HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2022-05-26
Ute för 2022 Resultatdatum: 2022-05-24
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.45  [1] » Lönn, Malva -09 +1.2 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
8.86  Laguna, Alba -09 0.0 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
9.07  » Sternlind, Tyra -09 +1.1 F13 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
8.33  » Lönn, Malva -09 +2.2 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
9.04  » Sternlind, Tyra -09 +2.2 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
9.08  » Elsässer Haldin, Linn -09 +2.6 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.48  [1] » Borg, Matilda -07 +0.5 F15 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.53  [2]   Nielsén, Judith -07 -1.4 F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
10.67  [3] » Lönn, Malva -09 +1.2 F13 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.75  » Sparv, Tyra -08 +1.1 F14 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
11.04  » Lindberg, My -08 +1.3 F14 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
11.17    » Bergin, Anna -07 -0.2 F15 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.36  Enquist, Gabriella -08 +1.1 F14 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
11.54  » Wennebjer, Ebba -07 +1.3 F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.20 | K22=12.60 | F19=12.75 | F17=12.95 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.36  [1] » Sahlqvist, Esther -06 +1.1 F16 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.83    » Wolgast, Emmy -06 +0.9 F16 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.98    » Jabbour, Lii -06 +1.5 F16 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
14.48  Castello, Isabela -05 +0.6 F17 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.00 | K22=25.80 | F19=26.25 | F17=26.70 | F16=26.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
26.39    » Wolgast, Emmy -06 -2.1 F16 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
26.56    » Simonsson, Maja -06 -2.1 F16 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
27.14  [1] » Lönn, Malva -09 -2.1 F13 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
25.90  » Wolgast, Emmy -06 +2.6 F16 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
29.71  » Sternlind, Tyra -09 +3.2 F13 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.28    » Borg, Matilda -07   F15 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
44.14  » Sparv, Tyra -08 F14 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=61.00 | F19=61.50 | F17=61.70 | F16=62.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
56.39    » Borg, Matilda -07   F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
59.58  [1] » Simonsson, Maja -06   F16 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
63.10  [2] » Wändin, Julia -07 F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:59.15  » Elsässer Haldin, Linn -09 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:14.00 | K22=2:23.00 | F19=2:25.00 | F17=2:27.00 | F16=2:27.00 | F15=2:27.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:17.25  » Ramberg, Filippa -97 KS 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:18.80  [1] » Borg, Matilda -07   F15 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:21.25  [2] » Wändin, Julia -07   F15 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:25.29  Siltberg Almlöf, Nora -99 KS 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:28.28  Josefsson, Linnea -01 K22 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:49.77  Selsborg, Lilly -08 F14 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:37.00 | K22=4:57.00 | F19=5:13.00 | F17=5:25.00 | F16=5:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:00.00 | F17=11:35.00 | F16=11:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
10:13.93  [1] » Ramberg, Filippa -97 KS 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:30.00 | K22=18:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 5 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
18.32  [1] » Wangenheim, Julia -92 KS 2022-05-22 » Vårruset, Gärdet, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.10  » Ramberg, Filippa -97 KS 2022-05-12 » SB 4  Södra Djurgården, Djurgården, Stockholm
44.24  [1] Josefsson, Linnea -01 K22 2022-05-12 » SB 4  Södra Djurgården, Djurgården, Stockholm
47.20      Almlöf, Nora -99   KS 2022-05-12 » SB 4  Södra Djurgården, Djurgården, Stockholm
1:03.51  Attersand, Kristina -75 K45 2022-05-12 » SB 4  Södra Djurgården, Djurgården, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:45.00 | F16=5:45.00 | F15=5:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:35.00 | F19=7:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:45.00  » Johansson, Ella -07 F15 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.67  [1] » Lönn, Malva -09 -0.2 F13 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.00  Laguna, Alba -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
10.42    » Broberg Rydqvist, Amanda -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
10.67  Fagerström, Gwen -09 -2.3 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
10.86  » Sternlind, Tyra -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.16    » Runeborg, Smilla -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.39  Strömö, Hedda -10 -1.5 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.56  Havferkorn, Althea -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.74    » Lindblom, Emmy L -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.81  » Roslund, Agnes -09 -0.6 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.08  » Alassaad, Selma -09 -2.3 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.14      Bussman, Sarah -10 -0.2 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.31  Nyrén, Stella -10 -3.4 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.69  Lundin, Märta -10 -0.7 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.74    » Eklöf, Alma -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.75  Hagström, Stella -10 -3.4 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.96  Widoff, Lovalo -09 -2.3 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.42      Örtengren, Emilia -10 -1.6 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.43  Brahme, Betty -09 -1.3 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.56  Wisell, My -10 -0.7 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.61      Järvinen, Hilda -10 -1.7 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.67  Sköllersten, Linnéa -09 -1.3 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
14.43  Bachner, Iris -10 -3.4 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
14.58      Persson, Stina -10 -1.7 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
14.85  Slagare, Bianca -09 -0.6 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.71      Nielsén, Judith -07 0.0 F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
13.28  » Sparv, Tyra -08 0.0 F14 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
                 
 100 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.60 | K22=15.30 | F19=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.63  » Sahlqvist, Esther -06 +0.7 F16 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=16.00 | F16=16.10 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.75    » Sahlqvist, Esther -06 -1.2 F16 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
14.40  » Sahlqvist, Ellen -10 0.0 F12 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
15.26    » Jabbour, Lii -06 -1.2 F16 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
16.53  » Dahllöf, Maggie -06 -0.9 F16 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.00 | F16=48.50 | F15=48.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.40 | K22=67.00 | F19=67.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.70 | K22=1.59 | F19=1.59 | F17=1.56 | F16=1.56 | F15=1.55 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.49  » Sparv, Tyra -08 F14 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.48  » Lindberg, Felicia -97 KS 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
1.45    » Wennebjer, Ebba -07   F15 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.33  » Johansson, Ella -07 F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
1.28  Bussman, Sarah -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.24      Lundin, Märta -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.20  Hagström, Stella -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.16  Palm, Tea -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.16      Wisell, My -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.16  Nyrén, Stella -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.12  Järvinen, Hilda -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.08      Örtengren, Emilia -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.08  Bachner, Iris -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.04  Persson, Stina -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.65 | K22=3.15 | F19=3.05 | F17=2.85 | F16=2.75 | F15=2.65 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.32  [1] » Hellstadius, Alannah -04   F18 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2.90  [2] » Johansson, Ella -07   F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2.05      Lund, Klara -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
2.05  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.90  » Roslund, Agnes -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.90    » Ekener, Filippa -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.90  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.30  » Eklöf, Alma -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.00      Lidbom, Klara -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.00  Brahme, Betty -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.80 | K22=5.40 | F19=5.35 | F17=5.20 | F16=5.10 | F15=5.05 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.27  [1] » Wolgast, Emmy -06 0.0 F16 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
5.21    » Jansson, Agnes -05 +1.2 F17 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
5.21    » Lindberg, Felicia -97 +0.1 KS 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
5.00  » Jabbour, Lii -06 +1.0 F16 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.94  » Sparv, Tyra -08 +2.0 F14 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
4.86    » Sahlqvist, Esther -06 +1.7 F16 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.23  » Wennebjer, Ebba -07 0.0 F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
4.18  » Johansson, Tuva -06 0.0 F16 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Ej godkänd vind
5.06  » Jabbour, Lii -06 +2.6 F16 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.58  » Wennebjer, Ebba -07 +2.4 F15 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.72  Castello, Isabela -05 +4.3 F17 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Vinduppgift saknas
5.19  » Sparv, Tyra -08 - F14 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.11  » Lönn, Malva -09 -0.1 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
4.80  » Sternlind, Tyra -09 0.0 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
3.49  » Elsässer Haldin, Linn -09 -0.7 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Vinduppgift saknas
5.23  [1] » Lönn, Malva -09 - F13 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.83  » Sternlind, Tyra -09 - F13 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.19  Laguna, Alba -09 - F13 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=12.00 | K22=11.20 | F19=11.00 | F17=10.70 | F16=10.70 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.48  [1] » Jabbour, Lii -06 +2.0 F16 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
11.65  » Jabbour, Lii -06 +3.9 F16 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.60 | K22=11.50 | F19=11.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.85  » Forsell, Ellen -06 F16 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
10.77  [1] » Krantz, Frida -04 F18 2022-05-15 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.20 | F16=11.00 | F15=10.75 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.96    » Forsell, Ellen -06   F16 2022-05-15 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
8.62  McCarthy, Maja -06 F16 2022-05-08 » Econ Games, Arosvallen, Västerås
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.38  [1] » Eklöf, Alma -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.08  » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.54      Laguna, Alba -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
10.25  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
9.79  » Lönn, Malva -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
8.94      Fagerström, Gwen -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.85  » Runeborg, Smilla -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.71  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.54      Lundin, Märta -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.31  » Lindblom, Emmy L -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.17  » Elsässer Haldin, Linn -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.17      Widoff, Lovalo -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.02  Nyrén, Stella -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.75  Brahme, Betty -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.74      Järvinen, Hilda -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.68  Strömö, Hedda -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.57  » Roslund, Agnes -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.17      Palm, Tea -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.17  Wisell, My -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.09  » Alassaad, Selma -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.91      Örtengren, Emilia -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.59  Windirsch, Alva -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.58  Bussman, Sarah -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.48      Hagström, Stella -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.46  Bachner, Iris -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.44  Persson, Stina -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.29      Tuzovic, Stella -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
4.73  Sköllersten, Linnéa -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=42.50 | K22=33.00 | F19=32.50 | F17=29.00 | F16=28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.65  [1,2] » Krantz, Frida -04   F18 2022-05-15 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
31.51  [3] » Hallencreutz, Emma -04 F18 2022-05-24 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
23.59  » Eskilsson, Sofia -05 F17 2022-05-24 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=53.00 | K22=43.00 | F19=42.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
69.15    » Ahlberg, Grete -98   KS 2022-05-21 » Hallesche Werfertage, Halle, GER
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=41.00 | F16=40.00 | F15=37.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
60.98  [1] » Forsell, Ellen -06   F16 2022-05-23 » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna
44.41  [2] » Lindefalk, Linnéa -05   F17 2022-05-15 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
44.38  [3] » Bergin, Anna -07   F15 2022-05-08 » Econ Games, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.81  » Eklöf, Alma -09 F13 2022-05-23 » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentina IP:s kastplan, Vallentuna
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=41.00 | K22=34.50 | F19=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
36.05  [1,2] » Olsson, Tove -06 F16 2022-05-14 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=32.00 | F16=32.00 | F15=31.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
39.11  [1] » Dahllöf, Maggie -06   F16 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
38.06  [2] » Olsson, Tove -06   F16 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
30.08  [3] » Johansson, Ella -07   F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
16.40  » Wennebjer, Ebba -07 F15 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.39  [1] » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=4 200 | K22=3 900 | F19=3 800 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 700 | F16=3 400 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=2 800 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics