HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2022-11-29
Per Person Resultatdatum: 2022-11-13
Ute för 2022
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-01-31 Slägga (4,0 kg) KS 65.50  SB 1 Final » Kasttävling ute, Lugnets IP:s kastplan, falun
2022-03-13 Slägga (4,0 kg) KS 68.77  SB 7 » European Throwing Cup, Leiria, POR
2022-05-01 Slägga (4,0 kg) KS 67.06  1 Final » International Meeting, Stadion Topolica, Bar MNE
2022-05-14 Slägga (4,0 kg) KS 68.27  1 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2022-05-21 Slägga (4,0 kg) KS 69.15  PB 3 » Hallesche Werfertage, Halle, GER
2022-05-28 Slägga (4,0 kg) KS 69.63  PB 1 Final » ISL 75-årsjubileum, Selfoss, ISL
2022-06-06 Slägga (4,0 kg) KS 62.45  1 Final » Kringelspelen och Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2022-06-08 Slägga (4,0 kg) KS 68.49  2 Final » Espoo Motonet GP,, Leppävaaran Stadion, FIN
2022-06-10 Slägga (4,0 kg) KS 65.72  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-16 Slägga (4,0 kg) KS 68.38  3 Final » Copenhagen Athletics Games, Østerbro Stadion, København DEN
2022-07-05 Slägga (4,0 kg) KS 68.39  2 Final » Miting Internacional d’Atletisme, Estadi Joan Serrahima, Barcelona ESP
2022-07-15 Slägga (4,0 kg) KS 70.87  PB 12 Kval » VM, Hayward Field, Eugeine, USA
2022-07-17 Slägga (4,0 kg) KS 70.11  9 Final
2022-08-06 Slägga (4,0 kg) KS 63.17  1 Kval » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-08-07 Slägga (4,0 kg) KS 66.50  1 Final
2022-08-16 Slägga (4,0 kg) KS 68.73  4 Kval A » EM, Olympiastadion, München, GER
2022-08-17 Slägga (4,0 kg) KS 67.29  9 Final
2022-09-04 Slägga (4,0 kg) KS 69.30  1 » Finnkampen, Olympiastadion, Helsijgfors, FIN
   Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-04-21 Stadslopp KS 30.28  8 7,35 km » Stockholms bästa 3, Flaten, Stockholm
2022-05-12 10 km (gatulopp) KS 47.20  PB 11 » Stockholms bästa 4, Södra Djurgården, Stockholm
   Boij, Ida -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-03-19 Stadslopp KS 30.57  7 5,78 km » Stockholms bästa 1, Karlbergskanalen, Stockholm
2022-10-16 Terränglopp KS 22.28  2 5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Jakobsson, Ylva -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-08-13 5 km (gatulopp) KS 31.29  PB » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
10 km (gatulopp) KS 1:03.07  PB 6189
   Janus, Michelle -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett KS 10.01  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Längd KS 5.17  -2.1 SB 2 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 Höjd KS 1.48  SB 5 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Längd KS 5.21  +0.1 SB 1 Final
2022-05-29 100 m KS 13.51  +0.8 SB 2 Final » Roslagens Sparbanksspelen, IP Sportcentrum, Norrtälje
Höjd KS 1.50  SB 3 Final
Längd KS 5.26  +0.3 SB 1 Final
Kula (4,0 kg) KS ej start 
2022-05-30 Kula (4,0 kg) KS 11.75  SB 1 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-11 100 m KS 13.33  +2.9 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd KS 5.18  +3.3 7 Final [¤]
5.07  +1.3
2022-06-12 Kula (4,0 kg) KS 12.28  SB 3 Final [¤]
2022-06-18 100 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) KS ej start 
2022-06-19 200 m KS ej start 
Höjd KS ej start 
Längd KS ej start 
2022-06-26 100 m KS 13.40  +1.8 SB 6 Heat 1 » Kommunfastigheters Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
200 m KS ej start 
Höjd KS 1.56  PB 1 Final
Längd KS 5.09  -1.0 9
Kula (4,0 kg) KS 12.28  3
2022-07-05 Längd KS 4.98  +0.7 2 Final » Hammarbyhoppet, Enskede IP, Stockholm
2022-07-07 100 m KS 13.81  -1.4 6 Final A » Julichansen 1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
13.56  +0.8 2 Exztra
Höjd KS 1.51  8 Final
Kula (4,0 kg) KS 12.24  3 Final
2022-07-21 100 m KS 13.52  -0.1 6 Final » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
200 m KS ej start 
Längd KS 5.18  -0.3 4 Final
Kula (4,0 kg) KS 12.07  1 Final
2022-07-30 100 m KS 13.65  -2.4 2 Final » Sommartävling kast och löp, Nyabvallen, Luleå
200 m KS 27.70  -1.1 SB 1 Final
Kula (4,0 kg) KS 11.75  1 Final
Diskus (1,0 kg) KS ej start 
Spjut (600 gr) KS ej start 
2022-08-13 200 m KS 27.20  +3.5 2 Final B » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Höjd KS 1.51  3 Final
2022-08-14 Längd KS 5.04  +0.6 9
Kula (4,0 kg) KS 11.81  1 Final
Spjut (600 gr) KS 34.13  SB 1 Final
2022-08-21 200 m KS ej start  » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
Längd KS ej start 
2022-09-04 Längd KS 5.19  +1.4 3 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-03-20 Stadslopp KS 21.35  1 5,78 km » Stockholms bästa 1, Karlbergskanalen, Stockholm
2022-04-21 Stadslopp KS 28.41  1 7,35 km » Stockholms bästa 3, Flaten, Stockholm
2022-05-07 Gatustafett KS 10.01  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-12 10 km (gatulopp) KS 39.10  SB 1 » Stockholms bästa 4, Södra Djurgården, Stockholm
2022-05-15 800 m KS 2:17.25  SB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 3 000 m KS 10:13.93  PB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-29 Stadslopp KS 14.36  1 4 km » Stockholms bästa 5, Vinterviken, Stockholm
2022-06-06 5 km (gatulopp) KS 18.16  PB 4 » Norrtälje Stadslopp, Norrtälje
2022-06-08 800 m KS brutit  » Kvällskampen 1, IFU Arena, Uppsala
2022-06-11 800 m KS 2:16.42  PB 1 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-12 1 500 m KS 4:40.93  PB 7 B-final » Folksam Grand Prix, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-17 3 000 m KS 10:05.65  PB 6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 1 500 m KS 4:39.08  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-07-03 800 m KS 2:13.70  PB 3 Final C » Folksam Grand Prix, Tingvalla IP, Karlstad
2022-07-07 1 500 m KS ej start  » Julichansen 1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-07-26 1 500 m KS ej start  » Folksam Grand Prix, Hällåsens Arena, Söderhamn
2022-07-30 800 m KS 2:16.13  5 Final A » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-07-31 1 500 m KS 4:46.09  5 Final
2022-08-06 800 m KS 2:17.36  8 Heat 2 » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
1 500 m KS ej start 
2022-08-15 1 500 m KS brutit  » Löparkväll på Bana i Roslagen, Sportcentrum IP, Norrtälje
2022-08-20 1 500 m KS 4:41.40  1 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
3 000 m KS 10:39.18  1
2022-09-10 5 km (gatulopp) KS 18.53  [2] » MIDNIGHT RUN HELSINKI, HELSINKI, HELSINKI  FIN
10 km (gatulopp) KS 38.02  PB 1
2022-09-25 Terränglopp KS 41.42  7 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
2022-10-16 Terränglopp KS 19.12  1 5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett KS 10.01  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-15 800 m KS 2:25.29  PB 8 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-06-18 800 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-20 800 m KS 2:32.54  2 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-22 5 km (gatulopp) KS 18.32  PB 2 » Vårruset, Gärdet, Stockholm
2022-06-04 5 km (gatulopp) KS 20.58  [1] » Stockholm Marathon, Stockholm
10 km (gatulopp) KS 42.13  [1] SB
Maraton KS brutit 
2022-07-01 Stadslopp KS 34.37  6 6 km » Trosa Stadslopp, Trosa
2022-07-22 Stadslopp KS 30.50  1 8 km » Hamninloppet, Henån
Not
[1] - Mellantid
 K22 - Kvinnor 22 år
   Josefsson, Linnea -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-03-11 Stadslopp K22 26.40  4 5,78 km » Stockholms bästa 1, Karlbergskanalen, Stockholm
2022-04-21 Stadslopp K22 34.03  4 7,35 km » Stockholms bästa 3, Flaten, Stockholm
2022-05-07 Gatustafett KS 10.01  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-12 10 km (gatulopp) K22 44.24  PB 3 » Stockholms bästa 4, Södra Djurgården, Stockholm
2022-05-15 800 m KS 2:28.28  PB 9 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-22 Stadslopp K22 16.22  1 4 km » Stockholms bästa 5, Vinterviken, Stockholm
2022-06-08 800 m KS 2:28.36  1 Final » Kvällskampen 1, IFU Arena, Uppsala
2022-06-12 Stadslopp K22 58.33  3 12,29 km » Stockholms bästa 6, Södra Magelungen, Stockholm/Huddinge
2022-06-11 800 m KS 2:26.11  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-18 800 m KS 2:27.03  6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-07-07 1 500 m KS 5:08.75  PB 5 Final » Julichansen 1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-07-30 800 m KS 2:27.26  3 Final C » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-07-31 1 500 m KS 5:18.47  7 Final
2022-08-01 200 m KS 28.15  +2.2 2 Final » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-15 1 500 m KS 5:07.00  PB 2 Final » Löparkväll på Bana i Roslagen, Sportcentrum IP, Norrtälje
 F19 - Flickor 19 år
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-18 400 m KS 71.52  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-07-07 400 m KS 67.32  PB 4 Final » Julichansen 1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-30 Slägga (4,0 kg) F19 44.37  SB 1 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-11 Stav F19 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (4,0 kg) F19 47.52  SB 4 Final [¤]
2022-07-06 Slägga (4,0 kg) F19 47.20  1 Final » Kasttävling, Apalby kastplan, Västerås
2022-07-24 Slägga (4,0 kg) F19 49.06  SB 1 Final » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-07-30 Slägga (4,0 kg) F19 49.50  PB 2 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-08-01 Kula (4,0 kg) F19 9.39  SB 3 Final » Bajen Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) F19 49.45  1 Final
2022-08-20 Slägga (4,0 kg) KS 47.14  1 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
2022-08-27 Slägga (4,0 kg) F19 48.85  7 Final » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-10-02 Castorama KS 2 315  PB 1 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 8.95 [516] 3
Spjut (600 gr) 23.12 [467] PB 3
Diskus (1,0 kg) 26.01 [459] PB 3
Slägga (4,0 kg) 47.11 [873] 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett KS 10.01  3 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Lundin, Nora -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 5 000 m F19 brutit  » Hoka Spåret 5000 m, Stockholms Stadion, Stockholm
   Wallblom, Freja -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-09-24 Terränglopp F19 50.43  13 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
 F18 - Flickor 18 år
»  Enblad, Alva -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-26 Diskus (1,0 kg) KS 37.33  PB 3 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
2022-05-30 Slägga (4,0 kg) F19 37.00  PB 3 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-08-09 Slägga (4,0 kg) F19 38.19  PB 1 »  Bajen Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
2022-10-02 Castorama KS 1 775  PB 4 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 6.67 [340] PB 4
Spjut (600 gr) 22.00 [443] PB 3
Diskus (1,0 kg) 19.27 [300] 4
Slägga (4,0 kg) 35.42 [692] 2
»  Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-24 Diskus (1,0 kg) F19 31.51  PB 2 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
2022-05-30 Kula (4,0 kg) F19 9.71  PB 2 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-12 Kula (4,0 kg) F19 9.50  4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) F19 31.40  7 Final
2022-07-23 Diskus (1,0 kg) KS 39.14  PB 11 » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-07-24 Kula (4,0 kg) F19 10.30  PB 2 Final
Diskus (1,0 kg) F19 31.73  3 Final
2022-07-29 Diskus (1,0 kg) K35 33.55  1 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-07-30 Diskus (1,0 kg) KS 32.55  11
2022-08-01 Kula (4,0 kg) F19 9.99  2 Final » Bajen Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) F19 32.28  2 Final
2022-08-09 Diskus (1,0 kg) F19 30.55  2 »  Bajen Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
2022-08-26 Diskus (1,0 kg) F19 29.50  15 » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-10-02 Castorama KS 1 989  PB 3 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 9.34 [544] 1
Spjut (600 gr) 24.90 [502] PB 1
Diskus (1,0 kg) 31.75 [579] 2
Slägga (4,0 kg) 18.38 [364] PB 4
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-22 Stav KS 3.32  SB 1 Final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-26 Stav KS 3.20  4 Final » Kristiflygare, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-06-06 Stav KS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
2022-06-11 Stav F19 ej res  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-17 Stav F19 3.31  5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 Stav KS 3.10  17 Grupp A
2022-06-29 Stav KS ej res  Extra » Täby Stavhoppsgala, Täby torg, Täby
2022-07-02 Stav KS ej res  » Hoppsan 2: Stavhopp, Lidingövallen, Lidingö
2022-07-02 Stav KS ej start  » Laxaspelen, Halmstad Arena IP, Halmstad
2022-07-17 Stav F18 ej res  » National Junior and U23 Championships, Tullamore Harriers Stadium, Tullamore IRL
2022-08-01 Stav KS ej start  » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-14 Stav KS ej start  » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-26 Stav F19 ej res  » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Kula (4,0 kg) KS 10.75  SB 8 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Diskus (1,0 kg) KS 43.37  [1,2] PB 7 FinaL
2022-05-15 Kula (4,0 kg) F19 10.77  SB 7 Final
Diskus (1,0 kg) F19 44.65  [1,2] PB 1 Final
2022-05-21 Diskus (1,0 kg) KS 43.07  1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-24 Diskus (1,0 kg) F19 43.66  1 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
2022-05-30 Kula (4,0 kg) F19 11.49  [1] PB 1 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-06 Diskus (1,0 kg) KS 41.14  9 » Kringelspelen och Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2022-06-12 Kula (4,0 kg) F19 11.13  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) F19 43.37  2 Final
2022-06-17 Diskus (1,0 kg) KS 43.11  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-06-18 Kula (4,0 kg) KS 11.28  3 Final
2022-07-07 Kula (4,0 kg) KS 10.85  4 Final » Julichansen 1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Diskus (1,0 kg) KS 37.97  2 Final
2022-07-08 Diskus (1,0 kg) KS 42.08  4 Final » Tjalves friidrottskväll, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-07-23 Diskus (1,0 kg) KS 32.20  12 » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-07-24 Kula (4,0 kg) F19 11.87  [1] PB 1 Final
Diskus (1,0 kg) F19 40.39  1 Final
2022-07-29 Diskus (1,0 kg) K35 42.13  3 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-07-31 Diskus (1,0 kg) KS 38.87  6 Final
2022-08-01 Kula (4,0 kg) F19 11.78  1 Final » Bajen Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) F19 42.16  1 Final
2022-08-06 Diskus (1,0 kg) KS 41.33  12 Kval » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-08-07 Diskus (1,0 kg) KS 47.14  [1,2] PB 10 Final
2022-08-09 Diskus (1,0 kg) F19 41.49  1 »  Bajen Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
2022-08-24 Kula (4,0 kg) KS 11.16  1 Final » Åkersberga Sommarkast, Österåkers Friidrottsarena, Åkersberga
Diskus (1,0 kg) KS 42.87  1 Final
2022-08-26 Diskus (1,0 kg) F19 45.28  1 Final » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-08-28 Kula (4,0 kg) F19 ej res 
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 F17 - Flickor 17 år
   Castello, Isabela -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett F17 10.43  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-15 100 m F17 14.48  +0.6 PB 8 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F17 3.72  +4.3 18
»  Eskilsson, Sofia -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Kula (3,0 kg) F17 ej res  » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2022-05-24 Diskus (1,0 kg) F17 23.59  PB 1 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
2022-05-30 Kula (3,0 kg) F17 11.71  PB 2 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-08-09 Diskus (1,0 kg) F19 22.73  3 »  Bajen Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
2022-08-28 Kula (3,0 kg) F17 11.45  11 » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 100 m F17 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 Längd KS 5.21  +1.2 SB 3 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
4 x 100 m KS 48.91  1
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-28 Stafett 1 000 m F17 2:18.19  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 4 x 100 m F17 49.14  1 Heat 2
48.66  3 Final
2022-06-06 100 m KS 13.38  -1.1 PB 2 Heat 7 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
100 m häck (76,2 cm) F17 15.33  +2.4 1 Final
2022-06-17 Längd F17 5.31  -0.1 SB 8 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 Längd F17 5.32  0.0 SB 6 Final
2022-06-19 100 m häck (76,2 cm) F17 15.56  +0.7 SB 5 Heat 2
2022-08-21 Längd KS ej start  » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-08-27 Längd F17 5.32  +0.1 4 Kval » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-08-28 Längd F17 5.08  +2.1 12 Final
4.09  +1.1
»  Lindefalk, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 Slägga (3,0 kg/119) F17 44.41  SB 8 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2022-05-26 Slägga (3,0 kg/119) F17 47.97  SB 2 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
2022-05-30 Slägga (3,0 kg/119) F17 48.24  SB 2 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-19 Slägga (3,0 kg/119) F17 48.09  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-28 Slägga (3,0 kg/119) F17 46.29  8 Final » JSM – USM17 2022, Sollentunavallen, Sollentuna
 F16 - Flickor 16 år
»  Dahllöf, Maggie -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-22 100 m häck (76,2 cm) F17 16.53  -0.9 PB 2 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Spjut (500 gr) F17 39.11  PB 1 Final
2022-06-06 100 m häck (76,2 cm) F16 16.65  +1.6 2 Final » 6 juni tävling, Källbrinks IP + kastplanen, Huddinge
Spjut (500 gr) F17 37.83  1 Final
2022-06-10 100 m häck (76,2 cm) F17 16.07  +1.2 PB 5 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
16.27  +1.5 7 Final
2022-06-11 Kula (3,0 kg) F17 11.30  PB 6 Final
Spjut (500 gr) F17 39.44  PB 3 Final
2022-06-12 Längd F17 4.58  0.0 SB 25
2022-06-26 Tresteg KS 10.00  +1.2 SB 9 » Kommunfastigheters Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Spjut (500 gr) F17 42.18  PB 1 Final
2022-07-03 7-kamp F17 4 135  +1.0 PB 1 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m häck (76,2 cm) 15.94 [722] +1.0 PB 2
Höjd 1.39 [502] SB 4
Kula (3,0 kg) 11.93 [656] PB 1
200 m 28.61 [584] +1.2 PB 2
Längd 4.72 [485] +0.9 SB 2
Spjut (500 gr) 38.09 [631] 1
800 m 2:41.60 [555] PB 1
2022-07-05 Längd KS 4.82  +2.4 3 Final » Hammarbyhoppet, Enskede IP, Stockholm
4.80  +1.6 SB
2022-07-24 7-kamp F16 4 267  +0.6 PB 4 » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
100 m häck (76,2 cm) 16.03 [711] -0.5 4
Höjd 1.39 [502] 6
Kula (3,0 kg) 11.38 [620] 4
200 m 28.57 [587] -0.5 PB 6
Längd 4.98 [554] +2.7 5
Spjut (500 gr) 40.83 [683] 2
800 m 2:36.79 [610] PB 3
2022-08-06 Kula (3,0 kg) F16 11.27  1 » Kasttävling, Tingstäde IP, Tingstäde
Spjut (500 gr) F16 39.69  1
2022-08-17 Spjut (500 gr) F17 37.83  1 Final » Vallentuna spjutkväll, Vallentuna IP, Vallentuna
2022-08-20 400 m häck (76,2 cm) KS 72.96  PB 2 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
Spjut (600 gr) KS 36.13  PB 3
Stafett 1 000 m KS 2:22.49  1
2022-08-27 Spjut (500 gr) F16 39.00  4 Final » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-28 100 m häck (76,2 cm) F16 17.33  0.0 5 Heat 2
Kula (3,0 kg) F16 11.43  8 Final
2022-09-11 3 000 m F17 12:55.78  PB 9 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-16 Terränglopp F17 12.10  5 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Forsell, Ellen -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-08 Kula (3,0 kg) F17 13.28  SB 1 Final » Econ Games, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F17 58.05  PB 1 Final
2022-05-15 Kula (3,0 kg) F17 13.96  [1] SB 1 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Diskus (1,0 kg) F17 ej res 
Slägga (3,0 kg/119) F17 54.84  4 Final
2022-05-21 Kula (4,0 kg) [2] KS 11.85  [1] SB 2 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-23 Slägga (3,0 kg/119) F17 60.98  PB 1 Final » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna
2022-05-26 Slägga (3,0 kg/119) F17 58.02  1 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
2022-05-30 Kula (3,0 kg) F17 13.18  1 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F17 56.34  1 Final
2022-06-05 Slägga (3,0 kg/119) F17 60.58  2 Final » Kasttävling, UF Arena, Uppsala
2022-06-06 Kula (4,0 kg) KS 11.82  11 » Kringelspelen och Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2022-06-11 Kula (3,0 kg) F17 13.91  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 59.74  4 Final
2022-06-18 Slägga (3,0 kg/119) F17 62.05  PB 3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 Kula (3,0 kg) F16 13.58  1 Final
2022-06-26 Kula (3,0 kg) F17 ej start  » Kommunfastigheters Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 ej start 
2022-07-08 Slägga (4,0 kg) KS 48.95  PB 3 Final » Tjalves friidrottskväll, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-07-10 Slägga (4,0 kg) [3] KS 53.78  [1] PB 2 Final » Råbyhoppet, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 59.33  1 Final
2022-07-30 Slägga (4,0 kg) KS 49.37  6 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F17 58.43  2 Final
2022-08-01 Slägga (4,0 kg) KS 49.83  1 Final » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-06 Slägga (4,0 kg) KS ej res  » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2022-08-09 Slägga (3,0 kg/119) F17 ej start  » Kvällskampen 4, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-21 Kula (3,0 kg) F17 12.30  2 Final » Falu Sommarspel, Lugnets friidrottsarena, Falun
2022-08-28 Kula (3,0 kg) F16 14.09  SB 2 Final » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Slägga (3,0 kg/119) F16 59.04  3 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F16. Ingick i grenprogrammet: -1985
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F16. Ingick i grenprogrammet: 2002-2013
»  Jabbour, Lii -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 100 m häck (76,2 cm) F17 15.26  -1.2 PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 100 m F17 12.98  +1.5 PB 3 Heat 2 [¤]
13.13  +1.1 5 Final
Längd F17 5.06  +2.6 4 Final
5.00  +1.0 SB
2022-05-21 Tresteg KS 11.65  +3.9 3 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
11.48  +2.0 PB
4 x 100 m KS 48.91  1
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-22 100 m häck (76,2 cm) F17 brutit  A-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-28 Stafett 1 000 m F17 2:18.82  4 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 4 x 100 m F17 49.14  1 Heat 2
48.66  3 Final
2022-06-06 100 m häck (76,2 cm) F16 14.58  +1.6 PB 1 Final » 6 juni tävling, Källbrinks IP + kastplanen, Huddinge
2022-06-17 Tresteg F17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-06-19 100 m häck (76,2 cm) F17 ej start 
2022-07-05 Längd KS 5.09  +1.8 PB 1 Final » Hammarbyhoppet, Enskede IP, Stockholm
2022-07-21 100 m häck (76,2 cm) F17 14.59  +0.3 1 Final » Julichansen #2, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-07-30 100 m häck (76,2 cm) F17 14.59  +0.9 2 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-08-20 Längd KS 5.20  +1.8 PB 2 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
Stafett 1 000 m KS 2:22.49  1
2022-08-26 Längd F16 5.15  0.0 5 Pool 2 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-27 Längd F16 5.24  +1.0 PB 7 Final
2022-08-28 100 m häck (76,2 cm) F16 15.38  0.0 2 Heat 2
14.67  0.0 3 Final
Tresteg F16 11.58  0.0 PB 3 Final
2022-09-11 Tresteg F17 11.74  +1.0 PB 1 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
4 x 100 m F17 47.96  1 Final A
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-16 Terränglopp F17 12.09  4 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Johansson, Tuva -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett F17 10.43  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-22 Höjd F17 ej res  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Längd F17 4.18  0.0 SB 19
2022-07-23 Höjd F17 1.40  SB 1 Final » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
2022-07-24 Längd F17 4.83  - 4 Final
2022-08-13 Höjd F17 1.46  PB 9 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-14 Längd F17 4.99  +1.0 PB 8 Final
2022-08-20 Höjd KS 1.47  PB 3 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
2022-08-21 Längd KS ej start  » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-09-11 Höjd F17 1.45  7 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-16 Terränglopp F17 12.55  6 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
   McCarthy, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-08 Kula (3,0 kg) F17 8.62  SB 3 Final [¤] » Econ Games, Arosvallen, Västerås
2022-10-16 Terränglopp F17 13.11  7 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Olsson, Tove -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Spjut (600 gr) KS 36.05  PB 7 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2022-05-15 Spjut (500 gr) F17 38.06  SB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 Spjut (600 gr) KS 34.76  2 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-06-01 Spjut (500 gr) F17 31.74  1 Final » Veckans grenar Spjut, Lidingövallen, Lidingö
2022-06-11 Spjut (500 gr) F17 38.74  SB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-17 Spjut (500 gr) F17 42.33  [1] PB 8 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-08-27 Spjut (500 gr) F16 39.82  2 Final » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-09-11 Diskus (1,0 kg) F17 25.96  PB 9 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Spjut (500 gr) F17 36.84  2
Lag Arena X17 175p  1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
»  Sahlqvist, Esther -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 100 m häck (76,2 cm) F17 13.75  [1] -1.2 PB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 100 m F17 12.46  +0.6 1 Heat 1
12.36  +1.1 SB 2 Final
Längd F17 4.86  +1.7 SB 6 Final
2022-05-21 100 m häck (83.8 cm) KS 14.63  +0.7 SB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
4 x 100 m KS 48.91  1
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-22 100 m häck (76,2 cm) F17 14.40  0.0 1 A-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-28 Stafett 1 000 m F17 2:18.19  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2:18.82  4 Final
2022-06-10 100 m häck (76,2 cm) F17 13.99  +1.2 1 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.88  +1.5 1 Final
2022-06-12 200 m F17 24.75  [1] +0.7 PB 1 Final A
2022-06-18 100 m F16 12.67  -0.5 1 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.16  -0.8 PB 3 Final A
2022-06-19 100 m häck (76,2 cm) F17 14.13  +0.5 1 Heat 1
13.87  -0.2 1 Final
2022-07-28 100 m häck (76,2 cm) F16 13.49  +1.2 PB 1 Heat 2 » EYOF,European Youth Olympic FestivEuropaungdoms-OS, Banská Bystrica, SLV
2022-07-29 100 m häck (76,2 cm) F16 13.56  -0.2 2 Final
2022-08-20 100 m KS 12.22  - 1 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
Stav KS 2.60  SB 1
Stafett 1 000 m KS 2:22.49  1
2022-08-26 100 m F16 12.15  +1.1 PB 1 Heat 3 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
12.15  +1.0 3 Final
2022-08-27 200 m F16 ej start 
300 m häck (76,2 cm) F16 44.36  SB 1 Heat 1
2022-08-28 100 m häck (76,2 cm) F16 15.12  -3.5 1 Heat 1
13.93  0.0 1 Final
300 m häck (76,2 cm) F16 43.36  PB 1 Final
2022-09-03 4 x 100 m F18 45.87  [2] 1 » Finnkampen, Olympiastadion, Helsijgfors, FIN
2022-09-04 100 m häck (76,2 cm) F18 ej start 
2022-09-11 100 m F17 12.32  -1.2 1 Final B » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
100 m häck (76,2 cm) F17 14.63  -0.9 1 Final A
4 x 100 m F17 47.96  1 Final A
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-16 Terränglopp F17 11.52  3 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Simonsson, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett F17 10.43  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 200 m F17 26.56  -2.1 PB 4 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 100 m F17 ej start 
2022-05-21 400 m KS 59.58  PB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-28 Stafett 1 000 m F17 2:18.19  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2:18.82  4 Final
2022-05-29 4 x 100 m F17 49.14  1 Heat 2
48.66  3 Final
2022-06-05 100 m F17 ej start  » Stefan Holm-Spelen, Sannerudsvallen, Kil
400 m KS 60.30  1 Final
2022-06-17 400 m F17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2022-08-14 400 m F17 60.11  2 Final A » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-21 400 m KS 60.12  2 Final » Götas Ungdomsspel, Tingvalla IP, Karlstad
2022-08-26 400 m F16 60.65  3 Heat 2 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-27 200 m F16 27.58  +0.2 5 Heat 1
400 m F16 59.89  5 Final
2022-10-16 Terränglopp F17 10.43  1 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Wolgast, Emmy -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett F17 10.43  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 200 m F17 26.39  -2.1 PB 2 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 100 m KS 12.83  +0.9 PB 1 Final
Längd F17 5.10  -0.3 PB 3 Final
2022-05-21 200 m KS 25.90  +2.6 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
4 x 100 m KS 48.91  1
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-22 Längd F17 5.27  0.0 PB 1 Final [¤] » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-28 Stafett 1 000 m F17 2:18.19  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2:18.82  4 Final
2022-05-29 4 x 100 m F17 49.14  1 Heat 2
48.66  3 Final
2022-06-12 200 m F17 25.87  +0.7 PB 5 Final A » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 5.11  +2.0 8 Final [¤]
2022-06-17 100 m F17 12.77  +0.8 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.60  +1.2 PB 1 Final
2022-06-18 Längd F17 5.05  +1.1 4 Final
2022-06-19 200 m F17 26.45  -1.3 3 Final
2022-08-14 100 m F17 ej start  » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Längd F17 5.37  +1.8 PB 3 Final
2022-08-20 200 m KS 26.08  +2.5 3 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
Stafett 1 000 m KS 2:22.49  1
2022-08-26 100 m F16 12.74  0.0 2 Heat 1 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
12.76  +1.0 6 Final
Längd F16 5.25  +0.8 5 Pool 1
2022-08-27 200 m F16 26.78  +0.7 4 Heat 2
Längd F16 5.31  +0.8 6 Final
2022-08-28 200 m F16 26.90  -3.4 4 Semi 2
27.05  -2.8 7 Final
2022-09-11 4 x 100 m F17 47.96  1 Final A » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-16 Terränglopp F17 11.10  2 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
 F15 - Flickor 15 år
   Attersand, Alva -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Längd F15 3.97  +1.5 SB 7 Pool 4 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 7.26  PB 7 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 21.01  PB 2 Pool 4
6 x 200 m X15 2:59.09  3 B-final
Lag Kraftmätningen F15 3 327p  8
»  Bergin, Anna -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-08 80 m F15 ej start  » Econ Games, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F15 44.38  PB 4 Final
2022-05-15 80 m F15 11.17  -0.2 SB 2 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.25  +0.5 4 Final
2022-05-21 4 x 80 m F15 40.56  1 A-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m F15 11.28  -1.4 2 Heat 6
2022-05-23 Slägga (3,0 kg/119) F15 40.87  3 Final » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna
2022-05-26 Slägga (3,0 kg/119) F15 44.92  PB 1 Final » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
2022-05-29 4 x 80 m F15 40.42  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
39.57  2 Final
2022-05-30 Slägga (3,0 kg/119) F15 42.58  2 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-06 Kula (3,0 kg) F15 8.57  SB 2 Pool 4 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F15 17.93  PB 5 Pool 4
Lag Kraftmätningen F15 9 721p  3
2022-06-11 Slägga (3,0 kg/119) F15 47.08  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-07-30 Slägga (3,0 kg/119) F15 49.42  PB 1 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2022-08-06 Slägga (3,0 kg/119) F15 47.57  1 » Kasttävling, Tingstäde IP, Tingstäde
2022-08-26 Slägga (3,0 kg/119) F15 ej res  » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-09-03 Kula (3,0 kg) F15 8.93  SB 7 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
6 x 200 m X15 2:31.28  6 Final B
2022-09-04 Spjut (500 gr) F15 12.93  22
Lag Kraftmätningen F15 682.6p  21
X15 2 118p  16
2022-09-18 Slägga (3,0 kg/119) F15 42.43  2 Final » Lilla Olympiaden, Strandvallen, Järvsö
2022-10-01 Castorama F15 1 876  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) 8.49 [482]
Spjut (500 gr) 17.30 [338]
Diskus (0,75 kg) 16.19 [217] SB
Slägga (3,0 kg/119) 44.82 [839]
2022-10-16 Terränglopp F15 13.44  6 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Borg, Matilda -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett F17 10.43  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
F15 9.59  1
2022-05-14 300 m F15 40.28  PB 1 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 80 m F15 10.64  -1.7 1 Heat 1
10.48  +0.5 SB 1 Final
800 m F15 2:18.80  SB 1 Final
2022-05-21 800 m KS 2:22.83  1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-22 80 m F15 ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
400 m [1] F15 56.39  PB 1 A-final
800 m F15 ej start 
2022-05-28 3 x 800 m F15 7:07.17  1 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-05-29 4 x 80 m F15 40.42  1 Heat 2
39.57  2 Final
2022-06-06 Längd F15 4.72  +1.4 SB 4 Pool 1 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F15 25.75  SB 2 Pool 1
6 x 200 m X15 2:31.81  1 A-final
Lag Kraftmätningen F15 9 718p  4
2022-06-11 100 m KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m KS ej start 
2022-06-12 80 m F15 ej start 
300 m F15 ej start 
2022-06-12 400 m KS ej start  » Folksam Grand Prix, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-17 800 m F15 2:17.60  SB 3 Final A » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 80 m F15 10.61  -0.4 2 Heat 2
10.74  +0.3 9 Final B
2022-06-19 300 m F15 41.68  5 Final A
2022-07-30 200 m KS 26.23  +2.0 SB 2 Heat 1 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
26.45  +1.8 3 Final
800 m KS 2:17.84  1 Final B
2022-07-31 100 m KS 13.00  +2.8 5 Heat 1
400 m KS 57.38  3 Final A
2022-08-13 200 m KS ej start  » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
800 m KS 2:16.72  [2] SB 1 Final
800 m F15 ej start 
2022-08-14 80 m F15 10.51  +1.3 3 Final A
300 m F15 41.18  1 Final A [¤]
2022-08-21 200 m KS ej start  » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2022-08-26 800 m F15 2:23.59  1 Heat 1 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-27 300 m F15 41.68  1 Heat 3
800 m F15 2:13.55  PB 1 Final
2022-08-28 300 m F15 41.57  2 Final
2022-09-03 Höjd F15 1.34  PB 16 Final A » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Kula (3,0 kg) F15 8.74  PB 13
6 x 200 m X15 2:31.28  1 Final C
2022-09-04 800 m F15 2:16.22  1 Final F
Längd F15 4.92  +2.8 5 Final A
4.82  0.0 SB
Spjut (500 gr) F15 22.82  13
Lag Kraftmätningen F15 1 274.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-09-11 400 m [1] F17 56.12  [2] PB 1 Final A » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
4 x 100 m F17 47.96  1 Final A
Lag Arena X17 175p  1
2022-10-16 Terränglopp F15 10.44  4 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
Not
[1] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: 1962-1987
[2] - Klubbrekord i klassen F15
[¤] - Efteranmäld
   Carlstedt, Alicia -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 17.20  -3.1 SB 7 E-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd F15 1.48  PB 1 Pool 4
Kula (3,0 kg) F15 6.08  PB 15 Pool 4
Lag Kraftmätningen F15 9 718p  4
   Grahn, Emelie -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-08-13 5 km (gatulopp) KS 21.48  PB 2 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Hjalmarö, Vera -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 15.06  -2.6 PB 3 D-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 4.26  +1.3 PB 4 Pool 4
Kula (3,0 kg) F15 6.00  PB 16 Pool 4
6 x 200 m X15 2:59.09  3 B-final
Lag Kraftmätningen F15 3 327p  8
»  Johansson, Ella -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett F15 9.59  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-21 2 000 m h (76,2 cm) KS 7:45.00  PB 1 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Lag Arena KS 55.5p  1
2022-05-22 80 m F15 ej start  » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
80 m häck (76,2 cm) F15 brutit  A-final
Höjd F15 1.33  PB 9
Stav F15 2.90  PB 1 Final
Spjut (500 gr) F15 30.08  PB 2 Final
2022-05-28 3 x 800 m F15 7:07.17  1 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-06-06 800 m F15 2:28.56  SB 2 A-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 4.75  0.0 PB 3 Pool 1
Kula (3,0 kg) F15 10.41  PB 2 Pool 1
Spjut (500 gr) F15 31.64  PB 1 Pool 1
6 x 200 m X15 2:31.81  1 A-final
Lag Kraftmätningen F15 9 718p  4
2022-06-11 400 m häck (76,2 cm) F17 68.54  PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 32.29  PB 3 Final
2022-06-12 300 m F15 44.41  PB 6 Final A
Stav F15 2.85  2 Final
Diskus (0,75 kg) F15 35.34  PB 1 Final
2022-06-17 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:32.91  SB 5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Längd F15 4.71  0.0 31 Kval
Kula (3,0 kg) F15 10.31  11
2022-06-18 Spjut (500 gr) F15 ej start 
2022-06-19 300 m F15 43.66  PB 1 Final C
Stav F15 2.88  6 Final
Diskus (0,75 kg) F15 35.93  PB 5 Final
2022-06-29 Stav F15 2.80  3 Final » Täby Stavhoppsgala, Täby torg, Täby
2022-07-30 300 m F15 43.37  PB 1 Final » Sommartävling kast och löp, Nyabvallen, Luleå
Diskus (0,75 kg) F15 32.60  1 Final
2022-08-13 800 m F15 2:21.16  PB 2 Final A » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Diskus (0,75 kg) F15 ej start 
2022-08-14 300 m F15 44.29  2 Final A [¤]
Stav F15 2.85  2 Final
2022-08-20 Diskus (0,75 kg) F15 34.97  1 Final » Götas Ungdomsspel, Tingvalla IP, Karlstad
Spjut (500 gr) F15 30.67  1 Final
2022-08-21 300 m häck (76,2 cm) F15 47.89  PB 2 Final
Stav F15 2.86  2 Final
2022-08-26 1 500 m h (76,2 cm) F15 5:16.36  SB 3 Final » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
300 m häck (76,2 cm) F15 46.94  PB 2 Heat 1
2022-08-27 300 m häck (76,2 cm) F15 45.26  PB 2 Final
Diskus (0,75 kg) F15 ej res 
2022-08-28 2 000 m F15 6:49.24  PB 5 Final
Stav F15 ej start 
2022-09-03 80 m häck (76,2 cm) F15 14.03  -1.3 SB 8 Final J » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Kula (3,0 kg) F15 10.31  3
6 x 200 m X15 2:31.28  1 Final C
2022-09-04 800 m F15 2:24.47  6 Final F
Längd F15 4.92  +1.3 PB 7 Final A
Spjut (500 gr) F15 33.02  PB 6
Lag Kraftmätningen F15 1 274.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-09-25 Terränglopp F15 22.54  2 6 km » Lidingöloppet, Lidingö
2022-10-16 Terränglopp F15 9.36  1 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
2022-10-22 4 000 m terräng F15 15.20  22 » Terräng SM, Vällingby, Stockhom
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Nielsén, Judith -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett F15 9.59  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 300 m F15 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 13.07  -1.5 PB 3 Final
2022-05-15 80 m F15 10.79  +0.1 1 Heat 2
10.73  +0.5 PB 2 Final
2022-05-21 4 x 80 m F15 40.56  1 A-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m F15 10.90  -0.1 1 Heat 5
10.53  -1.4 PB 1 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 12.71  0.0 PB 1 A-final
Längd F15 ej start 
2022-06-11 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-12 80 m F15 ej start 
300 m F15 ej start 
2022-06-17 80 m häck (76,2 cm) F15 12.64  -1.2 PB 3 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F15 48.18  PB 3 Final B
2022-06-18 80 m F15 10.82  0.0 2 Heat 4
2022-07-23 80 m F15 10.43  +2.0 PB 1 Final » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
Längd KS 4.35  0.0 PB 5 Final
2022-07-24 300 m F15 46.02  PB 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 13.23  -1.0 1 Final
2022-08-21 80 m F15 ej start  » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
200 m KS 27.28  -3.6 PB 3 Final A
2022-08-26 80 m F15 ej start  » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
300 m häck (76,2 cm) F15 48.44  4 Heat 2
2022-08-27 300 m häck (76,2 cm) F15 48.37  7 Final
2022-08-28 80 m häck (76,2 cm) F15 12.86  -2.7 3 Heat 3
2022-10-16 Terränglopp F15 11.17  5 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
»  Wennebjer, Ebba -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 Höjd F15 1.45  SB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (500 gr) F15 16.40  SB 5 Final
2022-05-15 Längd F15 4.58  +2.4 3 Final
2.37  +0.5 SB
2022-05-21 Höjd KS 1.40  4 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
2022-05-21 4 x 80 m F15 40.56  1 A-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m F15 11.54  +1.3 SB 4 Heat 1
Längd F15 4.23  0.0 SB 14
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2022-05-30 Kula (3,0 kg) F15 8.93  SB 1 Final » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
2022-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 15.21  -2.4 SB 4 B-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd F15 1.48  SB 3 Pool 1
Längd F15 4.55  +0.8 SB 7 Pool 1
Kula (3,0 kg) F15 9.07  SB 3 Pool 1
Spjut (500 gr) F15 22.45  PB 3 Pool 1
Lag Kraftmätningen F15 9 718p  4
2022-06-11 Höjd F15 1.40  11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) F15 9.20  SB 10
Spjut (500 gr) F15 21.39  12
2022-06-17 Längd F15 4.32  0.0 56 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (3,0 kg) F15 9.32  SB 17
2022-06-19 Höjd F15 1.41  24
2022-07-03 6-kamp F15 ej start  » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-08-13 Höjd F15 ej start  » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
   Wismuth Ljessoj, Esther -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Längd F15 3.67  -1.4 SB 10 Pool 4 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 6.62  PB 12 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 13.02  PB 11 Pool 4
6 x 200 m X15 2:59.09  3 B-final
Lag Kraftmätningen F15 3 327p  8
»  Wändin, Julia -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett F15 9.59  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 300 m F15 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 800 m F15 2:21.25  SB 2 Final
2022-05-22 400 m F15 63.10  PB 1 B-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
800 m F15 2:26.66  1 A-final
1 500 m KS ej start 
2022-05-28 3 x 800 m F15 7:07.17  1 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2022-06-10 2 000 m F15 6:56.30  SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-11 800 m KS 2:19.69  SB 2 Final [¤]
F15 ej start 
2022-06-12 300 m F15 ej start 
2022-06-17 800 m F15 2:18.51  SB 6 Final A » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-19 300 m F15 43.75  PB 9 Final B
2 000 m F15 6:49.77  PB 10 Final A
2022-07-18 800 m KS 2:26.24  1 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
2022-08-13 800 m KS 2:17.48  SB 2 Final » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-14 1 500 m KS 4:43.65  PB 4 Final
2022-08-26 800 m F15 2:22.48  2 Heat 3 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2022-08-27 800 m F15 2:18.28  5 Final
2022-08-28 2 000 m F15 6:45.86  PB 4 Final
2022-09-03 Höjd F15 1.34  PB 16 Final A » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
2022-09-04 800 m F15 2:20.21  4 Final F
Längd F15 4.93  +0.5 PB 4 Final A
Lag Kraftmätningen F15 1 274.2p  3
X15 3 221.4p  1
Not
[¤] - Efteranmäld
 F14 - Flickor 14 år
   Aouat, Lena -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 18.21  -2.6 PB 5 D-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 3.25  +1.5 PB 12 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 13.33  PB 10 Pool 4
6 x 200 m X15 3:03.71  4 B-final
Lag Kraftmätningen F15 5 913p  7
»  Enquist, Gabriella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 4 x 80 m F15 42.38  2 A-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m F15 11.36  +1.1 PB 5 Heat 3
400 m F15 ej start 
2022-06-06 800 m F15 2:36.17  PB 5 A-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 16.35  -3.1 PB 6 E-final
Höjd F15 1.36  PB 3 Pool 4
Längd F15 4.20  +0.9 PB 5 Pool 4
Kula (3,0 kg) F15 6.38  PB 13 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 13.51  PB 9 Pool 4
6 x 200 m X15 2:42.54  4 A-final
Lag Kraftmätningen F15 9 721p  3
2022-06-11 800 m F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-06-12 80 m F15 11.21  - 5 Heat 4
300 m F15 45.97  PB 7 Final A
2022-06-17 800 m F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 80 m F14 ej start 
2022-06-19 300 m F14 ej start  Final C
2022-09-03 80 m häck (76,2 cm) F15 15.88  -1.6 PB 5 Final A » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
6 x 200 m X15 2:31.28  6 Final B
2022-09-04 Lag Kraftmätningen F15 682.6p  21
X15 2 118p  16
2022-09-10 800 m F14 ej start  » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-09-11 300 m F14 ej start 
2022-10-16 Terränglopp F15 10.33  3 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
   Hålling, Mira -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Längd F15 4.30  -1.1 PB 3 Pool 4 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 6.84  PB 10 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 11.17  PB 14 Pool 4
Lag Kraftmätningen F15 9 721p  3
»  Jansson, Edit -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-17 Längd F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 80 m F14 ej start 
2022-06-19 300 m F14 ej start 
»  Lindberg, My -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 300 m F14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-05-15 80 m F14 ej start 
2022-05-21 4 x 80 m F15 42.38  2 A-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m F15 11.04  +1.3 SB 2 Heat 2
2022-05-29 4 x 80 m F15 40.42  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
39.57  2 Final
2022-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 14.67  -3.1 SB 4 E-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd F15 1.32  SB 5 Pool 4
Kula (3,0 kg) F15 6.95  SB 9 Pool 4
6 x 200 m X15 2:42.54  4 A-final
Lag Kraftmätningen F15 9 721p  3
2022-06-12 80 m F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m F15 ej start 
2022-06-17 Längd F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2022-06-18 80 m F14 10.83  +1.4 SB 2 Heat 1
2022-06-19 300 m F14 45.01  PB 6 Final B
2022-08-20 80 m F14 10.91  +0.4 1 Heat 1 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
11.06  +0.2 2 A-final
Stav F14 2.60  PB 2 Final
2022-09-03 Höjd F15 1.46  SB Final A » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Kula (3,0 kg) F15 7.06  SB 24
6 x 200 m X15 2:31.28  6 Final B
2022-09-04 Längd F15 4.53  +2.6 8 Final A
4.44  +0.2 SB
Lag Kraftmätningen F15 682.6p  21
X15 2 118p  16
2022-09-10 80 m F14 10.88  -1.7 1 Heat 2 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
10.9m -0.9 3 Final
2022-09-11 300 m F14 ej start 
Stav F14 2.52  5 Final
   Linerudt, Emma -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Längd F15 3.46  -0.5 PB 11 Pool 4 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 5.29  PB 17 Pool 4
Lag Kraftmätningen F15 5 913p  7
2022-09-10 80 m F15 ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
Längd F15 ej start 
   Miljkovic, Sara Eleonora -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-10-01 Castorama F14 1 348  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) 7.52 [409] PB
Spjut (500 gr) 16.09 [309] PB
Diskus (0,75 kg) 15.82 [207] PB
Slägga (3,0 kg/119) 21.05 [423] PB
   MumBamuna, Chelcy -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 800 m F15 3:15.28  PB 2 D-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd F15 1.24  PB 6 Pool 4
Längd F15 3.97  -1.2 PB 6 Pool 4
Kula (3,0 kg) F15 6.63  PB 11 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 14.05  PB 8 Pool 4
6 x 200 m X15 3:03.71  4 B-final
Lag Kraftmätningen F15 5 913p  7
   Pålsson, Selma -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Längd F15 3.91  +1.6 PB 9 Pool 4 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 7.67  PB 5 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 16.06  PB 7 Pool 4
6 x 200 m X15 3:03.71  4 B-final
Lag Kraftmätningen F15 5 913p  7
   Resare, Inez -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-21 4 x 80 m F15 42.38  2 A-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-06-06 800 m F15 2:38.62  PB 7 A-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 7.10  PB 8 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 18.06  PB 4 Pool 4
Lag Kraftmätningen F15 9 721p  3
2022-06-11 800 m F15 2:33.18  PB 1 Final C » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2022-08-20 800 m F14 2:29.54  PB 2 A-final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2022-08-21 2 000 m F14 7:11.75  PB 3 Final
2022-09-10 800 m F14 ej start  » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2 000 m F14 diskad 
2022-10-16 Terränglopp F15 9.43  2 2,5 km » KM terräng, Kärrtorpsslingan, Stockholm
   Sallnäs, Maja -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 Höjd F15 1.36  PB 3 Pool 4 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 3.91  0.0 PB 8 Pool 4
Kula (3,0 kg) F15 7.35  PB 6 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 17.72  PB 6 Pool 4
Lag Kraftmätningen F15 5 913p  7
   Selsborg, Lilly -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-15 800 m F14 2:49.77  PB 5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2022-06-06 800 m F15 2:52.89  4 B-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Lag Kraftmätningen F15 5 913p  7
»  Sparv, Tyra -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-07 Gatustafett F15 9.59  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2022-05-14 300 m F14 44.14  PB 1 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F14 1.49  SB 4 Final
2022-05-15 80 m F14 10.85  +1.5 PB 1 Heat 1 [¤]
10.92  -0.1 2 Final
Längd F14 5.19  - 2 Final
2022-05-21 4 x 80 m F15 40.56  1 A-final » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2022-05-22 80 m F15 10.75  +1.1 PB 1 Heat 3
10.82  -1.4 4 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 13.28  0.0 PB 1 C-final
Längd F15 4.94  +2.0 PB 3 Final
2022-05-29 4 x 80 m F15 40.42  1 Heat 2 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
39.57  2 Final
2022-06-06 800 m F15 2:35.63  PB 3 A-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 13.22  -2.4 PB 1 B-final
Höjd F15 1.44  2 Pool 4
Längd F15 5.08  +1.2 PB 1 Pool 4
Kula (3,0 kg) F15 9.68  PB 1 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 19.71  PB 3 Pool 4
6 x 200 m X15 2:42.54  4 A-final
Lag Kraftmätningen F15 9 721p  3
2022-06-11 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Tresteg F15 10.91  -1.7 PB 3 Final
2022-06-12 80 m F15 10.66  - 2 Heat 4
10.56  +4.1 6 Final
300 m F15 42.11  PB 1 Final A
2022-06-17 80 m häck (76,2 cm) F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F14 5.08  0.0 9 Kval
Längd F14 5.45  -2.0 PB 3 Final
2022-06-18 80 m F14 10.68  +2.2 1 Heat 11
ej start  Final B
Tresteg F15 10.76  0.0 9 Kval
2022-06-19 300 m F14 42.22  4 Final A
Tresteg F15 11.04  0.0 PB 7 Final
2022-08-20 300 m häck (76,2 cm) F14 48.63  PB 1 Final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Stav F14 2.60  PB 3 Final
Längd F14 5.16  +0.1 2 Pool 1
2022-08-21 300 m F14 44.47  1 A.final
Tresteg F14 10.91  +0.2 1 Final
2022-09-03 80 m häck (76,2 cm) F15 12.93  -1.3 PB 4 Final J » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Höjd F15 1.50  SB 4 Final A
Kula (3,0 kg) F15 9.61  6
6 x 200 m X15 2:31.28  1 Final C
2022-09-04 Längd F15 5.03  0.0 1 Final B
Spjut (500 gr) F15 21.42  PB 15
Lag Kraftmätningen F15 1 274.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-09-10 300 m häck (76,2 cm) F14 47.25  PB 2 Final A » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Tresteg F14 10.81  0.0 4 Final
2022-09-11 300 m F14 ej start 
Längd F14 5.36  +0.6 2 Grupp A
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tärnvik, Stina -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 15.79  -3.0 PB 2 C-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 6.11  PB 14 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 12.58  PB 13 Pool 4
Lag Kraftmätningen F15 9 721p  3
 F13 - Flickor 13 år
»  Alassaad, Selma -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (68,6 cm) F13 12.08  -2.3 PB 3 Heat 4 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (2,0 kg) F13 6.09  PB 9 Grupp 1
5 x 200 m F13 2:37.02  1 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
2022-06-15 Höjd F13 1.36  PB 3 Grupp 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X13 43.71  2 Heat 2
Lag Arena X13 113p  1
2022-08-20 60 m F13 9.32  +0.3 PB 3 Heat 1 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Längd (zon) F13 ej start 
2022-08-21 200 m F13 ej start 
Höjd F13 1.37  PB 6 Final
   Bergström, Liv -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-08-13 Stadslopp F13 9.23  11 2 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Brahme, Betty -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (68,6 cm) F13 13.43  -1.3 PB 4 Heat 3 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Stav F13 1.00  PB 10
Kula (2,0 kg) F13 6.75  PB 6 Grupp 1
5 x 200 m X13 2:39.50  3 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
»  Broberg Rydqvist, Amanda -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (68,6 cm) F13 10.42  -1.2 PB 2 Heat 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Stav F13 2.05  PB 2
Kula (2,0 kg) F13 10.25  PB 4 Grupp 2
5 x 200 m X13 2:37.36  1 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
2022-06-15 600 m F13 1:51.88  SB 1 Heat 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.44  PB 2 Grupp 1
Slägga (2,0 kg) F13 29.64  PB 2
5 x 60 m X13 44.96  1 Heat 1
Lag Arena X13 113p  1
2022-07-23 200 m F13 28.24  +1.4 PB 3 A-final » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
Kula (2,0 kg) F13 11.24  PB 1 Final
Diskus (0,6 kg) F13 19.88  PB 4 Final
2022-07-24 Spjut (400 gr) F13 29.51  2 Final
5-kamp F13 4 902  [1] -0.3 PB 1
60 m häck (68,6 cm) 9.72 [1 159] 0.0 PB 2
Höjd 1.48 [963] PB 1
Spjut (400 gr) 32.96 [1 021] PB 1
Längd (zon) 4.54 [821] -0.7 PB 2
600 m 1:50.29 [938] SB 2
2022-08-20 600 m F13 1:48.03  PB 2 Final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
200 m häck (68,6 cm/5) F13 31.29  +1.0 PB 1 B-final
Stav F13 2.40  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F13 10.59  4 Final
2022-08-21 200 m F13 28.95  0.0 4 A-final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.11  0.0 1 Heat 2
10.11  -1.8 3 Final
Höjd F13 1.40  5 Final
Slägga (2,0 kg) F13 27.64  4 Final
Spjut (400 gr) F13 34.07  PB 2 Final
2022-08-30 200 m häck (68,6 cm/5) F13 32.34  +2.0 2 Heat 1 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 9.61  +1.7 PB 4 Final
Diskus (0,6 kg) F13 22.66  PB 4 Final [¤]
2022-09-18 60 m F13 8.68  +1.2 PB 1 Röd 2 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.74  +1.4 PB 3 Röd 1
Spjut (400 gr) F13 31.92  1 Röd 1
5 x 60 m X13 39.45  [3] 1 Röd 1
2022-10-01 Castorama F13 2 200  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 10.47 [621]
Spjut (400 gr) 34.25 [673] PB
Diskus (0,6 kg) 22.16 [371]
Slägga (2,0 kg) 26.58 [535]
Not
[1] - 972
[¤] - Efteranmäld
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Ekener, Filippa -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 Stav F13 1.90  PB 4 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5 x 200 m X13 2:37.36  1 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
2022-08-30 Tresteg (zon) F13 ej start  » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
»  Eklöf, Alma -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (68,6 cm) F13 12.74  -1.2 PB 3 Heat 3 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Stav F13 1.30  SB 6
Kula (2,0 kg) F13 11.38  PB 1 Grupp 2
5 x 200 m X13 2:42.07  3 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
2022-05-23 Slägga (2,0 kg) F13 27.81  PB 1 Final » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna
2022-06-08 Diskus (0,6 kg) F13 26.24  PB 2 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 21.82  3
2022-06-15 Höjd F13 1.32  PB 1 Grupp 2 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 30.50  PB 1
5 x 60 m X13 43.71  2 Heat 2
Lag Arena X13 113p  1
2022-08-20 Kula (2,0 kg) F13 11.97  PB 1 Final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Diskus (0,6 kg) F13 30.04  PB 2 Final
2022-08-21 Höjd F13 1.20  14
Slägga (2,0 kg) F13 36.48  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 19.24  PB 10
2022-08-30 200 m häck (68,6 cm/5) F13 ej start  Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 ej start 
Diskus (0,6 kg) F13 ej start 
2022-09-10 Kula (2,0 kg) F13 11.43  3 Final » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Slägga (2,0 kg) F13 28.62  10
2022-09-11 Diskus (0,6 kg) F13 28.58  5 Final
2022-10-01 Castorama F13 2 009  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 11.00 [656]
Spjut (400 gr) 16.82 [327]
Diskus (0,6 kg) 25.67 [452]
Slägga (2,0 kg) 28.65 [574]
»  Eklöf, Nora -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-15 Höjd F13 1.16  SB 10 Grupp 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 20.88  PB 11
5 x 60 m X13 43.71  2 Heat 2
Lag Arena X13 113p  1
2022-08-21 Slägga (2,0 kg) F13 24.01  PB 10 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Spjut (400 gr) F13 15.91  PB 14 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Elsässer Haldin, Linn -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 Kula (2,0 kg) F13 7.17  PB 4 Grupp 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5 x 200 m F13 2:45.76  [1] 4 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
2022-05-21 60 m F13 9.08  +2.6 3 Heat 1 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
600 m F13 1:59.15  PB 4 Final
Längd (zon) F13 3.49  -0.7 PB 14
2022-06-15 600 m F13 2:06.43  2 Heat 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 22.36  PB 9
5 x 60 m X13 43.71  2 Heat 2
Lag Arena X13 113p  1
2022-08-20 60 m F13 9.63  +0.3 SB 2 Heat 5 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
600 m F13 ej start 
2022-08-21 200 m F13 31.55  -0.4 PB 6 B-final
Slägga (2,0 kg) F13 23.01  PB 11
2022-08-30 200 m häck (68,6 cm/5) F13 ej start  Heat 1 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 ej start 
Diskus (0,6 kg) F13 17.43  PB 8 Final
2022-09-10 600 m F13 1:59.77  3 Final » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-09-14 5 x 60 m F13 44.05  5 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 5:39.62  1
2022-09-18 60 m F13 9.39  +0.6 PB 4 Röd 3 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 9.80  SB 16 Röd 2
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Engström Villarroel, Noelia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-08 Diskus (0,6 kg) F13 16.98  PB 4 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 17.10  PB 7
2022-08-30 Diskus (0,6 kg) F13 10.86  6 Final » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
2022-09-14 5 x 60 m F13 44.05  5 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2022-09-17 Diskus (0,6 kg) F13 15.50  10 » Lilla Olympiaden, Strandvallen, Järvsö
2022-10-01 Castorama F13 1 113  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 6.63 [337] PB
Spjut (400 gr) 11.79 [195] PB
Diskus (0,6 kg) 17.58 [256] PB
Slägga (2,0 kg) 16.75 [325]
   Fagerström, Gwen -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 5 x 200 m X13 2:39.50  3 Heat 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Lag Arena X13 116p  1
2022-09-18 60 m F13 ej start  » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 ej start 
»  Finbom Höglund, Leia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 Stav F13 1.90  PB 5 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (2,0 kg) F13 7.71  PB 3 Grupp 1
5 x 200 m X13 2:37.36  1 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
2022-06-15 600 m F13 2:56.39  SB 4 Heat 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.28  PB 8 Grupp 1
Slägga (2,0 kg) F13 22.18  PB 10
5 x 60 m X13 49.43  4 Heat 1
Lag Arena X13 113p  1
2022-08-20 Stav F13 2.00  PB 8 Final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Diskus (0,6 kg) F13 17.76  PB 11
2022-08-21 200 m F13 33.88  - 4 C-final [¤]
Höjd F13 1.29  PB 11
Slägga (2,0 kg) F13 22.86  PB 12
Spjut (400 gr) F13 16.16  PB 13 [¤]
2022-08-30 200 m häck (68,6 cm/5) F13 40.18  +0.2 PB 4 Heat 3 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 7.53  +1.8 PB 15
Diskus (0,6 kg) F13 14.39  15
2022-09-14 5 x 60 m F13 44.05  5 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 6:20.26  [2] 5
2022-09-18 60 m F13 9.32  +0.6 PB 3 Röd 3 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.16  +1.4 PB 11 Röd 1
Spjut (400 gr) F13 14.35  10 Röd 1
5 x 60 m X13 49.51  5 Röd 1
2022-10-01 Castorama F13 1 015  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 7.63 [417]
Spjut (400 gr) 14.90 [279]
Diskus (0,6 kg) 20.03 [319] PB
Slägga (2,0 kg) ej res
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Finnbom Höglund, Leia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-08 Diskus (0,6 kg) F13 17.62  PB 3 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 22.39  PB 2
2022-06-19 200 m F13 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
ej start 
Stav F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
   Haldin, Linn -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-08 Slägga (2,0 kg) F13 24.67  PB 1 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
   Havferkorn, Althea -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (68,6 cm) F13 11.56  -1.2 PB 6 Heat 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5 x 200 m X13 2:37.36  1 Heat 2
Lag Arena X13 116p  1
2022-06-15 Höjd F13 1.16  SB 10 Grupp 1 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X13 44.96  1 Heat 1
Lag Arena X13 113p  1
»  Laguna, Alba -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-14 60 m häck (68,6 cm) F13 10.04  -0.1 PB 1 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.30  -1.8 2 Final
Längd (zon) F13 4.19  - 11
Kula (2,0 kg) F13 9.69  PB 4 Final
2022-05-15 60 m F13 ej start 
2022-05-18 60 m häck (68,6 cm) F13 10.00  -1.2 PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (2,0 kg) F13 10.54  PB 3 Grupp 2
5 x 200 m F13 2:37.02  1 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
2022-05-21 60 m F13 8.86  0.0 PB 1 Heat 2 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
9.01  +1.2 6 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.19  0.0 1 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.39  7 Final
2022-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 13.79  -2.6 PB 1 D-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd F15 1.20  SB 7 Pool 4
Kula (3,0 kg) F15 8.27  PB 4 Pool 4
Spjut (500 gr) F15 12.99  PB 12 Pool 4
Lag Kraftmätningen F15 5 913p  7
2022-06-08 Diskus (0,6 kg) F13 16.46  PB 5 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 19.12  PB 6
2022-06-11 60 m häck (68,6 cm) F13 9.89  +1.9 PB 2 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.75  +2.7 3 Final
2022-06-12 60 m F13 8.79  +1.1 PB 3 Heat 3
Kula (2,0 kg) F13 9.33  7 Final
2022-06-15 Höjd F13 1.20  5 Grupp 2 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 19.27  PB 16
5 x 60 m X13 44.96  1 Heat 1
Lag Arena X13 113p  1
2022-08-20 60 m F13 8.90  +0.7 2 Heat 2 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
9.01  +1.2 4 B-final
Kula (2,0 kg) F13 8.88  10
2022-08-21 60 m häck (68,6 cm) F13 10.06  0.0 1 Heat 1
10.12  -1.8 4 Final
2022-08-30 200 m häck (68,6 cm/5) F13 36.09  +1.4 PB 2 Heat 2 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 13.10  18
2022-09-10 Kula (2,0 kg) F13 ej start  » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-09-11 60 m häck (68,6 cm) F13 10.18  -1.4 2 Heat 2
10.20  -1.5 5 Final
2022-09-14 5 x 60 m F13 39.88  [1] 1 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2022-09-18 60 m F13 8.69  +2.6 2 Röd 1 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.49  +2.0 PB 5 Röd 1
Spjut (400 gr) F13 13.04  SB 12 Röd 1
5 x 60 m X13 39.45  [1] 1 Röd 1
42.05  2 Röd 2
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Lidbom, Klara -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 Stav F13 1.00  PB 8 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Lag Arena X13 116p  1
»  Lindblom, Emmy L -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (68,6 cm) F13 11.74  -1.2 PB 2 Heat 3 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (2,0 kg) F13 7.31  PB 7 Grupp 2
Lag Arena X13 116p  1
2022-06-08 Diskus (0,6 kg) F13 16.41  PB 7 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 19.55  SB 5
2022-06-15 Slägga (2,0 kg) F13 25.78  PB 3 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X13 43.71  2 Heat 2
Lag Arena X13 113p  1
2022-08-20 60 m F13 ej start  » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Längd (zon) F13 4.18  +0.2 PB 4 Pool 2
Diskus (0,6 kg) F13 ej start 
2022-08-21 Höjd F13 1.29  PB 13
Slägga (2,0 kg) F13 26.25  PB 6 Final
Spjut (400 gr) F13 11.81  PB 16
2022-08-30 Tresteg (zon) F13 8.40  +1.2 PB 10 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 15.85  12
2022-09-10 Slägga (2,0 kg) F13 ej res  » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2022-09-14 5 x 60 m F13 39.88  [1] 1 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2022-09-18 60 m F13 8.79  +0.6 PB 1 Röd 3 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.10  +2.0 13 Röd 1
Spjut (400 gr) F13 11.73  10 Röd 2
5 x 60 m X13 42.05  2 Röd 2
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Ljungberg, Lovisa -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-06-15 Höjd F13 1.16  PB 7 Grupp 2 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 20.60  PB 13
5 x 60 m X13 49.43  4 Heat 1
Lag Arena X13 113p  1
2022-08-20 600 m F13 2:22.68  PB 7 Final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Diskus (0,6 kg) F13 16.91  PB 12
2022-08-21 Höjd F13 1.10  16
Slägga (2,0 kg) F13 20.60  17
2022-08-30 Tresteg (zon) F13 6.64  +1.9 PB 18 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 19.28  PB 7 Final
2022-10-01 Castorama F13 1 217  PB » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 5.78 [263] PB
Spjut (400 gr) 14.75 [275] PB
Diskus (0,6 kg) 17.17 [244]
Slägga (2,0 kg) 21.62 [435] PB
   Lund, Klara -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 Stav F13 2.05  PB 1 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Lag Arena X13 116p  1
2022-08-20 Stav F13 2.00  6 Final » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
»  Lönn, Malva -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-08 60 m F13 ej start  » Econ Games, Arosvallen, Västerås
200 m F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
2022-05-14 200 m F13 27.14  -2.1 SB 1 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 9.67  -0.2 PB 1 Heat 2
10.14  -1.8 1 Final
Längd (zon) F13 5.23  - 1 Final
2022-05-15 80 m F14 10.67  +1.2 PB 1 Heat 2
10.70  -0.1 1 Final
2022-05-18 60 m häck (68,6 cm) F13 10.09  -1.3 1 Heat 3 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Kula (2,0 kg) F13 9.79  SB 5 Grupp 2
5 x 200 m F13 2:37.02  1 Heat 1
Lag Arena X13 116p  1
2022-05-21 60 m F13 8.33  +2.2 1 Heat 3 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
8.45  +1.2 SB 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 5.11  -0.1 SB 1 Final
4 x 80 m F15 42.38  2 A-final
2022-06-06 800 m F15 2:36.47  PB 6 A-final » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 13.23  -2.4 PB 2 B-final
Höjd F15 1.44  PB 5 Pool 1
Längd F15 4.96  0.0 PB 1 Pool 1
Kula (3,0 kg) F15 8.95  PB 4 Pool 1
6 x 200 m X15 2:31.81  1 A-final
Lag Kraftmätningen F15 9 718p  4
2022-06-11 60 m häck (68,6 cm) F13 9.53  +1.9 PB 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.51  +2.7 1 Final
Längd (zon) F13 4.88  -0.4 1 Final
2022-06-15 600 m F13 1:45.23  PB 1 Heat 2 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.32  4 Grupp 1
Slägga (2,0 kg) F13 24.74  SB 6
5 x 60 m X13 44.96  1 Heat 1
Lag Arena X13 113p  1
2022-06-17 60 m häck (68,6 cm) F13 9.51  +0.5 1 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.34  +0.9 PB 1 Final
2022-06-18 60 m F13 8.27  0.0 1 Heat 12
60 m F13 8.10  +0.7 PB 2 Final A
Längd (zon) F13 5.02  0.0 6 Kval
Tresteg (zon) F13 ej start 
2022-06-19 200 m F13 26.16  -0.5 PB 2 Final A
Längd (zon) F13 5.40  -0.9 PB 3 Final
2022-07-03 5-kamp F13 4 973  +0.6 PB 1 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m häck (68,6 cm) 9.50 [1 208] +2.0 1
Höjd 1.33 [790] 2
Kula (2,0 kg) 10.54 [900] SB 1
Längd (zon) 5.15 [1 047] -0.7 1
600 m 1:45.93 [1 028] 1
2022-07-30 200 m F17 27.38  0.0 5 Heat 3 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
60 m häck (68,6 cm) F13 9.82  0.0 1 Heat 2
9.77  +0.5 1 Final
2022-08-20 60 m F13 8.55  +0.6 1 Heat 3 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
8.63  0.0 5 A-final
200 m häck (68,6 cm/5) F13 47.24  +0.2 SB 4 A-final
Längd (zon) F13 5.13  +2.7 2 Pool 1
5.04  +1.1
2022-08-21 200 m F13 27.12  0.0 1 A-final
60 m häck (68,6 cm) F13 9.73  0.0 1 Heat 3
9.72  -1.8 1 Final
2022-08-30 200 m häck (68,6 cm/5) F13 32.28  +2.0 SB 1 Heat 1 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 9.91  +0.6 SB 2 Final
Diskus (0,6 kg) F13 ej start 
2022-09-03 80 m häck (76,2 cm) F15 12.78  -1.3 PB 1 Final J » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
Höjd F15 1.34  16 Final A
Kula (3,0 kg) F15 8.58  15
2022-09-04 Längd F15 4.81  +0.1 10 Final A
Spjut (500 gr) F15 22.13  PB 14
Lag Kraftmätningen F15 1 274.2p  3
X15 3 221.4p  1
2022-09-10 60 m F13 8.31  -0.9 1 Heat 2 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
8.34  -1.5 1 Final A
2022-09-11 200 m F13 27.42  -1.2 2 Final A
60 m häck (68,6 cm) F13 9.65  -0.8 1 Heat 3
9.36  -1.5 1 Final
Längd (zon) F13 5.36  +0.7 2 Grupp A
2022-09-14 5 x 60 m F13 39.88  [1] 1 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 5:39.62  1
2022-09-18 60 m F13 ej start  Röd 1 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 ej start 
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Roslund, Agnes -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2022-05-18 60 m häck (68,6 cm) F13 11.81  -0.6 PB 2 Heat 5 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Stav F13 1.90  PB 3
Kula (2,0 kg) F13 6.57  <