HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
TÄVLINGAR Rapportdatum: 2022-11-29
Ute för 2022 Resultatdatum: 2022-11-13
Datum Tävling Arena Arrangör Typ Mästerskap Antal resultat
  Män Kvinnor Mix
2022-11-13 »  Stadium Night Run, Stockholm IFK Lidingö Terräng 1
2022-10-22/23 » Terräng SM Vällingby, Stockhom Hässelby SK Terräng SM 4 1
2022-10-16 » KM terräng Kärrtorpsslingan, Stockholm Hammarby IF Terräng KM 38 25  
2022-10-15 » Djurgårdsvarvet Djurgården, Stockholm Fredrikshofs FIF Gatulopp 1
2022-10-15 » Täljemilen Södertälje Enhörna IF Gatulopp 1
2022-10-09 » Hässelbyloppet Vällingby, Stockholm Hässelby SK Gatulopp   4    
2022-10-08 » Bålstamaraton Bålsta Bålsta IK Gatulopp 2
2022-10-01/02 » Castorama, Enskede Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 79 54
2022-09-25 » Castorama Sätra IP, Stockholm Spårvägens FK Arena   5    
2022-09-24/25 » Lidingöloppet Lidingö IFK Lidingö Terräng 4 5
2022-09-18 » Stockholm Halvmarathon Stockholm Marathongruppen Gatulopp 9
2022-09-18 » Tullingeloppet och DM-JDM-UDM-VDM Terräng Tullinge, Botkyrka Tullinge FI Terräng DM 2 2  
2022-09-18 » Sicklaloppet Nacka Järla OK Gatulopp 2 1
2022-09-18 » Veteran-SM i Kastmångkamp Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena SM 7
2022-09-17/18 » Lilla Olympiaden Strandvallen, Järvsö Järvsö IF Arena     2  
2022-09-17/18 » Stockholmskampen Final Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 46 63 7
2022-09-14 » Stafett-DM Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena DM 4
2022-09-11 » Lag-USM Källbrinls IP, Huddinge Huddinge AIS Arena SM 9 9 1
2022-09-10/11 » Svealandsmästerskapen 13-14 år Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna Råby-Rekarne FIF Arena RM 37 25
2022-09-10/11 » Björknässpelen Björknäs IP, Nacka Hellas FK/Boo IF Arena 3
2022-09-10 » MIDNIGHT RUN HELSINKI HELSINKI, HELSINKI  FIN Hammarby IF Gatulopp     2  
2022-09-10 » Kistaloppet Kista, Stockholm Löparakademin IF Gatulopp 1
2022-09-05 » Midnattsloppet Malmö Malmö Hammarby IF Gatulopp 1
2022-09-04 » Brommaspelen Stockholms Stadion, Stockholm Bromma IF Arena   4 4  
2022-09-03/04 » Kraftmätningen Final Ullevi, Göteborg IFK Göteborg Arena SM 60 38 4
2022-09-03/04 » Finnkampen Olympiastadion, Helsijgfors, FIN Arena Landskamp 1 2
2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   34 58 4
2022-08-26/28 » Veteran-SM Fredriksskans IP, Kalmar Kalmar SK Arena SM 3
2022-08-26/28 » JSM – USM17 2022 Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena SM 18 8
2022-08-26/28 » USM 15-16 år Uppsala Friidrottsarena, Uppsala Upsala IF Arena SM 39 41  
2022-08-24 » Åkersberga Sommarkast Österåkers Friidrottsarena, Åkersberga Åkersberga SK Arena 1 2
2022-08-23 » Sommarspelen 5000 m Stockholms Stadion, Stockholm FK Studenterna Arena 2
2022-08-21 » Sommarsmajlet Lidingövallen, Lidingö IFK Lidingö Arena   12 1  
2022-08-21 » Falu Sommarspel Lugnets friidrottsarena, Falun Falun IK Arena 1
2022-08-20/21 » Götas Ungdomsspel Tingvalla IP, Karlstad IF Göta Karlstad Arena 5
2022-08-20/21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år Trollbäcken IP, Tyresö Hanvikens SK Arena DM 87 106  
2022-08-20 » Stavhoppstouren 5 GIH:s IP, Örebro KFUM Örebro och Örgryte IS Arena 1
2022-08-20 » Slottsskogen Track & Field Games Slottsskogsvallen, Göteborg IF Kville Arena 1
2022-08-20 » Resultattävling Kast Rödstu Hage IP, Botkyrka IFK Tumba Arena   1    
2022-08-20 » Svenska Friidrottscupen div 1 Campus Friidrottsarena, Umeå IFK Umeå Arena 14
2022-08-17 » Vallentuna spjutkväll Vallentuna IP, Vallentuna Vallentuna FK Arena 1
2022-08-15/21 » EM Olympiastadion, München, GER   Arena EM   2  
2022-08-15 » Löparkväll på Bana i Roslagen Sportcentrum IP, Norrtälje LK Roslagen Arena 1
2022-08-13/14 » Uppsalaspelen Uppsala Friidrottsarena, Uppsala Upsala IF Arena 15 18
2022-08-13/14 » Goliatspelen Sannerudsvallen, Kil Kils AIK Arena   3    
2022-08-13 » Sky Is The Limit Åby Friidrott, Mölndal Mölndals AIK Arena 2
2022-08-13 » Midnattsloppet Södermalm, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 17 7
2022-08-09 »  Bajen Bara Kast 4 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   4 4  
2022-08-06 » Kasttävling Tingstäde IP, Tingstäde Visby IF Gute Arena 10 3
2022-08-05/07 » SM Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping Tjalve Friidrott Arena SM 15 5
2022-08-01/06 » World Athletics U20 Championships Estadio Pascual Guerrero, Cali COL   Arena VM 2    
2022-08-01 » Resultattävling Gutavallen, Visby Visby IF Gute Arena 3
2022-08-01 » Bajen Bara Kast 3 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 2 6
2022-08-01 » Viking Line Spelen Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena   8 2  
2022-07-30/31 » ICA Kvantum Sollefteåspelen Nipvallen, Sollefteå Sollefteå GIF Arena 7
2022-07-30 » Sommartävling kast och löp Nyabvallen, Luleå Luleå FIF Arena 5
2022-07-29/31 » Westinghouse Gurkspel Arosvallen, Västerås Västerås FK Arena   8 21  
2022-07-26 » Folksam Grand Prix Hällåsens Arena, Söderhamn Söderhamns IF Arena 1
2022-07-24/30 » EYOF,European Youth Olympic FestivEuropaungdoms-OS Banská Bystrica, SLV Arena EM 2
2022-07-23/24 » Sparbanksspelen Siljansvallen, Leksand Leksands FIK Arena   1 2  
2022-07-23/24 » Stjärnspelen Viksvallen, Arvika KFUM Arvika FIF Arena 2
2022-07-23/24 » Stora Turebergskastet Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 1 7
2022-07-23/24 » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival Fredriksskans Arena, Kalmar Kalmar SK Arena   14 14  
2022-07-23/24 » Mångkamps-SM Arosvallen, Västerås Västerås FK Arena SM 41 8
2022-07-23 » Huddinge sommartävling 3 Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena 1
2022-07-22 » Hamninloppet Henån Brattås CK Gatulopp     1  
2022-07-21 » Julichansen #2 Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna Råby-Rekarne FIF Arena 1 4
2022-07-18 » Resultattävling Gutavallen, Visby Visby IF Gute Arena 3 1
2022-07-16/17 » Nordiska juniorkampen (19 år) Malmö Stadion, Malmö SvFIF Arena NM 9    
2022-07-16 » Sommarsprinten Rödstu Hage IP, Botkyrka IFK Tumba Arena 1
2022-07-15/24 » VM Hayward Field, Eugeine, USA Arena VM 2
2022-07-13 » 21KM SM Anderstorps motorbana, Anderstorp Hälle IF/Villstads GIF Gatulopp SM 1    
2022-07-10 » Närkeracet Transtensvallen, Hallsberg KFUM Örebro/Stocksäters IF Arena 6
2022-07-10 » Råbyhoppet Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna Råby-Rekarne FIF Arena 3 2
2022-07-08/10 » Öresundsspelen Hedens IP, Helsingborg IFK Helsingborg Arena   1    
2022-07-08 » Tjalves friidrottskväll Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping Tjalve FIF Arena 5 2
2022-07-07 » Julichansen 1 Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna Råby-Rekarne FIF Arena 2 8
2022-07-06 » Stavtävling GIH:s IP, Örebro KFUM Örebro Arena   1    
2022-07-06 » Kasttävling Apalby kastplan, Västerås Västerås FK Arena 1
2022-07-05 » Hammarbyhoppet Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 2 4
2022-07-05 » Miting Internacional d’Atletisme Estadi Joan Serrahima, Barcelona ESP   Arena     1  
2022-07-04 » Resultattävling Gutavallen, Visby Visby IF Gute Arena 3
2022-07-03 » Folksam Grand Prix Tingvalla IP, Karlstad IF Göta Arena 1 1
2022-07-02/03 » Laxaspelen Halmstad Arena IP, Halmstad IFK Halmstad Arena   5    
2022-07-01/03 » Sollentuna Combined Events Carnival Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 54 14
2022-07-01 » Trosa Stadslopp Trosa TrosaBygdens OK Gatulopp 1
2022-06-30 » Bauhausgalan Stockholms Stadion, Stockholm Stadionklubbarna Arena Landskamp 1    
2022-06-29/07-10 » Veteran VM Tampere, FIN Arena VM 3
2022-06-29 » Åkersberga Sommarsprint Österåkers Friidrottsarena, Österåker Åkersberga SK Arena 4
2022-06-29 » Sätrakast 1 Sätra Kastplan, Stockholm Spårvägens FK Arena   1    
2022-06-28/29 » Lundakvällen Centrala Idrottsplatsen, Lund IFK Lund Arena 2
2022-06-28/29 » Täby Stavhoppsgala Täby torg, Täby Täby IS Arena 1 1
2022-06-26 » Gnestahoppet Skillingavallen, Gnesta IFK Gnesta Arena   1 1  
2022-06-26 » Kommunfastigheters Mälarspelen Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna Råby-Rekarne FIF Arena 3 6
2022-06-21 » KM 10 km, Örebro Örebro Örebro AIK Gatulopp 1
2022-06-17/19 » Huddingespelen Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena DM 51 28  
2022-06-17/19 » Världsungdomsspelen Ullevi, Göteborg Örgryte IS Arena 48 51
2022-06-16 » Söder Runt Södermalm, Stockholm Arena 3
2022-06-16 » Sthlm 10 Runt Riddarfjärden, Stockholm löparkansliet Gatulopp SM 6    
2022-06-16 » Copenhagen Athletics Games Østerbro Stadion, København DEN Arena 1
2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 34 66 10
2022-06-14 » 2000m hinder Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   1    
2022-06-12 » Folksam Grand Prix Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 1 1
2022-06-10/12 » SAYO Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 79 62
2022-06-08 » Kvällskampen 1 IFU Arena, Uppsala Upsala IF Arena     1  
2022-06-08 » Resultattävling Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 17 17
2022-06-08 » Espoo Motonet GP, Leppävaaran Stadion, FIN Arena 1
2022-06-06 » Norrtälje Stadslopp Norrtälje Löparklubben Roslagen Gatulopp     1  
2022-06-06 » Paradisloppet Ingarö, Värmdö Ingarö IF Gatulopp 2
2022-06-06 » Skararacet Sparbanken Arena, Skara. Istrums SK Arena 14 2
2022-06-06 » 6 juni tävling Källbrinks IP + kastplanen, Huddinge Huddinge AIS Arena   2 3  
2022-06-06 » Turebergskastet 3 Edsbergs Sportfält, Sollentuna Turebergs FK Arena 2
2022-06-06 » Kringelspelen och Kringelkastet Södertälje IP, Södertälje Södertälje IF Arena 2 3
2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   108 84 8
2022-06-05 » Stefan Holm-Spelen Sannerudsvallen, Kil Kils AIK Arena 1
2022-06-05 » Minimaran Stockholm, Stockhokm Löparkansliet Gatulopp 2
2022-06-05 » Kasttävling UF Arena, Uppsala Upsala IF Arena     1  
2022-06-04/05 » Ymerspelen Ryavallen, Borås IK Ymer Arena 1
2022-06-04 » Stockholm Marathon Stockholm Löparkansliet Gatulopp SM 9 2
2022-06-03/12 » Stockholms bästa 6 Södra Magelungen, Stockholm/Huddinge Hammarby IF Gatulopp   3 2  
2022-06-01 » Veckans grenar Spjut Lidingövallen, Lidingö IFK Lidingö Arena 1
2022-05-30 » Bajen Bara Kast Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 5 11
2022-05-29 » Roslagens Sparbanksspelen IP Sportcentrum, Norrtälje Rånäs 4 H Arena   4 3  
2022-05-28/29 » Stafett-SM Slottskogsvallen, Göteborg Vallenklubbarna Arena SM 14 7
2022-05-28 » ISL 75-årsjubileum Selfoss, ISL Arena 1
2022-05-27/28 » Saare maakonna U18, U20 ja täiskasvanute MV Kuressaare, EST   Arena   1    
2022-05-26 » Kristiflygare Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping Tjalve FIF Arena 1
2022-05-26 » Himmelskastet Enskede IP:s kastplan, Stockholm Spårvägens FK Arena 7 4
2022-05-24 » Bara Kast Diskus Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   4 3  
2022-05-23 » Vallentuna Hammer Challenge Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna Vallentuna FK Arena 2 3
2022-05-22/23 » Vårruset Gärdet, Stockholm Löparkansliet Gatulopp 1
2022-05-22 » Vintrosaloppet Vintrosa Vintrosa IS Gatulopp   1    
2022-05-21/22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM Danderyds Gymnasium, Danderyd Danderyds SK Arena DM 53 41
2022-05-21 » Göteborgsvarvet Göteborg Göteborgs FIF Gatulopp 2
2022-05-21 » Galoppet Bålsta F Bålsta IK Gatulopp   1    
2022-05-21 » Hallesche Werfertage Halle, GER Arena 1
2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen Tibblevallen, Täby Täby IS Arena 19 15
2022-05-20/29 » Stockholms bästa 5 Vinterviken, Stockholm Hammarby IF Gatulopp   4 3  
2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1 Björknäs IP, Saltsjö-boo Boo IF/ Hellas FK Arena 43 71 9
2022-05-15 » Copenhagen maraton Köpenhamn, DEN Gatulopp 4
2022-05-14/15 » Täby Open Tibblevallen, Täby Täby IS Arena   62 56  
2022-05-14/15 » Vårkastet Gröna Dalens IP, Bålsta Bålsta IK Arena 5 9
2022-05-10/12 » Veteran DM Gotland Stockholm dag 1-2 Rödstu Hage IP, Botkyrka IFK Tumba Arena DM 3
2022-05-08 » Econ Games Arosvallen, Västerås Västerås FK Arena   5 4  
2022-05-07 » Lundaloppet Lund IFK Lund Friidrott Gatulopp 1
2022-05-07 » Kungsholmen runt Kungsholmen, Stockholm FK Studenterna Gatulopp 6
2022-05-07 » Turebergsstafetten Sollentuna Turebergs FK Gatulopp DM 3 4  
2022-05-06/15 » Stockholms bästa 4 Södra Djurgården, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 5 4
2022-05-01 » International Meeting Stadion Topolica, Bar MNE Arena 1
2022-04-30 » Bålsta Stadslopp Bålsta Bålsta IJ Gatulopp   1    
2022-04-23 » Premiärhalvan Djurgården, Stockholm Hässelby/Spårvägen Gatulopp 1
2022-04-15/24 » Stockholms bästa 3 Flaten, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 4 3
2022-04-15 » Simlångsrakan Simlångsdalen, Halmstad Simlångsdalens IF Gatulopp   1    
2022-04-03 » Paris maraton Paris, FRA Gatulopp 1
2022-04-02 » Startmilen Örebro IF Start Gatulopp 1
2022-03-26 » Premiärmilen Frescati, Stockholm Marathongruppen Gatulopp   2    
2022-03-25/04-03 » Stockholm bästa 2 Grimsta, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 3 1
2022-03-12/13 » European Throwing Cup Leiria, POR Arena EM 1
2022-03-11/20 » Stockholms bästa 1 Karlbergskanalen, Stockholm Hammarby IF Gatulopp   3 4  
2022-01-31 » Kasttävling ute Lugnets IP:s kastplan, falun Falu IK Arena 1
                   
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics