HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2021-02-09
Ute för 2008 Resultatdatum: 2008-10-18
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2008-10-18 (lö)  | Castorama, Rosvalla IP, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Adolfsson, Henrik -88 2 306      PB        
Kula (7,26 kg) 12.18 [611] PB 2 Final
Spjut (800 gr) 39.44 [482] PB 2 Final
Diskus (2,0 kg) 34.92 [582] PB Final
Slägga (7,26 kg) 38.41 [631] 4 Final
 2008-10-15 (on)  | Kasttävling 081015, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) M22 » Barrefors, Björn -87 8.62        1 Final    
Kula (4,0 kg) F19   Tengvall, Tove -91 7.69      PB 2 Final    
F18 » Höckerstrand, Sandra -90 10.29  1 Final
Diskus (1,0 kg) F18 » Höckerstrand, Sandra -90 24.64      SB 1 Final    
Slägga (4,0 kg) F18 » Höckerstrand, Sandra -90 19.97      PB 1 Final    
Spjut (800 gr) M22 » Barrefors, Björn -87 18.59        1 Final    
Spjut (600 gr) F18 » Höckerstrand, Sandra -90 29.86        1 Final    
F17 Tengvall, Tove -91 14.83  PB 2 Final
 2008-10-05 (sö)  | Kasttävling 081005, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS » Bougt, Niklas -92 6.69      PB 11      
» Fältström, Love -91 9.06  PB 2 Final
» Gustafsson, Peter -74 6.98      PB 9      
Jensen, Magnus -84 7.19  PB 7 Final
Jonsson, Jesper -90 8.22  PB 4 Final
Kallaste, Rain -89 7.44      PB 6 Final    
» Löfwing, Joakim -84 7.95  SB 5 Final
Molin, Per -90 8.63  3 Final
» Nilsson, Patrik -91 6.87      PB 10      
» Pihlblad, Jan -65 7.12  SB 8 Final
» Skjutar Apell, Linus -89 5.98  SB 12
Tesgaye, Solomon -77 4.84      PB 13      
Vigert, Linus -90 9.32  PB 1 Final
Kula (4,0 kg) KS » Almström, Elina -91 8.17      PB 1 Final    
Karlsson, Lina -85 7.21  SB 3 Final
Wikström, Linda -81 7.31  SB 2 Final
Diskus (2,0 kg) MS » Bougt, Niklas -92 14.40      PB 11      
» Fältström, Love -91 20.70  SB 3 Final
» Gustafsson, Peter -74 13.13      SB 12      
Jensen, Magnus -84 17.40  PB 8 Final
Jonsson, Jesper -90 19.86  PB 5 Final
Kallaste, Rain -89 19.25      PB 7 Final    
» Löfwing, Joakim -84 16.90  PB 9
Molin, Per -90 25.50  2 Final
» Nilsson, Patrik -91 16.64      PB 10      
» Pihlblad, Jan -65 19.92  SB 4 Final
» Skjutar Apell, Linus -89 19.43  SB 6 Final
Tesgaye, Solomon -77 10.41      PB 13      
Vigert, Linus -90 26.33  PB 1 Final
Diskus (1,0 kg) KS   Karlsson, Lina -85 24.59      SB 1 Final    
Wikström, Linda -81 23.13  SB 2 Final
F17 » Almström, Elina -91 19.13  3 Final
Slägga (7,26 kg) MS » Bougt, Niklas -92 11.05      PB 11      
» Fältström, Love -91 15.49  PB 5 Final
» Gustafsson, Peter -74 12.74      SB 9      
Jonsson, Jesper -90 16.55  PB 4 Final
Kallaste, Rain -89 14.08  PB 7 Final
» Löfwing, Joakim -84 15.29      PB 6 Final    
Molin, Per -90 21.77  PB 1 Final
» Nilsson, Patrik -91 13.12  PB 8 Final
» Pihlblad, Jan -65 18.10      SB 2 Final    
» Skjutar Apell, Linus -89 11.51  PB 10
Tesgaye, Solomon -77 7.78  PB 12
Vigert, Linus -90 16.76  PB 3 Final
Slägga (4,0 kg) KS   Karlsson, Lina -85 23.72      SB 2 Final    
Wikström, Linda -81 16.18  PB 3 Final
F17 » Almström, Elina -91 34.74  1 Final
Spjut (800 gr) MS » Bougt, Niklas -92 25.53      PB 7 Final    
» Fältström, Love -91 40.83  PB 1 Final
» Gustafsson, Peter -74 24.43      SB 10      
Jensen, Magnus -84 28.51  PB 5 Final
Jonsson, Jesper -90 24.01  PB 11
Kallaste, Rain -89 24.96      SB 9      
» Löfwing, Joakim -84 31.69  PB 3 Final
Molin, Per -90 37.63  2 Final
» Nilsson, Patrik -91 26.56      SB 6 Final    
» Pihlblad, Jan -65 22.17  SB 12
» Skjutar Apell, Linus -89 25.09  SB 8 Final
Tesgaye, Solomon -77 19.08      PB 13      
Vigert, Linus -90 30.55  PB 4 Final
Spjut (600 gr) KS   Karlsson, Lina -85 14.56      SB 2 Final    
Wikström, Linda -81 13.68  PB 3 Final
F17 » Almström, Elina -91 15.96  SB 1 Final
 2008-09-28 (sö)  | Kasttävling 080928, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS » Backlund, Esbjörn -89 7.20        6 Final    
Molin, Per -90 9.20  PB 4 Final
Wulff, Jan -64 7.70      PB 5 Final    
M22 » Barrefors, Björn -87 9.22  3 Final
» Eklund, Jonathan -88 10.28  2 Final
» Elgered, Jonas -87 10.87  1 Final
Diskus (2,0 kg) MS » Backlund, Esbjörn -89 17.44      SB 6 Final    
Molin, Per -90 29.57  PB 3 Final
Wulff, Jan -64 21.47      SB 4 Final    
M22 » Barrefors, Björn -87 21.27  5 Final
» Eklund, Jonathan -88 31.77  2 Final
» Elgered, Jonas -87 33.08  1 Final
Slägga (7,26 kg) MS   Molin, Per -90 20.63      PB 5 Final    
19.88  2 X-final
Wulff, Jan -64 21.85  PB 4 Final
  21.21        1 X-final    
M22 » Barrefors, Björn -87 25.02  SB 3 Final
» Elgered, Jonas -87 29.26  SB 1 Final
M20 » Eklund, Jonathan -88 25.14  PB 2 Final
Spjut (800 gr) MS   Molin, Per -90 40.26      PB 3 Final    
Wulff, Jan -64 27.17  PB 4 Final
M22 » Barrefors, Björn -87 20.92        6 Final    
» Eklund, Jonathan -88 47.23  PB 2 Final
» Elgered, Jonas -87 47.60  1 Final
P19 » Backlund, Esbjörn -89 25.47  5 Final
 2008-09-27/28 (lö-sö)  | Lindingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS » Liljebäck, Lars-Erik -58 59.23        11 1  
Norberg, Patrik -64 2:29.25  1283 1
» Pell, Rickard -79 1:54.38        35 1  
» Rappe, Martin -72 2:03.41  118 1
P16 » Jonsson, Niklas -92 37.18  16 1
» Ljung, Christopher -92 40.31        45 1  
P12 Lundahl, Joel -96 13.52  86 1
P11 » Möller, Tim -97 6.28  40 1
Roos, Jonathan -97 6.28        41 1  
P10 Duveborg, Helge -98 7.33  113 1
F15 » Grönros, Lovisa -93 12.58  23 1
Linnhag, Nelly -93 13.49        31 1  
F14 Holgersson, Hedvig -94 14.14  48 1
Linjo, Sofia -94 12.40  24 1
» Möller, Amelie -94 15.30        63 1  
F12 Westman Persson, Ellen -96 15.39  87 1
F10 » Berghäll, Emily -98 8.35  130 1
Eklind, Maja -98 14.37        213 1  
Hatlevoll, Josefine -99 8.51  113 1
» Hård, Elsa -98 7.37  49 1
» Jansson, Fanny -99 8.43  106 1
 2008-09-20/21 (lö-sö)  | STH-cup, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11 » Möller, Tim -97 9.52    -0.1   5 1  
Nordenfelt, Jakob -97 10.44  -0.2 PB 5 2
Sundin, Olle -97 9.58    -1.7   5 3  
F11 Jahfel, Nadja -97 9.66  -1.0 3 2
Setterberg, Alice -97 10.62  +1.1 PB 6 1
Styfberg, Matilda -97 10.80  +0.2 PB 7 3
80 m P13 » Averin Markström, Simon -95 11.35    +1.1 PB 4 2  
Jansson, Anton -95 11.96  +2.4 6 1
F13 » Breig Lindell, Elin -95 10.71    +1.7 PB 1 3  
Ferneman, Lisa -95 11.07  -0.1 1 1
Olsson, Alicia -95 11.11  +0.8 PB 1 2
100 m P14 » Qvarfordt, Mattias -94 12.76    +0.7   3 2  
» Wulff, Jonathan -94 12.11  +1.1 PB 2 1
F15 » Österberg, Sara -93 12.75    +1.9   2 1  
F14 » Schelander, Rebecka -94 13.31  +1.5 2 2
600 m P13   Almlöf, Andreas -95 1:45.16      PB 5 1  
Ewertzh, Jacob -95 2:01.99  PB 5 3
P12 Lundström, William -96 2:00.00        6 2  
P11 Sjölin, Albin -97 2:07.61  PB 4 1
P10 » Hargeström, Sebastien -98 2:01.28  PB 4 1
Träff, Henrik -98 2:24.15      PB 8 2  
F13 Qvarfordt, Sara -95 2:08.13  PB 5 2
F12 Svensson, Emma -96 1:59.88  PB 7 3
» Westerberg, Paulina -96 2:00.79        7 1  
F11 Setterberg, Alice -97 2:09.90  PB 5 1
Twengström, Moira -97 2:06.48  PB 3 2
F10 » Kapell, Hanna -98 2:05.81  PB 4 3
800 m F14 » Forss, Emma -94 2:47.43        11 Final  
Linjo, Sofia -94 2:33.92  8 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Ewertzh, Jacob -95 10.34    +0.4 PB 3 1  
Magnuson, Daniel -95 11.02  +1.0 3 2
F13 » Breig Lindell, Elin -95 10.08    +0.4   1 2  
Ferneman, Lisa -95 10.12  -0.8 1 1
300 m häck (76,2 cm) P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 46.28      PB 3 2  
» Öberg, Anton -93 45.28  PB 5 1
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 49.65      PB 2 1  
F14 » Sandelius, Josefine -94 50.49  PB 2 2
Höjd P15 » Odenman, Gunnar -93 1.61        4 Final  
P14 » Wulff, Jonathan -94 1.61  PB 3 Final
P13 Almlöf, Andreas -95 1.48      PB 5 Final  
Reidefors, Stellan -95 1.26  PB 16
Ström, Olle -95 1.59  PB 3 Final
P10 Arrhenius, Johan -98 0.96      PB 18    
» Hargeström, Sebastien -98 1.07  PB 17
F13 » Bill, Ellinor -95 1.34  11
Huldin, Louise -95 1.47      PB 3 Final  
» Sjöberg, Olivia -95 1.40  PB 5 Final
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 1.29  6 Final
F10 » Hansson, Pernilla -98 1.33      PB 5 Final  
» Åkeson, Magdalena -98 1.29  PB 9
Stav F15   Forsbacka Karlsson, Tove -93 2.45      PB 1 Final  
Längd F15 » Österberg, Sara -93 5.18    +2.1   2 Final  
5.06  +0.8 2 Final
F14 Gustafsson, Mikaela -94 5.29  +1.2 PB 1 Final
Längd (zon) P13 » Averin Markström, Simon -95 4.37    0.0 PB 12    
Magnuson, Daniel -95 4.32  +1.3 13
Reidefors, Stellan -95 4.69    +0.9 PB 8 Final  
P11 » Möller, Tim -97 3.52  +0.4 19
Sundin, Olle -97 3.91  -1.5 PB 8 Final
P10 Duveborg, Helge -98 3.39    -0.4 PB 21    
F13 » Bill, Ellinor -95 4.58  -0.2 3 Final
Qvarfordt, Sara -95 3.94  +0.3 18
» Romàn, Linnéa -95 4.27    -0.2 PB 10    
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 4.09  -1.4 PB 1 Final
» Strömbeck, Hanna -97 3.26  -0.7 PB 21
F10 Nadam, Nora -98 3.27  -0.8 PB 20
Tresteg P15 » Green, Philip -93 11.66    +2.0   4 Final  
Kula (3,0 kg) P13   Qvarfordt, Johan -95 5.90      PB 18    
Stjernberg, Mathias -95 9.68  PB 6 Final
P12 Grönlund, Artur -96 7.32        16    
F15 Ewertzh, Johanna -93 8.21  PB 9
F14 Gustafsson, Mikaela -94 8.38  6 Final
Kula (2,0 kg) P11   Agnesjö, Elias -97 8.01      PB 6 Final  
Roos, Jonathan -97 7.40  PB 7 Final
F13 Avebäck, Freja -95 10.83      PB 4 Final  
» Sjöberg, Olivia -95 9.07  PB 8 Final
Tapper, Fanny -95 8.75  11
F11 Hartell, Hannah -97 4.77      PB 23    
Pirado-Pavlovic, Valentina -97 5.34  PB 20
F10 » Åkeson, Magdalena -98 8.32  PB 4 Final
Diskus (1,0 kg) P15   Bäck, Philip -93 35.74        3 Final  
Slägga (3,0 kg/110) F15   Ewertzh, Johanna -93 21.17        6 Final  
Spjut (600 gr) P15   Bäck, Philip -93 41.52        4 Final  
» Green, Philip -93 40.44  5 Final
Spjut (400 gr) P13   Qvarfordt, Johan -95 18.55      PB 20    
Stjernberg, Mathias -95 28.20  PB 14
Ström, Olle -95 32.62        4 Final  
F13 Tapper, Fanny -95 22.09  6 Final
F12 Altrov Berg, Vera -96 23.68  PB 5 Final
Boll (300 gr) P11   Agnesjö, Elias -97 32.48      PB 6 Final  
Roos, Jonathan -97 38.64  PB 1 Final
P10 Orion Magan, Adam -98 25.86      PB 15    
F11 Josefsson, Josefin -97 15.82  PB 20
F10 » Ahlberg, Grete -98 22.84  7 Final
Edelstam W., Johanna -98 16.28  PB 18
5 x 60 m P11   Sundin, Olle -97 46.78        1 1  
» Möller, Tim -97
Agnesjö, Elias -97
Roos, Jonathan -97
Nordenfelt, Jakob -97                
F11 » Agbonkhese, Efe -98 45.14  1 1
» Jakobsson, Ylva -98
» Åkeson, Magdalena -98
» Kapell, Hanna -98
» Herstedt, Josefin -98                
F10 Twengström, Moira -97 47.23  5 2
» Gustafsson, Linnéa -97
Setterberg, Alice -97
Jahfel, Nadja -97
Josefsson, Josefin -97                
» Sjöholm, Matilda -98 49.65  5 1
» Strömbeck, Hanna -97
Vanky, Hanna -98
» Ahlberg, Grete -98
Styfberg, Matilda -97
4 x 80 m F13    {HIF lag 1} [1] 41.95          1  
4 x 100 m P15 » Green, Philip -93 47.18        2 1  
» Odenman, Gunnar -93
Bäck, Philip -93
» Wulff, Jonathan -94
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2008-09-14 (sö)  | Hanvikens Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11 » Möller, Tim -97 9.50    +1.9   2 Final    
9.34  +2.0 2 1
Roos, Jonathan -97 9.93  +1.9 PB 3 Final
  10.05    +1.9   1 2    
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 9.43  +1.4 1 1 [¤]
9.33  +3.0 1 Final
Jahfel, Nadja -97 9.77  +3.0 4 Final
  9.65    +1.4 PB 2 1    
F10 » Ahlberg, Grete -98 10.78  -1.1 PB 3 1 [¤]
80 m P13   Magnuson, Daniel -95 11.82    -1.7   1 Final    
F13 » Romàn, Linnéa -95 12.40  +0.1 2 Final
F12 » Westerberg, Paulina -96 12.77  +1.6 1 2
  12.76    +0.4 PB 6 Final    
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 12.29  +0.4 2 Final
12.22  +2.7 1 1 [¤]
100 m F14 » Möller, Amelie -94 14.03    -0.7   1 Final   [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13   Magnuson, Daniel -95 11.04    +1.2   1 Final    
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 12.67  +1.9 2 2 [¤]
Längd F14 » Möller, Amelie -94 3.58    +1.6   2 Final   [¤]
Längd (zon) P13   Magnuson, Daniel -95 4.52    -0.5 PB 1 Final    
P11 Agnesjö, Elias -97 3.63  -0.3 PB 4 Final [¤]
» Möller, Tim -97 3.66    -1.1 PB 3 Final    
Roos, Jonathan -97 3.74  -0.4 PB 2 Final
F13 » Romàn, Linnéa -95 3.98  -0.3 1 Final
F12 » Westerberg, Paulina -96 3.86    -0.9   3 Final    
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 3.99  -0.3 PB 1 Final [¤]
Jahfel, Nadja -97 3.82  -0.3 2 Final
F10 » Ahlberg, Grete -98 3.07    0.0 PB 9     [¤]
» Hultström, Emma -98 3.16  0.0 PB 7 Final [¤]
Spjut (400 gr) P11   Agnesjö, Elias -97 23.72      PB 2 Final   [¤]
» Möller, Tim -97 12.61  PB 6 Final
Roos, Jonathan -97 24.12      PB 1 Final    
F12 » Westerberg, Paulina -96 13.70  PB 5 Final
F11 Jahfel, Nadja -97 14.57  PB 5 Final
F10 » Ahlberg, Grete -98 14.87  PB 4 Final [¤]
Boll (300 gr) F10 » Ahlberg, Grete -98 22.70        1 Final   [¤]
» Hultström, Emma -98 17.28  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-09-13/14 (lö-sö)  | Regionsmästerskap, Karlskoga - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13   Avebäck, Freja -95 11.39    +1.5 PB 4 5  
» Breig Lindell, Elin -95 10.79  -0.2 1 2
10.74  0.0 PB 2 Semi-1
  10.82    0.0   4 Final  
Olsson, Alicia -95 11.33  -0.2 4 2
100 m P14 » Wulff, Jonathan -94 12.31    0.0   3 3  
F14 » Schelander, Rebecka -94 13.50  -1.1 2 1
13.49  0.0 5 Semi-2
200 m F13 » Breig Lindell, Elin -95 28.10    0.0   2 2  
300 m P14   Brunnstedt, Anton -94 43.29        5 2  
800 m P14   Strand, Eddie -94 2:15.26        4 2  
F14 Linjo, Sofia -94 2:35.84  5 2
60 m häck (76,2 cm) F13 » Breig Lindell, Elin -95 10.17    0.0   4 1  
10.15  0.0 5 Final
Höjd F14   Gustafsson, Mikaela -94 1.46        9    
F13 Huldin, Louise -95 1.41  9
Stav P14 » Wulff, Jonathan -94 3.47        1 Final  
Längd P14 » Qvarfordt, Mattias -94 4.54    0.0   15    
F14 Gustafsson, Mikaela -94 4.97  0.0 7 Final
» Schelander, Rebecka -94 4.90  +0.1 8 Final
Längd (zon) F13 » Bill, Ellinor -95 4.78    0.0   12    
Tresteg F14   Gustafsson, Mikaela -94 10.47    0.0 PB 3 Final  
Tresteg (zon) F13 » Bill, Ellinor -95 9.91    0.0   9    
Diskus (0,6 kg) P13   Ström, Olle -95 33.79        5 Final  
Spjut (400 gr) P13   Ström, Olle -95 31.77        8 Final  
 2008-09-12/14 (fr-sö)  | Skol SM, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F17   Tengvall, Tove -91 12.60    -1.3   3 Final fr  
12.78  -1.5 2 1 fr
F16 » Alstermark, Linnéa -92 13.12  0.0 4 2 fr
  13.10    +1.0   7 Semi-1 fr  
F15 » Karlsson, Julia -93 13.44  -1.2 5 4 fr
13.82  -1.2 8 Semi-2 fr
400 m F16 » Sabir, Jasmin -92 60.22        5 Final fr  
61.48  5 2 fr
800 m P16 » Bougt, Niklas -92 2:26.46        9 Final fr  
F18 Tolvers, Nathalie -90 2:21.20  PB 4 Final fr
1 500 m P16 » Jonsson, Niklas -92 4:22.43      PB 7 Final fr  
3 000 m P16 » Jonsson, Niklas -92 9:24.56      PB 3 Final fr  
100 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 15.33    -1.0   5 2 fr  
110 m häck (91,4 cm) P17 » Fältström, Love -91 15.13    -1.1   4 Final fr  
» Fältström, Love -91 14.77  +0.5 PB 2 2 fr
300 m häck (84 cm) P17 » Fältström, Love -91 40.09        1 2 fr  
39.15  2 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F18 » Höckerstrand, Sandra -90 46.54      PB 2 Final fr  
Tolvers, Nathalie -90 48.53  PB 6 Final fr
Längd F17   Hultgren, Maria -91 5.02    +0.1 SB 20   fr  
F16 » Retsloff, Frida -92 4.98  +2.6 18 fr
  4.97    +1.5   18   fr  
F15 Kårling Kahn, Anna -93 3.28  -1.0 33 fr
Tresteg P17 » Fältström, Love -91 13.35    +0.9 SB 1 Final fr  
F17 Jakobsson, Ulrika -91 11.45  0.0 PB 1 Final fr
F16 » Sabir, Jasmin -92 10.32  +0.4 4 Final fr
Spjut (600 gr) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 40.64        2 Final fr  
 2008-09-10 (on)  | Spårvägens Säsongsavslutning, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F16 » Sabir, Jasmin -92 13.46    +0.5   1 1    
200 m P16 » Bougt, Niklas -92 27.43    -0.8 PB 6 2    
P13 Almlöf, Andreas -95 28.34  -0.8 7 2
F16 » Retsloff, Frida -92 27.95    0.0   3 1    
» Sabir, Jasmin -92 27.48  0.0 1 1
800 m P17 » Özkan, Selman -91 2:08.03        2 Final    
Höjd F13   Huldin, Louise -95 1.35        5 Final    
 2008-09-10 (on)  | Intern kasttävling, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) M22 » Eklund, Jonathan -88 33.59        1 Final    
» Elgered, Jonas -87 31.35  2 Final
Slägga (7,26 kg) M22 » Eklund, Jonathan -88 25.07      PB 2 Final    
» Elgered, Jonas -87 28.53  SB 1 Final
 2008-09-07 (sö)  | Nordic Baltic U23, Tampere, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m M22   Ekhamre, Thobias -88 1:52.78        3 Final    
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 4:02.45        4 Final    
3 000 m h (91,4 cm) K22 » Östlund, Emmi -88 11:28.58      PB 6 Final    
110 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 diskad          Final    
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 7.13    +0.1   5 Final    
 2008-09-06/07 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F11 » Gustafsson, Linnéa -97 9.39    0.0   2 2  
9.29  0.0 PB 3 Final
F10 » Kapell, Hanna -98 9.91    0.0 PB 2 2  
Kapell, Maja -99 10.61  +0.7 PB 4 2
» Kapell, Tilda -01 11.02  - 3 1
80 m P13   Magnuson, Daniel -95 11.84    +0.1   3 1  
11.67  +1.2 8 Final
P12 » Alenäs, Hans -96 13.36    +1.1   4 2  
F13 Avebäck, Freja -95 11.55  +0.9 1 1
» Bill, Ellinor -95 11.62  +1.1 SB 5 Final
  11.63    +1.1   2 2  
Ferneman, Lisa -95 11.08  +1.1 1 Final
11.08  +1.1 1 2
Olsson, Alicia -95 11.32  +1.1 4 Final
  11.36    +0.5   2 3  
Qvarfordt, Sara -95 12.32  +0.9 7 1
» Sjöberg, Olivia -95 11.88  +0.9 5 1
F12 Henry, Faye -96 12.23    +0.7   6 1  
Skymne, Linnéa -96 11.91  0.0 8 Final
11.85  +1.5 PB 4 2
100 m P19   Jonsson, Jesper -90 11.70    +0.4 PB 2 Final  
11.88  0.0 1 2
F19 Bylund, Jenny -90 13.63  0.0 PB 4 Final
300 m P14   Strand, Eddie -94 41.38      PB 3 2  
800 m P15 » Tholander, Martin -93 2:22.47        2 Final  
P13 Almlöf, Andreas -95 2:41.05  PB 2 Final
F15 Linnhag, Nelly -93 2:41.16        8 Final  
F13 » Breig Lindell, Elin -95 2:49.43  4 Final
F10 Kapell, Maja -99 3:23.58  PB 7 1
Höjd P19   Kallaste, Rain -89 1.64        4 Final  
F13 » Bill, Ellinor -95 1.42  PB 4 Final
Huldin, Louise -95 1.34        7 Final  
» Sjöberg, Olivia -95 1.34  8 Final
F12 Henry, Faye -96 1.20  PB 6 Final
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 1.31  5 Final
Längd F15   Ewertzh, Johanna -93 3.97    -0.3   9    
Längd (zon) P13   Magnuson, Daniel -95 4.37    -   7 Final  
P12 » Alenäs, Hans -96 3.27  - 10
F13 Avebäck, Freja -95 4.11    -0.8   10    
» Bill, Ellinor -95 4.43  -0.4 6 Final
Qvarfordt, Sara -95 3.82  -0.5 16
F12 Henry, Faye -96 3.59    -   11    
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 3.99  - 6 Final
F10 » Kapell, Hanna -98 3.20  - 19
Kapell, Maja -99 2.96    -   14    
» Kapell, Tilda -01 2.91  - 7 Final
Kula (3,0 kg) F15   Ewertzh, Johanna -93 7.80        5 Final  
Kula (2,0 kg) F13   Avebäck, Freja -95 9.86        6 Final  
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 6.26  15
Boll (300 gr) F10 » Kapell, Hanna -98 17.18      PB 15    
5 x 60 m F11 » Agbonkhese, Efe -98 45.49        2 Final  
» Hansson, Pernilla -98
» Åkeson, Magdalena -98
» Kapell, Hanna -98
» Herstedt, Josefin -98
4 x 80 m F13   Avebäck, Freja -95 43.04        1 Final  
Olsson, Alicia -95
Ferneman, Lisa -95
» Breig Lindell, Elin -95
 2008-09-06 (lö)  | SM Halvmarathon, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Gyllenstein, Jan -57 1:35.09  [1]   SB 929 1    
» Lerdahl, Emil -82 1:08.46  PB 10 1
» Svidén, Lars -45 1:34.08  [2] PB 813 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M50
[2] - Klubbrekord i klassen M60
 2008-09-03/04 (on-to)  | Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 80 m P13 » Averin Markström, Simon -95 42.99        3 Final on  
Ewertzh, Jacob -95
Ström, Olle -95
Almlöf, Andreas -95                
Stannow Lind, Erik -95 diskad  Final on
Nilsson, Viktor -96
Magnuson, Daniel -95
Reidefors, Stellan -95                
F13 Avebäck, Freja -95 42.35  1 2 on
Olsson, Alicia -95
Ferneman, Lisa -95
» Breig Lindell, Elin -95                
Avebäck, Freja -95 42.54  1 Final on
Olsson, Alicia -95
Ferneman, Lisa -95
» Breig Lindell, Elin -95                
Ekholm, Ellinor -95 43.45  3 Final on
» Bill, Ellinor -95
Sene, Maie -95
» Sjöberg, Olivia -95                
Ekholm, Ellinor -95 43.56  1 1 on
» Bill, Ellinor -95
Sene, Maie -95
» Sjöberg, Olivia -95                
» Lidbeck, Linnéa -95 45.48  5 Final on
Ödahl, Hedvig -95
» Romàn, Linnéa -95
Qvarfordt, Sara -95                
» Lidbeck, Linnéa -95 45.63  2 2 on
Ödahl, Hedvig -95
» Romàn, Linnéa -95
Qvarfordt, Sara -95                
Skymne, Linnéa -96 diskad  2 on
Henry, Faye -96
Balck, Rebecka -96
» Gustafsson, Linnéa -97
4 x 100 m P19   Vigert, Linus -90 43.27        1 Final on  
» Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Jonsson, Jesper -90                
P15 » Green, Philip -93 diskad  Final on
» Odenman, Gunnar -93
» Braesh-Andersen, Ken -93
» Qvarfordt, Mattias -94                
F17 » Alstermark, Linnéa -92 49.24  1 Final on
Tengvall, Tove -91
» Retsloff, Frida -92
Jakobsson, Ulrika -91                
F15 Kårling Kahn, Anna -93 52.33  4 Final on
» Sandelius, Josefine -94
» Schelander, Rebecka -94
» Karlsson, Julia -93                
Kårling Kahn, Anna -93 52.34  5 Final on
» Sandelius, Josefine -94
» Schelander, Rebecka -94
» Karlsson, Julia -93
Stafett 1 000 m F17 » Alstermark, Linnéa -92 diskad          Final on  
» Retsloff, Frida -92
Gregersdotter, Elsa -92
» Sabir, Jasmin -92
3 x 600 m P13   Almlöf, Andreas -95 5:44.56        7 Final on  
Ewertzh, Jacob -95
Lundström, William -96                
Reidefors, Stellan -95 6:03.75  8 Final on
Lundahl, Joel -96
Sundin, Olle -97                
F13  {HIF lag 1} [1] 6:29.28  1 on
3 x 800 m P17 » Nilsson, Patrik -91 6:25.74        3 Final on  
» Bougt, Niklas -92
» Jonsson, Niklas -92                
P15 » Green, Philip -93 6:55.14  1 Final on
» Braesh-Andersen, Ken -93
Brunnstedt, Anton -94                
F17 Adrianzon, Hilde -92 7:26.31  1 Final on
» Wåhlin, Lova -92
» Sabir, Jasmin -92                
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 7:52.68  2 Final on
Linjo, Sofia -94
» Grönros, Lovisa -93                
» Forss, Emma -94 8:22.75  3 Final on
Linnhag, Nelly -93
Holgersson, Hedvig -94
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2008-08-31 (sö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F13   Avebäck, Freja -95 11.57    +0.9   2 Final    
100 m F16 » Alstermark, Linnéa -92 13.03    -   1 Final    
1 500 m P16 » Jonsson, Niklas -92 4:26.79        1 Final    
Höjd F13   Huldin, Louise -95 1.38        2 Final    
Längd F16 » Alstermark, Linnéa -92 4.26    0.0 SB 1 Final   [¤]
Längd (zon) F10 » Ahlberg, Grete -98 3.12    -   8 Final   [¤]
Kula (2,0 kg) F10 » Ahlberg, Grete -98 6.14        3 Final   [¤]
Slägga (5,0 kg) P17   Odenman, Erik -91 48.22      PB 1 Final    
Spjut (400 gr) F13   Avebäck, Freja -95 20.90      PB 2 Final    
Boll (300 gr) F10 » Ahlberg, Grete -98 24.01      PB 2 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-08-30/31 (lö-sö)  | 6e Internationella Mångkampsträffen, Woerden, NED
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp M22 » Barrefors, Björn -87 7 230    +0.1   8    
100 m 11.28 [799] -0.6 1
Längd 7.12 [842] +1.7 1
Kula (7,26 kg) 12.04 [609] 1
Höjd 1.96 [767] 1
400 m 50.86 [775] PB 1
110 m häck (106,7 cm) 14.57 [902] -0.8 1
Diskus (2,0 kg) 35.32 [570] 1
Stav 4.80 [849] [1] PB 1
Spjut (800 gr) 48.07 [560] 1
1 500 m 5:00.51 [557] 1
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2008-08-30/31 (lö-sö)  | Nordeakampen, Värendsvallen, Växjö - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:12.75      PB   1  
Bäck, Philip -93 2:10.97  PB 1
» Green, Philip -93 2:13.42      PB   1  
» Öberg, Anton -93 2:24.54  PB 1
P14 » Qvarfordt, Mattias -94 2:38.59  PB 1
» Wulff, Jonathan -94 2:22.12          1  
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2:31.44  PB 1
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 3:04.57  PB 1
F14 Ericsson, Sara -94 3:02.84      PB   1  
» Sandelius, Josefine -94 2:50.61  1
» Schelander, Rebecka -94 2:48.46  PB 1
80 m häck (84 cm) P14 » Wulff, Jonathan -94 16.04    +0.8     1  
80 m häck (76,2 cm) F15   Forsbacka Karlsson, Tove -93 13.71    +0.7     1  
F14 Gustafsson, Mikaela -94 14.65  +0.7 PB 1
» Sandelius, Josefine -94 13.70    +0.7 PB   1  
» Schelander, Rebecka -94 13.71  +0.7 PB 1
100 m häck (84 cm) P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 16.52    -0.3 PB   1  
Bäck, Philip -93 15.65  +0.2 PB 1
» Green, Philip -93 15.08    +1.3     1  
» Odenman, Gunnar -93 14.67  +1.3 PB 1
» Öberg, Anton -93 16.72  +0.8 PB 1
Höjd P15   Bäck, Philip -93 1.61      PB   1  
» Green, Philip -93 1.57  1
» Odenman, Gunnar -93 1.69      PB   1  
» Öberg, Anton -93 1.49  1
P14 » Qvarfordt, Mattias -94 1.37  PB 1
» Wulff, Jonathan -94 1.57          1  
F14 Ericsson, Sara -94 1.33  1
Gustafsson, Mikaela -94 1.53  1
» Sandelius, Josefine -94 1.33      PB   1  
» Schelander, Rebecka -94 1.37  PB 1
Längd P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 5.60    +2.2     1  
Bäck, Philip -93 5.63  +1.5 PB 1
» Green, Philip -93 5.49    +0.6     1  
» Odenman, Gunnar -93 5.68  +1.6 1
» Öberg, Anton -93 4.66  +1.8 PB 1
P14 » Qvarfordt, Mattias -94 5.18  +3.3 1
  4.93    +1.6 PB   1  
» Wulff, Jonathan -94 5.26  +1.5 PB 1
5.28  +3.5 1
F15 » Österberg, Sara -93 5.29  +3.1 1
  4.89    +1.4     1  
F14 Ericsson, Sara -94 3.94  0.0 1
Gustafsson, Mikaela -94 4.99  +1.6 PB 1
  5.06    -     1  
» Sandelius, Josefine -94 4.37  +0.9 1
4.42  +3.0 1
» Schelander, Rebecka -94 4.85  +2.5 1
4.82  +0.8 1
Kula (4,0 kg) P15   Bäck, Philip -93 13.14      PB   1  
» Green, Philip -93 10.17  1
» Odenman, Gunnar -93 10.56      PB   1  
» Öberg, Anton -93 8.32  1
P14 » Wulff, Jonathan -94 10.32  PB 1
Kula (3,0 kg) F15   Forsbacka Karlsson, Tove -93 7.73          1  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 7.84  1
F14 Ericsson, Sara -94 7.48          1  
Gustafsson, Mikaela -94 8.99  PB 1
» Sandelius, Josefine -94 7.22  PB 1
» Schelander, Rebecka -94 7.54  1
Spjut (600 gr) P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 27.50      PB   1  
Bäck, Philip -93 41.27  1
» Green, Philip -93 43.55      PB   1  
» Öberg, Anton -93 27.02  1
P14 » Qvarfordt, Mattias -94 20.47  1
» Wulff, Jonathan -94 33.77  1
Spjut (400 gr) F15   Lindberg Oyarzo, Isabel -93 21.11          1  
F14 Ericsson, Sara -94 20.65  PB 1
Gustafsson, Mikaela -94 16.80      PB   1  
» Sandelius, Josefine -94 14.27  1
» Schelander, Rebecka -94 18.07  PB 1
Lag Kraftmätningen P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 13 638p        3    
Bäck, Philip -93
» Green, Philip -93
» Odenman, Gunnar -93
» Qvarfordt, Mattias -94
» Wulff, Jonathan -94
» Öberg, Anton -93                
F15 Ericsson, Sara -94 103.45p  17
Forsbacka Karlsson, Tove -93
Gustafsson, Mikaela -94
Lindberg Oyarzo, Isabel -93
» Sandelius, Josefine -94
» Schelander, Rebecka -94
» Österberg, Sara -93                
X15 » Braesh-Andersen, Ken -93 29 258p  8
Bäck, Philip -93
Ericsson, Sara -94
Forsbacka Karlsson, Tove -93
» Green, Philip -93
Gustafsson, Mikaela -94
Lindberg Oyarzo, Isabel -93
» Odenman, Gunnar -93
» Qvarfordt, Mattias -94
» Sandelius, Josefine -94
» Schelander, Rebecka -94
» Wulff, Jonathan -94
» Öberg, Anton -93
» Österberg, Sara -93
 2008-08-29/30 (fr-lö)  | Finnkampen, Helsingfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 3:55.14        6   fr  
3 000 m h (91,4 cm) MS » Emilsson, Erik -82 8:53.23      PB 4   fr  
Längd P17 » Fältström, Love -91 6.65    +2.1   4   fr  
6.57  +1.6 4 fr
 2008-08-28 (to)  | Vallhamra IP Sävedalen, Vallhamra IP, Sävedalen
  Ingen resultatlista tillgänglig
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.99    -1.9     1    
12.50  -0.4 1
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 7.37    +2.0     1    
 2008-08-26 (ti)  | Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m K22 » Östlund, Emmi -88 6:44.67      PB 18 1    
 2008-08-24 (sö)  | WM Spelen, Mjörnvallen, Alingsås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 24.74    +0.1   3 Final    
 2008-08-23/24 (lö-sö)  | JSM/USM Mångkamp, Fredrikskans, Kalmar - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp M22 » Eklund, Jonathan -88 5 953    -0.3   4    
100 m 11.74 [703] -1.3 4 1
Längd 6.65 [732] +1.2 1 1
Kula (7,26 kg) 10.02 [487] 6 1
Höjd 1.71 [552] 6 1
400 m 52.95 [684] 5 1
110 m häck (106,7 cm) 15.89 [745] -0.7 2 1
Diskus (2,0 kg) 24.31 [354] 6 1
Stav 4.16 [662] 3 1
Spjut (800 gr) 42.29 [475] 6 1
1 500 m 5:00.04 [559]       4 1  
» Elgered, Jonas -87 6 229  -0.3 3
100 m 12.07 [637] -1.3 5 1
Längd 6.43 [682] +1.2 4 1
Kula (7,26 kg) 10.72 [529] 5 1
Höjd 1.74 [577] 5 1
400 m 51.96 [726] PB 3 1
110 m häck (106,7 cm) 17.09 [615] -0.7 6 1
Diskus (2,0 kg) 31.05 [485] 5 1
Stav 4.16 [662] 3 1
Spjut (800 gr) 52.86 [631] 3 1
1 500 m 4:39.28 [685] 1 1
8-kamp P15   Bäck, Philip -93 5 724    -1.0 PB 6    
100 m häck (84 cm) 16.25 [684] -0.1 5 1
Diskus (1,0 kg) 30.91 [604] 8 1
Stav 2.96 [717] 6 1
Spjut (600 gr) 42.30 [731] 4 1
Längd 5.49 [783] -2.0 PB 5 1
Kula (4,0 kg) 11.90 [723] 2 1
Höjd 1.60 [709] 4 1
800 m 2:14.11 [773]       1 1  
» Green, Philip -93 5 780  -1.0 PB 4
100 m häck (84 cm) 15.32 [800] -0.1 3 1
Diskus (1,0 kg) 32.72 [646] PB 6 1
Stav 3.36 [860] 3 1
Spjut (600 gr) 40.64 [699] 6 1
Längd 5.39 [755] -1.9 6 1
Kula (4,0 kg) 10.30 [585] PB 7 1
Höjd 1.60 [709] 6 1
800 m 2:16.41 [726] PB 3 1
7-kamp F19 » Höckerstrand, Sandra -90 4 446    -0.1   4    
100 m häck (84 cm) 16.02 [712] -0.4 8 1
Höjd 1.52 [644] 6 1
Kula (4,0 kg) 11.02 [596] 2 1
200 m 27.48 [672] -0.7 4 2
Längd 5.12 [592] +0.9 5 1
Spjut (600 gr) 36.48 [600] 3 1
800 m 2:35.14 [630] 5 1
 2008-08-23/24 (lö-sö)  | Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede IP, Enskede - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13   Almlöf, Andreas -95 11.35    +0.8 PB 5 3  
Magnuson, Daniel -95 11.92  -0.4 5 2
Reidefors, Stellan -95 11.81    +0.1 PB 4 1  
P12 Grönlund, Artur -96 12.48  -0.3 4 3
Nilsson, Viktor -96 11.69  -1.1 3 Final
  11.62    -1.7 PB 2 2  
F13 » Bill, Ellinor -95 11.75  -0.1 SB 3 3
» Breig Lindell, Elin -95 11.16  -0.3 2 2
  10.95    -0.1   2 Final  
Ferneman, Lisa -95 10.95  -0.1 1 Final
11.05  -0.3 1 2
Olsson, Alicia -95 11.41  +1.4 3 1
  11.43    -0.1   6 Final  
Qvarfordt, Sara -95 12.22  +1.4 7 1
» Romàn, Linnéa -95 12.16  +1.4 PB 6 1
F12 Altrov Berg, Vera -96 11.64    -1.1   1 1  
Henry, Faye -96 12.20  +1.5 PB 3 4
12.35  -1.5 7 Final
Skymne, Linnéa -96 12.37    +0.1   4 2  
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 12.24  +0.2 PB 2 3
100 m P14   Brunnstedt, Anton -94 12.88    +1.6 PB 2 2  
12.99  -1.1 4 Final
» Qvarfordt, Mattias -94 12.76  -1.1 2 Final
  13.61    -1.0   3 1  
F14 » Möller, Amelie -94 13.97  +0.5 7 Final
14.11  -0.2 4 2
» Sandelius, Josefine -94 13.96  +0.5 6 Final
  13.93    +0.3   4 1  
» Schelander, Rebecka -94 13.57  +0.3 1 1
13.47  +0.5 4 Final
200 m P13   Almlöf, Andreas -95 28.13    -0.3   3 2  
Ewertzh, Jacob -95 28.57  -0.3 PB 2 1
P12 Bergman, Jakob -96 37.82    -3.8 PB 4 2  
» Rosenberg, Viktor -96 32.42  -1.9 PB 5 3
F13 » Breig Lindell, Elin -95 27.65  -1.2 1 2
Ferneman, Lisa -95 28.24    -1.2 PB 2 2  
Olsson, Alicia -95 29.04  -1.2 4 2
F12 » Asplund, Felicia -96 35.03  -1.5 PB 5 2
Skymne, Linnéa -96 30.92    -1.2 PB 3 4  
Svensson, Emma -96 32.23  -1.5 PB 4 1
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 32.49  -1.8 PB 3 3
300 m P14   Brunnstedt, Anton -94 43.11        3 Final  
F14 » Sandelius, Josefine -94 46.86  2 1
600 m P12   Nilsson, Viktor -96 1:52.54      PB 4 Final  
800 m P14   Strand, Eddie -94 2:16.59        3 Final  
F14 » Forss, Emma -94 brutit  Final
Linjo, Sofia -94 2:36.37  3 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Ewertzh, Jacob -95 10.81    0.0 PB 6 Final  
10.96  +0.8 5 1
Magnuson, Daniel -95 11.16    +1.5   3 2  
Ström, Olle -95 10.27  0.0 4 Final
10.10  +1.5 PB 2 2
P12 » Alenäs, Hans -96 13.76    +3.1   6 1  
F13 » Breig Lindell, Elin -95 10.10  0.0 2 Final
10.17  +1.4 1 1
Ferneman, Lisa -95 10.02  0.0 1 Final
  10.25    +1.5   1 2  
» Sjöberg, Olivia -95 11.41  +1.4 PB 5 1
F12 » Asplund, Felicia -96 13.54  -0.4 6 1
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 11.67  -0.4 PB 3 1
brutit  Final
300 m häck (76,2 cm) P14 » Qvarfordt, Mattias -94 51.84      PB 2 Final  
Höjd P13   Ström, Olle -95 1.52        4 Final  
F14 Ericsson, Sara -94 1.39  4 Final
» Sandelius, Josefine -94 1.29      PB 8 Final  
F13 » Bill, Ellinor -95 1.37  6 Final
» Breig Lindell, Elin -95 1.34  7 Final
Huldin, Louise -95 1.37        3 Final  
» Sjöberg, Olivia -95 1.37  5 Final
F12 Henry, Faye -96 1.14  10
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 1.34  PB 4 Final
Stav P14 » Wulff, Jonathan -94 3.46        1 1  
Längd P14 » Qvarfordt, Mattias -94 4.87    -0.6   3 Final  
F14 Ericsson, Sara -94 3.99  -0.8 10
» Möller, Amelie -94 4.06    -1.5 PB 9    
» Sandelius, Josefine -94 4.31  +0.6 7 Final
» Schelander, Rebecka -94 4.88  -0.5 2 Final
Längd (zon) P13   Almlöf, Andreas -95 4.57    -0.5 PB 10    
Magnuson, Daniel -95 4.14  -0.1 12
Reidefors, Stellan -95 4.41    +0.9 PB 11    
P12 » Alenäs, Hans -96 3.46  - 18
» Rosenberg, Viktor -96 3.63  - 17
F13 » Bill, Ellinor -95 4.86    0.0 PB 1 Final  
Qvarfordt, Sara -95 4.11  +0.7 12
» Romàn, Linnéa -95 4.26  -0.1 PB 8 Final
» Sjöberg, Olivia -95 4.10    -1.4 PB 13    
Tapper, Fanny -95 3.86  -2.0 PB 19
F12 » Asplund, Felicia -96 3.69  - 20
Henry, Faye -96 3.70    -   18    
Svensson, Emma -96 3.70  - 19
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 4.05  - 12
Tresteg F14 » Möller, Amelie -94 8.83    +1.4 PB 6 Final  
» Sandelius, Josefine -94 8.91  +1.4 PB 5 Final
Tresteg (zon) P13   Reidefors, Stellan -95 9.26    -1.4 PB 4 Final  
F13 Avebäck, Freja -95 9.01  -0.9 PB 11
» Bill, Ellinor -95 10.26    -1.4 PB 1 Final  
Huldin, Louise -95 9.07  -1.7 PB 10
Qvarfordt, Sara -95 9.17  -0.8 PB 8 Final
» Romàn, Linnéa -95 9.18  -0.6 PB 7 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Alenäs, Hans -96 6.45      PB 10    
Bergman, Jakob -96 5.36  PB 12
» Persson, Manne -96 7.07      PB 7 Final  
F14 Ericsson, Sara -94 7.82  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F13   Tapper, Fanny -95 8.95        6 Final  
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 7.48  PB 7 Final
Diskus (0,6 kg) P13   Ström, Olle -95 34.55      PB 3 Final  
Spjut (400 gr) P13   Ewertzh, Jacob -95 28.73      PB 10    
Ström, Olle -95 37.86  PB 2 Final
F14 Ericsson, Sara -94 18.40      PB 8 Final  
» Sandelius, Josefine -94 18.90  PB 7 Final
F13 Avebäck, Freja -95 19.59  PB 9
Qvarfordt, Sara -95 16.15      PB 10    
Tapper, Fanny -95 23.81  PB 5 Final
Boll (300 gr) F12   Johnsson, Sofia -96 34.71      PB 2 Final  
 2008-08-23 (lö)  | Road to London 2012, Vallhamra IP, Sävedalen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.50    -0.4   3 2    
12.99  -1.9 6 Final
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:51.78        3 Final    
M22 Ekhamre, Thobias -88 1:51.60  2 Final
3 000 m h (91,4 cm) MS » Emilsson, Erik -82 8:58.57        1 Final    
110 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 brutit          Final    
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 7.37    +2.0 PB 4 Final    
 2008-08-23 (lö)  | Midnattsloppet, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Hägglund, Kjell -53 59.53        2874 1    
Jensen, Magnus -84 31.57  8 1
 2008-08-21 (to)  | Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F10 » Berghäll, Emily -98 10.82    +0.4 PB 7 1    
80 m F13   Avebäck, Freja -95 11.65    +1.4   5 Final    
11.49  +1.9 2 3
» Breig Lindell, Elin -95 11.04  +1.4 1 Final
  10.96    +0.8   1 2    
Ferneman, Lisa -95 11.24  +0.8 2 2
Olsson, Alicia -95 11.46  +1.9 1 3
  11.42    +1.4   2 Final    
» Sjöberg, Olivia -95 11.75  +0.8 3 2
11.90  +1.4 6 Final
100 m F19   Bylund, Jenny -90 13.86    -   7 Final    
Forsell, Emilia -90 13.50  - 6 Final
Hampton, Nikole -90 14.33    -   8 Final    
» Höckerstrand, Sandra -90 13.32  - 4 Final
F17 Jakobsson, Ulrika -91 13.04  +1.6 3 Final
  13.10    +1.8   2 3    
Niväng, Sofie -91 15.19  +0.8 SB 6 2
Tengvall, Tove -91 12.46  +1.6 PB 1 Final
  12.62    +0.9   1 1    
F16 » Alstermark, Linnéa -92 12.95  +1.6 SB 2 Final
13.08  +1.8 1 3
Gregersdotter, Elsa -92 13.93    +0.9 SB 4 1    
Gren, Lilian -92 13.21  +0.8 2 2
» Retsloff, Frida -92 13.35  +1.8 3 3
» Sabir, Jasmin -92 13.27  +0.8 3 2
  13.17    +1.6 SB 5 Final    
F15 Lindberg Oyarzo, Isabel -93 15.51  +0.4 7 2
Paulsson, Frida -93 14.12  +0.4 2 2
  14.09    -0.3 PB 6 Final    
F14 » Möller, Amelie -94 14.40  +0.4 5 2
800 m F19 » Larsson, Louise -90 2:49.79      PB 1 Final    
F16 Adrianzon, Hilde -92 2:31.95  6 Final
» Wåhlin, Lova -92 2:23.24        2 Final    
F14 Linjo, Sofia -94 2:34.41  4 Final
300 m häck (76,2 cm) F16 » Sabir, Jasmin -92 46.37        2 Final    
F14 » Forss, Emma -94 54.43  6 Final
Längd F19   Forsell, Emilia -90 4.75    -   1 Final    
Hampton, Nikole -90 4.42  - 3 Final
F17 Hultgren, Maria -91 4.79    -   5 Final    
F16 Gren, Lilian -92 5.05  - 2 Final
» Retsloff, Frida -92 5.19  - 1 Final
Längd (zon) F13   Avebäck, Freja -95 4.37    -   5 Final    
» Breig Lindell, Elin -95 4.53  - 2 Final
F10 » Ahlberg, Grete -98 3.21    -   14      
» Berghäll, Emily -98 3.18  - 15
 2008-08-20 (on)  | Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Andersson, David -85 11.31    +0.9   5 1    
200 m MS » Andersson, David -85 23.01    0.0   4 1    
3 000 m P16   Kollberg, Christian -91 10:00.85      PB 6 2   [¤]
Refors, Michael -91 10:35.73  SB 8 2
Längd MS » Andersson, David -85 5.91    +0.4 SB 4 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-08-17 (sö)  | Lag USM, Källbrinks IP, Huddinge - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F17   Tengvall, Tove -91 12.82    -1.5   4 3    
200 m P16   Wedberg, Henrik -92 23.99    -2.9   3 2    
400 m F16 » Sabir, Jasmin -92 60.71        5 3    
800 m P17 » Nilsson, Patrik -91 2:04.53        6 1    
3 000 m F16   Adrianzon, Hilde -92 12:24.61      PB 11 Final    
2 000 m h (91,4 cm) P16 » Jonsson, Niklas -92 6:57.79        5 2    
100 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 15.20    -2.5   3 3    
110 m häck (91,4 cm) P17 » Fältström, Love -91 15.04    -2.2   1 3    
Höjd F17   Söderström, Anna -91 1.41      SB 16      
Stav P15 » Green, Philip -93 ej res          1    
Längd P17 » Fältström, Love -91 6.49    +0.9   2 Final    
Tresteg F16 » Sabir, Jasmin -92 10.16    +0.9   11      
Kula (5,0 kg) P17   Odenman, Erik -91 12.72      PB 5 Final    
Diskus (1,0 kg) F17 » Almström, Elina -91 19.58      PB 16      
Slägga (5,0 kg) P17   Odenman, Erik -91 41.89        5 Final    
Spjut (600 gr) F17   Nordgren, Ellen -91 27.70      PB 12      
4 x 100 m P17 » Braesh-Andersen, Ken -93 45.65        2 2    
» Fältström, Love -91
Wedberg, Henrik -92
Löfstrand, Christian -91                
F17 » Alstermark, Linnéa -92 50.05  1 2
Tengvall, Tove -91
» Retsloff, Frida -92
Jakobsson, Ulrika -91
 2008-08-16 (lö)  | Nordisk Juniorlandskamp, Fana NOR - NM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.42    -1.2   5 Final    
4 x 100 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 46.85  [1]     3      
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2008-08-16 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Jensen, Magnus -84 32.10        16      
» Kanmert Gustafsson, Oskar -84 34.19  31
» Lerdahl, Emil -82 32.48        20      
Norberg, Daniel -78 37.50  122
 2008-08-12/13 (ti-on)  | Fredrikshofspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Breig Lindell, Elin -95 11.15    -1.0   1 Final ti  
100 m P19   Kallaste, Rain -89 13.23    +0.4   5 C-final ti  
F16 » Alstermark, Linnéa -92 13.10  +0.6 1 Final ti
200 m F16   Gren, Lilian -92 27.20    +1.0   1 Final ti  
F13 » Breig Lindell, Elin -95 27.64  +2.5 1 Final ti
400 m P19   Jonsson, Jesper -90 51.57        1 B-final ti  
800 m P14   Strand, Eddie -94 2:13.10        4 Final ti  
F14 Linjo, Sofia -94 2:34.32  3 Final ti
5 000 m MS   Jensen, Magnus -84 14:52.26      PB 2 Final ti  
Höjd P19   Kallaste, Rain -89 1.74      PB 2 Final ti  
F13 » Breig Lindell, Elin -95 1.37  4 Final ti
Huldin, Louise -95 1.31  5 Final ti
Längd F16   Gren, Lilian -92 4.96    +1.2 PB 2 Final ti  
 2008-08-08/10 (fr-sö)  | USM, Tibblevallen, Täby - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m F16   Gren, Lilian -92 27.08    0.0   3 5 fr  
» Retsloff, Frida -92 27.43  0.0 5 4 fr
300 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 39.70      PB 4 3 fr  
F15 » Karlsson, Julia -93 43.13  5 Semi-2 fr
43.55  3 2 fr
400 m F16   Gregersdotter, Elsa -92 62.32        4 2 fr  
800 m P16 » Bougt, Niklas -92 2:12.77      PB 7 Final fr  
P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:13.94  PB 7 3 fr
F16 Adrianzon, Hilde -92 2:34.31        7 1 fr  
» Wåhlin, Lova -92 2:24.71  5 2 fr
3 000 m P16 » Jonsson, Niklas -92 9:39.68        10   fr  
2 000 m h (91,4 cm) P16 » Jonsson, Niklas -92 6:45.18      PB 6 Final fr  
100 m häck (84 cm) P15 » Green, Philip -93 15.95    -0.5   6 3 fr  
» Odenman, Gunnar -93 15.38  -0.5 5 3 fr
300 m häck (76,2 cm) P15   Bäck, Philip -93 43.88        6 2 fr  
F16 » Sabir, Jasmin -92 45.54  1 1 fr
45.44  3 Final fr
Stav P15 » Green, Philip -93 3.53      PB 5 Final fr  
Längd P15 » Green, Philip -93 5.26    -0.6   21 Försök fr  
» Odenman, Gunnar -93 5.58  +2.4 7 Final fr
5.53  +1.4 7 Final fr
  5.62    -0.7   10 Försök fr  
F16 » Retsloff, Frida -92 5.08  +1.2 17 fr
Tresteg P15 » Green, Philip -93 11.76    +1.4 PB 10   fr  
» Odenman, Gunnar -93 12.48  +4.0 5 Final fr
  12.11    +1.9 PB 5 Final fr  
F16 » Sabir, Jasmin -92 11.29  - 7 Final fr
Diskus (1,0 kg) P15   Bäck, Philip -93 40.90      PB 8 Final fr  
Spjut (600 gr) P15   Bäck, Philip -93 44.74      PB 9   fr  
 2008-08-08/10 (fr-sö)  | JSM, Sportcentrum, Norrtälje - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22 » Barrefors, Björn -87 11.27    +1.4   4 3 fr  
Nordström, Erik -86 11.08  +1.2 4 Final fr
  11.02    +1.7   1 2 fr  
P19 Vigert, Linus -90 11.62  +2.6 6 1 fr
F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.01  +2.1 2 Final fr
  12.06    +1.5 PB 1 1 fr  
F17 Tengvall, Tove -91 12.63  +2.0 4 1 fr
200 m P19   Vadström Björk, André -90 23.40    0.0   3 1 fr  
F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 24.80  -0.3 4 Final fr
  25.15    0.0   1 2 fr  
Tolvers, Nathalie -90 27.65  -1.7 6 3 fr
400 m P19   Jonsson, Jesper -90 53.08        6 Final fr  
51.14  PB 2 1 fr
Vadström Björk, André -90 52.02        4 3 fr  
F19 Tolvers, Nathalie -90 62.10  5 2 fr
800 m M22   Ekhamre, Thobias -88 1:56.48        1 3 fr  
1:53.51  2 Final fr
Kahlström, André -88 1:57.18  2 1 fr
  1:54.57        3 Final fr  
P17 » Nilsson, Patrik -91 2:03.71  5 2 fr
» Özkan, Selman -91 2:03.13  PB 4 3 fr
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 3:56.55        2 Final fr  
3 000 m K22 » Östlund, Emmi -88 10:58.53      SB 7 Final fr  
5 000 m K22 » Östlund, Emmi -88 18:25.48      PB 7 Final fr  
2 000 m h (91,4 cm) P17 » Nilsson, Patrik -91 6:43.63        4 Final fr  
2 000 m h (76,2 cm) K22 » Östlund, Emmi -88 7:21.86        2 Final fr  
100 m häck (84 cm) F19 » Dedrickson M, Fatima -89 15.11    -2.0   3 2 fr  
15.05  +1.9 6 Final fr
100 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 15.09    -0.6   4 1 fr  
15.08  -1.9 7 Final fr
110 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 14.50    +1.1   1 Final fr  
» Eklund, Jonathan -88 15.25  +1.1 PB 5 Final fr
» Elgered, Jonas -87 16.59  +1.1 7 Final fr
300 m häck (84 cm) P17 » Fältström, Love -91 38.96        3 Final fr  
39.57  2 2 fr
400 m häck (91,4 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 57.01        1 2 fr  
54.87  PB 2 Final fr
Höjd M22 » Barrefors, Björn -87 1.93        4 Final fr  
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.46        4 Final fr  
» Elgered, Jonas -87 4.04  5 Final fr
Längd M22 » Eklund, Jonathan -88 6.52    -0.2   9   fr  
» Elgered, Jonas -87 6.37  +0.6 12 Final fr
P17 » Fältström, Love -91 6.53  -2.9 3 Försök fr
» Fältström, Love -91 6.88    -1.7 PB 3 Final fr  
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 5.28  +0.3 8 Final fr
5.06  +0.5 11 Försök fr
Tresteg F17   Jakobsson, Ulrika -91 11.36    +1.7 PB 3 Final fr  
Kula (4,0 kg) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 11.47  [1]   PB 7 Final fr  
Slägga (5,0 kg) P17   Odenman, Erik -91 42.79        11 Final fr  
Slägga (4,0 kg) F17 » Almström, Elina -91 39.17        7 Final fr  
Spjut (800 gr) M22 » Elgered, Jonas -87 53.84        6 Final fr  
P19 » Backlund, Esbjörn -89 53.74  8 Final fr
Spjut (600 gr) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 41.16        4 Final fr  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
 2008-08-09 (lö)  | Nynässpelen, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11 » Gustafsson, Linnéa -97 9.77    +0.2 PB 1 3    
80 m F13   Qvarfordt, Sara -95 12.21    +0.8 PB 4 3    
» Romàn, Linnéa -95 12.23  0.0 PB 3 4
F12 Skymne, Linnéa -96 12.07  0.0 PB 2 4
600 m F13   Qvarfordt, Sara -95 2:10.41      PB 4 Final    
Höjd F14   Gustafsson, Mikaela -94 1.53        3 Final    
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 1.24  PB 3 Final
F10 » Ahlberg, Grete -98 1.00      PB 16      
» Hultström, Emma -98 1.05  11
Längd P14 » Qvarfordt, Mattias -94 4.82    -   2 Pool B    
F14 Gustafsson, Mikaela -94 4.91  - 1 Pool B
Längd (zon) F13   Qvarfordt, Sara -95 3.87    -   13 Pool A    
» Romàn, Linnéa -95 4.01  - 10 Pool A
F11 » Gustafsson, Linnéa -97 3.59    -   10 Pool A    
F10 » Ahlberg, Grete -98 3.25  - 18 Pool A
» Hultström, Emma -98 3.21  - 19 Pool A
» Hultström, Vilma -00 3.20  - 19
Kula (7,26 kg) MS » Backlund, Esbjörn -89 10.57      PB 2 Final    
Kula (2,0 kg) F11 » Gustafsson, Linnéa -97 7.05      PB 4 Final    
F10 » Ahlberg, Grete -98 6.17  PB 10
» Hultström, Emma -98 5.10  PB 18
 2008-08-03 (sö)  | Flying Meatball, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P19   Jonsson, Jesper -90 11.77    +1.3   4 1    
Kallaste, Rain -89 13.05  +3.8 3 Final
  13.12    +1.3 PB 5 1    
Vigert, Linus -90 11.51  +1.3 2 1
P17 » Fältström, Love -91 11.22  +1.3 PB 1 1
  11.14    +3.8   1 Final    
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 13.13  +3.0 4 1
F17 Jakobsson, Ulrika -91 12.87  +3.0 2 1
  12.91    +1.9 PB 2 Final    
Tengvall, Tove -91 12.63  +1.9 PB 2 Final
12.53  +3.0 1 1
F16 » Alstermark, Linnéa -92 13.09  +1.9 SB 3 Final
13.08  +3.0 3 1
200 m P19   Jonsson, Jesper -90 23.25    +1.7 PB 2 Final    
Vadström Björk, André -90 23.22  +1.7 1 Final
Vigert, Linus -90 24.07    +1.7   3 Final    
F19 Tolvers, Nathalie -90 27.10  +1.3 3 Final
F17 Tengvall, Tove -91 25.90  +1.3 PB 1 Final
F16 Gren, Lilian -92 26.85    +1.3   2 Final    
» Retsloff, Frida -92 27.54  +1.3 4 Final
» Wåhlin, Lova -92 28.62  +1.3 PB 5 Final
800 m P16 » Bougt, Niklas -92 2:18.75        2 Final    
» Jonsson, Niklas -92 2:09.92  1 Final
F16 » Wåhlin, Lova -92 2:28.20  2 Final
300 m häck (84 cm) P17 » Fältström, Love -91 38.73      PB 1 Final    
300 m häck (76,2 cm) F16 » Sabir, Jasmin -92 46.32        1 Final    
Längd F19 » Höckerstrand, Sandra -90 5.34    +0.6 PB 1 Final    
F17 Hultgren, Maria -91 4.94  +1.7 SB 4 Final
F16 Gren, Lilian -92 4.79  +0.6 SB 2 Final
  5.23    +2.8   2 Final    
» Retsloff, Frida -92 4.94  +1.8 3 Final
5.06  +2.7 3 Final
Tresteg F17   Jakobsson, Ulrika -91 11.15    +1.2 PB 1 Final    
F16 » Sabir, Jasmin -92 11.15  +1.3 2 Final
 2008-08-01/03 (fr-sö)  | SM, Arosvallen, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Andersson, David -85 11.05    +3.0   6 3 fr  
400 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.66        6 Final fr  
» Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.19  SB 2 1 fr
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:51.71        3 1 fr  
1:51.38  6 Final fr
» Löfwing, Joakim -84 1:51.45  SB 1 1 fr
  1:51.48        7 Final fr  
Synnerman, Per -71 1:53.39  [1] SB 3 3 fr
M22 Ekhamre, Thobias -88 1:51.17  5 Final fr
  1:51.04      PB 2 4 fr  
Kahlström, André -88 1:53.00  PB 5 2 fr
1 500 m MS   Synnerman, Per -71 3:56.18      SB 7 1 fr  
brutit  Final fr
Walleräng, Olle -85 3:55.63  1 1 fr
3:46.96  1 Final fr
100 m häck (84 cm) F19 » Dedrickson M, Fatima -89 14.92    -0.8   3 1 fr  
14.93  0.0 6 Final fr
110 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 14.37  [2] +1.6 PB 4 Final fr  
14.31  +2.8 1 1 fr
» Eklund, Jonathan -88 15.33  +1.1 6 2 fr
Höjd M22 » Barrefors, Björn -87 1.94        12 Final fr  
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 7.36    +1.7 PB 5 Final fr  
7.02  +1.9 7 Försök fr
» Eklund, Jonathan -88 6.66    -0.2 SB 16 Försök fr  
Nordström, Erik -86 7.39  +2.2 4 Final fr
7.17  +0.8 4 Försök fr
7.36  +1.9 SB 4 Final fr
Tresteg M22   Nordström, Erik -86 15.20    +0.2 PB 5 Final fr  
Spjut (600 gr) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 40.12        8 Final fr  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M35
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
 2008-07-28 (må)  | Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.17    +1.8   5 B-final    
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:52.35        3 B-final    
» Löfwing, Joakim -84 1:52.83  SB 5 B-final
Synnerman, Per -71 1:54.51      SB 3 C-final    
M22 Ekhamre, Thobias -88 1:52.56  4 B-final
100 m häck (84 cm) F19 » Dedrickson M, Fatima -89 14.99    -   4 B-final    
110 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 14.68    +1.8   4 B-final    
Längd M22 » Barrefors, Björn -87 7.34    +2.0 PB 6 Final    
 2008-07-22/24 (ti-to)  | DN galan + DN Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Averin Markström, Simon -95 11.53    +1.4 PB 6 2 ti  
F13 Avebäck, Freja -95 11.66  -0.7 5 5 ti
» Bill, Ellinor -95 11.81    +0.9   4 1 ti  
» Breig Lindell, Elin -95 11.03  +1.7 8 Final ti
10.96  +0.9 2 1 ti
Ferneman, Lisa -95 11.05    -0.3   3 2 ti  
Qvarfordt, Sara -95 12.24  +1.0 PB 6 6 ti
100 m P19   Jonsson, Jesper -90 11.71    +0.8 PB 4 3 ti  
Vadström Björk, André -90 11.80  -0.9 8 Final ti
  11.62    +0.8 PB 3 3 ti  
Vigert, Linus -90 11.71  +0.4 3 1 ti
P16 Wedberg, Henrik -92 11.62  -0.3 5 Final ti
  11.59    -0.2 PB 1 3 ti  
P15 » Öberg, Anton -93 13.33  -0.3 PB 6 3 ti [¤]
P14 » Qvarfordt, Mattias -94 12.59  +1.3 5 2 ti
» Wulff, Jonathan -94 12.37  +1.9 3 3 ti
  12.28    +1.0 PB 4 Final ti  
F19 Bylund, Jenny -90 13.77  0.0 SB 6 2 ti
F17 Jakobsson, Ulrika -91 13.22  -1.3 3 3 ti
  13.16    0.0 SB 8 Final ti  
Tengvall, Tove -91 12.87  -0.1 SB 2 1 ti
12.97  0.0 6 Final ti
F16 » Alstermark, Linnéa -92 13.30    -0.2 SB 5 2 ti  
Gren, Lilian -92 13.21  -0.5 SB 4 4 ti
» Retsloff, Frida -92 13.38  -0.2 6 2 ti
F15 » Karlsson, Julia -93 13.45    -0.6   4 1 ti  
» Österberg, Sara -93 12.77  -0.6 1 1 ti
12.68  +0.2 5 Final ti
F14 » Möller, Amelie -94 14.09    +1.2   5 2 ti  
» Schelander, Rebecka -94 13.33  +1.5 3 1 ti
200 m P19   Jonsson, Jesper -90 23.74    -   4 Final ti  
23.55  -0.5 2 1 ti
Vigert, Linus -90 23.98  -0.5 3 1 ti
  23.92    -   5 Final ti  
P16 Wedberg, Henrik -92 23.39  +0.3 2 1 ti
23.40  +0.2 3 Final ti
F19 Tolvers, Nathalie -90 27.06  +0.1 4 Final ti
  27.01    +0.2   1 2 ti  
F17 Tengvall, Tove -91 26.26  +1.1 6 Final ti
26.10  -1.3 PB 1 2 ti
F16 Gregersdotter, Elsa -92 28.28    +0.4   6 1 ti  
Gren, Lilian -92 26.82  -0.3 4 4 ti
Gustafsson, Stephanie -92 30.87  +1.7 PB 6 2 ti
300 m P15   Vigert, Tobias -93 42.71      PB 5 2 ti  
F15 » Karlsson, Julia -93 42.52  PB 5 Final ti
F14 » Möller, Amelie -94 46.66  PB 6 C-final ti
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 50.14      SB 7 Final ti  
600 m P13   Almlöf, Andreas -95 1:48.44      PB 9 Final ti  
800 m MS » Löfwing, Joakim -84 1:53.21      SB 6 2 ti  
P17 » Nilsson, Patrik -91 2:04.63  9 2 ti
P16 » Bougt, Niklas -92 2:16.11        8 Final ti  
» Jonsson, Niklas -92 2:09.37  PB 5 Final ti
P14 Strand, Eddie -94 2:12.27  PB 4 Final ti
F16 Adrianzon, Hilde -92 2:31.32        3 B-final ti  
» Wåhlin, Lova -92 2:23.41  5 Final ti
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 3:52.81      SB 4 Final ti  
P16 » Jonsson, Niklas -92 4:24.80  PB 8 Final ti
F16 » Wåhlin, Lova -92 5:17.82  PB 5 Final ti
60 m häck (76,2 cm) F13 » Bill, Ellinor -95 10.35    +1.1   2 3 ti  
» Breig Lindell, Elin -95 10.01  +0.8 5 Final ti
  9.99    -0.2 PB 2 1 ti  
Ferneman, Lisa -95 10.08  +1.1 2 2 ti
9.91  +0.8 3 Final ti
100 m häck (84 cm) P15 » Odenman, Gunnar -93 15.15    -0.5   6 2 ti  
15.07  +1.0 PB 5 Final ti
100 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 14.93    +0.1   5 Final ti  
14.75  +1.5 PB 3 1 ti
300 m häck (84 cm) P17 » Fältström, Love -91 39.24      PB 3 Final ti  
300 m häck (76,2 cm) P16 » Bougt, Niklas -92 46.03      PB 4 B-final ti  
P15 » Odenman, Gunnar -93 44.03  5 Final ti
F16 » Sabir, Jasmin -92 45.36  PB 3 Final ti
Höjd P17   Odenman, Erik -91 1.72        4 Final ti  
P15 » Odenman, Gunnar -93 1.63  13 ti
» Öberg, Anton -93 1.45        16   ti [¤]
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 1.59  PB 2 Final ti
F13 » Bill, Ellinor -95 1.39  15 ti
» Breig Lindell, Elin -95 1.45      PB 9   ti  
Huldin, Louise -95 1.42  11 ti
Stav P14 » Wulff, Jonathan -94 3.29        4 Final ti  
Längd P17 » Fältström, Love -91 6.74    -0.3   1 Final ti  
P15 » Odenman, Gunnar -93 5.87  +0.8 PB 4 Final ti
» Öberg, Anton -93 4.60    -0.9 PB 16   ti [¤]
P14 » Qvarfordt, Mattias -94 4.79  -0.9 13 ti
F19 Forsell, Emilia -90 4.97  -0.8 PB 4 Final ti
» Höckerstrand, Sandra -90 5.23    -1.0 SB 3 Final ti  
F17 Hultgren, Maria -91 4.92  -1.0 SB 8 Final ti
F16 » Retsloff, Frida -92 5.12  +0.3 8 Final ti
» Sabir, Jasmin -92 4.74    +1.5 SB 15   ti  
F15 Kårling Kahn, Anna -93 4.11  +0.8 SB 31 ti
» Österberg, Sara -93 5.22  +0.3 PB 6 Final ti
F14 » Möller, Amelie -94 3.88    +1.4   30   ti  
» Schelander, Rebecka -94 5.14  +1.5 PB 7 Final ti
Längd (zon) F13   Avebäck, Freja -95 4.32    +0.4 PB 24   ti [¤]
» Bill, Ellinor -95 4.69  +0.4 PB 12 ti
» Breig Lindell, Elin -95 4.55    +0.7 PB 18   ti  
Ferneman, Lisa -95 4.44  -0.5 20 ti
Qvarfordt, Sara -95 4.16  +1.2 PB 31 ti
Kula (5,0 kg) P17   Odenman, Erik -91 10.83          1 ti  
Kula (4,0 kg) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 11.15  [2]   PB 1 Final ti  
Kula (3,0 kg) F15   Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.24        6 Final ti [¤]
Kula (2,0 kg) F13   Avebäck, Freja -95 9.94      PB 11   ti  
Spjut (800 gr) P19 » Backlund, Esbjörn -89 55.16        2 Final ti  
Spjut (600 gr) P15 » Öberg, Anton -93 23.94        16   ti [¤]
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 41.75  3 Final ti
Spjut (400 gr) F15   Lindberg Oyarzo, Isabel -93 22.60        13   ti  
Stafett 1 000 m F15    {HIF lag 1} [3] 2:25.86        2 1 ti  
F13  {HIF lag 1} [3] 2:40.18  2 1 ti
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F18
[3] - Lagets deltagare är okända
 2008-07-20 (sö)  | Heusden-Zolder BEL, Heusden-Zolder, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:51.15      SB 8 C-final    
1 500 m MS   Walleräng, Olle -85 3:46.57        4 C-final    
 2008-07-18/20 (fr-sö)  | Mångkamps SM, Finnvedsvallen Värnamo, Värnamo - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp M22 » Barrefors, Björn -87 7 364    0.0   1    
100 m 11.44 [765] -2.9 1 fr
Längd 7.40 [910] +4.4 1 fr
Kula (7,26 kg) 12.66 [647] 1 fr
Höjd 2.01 [813] 1 fr
400 m 51.12 [764] 1 fr
110 m häck (106,7 cm) 14.86 [867] -1.4 1
Diskus (2,0 kg) 35.37 [571] 1
Stav 4.60 [790] 1
Spjut (800 gr) 50.86 [601] SB 1
1 500 m 4:47.07 [636]     SB   1  
» Eklund, Jonathan -88 6 357  0.0 PB 10
100 m 11.86 [679] -1.6 1 fr
Längd 6.70 [743] +2.6 1 fr
Kula (7,26 kg) 10.16 [495] 1 fr
Höjd 1.77 [602] SB 1 fr
400 m 52.48 [704] PB 1 fr
110 m häck (106,7 cm) 15.76 [760] -0.9 1
Diskus (2,0 kg) 32.08 [506] 1
Stav 4.50 [760] 1
Spjut (800 gr) 43.34 [491] 1
1 500 m 4:50.21 [617]         1  
» Elgered, Jonas -87 3 455  +0.2 11
100 m 12.45 [565] -1.6 1 fr
Längd 6.15 [619] +2.1 1 fr
Kula (7,26 kg) 10.53 [518] 1 fr
Höjd ej res  1 fr
400 m brutit  1 fr
110 m häck (106,7 cm) brutit  1
Diskus (2,0 kg) 31.33 [491] 1
Stav 4.10 [645] 1
Spjut (800 gr) 51.93 [617] 1
1 500 m brutit  1
 2008-07-18/20 (fr-sö)  | Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Breig Lindell, Elin -95 11.04    -0.8   1 1 fr  
10.84  +2.1 2 Final fr
400 m P19   Jonsson, Jesper -90 51.87        3 Final fr  
800 m MS » Löfwing, Joakim -84 1:54.53        1 1 fr  
P14 Strand, Eddie -94 2:14.74  PB 4 Final fr
1 500 m K22 » Östlund, Emmi -88 4:55.70        3 Final fr  
3 000 m MS   Jensen, Magnus -84 8:40.61      PB 1 Final fr  
1 500 m h (76,2 cm) P14   Strand, Eddie -94 5:14.31      PB 1 Final fr  
300 m häck (84 cm) P17 » Fältström, Love -91 39.51      PB 1 Final fr  
Höjd F13 » Breig Lindell, Elin -95 1.35        8 Final fr  
Tresteg P17   Älvebrand, Eric -91 12.49    +2.3   8 Final fr  
12.14  +0.9 PB 8 Final fr
 2008-07-19 (lö)  | Gotlandsspelen, Gutavallen, Visby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Attersand, Johan -74 12.06    -0.8 SB 5 Final    
400 m M22   Kahlström, André -88 51.26      PB 2 Final    
Längd MS » Attersand, Johan -74 ej res          1    
 2008-07-16 (on)  | Kalmars sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F10 » Berghäll, Emily -98 10.61    +2.2   5 1    
600 m F10 » Berghäll, Emily -98 2:35.96      PB 11 Final    
Längd (zon) F10 » Berghäll, Emily -98 3.06    +0.8 PB 14      
Kula (2,0 kg) F10 » Berghäll, Emily -98 6.21      PB 6 Final    
 2008-07-15 (ti)  | Viktorialoppet, Borgholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Jensen, Magnus -84 28.05        5 1    
 2008-07-11/13 (fr-sö)  | Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11 » Möller, Tim -97 9.54    -4.0   4 Final fr  
9.38  -2.2 1 1 fr [¤]
100 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 13.07    -3.8 PB 3 1 fr [¤]
» Green, Philip -93 13.47  -3.8 PB 5 1 fr
» Odenman, Gunnar -93 13.04    +2.0 PB 4 3 fr  
P14 Brunnstedt, Anton -94 13.45  -2.0 4 1 fr
13.21  0.0 PB 7 Final fr
Carlström, Jesper -94 15.98    -2.5 PB 7 2 fr  
» Qvarfordt, Mattias -94 12.92  -2.0 1 1 fr
12.56  0.0 PB 3 Final fr
F15 » Karlsson, Julia -93 13.31  0.0 5 Final fr
  13.31    0.0   1 1 fr  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 15.06  0.0 PB 8 1 fr
» Österberg, Sara -93 12.65  0.0 1 Final fr
  12.88    -1.2   1 3 fr  
F14 » Möller, Amelie -94 14.48  -3.8 6 3 fr
Regnér, Anna -94 15.29  -2.0 PB 8 5 fr
» Schelander, Rebecka -94 13.38  0.0 2 Final fr
13.91  +2.0 2 1 fr
300 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 40.35        4 4 fr [¤]
» Tholander, Martin -93 45.42  3 3 fr
Vigert, Tobias -93 43.61      PB 5 2 fr  
P14 Brunnstedt, Anton -94 43.95  7 2 fr
» Qvarfordt, Mattias -94 43.85  PB 7 1 fr
Strand, Eddie -94 42.78      PB 6 1 fr  
» Wulff, Jonathan -94 41.70  PB 5 1 fr
Åkesson, Calle -94 51.65  PB 7 3 fr
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 44.96      SB 4 2 fr  
» Grönros, Lovisa -93 44.44  6 1 fr
» Karlsson, Julia -93 43.62  4 1 fr
Linnhag, Nelly -93 48.94      PB 8 2 fr  
» Österberg, Sara -93 42.48  2 1 fr
F14 Ericsson, Sara -94 48.22  PB 7 2 fr
» Forss, Emma -94 48.20      PB 6 2 fr  
Linjo, Sofia -94 48.03  PB 6 1 fr
» Möller, Amelie -94 47.38  PB 2 3 fr
Regnér, Anna -94 50.32      PB 6 4 fr  
» Schelander, Rebecka -94 45.25  PB 2 4 fr
400 m P15   Bäck, Philip -93 135.32      PB 2 2 fr [¤]
800 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:14.92        2 2 fr [¤]
» Tholander, Martin -93 2:20.53  PB 6 2 fr
P14 Strand, Eddie -94 2:16.16      PB 4 2 fr  
F15 Forsbacka Karlsson, Tove -93 2:32.06  1 2 fr
» Grönros, Lovisa -93 2:30.73  4 1 fr
Linnhag, Nelly -93 2:40.72      PB 6 2 fr  
F14 Linjo, Sofia -94 2:34.39  8 1 fr
80 m häck (76,2 cm) F15   Forsbacka Karlsson, Tove -93 13.34    -0.8 PB 5 1 fr  
100 m häck (84 cm) P15 » Green, Philip -93 15.54    -1.6   6 3 fr  
» Odenman, Gunnar -93 15.29  -1.6 6 3 fr
Höjd P15   Bäck, Philip -93 1.56        9   fr  
» Öberg, Anton -93 1.51  PB 10 fr
P14 » Grundberg, Erik -94 1.56      PB 6 Final fr  
» Wulff, Jonathan -94 1.51  8 Final fr
F14 Ericsson, Sara -94 1.41  PB 17 fr
Gustafsson, Mikaela -94 1.52        6 Final fr  
Regnér, Anna -94 1.31  PB 20 fr
Stav P14 » Wulff, Jonathan -94 3.39        2 Final fr  
Längd P15 » Green, Philip -93 5.51    +2.0   8 Final fr  
» Odenman, Gunnar -93 5.70  +1.5 PB 5 Final fr
» Öberg, Anton -93 4.64  +2.3 15 fr
  4.29    +1.2   15   fr  
P14 » Grundberg, Erik -94 4.38  +1.0 PB 12 fr
4.58  +2.8 12 fr
» Qvarfordt, Mattias -94 5.14    +3.4   8 Final fr  
F15 Ewertzh, Johanna -93 4.21  +1.9 PB 24 fr
» Karlsson, Julia -93 4.63  +2.0 PB 15 fr [¤]
» Österberg, Sara -93 5.37    +4.9   2 Final fr  
F14 Ericsson, Sara -94 4.12  +0.2 PB 34 fr
» Möller, Amelie -94 4.01  0.0 PB 36 fr
» Schelander, Rebecka -94 5.07  +0.3 PB 5 Final fr
Längd (zon) P11 » Möller, Tim -97 3.68    +3.1   19   fr [¤]
Tresteg P15 » Green, Philip -93 12.08    +4.5   3 Final fr  
» Odenman, Gunnar -93 12.38  +4.6 2 Final fr
Kula (4,0 kg) P15   Bäck, Philip -93 12.23      PB 6 Final fr  
P14 Brunnstedt, Anton -94 7.15  PB 11 fr
Kula (3,0 kg) F15   Ewertzh, Johanna -93 8.00      PB 27   fr  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 8.49  24 fr
F14 Ericsson, Sara -94 7.54        10   fr  
Regnér, Anna -94 7.48  PB 11 fr
Diskus (1,0 kg) P15   Bäck, Philip -93 34.05      SB 10   fr  
Diskus (0,6 kg) F15   Ewertzh, Johanna -93 22.75      SB 17   fr  
Spjut (600 gr) P15   Bäck, Philip -93 36.57        5 Final fr  
» Green, Philip -93 41.82  PB 9 fr
Vigert, Tobias -93 36.90      PB 8 Final fr  
» Öberg, Anton -93 29.71  PB 14 fr
P14 Carlström, Jesper -94 20.03  PB 19 fr
» Grundberg, Erik -94 22.88      PB 18   fr  
» Wulff, Jonathan -94 39.40  PB 4 fr
Spjut (400 gr) F15   Forsbacka Karlsson, Tove -93 16.73        20   fr  
Lindberg Oyarzo, Isabel -93 23.51  PB 17 fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-07-12 (lö)  | Uden NED, Uden, NED
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Walleräng, Olle -85 3:43.87      SB 4 Final    
 2008-07-10 (to)  | JVM, Bydgoszcz, POL - VM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.05    -0.9   5 Försök 2    
 2008-07-08 (ti)  | Folksam GP, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS » Löfwing, Joakim -84 51.45      PB 1 B-final    
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:51.29      SB 3 B-final   [¤]
M22 Kahlström, André -88 1:54.30  PB 4 C-final
1 500 m K22 » Östlund, Emmi -88 4:39.14      PB 5 B-final    
110 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 14.60    +0.4   5 Final   [¤]
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.80    -0.3 SB 4 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-07-05 (lö)  | Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Andersson, David -85 11.38    -0.2   3 1    
11.21  +0.9 3 B-final
M22 Adolfsson, Henrik -88 11.38  +0.9 5 B-final
  11.38    +2.3   7 2    
Nordström, Erik -86 11.06  +2.3 4 2
200 m MS » Andersson, David -85 22.81    +1.1 SB 2 D-final    
 2008-07-05 (lö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Klinteskog, Johan -81 50.34      SB 1 Final    
P19 Jonsson, Jesper -90 51.91  3 Final
800 m MS » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 brutit          Final    
» Löfwing, Joakim -84 1:54.38  SB 1 Final
Tresteg M22   Dzakovic, Mladjen -87 13.22    -1.3   1 Final    
 2008-07-04 (fr)  | Schweiz, Lugano, SUI
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS » Emilsson, Erik -82 1:50.68      PB 7 Final    
 2008-07-02 (on)  | Lag SM, Slottskogsvallen, Göteborg - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m M22   Nordström, Erik -86 11.08    -1.2   3 1    
200 m M22   Nordström, Erik -86 22.12    -0.1   4 1    
400 m P19   Vadström Björk, André -90 51.66        5 1    
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 4:30.59      SB 2 1    
110 m häck (106,7 cm) M22 » Barrefors, Björn -87 14.58    +0.2   2 1    
Höjd M22 » Barrefors, Björn -87 2.00        3 1    
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.46        4 1    
Längd P17 » Fältström, Love -91 6.64    +1.1   4 1    
Kula (7,26 kg) M22 » Söderling, Jonathan -88 8.51      SB 6 1    
Diskus (2,0 kg) M22   Adolfsson, Henrik -88 30.50      PB 6 1    
Slägga (7,26 kg) M22   Adolfsson, Henrik -88 41.74      PB 5 1    
Spjut (800 gr) P19 » Backlund, Esbjörn -89 52.51        6 1    
4 x 100 m MS   Adolfsson, Henrik -88 41.84        1 1    
Nordström, Erik -86
» Andersson, David -85
» Barrefors, Björn -87
 2008-06-28/29 (lö-sö)  | Europacupen i Mångkamp, Jyväskylä, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp M22 » Barrefors, Björn -87 7 405  [1] +1.1 PB 7    
100 m 11.27 [801] +1.7 PB 1
Längd 7.22 [866] +0.4 1
Kula (7,26 kg) 12.77 [653] 1
Höjd 2.04 [840] PB 1
400 m 50.87 [775] PB 1
110 m häck (106,7 cm) 14.56 [903] [1] +1.3 PB 1
Diskus (2,0 kg) 38.43 [633] PB 1
Stav 4.50 [760] 1
Spjut (800 gr) 47.12 [546] 1
1 500 m 4:48.46 [628] 1
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
 2008-06-27/29 (fr-sö)  | Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P14 » Qvarfordt, Mattias -94 12.31    +2.4   2 Final fr  
» Wulff, Jonathan -94 12.12  +2.4 1 Final fr
800 m P14   Strand, Eddie -94 2:20.28        1 Final fr  
Stav P14 » Wulff, Jonathan -94 3.50      PB 1 Final fr  
Längd P14 » Qvarfordt, Mattias -94 4.85    +1.1   3 Final fr  
Tresteg M22   Dzakovic, Mladjen -87 13.38    +0.4   3 Final fr  
 2008-06-27/29 (fr-sö)  | VU-spelen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Andersson, David -85 11.48    -0.3   4 6 fr  
M22 Adolfsson, Henrik -88 11.32  -1.3 3 3 fr
Nordström, Erik -86 10.95    -0.8 PB 2 7 fr  
P19 Kallaste, Rain -89 13.15  +1.0 PB 8 7 fr
Vigert, Linus -90 11.62  -0.8 4 6 fr
P17 » Fältström, Love -91 11.62    -1.0 SB 3 5 fr  
F19 » Dedrickson M, Fatima -89 12.68  -0.4 4 5 fr
F17 Hultgren, Maria -91 13.86  +0.8 SB 8 4 fr
Jakobsson, Ulrika -91 13.43    -0.8 SB 6 2 fr  
F16 » Retsloff, Frida -92 13.11  +0.1 PB 4 3 fr
F15 Linnhag, Nelly -93 15.19  +1.0 PB 8 5 fr
F14 » Forss, Emma -94 14.70  +2.1 6 10 fr
200 m MS » Andersson, David -85 22.93    -0.7 SB 5 7 fr  
M22 Adolfsson, Henrik -88 22.75  +0.7 PB 5 3 fr
Nordström, Erik -86 21.84  [1] +0.1 PB 2 4 fr  
P19 Jonsson, Jesper -90 23.64  +0.1 5 6 fr
Kallaste, Rain -89 26.99  -1.2 PB 9 3 fr
Vigert, Linus -90 23.84    -0.7 SB 6 1 fr  
P17 » Fältström, Love -91 23.26  +0.2 5 2 fr
K22 » Tomb, Stine -86 25.12  +0.2 PB 2 2 fr
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 26.90    -0.4 PB 7 3 fr  
Tolvers, Nathalie -90 26.79  -0.6 PB 4 1 fr
F16 Gregersdotter, Elsa -92 28.07  +0.1 PB 6 3 fr
» Retsloff, Frida -92 27.01    -2.1   4 2 fr [¤]
» Sabir, Jasmin -92 27.34  +0.8 PB 6 1 fr [¤]
400 m P19   Jonsson, Jesper -90 51.86      PB 5 3 fr  
F19 Tolvers, Nathalie -90 61.45  PB 6 2 fr
F17 Persson, Emelie -91 62.50        6 4 fr  
F16 Adrianzon, Hilde -92 67.27  PB 6 8 fr
Gregersdotter, Elsa -92 61.40  PB 2 4 fr
» Sabir, Jasmin -92 60.15        5 2 fr  
» Wåhlin, Lova -92 62.19  3 6 fr
800 m P17 » Nilsson, Patrik -91 2:03.09      SB 9 2 fr  
F17 Persson, Emelie -91 2:25.66  3 4 fr
F16 Adrianzon, Hilde -92 2:31.52        3 5 fr  
» Wåhlin, Lova -92 2:22.32  SB 3 3 fr
F15 Linnhag, Nelly -93 2:44.55  6 4 fr
F14 » Forss, Emma -94 2:36.45        10 2 fr  
» Åberg, Stina -94 2:29.74  PB 7 2 fr
1 500 m P17 » Nilsson, Patrik -91 4:25.78      SB 16 1 fr  
K22 » Östlund, Emmi -88 4:46.43  PB 4 Final fr
2 000 m h (76,2 cm) K22 » Östlund, Emmi -88 7:13.24      PB 3 Final fr  
110 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 15.50    -0.1   4 2 fr  
110 m häck (91,4 cm) P17 » Fältström, Love -91 15.04    +0.8 PB 7 Final fr  
15.09  +0.1 3 2 fr
300 m häck (76,2 cm) F16 » Sabir, Jasmin -92 45.72      PB 1 4 fr  
» Wåhlin, Lova -92 59.06  PB 6 5 fr
400 m häck (76,2 cm) K22 » Tomb, Stine -86 59.94        1 Final fr  
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.27        9 X-final fr  
» Elgered, Jonas -87 4.10  11 X-final fr
Längd M22 » Eklund, Jonathan -88 6.61    +2.0 SB 15   fr  
Nordström, Erik -86 6.54  +1.4 9 X-final fr
P17 » Fältström, Love -91 6.76    +0.1 PB 3 Final fr  
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 5.16  -0.1 SB 13 fr
5.44  +3.9 9 Final fr
F17 Hultgren, Maria -91 4.85    +0.1 SB 20   fr  
Jakobsson, Ulrika -91 4.88  -0.4 14 Final fr
4.97  +0.2 SB 14 Försök fr
F16 Adrianzon, Hilde -92 4.39  +1.3 PB 38 fr
Tresteg F16 » Sabir, Jasmin -92 11.31    +0.2 SB 5 Final fr [¤]
Spjut (800 gr) P19 » Backlund, Esbjörn -89 56.19        5 Final fr  
Spjut (600 gr) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 40.78        1 Final fr  
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen MS
[¤] - Efteranmäld
 2008-06-26 (to)  | Köpenhamn, Köpenhamn, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Klinteskog, Johan -81 1:53.75      SB 10 Final    
 2008-06-24 (ti)  | Folksam GP, Slottskogsvallen, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 3:47.67      SB 7 Final    
Walleräng, Olle -85 3:45.85  SB 5 Final
 2008-06-24 (ti)  | Studenternas Sommarspel, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P19   Kallaste, Rain -89 13.30    +2.5   6 Final    
Vigert, Linus -90 11.44  +2.5 3 Final
P17 » Fältström, Love -91 11.41    +2.9   1 Final    
P13 Rapp, Gabriel -95 15.84  +4.3 4 Final
Reidefors, Stellan -95 14.26  +4.3 1 Final
F13 » Sjöberg, Olivia -95 14.47  +2.5 1 Final
200 m P19   Jonsson, Jesper -90 23.57    +3.9   1 Final    
F19 Tolvers, Nathalie -90 27.11  +2.4 1 2 [¤]
F13 » Sjöberg, Olivia -95 30.85  +3.3 1 Final
100 m häck (76,2 cm) F17   Jakobsson, Ulrika -91 15.01    +3.6   2 Final    
Längd M22   Dzakovic, Mladjen -87 5.57    +1.5   5 Final    
5.74  +2.8 5 Final [¤]
P17 » Fältström, Love -91 6.21  +1.1 SB 2 Final
  6.61    +3.1   2 Final   [¤]
F19 » Höckerstrand, Sandra -90 5.17  +2.3 3 Final
F15 Reidefors, Cecilia -93 3.80  +4.7 3 Final
3.75  +1.4 3 Final
Längd (zon) P13   Reidefors, Stellan -95 4.44    +2.5   1 Final    
4.18  +0.4 1 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2008-06-21/22 (lö-sö)  | JRV Juniorengala, Mannheim, GER
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.10    +0.2   3 C-final  
400 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 57.12        6 B-final  
 2008-06-21 (lö)  | Europacupen, Tallin, EST
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m häck (76,2 cm) KS » Tomb, Stine -86 59.36  [1,2]   PB 3 Final    
Not
[1] - Norge
[2] - Klubbrekord i klassen K22
 2008-06-21 (lö)  | Lillehammer NOR, Lillehammer, NOR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (800 gr) P19 » Backlund, Esbjörn -89 58.66        1 Final    
 2008-06-18 (on)  | Vätterspelen, Råsätts IP, Jönköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg M22   Dzakovic, Mladjen -87 13.53    +2.4   2 Final    
 2008-06-18 (on)  | Intern Kasttävling, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Mirkovic, Dejan -78 11.40      SB 1 1    
M22 » Elgered, Jonas -87 10.80  2 1
Diskus (2,0 kg) M22 » Elgered, Jonas -87 33.20      SB 2 1    
 2008-06-16 (må)  | Telenorgalen, Västra Mark, Karlskrona
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 12.14    +1.9 SB 2 C-final    
200 m F19 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 25.14    +0.2   1 B-final    
800 m M22   Kahlström, André -88 1:54.36      PB 2 C-final    
1 500 m MS » Emilsson, Erik -82 3:48.83      SB 8 Final    
Walleräng, Olle -85 3:46.74  SB 5 Final
100 m häck (84 cm) F19 » Dedrickson M, Fatima -89 14.61    -0.2 SB 7 Final    
110 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 15.32    +0.5 PB 6 Final    
Längd M22   Nordström, Erik -86 7.21    +1.2 SB 5 Final    
Spjut (600 gr) F19 » Höckerstrand, Sandra -90 43.67  [1,2]   PB 1 Pool B    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 2008-06-13/15 (fr-sö)  | Huddingespelen / UDM/ JDM, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13   Magnuson, Daniel -95 11.64    +1.4 PB 6 2 fr [¤]
P12 Grönlund, Artur -96 12.07  - 6 Final fr
  12.05    +0.9 PB 3 1 fr  
Nilsson, Viktor -96 11.80  - 2 2 fr
11.75  +0.6 PB 2 2 fr
F13 Qvarfordt, Sara -95 12.17    +2.1   1 4 fr  
» Romàn, Linnéa -95 12.24  +2.1 2 4 fr
F12 Altrov Berg, Vera -96 11.47  +0.4 3 Final fr
  11.33    +0.6   1 1 fr  
Henry, Faye -96 12.36  -0.4 4 3 fr
100 m P19   Vigert, Linus -90 11.47    +1.7 PB 2 1 fr  
11.58  +3.0 4 Final fr
P14 » Qvarfordt, Mattias -94 12.72  +1.2 1 2 fr
  12.66    +0.8 PB 2 Final fr  
» Wulff, Jonathan -94 12.44  +0.8 1 Final fr
12.37  +1.2 1 1 fr [¤]
F19 Bylund, Jenny -90 13.81    +2.9   5 2 fr  
Forsell, Emilia -90 13.44  +2.0 PB 6 Final fr
13.25  +2.9 4 2 fr
F15 » Karlsson, Julia -93 13.15  +2.0 PB 2 2 fr
  13.35    +1.1   6 Final fr  
» Österberg, Sara -93 12.49  +1.4 1 1 fr
» Österberg, Sara -93 12.31  +1.1 PB 1 Final fr
F14 » Sandelius, Josefine -94 13.61  +1.1 PB 6 Final fr
  13.58    +2.9   3 3 fr  
» Schelander, Rebecka -94 13.11  +0.8 PB 1 1 fr [¤]
13.16  +1.1 3 Final fr
200 m P19   Jonsson, Jesper -90 23.75    +0.6   3 2 fr  
Vigert, Linus -90 24.28  +0.6 4 2 fr
P17 » Fältström, Love -91 23.23    +2.5   4 Final fr  
P13 Almlöf, Andreas -95 27.87  +1.9 PB 4 2 fr [¤]
P12 Nilsson, Viktor -96 29.88  - 3 1 fr
F16 Gren, Lilian -92 25.87    +3.2   2 Final fr  
» Retsloff, Frida -92 26.49  +3.2 6 Final fr
F12 Olausson, Hanna -96 33.21  +1.2 PB 4 3 fr
300 m P15 » Braesh-Andersen, Ken -93 39.87      PB 4 2 fr  
F15 » Grönros, Lovisa -93 43.82  PB 5 3 fr
» Karlsson, Julia -93 42.61      PB 1 2 fr  
Paulsson, Frida -93 46.06  PB 4 2 fr
» Österberg, Sara -93 41.90  PB 2 3 fr
400 m M22   Ekhamre, Thobias -88 50.22      PB 1 2 fr  
P19 Jonsson, Jesper -90 52.54  PB 3 Final fr
Vadström Björk, André -90 51.52      PB 1 Final fr  
P16 » Bougt, Niklas -92 60.34  8 Final fr [¤]
F17 Persson, Emelie -91 61.78  PB 4 Final fr
F16 Gregersdotter, Elsa -92 61.45      PB 2 Final fr  
» Sabir, Jasmin -92 59.95  PB 1 Final fr
» Wåhlin, Lova -92 61.71  PB 3 Final</