63  PB 1 C-final
» Borg, Matilda -07 ej start           
» Ramberg, Filippa -97 2:14.19  PB 2 A-final
» Wändin, Julia -07 ej start 
1 000 m P15   Jungefors, Elias -08 3:12.83    PB 4 B-final fr  
F15 Diaczenko, Victoria -09 ej start  fr
Resare, Inez -08 ej start          fr  
» Sahlstedt, Ebba -09 3:40.41  PB 5 B-final fr
Selsborg, Lilly -08 3:32.96  PB 3 B-final fr
1 500 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:32.61    SB 3 C-final fr  
Hedberg, Elton -06 ej start  fr
Rowland, Simon -87 ej start          fr  
KS Boij, Ida -98 5:19.68  3 B-final fr
» Johansson, Ella -07 ej start  fr
Siltberg Almlöf, Nora -99 5:12.87    SB 6 A-final fr  
» Wändin, Julia -07 4:59.67  PB 3 A-final fr
60 m häck (106,7 cm) MS » Moberg, Markus -03 8.28    PB 4 Final  
brutit  extralopp
» Wändesjö, Arvid -03 8.23  3 Final
8.20  PB 2 extralopp
60 m häck (91,4 cm) P17 » Berglind, Alfred -06 ej start           
» Bergmark, Carl -06 ej start 
» Gullberg, Aron -06 ej start           
» Kapell, Elias -06 ej start 
» Roslund, Anton -07 ej start 
60 m häck (83.8 cm) P15 » Camarstrand, Felix -08 ej start           
» Håkansson, Theodor -08 9.17  4 Final
  9.26      3 extralopp  
» Mancinella, Alessandro -09 9.67  5 Final
KS » Jansson, Agnes -05 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 8.52  PB 1 A-final
8.52  1 extralopp
60 m häck (76,2 cm) F17 » Jabbour, Lii -06 8.62    PB 1 A-final  
8.63  1 extralopp
» Nielsén, Judith -07 ej start           
F15 » Laguna, Alba -09 ej start 
» Lindberg, My -08 9.27  SB 2 A-final
» Roslund, Agnes -09 ej start           
» Sahlstedt, Ebba -09 12.84  PB 4 C-final
ej start  extralopp
» Sternlind, Tyra -09 ej start 
Höjd P17 » Bélec, Christoffer -07 ej start           
» Roslund, Anton -07 1.84  PB 2 Final
P15 » Eide Jensen, Olle -09 ej start           
» Mancinella, Alessandro -09 1.68  PB 2 Final
» Svanehav, Filip -09 ej start 
KS » Lindberg, Felicia -97 1.52    SB 6 Final fr  
F17 » Johansson, Tuva -06 ej res 
» McCarthy, Maja -06 1.47  8 Final
F15 Diaczenko, Victoria -09 ej start           
» Finbom Höglund, Leia -09 1.18  10 Pool 1
» Roslund, Agnes -09 1.27  9 Pool 1
» Sahlstedt, Ebba -09 ej res        Pool 1  
» Tuzovic, Stella -09 1.37  PB 4 Pool 1
Stav MS » Borgius, Teodor -03 ej start          fr  
» Fältström, Love -91 4.42  PB 1 Pool 3
» Gullberg, Aron -06 ej start           
» Hackett, Jumanne -09 3.02  7 Pool 1
» Hackett, Quincy -07 4.22  PB 5 Pool 3
» Håkansson, Theodor -08 3.42    PB 3 Pool 1  
» Kapell, Elias -06 ej start 
» Wolgast, Albin -08 3.12  PB 5 Pool 1
» Öhrner, Gabriel -06 3.42    PB 2 Pool 1  
KS Duner, Anna -10 ej start 
Duner, Ella -10 ej start 
» Hellstadius, Alannah -04 ej start           
» Johansson, Ella -07 2.92  SB 7 Pool 1
Längd MS » Bergmark, Carl -06 ej start           
» Carlström Cousins, Theo -07 5.56  3 Pool 2
Hermansen, Leon -08 4.96    PB 10 Pool 2  
» Håkansson, Theodor -08 ej start 
» Kapell, Elias -06 ej start 
» Karlsson, Vilmer -07 ej start           
Linder, Henning -08 5.48  PB 3 Pool 1
» Victorin, Axel -08 4.74  7 Pool 1
KS Aouat, Lena -08 3.34    PB 17 Pool 1  
Attersand, Alva -07 3.96  PB 12 Pool 1
Bergström, Astrid -07 4.02  PB 10 Pool 1
Diaczenko, Victoria -09 ej start           
» Fagerström, Gwen -09 4.35  13 Pool 3
» Finbom Höglund, Leia -09 3.83  14 Pool 1 [¤]
» Freeman, Molly -02 5.50    PB 8 Pool 4  
Håkansson, Sofia -07 3.58  PB 15 Pool 1
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» Laguna, Alba -09 ej start           
» Lindberg, Felicia -97 5.05  4 Pool 3
Linerudt, Emma Victoria -08 3.27  PB 18 Pool 1
» Luul, Sara -03 4.69    SB 10 Pool 3  
Mangor, Isabelle -06 3.58  PB 16 Pool 1
» McCarthy, Maja -06 ej start  Pool 3
Moverare, Miriam -07 4.08    PB 9 Pool 1  
» Moverare, Simone -07 4.28  PB 7 Pool 1
» Nielsén, Judith -07 ej start 
» Sillén, Linnéa -07 4.81    PB 1 Pool 1  
» Sparv, Tyra -08 5.34  12 Pool 4
» Sternlind, Tyra -09 4.71  6 Pool 2
» Tuzovic, Stella -09 4.52    PB 3 Pool 1  
» Wolgast, Emmy -06 ej start 
» Zholudieva, Alevtina -07 3.87  PB 13 Pool 1
Tresteg MS » Borg, Jonatan M -09 9.77      8 Pool 1 fr  
» Camarstrand, Felix -08 ej start  fr
» Roslund, Anton -07 ej res        Pool 2 fr  
» Sallnäs, Anton -06 11.51  SB 1 Pool 1 fr
» Victorin, Axel -08 10.26  7 Pool 1 fr
KS Attersand, Alva -07 9.44    PB 5 Pool 1 fr  
Diaczenko, Victoria -09 ej start  fr
» Fagerström, Gwen -09 ej start  fr
» Jabbour, Lii -06 11.40      3 Pool 2 fr  
» Jakobsson, Ylva -98 10.27  SB 8 Pool 2 fr [¤]
» Johansson, Tuva -06 ej start  fr
» Tuzovic, Stella -09 ej start          fr  
» Zholudieva, Alevtina -07 8.43  PB 8 Pool 1 fr
Kula (7,26 kg) MS » Sundberg, Martin -03 13.63    PB 2 Final  
Kula (6,0 kg) P19 » Torbjörnsson, Adam -05 9.03    PB 4 Final  
Kula (5,0 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 ej start           
» Bergmark, Carl -06 ej start 
» Kapell, Elias -06 ej start 
Kula (4,0 kg) P15   Green, Oscar -08 7.97      9    
» Hackett, Jumanne -09 ej start 
Ilison, Henri -08 9.77    PB 6 Final  
» Öhrner, Axel -08 7.07  PB 11
KS » Lindberg, Felicia -97 11.94  SB 2 Final
Kula (3,0 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 13.02      4 Final  
F15 » Finbom Höglund, Leia -09 6.61  10
» Laguna, Alba -09 ej start           
» Sternlind, Tyra -09 9.14  PB 3 Final
Vikt (15,88 kg) MS » Lindefalk, Alexander -03 12.20      4 Final  
P19 » Torbjörnsson, Adam -05 9.83  [2] PB 3 Final
Vikt (11,34 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 ej start          fr  
» Berglind, Alfred -06 13.84  PB 3 Final fr
Vikt (9,08 kg) P15 » Wolgast, Albin -08 13.76      1 Final fr  
Vikt (7,26 kg) F17 » Bergin, Anna -07 14.86      5 Final fr  
» Forsell, Ellen -06 17.41  SB 2 Final fr
F15 » Finbom Höglund, Leia -09 7.73    PB 6 Final fr  
» Lindblom, Emmy L -09 9.86  PB 4 Final fr
» Sternlind, Tyra -09 ej start  fr
4-kamp P13 » Dahlberg, Gabriel -10 2 626    PB 16    
60 m häck (76,2 cm) 10.73 [842] PB 3 Heat 3
Längd (zon) 4.32 [688] 6 Pool 1
Kula (3,0 kg) 6.53 [477] PB 9 Pool 1
Höjd 1.24 [619] 9 Pool 2
Fransson, Hugo -10 ej start           
» Freyling, Albin -10 brutit 
60 m häck (76,2 cm) ej start  Heat 1
Längd (zon) 3.05 [264] 13 Pool 2
Kula (3,0 kg) 4.87 [270] PB 13 Pool 2
Höjd 1.15 [512]   PB 12 Pool 2  
» Heinonen, Klaus -10 2 272  PB 21
60 m häck (76,2 cm) 12.00 [618] 5 Heat 3
Längd (zon) 3.74 [492] 12 Pool 1
Kula (3,0 kg) 5.89 [402] 11 Pool 1
Höjd 1.36 [760]   PB 6 Pool 2  
» Janson, Ivar -10 2 947  PB 9
60 m häck (76,2 cm) 11.15 [764] PB 3 Heat 2
Längd (zon) 4.72 [825] 5 Pool 2
Kula (3,0 kg) 7.31 [563] PB 8 Pool 2
Höjd 1.39 [795] PB 6 Pool 1
Jonsson Glitterstam, Max -10 ej start           
» Winterman, Hugo -10 2 542  PB 18
60 m häck (76,2 cm) 11.96 [625] PB 5 Heat 1
Längd (zon) 4.51 [753] PB 6 Pool 2
Kula (3,0 kg) 7.14 [545] PB 10 Pool 2
Höjd 1.24 [619]     8 Pool 2  
P12 Axelsson, Ville -11 1 775  PB 19
60 m häck (76,2 cm) 13.32 [421] PB 4 Heat 3
Längd (zon) 3.83 [522] PB 6 Pool 2
Kula (3,0 kg) 5.82 [394] 6 Pool 2
Höjd 1.09 [438]     12 Pool 1  
» Barratt Due, Axel -11 2 202  PB 7
60 m häck (76,2 cm) 11.93 [630] PB 1 Heat 2
Längd (zon) 3.82 [519] 6 Pool 1
Kula (3,0 kg) 5.85 [398] PB 7 Pool 1
Höjd 1.27 [655]   PB 3 Pool 2  
Bergstedt, Karl Oskar -11 1 586  PB 21
60 m häck (76,2 cm) 13.66 [376] PB 5 Heat 3
Längd (zon) 3.30 [346] PB 10 Pool 2
Kula (3,0 kg) 5.78 [389] PB 7 Pool 2
Höjd 1.12 [475]   PB 11 Pool 1  
Duvell, Edvin -11 1 454  PB 22
60 m häck (76,2 cm) 13.89 [347] PB 5 Heat 4
Längd (zon) 2.96 [234] 13 Pool 2
Kula (3,0 kg) 4.76 [254] 12 Pool 2
Höjd 1.24 [619]   PB 6 Pool 1  
Henning Nilsson, Adam -11 1 840  PB 16
60 m häck (76,2 cm) 12.60 [524] PB 1 Heat 3
Längd (zon) 3.67 [469] PB 8 Pool 2
Kula (3,0 kg) 5.64 [372] 8 Pool 2
Höjd 1.12 [475]   PB 11 Pool 2  
Johannsen, James -11 brutit 
60 m häck (76,2 cm) ej start 
Längd (zon) 2.98 [241] PB 12 Pool 2
Kula (3,0 kg) 5.17 [311] PB 10 Pool 2
Höjd ej res           
» Kotte, Sebastian -11 2 258  PB 5
60 m häck (76,2 cm) 12.26 [576] PB 3 Heat 1
Längd (zon) 4.14 [627] 2 Pool 2
Kula (3,0 kg) 5.87 [400] PB 5 Pool 2
Höjd 1.27 [655]   PB 3 Pool 2  
Mühle, Enzo -11 2 008  PB 13
60 m häck (76,2 cm) 12.71 [507] PB 2 Heat 2
Längd (zon) 3.63 [455] PB 9 Pool 2
Kula (3,0 kg) 7.39 [571] PB 1 Pool 2
Höjd 1.12 [475]   PB 10 Pool 1  
Sevenius, Ville -11 2 049  PB 12
60 m häck (76,2 cm) 13.30 [423] PB 6 Heat 2
Längd (zon) 3.93 [556] PB 3 Pool 1
Kula (3,0 kg) 6.93 [522] PB 3 Pool 1
Höjd 1.18 [548]   PB 8 Pool 1  
Stridh, Hugo -11 1 349  PB 24
60 m häck (76,2 cm) 14.00 [333] PB 7 Heat 1
Längd (zon) 3.04 [260] 13 Pool 1
Kula (3,0 kg) 5.22 [318] 10 Pool 1
Höjd 1.09 [438]   PB 12 Pool 1  
Szulkin, Olek -11 1 994  PB 14
60 m häck (76,2 cm) 12.68 [512] PB 2 Heat 3
Längd (zon) 3.73 [489] 7 Pool 2
Kula (3,0 kg) 5.11 [303] 11 Pool 2
Höjd 1.30 [690]   PB 1 Pool 2  
Williams, Alex -11 1 811  PB 18
60 m häck (76,2 cm) 12.77 [499] PB 5 Heat 1
Längd (zon) 3.59 [442] PB 9 Pool 1
Kula (3,0 kg) 4.74 [251] PB 11 Pool 1
Höjd 1.24 [619] PB 5 Pool 1
4-kamp F13 » Asp, Ingrid -10 ej start           
Duner, Anna -10 brutit 
60 m häck (68,6 cm) 14.52 [341] PB 5 Heat 3
Höjd ej start 
Längd (zon) 2.95 [249] SB 9 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.35 [344]   PB 9 Pool 1  
Duner, Ella -10 1 337  PB 16
60 m häck (68,6 cm) 14.66 [325] PB 6 Heat 3
Höjd 1.03 [430] PB 8 Pool 2
Längd (zon) 2.81 [200] SB 7 Pool 2
Kula (2,0 kg) 5.64 [382]   PB 9 Pool 2  
» Glod, Isabella -10 3 536  PB 2
60 m häck (68,6 cm) 10.72 [951] PB 2 Heat 1
Höjd 1.45 [929] PB 1 Pool 1
Längd (zon) 4.39 [766] 2 Pool 1
Kula (2,0 kg) 10.43 [890] 2 Pool 1
Hallberg Jura, Sophie -10 ej start           
Hammarberg Brandi, Alani -10 ej start           
» Järvinen, Hilda -10 ej start           
» Lundin, Märta -10 ej start           
Nyrén, Stella -10 2 973  PB 5
60 m häck (68,6 cm) 10.76 [943] PB 2 Heat 3
Höjd 1.18 [613] PB 6 Pool 2
Längd (zon) 4.10 [660] PB 3 Pool 1
Kula (2,0 kg) 9.04 [757]   PB 4 Pool 1  
» Palm, Tea -10 2 274  PB 13
60 m häck (68,6 cm) 13.44 [485] 4 Heat 3
Höjd 1.18 [613] 7 Pool 2
Längd (zon) 3.77 [540] PB 6 Pool 1
Kula (2,0 kg) 7.85 [636] PB 6 Pool 1
» Strömö, Hedda -10 ej start           
» Örtengren, Emilia -10 1 593  PB 15
60 m häck (68,6 cm) brutit  Heat 2
Höjd 1.21 [649] PB 7 Pool 1
Längd (zon) 3.67 [504] PB 5 Pool 2
Kula (2,0 kg) 6.11 [440]     8 Pool 2  
F12 » Attersand, Moa -11 2 590  PB 6
60 m häck (68,6 cm) 11.19 [860] PB 1 Heat 5
Höjd 1.21 [649] 3 Pool 2
Längd (zon) 3.96 [609] PB 3 Pool 1
Kula (2,0 kg) 6.37 [472]   PB 8 Pool 2  
Belda, Elvira -11 1 369  PB 32
60 m häck (68,6 cm) 14.37 [360] PB 5 Heat 2
Höjd 1.03 [430] PB 18 Pool 1
Längd (zon) 3.10 [301] 16 Pool 2
Kula (2,0 kg) 4.88 [278]   PB 15 Pool 1  
Dahl, Ebba -11 1 655  PB 24
60 m häck (68,6 cm) brutit  Heat 4
Höjd 1.18 [613] PB 5 Pool 2
Längd (zon) 3.57 [468] PB 9 Pool 2
Kula (2,0 kg) 7.27 [574]   PB 1 Pooö 2  
de Munter, Esja -11 1 825  PB 22
60 m häck (68,6 cm) 13.52 [473] PB 4 Heat 4
Höjd 1.15 [577] PB 8 Pool 2
Längd (zon) 3.20 [336] PB 15 Pool 2
Kula (2,0 kg) 6.10 [439]   PB 11 Pool 2  
Duner, Sara -11 798  PB 38
60 m häck (68,6 cm) 14.25 [375] PB 8 Heat 3
Höjd 0.88 [237] PB 18 Pool 2
Längd (zon) 2.77 [186] PB 20 Pool 2
Kula (2,0 kg) ej res  Pool 1
Furmarker, Esther -11 ej start           
Ganrot Åberg, Eira -11 1 952  PB 20
60 m häck (68,6 cm) 12.00 [713] PB 3 Heat 1
Höjd 1.00 [392] PB 21 Pool 1
Längd (zon) 3.57 [468] PB 10 Pool 2
Kula (2,0 kg) 5.62 [379]   PB 13 Pool 1  
Hernvald, Holly -11 489  PB 40
60 m häck (68,6 cm) 16.60 [134] PB 7 Heat 2
Höjd 0.94 [316] PB 17 Pool 2
Längd (zon) 2.33 [39] 21 Pool 2
Kula (2,0 kg) ej res        Pool 1  
Häggström, Agnes -11 1 846  PB 21
60 m häck (68,6 cm) 12.70 [597] PB 3 Heat 2
Höjd 1.00 [392] PB 14 Pool 2
Längd (zon) 3.45 [425] 14 Pool 2
Kula (2,0 kg) 6.04 [432]   PB 8 Pool 1  
Jarelöv, Alma -11 725  PB 39
60 m häck (68,6 cm) 15.98 [186] PB 6 Heat 2
Höjd 0.97 [354] PB 15 Pool 2
Längd (zon) 2.27 [21] PB 20 Pool 1
Kula (2,0 kg) 4.16 [164]   PB 18 Pool 1  
Jildell Reichardt, Erika -11 1 785  PB 23
60 m häck (68,6 cm) 12.49 [631] PB 4 Heat 3
Höjd 1.09 [504] PB 13 Pool 1
Längd (zon) 3.46 [428] PB 13 Pool 2
Kula (2,0 kg) 4.51 [222]   PB 20 Pool 2  
Juhlin, Lovis -11 1 410  PB 28
60 m häck (68,6 cm) 14.19 [383] PB 6 Heat 5
Höjd 1.06 [467] PB 12 Pool 2
Längd (zon) 2.88 [224] PB 19 Pool 2
Kula (2,0 kg) 5.29 [336]   PB 19 Pool 2  
Klinc, Stella -11 2 165  PB 14
60 m häck (68,6 cm) 12.33 [657] PB 4 Heat 5
Höjd 1.15 [577] PB 7 Pool 2
Längd (zon) 3.55 [461] PB 11 Pool 2
Kula (2,0 kg) 6.36 [470]   PB 9 Pool 2  
Lidbrink, Julia -11 941  PB 37
60 m häck (68,6 cm) 15.02 [283] PB 5 Heat 4
Höjd 1.03 [430] PB 19 Pool 1
Längd (zon) 2.89 [228] PB 15 Pool 1
Kula (2,0 kg) ej res  Pool 2
Lindström, Blenda -11 ej start           
Miljkovic, Sofia -11 1 441  PB 26
60 m häck (68,6 cm) 15.77 [206] PB 7 Heat 5
Höjd 1.06 [467] PB 17 Pool 1
Längd (zon) 2.85 [214] PB 16 Pool 1
Kula (2,0 kg) 7.09 [554]   PB 2 Pool 2  
Nylén, Frida -11 1 175  PB 35
60 m häck (68,6 cm) 15.02 [283] PB 8 Heat 1
Höjd 0.88 [237] PB 19 Pool 2
Längd (zon) 2.94 [245] 18 Pool 2
Kula (2,0 kg) 5.86 [410]   PB 11 Pool 1  
Rabe, Emma -11 1 386  PB 30
60 m häck (68,6 cm) 14.89 [298] PB 4 Heat 6
Höjd 1.09 [504] PB 13 Pool 1
Längd (zon) 3.21 [340] PB 12 Pool 1
Kula (2,0 kg) 4.65 [244]     16 Pool 1  
Rabe, Kajsa -11 1 206  PB 34
60 m häck (68,6 cm) 13.79 [436] PB 2 Heat 6
Höjd ej res  Pool 2
Längd (zon) 3.45 [425] PB 11 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.36 [345]     18 Pool 2  
Rosendahl, Tilde -11 1 387  PB 29
60 m häck (68,6 cm) 14.03 [403] PB 4 Heat 2
Höjd 1.03 [430] PB 19 Pool 1
Längd (zon) 2.71 [166] PB 19 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.69 [388]   PB 14 Pool 2  
Saav, Laura -11 2 120  PB 17
60 m häck (68,6 cm) 12.45 [637] PB 5 Heat 1
Höjd 1.24 [685] 3 Pool 1
Längd (zon) 3.47 [432] 10 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.52 [366]     16 Pool 2  
Sandberg, Emmie -11 1 374  PB 31
60 m häck (68,6 cm) 15.04 [281] PB 6 Heat 4
Höjd 1.00 [392] PB 13 Pool 2
Längd (zon) 3.04 [280] PB 17 Pool 2
Kula (2,0 kg) 5.95 [421]   PB 9 Pool 1  
Schröder Friedman, Rebecca -11 1 562  PB 25
60 m häck (68,6 cm) 14.41 [355] PB 3 Heat 6
Höjd 1.12 [541] PB 10 Pool 2
Längd (zon) 3.00 [266] PB 13 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.78 [400]   PB 13 Pool 2  
Sundberg Rahm, Agnes -11 2 248  PB 6
60 m häck (68,6 cm) 12.45 [637] PB 3 Heat 3
Höjd 1.21 [649] 4 Pool 2
Längd (zon) 3.63 [489] 7 Pool 2
Kula (2,0 kg) 6.38 [473]     7 Pool 2  
» Tholander, Signe -11 2 169  PB 13
60 m häck (68,6 cm) 12.99 [552] PB
Höjd 1.12 [541]
Längd (zon) 3.87 [576]
Kula (2,0 kg) 6.61 [500]          
Törlén, Tove -11 1 319  PB 33
60 m häck (68,6 cm) 14.23 [377] PB 7 Heat 1
Höjd 1.12 [541] PB 9 Pool 2
Längd (zon) 2.79 [193] PB 17 Pool 1
Kula (2,0 kg) 4.42 [208]   PB 17 Pool 1  
Viswanathan, Nivedita -11 1 160  PB 36
60 m häck (68,6 cm) 15.19 [265] PB 7 Heat 3
Höjd 0.97 [354] PB 15 Pool 2
Längd (zon) 2.74 [176] 16 Pool 1
Kula (2,0 kg) 5.51 [365] PB 17 Pool 2
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P18
 2023-02-11 (lö)  |  IVSM Mångkamp, Rosvalla Multihall, Nyköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
5-kamp K35   Soler, lise -88 2 201  [1] PB 2      
60 m häck (83.8 cm) 10.67 [0] PB 1
Höjd 1.38 [0] PB 2
Kula (4,0 kg) 10.67 [0] PB 1
Längd 4.19 [0] PB 2
800 m 3:17.60 [0] PB 4
Not
[1] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: form/tab saknas
 2023-02-06 (må)  | Kasttävling, Friidrottshallen, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 21.37    SB 1 Final    
Vikt (7,26 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 17.13    SB 1 Final    
 2023-02-05 (sö)  | Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15 » Borg, Jonatan M -09 8.35      2 Heat 2    
8.22  4 Final
F12 Sundberg Rahm, Agnes -11 9.25  3 Heat 1
  9.24    PB 5 Final    
» Tholander, Signe -11 8.76  1 Heat 2
8.76  1 Final
600 m P13 » Janson, Ivar -10 1:37.60    PB 1 Final    
F13 » Järvinen, Hilda -10 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 » Järvinen, Hilda -10 11.90      1 Final    
Höjd P13 » Janson, Ivar -10 ej start             
F13 » Lundin, Märta -10 1.26  2 Final
Stav P15 » Hackett, Jumanne -09 3.05    PB 3 Grupp A    
» Wolgast, Albin -08 2.85  PB 6 Grupp A
Kula (2,0 kg) F12   Sundberg Rahm, Agnes -11 6.32      6 Final    
» Tholander, Signe -11 7.05  3 Final
 2023-02-04/05 (lö-sö)  | ISM Mångkamp, Telekonsult Arena, Växjö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P17 » Berglind, Alfred -06 3 857      9    
60 m 7.57 [690] 8 Heat 1
Stav 3.43 [464] 8
Längd 5.30 [441] 11
60 m häck (91,4 cm) 9.16 [711] 10 Heat 1
Höjd 1.55 [426] 10
Kula (5,0 kg) 10.93 [542] 8
800 m 2:23.91 [583]     7    
» Bergmark, Carl -06 brutit 
60 m 7.44 [732] 5 Heat 1
Stav 3.63 [517] 6
Längd 5.15 [411] 12
60 m häck (91,4 cm) ej start           
» Gullberg, Aron -06 brutit 
60 m 7.75 [634] PB 10 Heat 1
Stav 4.03 [626] 5
Längd 5.70 [523] PB 9
60 m häck (91,4 cm) 9.04 [737] 7 Heat 2
Höjd ej start           
» Kapell, Elias -06 5 321  PB 1
60 m 7.06 [861] PB 1 Heat 1
Stav 4.33 [711] PB 3
Längd 6.70 [743] 2
60 m häck (91,4 cm) 8.11 [954] 2 Heat 2
Höjd 1.82 [644] PB 2
Kula (5,0 kg) 13.62 [705] 1
800 m 2:14.54 [703]   PB 5    
P16 » Johansson, Hannes -07 brutit 
60 m 7.71 [646] 9 Heat 1
Stav 3.63 [517] 8 Final A
Längd 5.74 [531] PB 10
60 m häck (91,4 cm) 8.95 [757] 6 Heat 2
Höjd 1.55 [426] 17
Kula (5,0 kg) ej res 
800 m ej start           
» Roslund, Anton -07 3 997  PB 11
60 m 7.54 [700] PB 5 Heat 1
Stav 3.03 [364] PB 14 Final B
Längd 5.84 [552] 6 Final A
60 m häck (91,4 cm) 9.10 [724] 7 Heat 2
Höjd 1.79 [619] 4 Final A
Kula (5,0 kg) 9.29 [443] 17
800 m 2:22.97 [595] 8 Heat 1
7-kamp P15 » Håkansson, Theodor -08 3 318    PB 9    
60 m 8.27 [484] PB 10 Heat 1
Stav 3.13 [389] 7
Längd 4.81 [346] 11
60 m häck (83.8 cm) 9.20 [702] 8
Höjd 1.58 [449] PB 10
Kula (4,0 kg) 9.29 [443] PB 10
600 m 1:42.28 [505] 7
5-kamp F15 » Lindberg, My -08 2 812    PB 10    
60 m häck (76,2 cm) 9.57 [794] 8 Heat 3
Höjd 1.49 [610] SB 12 Final B
Kula (3,0 kg) 8.02 [401] 16
Längd 4.61 [456] 8
600 m 1:54.39 [551]   PB 9    
» Sparv, Tyra -08 3 429  PB 2
60 m häck (76,2 cm) 9.32 [844] PB 3 Heat 1
Höjd 1.52 [644] 7 Final A
Kula (3,0 kg) 9.59 [503] PB 7
Längd 5.52 [706] 1
600 m 1:44.08 [732] PB 3
 2023-02-04 (lö)  | Raka Spåret, Sollentunahallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  plac omg
1 500 m KS » Ramberg, Filippa -97 4:38.25    PB 1 Final B    
» Wändin, Julia -07 ej start 
 2023-02-04 (lö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Borg, Jonatan -03 7.03      1 Heat 3    
7.01  2 Final A
Kold Erlandsen, Kristoffer -99 7.48  4 Heat 2
  7.44    PB 2 Final B    
» Wall, Viktor -03 7.15  2 Heat 2 [¤]
7.10  5 Final A
F17 » Bergin, Anna -07 8.44  2 Heat 1
  8.46      3 Final    
» Nielsén, Judith -07 8.34  2 Heat 2
ej start  Final
400 m MS » Herre, Filip -06 51.13    PB 4 Final A    
Pathiakis, Nikolaos -98 52.39  PB 3 Final B
P17 » Alteskog, Erik -06 68.23    SB 4 Final    
» Sallnäs, Anton -06 55.77  PB 3 Final
KS » Borg, Matilda -07 57.23  PB 2 Final A
» Johansson, Ella -07 61.77    PB 3 Final B    
F17 » Simonsson, Maja -06 ej start 
60 m häck (106,7 cm) MS » Moberg, Markus -03 8.33    PB 7 Final    
9.61  5 Extralopp
» Wändesjö, Arvid -03 ej start 
60 m häck (83.8 cm) KS » Jansson, Agnes -05 9.55    PB 5 Heat 1    
ej start  Final
» Sahlqvist, Esther -06 8.66  2 Heat 2
8.56  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) F17 » Dahllöf, Maggie -06 9.82    SB 4 Heat 1    
» Jabbour, Lii -06 8.82  1 Heat 2
  8.78      1 Final    
» Nielsén, Judith -07 9.45  3 Heat 2
9.66  6 Final
Stav MS » Borgius, Teodor -03 5.03      1 Final    
KS » Johansson, Ella -07 2.90  SB 6 Final
Längd P17 » Sallnäs, Anton -06 5.54      3 Final   [¤]
KS » Freeman, Molly -02 5.45  PB 5 Final [¤]
F17 » McCarthy, Maja -06 4.74      5 Final    
» Nielsén, Judith -07 ej start 
Kula (5,0 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 11.42    PB 1 Final    
Kula (3,0 kg) F17 » Dahllöf, Maggie -06 11.55    PB 2 Final    
» Forsell, Ellen -06 ej start 
Vikt (11,34 kg) P17 » Bélec, Christoffer -07 13.65    PB 1 Final    
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 ej start             
Vikt (7,26 kg) F17 » Bergin, Anna -07 14.49      3 Final    
» Forsell, Ellen -06 16.51  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2023-02-02 (to)  | Gothenburg Games, Friidrottens hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.40    SB 4 Final    
 2023-01-31 (ti)  |  IPRK 3, Umeå, Nolia friidrottshall, Umeå
gren klass   namn resultat  plac omg
1 500 m KS   Josefsson, Linnea -01 5:24.5m   PB 3 Final    
 2023-01-31 (ti)  | Turebergs Explosiva 2, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m KS » Lindberg, My -08 8.17    SB 2 Heat 2    
8.20  6 Final
200 m KS » Lindberg, Felicia -97 ej start             
F15 » Lindberg, My -08 ej start 
800 m KS » Ramberg, Filippa -97 2:15.66    SB 1 Final A    
60 m häck (91,4 cm) P17 » Bergmark, Carl -06 ej start             
60 m häck (76,2 cm) F17 » Nielsén, Judith -07 9.36    SB 1 Final B    
F15 » Lindberg, My -08 ej start 
Kula (7,26 kg) MS » Sundberg, Martin -03 12.75      3 Final    
Kula (4,0 kg) KS » Lindberg, Felicia -97 11.91      1 Final    
Kula (3,0 kg) F15 » Lindberg, My -08 8.42    SB 3 Final    
 2023-01-29 (sö)  | Folksam GP Stockholm Indoor, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (106,7 cm) MS » Wändesjö, Arvid -03 8.30      3 Final    
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 21.14    SB 2 Final    
 2023-01-28/29 (lö-sö)  | Götas ungdomsspel inne, Eva Lisa Holtz arena, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F15 » Lindberg, My -08 8.18    SB 2 Final  
F14 » Lönn, Malva -09 8.35  1 Heat 2
8.29  1 Final
200 m F17 » Simonsson, Maja -06 26.48    PB 1 Final A  
F15 » Lindberg, My -08 27.06  PB 2 Final A
F14 » Lönn, Malva -09 26.51  PB 1 Final A
400 m KS » Simonsson, Maja -06 60.44    SB 4 Final C  
1 500 m KS » Johansson, Ella -07 5:07.79    PB 7 Final  
60 m häck (76,2 cm) F15 » Lindberg, My -08 9.52    SB 2 Final  
F14 » Lönn, Malva -09 9.36  2 Final
Längd F15 » Lindberg, My -08 4.94    SB 3 Final  
F14 » Lönn, Malva -09 4.97  3 Final
 2023-01-27/29 (fr-sö)  | Mondo Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
  142 föranmälda
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Borg, Jonatan -03 7.03      3 Final A  
7.05  1 Heat 3 [¤]
Hundeyin, Andrea -95 7.47  2 Heat 1
  7.42    PB 3 Final B  
» Pilgrim, Alexander -03 7.30  5 Heat 3
7.21  PB 1 Final B
» Wall, Viktor -03 7.10  1 Heat 1
  7.07    PB 4 Final A  
P17 » Carlström Cousins, Theo -07 7.89  PB 6 Heat 1 fr
» Johansson, Hannes -07 7.80  5 Heat 1 fr
» Kapell, Elias -06 7.23  1 Heat 2 fr
  ej start        Final fr  
» Roslund, Anton -07 7.66  4 Heat 3 fr
7.60  PB 5 Final fr
» Öhrner, Gabriel -06 7.93    PB 6 Heat 2 fr  
P15 » Borg, Jonatan M -09 8.18  PB 3 Heat 3
8.25  8 Final B
Hermansen, Leon -08 ej start           
» Huselius, Vincent -08 ej start 
P12 » Barratt Due, Axel -11 9.33  PB 3 Heat 3
  9.42      7 Final  
» Kotte, Sebastian -11 9.63  3 Heat 1
9.47  PB 8 Final
F17 » Bergin, Anna -07 8.42    SB 3 Heat 3 fr  
» Borg, Matilda -07 8.22  2 Heat 2 fr
8.34  7 Final fr
» Nielsén, Judith -07 8.34      4 Heat 2 fr  
» Sahlqvist, Esther -06 7.86  1 Heat 2 fr
7.80  1 Final fr
» Wolgast, Emmy -06 8.15  4 Heat 1 fr
  8.19      5 Final fr  
F15 » Sparv, Tyra -08 ej start 
200 m MS » Bucht Wesslén, Noah -03 24.33    PB 3 Final B [¤]
Hundeyin, Andrea -95 24.77  PB 2 Final D
» Pilgrim, Alexander -03 23.20    PB 2 Final B [¤]
P17 » Berglind, Alfred -06 23.81  3 Final A
» Carlström Cousins, Theo -07 25.44  PB 2 Final F
» Hackett, Quincy -07 25.07    PB 1 Final H  
» Herre, Filip -06 23.33  PB 1 Final A
» Kapell, Elias -06 ej start 
» Karlsson, Vilmer -07 23.40    PB 2 Final A  
» Sallnäs, Anton -06 25.50  PB 3 Final F
P15 » Borg, Jonatan M -09 26.34  PB 1 Final F
» Camarstrand, Felix -08 26.66    PB 1 Final D  
» Huselius, Vincent -08 ej start 
KS » Jansson, Agnes -05 27.76  PB 1 Final D
F17 » Borg, Matilda -07 26.26    SB 1 Final A  
» Nielsén, Judith -07 27.07  SB 3 Final B
» Wolgast, Emmy -06 27.42  SB 2 Final A
F15 » Sparv, Tyra -08 ej start           
» Sternlind, Tyra -09 28.92  PB 1 Final F
400 m MS   Pathiakis, Nikolaos -98 52.88    SB 3 Försök B fr  
P17 » Alteskog, Erik -06 ej start  Försök D fr
» Berglind, Alfred -06 52.51    PB 3 Försök B fr  
» Hall, Neo -06 52.49  PB 2 Försök B fr
» Herre, Filip -06 51.22  PB 2 Försök A fr
» Karlsson, Vilmer -07 51.09    PB 1 Försök A fr  
» Sallnäs, Anton -06 56.96  PB 3 Försök C fr
» Sundström, Hugo -06 59.10  PB 2 Försök D fr
F17 » Borg, Matilda -07 58.45  1 Försök A fr
600 m P12 » Barratt Due, Axel -11 2:10.36    PB 2 Final B [¤]
» Kotte, Sebastian -11 1:58.29  PB 3 Final A [¤]
1 000 m P15 » Atlassi, Jonas -08 2:51.00    PB 1 Final [¤]
F15 Resare, Inez -08 3:11.72  PB 4 Final A
1 500 m MS » Alteskog, Erik -06 5:12.90    PB 5 Final B  
» Atlassi, Jonas -08 4:31.72  PB 8 Final A [¤]
» Hall, Neo -06 4:23.09    PB 5 Final A  
Hedberg, Elton -06 ej start 
» Sundström, Hugo -06 4:59.22  PB 2 Final B
F17 » Wändin, Julia -07 ej start 
60 m häck (91,4 cm) P17 » Gullberg, Aron -06 ej start           
» Johansson, Hannes -07 8.79  2 Heat 1
  8.63    PB 4 Final  
» Kapell, Elias -06 ej start 
» Roslund, Anton -07 8.82  PB 3 Heat 1
9.92  8 Final
60 m häck (83.8 cm) P15 » Camarstrand, Felix -08 9.93      4 Heat 2  
9.68  PB 6 Final
» Håkansson, Theodor -08 9.15  PB 3 Heat 1
  9.44      5 Final  
» Mancinella, Alessandro -09 ej start 
KS » Jansson, Agnes -05 9.59  PB 4 Heat 2
  9.63      8 Final  
» Sahlqvist, Esther -06 8.76  1 Heat 1
8.68  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P12 » Barratt Due, Axel -11 12.76      4 Heat 1  
12.22  PB 5 Final
» Kotte, Sebastian -11 12.59  PB 3 Heat 1
  12.62      6 Final  
F17 » Jabbour, Lii -06 8.69  PB 1 Final fr
8.98  1 Heat 3
» Nielsén, Judith -07 9.58  SB 4 Heat 1
60 m häck (68,6 cm) F12 » Håkansson, Amanda -11 13.64      2 Heat 2  
11.47  PB 2 Final
Höjd P17 » Carlström Cousins, Theo -07 1.56    SB 16    
» Roslund, Anton -07 1.80  PB 3 Final
» Öhrner, Gabriel -06 1.61    PB 14    
P12 » Barratt Due, Axel -11 1.25  PB 8 Final
» Kotte, Sebastian -11 1.25  PB 7 Final
F17 » Johansson, Tuva -06 ej start           
» McCarthy, Maja -06 1.54  PB 5 Final
» Wennebjer, Ebba -07 ej start 
Stav MS » Borgius, Teodor -03 4.81      2 Final  
P17 » Berglind, Alfred -06 3.31  14
» Bergmark, Carl -06 4.01    PB 4 Final  
» Gullberg, Aron -06 ej start 
» Hackett, Quincy -07 4.01  2 Final
» Johansson, Hannes -07 3.81    PB 6 Final  
» Kapell, Elias -06 4.21  PB 1 Final
» Öhrner, Gabriel -06 2.91  16
P15 » Hackett, Jumanne -09 2.61      13    
» Håkansson, Theodor -08 3.21  3 Final
» Wolgast, Albin -08 2.81  PB 10
Längd MS » Wall, Niklas -03 ej start           
P17 » Carlström Cousins, Theo -07 5.62  PB 8 Final
» Gullberg, Aron -06 ej start           
» Kapell, Elias -06 6.72  PB 1 Final
» Karlsson, Vilmer -07 6.05  PB 3 Final
» Roslund, Anton -07 5.65      6 Final  
» Sallnäs, Anton -06 5.57  PB 11
P15 » Håkansson, Theodor -08 4.80  13
» Victorin, Axel -08 4.71      14    
KS » Freeman, Molly -02 5.44  PB 4 Final
F17 » Jabbour, Lii -06 5.22  4 Final
» Johansson, Tuva -06 4.32    PB 18    
» McCarthy, Maja -06 4.78  PB 10
» Nielsén, Judith -07 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 ej start           
» Wolgast, Emmy -06 5.21  SB 5 Final
F15 » Sparv, Tyra -08 ej start 
» Sternlind, Tyra -09 ej start 
Längd (zon) P12 » Barratt Due, Axel -11 3.93      11    
» Kotte, Sebastian -11 3.96  10
F12 » Håkansson, Amanda -11 3.65  PB 11
Tresteg P17 » Roslund, Anton -07 12.82    PB 1 Final fr  
P15 » Borg, Jonatan M -09 10.01  PB 12
» Camarstrand, Felix -08 11.07    PB 5 Final  
» Victorin, Axel -08 ej start 
KS » Jakobsson, Ylva -98 10.11  SB 8 Final fr
F17 » Jabbour, Lii -06 11.48      1 Final fr  
» Johansson, Tuva -06 ej res  fr
F15