HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2022-12-05
Inne för 2023 Resultatdatum: 2022-12-04
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2022-12-03/04 (lö-sö)  | SAYO Indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
  P/F11 och yngre registreras ej
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15 » Huselius, Vincent -08 7.71    PB 2 Heat 1  
ej start  Final
P13 » Janson, Ivar -10 8.90    PB 3 Heat 3  
Winterman, Hugo -10 9.37  PB 4 Heat 1
P12 Barratt Due, Axel -11 9.57  PB 2 Heat 4
Gusting, Andreas -11 9.35  2 Heat 2
  9.22    PB 7 Final  
Jansson, Julian -11 10.35  PB 6 Heat 3
Kotte, Sebastian -11 9.67  PB 3 Heat 5
Lundström, Tore -11 10.50    PB 5 Heat 1  
Szulkin, Olek -11 9.49  3 Heat 2
F15 Fagerström, Gwen -09 8.41  1 Heat 1
  8.40    PB 4 Final  
» Lönn, Malva -09 ej start 
» Runeborg, Smilla -09 8.92  SB 6 Heat 5
» Sparv, Tyra -08 8.27  1 Heat 6
  8.24    SB 1 Final  
» Sternlind, Tyra -09 8.90  PB 4 Heat 5
F13 Glod, Isabella -10 ej start 
» Lundin, Märta -10 9.90  PB 6 Heat 2
200 m P15 » Huselius, Vincent -08 ej start           
P13 » Janson, Ivar -10 diskad  E-final
Winterman, Hugo -10 ej start        C-final  
F15 Fagerström, Gwen -09 27.99  PB 1 G-final
» Lönn, Malva -09 26.80  PB 2 A-final
» Runeborg, Smilla -09 29.91    PB 1 E-final  
» Sparv, Tyra -08 26.77  PB 1 A-final
» Sternlind, Tyra -09 29.46  PB 4 C-final
F13 Glod, Isabella -10 ej start 
800 m P13 » Janson, Ivar -10 2:24.16    PB 1 A-final  
Winterman, Hugo -10 ej start 
P12 Gusting, Andreas -11 ej start           
Kotte, Sebastian -11 2:44.45  PB 4 A-final
Nilsson, Adam Henning -11 2:58.02  PB 6 B-final
F13 » Järvinen, Hilda -10 ej start 
1 000 m F15   Resare, Inez -08 3:14.32    PB 1 B-final [¤]
60 m häck (83.8 cm) P15 » Mancinella, Alessandro -09 10.16    PB 4 Heat 1  
60 m häck (76,2 cm) P12   Kotte, Sebastian -11 ej start        Heat 3  
F15 » Lönn, Malva -09 9.57  2 Heat 1
  9.44    PB 2 Final  
» Runeborg, Smilla -09 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 » Järvinen, Hilda -10 11.42    PB 3 Heat 2  
ingen tid  Final
Höjd P15 » Mancinella, Alessandro -09 ej start           
P13 » Janson, Ivar -10 1.28  SB 11
Winterman, Hugo -10 1.36    PB 5 Final  
P12 Barratt Due, Axel -11 1.24  PB 8 Final
Gusting, Andreas -11 1.20  PB 10
Kotte, Sebastian -11 1.20    PB 13    
Lundström, Tore -11 1.04  PB 22
Szulkin, Olek -11 1.24  PB 5 Final
F15 » Finbom Höglund, Leia -09 1.24    SB 19    
F13 Glod, Isabella -10 ej start 
» Järvinen, Hilda -10 1.20  SB 15
Stav P15 » Hackett, Jumanne -09 2.70    PB 4 Final  
F15 » Finbom Höglund, Leia -09 1.85  SB 9
F13 Glod, Isabella -10 ej start           
» Lundin, Märta -10 1.85  PB 1 Final
Längd P15 » Mancinella, Alessandro -09 5.12    PB 3 Final  
F15 Fagerström, Gwen -09 5.08  PB 2 Grop A
» Finbom Höglund, Leia -09 3.86    PB 14 Grop A  
» Sparv, Tyra -08 5.30  SB 1 Grop A [¤]
» Sternlind, Tyra -09 4.68  PB 4 Grop A
Längd (zon) P13 » Janson, Ivar -10 4.74    PB 3 Grop A  
Winterman, Hugo -10 4.38  PB 8 Grop A
P12 Barratt Due, Axel -11 4.14    PB 5 Grop A  
Gusting, Andreas -11 3.97  PB 2 Grop B
Jansson, Julian -11 3.37  PB 8 Grop B
Kotte, Sebastian -11 3.95    PB 9 Grop A  
Lundström, Tore -11 3.32  PB 10 Grop B
Szulkin, Olek -11 3.95  PB 7 Grop A
F13 Glod, Isabella -10 ej start           
» Järvinen, Hilda -10 3.54  23
Kula (4,0 kg) P15 » Hackett, Jumanne -09 9.46    PB 7 Final  
» Huselius, Vincent -08 11.13  PB 6 Final
Kula (3,0 kg) P12   Gusting, Andreas -11 ej start           
Kotte, Sebastian -11 5.34  14
Nilsson, Adam Henning -11 6.66    PB 7 Final  
F15 » Finbom Höglund, Leia -09 7.15  PB 18
» Sternlind, Tyra -09 8.20  PB 9
Kula (2,0 kg) F13   Glod, Isabella -10 ej start           
» Lundin, Märta -10 7.42  PB 11
Not
[¤] - Efteranmäld
 2022-12-03 (lö)  | Fotokungens inomhustävling, Friidrottshallen, Falun, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd KS » Forsell, Ellen -06 4.68    SB 5 Final    
Kula (3,0 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 13.94    SB 1 Final    
 2022-11-26 (lö)  | Triumfglass-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15 » Wahlberg, Ricky -08 8.06    SB 2 Heat 1    
8.06  4 Final
F17 » Nielsén, Judith -07 ej start             
» Runeborg, Smilla -09 ej start 
200 m P15 » Wahlberg, Ricky -08 ej start             
F17 » Nielsén, Judith -07 ej start 
» Runeborg, Smilla -09 ej start 
800 m F15 » Finbom Höglund, Leia -09 ej start             
Höjd MS » Wahlberg, Ricky -08 1.63    PB 5 Final    
Stav F15 » Finbom Höglund, Leia -09 ej start             
Kula (4,0 kg) P15 » Wahlberg, Ricky -08 13.30    PB 1 Final    
Kula (3,0 kg) F15 » Finbom Höglund, Leia -09 ej start             
 2022-11-19/20 (lö-sö)  | PiteEnergispelen, PiteEnergi Arena, Piteå
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F12   Jonsson, Tove -11 10.67    PB 7 Heat 3  
200 m F12   Jonsson, Tove -11 35.61    PB 4 Final D  
Höjd F12   Jonsson, Tove -11 1.16    PB 14    
Längd (zon) F12   Jonsson, Tove -11 3.46    PB 12    
 2022-11-19/20 (lö-sö)  | Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
  P/F11 och yngre  registreras ej
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13   Dahlberg, Gabriel -10 9.00    PB 2 Heat 3  
9.10  6 Final
» Janson, Ivar -10 9.05  2 Heat 1
  9.04    PB 3 Final  
P12 Barratt Due, Axel -11 9.69  4 Heat 4
9.66  PB 3 Final B
Duvell, Edvin -11 10.12    PB 6 Heat 1  
Kotte, Sebastian -11 9.72  PB 3 Heat 5
Szulkin, Olek -11 9.49  PB 2 Heat 2
  9.64      2 Final B  
F13 » Anjemo, Anni -10 9.77  PB 5 Heat 4
9.79  7 Final B
» Asp, Ingrid -10 8.68  PB 1 Heat 1
  8.70      1 Final A  
Glod, Isabella -10 8.73  PB 1 Heat 3
8.90  4 Final A
» Hagström, Stella -10 9.50  3 Heat 4
  9.48    PB 2 Final B  
» Järvinen, Hilda -10 9.78  PB 6 Heat 4
Strömö, Hedda -10 9.62  3 Heat 3
  9.56    PB 4 Final B  
F12 Håkansson, Amanda -11 9.76  5 Heat 3 [¤]
9.62  PB 2 Final
Wilkinson, Isabella -11 9.68  PB 2 Heat 4
9.92  4 Final
800 m P13   Dahlberg, Gabriel -10 ej start           
» Heinonen, Klaus -10 2:52.73  PB 3 Final A
» Janson, Ivar -10 2:27.27    PB 1 Final B  
P12 Barratt Due, Axel -11 3:09.83  PB 7 Final A
Duvell, Edvin -11 brutit  Final B
Kotte, Sebastian -11 2:45.51    PB 3 Final C  
Szulkin, Olek -11 2:49.10  PB 2 Final B
F13 » Anjemo, Anni -10 3:24.22  SB 2 Final A
» Asp, Ingrid -10 ej start           
» Järvinen, Hilda -10 2:47.72  PB 2 Final A
Strömö, Hedda -10 2:37.14  PB 1 Final B
F12 Håkansson, Amanda -11 3:04.97    PB 1 Final B [¤]
Wilkinson, Isabella -11 3:15.38  PB 4 Final B
Längd (zon) P13   Dahlberg, Gabriel -10 4.35    PB 6 Final  
» Heinonen, Klaus -10 4.03  SB 10
» Janson, Ivar -10 4.51    PB 3 Final  
P12 Barratt Due, Axel -11 3.79  PB 10
Duvell, Edvin -11 3.50  PB 23
Kotte, Sebastian -11 3.89    PB 6 Final  
Szulkin, Olek -11 3.85  PB 8 Final
F13 » Anjemo, Anni -10 3.42  PB 29
» Asp, Ingrid -10 4.50    PB 2 Final  
Glod, Isabella -10 4.35  PB 4 Final
» Hagström, Stella -10 4.05  PB 10
» Järvinen, Hilda -10 3.74    PB 22    
Strömö, Hedda -10 4.01  PB 12
F12 Håkansson, Amanda -11 3.42  PB 16
Wilkinson, Isabella -11 3.38  PB 17
Kula (3,0 kg) P13 » Heinonen, Klaus -10 6.79    PB 8 Final  
P12 Barratt Due, Axel -11 5.47  PB 20
Duvell, Edvin -11 4.84    PB 32    
Kotte, Sebastian -11 5.43  PB 21
Szulkin, Olek -11 5.61  PB 13
Kula (2,0 kg) F13 » Anjemo, Anni -10 6.76    PB 15    
» Asp, Ingrid -10 6.97  SB 11
Glod, Isabella -10 9.41    PB 2 Final  
» Hagström, Stella -10 5.39  SB 29
» Järvinen, Hilda -10 7.38  PB 9
Strömö, Hedda -10 7.43    PB 8 Final  
F12 Wilkinson, Isabella -11 8.16  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2022-11-19 (lö)  | Vinterspelen, Tybblelundshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F15 » Lönn, Malva -09 8.43      1 Heat 4    
8.37  SB 2 Final
200 m F15 » Lönn, Malva -09 ej start             
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics