HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2021-11-28
Inne för 2022 Resultatdatum: 2021-11-27
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2021-11-27 (lö)  | Triumfglasspelen, Tybblelundshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F15   Collin, Kayla -07 9.04    PB 3 Heat 3    
F13 » Lönn, Malva -09 8.45  1 Heat 3 [¤]
8.26  PB 1 Final
200 m F15   Collin, Kayla -07 ej start             
F13 » Lönn, Malva -09 27.05  1 Final A [¤]
Tresteg F15   Collin, Kayla -07 9.79    PB 5 Final    
Tresteg (zon) F13 » Lönn, Malva -09 10.57    PB 2 Final   [¤]
Kula (3,0 kg) F15   Collin, Kayla -07 7.90    PB 6 Final    
Kula (2,0 kg) F13 » Lönn, Malva -09 10.74    PB 1 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2021-11-20/21 (lö-sö)  | Göteborgs Adventspel, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Längd P14   Bengtsson, David -08 3.56    PB 10    
 2021-11-20/21 (lö-sö)  | Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
  P/F11 och yngre registreras ej
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13 » Källqvist, Morgan -09 10.09    PB 4 Heat 3  
P12 Brandström, Emil -10 10.35  PB 5 Heat 5
Dahlberg, Gabriel -10 9.61  PB 2 Heat 6
  9.63      5 Final B  
Edström Larsson, Joel -10 ej start 
» Heinonen, Klaus -10 9.49  PB 2 Heat 4
  9.49      8 Final A  
Janson, Ivar -10 ej start 
Kaving, Dante -10 10.06  PB 3 Heat 6
Perillo, Oliver -10 ej start           
Sahlman, Svante -10 10.11  PB 4 Heat 5
Samson, Philip -10 10.44  PB 5 Heat 4
F13 » Alassaad, Selma -09 ej start           
» Elsässer Haldin, Linn -09 9.31  2 Heat 2 [¤]
9.27  PB 6 Final
» Lönn, Malva -09 ej start           
Runeborg, Smilla -09 9.22  PB 3 Heat 1 [¤]
9.39  7 Final
» Sternlind, Tyra -09 9.21  PB 2 Heat 1
  9.25      5 Final  
F12 Anjemo, Anni -10 10.38  PB 5 Heat 5
Eriksson, Grace -10 10.36  PB 4 Heat 4
Glod, Isabella -10 9.49  2 Heat 9
  9.20    PB 1 Final B  
Hagström, Stella -10 10.14  PB 1 Heat 6
10.18  7 Final C
Järvinen, Hilda -10 10.22    PB 3 Heat 5  
Lundin, Märta -10 ej start 
Persson, Agnes -10 10.45  PB 5 Heat 4
Sahlqvist, Ellen -10 9.20  1 Heat 3
  9.16    PB 5 Final A  
Sandström, Saga -10 ej start 
Strömö, Hedda -10 ej start 
Örtengren, Emilia -10 10.57  PB 7 Heat 4
800 m P13 » Källqvist, Morgan -09 2:51.10    PB 4 Final 2  
P12 Dahlberg, Gabriel -10 2:58.52  PB 2 Final 2 [¤]
Edström Larsson, Joel -10 ej start           
» Heinonen, Klaus -10 ej start  Final 1
Janson, Ivar -10 ej start 
F12 Anjemo, Anni -10 3:23.35    PB 4 Final 2  
Glod, Isabella -10 3:04.21  PB 1 Final 1
Hagström, Stella -10 3:10.43  PB 1 Final 5
Järvinen, Hilda -10 2:55.47    PB 1 Final 2  
Lundin, Märta -10 ej start  Final 2
Strömö, Hedda -10 ej start 
Örtengren, Emilia -10 3:20.88  PB 5 Final 5
Längd (zon) P13 » Källqvist, Morgan -09 3.61    PB 17    
P12 Brandström, Emil -10 3.20  PB 32
Dahlberg, Gabriel -10 3.93    PB 12    
Edström Larsson, Joel -10 ej start 
» Heinonen, Klaus -10 3.88  PB 13
Janson, Ivar -10 ej start           
Kaving, Dante -10 3.38  PB 27
Perillo, Oliver -10 ej start 
Sahlman, Svante -10 3.53    PB 23    
Samson, Philip -10 3.01  PB 39
F13 » Alassaad, Selma -09 ej start 
» Elsässer Haldin, Linn -09 3.75    PB 13   [¤]
» Lönn, Malva -09 ej start 
Runeborg, Smilla -09 3.89  PB 10 [¤]
» Sternlind, Tyra -09 4.44    PB 2 Final  
F12 Anjemo, Anni -10 2.99  PB 43
Eriksson, Grace -10 3.36  PB 23
Glod, Isabella -10 3.84    PB 6 Final  
Hagström, Stella -10 3.43  PB 18
Järvinen, Hilda -10 3.17  PB 36
Lundin, Märta -10 ej start           
Sandström, Saga -10 ej start 
Strömö, Hedda -10 ej start 
Örtengren, Emilia -10 3.37  PB 22
Kula (3,0 kg) P13 » Hackett, Jumanne -09 9.59    PB 2 Final  
» Källqvist, Morgan -09 6.74  PB 8 Final
P12 Brandström, Emil -10 6.42    PB 9    
Dahlberg, Gabriel -10 4.79  PB 26
Edström Larsson, Joel -10 ej start 
» Heinonen, Klaus -10 6.12    PB 12    
Janson, Ivar -10 ej start 
Kaving, Dante -10 5.28  PB 21
Sahlman, Svante -10 5.66  PB 17
Kula (2,0 kg) F13 » Elsässer Haldin, Linn -09 6.64    PB 12   [¤]
» Lönn, Malva -09 ej start 
Runeborg, Smilla -09 6.67    PB 11   [¤]
» Sternlind, Tyra -09 10.48  PB 1 Final
F12 Anjemo, Anni -10 6.15  PB 16
Glod, Isabella -10 7.66    PB 4 Final  
Hagström, Stella -10 4.93  PB 30
Järvinen, Hilda -10 6.54  PB 11
Sahlqvist, Ellen -10 8.16  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2021-11-20 (lö)  | Vinterspelen, Tybblelundshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F13 » Lönn, Malva -09 8.29      1 Heat 3    
8.28  PB 1 Final
200 m F13 » Lönn, Malva -09 27.04    PB 1 Final A    
Längd (zon) F13 » Lönn, Malva -09 5.14    PB 1 Final    
Kula (2,0 kg) F13 » Lönn, Malva -09 10.57    PB 2 Final    
 2021-11-12/14 (fr-sö)  | IVSM 2021, Westinghouse Arena, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M50   Karlsson, Tobias -69 9.36    PB 7 Final  
Vikt (9,08 kg) M60 » Johansson, Håkan -60 15.22    PB 2 Final  
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics