HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2022-11-29
Per Person Resultatdatum: 2022-11-13
Ute för 2022
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Brunnstedt, Kalle -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-23 ½ maraton MS 1:19.53  PB 31 » Premiärhalvan, Djurgården, Stockholm
2022-05-21 3 000 m h (91,4 cm) MS 10:45.06  PB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-09-05 10 km (gatulopp) MS 36.19  PB 14 » Midnattsloppet Malmö, Malmö
2022-09-18 5 km (gatulopp) MS 18.51  [1] PB » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 37.25  [1]
½ maraton MS 1:19.12  PB 81
Not
[1] - Mellantid
»  Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-03-19 Stadslopp MS 21.38  3 5,78 km » Stockholms bästa 1, Karlbergskanalen, Stockholm
2022-03-26 5 km (gatulopp) MS 19.20  [1] PB » Premiärmilen, Frescati, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 39.08  SB 197
2022-04-21 Stadslopp MS 27.46  3 7,35 km » Stockholms bästa 3, Flaten, Stockholm
2022-05-07 10 km (gatulopp) MS 37.29  PB 85 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2022-05-12 10 km (gatulopp) MS 38.11  3 » Stockholms bästa 4, Södra Djurgården, Stockholm
2022-05-24 Stadslopp MS 14.30  3 4 km » Stockholms bästa 5, Vinterviken, Stockholm
2022-06-06 Stadslopp MS 18.12  2 5 km » Paradisloppet, Ingarö, Värmdö
2022-06-16 10 km (gatulopp) MS 37.15  PB 31 » Söder Runt, Södermalm, Stockholm
2022-06-17 5 000 m MS 17:39.46  SB 8 Final 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-01 3 000 m MS 9:53.26  SB 10 Final A » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-23 5 000 m MS 17:12.64  PB 15 Final D » Sommarspelen 5000 m, Stockholms Stadion, Stockholm
2022-10-09 5 km (gatulopp) MS 18.26  [1] PB » Hässelbyloppet, Vällingby, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 37.58  160
2022-10-15 10 km (gatulopp) MS 37.57  8 » Djurgårdsvarvet, Djurgården, Stockholm
2022-10-16 Terränglopp MS 18.26  1 5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 Tresteg MS 14.97  +1.6 SB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-06-10 Tresteg MS 14.92  -1.1 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-19 Tresteg MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-26 Tresteg MS 15.50  +2.3 1 Final » Kommunfastigheters Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
15.43  +0.2 SB
2022-07-03 Tresteg MS 14.95  +1.5 5 Final » Folksam Grand Prix, Tingvalla IP, Karlstad
2022-07-10 Tresteg MS 14.79  +0.1 1 Final » Råbyhoppet, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-07-26 Tresteg MS 15.36  +0.6 3 Final » Folksam Grand Prix, Hällåsens Arena, Söderhamn
2022-08-07 Tresteg MS 15.41  +1.7 2 Final » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-08-20 Tresteg MS 15.53  +1.3 SB 1 Final » Slottsskogen Track & Field Games, Slottsskogsvallen, Göteborg
2022-08-21 Tresteg MS ej start  » Götas Ungdomsspel, Tingvalla IP, Karlstad
2022-09-04 Tresteg MS 15.06  +0.2 5 » Finnkampen, Olympiastadion, Helsijgfors, FIN
2022-09-25 Castorama MS 1 574  SB 2 » Castorama, Sätra IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 9.64 [433] SB
Spjut (800 gr) 29.96 [329] SB
Diskus (2,0 kg) 28.00 [428] SB
Slägga (7,26 kg) 24.48 [384] SB
   Hundeyin, Andrea -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-29 100 m MS 11.62  +0.2 PB 6 Heat 1 » Åkersberga Sommarsprint, Österåkers Friidrottsarena, Österåker
2022-08-21 100 m MS 11.95  -0.3 5 Final A » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
   Jonhammar, Tomas -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 10 km (gatulopp) MS 37.42  [1] PB » Göteborgsvarvet, Göteborg
½ maraton MS 1:23.11  PB 397
Not
[1] - Mellantid
»  Jonsson, Niklas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-03 Stadslopp MS 21.10  1 6,53 km » Stockholm bästa 2, Grimsta, Stockholm
2022-04-23 Stadslopp MS 24.42  1 7,35 km » Stockholms bästa 3, Flaten, Stockholm
2022-05-14 10 km (gatulopp) MS 32.33  SB 1 » Stockholms bästa 4, Södra Djurgården, Stockholm
2022-05-21 5 000 m MS 14:46.80  PB 3 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-29 Stadslopp MS 12.17  1 4 km » Stockholms bästa 5, Vinterviken, Stockholm
2022-06-16 5 km (gatulopp) MS 15.17  [1] PB » Sthlm 10, Runt Riddarfjärden, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 31.25  SB 18
2022-08-07 5 000 m MS 14:40.49  PB 14 Final » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-08-13 5 km (gatulopp) MS 15.17  [1] » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 31.10  SB 4
2022-09-18 ½ maraton MS ej start  » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
»  Kårelid, Victor -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-03 Stadslopp MS 1:07.04  23 6,53 km » Stockholm bästa 2, Grimsta, Stockholm
2022-04-24 Stadslopp MS 42.16  26 7,35 km » Stockholms bästa 3, Flaten, Stockholm
2022-06-11 Stadslopp MS 1:22.39  14 12,29 km » Stockholms bästa 6, Södra Magelungen, Stockholm/Huddinge
»  Otieno, Dennis -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 200 m MS 21.42  +0.7 SB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
4 x 100 m MS 42.81  1
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-29 100 m MS 10.68  +0.7 SB 1 Final » Roslagens Sparbanksspelen, IP Sportcentrum, Norrtälje
2022-06-06 100 m MS 10.65  -1.0 1 Heat 2 [¤] » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
10.59  -0.8 SB 2 Final A
2022-06-11 100 m MS 10.49  +2.2 1 Heat 4 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.53  +1.1 SB 1 Final
2022-06-26 100 m MS 10.40  +2.8 1 Heat 1 » Kommunfastigheters Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
ingen tid  [2] A-final
200 m MS ej start 
2022-06-29 100 m MS 10.54  +1.6 1 Heat 2 » Lundakvällen, Centrala Idrottsplatsen, Lund
10.42  +2.0 SB 1 Final
2022-07-08 100 m MS 10.56  +1.5 1 Final » Tjalves friidrottskväll, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
10.64  0.0 1 Extra
200 m MS ej start 
2022-07-10 100 m MS ej start  [¤] » Närkeracet, Transtensvallen, Hallsberg
2022-07-10 100 m MS 10.67  -0.4 1 Final » Råbyhoppet, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-07-21 100 m MS 10.53  +0.5 2 Final A » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-07-31 100 m MS 10.43  +3.3 1 Heat 1 [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
10.43  +1.4 1 Final
2022-08-05 100 m MS 10.55  -0.1 1 Heat 2 » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
10.47  +0.4 2 Final
200 m MS ej start 
2022-08-13 100 m MS 10.51  -0.1 1 Final A » Sky Is The Limit, Åby Friidrott, Mölndal
10.49  +1.5 1 Extra
2022-08-21 100 m MS 10.54  -0.3 1 Final A [¤] » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
200 m MS 21.30  0.0 SB 1 Final A [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ingen tid
   Pathiakis, Nikolaos -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 200 m MS 24.35  +1.0 PB 5 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 400 m MS 52.83  PB 1 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-06-10 400 m MS 52.09  PB 1 Final B » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-11 200 m MS ej start 
2022-06-18 400 m MS 52.39  3 Final C » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 200 m MS 23.74  +0.3 PB 8 Final B
2022-06-29 400 m MS ej start  B,final » Åkersberga Sommarsprint, Österåkers Friidrottsarena, Österåker
2022-07-02 400 m MS ej start  » Laxaspelen, Halmstad Arena IP, Halmstad
 M22 - Män 22 år
   Danielsson, Erik -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 10 km (gatulopp) MS 36.26  PB 14 » Lundaloppet, Lund
»  Förnestig, Paul -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-11 100 m MS 11.15  +1.8 SB 2 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.24  +1.1 5 Final
200 m MS ej start 
2022-07-07 100 m MS 11.33  +0.4 6 Final A » Julichansen 1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-07-16 100 m MS 11.94  -3.5 3 Final A » Sommarsprinten, Rödstu Hage IP, Botkyrka
200 m MS ej start 
2022-07-21 100 m MS ej start  » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
200 m MS ej start 
 P19 - Pojkar 19 år
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 100 m MS 10.90  +2.2 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Höjd MS 1.96  SB 1
4 x 100 m MS 42.81  1
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-28 Stafett 1 000 m P19 1:58.58  2 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
1:56.93  2 Final
2022-05-29 4 x 100 m P19 41.99  2 Heat 2
41.48  1 Final
2022-06-18 100 m P19 11.20  0.0 SB 1 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
ej start  Final B
2022-08-26 100 m P19 10.92  +2.1 1 Heat 3 » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
11.11  +0.2 SB 6 Final
2022-09-18 60 m P19 ej start  Röd 2 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Stav MS 4.81  [1] PB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 Lag Arena MS 122p  2 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 100 m MS ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-26 Stav MS ej start  » Kristiflygare, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-05-29 4 x 100 m P19 43.85  2 Heat 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-06-06 Stav MS 4.90  [1] PB 4 Final A » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
2022-06-18 Stav MS 5.02  [1] PB 3 extra » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 Stav MS 5.00  7 Final
2022-06-28 Stav P19 5.00  1 U20 Elit » Täby Stavhoppsgala, Täby torg, Täby
2022-07-02 Stav MS ej start  » Hoppsan 2: Stavhopp, Lidingövallen, Lidingö
2022-07-06 Stav MS 5.00  1 » Stavtävling, GIH:s IP, Örebro
2022-07-08 Stav MS 5.00  1 Final [¤] » Tjalves friidrottskväll, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-07-09 Stav MS ej res  » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2022-07-16 Stav P19 5.00  2 » Nordiska juniorkampen (19 år), Malmö Stadion, Malmö
2022-07-30 Stav P19 4.90  3 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-08-01 Stav MS 4.63  2 Final » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-07 Stav MS 4.65  10 Final » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-08-20 Stav MS 4.85  6 Final » Stavhoppstouren 5, GIH:s IP, Örebro
2022-08-28 Stav P19 4.93  3 Final » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[¤] - Efteranmäld
»  Bucht Wesslén, Noah -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 Lag Arena MS 122p  2 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 100 m MS ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-28 Stafett 1 000 m P19 1:58.58  2 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 4 x 100 m P19 43.85  2 Heat 1
2022-06-05 400 m häck (91,4 cm) P19 59.13  SB 1 Final » Ymerspelen, Ryavallen, Borås
2022-06-11 400 m häck (91,4 cm) MS 58.16  SB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-12 400 m häck (91,4 cm) MS ej start  » Folksam Grand Prix, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-29 400 m MS 55.20  SB 6 A-final » Åkersberga Sommarsprint, Österåkers Friidrottsarena, Österåker
2022-07-03 400 m häck (91,4 cm) P19 56.65  SB 2 Final » Laxaspelen, Halmstad Arena IP, Halmstad
2022-07-03 400 m häck (91,4 cm) MS ej start  » Folksam Grand Prix, Tingvalla IP, Karlstad
2022-07-16 400 m häck (91,4 cm) P19 58.06  7 » Nordiska juniorkampen (19 år), Malmö Stadion, Malmö
2022-07-17 4 x 400 m P19 3:17.39  [1] 2
2022-08-21 200 m MS 23.56  +0.2 SB 4 Final B » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-08-27 200 m P19 ej start  » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-08-28 400 m häck (91,4 cm) P19 57.92  4 Final
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Slägga (7,26 kg) [2] MS 39.11  [1] PB 8 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2022-05-15 Slägga (6,0 kg) P19 45.87  SB 4 Final
2022-05-21 Slägga (7,26 kg) [2] MS 42.44  [1] PB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-23 Slägga (6,0 kg) P19 45.93  SB 1 Final » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna
2022-05-26 Slägga (6,0 kg) P19 45.38  1 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
2022-05-30 Slägga (6,0 kg) P19 47.25  SB 2 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-08-09 Slägga (7,26 kg) MS 40.17  1 »  Bajen Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
Slägga (6,0 kg) P19 47.81  SB 1
2022-08-26 Slägga (6,0 kg) P19 ej res  » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-10-02 Castorama MS 1 484  PB 4 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 9.25 [404] PB 4
Spjut (800 gr) 20.37 [146] SB 5
Diskus (2,0 kg) 22.16 [282] PB 5
Slägga (7,26 kg) 39.75 [652] 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
»  Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 110 m häck (99,1 cm) P19 14.08  -1.7 SB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-28 Stafett 1 000 m P19 1:58.58  2 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
1:56.93  2 Final
2022-06-06 110 m häck (99,1 cm) P19 13.97  +1.4 SB 1 Heat 1 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
110 m häck (99,1 cm) P19 14.64  +1.4 4 Final
2022-06-10 110 m häck (99,1 cm) P19 13.90  - 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-19 110 m häck (99,1 cm) P19 13.96  +1.0 SB 1 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
110 m häck (99,1 cm) P19 14.38  -2.4 3 Final
2022-07-08 200 m MS 21.96  -0.1 SB 1 Final A » Tjalves friidrottskväll, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-07-17 110 m häck (99,1 cm) P19 13.77  +1.8 PB 1 » Nordiska juniorkampen (19 år), Malmö Stadion, Malmö
2022-08-01 110 m häck (99,1 cm) P19 13.83  +0.2 3 Heat 1 » World Athletics U20 Championships, Estadio Pascual Guerrero, Cali COL
2022-08-02 110 m häck (99,1 cm) P19 13.76  +0.3 PB 5 Semi 1
2022-08-21 200 m MS 22.12  0.0 4 Final A » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-08-27 200 m P19 22.65  +0.6 2 Heat 1 » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-08-28 200 m P19 22.68  -3.1 7 Final
110 m häck (99,1 cm) P19 14.47  -3.7 1 Final
»  Pilgrim, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 200 m MS 23.66  +1.0 SB 2 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 400 m MS 50.25  SB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
400 m häck (91,4 cm) MS 60.36  PB 3
4 x 100 m MS 42.81  1
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-28 Stafett 1 000 m P19 1:58.58  2 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
1:56.93  2 Final
2022-05-29 4 x 100 m P19 41.99  2 Heat 2
41.48  1 Final
2022-06-06 100 m MS 11.18  +0.8 5 Heat 6 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
11.06  +0.3 PB 1 Final F
200 m MS 22.19  +1.6 SB 4 Final A
2022-06-10 400 m MS 49.16  [1] SB 4 Final A » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-11 200 m MS 22.03  +2.8 3 Final A
2022-06-18 400 m P19 49.11  SB 1 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 200 m P19 21.96  -0.4 SB 3 Final A
2022-06-29 400 m MS 48.50  [1] PB 1 A.final » Åkersberga Sommarsprint, Österåkers Friidrottsarena, Österåker
2022-06-30 4 x 100 m M20 40.86  [2] 8 » Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2022-07-02 400 m P19 ej start  » Laxaspelen, Halmstad Arena IP, Halmstad
2022-07-03 200 m MS 21.72  [1] +1.9 PB 5 Final A
200 m MS 21.72  +1.8 2 Extralopp
2022-07-10 100 m MS 11.06  0.0 2 Heat 1 » Närkeracet, Transtensvallen, Hallsberg
11.05  0.0 PB 3 Final
400 m MS 48.75  2 Final A
2022-07-16 400 m P19 48.82  3 » Nordiska juniorkampen (19 år), Malmö Stadion, Malmö
2022-07-17 4 x 400 m P19 3:17.39  [2] 2
2022-08-01 100 m MS 10.92  - 2 Final A » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m MS 22.13  +0.2 1 Final
2022-08-05 200 m MS 21.94  +2.0 4 Heat 1 » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
400 m MS 48.70  5 Heat 1
2022-08-14 400 m P19 ej start  » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-21 200 m MS 22.06  0.0 3 Final A [¤] » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
400 m MS 48.80  1 Final
2022-08-26 100 m P19 11.10  +1.1 1 Heat 1 » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
10.79  +0.2 PB 2 Final
400 m P19 49.02  1 Heat 1
2022-08-27 200 m P19 22.14  +1.2 2 Heat 2
400 m P19 48.28  PB 2 Final
2022-08-28 200 m P19 22.10  -3.1 3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[¤] - Efteranmäld
   Solvik, Melvin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-10-08 10 km (gatulopp) MS 37.17  [1] PB » Bålstamaraton, Bålsta
½ maraton MS 1:23.16  PB 3
Not
[1] - Mellantid
»  Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Kula (6,0 kg) P19 14.43  SB 6 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Diskus (1,75 kg) P19 45.33  SB 3 Final
2022-05-21 Kula (7,26 kg) MS 12.70  SB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Spjut (800 gr) MS 48.13  PB 6
4 x 100 m MS 42.81  1
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-24 Diskus (1,75 kg) P19 46.38  SB 1 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
2022-05-26 Diskus (1,75 kg) P19 43.55  1 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
2022-05-30 Kula (6,0 kg) P19 13.74  1 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-06 Kula (6,0 kg) P19 14.09  1 Final » Turebergskastet 3, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,75 kg) P19 44.58  2 Final
2022-06-29 Diskus (1,75 kg) P19 45.40  2 Final » Sätrakast 1, Sätra Kastplan, Stockholm
2022-07-08 Diskus (1,75 kg) P19 43.29  3 Final [¤] » Tjalves friidrottskväll, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-07-23 Kula (6,0 kg) P19 14.40  1 Final » Stjärnspelen, Viksvallen, Arvika
Diskus (1,75 kg) P19 45.32  1 Final
2022-07-24 Kula (6,0 kg) P19 ej start  » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,75 kg) P19 ej start 
2022-08-09 Diskus (1,75 kg) P19 43.99  1 »  Bajen Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
2022-08-27 Diskus (1,75 kg) P19 44.69  7 Final » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-08-28 Kula (6,0 kg) P19 14.22  5 Final
2022-10-02 Castorama MS 2 482  PB 1 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 12.24 [615] 1
Spjut (800 gr) 47.32 [596] 1
Diskus (2,0 kg) [3] 39.78 [681] [2] PB 1
Slägga (7,26 kg) 35.88 [590] SB 3
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
»  Wall, Niklas -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 Längd MS 6.59  0.0 SB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-22 100 m MS 11.49  +0.1 SB 1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-28 Stafett 1 000 m P19 1:56.93  2 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 4 x 100 m P19 43.85  2 Heat 1
2022-06-06 100 m MS 11.37  +1.3 SB 3 Heat 9 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
11.54  +2.3 5 Final H
2022-06-18 Längd P19 7.18  +0.7 SB 3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 200 m P19 ej start  Final B [¤]
2022-07-05 Längd MS 7.35  +2.1 1 Final » Hammarbyhoppet, Enskede IP, Stockholm
2022-07-10 Längd MS 6.90  -1.6 2 Final » Råbyhoppet, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-07-31 Längd P19 6.94  +0.8 3 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-08-05 Längd MS 7.04  0.0 3 Kval B » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-08-06 Längd MS 7.18  +2.9 6 Final
7.16  +0.5
2022-08-27 Längd P19 ej start  Kval » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-08-28 Tresteg P19 13.53  +4.4 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wall, Viktor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-29 4 x 100 m P19 41.99  2 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
41.48  1 Final
2022-06-06 100 m MS 11.25  +0.4 SB 3 Heat 5 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
11.05  +3.0 1 Final G
2022-06-18 100 m P19 11.09  0.0 3 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.02  -0.4 SB 3 Final A
2022-06-29 100 m MS 11.03  +0.2 2 Heat 1 » Åkersberga Sommarsprint, Österåkers Friidrottsarena, Österåker
2022-06-30 4 x 100 m M20 40.86  [1] 8 » Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2022-07-07 100 m MS 11.00  +0.4 SB 3 Final A » Julichansen 1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-07-10 100 m MS ej start  » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2022-07-10 100 m MS 11.05  +0.8 2 Heat 2 [¤] » Närkeracet, Transtensvallen, Hallsberg
10.94  0.0 SB 2 Final
2022-07-16 100 m P19 10.76  +1.2 PB 4 » Nordiska juniorkampen (19 år), Malmö Stadion, Malmö
4 x 100 m P19 40.73  [1] 2
2022-08-05 100 m MS 10.85  +1.4 4 Heat 1 » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
10.95  +0.4 7 Final
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[¤] - Efteranmäld
»  Wändesjö, Arvid -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 110 m häck (99,1 cm) P19 14.63  -1.7 SB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 110 m häck (106,7 cm) MS 44.91  +0.1 PB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-29 4 x 100 m P19 41.99  2 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
41.48  1 Final
2022-06-06 110 m häck (99,1 cm) P19 14.68  +1.4 3 Heat 1 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
14.21  +1.4 PB 2 Final
2022-06-10 110 m häck (99,1 cm) P19 14.40  - 2 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-18 Längd P19 7.10  +1.8 SB 5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 110 m häck (99,1 cm) P19 14.49  +0.8 2 Heat 2
14.15  -2.4 PB 1 Final
2022-06-30 4 x 100 m M20 40.86  [2] 8 » Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2022-07-02 Längd P19 ej start  » Laxaspelen, Halmstad Arena IP, Halmstad
2022-07-03 110 m häck (99,1 cm) P19 14.33  +2.7 1 Final
14.45  +1.7 1 Extralopp
2022-07-09 110 m häck (99,1 cm) P19 13.99  +3.9 1 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2022-07-10 100 m P19 ej start 
Längd P19 ej start 
2022-07-17 110 m häck (99,1 cm) P19 14.10  +1.8 PB 2 » Nordiska juniorkampen (19 år), Malmö Stadion, Malmö
2022-08-01 Längd MS 7.12  +2.8 1 Final » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.02  +1.5
2022-08-05 Längd MS 6.87  +0.5 5 Kval B » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-08-06 Längd MS 7.13  +2.0 PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 P18 - Pojkar 18 år
»  Engström, Filip -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 200 m MS ej start  B-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 400 m MS 53.36  PB 2 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-29 4 x 100 m P19 43.85  2 Heat 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-06-10 200 m P19 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-18 400 m MS 53.47  5 Final 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-06-19 200 m MS 23.90  -2.2 PB 5 Final !
2022-06-29 400 m MS ej start  B-final » Åkersberga Sommarsprint, Österåkers Friidrottsarena, Österåker
2022-07-02 400 m P19 ej start  » Laxaspelen, Halmstad Arena IP, Halmstad
»  Holm, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 10 km (gatulopp) MS 35.44  SB 64 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2022-05-21 1 500 m MS 4:33.06  SB 6 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-06-10 3 000 m P19 9:19.33  PB 8 Final A » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-12 1 500 m MS 4:12.99  PB 4 D-final » Folksam Grand Prix, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-17 5 000 m MS 15:53.60  PB 5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-07-16 5 000 m P19 16:33.66  8 » Nordiska juniorkampen (19 år), Malmö Stadion, Malmö
2022-07-18 800 m MS 2:04.09  PB 2 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
2022-08-01 Spjut (800 gr) MS 18.47  PB 1 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
2022-08-28 5 000 m P19 16:35.40  9 Final » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-09-24 Terränglopp P18 36.59  5 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
2022-10-09 5 km (gatulopp) MS 16.48  [1] PB » Hässelbyloppet, Vällingby, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 35.59  65
2022-10-23 6 000 m terräng P19 21.23  14 » Terräng SM, Vällingby, Stockhom
Not
[1] - Mellantid
 P17 - Pojkar 17 år
»  Löuke, Rome -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-28 Diskus (1,5 kg) P17 31.69  PB 11 » Saare maakonna U18, U20 ja täiskasvanute MV, Kuressaare, EST
   Thorsén, Elvin -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-09-18 Terränglopp P17 17.42  4 5 km » Tullingeloppet och DM-JDM-UDM-VDM Terräng, Tullinge, Botkyrka
»  Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Diskus (1,5 kg) P17 35.72  PB 5 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2022-05-24 Diskus (1,5 kg) P17 35.20  2 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
2022-05-26 Diskus (1,5 kg) P17 33.98  2 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
2022-05-30 Kula (5,0 kg) P17 8.53  SB 1 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-18 Diskus (1,5 kg) P17 34.93  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-01 Kula (5,0 kg) P17 8.97  SB 1 Final » Bajen Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,5 kg) P17 36.71  PB 1 Final
2022-08-09 Diskus (1,5 kg) P17 34.92  1 »  Bajen Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
2022-08-26 Diskus (1,5 kg) P17 38.63  PB 8 Final » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-10-02 Castorama MS 1 346  PB 5 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 7.39 [255] PB 5
Spjut (800 gr) 32.62 [374] PB 3
Diskus (2,0 kg) 27.19 [408] PB 3
Slägga (7,26 kg) 20.86 [309] PB 5
 P16 - Pojkar 16 år
»  Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-22 800 m P17 2:35.18  PB 11 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-06-11 800 m P17 2:31.13  PB 7 Final B » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-18 800 m MS 2:28.95  PB 7 Final 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-13 800 m P17 2:29.01  10 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-09-04 800 m P17 2:28.34  PB 4 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2022-10-16 Terränglopp P17 10.10  7 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 200 m P17 24.12  +0.3 PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 100 m P17 11.66  +3.3 1 Heat 1
12.09  -0.8 PB 4 Final
2022-05-21 4 x 100 m P17 44.96  1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 Längd P17 ej start 
2022-05-28 Stafett 1 000 m P17 2:04.61  2 Heat 3 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2:02.82  3 Final
2022-05-29 4 x 100 m P17 44.45  1 Heat 3
44.43  5 Final
2022-06-06 300 m häck (83.8 cm) P16 41.95  PB 2 Final » 6 juni tävling, Källbrinks IP + kastplanen, Huddinge
2022-06-12 200 m P17 24.06  +2.2 7 Heat A » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,5 kg) P17 37.18  PB 5 Final
2022-06-17 200 m P17 24.04  -0.5 PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (83.8 cm) P17 41.69  PB 1 Final
2022-06-18 Längd P17 5.44  -0.9 PB 5 Final
Diskus (1,5 kg) P17 34.88  3 Final
2022-07-02 10-kamp P17 ej start  » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-07-23 300 m häck (83.8 cm) P17 40.76  PB 1 Final » Huddinge sommartävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-06 Diskus (1,5 kg) P16 31.82  3 » Kasttävling, Tingstäde IP, Tingstäde
Slägga (5,0 kg) P16 42.57  PB 1
2022-08-13 200 m P17 23.68  +1.8 PB 3 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-14 300 m häck (83.8 cm) P17 ej start 
2022-08-26 Diskus (1,5 kg) P16 33.86  10 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-27 300 m häck (83.8 cm) P16 40.90  3 Heat 1
2022-08-28 300 m häck (83.8 cm) P16 40.79  6 Final
Slägga (5,0 kg) P16 41.44  7 Final
2022-09-11 Slägga (5,0 kg) P17 44.18  PB 5 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-01 Castorama P17 2 174  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (5,0 kg) 9.98 [459] PB 2
Spjut (700 gr) 34.47 [405] PB 2
Diskus (1,5 kg) 38.57 [657] PB 2
Slägga (5,0 kg) 39.84 [653] 2
2022-10-16 Terränglopp P17 10.44  10 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Bergmark, Carl -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 110 m häck (91,4 cm) P17 15.93  +0.4 PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd P17 1.45  PB 4 Final
Kula (5,0 kg) P17 11.38  PB 5 Final
2022-05-15 100 m P17 12.02  +3.3 4 Heat 1
Längd P17 ej start 
2022-05-21 4 x 100 m P17 44.96  1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 100 m P17 ej start 
110 m häck (91,4 cm) P17 15.80  -0.2 PB 3 Final
Stav P17 ej start 
Spjut (700 gr) P17 27.98  PB 4 Final
2022-05-24 Diskus (1,5 kg) P17 35.54  PB 1 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
2022-05-28 Stafett 1 000 m P17 2:08.47  5 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 4 x 100 m P17 44.45  1 Heat 3
44.43  5 Final
2022-06-18 Kula (5,0 kg) P16 11.82  PB 8 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 110 m häck (91,4 cm) P16 16.01  +1.8 3 Heat 1
15.46  +2.6 6 Final
Diskus (1,5 kg) P17 ej start 
2022-07-24 10-kamp P16 4 906  -0.2 PB 8 » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
110 m häck (91,4 cm) 16.29 [700] -0.6 4 Heat 2
Diskus (1,5 kg) 32.20 [508] 5
Stav 3.72 [541] PB 6
Spjut (700 gr) 31.81 [325] PB 8
300 m 38.98 [645] PB 4 Heat 2
100 m 12.10 [631] 0.0 PB 4 Heat 2
Längd ej res
Kula (5,0 kg) 11.72 [589] 3
Höjd 1.60 [464] PB 9
1 000 m 3:17.49 [503] PB 8
2022-08-06 Kula (5,0 kg) P16 11.70  2 » Kasttävling, Tingstäde IP, Tingstäde
Diskus (1,5 kg) P16 37.87  PB 2
Slägga (5,0 kg) P16 37.50  PB 2
Spjut (700 gr) P16 29.36  1
2022-08-26 Stav P16 3.90  PB 6 Final » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Diskus (1,5 kg) P16 35.25  8 Final
2022-08-28 110 m häck (91,4 cm) P16 15.92  -0.9 2 Heat 1
15.92  -2.1 2 Final B
2022-09-11 110 m häck (91,4 cm) P17 16.08  -0.4 2 Final A » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Stav P17 3.53  9
4 x 100 m P17 44.35  2 Final A
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-16 Terränglopp P17 9.56  6 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Gullberg, Aron -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Höjd P17 1.55  PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (5,0 kg) P17 11.12  PB 6 Final
2022-05-15 Stav MS 3.71  SB 9
2022-05-21 Stav MS 3.80  SB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 Stav P17 3.80  4 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Längd P17 ej start 
Spjut (700 gr) P17 37.49  PB 2 Final
2022-05-26 Diskus (1,5 kg) P17 27.67  PB 3 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
2022-05-28 Stafett 1 000 m P17 2:08.47  5 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 3 x 800 m P17 6:25.26  5 Final
2022-06-11 Stav P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (5,0 kg) P17 10.87  8 Final
2022-06-12 Längd P17 ej start 
Diskus (1,5 kg) P17 34.46  PB 7 Final
2022-06-18 Stav P17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,5 kg) P17 32.27  5 Final
2022-06-19 110 m häck (91,4 cm) P17 16.31  -1.2 PB 2 Final
2022-07-02 10-kamp P17 brutit  » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m 12.43 [569] +2.3 4
Längd 5.51 [483] +3.9 4
Kula (5,0 kg) 11.31 [565] PB 4
Höjd ej start
2022-08-06 Kula (5,0 kg) P16 11.39  PB 3 » Kasttävling, Tingstäde IP, Tingstäde
Diskus (1,5 kg) P16 29.78  4
2022-10-16 Terränglopp P17 ej start  2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Hall, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-15 800 m P17 2:05.45  PB 6 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 800 m P17 2:04.57  PB 1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-28 Stafett 1 000 m P17 2:08.47  5 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 3 x 800 m P17 6:25.26  5 Final
2022-06-11 800 m P17 2:02.81  PB 8 Final A » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-14 2 000 m h (83,8 cm) P16 brutit  » 2000m hinder, Enskede IP, Stockholm
2022-08-21 800 m MS 2:03.51  5 Final A » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-08-27 800 m P16 2:04.71  2 Heat 1 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-28 800 m P16 2:07.41  5 Final
2022-09-11 800 m P17 2:02.77  PB 6 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-16 Terränglopp P17 9.09  3 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
   Hedberg, Elton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-06-12 1 500 m P17 4:37.89  PB 8 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-14 2 000 m h (83,8 cm) P16 brutit  » 2000m hinder, Enskede IP, Stockholm
2022-08-14 1 500 m P17 4:38.97  9 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-21 1 500 m MS 4:29.17  PB 6 Final A » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-08-27 1 500 m P16 4:31.61  8 Final » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-09-18 Terränglopp P17 17.32  5 5 km » Tullingeloppet och DM-JDM-UDM-VDM Terräng, Tullinge, Botkyrka
2022-09-24 Terränglopp P16 37.06  11 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
2022-10-09 10 km (gatulopp) MS ej start  » Hässelbyloppet, Vällingby, Stockholm
2022-10-16 Terränglopp P17 8.52  2 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
2022-10-22 4 000 m terräng P16 14.26  46 » Terräng SM, Vällingby, Stockhom
»  Herre, Filip -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-15 800 m P17 2:03.35  PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 800 m MS 2:02.65  PB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-22 800 m P17 ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-28 Stafett 1 000 m P17 2:04.61  2 Heat 3 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2:02.82  3 Final
2022-06-11 800 m P17 ej start  Final A [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-14 2 000 m h (83,8 cm) P16 brutit  » 2000m hinder, Enskede IP, Stockholm
2022-08-21 800 m MS 2:01.84  PB 4 Final A » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-08-27 800 m P16 2:04.51  3 Heat 2 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-28 800 m P16 2:03.92  3 Final
2022-09-11 2 000 m h (83,8 cm) P17 6:38.91  [2] PB 7 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-01 Castorama P17 1 199  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (5,0 kg) 9.62 [432] PB
Spjut (700 gr) 18.75 [112] PB
Diskus (1,5 kg) 22.05 [279] PB
Slägga (5,0 kg) 24.09 [376] PB
2022-10-16 Terränglopp P17 8.45  1 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P16
»  Holmqvist, Felix -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Höjd P17 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (5,0 kg) P17 ej start 
2022-05-15 100 m P17 ej start 
Spjut (700 gr) P17 ej start 
2022-05-21 4 x 100 m P17 44.96  1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-28 Stafett 1 000 m P17 2:04.61  2 Heat 3 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2:02.82  3 Final
2022-05-29 4 x 100 m P17 44.45  1 Heat 3
44.43  5 Final
2022-06-17 Tresteg P17 12.31  - 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (5,0 kg) P17 13.04  PB 1 Final
2022-06-18 Stav P17 3.76  PB 2 Final
Diskus (1,5 kg) P17 35.84  PB 1 Final
2022-06-19 Höjd P17 ej start 
2022-07-02 10-kamp P17 5 032  +2.0 PB 3 [¤] » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m 11.72 [707] +2.3 2
Längd 6.45 [686] +0.3 PB 2
Kula (5,0 kg) 12.72 [650] 2
Höjd 1.74 [577] PB 2
400 m 57.72 [494] PB 4
110 m häck (91,4 cm) 18.46 [481] +3.5 3
Diskus (1,5 kg) 32.69 [518] 2
Stav 3.32 [436] 2
Spjut (700 gr) 42.78 [483] PB 1
1 500 m brutit
2022-07-24 10-kamp P16 5 895  +0.8 PB 3 » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
110 m häck (91,4 cm) 16.58 [669] +0.6 PB 4 Heat 1
Diskus (1,5 kg) 33.30 [530] 4
Stav 3.32 [436] 8
Spjut (700 gr) 43.48 [493] PB 4
300 m 38.69 [662] PB 3 Heat 2
100 m 11.89 [673] 0.0 PB 3 Heat 2
Längd 6.15 [619] +1.8 5
Kula (5,0 kg) 12.27 [623] 2
Höjd 1.87 [687] PB 2
1 000 m 3:17.45 [503] PB 7
2022-08-26 Höjd P16 1.89  PB 4 Final » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Diskus (1,5 kg) P16 39.97  PB 3 Final
2022-08-27 Längd P16 6.54  -1.5 PB 3 Final
2022-09-11 Kula (5,0 kg) P17 12.17  4 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
4 x 100 m P17 44.35  2 Final A
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-16 Terränglopp P17 12.53  12 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kapell, Elias -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 Kula (5,0 kg) P17 13.19  PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 4 x 100 m P17 44.96  1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 800 m P17 2:19.78  SB 8 Final
Stav P17 3.70  PB 5 Final
2022-05-24 Diskus (1,5 kg) P17 33.26  PB 3 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
2022-05-26 Diskus (1,5 kg) P17 34.84  PB 1 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
2022-05-28 Stafett 1 000 m P17 2:04.61  2 Heat 3 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2:02.82  3 Final
2022-05-29 4 x 100 m P17 44.45  1 Heat 3
44.43  5 Final
2022-06-06 300 m häck (83.8 cm) P16 39.93  PB 1 Final » 6 juni tävling, Källbrinks IP + kastplanen, Huddinge
2022-06-10 110 m häck (91,4 cm) P17 15.08  +2.4 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-11 Stav P17 3.75  PB 5 Final
Kula (5,0 kg) P17 13.13  4 Final
2022-06-12 200 m P17 22.56  +2.2 2 Heat A
2022-06-17 400 m häck (84 cm) P17 57.84  PB 5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 100 m P16 ej start 
Kula (5,0 kg) P16 13.62  PB 3 Final
2022-06-19 110 m häck (91,4 cm) P16 14.95  +0.4 PB 3 Heat 2
15.16  +2.6 4 Final
Diskus (1,5 kg) P17 ej start 
2022-07-02 10-kamp P17 6 459  [1] +2.6 PB 1 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m 11.27 [801] +2.3 1
Längd 6.68 [739] +1.9 PB 1
Kula (5,0 kg) 13.24 [682] 1
Höjd 1.71 [552] PB 3
400 m 54.35 [625] PB 1
110 m häck (91,4 cm) 14.84 [869] +3.5 1
Diskus (1,5 kg) 34.36 [551] 1
Stav 3.92 [595] PB 1
Spjut (700 gr) 41.53 [464] PB 2
1 500 m 4:56.27 [581] PB 1
2022-07-05 Längd MS 5.87  +1.4 4 Final » Hammarbyhoppet, Enskede IP, Stockholm
2022-07-24 10-kamp P16 6 706  +0.4 PB 2 » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
110 m häck (91,4 cm) 15.00 [850] -0.6 2 Heat 2
Diskus (1,5 kg) 36.21 [588] PB 2
Stav 3.92 [595] 3
Spjut (700 gr) 45.66 [525] PB 3
300 m 36.45 [792] PB 2 Heat 2
100 m 11.58 [736] 0.0 PB 2 Heat 2
Längd 6.66 [734] +1.8 1
Kula (5,0 kg) 13.40 [692] 1
Höjd 1.75 [585] PB 3
1 000 m 3:05.73 [609] PB 5
2022-07-30 300 m häck (83.8 cm) P17 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-08-06 Kula (5,0 kg) P16 12.39  1 » Kasttävling, Tingstäde IP, Tingstäde
Diskus (1,5 kg) P16 38.79  PB 1
2022-08-21 200 m MS 22.77  +0.2 PB 1 Final B » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-08-27 300 m häck (83.8 cm) P16 40.29  2 Heat 2 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Längd P16 6.69  +0.3 PB 1 Final
2022-08-28 110 m häck (91,4 cm) P16 ej start 
300 m häck (83.8 cm) P16 38.66  PB 3 Final
Tresteg P16 13.19  +1.8 PB 3 Final
Kula (5,0 kg) P16 12.38  7 Final
2022-09-11 200 m P17 22.67  -0.5 PB 2 Final B » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Längd P17 6.87  -0.5 PB 1
4 x 100 m P17 44.35  2 Final A
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-01 Castorama P17 2 187  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (5,0 kg) 13.10 [671] 1
Spjut (700 gr) 47.05 [593] PB 1
Diskus (1,5 kg) 32.30 [525] 3
Slägga (5,0 kg) 25.19 [398] PB 3
2022-10-16 Terränglopp P17 10.14  8 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
   Kapell, John -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-10-16 Terränglopp P17 13.02  13 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
   Lundman, Linus -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-10-16 Terränglopp P17 10.52  11 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Sallnäs, Anton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-15 100 m P17 12.57  +3.3 5 Heat 1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 100 m P17 12.46  +0.1 PB 3 Heat 1 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Längd P17 5.30  -1.0 PB 5 Final
2022-05-28 Stafett 1 000 m P17 2:08.47  5 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 3 x 800 m P17 6:25.26  5 Final
2022-06-11 800 m P17 2:07.91  PB 4 Final B » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-17 100 m P17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P17 ej start 
2022-06-18 800 m MS ej start 
Längd P17 ej start 
2022-07-23 800 m P17 2:10.10  3 Final » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
2022-07-30 800 m MS 2:07.74  PB 3 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-08-13 800 m P17 2:09.30  6 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-14 400 m P17 ej start 
2022-08-21 400 m MS ej start  » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
800 m MS ej start 
2022-08-27 800 m P16 ej start  » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-10-16 Terränglopp P17 9.21  4 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sundström, Hugo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-22 800 m P17 2:20.10  PB 9 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-06-14 2 000 m h (83,8 cm) P16 7:43.6m PB 1 » 2000m hinder, Enskede IP, Stockholm
2022-06-18 800 m MS 2:25.85  5 Final 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-21 800 m MS 2:18.70  PB 5 Final C » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-10-16 Terränglopp P17 9.45  3 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Öhrner, Gabriel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-10-16 Terränglopp P17 10.36  9 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
 P15 - Pojkar 15 år
»  Bélec, Christoffer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 4 x 80 m P15 brutit  B-final [¤] » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-23 Slägga (4,0 kg) P15 38.32  PB 2 Final » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna
2022-05-26 Diskus (1,0 kg) P15 44.77  PB 1 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
Slägga (4,0 kg) P15 40.05  PB 1 Final
2022-05-30 Slägga (4,0 kg) P15 39.70  1 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-06 800 m P15 2:30.31  PB 2 B-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd P15 1.52  PB 4 Pool 2
Kula (4,0 kg) P15 10.42  PB 3 Pool 4
Spjut (600 gr) P15 37.73  PB 1 Pool 4
6 x 200 m X15 2:59.09  3 B-final
2022-06-17 Kula (4,0 kg) P15 9.68  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P15 43.23  1 Final
2022-06-18 800 m P15 2:23.61  PB 2 Final
Höjd P15 1.54  PB 2 Final [¤]
2022-06-19 Slägga (4,0 kg) P15 43.51  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P15 39.81  PB 1 Final
2022-08-26 Slägga (4,0 kg) P15 35.73  10 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-27 Diskus (1,0 kg) P15 50.42  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 44.75  PB 6 Kval
2022-08-28 Spjut (600 gr) P15 37.93  11 Final
2022-09-03 Spjut (600 gr) P15 37.37  8 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
2022-09-04 800 m P15 2:26.39  6 Final E
Höjd P15 1.55  PB 15
Kula (4,0 kg) P15 9.92  18
Lag Kraftmätningen P15 1 372.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-09-10 800 m P15 2:21.21  PB 2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
Höjd P15 1.54  3 Final
Diskus (1,0 kg) P15 50.02  1 Final
2022-10-01 Castorama P15 2 504  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 10.83 [520] PB 3
Spjut (600 gr) 33.52 [389] 2
Diskus (1,0 kg) 47.46 [827] 1
Slägga (4,0 kg) 47.53 [768] PB 1
2022-10-16 Terränglopp P15 10.25  5 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Beskow, Hugo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 14.99  -3.8 PB 3 D-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd P15 1.60  PB 1 Pool 2
Längd P15 4.62  +0.7 PB 5 Pool 3
Kula (4,0 kg) P15 9.78  PB 5 Pool 4
Spjut (600 gr) P15 28.27  PB 4 Pool 4
6 x 200 m X15 2:59.09  3 B-final
Lag Kraftmätningen P15 5 627p  8
2022-10-16 Terränglopp P15 12.44  9 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Carlström Cousins, Theo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 Höjd P15 ej res  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 80 m P15 10.37  +1.0 PB 5 Heat 3
2022-05-21 4 x 80 m P15 40.94  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
2022-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 13.35  -2.8 PB 2 B-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd P15 1.56  PB 12 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 8.33  SB 10 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 24.57  PB 11 Pool 1
Lag Kraftmätningen P15 12 674p  2
2022-06-10 Längd P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-11 80 m häck (83.8 cm) P15 12.90  +0.4 PB 5 Heat 1 [¤]
Höjd P15 ej start 
2022-06-12 80 m P15 10.77  +4.0 7 Heat 2
300 m P15 41.94  PB 3 Final A
2022-09-03 80 m häck (83.8 cm) P15 13.28  -1.3 5 Final I » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Längd P15 5.26  0.0 PB 8 Final A
2022-09-04 800 m P15 2:37.02  PB 3 Final B
Höjd P15 1.43  19
Kula (4,0 kg) P15 8.23  26
Lag Kraftmätningen P15 1 027.4p  17
X15 2 118p  16
2022-10-16 Terränglopp P15 12.24  8 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ek Linterius, Simon -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 800 m P15 2:33.82  PB 1 D-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd P15 5.02  0.0 PB 6 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 9.00  PB 9 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 28.80  PB 9 Pool 1
Lag Kraftmätningen P15 12 674p  2
2022-06-18 80 m P15 10.16  +0.3 PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P15 ej start 
Höjd P15 1.50  PB 3 Final
Tresteg P15 11.32  +2.3 2 Final
11.18  +1.5 PB
2022-08-13 Tresteg MS 11.83  +2.2 3 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
11.41  +1.0 PB
2022-08-28 Tresteg P15 11.62  +2.1 8 Final » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
11.48  +1.0 PB
2022-09-03 Längd P15 5.06  +0.5 PB 12 Final A » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) P15 25.43 
2022-09-04 800 m P15 2:22.89  PB 3 Final D
Lag Kraftmätningen P15 1 027.4p  17
X15 2 118p  16
»  Hackett, Quincy -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 80 m P15 10.20  +1.0 4 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.18  +1.7 PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P15 10.04  PB 3 Final [¤]
2022-05-21 4 x 80 m P15 40.94  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 ej start 
Stav P15 3.60  PB 1 Final
2022-05-30 Kula (4,0 kg) P15 11.80  PB 1 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-06 Höjd P15 1.28  PB 18 Pool 1 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd P15 5.12  0.0 PB 5 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 11.25  3 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 25.36  SB 10 Pool 1
Lag Kraftmätningen P15 12 674p  2
2022-06-11 Kula (4,0 kg) P15 11.54  4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (600 gr) P15 34.44  PB 9
2022-06-12 Stav P15 3.75  PB 2 Final
2022-06-17 Kula (4,0 kg) P15 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 Spjut (600 gr) P15 ej start 
2022-06-19 Stav P15 ej start 
2022-06-17 Kula (4,0 kg) P15 12.09  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-06-18 80 m P15 ej start 
2022-06-19 Stav P15 3.76  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P15 34.75  PB 2 Final
2022-06-29 Stav P15 ej res  » Täby Stavhoppsgala, Täby torg, Täby
2022-08-26 Stav P15 3.91  PB 3 Final » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-28 Kula (4,0 kg) P15 11.39  14
2022-09-03 Längd P15 5.08  0.0 11 Final A » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) P15 36.55  PB 10
2022-09-04 Kula (4,0 kg) P15 10.22  15
Lag Kraftmätningen P15 1 372.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-10-16 Terränglopp P15 10.13  3 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Holmlund, Noah -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 4 x 80 m P15 37.35  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 10.28  0.0 2 Heat 2
10.09  -1.0 PB 1 Final
Längd P15 5.25  +1.7 PB 8 Final
2022-05-29 4 x 80 m P15 37.26  2 Heat 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
37.18  3 Final
2022-06-06 Höjd P15 1.56  PB 11 Pool 1 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd P15 5.15  +0.3 4 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 7.54  PB 11 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 21.92  PB 12 Pool 1
6 x 200 m X15 2:31.81  1 A-final
Lag Kraftmätningen P15 12 674p  2
2022-06-12 80 m P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-18 80 m P15 9.98  +0.3 PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-06-19 Längd P15 ej start 
2022-08-14 80 m P15 ej start  » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Längd P15 ej start 
2022-08-21 80 m P15 ej start  » Falu Sommarspel, Lugnets friidrottsarena, Falun
Längd P15 ej start 
2022-09-03 Spjut (600 gr) P15 25.43  PB 24 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
2022-09-04 Kula (4,0 kg) P15 9.87  PB 19
Lag Kraftmätningen P15 1 372.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-10-16 Terränglopp P15 11.16  7 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Johansson, Hannes -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 80 m P15 10.18  -0.9 PB 3 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.27  +1.7 7 Final
Längd P15 5.60  +2.4 1 Final
2022-05-21 4 x 80 m P15 37.35  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 1.58  PB 5 Final [¤]
Spjut (600 gr) P15 40.84  PB 1 Final
2022-05-29 4 x 80 m P15 37.26  2 Heat 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
37.18  3 Final
2022-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 12.04  - 3 A-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd P15 1.64  PB 8 Pool 1
Längd P15 5.33  0.0 PB 3 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 10.57  PB 6 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 37.35  2 Pool 1
Lag Kraftmätningen P15 12 674p  2
2022-06-12 Stav P15 3.25  PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-18 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-06-19 Längd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2022-07-02 8-kamp [2] P15 3 876  +1.6 PB 6 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m häck (84 cm) 11.67 [759] +2.0 PB 2 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 21.49 [300] SB 8
Stav 3.02 [362] 7
Spjut (600 gr) 45.03 [515] PB 2
Längd 5.34 [449] +1.3 PB 6
Kula (4,0 kg) 11.53 [578] PB 3
Höjd 1.59 [457] 6
800 m 2:34.78 [456] PB 7
2022-07-24 8-kamp P15 ej start  » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
2022-08-28 60 m häck (60 cm) P15 12.56  0.0 PB 3 Heat 3 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Spjut (600 gr) P15 54.35  PB 1 Kval
Spjut (600 gr) P15 48.25  1 Final
2022-09-03 80 m häck (83.8 cm) P15 11.96  -1.1 PB 7 Final K » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Längd P15 5.51  +0.8 PB 6 Final B
Spjut (600 gr) P15 49.88  2
6 x 200 m X15 2:31.28  1 Final C
2022-09-04 Höjd P15 1.59  10
Kula (4,0 kg) P15 11.87  PB 5
Lag Kraftmätningen P15 1 372.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-09-11 4 x 100 m P17 44.35  2 Final A » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-01 Castorama P15 2 333  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 11.16 [543] 1
Spjut (600 gr) 50.28 [637] 1
Diskus (1,0 kg) 32.22 [524] PB 3
Slägga (4,0 kg) 38.30 [629] PB 2
2022-10-16 Terränglopp P15 10.58  6 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mångkampen har utgått ur grenprogrammet för P15. Ingick i grenprogrammet: 2014-2015
»  Karlsson, Vilmer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-21 4 x 80 m P15 37.35  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 800 m P15 2:01.03  PB 1 Final
2022-05-28 3 x 800 m P15 6:30.83  1 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 4 x 80 m P15 37.26  2 Heat 1
37.18  3 Final
2022-06-06 800 m P15 2:06.75  1 A-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 12.56  -2.7 PB 6 A-final
Höjd P15 1.60  PB 9 Pool 1
Längd P15 5.84  +2.0 PB 1 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 30.30  PB 8 Pool 1
6 x 200 m X15 2:31.81  1 A-final
Lag Kraftmätningen P15 12 674p  2
2022-06-11 800 m P15 2:03.05  1 Final A » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-12 300 m P15 36.97  PB 1 Final B
2022-08-26 800 m P15 2:04.59  1 Heat 1 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-27 300 m P15 38.10  3 Heat 3
800 m P15 1:57.09  PB 2 Final
2022-08-28 300 m P15 37.01  3 Final
2022-09-03 80 m häck (83.8 cm) P15 12.17  -0.3 PB 3 Final J » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
6 x 200 m X15 2:31.28  1 Final C
2022-09-04 800 m P15 2:05.08  2 Final G
Lag Kraftmätningen P15 1 372.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-10-16 Terränglopp P15 8.37  1 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Norlin, Bill -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-28 3 x 800 m P15 6:30.83  1 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-06-06 800 m P15 2:19.10  SB 5 A-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P15 11.13  PB 2 Pool 4
Lag Kraftmätningen P15 12 674p  2
   Redin, Fredrik -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 800 m P15 2:55.75  PB 7 C-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 17.62  -3.8 PB 6 D-final
Höjd P15 1.48  PB 6 Pool 2
Längd P15 4.05  +1.2 PB 10 Pool 3
Kula (4,0 kg) P15 8.32  PB 11 Pool 4
Spjut (600 gr) P15 31.03  PB 2 Pool 4
6 x 200 m X15 3:03.71  4 B-final
Lag Kraftmätningen P15 6 432p  7
2022-09-04 Höjd P15 1.60  PB 2 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Spjut (600 gr) P15 28.07  2 Final
   Ribbing, Valentin -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Längd P15 3.03  +0.6 PB 11 Pool 1 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P15 12.00  PB 10 Pool 3
6 x 200 m X15 2:59.09  3 B-final
Lag Kraftmätningen P15 5 627p  8
»  Roslund, Anton -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 Höjd P15 1.77  SB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 80 m P15 10.15  -0.9 PB 2 Heat 2
ej start  Final
Längd P15 5.50  -0.1 PB 2 Final
2022-05-21 4 x 80 m P15 37.35  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 Höjd P15 1.74  2 Final
Längd P15 5.60  +1.5 PB 3 Final
2022-05-29 4 x 80 m P15 37.26  2 Heat 1 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
37.18  3 Final
2022-06-06 800 m P15 2:26.05  PB 2 C-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 13.34  -2.8 PB 1 B-final
Höjd P15 1.76  2 Pool 1
Längd P15 5.58  0.0 2 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 11.11  PB 5 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 33.86  PB 5 Pool 1
6 x 200 m X15 2:31.81  1 A-final
Lag Kraftmätningen P15 12 674p  2
2022-06-11 Höjd P15 1.76  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg P15 12.00  -2.3 PB 1 Final [¤]
2022-06-17 300 m häck (76,2 cm) P15 43.30  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-06-18 80 m P15 9.87  +0.3 PB 2 Final
Höjd P15 1.76  1 Final
Tresteg P15 11.72  +3.9 1 Final
11.66  -0.3
2022-06-19 Längd P15 6.11  +0.1 PB 1 Final
2022-06-26 Höjd P15 1.80  SB 1 Final » Gnestahoppet, Skillingavallen, Gnesta
2022-07-02 8-kamp P15 3 643  +1.5 PB 7 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m häck (84 cm) 11.91 [721] +2.0 PB 4 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 22.95 [328] SB 8
Stav ej res
Spjut (600 gr) 33.31 [346] 6
Längd 5.96 [578] +0.9 2
Kula (4,0 kg) 10.82 [535] 6
Höjd 1.74 [577] 2
800 m 2:25.96 [558] PB 2
2022-07-24 8-kamp P15 4 219  -0.3 PB 5 » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
80 m häck (83.8 cm) 11.91 [721] -0.7 PB 3
Diskus (1,0 kg) 33.98 [543] PB 5
Stav 2.62 [268] PB 9
Spjut (600 gr) 33.46 [348] 7
Längd 5.83 [550] 0.0 3
Kula (4,0 kg) 11.93 [602] PB 6
Höjd 1.66 [512] 4
800 m 2:16.67 [675] PB 4
2022-08-13 Tresteg MS 12.83  +1.6 PB 2 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-26 300 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Höjd P15 1.69  1 Kval 1
2022-08-27 Höjd P15 1.79  2 Final
2022-08-28 Tresteg P15 12.95  +1.2 PB 2 Final
2022-09-03 80 m häck (83.8 cm) P15 11.63  0.0 PB 2 Final K » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Längd P15 5.77  +1.0 3 Final B
Spjut (600 gr) P15 29.21  18
6 x 200 m X15 2:31.28  1 Final C
2022-09-04 800 m P15 2:16.63  PB 5 Final F
Höjd P15 1.75  3
Kula (4,0 kg) P15 10.16  16
Lag Kraftmätningen P15 1 372.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-10-16 Terränglopp P15 10.15  4 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Vickström, Axel -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-09-03 6 x 200 m X15 2:31.28  6 Final B » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
2022-09-04 Lag Kraftmätningen X15 2 118p  16
 P14 - Pojkar 14 år
»  Atlassi, Jonas -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 300 m P14 43.02  PB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 80 m P14 11.06  +0.7 PB 4 Heat 1
10.93  +2.1 7 Final
800 m P14 2:20.18  SB 2 Final
2022-05-21 4 x 80 m P15 brutit  B-final [¤] » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 400 m P15 58.82  PB 3 Final
800 m P15 2:15.64  PB 4 Final
2022-05-28 3 x 800 m P15 6:30.83  1 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-06-06 800 m P15 2:14.89  PB 4 A-finaö » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 18.10  -3.8 PB 7 D-final
Höjd P15 1.40  SB 10 Pool 2
Längd P15 4.56  0.0 PB 7 Pool 3
Kula (4,0 kg) P15 8.91  PB 8 Pool 4
Spjut (600 gr) P15 29.83  PB 1 Pool 3
6 x 200 m X15 2:42.54  4 A-final
Lag Kraftmätningen P15 8 677p  5
2022-06-10 2 000 m P15 6:19.51  PB 3 Fianl » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-11 800 m P15 2:14.86  PB 8 Final A
2022-06-12 300 m P15 42.24  PB 4 Final A
2022-06-17 1 500 m h (76,2 cm) P15 4:58.54  PB 8 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 800 m P14 2:16.60  1 Final C
2022-08-13 Stadslopp P14 6.33  1 2 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2022-08-20 800 m P14 2:13.53  PB 2 Final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2022-08-21 2 000 m P14 6:10.29  PB 1 Final
2022-09-03 Spjut (600 gr) P15 29.52  17 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
2022-09-04 800 m P15 2:12.42  PB 2 Final F
Kula (4,0 kg) P15 8.88  25
Lag Kraftmätningen P15 1 372.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-09-10 800 m P14 2:12.42  4 Final » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
1 500 m h (76,2 cm) P14 ej start 
2022-09-11 2 000 m P14 6:13.82  4 Final
2022-10-16 Terränglopp P15 8.41  2 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bélec, Nicklas -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Höjd P15 1.20  PB 14 Pool 2 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P15 21.38  PB 4 Pool 3
Lag Kraftmätningen P15 6 432p  7
5 627p  8
2022-06-18 Diskus (1,0 kg) P14 17.97  PB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-06-19 Spjut (600 gr) P14 22.23  PB 2 Final
2022-08-20 Diskus (1,0 kg) P14 18.97  PB 12 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2022-08-21 Spjut (600 gr) P14 18.28  10
2022-10-01 Castorama P15 593  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 5.24 [56] PB 8
Spjut (600 gr) 23.16 [203] PB 6
Diskus (1,0 kg) 20.29 [231] PB 7
Slägga (4,0 kg) 12.40 [103] PB 8
2022-10-16 Terränglopp P15 13.42  10 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Camarstrand, Felix -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 4 x 80 m P15 brutit  B-final [¤] » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 11.17  +1.4 PB 4 Heat 1
80 m häck (83.8 cm) P15 15.73  0.0 PB 4 B-final
Spjut (600 gr) P15 21.21  PB 17
2022-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 16.44  -2.8 7 B-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd P15 4.52  +2.1 8 Pool 3
Spjut (600 gr) P15 21.36  PB 5 Pool 3
Lag Kraftmätningen P15 5 627p  8
2022-06-11 80 m häck (83.8 cm) P15 15.33  +0.5 PB 6 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg P15 9.09  -2.4 PB 11
Spjut (600 gr) P15 20.90  23
2022-09-03 80 m häck (83.8 cm) P15 14.83  +1.6 PB 3 Final A » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Längd P15 ej res  Final B
Spjut (600 gr) P15 21.98  PB 22
2022-09-04 800 m P15 2:30.17  PB 1 Final B
Kula (4,0 kg) P15 7.95  PB 21
Lag Kraftmätningen P15 1 027.4p  17
X15 2 118p  16
Not
[¤] - Efteranmäld
   Green, Oscar -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Kula (4,0 kg) P15 8.51  PB 10 Pool 4 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P15 21.26  PB 8 Pool 4
Lag Kraftmätningen P15 6 432p  7
2022-10-01 Castorama P15 999  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 7.76 [286] 6
Spjut (600 gr) 22.12 [183] PB 7
Diskus (1,0 kg) 19.02 [195] PB 8
Slägga (4,0 kg) 22.08 [335] PB 5
   Haglund, Alexander -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 10 km (gatulopp) MS 39.50  PB 146 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2022-08-13 5 km (gatulopp) MS 21.18  [1] PB » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 43.17  395
Not
[1] - Mellantid
   Hermansen, Leon -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 800 m P15 2:37.58  PB 2 D-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 15.36  -3.8 PB 4 D-final
Höjd P15 1.36  PB 12 Pool 2
Längd P15 5.41  +0.9 PB 1 Pool 3
Kula (4,0 kg) P15 9.25  PB 6 Pool 4
6 x 200 m X15 3:03.71  4 B-final
Lag Kraftmätningen P15 6 432p  7
2022-06-18 80 m P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-06-19 Längd P14 ej start 
2022-08-13 Stadslopp P14 8.05  5 2 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2022-08-20 80 m P14 10.03  +0.1 PB 2 Heat 3 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
10.04  +1.4 3 Final
Längd P14 5.51  +1.4 PB 2 Grupp 1
2022-08-21 300 m P14 ej start  B-final
2022-09-03 6 x 200 m X15 2:31.28  6 Final B » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
2022-09-04 Lag Kraftmätningen P15 1 027.4p  17
X15 2 118p  16
2022-09-10 80 m P14 10.19  -0.8 3 Heat 2 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
10.19  -1.4 7 Final
Kula (4,0 kg) P14 9.80  PB 12
2022-09-11 Längd P14 4.77  +1.1 16
»  Holmgren, Alvin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-11 Tresteg P15 8.04  -1.0 PB 12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 27.66  PB 18
2022-06-12 Diskus (1,0 kg) P15 26.80  PB 10
2022-08-20 Diskus (1,0 kg) P14 26.47  10 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2022-08-21 Spjut (600 gr) P14 25.79  6 Final
2022-09-11 Spjut (600 gr) P14 29.53  PB 9 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-10-01 Castorama P15 924  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 6.04 [134] PB 7
Spjut (600 gr) 29.38 [319] 3
Diskus (1,0 kg) 24.37 [339] 6
Slägga (4,0 kg) 13.48 [132] PB 7
   Huselius, Vincent -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Höjd P15 1.48  SB 5 Pool 2 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P15 10.04  PB 4 Pool 4
6 x 200 m X15 2:42.54  4 A-final
Lag Kraftmätningen P15 8 677p  5
2022-06-11 Kula (4,0 kg) P15 11.10  PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-12 80 m P15 9.74  +4.4 2 Heat 3
9.88  +3.3 5 Final
300 m P15 ej start 
2022-08-20 80 m P14 10.31  +1.7 PB 1 Heat 1 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P14 10.58  6 Final
2022-09-10 Kula (4,0 kg) P14 9.60  13 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
»  Håkansson, Theodor -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 80 m häck (83.8 cm) P14 14.42  -3.2 PB 5 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P14 23.70  PB 5 Final [¤]
2022-05-15 Stav P15 2.71  PB 6 Final [¤]
2022-05-21 4 x 80 m P15 40.94  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 14.24  0.0 PB 3 B-final
Höjd P15 1.50  SB 7 Final
Stav P15 2.60  4 Final
Längd P15 4.69  +1.1 PB 14
Spjut (600 gr) P15 22.43  15
2022-06-06 800 m P15 2:39.36  PB 6 B-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 14.35  -2.8 3 B-final
Höjd P15 1.44  8 Pool 2
Längd P15 4.64  +0.2 4 Pool 3
Kula (4,0 kg) P15 7.41  PB 12 Pool 4
Spjut (600 gr) P15 21.17  6 Pool 3
Lag Kraftmätningen P15 8 677p  5
2022-06-11 80 m häck (83.8 cm) P15 13.86  +0.4 PB 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg P15 9.30  -1.4 PB 10
Spjut (600 gr) P15 21.14  22
2022-06-12 300 m P15 ej start 
Stav P15 2.75  PB 12
2022-06-17 Längd P14 4.44  +1.0 29 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 Stav P14 3.08  PB 6 Final
Spjut (600 gr) P14 24.64  PB 22
2022-06-19 80 m häck (83.8 cm) P14 13.90  -0.7 3 Heat 2
Höjd P14 1.37  30
2022-07-04 300 m P15 45.90  PB 1 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Längd MS 4.63  +1.6 2 Final
Spjut (600 gr) P15 26.67  PB 1 Final
2022-07-18 80 m häck (83.8 cm) P15 14.18  -2.3 1 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Diskus (1,0 kg) P15 25.12  PB 1 Final
2022-08-01 Höjd MS 1.46  2 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Spjut (600 gr) P15 28.38  PB 1 Final
2022-08-14 Stav P15 2.95  10 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Spjut (600 gr) P15 30.68  PB 13
2022-08-20 300 m häck (83.8 cm) P14 50.36  PB 2 Final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Stav P14 3.10  PB 3 Final
Längd P14 4.66  +1.6 15 Grupp 1
2022-08-21 80 m häck (83.8 cm) P14 13.86  0.0 3 Heat 1
13.81  0.0 PB 6 Final
Tresteg P14 ej start 
Spjut (600 gr) P14 30.68  4 Final
2022-09-03 80 m häck (83.8 cm) P15 13.15  -0.3 PB 4 Final F » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Längd P15 4.58  +1.6 16 Final A
Spjut (600 gr) P15 32.78  PB 10
2022-09-04 800 m P15 2:28.96  PB 4 Final C
Höjd P15 1.43 
Kula (4,0 kg) P15 7.62  PB
Lag Kraftmätningen P15 1 027.4p  17
X15 2 118p  16
2022-09-10 300 m häck (76,2 cm) P14 49.02  PB 6 Final » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-09-11 80 m häck (83.8 cm) P14 diskad  Heat 2
Stav P14 2.87  4 Final
Spjut (600 gr) P14 32.34  8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ilison, Henri -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-10-01 Castorama P15 1 312  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 8.47 [343] PB 5
Spjut (600 gr) 24.29 [225] PB 5
Diskus (1,0 kg) 30.01 [474] PB 5
Slägga (4,0 kg) 19.09 [270] PB 6
   Khalid, Suhaib -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 17.17  -3.0 PB 5 C-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Lag Kraftmätningen P15 6 432p  7
   Svensson, Otis -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 800 m P15 2:35.04  PB 5 C-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd P15 1.36  PB 12 Pool 2
Längd P15 4.01  -0.4 PB 11 Pool 3
Kula (4,0 kg) P15 6.83  PB 13 Pool 4
Spjut (600 gr) P15 19.66  PB 9 Pool 4
6 x 200 m X15 3:03.71  4 B-final
Lag Kraftmätningen P15 6 432p  7
2022-08-13 Stadslopp P14 8.05  4 2 lm » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Taube, Albin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Längd P15 3.23  +0.6 PB 12 Pool 3 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P15 18.18  PB 10 Pool 4
Lag Kraftmätningen P15 6 432p  7
»  Victorin, Axel -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-22 80 m P15 ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Längd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2022-06-06 80 m häck (83.8 cm) P15 15.16  -3.0 PB 2 C-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd P15 4.97  -0.4 PB 2 Pool 3
Spjut (600 gr) P15 22.78  PB 3 Pool 3
Lag Kraftmätningen P15 8 677p  5
2022-06-11 Tresteg P15 9.88  -2.9 PB 9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-12 80 m P15 11.02  +0.3 PB 5 Heat 4
300 m P15 44.58  PB 6 Final B
2022-06-17 Längd P14 5.15  0.0 PB 15 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.08  +1.5 15 Final
2022-06-18 80 m P14 11.18  -1.9 7 Heat 2
Tresteg P15 ej start 
2022-06-19 300 m P14 ej start  Final B
2022-08-20 80 m P14 11.02  +1.4 4 Heat 2 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Längd P14 4.83  0.0 17 Grupp 2
2022-08-21 300 m P14 45.50  4 A-final
Tresteg P14 ej res 
2022-09-03 80 m häck (83.8 cm) P15 15.45  +1.6 4 Final A » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Längd P15 4.96  +1.8 12 Final B
Spjut (600 gr) P15 21.82  25
2022-09-10 80 m P14 10.82  -0.9 PB 7 Heat 1 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Tresteg P14 10.33  +2.1 9
10.30  0.0 PB
2022-09-11 Längd P14 4.92  +0.5 11
»  Wahlberg, Ricky -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-22 80 m P15 10.69  +1.4 PB 3 Heat 1 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
10.83  -1.0 4 Final
Höjd P15 1.58  PB 5 Final
Längd P15 5.42  -0.1 PB 5 Final
2022-05-29 80 m P15 10.79  -0.8 2 Final » Roslagens Sparbanksspelen, IP Sportcentrum, Norrtälje
Höjd P15 ej start 
Längd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 11.72  PB 2 Final
2022-06-06 Höjd P15 1.56  2 Pool 2 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P15 11.45  1 Pool 4
Lag Kraftmätningen P15 8 677p  5
2022-06-08 Diskus (1,0 kg) P14 34.18  PB 1 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
2022-06-18 80 m P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd P14 1.61  PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P14 12.30  PB 2 Final
Diskus (1,0 kg) P14 33.10  2 Final
2022-06-19 Längd P14 ej start 
2022-07-23 80 m P14 10.47  +0.9 PB 3 Final » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
Diskus (1,0 kg) P14 42.65  PB 1 Final
2022-07-24 Höjd P14 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 11.96  1 Final
2022-08-13 Diskus (1,0 kg) P14 43.04  PB 1 Final » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
2022-08-14 Höjd P14 1.55  1 Final
Kula (4,0 kg) P14 11.92  1 Final
2022-08-20 Kula (4,0 kg) P14 12.08  2 Final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Diskus (1,0 kg) P14 41.34  1 Final
2022-08-21 Höjd P14 ej start 
2022-09-10 Kula (4,0 kg) P14 12.06  5 Final » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-09-11 Diskus (1,0 kg) P14 41.97  2 Final
»  Wilkinson, Benjamin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 300 m P14 44.04  PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
80 m häck (83.8 cm) P14 13.48  -3.2 PB 3 Final
Spjut (600 gr) P14 29.31  PB 4 Final
2022-05-15 80 m P14 11.13  +0.7 PB 5 Heat 1
Stav P15 2.51  SB 7 Final
Längd P14 4.74  - 5 Final [¤]
2022-05-21 4 x 80 m P15 40.94  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 13.48  0.0 2 B-final
Stav P15 3.00  PB 3 Final
Längd P15 4.72  -0.8 PB 13
Spjut (600 gr) P15 29.14  10
2022-06-06 800 m P15 2:34.07  PB 4 B-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 brutit  B-final
Längd P15 4.89  +1.3 PB 3 Pool 3
Kula (4,0 kg) P15 8.80  PB 9 Pool 4
Spjut (600 gr) P15 27.87  2 Pool 3
6 x 200 m X15 2:42.54  4 A-final
Lag Kraftmätningen P15 8 677p  5
2022-06-11 80 m häck (83.8 cm) P15 13.08  +2.1 4 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg P15 9.98  -1.6 PB 8 Final
Spjut (600 gr) P15 30.10  PB 16
2022-06-12 300 m P15 ej start 
Stav P15 3.15  PB 9
2022-06-17 300 m häck (76,2 cm) P15 brutit  Final C » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 Stav P14 3.43  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P14 34.52  PB 9
2022-06-19 80 m häck (83.8 cm) P14 13.24  +1.1 3 Heat 4
12.81  +0.4 PB 8 Final
2022-08-14 300 m häck (76,2 cm) P15 47.86  PB 6 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Stav P15 3.45  PB 4 Final
Längd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 36.70  PB 7 Final
2022-08-20 300 m häck (83.8 cm) P14 ej start  » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Stav P14 3.40  2 Final