HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2022-05-26
Per Person Resultatdatum: 2022-05-29
Ute för 2022
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Brunnstedt, Kalle -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-23 ½ maraton MS 1:19.53  PB 31 » Premiärhalvan, Djurgården, Stockholm
2022-05-21 3 000 m h (91,4 cm) MS 10:45.06  PB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
»  Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-03-19 Stadslopp MS 21.38  3 5,78 km » SB 1  Karlbergskanalen, Stockholm
2022-03-26 5 km (gatulopp) MS 19.20  [1] PB » Premiärmilen, Frescati, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 39.08  SB 197
2022-04-21 Stadslopp MS 27.46  3 7,35 km » SB 3  Flaten, Flaten, Stockholm
2022-05-07 10 km (gatulopp) MS 37.29  PB 85 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2022-05-12 10 km (gatulopp) MS 38.11  3 » SB 4  Södra Djurgården, Djurgården, Stockholm
2022-05-24 Stadslopp K22 14.30  4 km » SB 5  Vinterviken, Gröndal, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 Tresteg MS 14.97  +1.6 SB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
»  Jonsson, Niklas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-03 Stadslopp MS 21.10  1 6,53 km » SB 2  Grimsta, Hässelby, Stockholm
2022-04-23 Stadslopp MS 24.42  1 7,35 km » SB 3  Flaten, Flaten, Stockholm
2022-05-14 10 km (gatulopp) MS 32.33  SB 1 » SB 4  Södra Djurgården, Djurgården, Stockholm
2022-05-21 5 000 m MS 14:46.80  PB 3 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
»  Kårelid, Victor -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-03 Stadslopp MS 1:07.04  23 6,53 km » SB 2  Grimsta, Hässelby, Stockholm
2022-04-24 Stadslopp MS 42.16  26 7,35 km » SB 3  Flaten, Flaten, Stockholm
»  Otieno, Dennis -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 200 m MS 21.42  +0.7 SB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
4 x 100 m MS 42.81  1
Lag Arena MS 122p  2
   Pathiakis, Nikolaos -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 200 m MS 24.35  +1.0 PB 5 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 400 m MS 52.83  PB 1 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
 P19 - Pojkar 19 år
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 100 m MS 10.90  +2.2 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Höjd MS 1.96  SB 1
4 x 100 m MS 42.81  1
Lag Arena MS 122p  2
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Stav MS 4.81  [1] PB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 Lag Arena MS 122p  2 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 100 m MS ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
»  Bucht Wesslén, Noah -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 Lag Arena MS 122p  2 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 100 m MS ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Slägga (7,26 kg) [2] MS 39.11  [1] PB 8 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2022-05-15 Slägga (6,0 kg) P19 45.87  SB 4 Final
2022-05-21 Slägga (7,26 kg) [2] MS 42.44  [1] PB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-23 Slägga (6,0 kg) P19 45.93  SB 1 Final » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
»  Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 110 m häck (99,1 cm) P19 14.08  -1.7 SB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Pilgrim, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 200 m MS 23.66  +1.0 SB 2 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 400 m MS 50.25  SB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
400 m häck (91,4 cm) MS 60.36  PB 3
4 x 100 m MS 42.81  1
Lag Arena MS 122p  2
»  Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Kula (6,0 kg) P19 14.43  SB 6 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Diskus (1,75 kg) P19 45.33  SB 3 Final
2022-05-21 Kula (7,26 kg) MS 12.70  SB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Spjut (800 gr) MS 48.13  PB 6
4 x 100 m MS 42.81  1
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-24 Diskus (1,75 kg) P19 46.38  SB 1 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
»  Wall, Niklas -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 Längd MS 6.59  0.0 SB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-22 100 m MS 11.49  +0.1 SB 1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
»  Wändesjö, Arvid -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 110 m häck (99,1 cm) P19 14.63  -1.7 SB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 110 m häck (106,7 cm) MS 44.91  +0.1 PB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
 P18 - Pojkar 18 år
»  Engström, Filip -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 200 m MS ej start  B-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 400 m MS 53.36  PB 2 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
»  Holm, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 10 km (gatulopp) MS 35.44  SB 64 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2022-05-21 1 500 m MS 4:33.06  SB 6 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
 P17 - Pojkar 17 år
»  Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Diskus (1,5 kg) P17 35.72  PB 5 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2022-05-24 Diskus (1,5 kg) P17 35.20  2 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
 P16 - Pojkar 16 år
»  Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-22 800 m P17 2:35.18  PB 11 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
»  Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 200 m P17 24.12  +0.3 PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 100 m P17 11.66  +3.3 1 Heat 1
12.09  -0.8 PB 4 Final
2022-05-21 4 x 100 m P17 44.96  1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 Längd P17 ej start 
»  Bergmark, Carl -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 110 m häck (91,4 cm) P17 15.93  +0.4 PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd P17 1.45  PB 4 Final
Kula (5,0 kg) P17 11.38  PB 5 Final
2022-05-15 100 m P17 12.02  +3.3 4 Heat 1
Längd P17 ej start 
2022-05-21 4 x 100 m P17 44.96  1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 100 m P17 ej start 
110 m häck (91,4 cm) P17 15.80  -0.2 PB 3 Final
Stav P17 ej start 
Spjut (700 gr) P17 27.98  PB 4 Final
2022-05-24 Diskus (1,5 kg) P17 35.54  PB 1 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
»  Gullberg, Aron -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Höjd P17 1.55  PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (5,0 kg) P17 11.12  PB 6 Final
2022-05-15 Stav MS 3.71  SB 9
2022-05-21 Stav MS 3.80  SB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 Stav P17 3.80  4 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Längd P17 ej start 
Spjut (700 gr) P17 37.49  PB 2 Final
»  Hall, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-15 800 m P17 2:05.45  PB 6 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 800 m P17 2:04.57  PB 1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
   Hedberg, Elton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Herre, Filip -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-15 800 m P17 2:03.35  PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 800 m MS 2:02.65  PB 5 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
2022-05-22 800 m P17 ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
»  Holmqvist, Felix -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Höjd P17 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (5,0 kg) P17 ej start 
2022-05-15 100 m P17 ej start 
Spjut (700 gr) P17 ej start 
2022-05-21 4 x 100 m P17 44.96  1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
»  Kapell, Elias -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 8.36  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 Kula (5,0 kg) P17 13.19  PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 4 x 100 m P17 44.96  1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 800 m P17 2:19.78  SB 8 Final
Stav P17 3.70  PB 5 Final
2022-05-24 Diskus (1,5 kg) P17 33.26  PB 3 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
   Lundman, Linus -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
   Sallnäs, Anton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-15 100 m P17 12.57  +3.3 5 Heat 1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 100 m P17 12.46  +0.1 PB 3 Heat 1 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Längd P17 5.30  -1.0 PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sundström, Hugo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P17 9.41  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-22 800 m P17 2:20.10  PB 9 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
 P15 - Pojkar 15 år
»  Bélec, Christoffer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 4 x 80 m P15 brutit  B-final [¤] » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-23 Slägga (4,0 kg) P15 38.32  PB 2 Final » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Carlström Cousins, Theo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 Höjd P15 ej res  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 80 m P15 10.37  +1.0 PB 5 Heat 3
2022-05-21 4 x 80 m P15 40.94  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
»  Hackett, Quincy -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 80 m P15 10.20  +1.0 4 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.18  +1.7 PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P15 10.04  PB 3 Final [¤]
2022-05-21 4 x 80 m P15 40.94  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 ej start 
Stav P15 3.60  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Holmlund, Noah -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 4 x 80 m P15 37.35  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 10.28  0.0 2 Heat 2
10.09  -1.0 PB 1 Final
Längd P15 5.25  +1.7 PB 8 Final
»  Johansson, Hannes -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 80 m P15 10.18  -0.9 PB 3 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.27  +1.7 7 Final
Längd P15 5.60  +2.4 1 Final
2022-05-21 4 x 80 m P15 37.35  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 1.58  PB 5 Final [¤]
Spjut (600 gr) P15 40.84  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Karlsson, Vilmer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-21 4 x 80 m P15 37.35  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 800 m P15 2:01.03  PB 1 Final
   Norlin, Bill -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Roslund, Anton -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 Höjd P15 1.77  SB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 80 m P15 10.15  -0.9 PB 2 Heat 2
ej start  Final
Längd P15 5.50  -0.1 PB 2 Final
2022-05-21 4 x 80 m P15 37.35  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 Höjd P15 1.74  2 Final
Längd P15 5.60  +1.5 PB 3 Final
 P14 - Pojkar 14 år
»  Atlassi, Jonas -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett P15 9.17  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 300 m P14 43.02  PB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 80 m P14 11.06  +0.7 PB 4 Heat 1
10.93  +2.1 7 Final
800 m P14 2:20.18  SB 2 Final
2022-05-21 4 x 80 m P15 brutit  B-final [¤] » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 400 m P15 58.82  PB 3 Final
800 m P15 2:15.64  PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Camarstrand, Felix -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 4 x 80 m P15 brutit  B-final [¤] » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 11.17  +1.4 PB 4 Heat 1
80 m häck (83.8 cm) P15 15.73  0.0 PB 4 B-final
Spjut (600 gr) P15 21.21  PB 17
Not
[¤] - Efteranmäld
   Haglund, Alexander -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 10 km (gatulopp) MS 39.50  PB 146 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
»  Håkansson, Theodor -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 80 m häck (83.8 cm) P14 14.42  -3.2 PB 5 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P14 23.70  PB 5 Final [¤]
2022-05-15 Stav P15 2.71  PB 6 Final [¤]
2022-05-21 4 x 80 m P15 40.94  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 14.24  0.0 PB 3 B-final
Höjd P15 1.50  SB 7 Final
Stav P15 2.60  4 Final
Längd P15 4.69  +1.1 PB 14
Spjut (600 gr) P15 22.43  15
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Victorin, Axel -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-22 80 m P15 ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Längd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
»  Wahlberg, Ricky -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-22 80 m P15 10.69  +1.4 PB 3 Heat 1 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
10.83  -1.0 4 Final
Höjd P15 1.58  PB 5 Final
Längd P15 5.42  -0.1 PB 5 Final
»  Wilkinson, Benjamin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 300 m P14 44.04  PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
80 m häck (83.8 cm) P14 13.48  -3.2 PB 3 Final
Spjut (600 gr) P14 29.31  PB 4 Final
2022-05-15 80 m P14 11.13  +0.7 PB 5 Heat 1
Stav P15 2.51  SB 7 Final
Längd P14 4.74  - 5 Final [¤]
2022-05-21 4 x 80 m P15 40.94  4 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 13.48  0.0 2 B-final
Stav P15 3.00  PB 3 Final
Längd P15 4.72  -0.8 PB 13
Spjut (600 gr) P15 29.14  10
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wolgast, Albin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Spjut (600 gr) P14 21.51  PB 6 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 Stav P15 2.31  PB 8 Final [¤]
Längd P14 4.42  - 7 Final
Kula (4,0 kg) P14 9.11  PB 4 Final
2022-05-21 4 x 80 m P15 brutit  B-final [¤] » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 Stav P15 2.30  10
Längd P15 4.23  -1.0 PB 18
Spjut (600 gr) P15 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 P13 - Pojkar 13 år
   Alberts, Axel -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P13 12.75  -2.7 PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Stav P13 1.00  PB 10
Kula (3,0 kg) P13 6.91  PB 4 Grupp 1
5 x 200 m X13 2:37.36  1 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
»  Borg, Jonatan -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 200 m P13 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P13 ej start 
2022-05-15 60 m P13 8.66  +0.3 SB 2 Final
Spjut (400 gr) P13 22.32  SB 8 Final
2022-05-21 60 m P13 ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Längd (zon) P13 ej start 
   Buchmayer, Olle -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 Stav P13 1.45  PB 7 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (3,0 kg) P13 9.18  PB 2 Grupp 1
Lag Arena X13 116p  1
»  Eide Jensen, Olle -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 600 m P13 2:06.98  PB 6 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd P13 1.30  PB 8 Final
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P13 13.45  -1.9 SB 4 Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Stav P13 1.00  SB 9
Kula (3,0 kg) P13 5.71  PB 3 Grupp 2
5 x 200 m X13 2:42.07  3 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
»  Hackett, Jumanne -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Längd (zon) P13 4.64  - 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) P13 10.77  PB 2 Final
2022-05-15 Spjut (400 gr) P13 41.24  PB 1 Final
2022-05-18 Stav P13 2.50  PB 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (3,0 kg) P13 11.30  PB 1 Grupp 2
Lag Arena X13 116p  1
2022-05-21 Längd (zon) P13 4.60  +1.4 PB 1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Kula (3,0 kg) P13 10.15  1 Final
2022-05-22 Stav P15 2.60  PB 6 Final
Spjut (600 gr) P15 30.44  PB 9
»  Källqvist, Morgan -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P13 14.61  -1.6 SB 5 Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (3,0 kg) P13 6.66  PB 7 Grupp 1
5 x 200 m X13 2:42.07  3 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
»  Mancinella, Alessandro -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-08 60 m P13 8.38  +2.3 1 Heat 1 » Econ Games, Arosvallen, Västerås
8.53  -2.2 PB 2 Final
200 m P13 28.44  +4.3 3 Final A
Höjd P13 1.55  PB 1 Final
Längd (zon) P13 5.02  - 1 Final
2022-05-14 60 m häck (76,2 cm) P13 10.02  -1.7 PB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P13 5.27  - 1 Final
2022-05-15 Höjd P13 1.60  PB 1 Final
Spjut (400 gr) P13 37.47  PB 2 Final
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P13 9.84  -1.9 PB 1 Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Stav P13 2.05  SB 3
Kula (3,0 kg) P13 9.07  PB 3 Grupp 1
5 x 200 m X13 2:42.07  3 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
2022-05-21 60 m häck (76,2 cm) P13 ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Höjd P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
   Tabacchi, Maxim -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 200 m P13 31.98  +0.7 PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P13 4.03  - 6 Final
2022-05-15 600 m P13 ej start 
Höjd P13 1.30  PB 9
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P13 12.93  -1.9 PB 2 Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5 x 200 m X13 2:39.50  3 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
 P12 - Pojkar 12 år
   Burman, Tor -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P12 13.55  -2.9 PB 2 Heat 3 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Höjd P12 1.16  PB 3 Grupp 2
Kula (3,0 kg) P12 5.52  PB 5 Grupp 2
5 x 200 m X12 3:03.70  4 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
   Dahlberg, Gabriel -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P12 12.51  -2.1 PB 3 Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Höjd P12 1.24  PB 7 Grupp 1
Kula (3,0 kg) P12 5.85  PB 6 Grupp 1
5 x 200 m X12 2:57.30  3 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
   Djurstedt, Svante -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P12 14.38  -2.2 PB 4 Heat 4 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Höjd P12 1.12  PB 11 Grupp 1
Kula (3,0 kg) P12 6.03  PB 5 Grupp 1
5 x 200 m X12 3:03.70  4 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
   Fransson, Hugo -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 Höjd P12 1.28  PB 3 Grupp 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (3,0 kg) P12 6.44  PB 1 Grupp 2
5 x 200 m X12 2:57.30  3 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
   Freyling, Albin -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 Höjd P12 1.00  PB 8 Grupp 2 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (3,0 kg) P12 3.68  PB 9 Grupp 1
5 x 200 m X12 3:03.70  4 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
»  Heinonen, Klaus -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P12 12.44  -2.1 PB 2 Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Höjd P12 1.24  PB 5 Grupp 1
Kula (3,0 kg) P12 6.74  PB 2 Grupp 1
5 x 200 m X12 2:42.02  1 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
»  Janson, Ivar -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Höjd P12 1.30  PB 5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P12 4.16  - 5 Final
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P12 12.78  -2.1 PB 5 Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Höjd P12 1.24  4 Grupp 1
Kula (3,0 kg) P12 6.13  PB 4 Grupp 1
5 x 200 m X12 2:42.02  1 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
2022-05-21 60 m P12 ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
600 m P12 1:43.80  PB 1 Final
Höjd P12 1.18  4 Final
Längd (zon) P12 4.48  - 3 Final
   Perillo, Oliver -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P12 14.30  -4.0 PB 4 Heat 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Höjd P12 1.04  PB 7 Grupp 2
Kula (3,0 kg) P12 4.40  PB 11 Grupp 2
5 x 200 m X12 2:48.85  3 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
   Rubin, Duy Anh -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P12 15.64  -2.2 PB 5 Heat 4 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Höjd P12 1.08  PB 6 Grupp 2
Kula (3,0 kg) P12 5.11  PB 9 Grupp 2
5 x 200 m X12 2:48.85  3 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
   Wester, Edvin -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (76,2 cm) P12 12.35  -2.1 PB 1 Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Höjd P12 1.20  PB 2 Grupp 2
5 x 200 m X12 2:48.85  3 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
X12 136.5p  5
 M35 - Män veteran 35 år
   Rowland, Simon -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-03-19 Stadslopp M35 21.34  6 5,78 km » SB 1  Karlbergskanalen, Stockholm
2022-05-07 10 km (gatulopp) MS 39.22  PB 130 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2022-05-12 10 km (gatulopp) M35 40.59  7 » SB 4  Södra Djurgården, Djurgården, Stockholm
 M40 - Män veteran 40 år
»  Brown, Matthew -80
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 Diskus (2,0 kg) MS 46.74  SB 2 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena MS 122p  2
 M45 - Män veteran 45 år
»  Attersand, Johan -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-03-20 Stadslopp M45 35.35  28 5,78 km » SB 1  Karlbergskanalen, Stockholm
2022-04-03 Stadslopp M45 42.21  31 6,53 km » SB 2  Grimsta, Hässelby, Stockholm
2022-05-14 10 km (gatulopp) M45 49.15  SB 14 » SB 4  Södra Djurgården, Djurgården, Stockholm
   Persson, Eskil -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-02 10 km (gatulopp) M45 32.36  PB 1 » Startmilen, Örebro
2022-04-15 ½ maraton M45 1:12.39  PB 4 » Simlångsrakan, Simlångsdalen, Halmstad
2022-04-30 5 km (gatulopp) M45 16.06  PB 2 » Bålsta Stadslopp, Bålsta
2022-05-10 800 m M45 2:13.91  PB 1 » Veteran DM Gotland Stockholm dag 1-2, Rödstu Hage IP, Botkyrka
2022-05-12 400 m M45 61.42  PB 2
1 500 m M45 4:31.80  PB 1
2022-05-15 5 km (gatulopp) M45 18.48  [1] » Copenhagen maraton, Köpenhamn, DEN
10 km (gatulopp) M45 37.28  [1]
½ maraton M45 1:19.22  [1]
Maraton M45 2:39.03  PB 73
Not
[1] - Mellantid
»  Sauter, David -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-21 Stadslopp M45 41.57  29 7,35 km » SB 3  Flaten, Flaten, Stockholm
2022-05-07 10 km (gatulopp) M45 58.54  SB 34 » SB 4  Södra Djurgården, Djurgården, Stockholm
 M50 - Män veteran 50 år
   Brohult, Linus -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-03 Maraton M50 2:53.56  PB 769 » Paris maraton, Paris, FRA
2022-05-07 10 km (gatulopp) M50 39.30  [1] PB » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
½ maraton M50 1:23.26  PB 76
Not
[1] - Mellantid
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics