HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2022-11-29
Ute för 2022 Resultatdatum: 2022-11-13
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2022-11-13 (sö)  |  Stadium Night Run,, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Persson, Eskil -77 16.47        9 5 km    
 2022-10-22/23 (lö-sö)  | Terräng SM, Vällingby, Stockhom - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng P16   Hedberg, Elton -06 14.26        46    
M75 » Svidén, Lars -45 19.44  19
F15 » Johansson, Ella -07 15.20  22
6 000 m terräng P19 » Holm, Nils -04 21.23        14    
8 000 m terräng M40   Palm, Joar -79 33.01        67    
 2022-10-16 (sö)  | KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Asp, Marcus -79 12.18        2 2,5 km    
Broberg, Anders -77 23.54  5 5 km
» Davidsson Berndtsson, Felix -96 18.26        1 5 km    
Eide Jensen, Peter -75 11.46  1 2,5 km
Janson, Christer -70 22.53  4 5 km
Palm, Joar -79 19.39        2 5 km    
Ryholt, Johan -77 20.04  3 5 km
Sternlind, Markus -76 23.54  5 5 km
P17 » Alteskog, Erik -06 10.10        7 2,5 km    
» Berglind, Alfred -06 10.44  10 2,5 km
» Bergmark, Carl -06 9.56  6 2,5 km
» Gullberg, Aron -06 ej start          2,5 km    
» Hall, Neo -06 9.09  3 2,5 km
Hedberg, Elton -06 8.52  2 2,5 km
» Herre, Filip -06 8.45        1 2,5 km    
» Holmqvist, Felix -06 12.53  12 2,5 km
» Kapell, Elias -06 10.14  8 2,5 km
Kapell, John -06 13.02        13 2,5 km    
Lundman, Linus -06 10.52  11 2,5 km
» Sallnäs, Anton -06 9.21  4 2,5 km
» Sundström, Hugo -06 9.45        3 2,5 km    
» Öhrner, Gabriel -06 10.36  9 2,5 km
P15 » Atlassi, Jonas -08 8.41  2 2,5 km
» Bélec, Christoffer -07 10.25        5 2,5 km    
Bélec, Nicklas -08 13.42  10 2,5 km
» Beskow, Hugo -07 12.44  9 2,5 km
» Carlström Cousins, Theo -07 12.24        8 2,5 km    
» Hackett, Quincy -07 10.13  3 2,5 km
» Holmlund, Noah -07 11.16  7 2,5 km
» Johansson, Hannes -07 10.58        6 2,5 km    
» Karlsson, Vilmer -07 8.37  1 2,5 km
» Roslund, Anton -07 10.15  4 2,5 km
P13 Broberg, Karl -10 11.58        4 2,5 km    
» Eide Jensen, Olle -09 11.42  3 2,5 km
Eklöf, Hampus -09 12.10  5 2,5 km
» Janson, Ivar -10 9.51        1 2,5 km    
Sahlman, Svante -10 12.22  6 2,5 km
Sternlind, Folke -12 13.32  7 2,5 km
Winterman, Hugo -10 9.57        2 2,5 km    
KS Boij, Ida -98 22.28  2 5 km
» Ramberg, Filippa -97 19.12  1 5 km
Sahlstedt, Johanna -80 11.17        1 2,5 km    
Sternlind, Linda -82 14.37  2 2,5 km
F17 » Dahllöf, Maggie -06 12.10  5 2,5 km
» Jabbour, Lii -06 12.09        4 2,5 km    
» Johansson, Tuva -06 12.55  6 2,5 km
McCarthy, Maja -06 13.11  7 2,5 km
» Sahlqvist, Esther -06 11.52        3 2,5 km    
» Simonsson, Maja -06 10.43  1 2,5 km
» Wolgast, Emmy -06 11.10  2 2,5 km
F15 » Bergin, Anna -07 13.44        6 2,5 km    
» Borg, Matilda -07 10.44  4 2,5 km
» Enquist, Gabriella -08 10.33  3 2,5 km
» Johansson, Ella -07 9.36        1 2,5 km    
» Nielsén, Judith -07 11.17  5 2,5 km
Resare, Inez -08 9.43  2 2,5 km
F13 » Anjemo, Anni -10 14.12        8 2,5 km    
» Asp, Ingrid -10 12.33  6 2,5 km
» Järvinen, Hilda -10 11.19  4 2,5 km
Ouellette, Elsie -10 10.57        1 2,5 km    
» Sahlstedt, Ebba -09 11.05  2 2,5 km
Slagare, Bianca -09 12.35  7 2,5 km
» Sternlind, Tyra -09 11.17        3 2,5 km    
Örtengren, Emilia -10 12.18  5 2,5 km
 2022-10-15 (lö)  | Djurgårdsvarvet, Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 37.57        8      
 2022-10-15 (lö)  | Täljemilen, Södertälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Persson, Eskil -77 33.47        12      
 2022-10-09 (sö)  | Hässelbyloppet, Vällingby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 km (gatulopp) MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 18.26  [1]   PB        
» Holm, Nils -04 16.48  [1] PB
10 km (gatulopp) MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 37.58        160      
Hedberg, Elton -06 ej start 
» Holm, Nils -04 35.59  65
Not
[1] - Mellantid
 2022-10-08 (lö)  | Bålstamaraton, Bålsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Solvik, Melvin -03 37.17  [1]   PB        
½ maraton MS   Solvik, Melvin -03 1:23.16      PB 3      
Not
[1] - Mellantid
 2022-10-01/02 (lö-sö)  | Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Castorama MS » Lindefalk, Alexander -03 1 484      PB 4    
Kula (7,26 kg) 9.25 [404] PB 4
Spjut (800 gr) 20.37 [146] SB 5
Diskus (2,0 kg) 22.16 [282] PB 5
Slägga (7,26 kg) 39.75 [652]       1    
» Sundberg, Martin -03 2 482  PB 1
Kula (7,26 kg) 12.24 [615] 1
Spjut (800 gr) 47.32 [596] 1
Diskus (2,0 kg) 39.78 [681] [1,2] PB 1
Slägga (7,26 kg) 35.88 [590]     SB 3    
» Torbjörnsson, Adam -05 1 346  PB 5
Kula (7,26 kg) 7.39 [255] PB 5
Spjut (800 gr) 32.62 [374] PB 3
Diskus (2,0 kg) 27.19 [408] PB 3
Slägga (7,26 kg) 20.86 [309] PB 5
Castorama P17 » Berglind, Alfred -06 2 174      PB      
Kula (5,0 kg) 9.98 [459] PB 2
Spjut (700 gr) 34.47 [405] PB 2
Diskus (1,5 kg) 38.57 [657] PB 2
Slägga (5,0 kg) 39.84 [653]       2    
» Herre, Filip -06 1 199  PB
Kula (5,0 kg) 9.62 [432] PB
Spjut (700 gr) 18.75 [112] PB
Diskus (1,5 kg) 22.05 [279] PB
Slägga (5,0 kg) 24.09 [376]     PB      
» Kapell, Elias -06 2 187  PB
Kula (5,0 kg) 13.10 [671] 1
Spjut (700 gr) 47.05 [593] PB 1
Diskus (1,5 kg) 32.30 [525] 3
Slägga (5,0 kg) 25.19 [398] PB 3
Castorama P13   Buchmayer, Olle -09 1 197      PB      
Kula (3,0 kg) 8.44 [341] 4
Spjut (400 gr) 18.16 [99] PB 6
Diskus (0,6 kg) 25.00 [355] 6
Slägga (3,0 kg/110) 25.40 [402]     PB 3    
» Hackett, Jumanne -09 1 959  PB
Kula (3,0 kg) 11.36 [556] PB 1
Spjut (400 gr) 38.44 [467] 1
Diskus (0,6 kg) 30.02 [475] 5
Slägga (3,0 kg/110) 28.51 [461] [3]   PB 1    
» Karlsson Axi, Oliver -09 509  PB
Kula (3,0 kg) 8.10 [314] PB 6
Spjut (400 gr) 15.30 [32] PB 7
Diskus (0,6 kg) 17.89 [163] PB 7
Slägga (3,0 kg/110) ej res 
Castorama P15 » Bélec, Christoffer -07 2 504      PB      
Kula (4,0 kg) 10.83 [520] PB 3
Spjut (600 gr) 33.52 [389] 2
Diskus (1,0 kg) 47.46 [827] 1
Slägga (4,0 kg) 47.53 [768]     PB 1    
Bélec, Nicklas -08 593  PB
Kula (4,0 kg) 5.24 [56] PB 8
Spjut (600 gr) 23.16 [203] PB 6
Diskus (1,0 kg) 20.29 [231] PB 7
Slägga (4,0 kg) 12.40 [103]     PB 8    
Green, Oscar -08 999  PB
Kula (4,0 kg) 7.76 [286] 6
Spjut (600 gr) 22.12 [183] PB 7
Diskus (1,0 kg) 19.02 [195] PB 8
Slägga (4,0 kg) 22.08 [335]     PB 5    
» Holmgren, Alvin -08 924  PB
Kula (4,0 kg) 6.04 [134] PB 7
Spjut (600 gr) 29.38 [319] 3
Diskus (1,0 kg) 24.37 [339] 6
Slägga (4,0 kg) 13.48 [132]     PB 7    
Ilison, Henri -08 1 312  PB
Kula (4,0 kg) 8.47 [343] PB 5
Spjut (600 gr) 24.29 [225] PB 5
Diskus (1,0 kg) 30.01 [474] PB 5
Slägga (4,0 kg) 19.09 [270]     PB 6    
» Johansson, Hannes -07 2 333  PB
Kula (4,0 kg) 11.16 [543] 1
Spjut (600 gr) 50.28 [637] 1
Diskus (1,0 kg) 32.22 [524] PB 3
Slägga (4,0 kg) 38.30 [629]     PB 2    
» Wolgast, Albin -08 1 485  PB
Kula (4,0 kg) 8.89 [377] 4
Spjut (600 gr) 21.82 [177] PB 8
Diskus (1,0 kg) 31.55 [509] 4
Slägga (4,0 kg) 26.43 [422]     PB 4    
KS » Enblad, Alva -04 1 775  PB 4
Kula (4,0 kg) 6.67 [340] PB 4
Spjut (600 gr) 22.00 [443] PB 3
Diskus (1,0 kg) 19.27 [300] 4
Slägga (4,0 kg) 35.42 [692]       2    
» Hallencreutz, Emma -04 1 989  PB 3
Kula (4,0 kg) 9.34 [544] 1
Spjut (600 gr) 24.90 [502] PB 1
Diskus (1,0 kg) 31.75 [579] 2
Slägga (4,0 kg) 18.38 [364]     PB 4    
» Harryson, Linn -03 2 315  PB 1
Kula (4,0 kg) 8.95 [516] 3
Spjut (600 gr) 23.12 [467] PB 3
Diskus (1,0 kg) 26.01 [459] PB 3
Slägga (4,0 kg) 47.11 [873] 1
Castorama F15 » Bergin, Anna -07 1 876      PB      
Kula (3,0 kg) 8.49 [482]
Spjut (500 gr) 17.30 [338]
Diskus (0,75 kg) 16.19 [217] SB
Slägga (3,0 kg/119) 44.82 [839]            
F14 Miljkovic, Sara Eleonora -08 1 348  PB
Kula (3,0 kg) 7.52 [409] PB
Spjut (500 gr) 16.09 [309] PB
Diskus (0,75 kg) 15.82 [207] PB
Slägga (3,0 kg/119) 21.05 [423] PB
Castorama F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 2 200      PB      
Kula (2,0 kg) 10.47 [621]
Spjut (400 gr) 34.25 [673] PB
Diskus (0,6 kg) 22.16 [371]
Slägga (2,0 kg) 26.58 [535]            
» Eklöf, Alma -09 2 009  PB
Kula (2,0 kg) 11.00 [656]
Spjut (400 gr) 16.82 [327]
Diskus (0,6 kg) 25.67 [452]
Slägga (2,0 kg) 28.65 [574]            
Engström Villarroel, Noelia -09 1 113  PB
Kula (2,0 kg) 6.63 [337] PB
Spjut (400 gr) 11.79 [195] PB
Diskus (0,6 kg) 17.58 [256] PB
Slägga (2,0 kg) 16.75 [325]            
» Finbom Höglund, Leia -09 1 015  PB
Kula (2,0 kg) 7.63 [417]
Spjut (400 gr) 14.90 [279]
Diskus (0,6 kg) 20.03 [319] PB
Slägga (2,0 kg) ej res             
Ljungberg, Lovisa -09 1 217  PB
Kula (2,0 kg) 5.78 [263] PB
Spjut (400 gr) 14.75 [275] PB
Diskus (0,6 kg) 17.17 [244]
Slägga (2,0 kg) 21.62 [435]     PB      
» Sternlind, Tyra -09 2 302  PB
Kula (2,0 kg) 10.37 [614]
Spjut (400 gr) 36.18 [705] PB
Diskus (0,6 kg) 27.52 [492]
Slägga (2,0 kg) 24.32 [491] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 2002-2013
 2022-09-25 (sö)  | Castorama, Sätra IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Ehrlin, Erik -90 1 574      SB 2      
Kula (7,26 kg) 9.64 [433] SB
Spjut (800 gr) 29.96 [329] SB
Diskus (2,0 kg) 28.00 [428] SB
Slägga (7,26 kg) 24.48 [384] SB
 2022-09-24/25 (lö-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp P18 » Holm, Nils -04 36.59        5 10 km  
P16 Hedberg, Elton -06 37.06  11 10 km
P13 » Eide Jensen, Olle -09 13.30        35 3 km  
P12 » Janson, Ivar -10 11.32  9 3 km
KS » Ramberg, Filippa -97 41.42  7 10 km
F19 Wallblom, Freja -03 50.43        13 10 km  
F15 » Johansson, Ella -07 22.54  2 6 km
F13 Westermark, Clara -09 14.56  35 3 km
F12 » Järvinen, Hilda -10 13.15  14 3 km
 2022-09-18 (sö)  | Tullingeloppet och DM-JDM-UDM-VDM Terräng, Tullinge, Botkyrka - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp P17   Hedberg, Elton -06 17.32        5 5 km    
Thorsén, Elvin -05 17.42  4 5 km
F13 » Anjemo, Anni -10 12.23        3 2,5 km    
» Järvinen, Hilda -10 11.29  1 2,5 km
 2022-09-18 (sö)  | Sicklaloppet, Nacka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS » Persson, Eskil -77 34.22        4 10 km    
P12 » Janson, Ivar -10 4.54  1 2,5 km
F12 Carlsson Jeifetz, Liv -10 5.55  2 2,5 km
 2022-09-18 (sö)  | Stockholm Halvmarathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 km (gatulopp) MS   Brunnstedt, Kalle -95 18.51  [1]   PB        
Gavell, Peder -75 21.30  [1] PB
» Suhard, Karl Henrik -80 19.57  [1]
10 km (gatulopp) MS   Brunnstedt, Kalle -95 37.25  [1]            
Gavell, Peder -75 42.40  [1] SB
» Suhard, Karl Henrik -80 39.41  [1]
½ maraton MS   Brunnstedt, Kalle -95 1:19.12      PB 81      
Gavell, Peder -75 1:30.59  PB 559
» Jonsson, Niklas -92 ej start               
» Suhard, Karl Henrik -80 1:25.18  SB 257
Not
[1] - Mellantid
 2022-09-18 (sö)  | Veteran-SM i Kastmångkamp, Källbrinks IP, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (600 gr, f 1999) M60 » Johansson, Håkan -60 23.68      SB 8      
Kast 5-kamp M60 » Johansson, Håkan -60 2 835/2 284  [1]   PB 3      
Slägga (5,0 kg) 39.29 [699/501] PB 1
Kula (5,0 kg) 9.90 [628/480] PB 4
Diskus (1,0 kg) 30.42 [510/473] PB 5
Spjut (600 gr) 23.68 [348/211] PB 8
Vikt (9,08 kg) 12.97 [650/619] 3
Not
[1] - Mångkampspoäng justerad mha WMAs åldersfaktorer (åldersjusterad poäng/normal poäng)
 2022-09-17/18 (lö-sö)  | Lilla Olympiaden, Strandvallen, Järvsö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Diskus (0,6 kg) F13   Engström Villarroel, Noelia -09 15.50        10    
Slägga (3,0 kg/119) F15 » Bergin, Anna -07 42.43        2 Final  
 2022-09-17/18 (lö-sö)  | Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
  800 m hinder registreras ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P19 » Borg, Jonatan -03 ej start          Röd 2  
P13 Alberts, Axel -09 8.64  +1.4 PB 2 Röd 4
» Eide Jensen, Olle -09 10.02    +1.0 PB 6 Röd 1  
» Hackett, Jumanne -09 8.84  +2.7 1 Röd 3
» Mancinella, Alessandro -09 8.21  +3.2 1 Röd 2
P12 Burman, Tor -10 9.39    +2.1   2 Blå 7  
Dahlberg, Gabriel -10 8.93  +1.9 PB 2 Blå 3
Djurstedt, Svante -10 9.86  +3.2 5 Blå 4
Fransson, Hugo -10 9.51    +3.2   1 Blå 5  
Hörstedt, Arvid -10 9.92  +2.1 6 Blå 7
» Janson, Ivar -10 8.78  +1.9 PB 1 Blå 3
Jonsson Glitterstam, Max -10 9.67    +2.1   4 Blå 7  
Kaving, Dante -10 9.44  +2.4 1 Blå 1
Perillo, Oliver -10 10.53  +1.4 PB 4 Blå 6
Rubin, Duy Anh -10 10.66    +1.4 PB 5 Blå 6  
Wester, Edvin -10 ej start  Blå 1
Winterman, Hugo -10 8.74  +2.1 1 Blå 7
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 8.68    +1.2 PB 1 Röd 2  
» Elsässer Haldin, Linn -09 9.39  +0.6 PB 4 Röd 3
Fagerström, Gwen -09 ej start 
» Finbom Höglund, Leia -09 9.32    +0.6 PB 3 Röd 3  
» Laguna, Alba -09 8.69  +2.6 2 Röd 1
» Lindblom, Emmy L -09 8.79  +0.6 PB 1 Röd 3
» Lönn, Malva -09 ej start          Röd 1  
» Sahlstedt, Ebba -09 10.92  +2.6 7 Röd 1
Sköllersten, Linnéa -09 10.70  +1.8 PB 6 Röd 5
Slagare, Bianca -09 11.10    +1.8 PB 7 Röd 5  
Tucovic, Stella -09 9.42  +1.8 PB 2 Röd 5
F12 » Anjemo, Anni -10 9.66  +1.7 PB 2 Blå 4
» Asp, Ingrid -10 8.68    +2.0 PB 1 Blå 2  
Bussman, Sarah -10 9.80  +2.9 2 Blå 5
Glod, Isabella -10 8.70  +2.0 PB 2 Blå 2
» Hagström, Stella -10 9.66    +1.9 PB 4 Blå 3  
» Järvinen, Hilda -10 9.95  +2.1 3 Blå 1
» Lundin, Märta -10 ej start  Blå 3
Nyrén, Stella -10 9.46    +1.9 PB 2 Blå 3  
Strömö, Hedda -10 9.49  +1.7 PB 1 Blå 4
Wisell, My -10 10.14  +2.9 5 Blå 5
Örtengren, Emilia -10 9.83  +2.1 2 Blå 1
Längd (zon) P13   Alberts, Axel -09 4.08    +1.4 PB 8 Röd 1  
» Eide Jensen, Olle -09 3.76  +2.2 9 Röd 2
  3.70    +1.3 PB   Röd 2  
» Hackett, Jumanne -09 4.53  +2.2 4 Röd 1
4.12  +1.4 Röd 1
» Mancinella, Alessandro -09 5.16    +1.3   1 Röd 1  
P12 Burman, Tor -10 3.36  0.0 PB 14 Blå 2
Dahlberg, Gabriel -10 4.21  - 9 Blå 1
Djurstedt, Svante -10 3.04    -   23 Blå 1  
Fransson, Hugo -10 3.50  +0.3 PB 20 Blå 1
Hörstedt, Arvid -10 3.70  +0.7 PB 4 Blå 2
» Janson, Ivar -10 4.29    -   6 Blå 1  
Jonsson Glitterstam, Max -10 3.62  +0.1 PB 8 Blå 2
Kaving, Dante -10 3.63  +0.9 PB 18 Blå 1
Perillo, Oliver -10 3.24    +0.9 PB 17 Blå 2  
Rubin, Duy Anh -10 ej start 
Wester, Edvin -10 4.54  - 2 Blå 1
Winterman, Hugo -10 4.54    +0.1 PB 1 Blå 2  
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 4.74  +1.4 PB 3 Röd 1
» Elsässer Haldin, Linn -09 ej start 
Fagerström, Gwen -09 ej start             
» Finbom Höglund, Leia -09 4.16  +1.4 PB 11 Röd 1
» Laguna, Alba -09 4.49  +2.0 PB 5 Röd 1
» Lindblom, Emmy L -09 4.10    +2.0   13 Röd 1  
» Lönn, Malva -09 ej start 
» Sahlstedt, Ebba -09 3.09  +0.9 PB 16 Röd 2
Sköllersten, Linnéa -09 3.14  +2.7 14 Röd 2
  2.97    0.0 PB      
Slagare, Bianca -09 2.82  0.0 PB 18 Röd 2
Tucovic, Stella -09 4.02  +3.3 14 Röd 1
  3.90    +1.2 PB      
Vallenholm, Nora -10 3.16  +1.3 PB 13 Röd 2
Windirsch, Alva -09 3.09  0.0 PB 15 Röd 2
F12 » Anjemo, Anni -10 3.53    -1.7 PB 5 Blå 2  
» Asp, Ingrid -10 4.10  +1.6 7 Blå 1
Bussman, Sarah -10 3.50  +1.6 PB 20 Blå 1
Glod, Isabella -10 4.29    +1.9 PB 3 Blå 1  
» Hagström, Stella -10 3.93  +1.3 PB 11 Blå 1
» Järvinen, Hilda -10 3.51  +1.9 19 Blå 1
» Lundin, Märta -10 3.79    +1.9 PB 13 Blå 1  
Nyrén, Stella -10 3.78  0.0 PB 1 Blå 2
Strömö, Hedda -10 3.96  +2.0 PB 10 Blå 1
Wisell, My -10 3.52    -1.8 PB 6 Blå 2  
Örtengren, Emilia -10 3.71  +1.1 PB 14 Blå 1
Slägga (3,0 kg/119) P12   Burman, Tor -10 15.80      PB 15 Blå 2  
Dahlberg, Gabriel -10 20.51  PB 6 Blå 1
Djurstedt, Svante -10 20.55      PB 5 Blå 1  
Fransson, Hugo -10 18.90  PB 9 Blå 1
Hörstedt, Arvid -10 19.64  PB 8 Blå 2
» Janson, Ivar -10 19.91      PB 5 Blå 2  
Jonsson Glitterstam, Max -10 14.44  PB 16 Blå 1
Kaving, Dante -10 16.14  PB 13 Blå 2
Perillo, Oliver -10 12.88      PB 18 Blå 1  
Rubin, Duy Anh -10 ej start 
Winterman, Hugo -10 26.41  PB 1 Blå 1
Slägga (2,0 kg) F12 » Anjemo, Anni -10 16.46      PB 11 Blå 2  
» Asp, Ingrid -10 16.19  PB 11 Blå 1
Bussman, Sarah -10 13.68      PB 14 Blå 1  
Glod, Isabella -10 24.53  PB 1 Blå 2
» Hagström, Stella -10 18.01  PB 7 Blå 2
» Järvinen, Hilda -10 17.35      PB 6 Blå 1  
» Lundin, Märta -10 21.66  PB 3 Blå 2
Nyrén, Stella -10 20.52  PB 2 Blå 1
Palm, Tea -10 17.49      PB 4 Blå 1  
Strömö, Hedda -10 15.27  PB 16 Blå 2
Örtengren, Emilia -10 17.05  PB 9 Blå 2
Spjut (400 gr) P13   Alberts, Axel -09 14.60      SB 11 Röd 1  
» Eide Jensen, Olle -09 13.04  PB 12 Röd 2
» Hackett, Jumanne -09 28.76        4 Röd 1  
» Mancinella, Alessandro -09 33.75  1 Röd 1
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 31.92  1 Röd 1
» Elsässer Haldin, Linn -09 9.80      SB 16 Röd 2  
» Finbom Höglund, Leia -09 14.35  10 Röd 1
» Laguna, Alba -09 13.04  SB 12 Röd 1
» Lindblom, Emmy L -09 11.73        10 Röd 2  
» Lönn, Malva -09 ej start 
» Sahlstedt, Ebba -09 12.27  PB 13 Röd 1
Sköllersten, Linnéa -09 8.33      PB 18 Röd 2  
Slagare, Bianca -09 7.13  PB 15 Röd 1
Vallenholm, Nora -10 13.19  PB 7 Röd 2
Windirsch, Alva -09 9.39  PB 14 Röd 1
5 x 60 m X13 » Laguna, Alba -09 39.45  [1]     1 Röd 1  
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
» Hackett, Jumanne -09
» Mancinella, Alessandro -09                
Alberts, Axel -09 42.05  2 Röd 2
Tucovic, Stella -09
» Lindblom, Emmy L -09
Elsässer Haldin, Elias -10
» Laguna, Alba -09                
» Eide Jensen, Olle -09 49.51  5 Röd 1
Sköllersten, Linnéa -09
Vallenholm, Nora -10
» Finbom Höglund, Leia -09
» Sahlstedt, Ebba -09                
X12 » Asp, Ingrid -10 45.13  3 Blå 1
Dahlberg, Gabriel -10
Fransson, Hugo -10
» Anjemo, Anni -10
Strömö, Hedda -10                
» Lundin, Märta -10 46.29  2 Blå 2
» Järvinen, Hilda -10
Örtengren, Emilia -10
Kaving, Dante -10
Winterman, Hugo -10                
Burman, Tor -10 47.33  3 Blå 2
Djurstedt, Svante -10
Jonsson Glitterstam, Max -10
Bussman, Sarah -10
Wisell, My -10                
» Janson, Ivar -10 43.00  1 Blå 3
Hörstedt, Arvid -10
Glod, Isabella -10
» Hagström, Stella -10
Winterman, Hugo -10
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2022-09-14 (on)  | Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren + lag
  P/F 11 regisreras ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 x 60 m P13    {Hammarby IF} ej start               
F13 » Runeborg, Smilla -09 44.05  5
Engström Villarroel, Noelia -09
» Finbom Höglund, Leia -09
Tucovic, Stella -09
» Elsässer Haldin, Linn -09                
» Sternlind, Tyra -09 39.88  [1] 1
» Laguna, Alba -09
» Lindblom, Emmy L -09
» Lönn, Malva -09
3 x 600 m F13 » Sternlind, Tyra -09 5:39.62        1      
» Elsässer Haldin, Linn -09
» Lönn, Malva -09                
» Finbom Höglund, Leia -09 6:20.26  [1] 5
» Runeborg, Smilla -09
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2022-09-11 (sö)  | Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F17 » Sahlqvist, Esther -06 12.32    -1.2   1 Final B    
200 m P17 » Kapell, Elias -06 22.67    -0.5 PB 2 Final B    
400 m F17 » Borg, Matilda -07 56.12  [1,2]   PB 1 Final A    
800 m P17 » Hall, Neo -06 2:02.77      PB 6      
3 000 m F17 » Dahllöf, Maggie -06 12:55.78      PB 9      
2 000 m h (83,8 cm) P17 » Herre, Filip -06 6:38.91  [3]   PB 7      
100 m häck (76,2 cm) F17 » Sahlqvist, Esther -06 14.63    -0.9   1 Final A    
110 m häck (91,4 cm) P17 » Bergmark, Carl -06 16.08    -0.4   2 Final A    
Höjd F17 » Johansson, Tuva -06 1.45        7      
Stav P17 » Bergmark, Carl -06 3.53        9      
Längd P17 » Kapell, Elias -06 6.87    -0.5 PB 1      
Tresteg F17 » Jabbour, Lii -06 11.74    +1.0 PB 1      
Kula (5,0 kg) P17 » Holmqvist, Felix -06 12.17        4      
Diskus (1,0 kg) F17 » Olsson, Tove -06 25.96      PB 9      
Slägga (5,0 kg) P17 » Berglind, Alfred -06 44.18      PB 5      
Spjut (500 gr) F17 » Olsson, Tove -06 36.84        2      
4 x 100 m P17 » Bergmark, Carl -06 44.35        2 Final A    
» Kapell, Elias -06
» Johansson, Hannes -07
» Holmqvist, Felix -06                
F17 » Wolgast, Emmy -06 47.96  1 Final A
» Sahlqvist, Esther -06
» Jabbour, Lii -06
» Borg, Matilda -07
Lag Arena X17 » Berglind, Alfred -06 175p        1      
» Bergmark, Carl -06
» Borg, Matilda -07
» Dahllöf, Maggie -06
» Hall, Neo -06
» Herre, Filip -06
» Holmqvist, Felix -06
» Jabbour, Lii -06
» Johansson, Hannes -07
» Johansson, Tuva -06
» Kapell, Elias -06
» Olsson, Tove -06
» Sahlqvist, Esther -06
» Wolgast, Emmy -06
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: 1962-1987
[3] - Klubbrekord i klassen P16
 2022-09-10/11 (lö-sö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
  400/800 m hinder registreras ej

P/F 11 registreras ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12 » Janson, Ivar -10 ej start             
80 m F15   Linerudt, Emma -08 ej start             
800 m P15 » Bélec, Christoffer -07 2:21.21      PB 2 Final  
Höjd P15 » Bélec, Christoffer -07 1.54        3 Final  
Längd F15   Linerudt, Emma -08 ej start             
Längd (zon) P12 » Janson, Ivar -10 ej start             
Diskus (1,0 kg) P15 » Bélec, Christoffer -07 50.02        1 Final  
Spjut (400 gr) P12 » Janson, Ivar -10 ej start             
 2022-09-10/11 (lö-sö)  | Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F13 » Lönn, Malva -09 8.31    -0.9   1 Heat 2  
8.34  -1.5 1 Final A
80 m P14   Hermansen, Leon -08 10.19    -0.8   3 Heat 2  
10.19  -1.4 7 Final
» Victorin, Axel -08 10.82    -0.9 PB 7 Heat 1  
F14 » Lindberg, My -08 10.88  -1.7 1 Heat 2
10.9m -0.9 3 Final
200 m P13 » Borg, Jonatan -09 ej start             
F13 » Lönn, Malva -09 27.42  -1.2 2 Final A
300 m F14 » Enquist, Gabriella -08 ej start             
» Lindberg, My -08 ej start 
» Sparv, Tyra -08 ej start 
600 m F13 » Elsässer Haldin, Linn -09 1:59.77        3 Final  
» Runeborg, Smilla -09 1:56.74  PB 1 Final
800 m P14 » Atlassi, Jonas -08 2:12.42        4 Final  
F14 » Enquist, Gabriella -08 ej start 
Resare, Inez -08 ej start 
2 000 m P14 » Atlassi, Jonas -08 6:13.82        4 Final  
F14 Resare, Inez -08 diskad 
1 500 m h (76,2 cm) P14 » Atlassi, Jonas -08 ej start             
60 m häck (76,2 cm) P13 » Mancinella, Alessandro -09 9.57    -0.8   1 Heat 2  
9.46  -0.2 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Laguna, Alba -09 10.18    -1.4   2 Heat 2  
10.20  -1.5 5 Final
» Lönn, Malva -09 9.65  -0.8 1 Heat 3
  9.36    -1.5   1 Final  
» Runeborg, Smilla -09 11.29  -0.8 4 Heat 2
80 m häck (83.8 cm) P14 » Håkansson, Theodor -08 diskad          Heat 2  
» Wilkinson, Benjamin -08 12.92  +0.1 4 Heat 1
12.63  -0.8 5 Final
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Borg, Jonatan -09 ej start             
F13 » Runeborg, Smilla -09 33.37  -1.4 PB 7 Final A
300 m häck (76,2 cm) P14 » Håkansson, Theodor -08 49.02      PB 6 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 46.84  PB 5 Final
F14 » Sparv, Tyra -08 47.25  PB 2 Final A
Höjd P13 » Mancinella, Alessandro -09 1.63      PB 1 Final  
» Svanehav, Filip -09 ej start 
Stav P14 » Håkansson, Theodor -08 2.87        4 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 3.52  PB 2 Final
» Wolgast, Albin -08 2.67        6 Final  
P13 » Hackett, Jumanne -09 2.62  6 Final
F14 » Lindberg, My -08 2.52  5 Final
Längd P14   Hermansen, Leon -08 4.77    +1.1   16    
» Victorin, Axel -08 4.92  +0.5 11
F14 » Sparv, Tyra -08 5.36  +0.6 2 Grupp A
Längd (zon) P13 » Mancinella, Alessandro -09 5.28    +1.3 PB 2 Final  
F13 » Lönn, Malva -09 5.36  +0.7 2 Grupp A
» Sternlind, Tyra -09 4.87  +0.9 PB 7 Grupp A
Tresteg P14 » Victorin, Axel -08 10.33    +2.1   9    
10.30  0.0 PB
F14 » Sparv, Tyra -08 10.81  0.0 4 Final
Tresteg (zon) P13 » Borg, Jonatan -09 ej start             
Kula (4,0 kg) P14   Hermansen, Leon -08 9.80      PB 12    
Huselius, Vincent -08 9.60  13
» Wahlberg, Ricky -08 12.06        5 Final  
» Wolgast, Albin -08 10.19  PB 9
Kula (3,0 kg) P13   Buchmayer, Olle -09 10.18        7 Final  
Kula (2,0 kg) F13 » Eklöf, Alma -09 11.43        3 Final  
» Laguna, Alba -09 ej start 
» Sternlind, Tyra -09 11.18  PB 5 Final
Diskus (1,0 kg) P14 » Wahlberg, Ricky -08 41.97        2 Final  
» Wolgast, Albin -08 38.77  PB 3 Final
Diskus (0,6 kg) P13 » Hackett, Jumanne -09 30.59        5 Final  
Tortera Lidborg, Arvid -09 23.81  PB 11
F13 » Eklöf, Alma -09 28.58        5 Final  
» Sternlind, Tyra -09 25.82  7 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13   Buchmayer, Olle -09 24.23        7 Final  
» Hackett, Jumanne -09 ej res 
Slägga (2,0 kg) F13 » Eklöf, Alma -09 28.62        10    
» Lindblom, Emmy L -09 ej res 
Spjut (600 gr) P14 » Holmgren, Alvin -08 29.53      PB 9    
» Håkansson, Theodor -08 32.34  8 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 34.94  5 Finak
Spjut (400 gr) P13 » Borg, Jonatan -09 24.60        16    
» Hackett, Jumanne -09 38.04  1 Final
» Mancinella, Alessandro -09 33.99        4 Final  
F13 » Sternlind, Tyra -09 34.14  1 Final
 2022-09-10 (lö)  | Kistaloppet, Kista, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 km (gatulopp) MS » Persson, Eskil -77 17.02        2      
 2022-09-10 (lö)  | MIDNIGHT RUN HELSINKI, HELSINKI, HELSINKI  FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 km (gatulopp) KS » Ramberg, Filippa -97 18.53  [1]            
10 km (gatulopp) KS » Ramberg, Filippa -97 38.02      PB 1      
Not
[1] - Mellantid
 2022-09-05 (må)  | Midnattsloppet Malmö, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Brunnstedt, Kalle -95 36.19      PB 14      
 2022-09-04 (sö)  | Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
  P/F 11 år och yngre registreras ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F13 » Runeborg, Smilla -09 9.23    -1.3 PB 2 Heat 3    
9.34  +1.1 7 Final
600 m P13 » Janson, Ivar -10 ej start               
800 m P17 » Alteskog, Erik -06 2:28.34      PB 4 Final    
Höjd P15   Redin, Fredrik -07 1.60      PB 2 Final    
P13 » Eide Jensen, Olle -09 1.50  PB 2 Final
» Janson, Ivar -10 ej start               
F13 » Runeborg, Smilla -09 ej start 
Längd KS » Lindberg, Felicia -97 5.19    +1.4   3 Final    
Längd (zon) P13 » Janson, Ivar -10 ej start               
F13 » Runeborg, Smilla -09 3.93  -0.3 19
Spjut (600 gr) P15   Redin, Fredrik -07 28.07        2 Final    
 2022-09-03/04 (lö-sö)  | Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15 » Atlassi, Jonas -08 2:12.42      PB 2 Final F  
» Bélec, Christoffer -07 2:26.39  6 Final E
» Camarstrand, Felix -08 2:30.17      PB 1 Final B  
» Carlström Cousins, Theo -07 2:37.02  PB 3 Final B
» Ek Linterius, Simon -07 2:22.89  PB 3 Final D
» Håkansson, Theodor -08 2:28.96      PB 4 Final C  
» Karlsson, Vilmer -07 2:05.08  2 Final G
» Roslund, Anton -07 2:16.63  PB 5 Final F
» Wilkinson, Benjamin -08 2:26.77      PB 5 Final D  
» Wolgast, Albin -08 2:47.98  PB 6 Final B
F15 » Borg, Matilda -07 2:16.22  1 Final F
» Johansson, Ella -07 2:24.47        6 Final F  
» Sternlind, Tyra -09 2:53.80  PB 7 Final D
» Wändin, Julia -07 2:20.21  4 Final F
80 m häck (83.8 cm) P15 » Camarstrand, Felix -08 14.83    +1.6 PB 3 Final A  
» Carlström Cousins, Theo -07 13.28  -1.3 5 Final I
» Håkansson, Theodor -08 13.15    -0.3 PB 4 Final F  
» Johansson, Hannes -07 11.96  -1.1 PB 7 Final K
» Karlsson, Vilmer -07 12.17  -0.3 PB 3 Final J
» Roslund, Anton -07 11.63    0.0 PB 2 Final K  
» Victorin, Axel -08 15.45  +1.6 4 Final A
» Wilkinson, Benjamin -08 12.41  -1.3 PB 1 Final I
80 m häck (76,2 cm) F15 » Enquist, Gabriella -08 15.88    -1.6 PB 5 Final A  
» Johansson, Ella -07 14.03  -1.3 SB 8 Final J
» Lönn, Malva -09 12.78    -1.3 PB 1 Final J  
» Sparv, Tyra -08 12.93  -1.3 PB 4 Final J
» Sternlind, Tyra -09 15.70  0.0 6 Final B
Höjd P15 » Bélec, Christoffer -07 1.55      PB 15    
» Carlström Cousins, Theo -07 1.43  19
» Håkansson, Theodor -08 1.43             
» Johansson, Hannes -07 1.59  10
» Roslund, Anton -07 1.75  3
» Wilkinson, Benjamin -08 1.39      PB      
F15 » Borg, Matilda -07 1.34  PB 16 Final A
» Lindberg, My -08 1.46  SB Final A
» Lönn, Malva -09 1.34        16 Final A  
» Sparv, Tyra -08 1.50  SB 4 Final A
» Wändin, Julia -07 1.34  PB 16 Final A
Längd P15 » Camarstrand, Felix -08 ej res          Final B  
» Carlström Cousins, Theo -07 5.26  0.0 PB 8 Final A
» Ek Linterius, Simon -07 5.06    +0.5 PB 12 Final A  
» Hackett, Quincy -07 5.08  0.0 11 Final A
» Håkansson, Theodor -08 4.58  +1.6 16 Final A
» Johansson, Hannes -07 5.51    +0.8 PB 6 Final B  
» Mancinella, Alessandro -09 5.00  +1.1 PB 10 Final B
» Roslund, Anton -07 5.77  +1.0 3 Final B
» Victorin, Axel -08 4.96    +1.8   12 Final B  
» Wilkinson, Benjamin -08 4.97  +1.8 11 Final B
» Wolgast, Albin -08 4.75  +1.5 PB 13 Final A
F15 » Borg, Matilda -07 4.92  +2.8 5 Final A
  4.82    0.0 SB      
» Johansson, Ella -07 4.92  +1.3 PB 7 Final A
» Lindberg, My -08 4.53  +2.6 8 Final A
  4.44    +0.2 SB      
» Lönn, Malva -09 4.81  +0.1 10 Final A
» Sparv, Tyra -08 5.03  0.0 1 Final B
» Sternlind, Tyra -09 4.61    +1.0   6 Final A  
» Wändin, Julia -07 4.93  +0.5 PB 4 Final A
Kula (4,0 kg) P15 » Atlassi, Jonas -08 8.88        25    
» Bélec, Christoffer -07 9.92  18
» Camarstrand, Felix -08 7.95      PB 21    
» Carlström Cousins, Theo -07 8.23  26
» Hackett, Quincy -07 10.22  15
» Holmlund, Noah -07 9.87      PB 19    
» Håkansson, Theodor -08 7.62  PB
» Johansson, Hannes -07 11.87  PB 5
» Roslund, Anton -07 10.16        16    
» Wilkinson, Benjamin -08 8.85  PB 19
» Wolgast, Albin -08 9.68  PB 14
Kula (3,0 kg) F15 » Bergin, Anna -07 8.93      SB 7    
» Borg, Matilda -07 8.74  PB 13
» Johansson, Ella -07 10.31        3    
» Lindberg, My -08 7.06  SB 24
» Lönn, Malva -09 8.58  15
» Sparv, Tyra -08 9.61        6    
» Sternlind, Tyra -09 7.72  15
Spjut (600 gr) P15 » Atlassi, Jonas -08 29.52        17    
» Bélec, Christoffer -07 37.37  8
» Camarstrand, Felix -08 21.98      PB 22    
» Ek Linterius, Simon -07 25.43 
» Hackett, Quincy -07 36.55  PB 10
» Holmlund, Noah -07 25.43      PB 24    
» Håkansson, Theodor -08 32.78  PB 10
» Johansson, Hannes -07 49.88  2
» Mancinella, Alessandro -09 31.75      PB 12    
» Roslund, Anton -07 29.21  18
» Victorin, Axel -08 21.82  25
» Wilkinson, Benjamin -08 34.34        6    
» Wolgast, Albin -08 19.29  29
Spjut (500 gr) F15 » Bergin, Anna -07 12.93        22    
» Borg, Matilda -07 22.82  13
» Johansson, Ella -07 33.02      PB 6    
» Lönn, Malva -09 22.13  PB 14
» Sparv, Tyra -08 21.42  PB 15
» Sternlind, Tyra -09 30.13  PB 1
6 x 200 m X15 » Johansson, Hannes -07 2:31.28        1 Final C  
» Johansson, Ella -07
» Roslund, Anton -07
» Sparv, Tyra -08
» Karlsson, Vilmer -07
» Borg, Matilda -07                
Vickström, Axel -07 2:31.28  6 Final B
» Enquist, Gabriella -08
» Wilkinson, Benjamin -08
» Bergin, Anna -07
Hermansen, Leon -08
» Lindberg, My -08
Lag Kraftmätningen P15 » Johansson, Hannes -07 1 372.2p        3    
» Hackett, Quincy -07
» Roslund, Anton -07
» Bélec, Christoffer -07
» Holmlund, Noah -07
» Atlassi, Jonas -08
» Karlsson, Vilmer -07                
» Wolgast, Albin -08 1 027.4p  17
» Wilkinson, Benjamin -08
» Camarstrand, Felix -08
» Carlström Cousins, Theo -07
» Håkansson, Theodor -08
Hermansen, Leon -08
» Ek Linterius, Simon -07
» Mancinella, Alessandro -09                
F15 » Borg, Matilda -07 1 274.2p  3
» Johansson, Ella -07
» Sparv, Tyra -08
» Lönn, Malva -09
» Wändin, Julia -07                
» Enquist, Gabriella -08 682.6p  21
» Bergin, Anna -07
» Lindberg, My -08
» Sternlind, Tyra -09                
X15 » Borg, Matilda -07 3 221.4p  1
» Johansson, Ella -07
» Johansson, Hannes -07
» Karlsson, Vilmer -07
» Roslund, Anton -07
» Sparv, Tyra -08
» Atlassi, Jonas -08
» Wändin, Julia -07
» Lönn, Malva -09
» Hackett, Quincy -07
» Bélec, Christoffer -07
» Holmlund, Noah -07                
» Bergin, Anna -07 2 118p  16
» Enquist, Gabriella -08
Hermansen, Leon -08
» Lindberg, My -08
» Wilkinson, Benjamin -08
» Camarstrand, Felix -08
» Carlström Cousins, Theo -07
» Håkansson, Theodor -08
» Sternlind, Tyra -09
Vickström, Axel -07
» Wolgast, Albin -08
» Ek Linterius, Simon -07
» Mancinella, Alessandro -09
 2022-09-03/04 (lö-sö)  | Finnkampen, Olympiastadion, Helsijgfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m häck (76,2 cm) F18 » Sahlqvist, Esther -06 ej start             
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.06    +0.2   5    
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 69.30        1    
4 x 100 m F18 » Sahlqvist, Esther -06 45.87  [1]     1    
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2022-08-30 (ti)  | Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m häck (68,6 cm/5) P13   Alberts, Axel -09 ej start               
» Borg, Jonatan -09 34.43  +3.9 2 Heat 1
Buchmayer, Olle -09 34.63    +0.3 PB 1 Heat 3    
» Eide Jensen, Olle -09 40.69  +3.9 4 Heat 1
» Hackett, Jumanne -09 ej start  Heat 1
» Mancinella, Alessandro -09 32.10    +3.9   1 Heat 1    
Tortora Lönnborg, Arvid -09 35.84  +1.1 PB 2 Heat 2 [¤]
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 32.34  +2.0 2 Heat 1
» Eklöf, Alma -09 ej start          Heat 2    
» Elsässer Haldin, Linn -09 ej start  Heat 1
» Finbom Höglund, Leia -09 40.18  +0.2 PB 4 Heat 3
» Laguna, Alba -09 36.09    +1.4 PB 2 Heat 2    
» Lönn, Malva -09 32.28  +2.0 SB 1 Heat 1
» Roslund, Agnes -09 ej start  Heat 1
» Runeborg, Smilla -09 35.77    +2.0   3 Heat 1    
» Sahlstedt, Ebba -09 46.49  +0.2 PB 5 Heat 3
Slagare, Bianca -09 44.04  +1.4 PB 5 Heat 2
» Sternlind, Tyra -09 34.53    +0.2 PB 1 Heat 3    
Tucovic, Stella -09 37.95  +0.2 PB 2 Heat 3
Stav P12   Burman, Tor -10 ej start               
Dahlberg, Gabriel -10 1.60  PB 5 Final
Djurstedt, Svante -10 1.45      PB 10      
Fransson, Hugo -10 1.60  PB 6 Final
Freyling, Albin -10 1.60  PB 7 Final
» Heinonen, Klaus -10 2.20      PB 1 Final    
» Janson, Ivar -10 ej res 
Jonsson Glitterstam, Max -10 1.15  PB 11
Kaving, Dante -10 1.75      PB 3 Final    
Wester, Edvin -10 ej start 
Winterman, Hugo -10 1.60  PB 4 Final
F12 » Anjemo, Anni -10 1.30      PB 8 Final    
» Asp, Ingrid -10 ej start 
Bachner, Iris -10 1.45  PB 5 Final
Bussman, Sarah -10 1.30      PB 8 Final    
Glod, Isabella -10 1.90  PB 1 Final
» Hagström, Stella -10 1.60  3 Final
» Järvinen, Hilda -10 1.30        7 Final    
» Lundin, Märta -10 1.60  PB 2 Final
Nyrén, Stella -10 ej start 
Palm, Tea -10 1.60      PB 3 Final    
Strömö, Hedda -10 ej start 
Wisell, My -10 1.45  PB 6 Final
Örtengren, Emilia -10 1.30  PB 10
Tresteg (zon) P13 » Borg, Jonatan -09 9.56    +2.3   2 Final    
» Eide Jensen, Olle -09 7.29  +0.3 PB 11
» Hackett, Jumanne -09 8.86  +2.4 5 Final
  8.38    0.0          
» Mancinella, Alessandro -09 10.36  +0.5 1 Final
Tortora Lönnborg, Arvid -09 9.21  +2.0 PB 3 Final [¤]
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 9.61    +1.7 PB 4 Final    
» Ekener, Filippa -09 ej start 
» Eklöf, Alma -09 ej start 
» Elsässer Haldin, Linn -09 ej start               
» Finbom Höglund, Leia -09 7.53  +1.8 PB 15
» Lindblom, Emmy L -09 8.40  +1.2 PB 10
Ljungberg, Lovisa -09 6.64    +1.9 PB 18      
» Lönn, Malva -09 9.91  +0.6 SB 2 Final
» Roslund, Agnes -09 ej start 
» Runeborg, Smilla -09 8.51    +1.2   9      
» Sahlstedt, Ebba -09 ej start 
Sköllersten, Linnéa -09 7.29  +2.6 16
  7.17    +1.6 PB        
Slagare, Bianca -09 6.56  +2.0 PB 19
» Sternlind, Tyra -09 9.02  +1.9 SB 5 Final
Tucovic, Stella -09 8.37    +2.1   11      
Vallenholm, Nora -10 6.70  +2.9 17
6.37  0.0 PB
Diskus (0,6 kg) P13   Alberts, Axel -09 ej start               
» Borg, Jonatan -09 24.22  4 Final
Buchmayer, Olle -09 25.23      PB 3 Final    
» Eide Jensen, Olle -09 ej start 
» Hackett, Jumanne -09 29.37  2 Final
» Mancinella, Alessandro -09 33.69      PB 1 Final    
Tortora Lönnborg, Arvid -09 23.66  5 Final [¤]
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 22.66  PB 4 Final [¤]
» Eklöf, Alma -09 ej start               
» Elsässer Haldin, Linn -09 17.43  PB 8 Final
Engström Villarroel, Noelia -09 10.86  6 Final
» Finbom Höglund, Leia -09 14.39        15      
» Laguna, Alba -09 13.10  18
» Lindblom, Emmy L -09 15.85  12
Ljungberg, Lovisa -09 19.28      PB 7 Final    
» Lönn, Malva -09 ej start 
» Roslund, Agnes -09 17.00  PB 10
» Sahlstedt, Ebba -09 13.91      PB 17      
Sköllersten, Linnéa -09 14.26  PB 16 [¤]
Slagare, Bianca -09 7.56  PB 21
» Sternlind, Tyra -09 26.90        2 Final    
Vallenholm, Nora -10 12.34  PB 19
Windirsch, Alva -09 14.83  PB 13
Spjut (400 gr) P12   Burman, Tor -10 ej start               
Dahlberg, Gabriel -10 16.66  PB 5 Final
Djurstedt, Svante -10 10.37      PB 12      
Fransson, Hugo -10 16.06  PB 7 Final
Freyling, Albin -10 14.08  PB 8 Final
» Heinonen, Klaus -10 19.42        4 Final    
» Janson, Ivar -10 16.65  PB 6 Final
Jonsson Glitterstam, Max -10 13.75  PB 9 [¤]
Kaving, Dante -10 13.53      PB 10      
Perillo, Oliver -10 9.42  PB 13
Winterman, Hugo -10 24.17  PB 1 Final
F12 » Anjemo, Anni -10 9.23      PB 16      
» Asp, Ingrid -10 ej start 
Bachner, Iris -10 12.63  PB 11
Bussman, Sarah -10 13.20      PB 8 Final    
Glod, Isabella -10 14.98  PB 3 Final
» Hagström, Stella -10 10.37  PB 15
» Järvinen, Hilda -10 12.85      PB 10      
» Lundin, Märta -10 13.80  PB 6 Final
Nyrén, Stella -10 19.61  PB 1 Final
Palm, Tea -10 14.09      PB 5 Final    
Strömö, Hedda -10 15.43  PB 2 Final
Wisell, My -10 12.40  PB 12
Örtengren, Emilia -10 13.20  PB 8 Final
5 x 60 m X12 » Heinonen, Klaus -10 43.09        1 Heat 1    
Winterman, Hugo -10
» Hagström, Stella -10
Glod, Isabella -10
» Janson, Ivar -10                
» Anjemo, Anni -10 45.88  1 Heat 2
» Järvinen, Hilda -10
Fransson, Hugo -10
Strömö, Hedda -10
Dahlberg, Gabriel -10                
» Lundin, Märta -10 47.50  3 Heat 1
Örtengren, Emilia -10
Kaving, Dante -10
Strömö, Hedda -10
Dahlberg, Gabriel -10                
Freyling, Albin -10 diskad  Heat 1
Jonsson Glitterstam, Max -10
Perillo, Oliver -10
Djurstedt, Svante -10
Burman, Tor -10                
Bachner, Iris -10 48.31  3 Heat 2 [¤]
Wisell, My -10
Bussman, Sarah -10
Palm, Tea -10
Nyrén, Stella -10
Not
[¤] - Efteranmäld
 2022-08-26/28 (fr-sö)  | Veteran-SM, Fredriksskans IP, Kalmar - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10 000 m M45 » Persson, Eskil -77 34:47.47      SB 1 Final  
Slägga (5,0 kg) M60 » Johansson, Håkan -60 38.74      PB 3 Final  
Vikt (9,08 kg) M60 » Johansson, Håkan -60 14.15      PB 3 Final  
 2022-08-26/28 (fr-sö)  | USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F15 » Nielsén, Judith -07 ej start            fr  
100 m F16 » Sahlqvist, Esther -06 12.15    +1.1 PB 1 Heat 3 fr  
12.15  +1.0 3 Final fr
» Wolgast, Emmy -06 12.74  0.0 2 Heat 1 fr
12.76  +1.0 6 Final fr
200 m F16 » Sahlqvist, Esther -06 ej start             
» Simonsson, Maja -06 27.58  +0.2 5 Heat 1
» Wolgast, Emmy -06 26.78  +0.7 4 Heat 2
26.90  -3.4 4 Semi 2
27.05  -2.8 7 Final
300 m P15 » Karlsson, Vilmer -07 38.10        3 Heat 3  
37.01  3 Final
F15 » Borg, Matilda -07 41.68  1 Heat 3
41.57  2 Final
400 m F16 » Simonsson, Maja -06 60.65        3 Heat 2 fr  
59.89  5 Final
800 m P16 » Hall, Neo -06 2:04.71        2 Heat 1  
2:07.41  5 Final
» Herre, Filip -06 2:04.51  3 Heat 2
  2:03.92        3 Final  
» Sallnäs, Anton -06 ej start 
P15 » Karlsson, Vilmer -07 2:04.59  1 Heat 1 fr
» Karlsson, Vilmer -07 1:57.09      PB 2 Final  
F15 » Borg, Matilda -07 2:23.59  1 Heat 1 fr
» Borg, Matilda -07 2:13.55  PB 1 Final
» Wändin, Julia -07 2:22.48  2 Heat 3 fr
2:18.28  5 Final
1 500 m P16   Hedberg, Elton -06 4:31.61        8 Final  
2 000 m F15 » Johansson, Ella -07 6:49.24      PB 5 Final  
» Wändin, Julia -07 6:45.86  PB 4 Final
1 500 m h (76,2 cm) F15 » Johansson, Ella -07 5:16.36      SB 3 Final fr  
60 m häck (60 cm) P15 » Johansson, Hannes -07 12.56    0.0 PB 3 Heat 3  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Nielsén, Judith -07 12.86    -2.7   3 Heat 3  
100 m häck (76,2 cm) F16 » Dahllöf, Maggie -06 17.33    0.0   5 Heat 2  
» Jabbour, Lii -06 15.38  0.0 2 Heat 2
  14.67    0.0   3 Final  
» Sahlqvist, Esther -06 15.12  -3.5 1 Heat 1
13.93  0.0 1 Final
110 m häck (91,4 cm) P16 » Bergmark, Carl -06 15.92    -0.9   2 Heat 1  
15.92  -2.1 2 Final B
» Kapell, Elias -06 ej start 
300 m häck (83.8 cm) P16 » Berglind, Alfred -06 40.90        3 Heat 1  
40.79  6 Final
» Kapell, Elias -06 40.29  2 Heat 2
  38.66      PB 3 Final  
P15 » Roslund, Anton -07 ej start  fr
300 m häck (76,2 cm) F16 » Sahlqvist, Esther -06 44.36      SB 1 Heat 1  
» Sahlqvist, Esther -06 43.36  PB 1 Final
F15 » Johansson, Ella -07 46.94  PB 2 Heat 1 fr
  45.26      PB 2 Final  
» Nielsén, Judith -07 48.44  4 Heat 2 fr
48.37  7 Final
Höjd P16 » Holmqvist, Felix -06 1.89      PB 4 Final fr  
P15 » Roslund, Anton -07 1.69  1 Kval 1 fr
1.79  2 Final
Stav P16 » Bergmark, Carl -06 3.90      PB 6 Final fr  
P15 » Hackett, Quincy -07 3.91  PB 3 Final fr
F15 » Johansson, Ella -07 ej start 
Längd P16 » Holmqvist, Felix -06 6.54    -1.5 PB 3 Final  
» Kapell, Elias -06 6.69  +0.3 PB 1 Final
F16 » Jabbour, Lii -06 5.15  0.0 5 Pool 2 fr
  5.24    +1.0 PB 7 Final  
» Wolgast, Emmy -06 5.25  +0.8 5 Pool 1 fr
5.31  +0.8 6 Final
Tresteg P16 » Kapell, Elias -06 13.19    +1.8 PB 3 Final  
P15 » Ek Linterius, Simon -07 11.62  +2.1 8 Final
  11.48    +1.0 PB      
» Roslund, Anton -07 12.95  +1.2 PB 2 Final
F16 » Jabbour, Lii -06 11.58  0.0 PB 3 Final
Kula (5,0 kg) P16 » Kapell, Elias -06 12.38        7 Final  
Kula (4,0 kg) P15 » Hackett, Quincy -07 11.39        14    
Kula (3,0 kg) F16 » Dahllöf, Maggie -06 11.43        8 Final  
» Forsell, Ellen -06 14.09  SB 2 Final
Diskus (1,5 kg) P16 » Berglind, Alfred -06 33.86        10   fr  
» Bergmark, Carl -06 35.25  8 Final fr
» Holmqvist, Felix -06 39.97  PB 3 Final fr
Diskus (1,0 kg) P15 » Bélec, Christoffer -07 50.42      PB 2 Final  
Diskus (0,75 kg) F15 » Johansson, Ella -07 ej res             
Slägga (5,0 kg) P16 » Berglind, Alfred -06 41.44        7 Final  
Slägga (4,0 kg) P15 » Bélec, Christoffer -07 35.73        10   fr  
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Forsell, Ellen -06 59.04        3 Final  
F15 » Bergin, Anna -07 ej res  fr
Spjut (600 gr) P15 » Bélec, Christoffer -07 44.75      PB 6 Kval  
37.93  11 Final
» Johansson, Hannes -07 54.35  PB 1 Kval
48.25  1 Final
Spjut (500 gr) F16 » Dahllöf, Maggie -06 39.00        4 Final  
» Olsson, Tove -06 39.82  2 Final
 2022-08-26/28 (fr-sö)  | JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19 » Borg, Jonatan -03 10.92    +2.1   1 Heat 3 fr  
11.11  +0.2 SB 6 Final fr
» Pilgrim, Alexander -03 11.10  +1.1 1 Heat 1 fr
10.79  +0.2 PB 2 Final fr
200 m P19 » Bucht Wesslén, Noah -03 ej start             
» Moberg, Markus -03 22.65  +0.6 2 Heat 1
  22.68    -3.1   7 Final  
» Pilgrim, Alexander -03 22.14  +1.2 2 Heat 2
22.10  -3.1 3 Final
400 m P19 » Pilgrim, Alexander -03 49.02        1 Heat 1 fr  
» Pilgrim, Alexander -03 48.28  PB 2 Final
5 000 m P19 » Holm, Nils -04 16:35.40        9 Final  
110 m häck (99,1 cm) P19 » Moberg, Markus -03 14.47    -3.7   1 Final  
400 m häck (91,4 cm) P19 » Bucht Wesslén, Noah -03 57.92        4 Final  
Stav P19 » Borgius, Teodor -03 4.93        3 Final  
F19 » Hellstadius, Alannah -04 ej res  fr
Längd P19 » Wall, Niklas -03 ej start          Kval  
F17 » Jansson, Agnes -05 5.32  +0.1 4 Kval
5.08  +2.1 12 Final
4.09  +1.1
Tresteg P19 » Wall, Niklas -03 13.53    +4.4   6 Final  
Kula (6,0 kg) P19 » Sundberg, Martin -03 14.22        5 Final  
Kula (4,0 kg) F19 » Krantz, Frida -04 ej res             
Kula (3,0 kg) F17 » Eskilsson, Sofia -05 11.45        11    
Diskus (1,75 kg) P19 » Sundberg, Martin -03 44.69        7 Final  
Diskus (1,5 kg) P17 » Torbjörnsson, Adam -05 38.63      PB 8 Final fr  
Diskus (1,0 kg) F19 » Hallencreutz, Emma -04 29.50        15   fr  
» Krantz, Frida -04 45.28  1 Final fr
Slägga (6,0 kg) P19 » Lindefalk, Alexander -03 ej res            fr  
Slägga (4,0 kg) F19 » Harryson, Linn -03 48.85        7 Final  
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Lindefalk, Linnéa -05 46.29        8 Final  
 2022-08-24 (on)  | Åkersberga Sommarkast, Österåkers Friidrottsarena, Åkersberga
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) KS » Krantz, Frida -04 11.16        1 Final    
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 46.19        1 Final    
Diskus (1,0 kg) KS » Krantz, Frida -04 42.87        1 Final    
 2022-08-23 (ti)  | Sommarspelen 5000 m, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 17:12.64      PB 15 Final D    
Rowland, Simon -87 17:07.13  PB 11 Final D
 2022-08-21 (sö)  | Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F15 » Nielsén, Judith -07 ej start               
100 m MS   Hundeyin, Andrea -95 11.95    -0.3   5 Final A    
» Otieno, Dennis -91 10.54  -0.3 1 Final A [¤]
200 m MS » Bucht Wesslén, Noah -03 23.56    +0.2 SB 4 Final B    
» Kapell, Elias -06 22.77  +0.2 PB 1 Final B
» Moberg, Markus -03 22.12    0.0   4 Final A    
» Otieno, Dennis -91 21.30  0.0 SB 1 Final A [¤]
» Pilgrim, Alexander -03 22.06  0.0 3 Final A [¤]
KS » Borg, Matilda -07 ej start               
» Lindberg, Felicia -97 ej start 
» Nielsén, Judith -07 27.28  -3.6 PB 3 Final A
400 m MS » Pilgrim, Alexander -03 48.80        1 Final    
» Sallnäs, Anton -06 ej start 
800 m MS » Hall, Neo -06 2:03.51        5 Final A    
» Herre, Filip -06 2:01.84  PB 4 Final A
» Sallnäs, Anton -06 ej start               
» Sundström, Hugo -06 2:18.70  PB 5 Final C
1 500 m MS   Hedberg, Elton -06 4:29.17      PB 6 Final A    
Längd KS » Jansson, Agnes -05 ej start               
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» Lindberg, Felicia -97 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2022-08-21 (sö)  | Falu Sommarspel, Lugnets friidrottsarena, Falun
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P15 » Holmlund, Noah -07 ej start               
Längd P15 » Holmlund, Noah -07 ej start               
Kula (3,0 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 12.30        2 Final    
 2022-08-20/21 (lö-sö)  | Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Borg, Jonatan -09 8.56    +2.0 SB 2 Heat 4  
8.56  0.0 4 Final
P12 Winterman, Hugo -10 8.94  +1.3 2 Heat 2
  8.89    +1.9 PB 5 Final  
F13 » Alassaad, Selma -09 9.32  +0.3 PB 3 Heat 1
» Elsässer Haldin, Linn -09 9.63  +0.3 SB 2 Heat 5
» Laguna, Alba -09 8.90  +0.7 2 Heat 2
  9.01    +1.2   4 B-final  
» Lindblom, Emmy L -09 ej start 
» Lönn, Malva -09 8.55  +0.6 1 Heat 3
  8.63    0.0   5 A-final  
» Runeborg, Smilla -09 9.42  +0.6 SB 3 Heat 3
Sjöquist, Linda -09 10.35  +0.3 PB 3 Heat 5
F12 » Anjemo, Anni -10 9.89    +0.8 PB 5 Heat 1  
» Asp, Ingrid -10 9.06  +2.2 1 Heat 2
9.22  +2.3 6 Final
» Hagström, Stella -10 9.77  +0.8 4 Heat 1
80 m P14   Hermansen, Leon -08 10.03    +0.1 PB 2 Heat 3  
10.04  +1.4 3 Final
Huselius, Vincent -08 10.31    +1.7 PB 1 Heat 1  
» Victorin, Axel -08 11.02  +1.4 4 Heat 2
F14 » Lindberg, My -08 10.91  +0.4 1 Heat 1
11.06  +0.2 2 A-final
200 m P13 » Borg, Jonatan -09 27.74    -1.0   3 A-final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
» Svanehav, Filip -09 ej start             
P12 » Janson, Ivar -10 28.71  0.0 PB 1 A-final
F13 » Alassaad, Selma -09 ej start 
» Broberg Rydqvist, Amanda -09 28.95    0.0   4 A-final  
» Elsässer Haldin, Linn -09 31.55  -0.4 PB 6 B-final
» Finbom Höglund, Leia -09 33.88  - 4 C-final [¤]
» Lönn, Malva -09 27.12    0.0   1 A-final  
» Runeborg, Smilla -09 31.50  -0.4 PB 5 B-final
» Sternlind, Tyra -09 29.74  -0.4 2 B-final
Tucovic, Stella -09 ej start             
F12 » Anjemo, Anni -10 33.10  0.0 PB 4 C-final
» Asp, Ingrid -10 ej start  B-final
» Hagström, Stella -10 32.42    +0.1   3 A-final  
» Järvinen, Hilda -10 33.83  +0.1 4 A-final
» Lundin, Märta -10 36.31  +0.1 5 A-final
300 m P14   Hermansen, Leon -08 ej start          B-final  
» Victorin, Axel -08 45.50  4 A-final
F14 » Sparv, Tyra -08 44.47  1 A.final
600 m P13 » Källqvist, Morgan -09 ej start             
P12 » Janson, Ivar -10 1:43.61  1 Final
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 1:48.03      PB 2 Final  
» Elsässer Haldin, Linn -09 ej start 
Ljungberg, Lovisa -09 2:22.68  PB 7 Final
Tucovic, Stella -09 ej start             
F12 » Anjemo, Anni -10 2:06.92  PB 6 Final
» Järvinen, Hilda -10 2:04.88  5 Final
800 m P14 » Atlassi, Jonas -08 2:13.53      PB 2 Final  
F14 Resare, Inez -08 2:29.54  PB 2 A-final
1 500 m P12 » Janson, Ivar -10 5:10.64      PB 1 Final  
Winterman, Hugo -10 5:17.77  PB 3 Final
F13 » Sahlstedt, Ebba -09 6:05.05      SB 3 Final  
F12 » Järvinen, Hilda -10 5:56.59  PB 4 Final
2 000 m P14 » Atlassi, Jonas -08 6:10.29      PB 1 Final  
F14 Resare, Inez -08 7:11.75  PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Mancinella, Alessandro -09 9.85    0.0   2 Final  
P12 » Heinonen, Klaus -10 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 10.11    0.0   1 Heat 2  
10.11  -1.8 3 Final
» Laguna, Alba -09 10.06  0.0 1 Heat 1
  10.12    -1.8   4 Final  
» Lönn, Malva -09 9.73  0.0 1 Heat 3
9.72  -1.8 1 Final
» Runeborg, Smilla -09 13.85    0.0   4 Heat 1  
» Sahlstedt, Ebba -09 13.06  0.0 PB 4 Heat 3
» Sternlind, Tyra -09 ej start 
F12 » Hagström, Stella -10 12.79  0.0 2 Heat 2
  12.56    0.0   5 Final  
» Lundin, Märta -10 13.20  0.0 3 Heat 2
13.50  0.0 6 Final
80 m häck (83.8 cm) P14 » Håkansson, Theodor -08 13.86    0.0   3 Heat 1  
13.81  0.0 PB 6 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 12.88  0.0 1 Heat 2
12.62  0.0 PB 2 Final
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Borg, Jonatan -09 30.40    +1.6 PB 1 B-final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
» Mancinella, Alessandro -09 29.70    +1.0   3 A-final  
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 31.29  +1.0 PB 1 B-final
» Lönn, Malva -09 47.24  +0.2 SB 4 A-final
» Runeborg, Smilla -09 33.83    +1.0 PB 3 B-final  
» Sternlind, Tyra -09 ej start  A-final
300 m häck (83.8 cm) P14 » Håkansson, Theodor -08 50.36      PB 2 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 ej start 
300 m häck (76,2 cm) F14 » Sparv, Tyra -08 48.63      PB 1 Final  
Höjd P14 » Wahlberg, Ricky -08 ej start             
P13 » Eide Jensen, Olle -09 1.49  PB 4 Final
» Källqvist, Morgan -09 1.20      SB 8 Final  
» Mancinella, Alessandro -09 1.61  2 Final
» Svanehav, Filip -09 1.52  PB 3 Final
P12 » Heinonen, Klaus -10 1.28      PB 9    
» Janson, Ivar -10 1.28  10
Winterman, Hugo -10 1.32  PB 6 Final
F13 » Alassaad, Selma -09 1.37      PB 6 Final  
» Broberg Rydqvist, Amanda -09 1.40  5 Final
» Eklöf, Alma -09 1.20  14
» Finbom Höglund, Leia -09 1.29      PB 11    
» Lindblom, Emmy L -09 1.29  PB 13
Ljungberg, Lovisa -09 1.10  16
» Roslund, Agnes -09 1.33        9    
Tucovic, Stella -09 ej start 
F12 » Lundin, Märta -10 1.28  4 Final
Palm, Tea -10 1.15  10
Stav P14 » Håkansson, Theodor -08 3.10      PB 3 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 3.40  2 Final
» Wolgast, Albin -08 2.70      PB 5 Final  
P13 » Hackett, Jumanne -09 2.90  PB 2 Final
P12 » Heinonen, Klaus -10 1.50  PB 7 Final
F14 » Lindberg, My -08 2.60      PB 2 Final  
» Sparv, Tyra -08 2.60  PB 3 Final
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 2.40  PB 2 Final
» Finbom Höglund, Leia -09 2.00      PB 8 Final  
Lund, Klara -09 2.00  6 Final
» Roslund, Agnes -09 1.85  11
F12 » Asp, Ingrid -10 1.40      PB 2 Final  
» Hagström, Stella -10 1.40  2 Final
Längd P14   Hermansen, Leon -08 5.51    +1.4 PB 2 Grupp 1  
» Håkansson, Theodor -08 4.66  +1.6 15 Grupp 1
» Victorin, Axel -08 4.83    0.0   17 Grupp 2  
» Wilkinson, Benjamin -08 5.07  +1.8 PB 7 Grupp 1
» Wolgast, Albin -08 ej start 
F14 » Sparv, Tyra -08 5.16  +0.1 2 Pool 1
Längd (zon) P13 » Borg, Jonatan -09 ej start             
» Eide Jensen, Olle -09 3.59  0.0 PB 10 Pool 2
» Hackett, Jumanne -09 4.30    +0.2   9 Pool 1  
» Källqvist, Morgan -09 3.75  +1.5 PB 8 Pool 2
» Mancinella, Alessandro -09 5.19  +0.9 1 pool 1
» Svanehav, Filip -09 4.04    0.0 PB 2 Pool 2  
Tortora Lönnborg, Arvid -09 ej start 
P12 » Heinonen, Klaus -10 3.87  0.0 2 Pooö 2
» Janson, Ivar -10 4.51    +1.7 PB 2 Pool 1  
Winterman, Hugo -10 4.48  +1.6 PB 3 Pool 1
F13 » Alassaad, Selma -09 ej start 
» Lindblom, Emmy L -09 4.18    +0.2 PB 4 Pool 2  
» Lönn, Malva -09 5.13  +2.7 2 Pool 1
5.04  +1.1
» Runeborg, Smilla -09 4.05    0.0 PB 5 Pool 2  
» Sternlind, Tyra -09 4.69  +0.8 7 Pool 1
Tucovic, Stella -09 ej start 
F12 » Asp, Ingrid -10 4.11    +0.4 PB 7 Pool 1  
» Hagström, Stella -10 3.90  0.0 PB 4 Pool 2
Tresteg P14 » Håkansson, Theodor -08 ej start             
» Victorin, Axel -08 ej res 
» Wilkinson, Benjamin -08 10.26    0.0 PB 5 Final  
F14 » Sparv, Tyra -08 10.91  +0.2 1 Final
Tresteg (zon) P13 » Borg, Jonatan -09 10.01    0.0 SB 3 Final  
» Hackett, Jumanne -09 9.77  0.0 PB 4 Final [¤]
» Källqvist, Morgan -09 7.77    -0.4 PB 11    
» Mancinella, Alessandro -09 ej start 
P12 » Heinonen, Klaus -10 8.71  +1.2 5 Final
Winterman, Hugo -10 8.94  +2.1 4 Final
  8.79    +1.2 PB      
F13 » Runeborg, Smilla -09 8.63  0.0 PB 14
F12 » Anjemo, Anni -10 6.83  -1.3 PB 14
Glod, Isabella -10 9.41    0.0 PB 1 Final [¤]
» Järvinen, Hilda -10 7.63  0.0 11
» Lundin, Märta -10 6.91  0.0 13
Kula (4,0 kg) P14   Huselius, Vincent -08 10.58        6 Final  
» Wahlberg, Ricky -08 12.08  2 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Borg, Jonatan -09 8.90      PB 10    
Buchmayer, Olle -09 10.31  PB 5 Final
» Hackett, Jumanne -09 10.66        4 Final  
» Källqvist, Morgan -09 7.18  PB 13
» Svanehav, Filip -09 7.18  PB 14
P12 » Heinonen, Klaus -10 6.25  9
Kula (2,0 kg) F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 10.59        4 Final  
» Eklöf, Alma -09 11.97  PB 1 Final
» Laguna, Alba -09 8.88        10    
» Sternlind, Tyra -09 10.74  2 Final
F12 » Anjemo, Anni -10 6.90  PB 7 Final
» Asp, Ingrid -10 ej start             
» Järvinen, Hilda -10 7.25  6 Final
Diskus (1,0 kg) P14   Bélec, Nicklas -08 18.97      PB 12    
» Holmgren, Alvin -08 26.47  10
» Wahlberg, Ricky -08 41.34        1 Final  
» Wolgast, Albin -08 33.68  PB 6 Final
Diskus (0,6 kg) P13 » Borg, Jonatan -09 ej res             
» Hackett, Jumanne -09 35.95  3 Final
» Källqvist, Morgan -09 21.60      PB 9    
» Svanehav, Filip -09 19.70  PB 11
Tortora Lönnborg, Arvid -09 ej start 
P12 » Heinonen, Klaus -10 21.30      PB 8 Final  
Winterman, Hugo -10 22.71  PB 6 Final
F13 » Eklöf, Alma -09 30.04  PB 2 Final
» Finbom Höglund, Leia -09 17.76      PB 11    
» Lindblom, Emmy L -09 ej start 
Ljungberg, Lovisa -09 16.91  PB 12
» Sternlind, Tyra -09 27.25        3 Final  
F12 » Anjemo, Anni -10 19.61  PB 4 Final
» Järvinen, Hilda -10 19.86  PB 3 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Borg, Jonatan -09 15.38        11    
Buchmayer, Olle -09 26.60  4 Final
» Hackett, Jumanne -09 31.39      PB 1 Final  
» Källqvist, Morgan -09 19.01  PB 7 Final
» Svanehav, Filip -09 15.48  PB 10
P12 » Heinonen, Klaus -10 16.88  PB 7 Final
Slägga (2,0 kg) F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 27.64        4 Final  
» Eklöf, Alma -09 36.48  PB 1 Final
» Eklöf, Nora -09 24.01      PB 10    
» Elsässer Haldin, Linn -09 23.01  PB 11
» Finbom Höglund, Leia -09 22.86  PB 12
» Lindblom, Emmy L -09 26.25      PB 6 Final  
Ljungberg, Lovisa -09 20.60  17
» Sahlstedt, Ebba -09 14.36  PB 21
Tucovic, Stella -09 ej start 
Spjut (600 gr) P14   Bélec, Nicklas -08 18.28        10    
» Holmgren, Alvin -08 25.79  6 Final
» Håkansson, Theodor -08 30.68        4 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 34.74  2 Final
Spjut (400 gr) P13 » Borg, Jonatan -09 28.24      PB 4 Final  
» Hackett, Jumanne -09 36.04  2 Final
» Källqvist, Morgan -09 18.04      SB 15    
» Mancinella, Alessandro -09 ej start 
» Svanehav, Filip -09 22.91  PB 9
P12 » Heinonen, Klaus -10 19.89      PB 8 Final  
» Janson, Ivar -10 ej start 
F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 34.07  PB 2 Final
» Eklöf, Alma -09 19.24      PB 10    
» Eklöf, Nora -09 15.91  PB 14 [¤]
» Finbom Höglund, Leia -09 16.16  PB 13 [¤]
» Lindblom, Emmy L -09 11.81      PB 16    
» Sternlind, Tyra -09 34.43  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2022-08-20/21 (lö-sö)  | Götas Ungdomsspel, Tingvalla IP, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m KS » Simonsson, Maja -06 60.12        2 Final  
300 m häck (76,2 cm) F15 » Johansson, Ella -07 47.89      PB 2 Final  
Stav F15 » Johansson, Ella -07 2.86        2 Final  
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 ej start             
Diskus (0,75 kg) F15 » Johansson, Ella -07 34.97        1 Final  
Spjut (500 gr) F15 » Johansson, Ella -07 30.67        1 Final  
 2022-08-15/21 (må-sö)  | EM, Olympiastadion, München, GER - EM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 68.73        4 Kval A ti  
67.29  9 Final on
 2022-08-20 (lö)  | Stavhoppstouren 5, GIH:s IP, Örebro
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav MS » Borgius, Teodor -03 4.85        6 Final    
 2022-08-20 (lö)  | Resultattävling Kast, Rödstu Hage IP, Botkyrka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (5,0 kg) M60 » Johansson, Håkan -60 37.00      PB 1 Final    
 2022-08-20 (lö)  | Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS » Sahlqvist, Esther -06 12.22    -   1      
200 m KS » Wolgast, Emmy -06 26.08    +2.5   3      
800 m KS   Siltberg Almlöf, Nora -99 2:32.54        2      
1 500 m KS » Ramberg, Filippa -97 4:41.40        1      
3 000 m KS » Ramberg, Filippa -97 10:39.18        1      
400 m häck (76,2 cm) KS » Dahllöf, Maggie -06 72.96      PB 2      
Höjd KS » Johansson, Tuva -06 1.47      PB 3      
Stav KS » Sahlqvist, Esther -06 2.60      SB 1      
Längd KS » Jabbour, Lii -06 5.20    +1.8 PB 2      
Kula (4,0 kg) KS   Borgius, Lotta -70 7.16      SB 3      
Slägga (4,0 kg) KS » Harryson, Linn -03 47.14        1      
Spjut (600 gr) KS » Dahllöf, Maggie -06 36.13      PB 3      
Stafett 1 000 m KS » Dahllöf, Maggie -06 2:22.49        1      
» Jabbour, Lii -06
» Sahlqvist, Esther -06
» Wolgast, Emmy -06
Lag Arena KS    {Hammarby IF} [1] 54p        2      
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2022-08-20 (lö)  | Slottsskogen Track & Field Games, Slottsskogsvallen, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.53    +1.3 SB 1 Final    
 2022-08-17 (on)  | Vallentuna spjutkväll, Vallentuna IP, Vallentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Spjut (500 gr) F17 » Dahllöf, Maggie -06 37.83        1 Final    
 2022-08-15 (må)  | Löparkväll på Bana i Roslagen, Sportcentrum IP, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m KS   Josefsson, Linnea -01 5:07.00      PB 2 Final    
» Ramberg, Filippa -97 brutit 
 2022-08-13/14 (lö-sö)  | Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Borg, Jonatan -09 8.66    +1.0   4 Final A  
80 m P15 » Holmlund, Noah -07 ej start             
F15 » Borg, Matilda -07 10.51  +1.3 3 Final A
100 m F17 » Wolgast, Emmy -06 ej start             
200 m P17 » Berglind, Alfred -06 23.68    +1.8 PB 3 Final  
P13 » Borg, Jonatan -09 27.28  +1.3 PB 3 Final A
KS » Borg, Matilda -07 ej start             
» Lindberg, Felicia -97 27.20  +3.5 2 Final B
300 m F15 » Borg, Matilda -07 41.18        1 Final A [¤]
» Johansson, Ella -07 44.29  2 Final A [¤]
400 m P19 » Pilgrim, Alexander -03 ej start             
P17 » Sallnäs, Anton -06 ej start 
F17 » Simonsson, Maja -06 60.11  2 Final A
800 m P17 » Alteskog, Erik -06 2:29.01        10 Final  
» Sallnäs, Anton -06 2:09.30  6 Final
KS » Borg, Matilda -07 2:16.72  [2]   SB 1 Final  
» Wändin, Julia -07 2:17.48  SB 2 Final
F15 » Borg, Matilda -07 ej start 
» Johansson, Ella -07 2:21.16  PB 2 Final A
1 500 m P17   Hedberg, Elton -06 4:38.97        9 Final  
KS » Wändin, Julia -07 4:43.65  PB 4 Final
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Borg, Jonatan -09 ej start             
F13 » Sternlind, Tyra -09 ej start 
300 m häck (83.8 cm) P17 » Berglind, Alfred -06 ej start             
300 m häck (76,2 cm) P15 » Wilkinson, Benjamin -08 47.86      PB 6 Final  
Höjd KS » Lindberg, Felicia -97 1.51        3 Final  
F17 » Johansson, Tuva -06 1.46  PB 9
F15 » Wennebjer, Ebba -07 ej start 
Stav P15 » Håkansson, Theodor -08 2.95        10    
» Wilkinson, Benjamin -08 3.45  PB 4 Final
KS » Hellstadius, Alannah -04 ej start             
F15 » Johansson, Ella -07 2.85  2 Final
Längd P15 » Holmlund, Noah -07 ej start             
» Wilkinson, Benjamin -08 ej start 
KS » Lindberg, Felicia -97 5.04    +0.6   9    
F17 » Johansson, Tuva -06 4.99  +1.0 PB 8 Final
» Wolgast, Emmy -06 5.37  +1.8 PB 3 Final
Tresteg MS » Ek Linterius, Simon -07 11.83    +2.2   3 Final  
11.41  +1.0 PB
» Roslund, Anton -07 12.83  +1.6 PB 2 Final
Tresteg (zon) P13 » Borg, Jonatan -09 ej start             
Kula (4,0 kg) KS » Lindberg, Felicia -97 11.81        1 Final  
Diskus (0,75 kg) F15 » Johansson, Ella -07 ej start             
Diskus (0,6 kg) P13 » Borg, Jonatan -09 25.36      PB 3 Final  
Spjut (600 gr) P15 » Håkansson, Theodor -08 30.68      PB 13    
» Wilkinson, Benjamin -08 36.70  PB 7 Final
KS » Lindberg, Felicia -97 34.13  SB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 » Sternlind, Tyra -09 32.65        2 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F15
 2022-08-13/14 (lö-sö)  | Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Höjd P14 » Wahlberg, Ricky -08 1.55        1 Final  
Kula (4,0 kg) P14 » Wahlberg, Ricky -08 11.92        1 Final  
Diskus (1,0 kg) P14 » Wahlberg, Ricky -08 43.04      PB 1 Final  
 2022-08-13 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 km (gatulopp) MS   Haglund, Alexander -08 21.18  [1]   PB        
» Jonsson, Niklas -92 15.17  [1]
» Persson, Eskil -77 17.14  [1]            
» Suhard, Karl Henrik -80 19.46  [1]
» Svidén, Lars -45 25.19  [1]
» Tailoglou, Panagiotis -66 28.52  [1]   PB        
KS Grahn, Emelie -07 21.48  PB 2
» Jakobsson, Ylva -98 31.29  PB
10 km (gatulopp) MS   Haglund, Alexander -08 43.17        395      
» Jonsson, Niklas -92 31.10  SB 4
» Persson, Eskil -77 34.52        36      
» Suhard, Karl Henrik -80 40.48  217
» Svidén, Lars -45 51.10  2009
» Tailoglou, Panagiotis -66 56.20      SB 3706      
KS » Jakobsson, Ylva -98 1:03.07  PB 6189
Stadslopp P14 » Atlassi, Jonas -08 6.33        1 2 km    
Hermansen, Leon -08 8.05  5 2 km
Svensson, Otis -08 8.05        4 2 lm    
P13 » Eide Jensen, Olle -09 8.33  8 2 km
P12 » Janson, Ivar -10 7.29  2 2 km
F13 Bergström, Liv -09 9.23        11 2 km    
» Sternlind, Tyra -09 8.28  6 2 km
Westermark, Clara -09 9.06  9 2 km
F12 » Järvinen, Hilda -10 8.51  4 2 km
Not
[1] - Mellantid
 2022-08-13 (lö)  | Sky Is The Limit, Åby Friidrott, Mölndal
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Otieno, Dennis -91 10.51    -0.1   1 Final A    
10.49  +1.5 1 Extra
 2022-08-09 (ti)  |  Bajen Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (1,75 kg) P19 » Sundberg, Martin -03 43.99        1      
Diskus (1,5 kg) P17 » Torbjörnsson, Adam -05 34.92        1      
Diskus (1,0 kg) F19 » Eskilsson, Sofia -05 22.73        3      
» Hallencreutz, Emma -04 30.55  2
» Krantz, Frida -04 41.49  1
Slägga (7,26 kg) MS » Lindefalk, Alexander -03 40.17        1      
Slägga (6,0 kg) P19 » Lindefalk, Alexander -03 47.81      SB 1      
Slägga (4,0 kg) F19 » Enblad, Alva -04 38.19      PB 1      
 2022-08-09 (ti)  | Kvällskampen 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Forsell, Ellen -06 ej start               
 2022-08-05/07 (fr-sö)  | SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Otieno, Dennis -91 10.55    -0.1   1 Heat 2 fr  
10.47  +0.4 2 Final fr
» Wall, Viktor -03 10.85  +1.4 4 Heat 1 fr
10.95  +0.4 7 Final fr
200 m MS » Otieno, Dennis -91 ej start            fr  
» Pilgrim, Alexander -03 21.94  +2.0 4 Heat 1 fr
400 m MS » Pilgrim, Alexander -03 48.70        5 Heat 1 fr  
800 m KS » Ramberg, Filippa -97 2:17.36        8 Heat 2  
1 500 m KS » Ramberg, Filippa -97 ej start             
5 000 m MS » Jonsson, Niklas -92 14:40.49      PB 14 Final