HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2022-07-01
Ute för 2022 Resultatdatum: 2022-06-30
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
37.18  [1] » Holmlund, Noah -07 P15 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Roslund, Anton -07
» Johansson, Hannes -07
» Karlsson, Vilmer -07
37.26  » Holmlund, Noah -07 P15 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Roslund, Anton -07
» Johansson, Hannes -07
» Karlsson, Vilmer -07
37.35  » Holmlund, Noah -07 P15 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
» Roslund, Anton -07
» Johansson, Hannes -07
» Karlsson, Vilmer -07
40.94  » Hackett, Quincy -07 P15 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
» Håkansson, Theodor -08
» Wilkinson, Benjamin -08
» Carlström Cousins, Theo -07
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
41.48  [1,2] » Wändesjö, Arvid -03 P19 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Pilgrim, Alexander -03
» Borg, Jonatan -03
» Wall, Viktor -03
41.99  » Wändesjö, Arvid -03 P19 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Pilgrim, Alexander -03
» Borg, Jonatan -03
» Wall, Viktor -03
42.81  » Borg, Jonatan -03 MS 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
» Otieno, Dennis -91
» Pilgrim, Alexander -03
» Sundberg, Martin -03
43.85  » Bucht Wesslén, Noah -03 P19 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Engström, Filip -04
» Borgius, Teodor -03
» Wall, Niklas -03
44.43  » Bergmark, Carl -06 P17 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Kapell, Elias -06
» Berglind, Alfred -06
» Holmqvist, Felix -06
44.45  » Bergmark, Carl -06 P17 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Kapell, Elias -06
» Berglind, Alfred -06
» Holmqvist, Felix -06
44.96  » Bergmark, Carl -06 P17 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
» Kapell, Elias -06
» Berglind, Alfred -06
» Holmqvist, Felix -06
Ej klubblag
40.86  [3] » Wändesjö, Arvid -03 P19 2022-06-30 » Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Pilgrim, Alexander -03
» Wall, Niklas -03
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
1:56.93  [1,2] » Borg, Jonatan -03 P19 2022-05-28 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Wall, Niklas -03
» Moberg, Markus -03
» Pilgrim, Alexander -03
1:58.58  [3,4] » Pilgrim, Alexander -03 P19 2022-05-28 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Borg, Jonatan -03
» Moberg, Markus -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
2:02.82  [5] » Holmqvist, Felix -06 P17 2022-05-28 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Berglind, Alfred -06
» Kapell, Elias -06
» Herre, Filip -06
2:04.61  » Holmqvist, Felix -06 P17 2022-05-28 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Kapell, Elias -06
» Berglind, Alfred -06
» Herre, Filip -06
2:08.47  Sallnäs, Anton -06 P17 2022-05-28 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Bergmark, Carl -06
» Gullberg, Aron -06
» Hall, Neo -06
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:25.26  Sallnäs, Anton -06 P17 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Gullberg, Aron -06
» Hall, Neo -06
6:30.83  [1] » Atlassi, Jonas -08 P15 2022-05-28 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Norlin, Bill -07
» Karlsson, Vilmer -07
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
               
 Kvinnor
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
39.57  [1] » Bergin, Anna -07 F15 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Borg, Matilda -07
» Lindberg, My -08
» Sparv, Tyra -08
40.42  » Bergin, Anna -07 F15 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Borg, Matilda -07
» Lindberg, My -08
» Sparv, Tyra -08
40.56  [2] » Bergin, Anna -07 F15 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Nielsén, Judith -07
» Wennebjer, Ebba -07
» Sparv, Tyra -08
42.38  » Lindberg, My -08 F15 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
» Lönn, Malva -09
Enquist, Gabriella -08
Resare, Inez -08
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
48.66  [1] » Wolgast, Emmy -06 F17 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Simonsson, Maja -06
» Jabbour, Lii -06
» Jansson, Agnes -05
48.91  [2] » Wolgast, Emmy -06 F17 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
» Sahlqvist, Esther -06
» Jabbour, Lii -06
» Jansson, Agnes -05
49.14  » Wolgast, Emmy -06 F17 2022-05-29 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Simonsson, Maja -06
» Jabbour, Lii -06
» Jansson, Agnes -05
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:18.19  [1,2] » Sahlqvist, Esther -06 F17 2022-05-28 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Jansson, Agnes -05
» Wolgast, Emmy -06
» Simonsson, Maja -06
2:18.82  [3] » Jabbour, Lii -06 F17 2022-05-28 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Wolgast, Emmy -06
» Simonsson, Maja -06
» Sahlqvist, Esther -06
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
               
 5 x 200 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:37.02  » Alassaad, Selma -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Sköllersten, Linnéa -09
» Runeborg, Smilla -09
» Laguna, Alba -09
» Lönn, Malva -09
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:07.17  » Johansson, Ella -07 F15 2022-05-28 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Wändin, Julia -07
» Borg, Matilda -07
               
 Mix
 5 x 60 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
43.71  » Elsässer Haldin, Linn -09 X13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
» Lindblom, Emmy L -09
» Eklöf, Nora -09
» Eklöf, Alma -09
» Alassaad, Selma -09
44.48  Dahlberg, Gabriel -10 X13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Strömö, Hedda -10
» Hagström, Stella -10
» Heinonen, Klaus -10
Winterman, Hugo -10
44.96  Havferkorn, Althea -09 X13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
» Sternlind, Tyra -09
» Laguna, Alba -09
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
» Lönn, Malva -09
47.41  » Järvinen, Hilda -10 X13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Örtengren, Emilia -10
Lundin, Märta -10
Fransson, Hugo -10
Hörstedt, Arvid -10
47.62  Alberts, Axel -09 X13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Wallenholm, Nora -10
Almkvist, Hugo -09
» Roslund, Agnes -09
Tuzovic, Stella -09
49.43  » Finbom Höglund, Leia -09 X13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
» Eide Jensen, Olle -09
Tortera Lidborg, Arvid -09
Tägtström, Linnea -10
Ljungberg, Lovisa -09
54.55  Wester, Edvin -10 X13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Persson, Stina -10
Bussman, Sarah -10
Wisell, My -10
Duner, Anna -10
57.49  Freyling, Albin -10 X13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Duner, Ella -10
Perillo, Oliver -10
Anjemo, Anni -10
Wisell, My -10
               
 5 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:37.36  Havferkorn, Althea -09 X13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
» Finbom Höglund, Leia -09
» Ekener, Filippa -09
Alberts, Axel -09
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
2:39.50  Tabacchi, Maxim -09 X13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Widoff, Lovalo -09
Brahme, Betty -09
Fagerström, Gwen -09
2:42.02  » Heinonen, Klaus -10 X13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
» Janson, Ivar -10
» Hagström, Stella -10
Strömö, Hedda -10
Lundin, Märta -10
2:42.07  » Eide Jensen, Olle -09 X13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
» Eklöf, Alma -09
» Källqvist, Morgan -09
» Sternlind, Tyra -09
» Mancinella, Alessandro -09
2:48.85  Wester, Edvin -10 X13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Nyrén, Stella -10
Rubin, Duy Anh -10
Bussman, Sarah -10
Perillo, Oliver -10
2:57.30  » Järvinen, Hilda -10 X13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Fransson, Hugo -10
Örtengren, Emilia -10
Dahlberg, Gabriel -10
Bachner, Iris -10
3:03.70  Burman, Tor -10 X13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Palm, Tea -10
Djurstedt, Svante -10
Wisell, My -10
Freyling, Albin -10
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:31.81  » Holmlund, Noah -07 X15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
» Lönn, Malva -09
» Roslund, Anton -07
» Johansson, Ella -07
» Karlsson, Vilmer -07
» Borg, Matilda -07
2:42.54  » Atlassi, Jonas -08 X15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Enquist, Gabriella -08
» Wilkinson, Benjamin -08
» Lindberg, My -08
Huselius, Vincent -08
» Sparv, Tyra -08
2:59.09  » Bélec, Christoffer -07 X15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Attersand, Alva -07
Ribbing, Valentin -07
Wismuth Ljessoj, Esther -07
» Beskow, Hugo -07
Hjalmarö, Vera -07
3:03.71  Hermansson, Leon -08 X15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Pålsson, Selma -08
Redin, Fredrik -07
Aouat, Lena -08
Svensson, Otis -08
MumBamuna, Chelcy -08
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics