HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
MÄSTERSKAPSVINSTER FÖR Hammarbyare Rapportdatum: 2017-09-23
Ute t.o.m. 2017
2017
klass gren   namn resultat    datum   tävling
NM F19 Slägga (4,0 kg) » Ahlberg, Grete -98 63.17    2017-08-20 » Nordiska 19-årskampen, Umeå
SM MS Längd » Tornéus, Michel -86 7.65    2017-08-26 » SM 2017, Helsingborg
M22 4 x 100 m » Rogo, Desmond -96 40.77  2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö
» Zirignon, Jean Christian -95
» Hellbratt, Douglas -95
» Sussoho, Amadou -95
M40 3 000 m h (91,4 cm) » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 11:55.27  2017-08-19 » Veteran-SM, Karlskrona
F19 Slägga (4,0 kg) » Ahlberg, Grete -98 61.45  2017-08-11 » JSM 2017, Gävle
F17 100 m » Deltin, Greta -00 12.00  2017-08-11 » JSM 2017, Gävle
F16 Kula (3,0 kg) » Gustavsson, Stina -01 13.06  2017-08-13 » USM 2017, Falun
DM MS 4 x 100 m » Rogo, Desmond -96 41.90    2017-05-16 » Stafett-DM dag 1, Stockholm
» Zirignon, Jean Christian -95
» Hellbratt, Douglas -95
» Sussoho, Amadou -95
P17 100 m » Nahimana, Sabiti -00 11.62  2017-05-19 » Huddingespelen, Huddinge
Längd » Prins, Felix -00 6.24  2017-05-20 » Huddingespelen, Huddinge
P16 100 m » Förnestig, Paul -01 11.49  2017-05-19 » Huddingespelen, Huddinge
200 m » Förnestig, Paul -01 23.71  2017-05-21 » Huddingespelen, Huddinge
P11 5 x 60 m  {Hammarby IF lag 1} [1] 42.03  2017-09-13 » Stafett-DM, Huddinge
M40 400 m » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 54.70  2017-05-13 » Veteran-DM, Stockholm
800 m » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 2:09.56  2017-05-14 » Veteran-DM, Stockholm
1 500 m » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 4:31.96  2017-05-13 » Veteran-DM, Stockholm
5 000 m » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 17:38.53  2017-05-14 » Veteran-DM, Stockholm
F17 800 m » Hultström, Vilma -00 2:28.99  2017-05-20 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Gustavsson, Stina -01 49.90  2017-05-16 » Stafett-DM dag 1, Stockholm
» Deltin, Greta -00
» Gassama, Sira -01
» Lindé, Hanna -01
F16 400 m » Lindé, Hanna -01 58.15  2017-05-20 » Huddingespelen, Huddinge
Diskus (1,0 kg) » Gustavsson, Stina -01 31.45  2017-05-20 » Huddingespelen, Huddinge
F15 800 m » Freeman, Molly -02 2:25.71  2017-05-20 » Huddingespelen, Huddinge
F14 Slägga (3,0 kg/119) » Harryson, Linn -03 34.26  2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
F13 Diskus (0,6 kg) » Krantz, Frida -04 31.33  2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
5-kamp » Krantz, Frida -04 4 459  2017-05-14 » Mångkamps-DM, Stockholm
Grenar:            |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
Resultat:          |  10.46(-1.5)  |  1.50  |  26.79  |  4.45(-1.7)  |  1:55.81  |
Poäng:                |  1 003  |  986  |  853  |  788  |  829  |
F12 60 m häck (68,6 cm) » Lind, Alvah -05 10.06  2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
Höjd » Lind, Alvah -05 1.46  2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
Stav » Lind, Norah -05 2.50  2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
Längd (zon) » Lind, Alvah -05 4.68  2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
Kula (2,0 kg) » Lind, Norah -05 11.42  2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
Diskus (0,6 kg) » Lind, Norah -05 28.70  2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
Slägga (2,0 kg) » Lind, Norah -05 33.30  2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
Spjut (400 gr) » Lind, Norah -05 29.53  2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Upplands Väsby
F11 5 x 60 m Axelsson, Isabelle -07 43.47  2017-09-13 » Stafett-DM, Huddinge
» Jabbour Clarke, Lii -06
» Hedberg, Tyra -06
Rydström, Wilma -06
» Wolgast, Emmy -06
3 x 600 m » Simonsson, Maja -06 5:53.07  2017-09-13 » Stafett-DM, Huddinge
» Hedberg, Tyra -06
Grahn, Olivia -06
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
                   
2016
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS Längd » Tornéus, Michel -86 7.74    2016-08-27 » SM 2016, Sollentuna
Tresteg » Tornéus, Michel -86 16.10  2016-08-28 » SM 2016, Sollentuna
M22 200 m » Ewertzh, Jacob -95 21.34  2016-08-07 » JSM 2016, Hässleholm
4 x 100 m » Wulff, Jonathan -94 41.07  2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholm
» Zirignon, Jean Christian -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Rogo, Desmond -96
M35 400 m » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 55.60  2016-07-24 » Veteran-SM 2016, Söderhamn
800 m » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 2:04.35  2016-07-22 » Veteran-SM 2016, Söderhamn
1 500 m » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 4:31.55  2016-07-23 » Veteran-SM 2016, Söderhamn
3 000 m h (91,4 cm) » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 13:50.68  2016-07-23 » Veteran-SM 2016, Söderhamn
Kula (7,26 kg) » Brown, Matthew -80 12.58  2016-07-23 » Veteran-SM 2016, Söderhamn
Diskus (2,0 kg) » Brown, Matthew -80 48.77  2016-07-22 » Veteran-SM 2016, Söderhamn
F16 100 m » Deltin, Greta -00 12.12  2016-08-05 » USM 2016, Vellinge
F15 80 m » Gustavsson, Stina -01 9.86  2016-08-05 » USM 2016, Vellinge
80 m häck (76,2 cm) » Gustavsson, Stina -01 11.06  2016-08-07 » USM 2016, Vellinge
Höjd » Rådbo, Klara -01 1.66  2016-08-06 » USM 2016, Vellinge
Tresteg » Rådbo, Klara -01 11.54  2016-08-07 » USM 2016, Vellinge
6-kamp » Rådbo, Klara -01 4 156  2016-09-11 » Mångkamps-SM 2016, Falun
Grenar:            |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
Resultat:          |  12.04(+0.3)  |  1.66  |  11.36  |  5.36(0.0)  |  34.09  |  1:48.51  |
Poäng:                |  865  |  806  |  619  |  660  |  554  |  652  |
4 x 80 m » Gustavsson, Stina -01 38.19  2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholm
» Rådbo, Klara -01
» Lindvall, Siri -01
» Gassama, Sira -01
DM MS 4 x 100 m   Persson, Daniel -98 43.26    2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Stockholm
» Kay, Rodi -98
» Ögren, Markus -98
» Hargeström, Sebastien -98
P19 400 m » Olsson, Timothy -98 52.32  2016-05-21 » Huddingespelen, Huddinge
Tresteg » Olsson, Timothy -98 13.59  2016-05-20 » Huddingespelen, Huddinge
P16 1 500 m » Ekberg, Johan -00 4:36.53  2016-05-22 » Huddingespelen, Huddinge
2 000 m h (91,4 cm) » Ekberg, Johan -00 6:59.41  2016-05-20 » Huddingespelen, Huddinge
Längd » Prins, Felix -00 6.30  2016-05-21 » Huddingespelen, Huddinge
P12 2 000 m terräng Ekberg, Arvid -04 7.45  2016-10-15 » Terräng-DM 2016, Huddinge
KS 4 x 100 m » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 50.47  2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Stockholm
» Kapell, Hanna -98
» Hansson, Pernilla -98
» Janhunen, Marina -98
F19 Slägga (4,0 kg) » Ahlberg, Grete -98 57.68  2016-05-22 » Huddingespelen, Huddinge
F17 Längd » Engström, Isabella -99 4.76  2016-05-21 » Huddingespelen, Huddinge
F15 80 m » Gustavsson, Stina -01 10.23  2016-05-21 » Huddingespelen, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) » Gustavsson, Stina -01 11.36  2016-05-22 » Huddingespelen, Huddinge
Höjd » Rådbo, Klara -01 1.64  2016-05-20 » Huddingespelen, Huddinge
Längd » Gassama, Sira -01 5.13  2016-05-22 » Huddingespelen, Huddinge
Tresteg » Gustavsson, Stina -01 11.03  2016-05-21 » Huddingespelen, Huddinge
Kula (3,0 kg) » Gustavsson, Stina -01 12.12  2016-05-20 » Huddingespelen, Huddinge
6-kamp » Rådbo, Klara -01 4 084  2016-05-15 » Mångkamps-DM, Stockholm
Grenar:            |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
Resultat:          |  12.28(-1.2)  |  1.65  |  11.42  |  5.23(+0.3)  |  32.74  |  1:46.50  |
Poäng:                |  826  |  795  |  623  |  623  |  529  |  688  |
4 x 80 m » Gustavsson, Stina -01 39.14  2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Stockholm
» Rådbo, Klara -01
» Lindvall, Siri -01
» Lindé, Hanna -01
F14 2 000 m Ekberg, Lisa -02 7:32.14  2016-05-22 » Huddingespelen, Huddinge
F13 Stav » Löwhagen, Alicia -03 2.11  2016-08-21 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
Slägga (2,0 kg) » Riddle, Olivia -03 33.10  2016-08-21 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
5 x 60 m » Larsson, Kathleen -03 39.90  2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Huddinge
» Edelholm, Beata -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Luul, Sara -03
» Deltin, Anna Lisa -03
F12 200 m häck (68,6 cm/5) » Krantz, Frida -04 32.42  2016-08-20 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
Höjd » Krantz, Frida -04 1.40  2016-08-21 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
Stav » Lackanovic, Lana -04 2.01  2016-08-20 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
                   
2015
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS Längd » Tornéus, Michel -86 8.07    2015-08-08 » SM 2015, Söderhamn
Diskus (2,0 kg) » Harradine, Benn -82 63.54  2015-08-08 » SM 2015, Söderhamn
P17 Stafett 1 000 m » Kay, Rodi -98 2:01.33  2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentuna
» Nie, Karl David -98
» Ögren, Markus -98
» Ahl, Christoffer -98
F19 3 000 m » Mekonen, Winta -97 10:14.95  2015-08-23 » JSM 2015, Kalmar
F17 Slägga (3,0 kg/119) » Ahlberg, Grete -98 70.72  [1] 2015-08-23 » JSM 2015, Kalmar
F15 80 m häck (76,2 cm) » Deltin, Greta -00 11.88  2015-08-23 » USM 2016, Karlskrona
X17 Lag Arena » Ahl, Christoffer -98 218p  2015-08-29 » Lag USM, Stockholm
» Ahlberg, Grete -98
» Cianelli, Rosanna -99
» Deltin, Greta -00
» Engström, Isabella -99
» Hansson, Pernilla -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Hultström, Vilma -00
» Ilbäcken, Theodor -98
» Kapell, Hanna -98
» Krüsell Berg, Carl -98
» Lundmark, Maja -99
» Olsson, Timothy -98
» Ögren, Markus -98
RM P14 300 m   Bula Kakengole, Emmanuel -01 40.82    2015-09-06 » RM Svealand 14-13 år, Falun
F14 80 m » Gustavsson, Stina -01 10.16  2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Falun
80 m häck (76,2 cm) » Gustavsson, Stina -01 11.92  2015-09-06 » RM Svealand 14-13 år, Falun
Höjd » Rådbo, Klara -01 1.66  2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Falun
DM MS 4 x 100 m » Rosberg, Daniel -96 43.55    2015-05-12 » Stafett-DM, Stockholm
» Ewertzh, Jacob -95
» Ögren, Markus -98
» Efremov, Kristian -90
P19 Tresteg » Persson, Manne -96 12.58  2015-06-12 » Huddingespelen, Huddinge
P17 100 m » Nie, Karl David -98 11.54  2015-06-12 » Huddingespelen, Huddinge
800 m » Adan, Abdullahi -98 2:04.21  2015-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Nie, Karl David -98 44.45  2015-05-12 » Stafett-DM, Stockholm
» Kay, Rodi -98
» Ögren, Markus -98
Hedayat, Ali -98
P15 3 x 800 m » Ekberg, Johan -00 6:50.07  2015-09-09 » Stafett DM, Huddinge
Mutuma Mukindia, Gideon -00
» Käck, Joel -01
P14 80 m » Förnestig, Paul -01 9.94  2015-08-22 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
KS 5 000 m » Mekonen, Winta -97 17:55.59  2015-09-19 » ALJ-open, Stockholm
4 x 100 m » Hentschel, Sandra -97 50.48  2015-05-12 » Stafett-DM, Stockholm
» Sandelius, Josefine -94
» Rossi, Madeleine -95
» Karlsson, Jennifer -99
F19 Längd » Lindberg, Felicia -97 4.95  2015-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
F17 400 m » Janhunen, Marina -98 60.15  2015-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
Slägga (3,0 kg/119) » Ahlberg, Grete -98 61.21  2015-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 50.33  2015-05-12 » Stafett-DM, Stockholm
» Hansson, Pernilla -98
» Retsloff, Hanne -98
» Agbonkhese, Efe -98
F16 Höjd » Jansson, Fanny -99 1.54  2015-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
Längd » Cianelli, Rosanna -99 5.12  2015-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
Kula (3,0 kg) » Engström, Isabella -99 11.43  2015-06-12 » Huddingespelen, Huddinge
Slägga (3,0 kg/119) » Engström, Isabella -99 42.45  2015-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
Spjut (500 gr) » Cianelli, Rosanna -99 36.37  2015-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
F15 80 m » Deltin, Greta -00 10.19  2015-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
6-kamp » Rådbo, Klara -01 3 525  2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Stockholm
Grenar:            |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
Resultat:          |  12.44(+1.7)  |  1.69  |  8.42  |  4.96(0.0)  |  25.18  |  1:56.28  |
Poäng:                |  801  |  842  |  427  |  548  |  386  |  521  |
3 x 800 m » Samuelberg, Siri -00 7:39.21  2015-09-09 » Stafett DM, Huddinge
» Lindé, Hanna -01
» Hultström, Vilma -00
F14 80 m » Gustavsson, Stina -01 10.40  2015-08-22 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
80 m häck (76,2 cm) » Gustavsson, Stina -01 11.87  2015-08-23 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
Höjd » Rådbo, Klara -01 1.65  2015-08-22 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
Längd » Rådbo, Klara -01 5.10  2015-08-23 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
Tresteg » Rådbo, Klara -01 11.36  2015-08-22 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
Kula (3,0 kg) » Gustavsson, Stina -01 9.94  2015-08-23 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
Diskus (0,75 kg) » Gustavsson, Stina -01 29.38  2015-08-23 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
Spjut (500 gr) » Rådbo, Klara -01 31.42  2015-08-22 » Väsbyspelen, Upplands Väsby
K35 Diskus (1,0 kg) Kovanen, Teresia -76 22.51  2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Stockholm
Not
[1] - nordiskt F17 rekord
                   
2014
klass gren   namn resultat    datum   tävling
NM K22 Tresteg » Sabir, Jasmin -92 12.65    2014-07-27 » Junior-NM (23 år), DEN
SM MS Höjd » Katib, Mehdi -87 2.16    2014-08-03 » SM, Umeå
Längd » Tornéus, Michel -86 8.01  2014-08-02 » SM, Umeå
Tresteg » Ehrlin, Erik -90 16.15  2014-08-03 » SM, Umeå
KS 400 m häck (76,2 cm) » Persson, Frida -89 58.47  2014-08-03 » SM, Umeå
Tresteg » Sabir, Jasmin -92 13.28  2014-08-02 » SM, Umeå
K22 Tresteg » Sabir, Jasmin -92 12.68  2014-08-10 » JSM, Gävle
F16 Slägga (3,0 kg/119) » Ahlberg, Grete -98 58.53  2014-08-08 » USM, Söderhamn
K35 Stadslopp Lindholm, Hanna -79 34.55  2014-07-12 » SM-milen, Malmö
X17 Lag Arena » Ahl, Christoffer -98 105.5p  2014-08-16 » Lag-USM, Tanumshede
» Ahlberg, Grete -98
» Cianelli, Rosanna -99
» Engström, Isabella -99
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
» Förnestig, Frank -98
» Hansson, Pernilla -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Jacobson, Martin -97
» Janhunen, Marina -98
» Kapell, Hanna -98
» Kay, Rodi -98
» Krüsell Berg, Carl -98
» Nie, Karl David -98
» Ögren, Markus -98
RM P14 2 000 m terräng » Ekberg, Johan -00 7.03    2014-10-19 » Svealandsmästerskap terräng, Eskilstuna
F13 Höjd » Rådbo, Klara -01 1.56  2014-09-14 » Svealandsmästerskapen, Eskilstuna
DM MS 100 m » Green, Philip -93 11.06    2014-06-06 » SAYO, Sollentuna
Tresteg » Ehrlin, Erik -90 15.52  2014-06-06 » SAYO, Sollentuna
Terränglopp Hydén, Johan -89 15.37  2014-10-05 » Tullinge-Tumbaloppet, Tullinge
4 x 100 m Nyberg, Erik -96 42.09  2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentuna
» Ehrlin, Erik -90
» Ewertzh, Jacob -95
» Darkwah, Tony -86
P19 Tresteg » Persson, Manne -96 13.18  2014-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Rosberg, Daniel -96 42.84  2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentuna
» Wesslén, Sebastian -95
» Ewertzh, Jacob -95
Nyberg, Erik -96
P17 Längd Joon, Sagar -97 5.81  2014-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
Kula (5,0 kg) Joon, Sagar -97 10.48  2014-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Kay, Rodi -98 44.70  2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentuna
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Hargeström, Sebastien -98
» Sidenbladh, Oskar -97
Stafett 1 000 m » Kay, Rodi -98 2:05.31  2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentuna
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Hargeström, Sebastien -98
» Olsson, Timothy -98
P16 100 m » Kay, Rodi -98 11.65  2014-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
200 m » Hargeström, Sebastien -98 23.28  2014-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
300 m häck (84 cm) » Hargeström, Sebastien -98 39.38  2014-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
P15 Stav » Forsberg, Martin -99 3.14  2014-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
P14 80 m häck (84 cm) » Prins, Felix -00 12.38  2014-09-07 » Täby Open, Täby
Längd » Prins, Felix -00 5.55  2014-09-06 » Täby Open, Täby
P13 200 m » Förnestig, Paul -01 27.11  2014-09-07 » Täby Open, Täby
KS 400 m » Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.94  2014-06-06 » SAYO, Sollentuna
Terränglopp Lindholm, Hanna -79 36.50  2014-10-05 » Tullinge-Tumbaloppet, Tullinge
F19 Tresteg » Pernbrink, Sara -96 10.86  2014-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Jelassi, Yasmin -96 49.96  2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentuna
» Hentschel, Sandra -97
» Rossi, Madeleine -95
» Avebäck, Freja -95
F17 100 m » Hentschel, Sandra -97 12.91  2014-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
200 m » Hentschel, Sandra -97 26.64  2014-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 50.85  2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentuna
» Jakobsson, Ylva -98
» Kapell, Hanna -98
» Herstedt, Josefin -98
F16 Längd » Samuelsson, My -98 5.19  2014-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
F15 300 m häck (76,2 cm) » Engström, Isabella -99 50.86  2014-06-13 » Huddingespelen, Huddinge
F13 Höjd » Rådbo, Klara -01 1.53  2014-09-06 » Täby Open, Täby
5-kamp » Rådbo, Klara -01 4 495  2014-05-18 » Mångkamps DM, Stockholm
Grenar:            |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
Resultat:          |  9.93(0.0)  |  1.51  |  22.04  |  4.79(0.0)  |  1:59.73  |
Poäng:                |  1 114  |  998  |  715  |  913  |  755  |
5 x 60 m » Gassama, Sira -01 39.56  2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentuna
» Lindvall, Siri -01
» Rådbo, Klara -01
Eriksson, Sofia -01
» Ilbäcken, Thelma -01
                   
2013
klass gren   namn resultat    datum   tävling
VM KS 1 500 m » Aregawi, Abeba -90 4:02.67    2013-08-10 » VM 2013, Moskva
SM MS Höjd » Katib, Mehdi -87 2.12    2013-08-29 » SM 2013, Borås
Längd » Tornéus, Michel -86 7.88  2013-08-29 » SM 2013, Borås
4 x 1 500 m » Torgersson, Alex -94 15:56.63  2013-05-25 » Stafett-SM, Huddinge
Jonsson, Niklas -92
Jaako, Joni -86
Hydén, Johan -89
M22 Lag Terräng » Börjesson, John -92 1:22.26  2013-10-27 » Terräng-SM, Falun
Jonsson, Niklas -92
» Åkesson, Christoffer -91
P19 4 x 100 m » Rosberg, Daniel -96 42.30  2013-05-25 » Stafett-SM, Huddinge
» Wulff, Jonathan -94
» Ewertzh, Jacob -95
Almlöf, Andreas -95
P18 300 m häck (91,4 cm) Almlöf, Andreas -95 39.38  2013-08-09 » JSM 2013, Västerås
P15 300 m häck (76,2 cm) » Olsson, Timothy -98 40.44  2013-08-09 » USM 2013, Eskilstuna
Tresteg » Olsson, Timothy -98 12.78  2013-08-09 » USM 2013, Eskilstuna
4 x 100 m » Förnestig, Frank -98 46.55  2013-05-25 » Stafett-SM, Huddinge
» Olsson, Timothy -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Kay, Rodi -98
M55 8 000 m terräng » Liljebäck, Lars-Erik -58 31.41  2013-10-26 » Terräng-SM, Falun
M60 4 000 m terräng » Svidén, Lars -45 17.23  2013-10-26 » Terräng-SM, Falun
KS 400 m häck (76,2 cm) » Persson, Frida -89 58.10  2013-08-29 » SM 2013, Borås
K22 Tresteg » Sabir, Jasmin -92 12.63  2013-08-09 » JSM 2013, Västerås
4 x 100 m » Morgan, Lynette -91 48.39  2013-05-25 » Stafett-SM, Huddinge
» Retsloff, Frida -92
» Fredriksson, Emma -91
» Sabir, Jasmin -92
F19 3 x 800 m » Jonsson Sundberg, Anna -94 7:17.58  2013-05-25 » Stafett-SM, Huddinge
» Narfgren, Ellen -94
» Forss, Emma -94
F15 Slägga (3,0 kg/110) » Ahlberg, Grete -98 51.65  2013-08-09 » USM 2013, Eskilstuna
RM F13 80 m » Deltin, Greta -00 10.22    2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Glanshammar
200 m » Deltin, Greta -00 26.59  2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Glanshammar
60 m häck (76,2 cm) » Deltin, Greta -00 9.53  2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Glanshammar
DM MS Maraton   Woldu, Daniel -89 2:21.44    2013-06-01 » DM marathon, Stockholm
P15 300 m häck (76,2 cm) » Olsson, Timothy -98 40.41  2013-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
F16 100 m » Hentschel, Sandra -97 12.91  2013-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
Spjut (600 gr) » Lindberg, Felicia -97 34.83  2013-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
F15 Slägga (3,0 kg/110) » Ahlberg, Grete -98 47.79  2013-06-14 » Huddingespelen, Huddinge
F13 2 000 m terräng » Richardsson, Victoria -00 8.20  2013-10-19 » Terräng-DM, Upplands Väsby
                   
2012
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS Längd » Tornéus, Michel -86 7.80    2012-08-24 » SM, Stockholm
Tresteg » Tornéus, Michel -86 15.90  2012-08-24 » SM, Stockholm
M22 4 x 400 m » Fältström, Love -91 3:18.91  2012-09-08 » Stafett-SM, Södertälje
» Green, Philip -93
» Wulff, Jonathan -94
» Skugghall, Hannes -92
Lag Terräng » Kingstedt, John -92 57.51  2012-04-27 » Terräng-SM, Linköping
» Hedin, Victor -91
» Nilsson, Patrik -91
P19 200 m » Ojuri, Sunday -93 21.80  2012-08-10 » JSM 2012, Sollentuna
300 m häck (91,4 cm) » Green, Philip -93 37.97  2012-08-10 » JSM 2012, Sollentuna
M40 ½ maraton » Schultz, Pontus -72 1:14.06  2012-05-06 » VSM Halvmarathon, Stockholm
KS 400 m häck (76,2 cm) » Persson, Frida -89 59.19  2012-08-24 » SM, Stockholm
4 x 400 m » Morgan, Lynette -91 3:47.82  2012-09-08 » Stafett-SM, Södertälje
» Sabir, Jasmin -92
» Knezevic, Sandra -92
» Persson, Frida -89
RM P14 800 m » Ahl, Christoffer -98 2:06.47    2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Falun
Stav » Hargeström, Sebastien -98 2.97  2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Falun
F14 300 m » Janhunen, Marina -98 42.31  2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Falun
1 500 m h (76,2 cm) » Janhunen, Marina -98 5:36.07  2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Falun
Diskus (0,6 kg) » Ahlberg, Grete -98 38.23  2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Falun
Slägga (3,0 kg/110) » Ahlberg, Grete -98 43.61  2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Falun
DM MS 1 500 m   Persson, Alexander -89 4:02.56    2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholm
P19 100 m » Qvarfordt, Mattias -94 11.75  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
P17 100 m » Ewertzh, Jacob -95 11.25  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
200 m » Ewertzh, Jacob -95 22.96  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m Holmqvist, Marcus -95 44.98  2012-08-29 » Stockholm öppna stafett-DM, Stockholm
Almlöf, Andreas -95
» Averin Markström, Simon -95
» Åkesson, Staffan -95
P14 Stav » Hargeström, Sebastien -98 3.20  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
» Hargeström, Sebastien -98 3.08  2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede
P13 200 m häck (76,2 cm/5) » Henningson, William -99 33.96  2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede
200 m häck (76,2 cm/10) » Henningson, William -99 35.59  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
Stav » Forsberg, Martin -99 2.18  2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede
M60 Diskus (1,0 kg) Andersson, Kjell -50 33.97  2012-05-10 » VDM, Stockholm
Vikt (9,08 kg) Andersson, Kjell -50 10.90  2012-05-10 » VDM, Stockholm
KS Maraton Karlsson, Charlotte -84 2:48.37  2012-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
Stav » Ulitina, Kristina -88 3.45  2012-08-07 » Friidrottskväll 3 på Stadion, Stockholm
Tresteg » Sabir, Jasmin -92 11.75  2012-06-25 » Friidrottskväll på Stadion nr 1, Stockholm
F19 800 m » Narfgren, Ellen -94 2:23.31  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) » Grönros, Lovisa -93 44.88  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
Stav » Norss, Emma -94 3.33  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
F17 4 x 100 m » Breig Lindell, Elin -95 49.23  2012-08-29 » Stockholm öppna stafett-DM, Stockholm
» Rossi, Madeleine -95
» Bill, Ellinor -95
» Jelassi, Yasmin -96
F16 100 m » Jelassi, Yasmin -96 12.84  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
200 m » Jelassi, Yasmin -96 27.17  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
Tresteg » Pernbrink, Sara -96 10.72  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
F15 100 m » Hentschel, Sandra -97 12.52  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
Spjut (400 gr) » Lindberg, Felicia -97 33.67  2012-06-15 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 50.67  2012-08-29 » Stockholm öppna stafett-DM, Stockholm
» Hentschel, Sandra -97
» Agbonkhese, Efe -98
» Björnsdotter P, Tove -97
F14 Diskus (0,6 kg) » Ahlberg, Grete -98 37.26  2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede
Slägga (3,0 kg/110) » Ahlberg, Grete -98 40.56  2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede
F13 Höjd » Cianelli, Rosanna -99 1.51  2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede
Stav » Lundmark, Maja -99 2.08  2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede
F12 1 000 m » Richardsson, Victoria -00 3:31.69  2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede
F11 5 x 60 m » Gassama, Sira -01 42.07  2012-08-29 » Stockholm öppna stafett-DM, Stockholm
» Kapell, Tilda -01
» Lindvall, Siri -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Rådbo, Klara -01
                   
2011
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS 800 m   Jaako, Joni -86 1:53.07    2011-08-11 » SM, Gävle
4 x 800 m » Löfwing, Joakim -84 7:33.34  2011-06-02 » Stafett-SM, Växjö
» Karlsson, Fredrik -78
Ekhamre, Thobias -88
Jaako, Joni -86
P19 200 m » Ojuri, Sunday -93 21.42  2011-08-26 » JSM, Vellinge
4 x 100 m » Braesh-Andersen, Ken -93 43.04  2011-06-02 » Stafett-SM, Växjö
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Ojuri, Sunday -93
F19 Tresteg » Sabir, Jasmin -92 12.31  2011-08-26 » JSM, Vellinge
F17 3 x 800 m » Narfgren, Ellen -94 7:16.57  2011-06-02 » Stafett-SM, Växjö
» Åberg, Stina -94
» Forss, Emma -94
RM P13 Stav » Hargeström, Sebastien -98 2.70    2011-09-17 » Nordea Svealand, Köping
F13 Diskus (0,6 kg) » Ahlberg, Grete -98 34.78  2011-09-17 » Nordea Svealand, Köping
Slägga (2,0 kg) » Ahlberg, Grete -98 44.33  2011-09-17 » Nordea Svealand, Köping
DM P19 800 m   Jonsson, Niklas -92 2:00.69    2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
Jonsson, Niklas -92 2:01.01  2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra
2 000 m h (91,4 cm) Jonsson, Niklas -92 6:13.00  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
110 m häck (100 cm) » Odenman, Gunnar -93 15.60  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
Höjd Karlsson, Valdemar -93 1.83  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
Längd » Odenman, Gunnar -93 6.64  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
Terränglopp Jonsson, Niklas -92 13.20  2011-04-10 » Terräng-DM
4 x 100 m » Braesh-Andersen, Ken -93 42.60  2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Ojuri, Sunday -93
P17 100 m » Wulff, Jonathan -94 11.15  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
400 m » Torgersson, Alex -94 50.60  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
800 m » Torgersson, Alex -94 2:00.91  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
Tresteg » Grundberg, Erik -94 12.70  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
P16 110 m häck (91,4 cm) Almlöf, Andreas -95 15.57  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
Längd Almlöf, Andreas -95 6.09  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
P15 Tresteg » Persson, Manne -96 11.56  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
P13 60 m häck (76,2 cm) » Hargeström, Sebastien -98 9.82  2011-09-10 » DF 12-13, Enskede
M40 8 000 m terräng » Häggström, Niklas -71 30.41  2011-04-10 » Terräng-DM
F17 300 m häck (76,2 cm) » Sandelius, Josefine -94 49.86  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
Höjd Ericsson, Sara -94 1.54  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
Stav » Norss, Emma -94 3.30  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
Längd » Schelander, Rebecka -94 5.07  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Jelassi, Yasmin -96 49.58  2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra
» Sjöberg, Olivia -95
» Bill, Ellinor -95
» Breig Lindell, Elin -95
Stafett 1 000 m » Jelassi, Yasmin -96 2:21.85  2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra
» Bill, Ellinor -95
» Breig Lindell, Elin -95
» Forss, Emma -94
F16 200 m » Breig Lindell, Elin -95 26.51  2011-06-10 » Huddingespelen, Huddinge
F14 100 m » Björnsdotter P, Tove -97 13.49  2011-09-10 » DF 12-13, Enskede
F13 Längd (zon) » Jakobsson, Ylva -98 4.82  2011-09-10 » DF 12-13, Enskede
Tresteg (zon) » Hansson, Pernilla -98 10.43  2011-09-10 » DF 12-13, Enskede
Diskus (0,6 kg) » Ahlberg, Grete -98 36.46  2011-09-10 » DF 12-13, Enskede
Slägga (2,0 kg) » Ahlberg, Grete -98 43.85  2011-09-10 » DF 12-13, Enskede
Spjut (400 gr) » Ahlberg, Grete -98 28.80  2011-09-10 » DF 12-13, Enskede
4 x 80 m » Hansson, Pernilla -98 42.30  2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra
» Jakobsson, Ylva -98
» Kapell, Hanna -98
» Agbonkhese, Efe -98
                   
2010
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS 4 x 800 m » Löfwing, Joakim -84 7:34.16    2010-05-29 » Stafett-SM, Norrtälje
Ekhamre, Thobias -88
» Pell, Rickard -79
» Karlsson, Fredrik -78
M22 1 500 m Ekhamre, Thobias -88 3:57.14  2010-08-13 » JSM, Karlstad
3 x 800 m Persson, Alexander -89 5:45.87  2010-05-29 » Stafett-SM, Norrtälje
Kahlström, André -88
Ekhamre, Thobias -88
P19 4 x 400 m » Vikström J, Martin -91 3:25.35  2010-05-29 » Stafett-SM, Norrtälje
» Nilsson, Patrik -91
Lundell, Philip -91
» Skugghall, Hannes -92
P17 10-kamp » Green, Philip -93 6 363  2010-09-05 » SM i mångkamp, Huddinge
Grenar:            |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
Resultat:          |  15.51(-1.4)  |  34.66  |  4.02  |  48.32  |  36.70  |  11.67(+0.5)  |  6.21(0.0)  |  12.41  |  1.67  |  3:11.83  |
Poäng:                |  789  |  557  |  623  |  564  |  777  |  717  |  632  |  631  |  520  |  553  |
Stafett 1 000 m » Qvarfordt, Mattias -94 2:02.82  2010-05-29 » Stafett-SM, Norrtälje
» Wulff, Jonathan -94
» Braesh-Andersen, Ken -93
» Green, Philip -93
P16 200 m » Wulff, Jonathan -94 22.72  2010-08-13 » USM, Kil
KS 400 m häck (76,2 cm) » Persson, Frida -89 59.26  2010-08-19 » SM 2010, Falun
4 x 400 m » Tolvers, Nathalie -90 3:49.81  2010-05-29 » Stafett-SM, Norrtälje
» Sabir, Jasmin -92
» Nilsson, Amanda -83
» Högberg, Rebecca -84
K22 400 m häck (76,2 cm) » Persson, Frida -89 59.05  2010-08-13 » JSM, Karlstad
F19 4 x 100 m Tengvall, Tove -91 47.74  2010-05-29 » Stafett-SM, Norrtälje
Lüppert Thomsson, Frida -92
» Fredriksson, Emma -91
» Alstermark, Linnéa -92
RM F13 Längd (zon) » Gustafsson, Linnéa -97 5.28    2010-09-11 » Nordea Regionsmästerskap, Huddinge
DM MS 800 m   Lundell, Philip -91 1:57.89    2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholm
Tresteg » Attersand, Johan -74 14.93  2010-08-11 » Friidrottskväll 3, Stockholm
P19 800 m Lundell, Philip -91 1:58.07  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
1 500 m Lundell, Philip -91 4:11.05  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
Lag Terräng » Alemayoh, Michele -92 41.44  2010-04-18 » Terräng-DM, Ekerö
Jonsson, Niklas -92
» Ljung, Christopher -92
P17 100 m » Green, Philip -93 11.81  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) » Green, Philip -93 14.91  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
300 m häck (84 cm) » Green, Philip -93 39.81  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
4 x 100 m » Qvarfordt, Mattias -94 44.24  2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Braesh-Andersen, Ken -93
Stafett 1 000 m » Qvarfordt, Mattias -94 2:03.05  2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra
» Wulff, Jonathan -94
» Braesh-Andersen, Ken -93
» Green, Philip -93
P16 100 m » Wulff, Jonathan -94 11.18  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
200 m » Wulff, Jonathan -94 22.89  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
P15 100 m häck (84 cm) Almlöf, Andreas -95 13.84  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
P12 200 m » Hargeström, Sebastien -98 28.48  2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede
M50 Terränglopp » Smirnov, Alex -60 31.07  2010-04-18 » Terräng-DM, Ekerö
M60 4 000 m terräng » Svidén, Lars -45 16.55  2010-04-18 » Terräng-DM, Ekerö
KS 100 m » Fredriksson, Emma -91 12.25  2010-08-11 » Friidrottskväll 3, Stockholm
400 m » Sabir, Jasmin -92 58.70  2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholm
800 m » Tolvers, Nathalie -90 2:20.12  2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholm
F19 100 m » Alstermark, Linnéa -92 11.96  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
100 m häck (84 cm) Lüppert Thomsson, Frida -92 14.49  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
Längd Lüppert Thomsson, Frida -92 5.63  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
F17 Lag Terräng » Grönros, Lovisa -93 53.12  2010-04-18 » Terräng-DM, Ekerö
Linjo, Sofia -94
» Åberg, Stina -94
F16 1 500 m h (76,2 cm) » Åberg, Stina -94 5:53.52  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
Tresteg » Norss, Emma -94 10.78  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
4 000 m terräng » Åberg, Stina -94 17.00  2010-04-18 » Terräng-DM, Ekerö
F15 Tresteg » Bill, Ellinor -95 11.03  2010-06-18 » Huddingespelen, Huddinge
F12 1 000 m Eklind, Maja -98 3:27.76  2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede
Längd (zon) Nordkvist, Wilma -98 4.94  2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede
                   
2009
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM M45 10 000 m » Smirnov, Alex -60 34:34.08    2009-08-21 » Veteran-SM, Norrtälje
K22 400 m häck (76,2 cm) » Persson, Frida -89 59.30  2009-08-14 » JSM 2009, Karlskrona
RM P14 100 m häck (84 cm)   Almlöf, Andreas -95 14.77    2009-09-12 » Nordeamästerskap Svealand, Uppsala
DM MS 800 m » Pell, Rickard -79 1:53.14    2009-06-05 » SAYO, Sollentuna
Längd » Eklund, Jonathan -88 6.71  2009-06-05 » SAYO, Sollentuna
P19 800 m » Nilsson, Patrik -91 1:59.38  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
P17 4 000 m terräng Jonsson, Niklas -92 14.08  2009-04-19 » Terräng-DM, Ekerö
P16 400 m » Skugghall, Hannes -92 51.91  2009-09-05 » DF 2009, Enskede
110 m häck (91,4 cm) » Green, Philip -93 15.79  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Längd » Green, Philip -93 6.33  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
P15 300 m » Wulff, Jonathan -94 37.93  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Stav » Wulff, Jonathan -94 3.47  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
P14 100 m häck (84 cm) Almlöf, Andreas -95 15.00  2009-09-05 » DF 2009, Enskede
M50 8 000 m terräng » Liljebäck, Lars-Erik -58 29.37  2009-04-19 » Terräng-DM, Ekerö
M60 4 000 m terräng » Svidén, Lars -45 16.41  2009-04-19 » Terräng-DM, Ekerö
F19 400 m » Tolvers, Nathalie -90 59.02  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Tresteg Forsell, Emilia -90 10.97  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
F17 800 m » Wåhlin, Lova -92 2:16.99  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
300 m häck (76,2 cm) » Sabir, Jasmin -92 44.80  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Längd » Retsloff, Frida -92 5.19  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
4 x 100 m » Alstermark, Linnéa -92 49.19  2009-05-13 » Stafett-DM, Sätra
» Sabir, Jasmin -92
» Retsloff, Frida -92
» Österberg, Sara -93
Stafett 1 000 m  {HIF lag grön} [1] 2:21.28  2009-05-13 » Stafett-DM, Sätra
Lag Terräng Adrianzon, Hilde -92 55.11  2009-04-19 » Terräng-DM, Ekerö
» Grönros, Lovisa -93
» Wåhlin, Lova -92
F16 200 m » Österberg, Sara -93 25.72  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Längd » Österberg, Sara -93 5.21  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
F15 Stav » Norss, Emma -94 3.00  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Längd » Schelander, Rebecka -94 5.03  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
Tresteg » Norss, Emma -94 10.77  2009-08-07 » Huddingespelen (JDM-UDM), Huddinge
F13 Diskus (0,6 kg) Altrov Berg, Vera -96 25.38  2009-09-05 » DF 2009, Enskede
F11 80 m » Agbonkhese, Efe -98 11.65  2009-09-05 » DF 2009, Enskede
5 x 60 m  {HIF lag 1} [1] 43.92  2009-05-13 » Stafett-DM, Sätra
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
                   
2008
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS 1 500 m   Walleräng, Olle -85 3:46.96    2008-08-01 » SM, Västerås
M22 110 m häck (106,7 cm) » Barrefors, Björn -87 14.50  2008-08-08 » JSM, Norrtälje
10-kamp » Barrefors, Björn -87 7 364  [1] 2008-07-19 » Mångkamps SM, Värnamo
Grenar:            |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
Resultat:          |  11.44(-2.9)  |  7.40(+4.4)  |  12.66  |  2.01  |  51.12  |  14.86(-1.4)  |  35.37  |  4.60  |  50.86  |  4:47.07  |
Poäng:                |  765  |  910  |  647  |  813  |  764  |  867  |  571  |  790  |  601  |  636  |
RM P14 Stav » Wulff, Jonathan -94 3.47    2008-09-13 » Regionsmästerskap, Karlskoga
DM MS 110 m häck (106,7 cm) » Eklund, Jonathan -88 15.42    2008-05-27 » Öppna Senior DM, Sätra
Längd » Barrefors, Björn -87 6.91  2008-05-27 » Öppna Senior DM, Sätra
P19 400 m Vadström Björk, André -90 51.52  2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
4 x 100 m Vigert, Linus -90 43.27  2008-09-03 » Stafett DM, Huddinge
» Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Jonsson, Jesper -90
P17 Slägga (5,0 kg) Odenman, Erik -91 44.07  2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
P16 3 000 m Jonsson, Niklas -92 9:39.34  2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
P15 Tresteg » Odenman, Gunnar -93 12.03  2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
3 x 800 m » Green, Philip -93 6:55.14  2008-09-03 » Stafett DM, Huddinge
» Braesh-Andersen, Ken -93
Brunnstedt, Anton -94
P14 Stav » Wulff, Jonathan -94 3.46  2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede
M50 8 000 m terräng » Liljebäck, Lars-Erik -58 29.01  2008-04-20 » Terräng DM, Vallentuna
K22 400 m häck (76,2 cm) » Tomb, Stine -86 61.40  2008-05-27 » Öppna Senior DM, Sätra
F19 100 m häck (84 cm) » Dedrickson M, Fatima -89 14.88  2008-05-27 » Öppna Senior DM, Sätra
F17 400 m » Sabir, Jasmin -92 59.95  2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
800 m » Wåhlin, Lova -92 2:23.36  2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) Gren, Lilian -92 47.21  2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
4 x 100 m » Alstermark, Linnéa -92 49.24  2008-09-03 » Stafett DM, Huddinge
Tengvall, Tove -91
» Retsloff, Frida -92
Jakobsson, Ulrika -91
3 x 800 m Adrianzon, Hilde -92 7:26.31  2008-09-03 » Stafett DM, Huddinge
» Wåhlin, Lova -92
» Sabir, Jasmin -92
F15 100 m » Österberg, Sara -93 12.31  2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
300 m » Österberg, Sara -93 41.90  2008-06-13 » Huddingespelen / UDM/ JDM, Huddinge
F13 80 m Ferneman, Lisa -95 10.95  2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede
60 m häck (76,2 cm) Ferneman, Lisa -95 10.02  2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede
Längd (zon) » Bill, Ellinor -95 4.86  2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede
Tresteg (zon) » Bill, Ellinor -95 10.26  2008-08-23 » Distriktsfinalerna 12-14 år, Enskede
4 x 80 m » Avebäck, Freja -95 42.54  2008-09-03 » Stafett DM, Huddinge
Olsson, Alicia -95
Ferneman, Lisa -95
» Breig Lindell, Elin -95
Not
[1] - Även mästare i klassen MS
                   
2007
klass gren   namn resultat    datum   tävling
NM MS Lag Terräng » Emilsson, Erik -82 1:20.00    2007-11-04 » NM i terräng, Södertälje
Mbonabirama, Therence -86
Walleräng, Olle -85
SM MS 10-kamp » Barrefors, Björn -87 7 174  [1] 2007-08-05 » Mångkamps SM, Nyköping
Grenar:            |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
Resultat:          |  11.40(-1.1)  |  7.05(+1.0)  |  11.71  |  1.96  |  51.16  |  14.79(+0.8)  |  36.03  |  4.36  |  53.76  |  4:47.50  |
Poäng:                |  774  |  826  |  589  |  767  |  762  |  875  |  584  |  719  |  644  |  634  |
4 x 1 500 m El Guerouaoui, Mounir -76 15:36.97  2007-06-02 » SM/JSM/USM i Stafett, Huddinge
» Löfwing, Joakim -84
» Emilsson, Erik -82
» Pell, Rickard -79
M22 110 m häck (106,7 cm) » Barrefors, Björn -87 14.57  2007-08-24 » JSM, Uddevalla
4 x 400 m » Elgered, Jonas -87 3:24.74  2007-06-02 » SM/JSM/USM i Stafett, Huddinge
Norgren, Henrik -87
Rosencrantz, Patrik -86
» Barrefors, Björn -87
P19 1 500 m Ekhamre, Thobias -88 4:00.99  2007-08-24 » JSM, Uddevalla
P16 Lag Terräng Karlsson, Victor -91 43.37  2007-04-28 » Terräng SM, Halmstad
» Nilsson, Patrik -91
Refors, Michael -91
F19 400 m » Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.16  2007-08-24 » JSM, Uddevalla
F15 4 x 100 m » Alstermark, Linnéa -92 48.54  2007-06-02 » SM/JSM/USM i Stafett, Huddinge
Gren, Lilian -92
» Sabir, Jasmin -92
Höglund, Matilda -92
3 x 800 m Gregersdotter, Elsa -92 7:19.42  2007-06-02 » SM/JSM/USM i Stafett, Huddinge
» Wåhlin, Lova -92
» Sabir, Jasmin -92
X17 Lag Arena » Almström, Elina -91 199p  2007-09-01 » Lag USM, Växjö
» Alsing Skoog, Emma -92
» Alstermark, Linnéa -92
Engfors, Paulina -90
» Fältström, Love -91
Gren, Lilian -92
» Höckerstrand, Sandra -90
Jakobsson, Ulrika -91
Jonsson, Jesper -90
Molin, Per -90
» Nilsson, Patrik -91
Odenman, Erik -91
» Sabir, Jasmin -92
Tengvall, Tove -91
Vadström Björk, André -90
Wedberg, Henrik -92
Vigert, Linus -90
» Wåhlin, Lova -92
RM P13 Stav » Wulff, Jonathan -94 2.97    2007-09-15 » Regionsmästerskap, Katrineholm
DM MS Lag Terräng   Mbonabirama, Therence -86 36:51.00    2007-04-22 » DM i Terränglöpning, Vallentuna
» Pell, Rickard -79
» Lerdahl, Emil -82
P17 4 x 100 m Vigert, Linus -90 44.74  2007-09-11 » Öppna Stafett DM, Huddinge
» Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Jonsson, Jesper -90
Stafett 1 000 m Vigert, Linus -90 2:05.47  2007-09-11 » Öppna Stafett DM, Huddinge
» Fältström, Love -91
Vadström Björk, André -90
Jonsson, Jesper -90
3 x 800 m » Nilsson, Patrik -91 6:21.83  2007-09-11 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Allert, Per -91
Molin, Per -90
P13 Höjd » Wulff, Jonathan -94 1.58  2007-08-18 » Stockholms öppna DF, Sollentuna
Stav » Wulff, Jonathan -94 2.43  2007-08-18 » Stockholms öppna DF, Sollentuna
Spjut (400 gr) » Wulff, Jonathan -94 39.78  2007-08-18 » Stockholms öppna DF, Sollentuna
KS 100 m häck (84 cm) » Dedrickson M, Fatima -89 14.78  2007-05-29 » DM 2007, Sätra
F17 4 x 100 m Tengvall, Tove -91 49.93  2007-09-11 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Engfors, Paulina -90
» Höckerstrand, Sandra -90
Jakobsson, Ulrika -91
Stafett 1 000 m Hultgren, Maria -91 2:19.41  2007-09-11 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Tengvall, Tove -91
Jakobsson, Ulrika -91
Engfors, Paulina -90
F15 4 x 100 m » Alstermark, Linnéa -92 49.32  2007-09-11 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Gren, Lilian -92
» Retsloff, Frida -92
» Sabir, Jasmin -92
3 x 800 m » Grönros, Lovisa -93 7:43.19  2007-09-11 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Paulsson, Frida -93
» Wåhlin, Lova -92
F12 80 m » Breig Lindell, Elin -95 11.39  2007-08-18 » Stockholms öppna DF, Sollentuna
200 m » Breig Lindell, Elin -95 29.51  2007-08-18 » Stockholms öppna DF, Sollentuna
Not
[1] - Även mästare i klassen M22
                   
2006
klass gren   namn resultat    datum   tävling
NM P19 10-kamp » Barrefors, Björn -87 6 767    2006-06-18 » NJCCE 2006, Moss, NOR
Grenar:            |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (100 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
Resultat:          |  11.56(+0.6)  |  6.70(+0.2)  |  13.20  |  1.92  |  52.20  |  14.96(+1.3)  |  32.66  |  4.00  |  53.77  |  5:06.09  |
Poäng:                |  740  |  743  |  679  |  731  |  716  |  854  |  517  |  617  |  645  |  525  |
SM M22 1 500 m   Walleräng, Olle -85 3:50.44    2006-08-04 » JSM 2006, Huddinge
P19 110 m häck (100 cm) » Barrefors, Björn -87 14.53  2006-08-04 » JSM 2006, Huddinge
Stav » Barrefors, Björn -87 4.71  2006-08-04 » JSM 2006, Huddinge
Längd » Barrefors, Björn -87 7.14  2006-08-04 » JSM 2006, Huddinge
4 x 400 m » Elgered, Jonas -87 3:24.63  2006-09-09 » SM i Stafett, Uppsala
Ekhamre, Thobias -88
Norgren, Henrik -87
» Barrefors, Björn -87
M80 Tresteg Andersson, Rune -25 5.36  2006-08-18 » Veteran-SM, Söderhamn
F17 4 x 100 m » Dedrickson M, Fatima -89 48.53  2006-09-09 » SM i Stafett, Uppsala
Engfors, Paulina -90
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Jakobsson, Ulrika -91
Stafett 1 000 m » Höckerstrand, Sandra -90 2:16.56  [1] 2006-09-09 » SM i Stafett, Uppsala
» Dedrickson M, Fatima -89
Engfors, Paulina -90
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
F16 400 m » Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.29  2006-08-04 » USM 2006, Nyköping
DM MS 800 m   Ekhamre, Thobias -88 1:59.51    2006-06-13 » Öppna Senior DM, Sätra
1 500 m Ekhamre, Thobias -88 4:01.33  2006-06-13 » Öppna Senior DM, Sätra
P19 10-kamp » Elgered, Jonas -87 6 188  2006-05-21 » DM i mångkamp, Sätra
Grenar:            |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (100 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
Resultat:          |  12.23(-2.2)  |  6.29(+1.8)  |  12.60  |  1.70  |  53.75  |  16.59(-0.6)  |  32.74  |  4.04  |  49.35  |  4:36.80  |
Poäng:                |  606  |  650  |  643  |  544  |  650  |  668  |  519  |  628  |  579  |  701  |
P14 300 m Mereman, Matthew -92 39.64  2006-08-19 » Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
800 m Wedberg, Henrik -92 2:21.62  2006-08-19 » Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
Tresteg Mereman, Matthew -92 11.61  2006-08-19 » Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
P13 60 m häck (76,2 cm) » Green, Philip -93 10.20  2006-08-19 » Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
5-kamp » Green, Philip -93 4 373  2006-05-20 » DM i mångkamp, Sätra
Grenar:            |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Boll (300 gr)  |  Höjd  |  600 m  |
Resultat:          |  10.39(-1.8)  |  4.87(-1.2)  |  49.15  |  1.44  |  1:49.89  |
Poäng:                |  908  |  877  |  902  |  852  |  834  |
P12 Höjd » Wulff, Jonathan -94 1.41  2006-08-19 » Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
M45 8 000 m terräng » Liljebäck, Lars-Erik -58 28.23  2006-04-29 » Terräng-DM, Stockholm
M60 4 000 m terräng » Svidén, Lars -45 16.15  2006-04-29 » Terräng-DM, Stockholm
F19 Stafett 1 000 m Johansson, Linn -88 2:25.75  2006-08-29 » Stafett DM 06, Huddinge
Trygg, Nadja -88
Wiking, Jessica -87
Håkansson, Camilla -87
F15 4 000 m terräng Lord, Johanna -91 16.03  2006-04-29 » Terräng-DM, Stockholm
F14 300 m häck (76,2 cm) » Retsloff, Frida -92 49.16  2006-08-19 » Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
Stav » Alsing Skoog, Emma -92 2.04  2006-08-19 » Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
Längd » Alstermark, Linnéa -92 5.00  2006-08-19 » Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
Tresteg » Sabir, Jasmin -92 10.52  2006-08-19 » Stockholms Öppna DF för 12-14 år, Sätra
Not
[1] - Ej mästare
                   
2005
klass gren   namn resultat    datum   tävling
NM F19 4 x 400 m   Teilman, Maria -86 3:44.24    2005-08-28 » Nordisk Juniorlandskamp, NOR
SM MS Tresteg » Attersand, Johan -74 15.54    2005-08-19 » SM, Helsingborg
4 x 800 m Rysjö, Niclas -84 7:24.93  2005-09-03 » Stafett-SM, Sollentuna
Walleräng, Olle -85
Norberg, Daniel -78
» Karlsson, Fredrik -78
M22 Lag Terräng Nylander, Tobias -85 59.31  2005-05-01 » SM i Terränglöpning, Högby
» Kanmert Gustafsson, Oskar -84
Walleräng, Olle -85
P19 4 x 100 m » Thorén, Joel -87 43.05  2005-09-03 » Stafett-SM, Sollentuna
Rosencrantz, Patrik -86
Norgren, Henrik -87
Öberg, Sebastian -87
P15 3 x 800 m Molin, Per -90 6:28.25  2005-09-03 » Stafett-SM, Sollentuna
Bernebrant, Daniel -90
» Vikström J, Martin -91
M55 Längd » Wahlberg, Tommy -49 4.31  2005-08-05 » Veteran-SM, Visby
F19 100 m Teilman, Maria -86 12.13  2005-08-12 » JSM, Söderhamn
4 x 100 m » Dedrickson M, Fatima -89 47.69  2005-09-03 » Stafett-SM, Sollentuna
Teilman, Maria -86
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Carls, Camilla -86
Stafett 1 000 m Carls, Camilla -86 2:13.71  2005-09-03 » Stafett-SM, Sollentuna
» Dedrickson M, Fatima -89
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Teilman, Maria -86
F15 300 m häck (76,2 cm) Engfors, Paulina -90 44.58  2005-08-12 » USM
DM P19 200 m   Rosencrantz, Patrik -86 22.30    2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
Höjd Norgren, Henrik -87 1.92  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
10-kamp » Thorén, Joel -87 6 320  2005-05-22 » DM mångkamp, Enskede
Grenar:            |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (100 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
Resultat:          |  12.25(-1.8)  |  6.03(+1.0)  |  13.32  |  1.91  |  54.05  |  16.56(-1.6)  |  37.21  |  4.02  |  51.15  |  4:58.56  |
Poäng:                |  603  |  593  |  687  |  723  |  638  |  671  |  608  |  623  |  606  |  568  |
P17 Höjd Liedberg, Niclas -88 1.89  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
Stav » Eklund, Jonathan -88 3.70  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
Diskus (1,5 kg) Olsson, David -88 44.28  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
P15 8-kamp Molin, Per -90 3 791  [1] 2005-05-22 » DM mångkamp, Enskede
Grenar:            |  100 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
Resultat:          |  18.58(-2.9)  |  27.57  |  3.22  |  38.48  |  5.21(+1.9)  |  12.29  |  1.58  |  2:13.94  |
Poäng:                |  336  |  417  |  411  |  420  |  423  |  624  |  449  |  711  |
» Visa omräkningsspec
3 x 800 m Bernebrant, Daniel -90 6:47.23  2005-08-23 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Tholander, David -90
» Vikström J, Martin -91
P14 100 m » Vikström J, Martin -91 12.07  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
100 m häck (84 cm) Löfstrand, Christian -91 15.81  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
300 m häck (76,2 cm) » Vikström J, Martin -91 44.14  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
Höjd » Fältström, Love -91 1.69  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
Stav » Fältström, Love -91 3.21  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
Tresteg » Fältström, Love -91 12.01  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
P12 Längd (zon) » Odenman, Gunnar -93 4.70  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
F19 7-kamp Arvidsson, Emelie -87 4 043  2005-05-22 » DM mångkamp, Enskede
Grenar:            |  100 m häck (84 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
Resultat:          |  17.07(-2.1)  |  1.61  |  8.81  |  28.97(-3.2)  |  5.23(+1.7)  |  25.13  |  2:30.14  |
Poäng:                |  589  |  747  |  452  |  556  |  623  |  385  |  691  |
4 x 100 m » Dedrickson M, Fatima -89 48.10  2005-08-23 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Teilman, Maria -86
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Carls, Camilla -86
F17 100 m häck (76,2 cm) » Dedrickson M, Fatima -89 14.49  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
Tresteg Shehu, Edina -89 11.95  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
7-kamp » Davidsson, Jenny -88 4 175  [2] 2005-05-22 » DM mångkamp, Enskede
Grenar:            |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
Resultat:          |  16.60(-2.1)  |  1.46  |  13.20  |  29.41(-3.2)  |  4.95(+0.3)  |  28.73  |  2:30.06  |
Poäng:                |  642  |  577  |  741  |  524  |  546  |  453  |  692  |
» Visa omräkningsspec
F15 80 m häck (76,2 cm) » Carls, Sofia -90 12.72  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
Stav Mattsson, Ella -90 2.10  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
Längd » Carls, Sofia -90 5.36  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
Kula (3,0 kg) » Höckerstrand, Sandra -90 11.32  2005-06-18 » JDM-UDM, Enskede
4 x 100 m Ekholm, Josephine -91 49.50  2005-08-23 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Engfors, Paulina -90
Graziosi, Alessandra -90
» Carls, Sofia -90
F14 100 m Ekholm, Josephine -91 13.12  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
300 m häck (76,2 cm) Torssell, Jessica -91 49.52  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
Stav Nordgren, Ellen -91 2.10  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
Diskus (0,6 kg) Nyström, Linnéa -91 27.66  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
F13 4 x 80 m Hamrin, Zenobia -92 41.56  2005-08-23 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Gren, Lilian -92
» Retsloff, Frida -92
Höglund, Matilda -92
F12 Boll (300 gr) Nyström, Emelie -93 36.77  2005-08-20 » Stockholms öppna DF, Sätra
F11 5 x 60 m Gustafsson, Mikaela -94 45.82  2005-08-23 » Öppna Stafett DM, Huddinge
Holgersson, Hedvig -94
» Möller, Amelie -94
Carls, Julia -94
» Sandelius, Josefine -94
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2011
[2] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2009
                   
2004
klass gren   namn resultat    datum   tävling
NM F19 4 x 100 m   Teilman, Maria -86 46.16    2004-08-21 » Nordisk Juniorlandskamp, FIN
SM P19 4 x 400 m » Thulin, Mikael -85 3:27.62    2004-06-12 » Stafett-SM 04, Stockholm
Rosencrantz, Patrik -86
Andersson, Fredrik -85
Lindkvist, Robin -86
P17 10-kamp » Thorén, Joel -87 6 719  [1] 2004-08-29 » JSM/USM mångkamp 2004, Nyköping
Grenar:            |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
Resultat:          |  15.13(+1.5)  |  36.49  |  4.00  |  55.96  |  37.93  |  12.12(-0.5)  |  6.24(+2.2)  |  13.63  |  1.81  |  2:58.10  |
Poäng:                |  834  |  594  |  617  |  677  |  705  |  628  |  639  |  706  |  636  |  683  |
» Visa omräkningsspec
RM P13 60 m häck (76,2 cm) » Fältström, Love -91 9.52    2004-09-11 » Regionsfinal 13-14 år 2004, Ludvika
DM MS Tresteg » Attersand, Johan -74 14.06    2004-06-08 » Öppna Senior-DM, Enskede
4 x 100 m Granlund, Jonas -86 43.84  2004-05-25 » Öppna DM i Stafett, Enskede
Rosencrantz, Patrik -86
Nordström, Erik -86
Andersson, Fredrik -85
P19 100 m » Andersson, David -85 11.49  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
P17 200 m Norgren, Henrik -87 22.77  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
110 m häck (91,4 cm) » Thorén, Joel -87 15.16  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
300 m häck (84 cm) » Thorén, Joel -87 40.99  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
Stav » Thorén, Joel -87 4.07  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
Spjut (700 gr) » Thorén, Joel -87 54.71  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
10-kamp » Thorén, Joel -87 6 381  [1] 2004-05-23 » DM mångkamp -04, Huddinge
Grenar:            |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
Resultat:          |  15.97(-1.1)  |  38.56  |  3.95  |  49.11  |  38.34  |  12.12(+0.3)  |  5.86(+2.4)  |  13.69  |  1.78  |  3:01.64  |
Poäng:                |  736  |  635  |  603  |  575  |  681  |  628  |  556  |  709  |  610  |  648  |
» Visa omräkningsspec
4 x 100 m » Eklund, Jonathan -88 45.11  2004-05-25 » Öppna DM i Stafett, Enskede
Norgren, Henrik -87
» Thorén, Joel -87
Segerlind, Jonas -88
P14 300 m häck (76,2 cm) Molin, Per -90 45.47  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
P13 60 m häck (76,2 cm) » Fältström, Love -91 10.02  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
Stav » Fältström, Love -91 2.00  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
Tresteg (zon) » Fältström, Love -91 11.03  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
Diskus (0,6 kg) » Fältström, Love -91 31.25  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
Slägga (3,0 kg/110) Odenman, Erik -91 19.41  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
5-kamp » Fältström, Love -91 4 331  2004-05-22 » DM mångkamp -04, Huddinge
Grenar:            |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Boll (300 gr)  |  Höjd  |  600 m  |
Resultat:          |  9.73(-1.4)  |  4.96(+0.4)  |  41.05  |  1.47  |  1:52.80  |
Poäng:                |  1 042  |  908  |  723  |  886  |  772  |
4 x 80 m » Fältström, Love -91 42.28  2004-05-25 » Öppna DM i Stafett, Enskede
Monsén, Max -91
Älvebrand, Eric -91
Odenman, Erik -91
F19 200 m Carls, Camilla -86 26.91  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
Tresteg Andersson, Annika -86 11.34  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
F17 Höjd Arvidsson, Emelie -87 1.63  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
Längd Arvidsson, Emelie -87 5.16  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
F15 2 000 m Lord, Linnéa -89 7:22.74  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
1 500 m h (76,2 cm) Lord, Linnéa -89 5:56.01  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
Höjd Shehu, Edina -89 1.54  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
Tresteg » Dedrickson M, Fatima -89 11.33  2004-09-11 » Öppna JDM/UDM, Vallentuna
4 x 100 m » Dedrickson M, Fatima -89 50.23  2004-05-25 » Öppna DM i Stafett, Enskede
Peterson, Sofia -89
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Engfors, Paulina -90
F14 80 m häck (76,2 cm) » Carls, Sofia -90 12.89  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
300 m häck (76,2 cm) Engfors, Paulina -90 49.71  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
F13 80 m Brandt, Moa -91 10.64  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
Tengvall, Tove -91 11.34  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
60 m häck (76,2 cm) Jakobsson, Ulrika -91 10.60  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
Stav Nordgren, Ellen -91 1.60  2004-08-21 » Stockholms Öppna DF, Enskede
4 x 80 m Ekholm, Josephine -91 41.84  2004-05-25 » Öppna DM i Stafett, Enskede
Brandt, Moa -91
Taylor, Sofie -91
Tengvall, Tove -91
3 x 600 m Brandt, Moa -91 5:44.80  2004-05-25 » Öppna DM i Stafett, Enskede
Karlsson, Sara -91
Ekholm, Josephine -91
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2009
                   
2003
klass gren   namn resultat    datum   tävling
OS F17 4 x 100 m   Teilman, Maria -86 46.57    2003-07-31 » Ungdomsolympiad, FRA
SM MS 800 m » Pell, Rickard -79 1:50.91    2003-08-01 » SM 2003, Norrtälje
4 x 800 m Norberg, Daniel -78 7:23.35  2003-06-07 » Stafett-SM, Huddinge
» Karlsson, Fredrik -78
Klinteskog, Johan -81
» Pell, Rickard -79
M22 800 m Klinteskog, Johan -81 1:50.71  2003-08-15 » JSM 03, Vellinge
P17 4 x 100 m » Thorén, Joel -87 44.35  2003-06-07 » Stafett-SM, Huddinge
Rosencrantz, Patrik -86
Norgren, Henrik -87
Segerlind, Jonas -88
Stafett 1 000 m Norgren, Henrik -87 2:01.30  2003-06-07 » Stafett-SM, Huddinge
» Thorén, Joel -87
Rosencrantz, Patrik -86
Segerlind, Jonas -88
F17 100 m Teilman, Maria -86 11.85  2003-08-15 » Ungdoms-SM 03, Malmö
DM MS 1 500 m   Sundell, Per Henrik -79 3:59.24    2003-06-11 » Senior-DM, Enskede
Lag Terräng Benjira, Rachid -74 37.01  2003-04-13 » Terräng-DM, Vallentuna
Norberg, Daniel -78
» Pell, Rickard -79
P19 200 m » Andersson, David -85 22.75  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
4 x 100 m Granlund, Jonas -86 44.54  2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede
» Thulin, Mikael -85
» Andersson, David -85
Ekstedt, Anders -85
P17 100 m Rosencrantz, Patrik -86 11.44  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
200 m Rosencrantz, Patrik -86 22.95  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
P15 Höjd Liedberg, Niclas -88 1.73  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
Längd Olsson, David -88 5.19  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
Diskus (1,0 kg) Olsson, David -88 44.90  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
Slägga (4,0 kg) Olsson, David -88 33.37  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
3 x 800 m Ekhamre, Thobias -88 6:45.64  2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede
Silén, Gustav -88
Berg, Jonathan -88
P14 Spjut (600 gr) Zakrisson, Jimmy -89 34.61  2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede
P13 60 m häck (76,2 cm) Molin, Per -90 10.27  2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede
KS Tresteg Bergsten, Moa -83 12.14  2003-06-11 » Senior-DM, Enskede
F19 Slägga (4,0 kg) Karlsson, Lina -85 30.12  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
F17 100 m Eriksson, Tittchi-Lii -86 13.19  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
Tresteg Andersson, Annika -86 11.22  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
Andersson, Annika -86 11.57  2003-08-24 » UDM Uppland, Uppsala
Spjut (600 gr) Krasniqi, Rozafa -86 34.50  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
4 x 100 m Weinz, Helena -87 49.44  2003-05-21 » Stafett-DM 2003, Enskede
Teilman, Maria -86
Carls, Camilla -86
Eriksson, Tittchi-Lii -86
F15 Tresteg Trygg, Nadja -88 9.74  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
Spjut (400 gr) Trygg, Nadja -88 34.71  2003-08-30 » JDM - UDM 03, Enskede
F14 800 m Fahlén, Catrin -89 2:30.45  2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede
80 m häck (76,2 cm) » Dedrickson M, Fatima -89 12.04  2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede
Tresteg » Dedrickson M, Fatima -89 10.59  2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede
F13 Längd (zon) » Carls, Sofia -90 5.17  2003-08-23 » Stockholms öppna DF, Enskede
                   
2002
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS 4 x 800 m   Norberg, Daniel -78 7:20.60    2002-06-15 » Stafett-SM, Vellinge
» Karlsson, Fredrik -78
Klinteskog, Johan -81
» Pell, Rickard -79
P17 4 x 100 m Erixon, Jakob -86 44.43  2002-06-15 » Stafett-SM, Vellinge
» Thulin, Mikael -85
» Andersson, David -85
Ekstedt, Anders -85
P15 8-kamp » Thorén, Joel -87 4 907  [1,2] 2002-09-07 » JSM och USM i mångkamp, Karlskrona
Grenar:            |  100 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
Resultat:          |  13.95(+3.0)  |  38.43  |  3.31  |  46.32  |  5.63(+1.6)  |  15.20  |  1.69  |  2:20.42  |
Poäng:                |  833  |  633  |  434  |  534  |  508  |  802  |  536  |  627  |
» Visa omräkningsspec
F17 100 m Teilman, Maria -86 12.01  2002-08-02 » USM 2002, Huddinge
DM MS 800 m   Norberg, Daniel -78 1:52.71    2002-06-10 » Öppna DM, Enskede
3 000 m h (91,4 cm) Gustafsson, Björn -79 9:34.37  2002-06-10 » Öppna DM, Enskede
Tresteg » Attersand, Johan -74 14.83  2002-06-10 » Öppna DM, Enskede
P15 8-kamp » Thorén, Joel -87 4 741  [1] 2002-06-09 » UDM mångkamp, Enskede
Grenar:            |  100 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
Resultat:          |  15.25(-0.8)  |  42.44  |  2.86  |  47.99  |  5.31(+0.2)  |  14.03  |  1.77  |  2:14.9m  |
Poäng:                |  672  |  714  |  323  |  559  |  443  |  730  |  602  |  698  |
» Visa omräkningsspec
P14 100 m häck (84 cm) » Eklund, Jonathan -88 15.35  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
300 m häck (76,2 cm) Segerlind, Jonas -88 44.95  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
Höjd Liedberg, Niclas -88 1.64  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
Stav » Eklund, Jonathan -88 2.90  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
Längd Segerlind, Jonas -88 5.30  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
Tresteg Segerlind, Jonas -88 11.70  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
Diskus (1,0 kg) Olsson, David -88 34.27  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
Slägga (4,0 kg) Olsson, David -88 26.66  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
P13 Stav Thorstensson, Erik -89 2.80  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
4 x 80 m Zakrisson, Jimmy -89 41.72  2002-05-23 » Stafett-DM 2002, Sollentuna
Niemeyer, Tomas -89
Svensson, Glenn -89
» Kårelid, Victor -89
KS Spjut (600 gr) Krasniqi, Rozafa -86 28.80  2002-06-10 » Öppna DM, Enskede
F17 4 x 100 m Eriksson, Tittchi-Lii -86 49.60  2002-05-23 » Stafett-DM 2002, Sollentuna
Teilman, Maria -86
Lagerblad, Lovisa -85
Carls, Camilla -86
F13 Tresteg (zon) » Dedrickson M, Fatima -89 10.14  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
4 x 80 m Peterson, Sofia -89 42.68  2002-05-23 » Stafett-DM 2002, Sollentuna
Westling, Amanda -89
Fuentes, Tanita -89
» Dedrickson M, Fatima -89
3 x 600 m » Hellberg Jonsén, Sofia -89 5:41.56  2002-05-23 » Stafett-DM 2002, Sollentuna
Peterson, Sofia -89
Fahlén, Catrin -89
F12 60 m häck (76,2 cm) » Carls, Sofia -90 11.21  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
Längd (zon) Graziosi, Alessandra -90 4.58  2002-08-24 » DF 12-14 år 2002, Enskede
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2011
[2] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
                   
2001
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS 800 m » Pell, Rickard -79 1:47.49    2001-08-24 » SM, Växjö
1 500 m » Pell, Rickard -79 3:47.48  2001-08-24 » SM, Växjö
P16 3 x 800 m Lindkvist, Robin -86 6:20.56  2001-06-09 » Stafett-SM, Falun
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85
M50 Diskus (1,5 kg) Westberg, Jöran -47 44.47  2001-08-03 » Veteran-SM, Huddinge
F15 100 m Teilman, Maria -86 12.18  2001-08-10 » USM -01, Lerum
200 m Teilman, Maria -86 25.56  2001-08-10 » USM -01, Lerum
Tresteg Andersson, Annika -86 11.39  2001-08-10 » USM -01, Lerum
RM P14 Spjut (600 gr) » Elgered, Jonas -87 45.83    2001-09-08 » Regionsfinal 12 - 14 år, Torsby
DM MS Tresteg » Attersand, Johan -74 14.64    2001-06-12 » Öppna DM 2001, Enskede
P16 100 m » Thulin, Mikael -85 11.36  2001-09-08 » UDM 15-16, Huddinge
200 m » Thulin, Mikael -85 23.05  2001-09-08 » UDM 15-16, Huddinge
300 m » Thulin, Mikael -85 35.96  2001-09-08 » UDM 15-16, Huddinge
4 x 100 m » Andersson, David -85 45.22  2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Haninge
» Thulin, Mikael -85
Lindkvist, Robin -86
Huss, Anders -85
3 x 800 m Lindkvist, Robin -86 6:20.67  2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Haninge
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85
P15 Stav Granlund, Jonas -86 3.13  2001-09-08 » UDM 15-16, Huddinge
P13 80 m häck (84 cm) » Eklund, Jonathan -88 14.06  2001-08-25 » DF 12-14, Enskede
Höjd Liedberg, Niclas -88 1.49  2001-08-25 » DF 12-14, Enskede
Stav » Eklund, Jonathan -88 2.43  2001-08-25 » DF 12-14, Enskede
Tresteg (zon) Segerlind, Jonas -88 10.51  2001-08-25 » DF 12-14, Enskede
Diskus (1,0 kg) Olsson, David -88 27.97  2001-08-25 » DF 12-14, Enskede
P12 Boll (300 gr) Malmros, Axel -89 40.75  2001-08-25 » DF 12-14, Enskede
KS Tresteg Bergsten, Moa -83 11.88  2001-06-12 » Öppna DM 2001, Enskede
Slägga (4,0 kg) Mattsson, Sofii -81 38.77  2001-06-12 » Öppna DM 2001, Enskede
F15 200 m Teilman, Maria -86 25.83  2001-09-08 » UDM 15-16, Huddinge
800 m Söderhult, Ellen -86 2:20.05  2001-09-08 » UDM 15-16, Huddinge
2 000 m Söderhult, Ellen -86 6:53.17  2001-09-08 » UDM 15-16, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) Andersson, Annika -86 49.66  2001-09-08 » UDM 15-16, Huddinge
F14 Stav Arvidsson, Emelie -87 2.00  2001-08-25 » DF 12-14, Enskede
3 x 800 m Håkansson, Camilla -87 7:21.26  2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Haninge
» Nyström, Michelle -87
Wiking, Jessica -87
F13 Stav Fernandez, Nathalie -88 2.15  2001-08-25 » DF 12-14, Enskede
Terränglopp Holm, Liv -88 8.05  2001-04-21 » Terräng DM, Tyresö
F12 3 x 800 m » Carlsson Odell, Sara -89 8:47.21  2001-09-04 » DF stafett (Haninge-spelen), Haninge
Lord, Linnéa -89
Fahlén, Catrin -89
                   
2000
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS 4 x 800 m   Norberg, Daniel -78 7:31.05    2000-06-17 » Stafett-SM 00, Skellefteå
Synnerman, Per -71
» Pell, Rickard -79
» Karlsson, Fredrik -78
P15 200 m » Thulin, Mikael -85 23.21  2000-08-11 » USM, Eskilstuna
F18 400 m Ljungkvist, Jenny -83 56.97  2000-08-11 » JSM, Västerås
4 x 100 m Sonnerby, Maria -82 49.64  2000-06-17 » Stafett-SM 00, Skellefteå
Johansson, Sandra -82
Fitinghoff, Sophie -82
Ljungkvist, Jenny -83
Stafett 1 000 m Sonnerby, Maria -82 2:17.04  2000-06-17 » Stafett-SM 00, Skellefteå
Johansson, Sandra -82
Fitinghoff, Sophie -82
Ljungkvist, Jenny -83
DM MS 400 m   Johansson, Albin -81 49.83    2000-06-06 » Öppna DM 00, Enskede
1 500 m Synnerman, Per -71 3:50.78  2000-06-06 » Öppna DM 00, Enskede
3 000 m h (91,4 cm) Benjira, Rachid -74 9:59.95  2000-06-06 » Öppna DM 00, Enskede
Stav Lindh, Marcus -76 4.57  2000-06-06 » Öppna DM 00, Enskede
Diskus (2,0 kg) Westberg, Magnus -85 31.48  2000-08-15 » Veteran-DM, Botkyrka
M22 400 m Johansson, Albin -81 51.39  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
Höjd Nordwall, Jimmy -81 1.85  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
P16 Tresteg » Attersand, Henrik -84 13.01  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
P15 100 m » Thulin, Mikael -85 11.44  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
200 m » Thulin, Mikael -85 23.02  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
1 500 m h (76,2 cm) Nyström, Jimmy -85 5:38.67  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
Kula (5,5 kg) Westberg, Magnus -85 10.06  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
Diskus (1,5 kg) Westberg, Magnus -85 32.15  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
Slägga (5,5 kg) Westberg, Magnus -85 35.69  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
P14 800 m Lindkvist, Robin -86 2:10.8m 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
80 m häck (84 cm) Granlund, Jonas -86 13.08  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) Granlund, Jonas -86 28.97  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
P13 Spjut (600 gr) » Elgered, Jonas -87 31.23  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
P12 60 m häck (76,2 cm) » Eklund, Jonathan -88 10.56  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
3 x 800 m Silén, Gustav -88 7:55.73  2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede
Berg, Jonathan -88
Ceesay, Mohammed -88
M50 Diskus (1,5 kg) Westberg, Jöran -47 43.53  2000-08-15 » Veteran-DM, Botkyrka
KS 100 m Udd, Lena -70 12.18  2000-06-06 » Öppna DM 00, Enskede
Längd Bergsten, Moa -83 4.68  2000-06-06 » Öppna DM 00, Enskede
Tresteg Bergsten, Moa -83 10.54  2000-06-06 » Öppna DM 00, Enskede
Slägga (4,0 kg) Mattsson, Sofii -81 36.99  2000-06-06 » Öppna DM 00, Enskede
K22 100 m Meckbach, Susanne -81 12.42  2000-09-09 » JDM - UDM, Enskede
200 m Odum, Mirian -81 26.17  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
F18 100 m häck (84 cm) Fitinghoff, Sophie -82 15.70  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
F15 Längd Wiberg, Karolina -85 4.86  2000-09-08 » JDM - UDM, Enskede
F14 80 m Teilman, Maria -86 10.34  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
200 m Teilman, Maria -86 26.42  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
800 m Söderhult, Ellen -86 2:28.0m 2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
2 000 m Söderhult, Ellen -86 7:24.63  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
Spjut (400 gr) Krasniqi, Rozafa -86 33.97  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
3 x 800 m Teilman, Maria -86 7:40.39  2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede
» Nyström, Michelle -87
Söderhult, Ellen -86
F13 Höjd Arvidsson, Emelie -87 1.48  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
Stav Arvidsson, Emelie -87 1.80  2000-08-26 » DF 12 - 14 år, Sollentuna
F12 5 x 60 m Johansson, Linn -88 42.53  2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede
Forsberg, Emma -88
Liljebäck, Mika -88
Holm, Liv -88
Eklund, Marica -88
3 x 800 m Holm, Liv -88 8:09.62  2000-05-29 » Stafett-DM 00, Enskede
Nyrenström, Karolina -88
Forsberg, Emma -88
                   
1999
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS 4 x 800 m » Karlsson, Fredrik -78 7:24.60    1999-06-12 » Stafett-SM, Värnamo
Norberg, Daniel -78
Johannesson, Ronny -77
» Pell, Rickard -79
M22 10-kamp Kleebinder, Niklas -77 6 414  1999-09-12 » USM - JSM Mångkamp -99, Falun
Grenar:            |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
Resultat:          |  11.93(-5.0)  |  6.17(+0.5)  |  12.53  |  1.88  |  53.54  |  16.09(+0.6)  |  43.11  |  4.13  |  44.39  |  5:07.05  |
Poäng:                |  665  |  624  |  639  |  696  |  659  |  723  |  728  |  654  |  506  |  520  |
P18 4 x 400 m Söderling, Andreas -81 3:21.11  1999-06-12 » Stafett-SM, Värnamo
Johansson, Fredrik -81
Klinteskog, Johan -81
Johansson, Albin -81
3 x 800 m Söderling, Andreas -81 5:51.72  1999-06-12 » Stafett-SM, Värnamo
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
M45 Diskus (2,0 kg) » Berg, Torbjörn -51 39.66  1999-08-20 » Veteran-SM -99, Norrtälje
M50 Diskus (1,5 kg) Westberg, Jöran -47 42.83  1999-08-20 » Veteran-SM -99, Norrtälje
F18 4 x 100 m Sonnerby, Maria -82 49.20  1999-06-12 » Stafett-SM, Värnamo
Fitinghoff, Sophie -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
F16 300 m Ljungkvist, Jenny -83 41.47  1999-08-13 » USM -99, Härnösand
RM MS 200 m   Skeppstedt, Martin -82 22.81    1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede
400 m Danielsson, Stefan -76 50.12  1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede
5 000 m » Rappe, Martin -72 15:26.68  1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede
3 000 m h (91,4 cm) Malm, Christer -68 9:13.41  1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede
Tresteg » Attersand, Johan -74 15.02  1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede
Stafett 1 000 m Molinder, Roger -80 1:59.16  1999-08-22 » Regionsfinal div 1 män, Enskede
Skeppstedt, Martin -82
Söderling, Andreas -81
Klinteskog, Johan -81
KS Slägga (4,0 kg) Mattsson, Sofii -81 31.90  1999-08-22 » Regionsfinal div 1 kvinnor, Enskede
F13 Tresteg (zon) Andersson, Annika -86 10.41  1999-09-11 » Regionsfinal P+F 14, Västerås
DM MS 800 m   Klinteskog, Johan -81 1:52.91    1999-06-21 » Senior-DM 99, Enskede
P18 400 m Johansson, Albin -81 49.21  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
P16 110 m häck (91,4 cm) Kjäll, Daniel -83 17.96  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
Tresteg Gustafsson, Joel -83 12.49  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
P14 80 m häck (84 cm) Huss, Anders -85 12.98  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
Stav Huss, Anders -85 2.20  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
Kula (4,0 kg) Westberg, Magnus -85 10.62  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
Diskus (1,0 kg) Westberg, Magnus -85 37.52  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
Spjut (600 gr) Westberg, Magnus -85 37.15  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
3 x 800 m Nordström, Erik -86 7:13.37  1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede
Huss, Anders -85
Nylander, Tobias -85
P13 80 m Lindkvist, Robin -86 10.64  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
Tresteg (zon) Nordström, Erik -86 11.31  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
P12 Boll (300 gr) » Elgered, Jonas -87 37.88  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
M45 Diskus (2,0 kg) Westberg, Jöran -47 40.26  1999-08-10 » Veteran-DM, Botkyrka
M50 Kula (6,0 kg) Westberg, Jöran -47 12.62  1999-05-25 » Veteran-DM dag 2, Botkyrka
Diskus (1,5 kg) Westberg, Jöran -47 45.67  1999-08-10 » Veteran-DM, Botkyrka
KS 400 m häck (76,2 cm) Fitinghoff, Sophie -82 63.39  1999-06-21 » Senior-DM 99, Enskede
4 x 100 m Sonnerby, Maria -82 50.51  1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede
Fitinghoff, Sophie -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
K22 Terränglopp Wallgren, Lisa -79 14.52  1999-05-11 » Terräng-DM Dalarna
F18 100 m häck (84 cm) Fitinghoff, Sophie -82 15.97  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) Fitinghoff, Sophie -82 46.11  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
F16 200 m Ljungkvist, Jenny -83 25.97  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
300 m Ljungkvist, Jenny -83 40.96  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
Tresteg Bergsten, Moa -83 9.70  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
F15 100 m Nordqvist, Malin -84 12.55  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
200 m Nordqvist, Malin -84 26.00  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
100 m häck (76,2 cm) Nordqvist, Malin -84 15.33  1999-09-10 » JDM - UDM -99, Huddinge
F14 2 000 m Barman, Emelie -85 7:24.14  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
3 x 800 m Söderhult, Ellen -86 7:55.98  1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede
Lagerblad, Lovisa -85
Barman, Emelie -85
F13 800 m Söderhult, Ellen -86 2:31.39  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
2 000 m Söderhult, Ellen -86 7:21.49  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
Spjut (400 gr) Krasniqi, Rozafa -86 32.08  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
F12 800 m Forsberg, Emma -88 2:42.85  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
60 m häck (76,2 cm) Arvidsson, Emelie -87 10.86  1999-08-30 » DF 1999   PF-12-14 år, Enskede
5 x 60 m Forsberg, Emma -88 42.09  1999-06-02 » Stafett-DM, Enskede
Westgärds, Sara -87
Arvidsson, Emelie -87
Nylander, Elina -87
Lidmark, Lena -87
                   
1998
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM MS Diskus (2,0 kg) » Berg, Torbjörn -51 41.30    1998-08-07 » Veteran-SM, Högby
P18 Höjd Hallgren, Jonathan -81 2.06  1998-08-14 » JSM 1998, Karlskrona
4 x 400 m Söderling, Andreas -81 3:27.61  1998-06-13 » Stafett-SM, Västerås
Hallgren, Jonathan -81
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
DM MS Tresteg » Attersand, Johan -74 14.42    1998-07-01 » DM, Enskede
4 x 800 m Synnerman, Per -71 7:54.33  1998-05-26 » Stafett-DM, Täby
» Häggström, Niklas -71
Jedemo, Mats -72
Arkad, Martin -69
M22 Diskus (2,0 kg) Kleebinder, Niklas -77 42.70  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
P18 400 m Klinteskog, Johan -81 50.35  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
300 m häck (91,4 cm) Klinteskog, Johan -81 39.56  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
4 x 400 m Söderling, Andreas -81 3:28.34  1998-05-26 » Stafett-DM, Täby
Midsander, Rickard -81
Johansson, Albin -81
Klinteskog, Johan -81
P16 100 m Fager, Patrik -82 11.97  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
P15 300 m häck (76,2 cm) Gustafsson, Joel -83 44.40  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
Diskus (1,5 kg) Gustafsson, Joel -83 26.33  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
Slägga (5,5 kg) Lengheden, Lasse -83 18.49  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
P12 Längd (zon) Nordström, Erik -86 4.72  1998-08-30 » DF 12 - 14, 1998, Enskede
KS 100 m Udd, Lena -70 12.06  1998-07-01 » DM, Enskede
K22 100 m häck (84 cm) Thulin, Petra -79 15.30  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
F18 Tresteg Liljegren, Sara -81 10.82  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
Diskus (1,0 kg) Sandberg, Maria -81 27.21  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
F16 100 m Larsson, Angelica -82 13.09  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
200 m Larsson, Angelica -82 26.40  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
300 m Larsson, Angelica -82 41.78  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) Fitinghoff, Sophie -82 47.27  1998-08-19 » JDM-UDM, Huddinge
                   
1997
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM P18 800 m » Pell, Rickard -79 1:50.93    1997-08-15 » JSM -97, Karlstad
P16 Höjd Hallgren, Jonathan -81 1.96  1997-08-15 » USM -97, Karlskoga
DM MS 200 m   Högberg, David -73 23.14    1997-07-09 » Senior-DM, Enskede
Tresteg » Attersand, Johan -74 15.23  1997-07-09 » Senior-DM, Enskede
4 x 100 m Wijk, Fredrik -72 44.03  1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentuna
Högberg, David -73
» Attersand, Johan -74
Molinder, Roger -80
4 x 800 m Danielsson, Stefan -76 7:48.15  1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentuna
» Häggström, Niklas -71
» Pell, Rickard -79
Phersson, Andreas -75
M22 4 000 m terräng Garcia, Ricardo -77 12.07  1997-04-12 » Terräng-DM
P18 10-kamp Wallgren, Jens -79 5 869  1997-05-25 » UDM mångkamp (Vårkampen), Nynäshamn
Grenar:            |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,25 kg)  |  Höjd  |  300 m  |  110 m häck (100 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
Resultat:          |  12.2m(-1.6)  |  5.50(-1.0)  |  11.76  |  1.79  |  39.10  |  17.34(+0.1)  |  33.92  |  3.90  |  45.28  |  4:32.05  |
Poäng:                |  567  |  481  |  592  |  619  |  639  |  589  |  542  |  590  |  519  |  731  |
P16 300 m Klinteskog, Johan -81 36.71  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
800 m Klinteskog, Johan -81 1:57.23  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) Hallgren, Jonathan -81 15.34  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) Klinteskog, Johan -81 38.60  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Stav Hallgren, Jonathan -81 3.42  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Längd Hallgren, Jonathan -81 6.14  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Diskus (1,5 kg) Ericsson, Markus -81 36.60  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Spjut (600 gr, f 1999) Ericsson, Markus -81 51.88  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
9-kamp Hallgren, Jonathan -81 5 272  [1] 1997-05-25 » UDM mångkamp (Vårkampen), Nynäshamn
Grenar:            |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  Stav  |  100 m  |  Höjd  |  Kula (5,5 kg)  |  Längd  |  800 m  |
Resultat:          |  15.65(0.0)  |  33.06  |  43.38  |  3.10  |  12.10(0.0)  |  1.92  |  10.56  |  6.15(+1.9)  |  2:22.34  |
Poäng:                |  773  |  525  |  491  |  381  |  631  |  731  |  519  |  619  |  602  |
» Visa omräkningsspec
P14 80 m häck (84 cm) Kjäll, Daniel -83 13.12  1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede
Tresteg (zon) Gustafsson, Joel -83 11.39  1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede
KS Stav » Kapell, Petra -67 3.23  1997-07-09 » Senior-DM, Enskede
F18 200 m Thulin, Petra -79 25.81  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
3 000 m Wallgren, Lisa -79 10:39.39  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Längd Thulin, Petra -79 5.29  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Tresteg Thulin, Petra -79 10.98  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Diskus (1,0 kg) Bergström, Frida -79 32.82  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
4 000 m terräng Wallgren, Lisa -79 14.40  1997-04-12 » Terräng-DM
F16 300 m Liljegren, Sara -81 41.71  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Längd Liljegren, Sara -81 5.21  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Tresteg Liljegren, Sara -81 11.07  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
Slägga (3,0 kg/110) Mattsson, Sofii -81 28.44  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
4 x 100 m Sonnerby, Maria -82 50.54  1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentuna
Larsson, Angelica -82
Meckbach, Susanne -81
Liljegren, Sara -81
F15 100 m Larsson, Angelica -82 12.80  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
200 m Larsson, Angelica -82 26.24  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) Fitinghoff, Sophie -82 48.38  1997-08-26 » UDM - JDM, Huddinge
F14 80 m Ljungkvist, Jenny -83 10.70  1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede
200 m Ljungkvist, Jenny -83 26.95  1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede
80 m häck (76,2 cm) Nordqvist, Malin -84 12.92  1997-08-31 » DF 12 - 14 1997, Enskede
4 x 80 m Ljungkvist, Jenny -83 41.31  1997-05-15 » Stafett-DM, Sollentuna
Askervall, Louise -83
Schmitz, Corinne -83
Nordqvist, Malin -84
Not
[1] - Mångkampspoäng är omräknad enl nu gällande poängtabell från 2009
                   
1996
klass gren   namn resultat    datum   tävling
SM M22 4 x 800 m   Andersson, Martin -75 7:34.33    1996-06-08 » Stafett-SM, Huddinge
Danielsson, Stefan -76
Karlsson, Mikael -74
» Pell, Rickard -79
P18 800 m » Pell, Rickard -79 1:50.56  1996-08-02 » JSM, Helsingborg
DM MS Längd   Andersson, Torkel -48 4.25    1996-05-21 » Veteran-DM dag 2, Botkyrka
M22 5 000 m Garcia, Ricardo -77 15:52.63  1996-08-28 » JDM-UDM, Huddinge
4 000 m terräng Garcia, Ricardo -77 12.51  1996-04-13 » Terräng-DM, Haninge
4 x 400 m Hagman, Martin -76 3:24.00  1996-05-23 » DM-stafett, Sollentuna
Kleebinder, Niklas -77
Karlsson, Mikael -74
Danielsson, Stefan -76
4 x 800 m Phersson, Andreas -75 7:52.21  1996-05-23 » DM-stafett, Sollentuna
Karlsson, Mikael -74
Andersson, Martin -75
Danielsson, Stefan -76
P16 200 m Klinteskog, Johan -81 24.15  1996-08-28 » JDM-UDM, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) Hallgren, Jonathan -81 16.48  1996-08-28 » JDM-UDM, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) Klinteskog, Johan -81 40.67  1996-08-28 » JDM-UDM, Huddinge
Slägga (4,0 kg) Regazzoni, Leo -83 17.88  1996-08-17 » DF 12-13-14, Enskede
Spjut (600 gr, f 1999) Ericsson, Markus -81 42.84  1996-08-28 » JDM-UDM, Huddinge
P15 9-kamp Ericsson, Markus -81 4 252  [1] 1996-09-22 » Mångkamp UDM - JDM, Boo
Grenar:            |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Spjut (600 gr, f 1999)  |  Stav  |  100 m  |  Höjd  |  Kula (5,5 kg)  |  Längd  |  800 m  |
Resultat:          |  18.14(-0.2)  |  29.64  |  44.16  |  2.50  |  13.41(-0.3)  |  1.80  |  10.55  |