HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2021-11-23
Ute för 2021 Resultatdatum: 2021-11-14
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2021-11-04/14 (to-sö)  | Stockholms Bästa 14, Södra Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Stadslopp MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 32.23        2 8,44 km to  
» Jonsson, Niklas -92 26.25  1 8,44 km to
» Kårelid, Victor -89 45.26        14 8,44 km to  
M45 » Sauter, David -76 44.21  10 8,44 km to
KS Janus, Michelle -98 34.21  2 8,44 km to
» Ramberg, Filippa -97 33.34        1 8,44 km to  
K45 Attersand, Kristina -75 51.12  17 8,44 km to
 2021-11-07 (sö)  | NM terräng, Tullinge flygfält, Botkyrka - NM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
6 000 m terräng F19 » Lundin, Nora -03 23.42        6      
Lag Terräng F19 » Lundin, Nora -03 24.00  [1]     2      
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2021-10-21/31 (to-sö)  | Stockholms Bästa 13, Rålambshov, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Stadslopp MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 28.25        2 7,36 km  
» Jonsson, Niklas -92 23.09  1 7,36 km
» Kårelid, Victor -89 37.10        11 7,36 km  
M45 » Sauter, David -76 40.41  12 7,36 km
M60 Molin, Magnus -60 43.49  8 7,36 km to
KS Janus, Michelle -98 32.07        6 7,36 km fr  
» Ramberg, Filippa -97 29.49  1 7,36 km
 2021-10-23/24 (lö-sö)  | Terräng-SM, Höganäs Flygfält, Höganäs - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng P17 » Holm, Nils -04 11.36        5    
P15 Hedberg, Elton -06 13.10  19
KS » Lundin, Nora -03 12.04        6    
F15 » Grahn, Olivia -06 ej start 
6 000 m terräng F19 » Lundin, Nora -03 20.38        1    
 2021-10-17 (sö)  | KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 21.05        2 5,4 km    
Duvnäs, Magnus -60 24.03  3 5,4 km
» Jonsson, Niklas -92 17.01        1 5,4 km    
P15 Almér, David -06 10.37  3
» Alteskog, Erik -06 12.02  7
» Berglind, Alfred -06 12.11        8      
» Gullberg, Aron -06 10.08  1 2,7 km
» Hall, Neo -06 11.05  5
» Kapell, Elias -06 11.19        6      
Sallnäs, Anton -06 10.34  2
» Sundström, Hugo -06 11.04  4
P14 » Bélec, Christoffer -07 11.26        4      
» Hackett, Quincy -07 12.22  5
» Karlsson, Vilmer -07 9.50  1
Norlin, Bill -07 10.42        2      
» Roslund, Anton -07 12.00  3
KS Janus, Michelle -98 11.03  2
» Kapell, Petra -67 16.42        3      
» Ramberg, Filippa -97 10.21  1
F15 » Forsell, Ellen -06 16.07  2
» Jabbour, Lii -06 14.00        1      
F14 » Aldskogius, Clara -07 18.14  5
» Bergin, Anna -07 14.07  3
» Borg, Matilda -07 11.42        2      
» Johansson, Ella -07 11.01  1
» Wennebjer, Ebba -07 14.41  4
F12 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 12.05  1
 2021-10-07/17 (to-sö)  | Stockhoms Bästa 12, Magelungen, Stockholm/Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 1:11.33        4 17,34 km fr  
» Jonsson, Niklas -92 56.33  1 17,34 km
» Kårelid, Victor -89 3:48.02        34 17,34 km fr  
M45 » Sauter, David -76 1:47.02  23 17,34 km to
M60 Molin, Magnus -60 1:49.25  7 17,34 km to
KS Janus, Michelle -98 1:15.38        6 17,34 km fr  
» Ramberg, Filippa -97 1:19.42  10 17,34 km fr
K45 Attersand, Kristina -75 1:41.21  20 17,34 km to
 2021-10-10 (sö)  | Minimaran, Stockholm
  11 år och yngre redovisas ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp P13   Atlassi, Jonas -08 7.03          2.150 m    
Haglund, Alexander -08 7.43  2.150 m
» Karmteg, Tim -08 ej start               
P12 Tabacchi, Maxim -09 9.30  2.150 m
F12 Windirsch, Alva -09 ej start 
 2021-10-03 (sö)  | Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama P13   Bélec, Nicklas -08 678        1      
Kula (3,0 kg) 5.76 [108]
Spjut (400 gr) 20.56 [150] PB
Diskus (0,6 kg) 23.95 [328] PB
Slägga (3,0 kg/110) 12.03 [92]              
Forsberg, Adrian -08 66  PB 2
Kula (3,0 kg) 4.96 [28] PB
Spjut (400 gr) 12.59 [0] PB
Diskus (0,6 kg) 9.92 [0] PB
Slägga (3,0 kg/110) 10.20 [38]     PB        
Strömö, Bastian -08 brutit 
Kula (3,0 kg) 5.37 [69] PB
Spjut (400 gr) 17.61 [86] PB
Diskus (0,6 kg) 16.97 [135] PB
Slägga (3,0 kg/110) ej start 
Castorama P15   Krogh, Viktor -07 brutit               
Kula (4,0 kg) 5.43 [75] PB
Spjut (600 gr) 16.33 [57] PB
Diskus (1,0 kg) 14.63 [62] PB
Slägga (4,0 kg) ej start               
Redin, Fredrik -07 brutit 
Kula (4,0 kg) 6.70 [195] PB
Spjut (600 gr) 16.63 [64] PB
Diskus (1,0 kg) 12.70 [0] PB
Slägga (4,0 kg) ej start 
Castorama F15   Mangor, Isabelle -06 brutit               
Kula (3,0 kg) 7.01 [368] PB
Spjut (500 gr) 12.12 [204]
Diskus (0,75 kg) 12.45 [106] PB
Slägga (3,0 kg/119) ej start 
Castorama F13   Aouat, Lena -08 806      PB 3      
Kula (2,0 kg) 6.57 [332] PB
Spjut (400 gr) 10.54 [158] PB
Diskus (0,6 kg) 12.39 [104] PB
Slägga (2,0 kg) 12.39 [212]     PB        
Lövhammar, Linnea -08 brutit 
Kula (2,0 kg) 4.44 [136] PB
Spjut (400 gr) 9.14 [114] PB
Diskus (0,6 kg) 15.62 [202] PB
Slägga (2,0 kg) ej start               
Palo, Ella -08 brutit 
Kula (2,0 kg) 5.09 [200] PB
Spjut (400 gr) 11.14 [176] PB
Diskus (0,6 kg) 11.00 [59] PB
Slägga (2,0 kg) ej start               
Pålsson, Selma -08 1 574  PB 1
Kula (2,0 kg) 8.74 [501] PB
Spjut (400 gr) 16.05 [308]
Diskus (0,6 kg) 20.54 [332]
Slägga (2,0 kg) 21.51 [433]              
Sallnäs, Maja -08 1 456  PB 2
Kula (2,0 kg) 7.54 [410] PB
Spjut (400 gr) 20.50 [411] PB
Diskus (0,6 kg) 17.82 [262] PB
Slägga (2,0 kg) 18.80 [373] PB
 2021-10-03 (sö)  | Lilla Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
6 000 m terräng P15   Hedberg, Elton -06 22.41        9      
F15 » Grahn, Olivia -06 25.37  3
F14 Grahn, Emelie -07 27.21  17
Terränglopp P13   Atlassi, Jonas -08 10.28        3 3 km    
F13 Linder, Anna -08 11.50  7 3 km
Stålgren, Viola -08 14.19  19 3 km
 2021-10-03 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Cedertun, Jacob -82 33.51      PB 35      
» Holm, Nils -04 34.22  PB 42
» Jonsson, Niklas -92 30.59      PB 8      
KS Holmgren, Kerstin -59 48.11  PB 98
 2021-09-23/10-03 (to-sö)  | Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10 km (gatulopp) MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 38.10      PB 3   fr  
» Jonsson, Niklas -92 32.06  1
» Kårelid, Victor -89 51.35      PB 24    
M35 » Attersand, Henrik -84 44.38  SB 12 fr
M45 » Sauter, David -76 57.50  PB 26
M60 Molin, Magnus -60 59.33      PB 8   to  
KS » Ramberg, Filippa -97 44.10  4
K45 Attersand, Kristina -75 1:04.23  SB 44
 2021-10-02 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Lindefalk, Alexander -03 1 361      PB 2      
Kula (7,26 kg) 8.13 [316] PB
Spjut (800 gr) 21.28 [165] PB
Diskus (2,0 kg) 20.82 [246] SB
Slägga (7,26 kg) 38.66 [634]     PB        
» Sundberg, Martin -03 2 405  1
Kula (7,26 kg) 12.40 [626]
Spjut (800 gr) 40.13 [493]
Diskus (2,0 kg) 39.51 [676] PB
Slägga (7,26 kg) 37.16 [610]     PB        
Wahlström, Peter -81 724  PB 3
Kula (7,26 kg) 8.26 [326] PB
Spjut (800 gr) 26.62 [269] PB
Diskus (2,0 kg) 16.78 [129] PB
Slägga (7,26 kg) ej res 
Castorama P17 » Torbjörnsson, Adam -05 1 712      PB        
Kula (5,0 kg) 9.48 [421] PB
Spjut (700 gr) 34.27 [401] PB
Diskus (1,5 kg) 29.41 [461]
Slägga (5,0 kg) 26.81 [429]
Castorama P13   Bélec, Nicklas -08 736      PB 6      
Kula (3,0 kg) 7.32 [249] PB
Spjut (400 gr) 19.80 [134] PB
Diskus (0,6 kg) 19.20 [200]
Slägga (3,0 kg/110) 14.26 [153]     PB        
» Hackett, Jumanne -09 1 468  PB 1
Kula (3,0 kg) 9.46 [420]
Spjut (400 gr) 33.49 [389]
Diskus (0,6 kg) 25.04 [356]
Slägga (3,0 kg/110) 20.58 [303]     PB        
» Holmgren, Alvin -08 991  PB 4
Kula (3,0 kg) 7.79 [288] PB
Spjut (400 gr) 21.90 [178] PB
Diskus (0,6 kg) 26.26 [386]
Slägga (3,0 kg/110) 13.72 [139]     PB        
» Håkansson, Theodor -08 1 053  PB 3
Kula (3,0 kg) 6.63 [188]
Spjut (400 gr) 18.94 [116]
Diskus (0,6 kg) 27.19 [408] PB
Slägga (3,0 kg/110) 22.37 [341]     PB        
» Källqvist, Morgan -09 763  PB 5
Kula (3,0 kg) 6.28 [156] PB
Spjut (400 gr) 23.47 [209] PB
Diskus (0,6 kg) 19.04 [196] PB
Slägga (3,0 kg/110) 16.22 [202]     PB        
» Wolgast, Albin -08 1 259  PB 2
Kula (3,0 kg) 8.86 [374] PB
Spjut (400 gr) 18.81 [113]
Diskus (0,6 kg) 29.05 [452] PB
Slägga (3,0 kg/110) 21.39 [320]     PB        
» Öhrner, Axel -08 473  PB 7
Kula (3,0 kg) 5.83 [114]
Spjut (400 gr) 15.02 [25] PB
Diskus (0,6 kg) 15.54 [91] PB
Slägga (3,0 kg/110) 17.90 [243] PB
Castorama P15 » Bélec, Christoffer -07 1 266      PB 4      
Kula (4,0 kg) 8.24 [325]
Spjut (600 gr) 34.30 [402]
Diskus (1,0 kg) ej res 
Slägga (4,0 kg) 32.87 [539]              
» Gullberg, Aron -06 2 070  PB 1
Kula (4,0 kg) 10.40 [490]
Spjut (600 gr) 35.05 [414]
Diskus (1,0 kg) 39.73 [680]
Slägga (4,0 kg) 29.87 [486]     PB        
» Johansson, Hannes -07 1 820  PB 2
Kula (4,0 kg) 9.13 [395]
Spjut (600 gr) 35.47 [421]
Diskus (1,0 kg) 30.59 [487] PB
Slägga (4,0 kg) 31.61 [517]     PB        
» Kapell, Elias -06 1 607  PB 3
Kula (4,0 kg) 11.82 [587]
Spjut (600 gr) 42.29 [525]
Diskus (1,0 kg) ej res 
Slägga (4,0 kg) 30.34 [495]     PB        
KS » Harryson, Linn -03 2 275  PB 2
Kula (4,0 kg) 10.20 [603] PB
Spjut (600 gr) 21.03 [422] SB
Diskus (1,0 kg) 23.13 [394] SB
Slägga (4,0 kg) 45.95 [856]              
» Lindefalk, Susanne -69 1 407  SB 3
Kula (4,0 kg) 6.44 [321] SB
Spjut (600 gr) 17.77 [349] SB
Diskus (1,0 kg) 15.36 [194] [1] SB
Slägga (4,0 kg) 27.01 [543]     PB        
» Wihk, Embla -02 2 336  1
Kula (4,0 kg) 9.29 [540]
Spjut (600 gr) 24.15 [487]
Diskus (1,0 kg) 35.06 [644]
Slägga (4,0 kg) 33.77 [665]
Castorama F15 » Bergin, Anna -07 1 852      PB        
Kula (3,0 kg) 8.54 [486]
Spjut (500 gr) 14.65 [272]
Diskus (0,75 kg) 20.87 [340] PB
Slägga (3,0 kg/119) 39.25 [754]              
» Borg, Matilda -07 1 931  PB
Kula (3,0 kg) 7.76 [427]
Spjut (500 gr) 25.50 [514]
Diskus (0,75 kg) 24.71 [430]
Slägga (3,0 kg/119) 27.89 [560]     PB        
» Forsell, Ellen -06 2 622  PB
Kula (3,0 kg) 13.57 [813]
Spjut (500 gr) 15.39 [291]
Diskus (0,75 kg) 31.20 [569]
Slägga (3,0 kg/119) 52.55 [949]              
» Johansson, Ella -07 2 177  PB
Kula (3,0 kg) 9.27 [539]
Spjut (500 gr) 25.51 [514]
Diskus (0,75 kg) 31.76 [580]
Slägga (3,0 kg/119) 27.05 [544]     PB        
» Wennebjer, Ebba -07 1 717  PB
Kula (3,0 kg) 9.29 [540]
Spjut (500 gr) 16.34 [315]
Diskus (0,75 kg) 20.50 [331] PB
Slägga (3,0 kg/119) 26.34 [531] PB
Castorama F13 » Broberg Rydqvist, Amanda -09 2 057      PB 1      
Kula (2,0 kg) 10.23 [605] PB
Spjut (400 gr) 31.66 [628] PB
Diskus (0,6 kg) 19.19 [298] PB
Slägga (2,0 kg) 26.10 [526]     PB        
Ljungberg, Lovisa -09 1 171  PB 6
Kula (2,0 kg) 5.71 [257] PB
Spjut (400 gr) 14.65 [272] PB
Diskus (0,6 kg) 16.71 [232] PB
Slägga (2,0 kg) 20.46 [410]     PB        
» Lönn, Malva -09 1 983  PB 2
Kula (2,0 kg) 10.26 [607]
Spjut (400 gr) 18.02 [355]
Diskus (0,6 kg) 25.49 [448] PB
Slägga (2,0 kg) 28.58 [573]     PB        
Miljkovic, Sara Eleonora -08 1 567  PB 4
Kula (2,0 kg) 7.80 [430]
Spjut (400 gr) 15.14 [285] PB
Diskus (0,6 kg) 20.24 [324] PB
Slägga (2,0 kg) 26.21 [528]              
Runeborg, Smilla -09 1 195  PB 5
Kula (2,0 kg) 7.01 [368]
Spjut (400 gr) 12.76 [222] PB
Diskus (0,6 kg) 15.38 [195] PB
Slägga (2,0 kg) 20.45 [410]     PB        
» Sternlind, Tyra -09 1 979  PB 3
Kula (2,0 kg) 9.49 [554]
Spjut (400 gr) 25.55 [515]
Diskus (0,6 kg) 27.23 [486] PB
Slägga (2,0 kg) 21.10 [424]
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K50
 2021-09-26 (sö)  | Castorama, Furudals IP, Villstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Lindefalk, Alexander -03 1 012      SB 3      
Kula (7,26 kg) 6.94 [216] SB 3
Spjut (800 gr) 14.82 [20] SB 4
Diskus (2,0 kg) 17.38 [147] SB 3
Slägga (7,26 kg) 38.30 [629] 1
 2021-09-25 (lö)  | Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
  Motståndare Turebergs FK
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS » Wolgast, Emmy -06 13.03    -   2      
200 m KS » Borg, Matilda -07 26.08  [1,2] -1.3 PB 1      
400 m KS » Borg, Matilda -07 57.62      PB 1      
800 m KS » Wolgast, Emmy -06 diskad               
1 500 m KS » Ramberg, Filippa -97 4:50.78        2      
3 000 m KS » Lundin, Nora -03 10:16.84        1      
1 500 m h (76,2 cm) KS » Johansson, Ella -07 5:12.99  [1]   PB 1      
100 m häck (83.8 cm) KS » Sahlqvist, Esther -06 14.41    -0.5 PB 1      
400 m häck (76,2 cm) KS » Sahlqvist, Esther -06 78.81      PB 2      
Höjd KS   McCarthy, Maja -06 1.46        2      
Stav KS » Hellstadius, Alannah -04 3.03        2      
Längd KS » Jansson, Agnes -05 5.39    -2.3   2      
Tresteg KS » Jabbour, Lii -06 11.32    -2.1 PB 2      
Kula (4,0 kg) KS » Forsell, Ellen -06 12.56  [3,4]   PB 2      
Diskus (1,0 kg) KS » Krantz, Frida -04 38.66        2      
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 62.35        1      
Spjut (600 gr) KS » Olsson, Tove -06 34.72  [3,5]   PB 2      
4 x 100 m KS » Hellstadius, Alannah -04 49.52        2      
» Jansson, Agnes -05
» Wolgast, Emmy -06
» Borg, Matilda -07
Lag Arena KS » Ahlberg, Grete -98 23p        2      
» Borg, Matilda -07
» Forsell, Ellen -06
» Hellstadius, Alannah -04
» Jabbour, Lii -06
» Jansson, Agnes -05
» Johansson, Ella -07
» Krantz, Frida -04
» Lundin, Nora -03
McCarthy, Maja -06
» Olsson, Tove -06
» Ramberg, Filippa -97
» Sahlqvist, Esther -06
» Wolgast, Emmy -06
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F14. Ingick i grenprogrammet: 1995-2001
[3] - Klubbrekord i klassen F15
[4] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: -1985
[5] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: 1999-2001
 2021-09-22 (on)  | Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg MS » Alteskog, Erik -06 8.96    0.0 PB 5      
» Berglind, Alfred -06 11.69  0.0 2
» Gullberg, Aron -06 11.24    0.0 PB 3      
» Kapell, Elias -06 11.99  +1.2 PB 1
Sallnäs, Anton -06 10.11  0.0 PB 4
KS » Dahllöf, Maggie -06 9.92    +1.2   3      
» Jabbour, Lii -06 10.61  +1.3 PB 1
» Sahlqvist, Esther -06 10.52  +0.1 SB 2
» Wennebjer, Ebba -07 9.60  +2.1 4
9.59  0.0 PB
 2021-09-21/22 (ti-on)  | Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Solletuna - DM : gren
  10 år redovisas ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
2 000 m terräng P13   Atlassi, Jonas -08 6.52        2   on  
F13 Selsborg, Lilly -08 8.25  5 on
4 000 m terräng MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 14.25        4   ti  
Govenius, Fredrik -99 16.03  6 ti
P19 Hedberg, Elton -06 14.42  5 ti
P15 Hedberg, Elton -06 brutit            on  
KS » Ramberg, Filippa -97 15.42  1 ti
F19 Nordgren, Wilma -03 17.54  9 ti
Sjöholm, Louisa Hoa -02 17.14        8   ti  
F15 » Grahn, Olivia -06 16.11  3 on
 2021-09-19 (sö)  | STHLM Trail run, Norra Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Kårelid, Victor -89 29.58        9 5,2 km    
 2021-09-19 (sö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (2,0 kg) F13 » Sternlind, Tyra -09 8.55        6      
Diskus (0,6 kg) F13 » Sternlind, Tyra -09 20.18        6      
Slägga (2,0 kg) F13 » Sternlind, Tyra -09 24.23      PB 4      
Spjut (400 gr) F13 » Sternlind, Tyra -09 25.75        3      
 2021-09-19 (sö)  | Sicklaloppet, Nacka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Jonsson, Niklas -92 31.38        2      
M40 Persson, Eskil -77 35.33  PB 10
M50 Svensson, Tom -68 45.30  SB 79
Stadslopp P12 » Svanehav, Filip -09 25.11        4      
 2021-09-19 (sö)  | Castorama, Tomtaklints friidrottsarena, Trosa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Sundberg, Martin -03 2 425      PB 1      
Kula (7,26 kg) 12.72 [647] 1
Spjut (800 gr) 41.49 [513] PB 1
Diskus (2,0 kg) 39.49 [675] PB 1
Slägga (7,26 kg) 35.93 [590] PB 1
 2021-09-18/19 (lö-sö)  | Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd P15 » Bélec, Christoffer -07 4.36    +2.0 PB      
» Gullberg, Aron -06 5.18  +1.5
» Holmqvist, Felix -06 5.76  +0.6
8-kamp P15 » Bélec, Christoffer -07 2 680    +0.4 PB 9    
80 m häck (83.8 cm) 15.82 [233] -2.3 6 Heat 2
Diskus (1,0 kg) 32.12 [506] 5
Stav 2.41 [222] PB 10
Spjut (600 gr) 29.49 [292] 7
Längd 4.59 [306] +3.1 9
Kula (4,0 kg) 8.41 [391] 8
Höjd 1.40 [317] PB 9
800 m 2:38.84 [413]       9    
» Gullberg, Aron -06 4 364  +0.3 PB 3
80 m häck (83.8 cm) 12.70 [601] -1.7 6 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 41.86 [702] PB 2
Stav 3.61 [511] 2
Spjut (600 gr) 40.94 [456] PB 3
Längd 5.27 [435] +2.3 7
Kula (4,0 kg) 12.08 [611] PB 4
Höjd 1.52 [404] PB 8
800 m 2:19.07 [644]       2    
» Holmqvist, Felix -06 4 438  +0.5 PB 2
80 m häck (83.8 cm) 12.47 [635] -2.3 PB 2 Heat 2
Diskus (1,0 kg) 39.79 [660] 3
Stav 3.51 [485] PB 3
Spjut (600 gr) 45.88 [528] PB 1
Längd 6.03 [593] +3.2 2
Kula (4,0 kg) 12.27 [623] 2
Höjd 1.64 [496] 5
800 m 2:38.29 [418]     PB 7    
» Kapell, Elias -06 4 771  -0.2 1
80 m häck (83.8 cm) 11.61 [769] -1.7 1 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 43.25 [731] PB 1
Stav 3.21 [408] 7
Spjut (600 gr) 43.00 [486] 2
Längd 6.06 [600] +1.2 1
Kula (4,0 kg) 13.27 [684] 1
Höjd 1.67 [520] 4
800 m 2:24.73 [573]       2    
» Öhrner, Gabriel -06 ej start 
7-kamp F17 » Larsson, Elisabeth -04 2 505    -0.2 PB 4    
100 m häck (76,2 cm) 19.96 [306] -1.9 5
Höjd 1.30 [409] SB 5
Kula (3,0 kg) 8.79 [451] 4
200 m 31.01 [414] -2.5 6
Längd 4.28 [374] +3.8 5
Spjut (500 gr) ej res 
800 m 2:41.88 [551] 4
6-kamp F15 » Sahlqvist, Esther -06 3 456    -0.3   4    
80 m häck (76,2 cm) 11.49 [955] -1.3 1
Höjd 1.42 [534] 6
Kula (3,0 kg) 9.93 [525] 3
Längd 4.77 [498] +0.7 5
Spjut (500 gr) 20.29 [294] 5
600 m 1:48.62 [650]     SB 4    
» Wennebjer, Ebba -07 ej start 
 2021-09-18/19 (lö-sö)  | Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
  800 m hinder registraras ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13   Atlassi, Jonas -08 8.97    +0.5   5 D-final  
Bélec, Nicklas -08 10.63  +0.1 PB 5 H-final
» Camarstrand, Felix -08 9.49    +1.8 PB 3 G-final  
Huselius, Vincent -08 8.57  +0.1 PB 1 H-final
» Håkansson, Theodor -08 9.01  0.0 4 E-final
» Johansson, Anton -08 9.57    +0.1 PB 7 F-final  
Lundquist Fyrk, Otto -08 9.19  0.0 PB 6 E-final
» Simon, Sebastian -08 9.63  0.0 7 E-final
Strömö, Bastian -08 ej start          H-final  
Svensson, Otis -08 9.78  +0.1 PB 4 H-final
» Victorin, Axel -08 8.73  +0.1 1 F-final
» Wilkinson, Benjamin -08 9.00    +0.5   6 D-final  
» Wolgast, Albin -08 9.47  +0.1 PB 6 F-final
P12 » Borg, Jonatan -09 8.42  - 1 D-final
Buchmayer, Olle -09 9.65    -   1 H-final  
» Eide Jensen, Olle -09 10.94  - 5 G-final
» Hackett, Jumanne -09 9.56  - 3 E-final
Johansson, Ossian -09 ej start          G-final  
Karlsson Axi, Oliver -09 ej start 
» Mancinella, Alessandro -09 8.94  - 5 D-final
Stadler, Rufus -09 ej start          G-final  
Tortera Lidborg, Arvid -09 9.88  - 2 H-FINAL
F13 Azorbo, Olivia -08 9.30  0.0 PB 1 H-final
Enquist, Gabriella -08 9.43    0.0 PB 2 H-final  
» Jansson, Edit -08 ej start  E-final
Lundquist, Alva -08 9.81  0.0 PB 1 I-final
Mangor, Nathalie -08 ej start          I-final  
Miljkovic, Sara Eleonora -08 10.26  0.0 PB 5 H-final
» Nordlund, Elin -08 8.93  -0.7 4 E-final
Pålsson, Selma -08 9.74    0.0 PB 3 H-final  
Sallnäs, Maja -08 10.11  0.0 PB 4 H-final
» Sparv, Tyra -08 8.48  -0.7 1 E-final
F12 » Alassaad, Selma -09 ej start          G-final  
Blomqvist, Felicia -09 9.99  - 3 H-final
» Broberg Rydqvist, Amanda -09 9.11  - 5 E-final
Brännsten, Liv -09 ej start             
» Carlsson, Stella -09 10.06  - 5 H-final
Crona, Amelie -09 10.31  - 4 J-final
Duneborn, Tuva -09 9.66    -   1 I-final  
» Ekener, Filippa -09 9.89  - 7 F-final
» Elsässer Haldin, Linn -09 9.66  - 2 J-final
Engström Villarroel, Noelia -09 10.25    -   3 J-final  
» Finbom Höglund, Leia -09 10.07  - 5 G-final
Havferkorn, Althea -09 9.65  - 1 F-final
Helbro, Ellie -09 ej start          F-final  
Johansson, Signe -09 10.63  - 5 I-final
Laguna, Alba -09 9.36  - 1 L-final
» Lindblom, Emmy L -09 9.33    -   1 F-final  
Ljungberg, Lovisa -09 10.68  - 5 J-final
» Lönn, Malva -09 8.59  - 1 E-final
» Roslund, Agnes -09 10.33    -   4 I-final  
Slagare, Bianca -09 11.76  - 6 L-final
» Sternlind, Tyra -09 9.63  - 4 F-final
Tuzovic, Stella -09 9.90  - 2 H-final
Höjd P13   Atlassi, Jonas -08 1.44        5 Röd pool 1  
Bélec, Nicklas -08 1.08  PB 13 Röd pool 2
» Holmgren, Alvin -08 1.20      PB 11 Röd pool 2  
Huselius, Vincent -08 1.52  PB 2 Röd pool 2
» Håkansson, Theodor -08 1.44  6 Röd pool 1
» Johansson, Anton -08 1.24        15 Röd pool 1  
» Simon, Sebastian -08 1.36  10 Röd pool 1
Strömö, Bastian -08 ej start 
Svensson, Otis -08 1.32      PB 5 Röd pool 2  
» Taube, Albin -08 1.08  PB 12 Röd pool 2
» Wahlberg, Ricky -08 ej start 
» Wilkinson, Benjamin -08 1.28      PB 8 Röd pool 2  
» Wolgast, Albin -08 ej start 
F13 Azorbo, Olivia -08 1.24  PB 7 Röd pool 2
Enquist, Gabriella -08 1.24      PB 5 Röd pool 2  
» Jansson, Edit -08 ej start 
Mangor, Nathalie -08 ej start 
Miljkovic, Sara Eleonora -08 1.24      PB 10 Röd pool 2  
» Nordlund, Elin -08 1.32  8 Röd pool 1
Sallnäs, Maja -08 1.28  PB 4 Röd pool 2
» Sparv, Tyra -08 1.44  2 Röd pool 1
Stav P12 » Borg, Jonatan -09 ej res          Grupp2 Blå  
» Eide Jensen, Olle -09 1.00  PB 20 Grupp2 Blå
» Hackett, Jumanne -09 1.75        6 Grupp2 Blå  
Karlsson Axi, Oliver -09 ej res  Grupp2 Blå
» Mancinella, Alessandro -09 2.05  PB 2 Grupp2 Blå
Micanovic, Oliver -09 1.60      PB 12 Grupp2 Blå  
Stadler, Rufus -09 ej res  Grupp2 Blå
Tortera Lidborg, Arvid -09 1.60  PB 11 Grupp2 Blå
F12 » Alassaad, Selma -09 ej res             
Blomqvist, Felicia -09 ej res 
» Broberg Rydqvist, Amanda -09 1.90  PB 2
Brännsten, Liv -09 ej res             
» Carlsson, Stella -09 1.90  PB 2
Crona, Amelie -09 1.15  PB 23
» Ekener, Filippa -09 1.45      PB 17    
» Eklöf, Alma -09 1.30  PB 21
» Eklöf, Nora -09 ej res 
» Elsässer Haldin, Linn -09 ej start             
Engström Villarroel, Noelia -09 ej start 
» Finbom Höglund, Leia -09 1.60  PB 13
Havferkorn, Althea -09 ej res             
Helbro, Ellie -09 ej res 
Johansson, Signe -09 ej res 
Laguna, Alba -09 ej res             
» Lindblom, Emmy L -09 1.00  PB 31
Ljungberg, Lovisa -09 ej start 
Lund, Klara -09 1.75      PB 8    
» Lönn, Malva -09 1.30  PB 19
» Roslund, Agnes -09 ej start 
Slagare, Bianca -09 ej res             
» Sternlind, Tyra -09 1.45  PB 18
Tuzovic, Stella -09 ej res 
Slägga (3,0 kg/119) P12 » Borg, Jonatan -09 23.76      PB 1 Grupp2 Blå:1  
Buchmayer, Olle -09 22.95  PB 3 Grupp2 Blå:1
» Eide Jensen, Olle -09 16.73      PB 9 Grupp2 Blå:1  
» Hackett, Jumanne -09 ej res  Grupp2 Blå:1
Helström, Alfred -09 ej res  Grupp2 Blå:1
Johansson, Ossian -09 ej res          Grupp2 Blå:1  
Karlsson Axi, Oliver -09 18.50  PB 6 Grupp2 Blå:1
» Mancinella, Alessandro -09 17.09  PB 7 Grupp2 Blå:1
Micanovic, Oliver -09 22.00      PB 4 Grupp2 Blå:1  
Stadler, Rufus -09 ej res  Grupp2 Blå:1
Tortera Lidborg, Arvid -09 16.48  PB 10 Grupp2 Blå:1
Slägga (2,0 kg) F12 » Alassaad, Selma -09 ej start             
Blomqvist, Felicia -09 20.97  PB 4 Grupp 2 Blå:2 2
» Broberg Rydqvist, Amanda -09 23.85      PB 1 Grupp 2 Blå:2 2  
Brännsten, Liv -09 ej start 
» Carlsson, Stella -09 16.22  PB 13 Grupp 2 Blå:2 2
Crona, Amelie -09 15.66      PB 9 Grupp 2 Blå:1  
» Ekener, Filippa -09 ej start 
» Eklöf, Alma -09 21.76  1 Grupp 2 Blå:1
» Eklöf, Nora -09 ej start             
» Elsässer Haldin, Linn -09 15.24  PB 8 Grupp 2 Blå:1
Engström Villarroel, Noelia -09 12.99  PB 17 Grupp 2 Blå:2 2
» Finbom Höglund, Leia -09 17.12      PB 9 Grupp 2 Blå:2 2  
Havferkorn, Althea -09 13.29  PB 16 Grupp 2 Blå:2 2
Johansson, Signe -09 15.91  PB 14 Grupp 2 Blå:2 2
Laguna, Alba -09 ej start             
» Lindblom, Emmy L -09 ej res  Grupp 2 Blå:1
Ljungberg, Lovisa -09 18.96  PB 7 Grupp 2 Blå:2 2
Lund, Klara -09 16.74      PB 10 Grupp 2 Blå:2 2  
» Lönn, Malva -09 ej res  Grupp 2 Blå:1
» Roslund, Agnes -09 16.54  PB 11 Grupp 2 Blå:2 2
Slagare, Bianca -09 10.90      PB 22 Grupp 2 Blå:2 2  
» Sternlind, Tyra -09 22.88  3 Grupp 2 Blå:2 2
Tuzovic, Stella -09 9.55  PB 19 Grupp 2 Blå:1
Spjut (400 gr) P13   Atlassi, Jonas -08 26.46        2 Röd pool 1  
Bélec, Nicklas -08 16.88  PB 17 Röd pool 1
» Camarstrand, Felix -08 20.25        10 Röd pool 1  
Green, Oscar -08 16.00  PB 19 Röd pool 1
» Holmgren, Alvin -08 21.47  PB 8 Röd pool 1
» Håkansson, Theodor -08 22.31        7 Röd pool 1  
» Johansson, Anton -08 22.46  6 Röd pool 1
Lundquist Fyrk, Otto -08 16.70  PB 18 Röd pool 1
» Simon, Sebastian -08 22.99        5 Röd pool 1  
Strömö, Bastian -08 17.25  PB 14 Röd pool 1
Svensson, Otis -08 17.09  PB 16 Röd pool 1
» Taube, Albin -08 9.43      SB 21 Röd pool 1  
» Victorin, Axel -08 20.72  PB 9 Röd pool 1
» Wilkinson, Benjamin -08 33.87  1 Röd pool 1
» Wolgast, Albin -08 17.52        12 Röd pool 1  
» Öhrner, Axel -08 13.31  PB 20 Röd pool 1
F13 Aouat, Lena -08 ej start 
Azorbo, Olivia -08 12.08      PB 11 Röd pool 1  
Enquist, Gabriella -08 11.58  PB 12 Röd pool 1
» Jansson, Edit -08 ej start 
Lundquist, Alva -08 14.32      PB 8 Röd pool 1  
Mangor, Nathalie -08 ej start 
Miljkovic, Sara Eleonora -08 12.64  PB 10 Röd pool 1
» Nordlund, Elin -08 14.75        6 Röd pool 1  
Pålsson, Selma -08 16.08  PB 4 Röd pool 1
Sallnäs, Maja -08 14.91  PB 5 Röd pool 1
» Sparv, Tyra -08 20.77        1 Röd pool 1  
Stenström, Vera -08 19.24  PB 2 Röd pool 1
5 x 60 m X13 » Victorin, Axel -08 39.46        1 C-final  
» Håkansson, Theodor -08
» Wilkinson, Benjamin -08
» Nordlund, Elin -08
» Sparv, Tyra -08                
» Camarstrand, Felix -08 43.38  1 D-final
» Johansson, Anton -08
» Wolgast, Albin -08
» Simon, Sebastian -08
Atlassi, Jonas -08                
Huselius, Vincent -08 44.22  1 E-final
» Taube, Albin -08
Azorbo, Olivia -08
Pålsson, Selma -08
Lundquist, Alva -08                
X12 » Mancinella, Alessandro -09 40.77  1
» Hackett, Jumanne -09
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
» Borg, Jonatan -09
» Lönn, Malva -09                
» Elsässer Haldin, Linn -09 44.17  8
» Sternlind, Tyra -09
» Lindblom, Emmy L -09
Micanovic, Oliver -09
Havferkorn, Althea -09                
» Roslund, Agnes -09 48.33  20
Lund, Klara -09
Ljungberg, Lovisa -09
Engström Villarroel, Noelia -09
» Carlsson, Stella -09                
Slagare, Bianca -09 51.28  27
» Eide Jensen, Olle -09
Tortera Lidborg, Arvid -09
Crona, Amelie -09
Buchmayer, Olle -09                
» Finbom Höglund, Leia -09 45.37  9
Laguna, Alba -09
Tuzovic, Stella -09
Duneborn, Tuva -09
» Ekener, Filippa -09                
» Mancinella, Alessandro -09 49.41  23
Helström, Alfred -09
Blomqvist, Felicia -09
» Ekener, Filippa -09
Brännsten, Liv -09                
 {Hammarby IF lag mix} ej start 
Lag Arena X13 » Alassaad, Selma -09 125p        1    
Aouat, Lena -08
Atlassi, Jonas -08
Azorbo, Olivia -08
Bélec, Nicklas -08
Blomqvist, Felicia -09
» Borg, Jonatan -09
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
Brännsten, Liv -09
Buchmayer, Olle -09
» Camarstrand, Felix -08
» Carlsson, Stella -09
Crona, Amelie -09
Duneborn, Tuva -09
» Eide Jensen, Olle -09
» Ekener, Filippa -09
» Eklöf, Alma -09
» Eklöf, Nora -09
» Elsässer Haldin, Linn -09
Engström Villarroel, Noelia -09
Enquist, Gabriella -08
» Finbom Höglund, Leia -09
Green, Oscar -08
» Hackett, Jumanne -09
Havferkorn, Althea -09
Helbro, Ellie -09
Helström, Alfred -09
» Holmgren, Alvin -08
Huselius, Vincent -08
» Håkansson, Theodor -08
» Jansson, Edit -08
» Johansson, Anton -08
Johansson, Ossian -09
Johansson, Signe -09
Karlsson Axi, Oliver -09
Laguna, Alba -09
» Lindblom, Emmy L -09
Ljungberg, Lovisa -09
Lund, Klara -09
Lundquist Fyrk, Otto -08
Lundquist, Alva -08
» Lönn, Malva -09
» Mancinella, Alessandro -09
Mangor, Nathalie -08
Micanovic, Oliver -09
Miljkovic, Sara Eleonora -08
» Nordlund, Elin -08
Pålsson, Selma -08
» Roslund, Agnes -09
Sallnäs, Maja -08
» Simon, Sebastian -08
Slagare, Bianca -09
» Sparv, Tyra -08
Stadler, Rufus -09
Stenström, Vera -08
» Sternlind, Tyra -09
Strömö, Bastian -08
Svensson, Otis -08
» Taube, Albin -08
Tortera Lidborg, Arvid -09
Tuzovic, Stella -09
» Wahlberg, Ricky -08
» Victorin, Axel -08
» Wilkinson, Benjamin -08
» Wolgast, Albin -08
» Öhrner, Axel -08                
X12 » Alassaad, Selma -09 134p  2
Blomqvist, Felicia -09
» Borg, Jonatan -09
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
Brännsten, Liv -09
Buchmayer, Olle -09
» Carlsson, Stella -09
Crona, Amelie -09
Duneborn, Tuva -09
» Eide Jensen, Olle -09
» Ekener, Filippa -09
» Eklöf, Alma -09
» Eklöf, Nora -09
» Elsässer Haldin, Linn -09
Engström Villarroel, Noelia -09
» Finbom Höglund, Leia -09
» Hackett, Jumanne -09
Havferkorn, Althea -09
Helbro, Ellie -09
Helström, Alfred -09
Johansson, Ossian -09
Johansson, Signe -09
Karlsson Axi, Oliver -09
Laguna, Alba -09
» Lindblom, Emmy L -09
Ljungberg, Lovisa -09
Lund, Klara -09
» Lönn, Malva -09
» Mancinella, Alessandro -09
Micanovic, Oliver -09
» Roslund, Agnes -09
Slagare, Bianca -09
Stadler, Rufus -09
» Sternlind, Tyra -09
Tortera Lidborg, Arvid -09
Tuzovic, Stella -09
 2021-09-09/19 (to-sö)  | Stockholms Bästa 10, Flaten, Stocholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 28.21        4 7,35 km fr  
» Jonsson, Niklas -92 23.28  2 7,35 km fr
» Kårelid, Victor -89 36.18        23 7,35 km fr  
M60 Molin, Magnus -60 42.44  9 7,35 km to
KS Janus, Michelle -98 32.14  14 7,35 km
» Ramberg, Filippa -97 29.59  7 7,35 km
 2021-09-18 (lö)  | Säsongsmångkampen, Rosvalla IP, Nyköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m KS » Borg, Matilda -07 26.59    -0.6 PB 1      
Diskus (1,0 kg) F17 » Krantz, Frida -04 40.94        1      
 2021-09-18 (lö)  | Castorama, Edsbergs sportfält, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama KS » Wihk, Embla -02 2 542      PB 1      
Kula (4,0 kg) 9.82 [577]
Spjut (600 gr) 30.79 [613] SB
Diskus (1,0 kg) 34.52 [634]
Slägga (4,0 kg) 37.00 [718]
 2021-09-15 (on)  | Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren + lag
  F11 redovisas ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 x 60 m P13 » Victorin, Axel -08 40.02        1 Final    
» Mancinella, Alessandro -09
» Wilkinson, Benjamin -08
» Håkansson, Theodor -08
» Borg, Jonatan -09                
Schierman, Sixten -09 43.85  3 Final
» Johansson, Anton -08
Kavander, Felix -09
» Svanehav, Filip -09
» Hackett, Jumanne -09                
F13 » Lönn, Malva -09 39.55  2 Heat 1
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
» Sternlind, Tyra -09
» Nordlund, Elin -08
» Sparv, Tyra -08                
Johansson, Majken -09 46.45  4 Heat 2
Engström Villarroel, Noelia -09
Runeborg, Smilla -09
Haldin, Linn -09
Havferkorn, Althea -09                
 {Hammarby IF lag 3} ej start 
3 x 600 m P13 » Wilkinson, Benjamin -08 5:16.97        1 Final    
» Johansson, Anton -08
Atlassi, Jonas -08                
» Mancinella, Alessandro -09 5:47.26  5 Final
Micanovic, Oliver -09
» Borg, Jonatan -09                
F13 » Lönn, Malva -09 5:32.91  2 Final
» Sparv, Tyra -08
» Nordlund, Elin -08                
Haldin, Linn -09 6:00.15  4 Final
Runeborg, Smilla -09
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
3 x 800 m P15 » Herre, Filip -06 6:31.19        1 Final    
» Hall, Neo -06
» Karlsson, Vilmer -07                
Norlin, Bill -07 7:22.25  3 Final
» Berglind, Alfred -06
Hedberg, Elton -06                
Sallnäs, Anton -06 7:42.92  4 Final [¤]
» Alteskog, Erik -06
» Sundström, Hugo -06                
F15 Wändin, Julia -07 7:13.82  1 Final
» Wolgast, Emmy -06
» Borg, Matilda -07
Not
[¤] - Efteranmäld
 2021-09-12 (sö)  | Västerortsmästerskap kast, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (6,0 kg) P19 » Sundberg, Martin -03 13.60        2 Final    
Diskus (1,75 kg) P19 » Sundberg, Martin -03 45.96        5 Final    
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 66.16        1 Final    
 2021-09-12 (sö)  | Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17 » Lindroth, Fabian -04 12.05    +1.5   6 Final 2    
200 m F17 » Sahlqvist, Esther -06 25.91    +1.2 PB 2 Final 2    
400 m P17 » Herre, Filip -06 54.42      PB 3 Final 1    
800 m F17 » Wolgast, Emmy -06 2:21.50      PB 7      
3 000 m P17 » Holm, Nils -04 9:31.49      PB 6      
1 500 m h (76,2 cm) F17 » Simonsson, Maja -06 5:55.57      PB 7      
300 m häck (83.8 cm) P17 » Kapell, Elias -06 40.68      PB 1 Final 2    
300 m häck (76,2 cm) F17 » Sahlqvist, Esther -06 44.02        1 Final 2    
Höjd P17 » Kapell, Elias -06 1.61        9      
Stav F17 » Hellstadius, Alannah -04 3.36        3      
Längd F17 » Jansson, Agnes -05 5.28    +2.2   5      
5.20  +1.3
Tresteg P17 » Berglind, Alfred -06 11.92    +1.6 PB 9      
Kula (3,0 kg) F17 » Forsell, Ellen -06 14.05        1      
Diskus (1,5 kg) P17 » Torbjörnsson, Adam -05 33.22      PB 8      
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Lindefalk, Linnéa -05 46.21        3      
Spjut (700 gr) P17 » Holmqvist, Felix -06 39.73      PB 10      
4 x 100 m P17 » Lindroth, Fabian -04 45.41        5 Final 2    
» Kapell, Elias -06
» Herre, Filip -06
» Holmqvist, Felix -06                
F17 » Wolgast, Emmy -06 49.58  4 Final 2
» Simonsson, Maja -06
» Sahlqvist, Esther -06
» Jabbour, Lii -06
Lag Arena X17 » Forsell, Ellen -06 135.5p        4      
» Hellstadius, Alannah -04
» Herre, Filip -06
» Holm, Nils -04
» Holmqvist, Felix -06
» Jabbour, Lii -06
» Jansson, Agnes -05
» Kapell, Elias -06
» Lindroth, Fabian -04
» Sahlqvist, Esther -06
» Simonsson, Maja -06
» Wolgast, Emmy -06
» Lindefalk, Linnéa -05
» Berglind, Alfred -06
» Torbjörnsson, Adam -05
 2021-09-12 (sö)  | Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
  11 år och yngre redovisas ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F13 » Finbom Höglund, Leia -09 ej start               
» Lönn, Malva -09 8.46  -0.3 1 Heat 4
  8.39    +1.4   2 Final    
» Sternlind, Tyra -09 9.32  -0.8 4 Heat 1
80 m P13 » Borg, Jonatan -09 8.57    +0.7   2 Heat 1    
» Borg, Jonatan -09 8.51  [1,2] 0.0 PB 3 Final
» Wahlberg, Ricky -08 8.78  +0.8 3 Heat 2
» Wahlberg, Ricky -08 8.70  [3] 0.0 PB 5 Final
400 m KS » Lidén, Clara -03 ej start               
Sjöholm, Louisa Hoa -02 ej start 
600 m F13 » Lönn, Malva -09 ej start          Heat 3    
Höjd P15   Samson, Alexander -07 1.40        6 Final    
P13 » Wahlberg, Ricky -08 1.43  PB 4 Final
F15 Moverare, Miriam -07 1.35      SB 10      
F13 » Finbom Höglund, Leia -09 ej start 
» Lönn, Malva -09 1.39  PB 5 Final
Längd P15 » Alteskog, Erik -06 4.23    +0.9   10     [¤]
Samson, Alexander -07 3.58  +1.2 PB 12
F15 Moverare, Miriam -07 3.73    -2.0   23      
» Moverare, Simone -07 3.96  -0.7 PB 20
Längd (zon) P13 » Borg, Jonatan -09 4.91    -1.7 PB 2 Final    
» Wahlberg, Ricky -08 5.04  +1.0 PB 1 Final
F13 » Finbom Höglund, Leia -09 ej start               
» Lönn, Malva -09 4.92  +0.9 1 Final
» Sternlind, Tyra -09 4.44  +1.5 4 Final
Spjut (400 gr) P13 » Borg, Jonatan -09 25.11      PB 4 Final    
» Hackett, Jumanne -09 31.56  2 Final
F13 » Finbom Höglund, Leia -09 ej start               
» Lönn, Malva -09 21.48  PB 5 Final
» Sternlind, Tyra -09 32.00  [5] PB 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P12
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P12. Ingick i grenprogrammet: 2002-2013
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 1982-2013
[¤] - Efteranmäld
[5] - Klubbrekord i klassen F12
 2021-09-11/12 (lö-sö)  | Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F14 » Bergin, Anna -07 10.89    +0.8 PB 3 Heat 1  
11.03  -0.8 1 B-final
» Borg, Matilda -07 10.58  0.0 1 Heat 3
  10.50    0.0   1 A-final  
» Wennebjer, Ebba -07 ej start 
200 m F13 » Sparv, Tyra -08 27.08    +1.3 PB 2 Heat 1  
300 m P14 » Karlsson, Vilmer -07 39.00        1 A-final  
F14 » Borg, Matilda -07 40.52  PB 1 A-final
600 m P13   Atlassi, Jonas -08 1:38.99      PB 4 Heat 1  
800 m P14 » Karlsson, Vilmer -07 2:05.24        1 Heat 1  
Norlin, Bill -07 2:18.27  PB 1 Heat 2
F14 » Borg, Matilda -07 2:16.67        1 Heat 1  
Wändin, Julia -07 2:17.19  2 Heat 1
1 500 m P13   Atlassi, Jonas -08 4:40.86      PB 4 Final  
2 000 m F14 » Johansson, Ella -07 7:10.77      PB 3 Final  
Wändin, Julia -07 6:58.16  1 Final
1 500 m h (76,2 cm) F14 » Johansson, Ella -07 5:28.88      PB 2 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Håkansson, Theodor -08 10.32    +0.3 PB 4 Heat 1  
10.35  +1.1 4 A-final
» Victorin, Axel -08 10.69  +1.1 PB 3 Heat 2
  10.79    +1.0   3 B-final  
» Wilkinson, Benjamin -08 9.93  +0.3 3 Heat 1
9.85  +0.9 PB 3 A-final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Nordlund, Elin -08 9.79    +0.8   4 Heat 1  
9.84  +1.3 4 A-final
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Wilkinson, Benjamin -08 30.16    0.0 PB 2 A-final  
F13 » Jansson, Edit -08 ej start 
300 m häck (76,2 cm) F14 » Johansson, Ella -07 48.53      PB 3 Final  
Höjd P14 » Roslund, Anton -07 1.80      PB 1 Final  
P13 » Håkansson, Theodor -08 1.48  6 Final
F14 » Wennebjer, Ebba -07 ej start             
F13 » Sparv, Tyra -08 1.48  4 Final
Stav P14 » Hackett, Quincy -07 3.52      PB 2 Final  
» Johansson, Hannes -07 2.62  10
P13 » Håkansson, Theodor -08 2.22      PB 6 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 2.62  PB 2 Final
» Wolgast, Albin -08 2.12  12
F14 » Johansson, Ella -07 2.52  SB 2 Final [¤]
Längd P14 » Roslund, Anton -07 5.21    +0.5   13    
F14 » Johansson, Ella -07 ej start 
» Wennebjer, Ebba -07 ej start             
Wändin, Julia -07 4.92  +1.3 PB 6 Final
Längd (zon) P13 » Wahlberg, Ricky -08 ej start             
F13 » Jansson, Edit -08 ej start 
» Sparv, Tyra -08 5.24  +1.4 PB 3 Final
Tresteg P14 » Johansson, Hannes -07 9.86    0.0   13    
» Roslund, Anton -07 10.63  0.0 8 Final
Tresteg (zon) P13 » Håkansson, Theodor -08 10.00    +0.6 PB 10    
» Victorin, Axel -08 9.43  +0.8 14
F13 » Sparv, Tyra -08 10.74  0.0 PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P14   Huselius, Vincent -08 ej start             
Kula (3,0 kg) P13   Huselius, Vincent -08 10.58      PB 5 Final  
F14 » Wennebjer, Ebba -07 ej start 
Diskus (1,0 kg) P14 » Bélec, Christoffer -07 33.04        8 Final  
» Johansson, Hannes -07 14.05  20
Diskus (0,75 kg) F14 » Johansson, Ella -07 32.24        2 Final  
Diskus (0,6 kg) P13 » Wahlberg, Ricky -08 ej start             
» Wolgast, Albin -08 25.57  8 Final
F13 » Nordlund, Elin -08 18.18  15
Slägga (4,0 kg) P14 » Bélec, Christoffer -07 34.15        6 Final  
Slägga (3,0 kg/119) P13   Atlassi, Jonas -08 ej res             
F14 » Bergin, Anna -07 44.33  PB 2 Final
» Borg, Matilda -07 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13   Miljkovic, Sara Eleonora -08 24.44        13    
» Nordlund, Elin -08 26.63  11
Spjut (600 gr) P14 » Bélec, Christoffer -07 35.53        7 Final  
» Hackett, Quincy -07 30.66  PB 11
» Johansson, Hannes -07 34.10  8 Final
Spjut (400 gr) P13   Atlassi, Jonas -08 27.06        10    
» Wilkinson, Benjamin -08 31.12  6 Final
F13 » Nordlund, Elin -08 19.17  10
4 x 80 m F13 » Sparv, Tyra -08 32.19  [2]     1 A-final  
4 x 100 m F14 » Bergin, Anna -07 43.41  [2]     2 A-final  
» Borg, Matilda -07 40.67  [2] 1 B-final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2021-09-11 (lö)  | Ränneborgskastet, Ränneborgs IP, Eksjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) KS » Krantz, Frida -04 11.45      PB 1 Final    
Kula (3,0 kg) F17 » Krantz, Frida -04 12.98        1 Final    
Diskus (1,0 kg) F17 » Krantz, Frida -04 40.33        1 Final    
Slägga (6,0 kg) P19 » Lindefalk, Alexander -03 50.83  [1]   PB 1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
 2021-09-11 (lö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
   800 m hinder och vrsselspjut redovisas ej

10 år och yngre redovisas ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12 » Källqvist, Morgan -09 10.53    +1.0   5 Heat 1    
F12 » Elsässer Haldin, Linn -09 9.56  +1.9 PB 3 Heat 3
Runeborg, Smilla -09 9.28  0.0 PB 3 Heat 2
  9.41    +0.8   5 Final    
» Sternlind, Tyra -09 9.16  +1.9 PB 2 Heat 3
9.37  +0.8 4 Final
F11 Sahlqvist, Ellen -10 ej start 
80 m F15 » Lönn, Malva -09 10.72    +1.8 PB 1 Heat 2    
10.97  +0.8 1 Final
» Ståhl, Lilly -07 11.78  +1.8 3 Heat 2
11.84  +0.8 5 Final
200 m KS » Lönn, Malva -09 26.76  [1] +1.1 PB 1 Final    
Höjd P12 » Källqvist, Morgan -09 ej start               
» Svanehav, Filip -09 1.39  PB 1 Final
F12 » Elsässer Haldin, Linn -09 1.21      PB 5 Final    
Runeborg, Smilla -09 1.27  4 Final
Längd (zon) P12 » Källqvist, Morgan -09 3.43    -   10      
» Svanehav, Filip -09 ej start 
F12 » Elsässer Haldin, Linn -09 3.36    -   12      
Runeborg, Smilla -09 3.38  - 10
» Sternlind, Tyra -09 4.49  - 1 Final
Kula (2,0 kg) F11   Sahlqvist, Ellen -10 ej start               
Spjut (400 gr) P12 » Källqvist, Morgan -09 20.89      PB 6 Final    
» Svanehav, Filip -09 ej start 
F12 » Elsässer Haldin, Linn -09 11.93      PB 9      
» Sternlind, Tyra -09 27.36  1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F12
 2021-09-08 (on)  | Castorama, Lugnets IP kastplan, Falun
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Borg, Jonatan -03 982      PB 11      
Kula (7,26 kg) 7.95 [302] PB
Spjut (800 gr) 27.19 [280] PB
Diskus (2,0 kg) 21.21 [256] PB
Slägga (7,26 kg) 13.93 [144] PB
 2021-09-08 (on)  | Roslagsmästerskap, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
3 000 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 10:00.82        6 Final    
Jonhammar, Tomas -90 10:05.99  PB 9 Final
KS » Ramberg, Filippa -97 10:29.96  SB 1 Final
 2021-09-08 (on)  | Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P12   Alberts, Axel -09 2:06.14      PB 5 Heat 2    
» Borg, Jonatan -09 1:51.77  1 Heat 1
Buchmayer, Olle -09 ej start               
Domert, David -09 ej start 
» Eide Jensen, Olle -09 2:17.72  PB 7 Heat 1
» Mancinella, Alessandro -09 1:52.01      PB 2 Heat 1    
Micanovic, Oliver -09 1:52.75  PB 1 Heat 2
Nordstrand, Jordan -09 2:21.56  PB 8 Heat 1 [¤]
Pettersson, Oliver -09 2:00.83      PB 2 Heat 2    
Tortera Lidborg, Arvid -09 2:04.14  PB 4 Heat 2 [¤]
F12 » Alassaad, Selma -09 ej start 
Brink, Liv -09 2:03.59      PB 3 Heat 3   [¤]
» Broberg Rydqvist, Amanda -09 1:48.98  PB 2 Heat 1
Brännsten, Liv -09 2:26.59  PB 5 Heat 2 [¤]
Crona, Amelie -09 2:32.29      PB 7 Heat 2    
Duneborn, Tuva -09 2:09.28  PB 1 Heat 2
» Ekener, Filippa -09 2:00.07  PB 1 Heat 3
» Eklöf, Alma -09 ej start               
» Eklöf, Nora -09 ej start 
» Elsässer Haldin, Linn -09 2:02.29  PB 2 Heat 3
» Finbom Höglund, Leia -09 2:34.78      PB 5 Heat 1    
Havferkorn, Althea -09 ej start 
Helbro, Ellie -09 ej start 
Johansson, Signe -09 2:24.57      PB 4 Heat 2    
Laguna, Alba -09 ej start 
Lidbom, Klara -09 2:18.52  PB 3 Heat 2
» Lindblom, Emmy L -09 ej start               
» Lönn, Malva -09 1:46.60  1 Heat 1
Sahlstedt, Ebba -09 ej start 
Sauter, Stella -09 2:08.22      PB 5 Heat 3    
Selin, Andrea -09 brutit 
Sköllersten, Linnéa -09 ej start 
» Sternlind, Tyra -09 2:06.71      PB 4 Heat 3    
Säwing, Wilma -09 2:28.06  PB 6 Heat 2
Tuzovic, Stella -09 ej start 
Windirsch, Alva -09 2:46.14  PB 6 Heat 1
200 m häck (68,6 cm/10) P13   Atlassi, Jonas -08 33.19    +0.3 PB 2 Heat 2    
Bélec, Nicklas -08 42.45  +0.4 PB 6 Heat 3 [¤]
» Camarstrand, Felix -08 35.37    +0.4 PB 3 Heat 3    
» Håkansson, Theodor -08 33.48  0.0 5 Heat 1
» Johansson, Anton -08 ej start 
» Victorin, Axel -08 32.92    +0.4 PB 1 Heat 3    
» Wilkinson, Benjamin -08 32.35  0.0 PB 2 Heat 1
» Wolgast, Albin -08 36.82  +0.3 PB 5 Heat 2
F13 Azorbo, Olivia -08 39.09    +0.2 PB 4      
» Jansson, Edit -08 ej start 
Marklund, Stella -08 ej start 
» Nordlund, Elin -08 33.46    +0.2 PB 2      
» Sparv, Tyra -08 31.34  +0.2 PB 1
Tresteg (zon) P13   Atlassi, Jonas -08 8.97    0.0 PB 5      
Bélec, Nicklas -08 6.95  0.0 PB 10 [¤]
» Camarstrand, Felix -08 8.90    0.0 PB 6      
» Holmgren, Alvin -08 0.29  0.0 PB 8
Huselius, Vincent -08 10.08  0.0 PB 1
» Håkansson, Theodor -08 9.80    0.0 PB 2      
» Johansson, Anton -08 ej start 
» Taube, Albin -08 7.03  0.0 PB 9
» Victorin, Axel -08 9.15    0.0   4      
» Wilkinson, Benjamin -08 9.65  0.0 PB 3
» Wolgast, Albin -08 8.75  0.0 PB 7
F13 Azorbo, Olivia -08 9.07    0.0 PB 3      
» Jansson, Edit -08 ej start 
Lundquist, Alva -08 ej start 
Marklund, Stella -08 ej start               
Miljkovic, Sara Eleonora -08 6.84  0.0 PB 6
» Nordlund, Elin -08 9.66  +1.9 PB 2
Pålsson, Selma -08 8.24    0.0 PB 4      
Sallnäs, Maja -08 8.17  0.0 PB 5
» Sparv, Tyra -08 10.62  +0.7 PB 1
Stålgren, Viola -08 ej start 
Diskus (0,6 kg) P13   Atlassi, Jonas -08 28.05      PB 2      
Bélec, Nicklas -08 21.97  PB 7 [¤]
Green, Oscar -08 25.06      PB 5      
» Holmgren, Alvin -08 29.43  PB 1
Huselius, Vincent -08 18.32  PB 8
» Håkansson, Theodor -08 27.03      PB 3      
» Johansson, Anton -08 ej start 
» Taube, Albin -08 11.90  SB 11
» Wahlberg, Ricky -08 ej start               
» Victorin, Axel -08 18.28  PB 9
» Wilkinson, Benjamin -08 23.29  PB 6
» Wolgast, Albin -08 25.73        4      
» Öhrner, Axel -08 14.71  PB 10
F13 Azorbo, Olivia -08 17.13  PB 4
» Jansson, Edit -08 ej start               
Marklund, Stella -08 12.82  PB 7
Miljkovic, Sara Eleonora -08 17.75  PB 3
» Nordlund, Elin -08 20.13        2      
Pålsson, Selma -08 20.69  PB 1
Sallnäs, Maja -08 17.05  PB 5
» Sparv, Tyra -08 14.80  SB 6 [¤]
Spjut (400 gr) P12   Alberts, Axel -09 15.57      PB 6      
» Borg, Jonatan -09 22.55  3
Buchmayer, Olle -09 12.10      PB 9      
Domert, David -09 ej start 
» Eide Jensen, Olle -09 11.33  PB 10
» Hackett, Jumanne -09 34.02      PB 1      
» Mancinella, Alessandro -09 24.23  PB 2
Micanovic, Oliver -09 15.90  PB 4
Pettersson, Oliver -09 12.25      PB 8      
Skarin, Nick -09 15.90  PB 4 [¤]
» Svanehav, Filip -09 ej start 
Tortera Lidborg, Arvid -09 13.85      PB 7     [¤]
F12 » Alassaad, Selma -09 ej start  Pool 1
Brink, Liv -09 10.43  PB 9 Pool 1 [¤]
» Broberg Rydqvist, Amanda -09 28.71      PB 1 Pool 1    
Brännsten, Liv -09 11.61  PB 6 Pool 2 [¤]
» Carlsson, Stella -09 17.18  PB 6 Pool 1
Crona, Amelie -09 9.36      PB 10 Pool 2    
Duneborn, Tuva -09 13.32  PB 3 Pool 2
» Ekener, Filippa -09 11.82  PB 7 Pool 1
» Eklöf, Alma -09 18.52      PB 5 Pool 1   [¤]
» Eklöf, Nora -09 14.39  PB 1 Pool 2
» Elsässer Haldin, Linn -09 11.25  PB 7 Pool 2
» Finbom Höglund, Leia -09 11.04      PB 8 Pool 1    
Havferkorn, Althea -09 ej start  Pool 1
Johansson, Signe -09 13.09  PB 4 Pool 2
Laguna, Alba -09 19.79      PB 3 Pool 1    
Lidbom, Klara -09 11.94  PB 5 Pool 2
» Lindblom, Emmy L -09 10.05  8 Pool 2
» Lönn, Malva -09 19.23      PB 4 Pool 1    
» Roslund, Agnes -09 ej start 
Sahlstedt, Ebba -09 9.64  PB 9 Pool 2
Sauter, Stella -09 6.80      PB 11 Pool 1    
Selin, Andrea -09 9.45  PB 10 Pool 1
Sköllersten, Linnéa -09 ej start  Pool 2
» Sternlind, Tyra -09 26.61        2 Pool 1    
Torssander, Ingrd -09 14.14  PB 2 Pool 2
Tuzovic, Stella -09 7.90  PB 11 Pool 2
Vallenholm, Nora -10 ej start          Pool 2    
Windirsch, Alva -09 6.25  PB 12 Pool 1
5 x 60 m X12 » Lönn, Malva -09 43.35        1 Heat 1    
» Alassaad, Selma -09
» Sternlind, Tyra -09
» Borg, Jonatan -09
» Hackett, Jumanne -09                
Sauter, Stella -09 47.00  3 Heat 2
» Elsässer Haldin, Linn -09
» Lindblom, Emmy L -09
» Eklöf, Nora -09
Nordstrand, Jordan -09                
Tuzovic, Stella -09 48.21  5 Haet 1
Duneborn, Tuva -09
Sahlstedt, Ebba -09
» Ekener, Filippa -09
Micanovic, Oliver -09                
Pettersson, Oliver -09 49.12  6 Heat 1
Windirsch, Alva -09
Säwing, Wilma -09
Crona, Amelie -09
Brink, Liv -09                
Skarin, Nick -09 44.97  3 Heat 1
Torssander, Ingrd -09
» Carlsson, Stella -09
» Roslund, Agnes -09
» Broberg Rydqvist, Amanda -09                
» Borg, Jonatan -09 45.60  1 Heat 2
Johansson, Signe -09
Brännsten, Liv -09
Alberts, Axel -09
» Lönn, Malva -09                
» Finbom Höglund, Leia -09 46.58  [2] 2 Heat 2
Laguna, Alba -09
» Mancinella, Alessandro -09
Buchmayer, Olle -09                
» Eide Jensen, Olle -09 48.09  4 Heat 2
Crona, Amelie -09
Lidbom, Klara -09
Selin, Andrea -09
Pettersson, Oliver -09
Lag Arena X13 » Alassaad, Selma -09 307.5p        1      
Alberts, Axel -09
Atlassi, Jonas -08
Azorbo, Olivia -08
Bélec, Nicklas -08
» Borg, Jonatan -09
Brink, Liv -09
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
Brännsten, Liv -09
Buchmayer, Olle -09
» Camarstrand, Felix -08
» Carlsson, Stella -09
Crona, Amelie -09
Domert, David -09
Duneborn, Tuva -09
» Eide Jensen, Olle -09
» Ekener, Filippa -09
» Eklöf, Alma -09
» Eklöf, Nora -09
» Elsässer Haldin, Linn -09
» Finbom Höglund, Leia -09
Green, Oscar -08
» Hackett, Jumanne -09
Havferkorn, Althea -09
Helbro, Ellie -09
» Holmgren, Alvin -08
Huselius, Vincent -08
» Håkansson, Theodor -08
» Jansson, Edit -08
» Johansson, Anton -08
Johansson, Signe -09
Laguna, Alba -09
Lidbom, Klara -09
» Lindblom, Emmy L -09
Lundquist, Alva -08
» Lönn, Malva -09
» Mancinella, Alessandro -09
Marklund, Stella -08
Micanovic, Oliver -09
Miljkovic, Sara Eleonora -08
» Nordlund, Elin -08
Nordstrand, Jordan -09
Pettersson, Oliver -09
Pålsson, Selma -08
» Roslund, Agnes -09
Sahlstedt, Ebba -09
Sallnäs, Maja -08
Sauter, Stella -09
Selin, Andrea -09
Skarin, Nick -09
Sköllersten, Linnéa -09
» Sparv, Tyra -08
» Sternlind, Tyra -09
Stålgren, Viola -08
» Svanehav, Filip -09
Säwing, Wilma -09
» Taube, Albin -08
Torssander, Ingrd -09
Tortera Lidborg, Arvid -09
Tuzovic, Stella -09
» Wahlberg, Ricky -08
Vallenholm, Nora -10
» Victorin, Axel -08
» Wilkinson, Benjamin -08
Windirsch, Alva -09
» Wolgast, Albin -08
» Öhrner, Axel -08                
X12 » Alassaad, Selma -09 293.5p  1
Alberts, Axel -09
» Borg, Jonatan -09
Brink, Liv -09
» Broberg Rydqvist, Amanda -09
Brännsten, Liv -09
Buchmayer, Olle -09
» Carlsson, Stella -09
Crona, Amelie -09
Domert, David -09
Duneborn, Tuva -09
» Eide Jensen, Olle -09
» Ekener, Filippa -09
» Eklöf, Alma -09
» Eklöf, Nora -09
» Elsässer Haldin, Linn -09
» Finbom Höglund, Leia -09
» Hackett, Jumanne -09
Havferkorn, Althea -09
Helbro, Ellie -09
Johansson, Signe -09
Laguna, Alba -09
Lidbom, Klara -09
» Lindblom, Emmy L -09
» Lönn, Malva -09
» Mancinella, Alessandro -09
Micanovic, Oliver -09
Nordstrand, Jordan -09
Pettersson, Oliver -09
» Roslund, Agnes -09
Sahlstedt, Ebba -09
Sauter, Stella -09
Selin, Andrea -09
Skarin, Nick -09
Sköllersten, Linnéa -09
» Sternlind, Tyra -09
» Svanehav, Filip -09
Säwing, Wilma -09
Torssander, Ingrd -09
Tortera Lidborg, Arvid -09
Tuzovic, Stella -09
Vallenholm, Nora -10
Windirsch, Alva -09
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2021-09-04/05 (lö-sö)  | DM Uppland, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m F19   Sjöholm, Louisa Hoa -02 ej start             
800 m F19   Sjöholm, Louisa Hoa -02 2:34.65        3 Final  
 2021-09-04/05 (lö-sö)  | Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
110 m häck (106,7 cm) MS » Holm, Jonathan -94 ej start             
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.50    -1.0   6    
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 66.83        3    
 2021-09-04/05 (lö-sö)  | Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15 » Bélec, Christoffer -07 ej start             
» Carlström Cousins, Theo -07 2:43.40  PB 6 Blå D-final
» Gullberg, Aron -06 2:15.61        6 Gul B-final  
» Hall, Neo -06 2:08.73  8 Gul A-final
Hedberg, Elton -06 2:21.38  PB 7 Blå A-final
» Herre, Filip -06 2:08.41      PB 7 Gul A-final  
» Jerndorf, Daniel -06 2:22.23  9 Blå A-final
» Karlsson, Vilmer -07 2:04.42  PB 3 Gul A-final
Lundman, Linus -06 ej start             
» Roslund, Anton -07 ej start 
Sallnäs, Anton -06 2:24.75  PB 2 Blå B-final
» Öhrner, Gabriel -06 2:31.27      PB 7 Blå B-final  
F15 » Bergin, Anna -07 3:05.91  PB 7 Blå D-final
» Borg, Matilda -07 2:13.67  [1] PB 1 Gul A-final
Carlstedt, Alicia -07 ej start             
» Dahllöf, Maggie -06 2:48.77  1 Gul C-final
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 2:53.28        4 Gul C-final  
Paul, Elisabeth -06 2:52.68  PB 3 Blå D-final
» Simonsson, Maja -06 2:29.29  PB 1 Gul B-final
» Wolgast, Emmy -06 2:29.23      PB 5 Blå A-final  
Wändin, Julia -07 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 » Bélec, Christoffer -07 ej start             
» Berglind, Alfred -06 11.97  +1.8 PB 2 C-final
» Bergmark, Carl -06 12.07    +1.8 PB 3 C-final  
» Carlström Cousins, Theo -07 ej start  J-final
» Freifelt, William -06 12.91  +0.7 PB 2 J-final
» Gullberg, Aron -06 12.15    +1.8 PB 4 C-final  
» Hall, Neo -06 12.07  +1.7 PB 1 E-final
» Herre, Filip -06 11.94  +1.8 PB 1 C-final
» Holmqvist, Felix -06 ej start             
» Jerndorf, Daniel -06 13.82  +1.9 PB 5 H-final
» Johansson, Hannes -07 12.45  +1.7 PB 1 G-final
» Kapell, Elias -06 11.26    +0.1   3 A-final  
» Roslund, Anton -07 ej start 
» Öhrner, Gabriel -06 12.58  +1.9 PB 1 H-final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Aldskogius, Clara -07 ej start             
» Bergin, Anna -07 15.34  +0.2 PB 2 I-final
» Borg, Matilda -07 13.56    +0.8 PB 3 F-final  
Carlstedt, Alicia -07 diskad  J-final
» Dahllöf, Maggie -06 13.06  +1.4 PB 3 D-final
» Jabbour, Lii -06 12.24    +1.5 SB 1 B-final  
McCarthy, Maja -06 14.67  +1.7 PB 7 G-final
» Sahlqvist, Esther -06 11.24  +2.1 1 A-final
» Sillén, Linnéa -07 ej start             
» Wennebjer, Ebba -07 13.53  +1.4 SB 4 E-final
» Wolgast, Emmy -06 15.66  +1.7 PB 8 G-finaL
Höjd P15 » Bélec, Christoffer -07 ej start             
» Berglind, Alfred -06 1.47  11 Gul 2
» Carlström Cousins, Theo -07 1.47      PB 2 Blå 2  
» Freifelt, William -06 1.51  SB 9 Gul 2
» Hall, Neo -06 1.67  11 Gul 1
» Herre, Filip -06 1.67      PB 8 Gul 1  
» Holmqvist, Felix -06 1.71  PB 6 Gul 1
» Jerndorf, Daniel -06 1.27  9 Blå 2
» Johansson, Hannes -07 1.39        8 Blå 2  
» Kapell, Elias -06 1.67  PB 9 Gul 1
Lundman, Linus -06 ej start 
» Roslund, Anton -07 1.71      SB 2 Blå 1  
Sallnäs, Anton -06 1.39  PB 7 Blå 2
» Öhrner, Gabriel -06 1.51  PB 10 Blå 1
F15 » Aldskogius, Clara -07 ej start             
Carlstedt, Alicia -07 1.37  PB 1 Blå 2
» Dahllöf, Maggie -06 1.41  4 Gul 2
» Johansson, Tuva -06 1.41        11 Blå 1  
McCarthy, Maja -06 1.49  7 Blå 1
» Olsson, Tove -06 1.37  SB 7 Gul 2
Paul, Elisabeth -06 1.21      PB 10 Blå 2  
» Sahlqvist, Esther -06 1.41  3 Gul 2
» Sillén, Linnéa -07 ej start 
» Wennebjer, Ebba -07 1.49  9 Gul 1
Längd P15 » Bélec, Christoffer -07 ej start             
» Berglind, Alfred -06 5.13  -0.4 21 Gul
» Bergmark, Carl -06 5.30    -1.6 PB 8 Blå  
» Carlström Cousins, Theo -07 5.02  -0.7 11 Blå
» Freifelt, William -06 5.50  -0.2 PB 12 Gul
» Gullberg, Aron -06 5.12    -2.1   22 Gul  
» Hall, Neo -06 5.07  -0.7 23 Gul
» Herre, Filip -06 5.32  -0.8 17 Gul
» Holmqvist, Felix -06 6.10    -1.1 PB 1 Gul  
» Jerndorf, Daniel -06 5.31  -0.7 PB 7 Blå
» Johansson, Hannes -07 4.93  -1.3 PB 13 Blå
» Kapell, Elias -06 5.92    -0.4   3 Gul  
» Karlsson, Vilmer -07 ej start 
Lundman, Linus -06 ej start 
» Roslund, Anton -07 5.06    -0.1   10 Blå  
Sallnäs, Anton -06 4.65  +0.9 22 Blå
» Öhrner, Gabriel -06 ej res  Blå
F15 » Aldskogius, Clara -07 4.18    -1.1   24 Blå  
» Bergin, Anna -07 3.85  +1.2 PB 32 Blå
» Borg, Matilda -07 4.92  +1.5 17 Gul
Carlstedt, Alicia -07 4.58    +1.9 PB 9 Blå  
» Dahllöf, Maggie -06 4.68  +2.3 27 Gul
4.61  +1.5
» Forsell, Ellen -06 4.95  +2.3 16 Gul
  4.87    +1.9        
» Jabbour, Lii -06 5.06  +2.7 9 Gul
4.88  +1.7 SB
» Johansson, Tuva -06 4.20    +0.7   22 Blå  
McCarthy, Maja -06 4.44  +2.1 14 Blå
4.43  +0.7
Paul, Elisabeth -06 4.54    +2.0 PB 11 Blå  
» Sahlqvist, Esther -06 4.82  +0.7 19 Gul
» Sillén, Linnéa -07 ej start 
» Simonsson, Maja -06 5.01    +1.9 PB 12 Gul  
» Wennebjer, Ebba -07 4.79  +1.7 SB 20 Gul
» Wolgast, Emmy -06 4.66  +0.9 8 Blå
Wändin, Julia -07 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 » Bélec, Christoffer -07 ej start             
» Berglind, Alfred -06 9.82  18 Gul
» Carlström Cousins, Theo -07 7.68        23 Blå  
» Freifelt, William -06 10.03  17 Gul
» Gullberg, Aron -06 12.05  PB 6 Gul
» Holmqvist, Felix -06 13.24        2 Gul  
» Jerndorf, Daniel -06 8.25  16 Blå
» Johansson, Hannes -07 9.52  PB 7 Blå
» Kapell, Elias -06 13.15        3 Gul  
» Karlsson, Vilmer -07 ej start 
Lundman, Linus -06 ej start 
» Roslund, Anton -07 9.07        11 Blå  
Sallnäs, Anton -06 8.17  PB 18 Blå
» Öhrner, Gabriel -06 8.39  14 Blå
Kula (3,0 kg) F15 » Aldskogius, Clara -07 ej start             
» Bergin, Anna -07 9.17  PB 7 Blå
» Borg, Matilda -07 8.58      PB 23 Gul  
Carlstedt, Alicia -07 ej start 
» Dahllöf, Maggie -06 10.22  PB 9 Gul
» Forsell, Ellen -06 14.27      PB 1 Gul  
» Jabbour, Lii -06 9.84  PB 15 Gul
» Johansson, Tuva -06 7.07  23 Blå
McCarthy, Maja -06 8.57        10 Blå  
» Olsson, Tove -06 10.21  10 Gul
Paul, Elisabeth -06 7.62  13 Blå
» Sahlqvist, Esther -06 10.20        11 Gul  
» Sillén, Linnéa -07 ej start 
» Simonsson, Maja -06 9.95  14 Gul
» Wennebjer, Ebba -07 9.53        17 Gul  
» Wolgast, Emmy -06 6.94  24 Blå
Spjut (600 gr) P15 » Bélec, Christoffer -07 ej start             
» Berglind, Alfred -06 ej start 
» Bergmark, Carl -06 27.48        14 Blå  
» Carlström Cousins, Theo -07 20.09  PB 26 Blå
» Gullberg, Aron -06 36.62  8 Gul
» Holmqvist, Felix -06 43.86      PB 3 Gul  
» Johansson, Hannes -07 33.90  5 Blå
» Kapell, Elias -06 40.54  4 Gul
» Karlsson, Vilmer -07 ej start             
Lundman, Linus -06 ej start 
» Roslund, Anton -07 30.30  PB 10 Blå
Sallnäs, Anton -06 23.46      PB 18 Blå  
» Öhrner, Gabriel -06 ej res  Blå
Spjut (500 gr) F15 » Aldskogius, Clara -07 20.21        10 Blå  
» Bergin, Anna -07 14.91  PB 23 Blå
» Borg, Matilda -07 25.37        16 Gul  
» Dahllöf, Maggie -06 34.46  4 Gul
» Forsell, Ellen -06 22.28  20 Gul
» Jabbour, Lii -06 27.29      PB 11 Gul  
» Johansson, Tuva -06 13.54  25 Blå
McCarthy, Maja -06 21.44  8 Blå
» Olsson, Tove -06 39.03        2 Gul  
» Sahlqvist, Esther -06 19.68  22 Gul
» Sillén, Linnéa -07 ej start 
» Simonsson, Maja -06 33.41      PB 5 Gul  
» Wennebjer, Ebba -07 17.37  23 Gul
» Wolgast, Emmy -06 15.08  PB 22 Blå
6 x 200 m X15 » Kapell, Elias -06 2:30.51        2 A-final  
» Sahlqvist, Esther -06
» Herre, Filip -06
» Simonsson, Maja -06
» Karlsson, Vilmer -07
» Borg, Matilda -07                
» Bergmark, Carl -06 2:40.34  2 B-finaL
» Wolgast, Emmy -06
» Jerndorf, Daniel -06
McCarthy, Maja -06
Sallnäs, Anton -06
Paul, Elisabeth -06
Lag Kraftmätningen P15 » Freifelt, William -06 15 107p        1    
» Gullberg, Aron -06
» Hall, Neo -06
» Herre, Filip -06
» Holmqvist, Felix -06
» Kapell, Elias -06
» Karlsson, Vilmer -07                
» Bergmark, Carl -06 11 042p  12
» Carlström Cousins, Theo -07
Hedberg, Elton -06
» Jerndorf, Daniel -06
» Johansson, Hannes -07
» Roslund, Anton -07
Sallnäs, Anton -06
» Öhrner, Gabriel -06                
F15 » Borg, Matilda -07 14 633p  2
» Dahllöf, Maggie -06
» Forsell, Ellen -06
» Jabbour, Lii -06
» Olsson, Tove -06
» Sahlqvist, Esther -06
» Simonsson, Maja -06
» Wennebjer, Ebba -07
» Wolgast, Emmy -06                
» Aldskogius, Clara -07 8 845p  17
» Bergin, Anna -07
Carlstedt, Alicia -07
» Johansson, Tuva -06
McCarthy, Maja -06
Paul, Elisabeth -06
» Wolgast, Emmy -06                
X15 » Holmqvist, Felix -06 35 578p  1
» Kapell, Elias -06
» Freifelt, William -06
» Herre, Filip -06
» Berglind, Alfred -06
» Gullberg, Aron -06
» Hall, Neo -06
» Karlsson, Vilmer -07
» Forsell, Ellen -06
» Dahllöf, Maggie -06
» Olsson, Tove -06
» Sahlqvist, Esther -06
» Simonsson, Maja -06
» Jabbour, Lii -06
» Wennebjer, Ebba -07
» Borg, Matilda -07
» Forsell, Ellen -06                
» Jerndorf, Daniel -06 11 042p  12
» Bergmark, Carl -06
» Roslund, Anton -07
» Carlström Cousins, Theo -07
» Johansson, Hannes -07
Sallnäs, Anton -06
» Öhrner, Gabriel -06
Hedberg, Elton -06
» Bergin, Anna -07
McCarthy, Maja -06
Paul, Elisabeth -06
» Johansson, Tuva -06
» Wolgast, Emmy -06
Carlstedt, Alicia -07
» Aldskogius, Clara -07
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
 2021-09-04 (lö)  | Corsa su strada under 20, Oderzo, ITA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 km (gatulopp) F19 » Lundin