HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2022-11-29
Ute för 2022 Resultatdatum: 2022-10-02
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.10  » Lönn, Malva -09 +0.7 F13 2022-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.68  » Asp, Ingrid -10 +2.0 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
8.68    » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.2 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
8.70  Glod, Isabella -10 +2.0 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
8.79  » Laguna, Alba -09 +1.1 F13 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.79    » Lindblom, Emmy L -09 +0.6 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.06  » Sternlind, Tyra -09 +1.1 F13 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.23  » Runeborg, Smilla -09 -1.3 F13 2022-09-04 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9.32    » Alassaad, Selma -09 +0.3 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
9.32  » Finbom Höglund, Leia -09 +0.6 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.39  » Elsässer Haldin, Linn -09 +0.6 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.42      Tucovic, Stella -09 +1.8 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.46  Nyrén, Stella -10 +1.9 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.49  Strömö, Hedda -10 +1.7 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.66    » Hagström, Stella -10 +1.9 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.66  » Anjemo, Anni -10 +1.7 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
10.35  Sjöquist, Linda -09 +0.3 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
10.70      Sköllersten, Linnéa -09 +1.8 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
11.10  Slagare, Bianca -09 +1.8 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
8.69  » Laguna, Alba -09 +2.6 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.04  » Sternlind, Tyra -09 +2.2 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
9.08    » Elsässer Haldin, Linn -09 +2.6 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
9.80  Bussman, Sarah -10 +2.9 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.83  Örtengren, Emilia -10 +2.1 F12 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.95    » Järvinen, Hilda -10 +2.1 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
10.14  Wisell, My -10 +2.9 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
10.92  » Sahlstedt, Ebba -09 +2.6 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
9.62  » Lundin, Märta -10 - F12 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.43  [1] » Nielsén, Judith -07 +2.0 F15 2022-07-23 » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
10.48  [2] » Borg, Matilda -07 +0.5 F15 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.67  [3] » Lönn, Malva -09 +1.2 F13 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.75  » Sparv, Tyra -08 +1.1 F14 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
10.83  » Lindberg, My -08 +1.4 F14 2022-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.17    » Bergin, Anna -07 -0.2 F15 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.36  » Enquist, Gabriella -08 +1.1 F14 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
11.54  » Wennebjer, Ebba -07 +1.3 F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
Ej godkänd vind
10.56  » Sparv, Tyra -08 +4.1 F14 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
10.66  » Sparv, Tyra -08 - F14 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.21  » Enquist, Gabriella -08 - F14 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.20 | K22=12.60 | F19=12.75 | F17=12.95 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.15  [1,2] » Sahlqvist, Esther -06 +1.1 F16 2022-08-26 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
12.60  [3] » Wolgast, Emmy -06 +1.2 F16 2022-06-17 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.98    » Jabbour, Lii -06 +1.5 F16 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.38  » Jansson, Agnes -05 -1.1 F17 2022-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
13.40  » Lindberg, Felicia -97 +1.8 KS 2022-06-26 » Kommunfastigheters Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
14.48  Castello, Isabela -05 +0.6 F17 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
13.00  » Borg, Matilda -07 +2.8 F15 2022-07-31 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
13.33  » Lindberg, Felicia -97 +2.9 KS 2022-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.00 | K22=25.80 | F19=26.25 | F17=26.70 | F16=26.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.75  [1] » Sahlqvist, Esther -06 +0.7 F16 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
25.87  [2] » Wolgast, Emmy -06 +0.7 F16 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
26.16    » Lönn, Malva -09 -0.5 F13 2022-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.23  [3] » Borg, Matilda -07 +2.0 F15 2022-07-30 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
26.56    » Simonsson, Maja -06 -2.1 F16 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
27.28    » Nielsén, Judith -07 -3.6 F15 2022-08-21 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
27.70  » Lindberg, Felicia -97 -1.1 KS 2022-07-30 » Sommartävling kast och löp, Nyabvallen, Luleå
28.24  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.4 F13 2022-07-23 » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
28.57    » Dahllöf, Maggie -06 -0.5 F16 2022-07-23 » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
29.56  » Sternlind, Tyra -09 +0.2 F13 2022-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
31.50  » Runeborg, Smilla -09 -0.4 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
31.55    » Elsässer Haldin, Linn -09 -0.4 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
31.63  » Hagström, Stella -10 +0.8 F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.10  » Anjemo, Anni -10 0.0 F12 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
33.48    » Järvinen, Hilda -10 -1.7 F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
34.70  » Lundin, Märta -10 -1.7 F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
27.20  » Lindberg, Felicia -97 +3.5 KS 2022-08-13 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
28.15  Josefsson, Linnea -01 +2.2 K22 2022-08-01 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
33.88  » Finbom Höglund, Leia -09 - F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.28    » Borg, Matilda -07   F15 2022-05-14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
42.11  [1] » Sparv, Tyra -08 F14 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
43.37    » Johansson, Ella -07   F15 2022-07-30 » Sommartävling kast och löp, Nyabvallen, Luleå
43.75    » Wändin, Julia -07   F15 2022-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
45.01  » Lindberg, My -08 F14 2022-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
45.97    » Enquist, Gabriella -08   F14 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
46.02  » Nielsén, Judith -07 F15 2022-07-24 » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=61.00 | F19=61.50 | F17=61.70 | F16=62.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
56.12    » Borg, Matilda -07   F15 2022-09-11 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
59.58  [1] » Simonsson, Maja -06   F16 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
63.10  [2] » Wändin, Julia -07   F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
67.32  » Brandt, Albertina -03 F19 2022-07-07 » Julichansen 1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:45.23  [1] » Lönn, Malva -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
1:48.03  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
1:56.74    » Runeborg, Smilla -09   F13 2022-09-10 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
1:58.29  » Järvinen, Hilda -10 F12 2022-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:59.15  » Elsässer Haldin, Linn -09 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2:02.01      Wisell, My -10   F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:05.13  Strömö, Hedda -10 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:05.35  » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:06.02    » Hagström, Stella -10   F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:06.92  » Anjemo, Anni -10 F12 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2:13.85  » Lundin, Märta -10 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:15.11      Örtengren, Emilia -10   F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:16.00  Duner, Ella -10 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:16.30  Tucovic, Stella -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:20.95      Sköllersten, Linnéa -09   F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:21.01  Persson, Stina -10 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
2:22.68  Ljungberg, Lovisa -09 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2:56.39  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:14.00 | K22=2:23.00 | F19=2:25.00 | F17=2:27.00 | F16=2:27.00 | F15=2:27.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:13.55  [1,2] » Borg, Matilda -07   F15 2022-08-27 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2:13.70    » Ramberg, Filippa -97   KS 2022-07-03 » Folksam Grand Prix, Tingvalla IP, Karlstad
2:17.48  [3] » Wändin, Julia -07   F15 2022-08-13 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2:21.16    » Johansson, Ella -07   F15 2022-08-13 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2:25.29  Siltberg Almlöf, Nora -99 KS 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:26.11      Josefsson, Linnea -01   K22 2022-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:29.54  Resare, Inez -08 F14 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2:35.63  » Sparv, Tyra -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
2:36.17    » Enquist, Gabriella -08   F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
2:36.47  » Lönn, Malva -09 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
2:36.79  » Dahllöf, Maggie -06 F16 2022-07-24 » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
2:49.77      Selsborg, Lilly -08   F14 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:53.80  » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
3:15.28  MumBamuna, Chelcy -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:37.00 | K22=4:57.00 | F19=5:13.00 | F17=5:25.00 | F16=5:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:39.08  [1] » Ramberg, Filippa -97 KS 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:43.65  [2] » Wändin, Julia -07 F15 2022-08-14 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
5:07.00      Josefsson, Linnea -01   K22 2022-08-15 » Löparkväll på Bana i Roslagen, Sportcentrum IP, Norrtälje
5:56.59  [3] » Järvinen, Hilda -10 F12 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
6:05.05  » Sahlstedt, Ebba -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:45.86  [1] » Wändin, Julia -07   F15 2022-08-28 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
6:49.24  [2] » Johansson, Ella -07   F15 2022-08-28 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
7:11.75  [3] Resare, Inez -08 F14 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:00.00 | F17=11:35.00 | F16=11:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
10:05.65  [1] » Ramberg, Filippa -97 KS 2022-06-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12:55.78  » Dahllöf, Maggie -06 F16 2022-09-11 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:30.00 | K22=18:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 5 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
18.16  [1] » Ramberg, Filippa -97 KS 2022-06-06 » Norrtälje Stadslopp, Norrtälje
18.32  [2] » Wangenheim, Julia -92 KS 2022-05-22 » Vårruset, Gärdet, Stockholm
21.48  [3]   Grahn, Emelie -07   F15 2022-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
31.29  [4] » Jakobsson, Ylva -98 KS 2022-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.02  [1] » Ramberg, Filippa -97 KS 2022-09-10 » MIDNIGHT RUN HELSINKI, HELSINKI, HELSINKI  FIN
42.13  [2] » Wangenheim, Julia -92 KS 2022-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
44.24  [3]   Josefsson, Linnea -01   K22 2022-05-12 » Stockholms bästa 4, Södra Djurgården, Stockholm
47.20  Almlöf, Nora -99 KS 2022-05-12 » Stockholms bästa 4, Södra Djurgården, Stockholm
1:03.07  » Jakobsson, Ylva -98 KS 2022-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1:03.51  Attersand, Kristina -75 K45 2022-05-12 » Stockholms bästa 4, Södra Djurgården, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - Mellantid
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:45.00 | F16=5:45.00 | F15=5:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:16.36    » Johansson, Ella -07   F15 2022-08-26 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:35.00 | F19=7:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:45.00  » Johansson, Ella -07 F15 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.34  [1] » Lönn, Malva -09 +0.9 F13 2022-06-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.72  [2] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 0.0 F13 2022-07-24 » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
9.89    » Laguna, Alba -09 +1.9 F13 2022-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.86  » Sternlind, Tyra -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.16  » Runeborg, Smilla -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.39      Strömö, Hedda -10 -1.5 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.56  Havferkorn, Althea -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.74  » Lindblom, Emmy L -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
11.81    » Roslund, Agnes -09 -0.6 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.08  » Alassaad, Selma -09 -2.3 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.12  » Hagström, Stella -10 +1.3 F12 2022-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.14      Bussman, Sarah -10 -0.2 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.31  Nyrén, Stella -10 -3.4 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.69  » Lundin, Märta -10 -0.7 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.74    » Eklöf, Alma -09 -1.2 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
12.96  Widoff, Lovalo -09 -2.3 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.06  » Sahlstedt, Ebba -09 0.0 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
13.42      Örtengren, Emilia -10 -1.6 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.43  Brahme, Betty -09 -1.3 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.56  Wisell, My -10 -0.7 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.61    » Järvinen, Hilda -10 -1.7 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
13.67  Sköllersten, Linnéa -09 -1.3 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
14.43  Bachner, Iris -10 -3.4 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
14.58      Persson, Stina -10 -1.7 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
14.85  Slagare, Bianca -09 -0.6 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Ej godkänd vind
9.75  » Laguna, Alba -09 +2.7 F13 2022-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.72  » Runeborg, Smilla -09 +2.5 F13 2022-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.11  » Järvinen, Hilda -10 +2.4 F12 2022-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.64    » Nielsén, Judith -07 -1.2 F15 2022-06-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.78  [1] » Lönn, Malva -09 -1.3 F13 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
12.93    » Sparv, Tyra -08 -1.3 F14 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
13.79  » Laguna, Alba -09 -2.6 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
14.03  » Johansson, Ella -07 -1.3 F15 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
14.67    » Lindberg, My -08 -3.1 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
15.06  Hjalmarö, Vera -07 -2.6 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
15.21  » Wennebjer, Ebba -07 -2.4 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
15.41    » Sternlind, Tyra -09 -2.4 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
15.79  Tärnvik, Stina -08 -3.0 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
15.88  » Enquist, Gabriella -08 -1.6 F14 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
17.20      Carlstedt, Alicia -07 -3.1 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
18.21  Aouat, Lena -08 -2.6 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.60 | K22=15.30 | F19=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.63  » Sahlqvist, Esther -06 +0.7 F16 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=16.00 | F16=16.10 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.49    » Sahlqvist, Esther -06 +1.2 F16 2022-07-28 » EYOF,European Youth Olympic FestivEuropaungdoms-OS, Banská Bystrica, SLV
14.58  [1] » Jabbour, Lii -06 +1.6 F16 2022-06-06 » 6 juni tävling, Källbrinks IP + kastplanen, Huddinge
15.56    » Jansson, Agnes -05 +0.7 F17 2022-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15.94    » Dahllöf, Maggie -06 +1.0 F16 2022-07-02 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
15.33  » Jansson, Agnes -05 +2.4 F17 2022-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara.
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
31.29  [1] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.0 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
32.28  » Lönn, Malva -09 +2.0 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
33.37    » Runeborg, Smilla -09 -1.4 F13 2022-09-10 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
34.53  » Sternlind, Tyra -09 +0.2 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
36.09  » Laguna, Alba -09 +1.4 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
37.95      Tucovic, Stella -09 +0.2 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
40.18  » Finbom Höglund, Leia -09 +0.2 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
44.04  Slagare, Bianca -09 +1.4 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
46.49  » Sahlstedt, Ebba -09 +0.2 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.00 | F16=48.50 | F15=48.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
43.36    » Sahlqvist, Esther -06   F16 2022-08-28 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
45.26  [1] » Johansson, Ella -07   F15 2022-08-27 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
47.25  [2] » Sparv, Tyra -08   F14 2022-09-10 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
48.18    » Nielsén, Judith -07   F15 2022-06-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.40 | K22=67.00 | F19=67.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
68.54  » Johansson, Ella -07 F15 2022-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
72.96  » Dahllöf, Maggie -06 F16 2022-08-20 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.70 | K22=1.59 | F19=1.59 | F17=1.56 | F16=1.56 | F15=1.55 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.56  » Lindberg, Felicia -97 KS 2022-06-26 » Kommunfastigheters Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
1.50  » Sparv, Tyra -08 F14 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
1.48    » Wennebjer, Ebba -07   F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
1.48  Carlstedt, Alicia -07 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
1.48  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F13 2022-07-24 » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
1.47    » Johansson, Tuva -06   F16 2022-08-20 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
1.46  » Lindberg, My -08 F14 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
1.44  » Lönn, Malva -09 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
1.39    » Dahllöf, Maggie -06   F16 2022-07-02 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
1.37  » Alassaad, Selma -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
1.36  » Enquist, Gabriella -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
1.36      Sallnäs, Maja -08   F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
1.34  » Roslund, Agnes -09 F13 2022-06-26 » Gnestahoppet, Skillingavallen, Gnesta
1.34  » Borg, Matilda -07 F15 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
1.34    » Wändin, Julia -07   F15 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
1.33  » Johansson, Ella -07 F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
1.32  Tucovic, Stella -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
1.32    » Eklöf, Alma -09   F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
1.29  » Lundin, Märta -10 F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.29  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
1.29    » Lindblom, Emmy L -09   F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
1.28  Bussman, Sarah -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.25  » Hagström, Stella -10 F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.24      MumBamuna, Chelcy -08   F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
1.20  » Laguna, Alba -09 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
1.20  » Järvinen, Hilda -10 F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.16      Palm, Tea -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.16  Wisell, My -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.16  Nyrén, Stella -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.16      Havferkorn, Althea -09   F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
1.16  » Eklöf, Nora -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
1.16  Sköllersten, Linnéa -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
1.16      Ljungberg, Lovisa -09   F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
1.08  Örtengren, Emilia -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.08  Bachner, Iris -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.04      Persson, Stina -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.04  Windirsch, Alva -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.65 | K22=3.15 | F19=3.05 | F17=2.85 | F16=2.75 | F15=2.65 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.32  [1] » Hellstadius, Alannah -04   F18 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2.90  [2] » Johansson, Ella -07   F15 2022-05-22 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2.60    » Lindberg, My -08   F14 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2.60  » Sparv, Tyra -08 F14 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2.60  [3] » Sahlqvist, Esther -06 F16 2022-08-20 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
2.40  [4] » Broberg Rydqvist, Amanda -09   F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
2.05  Lund, Klara -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
2.00  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
1.90    » Roslund, Agnes -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.90  » Ekener, Filippa -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.90  Glod, Isabella -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
1.80    » Hagström, Stella -10   F12 2022-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.60  » Lundin, Märta -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
1.60  Palm, Tea -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
1.45      Bachner, Iris -10   F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
1.45  Wisell, My -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
1.40  » Asp, Ingrid -10 F12 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
1.36    » Järvinen, Hilda -10   F12 2022-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.30  » Eklöf, Alma -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.30  » Anjemo, Anni -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
1.30      Bussman, Sarah -10   F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
1.30  Örtengren, Emilia -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
1.00  Lidbom, Klara -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
1.00  Brahme, Betty -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.80 | K22=5.40 | F19=5.35 | F17=5.20 | F16=5.10 | F15=5.05 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.45  » Sparv, Tyra -08 -2.0 F14 2022-06-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.37  [1] » Wolgast, Emmy -06 +1.8 F16 2022-08-14 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
5.32  [2] » Jansson, Agnes -05 0.0 F17 2022-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.26  » Lindberg, Felicia -97 +0.3 KS 2022-05-29 » Roslagens Sparbanksspelen, IP Sportcentrum, Norrtälje
5.24  [3] » Jabbour, Lii -06 +1.0 F16 2022-08-27 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
4.99    » Johansson, Tuva -06 +1.0 F16 2022-08-14 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
4.96  [4] » Lönn, Malva -09 0.0 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
4.93  » Wändin, Julia -07 +0.5 F15 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
4.92    » Johansson, Ella -07 +1.3 F15 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
4.86  » Sahlqvist, Esther -06 +1.7 F16 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.82  » Borg, Matilda -07 0.0 F15 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
4.80    » Dahllöf, Maggie -06 +1.6 F16 2022-07-05 » Hammarbyhoppet, Enskede IP, Stockholm
4.62  [5] » Sternlind, Tyra -09 0.0 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
4.55  » Wennebjer, Ebba -07 +0.8 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
4.44    » Lindberg, My -08 +0.2 F14 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
4.35  » Nielsén, Judith -07 0.0 F15 2022-07-23 » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
4.30  Hålling, Mira -08 -1.1 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
4.26      Hjalmarö, Vera -07 +1.3 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
4.20  » Enquist, Gabriella -08 +0.9 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
3.97  MumBamuna, Chelcy -08 -1.2 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
3.97      Attersand, Alva -07 +1.5 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
3.91  Sallnäs, Maja -08 0.0 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
3.91  Pålsson, Selma -08 +1.6 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
3.67      Wismuth Ljessoj, Esther -07 -1.4 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
3.46  Linerudt, Emma -08 -0.5 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
3.25  Aouat, Lena -08 +1.5 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
4.98  » Dahllöf, Maggie -06 +2.7 F16 2022-07-24 » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
4.92  » Borg, Matilda -07 +2.8 F15 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
4.58    » Wennebjer, Ebba -07 +2.4 F15 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.53  » Lindberg, My -08 +2.6 F14 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
3.72  Castello, Isabela -05 +4.3 F17 2022-05-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.40  [1] » Lönn, Malva -09 -0.9 F13 2022-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.87  » Sternlind, Tyra -09 +0.9 F13 2022-09-11 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
4.74    » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.4 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
4.49  » Laguna, Alba -09 +2.0 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
4.29  Glod, Isabella -10 +1.9 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
4.18    » Lindblom, Emmy L -09 +0.2 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
4.16  » Finbom Höglund, Leia -09 +1.4 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
4.11  » Asp, Ingrid -10 +0.4 F12 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
4.05    » Runeborg, Smilla -09 0.0 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
3.96  Strömö, Hedda -10 +2.0 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.93  » Hagström, Stella -10 +1.3 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.90      Tucovic, Stella -09 +1.2 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.79  » Lundin, Märta -10 +1.9 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.78  Nyrén, Stella -10 0.0 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.71      Örtengren, Emilia -10 +1.1 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.58  » Järvinen, Hilda -10 -0.1 F12 2022-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.53  » Anjemo, Anni -10 -1.7 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.52      Wisell, My -10 -1.8 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.50  Bussman, Sarah -10 +1.6 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.49  » Elsässer Haldin, Linn -09 -0.7 F13 2022-05-21 » Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM, Danderyds Gymnasium, Danderyd
3.16      Vallenholm, Nora -10 +1.3 F12 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.09  » Sahlstedt, Ebba -09 +0.9 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.09  Windirsch, Alva -09 0.0 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
2.97      Sköllersten, Linnéa -09 0.0 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
2.82  Slagare, Bianca -09 0.0 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
4.02  Tucovic, Stella -09 +3.3 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
3.14  Sköllersten, Linnéa -09 +2.7 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=12.00 | K22=11.20 | F19=11.00 | F17=10.70 | F16=10.70 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.74  [1,2] » Jabbour, Lii -06 +1.0 F16 2022-09-11 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
11.04  [3] » Sparv, Tyra -08 0.0 F14 2022-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.00  » Dahllöf, Maggie -06 +1.2 F16 2022-06-26 » Kommunfastigheters Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.91  » Lönn, Malva -09 +0.6 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
9.61  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.7 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
9.41      Glod, Isabella -10 0.0 F12 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
9.02  » Sternlind, Tyra -09 +1.9 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
8.63  » Runeborg, Smilla -09 0.0 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
8.57      Bussman, Sarah -10 -0.3 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
8.44  Wisell, My -10 0.0 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
8.40  » Lindblom, Emmy L -09 +1.2 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
8.04      Strömö, Hedda -10 +1.6 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
8.04  » Järvinen, Hilda -10 +0.9 F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.71  » Hagström, Stella -10 -0.9 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
7.71    » Lundin, Märta -10 0.0 F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.53  » Finbom Höglund, Leia -09 +1.8 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
7.17  Sköllersten, Linnéa -09 +1.6 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
6.95      Örtengren, Emilia -10 0.0 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
6.83  » Anjemo, Anni -10 -1.3 F12 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
6.64  Ljungberg, Lovisa -09 +1.9 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
6.56      Slagare, Bianca -09 +2.0 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
6.44  Duner, Ella -10 0.0 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
6.37  Vallenholm, Nora -10 0.0 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
6.31  Duner, Anna -10 +0.9 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
8.37  Tucovic, Stella -09 +2.1 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
8.15  » Järvinen, Hilda -10 +3.9 F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.29      Sköllersten, Linnéa -09 +2.6 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
6.70  Vallenholm, Nora -10 +2.9 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
7.52  Persson, Stina -10 - F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.60 | K22=11.50 | F19=11.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.28  » Lindberg, Felicia -97 KS 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.87  [1] » Krantz, Frida -04   F18 2022-07-24 » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
11.85    » Forsell, Ellen -06   F16 2022-05-21 » Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen, Tibblevallen, Täby
10.30  [2] » Hallencreutz, Emma -04 F18 2022-07-24 » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
9.39  [3] » Harryson, Linn -03 F19 2022-08-01 » Bajen Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
7.16      Borgius, Lotta -70   K50 2022-08-20 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
6.67  » Enblad, Alva -04 F18 2022-10-02 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.20 | F16=11.00 | F15=10.75 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
14.09    » Forsell, Ellen -06   F16 2022-08-28 » USM 15-16 år, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
11.93  [1] » Dahllöf, Maggie -06   F16 2022-07-02 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
11.71  [2] » Eskilsson, Sofia -05   F17 2022-05-30 » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
10.41  » Johansson, Ella -07 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
9.68  » Sparv, Tyra -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
9.32    » Wennebjer, Ebba -07   F15 2022-06-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.95  [3] » Lönn, Malva -09 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
8.93  » Bergin, Anna -07 F15 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
8.74    » Borg, Matilda -07   F15 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
8.62  McCarthy, Maja -06 F16 2022-05-08 » Econ Games, Arosvallen, Västerås
8.47  » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
8.27    » Laguna, Alba -09   F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
7.67  Pålsson, Selma -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
7.52  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F14 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
7.35      Sallnäs, Maja -08   F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
7.26  Attersand, Alva -07 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
7.10  Resare, Inez -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
7.06    » Lindberg, My -08   F14 2022-09-03 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
6.84  Hålling, Mira -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
6.63  MumBamuna, Chelcy -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
6.62      Wismuth Ljessoj, Esther -07   F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
6.38  » Enquist, Gabriella -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
6.11  Tärnvik, Stina -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
6.08      Carlstedt, Alicia -07   F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
6.00  Hjalmarö, Vera -07 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
5.29  Linerudt, Emma -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.97  [1] » Eklöf, Alma -09 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
11.24  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F13 2022-07-23 » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
11.18    » Sternlind, Tyra -09   F13 2022-09-10 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
10.54  » Laguna, Alba -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
10.54  » Lönn, Malva -09 F13 2022-07-03 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
8.14    » Lundin, Märta -10   F12 2022-06-12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
7.85  » Runeborg, Smilla -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.71  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.38    » Järvinen, Hilda -10   F12 2022-06-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.31  » Lindblom, Emmy L -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.17  » Elsässer Haldin, Linn -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.17      Widoff, Lovalo -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
7.02  Nyrén, Stella -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.90  » Anjemo, Anni -10 F12 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
6.75      Brahme, Betty -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.68  Strömö, Hedda -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.63  Engström Villarroel, Noelia -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
6.57    » Roslund, Agnes -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.17  Palm, Tea -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.17  Wisell, My -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
6.09    » Alassaad, Selma -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.91  Örtengren, Emilia -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.78  Ljungberg, Lovisa -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
5.59      Windirsch, Alva -09   F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.58  Bussman, Sarah -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.48  » Hagström, Stella -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.46      Bachner, Iris -10   F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.44  Persson, Stina -10 F12 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
5.29  Tucovic, Stella -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
4.73  Sköllersten, Linnéa -09 F13 2022-05-18 » Stockholmskampen deltävling 1, Björknäs IP, Saltsjö-boo
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=42.50 | K22=33.00 | F19=32.50 | F17=29.00 | F16=28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
47.14  [1,2] » Krantz, Frida -04   F18 2022-08-07 » SM, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
39.14  [3,4] » Hallencreutz, Emma -04   F18 2022-07-23 » Stora Turebergskastet, Sollentunavallen, Sollentuna
37.33  [5,6] » Enblad, Alva -04   F18 2022-05-26 » Himmelskastet, Enskede IP:s kastplan, Stockholm
26.01  [7] » Harryson, Linn -03 F19 2022-10-02 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
25.96  » Olsson, Tove -06 F16 2022-09-11 » Lag-USM, Källbrinls IP, Huddinge
23.59  » Eskilsson, Sofia -05 F17 2022-05-24 » Bara Kast Diskus, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
35.93    » Johansson, Ella -07   F15 2022-06-19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
16.19  » Bergin, Anna -07 F15 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
15.82  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F14 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.04  [1] » Eklöf, Alma -09 F13 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
29.74  [2] » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-06-08 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
22.66    » Broberg Rydqvist, Amanda -09   F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
20.03  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
19.86  » Järvinen, Hilda -10 F12 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
19.61    » Anjemo, Anni -10   F12 2022-08-20 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
19.28  Ljungberg, Lovisa -09 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
17.62  Finnbom Höglund, Leia -09 F13 2022-06-08 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
17.58      Engström Villarroel, Noelia -09   F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
17.43  » Elsässer Haldin, Linn -09 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
17.00  » Roslund, Agnes -09 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
16.46    » Laguna, Alba -09   F13 2022-06-08 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
16.41  » Lindblom, Emmy L -09 F13 2022-06-08 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
14.83  Windirsch, Alva -09 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
14.42      Wallenholm, Nora -10   F12 2022-06-08 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
14.26  Sköllersten, Linnéa -09 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
13.91  » Sahlstedt, Ebba -09 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
13.65      Strömö, Hedda -10   F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
13.63  Bussman, Sarah -10 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
13.15  » Hagström, Stella -10 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
13.04    » Lundin, Märta -10   F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
12.34  Vallenholm, Nora -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
10.99  Örtengren, Emilia -10 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
9.93      Wisell, My -10   F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
8.77  Duner, Ella -10 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
8.76  Duner, Anna -10 F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
8.39      Persson, Stina -10   F12 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
7.56  Slagare, Bianca -09 F13 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=53.00 | K22=43.00 | F19=42.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
70.87    » Ahlberg, Grete -98   KS 2022-07-15 » VM, Hayward Field, Eugeine, USA
53.78  [1] » Forsell, Ellen -06   F16 2022-07-10 » Råbyhoppet, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
49.50  [2,3] » Harryson, Linn -03   F19 2022-07-30 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
38.19  [4,5] » Enblad, Alva -04 F18 2022-08-09 »  Bajen Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
18.38  » Hallencreutz, Emma -04 F18 2022-10-02 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=41.00 | F16=40.00 | F15=37.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
62.05  [1] » Forsell, Ellen -06   F16 2022-06-18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
49.42  [2] » Bergin, Anna -07   F15 2022-07-30 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
48.24  [3] » Lindefalk, Linnéa -05   F17 2022-05-30 » Bajen Bara Kast, Enskede IP, Stockholm
21.05  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F14 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.48  [1] » Eklöf, Alma -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
29.64  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
26.25    » Lindblom, Emmy L -09   F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
24.74  » Lönn, Malva -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
24.67  Haldin, Linn -09 F13 2022-06-08 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
24.53      Glod, Isabella -10   F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
24.32  » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
24.01  » Eklöf, Nora -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
23.01    » Elsässer Haldin, Linn -09   F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
22.86  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
22.39  Finnbom Höglund, Leia -09 F13 2022-06-08 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
21.66    » Lundin, Märta -10   F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
21.62  Ljungberg, Lovisa -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
20.52  Nyrén, Stella -10 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
20.36      Tucovic, Stella -09   F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
19.27  » Laguna, Alba -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
18.42  Windirsch, Alva -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
18.01    » Hagström, Stella -10   F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
17.49  Palm, Tea -10 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
17.35  » Järvinen, Hilda -10 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
17.10      Engström Villarroel, Noelia -09   F13 2022-06-08 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
17.05  Örtengren, Emilia -10 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
16.46  » Anjemo, Anni -10 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
16.42      Sköllersten, Linnéa -09   F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
16.19  » Asp, Ingrid -10 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
16.17  » Roslund, Agnes -09 F13 2022-06-15 » Stockholmskampen Deltävling 2, Enskede IP, Stockholm
15.27      Strömö, Hedda -10   F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
14.36  » Sahlstedt, Ebba -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
13.68  Bussman, Sarah -10 F12 2022-09-17 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
13.01  Wallenholm, Nora -10 F12 2022-06-08 » Resultattävling, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=41.00 | K22=34.50 | F19=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
36.13  [1,2] » Dahllöf, Maggie -06 F16 2022-08-20 » Svenska Friidrottscupen div 1, Campus Friidrottsarena, Umeå
36.05  [3,4] » Olsson, Tove -06 F16 2022-05-14 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
34.13    » Lindberg, Felicia -97   KS 2022-08-14 » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
24.90  » Hallencreutz, Emma -04 F18 2022-10-02 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
23.12  [5] » Harryson, Linn -03 F19 2022-10-02 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
22.00  » Enblad, Alva -04 F18 2022-10-02 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=32.00 | F16=32.00 | F15=31.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
42.33    » Olsson, Tove -06   F16 2022-06-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
42.18  [1] » Dahllöf, Maggie -06   F16 2022-06-26 » Kommunfastigheters Mälarspelen, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
33.02  [2] » Johansson, Ella -07   F15 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
30.13  » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
25.75  » Borg, Matilda -07 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
22.45    » Wennebjer, Ebba -07   F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
22.13  » Lönn, Malva -09 F13 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
21.42  » Sparv, Tyra -08 F14 2022-09-04 » Kraftmätningen Final, Ullevi, Göteborg
21.01      Attersand, Alva -07   F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
18.06  Resare, Inez -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
17.93  » Bergin, Anna -07 F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
17.72      Sallnäs, Maja -08   F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
16.09  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F14 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
16.06  Pålsson, Selma -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
14.05      MumBamuna, Chelcy -08   F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
13.51  » Enquist, Gabriella -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
13.33  Aouat, Lena -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
13.02      Wismuth Ljessoj, Esther -07   F15 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
12.99  » Laguna, Alba -09 F13 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
12.58  Tärnvik, Stina -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
11.17  Hålling, Mira -08 F14 2022-06-06 » Kraftmätningen 2022 - Kval, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.18  [1] » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
34.25  [2] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
19.61      Nyrén, Stella -10   F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
19.24  » Eklöf, Alma -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
16.16  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
15.91    » Eklöf, Nora -09   F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
15.43  Strömö, Hedda -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
14.98  Glod, Isabella -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
14.75      Ljungberg, Lovisa -09   F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
14.09  Palm, Tea -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
13.80  » Lundin, Märta -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
13.20      Bussman, Sarah -10   F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
13.20  Örtengren, Emilia -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
13.19  Vallenholm, Nora -10 F12 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
13.04    » Laguna, Alba -09   F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
12.85  » Järvinen, Hilda -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
12.63  Bachner, Iris -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
12.40      Wisell, My -10   F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
12.27  » Sahlstedt, Ebba -09 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
11.81  » Lindblom, Emmy L -09 F13 2022-08-21 » Distriktsfinaler Stockholm 12-14 år, Trollbäcken IP, Tyresö
11.79      Engström Villarroel, Noelia -09   F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
10.37  » Hagström, Stella -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
9.80  » Elsässer Haldin, Linn -09 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.39      Windirsch, Alva -09   F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.23  » Anjemo, Anni -10 F12 2022-08-30 » Stockholmskampen deltävling 3, Enskede IP, Stockholm
8.33  Sköllersten, Linnéa -09 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
7.13  Slagare, Bianca -09 F13 2022-09-18 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=4 200 | K22=3 900 | F19=3 800 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 700 | F16=3 400 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 267    » Dahllöf, Maggie -06 +0.6 F16 2022-07-24 » Mångkamps-SM, Arosvallen, Västerås
Resultat:          |  16.03(-0.5)  |  1.39  |  11.38  |  28.57(-0.5)  |  4.98(+2.7)  |  40.83  |  2:36.79  |
Poäng:                |  711  |  502  |  620  |  587  |  554  |  683  |  610  |
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=2 800 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 902  [1] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 -0.3 F13 2022-07-24 » Kalmar Sommarspel och mångkampsfestival, Fredriksskans Arena, Kalmar
Resultat:          |  9.72(0.0)  |  1.48  |  32.96  |  4.54(-0.7)  |  1:50.29  |
Poäng:                |  1 159  |  963  |  1 021  |  821  |  938  |
Not
[1] - 972
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Kula (2,0 kg)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 973  » Lönn, Malva -09 +0.6 F13 2022-07-03 » Sollentuna Combined Events Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
Resultat:          |  9.50(+2.0)  |  1.33  |  10.54  |  5.15(-0.7)  |  1:45.93  |
Poäng:                |  1 208  |  790  |  900  |  1 047  |  1 028  |
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 315  [1] » Harryson, Linn -03 F19 2022-10-02 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.95  |  23.12  |  26.01  |  47.11  |
Poäng:                |  516  |  467  |  459  |  873  |
1 989  [2] » Hallencreutz, Emma -04 F18 2022-10-02 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.34  |  24.90  |  31.75  |  18.38  |
Poäng:                |  544  |  502  |  579  |  364  |
1 775  [3] » Enblad, Alva -04 F18 2022-10-02 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.67  |  22.00  |  19.27  |  35.42  |
Poäng:                |  340  |  443  |  300  |  692  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Castorama
  |  Kula (3,0 kg)  |  Spjut (500 gr)  |  Diskus (0,75 kg)  |  Slägga (3,0 kg/119)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 876  » Bergin, Anna -07 F15 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.49  |  17.30  |  16.19  |  44.82  |
Poäng:                |  482  |  338  |  217  |  839  |
1 348  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F14 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.52  |  16.09  |  15.82  |  21.05  |
Poäng:                |  409  |  309  |  207  |  423  |
                 
 Castorama
  |  Kula (2,0 kg)  |  Spjut (400 gr)  |  Diskus (0,6 kg)  |  Slägga (2,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 302  » Sternlind, Tyra -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.37  |  36.18  |  27.52  |  24.32  |
Poäng:                |  614  |  705  |  492  |  491  |
2 200  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.47  |  34.25  |  22.16  |  26.58  |
Poäng:                |  621  |  673  |  371  |  535  |
2 009  » Eklöf, Alma -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.00  |  16.82  |  25.67  |  28.65  |
Poäng:                |  656  |  327  |  452  |  574  |
1 217  Ljungberg, Lovisa -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.78  |  14.75  |  17.17  |  21.62  |
Poäng:                |  263  |  275  |  244  |  435  |
1 113  Engström Villarroel, Noelia -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.63  |  11.79  |  17.58  |  16.75  |
Poäng:                |  337  |  195  |  256  |  325  |
1 015  » Finbom Höglund, Leia -09 F13 2022-10-01 » Castorama, Enskede, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.63  |  14.90  |  20.03  |  ej res  |
Poäng:                |  417  |  279  |  319  |  - 1  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics