HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2021-11-16
Per Person Resultatdatum: 2021-11-14
Ute för 2021
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-15 Slägga (4,0 kg) KS 67.20  SB 1 Final » JP Ventilation Snow Throw, Falu Tennis och friidrottsce, Falun
2021-03-05 Slägga (4,0 kg) KS 68.06  PB 1 Final » Släggtävling, Apalby kastplan, Västerås
2021-03-08 Slägga (4,0 kg) KS 68.91  PB 1 Final » Kasttävling, Lugnets IP Kastplan, Falun
2021-04-26 Slägga (4,0 kg) KS 67.76  1 Final » JP Ventilations Games, Lugnets kastplan, Falun
2021-05-03 Slägga (4,0 kg) KS 65.59  1 Final » JP Ventilation Games 2, Lugnets IP, Falun
2021-05-09 Slägga (4,0 kg) KS 65.43  13 Grupp 1 » European Trowing Cup, Split, CRO
2021-05-15 Slägga (4,0 kg) KS 66.71  1 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2021-06-02 Slägga (4,0 kg) KS 67.58  2 Final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2021-06-06 Slägga (4,0 kg) KS 67.31  1 Final » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2021-06-08 Slägga (4,0 kg) KS 67.56  3 Final » Copehagen Athletics Games, Österbro stadion, DEN
2021-06-20 Slägga (4,0 kg) KS 68.31  4 » Lag EM, Napoca, ROU
2021-06-22 Slägga (4,0 kg) KS 67.32  1 Final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2021-06-27 Slägga (4,0 kg) KS 68.12  1 Final A » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2021-06-28 Slägga (4,0 kg) KS 68.31  1 » JP Ventilkation Games 6, Lugnets IP kastplan, Falun
2021-07-11 Slägga (4,0 kg) KS 67.16  2 Final » Bottnarydskastet, Bottnaryds IP, Bottnaryd
2021-08-28 Slägga (4,0 kg) KS 67.34  1 Final » SM, Ryavallen, Borås
2021-09-05 Slägga (4,0 kg) KS 66.83  3 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
2021-09-12 Slägga (4,0 kg) KS 66.16  1 Final » Västerortsmästerskap kast, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2021-09-25 Slägga (4,0 kg) KS 62.35  1 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 23p  2
   Belkacem, Ofelia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-08-28 Terränglopp KS 1:16.38  21 12 km » Idre fjällmaraton, Idre fjäll, Idre
»  Ehrlin, Emma -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-22 Tresteg KS 12.19  +2.8 1 Final [¤] » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
11.68  +1.8 PB
2021-08-07 Tresteg KS 11.86  +0.8 PB 4 Final » Sky is the Limit, Åby friidrott, Mölndal
2021-08-11 Tresteg KS 11.48  -2.3 2 Final » Invigningstävling, Enavallen, Enköping
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Jakobsson, Ylva -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-05 100 m KS 14.03  -1.4 SB 7 Heat 2 [¤] » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-20 100 m KS 14.12  0.0 3 B-final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Not
[¤] - Efteranmäld
   Janus, Michelle -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-10 Stadslopp KS 25.04  3 5,8 km » Stockholms bästa 1, Hammarby Sjöstad, Stockholm
2021-02-26 Stadslopp KS 36.06  4 8,5 km » Stockholms Bästa 2, Södra Djurgården, Stockholm
2021-03-12 Stadslopp KS 47.07  3 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-16 Stadslopp KS 16.39  5 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-04-29 Stadslopp KS 31.57  3 7,51 km » Stockholms Bästa 5, Årstaviken, Stockholm
2021-05-13 Stadslopp KS 1:24.20  5 17,29 km » Stockholms Bästa 6, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-05-30 10 km (gatulopp) KS 45.22  PB 6 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
2021-06-12 Stadslopp KS 41.02  4 8,7 km » Stockholms Bästa 8, Nackareservatet, Nacka/Stockholm
2021-08-28 Terränglopp KS 1:05.04  4 12 km » Idre fjällmaraton, Idre fjäll, Idre
2021-08-27 Stadslopp KS 35.10  4 8,34 km » Stockholms Bästa 9, Nackareservatet, Nacka
2021-09-18 Terränglopp KS 32.14  14 7,35 km » Stockholms Bästa 10, Flaten, Stocholm
2021-10-15 Terränglopp KS 1:15.38  6 17,34 km » Stockhoms Bästa 12, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-10-17 Terränglopp KS 11.03  2 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
2021-10-22 Stadslopp KS 32.07  6 7,36 km » Stockholms Bästa 13, Rålambshov, Stockholm
2021-11-04 Stadslopp KS 34.21  2 8,44 km » Stockholms Bästa 14, Södra Djurgården, Stockholm
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-27 Längd KS 5.19  +2.3 2 Final D » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
5.13  +1.9 SB
Kula (4,0 kg) KS 11.88  SB 3 Final
2021-07-22 60 m KS 8.66  +0.7 SB 4 Final » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
100 m KS 13.45  +0.7 5 Heat 2
13.42  +1.9 SB 4 Extralopp 2
Kula (4,0 kg) KS 12.13  SB 2 Final
2021-07-24 100 m KS 13.66  -0.3 7 Final » Sommartävling, Källbrinks IP, Huddinger
Längd KS 4.99  +2.0 4 Final
2021-07-29 200 m KS diskad  Final B » Julichansen 5, Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna
Längd KS 5.09  +0.4 3 Final B
Spjut (600 gr) KS 32.39  SB 2 Final
2021-08-06 Spjut (600 gr) KS 33.85  SB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-07 100 m KS ej start  Försök 2
2021-08-08 Längd KS 4.91  -1.2 4 Final
2021-08-10 100 m KS 13.52  +0.9 6 B-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd KS 4.94  +0.3 7 Final
Kula (4,0 kg) KS 11.82  2 Final
2021-08-12 100 m KS 13.55  -0.1 3 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
13.57  0.0 5 Final
Längd KS 5.05  +1.4 5 Final
Kula (4,0 kg) KS 12.03  2 Final
   Mitchell, Elena -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-01 Stav KS 2.91  SB 2 Final » Resultatjakten, Stora Mossens IP, Stockholm
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-10 Stadslopp KS 22.52  1 5,8 km » Stockholms bästa 1, Hammarby Sjöstad, Stockholm
2021-02-26 Stadslopp KS 32.38  3 8,5 km » Stockholms Bästa 2, Södra Djurgården, Stockholm
2021-03-12 Stadslopp KS 42.39  1 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-16 Stadslopp KS 15.20  2 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-04-30 Stadslopp KS 28.50  2 7,51 km » Stockholms Bästa 5, Årstaviken, Stockholm
2021-05-13 Stadslopp KS 1:12.35  2 17,29 km » Stockholms Bästa 6, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-05-22 3 000 m KS brutit  » Snabbspåret, Stockholms Stadion, Stockholm
2021-05-29 10 km (gatulopp) KS 38.46  PB 2 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
2021-06-05 800 m KS 2:19.81  SB 4 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-13 Stadslopp KS 34.43  2 8,7 km » Stockholms Bästa 8, Nackareservatet, Nacka/Stockholm
2021-06-13 1 500 m KS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-06-20 800 m KS ej start  » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-07-11 1 500 m KS 4:56.96  SB 9 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-13 10 km (gatulopp) KS brutit  » SM 10 km, Anderstorp motorbana, Anderstorp
2021-07-29 800 m KS ej start  » Julichansen 5, Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna
2021-07-31 800 m KS 2:22.39  [1] Final » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 800 m KS 9:13.10  7 Final
2021-08-07 800 m KS 2:20.52  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-08 1 500 m KS 4:48.49  SB 1 Final
2021-08-10 400 m KS 67.42  [2] SB » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m KS 2:17.65  SB 1 Final
2021-08-18 800 m KS 2:18.90  2 Final » Vallentunakvällen 2, Vallentuna IP, Vallentuna
2021-08-28 Terränglopp KS 1:00.29  1 12 km » Idre fjällmaraton, Idre fjäll, Idre
2021-08-27 Stadslopp KS 32.51  2 8,34 km » Stockholms Bästa 9, Nackareservatet, Nacka
2021-09-08 3 000 m KS 10:29.96  SB 1 Final » Roslagsmästerskap, Sportcentrum, Norrtälje
2021-09-18 Terränglopp KS 29.59  7 7,35 km » Stockholms Bästa 10, Flaten, Stocholm
2021-09-21 4 000 m terräng KS 15.42  1 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Solletuna
2021-09-25 1 500 m KS 4:50.78  2 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 23p  2
2021-10-03 10 km (gatulopp) KS 44.10  4 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
2021-10-15 Terränglopp KS 1:19.42  10 17,34 km » Stockhoms Bästa 12, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-10-17 Terränglopp KS 10.21  1 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
2021-10-31 Stadslopp KS 29.49  1 7,36 km » Stockholms Bästa 13, Rålambshov, Stockholm
2021-11-04 Stadslopp KS 33.34  1 8,44 km » Stockholms Bästa 14, Södra Djurgården, Stockholm
Not
[1] - sträcka #2 i 4x800m
[2] - Mellantid
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-08-30 Stadslopp KS 31.44  1 8 km » Hamninloppet, Henås, Brattås
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Kapell, Tilda -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-19 4 x 100 m KS 50.70  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 Stav KS 3.60  [1] SB 2 Final
2021-06-27 Stav KS 3.50  3 Final » Sky is no limit 1, Tibblevallen, Täby
2021-07-03 Stav KS 3.70  [1] SB 2 B-final » Täby stavhoppsgala, Täby Torg, Täby
2021-08-07 Stav KS ej res  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-10 Stav KS ej start  » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-12 100 m KS 13.80  -0.1 SB 4 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2021-08-21 Stav K22 ej res  » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-27 Stav KS 3.71  [1] SB 4 Final » SM, Ryavallen, Borås
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
   Schulz Slotte, Isa -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-20 100 m KS 15.62  0.0 PB 4 B-final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-29 800 m KS 2:32.98  SB 4 Final » Julichansen 5, Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna
 F19 - Flickor 19 år
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-19 4 x 100 m KS 50.70  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 100 m KS 13.24  0.0 SB 4 A-final
2021-08-01 4 x 100 m F19 54.92  4 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-10 100 m KS 13.21  +0.9 PB 5 B-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd KS 4.70  +1.5 SB 11
2021-08-29 Längd KS 5.15  +1.0 SB 1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-05 100 m KS 13.40  -1.4 SB 2 Heat 2 [¤] » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-20 100 m KS 13.23  0.0 SB 2 B-final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Längd KS 4.56  0.0 SB 8 Final
2021-07-03 100 m KS 13.39  -1.9 1 B-final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-08-01 4 x 100 m F19 54.92  4 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-07 100 m F19 13.26  -0.8 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-10 100 m KS 13.13  +0.9 SB 4 B-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sjöholm, Louisa Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-10 Stadslopp F19 27.51  4 5,8 km » Stockholms bästa 1, Hammarby Sjöstad, Stockholm
2021-03-12 Stadslopp F19 50.33  2 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-15 Stadslopp F19 17.37  4 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-05-29 800 m KS 2:30.64  SB 5 Final A » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
2021-06-13 800 m KS 2:29.06  PB 9 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-07 800 m F19 2:32.94  2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-08 400 m F19 ej start 
2021-08-10 400 m KS 74.09  [1] SB » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m KS 2:28.76  PB 5 Final
2021-08-18 800 m F19 ej start  » Vallentunakvällen 2, Vallentuna IP, Vallentuna
2021-09-04 800 m F19 2:34.65  3 Final » DM Uppland, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2021-09-05 400 m F19 ej start 
2021-09-12 400 m KS ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2021-09-21 4 000 m terräng F19 17.14  8 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Solletuna
Not
[1] - Mellantid
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-08 Diskus (1,0 kg) F19 35.28  SB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) F19 38.71  SB 1 Final
2021-05-16 Diskus (1,0 kg) F19 35.75  SB 3 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) F19 44.97  PB 2
2021-05-23 Kula (4,0 kg) F19 10.80  SB 2 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) F19 35.83  SB 2 Final
Slägga (4,0 kg) F19 42.57  2 Final
2021-05-30 Diskus (1,0 kg) F19 36.59  PB 2 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) F19 42.98  2 Final
2021-06-05 Diskus (1,0 kg) F19 34.74  1 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) F19 42.47  2 Final
2021-06-27 Kula (4,0 kg) KS 10.87  PB 4 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Diskus (1,0 kg) KS 34.83  6 Final
2021-07-03 Diskus (1,0 kg) KS 37.86  [1] PB 2 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-07-22 Kula (4,0 kg) KS 10.31  3 Final » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
Slägga (4,0 kg) KS 42.28  2 Final
2021-07-29 Diskus (1,0 kg) KS 36.61  2 Final » Julichansen 5, Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna
2021-08-07 Kula (4,0 kg) F19 10.72  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) F19 34.92  2 Final
2021-08-08 Slägga (4,0 kg) F19 40.63  6 Final
2021-08-10 Kula (4,0 kg) KS 10.12  3 Final [¤] » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (4,0 kg) KS 42.03  4 Final [¤]
2021-08-21 Diskus (1,0 kg) F19 35.81  11 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-22 Kula (4,0 kg) F19 10.45  15
Slägga (4,0 kg) F19 38.11  19
2021-09-18 Castorama KS 2 542  PB 1 » Castorama, Edsbergs sportfält, Sollentuna
Kula (4,0 kg) 9.82 [577]
Spjut (600 gr) 30.79 [613] SB
Diskus (1,0 kg) 34.52 [634]
Slägga (4,0 kg) 37.00 [718]
2021-10-02 Castorama KS 2 336  1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 9.29 [540]
Spjut (600 gr) 24.15 [487]
Diskus (1,0 kg) 35.06 [644]
Slägga (4,0 kg) 33.77 [665]
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[¤] - Efteranmäld
 F18 - Flickor 18 år
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-10 Stadslopp F18 26.35  2 5,8 km » Stockholms bästa 1, Hammarby Sjöstad, Stockholm
2021-02-26 Stadslopp F18 43.12  3 8,5 km » Stockholms Bästa 2, Södra Djurgården, Stockholm
2021-03-12 Stadslopp F18 50.39  3 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-15 Stadslopp F18 17.37  3 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-04-26 Stadslopp F18 37.49  3 7,51 km » Stockholms Bästa 5, Årstaviken, Stockholm
   Fernström, Nadja -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-31 Stafett 1 000 m F19 2:26.08  3 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:27.25  6 Final
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-08 Slägga (4,0 kg) F18 44.77  PB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-16 Slägga (4,0 kg) F19 45.94  PB 1 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
2021-05-23 Slägga (4,0 kg) F19 48.98  PB 1 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
2021-05-30 Slägga (4,0 kg) F19 49.20  PB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 Slägga (4,0 kg) F19 47.87  1 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-07-15 Slägga (4,0 kg) KS 48.08  1 Final » Julichansen 3, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2021-07-25 Slägga (4,0 kg) F19 47.80  1 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
2021-08-08 Slägga (4,0 kg) F19 45.91  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-07 Slägga (4,0 kg) F19 47.26  5 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2021-08-10 Slägga (4,0 kg) KS 46.81  3 Final [¤] » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-22 Slägga (4,0 kg) F19 48.86  8 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-29 Slägga (4,0 kg) F19 48.41  1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-10-02 Castorama KS 2 275  PB 2 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 10.20 [603] PB
Spjut (600 gr) 21.03 [422] SB
Diskus (1,0 kg) 23.13 [394] SB
Slägga (4,0 kg) 45.95 [856]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-10 Stadslopp F18 25.55  1 5,8 km » Stockholms bästa 1, Hammarby Sjöstad, Stockholm
2021-02-26 Stadslopp F18 38.19  1 8,5 km » Stockholms Bästa 2, Södra Djurgården, Stockholm
2021-03-12 Stadslopp F18 49.49  1 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-15 Stadslopp F18 16.23  1 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-04-29 Stadslopp F18 32.59  1 7,51 km » Stockholms Bästa 5, Årstaviken, Stockholm
2021-05-10 Stadslopp F18 1:30.08  1 17,29 km » Stockholms Bästa 6, Magelungen, Stockholm/Huddinge
2021-05-29 800 m KS 2:24.20  PB 3 Final A » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
2021-06-05 800 m KS 2:27.34  5 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-08 Stadslopp F18 44.18  1 8,7 km » Stockholms Bästa 8, Nackareservatet, Nacka/Stockholm
2021-06-12 1 500 m KS 5:09.39  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-01 800 m F19 2:26.56  [1] » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 800 m F19 7:10.29  3
2021-08-10 400 m KS 72.96  [2] PB » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m KS 2:28.55  4 Final
2021-08-21 800 m F19 2:33.86  7 Heat 1 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
1 500 m F19 5:01.40  PB 10 Final
2021-09-12 400 m KS ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
[2] - Mellantid
»  Lundin, Nora -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-08 5 km (gatulopp) KS 16.32  PB 1 [¤] » 5 kilometer, Frescati, Stockholm
2021-05-22 3 000 m KS 9:29.49  [2] PB 1 Final » Snabbspåret, Stockholms Stadion, Stockholm
2021-06-02 1 500 m KS 4:21.73  [2] PB 7 A-final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2021-06-13 1 500 m KS 4:20.19  [2] PB 11 A-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-06-27 800 m KS 2:10.25  [2] PB 4 A.final » Bannister Invitational, Slottskogsvallen, Göteborg
2021-07-15 3 000 m F18 9:37.55  7 Heat 1 » Junior EM 20, Kadriorg Stadium, Tallin, EST
2021-07-17 3 000 m F18 9:31.75  10 Final
2021-07-31 800 m KS 2:13.87  [3] Final » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 800 m KS 9:13.10  7 Final
2021-08-01 800 m F19 2:15.11  [4]
3 x 800 m F19 7:10.29  3
2021-08-21 1 500 m F19 4:33.59  2 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-22 3 000 m F19 9:53.40  1 Final
2021-08-27 1 500 m KS ej start  » SM, Ryavallen, Borås
2021-08-29 5 000 m KS ej start 
2021-09-04 5 km (gatulopp) F19 17.16  6 » Corsa su strada under 20, Oderzo, ITA
2021-09-25 3 000 m KS 10:16.84  1 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 23p  2
2021-10-23 4 000 m terräng KS 12.04  6 » Terräng-SM, Höganäs Flygfält, Höganäs
2021-10-24 6 000 m terräng F19 20.38  1
2021-11-07 6 000 m terräng F19 23.42  6 » NM terräng, Tullinge flygfält, Botkyrka
Lag Terräng F19 24.00  [5] 2
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F18
[3] - sträcka #4 i 4x800m
[4] - sträcka #2 i 3x800m
[5] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Luul, Sara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-03 Längd KS 4.79  0.0 PB 6 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-08-29 Längd KS 4.70  +1.9 7 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
»  Löwhagen, Alicia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 100 m KS 13.59  - 3 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-19 4 x 100 m KS 50.70  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-07-03 Längd KS 5.01  +1.4 SB 4 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-08-01 4 x 100 m F19 54.92  4 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
»  Miletic, Paulina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-03 Längd KS 4.23  0.0 PB 11 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
   Nordgren, Wilma -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-02-10 Stadslopp F18 26.47  3 5,8 km » Stockholms bästa 1, Hammarby Sjöstad, Stockholm
2021-02-26 Stadslopp F18 38.24  2 8,5 km » Stockholms Bästa 2, Södra Djurgården, Stockholm
2021-03-12 Stadslopp F18 51.01  4 10,56 km » Stockholms Bästa 3, Brunnsviken, Solna
2021-04-15 Stadslopp F18 16.59  2 4,0 km » Stockholms Bästa 4, Vinterviken, Stockholm
2021-04-29 Stadslopp F18 35.05  2 7,51 km » Stockholms Bästa 5, Årstaviken, Stockholm
2021-05-29 800 m KS 2:23.11  SB 2 Final A » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
2021-06-05 400 m KS ej start  » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-08 Stadslopp F18 45.06  2 8,7 km » Stockholms Bästa 8, Nackareservatet, Nacka/Stockholm
2021-06-13 800 m KS 2:27.39  7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-07-03 400 m KS 60.31  PB 2 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-31 Stafett 1 000 m F19 2:26.08  3 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:27.25  6 Final
2021-08-01 800 m F19 2:28.62  [1]
3 x 800 m F19 7:10.29  3
2021-08-20 400 m F19 62.09  4 Heat 2 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 400 m F19 62.73  6 Final
800 m F19 ej start 
2021-09-21 4 000 m terräng F19 17.54  9 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Solletuna
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
 F17 - Flickor 17 år
»  Enblad, Alva -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-08 Slägga (3,0 kg/119) F17 43.82  SB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-16 Slägga (3,0 kg/119) F17 43.18  2 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
2021-05-30 Slägga (3,0 kg/119) F17 42.55  1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 Slägga (3,0 kg/119) F17 44.66  SB 2 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-07-18 Slägga (3,0 kg/119) F17 41.35  2 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-08-07 Slägga (3,0 kg/119) F17 43.39  5 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2021-08-13 Slägga (3,0 kg/119) F17 41.72  16 » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
»  Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-08 Diskus (1,0 kg) F17 23.80  PB 2 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-16 Diskus (1,0 kg) F17 25.36  PB 3 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
2021-05-30 Diskus (1,0 kg) F17 25.42  PB 2 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 Diskus (1,0 kg) F17 24.20  3 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-06 Kula (3,0 kg) F17 11.08  PB 2 Final » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2021-07-03 Diskus (1,0 kg) KS 28.32  PB 3 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-07-10 Diskus (1,0 kg) F17 28.85  PB 14 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-11 Kula (3,0 kg) F17 10.24  20
2021-07-15 Kula (3,0 kg) F17 10.79  2 Final » Julichansen 3, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2021-07-22 Kula (3,0 kg) F17 10.70  2 Final » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2021-08-07 Kula (3,0 kg) F17 10.93  2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) F17 27.62  2 Final
2021-08-14 Kula (3,0 kg) F17 10.57  10 » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
Diskus (1,0 kg) F17 16.46  14
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 Stav F17 3.43  SB 2 Final » Täby Vårpremiär, Tibblevallen, Täby
2021-05-29 Stav KS 3.43  1 Final A » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 Stav KS 3.45  SB 8 Final » Stavhopptouren, Sparbanken Arena, Skara
2021-06-12 Stav F17 3.33  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-27 Stav KS 3.50  SB 4 Final » Sky is no limit 1, Tibblevallen, Täby
2021-07-03 Stav F17 3.60  SB 1 Final » Täby stavhoppsgala, Täby Torg, Täby
2021-07-10 100 m häck (76,2 cm) F17 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-11 Stav F17 3.54  2 Final
2021-07-31 Stafett 1 000 m F19 2:26.08  3 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:27.25  6 Final
2021-08-07 Stav KS ej res  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-08 Stav F17 ej start 
2021-08-10 Stav KS ej res  » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-14 Stav F17 ej res  » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2021-09-12 Stav F17 3.36  3 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-25 Stav KS 3.03  2 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
4 x 100 m KS 49.52  2
Lag Arena KS 23p  2
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-08 Diskus (1,0 kg) F17 38.49  SB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-16 Diskus (1,0 kg) F17 37.62  1 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
2021-05-23 Kula (3,0 kg) F17 12.12  SB 1 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) F17 42.31  [1] PB 1 Final
2021-05-30 Diskus (1,0 kg) F17 40.12  1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 Diskus (1,0 kg) F17 40.77  1 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-06 Kula (3,0 kg) F17 12.68  SB 1 Final » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2021-06-12 Diskus (1,0 kg) F17 39.44  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-13 Kula (3,0 kg) F17 11.94  3 Final
Spjut (500 gr) F17 35.09  SB 1 Final
2021-06-27 Kula (3,0 kg) F17 12.01  3 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Diskus (1,0 kg) KS ej res 
2021-07-03 Diskus (1,0 kg) KS ej res  » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-07-10 Diskus (1,0 kg) F17 41.04  2 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-11 Kula (3,0 kg) F17 11.66  10
2021-07-15 Kula (3,0 kg) F17 14.06  PB 1 Final » Julichansen 3, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2021-07-22 Kula (3,0 kg) F17 14.14  PB 1 Final » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2021-07-29 Diskus (1,0 kg) F17 41.13  1 Final » Julichansen 5, Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna
2021-08-07 Kula (3,0 kg) F17 13.53  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) F17 38.87  1 Final
2021-08-14 Kula (3,0 kg) F17 13.56  4 Final » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
Diskus (1,0 kg) F17 33.69  8 Final
2021-08-29 Kula (3,0 kg) F17 14.08  1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) F17 41.46  1
2021-09-11 Kula (4,0 kg) KS 11.45  PB 1 Final » Ränneborgskastet, Ränneborgs IP, Eksjö
Kula (3,0 kg) F17 12.98  1 Final
Diskus (1,0 kg) F17 40.33  1 Final
2021-09-18 Diskus (1,0 kg) F17 40.94  1 » Säsongsmångkampen, Rosvalla IP, Nyköping
2021-09-25 Diskus (1,0 kg) KS 38.66  2 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 23p  2
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
»  Larsson, Elisabeth -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 100 m KS 14.69  - 4 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 800 m KS 2:40.91  PB 6 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-20 100 m häck (76,2 cm) F17 18.22  0.0 PB 4 C-final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Spjut (500 gr) F17 28.01  PB 1 Final
2021-07-03 100 m häck (76,2 cm) F17 19.01  -1.6 5 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 4.57  0.0 PB 9
2021-08-10 200 m KS 30.49  +0.7 PB 8 B-final » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-12 Längd F17 4.58  +0.5 PB 2 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Kula (3,0 kg) F17 9.19  PB 1 Final
2021-09-19 7-kamp F17 2 505  -0.2 PB 4 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m häck (76,2 cm) 19.96 [306] -1.9 5
Höjd 1.30 [409] SB 5
Kula (3,0 kg) 8.79 [451] 4
200 m 31.01 [414] -2.5 6
Längd 4.28 [374] +3.8 5
Spjut (500 gr) ej res
800 m 2:41.88 [551] 4
 F16 - Flickor 16 år
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-29 100 m KS 13.29  - 1 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 Längd KS 5.49  +0.3 SB 1 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-12 Längd F16 5.33  +0.8 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-13 100 m häck (76,2 cm) F16 15.30  -1.3 PB 1 Final
2021-06-20 100 m häck (76,2 cm) F17 14.86  0.0 PB 3 A-final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Längd F17 ej res 
2021-07-03 100 m häck (76,2 cm) F17 15.31  -1.6 1 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 5.29  +2.2 2 Final
2021-07-10 100 m häck (76,2 cm) F17 brutit  Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F17 5.27  0.0 8 Kval
4.99  +0.5 15 Final
2021-07-11 Tresteg F17 11.45  +1.7 PB 5 Final
2021-07-31 Stafett 1 000 m F19 2:26.08  3 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:27.25  6 Final
2021-08-08 Längd F17 5.29  +0.3 8 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-07 100 m häck (76,2 cm) F17 16.02  -2.9 4 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2021-08-08 Längd F17 ej start 
2021-08-13 Längd F16 5.35  +0.7 1 Kval B » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2021-08-14 Längd F16 5.70  +6.2 1 Final
2021-08-15 Tresteg F16 11.25  +4.6 5 Final
11.23  +1.7
2021-09-12 Längd F17 5.28  +2.2 5 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
5.20  +1.3
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-25 Längd KS 5.39  -2.3 2 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
4 x 100 m KS 49.52  2
Lag Arena KS 23p  2
»  Lindefalk, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-08 Slägga (3,0 kg/119) F16 ej res  Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-16 Slägga (3,0 kg/119) F17 45.04  SB 1 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
2021-05-23 Slägga (3,0 kg/119) F17 47.72  PB 1 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
2021-05-30 Slägga (3,0 kg/119) F16 47.63  1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-29 100 m KS 13.41  - 2 Final » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 100 m KS 13.37  -1.4 PB 1 Heat 2 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F17 50.22  PB 1 Final
2021-06-12 Slägga (3,0 kg/119) F16 49.02  4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-13 100 m häck (76,2 cm) F16 16.34  -1.3 PB 3 Final
2021-06-19 4 x 100 m KS 50.70  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 100 m häck (76,2 cm) F17 16.28  0.0 PB 3 C-final
2021-06-20 Slägga (3,0 kg/119) F17 48.93  3 Final » Stora Turebergskastet 21, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2021-07-03 100 m häck (76,2 cm) F17 16.44  -1.6 3 Final [¤] » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-09 Slägga (3,0 kg/119) F17 51.14  PB 5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-10 100 m häck (76,2 cm) F17 15.56  0.0 PB 6 Heat 1
2021-07-18 Slägga (3,0 kg/119) F17 44.86  1 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-08-01 4 x 100 m F19 54.92  4 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-08-13 Slägga (3,0 kg/119) F16 54.54  PB 2 Final » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2021-08-14 100 m häck (76,2 cm) F16 15.05  +1.6 PB 3 Heat 1
37.46  +2.5 8 Final
2021-08-29 Slägga (3,0 kg/119) F17 48.71  2 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-09-12 Slägga (3,0 kg/119) F17 46.21  3 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Lag Arena X17 135.5p  4
Not
[¤] - Efteranmäld
 F15 - Flickor 15 år
»  Dahllöf, Maggie -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m F15 2:46.07  PB 1 B-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F15 13.29  0.0 PB 2 A-final
Höjd F15 1.41  PB 5
Längd F15 4.70  0.0 PB 4 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 9.00  PB 6
Spjut (500 gr) F15 33.38  PB 1
2021-06-06 6-kamp F15 3 258  -1.0 PB 4 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 13.53 [640] -2.1 5 Heat 1
Höjd 1.38 [491] 7
Kula (3,0 kg) 9.04 [467] PB 8
Längd 4.80 [506] 0.0 PB 6
Spjut (500 gr) 33.20 [537] 3
600 m 1:50.50 [617] PB 5
2021-06-15 Spjut (500 gr) F17 32.30  1 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-06-20 80 m häck (76,2 cm) F15 brutit  B-final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Höjd F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 32.13  2 Final
2021-06-22 Tresteg F15 10.00  0.0 PB 2 Final » Trestegsraketen, Sätra IP, Stockholm
2021-07-24 80 m F15 11.65  -0.6 PB 4 Heat 5 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Höjd F15 1.40  11
Spjut (500 gr) F15 34.67  PB 3 Final
2021-07-25 80 m häck (76,2 cm) F15 13.23  -0.5 PB 3 Heat 1
Längd F15 4.49  -0.3 13
2021-07-31 4 x 80 m F15 41.81  3 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
41.30  5 Final
2021-08-01 800 m F15 2:39.43  [1] Final
3 x 800 m F15 7:27.50  3 Final
2021-08-08 6-kamp F15 3 155  -0.4 8 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (76,2 cm) 13.44 [653] -0.9 9
Höjd 1.40 [512] 13
Kula (3,0 kg) 9.50 [497] PB 8
Längd 4.70 [479] 0.0 9
Spjut (500 gr) 29.55 [468] 6
600 m 1:54.72 [546] 9
2021-08-20 Tresteg F15 10.27  +0.5 PB 11 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
Spjut (500 gr) F15 36.92  PB 6 Final
2021-08-21 Längd F15 4.77  +2.3 9 Kval grupp A
4.56  +0.6
2021-08-29 200 m KS 29.03  -0.3 PB 2 Final » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 4.76  +1.9 5
Kula (3,0 kg) F17 9.83  PB 3
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 13.06  +1.4 PB 3 D-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.41  4 Gul 2
Kula (3,0 kg) F15 10.22  PB 9 Gul
2021-09-05 800 m F15 2:48.77  1 Gul C-final
Längd F15 4.68  +2.3 27 Gul
4.61  +1.5
Spjut (500 gr) F15 34.46  4 Gul
Lag Kraftmätningen F15 14 633p  2
X15 35 578p  1
2021-09-22 Tresteg KS 9.92  +1.2 3 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
»  Forsell, Ellen -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-16 Slägga (3,0 kg/119) F15 50.40  PB 2 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
2021-05-22 Längd F15 4.94  0.0 PB 1 Pool A » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (3,0 kg) F15 10.75  SB 1
Spjut (500 gr) F15 20.37  SB 10
2021-05-30 Diskus (0,75 kg) F15 33.56  PB 2 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 51.62  PB 1 Final
2021-06-05 Längd F15 4.84  +0.5 1 Final » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 12.73  PB 1 Final
Diskus (0,75 kg) F15 33.07  1 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 50.66  1 Final
2021-06-06 6-kamp F15 ej start 
2021-06-12 Längd F15 4.84  +2.3 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.71  0.0
Diskus (0,75 kg) F15 28.61  6 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 52.18  PB 2 Final
2021-06-13 Kula (3,0 kg) F15 12.00  1 Final
2021-06-20 Kula (3,0 kg) F15 12.33  2 Final » Stora Turebergskastet 21, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F15 31.77  2 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 53.41  PB 3 Final
2021-06-27 Längd KS 4.95  +3.3 7 Final A » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
4.88  +1.5
Kula (3,0 kg) F15 13.27  PB 2 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 52.46  2 Final
2021-07-03 Längd KS 4.80  0.0 5 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-03 Diskus (0,75 kg) F15 32.82  2 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-07-05 Längd F17 4.78  0.0 2 Final » Resultattävling, Gutavallen, Visby
2021-07-12 Kula (3,0 kg) F15 13.05  1 Final » Kasttävling, Tingstäde IP, Gotland
Diskus (0,75 kg) F15 34.08  PB 1 Final
Kast 5-kamp F15 3 181  [1] PB 1
Slägga (3,0 kg/119) 51.33 [0]
Kula (3,0 kg) 12.86 [0]
Diskus (0,75 kg) 25.29 [0]
Spjut (500 gr) 22.81 [0] SB
Vikt (7,26 kg) 14.75 [0] PB
2021-07-18 Slägga (3,0 kg/119) F15 44.94  1 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-07-24 80 m F15 ej start  » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Spjut (500 gr) F15 25.17  PB 8 Final
2021-07-25 Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 12.81  1 Final
2021-07-31 4 x 80 m F15 41.81  3 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
41.30  5 Final
2021-08-06 Längd F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-08 Slägga (3,0 kg/119) F15 49.79  3 Final
2021-08-07 Diskus (0,75 kg) F15 27.54  4 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F15 47.28  4 Final
2021-08-12 Längd F15 4.76  0.0 3 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 12.70  1 Final
2021-08-21 Diskus (0,75 kg) F15 28.67  14 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-22 Kula (3,0 kg) F15 12.96  4 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 56.45  PB 2 Final
2021-08-29 Längd KS 4.91  +0.1 3 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F17 13.31  [2] PB 2
Slägga (3,0 kg/119) F17 50.22  1
2021-09-04 Kula (3,0 kg) F15 14.27  PB 1 Gul » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2021-09-05 Längd F15 4.95  +2.3 16 Gul
4.87  +1.9
Spjut (500 gr) F15 22.28  20 Gul
Lag Kraftmätningen F15 14 633p  2
X15 35 578p  1
2021-09-12 Kula (3,0 kg) F17 14.05  1 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-25 Kula (4,0 kg) [3] KS 12.56  [2] PB 2 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 23p  2
2021-10-02 Castorama F15 2 622  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) 13.57 [813]
Spjut (500 gr) 15.39 [291]
Diskus (0,75 kg) 31.20 [569]
Slägga (3,0 kg/119) 52.55 [949]
2021-10-17 Terränglopp F15 16.07  2 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[1] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: form/tab saknas
[2] - Klubbrekord i klassen F15
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: -1985
»  Grahn, Olivia -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-12 2 000 m F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-13 1 500 m h (76,2 cm) F15 ej start 
2021-09-22 4 000 m terräng F15 16.11  3 » Terräng-DM, Edsbergs Sportfält, Solletuna
2021-10-03 6 000 m terräng F15 25.37  3 » Lilla Lidingöloppet, Lidingö
2021-10-23 4 000 m terräng F15 ej start  » Terräng-SM, Höganäs Flygfält, Höganäs
»  Hedberg, Tyra -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 80 m häck (76,2 cm) F15 14.28  -1.6 SB 2 C-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F15 4.67  0.0 PB 5 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 8.39  PB 8
Spjut (500 gr) F15 20.84  SB 8
6 x 200 m X15 2:32.16  1
2021-06-06 6-kamp F15 2 821  0.0 PB 7 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 14.18 [552] 0.0 PB 2 Heat 2
Höjd 1.26 [369] SB 8
Kula (3,0 kg) 9.29 [483] PB 2
Längd 4.72 [485] 0.0 PB 7
Spjut (500 gr) 20.19 [292] 8
600 m 1:49.16 [640] SB 4
2021-06-19 4 x 80 m F15 39.20  1 Heat 2 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 800 m F15 ej start 
80 m häck (76,2 cm) F15 14.36  0.0 3 C-final
2021-07-03 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-24 800 m F15 ej start  » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2021-07-25 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
2021-08-08 6-kamp F15 2 401  +0.1 16 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (76,2 cm) 14.60 [498] +0.1 16
Höjd 1.22 [331] 16
Kula (3,0 kg) 8.86 [455] 11
Längd 4.07 [324] 0.0 16
Spjut (500 gr) 18.41 [259] 15
600 m 1:55.43 [534] 10
»  Jabbour, Lii -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-03 80 m F15 10.96  -2.7 SB 1 Final [¤] » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-24 80 m F15 ej start  » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2021-07-25 Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
2021-07-31 4 x 80 m F15 41.81  3 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
41.30  5 Final
2021-08-06 Längd F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-08-07 80 m F15 ej start 
2021-08-29 Längd KS 4.82  +1.1 SB 4 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 12.24  +1.5 SB 1 B-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 9.84  PB 15 Gul
2021-09-05 Längd F15 5.06  +2.7 9 Gul
4.88  +1.7 SB
Spjut (500 gr) F15 27.29  PB 11 Gul
Lag Kraftmätningen F15 14 633p  2
X15 35 578p  1
2021-09-12 4 x 100 m F17 49.58  4 Final 2 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-22 Tresteg KS 10.61  +1.3 PB 1 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
2021-09-25 Tresteg KS 11.32  -2.1 PB 2 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 23p  2
2021-10-17 Terränglopp F15 14.00  1 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Jansson, Vera -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-24 80 m F15 ej start  » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
»  Johansson, Tuva -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 Höjd F15 1.41  SB 2 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F15 4.34  +0.5 PB 7 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 7.45  PB 12
Spjut (500 gr) F15 14.50  PB 15
2021-06-12 Längd F15 ej res  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-13 300 m F15 ej start 
Höjd F15 1.42  SB 9
2021-07-24 80 m F15 11.92  +0.4 SB 4 Heat 2 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Höjd F15 1.40  12
2021-07-25 300 m F15 ej start 
Längd F15 3.75  0.0 26
2021-09-04 Höjd F15 1.41  11 Blå 1 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 7.07  23 Blå
2021-09-05 800 m F15 ej start 
Längd F15 4.20  +0.7 22 Blå
Spjut (500 gr) F15 13.54  25 Blå
Lag Kraftmätningen F15 8 845p  17
X15 11 042p  12
»  Larsson Lindberg, Agnes -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-30 800 m F15 2:59.7m PB 5 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
80 m häck (76,2 cm) F15 16.2m +0.5 4 Heat 2
Höjd F15 1.37  PB 4
Längd F15 4.12  -0.8 PB 5
6 x 200 m X15 2:50.0m 2
   Mangor, Isabelle -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 Längd F15 3.10  0.0 PB 1 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F15 13.27  PB 1 Final
2021-10-03 Castorama F15 brutit  » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) 7.01 [368] PB
Spjut (500 gr) 12.12 [204]
Diskus (0,75 kg) 12.45 [106] PB
Slägga (3,0 kg/119) ej start
   McCarthy, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-30 Höjd F15 1.53  PB 1 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Längd F15 4.45  0.0 PB 2
Kula (3,0 kg) F15 8.74  PB 2
Spjut (500 gr) F15 21.63  PB 2
2021-06-12 Längd F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-13 Höjd F15 1.46  7 Final
2021-07-03 Längd KS 4.35  +1.9 10 [¤] » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-24 80 m F15 ej start  » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Höjd F15 1.45  7 Final
2021-07-25 Längd F15 4.14  0.0 20
2021-08-06 Höjd F15 1.44  5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 14.67  +1.7 PB 7 G-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.49  7 Blå 1
Kula (3,0 kg) F15 8.57  10 Blå
6 x 200 m X15 2:40.34  2 B-finaL
2021-09-05 Längd F15 4.44  +2.1 14 Blå
4.43  +0.7
Spjut (500 gr) F15 21.44  8 Blå
Lag Kraftmätningen F15 8 845p  17
X15 11 042p  12
2021-09-25 Höjd KS 1.46  2 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 23p  2
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Olsson, Tove -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m F15 2:48.36  SB 6 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F15 1.33  SB 9
Kula (3,0 kg) F15 10.58  SB 2
Spjut (500 gr) F15 32.44  SB 2
2021-06-12 Stav F15 2.63  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,75 kg) F15 27.22  SB 7 Final
2021-06-13 Höjd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 36.28  SB 3 Final
2021-06-15 Spjut (500 gr) F17 29.99  2 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-07-03 Diskus (0,75 kg) F15 30.66  PB 4 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-07-24 Höjd F15 ej start  » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2021-07-25 Kula (3,0 kg) F15 ej start 
2021-08-20 Spjut (500 gr) F15 41.63  PB 2 Final » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-21 Diskus (0,75 kg) F15 29.53  12
2021-08-22 Kula (3,0 kg) F15 10.07  10
2021-09-04 Höjd F15 1.37  SB 7 Gul 2 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 10.21  10 Gul
2021-09-05 800 m F15 2:53.28  4 Gul C-final
Spjut (500 gr) F15 39.03  2 Gul
Lag Kraftmätningen F15 14 633p  2
X15 35 578p  1
2021-09-25 Spjut (600 gr) [2] KS 34.72  [1] PB 2 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 23p  2
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: 1999-2001
   Paul, Elisabeth -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-07-24 80 m F15 10.96  +1.2 PB 3 Heat 3 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
11.04  -0.6 3 Heat 5
2021-07-25 300 m F15 46.14  PB 3 Final B
Längd F15 4.07  -1.0 PB 21
Kula (3,0 kg) F15 7.94  PB 11
2021-07-31 4 x 80 m F15 41.81  3 Heat 1 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
41.30  5 Final
2021-08-07 80 m F15 11.13  -0.8 3 Försök 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.29  -1.5 6 Final
2021-08-08 300 m F15 ej start 
2021-09-04 Höjd F15 1.21  PB 10 Blå 2 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 7.62  13 Blå
6 x 200 m X15 2:40.34  2 B-finaL
2021-09-05 800 m F15 2:52.68  PB 3 Blå D-final
Längd F15 4.54  +2.0 PB 11 Blå
Lag Kraftmätningen F15 8 845p  17
X15 11 042p  12
»  Sahlqvist, Esther -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-15 Slägga (3,0 kg/119) F15 29.11  PB 2 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-22 80 m häck (76,2 cm) F15 11.74  0.0 SB 1 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F15 4.90  +0.7 SB 1 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 9.64  PB 4
Spjut (500 gr) F15 20.70  PB 9
6 x 200 m X15 2:32.16  1
2021-06-06 6-kamp F15 brutit  » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 12.14 [849] -2.1 1 Heat 1
Höjd ej res
Kula (3,0 kg) 9.05 [467] 7
Längd ej start
2021-06-11 300 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-12 80 m F15 10.17  +0.3 1 Heat 1
10.05  +1.1 PB 2 Final
Stav F15 3.03  SB 2 Final
Längd F15 ej start 
2021-06-13 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
2021-06-19 4 x 80 m F15 39.20  1 Heat 2 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 80 m F15 ej start 
80 m häck (76,2 cm) F15 11.62  +0.1 PB 1 A-final
2021-07-24 80 m F15 10.47  -0.6 1 Heat 5 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.28  -0.2 1 Final
Höjd F15 1.45  SB 9
Spjut (500 gr) F15 18.91  18
2021-07-25 80 m häck (76,2 cm) F15 11.91  -0.6 1 Heat 2
11.85  -0.4 1 Final
Längd F15 4.89  0.0 6 Final
Kula (3,0 kg) F15 9.82  PB 5 [¤]
2021-07-31 4 x 80 m F15 39.28  1 Heat 3 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
38.98  2 Final
2021-08-08 6-kamp F15 3 482  -0.2 SB 5 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
80 m häck (76,2 cm) 11.76 [910] -1.0 1
Höjd 1.43 [544] 12
Kula (3,0 kg) 10.29 [548] PB 5
Längd 4.93 [540] +0.6 SB 5
Spjut (500 gr) 20.54 [299] 9
600 m 1:49.09 [641] SB 6
2021-08-20 80 m häck (76,2 cm) F15 11.51  -0.9 1 Heat 2 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
11.31  +0.6 PB 1 Final
300 m häck (76,2 cm) F15 45.78  SB 1 Heat 3
2021-08-21 300 m häck (76,2 cm) F15 43.55  PB 1 Final
2021-08-22 80 m F15 10.38  -0.7 1 Heat 1
10.17  -0.8 1 Semi 2
10.25  -2.8 3 Final
2021-08-29 100 m KS 12.34  +0.8 PB 5 Heat 1 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 5.02  +2.5 2
4.85  +0.6
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 11.24  +2.1 1 A-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.41  3 Gul 2
Kula (3,0 kg) F15 10.20  11 Gul
6 x 200 m X15 2:30.51  2 A-final
2021-09-05 Längd F15 4.82  +0.7 19 Gul
Spjut (500 gr) F15 19.68  22 Gul
Lag Kraftmätningen F15 14 633p  2
X15 35 578p  1
2021-09-12 200 m F17 25.91  +1.2 PB 2 Final 2 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
300 m häck (76,2 cm) F17 44.02  1 Final 2
4 x 100 m F17 49.58  4 Final 2
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-19 6-kamp F15 3 456  -0.3 4 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m häck (76,2 cm) 11.49 [955] -1.3 1
Höjd 1.42 [534] 6
Kula (3,0 kg) 9.93 [525] 3
Längd 4.77 [498] +0.7 5
Spjut (500 gr) 20.29 [294] 5
600 m 1:48.62 [650] SB 4
2021-09-22 Tresteg KS 10.52  +0.1 SB 2 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
2021-09-25 100 m häck (83.8 cm) KS 14.41  -0.5 PB 1 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
400 m häck (76,2 cm) KS 78.81  PB 2
Lag Arena KS 23p  2
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Simonsson, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-15 Slägga (3,0 kg/119) F15 40.77  PB 1 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-22 80 m häck (76,2 cm) F15 14.17  +1.2 PB 3 B-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F15 1.37  SB 4
Längd F15 4.79  0.0 PB 3 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 10.22  SB 3
Spjut (500 gr) F15 29.52  PB 3
6 x 200 m X15 2:32.16  1
2021-05-30 Slägga (3,0 kg/119) F15 43.00  PB 3 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-05 80 m F15 10.60  0.0 PB 2 Final » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
300 m häck (76,2 cm) F15 46.47  PB 1 Final
Kula (3,0 kg) F15 11.41  PB 1 Final
2021-06-12 80 m F15 10.71  -0.9 1 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.75  -1.1 5 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 ej res 
2021-06-13 300 m F15 42.92  PB 2 Final
Kula (3,0 kg) F15 10.48  4 Final
Spjut (500 gr) F15 28.82  5 Final
2021-06-15 Spjut (500 gr) F17 28.00  3 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-06-19 4 x 80 m F15 39.20  1 Heat 2 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-07-24 80 m F15 ej start  » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Spjut (500 gr) F15 30.88  PB 4 Final
2021-07-25 Kula (3,0 kg) F15 10.86  3 Final
2021-07-31 4 x 80 m F15 39.28  1 Heat 3 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
38.98  2 Final
2021-08-07 200 m F15 27.40  -0.8 PB 1 Final » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Kula (3,0 kg) F15 10.77  1 Final [¤]
2021-08-08 300 m häck (76,2 cm) F15 51.73  4 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 40.50  3 Final
2021-08-20 300 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
Spjut (500 gr) F15 24.68  16
2021-08-21 300 m F15 43.72  3 Heat 1
2021-08-22 Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Slägga (3,0 kg/119) F15 ej start 
2021-08-29 Längd KS 4.45  +1.7 8 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F17 9.70  4
2021-09-04 Kula (3,0 kg) F15 9.95  14 Gul » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
6 x 200 m X15 2:30.51  2 A-final
2021-09-05 800 m F15 2:29.29  PB 1 Gul B-final
Längd F15 5.01  +1.9 PB 12 Gul
Spjut (500 gr) F15 33.41  PB 5 Gul
Lag Kraftmätningen F15 14 633p  2
X15 35 578p  1
2021-09-12 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:55.57  PB 7 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
4 x 100 m F17 49.58  4 Final 2
Lag Arena X17 135.5p  4
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wolgast, Emmy -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m F15 2:35.95  SB 4 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F15 4.86  +1.1 PB 2 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 7.32  PB 13
6 x 200 m X15 2:39.57  2
2021-07-24 80 m F15 10.83  -1.4 2 Heat 1 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.82  -0.2 PB 6 Final
800 m F15 2:31.48  PB 8 Final A
2021-07-25 300 m F15 43.34  SB 3 Final A
Längd F15 4.45  -0.1 15
2021-07-31 4 x 80 m F15 39.28  1 Heat 3 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
38.98  2 Final
2021-08-01 800 m F15 2:29.20  [1] Final
3 x 800 m F15 7:27.50  3 Final
2021-08-07 80 m F15 10.90  -1.7 2 Försök 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.83  -1.5 2 Final
2021-08-08 300 m F15 42.25  PB 1 A-final
2021-08-21 300 m F15 42.20  PB 1 Heat 1 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2021-08-22 80 m F15 10.63  -0.7 PB 3 Heat 1
10.73  -1.3 5 Semi 1
300 m F15 42.77  4 Final
2021-08-29 200 m KS 26.50  -0.3 PB 1 Final » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 4.76  +1.8 6
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 15.66  +1.7 PB 8 G-finaL » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 6.94  24 Blå
6 x 200 m X15 2:40.34  2 B-finaL
2021-09-05 800 m F15 2:29.23  PB 5 Blå A-final
Längd F15 4.66  +0.9 8 Blå
Spjut (500 gr) F15 15.08  PB 22 Blå
Lag Kraftmätningen F15 14 633p  2
8 845p  17
X15 11 042p  12
2021-09-12 800 m F17 2:21.50  PB 7 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
4 x 100 m F17 49.58  4 Final 2
Lag Arena X17 135.5p  4
2021-09-15 3 x 800 m F15 7:13.82  1 Final » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-09-25 100 m KS 13.03  - 2 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m KS diskad 
4 x 100 m KS 49.52  2
Lag Arena KS 23p  2
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
»  Zachrison, Molly -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 80 m häck (76,2 cm) F15 14.73  +1.2 SB 5 B-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F15 1.29  PB 11
Längd F15 4.28  +2.1 8 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 7.91  PB 10
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2021-07-24 80 m F15 ej start  » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
2021-07-25 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
 F14 - Flickor 14 år
»  Aldskogius, Clara -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 80 m häck (76,2 cm) F15 15.83  0.0 PB 5 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F15 1.25  SB 13
Längd F15 4.60  +0.9 PB 3 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 7.81  PB 11
Spjut (500 gr) F15 21.12  PB 7
6 x 200 m X15 2:39.57  2
2021-06-12 80 m F14 11.21  -0.2 SB 4 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.30  -0.2 8 Final
Längd F14 4.36  +1.3 12
2021-06-13 Tresteg F14 ej start 
2021-06-19 4 x 80 m F15 42.92  3 Heat 1 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 80 m F15 11.16  0.0 PB 3 D-final
Längd F15 4.42  +0.3 10
2021-08-21 Längd F15 4.26  0.0 7 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
2021-09-05 Längd F15 4.18  -1.1 24 Blå
Spjut (500 gr) F15 20.21  10 Blå
Lag Kraftmätningen F15 8 845p  17
X15 11 042p  12
2021-10-17 Terränglopp F14 18.14  5 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
   Attersand, Alva -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 Längd F14 3.91  +0.7 PB 4 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F14 16.08  PB 2 Final
2021-05-30 Längd F15 4.13  +1.1 PB 5 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Kula (3,0 kg) F15 7.06  PB 5
Spjut (500 gr) F15 14.28  6
»  Bergin, Anna -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-30 Slägga (3,0 kg/119) F14 37.07  PB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-06-12 80 m F14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-19 4 x 80 m F15 42.92  3 Heat 1 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-07-07 Slägga (3,0 kg/119) F14 34.86  1 Final » Veckans grenar, Enavallen kastplan, Enköping
2021-07-24 80 m F15 11.38  -1.3 PB 3 Heat 6 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
2021-07-25 300 m F15 47.78  PB 2 Final D
Kula (3,0 kg) F15 8.72  PB 8 Final
2021-08-07 80 m F14 11.36  -1.5 PB 5 Försök 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.42  -2.1 7 Final
2021-08-08 Slägga (3,0 kg/119) F14 30.13  1 Final
2021-08-28 80 m F14 11.13  +4.1 2 Heat 5 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.96  +1.1 PB 1 Final B
Kula (3,0 kg) F14 8.34  9
2021-08-29 300 m F14 ej start 
Slägga (3,0 kg/119) F14 43.13  PB 1 Final
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 15.34  +0.2 PB 2 I-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 9.17  PB 7 Blå
2021-09-05 800 m F15 3:05.91  PB 7 Blå D-final
Längd F15 3.85  +1.2 PB 32 Blå
Spjut (500 gr) F15 14.91  PB 23 Blå
Lag Kraftmätningen F15 8 845p  17
X15 11 042p  12
2021-09-11 80 m F14 10.89  +0.8 PB 3 Heat 1 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
11.03  -0.8 1 B-final
Slägga (3,0 kg/119) F14 44.33  PB 2 Final
2021-09-12 4 x 100 m F14 43.41  [1] 2 A-final
2021-10-02 Castorama F15 1 852  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) 8.54 [486]
Spjut (500 gr) 14.65 [272]
Diskus (0,75 kg) 20.87 [340] PB
Slägga (3,0 kg/119) 39.25 [754]
2021-10-17 Terränglopp F14 14.07  3 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Borg, Matilda -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-15 200 m F17 27.43  -1.8 PB 3 A-final » Danderyd Invitatiomal, Danderyd Arena, Danderyd
800 m F17 2:17.16  PB 5 Final
2021-05-22 800 m F15 2:23.40  2 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F15 14.24  -1.6 PB 1 C-final
Längd F15 4.65  0.0 PB 7 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 7.29  PB 14
Spjut (500 gr) F15 26.58  PB 4
6 x 200 m X15 2:39.57  2
2021-06-06 6-kamp F15 3 050  +0.4 PB 5 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 14.25 [543] 0.0 3 Heat 2
Höjd 1.26 [369] SB 9
Kula (3,0 kg) 7.97 [397] PB 10
Längd 4.83 [514] +0.9 PB 5
Spjut (500 gr) 25.03 [383] 6
600 m 1:38.31 [844] [1] PB 1
2021-06-12 80 m F14 10.86  -3.5 1 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.54  -0.2 PB 1 Final
Längd F14 4.75  +1.8 5 Final
2021-06-13 800 m F14 2:17.72  1 Final
Tresteg F14 ej start 
2021-06-16 200 m KS ej start  » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
2021-06-19 4 x 80 m F15 39.20  1 Heat 2 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-06-20 80 m F15 10.59  0.0 3 A-final
800 m F17 2:16.23  PB 2 Final
1 500 m h (76,2 cm) F15 ej start 
Längd F15 4.53  +1.2 8 Final
Spjut (500 gr) F15 25.19  6 Final
2021-06-30 80 m F15 10.82  -2.2 2 Final » Åkersberga Sommarsprint, Österåkers friidrottsarena, Österåker
200 m F15 26.73  -1.8 PB 1 Final
2021-07-03 400 m KS 57.79  PB 1 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-10 Längd F15 4.89  0.0 PB 12 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.87  +1.3 12 Final
2021-07-11 80 m F15 10.68  +0.7 2 Heat 5
10.58  +0.3 8 A-final
800 m F15 2:16.79  4 Finalheat A
2021-07-24 80 m F15 10.71  -1.3 1 Heat 6 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.57  -0.2 2 Final
800 m F15 2:18.66  3 Final A
Spjut (500 gr) F15 27.78  PB 6 Final
2021-07-25 300 m F15 41.33  [1] PB 1 Final A
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Längd F15 5.02  0.0 PB 4 Final
2021-07-31 800 m KS 2:17.14  [2] Final » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 80 m F15 39.28  1 Heat 3
38.98  2 Final
4 x 800 m KS 9:13.10  7 Final
2021-08-01 800 m F15 2:18.87  [3] Final
3 x 800 m F15 7:27.50  3 Final
2021-08-07 80 m F14 10.77  +1.1 1 Försök 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.79  -2.1 2 Final
800 m KS ej start 
F14 ej start 
Diskus (0,75 kg) F14 24.82  PB 2 Final
2021-08-08 300 m F14 40.90  PB 1 A-final
80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
Slägga (3,0 kg/119) F14 26.35  PB 3 Final
2021-08-12 80 m F15 10.58  0.0 1 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
10.69  +0.3 1 Final
800 m F15 ej start 
Längd F15 4.67  0.0 4 Final
2021-08-21 100 m F17 13.06  -1.4 PB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m F15 22:25.55  2 Final
Längd F15 ej start 
2021-08-28 80 m F14 10.62  +1.2 1 Heat 4 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.29  +1.7 PB 1 Final A
800 m F14 2:19.41  2 Final
Längd F14 4.71  -1.1 3 Final A
Diskus (0,75 kg) F14 26.61  PB 4 Final
2021-08-29 300 m F14 41.12  1 Final A
Spjut (500 gr) F14 26.61  4 Final
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 13.56  +0.8 PB 3 F-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 8.58  PB 23 Gul
6 x 200 m X15 2:30.51  2 A-final
2021-09-05 800 m F15 2:13.67  [1] PB 1 Gul A-final
Längd F15 4.92  +1.5 17 Gul
Spjut (500 gr) F15 25.37  16 Gul
Lag Kraftmätningen F15 14 633p  2
X15 35 578p  1
2021-09-11 80 m F14 10.58  0.0 1 Heat 3 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
10.50  0.0 1 A-final
800 m F14 2:16.67  1 Heat 1
Slägga (3,0 kg/119) F14 ej start 
2021-09-12 300 m F14 40.52  PB 1 A-final
4 x 100 m F14 40.67  [4] 1 B-final
2021-09-15 3 x 800 m F15 7:13.82  1 Final » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2021-09-18 200 m KS 26.59  -0.6 PB 1 » Säsongsmångkampen, Rosvalla IP, Nyköping
2021-09-25 200 m [5] KS 26.08  [1] -1.3 PB 1 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
400 m KS 57.62  PB 1
4 x 100 m KS 49.52  2
Lag Arena KS 23p  2
2021-10-02 Castorama F15 1 931  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) 7.76 [427]
Spjut (500 gr) 25.50 [514]
Diskus (0,75 kg) 24.71 [430]
Slägga (3,0 kg/119) 27.89 [560] PB
2021-10-17 Terränglopp F14 11.42  2 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
[2] - sträcka #3 i 4x800m
[3] - sträcka #2 i 3x800m
[4] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[5] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F14. Ingick i grenprogrammet: 1995-2001
   Carlstedt, Alicia -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m F15 3:01.83  PB 4 B-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F15 13.98  +1.2 PB 2 B-final
Höjd F15 1.33  PB 6
Längd F15 4.55  +0.4 PB 9 Pool A
2021-08-29 80 m häck (76,2 cm) F14 ej start  » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 diskad  J-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.37  PB 1 Blå 2
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
2021-09-05 800 m F15 ej start 
Längd F15 4.58  +1.9 PB 9 Blå
Lag Kraftmätningen F15 8 845p  17
X15 11 042p  12
   Grahn, Emelie -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-10-03 6 000 m terräng F14 27.21  17 » Lilla Lidingöloppet, Lidingö
   Hellbom, Elvira -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 Längd F14 2.98  +2.2 5 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
2.84  0.0 PB
Spjut (500 gr) F14 10.62  PB 4 Final
   Hjalmarö, Vera -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 800 m F14 3:01.33  PB 3 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Längd F14 3.96  +0.7 PB 2 Final
Spjut (500 gr) F14 9.07  PB 5 Final
2021-05-30 800 m F15 2:52.9m PB 4 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
80 m häck (76,2 cm) F15 14.8m +0.5 3 Heat 2
Längd F15 3.62  0.0 10
Kula (3,0 kg) F15 5.70  PB 11
6 x 200 m X15 2:50.0m 2
»  Johansson, Ella -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-15 80 m F15 11.66  0.0 PB 5 Heat 1 » Danderyd Invitatiomal, Danderyd Arena, Danderyd
800 m F17 2:31.74  SB 9 Final
2021-05-22 800 m F15 2:31.17  SB 3 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F15 15.13  0.0 SB 4 A-final
Längd F15 4.45  0.0 SB 10 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 9.16  PB 5
Spjut (500 gr) F15 23.91  SB 5
2021-05-30 Diskus (0,75 kg) F14 25.27  PB 1 Final » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
2021-05-29 Stav KS 2.51  SB 1 Final B » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2021-06-06 6-kamp F15 2 351  0.0 PB 8 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 15.39 [403] 0.0 4 Heat 2
Höjd ej res
Kula (3,0 kg) 9.62 [505] PB 1
Längd 4.21 [357] 0.0 9
Spjut (500 gr) 25.76 [397] PB 5
600 m 1:46.45 [689] SB 3
2021-06-13 800 m F14 2:31.60  4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 9.29  5 Final
2021-06-15 Spjut (500 gr) F17 27.62  PB 4 Final » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
2021-06-20 1 500 m h (76,2 cm) F15 5:41.50  PB 2 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 27.50  5 Final
2021-07-03 300 m häck (76,2 cm) F15 53.98  PB 2 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
2021-07-03 Diskus (0,75 kg) F15 32.25  PB 3 Final » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
2021-07-10 300 m häck (76,2 cm) F15 50.17  PB 2 Finalheat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Diskus (0,75 kg) F15 28.49  11
2021-07-11 800 m F15 2:29.02  SB 3 Finalheat C
2021-07-17 80 m F15 11.40  +1.2 PB 3 Final » Sommarsprinten, Röstu Hage IP, Botkyrka
300 m häck (76,2 cm) F15 48.94  PB 1 Final
2021-08-08 2 000 m F14 7:14.09  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav F15 ej start 
2021-08-11 1 500 m h (76,2 cm) F14 5:30.2m PB 4 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
2021-09-11 1 500 m h (76,2 cm) F14 5:28.88  PB 2 Final » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
300 m häck (76,2 cm) F14 48.53  PB 3 Final
Stav F14 2.52  SB 2 Final [¤]
2021-09-12 2 000 m F14 7:10.77  PB 3 Final
Längd F14 ej start 
Diskus (0,75 kg) F14 32.24  2 Final
2021-09-25 1 500 m h (76,2 cm) KS 5:12.99  [2] PB 1 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Lag Arena KS 23p  2
2021-10-02 Castorama F15 2 177  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) 9.27 [539]
Spjut (500 gr) 25.51 [514]
Diskus (0,75 kg) 31.76 [580]
Slägga (3,0 kg/119) 27.05 [544] PB
2021-10-17 Terränglopp F14 11.01  1 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F14
   Moverare, Miriam -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-19 4 x 80 m F15 42.92  3 Heat 1 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-08-28 Längd F14 3.98  -1.5 PB 14 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2021-08-29 Höjd F14 1.34  SB 11
2021-09-12 Höjd F15 1.35  SB 10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F15 3.73  -2.0 23
»  Moverare, Simone -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-19 4 x 80 m F15 42.92  3 Heat 1 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-08-28 80 m F14 ej start  » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F14 ej start 
2021-09-12 Längd F15 3.96  -0.7 PB 20 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Sillén, Linnéa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 800 m F15 2:58.17  PB 8 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F15 13.56  +1.2 PB 1 B-final
Höjd F15 1.41  SB 2
Längd F15 4.36  +1.8 PB 6 Pool B
2021-08-28 80 m F14 brutit  Heat 2 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F14 4.28  -1.0 2 Final B
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
2021-09-05 Längd F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
»  Ståhl, Lilly -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-06-12 80 m F14 12.37  -1.7 PB 7 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-07-17 80 m F14 12.00  +1.3 PB 4 Heat 1 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
2021-08-12 80 m F15 11.69  +1.7 PB 7 Heat 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2021-09-11 80 m F15 11.78  +1.8 3 Heat 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
11.84  +0.8 5 Final
   Wasmuth Ljessnoj, Ester -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-30 Längd F15 3.70  +0.3 PB 7 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Kula (3,0 kg) F15 6.71  PB 7
Spjut (500 gr) F15 14.06  PB 7
»  Wennebjer, Ebba -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-22 Höjd F15 1.49  SB 1 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F15 4.67  0.0 SB 6 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 8.38  SB 9
Spjut (500 gr) F15 15.84  SB 14
2021-06-06 6-kamp F15 brutit  » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) brutit
Höjd 1.53 [655] SB 1
Kula (3,0 kg) 9.01 [465] PB 9
Längd ej start
2021-06-12 Längd F14 4.70  +0.6 SB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-13 Kula (3,0 kg) F14 9.22  PB 6 Final
2021-06-20 Höjd F15 1.48  5 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2021-06-27 Höjd KS 1.50  5 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Längd KS 4.76  +1.9 SB 7 Final C
Kula (3,0 kg) F15 9.99  PB 6 Final
2021-07-03 80 m F15 11.13  -2.7 PB 3 Final » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
Längd KS 4.77  +3.4 7 Final
4.72  0.0
2021-07-10 Längd F15 4.69  -0.3 20 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2021-07-11 Höjd F15 1.41  16
Kula (3,0 kg) F15 9.33  12
2021-08-07 80 m F14 11.39  +1.1 3 Försök 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 4.75  +3.1 4 Final
4.70  +1.1
Kula (3,0 kg) F14 9.34  4 Final
2021-08-21 Höjd F15 1.50  2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F15 4.76  -0.1 4 Final
2021-08-28 80 m F14 11.07  +1.2 3 Heat 4 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.96  +1.7 PB 6 Final A
Längd F14 4.69  -1.9 4 Final A
Kula (3,0 kg) F14 9.38  4 Final
2021-08-29 Höjd F14 1.51  1 Final
Spjut (500 gr) F14 17.63  SB 9
2021-09-04 80 m häck (76,2 cm) F15 13.53  +1.4 SB 4 E-final » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.49  9 Gul 1
Kula (3,0 kg) F15 9.53  17 Gul
2021-09-05 Längd F15 4.79  +1.7 SB 20 Gul
Spjut (500 gr) F15 17.37  23 Gul
Lag Kraftmätningen F15 14 633p  2
X15 35 578p  1
2021-09-11 80 m F14 ej start  » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
2021-09-12 Höjd F14 ej start 
Längd F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 ej start 
2021-09-19 6-kamp F15 ej start  » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
2021-09-22 Tresteg KS 9.60  +2.1 4 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
9.59  0.0 PB
2021-10-02 Castorama F15 1 717  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) 9.29 [540]
Spjut (500 gr) 16.34 [315]
Diskus (0,75 kg) 20.50 [331] PB
Slägga (3,0 kg/119) 26.34 [531] PB
2021-10-17 Terränglopp F14 14.41  4 » KM i terräng, Segeltorps elljusspår, Huddinge
   Wismuth Ljessoj, Esther -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 Längd F14 3.93  0.0 PB 3 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F14 12.88  PB 3 Final
2021-05-30 6 x 200 m X15 2:50.0m 2 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
   Wändin, Julia -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-15 800 m F17 2:17.05  [1] PB 4 Final » Danderyd Invitatiomal, Danderyd Arena, Danderyd
2021-05-22 800 m F15 2:22.76  1 A-final » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F15 4.84  0.0 PB 2 Pool A
2021-06-05 800 m KS 2:15.61  [1] PB 2 Final [¤] » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2021-06-12 Längd F14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2021-06-13 800 m F14 2:18.18  2 Final
2021-06-20 800 m F17 2:15.88  1 Final » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2021-07-31 800 m KS 2:19.70  [3] Final » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 800 m KS 9:13.10  7 Final
2021-08-07 800 m F15 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2021-08-21 800 m F15 2:21.04  4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F15 4.88  -0.8 PB 2 Final
2021-08-28 800 m F14 2:22.39  3 Final » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F14 4.66  -0.9 5 Final A
2021-08-29 300 m F14 ej start 
2 000 m F14 6:51.96  PB 1 Final
Tresteg F14 ej start 
2021-09-05 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Längd F15 ej start 
2021-09-11 800 m F14 2:17.19  2 Heat 1 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
2021-09-12 2 000 m F14 6:58.16  1 Final
Längd F14 4.92  +1.3 PB 6 Final
2021-09-15 3 x 800 m F15 7:13.82  1 Final » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
[¤] - Efteranmäld
[3] - sträcka #1 i 4x800m
»  Zholudieva, Alevtina -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-23 800 m F14 3:05.36  PB 5 Final » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Längd F14 4.00  0.0 PB 1 Final
Spjut (500 gr) F14 17.20  PB 1 Final
 F13 - Flickor 13 år
   Aouat, Lena -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-09-18 Spjut (400 gr) F13 ej start  » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Lag Arena X13 125p  1
2021-10-03 Castorama F13 806  PB 3 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 6.57 [332] PB
Spjut (400 gr) 10.54 [158] PB
Diskus (0,6 kg) 12.39 [104] PB
Slägga (2,0 kg) 12.39 [212] PB
   Azorbo, Olivia -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-05-19 Längd (zon) F13 3.84  -1.7 PB 7 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 7.64  PB 5
5 x 200 m X13 2:41.21  3
2021-06-16 600 m F13 2:11.8m PB 8 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 17.65  PB 6
5 x 60 m X13 45.72  4 Final
2021-09-08 200 m häck (68,6 cm/10) F13 39.09  +0.2 PB 4 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.07  0.0 PB 3
Diskus (0,6 kg) F13 17.13  PB 4
Lag Arena X13 307.5p  1
2021-09-18 60 m F13 9.30  0.0 PB 1 H-final » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.24  PB 7 Röd pool 2
Spjut (400 gr) F13 12.08  PB 11 Röd pool 1
5 x 60 m X13 44.22  1 E-final
Lag Arena X13 125p  1
   Dejfors, Isabella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-04-12 800 m F13 3:37.0m PB 2 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
   Enquist, Gabriella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-09-18 60 m F13 9.43  0.0 PB 2 H-final » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.24  PB 5 Röd pool 2
Spjut (400 gr) F13 11.58  PB 12 Röd pool 1
Lag Arena X13 125p  1
   Hålling, Mira -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2021-04-12 800 m F13 3:42.4m PB 5 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
2021-05-19 60 m häck (68,6 cm) F13 11.11  +2.8 3 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Stav F13 1.75  PB 2
Längd (zon) F13 4.09  -0.7 PB 4
Kula (2,0 kg) F13 7.18  PB 7
5 x 200 m X13 2:33.06  2
»