HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2021-05-06
Per Person Resultatdatum: 2020-11-08
Ute för 2020
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
»  Alemayoh, Michele -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-10-10 ½ maraton MS 1:14.48  SB 2 » Bålsta Halvmarathon, Bålsta
   Brunnstedt, Kalle -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-22 3 000 m MS 10:42.74  SB 6 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
»  Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-01-25 Stadslopp MS 18.23  7 5 km » GORE-TEX Winterrun, Stockholms Stadion, Stockholm
2020-06-28 1 500 m MS 4:28.00  PB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-01 1 500 m MS 4:30.51  10 Heat 1 » Ärla Open, Ekängens Friidorttsarema, Eskilstuna
2020-07-08 3 000 m MS 9:55.87  SB 5 Final » Kvällskampen 5, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2020-07-18 5 000 m MS 17:32.73  PB 14 Final B » Aros Invitational 1, Arosvallen, Västerås
2020-07-25 1 500 m MS 4:33.57  4 Final B » Aros Invitational 2, Arosvallen, Västerås
2020-08-08 1 500 m MS 4:29.99  8 Final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-22 3 000 m MS 9:51.53  PB 1 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
2020-09-07 3 000 m MS 10:08.76  5 Final » Öppna Roslagsmästerskapet, Sportcentrum, Norrtälje
2020-09-26 1 500 m MS 4:33.15  4 Finalheat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 5 000 m MS 17:55.0m 7 A-final » Spring 5000 m, Spånga IP, Stockholm
2020-10-10 4 000 m terräng MS 16.11  8 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
   Dawlson, Emmanuel -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-10 400 m MS 50.79  SB 8 A-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-28 Tresteg MS 14.99  -1.3 SB 1 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-07-16 Tresteg MS 15.41  +0.2 SB 1 Final » Julichansen 3, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-07-19 Tresteg MS 15.88  0.0 SB 1 Final » Trestegsraketen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-07-26 Tresteg MS 15.85  +2.0 1 » Södertäljehoppet, Södertälje IP, Södertälje
2020-08-09 Tresteg MS ej start  » Sky is the limit, Åby Friidrott, Mölndal
2020-08-14 Tresteg MS 15.40  +0.1 3 Final » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-29 Tresteg MS 15.51  +0.5 1 Final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-09-05 Tresteg MS 15.71  -0.9 4 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
»  Holm, Jonathan -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-27 110 m häck (106,7 cm) MS 14.06  +0.8 1 Final » Mini Windsprint, Baldershofs IP, Sundsvall
14.00  +1.7 PB 1 Extra
2020-07-08 110 m häck (106,7 cm) MS 14.01  -0.2 1 Final A » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2020-08-15 110 m häck (106,7 cm) MS ej start  » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
»  Jonsson, Niklas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-29 ½ maraton MS 1:07.08  PB 10 » SM halvmarathon, Motorstadion, Anderstorp
   Otieno, Dennis -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-27 200 m MS 21.68  +1.6 SB 2 Final A » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-07-01 200 m MS 22.02  -0.2 2 A-final » Kvällskampen 3, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2020-07-23 100 m MS 10.81  +1.1 SB 2 Heat 1 » Julichansen 4, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
ej start  Final
2020-07-26 100 m MS 10.66  +1.7 SB 3 Heat 4 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
200 m MS 21.85  +2.2 2 Final A
2020-08-10 200 m MS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-15 200 m MS 22.04  -2.4 4 Heat 3 » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
»  Shaker Anid, Amir -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-27 110 m häck (106,7 cm) MS 14.91  -1.9 SB 1 Final » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
16.33  0.0 1 Extra
2020-06-28 100 m MS 11.41  -0.1 PB 3 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-07-08 110 m häck (106,7 cm) MS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2020-08-15 110 m häck (106,7 cm) MS ej start  » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
 M22 - Män 22 år
   Govenius, Fredrik -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-28 1 500 m M22 4:52.95  SB 3 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-01 1 500 m MS ej start  » Ärla Open, Ekängens Friidorttsarema, Eskilstuna
   Lidén, Otto -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-22 3 000 m M22 10:40.82  PB 5 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
2020-09-07 800 m MS 2:14.04  PB 7 Final A » Öppna Roslagsmästerskapet, Sportcentrum, Norrtälje
2020-09-27 800 m MS 2:11.89  PB 10 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Prins, Felix -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-16 Längd MS 5.90  +0.1 SB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-27 Längd MS 6.12  +0.8 SB 4 Final » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Svensson, David -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-11 Längd MS 6.53  0.0 SB 2 Final » Sommargrenar 1, Rödstu Hage, Botkyrka
2020-07-18 Längd MS 6.95  +3.3 1 Final » Sommargrenar 2, Rödstu Hage, Botkyrka
2020-08-01 Längd MS 6.87  +1.9 SB 3 Final » Sommargrenar 4, Rödstu Hage IP, Botkyrka
 P19 - Pojkar 19 år
   Bonilla, Sebastian -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-16 100 m MS 13.18  -2.2 PB 5 B-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Förnestig, Paul -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-14 200 m MS 22.56  -0.8 SB 3 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 100 m MS 11.18  -0.6 SB 4 Final A » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
200 m MS 22.27  +1.6 PB 3 Final A
2020-07-23 100 m MS 10.98  +2.2 2 Heat 2 » Julichansen 4, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
11.10  +1.2 SB 4 Final
2020-07-26 100 m MS 11.11  +1.9 4 Heat 3 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
200 m MS 22.53  +2.7 3 Final B
2020-07-30 200 m MS 22.30  +2.3 1 Heat 2 » Julichansen 6, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
ej start  Final
2020-08-08 100 m P19 11.03  +1.3 PB 4 A-final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-09 200 m P19 23.06  -3.0 1 A-final
2020-08-15 200 m MS 22.47  -1.9 7 Heat 2 » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-23 200 m P19 22.22  -0.7 3 Heat 2 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
21.86  +0.6 PB 4 Final
   Gemmel, Harald -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-27 Stav MS ej res  » Stavhoppstouren 1, Åby IP, Mölndal
2020-07-04 Stav MS 4.05  SB 10 B-pool » Bauhaus jump challenge, Ullevi, Göteborg
2020-07-12 Stav MS 4.01  15 [¤] » Stavhoppstouren 3, Västra Marks IP, Karlskrona
2020-07-18 Stav MS 4.43  PB 10 » Stavhoppstouren 4, Tibblevallen, Täby
2020-08-01 Stav MS ej start  » Stavhoppstouren, Norrköping Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-30 Stav P19 4.58  PB 3 Final » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
2020-09-05 Stav MS 4.51  3 Final » Tjalves stavhoppsavslutning, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköpng
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hoffman, Gabriel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-14 200 m MS 24.19  -0.5 PB 3 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
   Larsson Stewart, Gabriel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-16 100 m MS 12.27  -2.2 SB 2 B-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
 P18 - Pojkar 18 år
»  Barroso Johansson, André -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-13 Längd P18 6.33  +2.5 5 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
6.26  +2.0 SB
2020-06-28 Längd MS 6.32  +1.2 SB 5 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-08-16 100 m MS 11.65  +0.2 SB 5 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd MS 6.24  +1.5 1 Final
2020-08-27 100 m MS ej start  » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd MS 6.30  +0.3 1 Final
   Dejfors, Mårten -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-10-10 4 000 m terräng P19 20.12  13 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
»  Friberg, Erik -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-10-10 4 000 m terräng P19 20.47  14 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
   Kennmar, Felix -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-10-10 4 000 m terräng P19 18.15  12 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
   Lundin, Otto -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-10-10 4 000 m terräng P19 18.14  11 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
 P17 - Pojkar 17 år
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 100 m P17 11.60  0.0 SB 2 Final » Veckans grenar sprint - häck, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-05-31 Stav P17 3.71  PB 3 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 100 m P17 11.45  -2.2 2 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
11.27  -0.1 PB 2 Extralopp
2020-06-13 100 m P18 11.82  -4.2 2 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m MS 22.96  -0.8 PB 4 A-final
2020-06-27 Höjd P19 1.87  SB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-04 100 m MS 11.30  +1.1 5 Final A » Svenska sprintutmaningen 3, Slottskogsvallen, Göteborg
200 m MS 22.61  +2.2 5 Final E
2020-07-09 Höjd P17 1.91  PB 1 Final » Resultatjakten, Spånga IP, Stockholm
2020-07-25 Längd MS 6.10  +1.2 PB 4 Final » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-08-07 Höjd P17 1.92  PB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-22 100 m P17 11.06  0.0 PB 2 Heat 2 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
11.06  +1.2 3 Final
2020-08-23 200 m P17 22.46  +0.1 1 Heat 1
22.21  -0.4 PB 3 Final
2020-08-29 Höjd P17 1.99  PB 1 Final » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
2020-09-12 Stafett 1 000 m P17 2:02.35  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Stafett 1 000 m [2] P17 1:56.89  [1] 1 Final
2020-09-13 4 x 100 m P17 42.73  1 Heat 2
4 x 100 m P17 42.64  1 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
[2] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Stav P17 4.30  SB 1 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-10 Stav P17 4.22  1 » Veckans gren stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 Stav MS ej res  » Stavhoppstouren 1, Åby IP, Mölndal
2020-07-04 Stav MS 4.25  6 B-pool » Bauhaus jump challenge, Ullevi, Göteborg
2020-07-12 Stav MS 4.64  [1] PB 7 Final » Stavhoppstouren 3, Västra Marks IP, Karlskrona
2020-07-18 Stav MS 4.30  15 » Stavhoppstouren 4, Tibblevallen, Täby
2020-08-01 Stav MS 4.53  3 Final B » Stavhoppstouren, Norrköping Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-08 Stav P17 4.30  4 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
2020-08-16 Stav MS 4.23  8 B-pool » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-30 Stav P17 4.58  1 Final » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
2020-09-12 Stafett 1 000 m P17 2:02.35  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
»  Bucht Wesslén, Noah -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 100 m P17 12.16  -1.5 SB 3 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 300 m häck (83.8 cm) P17 40.68  PB 3 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m MS 23.98  -0.5 SB 2 B-final
2020-06-28 300 m häck (83.8 cm) P17 40.51  PB 3 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-05 400 m MS 52.37  SB 5 Final A » Turebergs explosiva nr 7, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-07-09 400 m P19 53.72  2 Final » Resultatjakten, Spånga IP, Stockholm
2020-08-02 400 m MS 52.70  2 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, V'ästerås
2020-08-09 200 m P19 24.13  -2.5 1 B-final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-15 100 m P17 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-22 400 m P17 52.52  4 A-final » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
2020-08-23 300 m häck (83.8 cm) P17 41.33  5 Heat 2
2020-09-12 Stafett 1 000 m [2] P17 1:56.89  [1] 1 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-09-27 2 000 m h (91,4 cm) P17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P17 ej start 
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
[2] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
»  Holmlund, Hugo -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 100 m P17 11.92  -1.5 SB 2 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
Längd P17 6.17  +1.8 PB 2 Final
2020-06-13 100 m P18 12.13  -4.2 5 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd P18 6.11  +3.3 7 Final
2020-06-14 200 m MS 23.59  -0.5 PB 1 B-final
2020-06-27 200 m MS 23.27  +0.3 PB 1 Final B » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-08-07 Längd P17 6.02  +1.8 6 Final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-08 100 m P17 ej start 
2020-08-09 200 m P19 23.87  -3.0 3 A-final
2020-08-15 100 m P17 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-16 Längd P17 6.18  0.0 PB 4 Final
2020-08-23 200 m P17 23.48  0.0 6 Heat 2 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
2020-08-30 Längd P17 5.97  0.0 11 » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
2020-09-13 4 x 100 m P17 42.73  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 100 m P17 42.64  1 Final
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-28 Slägga (5,0 kg) P17 45.59  SB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 Vikt (11,34 kg) P17 15.44  PB 2 Final » Resultattävling, Sannavallen, Kristinehamn
2020-07-23 Slägga (5,0 kg) P17 47.20  SB 2 Final » Julichansen 4, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-07-25 Slägga (5,0 kg) P17 48.90  SB 1 Final [¤] » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-08-21 Slägga (5,0 kg) P17 46.53  6 Final » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lundman, Malte -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-13 100 m P18 12.76  -4.7 SB 3 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
»  Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 110 m häck (91,4 cm) P17 14.36  -0.3 SB 1 Final » Veckans grenar sprint - häck, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-05-31 Stav P17 3.91  PB 2 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 100 m P17 11.31  -0.1 PB 3 Extralopp » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
110 m häck (91,4 cm) P17 14.13  -2.1 PB 1 Final
2020-06-10 Stav P17 4.12  PB 2 » Veckans gren stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 300 m häck (83.8 cm) P17 37.00  PB 1 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m MS 22.07  -0.8 PB 1 A-final
2020-06-27 110 m häck (91,4 cm) P17 13.98  -1.4 1 Final » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
110 m häck (91,4 cm) P17 13.84  +0.1 PB 1 Extra
2020-06-28 300 m häck (83.8 cm) P17 37.58  1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-04 400 m häck (91,4 cm) MS 53.30  PB 3 Final » Svenska sprintutmaningen 3, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-07-05 400 m MS 48.39  [1] PB 1 Final A » Turebergs explosiva nr 7, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-08 110 m häck (91,4 cm) P17 13.91  -2.3 1 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
2020-08-15 400 m häck (91,4 cm) MS 52.50  PB 3 Heat 2 » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-16 400 m häck (91,4 cm) MS 52.03  PB 4 Final
2020-08-22 400 m P17 49.73  1 A-final » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
110 m häck (91,4 cm) P17 13.89  0.0 1 Heat 1
13.71  +3.0 1 Final
2020-08-23 300 m häck (83.8 cm) P17 37.10  1 Heat 2
2020-09-12 Stafett 1 000 m P17 2:02.35  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Stafett 1 000 m [3] P17 1:56.89  [2] 1 Final
2020-09-13 4 x 100 m P17 42.73  1 Heat 2
4 x 100 m P17 42.64  1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
[3] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
»  Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-04 Diskus (1,5 kg) P17 46.39  PB 1 » Mälarhöjdskastet, Sätra Kastplan, Stockholm
2020-05-24 Kula (5,0 kg) P17 15.72  PB 1 » Turebergskastet nr 6, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,5 kg) P17 44.30  3
2020-05-30 Kula (5,0 kg) P17 14.67  2 » Turebergskastet nr 7, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,5 kg) P17 47.34  PB 3
2020-05-31 Diskus (1,5 kg) P17 45.71  1 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Kula (5,0 kg) P17 15.66  3 » Turebergskastet nr 8, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,5 kg) P17 48.21  PB 1
2020-06-14 Kula (5,0 kg) P17 15.23  1 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 Kula (5,0 kg) P17 13.36  1 » Turebergs explosiva nr 6, Sollentunavallen/Edsbergs kast, Sollentuna
2020-07-11 Kula (5,0 kg) P17 14.91  1 Final » Juliettan, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,5 kg) P17 42.57  1 Final
2020-07-27 Kula (5,0 kg) P17 14.70  1 Final » Kasttävling, Lugnets IP, Falun
Diskus (1,5 kg) P17 51.69  PB 1 Final
2020-08-02 Kula (5,0 kg) P17 14.06  2 Final » Turebergskastet 11, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,5 kg) P17 43.74  2 Final
2020-08-08 Diskus (1,5 kg) P17 45.82  5 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
2020-08-07 Kula (5,0 kg) P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-08 Diskus (1,5 kg) P17 ej start 
2020-08-10 Diskus (1,5 kg) P17 50.01  2 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-22 Kula (5,0 kg) P17 ej start  » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
Diskus (1,5 kg) P17 52.62  PB 2 Final
2020-10-10 Castorama MS 2 150  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 10.86 [522] PB
Spjut (800 gr) 40.36 [496] PB
Diskus (2,0 kg) 38.69 [659] PB
Slägga (7,26 kg) 29.17 [473] PB
»  Thid, David -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-19 Tresteg MS 13.95  +0.2 SB 4 Final » Trestegsraketen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-07-25 Längd MS 6.49  +2.2 2 Final » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-08-08 Tresteg P17 14.18  0.0 PB 3 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
2020-08-15 100 m P17 11.55  +2.0 PB 2 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final
2020-08-22 100 m P17 11.44  0.0 PB 5 Heat 2 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
2020-08-29 Tresteg P17 13.68  +0.5 3 Final » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
2020-08-30 Längd P17 6.44  -0.8 SB 6 Final
»  Törnvall, Oskar -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-10 Stav P17 3.22  PB 3 » Veckans gren stav, Enskede IP, Stockholm
»  Wall, Niklas -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 100 m P17 11.60  0.0 SB 3 Final » Veckans grenar sprint - häck, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-06-06 100 m P17 11.53  -2.2 SB 3 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
Längd P17 6.67  +1.7 SB 1 Final
2020-06-13 Längd P18 7.02  +3.1 1 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
6.75  +1.8 SB
2020-07-04 200 m MS 22.83  +1.7 SB 2 Final B » Svenska sprintutmaningen 3, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-07-26 Längd MS 6.60  +2.5 4 » Södertäljehoppet, Södertälje IP, Södertälje
2020-07-30 Tresteg P17 13.75  +1.3 PB 1 Final » Julichansen 6, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-08-08 Tresteg P17 13.46  +0.9 6 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
2020-08-23 200 m P17 ej start  » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
2020-08-29 Tresteg P17 14.14  +0.7 PB 1 Final » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
2020-08-30 Längd P17 6.71  0.0 3 Final
»  Wall, Viktor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 100 m P17 11.41  0.0 SB 1 Final » Veckans grenar sprint - häck, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-06-06 100 m P17 11.37  -2.2 1 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
11.18  -0.1 SB 1 Extralopp
2020-06-13 100 m P18 11.65  -4.2 1 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m MS 22.22  -0.8 SB 2 A-final
2020-07-04 100 m MS 11.02  +1.1 PB 3 Final A » Svenska sprintutmaningen 3, Slottskogsvallen, Göteborg
200 m MS 21.68  +2.2 1 Final E
2020-07-30 200 m MS 21.88  +1.7 PB 2 Heat 1 » Julichansen 6, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
ej start  Final
2020-08-08 200 m P17 22.01  -3.7 3 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
2020-08-15 200 m MS ej start  » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-22 100 m P17 10.95  0.0 1 Heat 2 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
10.94  +1.2 PB 1 Final
2020-08-23 200 m P17 22.23  0.0 1 Heat 2
21.69  -0.4 PB 1 Final
2020-09-12 Stafett 1 000 m P17 2:02.35  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Stafett 1 000 m [2] P17 1:56.89  [1] 1 Final
2020-09-13 4 x 100 m P17 42.73  1 Heat 2
4 x 100 m P17 42.64  1 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
[2] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
   Wändesjö, Arvid -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-25 Längd MS 6.40  +2.3 3 Final » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
6.33  +1.4 PB
2020-08-08 100 m P17 11.31  +1.3 PB 2 A-final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-16 Längd P17 6.29  +1.9 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-22 100 m P17 ej start  » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
 P16 - Pojkar 16 år
»  Aldskogius, Kalle -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Diskus (1,5 kg) P16 23.78  PB 1 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 100 m P17 12.57  -1.5 SB 4 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
Längd P17 5.73  +1.3 PB 3 Final
2020-06-13 Längd P18 5.85  +2.5 9 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
4.47  +1.3
2020-07-25 Längd MS ej res  » Sommarkampen, Landskrona FA/Heden, Helsingborg
2020-08-07 Höjd P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
Längd P17 5.30  +2.6 10
2020-08-08 100 m P17 12.16  +2.2 6 B-final
2020-08-15 100 m P17 12.23  +0.4 PB 5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final
2020-08-16 Längd P17 5.61  -0.2 5 Final
2020-08-22 Längd P16 ej start  » USM 15-16 hoppgrenar, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-09-06 100 m P17 12.32  +1.1 2 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd P17 4.53  +1.7 4 Final
2020-09-26 Tresteg P16 11.79  0.0 PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Engström, Filip -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-14 200 m MS 24.24  0.0 PB 1 C-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-08-15 100 m P17 12.29  +2.0 PB 5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m P17 2:15.93  PB 5 B-final
2020-09-06 800 m P17 ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2020-09-26 400 m P16 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 800 m P16 ej start 
»  Holm, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-22 3 000 m P16 10:12.77  PB 3 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
2020-08-27 3 000 m MS 9:44.27  PB 7 Final » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-26 1 500 m P16 4:28.60  PB 3 Finalheat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-10-10 4 000 m terräng P16 15.19  3 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2020-10-24 4 000 m terräng P17 14.21  24 » Terräng-SM, Vällingby, Stockholm
 P15 - Pojkar 15 år
   Aaberg, Håkon -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m P15 2:34.08  PB 8 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 11.82  +0.1 PB 1 A-final
Höjd P15 ej res 
Längd P15 5.80  +2.0 PB 1
Kula (4,0 kg) P15 11.13  PB 3
Spjut (600 gr) P15 31.39  PB 5
6 x 200 m X15 2:36.00  1
Lag Arena P15 11 466p  1
2020-06-06 80 m P15 10.34  -1.3 PB 2 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 11.95  -2.2 1 Final
2020-06-14 200 m MS 24.98  0.0 PB 3 C-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
»  Ilison, Erik -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 Höjd P15 1.45  PB 9 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P15 12.67  PB 1
Spjut (600 gr) P15 47.23  PB 1
Lag Arena P15 11 466p  1
2020-05-31 Diskus (1,0 kg) P15 24.29  SB 3 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-07 Slägga (4,0 kg) P15 40.09  PB 1 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 Kula (4,0 kg) P15 11.90  1 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-08-15 Kula (4,0 kg) P15 13.13  PB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-21 Spjut (600 gr) P15 49.54  PB 3 Final » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-22 Kula (4,0 kg) P15 10.87  10
2020-08-23 Slägga (4,0 kg) P15 44.28  PB 6 Final
2020-09-05 Kula (4,0 kg) P15 12.93  4 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
Spjut (600 gr) P15 44.70  1
Lag Kraftmätningen P15 12 226p  6
X15 31 402p  4
»  Löuke, Rome -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Diskus (1,0 kg) P15 33.03  PB 1 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
»  Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Diskus (1,0 kg) P15 26.45  PB 2 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 Kula (4,0 kg) P15 8.08  PB 4 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-09-26 Diskus (1,0 kg) P15 29.31  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-10-10 Kula (4,0 kg) P15 8.36  PB 1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P15 25.41  1
Slägga (4,0 kg) P15 22.35  PB 1
Spjut (600 gr) P15 31.17  PB 1
 P14 - Pojkar 14 år
»  Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 Längd P14 4.25  +0.7 PB 4 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 80 m P15 11.97  -1.3 PB 8 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
1 500 m P15 5:20.93  PB 7 Final A
2020-06-23 Höjd P14 1.22  PB 11 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 80 m P15 12.17  -4.0 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Längd P15 4.33  0.0 PB 2
2020-08-22 80 m P14 11.87  +0.3 PB 5 Heat 2 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd P14 1.25  PB 9
2020-08-23 2 000 m P14 ej start 
Längd P14 4.22  +1.2 11
2020-09-06 80 m P15 11.59  +1.7 PB 7 Heat 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd P15 4.42  +1.5 PB 6 Final
2020-09-26 2 000 m P14 8:08.22  PB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P14 ej res 
»  Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m P15 2:40.50  PB 10 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 13.62  0.0 PB 3 B-final
Höjd P15 1.45  PB 10
Längd P15 5.03  +0.7 PB 6
Kula (4,0 kg) P15 8.29  PB 10
Spjut (600 gr) P15 27.58  PB 8
6 x 200 m X15 2:36.00  1
Lag Arena P15 11 466p  1
2020-05-31 Stav P14 2.81  PB 1 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Längd P14 5.00  +0.5 1 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 80 m P15 10.71  -1.3 PB 4 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-07 Slägga (4,0 kg) P15 32.14  PB 2 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 80 m P15 10.78  -2.6 5 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Stav P15 2.82  PB 3 Final
2020-06-14 200 m MS 25.43  0.0 PB 4 C-final
2020-06-16 Höjd P14 1.37  6 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 34.80  PB 1
2020-06-23 Diskus (1,0 kg) P14 27.43  PB 2 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 Längd P15 5.33  +1.2 PB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
8-kamp P14 2 858  +0.2 PB 3
80 m häck (83.8 cm) 13.94 [435] -1.0
Diskus (1,0 kg) 23.53 [339]
Stav 2.96 [347] PB
Spjut (600 gr) ej res
Längd 4.93 [369] +1.5
Kula (4,0 kg) 9.11 [432] PB
Höjd 1.46 [360] PB
800 m 2:24.46 [576] PB
2020-08-01 Tresteg P15 11.42  +1.5 PB 1 Final » Rekordjakten 05-06 1, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-08 Diskus (1,0 kg) P14 33.59  PB 1 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
Slägga (4,0 kg) P14 39.50  PB 1
Spjut (600 gr) P14 31.25  2
2020-08-22 80 m P14 ej start  » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg P14 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 9.93  PB 6 Final
Spjut (600 gr) P14 24.06  11
2020-08-23 300 m P14 ej start 
Stav P14 ej start 
Längd P14 ej start 
Diskus (1,0 kg) P14 26.98  7 Final
Slägga (4,0 kg) P14 38.69  2 Final
2020-08-29 Diskus (1,0 kg) P15 33.34  1 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P15 33.15  3
2020-08-30 Kula (4,0 kg) P15 9.65  4
2020-09-05 800 m P15 2:22.33  PB 4 Heat 2 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 13.11  +2.0 PB 4 Heat 1
Höjd P15 1.48  PB 11
Längd P15 5.10  0.0 9
Kula (4,0 kg) P15 9.85  11
Spjut (600 gr) P15 28.25  12
6 x 200 m X15 2:33.79  2
Lag Kraftmätningen P15 12 226p  6
X15 31 402p  4
2020-09-13 Längd P14 4.71  -1.8 5 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P14 11.65  0.0 PB 1 Final
Slägga (4,0 kg) P14 38.66  2 Final
2020-09-16 3 x 800 m P15 7:06.97  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-26 80 m P14 10.31  +0.4 3 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.26  +1.1 PB 4 Final
Längd P14 4.87  0.0 6 Final
2020-09-27 Stav P15 3.27  PB 3 Final
Tresteg P14 11.82  +0.6 PB 2 Final
Slägga (4,0 kg) P15 38.17  4 Final [¤]
2020-10-10 Kula (4,0 kg) P14 9.85  1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 28.90  2
Slägga (4,0 kg) P14 37.35  1
Spjut (600 gr) P14 27.79  3
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Bergmark, Carl -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 Diskus (1,0 kg) P14 28.98  PB 1 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-08-08 Kula (4,0 kg) P14 9.13  PB 3 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
Diskus (1,0 kg) P14 27.21  4
Spjut (600 gr) P14 21.86  PB 4
2020-08-16 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-22 80 m P14 10.67  +0.5 PB 3 Heat 3 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
10.80  -0.4 2 B-final
Spjut (600 gr) P14 24.33  PB 10
2020-08-23 80 m häck (83.8 cm) P14 14.09  -1.9 PB 5 Heat 2
Stav P14 2.00  PB 7 Final
2020-08-30 8-kamp P15 2 339  -0.5 PB 6 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 13.80 [453] -1.4 PB 6 Heat 1
Diskus (1,0 kg) ej res
Stav 2.51 [244] PB 6
Spjut (600 gr) 28.89 [284] PB 4
Längd 4.01 [207] +0.4 PB 7
Kula (4,0 kg) 9.37 [448] PB 5
Höjd 1.32 [263] PB 7
800 m 2:36.25 [440] PB 7
2020-09-13 80 m P14 10.62  +1.2 PB 3 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P14 32.52  PB 4 Final
2020-09-26 80 m P14 10.64  +0.4 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.54  +1.1 PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 ej res 
»  Gullberg, Aron -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m P15 2:36.39  PB 9 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 14.70  0.0 PB 5 B-final
Höjd P15 1.37  PB 11
Längd P15 4.75  +3.0 9
4.30  0.0 PB
Kula (4,0 kg) P15 8.77  PB 9
Spjut (600 gr) P15 28.17  PB 7
Lag Arena P15 11 466p  1
2020-05-31 Stav P14 2.71  PB 2 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (1,0 kg) P14 26.21  PB 3 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 Längd P14 4.67  0.0 PB 2 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 15.12  -2.2 6 Final » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 80 m P15 11.54  -2.6 PB 6 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Stav P15 2.82  PB 2 Final
2020-06-16 Höjd P14 1.37  5 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 31.20  PB 3
2020-06-23 Höjd P14 1.38  PB 5 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 26.24  PB 3
2020-06-28 8-kamp P14 3 048  0.0 PB 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 14.08 [418] -1.0 PB
Diskus (1,0 kg) 20.59 [283]
Stav 2.96 [347] PB
Spjut (600 gr) 30.46 [306]
Längd 4.99 [380] +1.0 PB
Kula (4,0 kg) 9.56 [459] PB
Höjd 1.43 [338] PB
800 m 2:29.40 [517] PB
2020-08-01 Tresteg P15 10.52  +1.5 PB 4 Final » Rekordjakten 05-06 1, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-08 Kula (4,0 kg) P14 9.41  2 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
Diskus (1,0 kg) P14 28.32  PB 3
Spjut (600 gr) P14 29.59  3
2020-08-22 80 m P14 11.10  0.0 PB 3 Heat 1 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg P14 10.30  +0.3 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 9.88  PB 7 Final
Spjut (600 gr) P14 26.48  9
2020-08-23 Stav P14 3.10  PB 3 Final
Längd P14 4.83  +2.1 6 Final
4.82  -1.0
Diskus (1,0 kg) P14 27.27  6 Final
2020-08-30 8-kamp P15 3 077  -0.2 PB 4 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 13.79 [454] -1.4 PB 5 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 25.85 [383] 4
Stav 2.91 [335] 2
Spjut (600 gr) 27.69 [267] 6
Längd 5.05 [392] +0.9 PB 2
Kula (4,0 kg) 8.34 [386] 7
Höjd 1.38 [303] 6
800 m 2:26.00 [557] PB 6
2020-09-05 800 m P15 2:29.70  6 Heat 2 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 13.11  +2.0 PB 5 Heat 1
Höjd P15 1.36  14
Längd P15 5.04  +1.8 10
Kula (4,0 kg) P15 9.38  12
Spjut (600 gr) P15 30.55  9
Lag Kraftmätningen P15 12 226p  6
X15 31 402p  4
2020-09-13 Stav P14 3.22  PB 2 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P14 10.50  +0.6 4 Final
2020-09-26 80 m P14 10.85  +0.1 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.84  +1.1 PB 8 Final
Längd P14 4.82  0.0 7 Final
Kula (4,0 kg) P14 ej start 
Diskus (1,0 kg) P15 29.13  PB 7 Final
2020-09-27 80 m häck (83.8 cm) P14 ej start 
Stav P15 3.12  4 Final
Tresteg P14 10.64  0.0 PB 3 Final
2020-10-10 Kula (4,0 kg) P14 9.29  2 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 31.54  PB 1
Slägga (4,0 kg) P14 23.58  PB 2
Spjut (600 gr) P14 34.73  PB 1
»  Hall, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m P15 2:22.31  PB 4 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 13.82  +0.1 PB 2 A-final
Höjd P15 1.53  SB 8
Längd P15 4.63  +1.1 PB 10
Lag Arena P15 11 466p  1
2020-06-06 1 500 m P15 5:03.81  PB 1 Final A » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 14.16  -2.2 4 Final
2020-08-16 800 m P15 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-22 800 m P14 2:16.43  PB 3 Final » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
1 500 m h (76,2 cm) P14 5:53.50  PB 4 Fiinal
2020-08-23 300 m P14 41.39  PB 3 Final
2020-09-05 800 m P15 2:15.54  PB 1 Heat 1 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
Höjd P15 ej start 
6 x 200 m X15 2:33.79  2
Lag Kraftmätningen P15 12 226p  6
X15 31 402p  4
2020-09-13 300 m P14 40.44  PB 1 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-16 3 x 800 m P15 7:06.97  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-10-10 4 000 m terräng P14 18.25  17 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
   Hedberg, Elton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-10-10 4 000 m terräng P14 16.45  9 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
»  Herre, Filip -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m P15 2:32.78  PB 7 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 13.10  0.0 PB 2 B-final
Höjd P15 1.53  PB 5
Längd P15 4.39  0.0 PB 11
Lag Arena P15 11 466p  1
2020-05-29 Höjd P14 1.58  PB 1 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 13.03  -2.2 PB 3 Final » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 300 m häck (76,2 cm) P14 45.72  PB 2 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-16 Höjd P14 1.52  2 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-23 Höjd P14 1.50  2 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 80 m häck (83.8 cm) P14 12.75  -1.0 PB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Stav P15 2.36  PB 4
Spjut (600 gr) P15 26.04  PB 5
2020-06-28 300 m häck (76,2 cm) P15 45.87  1
2020-08-01 Höjd P17 1.51  6 Final » Rekordjakten 05-06 1, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg P15 10.73  +2.2 3 Final
10.66  +0.9 PB
2020-08-15 Längd P15 4.97  +0.2 PB 6 Pool 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-16 80 m häck (83.8 cm) P15 12.33  +1.2 5 Heat 2
12.29  +0.3 PB 7 Final
2020-08-22 300 m häck (76,2 cm) P14 45.07  PB 2 Final » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd P14 1.54  4 Final
Tresteg P14 10.78  +1.4 PB 3 Final
2020-08-23 80 m häck (83.8 cm) P14 12.75  -0.9 2 Heat 1
12.66  -2.8 4 Final
Längd P14 5.07  +1.4 PB 4 Final
2020-08-30 Stav MS ej res  » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
8-kamp P15 2 776  -0.7 PB 5
80 m häck (83.8 cm) 12.74 [596] -1.4 4 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 18.85 [251] PB 6
Stav ej res
Spjut (600 gr) 21.79 [186] 7
Längd 4.70 [326] 0.0 5
Kula (4,0 kg) 9.01 [426] PB 6
Höjd 1.53 [411] 2
800 m 2:24.12 [580] PB 5
2020-09-05 800 m P15 2:19.21  PB 1 Heat 2 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 12.10  +3.2 3 Heat 2
Höjd P15 1.60  PB 7
Längd P15 4.84  +0.2 12
Kula (4,0 kg) P15 8.24  16
Spjut (600 gr) P15 22.89  15
Lag Kraftmätningen P15 12 226p  6
X15 31 402p  4
2020-09-13 80 m häck (83.8 cm) P14 12.99  +0.4 3 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) P14 45.16  2 Final
Tresteg P14 9.91  -0.1 5 Final
   Jerndorf, Daniel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m P15 2:23.58  PB 5 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd P15 1.29  PB 12
Längd P15 3.82  +1.1 PB 13
Lag Arena P15 11 466p  1
2020-06-06 1 500 m P15 5:11.71  PB 5 Final A » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 1 500 m P14 5:02.84  PB 5 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-08-22 800 m P14 2:24.52  5 Final » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-08-23 300 m P14 42.40  PB 4 Final
Längd P14 4.17  +1.5 PB 12
2020-09-05 800 m P15 2:22.12  PB 3 Heat 2 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
Höjd P15 ej start 
Längd P15 2.81  +2.6 18
Lag Kraftmätningen P15 12 226p  6
X15 31 402p  4
2020-09-13 300 m P14 40.99  PB 2 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-16 3 x 800 m P15 7:06.97  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-10-10 4 000 m terräng P14 16.49  10 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
»  Kapell, Elias -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Diskus (1,0 kg) P14 29.41  PB 1 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (1,0 kg) P14 26.82  2 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 80 m P15 10.72  -1.3 SB 5 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 15.00  -2.2 SB 5 Final
2020-06-14 Kula (4,0 kg) P15 10.18  PB 2 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-16 Höjd P14 1.43  SB 3 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 32.16  PB 2
2020-06-23 Höjd P14 1.47  SB 3 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 29.91  PB 1
2020-06-28 8-kamp P14 3 324  +0.1 PB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 12.90 [573] -1.0 PB
Diskus (1,0 kg) 27.83 [422]
Stav 2.46 [233] SB
Spjut (600 gr) 34.13 [358] PB
Längd 4.84 [352] +1.3 SB
Kula (4,0 kg) 10.56 [519] PB
Höjd 1.49 [381] SB
800 m 2:32.12 [486] PB
2020-07-25 300 m häck (76,2 cm) P15 47.09  PB 5 Final » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P15 11.17  PB 1 Final
2020-08-01 Höjd P17 1.47  7 Final » Rekordjakten 05-06 1, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (600 gr) P15 33.61  1 Final
2020-08-08 Kula (4,0 kg) P14 10.46  1 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
Diskus (1,0 kg) P14 31.49  PB 2
Spjut (600 gr) P14 33.33  1
2020-08-15 80 m P15 10.37  -1.2 SB 2 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.28  -1.3 SB 5 Pool 2
Kula (4,0 kg) P15 10.93  7 Final
2020-08-16 80 m häck (83.8 cm) P15 12.10  +1.2 PB 3 Heat 2
12.45  +0.3 8 Final
2020-08-22 300 m häck (76,2 cm) P14 46.25  PB 4 Final » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P14 10.94  4 Final
Spjut (600 gr) P14 30.89  7 Final
2020-08-23 80 m häck (83.8 cm) P14 12.29  -1.9 1 Heat 2
12.36  -2.8 2 Final
Längd P14 5.27  +1.3 2 Final
Diskus (1,0 kg) P14 20.12  10
2020-08-30 8-kamp P15 3 578  [1] -0.5 PB 2 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 12.33 [656] -1.4 1 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 27.49 [415] 3
Stav 2.91 [335] PB 3
Spjut (600 gr) 34.97 [370] PB 2
Längd 5.08 [398] +0.3 1
Kula (4,0 kg) 10.70 [528] 2
Höjd 1.44 [345] 4
800 m 2:28.18 [531] PB 7
2020-09-05 800 m P15 ej start  » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 12.01  +2.0 PB 2 Heat 1
Höjd P15 1.44  13
Längd P15 5.16  0.0 8
Kula (4,0 kg) P15 10.65  10
Spjut (600 gr) P15 35.06  PB 6
6 x 200 m X15 2:33.79  2
Lag Kraftmätningen P15 12 226p  6
X15 31 402p  4
2020-09-13 80 m häck (83.8 cm) P14 11.99  +0.4 PB 1 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) P14 43.62  PB 1 Final
Längd P14 5.46  0.0 PB 1 Final
Kula (4,0 kg) P14 ej res 
2020-09-26 80 m P14 10.17  +0.1 PB 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.18  +1.1 3 Final
300 m häck (76,2 cm) P15 44.73  4 Final
Längd P14 5.38  0.0 3 Final
2020-09-27 80 m häck (83.8 cm) P14 12.14  -0.3 2 Final
2020-10-10 Diskus (1,0 kg) P14 28.15  3 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 30.39  2
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P14
»  Sundström, Hugo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Stav P14 2.11  PB 5 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Längd P14 3.99  +0.2 PB 5 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 1 500 m P15 5:37.91  PB 10 Final A » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 Stav P15 2.22  PB 5 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-08-23 Stav P14 2.20  6 Final » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd P14 3.88  +1.0 13
2020-09-13 1 500 m h (76,2 cm) P14 5:56.79  PB 4 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-26 Längd P14 4.03  0.0 PB 11 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:47.59  PB 3 Final [¤]
Stav P15 2.37  PB 6 Final
2020-10-10 4 000 m terräng P14 17.53  16 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Öhrner, Gabriel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Stav P14 2.31  PB 3 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Längd P14 4.40  0.0 PB 3 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 80 m P15 11.62  -1.3 PB 7 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 80 m P15 11.99  -2.6 7 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Stav P15 2.32  PB 4 Final
2020-06-28 80 m P15 12.10  -4.0 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Höjd P15 1.40  SB 2
Längd P15 3.19  +1.3 4
2020-08-22 80 m P14 11.57  0.0 PB 5 Heat 1 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd P14 1.45  PB 8 Final
Spjut (600 gr) P14 23.68  PB 12
2020-08-23 Stav P14 2.60  PB 5 Final
Längd P14 4.24  +0.6 10
2020-08-30 8-kamp P15 1 899  -0.7 PB 7 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 19.22 [23] -1.4 PB 7 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 17.90 [233] PB 6
Stav 2.51 [244] 5
Spjut (600 gr) 21.75 [185] 8
Längd 4.26 [249] 0.0 6
Kula (4,0 kg) 6.11 [255] PB 8
Höjd 1.41 [324] 5
800 m 2:41.36 [386] PB 8
2020-09-13 Stav P14 2.72  PB 4 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-26 80 m P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P14 ej start 
2020-09-27 Stav P15 ej start 
 P13 - Pojkar 13 år
»  Bélec, Christoffer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m P13 2:06.5m PB 3 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 17.95  PB 8
5 x 60 m X13 45.3m 6 Heat 2
2020-05-31 Diskus (0,6 kg) P13 34.17  PB 1 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-08-22 Höjd P13 1.26  PB 15 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 31.52  4 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 23.99  PB 5 Final
2020-08-23 Kula (3,0 kg) P13 7.80  PB 13
Spjut (400 gr) P13 28.81  PB 8 Final
2020-08-29 5-kamp P13 2 871  -0.8 PB 5 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 12.45 [547] -1.6 PB 4 Heat 1
Höjd 1.23 [608] 6
Spjut (400 gr) 31.87 [771] PB 3
Längd (zon) 3.72 [485] 0.0 PB 9
600 m 2:09.44 [460] 5
2020-09-09 Diskus (0,6 kg) P13 33.11  1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2020-10-10 Kula (3,0 kg) P13 8.47  PB 3 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 35.27  PB 1
Slägga (3,0 kg/119) P13 27.55  PB 1
Spjut (400 gr) P13 28.92  3
»  Beskow, Hugo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-14 Kula (3,0 kg) P13 8.96  PB 2 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-16 Spjut (400 gr) P13 16.83  SB 5 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-23 Höjd P14 1.30  PB 7 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 22.54  PB 5
»  Carlström Cousins, Theo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m P13 2:03.5m PB 4 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 20.12  PB 4
5 x 60 m P13 39.0m 2 Heat 1
2020-06-06 60 m P13 8.97  - 1 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-08-23 Längd (zon) P13 4.15  -0.6 PB 7 Pool B » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2020-09-09 Diskus (0,6 kg) P13 16.66  SB 8 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m P13 9.11  +0.6 PB 3 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) P13 10.25  SB 41
»  Ek Linterius, Simon -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (3,0 kg/119) P13 10.04  PB 15 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X13 42.9m 3 Heat 2
2020-06-23 Tresteg P14 9.64  0.0 PB 2 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-09-16 5 x 60 m P13 39.56  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
»  Hackett, Quincy -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (3,0 kg/119) P13 22.04  PB 3 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X13 42.9m 3 Heat 2
2020-05-31 Stav P14 ej res  » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 21.71  PB 4 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 9.30  - 3 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-07 Slägga (3,0 kg/119) P13 25.72  PB 1 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 Stav P14 2.82  PB 1 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P13 4.43  +3.2 4 Final
4.38  +1.1 PB
2020-06-14 Kula (3,0 kg) P13 8.06  PB 3 Final
2020-06-23 Diskus (0,6 kg) P13 27.30  PB 3 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-08-22 Diskus (0,6 kg) P13 24.95  11 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 ej res 
2020-08-23 Stav P13 3.01  PB 2 Final
Längd (zon) P13 4.44  +1.3 PB 4 Pool B
Kula (3,0 kg) P13 8.80  PB 10
2020-09-09 200 m häck (68,6 cm/10) P13 35.75  -2.3 PB 2 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) P13 26.28  3
2020-09-12 Stav P13 2.95  3 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
Slägga (3,0 kg/119) P13 21.57  6 Final
2020-09-16 5 x 60 m P13 42.94  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m P13 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) P13 21.68  PB 21
2020-09-26 60 m P13 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P13 4.68  0.0 PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P13 9.64  PB 3 Final
2020-10-10 Kula (3,0 kg) P13 9.34  1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 26.58  3
Slägga (3,0 kg/119) P13 24.95  3
Spjut (400 gr) P13 29.53  PB 2
»  Herre, Erik -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (3,0 kg/119) P13 19.71  PB 5 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X13 45.3m 6 Heat 2
2020-05-29 Höjd P13 1.45  PB 2 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 20.42  PB 5 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-07 Slägga (3,0 kg/119) P13 20.23  PB 3 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-16 Höjd P14 1.29  8 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-23 Höjd P14 1.38  6 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-08-22 Höjd P13 1.44  8 Final » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2020-09-09 200 m häck (68,6 cm/10) P13 36.84  -2.3 PB 3 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) P13 8.30  - 4
Diskus (0,6 kg) P13 21.26  PB 5
2020-09-20 60 m P13 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 ej start 
Spjut (400 gr) P13 ej start 
   Holmlund, Noah -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (3,0 kg/119) P13 14.26  PB 11 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m P13 39.0m 2 Heat 1
2020-06-06 60 m P13 9.31  - 4 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 60 m P13 9.16  -2.2 PB 4 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P13 4.36  +2.2 5 Final
4.33  +1.5 PB
2020-06-14 200 m P13 29.40  -2.2 PB 2 A-final
2020-08-22 60 m P13 9.25  -1.8 5 Heat 3 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2020-09-16 5 x 60 m P13 42.94  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m P13 9.04  +2.0 PB 3 Heat 3 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 ej start 
Spjut (400 gr) P13 18.20  PB 30
2020-09-26 60 m P13 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P13 ej start 
»  Johansson, Hannes -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m P13 2:08.9m PB 5 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 19.28  PB 6
5 x 60 m P13 39.0m 2 Heat 1
2020-05-29 Höjd P13 1.45  PB 3 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-05-31 Stav P14 2.21  PB 4 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 26.51  PB 3 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 8.76  0.0 PB 4 Heat 3 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P13 10.40  0.0 PB 2 Heat 1
2020-06-07 Slägga (3,0 kg/119) P13 25.54  PB 2 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 60 m P13 9.00  -2.2 3 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
200 m häck (68,6 cm/10) P13 34.40  - 1 A-final
Stav P13 2.12  6 Final
Längd (zon) P13 4.80  +3.5 2 Final
2020-06-16 Höjd P14 1.40  4 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) P13 32.82  PB 1
2020-06-27 Längd P14 4.85  +0.3 PB » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
5-kamp P13 3 901  +1.4 PB 3
60 m häck (76,2 cm) 10.60 [867] 0.0
Höjd 1.37 [772]
Spjut (400 gr) 28.82 [701]
Längd (zon) 4.98 [915] +2.8
600 m 1:59.04 [646] PB
2020-08-22 Höjd P13 1.44  9 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 28.74  PB 8 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 27.76  PB 4 Final
2020-08-23 60 m häck (76,2 cm) P13 10.25  +0.9 2 Heat 2
10.21  +0.3 PB 4 Final
Stav P13 2.41  PB 4 Final
Längd (zon) P13 4.69  +0.9 PB 8 Pool A
Spjut (400 gr) P13 36.45  PB 3 Final
2020-08-29 5-kamp P13 brutit  » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.42 [902] -1.6 3 Heat 1
Höjd ej start
Spjut (400 gr) ej start
Längd (zon) 4.53 [760] - 3
600 m ej start
2020-09-20 60 m P13 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.32 
Spjut (400 gr) P13 ej start 
2020-09-26 60 m P13 8.75  +0.7 PB 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.93  +0.1 7 Final
Längd (zon) P13 3.61  0.0 11
Kula (3,0 kg) P13 8.96  PB 4 Final
2020-10-10 Kula (3,0 kg) P13 9.04  PB 2 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 31.24  PB 2
Slägga (3,0 kg/119) P13 26.25  2
Spjut (400 gr) P13 34.28  1
»  Karlsson, Vilmer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m P15 2:17.90  PB 1 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd P15 1.53  PB 7
Längd P15 4.82  +2.6 8
Kula (4,0 kg) P15 8.28  PB 11
Spjut (600 gr) P15 23.45  PB 9
6 x 200 m X15 2:36.00  1
Lag Arena P15 11 466p  1
2020-05-26 600 m P13 1:41.8m SB 1 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 24.52  PB 1
5 x 60 m P13 39.0m 2 Heat 1
2020-05-31 Diskus (0,6 kg) P13 25.27  PB 2 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 33.46  PB 1 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 8.14  0.0 PB 1 Heat 3 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-23 Höjd P14 1.44  4 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 28.92  2
2020-06-27 5-kamp P13 4 629  +0.8 PB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.15 [955] 0.0 PB
Höjd 1.40 [806]
Spjut (400 gr) 29.54 [718] PB
Längd (zon) 5.69 [1 162] +1.6 PB
600 m 1:43.05 [988]
2020-08-22 60 m P13 8.15  -2.0 1 Heat 4 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
8.17  -1.4 3 A.final
600 m P13 1:35.55  PB 1 A-final
2020-08-23 200 m P13 26.37  +1.1 PB 1 Heat A
Längd (zon) P13 5.87  +2.9 2 Pool A
Längd (zon) P13 5.74  +1.0 PB
2020-08-29 5-kamp P13 4 643  +1.0 PB 1 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.31 [923] +1.6 2 Heat 1
Höjd 1.50 [921] 2
Spjut (400 gr) 29.27 [712] 4
Längd (zon) 5.64 [1 144] +0.5 1
600 m 1:44.99 [943] 1
2020-09-12 200 m P13 25.32  +2.6 1 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
600 m P13 1:40.96  1 Final
2020-09-16 5 x 60 m P13 39.56  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:01.55  2 Final
2020-09-20 60 m P13 8.07  +1.3 PB 1 Heat 4 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.52  4
Spjut (400 gr) P13 29.27  8
2020-09-26 60 m P13 8.03  +0.6 2 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
60 m P13 7.98  +0.1 PB 3 Final
Längd (zon) P13 5.51  0.0 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Kock, Dexter -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-26 60 m P13 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Lund, Adrian -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-29 Höjd P13 1.28  PB 4 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 9.64  - 6 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
   Norlin, Bill -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m P13 1:45.3m PB 2 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 ej res 
2020-06-06 60 m P13 9.27  - 2 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
1 500 m P13 5:06.11  PB 3 Final A
2020-08-22 600 m P13 1:40.60  PB 4 A-final » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2020-08-23 1 500 m P13 5:01.89  PB 3 Final
2020-09-12 600 m P13 1:48.91  4 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
1 500 m P13 5:06.06  4 Final
2020-09-16 3 x 600 m P13 5:01.55  2 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
   Ribbing, Valentin -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-23 Längd (zon) P13 2.77  +1.7 PB 12 Pool B » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
»  Roslund, Anton -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m P13 1:46.4m PB 3 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 22.06  PB 2
5 x 60 m P13 39.0m 2 Heat 1
2020-05-29 Höjd P13 1.58  PB 1 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 8.37  0.0 PB 3 Heat 3 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P13 10.16  0.0 PB 1 Heat 1
2020-06-16 Höjd P14 1.68  [1] PB 1 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P13 10.79  0.0 PB 1
Spjut (400 gr) P13 28.61  PB 2
2020-06-23 Höjd P14 1.69  [1] PB 1 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Tresteg P14 10.92  +1.0 PB 1
Diskus (0,6 kg) P13 26.86  PB 4
2020-06-27 5-kamp P13 4 559  +0.3 PB 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 9.98 [990] 0.0 PB
Höjd 1.64 [1 078]
Spjut (400 gr) 24.54 [599]
Längd (zon) 5.16 [977] +0.7 PB
600 m 1:46.23 [915] PB
2020-08-22 60 m P13 8.56  -2.7 2 Heat 1 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
8.39  -1.3 1 B-final
Höjd P13 1.65  1 Final
Tresteg (zon) P13 10.64  -2.5 3 Final
2020-08-23 60 m häck (76,2 cm) P13 10.26  -0.7 1 Heat 1
9.78  +0.3 PB 2 Final
Längd (zon) P13 5.46  +3.2 4 Pool A
5.28  +1.9 PB
2020-08-29 5-kamp P13 4 596  +0.1 PB 2 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.04 [978] -1.0 1 Heat 1
Höjd 1.65 [1 089] 1
Spjut (400 gr) 27.40 [668] 6
Längd (zon) 5.18 [984] +1.2 2
600 m 1:47.92 [877] 2
2020-09-05 80 m häck (83.8 cm) P15 13.42  +3.2 5 Heat 2 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
Höjd P15 1.68  5
Längd P15 5.19  +1.5 PB 7
Lag Kraftmätningen P15 12 226p  6
X15 31 402p  4
2020-09-06 60 m P13 ej start  Heat 3 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd P13 ej start 
2020-09-09 200 m häck (68,6 cm/10) P13 31.73  -2.3 PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) P13 11.01  - 1
Diskus (0,6 kg) P13 27.69  PB 2
2020-09-12 200 m häck (68,6 cm/5) P13 29.72  +0.9 PB 1 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
Höjd P13 1.72  PB 1 Final
Tresteg (zon) P13 11.18  +1.4 PB 1 Final
2020-09-16 5 x 60 m P13 39.56  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:01.55  2 Final
2020-09-20 60 m P13 8.24  +2.1 2 Heat 7 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.64  1
Spjut (400 gr) P13 33.79  PB 3
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
   Wiklund, Theo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m P13 2:02.0m PB 2 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 15.85  PB 9
5 x 60 m X13 42.9m 3 Heat 2
2020-08-22 Slägga (3,0 kg/119) P13 18.71  PB 8 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2020-08-23 200 m P13 31.26  -3.0 PB 2 Heat c
Kula (3,0 kg) P13 8.23  PB 22
 P12 - Pojkar 12 år
   Bengtsson, David -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 7.36  - 16 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 49.1m 7 Heat 2
   Camarstrand, Felix -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 12.73  PB 11 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 9.71  +0.9 PB 5 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-09-09 5 x 60 m X12 46.35  3 Heat 2 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-19 60 m P12 9.4m 0.0 4 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) P12 13.52  PB 34
5 x 60 m X12 44.0m 1 Heat 4
   Cammarstrand, Felix -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 8.38  - 8 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 46.1m 4 Heat 2
2020-09-09 600 m P12 2:12.13  PB 5 Heat 2 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) P12 14.99  PB 16
   Edberg, Ted -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-27 60 m P12 9.50  -0.4 PB 5 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m P12 ej start 
Längd (zon) P12 4.03  0.0 PB 13
   Edström, Carl Johan -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Diskus (0,6 kg) P12 12.08  PB 20 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
   Green, Oscar -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Diskus (0,6 kg) P12 15.60  PB 15 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2020-09-19 60 m P12 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) P12 ej start 
   Holmberg, Viktor -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Diskus (0,6 kg) P12 17.07  PB 9 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2020-09-19 Slägga (2,0 kg) P12 17.24  PB 23 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
   Holmgren, Alvin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 7.79  - 10 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 19.11  PB 3
5 x 60 m X12 49.1m 7 Heat 2
2020-09-19 60 m P12 9.3m +0.9 6 Heat 6 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) P12 16.68  PB 25
5 x 60 m X12 45.7m 2 Heat 4
2020-10-10 Kula (3,0 kg) P12 6.37  PB 2 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 23.41  PB 1
Slägga (3,0 kg/119) P12 13.15  PB 2
Spjut (400 gr) P12 20.70  PB 3
   Huselius, Vincent -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 7.45  - 15 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 15.89  PB 13
5 x 60 m X12 47.5m 5 Heat 2
2020-09-19 60 m P12 9.0m 0.0 3 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) P12 17.48  PB 22
»  Håkansson, Theodor -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 9.49  - 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 19.73  PB 2
5 x 60 m X12 41.3m 1 Heat 1
2020-05-29 Höjd P12 1.45  PB 1 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 20.13  PB 6 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 9.35  - 5 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P13 11.51  0.0 PB 5 Heat 1
2020-06-14 Kula (3,0 kg) P13 6.27  PB 7 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-16 Höjd P14 1.37  7 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P13 9.28  0.0 PB 2
Spjut (400 gr) P13 20.36  PB 4
2020-07-06 Längd (zon) P13 4.42  +2.2 1 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Spjut (400 gr) P13 19.17  2 Final
2020-07-20 60 m P13 9.29  -1.5 SB 1 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Längd (zon) P12 4.39  +2.1 1 Final
3.96  +1.4 SB
Diskus (0,6 kg) P12 20.02  1
2020-08-03 Höjd P15 1.35  4 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
2020-08-29 5-kamp P13 3 028  -0.7 PB 7 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 11.80 [651] -2.6 3 Heat 2
Höjd 1.35 [748] 4
Spjut (400 gr) 20.80 [504] PB 7
Längd (zon) 4.28 [675] +1.1 SB 6
600 m 2:10.06 [450] PB 9
2020-09-09 600 m P12 2:08.70  PB Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) P12 23.19  PB 3
5 x 60 m X12 42.74  1 Heat 2
2020-09-16 5 x 60 m P13 42.94  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:55.04  7 Final
2020-09-19 60 m P12 8.4m 0.0 1 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Stav P12 2.00  PB 2
Slägga (2,0 kg) P12 19.90  PB 13
5 x 60 m X12 41.44  1 Heat 3
2020-09-27 60 m P12 9.07  +0.9 SB 4 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.16  -0.9 7 Final
600 m P12 ej start 
Längd (zon) P12 4.44  +1.2 PB 6 Final
2020-10-10 Kula (3,0 kg) P12 5.98  3 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 20.98  PB 3
Spjut (400 gr) P12 22.52  2
»  Johansson, Anton -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 7.63  - 11 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 18.26  PB 6
5 x 60 m X12 44.0m 3 Heat 1
2020-06-06 60 m P13 9.92  +0.9 SB 6 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-09-09 600 m P12 2:01.15  PB 3 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) P12 17.67  PB 8
5 x 60 m X12 42.74  1 Heat 2
2020-09-19 60 m P12 9.1m +1.8 6 Heat 7 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Stav P12 1.60  PB 11
Slägga (2,0 kg) P12 14.56  PB 31
5 x 60 m X12 44.0m 1 Heat 4
   Järetoft, Markus -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 8.66  - 6 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 16.11  PB 12
5 x 60 m X12 49.1m 7 Heat 2
2020-08-29 5-kamp P13 2 031  -1.3 PB 9 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 12.95 [472] -2.6 PB 6 Heat 2
Höjd 1.20 [572] PB 8
Spjut (400 gr) 12.91 [274] PB 9
Längd (zon) 3.56 [432] 0.0 PB 10
600 m 2:21.45 [281] PB 8
2020-09-09 600 m P12 2:17.07  PB 6 Heat 2 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) P12 14.52  PB 18
5 x 60 m X12 diskad  Heat 3
2020-09-19 60 m P12 8.9m 0.0 5 Heat 3 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) P12 13.47  PB 35
5 x 60 m X12 45.7m 2 Heat 4
»  Karmteg, Tim -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 9.16  - 3 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 19.77  PB 1
5 x 60 m X12 44.0m 3 Heat 1
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 17.12  8 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 9.49  +0.9 PB 3 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
1 500 m P13 5:23.18  PB 9 Final A
60 m häck (76,2 cm) P13 11.60  0.0 PB 6 Heat 1
2020-06-13 60 m P13 9.78  -2.0 2 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
200 m häck (68,6 cm/10) P13 36.01  - 3 A-final
Stav P13 2.10  PB 1 Final
Längd (zon) P13 4.24  +3.5 8 Final
4.22  +1.4 PB
2020-06-16 Tresteg (zon) P13 9.27  0.0 PB 3 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 5-kamp P13 3 136  -1.0 PB 6 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 11.80 [651] -2.1
Höjd 1.25 [631] PB
Spjut (400 gr) 22.66 [552] PB
Längd (zon) 4.19 [644] 0.0
600 m 1:58.46 [658] SB
2020-08-22 60 m P13 9.44  +0.4 PB 4 Final » Waplanspelen, Krokoms Sportcenter, Krokom
1 500 m h (76,2 cm) P13 5:58.47  PB 2 Final
Tresteg (zon) P13 8.82  - 2 Final
2020-08-23 Stav P13 1.90  3 Final
Längd (zon) P13 4.15  - 2 Final
   Linder, Henning -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-27 Längd (zon) P12 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Molinder Sandqvist, Charlie -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 7.17  - 19 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 17.74  PB 7
2020-09-19 60 m P12 9.7m +1.3 3 Heat 4 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) P12 20.49  PB 7
   Rafiq, Yosef -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 7.60  - 12 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 11.20  PB 22
5 x 60 m X12 47.5m 5 Heat 2
2020-09-19 Slägga (2,0 kg) P12 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
   Sahlén, Alexandre -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 7.20  - 18 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 14.75  PB 17
5 x 60 m X12 48.1m 6 Heat 2
2020-09-19 60 m P12 9.6m 0.0 5 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) P12 16.98  PB 24
5 x 60 m X12 45.7m 2 Heat 4
»  Simon, Sebastian -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 8.87  - 5 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 18.61  PB 4
5 x 60 m X12 44.0m 3 Heat 1
2020-05-29 Höjd P12 1.42  PB 2 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 19.76  PB 7 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 9.35  +0.9 PB 2 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
1 500 m P13 5:21.69  PB 8 Final A
60 m häck (76,2 cm) P13 12.92  0.0 PB 8 Heat 1
2020-06-23 Höjd P14 1.30  8 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 22.54  PB 5
2020-06-27 5-kamp P13 3 039  -0.5 PB 7 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 12.98 [468] -2.1
Höjd 1.31 [702]
Spjut (400 gr) 20.76 [503] PB
Längd (zon) 4.37 [705] +1.0 PB
600 m 1:58.26 [661] PB
2020-07-23 60 m P13 9.53  +2.9 6 Final » Julichansen 4, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Längd (zon) P13 4.56  +2.6 2 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 15.63  PB 1 Final
2020-07-26 Höjd P13 1.25  3 » Julichansen 5, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Kula (3,0 kg) P13 8.60  PB 1
Diskus (0,6 kg) P13 21.95  1
2020-07-30 200 m P13 30.70  +2.0 PB 6 Final » Julichansen 6, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Tresteg (zon) P13 9.18  +2.4 3 Final
9.03  +2.0 PB
Spjut (400 gr) P13 23.34  PB 2 Final
2020-09-16 5 x 60 m P13 42.94  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:55.04  7 Final
2020-09-19 60 m P12 8.8m +1.8 4 Heat 7 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Stav P12 1.40  PB 16
Slägga (2,0 kg) P12 19.57  PB 16
5 x 60 m X12 44.0m 1 Heat 4
2020-10-10 Kula (3,0 kg) P12 8.20  1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 22.66  PB 2
Slägga (3,0 kg/119) P12 16.69  PB 1
Spjut (400 gr) P12 23.96  PB 1
   Taube, Albin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Diskus (0,6 kg) P12 12.37  PB 19 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 48.1m 6 Heat 2
2020-09-09 Spjut (400 gr) P12 10.92  PB 23 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m X12 diskad  Heat 3
2020-09-19 60 m P12 9.9m +1.3 5 Heat 4 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) P12 12.40  PB 40
5 x 60 m X12 49.73  6 Heat 3
   Wahlberg, Ricky -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 28.02  PB 2 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 9.15  +0.9 PB 1 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
1 500 m P13 5:20.66  PB 6 Final A
2020-06-13 60 m P13 9.51  -2.0 1 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P13 4.57  +1.2 PB 3 Final
2020-06-14 200 m P13 29.65  -1.0 PB 1 B-final
Kula (3,0 kg) P13 9.75  PB 1 Final
2020-06-23 Höjd P14 1.26  PB 9 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 32.65  [1] PB 1
2020-06-27 5-kamp P13 3 440  [1] -0.9 PB 5 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 12.16 [592] -2.1 PB
Höjd 1.37 [772] PB
Spjut (400 gr) 27.66 [674] PB
Längd (zon) 4.30 [681] +0.2
600 m 1:55.27 [721] PB
2020-08-01 Kula (3,0 kg) P13 9.21  2 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, V'ästerås
2020-08-28 600 m P13 ej start  » Vallentunakvällen 2, Vallentuna IP, Vallentuna
Längd (zon) P13 4.17  - 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P12
»  Victorin, Axel -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 9.40  - 2 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 16.56  PB 11
5 x 60 m X12 41.3m 1 Heat 1
2020-06-06 60 m P13 8.86  0.0 PB 5 Heat 3 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-07 Slägga (3,0 kg/119) P13 13.03  PB 4 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 60 m P13 8.89  -2.2 2 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P13 4.35  +2.6 6 Final
4.29  +1.3 PB
2020-06-14 200 m P13 29.31  -2.2 PB 1 A-final
Kula (3,0 kg) P13 6.73  PB 6 Final
2020-06-16 Tresteg (zon) P13 9.10  0.0 PB 4 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-09-09 600 m P12 2:01.95  PB 1 Heat 2 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) P12 15.75  PB 15
5 x 60 m X12 42.74  1 Heat 2
2020-09-16 5 x 60 m P13 39.56  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-19 60 m P12 8.4m +1.3 2 Heat 4 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Stav P12 1.40  PB 13
Slägga (2,0 kg) P12 21.77  PB 5
5 x 60 m X12 41.44  1 Heat 3
2020-09-27 60 m P12 8.71  +0.9 PB 2 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.74  -0.9 2 Final
600 m P12 ej start 
Längd (zon) P12 4.38  0.0 PB 7 Final
»  Wilkinson, Benjamin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) P12 8.92  - 4 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 16.72  PB 10
5 x 60 m X12 41.3m 1 Heat 1
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) P13 16.44  9 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m P13 8.98  0.0 SB 6 Heat 3 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P13 11.13  0.0 PB 4 Heat 1
2020-06-13 60 m P13 9.16  -2.2 5 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
200 m häck (68,6 cm/10) P13 35.88  - 2 A-final
Stav P13 1.90  PB 3 Final
Längd (zon) P13 4.29  +3.2 7 Final
4.25  +1.6 SB
2020-06-14 200 m P13 30.38  -2.2 SB 3 A-final
Kula (3,0 kg) P13 7.51  SB 4 Final
2020-06-16 Höjd P14 1.21  PB 9 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P13 8.67  -0.3 PB 5
Spjut (400 gr) P13 23.11  PB 3
2020-06-27 5-kamp P13 brutit  » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 11.13 [768] -2.1
Höjd ej res
Spjut (400 gr) 20.16 [487]
Längd (zon) 4.66 [805] 0.0 PB
600 m ej start
2020-08-29 5-kamp P13 3 160  -0.8 PB 6 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 11.13 [768] -2.6 2 Heat 2
Höjd 1.20 [572] 9
Spjut (400 gr) 27.77 [677] PB 5
Längd (zon) 4.35 [698] +1.0 5
600 m 2:10.38 [445] PB 7
2020-09-06 60 m P13 9.00  - 1 Heat 2 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) P13 4.52  +1.9 5 Final
Spjut (400 gr) P13 30.90  PB 4 Final
2020-09-09 600 m P12 2:03.86  PB 4 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) P12 30.53  1
5 x 60 m X12 42.74  1 Heat 2
2020-09-16 5 x 60 m P13 39.56  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:55.04  7 Final
2020-09-19 60 m P12 8.2m +0.9 2 Heat 6 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Stav P12 1.90  3
Slägga (2,0 kg) P12 17.58  PB 20
5 x 60 m X12 41.44  1 Heat 3