HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
TÄVLINGAR Rapportdatum: 2021-11-23
Ute för 2021 Resultatdatum: 2021-11-14
Datum Tävling Arena Arrangör Typ Mästerskap Antal resultat
  Män Kvinnor Mix
2021-11-07 » NM terräng Tullinge flygfält, Botkyrka Tullinge FK/Huddinge AIS Terräng NM 2
2021-11-04/14 » Stockholms Bästa 14 Södra Djurgården, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 4 3
2021-10-23/24 » Terräng-SM Höganäs Flygfält, Höganäs IS Göta/Höganäs FI Terräng SM 2 2  
2021-10-21/31 » Stockholms Bästa 13 Rålambshov, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 5 2
2021-10-17 » KM i terräng Segeltorps elljusspår, Huddinge Hammarby IF Terräng KM 16 11
2021-10-10 » Minimaran Stockholm Spårvägen/Hässelby Gatulopp   3    
2021-10-07/17 » Stockhoms Bästa 12 Magelungen, Stockholm/Huddinge Hammarby IF Terräng 5 3
2021-10-03 » Hässelbyloppet Hässelby, Stockholm Hässelby SK Gatulopp 3 1
2021-10-03 » Lilla Lidingöloppet Lidingö IFK Lidingö Terräng   2 4  
2021-10-03 » Ungdomscastorama Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 22 27
2021-10-02 » Castorama Enskede IP, Stockholm Hammarby IP Arena 72 70
2021-09-26 » Castorama Furudals IP, Villstad Villstads GIF Arena   5    
2021-09-25 » Svealandsserien Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 18
2021-09-23/10-03 » Stockholms Bästa 11 Norra Djurgården, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 6 2
2021-09-22 » Hammarby Sommarserie 8 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   5 5  
2021-09-21/22 » Terräng-DM Edsbergs Sportfält, Solletuna Turebergs FK Terräng DM 4 5
2021-09-19 » STHLM Trail run Norra Djurgården, Stockholm Hässelby/Spårvägen Terräng 1
2021-09-19 » Sicklaloppet Nacka Racetimer Gatulopp   4    
2021-09-19 » Midgårdskastet Midgårdsvallen, Märsta IFK Märsta Arena 4
2021-09-19 » Castorama Tomtaklints friidrottsarena, Trosa Södertälje IF Arena 5
2021-09-18/19 » Sollentuna CE Carnival Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena   39 14  
2021-09-18/19 » Stockholmskampen final Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 56 68 11
2021-09-18 » Säsongsmångkampen Rosvalla IP, Nyköping Nyköpings BIS Arena 2
2021-09-18 » Castorama Edsbergs sportfält, Sollentuna Hässeby SK Arena     5  
2021-09-15 » Stafett-DM Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena DM 7 5
2021-09-12 » Brommaspelen Stockholms Stadion, Stockholm Bromma IF Arena 12 11
2021-09-12 » Västerortsmästerskap kast Edsbergs Sportfält, Sollentuna Hässelby SK/Turebergs FK Arena   2 1  
2021-09-12 » Lag-USM Gunder Hägg Stadion, Gävle Gefle IF Arena SM 9 10 1
2021-09-11/12 » Svealands regionmästerskap Sannavallen, Kristinehamn Värmlands FIF Arena RM 34 28
2021-09-11 » Björknässpelen Björknäs IP, Nacka Helles FK Arena   4 17  
2021-09-11 » Ränneborgskastet Ränneborgs IP, Eksjö Eksjö Södra IK Arena 1 3
2021-09-09/19 » Stockholms Bästa 10 Flaten, Stocholm Hammarby IF Terräng 4 2
2021-09-08 » Roslagsmästerskap Sportcentrum, Norrtälje LK Roslagen Arena   2 1  
2021-09-08 » Castorama Lugnets IP kastplan, Falun Falu IK Arena 5
2021-09-08 » Stockholmskampen 3 Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena 46 54 10
2021-09-04/05 » DM Uppland Uppsala Friidrottsarena, Uppsala Upplands FIF Arena     1  
2021-09-04/05 » Finnkampen Stockholms Stadion, Stockholm Sv FIF Arena Landskamp 1 1
2021-09-04/05 » Kraftmätningen Final Tibblevallen, Täby Täby IS Arena SM 65 69 4
2021-09-04 » Corsa su strada under 20 Oderzo, ITA   Gatulopp Landskamp   1  
2021-08-31 » Sommarkast 2 Sätra IP:s kaslplan, Stockholm Spårvägens FK Arena 2
2021-08-30 » Hamninloppet Henås, Brattås Brattås CK Gatulopp 1 1
2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   29 21  
2021-08-28/29 » DF 12-14 år Trollbäckens IP, Tyresö Hanvikens SK Arena DM 82 113
2021-08-28 » Idre fjällmaraton Idre fjäll, Idre Terräng 2 3
2021-08-28 » Huddingeloppet Huddinge Huddinge AIS Gatulopp   1    
2021-08-28 » Bålstaspelen Gröna Dalens IP, Bålsta Bålsta IK Arena 4
2021-08-27/29 » SM Ryavallen, Borås IK Ymer Arena SM 15 2
2021-08-27/09-01 » Stockholms Bästa 9 Nackareservatet, Nacka Hammarby IF Gatulopp   5 3  
2021-08-25 » Öppna Roslagsmästerskap Sportcentrum, Norrtälje LK Roslagen Arena 1
2021-08-25 » Norrköpings Stadslopp Norrköping Atea Gatulopp 1
2021-08-21/22 » Täby Open Tibblevallen, Täby Täby IS Arena   16 16  
2021-08-20/22 » Veteran-SM Högby IP, Löttorp Högby IF Arena SM 5 3
2021-08-20/22 » JSM och USM 15 Campus Valla, Linköping Linköpings GIF Arena SM 59 33
2021-08-19 » STHLM junior run Stockholm   Gatulopp   2    
2021-08-18 » Vallentunakvällen 2 Vallentuna IP, Vallentuna Vallentuna FK Arena 1 1
2021-08-14/15 » Veteran-DM Sätra IP, Stockholm IFK Tumba Arena DM 1
2021-08-14 » Digitala Midnattsloppet Stockholm Hammarby IF Gatulopp   2    
2021-08-14 » Kungsholmen runt Kungsholmen, Stockholm Studenternas FK Gatulopp 3
2021-08-13/15 » USM 16-17 Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping IF Tjalve Arena SM 2 12
2021-08-12 » Tjejernas kväll Stockholms Stadion, Stockholm Sundbybergs IK Arena     13  
2021-08-12 » Sommarkampen 5 Sportcentrum, Norrtälje Rånäs 4H Arena 1
2021-08-11 » Invigningstävling Enavallen, Enköping Enköpings AI Arena 1 1
2021-08-11 » Hammarby Sommarserie 6 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   10 1  
2021-08-10 » Viking Line spelen Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena 11 16
2021-08-07/08 » Goliatspelen Sannerudsvallen, Kil Kils AIK Arena 2 4
2021-08-07/08 » Westinghouse Gurkspel Arosvallen, Västerås Västerås FK Arena     5  
2021-08-07/08 » SM mångkamp Sunnerbovallen, Ljungby Ljungby FIK Arena SM 26 21
2021-08-07 » Sky is the Limit Åby friidrott, Mölndal Mölndals AIK Arena 3 1
2021-08-06/08 » SAYO Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena   46 45  
2021-07-31/08-01 » Stafett SM Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena SM 19 20
2021-07-29 » Julichansen 5 Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna Råby-Rekarne FIF Arena 2 5
2021-07-25 » WindSurf 3,0 Baldershofs IP, Sundsvall Sundsvalls FI Arena   2    
2021-07-24/25 » Kalmar Sommarspel Fredriksskans IP, Kalmar Kalmar SK Arena 1 1
2021-07-24/25 » Sparbanksspelen Siljansvallen, Leksand Leksands FIK Arena 74 41
2021-07-24 » Sommartävling Källbrinks IP, Huddinger Huddinge AIS Arena     2  
2021-07-22 » Julichansen 4 Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna Råby-Rekarne FIF Arena 6 10
2021-07-19 » Resultattävling Gutavallen, Visby Visby IF Gute Arena 3
2021-07-18 » Kasttävling Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   1 4  
2021-07-17/18 » Ölandsspelen Högby IP, Löttorp Högby IF Arena 1
2021-07-17 » Sommarsprinten Röstu Hage IP, Botkyrka IFK Tumba Arena 2
2021-07-15/18 » Junior EM 20 Kadriorg Stadium, Tallin, EST   Arena EM 3 2  
2021-07-15 » Julichansen 3 Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna Råby-Rekarne FIF Arena 1 3
2021-07-13 » SM 10 km Anderstorp motorbana, Anderstorp Hälle IF Arena SM 1
2021-07-12 » Kasttävling Tingstäde IP, Gotland IK Tjelvar Arena     8  
2021-07-10/11 » Bottnarydskastet Bottnaryds IP, Bottnaryd Bottnaryds IF Arena 2 1
2021-07-09/11 » Världsungdomsspelen Ullevi, Göteborg Örgryte IS Arena 48 33
2021-07-07 » PRK 2 Norrvalla IP, Skellefteå Skellefteå AIK Arena   1    
2021-07-07 » Veckans grenar Enavallen kastplan, Enköping Enköpings AI Arena 1
2021-07-05 » Resultattävling Gutavallen, Visby Visby IF Gute Arena 1
2021-07-03 » SnabbSpåret 2 Sollentunavallen, Sollentuna Spårvägens FK Arena   1    
2021-07-03 » Hammarby Sommarserie 5 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 14 18
2021-07-03 » Inbjudningstävling Rödstu Hage IP, Botkyrka IFK Tumba Arena 1
2021-07-03 » Veckans gren, diskus Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   5 5  
2021-07-02/04 » Öresundsspelen Hedens IP, Helsingborg IFK Helsingborg Arena 4
2021-07-02/03 » Täby stavhoppsgala Täby Torg, Täby Täby IS Arena 1 2
2021-07-02 » Sommarkast Sätra IP kastplan, Stockholm Spårvägens FK Arena   1    
2021-06-30 » Åkersberga Sommarsprint Österåkers friidrottsarena, Österåker Åkersberga SK Arena 4 2
2021-06-29 » Lag-SM final Halmstad Arena IP, Halmstad IFK Halmstad Arena SM 18
2021-06-28 » JP Ventilkation Games 6 Lugnets IP kastplan, Falun Falu IK Arena     1  
2021-06-27 » Bannister Invitational Slottskogsvallen, Göteborg Arena 1
2021-06-27 » Sky is no limit 1 Tibblevallen, Täby Täby IS Arena 1 2
2021-06-27 » Mälarspelen Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna Råby-Rekarnes FIF Arena   9 14  
2021-06-22 » Trestegsraketen Sätra IP, Stockholm Mälarhöjdens IK Arena 1
2021-06-22 » Karlstad GP Tingvalla, Karlstad IF Göta Arena 1
2021-06-20 » Söndagskampen Uppsala Friidrottsarena, Uppsala Upsala IF Arena   6    
2021-06-19/20 » Stora Turebergskastet 21 Edsbergs Sportfält, Sollentuna Turebergs FK Arena 3 4
2021-06-19/20 » Lag EM Napoca, ROU Arena EM 1
2021-06-19/20 » Danderydsspelen Danderyd Arena, Danderyd Danderyds SK Arena DM 57 34  
2021-06-19 » Enhörna halvmaraton Enhörna Friluftsgård, Enhörna Enhörna IF Gatulopp 1
2021-06-19 » Vårtävling 8 Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena 2
2021-06-19 » Skarakampen Sparbanken Arena, Skara Istrums SK Arena   2    
2021-06-16 » Täbysprinten Tibblevallen, Täby Täby IS Arena 5
2021-06-16 » Stockholmskampen 2 Björknäs IP, Värmdö Hellas FK Arena 37 46 10
2021-06-15 » Hammarby Sommarserie 4 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   8 4  
2021-06-13 » Sollentuna GP Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 4 1
2021-06-11/13 » Huddingespelen Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena DM 66 60
2021-06-11 » Södertälje Discus Night Södertälje IP, Södertälje Södertälje IF Arena   1    
2021-06-10 » MAIK Sprintfestival Åby friidrott, Göteborg Mölndals AIK Arena 5
2021-06-08 » Allard open 10000 m Arosvallen, Västerås Västerås FK Arena 1
2021-06-08 » Copehagen Athletics Games Österbro stadion, DEN Sparta Atletik & Löb Arena     1  
2021-06-06 » Björkspelen Campus Friidrottsarena, Umeå IFK Umeå Arena 1
2021-06-06 » Kringelkastet Södertälje IP, Södertälje Södertälje IF Arena 5 9
2021-06-05/06 » Stefan Holm-spelen Sannerudsvallen, Kil Kils AIK Arena     3  
2021-06-05/06 » Hammarby Sommarserie 3 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 130 83
2021-06-05 » Hanviken Games Trollbäcken, Tyresö Hanvikens SK Arena 1
2021-06-05 » Stavhopptouren Sparbanken Arena, Skara Örgryte IS Arena   1 1  
2021-06-05 » ÖGIFs vårtävling Hofvallen, Östersund Östersunds GIF Arena 4
2021-06-04/13 » Stockholms Bästa 8 Nackareservatet, Nacka/Stockholm Hammarby IF Gatulopp 8 6
2021-06-02 » Studenternas öppna KM Källbrinks IP, Huddinge FK Studenterna Arena   1    
2021-06-02 » Göteborg GP Slottskogsvallen, Göteborg Göteborgs FIF Arena 2
2021-06-01 » Resultatjakten Stora Mossens IP, Stockholm Bromma IF Arena 1
2021-05-30 » Kasttävling Enskede IP, Stockholm Spårvägens FK Arena   9 12  
2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1 Björknäs IP, Nacka Hellas FK Arena 25 22 1
2021-05-29/31 » Hammarby sommarserie 2 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 14 6
2021-05-29 » Resultattävling Hässelby IP, Stockholm Hässelby SK Arena   2 3  
2021-05-29 » FIG-mästerskap Lugnets IP, Falun Falu IK Arena 2
2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 35 34
2021-05-22 » Snabbspåret Stockholms Stadion, Stockholm Spårvägens FK Arena   1 1  
2021-05-22 » Hanvikens SK Invitational Trollbäckens IP, Tyresö Hanvikens SK Arena 1
2021-05-22 » Täby Vårpremiär Tibblevallen, Täby Täby IS Arena 1 1
2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1 Trollbäckens IP, Tyresö Hanvikens SK Arena   68 66 4
2021-05-21/30 » Stockholms Bästa 7 Norra Djurgården, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 7 4
2021-05-19 » Stockholmskampen 1 Trollbäckens IP, Tyresö Hanvikens SK/Hellas FK Arena 1
2021-05-19 » Stockholmskampen 1 Enskede IP, Stockholm Hammarby If Arena   109 132 14
2021-05-16 » Bara kast 2 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 1 8
2021-05-15 » Danderyd Invitatiomal Danderyd Arena, Danderyd Danderyds SK Arena 1 5
2021-05-15 » Kasttävling Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   2 2  
2021-05-15 » Vårkastet Gröna Dalens IP, Bålsta F Bålsta IK Arena 1
2021-05-13 » Kasttävling Furudals IP, Gislaved Villstad GIF Arena 1
2021-05-09 » Jordbro maraton Jordbro industriområde, Haninge FK Studenterna Gatulopp   3    
2021-05-08/09 » European Trowing Cup Split, CRO Arena EM 1
2021-05-08 » 5 kilometer Frescati, Stockholm Spårvägens FK Gatulopp 1
2021-05-08 » Kasttävling Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   2 6  
2021-05-07/16 » Stockholms Bästa 6 Magelungen, Stockholm/Huddinge Hammarby IF Arena 9 4
2021-05-03 » JP Ventilation Games 2 Lugnets IP, Falun Falu IK Arena 1
2021-05-01 » Miniklubbkampen ute 4 Kärrtorps IP, Stockholm   Arena     1  
2021-04-27/29 » Miniklubbkampen ute 3 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 13 12
2021-04-26 » JP Ventilations Games Lugnets kastplan, Falun Falu IK Arena 1
2021-04-23/05-02 » Stockholms Bästa 5 Årstaviken, Stockholm Hammarby IF Gatulopp   8 7  
2021-04-19/21 » Miniklubbkampen ute 2 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 10 18
2021-04-09/18 » Stockholms Bästa 4 Vinterviken, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 9 8
2021-04-07/15 » Miniklubbkampen ute 1 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   18 34  
2021-04-04/06 » ational championships Bagdad, IRQ Arena 1
2021-03-12/21 » Stockholms Bästa 3 Brunnsviken, Solna Hammarby IF Gatulopp 8 7
2021-03-08 » Kasttävling Lugnets IP Kastplan, Falun Falu IK Arena     1  
2021-03-05 » Släggtävling Apalby kastplan, Västerås Västerås FK Arena 1
2021-02-26/03-07 » Stockholms Bästa 2 Södra Djurgården, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 8 7
2021-02-15 » JP Ventilation Snow Throw Falu Tennis och friidrottsce, Falun Falu IK Arena     1  
2021-02-10/21 » Stockholms bästa 1 Hammarby Sjöstad, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 9 7
                   
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics