HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2021-05-06
Ute för 1966 Resultatdatum: 1966-11-06
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 1966-11-06 (sö)  | Granbergsvarvet, Granberga, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Nilsson, Kari -41 45.28        5 13,5 km    
 1966-09-29 (to)  | Propaganda, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS   Femtén-K, Björn -44 6.09    -   4 Final    
 1966-09-19 (må)  | Propaganda, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m KS   Bjurhem-S, Ann-Christin -44 29.3m   - SB 14      
300 m MS   Lind, Stellan -47 38.2m     PB 5      
3 000 m MS   Nilsson, Kari -41 9:15.0m       10      
Längd MS   Femtén-K, Björn -44 6.25    - SB 7 Final    
4 x 100 m MS    {Hammarby IF} [1] 44.5m       2      
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1966-09-17/18 (lö-sö)  | Landskamp, Stadion, Stockholm
  Mot Storbritannien
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd MS   Rune, Bo -44 7.38    -   1 Final  
 1966-09-14 (on)  | Propaganda, Mälarhöjdens IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
300 m MS   Olsson, Bengt Owe -48 38.0m [1]   PB 3 Heat 7    
1 000 m P17   Brick, Per Olov -49 3:06.4m       12 Final    
2 000 m MS   Nilsson, Kari -41 5:40.4m     PB 1 B-final    
Höjd MS   Andersson, Lars Y -48 1.70        8 Final    
Femtén-K, Björn -44 1.75  PB 7 Final
Tresteg MS   Andersson, Lars Y -48 11.97    -   7 Final    
Karlsson, Ingvar -48 13.13  - 3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
 1966-09-13 (ti)  | Resultattävling, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m MS   Almgren, Lars -40 4:23.9m     SB 4      
Jansson, Leif -40 4:40.0m PB 6
Nilsson, Kari -41 4:09.8m 1
 1966-09-10/11 (lö-sö)  | Finnkamp, Olympiastadion, Helsingfors, FIN
  FriIdrott 1967
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd MS   Rune, Bo -44 7.42    -   3 Final  
 1966-09-03 (lö)  | Serie Klass 1, Hässelby IP, Stockholm
  Motståndare IF Göta och Hässelby SK
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Jonsson, Leif -48 11.5m   -   2      
Rune, Bo -44 11.0m - 1
400 m MS   Lind, Stellan -47 53.4m     PB 1      
Olsson, Bengt Owe -48 55.6m 2
1 500 m MS   Almgren, Lars -40 4:27.0m     SB 2      
Nilsson, Kari -41 4:09.2m 1
5 000 m MS   Holm, Rolf -41 18:37.6m     SB 3      
Nilsson, Kari -41 16:02.8m 1
110 m häck (106,7 cm) MS   Andersson, Curt -44 18.2m   -   3      
Andersson, Lars Y -48 16.4m - SB 1
Höjd MS   Andersson, Lars Y -48 1.70        3      
Åberg, Anders -49 1.70  1
Stav MS   Andersson, Curt -44 3.00      SB 2      
Femtén-K, Björn -44 3.00  1
Längd MS   Femtén-K, Björn -44 5.65    - SB 2      
Rune, Bo -44 6.62  - 1
Kula (7,26 kg) MS   Ageby, Benny -44 9.94      PB 3      
Orsén, Per -47 8.88  PB 4
Diskus (2,0 kg) MS   Ageby, Benny -44 25.18        4      
Nordén, Leif -44 30.10  3
Spjut (800 gr, f 1986) MS   Jonsson, Leif -48 32.72      PB 4      
Nordén, Leif -44 50.34  3
Stafett 1 000 m MS    {Hammarby IF} [1] 2:06.6m       1      
Lag Arena MS   Ageby, Benny -44 114p        1 IF Göta    
Almgren, Lars -40
Andersson, Curt -44
Andersson, Lars Y -48
Femtén-K, Björn -44
Holm, Rolf -41
Jonsson, Leif -48
Lind, Stellan -47
Nilsson, Kari -41
Nordén, Leif -44
Olsson, Bengt Owe -48
Orsén, Per -47
Rune, Bo -44
Åberg, Anders -49                
 {Hammarby IF} [1] 107p  1 Hässelby SK
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1966-08-29 (må)  | Seriematch Klass 1, Nynäshamns IP, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Karlsson, Ingvar -48 11.5m   -   2      
Rune, Bo -44 11.2m - 1
400 m MS   Lind, Stellan -47 53.7m     PB 1      
Olsson, Bengt Owe -48 55.4m SB 4
1 500 m MS   Femtén-K, Björn -44 4:25.3m     SB 1      
Jansson, Leif -40 4:42.0m PB 3
5 000 m MS   Almgren, Lars -40 16:24.6m     PB 3      
Nilsson, Kari -41 15:24.8m SB 1
110 m häck (106,7 cm) MS   Andersson, Curt -44 18.1m   - SB 3      
Andersson, Lars Y -48 16.6m - SB 1
Höjd MS   Andersson, Lars Y -48 1.75        2      
Åberg, Anders -49 1.70  3
Stav MS   Andersson, Curt -44 2.80      SB 4      
Femtén-K, Björn -44 2.80  3
Längd MS   Karlsson, Ingvar -48 6.03    -   2      
Rune, Bo -44 6.57  - 1
Kula (7,26 kg) MS   Ageby, Benny -44 9.29        3      
Orsén, Per -47 8.65  4
Diskus (2,0 kg) MS   Ageby, Benny -44 26.98        4      
Nordén, Leif -44 28.55  3
Spjut (800 gr, f 1986) MS   Jonsson, Leif -48 31.44      PB 4      
Nordén, Leif -44 57.49  [1] PB 1
Stafett 1 000 m MS    {Hammarby IF} [2] 2:07.9m       1      
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Lagets deltagare är okända
 1966-08-23/24 (ti-on)  | Landskamp, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd MS   Rune, Bo -44 7.33    -   1 Final ti  
 1966-08-20/21 (lö-sö)  | Stigtomtaspelen, Stigtomta IP, Stigtomta
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m MS   Lind, Stellan -47 24.5m   -   15    
Nordén, Leif -44 23.7m - 10
400 m KS   Bjurhem-S, Ann-Christin -44 65.0m     SB 7    
800 m MS   Nilsson, Kari -41 2:01.9m       15    
 1966-08-18 (to)  | Klubbmatch, Årsta IP, Stockholm
  Motståndare SSV Westfalia och Matteuspojkarna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P13   Svensson, Leif -53 10.8m   - PB 7      
100 m MS   Karlsson, Ingvar -48 11.6m   -   4      
Rune, Bo -44 11.0m - 2
200 m MS   Karlsson, Ingvar -48 23.7m   - PB 6      
Lind, Stellan -47 24.4m [1] - PB u.t.
Nordén, Leif -44 23.6m - SB 5
800 m MS   Brick, Per Olov -49 2:17.8m     SB 4      
Holm, Rolf -41 2:15.1m SB u.t.
Jansson, Leif -40 2:12.4m PB 3
3 000 m MS   Almgren, Lars -40 9:44.6m     SB 4      
Brick, Per Olov -49 11:37.0m [2] PB u.t.
Holm, Rolf -41 10:05.0m     SB   u.t.    
Jansson, Leif -40 10:06.6m SB u.t.
Nilsson, Kari -41 8:56.2m 1
Ryholt, Håkan -50 10:47.0m u.t.
110 m häck (106,7 cm) MS   Andersson, Lars Y -48 16.8m   -   3      
Nordén, Leif -44 16.7m - SB 2
Höjd MS   Andersson, Lars Y -48 1.70        5      
Karlsson, Ingvar -48 1.60  SB u.t.
Åberg, Anders -49 1.75  3
Längd MS   Jonsson, Leif -48 6.12    -   3      
Rune, Bo -44 6.57  - 1
Kula (7,26 kg) MS   Ageby, Benny -44 9.43      PB 5      
Rune, Bo -44 10.75  SB 3
Diskus (2,0 kg) MS   Nordén, Leif -44 33.10      SB 3      
Rune, Bo -44 27.70  SB 5
Spjut (800 gr, f 1986) MS   Andersson, Lars Y -48 39.23        5      
Nordén, Leif -44 52.99  1
4 x 100 m MS    {Hammarby IF} [3] 46.4m       3      
Lag Arena MS   Ageby, Benny -44 56p        2 MP    
Almgren, Lars -40
Andersson, Lars Y -48
Brick, Per Olov -49
Jansson, Leif -40
Jonsson, Leif -48
Karlsson, Ingvar -48
Nilsson, Kari -41
Nordén, Leif -44
Rune, Bo -44
Åberg, Anders -49                
Ageby, Benny -44 51p  2 SSV Westf
Almgren, Lars -40
Andersson, Lars Y -48
Brick, Per Olov -49
Jansson, Leif -40
Jonsson, Leif -48
Karlsson, Ingvar -48
Nilsson, Kari -41
Nordén, Leif -44
Rune, Bo -44
Åberg, Anders -49
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Klubbrekord i klassen P17
[3] - Lagets deltagare är okända
 1966-08-13/14 (lö-sö)  | UP-tävling, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18   Jonsson, Leif -48 11.7m   -   8    
P16 » Andersson, Kjell -50 12.6m - PB 3
P14 Florén, Olof -53 13.9m   - PB 6    
Svensson, Leif -53 13.4m - PB 4
600 m P14   Ruus, Åke -53 1:56.0m [1]   PB 5    
Längd P14   Florén, Olof -53 4.43    - PB 4    
Svensson, Leif -53 4.57  - PB 2
Tresteg P18   Andersson, Lars Y -48 12.45    - SB 1    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
 1966-08-13 (lö)  | DM 10000 m, Kristinebergs IP, Stockholm - DM : gren
  Från Hammarby Friidrottsnytt
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m MS   Almgren, Lars -40 35:43.6m     PB 32      
Jansson, Leif -40 35:59.0m PB 34
Nilsson, Kari -41 32:44.0m SB 14
 1966-08-05/07 (fr-sö)  | JSM, Vasaliden, Hedemora - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m M20   Lind, Stellan -47 24.5m   - PB 5 Heat 5  
400 m M20   Lind, Stellan -47 54.8m     PB 6 Heat 3 fr  
Längd M20   Karlsson, Ingvar -48 6.46    -   10    
Tresteg M20   Karlsson, Ingvar -48 13.35    - SB 9    
 1966-08-05 (fr)  | Int. Tävling, Falkenbergs IP, Falkenberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS   Rune, Bo -44 7.22    -   1 Final    
 1966-08-03/04 (on-to)  | Landskamp, Stockholms Stadion, Stockholm
  Mot Lettland
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd MS   Rune, Bo -44 7.42    - SB 1 Final on  
 1966-08-02 (ti)  | Propaganda, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Nordén, Leif -44 11.4m   - SB 11      
 1966-07-29 (fr)  | Int. Tävling, Nya Ullevi, Göteborg
  Från årsberättelsen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS   Rune, Bo -44 7.31    -   1      
 1966-07-27 (on)  | Turebergsspelen, Turebergs IP, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Karlsson, Ingvar -48 11.6m   -   4 Heat 1    
Nordén, Leif -44 11.5m - SB 4 Heat 2
800 m MS   Femtén-K, Björn -44 2:00.3m       6 A-final    
3 000 m MS   Nilsson, Kari -41 8:49.5m     SB 10 A-final    
Längd MS   Karlsson, Ingvar -48 6.13    -   6 Final    
 1966-07-21/23 (to-lö)  | SM, Stockholms Stadion, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd MS   Rune, Bo -44 7.40    - SB 2 Final fr  
 1966-07-14 (to)  | Propaganda, Årsta IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Femtén-K, Björn -44 2:01.7m       6      
 1966-07-07 (to)  | Propaganda, Gutavallen, Visby
  Från årsberättelsen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS   Rune, Bo -44 7.26    - SB 1      
 1966-07-05 (ti)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockhom
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS   Rune, Bo -44 7.22    - SB 2      
 1966-07-02/03 (lö-sö)  | Gimospelen, Gimo IP, Gimo
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m MS   Holm, Tommy -49 2:01.4m [1]   PB 2 Grupp 5  
Nilsson, Kari -41 1:58.8m SB 3 Grupp 6
1 500 m MS   Nilsson, Kari -41 4:03.6m       2 Grupp 2  
Längd MS   Jonsson, Leif -48 6.17    -   4 Final  
Karlsson, Ingvar -48 6.51  - 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1966-06-30/07-01 (to-fr)  | Propaganda, Gutavallen, Visby
  Från årsberättelsen
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Höjd P18   Åberg, Anders -49 1.85            to  
Längd P18   Karlsson, Ingvar -48 6.65    - PB     to  
P17 Jonsson, Leif -48 6.80  - PB to
 1966-06-18/19 (lö-sö)  | DM, Kristinebergs IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS   Nordén, Leif -44 52.2m     SB   Försök  
1 500 m MS   Nilsson, Kari -41 4:03.3m     SB   försök  
3 000 m MS   Nilsson, Kari -41 15:42.6m       14 Final  
Spjut (800 gr, f 1986) MS   Nordén, Leif -44 56.28  [1]   PB 4 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
 1966-06-17 (fr)  | Klubbmatch, Buschhütten, Västtyskland
  Från Hammarby Friirdrottsnytt
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Karlsson, Ingvar -48 11.5m   - SB 4      
Rune, Bo -44 11.0m [1] - SB 2
400 m MS   Nordén, Leif -44 53.1m       1      
Olsson, Bengt Owe -48 55.5m SB 4
800 m MS   Femtén-K, Björn -44 2:06.8m       1      
Holm, Tommy -49 2:09.4m SB 3
3 000 m MS   Nilsson, Kari -41 8:55.6m       1      
Ryholt, Håkan -50 10:17.7m PB 4
Höjd MS   Andersson, Lars Y -48 1.77        1      
Åberg, Anders -49 1.73  2
Längd MS   Jonsson, Leif -48 6.11    -   3      
Rune, Bo -44 6.36  - 1
Kula (7,26 kg) MS   Ageby, Benny -44 8.82        3      
Orsén, Per -47 8.70  PB 4
Diskus (2,0 kg) MS   Ageby, Benny -44 28.17      PB 3      
Orsén, Per -47 26.86  PB 4
Spjut (800 gr, f 1986) MS   Andersson, Lars Y -48 39.28        3      
Nordén, Leif -44 52.55  1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
 1966-06-15 (on)  | Jubileumstävlingar, Ahlen, Västtyskland
  Från Hammarby Friidrottsnytt
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Holm, Tommy -49 24.8m   - PB 13      
Jonsson, Leif -48 24.2m - PB 9
Karlsson, Ingvar -48 23.9m - PB 5
300 m MS   Nordén, Leif -44 36.3m     PB 4      
1 000 m MS   Brick, Per Olov -49 3:03.6m     SB 18      
Nilsson, Kari -41 2:34.1m PB 4
Höjd MS   Bergsten, Gunnar -51 1.55      PB 6      
Stav MS   Femtén-K, Björn -44 3.20      SB 4      
Längd MS   Rune, Bo -44 6.98    -   1      
Kula (7,26 kg) MS   Andersson, Lars Y -48 10.61      PB 5      
Diskus (1,0 kg) KS   Billqvist, Lille-Beth -45 27.46  [1,2]   PB 1      
Bjurhem-S, Ann-Christin -44 24.55  PB 3
Spjut (800 gr, f 1986) MS   Andersson, Lars Y -48 44.01      PB 5      
4 x 100 m KS    {Hammarby IF} [3] 51.0m       3      
Stafett 1 000 m MS    {Hammarby IF} [3] 2:07.4m       4      
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[3] - Lagets deltagare är okända
 1966-06-13 (må)  | Klubbmatch, Buschhütten, Västtyskland
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Jonsson, Leif -48 11.6m   -   3      
Rune, Bo -44 11.2m - SB 1
400 m MS   Holm, Tommy -49 55.4m     SB 6      
Nordén, Leif -44 52.3m SB 3
800 m MS   Femtén-K, Björn -44 2:00.0m       3      
3 000 m MS   Brick, Per Olov -49 12:12.2m [1]   PB 6      
Nilsson, Kari -41 8:50.4m SB 1
Höjd MS   Andersson, Lars Y -48 1.78        1      
Åberg, Anders -49 1.78  2
Längd MS   Karlsson, Ingvar -48 6.57    - PB 3      
Rune, Bo -44 7.05  - SB 1
Kula (7,26 kg) MS   Ageby, Benny -44 9.02      PB 5      
Olsson, Bengt Owe -48 9.19  PB 4
Diskus (2,0 kg) MS   Ageby, Benny -44 22.43      PB 6      
Andersson, Lars Y -48 24.14  SB 4
Spjut (800 gr, f 1986) MS   Andersson, Lars Y -48 41.65      PB 4      
Nordén, Leif -44 53.12  SB 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 1966-06-07 (ti)  | ´Propaganda, Sundbybergs IP, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Femtén-K, Björn -44 1:59.8m     SB 5      
 1966-06-06/07 (må-ti)  | JDM, Kristinebergs IP, Stockholm - DM : gren
  Från årsberättelsen
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
110 m häck (106,7 cm) M20   Andersson, Lars Y -48 16.8m   - SB 4 Final  
Höjd M20   Andersson, Lars Y -48 1.80  [1]   PB 6 Final  
Åberg, Anders -49 1.86  [2,3] PB 3 Final
Längd M20   Jonsson, Leif -48 6.32    - SB 4 Final  
4 x 100 m M20    {Hammarby IF} [4] 45.89        3 Final ti  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
[2] - Klubbrekord i klassen P17
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
[4] - Lagets deltagare är okända
 1966-06-05 (sö)  | Sundbybergs ungdomstävling, Sundbybergs IP, Sundbyberg
  Från årsberättelsen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P18   Jonsson, Leif -48 11.3m   -   1      
 1966-06-05 (sö)  | 1966 Utomhus, Idrottsplatsen, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17   Jonsson, Leif -48 11.3m   - PB        
 1966-05-31 (ti)  | Serien klass 2 damer, Årsta IP, Stockholm
  Motståndare IF Linnéa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m häck (84 cm) KS   Bjurhem-S, Ann-Christin -44 13.9m   - SB 1      
Höjd KS   Franzén, Inger -48 1.28  [1]   SB        
Sneitz, Britta -45 1.28  PB
Kula (4,0 kg) KS   Billqvist, Lille-Beth -45 8.30      SB 1      
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
 1966-05-23 (må)  | Serien Klass 2 damer, Storängsvallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd KS   Brodin, Gunilla -48 4.05    - SB 1      
Spjut (600 gr, f 1999) KS   Sneitz, Britta -45 22.58      PB 1      
Lag Arena KS    {Hammarby IF} [1] 55p        1 Huddinge ais    
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1966-05-21 (lö)  | UP-stafett, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 x 100 m P18   Jonsson, Leif -48 45.5m [1]     2 Final    
Olsson, Bengt Owe -48
Åberg, Anders -49
Karlsson, Ingvar -48
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
 1966-05-19 (to)  | Brommas invigningstävling, Stora Mossens IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 000 m P17   Brick, Per Olov -49 3:05.2m     SB 7      
110 m häck (106,7 cm) MS   Andersson, Lars Y -48 16.9m   - SB 1      
 1966-05-14 (lö)  | Ungdomsmatch, Älvsjö IP, Stockholm
  Motståndare Älvsjö AIK och Hässelby SK
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Nilsson, Dan -54 9.3m   - PB 2      
Simonsson, Jan -54 8.7m - PB 1
100 m P18   Andersson, Lars Y -48 12.8m   - SB 3      
P16 » Andersson, Kjell -50 12.9m - PB 3
P14 Blomqvist, Benny -53 16.3m   - PB 6      
Svensson, Leif -53 14.2m - PB 1
600 m P14   Blomqvist, Benny -53 2:05.7m     PB 5      
Pettersson, Anders -54 2:00.4m PB 2
Svensson, Leif -53 2:04.6m [1] PB 3
Höjd P18   Andersson, Lars Y -48 1.75      PB 1      
Kula (5,5 kg) P18   Andersson, Lars Y -48 11.28      PB 2      
Kula (4,0 kg) P16 » Andersson, Kjell -50 11.69      PB 4      
P14 Blomqvist, Benny -53 6.40  PB 5
Nilsson, Dan -54 6.11      PB 6      
Pettersson, Anders -54 6.66  PB 2
Terävä, Leif -54 5.52  PB 8
Spjut (800 gr, f 1986) P18   Andersson, Lars Y -48 40.18      PB 4      
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
 1966-05-07 (lö)  | Linnéaterrängen, Stockholmif Linnéa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Nilsson, Kari -41 12.32        1 Klass 2    
P17 Brick, Per Olov -49 9.30  10 Klass 3 A
 1966-05-03 (ti)  | Serien Klass 2 damer, Gubbängens IP, Stockholm
  Motståndare Turebergs IF
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS   Bjurhem-S, Ann-Christin -44 14.3m   - SB 1      
Kula (4,0 kg) KS   Westlund, Elsie -44 6.88      PB        
Diskus (1,0 kg) KS   Billqvist, Lille-Beth -45 25.60               
Lag Arena KS    {Hammarby IF} [1] 48p        1 Turebergs IF    
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 1966-04-23 (lö)  | Spiken, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Andersson, Lars Y -48 11.28        7      
Brick, Per Olov -49 11.15  6
Hansson, Hans -40 11.04        3      
Holm, Tommy -49 11.10  5
Jansson, Leif -40 11.01  2
Kangas, Kurt -38 11.08        4      
Müller, Christer -49 13.03  8
Nilsson, Kari -41 9.36  1
Nordén, Leif -44 13.27        9      
Orsén, Per -47 13.57  10
P16 Bergsten, Gunnar -51 5.43  3
Hansson, Sören -51 5.41        2      
Rosin, Göran -52 5.55  4
Ruus, Åke -53 6.28  6
Ryholt, Håkan -50 5.26        1      
Simonsson, Jan -54 6.38  7
Svensson, Leif -53 6.27  5
 1966-04-23 (lö)  | Terräng-DM, Edsberg, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
12 000 m terräng MS   Nilsson, Kari -41 36.58        11      
 1966-04-16 (lö)  | Sleipners terräng, Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng M35   Rosenqvist, Hans -28 18.07        12      
Terränglopp MS   Nilsson, Kari -41 36.56        12 10500 m    
P15 Bergsten, Gunnar -51 9.54  42 2500 m
 1966-xx-xx | 1966 Utomhus
gren klass   namn resultat  vind plac omg
110 m häck (100 cm) P18   Andersson, Lars Y -48 15.8m   0.0 PB   1    
Diskus (1,0 kg) KS   Billqvist, Lille-Beth -45 27.22  [1,2]   PB   1    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics