HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2021-11-23
Per Person Resultatdatum: 2021-11-14
Ute för 2021
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Brunnstedt, Kalle -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-03-12 Stadslopp MS 44.31  21 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-15 Stadslopp MS 14.47  20 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-04-29 Stadslopp MS 29.23  16 7,51 km » Stockholms Bästa 5, Årstaviken, Stockholm
2021-05-13 Stadslopp MS 1:11.49  15 17,29 km » Stockholms Bästa 6, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-05-27 10 km (gatulopp) MS 43.51  SB 30 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
2021-06-11 Stadslopp MS 37.15  17 8,7 km » Stockholms Bästa 8, Nackareservatet, Nacka/Stockholm
   Claesson, Patrick -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-08-25 5 km (gatulopp) MS 19.15  PB 6 » Norrköpings Stadslopp, Norrköping
»  Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-10 Stadslopp MS 22.30  16 5,8 km » Stockholms bästa 1, Hammarby Sjöstad, Stockholm
2021-02-26 Stadslopp MS 33.12  22 8,5 km » Stockholms Bästa 2, Södra Djurgården, Stockholm
2021-03-12 Stadslopp MS 41.42  16 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-16 Stadslopp MS 14.40  17 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-04-30 Stadslopp MS 28.47  14 7,51 km » Stockholms Bästa 5, Årstaviken, Stockholm
2021-05-13 Stadslopp MS 1:22.50  28 17,29 km » Stockholms Bästa 6, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-05-28 10 km (gatulopp) MS 49.19  SB 44 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
2021-06-05 1 500 m MS 4:39.05  SB 8 A-final » Hanviken Games, Trollbäcken, Tyresö
2021-06-12 1 500 m MS 4:31.79  SB 7 Finalheat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-29 5 000 m MS 18:21.83  SB 7 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-03 1 500 m MS 4:37.18  8 Final C » SnabbSpåret 2, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-07-29 3 000 m MS 10:00.28  SB 13 Final A » Julichansen 5, Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna
2021-08-08 1 500 m MS 4:31.84  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-10 3 000 m MS 9:48.88  PB 5 Final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-25 1 500 m MS 4:35.61  2 Final » Öppna Roslagsmästerskap, Sportcentrum, Norrtälje
2021-08-28 Terränglopp MS 58.07  1 12 km » Idre fjällmaraton, Idre fjäll, Idre
2021-08-27 Stadslopp MS 31.09  3 8,34 km » Stockholms Bästa 9, Nackareservatet, Nacka
2021-09-08 3 000 m MS 10:00.82  6 Final » Roslagsmästerskap, Sportcentrum, Norrtälje
2021-09-10 Terränglopp MS 28.21  4 7,35 km » Stockholms Bästa 10, Flaten, Stocholm
2021-09-21 4 000 m terräng MS 14.25  4 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Solletuna
2021-09-24 10 km (gatulopp) MS 38.10  PB 3 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
2021-10-15 Terränglopp MS 1:11.33  4 17,34 km » Stockhoms Bästa 12, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-10-17 Terränglopp MS 21.05  2 5,4 km » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
2021-10-23 Stadslopp MS 28.25  2 7,36 km » Stockholms Bästa 13, Rålambshov, Stockholm
2021-11-04 Stadslopp MS 32.23  2 8,44 km » Stockholms Bästa 14, Södra Djurgården, Stockholm
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-13 Tresteg MS 15.27  -0.7 SB 6 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-06-20 Tresteg MS 14.02  -2.6 1 Final » Söndagskampen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2021-06-29 Tresteg MS 14.92  -0.5 4 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-07 Tresteg MS 15.44  +1.8 SB 1 Final » PRK 2, Norrvalla IP, Skellefteå
2021-07-22 Tresteg MS 15.34  +1.9 2 Final » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2021-08-07 Tresteg MS 15.47  +1.4 SB 2 Final » Sky is the Limit, Åby friidrott, Mölndal
2021-08-11 Tresteg MS 15.22  0.0 1 Final » Invigningstävling, Enavallen, Enköping
2021-08-29 Tresteg MS 15.79  +1.5 SB 2 Final » SM, Ryavallen, Borås
2021-09-04 Tresteg MS 15.50  -1.0 6 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Holm, Jonathan -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-20 110 m häck (106,7 cm) MS 14.48  -0.1 1 Final » Söndagskampen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
14.17  +1.4 SB 1 Extralopp
2021-06-29 110 m häck (106,7 cm) MS brutit  » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-10 110 m häck (106,7 cm) MS 14.44  +0.7 1 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.99  +0.8 PB 2 Final
2021-07-25 110 m häck (106,7 cm) MS 13.87  +1.4 PB 1 Final » WindSurf 3,0, Baldershofs IP, Sundsvall
110 m häck (106,7 cm) MS 13.91  +3.4 1 Extralopp
2021-08-07 110 m häck (106,7 cm) MS 14.43  0.0 2 Final » Sky is the Limit, Åby friidrott, Mölndal
14.05  +0.1 2 Extra
2021-08-28 110 m häck (106,7 cm) MS 14.34  -0.6 1 Heat 1 » SM, Ryavallen, Borås
2021-08-29 110 m häck (106,7 cm) MS 14.10  -0.2 3 Final
2021-09-04 110 m häck (106,7 cm) MS ej start  » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Jonhammar, Tomas -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-09-08 3 000 m MS 10:05.99  PB 9 Final » Roslagsmästerskap, Sportcentrum, Norrtälje
»  Jonsson, Niklas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-10 Stadslopp MS 18.54  3 5,8 km » Stockholms bästa 1, Hammarby Sjöstad, Stockholm
2021-02-26 Stadslopp MS 26.41  2 8,5 km » Stockholms Bästa 2, Södra Djurgården, Stockholm
2021-03-12 Stadslopp MS 34.30  3 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-15 Stadslopp MS 12.03  1 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-04-29 Stadslopp MS 23.32  1 7,51 km » Stockholms Bästa 5, Årstaviken, Stockholm
2021-05-14 Stadslopp MS 57.18  1 17,29 km » Stockholms Bästa 6, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-05-29 10 km (gatulopp) MS 32.12  PB 2 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
2021-06-13 Stadslopp MS 28.46  2 8,7 km » Stockholms Bästa 8, Nackareservatet, Nacka/Stockholm
2021-07-13 10 km (gatulopp) MS 31.01  PB 21 » SM 10 km, Anderstorp motorbana, Anderstorp
2021-08-14 5 km (gatulopp) MS 16.01  [1] PB » Digitala Midnattsloppet, Stockholm
10 km (gatulopp) MS 32.31  1
2021-08-27 Stadslopp MS 26.21  1 8,34 km » Stockholms Bästa 9, Nackareservatet, Nacka
2021-09-10 Terränglopp MS 23.28  2 7,35 km » Stockholms Bästa 10, Flaten, Stocholm
2021-09-19 10 km (gatulopp) MS 31.38  2 » Sicklaloppet, Nacka
2021-09-25 10 km (gatulopp) MS 32.06  1 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
2021-10-03 10 km (gatulopp) MS 30.59  PB 8 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
2021-10-09 Terränglopp MS 56.33  1 17,34 km » Stockhoms Bästa 12, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-10-17 Terränglopp MS 17.01  1 5,4 km » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
2021-10-23 Stadslopp MS 23.09  1 7,36 km » Stockholms Bästa 13, Rålambshov, Stockholm
2021-11-04 Stadslopp MS 26.25  1 8,44 km » Stockholms Bästa 14, Södra Djurgården, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
»  Kårelid, Victor -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-10 Stadslopp MS 29.55  66 5,8 km » Stockholms bästa 1, Hammarby Sjöstad, Stockholm
2021-02-26 Stadslopp MS 44.03  58 8,5 km » Stockholms Bästa 2, Södra Djurgården, Stockholm
2021-03-12 Stadslopp MS 57.56  57 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-11 Stadslopp MS 18.44  56 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-04-24 Stadslopp MS 38.21  58 7,51 km » Stockholms Bästa 5, Årstaviken, Stockholm
2021-05-16 Stadslopp MS 4:01.01  61 17,29 km » Stockholms Bästa 6, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-05-30 10 km (gatulopp) MS 54.06  PB 62 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
2021-06-07 Stadslopp MS 49.10  53 8,7 km » Stockholms Bästa 8, Nackareservatet, Nacka/Stockholm
2021-08-27 Stadslopp MS 40.31  16 8,34 km » Stockholms Bästa 9, Nackareservatet, Nacka
2021-09-10 Terränglopp MS 36.18  23 7,35 km » Stockholms Bästa 10, Flaten, Stocholm
2021-09-19 Terränglopp MS 29.58  9 5,2 km » STHLM Trail run, Norra Djurgården, Stockholm
2021-10-03 10 km (gatulopp) MS 51.35  PB 24 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
2021-10-15 Terränglopp MS 3:48.02  34 17,34 km » Stockhoms Bästa 12, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-10-30 Stadslopp MS 37.10  11 7,36 km » Stockholms Bästa 13, Rålambshov, Stockholm
2021-11-04 Stadslopp MS 45.26  14 8,44 km » Stockholms Bästa 14, Södra Djurgården, Stockholm
   Olsson Petersson, Richard -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-15 Spjut (800 gr) MS 50.30  PB 1 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-06-29 Spjut (800 gr) MS 56.18  PB 7 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
   Orrsveden, Fredrik -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-08-30 Stadslopp MS 27.49  3 8 km » Hamninloppet, Henås, Brattås
»  Otieno, Dennis -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-06 100 m MS 10.72  +0.8 1 Final A » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
10.65  +0.1 SB 1 Extralopp
2021-06-16 200 m MS 21.11  +3.2 1 Final A » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
2021-06-19 100 m MS 10.49  +2.0 PB 2 Heat 3 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.51  +1.7 2 Final A
200 m MS ej start 
2021-06-29 100 m MS 10.34  +1.1 PB 1 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
200 m MS 21.57  +0.1 SB 4
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-08 200 m MS diskad  » Julichansen 2, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2021-07-22 100 m MS 10.56  +1.3 1 Heat 3 » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
10.46  +1.6 1 Extralopp
2021-08-07 100 m MS ej start  Försök 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-08 200 m MS 22.24  +1.2 1 C-final
2021-08-27 100 m MS 10.74  -1.3 1 Heat 2 » SM, Ryavallen, Borås
10.63  -1.1 5 Final
2021-08-29 200 m MS 21.66  -0.1 3 Heat 2
21.64  -2.3 7 Final
»  Shaker Anid, Amir -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-04-04 110 m häck (106,7 cm) MS 15.24  - 4 Final » ational championships, Bagdad, IRQ
2021-06-20 110 m häck (106,7 cm) MS 15.13  -0.1 6 Final » Söndagskampen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
14.98  +1.4 SB 4 Extralopp
2021-07-10 110 m häck (106,7 cm) MS 15.31  +1.1 4 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15.57  +0.8 7 Final
2021-07-15 110 m häck (106,7 cm) MS 14.85  0.0 SB 2 Final » Julichansen 3, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2021-07-22 60 m MS 7.29  +0.9 PB 4 Final » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
100 m MS brutit  Heat 3
2021-07-29 200 m MS ej start  » Julichansen 5, Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna
2021-08-28 110 m häck (106,7 cm) MS 14.89  -0.1 4 Heat 3 » SM, Ryavallen, Borås
   Svensson, David -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-03 Längd MS 6.56  +0.5 SB 1 Final » Inbjudningstävling, Rödstu Hage IP, Botkyrka
 M22 - Män 22 år
   Abakar, Ibrahim -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-13 100 m MS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Förnestig, Paul -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-08-07 100 m MS 11.48  -2.7 SB 3 Försök 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2021-08-08 100 m MS ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2021-08-10 100 m MS 11.23  +2.3 4 A-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-20 100 m M22 11.15  -1.0 SB 4 Heat 1 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
11.37  -1.9 8 Final
2021-08-29 100 m MS 11.08  +0.8 SB 1 Heat 1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
11.12  0.0 1 Extralopp
   Govenius, Fredrik -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-08-28 Terränglopp MS 1:00.20  4 12 km » Idre fjällmaraton, Idre fjäll, Idre
2021-09-21 4 000 m terräng MS 16.03  6 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Solletuna
»  Nahimana, Sabiti -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-19 4 x 100 m MS 43.32  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 100 m MS 11.81  -0.6 SB 5 B-final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Prins, Felix -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-19 4 x 100 m MS diskad  Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 Längd MS ej res 
2021-07-03 Längd MS 5.35  0.0 SB 6 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
 P19 - Pojkar 19 år
»  Agge, Mikael -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-22 100 m MS 11.57  +1.3 SB 3 Heat 3 » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
11.57  +1.6 4 Extralopp
2021-07-31 Stafett 1 000 m P19 2:01.96  2 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:57.78  2 Final
2021-08-07 100 m P19 11.76  -1.2 4 Försök 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.86  -1.6 7 Final
2021-08-10 100 m MS 11.54  -0.5 SB 3 B-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-29 100 m MS 11.68  +0.8 2 Heat 1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
11.70  0.0 2 Extralopp
 P18 - Pojkar 18 år
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 100 m P10 11.04  -0.7 PB 1 Final » Hanvikens SK Invitational, Trollbäckens IP, Tyresö
2021-05-29 100 m P19 10.93  0.0 PB 2 Final » FIG-mästerskap, Lugnets IP, Falun
200 m P19 22.45  0.0 SB 2 Final
2021-06-05 100 m MS 11.11  -0.3 1 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
200 m MS ej start 
2021-06-06 100 m MS 10.98  +0.8 2 Final A » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
11.12  +0.1 5 Extralopp
2021-06-19 4 x 100 m MS diskad  Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 100 m MS 11.01  0.0 1 A-final [¤]
2021-06-27 100 m MS 10.82  +2.1 1 Final A » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
10.80  +2.0 PB 1 Extralopp
2021-06-29 Höjd MS 1.87  SB 8 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
4 x 100 m MS 41.43  [2] 4
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-10 200 m MS 21.98  0.0 PB 2 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-18 4 x 100 m P18 40.60  [3] 4 Heat 2 » Junior EM 20, Kadriorg Stadium, Tallin, EST
2021-07-31 Stafett 1 000 m P19 1:57.84  1 Heat 2 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m [5] P19 1:54.67  [4] 1 Final
2021-08-01 4 x 100 m P19 41.40  1 Heat 1
4 x 100 m P19 40.81  [6] 1 Final
2021-08-07 100 m P19 11.03  -1.5 1 Försök 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.00  -1.6 1 Final
2021-08-20 100 m P19 10.84  +2.6 2 Heat 1 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
10.81  +0.2 4 Final
2021-08-21 200 m P19 21.81  +0.3 PB 2 Heat 2
2021-08-22 200 m P19 22.01  -1.3 3 Final
2021-08-27 100 m MS 11.24  -3.5 4 Heat 3 » SM, Ryavallen, Borås
2021-09-08 Castorama MS 982  PB 11 » Castorama, Lugnets IP kastplan, Falun
Kula (7,26 kg) 7.95 [302] PB
Spjut (800 gr) 27.19 [280] PB
Diskus (2,0 kg) 21.21 [256] PB
Slägga (7,26 kg) 13.93 [144] PB
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[4] - Även klubbrekord i klassen MS
[5] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
[6] - Sv rekrd P19
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 Stav P19 4.43  SB 1 Final » Täby Vårpremiär, Tibblevallen, Täby
2021-05-31 Stav P19 4.43  1 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 Stav MS 4.45  SB 7 Final A » Stavhopptouren, Sparbanken Arena, Skara
2021-06-11 Stav MS 4.80  [1] PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-27 Stav MS 4.45  4 Final » Sky is no limit 1, Tibblevallen, Täby
2021-06-29 Stav MS 4.46  6 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-03 Stav MS ej start  » Täby stavhoppsgala, Täby Torg, Täby
2021-07-10 Stav MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-08-01 4 x 100 m P19 42.75  1 Heat 2 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
42.32  2 Final
2021-08-07 Stav MS ej res  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-10 Stav MS 4.55  3 Final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-20 Stav P19 4.74  1 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 200 m P19 ej start 
2021-08-28 Stav MS 4.57  8 Final » SM, Ryavallen, Borås
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
»  Bucht Wesslén, Noah -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 100 m MS 11.77  +1.5 PB 5 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 400 m MS 53.99  SB 4 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-10 400 m MS 53.95  SB 4 Grupp B » MAIK Sprintfestival, Åby friidrott, Göteborg
2021-06-16 200 m MS 23.41  +1.5 PB 2 Final B » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
2021-06-19 200 m MS 23.66  -0.7 6 Final » Vårtävling 8, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-19 4 x 100 m MS 43.32  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-29 3 000 m h (91,4 cm) MS 12:12.37  PB 7 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-03 200 m MS 23.89  -3.4 4 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-31 Stafett 1 000 m P19 2:01.96  2 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:57.78  2 Final
2021-08-08 400 m P19 51.56  PB 3 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-10 200 m MS 23.25  +0.1 PB 1 B-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-20 400 m P19 52.11  4 Heat 1 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 200 m P19 ej start 
400 m P19 51.10  PB 6 Final
2021-08-22 400 m häck (91,4 cm) P19 56.02  PB 2 Final
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-13 Slägga (6,0 kg) P18 46.50  PB 2 Final » Kasttävling, Furudals IP, Gislaved
2021-05-15 Slägga (6,0 kg) P18 49.55  PB 1 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-23 Slägga (6,0 kg) P19 45.52  2 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
2021-06-20 Slägga (6,0 kg) P19 46.52  4 Final » Stora Turebergskastet 21, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2021-06-29 Slägga (7,26 kg) MS 38.57  PB 6 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-18 Slägga (6,0 kg) P19 47.52  1 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-08-22 Slägga (6,0 kg) P19 48.05  6 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-29 Slägga (6,0 kg) P19 46.26  2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-09-11 Slägga (6,0 kg) P19 50.83  [1] PB 1 Final » Ränneborgskastet, Ränneborgs IP, Eksjö
2021-09-26 Castorama MS 1 012  SB 3 » Castorama, Furudals IP, Villstad
Kula (7,26 kg) 6.94 [216] SB 3
Spjut (800 gr) 14.82 [20] SB 4
Diskus (2,0 kg) 17.38 [147] SB 3
Slägga (7,26 kg) 38.30 [629] 1
2021-10-02 Castorama MS 1 361  PB 2 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 8.13 [316] PB
Spjut (800 gr) 21.28 [165] PB
Diskus (2,0 kg) 20.82 [246] SB
Slägga (7,26 kg) 38.66 [634] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
   Lundman, Malte -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-19 4 x 100 m MS diskad  Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 100 m MS 12.16  -0.6 PB 6 B-final [¤]
2021-07-03 100 m MS 12.08  -0.4 PB 2 Heat 2 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-08-29 100 m MS 11.94  +0.8 PB 3 Heat 1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-10 400 m MS 49.26  SB 1 Grupp A » MAIK Sprintfestival, Åby friidrott, Göteborg
2021-06-13 400 m MS 48.70  SB 2 Final B » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-06-20 110 m häck (99,1 cm) P19 14.27  [1] +1.0 PB 1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-27 110 m häck (99,1 cm) P19 13.91  [1] +1.4 PB 1 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2021-06-29 800 m MS 2:06.61  SB 6 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-03 110 m häck (99,1 cm) P19 14.66  -3.6 1 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
14.71  -4.7 1 Extralopp
2021-07-16 110 m häck (99,1 cm) P18 14.06  +0.7 4 Heat 4 » Junior EM 20, Kadriorg Stadium, Tallin, EST
13.87  +2.4 5 Semi 3
2021-07-17 4 x 400 m P18 diskad  [2] Heat 3
2021-07-31 Stafett 1 000 m P19 1:57.84  1 Heat 2 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m [4] P19 1:54.67  [3] 1 Final
2021-08-01 4 x 100 m P19 42.75  1 Heat 2
42.32  2 Final
2021-08-08 200 m P19 21.94  +1.5 PB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-07 200 m MS ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2021-08-22 110 m häck (99,1 cm) P19 14.45  -1.4 1 Heat 2 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
14.16  -1.2 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
[4] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
»  Pilgrim, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 100 m MS 11.24  +1.5 PB 2 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 100 m MS 11.21  -0.3 PB 2 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
400 m MS 50.14  PB 3 Final
2021-06-10 400 m MS 49.99  PB 2 Grupp A » MAIK Sprintfestival, Åby friidrott, Göteborg
2021-06-16 400 m MS 49.66  PB 1 Final A » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
2021-06-19 4 x 100 m MS 43.32  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 100 m MS 11.10  -0.6 PB 1 B-final [¤]
2021-06-29 400 m MS 49.60  PB 6 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
4 x 100 m MS 41.43  [2] 4
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-03 200 m MS 22.26  -3.4 PB 2 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-10 400 m MS 49.56  PB 4 A-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-18 4 x 100 m P18 40.60  [3] 4 Heat 2 » Junior EM 20, Kadriorg Stadium, Tallin, EST
2021-07-31 Stafett 1 000 m P19 2:01.96  2 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:57.78  2 Final
2021-08-01 4 x 100 m P19 41.40  1 Heat 1
4 x 100 m P19 40.81  [4] 1 Final
2021-08-08 200 m P19 22.07  +1.5 PB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-10 200 m MS 22.07  +0.4 1 A-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-20 400 m P19 49.94  2 Heat 1 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 200 m P19 21.86  +0.3 PB 3 Heat 2
400 m P19 48.53  PB 3 Final
2021-08-22 200 m P19 22.04  -1.3 4 Final
2021-08-29 200 m MS 21.75  [5] +0.3 PB 5 Heat 3 » SM, Ryavallen, Borås
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[4] - Sv rekrd P19
[5] - Klubbrekord i klassen P18
»  Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-08 Diskus (1,75 kg) P18 45.58  PB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-16 Diskus (1,75 kg) P19 47.34  [1] PB 1 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
2021-05-23 Kula (6,0 kg) P19 14.05  [1] PB 1 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,75 kg) P19 47.44  [1] PB 1 Final
2021-05-30 Diskus (1,75 kg) P19 48.24  [1] PB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 110 m häck (99,1 cm) P19 ej start  » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,75 kg) P19 48.21  1 Final
2021-06-11 Diskus (1,75 kg) P19 47.06  1 Final » Södertälje Discus Night, Södertälje IP, Södertälje
2021-06-13 Diskus (1,75 kg) P19 42.17  4 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-06-20 Kula (6,0 kg) P19 15.34  [1] PB 2 Final » Stora Turebergskastet 21, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,75 kg) P19 46.24  2 Final
2021-06-29 Kula (7,26 kg) MS 13.40  PB 7 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-02 Diskus (1,75 kg) P19 44.71  2 Final » Sommarkast, Sätra IP kastplan, Stockholm
2021-07-03 Diskus (1,75 kg) P19 47.07  1 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-07-10 Kula (6,0 kg) P19 15.22  1 Final » Bottnarydskastet, Bottnaryds IP, Bottnaryd
Diskus (1,75 kg) P19 46.35  2 Final
2021-07-25 Diskus (1,75 kg) P19 44.85  2 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
2021-07-29 Diskus (1,75 kg) P19 45.98  2 Final » Julichansen 5, Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna
2021-08-07 Kula (6,0 kg) P19 14.58  2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,75 kg) P19 43.64  4 Final
2021-08-21 Diskus (1,75 kg) P19 46.53  6 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-22 Kula (6,0 kg) P19 14.46  5 Final
2021-08-29 Diskus (1,75 kg) P19 45.39  1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-08-31 Diskus (1,75 kg) P19 44.49  1 » Sommarkast 2, Sätra IP:s kaslplan, Stockholm
Slägga (7,26 kg) MS 30.94  PB 1
2021-09-12 Kula (6,0 kg) P19 13.60  2 Final » Västerortsmästerskap kast, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (1,75 kg) P19 45.96  5 Final
2021-09-19 Castorama MS 2 425  PB 1 » Castorama, Tomtaklints friidrottsarena, Trosa
Kula (7,26 kg) 12.72 [647] 1
Spjut (800 gr) 41.49 [513] PB 1
Diskus (2,0 kg) 39.49 [675] PB 1
Slägga (7,26 kg) 35.93 [590] PB 1
2021-10-02 Castorama MS 2 405  1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 12.40 [626]
Spjut (800 gr) 40.13 [493]
Diskus (2,0 kg) 39.51 [676] PB
Slägga (7,26 kg) 37.16 [610] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
»  Thid, David -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 200 m MS 21.91  +1.6 PB 2 Final » Snabbspåret, Stockholms Stadion, Stockholm
2021-06-06 Längd MS 6.97  +1.8 PB 2 Final » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2021-06-13 Längd MS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-06-16 110 m häck (99,1 cm) P19 15.33  -1.6 PB 2 Final » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
400 m häck (91,4 cm) MS brutit 
2021-06-20 110 m häck (99,1 cm) P19 ej start  » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 200 m MS 22.27  +0.7 3 Final 1 » Söndagskampen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2021-06-29 400 m häck (91,4 cm) MS 53.44  [1] PB 3 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
4 x 100 m MS 41.43  [2] 4
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-03 Längd MS ej res  » Inbjudningstävling, Rödstu Hage IP, Botkyrka
2021-07-16 400 m häck (91,4 cm) P18 diskad  Heat 2 » Junior EM 20, Kadriorg Stadium, Tallin, EST
2021-07-31 Stafett 1 000 m [4] P19 1:54.67  [3] 1 Final » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-01 4 x 100 m P19 41.40  1 Heat 1
4 x 100 m P19 40.81  [5] 1 Final
2021-08-21 200 m P19 22.34  -2.3 1 Heat 3 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
Längd P19 6.62  +0.6 14
2021-08-22 200 m P19 22.34  -1.3 7 Final
2021-08-27 Längd MS 6.53  +1.4 7 B-final » SM, Ryavallen, Borås
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
[2] - Klubbrekord i klassen P19
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
[4] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
[5] - Sv rekrd P19
»  Törnvall, Oskar -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-31 Stav P19 3.33  PB 3 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
»  Wall, Niklas -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 100 m MS 11.47  +1.5 SB 3 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 Längd MS 6.82  +1.4 SB 2 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-19 4 x 100 m MS 43.32  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 Längd MS 6.96  0.0 PB 1 Final
2021-06-29 Längd MS 7.00  +1.6 PB 6 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-10 100 m MS 11.28  +0.2 3 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.10  +0.8 PB 2 B-final
2021-07-11 Längd MS 6.89  +3.1 11
6.79  +0.8
2021-07-31 Stafett 1 000 m P19 2:01.96  2 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:57.78  2 Final
2021-08-01 4 x 100 m P19 42.32  2 Final
2021-08-08 Längd P19 7.01  +1.7 PB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-10 100 m MS 11.28  +2.3 5 A-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd MS ej start 
2021-08-20 100 m P19 11.20  0.0 4 Heat 2 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 Längd P19 7.22  +3.1 3 Final
7.20  +1.8 PB
2021-08-27 Längd MS 7.11  +1.6 8 A-final » SM, Ryavallen, Borås
»  Wall, Viktor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 100 m MS 11.07  +1.5 SB 1 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 100 m MS 11.21  -0.3 3 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
200 m MS 22.19  -0.4 SB 2 A-final
2021-06-10 200 m MS 22.35  0.0 2 Grupp B » MAIK Sprintfestival, Åby friidrott, Göteborg
2021-06-13 100 m MS 11.07  +0.3 2 Final C » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-06-16 200 m MS 21.87  +3.2 3 Final A » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
2021-06-19 200 m MS 22.22  -0.7 2 Final » Vårtävling 8, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-19 4 x 100 m MS diskad  Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-29 4 x 100 m MS 41.43  [1] 4 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-07-03 200 m MS 22.50  -3.4 3 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-10 200 m MS 21.80  [2] 0.0 SB 1 B-final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-31 Stafett 1 000 m P19 1:57.84  1 Heat 2 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
Stafett 1 000 m [4] P19 1:54.67  [3] 1 Final
2021-08-01 4 x 100 m P19 41.40  1 Heat 1
42.75  1 Heat 2
4 x 100 m P19 40.81  [5] 1 Final
2021-08-07 100 m P19 11.24  -1.2 1 Försök 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.31  -1.6 2 Final
2021-08-10 100 m MS 11.16  +2.3 3 A-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-20 100 m P19 0.11  +2.6 3 Heat 1 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 200 m P19 22.53  -2.3 3 Heat 3
2021-08-29 200 m MS ej start  » SM, Ryavallen, Borås
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Klubbrekord i klassen P18
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
[4] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
[5] - Sv rekrd P19
   Wändesjö, Arvid -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 100 m MS 11.51  +1.5 SB 4 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 110 m häck (99,1 cm) P19 15.03  -0.6 PB 3 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-10 110 m häck (99,1 cm) P18 14.84  -0.4 PB 2 Final » MAIK Sprintfestival, Åby friidrott, Göteborg
2021-06-13 110 m häck (99,1 cm) P19 15.16  -1.5 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-07-03 110 m häck (99,1 cm) P19 15.21  -3.6 3 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
Längd MS 6.46  -0.4 PB 3 Final
2021-07-10 110 m häck (99,1 cm) P19 14.88  +1.2 3 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.53  +0.3 PB 3 Final
2021-07-11 Längd MS 7.12  +4.5 6 Final
2021-07-31 Stafett 1 000 m P19 1:57.84  1 Heat 2 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-01 4 x 100 m P19 42.75  1 Heat 2
42.32  2 Final
2021-08-07 100 m P19 11.15  +3.1 1 Final » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Längd P19 6.67  0.0 PB 1 Final
2021-08-10 100 m MS 11.35  -0.5 SB 1 B-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd MS 6.60  +0.9 1 Final [¤]
2021-08-21 Längd P19 7.10  +1.4 PB 5 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-22 110 m häck (99,1 cm) P19 14.70  -1.4 2 Heat 2
14.37  -1.2 PB 2 Final
2021-08-27 Längd MS 6.76  +1.8 2 B-final » SM, Ryavallen, Borås
Not
[¤] - Efteranmäld
 P17 - Pojkar 17 år
»  Aldskogius, Kalle -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-11 100 m P17 12.39  -0.2 SB 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P17 11.30  +0.3 SB 2 Final
2021-06-13 Längd P17 ej start 
2021-06-20 100 m P17 ej start  » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Längd P17 ej start 
»  Engström, Filip -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-05 100 m MS 12.27  -0.3 PB 6 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
200 m MS 24.42  -1.3 SB 3 B-final
2021-07-03 200 m MS 24.63  -3.4 5 Final [¤] » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-08-29 200 m MS 24.24  +0.9 SB 1 Final 1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Holm, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 3 000 m MS 9:32.29  PB 2 Final B » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
2021-06-05 800 m MS 2:09.88  PB 3 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-12 1 500 m P17 4:17.56  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-20 800 m P17 2:06.01  PB 2 B-final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-29 1 500 m MS 4:23.63  7 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Lag Arena MS 59p  7
2021-08-14 1 500 m P17 4:27.85  7 Final » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2021-08-15 3 000 m P17 9:41.27  7 Final
2021-08-28 5 km (gatulopp) MS 17.00  PB 4 » Huddingeloppet, Huddinge
2021-09-12 3 000 m P17 9:31.49  PB 6 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-10-03 10 km (gatulopp) MS 34.22  PB 42 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
2021-10-23 4 000 m terräng P17 11.36  5 » Terräng-SM, Höganäs Flygfält, Höganäs
»  Lindroth, Fabian -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-05 100 m MS 12.46  -0.3 PB 7 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-11 100 m P17 12.08  +2.4 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.06  +1.1 PB 6 Final
2021-07-03 100 m MS ej start  » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-10 100 m P17 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-11 Längd P17 ej start 
2021-08-29 100 m MS 12.08  +0.7 1 Heat 2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
11.99  0.0 PB 3 Extralopp
2021-09-12 100 m P17 12.05  +1.5 6 Final 2 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
4 x 100 m P17 45.41  5 Final 2
Lag Arena X17 135.5p  4
 P16 - Pojkar 16 år
»  Löuke, Rome -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-08 Diskus (1,5 kg) P16 29.32  PB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
»  Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 Kula (5,0 kg) P17 8.45  PB 2 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,5 kg) P17 30.11  PB 3 Final
Slägga (5,0 kg) P17 30.00  PB 3 Final
2021-05-30 Diskus (1,5 kg) P16 29.90  1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
Slägga (5,0 kg) P16 30.21  PB 1 Final
2021-06-05 Diskus (1,5 kg) P17 29.38  3 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (5,0 kg) P17 32.01  PB 2 Final
2021-07-03 Diskus (1,5 kg) P17 29.15  1 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-08-29 Diskus (1,5 kg) P17 29.12  1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Slägga (5,0 kg) P17 31.91  2
2021-09-12 Diskus (1,5 kg) P17 33.22  PB 8 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-10-02 Castorama P17 1 712  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (5,0 kg) 9.48 [421] PB
Spjut (700 gr) 34.27 [401] PB
Diskus (1,5 kg) 29.41 [461]
Slägga (5,0 kg) 26.81 [429]
 P15 - Pojkar 15 år
   Almér, David -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-10-17 Terränglopp P15 10.37  3 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
»  Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-30 800 m P15 2:44.0m PB 3 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
80 m häck (83.8 cm) P15 16.9m +0.1 4 Heat 1
Höjd P15 1.25  SB 7
Längd P15 4.11  0.0 SB 7
Spjut (600 gr) P15 18.39  PB 6
6 x 200 m X15 2:50.0m 2
2021-06-12 80 m P15 11.78  -1.3 SB 7 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P15 4.09  +1.9 12
2021-06-13 800 m P15 2:40.22  PB 7 Final
2021-07-24 80 m P15 11.47  0.0 PB 5 Heat 4 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
800 m P15 2:36.02  PB 7 Final B
Längd P15 4.30  0.0 SB 15
2021-07-25 300 m P15 48.44  PB 4 Final B
Höjd P15 1.25  10
2021-08-08 2 000 m P15 8:12.07  SB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-11 1 500 m h (76,2 cm) P15 6:06.0m PB 5 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
2021-08-29 100 m MS 14.20  +0.7 PB 4 Heat 2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
200 m MS 29.96  +0.9 PB 3 Final 1
Längd MS 4.29  +2.1 4
4.27  +1.5
2021-09-12 Längd P15 4.23  +0.9 10 [¤] » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2021-09-15 3 x 800 m P15 7:42.92  4 Final [¤] » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-09-22 Tresteg MS 8.96  0.0 PB 5 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
2021-10-17 Terränglopp P15 12.02  7 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-15 Slägga (4,0 kg) P15 34.09  SB 1 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-22 800 m P15 2:21.03  PB 4 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 12.93  0.0 PB 4 A-final
Höjd P15 1.45  SB 7
Längd P15 5.24  -0.6 SB 3 Pooö 1
Kula (4,0 kg) P15 11.07  PB 5
Spjut (600 gr) P15 29.14  SB 7
6 x 200 m X15 2:32.16  1
2021-05-30 Diskus (1,0 kg) P15 40.29  PB 2 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-29 Stav P15 2.81  SB 4 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-06 8-kamp P15 4 008  -1.2 PB 5 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 12.81 [586] -0.9 PB 1 Heat 2
Diskus (1,0 kg) 40.74 [680] PB 1
Stav 3.31 [434] PB 2
Spjut (600 gr) 32.18 [330] SB 6
Längd 5.33 [447] -1.6 SB 6
Kula (4,0 kg) 10.13 [493] 8
Höjd 1.54 [419] PB 6
800 m 2:21.01 [619] PB 4
2021-06-12 80 m P15 10.14  -0.1 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.12  -0.8 PB 7 Final
Längd P15 5.14  +1.7 7 Final
Diskus (1,0 kg) P15 42.64  PB 1 Final
2021-06-13 300 m P15 38.91  PB 1 Final
Stav P15 3.10  5 Final
Tresteg P15 11.76  +0.4 SB 4 Final
2021-06-15 Spjut (600 gr) P15 30.18  5 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-06-19 4 x 80 m P15 36.99  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 Stav P15 3.10  5 Final
2021-07-03 200 m MS ej start  » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) P15 43.22  PB 2 Final
2021-07-03 Diskus (1,0 kg) P15 35.04  2 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-07-24 80 m P15 10.51  +0.8 6 Final » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.20  -0.2 1 Heat 2
Längd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 10.42  7 Final
2021-07-25 300 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 12.58  +0.6 PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 31.22  8 Final
2021-07-31 4 x 80 m P15 36.96  2 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
36.99  5 Final
2021-08-01 800 m P15 2:21.19  [1] Final
3 x 800 m P15 6:52.94  7 Final
2021-08-08 8-kamp P15 3 790  [2] - 11 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (83.8 cm) 12.35 [653] +1.5 PB 9
Diskus (1,0 kg) 35.95 [583] 4
Stav 3.30 [431] 7
Spjut (600 gr) 31.05 [314] 11
Längd 5.13 [407] - 12
Kula (4,0 kg) 10.35 [507] 10
Höjd 1.52 [404] 13
800 m 2:31.63 [491] 15
2021-08-11 300 m häck (76,2 cm) P15 42.8m 2 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
2021-08-20 Tresteg P15 9.73  -1.3 11 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 300 m P15 38.73  PB 4 Heat 3
Diskus (1,0 kg) P15 39.80  8 Final
2021-08-22 Stav P15 3.05  12
2021-08-29 200 m MS 24.73  +0.9 PB 2 Final 1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 11.97  +1.8 PB 2 C-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.13  -0.4 21 Gul
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2021-09-05 Höjd P15 1.47  11 Gul 2
Kula (4,0 kg) P15 9.82  18 Gul
Lag Kraftmätningen X15 35 578p  1
2021-09-12 Tresteg P17 11.92  +1.6 PB 9 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-15 3 x 800 m P15 7:22.25  3 Final » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-09-22 Tresteg MS 11.69  0.0 2 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
2021-10-17 Terränglopp P15 12.11  8 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
[2] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
»  Bergmark, Carl -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m P15 2:21.38  PB 5 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 12.59  +0.6 PB 1 B-final
Höjd P15 1.41  PB 9
Längd P15 3.14  -0.3 SB 9
Kula (4,0 kg) P15 10.79  PB 7
Spjut (600 gr) P15 29.33  PB 6
6 x 200 m X15 2:39.57  2
2021-05-29 Stav P15 2.61  PB 6 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-06 8-kamp P15 3 792  -0.4 PB 3 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 12.50 [631] -0.9 PB 5 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 37.37 [611] PB 3
Stav 2.81 [312] PB 7
Spjut (600 gr) 35.67 [380] PB 4
Längd 5.03 [388] 0.0 PB 7
Kula (4,0 kg) 10.69 [527] 6
Höjd 1.42 [331] PB 8
800 m 2:21.55 [612] 5
2021-06-19 4 x 80 m P15 36.99  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-07-03 Stav P15 ej start  » Täby stavhoppsgala, Täby Torg, Täby
2021-07-24 80 m P15 ej start  » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
800 m P15 ej start 
Längd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
2021-07-25 300 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2021-07-31 4 x 80 m P15 36.96  2 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
36.99  5 Final
2021-08-01 800 m P15 2:16.90  [1] Final
3 x 800 m P15 6:52.94  7 Final
2021-08-08 8-kamp P15 ej start  » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
2021-08-11 Diskus (1,0 kg) P15 38.01  PB 2 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
2021-08-21 300 m P15 40.31  PB 6 Heat 3 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
Diskus (1,0 kg) P15 33.28  16
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 12.07  +1.8 PB 3 C-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.30  -1.6 PB 8 Blå
Spjut (600 gr) P15 27.48  14 Blå
6 x 200 m X15 2:40.34  2 B-finaL
2021-09-05 Lag Kraftmätningen P15 11 042p  12
X15 11 042p  12
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
»  Freifelt, William -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 Kula (4,0 kg) P15 10.87  PB 6 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Spjut (600 gr) P15 22.18  PB 13
2021-07-24 80 m P15 10.34  -0.2 PB 3 Heat 2 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Längd P15 5.44  0.0 PB 4 Final
2021-07-25 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 1.50  SB 7 Final
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2021-08-06 Längd P15 4.96  +1.1 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-07 80 m P15 10.32  +0.2 PB 2 Försök 1
10.33  -1.7 3 Final
2021-08-29 200 m MS 25.36  +0.9 PB 1 Final 2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 12.91  +0.7 PB 2 J-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.50  -0.2 PB 12 Gul
2021-09-05 Höjd P15 1.51  SB 9 Gul 2
Kula (4,0 kg) P15 10.03  17 Gul
Lag Kraftmätningen P15 15 107p  1
X15 35 578p  1
»  Gullberg, Aron -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 Kula (4,0 kg) P15 11.13  PB 4 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Spjut (600 gr) P15 36.04  PB 3
2021-05-30 Diskus (1,0 kg) P15 40.91  PB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-06 8-kamp P15 brutit  » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) brutit
Diskus (1,0 kg) 37.26 [609] 4
Stav 3.31 [434] PB 3
Spjut (600 gr) 33.83 [353] 5
Längd 4.23 [244] - 10
Kula (4,0 kg) 11.33 [566] PB 4
Höjd 1.30 [250] SB 11
800 m ej start
2021-06-12 80 m P15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P15 5.27  +1.0 PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P15 11.79  PB 1 Final
Diskus (1,0 kg) P15 36.95  2 Final
2021-06-13 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Stav P15 3.40  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 34.43  4 Final
2021-06-15 Spjut (600 gr) P15 37.28  PB 2 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-06-20 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Stav P15 3.60  PB 1 Final
Längd P15 5.01  -1.3 6 Final
2021-07-03 80 m häck (83.8 cm) P15 13.42  -4.1 SB 2 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-24 80 m P15 10.62  +0.7 PB 5 Heat 1 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Längd P15 4.99  0.0 12
Kula (4,0 kg) P15 11.81  PB 3 Final
2021-07-25 300 m P15 41.44  PB 4 Final A
80 m häck (83.8 cm) P15 12.74  +0.6 PB 3 Final
Höjd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 36.05  6 Final
2021-07-31 4 x 80 m P15 38.68  5 Heat 2 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-01 800 m P15 2:14.85  [1] Final
3 x 800 m P15 6:52.94  7 Final
2021-08-08 8-kamp P15 3 347  +0.2 PB 15 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (83.8 cm) 12.66 [607] +1.5 PB 12
Diskus (1,0 kg) ej res
Stav 3.50 [482] 5
Spjut (600 gr) 31.13 [315] 9
Längd 4.82 [348] -1.0 14
Kula (4,0 kg) 11.01 [546] 7
Höjd 1.46 [360] PB 16
800 m 2:15.61 [689] PB 6
2021-08-11 Diskus (1,0 kg) P15 38.45  1 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
2021-08-20 300 m häck (76,2 cm) P15 44.46  PB 5 Heat 2 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
Spjut (600 gr) P15 37.57  PB 11
2021-08-21 Diskus (1,0 kg) P15 37.29  11
2021-08-22 Stav P15 3.82  PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
2021-08-29 100 m MS 12.73  +0.7 PB 2 Heat 2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Längd MS 5.23  +1.7 1
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 12.15  +1.8 PB 4 C-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.12  -2.1 22 Gul
Spjut (600 gr) P15 36.62  8 Gul
2021-09-05 800 m P15 2:15.61  6 Gul B-final
Kula (4,0 kg) P15 12.05  PB 6 Gul
Lag Kraftmätningen P15 15 107p  1
X15 35 578p  1
2021-09-19 Längd P15 5.18  +1.5 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
8-kamp P15 4 364  +0.3 PB 3
80 m häck (83.8 cm) 12.70 [601] -1.7 6 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 41.86 [702] PB 2
Stav 3.61 [511] 2
Spjut (600 gr) 40.94 [456] PB 3
Längd 5.27 [435] +2.3 7
Kula (4,0 kg) 12.08 [611] PB 4
Höjd 1.52 [404] PB 8
800 m 2:19.07 [644] 2
2021-09-22 Tresteg MS 11.24  0.0 PB 3 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
2021-10-02 Castorama P15 2 070  PB 1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 10.40 [490]
Spjut (600 gr) 35.05 [414]
Diskus (1,0 kg) 39.73 [680]
Slägga (4,0 kg) 29.87 [486] PB
2021-10-17 Terränglopp P15 10.08  1 2,7 km » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
»  Hall, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m P15 2:13.58  PB 3 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 13.45  0.0 PB 5 A-final
Höjd P15 1.69  PB 2
Längd P15 5.19  0.0 PB 4
2021-06-06 8-kamp P15 3 362  -0.4 PB 7 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 13.71 [464] -0.9 2 Heat 2
Diskus (1,0 kg) 20.55 [282] PB 10
Stav 2.21 [181] PB 10
Spjut (600 gr) 30.64 [308] PB 7
Längd 5.33 [447] 0.0 PB 5
Kula (4,0 kg) 10.42 [511] PB 7
Höjd 1.63 [488] 1
800 m 2:16.23 [681] 3
2021-06-19 4 x 80 m P15 40.67  5 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 800 m P15 2:10.67  PB 2 Final
80 m häck (83.8 cm) P15 13.15  0.0 PB 3 B-final
2021-07-03 300 m häck (76,2 cm) P15 43.27  PB 3 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-24 80 m P15 10.35  +0.7 PB 2 Heat 1 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
800 m P15 2:09.19  PB 3 Final A
Längd P15 5.42  -0.3 PB 5 Final
2021-07-25 300 m P15 40.06  PB 2 Final B
80 m häck (83.8 cm) P15 13.23  +0.6 5 Final
Höjd P15 1.68  4 Final
2021-07-31 4 x 80 m P15 38.68  5 Heat 2 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-01 800 m P15 2:09.29  [1] Final
3 x 800 m P15 6:16.34  1 Final
2021-08-11 300 m häck (76,2 cm) P15 43.0m 3 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
2021-08-20 800 m P15 2:07.40  PB 4 Heat 1 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 300 m P15 ej start 
800 m P15 2:08.75  7 Final
Höjd P15 1.55  14
2021-08-29 200 m MS 25.47  +0.9 PB 2 Final 2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 12.07  +1.7 PB 1 E-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.07  -0.7 23 Gul
2021-09-05 800 m P15 2:08.73  8 Gul A-final
Höjd P15 1.67  11 Gul 1
Lag Kraftmätningen P15 15 107p  1
X15 35 578p  1
2021-09-15 3 x 800 m P15 6:31.19  1 Final » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-10-17 Terränglopp P15 11.05  5 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
   Harmon, Samuel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-08-19 Stadslopp P15 5.07  2 1,5 km » STHLM junior run, Stockholm
   Hedberg, Elton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 3 000 m MS 10:49.20  PB 6 Final B » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
2021-07-24 800 m P15 2:21.72  PB 3 Final B » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
2021-07-25 300 m P15 46.32  PB 6 Final C
2021-08-08 2 000 m P15 6:41.24  PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-11 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:10.3m PB 1 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
2021-08-20 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:01.99  PB 7 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-22 2 000 m P15 6:27.94  PB 13 Final
2021-09-05 800 m P15 2:21.38  PB 7 Blå A-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Lag Kraftmätningen P15 11 042p  12
X15 11 042p  12
2021-09-15 3 x 800 m P15 7:22.25  3 Final » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-09-21 4 000 m terräng P19 14.42  5 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Solletuna
2021-09-22 4 000 m terräng P15 brutit 
2021-10-03 6 000 m terräng P15 22.41  9 » Lilla Lidingöloppet, Lidingö
2021-10-23 4 000 m terräng P15 13.10  19 » Terräng-SM, Höganäs Flygfält, Höganäs
»  Herre, Filip -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m P15 2:12.77  PB 2 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 12.38  0.0 SB 3 A-final
Höjd P15 1.65  PB 5
Längd P15 4.87  0.0 SB 5 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 9.65  PB 8
Spjut (600 gr) P15 27.04  PB 10
2021-06-06 8-kamp P15 brutit  » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 13.35 [511] -0.9 6 Heat 1
Diskus (1,0 kg) ej start
2021-06-11 300 m häck (76,2 cm) P15 42.00  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-12 Höjd P15 ej start 
Längd P15 5.28  0.0 PB 5 Final
2021-07-24 80 m P15 10.21  +0.7 PB 1 Heat 1 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
800 m P15 ej start 
Längd P15 5.41  0.0 PB 6 Final
2021-07-25 300 m P15 38.93  PB 1 Final A
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
2021-07-31 4 x 80 m P15 38.68  5 Heat 2 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-01 800 m P15 2:05.90  [1] Final
3 x 800 m P15 6:16.34  1 Final
2021-08-08 300 m P15 39.05  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-11 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:15.1m PB 2 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
2021-08-20 1 500 m h (76,2 cm) P15 4:39.96  PB 5 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
300 m häck (76,2 cm) P15 42.22  2 Heat 3
2021-08-21 300 m P15 ej start 
300 m häck (76,2 cm) P15 40.59  PB 5 Final
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 11.94  +1.8 PB 1 C-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.32  -0.8 17 Gul
6 x 200 m X15 2:30.51  2 A-final
2021-09-05 800 m P15 2:08.41  PB 7 Gul A-final
Höjd P15 1.67  PB 8 Gul 1
Lag Kraftmätningen P15 15 107p  1
X15 35 578p  1
2021-09-12 400 m P17 54.42  PB 3 Final 1 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
4 x 100 m P17 45.41  5 Final 2
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-15 3 x 800 m P15 6:31.19  1 Final » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
»  Holmqvist, Felix -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 Kula (4,0 kg) P15 13.21  PB 1 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Spjut (600 gr) P15 36.12  PB 2
2021-07-24 80 m P15 9.88  +0.8 PB 3 Final » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
9.98  0.0 2 Heat 4
Längd P15 5.72  0.0 PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P15 13.03  1 Final
2021-07-25 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 34.37  7 Final
2021-08-20 Spjut (600 gr) P15 ej start  » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 Diskus (1,0 kg) P15 48.85  PB 3 Final
2021-08-22 Stav P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 13.34  PB 7 Final
2021-08-29 Diskus (1,0 kg) P15 38.00  2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 6.10  -1.1 PB 1 Gul
Spjut (600 gr) P15 43.86  PB 3 Gul
2021-09-05 Höjd P15 1.71  PB 6 Gul 1
Kula (4,0 kg) P15 13.24  2 Gul
Lag Kraftmätningen P15 15 107p  1
X15 35 578p  1
2021-09-12 Spjut (700 gr) P17 39.73  PB 10 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
4 x 100 m P17 45.41  5 Final 2
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-19 Längd P15 5.76  +0.6 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
8-kamp P15 4 438  +0.5 PB 2
80 m häck (83.8 cm) 12.47 [635] -2.3 PB 2 Heat 2
Diskus (1,0 kg) 39.79 [660] 3
Stav 3.51 [485] PB 3
Spjut (600 gr) 45.88 [528] PB 1
Längd 6.03 [593] +3.2 2
Kula (4,0 kg) 12.27 [623] 2
Höjd 1.64 [496] 5
800 m 2:38.29 [418] PB 7
   Hultzing, Guus -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-08-19 Stadslopp P15 5.03  1 1,5 km » STHLM junior run, Stockholm
»  Jerndorf, Daniel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m P15 2:21.98  PB 6 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 14.24  0.0 PB 6 A-final
Höjd P15 1.29  SB 13
Längd P15 4.71  +1.4 PB 6 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 9.07  PB 12
6 x 200 m X15 2:39.57  2
2021-07-24 80 m P15 10.25  +0.2 PB 3 Heat 3 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
800 m P15 2:18.08  PB 1 Final B
Längd P15 5.08  +0.2 PB 10
2021-07-25 300 m P15 39.45  PB 1 Final B
2021-08-08 300 m P15 39.51  2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 13.82  +1.9 PB 5 H-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.31  -0.7 PB 7 Blå
6 x 200 m X15 2:40.34  2 B-finaL
2021-09-05 800 m P15 2:22.23  9 Blå A-final
Höjd P15 1.27  9 Blå 2
Kula (4,0 kg) P15 8.25  16 Blå
Lag Kraftmätningen P15 11 042p  12
X15 11 042p  12
»  Kapell, Elias -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 80 m häck (83.8 cm) P15 11.80  0.0 PB 1 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd P15 1.65  PB 4
Längd P15 5.25  0.0 SB 1 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 12.95  PB 2
Spjut (600 gr) P15 39.48  PB 1
6 x 200 m X15 2:32.16  1
2021-05-30 Diskus (1,0 kg) P15 38.11  PB 3 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-29 Stav P15 3.21  PB 2 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-06 8-kamp P15 4 436  -0.4 PB 2 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 11.83 [733] -0.9 1 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 38.36 [631] PB 2
Stav 3.11 [384] 4
Spjut (600 gr) 44.95 [514] PB 1
Längd 5.53 [487] 0.0 PB 4
Kula (4,0 kg) 12.53 [639] 2
Höjd 1.60 [464] 5
800 m 2:23.85 [584] PB 7
2021-06-11 300 m häck (76,2 cm) P15 41.01  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-12 80 m P15 9.96  -1.3 2 Heat 1
9.81  -0.8 PB 4 Final
Längd P15 5.80  +1.0 PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P15 11.76  2 Final
2021-06-13 80 m häck (83.8 cm) P15 11.74  -0.5 PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 43.56  1 Final
2021-06-15 Spjut (600 gr) P15 42.80  1 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-06-19 4 x 80 m P15 36.99  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 80 m P15 ej start 
80 m häck (83.8 cm) P15 11.48  0.0 PB 1 A-final [¤]
Längd P15 5.88  -0.3 PB 1 Final
Spjut (600 gr) P15 45.17  PB 1 Final
2021-07-03 300 m häck (76,2 cm) P15 41.48  1 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-03 Diskus (1,0 kg) P15 41.03  PB 1 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-07-24 80 m P15 9.85  +0.8 2 Final » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.00  0.0 3 Heat 4
Längd P15 5.84  +1.5 2 Final
Kula (4,0 kg) P15 12.17  2 Final
2021-07-25 300 m P15 39.71  PB 1 Final C
80 m häck (83.8 cm) P15 11.56  +0.6 1 Final
Spjut (600 gr) P15 48.60  PB 2 Final
2021-07-31 4 x 80 m P15 36.96  2 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
36.99  5 Final
2021-08-08 8-kamp P15 4 775  -0.2 PB 1 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (83.8 cm) 11.58 [774] +1.3 3
Diskus (1,0 kg) 40.36 [672] 2
Stav 3.30 [431] PB 6
Spjut (600 gr) 41.95 [470] 3
Längd 5.89 [563] -1.8 PB 2
Kula (4,0 kg) 13.48 [697] PB 2
Höjd 1.64 [496] 5
800 m 2:16.92 [672] PB 7
2021-08-11 300 m häck (76,2 cm) P15 40.8m 1 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
2021-08-20 80 m häck (83.8 cm) P15 11.24  +0.5 PB 2 Heat 3 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
11.27  +1.4 4 Final
300 m häck (76,2 cm) P15 41.63  1 Heat 3
Spjut (600 gr) P15 33.17  16
2021-08-21 300 m häck (76,2 cm) P15 39.66  PB 3 Final
Längd P15 5.70  +1.4 10 Kval
Diskus (1,0 kg) P15 ej start 
2021-08-22 Längd P15 6.11  +1.6 PB 4 Final
Kula (4,0 kg) P15 13.98  PB 4 Final
2021-08-29 100 m MS 11.99  +0.8 PB 4 Heat 1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P15 39.51  1
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 11.26  +0.1 3 A-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.92  -0.4 3 Gul
Spjut (600 gr) P15 40.54  4 Gul
6 x 200 m X15 2:30.51  2 A-final
2021-09-05 Höjd P15 1.67  PB 9 Gul 1
Kula (4,0 kg) P15 13.15  3 Gul
Lag Kraftmätningen P15 15 107p  1
X15 35 578p  1
2021-09-12 300 m häck (83.8 cm) P17 40.68  PB 1 Final 2 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Höjd P17 1.61  9
4 x 100 m P17 45.41  5 Final 2
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-19 8-kamp P15 4 771  -0.2 1 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m häck (83.8 cm) 11.61 [769] -1.7 1 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 43.25 [731] PB 1
Stav 3.21 [408] 7
Spjut (600 gr) 43.00 [486] 2
Längd 6.06 [600] +1.2 1
Kula (4,0 kg) 13.27 [684] 1
Höjd 1.67 [520] 4
800 m 2:24.73 [573] 2
2021-09-22 Tresteg MS 11.99  +1.2 PB 1 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
2021-10-02 Castorama P15 1 607  PB 3 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 11.82 [587]
Spjut (600 gr) 42.29 [525]
Diskus (1,0 kg) ej res
Slägga (4,0 kg) 30.34 [495] PB
2021-10-17 Terränglopp P15 11.19  6 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lundman, Linus -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m P15 2:33.61  PB 2 B-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd P15 4.21  -1.2 PB 6 Pool 2
Kula (4,0 kg) P15 7.26  PB 18
6 x 200 m X15 2:39.57  2
2021-06-19 4 x 80 m P15 40.67  5 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-07-24 80 m P15 10.79  +0.2 PB 5 Heat 3 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
800 m P15 2:32.97  PB 6 Final B
Längd P15 3.98  0.0 16
2021-07-25 300 m P15 43.62  PB 5 Final A
2021-08-29 100 m MS 13.16  +0.7 PB 3 Heat 2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Längd MS 4.75  +1.7 PB 3
2021-09-04 Längd P15 ej start  » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2021-09-05 800 m P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
   Sallnäs, Anton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-24 80 m P15 10.58  +0.7 PB 4 Heat 1 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Längd P15 5.04  +0.1 PB 11
2021-07-25 300 m P15 43.26  PB 5 Final C
Höjd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej res 
2021-07-31 4 x 80 m P15 38.68  5 Heat 2 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-06 Längd P15 4.59  +1.9 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-07 80 m P15 10.74  -1.5 4 Försök 2
10.80  -1.7 7 Final
800 m P15 2:28.11  PB 2 Final
2021-08-08 300 m P15 42.74  PB 4 Final
2021-08-11 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:24.1m PB 3 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) P15 47.8m 4
2021-08-29 200 m MS 27.50  +0.9 PB 3 Final 2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Längd MS 4.89  +1.9 2
2021-09-04 Längd P15 4.65  +0.9 22 Blå » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P15 23.46  PB 18 Blå
6 x 200 m X15 2:40.34  2 B-finaL
2021-09-05 800 m P15 2:24.75  PB 2 Blå B-final
Höjd P15 1.39  PB 7 Blå 2
Kula (4,0 kg) P15 8.17  PB 18 Blå
Lag Kraftmätningen P15 11 042p  12
X15 11 042p  12
2021-09-15 3 x 800 m P15 7:42.92  4 Final [¤] » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-09-22 Tresteg MS 10.11  0.0 PB 4 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
2021-10-17 Terränglopp P15 10.34  2 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sundström, Hugo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 Stav P15 2.31  SB 7 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-12 Längd P15 4.46  +0.5 PB 9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-13 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:19.24  PB 3 Final
Stav P15 2.40  PB 9
2021-06-19 4 x 80 m P15 40.67  5 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:22.69  2 Final [¤]
2021-08-20 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:20.85  11 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-09-15 3 x 800 m P15 7:42.92  4 Final [¤] » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-10-17 Terränglopp P15 11.04  4 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Öhrner, Gabriel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m P15 2:36.94  PB 8 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 14.13  +0.6 PB 3 B-final
Höjd P15 1.41  SB 9
Längd P15 4.41  0.0 PB 7
Kula (4,0 kg) P15 8.28  PB 15
Spjut (600 gr) P15 27.27  PB 9
2021-05-30 Diskus (1,0 kg) P15 25.31  PB 4 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-29 Stav P15 2.71  SB 5 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-06 8-kamp P15 2 535  -1.1 PB 8 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 16.28 [192] -0.9 4 Heat 2
Diskus (1,0 kg) 27.14 [409] PB 8
Stav 2.61 [266] 9
Spjut (600 gr) 27.10 [259] 11
Längd 4.44 [280] -1.3 PB 9
Kula (4,0 kg) 8.42 [391] PB 11
Höjd 1.45 [352] SB 7
800 m 2:41.37 [386] 10
2021-06-12 80 m P15 10.60  -0.1 PB 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd P15 ej start 
Längd P15 4.51  +0.5 PB 8 Final
2021-06-13 Stav P15 2.70  7 Final
Spjut (600 gr) P15 22.59  6 Final
2021-06-20 Höjd P15 ej start  » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Stav P15 2.70  8 Final
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2021-07-24 80 m P15 10.58  +0.2 PB 4 Heat 3 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Längd P15 4.62  0.0 PB 14
Kula (4,0 kg) P15 8.65  PB 10
2021-07-25 80 m häck (83.8 cm) P15 14.11  +0.6 PB 6 Final
Höjd P15 1.50  PB 9
Spjut (600 gr) P15 24.21  10
2021-08-07 80 m P15 10.68  -1.5 3 Försök 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2021-08-08 Stav P15 2.72  SB 8 Final
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 12.58  +1.9 PB 1 H-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 ej res  Blå
Spjut (600 gr) P15 ej res  Blå
2021-09-05 800 m P15 2:31.27  PB 7 Blå B-final
Höjd P15 1.51  PB 10 Blå 1
Kula (4,0 kg) P15 8.39  14 Blå
Lag Kraftmätningen P15 11 042p  12
X15 11 042p  12
2021-09-19 8-kamp P15 ej start  » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
 P14 - Pojkar 14 år
»  Bélec, Christoffer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m P15 2:36.76  PB 7 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 15.32  +0.6 PB 6 B-final
Höjd P15 1.25  SB 15
Längd P15 3.48  0.0 PB 8 Pool 2
Kula (4,0 kg) P15 8.66  PB 14
Spjut (600 gr) P15 33.29  PB 4
2021-05-23 800 m P14 2:39.22  2 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Längd P14 4.21  0.0 PB 1 Final
Spjut (600 gr) P14 34.57  PB 1 Final
2021-05-30 Diskus (1,0 kg) P14 33.70  PB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-15 Spjut (600 gr) P15 36.12  PB 3 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-07-09 Slägga (4,0 kg) P15 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-10 Diskus (1,0 kg) P15 24.17  14
Spjut (600 gr) P15 33.65  13
2021-08-28 Diskus (1,0 kg) P14 39.35  PB 3 Final » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2021-08-29 Slägga (4,0 kg) P14 32.14  3 Final
Spjut (600 gr) P14 34.45  3 Final
2021-08-29 Slägga (4,0 kg) P15 36.33  PB 1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2021-09-05 800 m P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
2021-09-11 Slägga (4,0 kg) P14 34.15  6 Final » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
Spjut (600 gr) P14 35.53  7 Final
2021-09-12 Diskus (1,0 kg) P14 33.04  8 Final
2021-09-19 Längd P15 4.36  +2.0 PB » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
8-kamp P15 2 680  +0.4 PB 9
80 m häck (83.8 cm) 15.82 [233] -2.3 6 Heat 2
Diskus (1,0 kg) 32.12 [506] 5
Stav 2.41 [222] PB 10
Spjut (600 gr) 29.49 [292] 7
Längd 4.59 [306] +3.1 9
Kula (4,0 kg) 8.41 [391] 8
Höjd 1.40 [317] PB 9
800 m 2:38.84 [413] 9
2021-10-02 Castorama P15 1 266  PB 4 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 8.24 [325]
Spjut (600 gr) 34.30 [402]
Diskus (1,0 kg) ej res
Slägga (4,0 kg) 32.87 [539]
2021-10-17 Terränglopp P14 11.26  4 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
»  Beskow, Hugo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 800 m P14 3:24.55  PB 7 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Längd P14 4.11  +0.6 PB 2 Final
Spjut (600 gr) P14 18.47  PB 2 Final
2021-05-30 800 m P15 3:13.9m PB 5 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
80 m häck (83.8 cm) P15 15.7m +0.1 3 Heat 1
Höjd P15 1.49  PB 4
Längd P15 4.17  0.0 PB 6
Kula (4,0 kg) P15 8.39  PB 4
Spjut (600 gr) P15 19.45  PB 5
2021-07-03 Diskus (1,0 kg) P15 22.50  PB 3 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
»  Carlström Cousins, Theo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-30 80 m häck (83.8 cm) P15 15.0m +0.1 2 Heat 1 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Höjd P15 1.37  PB 5
Kula (4,0 kg) P15 8.70  PB 3
2021-06-12 80 m P14 10.82  -0.2 5 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.81  +0.1 PB 8 Final
Längd P14 4.95  -0.2 PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 8.17  5 Final
2021-08-07 80 m P14 11.12  0.0 4 Försök 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P14 5.01  +1.5 PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 9.59  PB 3 Final
2021-08-08 300 m P14 ej start 
2021-08-28 80 m P14 ej start  » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd P14 5.17  -0.1 PB 5 Final
2021-08-29 300 m P14 ej start 
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  J-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.02  -0.7 11 Blå
Spjut (600 gr) P15 20.09  PB 26 Blå
2021-09-05 800 m P15 2:43.40  PB 6 Blå D-final
Höjd P15 1.47  PB 2 Blå 2
Kula (4,0 kg) P15 7.68  23 Blå
Lag Kraftmätningen P15 11 042p  12
X15 11 042p  12
   Fenger Krog, Viktor -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 Spjut (600 gr) P14 16.50  PB 3 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
   Forteza, Edric -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 Spjut (600 gr) P14 15.24  PB 4 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
»  Hackett, Quincy -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 Stav P15 3.31  PB 1 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-12 Längd P14 4.46  +0.3 PB 10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P14 9.12  PB 3 Final
2021-06-19 4 x 80 m P15 40.67  5 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 Stav P15 3.40  PB 3 Final [¤]
2021-07-03 Stav P15 3.40  4 Final » Täby stavhoppsgala, Täby Torg, Täby
2021-08-07 Längd P14 4.61  +1.1 PB 9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-08 Stav P15 3.32  4 Final
2021-08-28 Stav P14 3.50  PB 2 Final » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P14 9.41  PB 8 Final
Diskus (1,0 kg) P14 20.39  PB 11 [¤]
2021-08-29 Spjut (600 gr) P14 29.79  PB 5 FinaL
2021-09-11 Spjut (600 gr) P14 30.66  PB 11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
2021-09-12 Stav P14 3.52  PB 2 Final
2021-10-17 Terränglopp P14 12.22  5 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Johansson, Hannes -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-30 80 m häck (83.8 cm) P15 13.1m +0.2 1 Heat 2 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Höjd P15 1.49  PB 3
Längd P15 4.80  0.0 SB 3
Kula (4,0 kg) P15 8.91  PB 2
Spjut (600 gr) P15 34.29  PB 2
6 x 200 m X15 2:50.0m 2
2021-05-29 Stav P15 2.91  PB 3 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-06 8-kamp P15 brutit  » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 13.81 [451] -0.9 PB 3 Heat 2
Diskus (1,0 kg) 25.96 [386] PB 9
Stav 2.81 [312] 8
Spjut (600 gr) 38.98 [427] PB 3
Längd 4.70 [326] +0.6 8
Kula (4,0 kg) 8.88 [419] 10
Höjd 1.36 [290] 9
800 m ej start
2021-06-15 Spjut (600 gr) P15 35.95  4 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-07-10 Spjut (600 gr) P15 39.29  PB 7 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-11 Stav P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 8.85  21
2021-08-28 Stav P14 ej start  » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2021-08-29 80 m häck (83.8 cm) P14 ej start 
Tresteg P14 10.63  -1.3 PB 4 Final
Spjut (600 gr) P14 27.96  9
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 12.45  +1.7 PB 1 G-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd P15 4.93  -1.3 PB 13 Blå
Spjut (600 gr) P15 33.90  5 Blå
2021-09-05 Höjd P15 1.39  8 Blå 2
Kula (4,0 kg) P15 9.52  PB 7 Blå
Lag Kraftmätningen P15 11 042p  12
X15 11 042p  12
2021-09-11 Tresteg P14 9.86  0.0 13 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
Spjut (600 gr) P14 34.10  8 Final
2021-09-12 Stav P14 2.62  10
Diskus (1,0 kg) P14 14.05  20
2021-10-02 Castorama P15 1 820  PB 2 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 9.13 [395]
Spjut (600 gr) 35.47 [421]
Diskus (1,0 kg) 30.59 [487] PB
Slägga (4,0 kg) 31.61 [517] PB
»  Karlsson, Vilmer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-15 200 m P15 25.13  -2.8 PB 2 Final » Danderyd Invitatiomal, Danderyd Arena, Danderyd
2021-05-22 800 m P15 2:12.38  PB 1 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (83.8 cm) P15 12.97  +0.6 PB 2 B-final
Höjd P15 1.57  PB 6
Längd P15 5.48  0.0 PB 1 Pool 2
Kula (4,0 kg) P15 9.48  PB 9
Spjut (600 gr) P15 23.20  SB 12
6 x 200 m X15 2:32.16  1
2021-06-19 4 x 80 m P15 36.99  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-07-10 300 m häck (76,2 cm) P15 42.61  PB 4 Finalheat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-11 300 m P15 38.63  PB 1 Finalheat B
800 m P15 2:05.42  PB 5 Finalheat A
2021-07-31 4 x 80 m P15 36.96  2 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
36.99  5 Final
2021-08-01 800 m P15 2:01.15  [1] Final
3 x 800 m P15 6:16.34  1 Final
2021-08-28 800 m P14 2:10.29  1 Final [¤] » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2021-08-29 300 m P14 39.33  1 Final A [¤]
2021-09-04 Längd P15 ej start  » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P15 ej start 
6 x 200 m X15 2:30.51  2 A-final
2021-09-05 800 m P15 2:04.42  PB 3 Gul A-final
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
Lag Kraftmätningen P15 15 107p  1
X15 35 578p  1
2021-09-11 800 m P14 2:05.24  1 Heat 1 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
2021-09-12 300 m P14 39.00  1 A-final
2021-09-15 3 x 800 m P15 6:31.19  1 Final » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-10-17 Terränglopp P14 9.50  1 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Krogh, Viktor -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-10-03 Castorama P15 brutit  » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 5.43 [75] PB
Spjut (600 gr) 16.33 [57] PB
Diskus (1,0 kg) 14.63 [62] PB
Slägga (4,0 kg) ej start
   Norlin, Bill -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m P15 2:24.86  PB 1 B-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd P15 1.25  PB 14
Längd P15 3.99  0.0 PB 7 Pool 2
Kula (4,0 kg) P15 9.15  PB 11
Spjut (600 gr) P15 15.58  PB 16
2021-08-28 800 m P14 2:19.81  PB 5 Final » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2021-09-11 800 m P14 2:18.27  PB 1 Heat 2 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
2021-09-15 3 x 800 m P15 7:22.25  3 Final » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-10-17 Terränglopp P14 10.42  2 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
   Redin, Fredrik -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-10-03 Castorama P15 brutit  » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 6.70 [195] PB
Spjut (600 gr) 16.63 [64] PB
Diskus (1,0 kg) 12.70 [0] PB
Slägga (4,0 kg) ej start
   Ribbing, Valentin -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 Längd P14 2.89  +1.6 PB 3 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 11.57  PB 5 Final
2021-05-30 Längd P15 2.72  0.0 10 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Spjut (600 gr) P15 9.66  10
»  Roslund, Anton -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 Höjd P15 1.69  SB 1 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd P15 5.24  0.0 PB 2 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 9.31  PB 10
Spjut (600 gr) P15 28.30  PB 8
2021-05-30 Diskus (1,0 kg) P14 25.60  PB 2 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 Höjd P15 1.36  1 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) P15 9.00  1 Final
Spjut (600 gr) P15 27.24  1 Final
2021-06-06 8-kamp P15 brutit 
80 m häck (83.8 cm) brutit
Diskus (1,0 kg) 19.74 [267] 11
Stav ej res
Spjut (600 gr) 27.24 [261] 10
Längd ej res
Kula (4,0 kg) 9.00 [426] 9
Höjd 1.36 [290] 9
800 m ej start
2021-06-12 80 m P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P14 ej start 
2021-08-28 Längd P14 4.88  -1.4 7 Final » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2021-08-29 80 m häck (83.8 cm) P14 ej start 
Höjd P14 1.66  Final
Tresteg P14 10.63  -1.9 SB 5 Final
2021-09-04 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby