HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2021-11-05
Ute för 2021 Resultatdatum: 2021-10-03
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.29  » Shaker Anid, Amir -89 +0.9 MS 2021-07-22 » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
8.42  [1] » Borg, Jonatan -09 +1.2 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.57  [2]   Huselius, Vincent -08 +0.1 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
8.68  » Wahlberg, Ricky -08 -0.7 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
8.70  » Wilkinson, Benjamin -08 -0.2 P13 2021-07-11 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.71    » Victorin, Axel -08 -0.8 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
8.79  » Gutke, Theodor -09 -1.4 P12 2021-08-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.79  » Mancinella, Alessandro -09 +1.2 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.85      Atlassi, Jonas -08 -0.7 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
9.01  » Håkansson, Theodor -08 +0.5 P13 2021-07-11 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.13  » Svanehav, Filip -09 +0.7 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.16    » Simon, Sebastian -08 +1.6 P13 2021-06-27 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
9.19  Lundquist Fyrk, Otto -08 0.0 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.47  » Wolgast, Albin -08 +0.1 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.49    » Camarstrand, Felix -08 +1.8 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.57  » Johansson, Anton -08 +0.1 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.78  Svensson, Otis -08 +0.1 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.44    » Källqvist, Morgan -09 -0.2 P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
10.63  Bélec, Nicklas -08 +0.1 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
8.63  » Victorin, Axel -08 +2.2 P13 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Vinduppgift saknas
9.56  » Hackett, Jumanne -09 - P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.65  Buchmayer, Olle -09 - P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.88      Tortera Lidborg, Arvid -09 - P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.94  » Eide Jensen, Olle -09 - P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ P15=9.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.51  » Borg, Jonatan -09 0.0 P12 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
8.70  » Wahlberg, Ricky -08 0.0 P13 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9.81  [1] » Kapell, Elias -06 -0.8 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.88  [2] » Holmqvist, Felix -06 +0.8 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.12  » Berglind, Alfred -06 -0.8 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.21    » Herre, Filip -06 +0.7 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.25  » Jerndorf, Daniel -06 +0.2 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.32  » Freifelt, William -06 +0.2 P15 2021-08-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.35    » Hall, Neo -06 +0.7 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.58  Sallnäs, Anton -06 +0.7 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.58  » Öhrner, Gabriel -06 +0.2 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.62    » Gullberg, Aron -06 +0.7 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.79  Lundman, Linus -06 +0.2 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.81  » Carlström Cousins, Theo -07 +0.1 P14 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.47    » Alteskog, Erik -06 0.0 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
11.69  » Håkansson, Theodor -08 -0.1 P13 2021-07-19 » Resultattävling, Gutavallen, Visby
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ MS=10.90 | M22=11.20 | P19=11.35 | P17=11.55 | P16=11.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.34    » Otieno, Dennis -91 +1.1 MS 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
10.80  [1,2] » Borg, Jonatan -03 +2.0 P18 2021-06-27 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
11.07  [3] » Wall, Viktor -03 +1.5 P18 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
11.08    » Förnestig, Paul -01 +0.8 M22 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
11.10  [4] » Pilgrim, Alexander -03 -0.6 P18 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
11.10  [4] » Wall, Niklas -03 +0.8 P18 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.35      Wändesjö, Arvid -03 -0.5 P18 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.54  » Agge, Mikael -02 -0.5 P19 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.77    » Bucht Wesslén, Noah -03 +1.5 P18 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
11.81  » Nahimana, Sabiti -00 -0.6 M22 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
11.94  Lundman, Malte -03 +0.8 P18 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
11.99    » Kapell, Elias -06 +0.8 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
11.99  » Lindroth, Fabian -04 0.0 P17 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
12.27  » Engström, Filip -04 -0.3 P17 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
12.39    » Aldskogius, Kalle -04 -0.2 P17 2021-06-11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.73  » Gullberg, Aron -06 +0.7 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
13.16  Lundman, Linus -06 +0.7 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
14.20    » Alteskog, Erik -06 +0.7 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
14.46  » Hirvi, Matti -50 +0.9 M70 2021-08-20 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Ej godkänd vind
0.11  » Wall, Viktor -03 +2.6 P18 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
11.15  Wändesjö, Arvid -03 +3.1 P18 2021-08-07 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
14.13  » Hirvi, Matti -50 +2.6 M70 2021-08-14 » Veteran-DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.00 | M22=22.80 | P19=23.00 | P17=23.50 | P16=23.90 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.57    » Otieno, Dennis -91 +0.1 MS 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
21.75  [1,2] » Pilgrim, Alexander -03 +0.3 P18 2021-08-29 » SM, Ryavallen, Borås
21.80  [1,3] » Wall, Viktor -03 0.0 P18 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
21.81  [1,4,5] » Borg, Jonatan -03 +0.3 P18 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
21.91  [1,6] » Thid, David -03 +1.6 P18 2021-05-22 » Snabbspåret, Stockholms Stadion, Stockholm
21.94  [1,7] » Moberg, Markus -03 +1.5 P18 2021-08-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.25  » Bucht Wesslén, Noah -03 +0.1 P18 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.24  » Engström, Filip -04 +0.9 P17 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
24.73    » Berglind, Alfred -06 +0.9 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
25.13  [8] » Karlsson, Vilmer -07 -2.8 P14 2021-05-15 » Danderyd Invitatiomal, Danderyd Arena, Danderyd
25.36  » Freifelt, William -06 +0.9 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
25.47    » Hall, Neo -06 +0.9 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
27.50  Sallnäs, Anton -06 +0.9 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
27.91  [9] » Borg, Jonatan -09 +1.6 P12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
28.75  [10] » Gutke, Theodor -09 +0.4 P12 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
29.50  » Wilkinson, Benjamin -08 +0.1 P13 2021-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
29.60  » Victorin, Axel -08 +0.7 P13 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.60    » Mancinella, Alessandro -09 +1.6 P12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
29.96  » Alteskog, Erik -06 +0.9 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
30.58  » Håkansson, Theodor -08 +0.1 P13 2021-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
21.11  » Otieno, Dennis -91 +3.2 MS 2021-06-16 » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[8] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[9] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[10] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ P15=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.63  [1] » Karlsson, Vilmer -07 P14 2021-07-11 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
38.73    » Berglind, Alfred -06   P15 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
38.93    » Herre, Filip -06   P15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
39.45  » Jerndorf, Daniel -06 P15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
39.71  » Kapell, Elias -06 P15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
40.06    » Hall, Neo -06   P15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
40.31  » Bergmark, Carl -06 P15 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
41.44  » Gullberg, Aron -06 P15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
42.74      Sallnäs, Anton -06   P15 2021-08-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
43.62  Lundman, Linus -06 P15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
46.32  Hedberg, Elton -06 P15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
48.44  » Alteskog, Erik -06 P15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=49.60 | M22=51.00 | P19=52.00 | P17=53.50 | P16=54.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.53  [1,2,3] » Pilgrim, Alexander -03   P18 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
48.70  [1,4] » Moberg, Markus -03   P18 2021-06-13 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
51.10    » Bucht Wesslén, Noah -03   P18 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
54.42  » Herre, Filip -06 P15 2021-09-12 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
66.65  » Gutke, Theodor -09 P12 2021-07-03 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:38.99  [1] Atlassi, Jonas -08 P13 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
1:48.65  [2] » Gutke, Theodor -09 P12 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
1:49.03    » Johansson, Anton -08   P13 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
1:50.8m » Simon, Sebastian -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:51.23  [3] » Borg, Jonatan -09 P12 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
1:52.01    » Mancinella, Alessandro -09   P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
1:52.75  Micanovic, Oliver -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
1:52.8m » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:56.22    » Källqvist, Morgan -09   P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
1:57.4m » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:59.1m » Öhrner, Axel -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:59.4m     Green, Oscar -08   P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
2:00.8m » Victorin, Axel -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
2:00.83  Pettersson, Oliver -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:04.14      Tortera Lidborg, Arvid -09   P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:06.14  Alberts, Axel -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:12.90  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2:17.72    » Eide Jensen, Olle -09   P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:21.56  Nordstrand, Jordan -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:54.00 | M22=1:58.00 | P19=2:02.00 | P17=2:05.50 | P16=2:07.50 | P15=2:11.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:04.42  [1] » Karlsson, Vilmer -07 P14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2:06.01  » Holm, Nils -04 P17 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
2:06.61    » Moberg, Markus -03   P18 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
2:07.40    » Hall, Neo -06   P15 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
2:08.41    » Herre, Filip -06   P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2:15.61    » Gullberg, Aron -06   P15 2021-08-08 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
2:16.0m [2] Atlassi, Jonas -08 P13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
2:16.92  » Kapell, Elias -06 P15 2021-08-08 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
2:18.08    » Jerndorf, Daniel -06   P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
2:18.27  Norlin, Bill -07 P14 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
2:21.01  » Berglind, Alfred -06 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2:21.38    » Bergmark, Carl -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:21.38  Hedberg, Elton -06 P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2:24.75  Sallnäs, Anton -06 P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2:31.27    » Öhrner, Gabriel -06   P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2:32.06  [3] » Suhard, Karl Henrik -80 M40 2021-06-06 » Björkspelen, Campus Friidrottsarena, Umeå
2:32.97  Lundman, Linus -06 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
2:36.02    » Alteskog, Erik -06   P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
2:36.29  Samson, Alexander -07 P14 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2:36.6m » Simon, Sebastian -08 P13 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
2:36.76    » Bélec, Christoffer -07   P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:37.2m » Wahlberg, Ricky -08 P13 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
2:38.29  » Holmqvist, Felix -06 P15 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
2:43.40    » Carlström Cousins, Theo -07   P14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2:46.7m » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
2:47.4m » Victorin, Axel -08 P13 2021-04-21 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
2:50.6m   » Wilkinson, Benjamin -08   P13 2021-04-07 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
2:52.5m Micanovic, Oliver -09 P12 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
2:53.7m » Gutke, Theodor -09 P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
2:58.4m   » Camarstrand, Felix -08   P13 2021-04-07 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:04.99  Strömö, Bastian -08 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3:05.0m » Källqvist, Morgan -09 P12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:07.11    » Wolgast, Albin -08   P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3:11.0m » Svanehav, Filip -09 P12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:13.9m » Beskow, Hugo -07 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
3:16.7m     Barratt Due, Axel -11   P10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:17.0m » Borg, Jonatan -09 P12 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:18.1m Kotte, Sebastian -11 P10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:21.8m     Järetoft, Markus -08   P13 2021-04-07 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:24.0m Skarin, Nick -09 P12 2021-04-29 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:25.9m Moberg, Noor -11 P10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:28.0m     Wåhlin, Wille -09   P12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:29.4m Lilja, Anton -11 P10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:31.0m Bogendal, Arvid -09 P12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:33.0m     Nordstrand, Jordan -09   P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:34.1m Buchard, Timi -11 P10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:35.0m Schierman, Sixten -09 P12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:35.0m     Carp, Yonis -09   P12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:35.0m Karlsson Axi, Oliver -09 P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:50.0m Alberts, Axel -09 P12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:01.5m     Wallgren, Erik -11   P10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
4:08.0m Jacobson, Gustav -11 P10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:16.6m Drew, Nils -09 P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:18.0m     Bylander, Hjalmar -11   P10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:22.5m Cheung Norberg, Algot -11 P10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:24.5m Dahlin, Casper -11 P10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:28.4m     Anud, Alexander -09   P12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:49.0m Åhnberg, Svante -11 P10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:59.4m Steinholtz, Fred -11 P10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
Stafettsträcka
2:01.15  [4] » Karlsson, Vilmer -07 P14 2021-08-01 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:05.90  [5] » Herre, Filip -06 P15 2021-08-01 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:14.85  [5] » Gullberg, Aron -06   P15 2021-08-01 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:16.90  [4] » Bergmark, Carl -06 P15 2021-08-01 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - sträcka #3 i 3x800m
[5] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=3:54.00 | M22=4:06.00 | P19=4:12.00 | P17=4:30.00 | P16=4:34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:17.56    » Holm, Nils -04   P17 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:31.79  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:40.86  Atlassi, Jonas -08 P13 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=6:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:27.94      Hedberg, Elton -06   P15 2021-08-22 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
8:12.07  » Alteskog, Erik -06 P15 2021-08-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ P17=9:45.00 | P16=10:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:31.49  [1] » Holm, Nils -04   P17 2021-09-12 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
9:48.88  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
10:05.99      Jonhammar, Tomas -90   MS 2021-09-08 » Roslagsmästerskap, Sportcentrum, Norrtälje
10:49.20  Hedberg, Elton -06 P15 2021-05-29 » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=14:50.00 | M22=15:35.00 | P19=16:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
16:03.02  Persson, Eskil -77 M40 2021-06-02 » Studenternas öppna KM, Källbrinks IP, Huddinge
18:21.83  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=31:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
33:21.37  Persson, Eskil -77 M40 2021-06-08 » Allard open 10000 m, Arosvallen, Västerås
                 
 5 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
16.01  [1] » Jonsson, Niklas -92 MS 2021-08-14 » Digitala Midnattsloppet, Stockholm
17.00  [2] » Holm, Nils -04 P17 2021-08-28 » Huddingeloppet, Huddinge
18.00  [1,3]   Lundgren Björnqvist, Christoffer -84   M35 2021-05-09 » Jordbro maraton, Jordbro industriområde, Haninge
19.15  [4] Claesson, Patrick -94 MS 2021-08-25 » Norrköpings Stadslopp, Norrköping
Not
[1] - Mellantid
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.59  [1] » Jonsson, Niklas -92 MS 2021-10-03 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
33.51  Cedertun, Jacob -82 M35 2021-10-03 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
34.22    » Holm, Nils -04   P17 2021-10-03 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
35.31  [2] Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 M35 2021-05-09 » Jordbro maraton, Jordbro industriområde, Haninge
35.33  Persson, Eskil -77 M40 2021-09-19 » Sicklaloppet, Nacka
38.10    » Davidsson Berndtsson, Felix -96   MS 2021-09-24 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
43.51  Brunnstedt, Kalle -95 MS 2021-05-27 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
44.38  » Attersand, Henrik -84 M35 2021-09-24 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
44.59    » Cousins, Martin -73   M45 2021-05-28 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
45.03  Balkander, Henrik -79 M40 2021-05-21 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
45.30  Svensson, Tom -68 M50 2021-09-19 » Sicklaloppet, Nacka
51.35    » Kårelid, Victor -89   MS 2021-10-03 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
57.50  » Sauter, David -76 M45 2021-10-02 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
59.33  Molin, Magnus -60 M60 2021-09-23 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - Mellantid
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ MS=1:09.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:14.26  [1] Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 M35 2021-05-09 » Jordbro maraton, Jordbro industriområde, Haninge
1:18.39  [2] Persson, Eskil -77 M40 2021-06-19 » Enhörna halvmaraton, Enhörna Friluftsgård, Enhörna
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ MS=2:33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=5:20.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:39.96  [1] » Herre, Filip -06   P15 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
5:01.99      Hedberg, Elton -06   P15 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
5:19.24    » Sundström, Hugo -06   P15 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5:24.1m Sallnäs, Anton -06 P15 2021-08-11 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
6:06.0m » Alteskog, Erik -06 P15 2021-08-11 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 2 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ M22=6:20.00 | P19=6:40.00 | P17=6:55.00 | P16=7:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=9:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12:12.37  [1] » Bucht Wesslén, Noah -03 P18 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.85  [1] » Wilkinson, Benjamin -08 +0.9 P13 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
10.23  [2] » Gutke, Theodor -09 +1.1 P12 2021-08-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.32    » Håkansson, Theodor -08 +0.3 P13 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
10.66  Atlassi, Jonas -08 +1.7 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
10.69  » Victorin, Axel -08 +1.1 P13 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
11.31    » Simon, Sebastian -08 +1.7 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.34  » Wolgast, Albin -08 +1.7 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.67  » Borg, Jonatan -09 -1.2 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
11.83    » Mancinella, Alessandro -09 -1.2 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
12.28  Micanovic, Oliver -09 +0.6 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.58  » Svanehav, Filip -09 0.0 P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
12.81      Wåhlin, Wille -09 +1.3 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.90  » Hackett, Jumanne -09 +0.6 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.03  Nordstrand, Jordan -09 +0.6 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.06    » Johansson, Anton -08 -1.2 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
13.09  Buchmayer, Olle -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.29  » Eide Jensen, Olle -09 +1.3 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.29      Alberts, Axel -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.90  Eklöf, Hampus -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
14.25  Öjemar, Vilhelm -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
14.30    » Källqvist, Morgan -09 +0.1 P12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
14.62  Fall, Tage -09 +1.8 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
14.94  Carp, Yonis -09 +1.3 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
15.83  Stadler, Rufus -09 +1.3 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
10.71  » Camarstrand, Felix -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.30  Järetoft, Markus -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.98    » Johansson, Anton -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.16  » Holmgren, Alvin -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.97  » Taube, Albin -08 +2.6 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 80 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=12.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.24  [1] » Kapell, Elias -06 +0.5 P15 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
11.94  [2] » Herre, Filip -06 +1.8 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
11.97  [3] » Berglind, Alfred -06 +1.8 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
12.07  [4] » Hall, Neo -06 +1.7 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
12.07  [4] » Bergmark, Carl -06 +1.8 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
12.15  [5] » Gullberg, Aron -06 +1.8 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
12.45  [6] » Johansson, Hannes -07 +1.7 P14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
12.47  » Holmqvist, Felix -06 -2.3 P15 2021-09-18 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
12.58    » Öhrner, Gabriel -06 +1.9 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
12.91  » Freifelt, William -06 +0.7 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
12.97  » Karlsson, Vilmer -07 +0.6 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
13.82    » Jerndorf, Daniel -06 +1.9 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
15.32  » Bélec, Christoffer -07 +0.6 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Manuell tidtagning
15.0m » Carlström Cousins, Theo -07 +0.1 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
15.7m » Beskow, Hugo -07 +0.1 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
16.9m » Alteskog, Erik -06 +0.1 P15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 110 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=15.35 | M22=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.87    » Holm, Jonathan -94 +1.4 MS 2021-07-25 » WindSurf 3,0, Baldershofs IP, Sundsvall
14.85    » Shaker Anid, Amir -89 0.0 MS 2021-07-15 » Julichansen 3, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
                 
 110 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=16.15 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.91    » Moberg, Markus -03 +1.4 P18 2021-06-27 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
14.37  [1]   Wändesjö, Arvid -03 -1.2 P18 2021-08-22 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
15.33  [2] » Thid, David -03 -1.6 P18 2021-06-16 » Täbysprinten, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
13.87  » Moberg, Markus -03 +2.4 P18 2021-07-16 » Junior EM 20, Kadriorg Stadium, Tallin, EST
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 110 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=16.10 | P16=16.30 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
32.35  » Wilkinson, Benjamin -08 0.0 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
32.92  » Victorin, Axel -08 +0.4 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
33.13    » Håkansson, Theodor -08 -0.9 P13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.19  Atlassi, Jonas -08 +0.3 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
35.37  » Camarstrand, Felix -08 +0.4 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
36.55    » Johansson, Anton -08 +0.8 P13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
36.82  » Wolgast, Albin -08 +0.3 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
42.45  Bélec, Nicklas -08 +0.4 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
30.16  [1] » Wilkinson, Benjamin -08 0.0 P13 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
32.93  » Håkansson, Theodor -08 +1.9 P13 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Vinduppgift saknas
39.93  [2] » Källqvist, Morgan -09 - P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 300 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=42.50 | P16=44.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.68  » Kapell, Elias -06 P15 2021-09-12 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=44.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
39.66    » Kapell, Elias -06   P15 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
40.59  [1] » Herre, Filip -06   P15 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
42.61  [2] » Karlsson, Vilmer -07   P14 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
43.22    » Berglind, Alfred -06   P15 2021-07-03 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
43.27    » Hall, Neo -06   P15 2021-07-03 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
44.46    » Gullberg, Aron -06   P15 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
Manuell tidtagning
42.8m » Berglind, Alfred -06 P15 2021-08-11 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
43.0m » Hall, Neo -06 P15 2021-08-11 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
47.8m Sallnäs, Anton -06 P15 2021-08-11 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=56.00 | M22=59.00 | P19=60.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
53.44  [1,2] » Thid, David -03   P18 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
56.02  [3] » Bucht Wesslén, Noah -03   P18 2021-08-22 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=1.99 | M22=1.88 | P19=1.85 | P17=1.76 | P16=1.74 | P15=1.71 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.87  [1] » Borg, Jonatan -03   P18 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
1.80  [2] » Roslund, Anton -07 P14 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
1.71    » Holmqvist, Felix -06   P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.69  » Hall, Neo -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.67  » Kapell, Elias -06 P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.67    » Herre, Filip -06   P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.57  » Karlsson, Vilmer -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.55  » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.54    » Berglind, Alfred -06   P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.52  [3] » Gutke, Theodor -09 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.52  Huselius, Vincent -08 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.52    » Gullberg, Aron -06   P15 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
1.51  » Freifelt, William -06 P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.51  » Öhrner, Gabriel -06 P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.49    » Beskow, Hugo -07   P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
1.49  » Johansson, Hannes -07 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
1.47  » Carlström Cousins, Theo -07 P14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.46      Atlassi, Jonas -08   P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.43  » Wahlberg, Ricky -08 P13 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1.42  » Bergmark, Carl -06 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.42    » Simon, Sebastian -08   P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
1.42  Samson, Alexander -07 P14 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
1.41  » Mancinella, Alessandro -09 P12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
1.40    » Bélec, Christoffer -07   P14 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
1.39  Sallnäs, Anton -06 P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.39  » Svanehav, Filip -09 P12 2021-09-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
1.32      Micanovic, Oliver -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.32  Svensson, Otis -08 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.29  » Jerndorf, Daniel -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.29    » Johansson, Anton -08   P13 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
1.28  » Borg, Jonatan -09 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.28  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.28    » Wilkinson, Benjamin -08   P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.25  Norlin, Bill -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.25  » Alteskog, Erik -06 P15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
1.24    » Källqvist, Morgan -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.20  Alberts, Axel -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.20  » Karmteg, Tim -08 P13 2021-06-05 » ÖGIFs vårtävling, Hofvallen, Östersund
1.20    » Holmgren, Alvin -08   P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.16  » Eide Jensen, Olle -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.12  Eklöf, Hampus -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.08      Claesson, Leo -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.08  Bélec, Nicklas -08 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.08  » Taube, Albin -08 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.04      Buchmayer, Olle -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.04  Fall, Tage -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.00  Stadler, Rufus -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
0.96  Carp, Yonis -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.65 | M22=4.10 | P19=3.90 | P17=3.50 | P16=3.25 | P15=3.05 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4.80  [1,2] » Borgius, Teodor -03   P18 2021-06-11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.82  [3] » Gullberg, Aron -06   P15 2021-08-22 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
3.52    » Hackett, Quincy -07   P14 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
3.51  [4] » Holmqvist, Felix -06   P15 2021-09-18 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
3.33  » Törnvall, Oskar -03 P18 2021-05-31 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
3.31    » Berglind, Alfred -06   P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
3.30    » Kapell, Elias -06   P15 2021-08-07 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
2.91  [5] » Johansson, Hannes -07 P14 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
2.81    » Bergmark, Carl -06   P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2.72  » Öhrner, Gabriel -06 P15 2021-08-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.62  [6] » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
2.41    » Bélec, Christoffer -07   P14 2021-09-18 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
2.40  » Sundström, Hugo -06 P15 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.25  [7] » Hackett, Jumanne -09 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2.22    » Håkansson, Theodor -08   P13 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
2.21  » Hall, Neo -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2.12  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-07-11 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.05      Atlassi, Jonas -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.05  » Simon, Sebastian -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.05  [8] » Mancinella, Alessandro -09 P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.75    » Johansson, Anton -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.70  » Svanehav, Filip -09 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
1.60  Järetoft, Markus -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.60      Micanovic, Oliver -09   P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.60  Tortera Lidborg, Arvid -09 P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.45  » Victorin, Axel -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.00  » Eide Jensen, Olle -09 P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=7.00 | M22=6.55 | P19=6.45 | P17=6.10 | P16=6.05 | P15=5.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.20  [1,2,3] » Wall, Niklas -03 +1.8 P18 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
7.10  [1,4]   Wändesjö, Arvid -03 +1.4 P18 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
6.97  [5] » Thid, David -03 +1.8 P18 2021-06-06 » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
6.56  Svensson, David -98 +0.5 MS 2021-07-03 » Inbjudningstävling, Rödstu Hage IP, Botkyrka
6.11  [6] » Kapell, Elias -06 +1.6 P15 2021-08-22 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
6.10  [7] » Holmqvist, Felix -06 -1.1 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
5.50  » Freifelt, William -06 -0.2 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
5.48  [8] » Karlsson, Vilmer -07 0.0 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
5.42    » Hall, Neo -06 -0.3 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
5.41  » Herre, Filip -06 0.0 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
5.35  » Prins, Felix -00 0.0 M22 2021-07-03 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
5.33    » Berglind, Alfred -06 -1.6 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
5.31  » Jerndorf, Daniel -06 -0.7 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
5.30  » Bergmark, Carl -06 -1.6 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
5.27    » Gullberg, Aron -06 +1.0 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.24  » Roslund, Anton -07 0.0 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
5.17  » Carlström Cousins, Theo -07 -0.1 P14 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
5.04      Sallnäs, Anton -06 +0.1 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
4.93  » Johansson, Hannes -07 -1.3 P14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
4.75  Lundman, Linus -06 +1.7 P15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
4.64    » Hirvi, Matti -50 -0.7 M70 2021-08-20 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
4.62  » Öhrner, Gabriel -06 0.0 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
4.61  » Hackett, Quincy -07 +1.1 P14 2021-08-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.49      Atlassi, Jonas -08 -0.2 P13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
4.46  » Sundström, Hugo -06 +0.5 P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.36  » Bélec, Christoffer -07 +2.0 P14 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
4.30    » Alteskog, Erik -06 0.0 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
4.17  » Beskow, Hugo -07 0.0 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
3.99  Norlin, Bill -07 0.0 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
3.58      Samson, Alexander -07 +1.2 P14 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2.89  Ribbing, Valentin -07 +1.6 P14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
7.22  » Wall, Niklas -03 +3.1 P18 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
7.12  Wändesjö, Arvid -03 +4.5 P18 2021-07-11 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.59  » Bélec, Christoffer -07 +3.1 P14 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.04  » Wahlberg, Ricky -08 +1.0 P13 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.97  [1] » Gutke, Theodor -09 0.0 P12 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.91  [2] » Borg, Jonatan -09 -1.7 P12 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.86  » Håkansson, Theodor -08 +0.7 P13 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
4.79  Atlassi, Jonas -08 -1.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.73    » Camarstrand, Felix -08 0.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.73  » Wilkinson, Benjamin -08 0.0 P13 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.73  » Victorin, Axel -08 +1.9 P13 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.68    » Simon, Sebastian -08 0.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.43  » Mancinella, Alessandro -09 0.0 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
4.34  » Wolgast, Albin -08 0.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.17      Linder, Henning -08 0.0 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
4.01  » Hackett, Jumanne -09 +1.5 P12 2021-08-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.99  Alberts, Axel -09 -1.8 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
3.88    » Johansson, Anton -08 -1.1 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.85  Järetoft, Markus -08 0.0 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.82  » Svanehav, Filip -09 -0.4 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
3.80    » Holmgren, Alvin -08 -0.8 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.72  Dahl, Hugo -08 0.0 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.33  Forsberg, Adrian -08 0.0 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.18    » Taube, Albin -08 +0.3 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.17  » Källqvist, Morgan -09 -3.6 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Vinduppgift saknas
4.28  » Karmteg, Tim -08 - P13 2021-06-05 » ÖGIFs vårtävling, Hofvallen, Östersund
4.25  » Svanehav, Filip -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.73      Micanovic, Oliver -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.55  » Källqvist, Morgan -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.40  Claesson, Leo -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.34      Eklöf, Hampus -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.33  Buchmayer, Olle -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.31  Karlsson Axi, Oliver -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.31      Wåhlin, Wille -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.28  Öjemar, Vilhelm -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.96  » Eide Jensen, Olle -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.86      Fall, Tage -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.74  Carp, Yonis -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.46  Stadler, Rufus -09 - P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.20 | M22=13.25 | P19=12.70 | P17=12.25 | P16=11.90 | P15=11.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.79    » Ehrlin, Erik -90 +1.5 MS 2021-08-29 » SM, Ryavallen, Borås
11.99    » Kapell, Elias -06 +1.2 P15 2021-09-22 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
11.92    » Berglind, Alfred -06 +1.6 P15 2021-09-12 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
11.30  » Aldskogius, Kalle -04 +0.3 P17 2021-06-11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.24  » Gullberg, Aron -06 0.0 P15 2021-09-22 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
10.63    » Johansson, Hannes -07 -1.3 P14 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.63  » Roslund, Anton -07 -1.9 P14 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.11  Sallnäs, Anton -06 0.0 P15 2021-09-22 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
9.78    » Hirvi, Matti -50 0.0 M70 2021-08-21 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
8.96  » Alteskog, Erik -06 0.0 P15 2021-09-22 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.08  Huselius, Vincent -08 0.0 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
10.06  [1] » Borg, Jonatan -09 -0.9 P12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.00    » Håkansson, Theodor -08 +0.6 P13 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
9.82  [2] » Gutke, Theodor -09 0.0 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
9.65  [3] » Mancinella, Alessandro -09 -1.5 P12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.65    » Wilkinson, Benjamin -08 0.0 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.48  » Victorin, Axel -08 -1.4 P13 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.97  Atlassi, Jonas -08 0.0 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.90    » Camarstrand, Felix -08 0.0 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.75  » Wolgast, Albin -08 0.0 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.43  » Svanehav, Filip -09 +0.8 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.73      Domert, David -09 +0.4 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.73  Eklöf, Hampus -09 +0.4 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.60  Öjemar, Vilhelm -09 -0.2 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.03    » Taube, Albin -08 0.0 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
6.95  Bélec, Nicklas -08 0.0 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
6.85  » Eide Jensen, Olle -09 0.0 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
6.70      Wahlström, Kevin -09 +1.7 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
6.02  Stadler, Rufus -09 +0.4 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
0.29  » Holmgren, Alvin -08 0.0 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.63  » Karmteg, Tim -08 - P13 2021-06-05 » ÖGIFs vårtävling, Hofvallen, Östersund
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.70 | M22=12.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.40  [1] » Sundberg, Martin -03 P18 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
8.26  [2] Wahlström, Peter -81 M40 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.13    » Lindefalk, Alexander -03   P18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.95  » Borg, Jonatan -03 P18 2021-09-08 » Castorama, Lugnets IP kastplan, Falun
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=11.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
15.34    » Sundberg, Martin -03   P18 2021-06-20 » Stora Turebergskastet 21, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
                 
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.20 | P16=12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9.48  » Torbjörnsson, Adam -05 P16 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.60 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.98  [1] » Kapell, Elias -06   P15 2021-08-22 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
13.34  [2] » Holmqvist, Felix -06   P15 2021-08-22 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
12.08    » Gullberg, Aron -06   P15 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
11.07  » Berglind, Alfred -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
10.87  » Freifelt, William -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
10.79    » Bergmark, Carl -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
10.42  » Hall, Neo -06 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
9.65  » Herre, Filip -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
9.59    » Carlström Cousins, Theo -07   P14 2021-08-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.52  » Johansson, Hannes -07 P14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
9.48  » Karlsson, Vilmer -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
9.41    » Hackett, Quincy -07   P14 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.31  » Roslund, Anton -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
9.15  Norlin, Bill -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
9.07    » Jerndorf, Daniel -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
8.66  » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
8.65  » Öhrner, Gabriel -06 P15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
8.39    » Beskow, Hugo -07   P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
8.17  Sallnäs, Anton -06 P15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
7.26  Lundman, Linus -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
6.76      Atlassi, Jonas -08   P13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
6.70  Redin, Fredrik -07 P14 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
5.43  Krogh, Viktor -07 P14 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.71  » Wahlberg, Ricky -08 P13 2021-08-28 » Bålstaspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
10.58  [1] Huselius, Vincent -08 P13 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
10.02  [2] » Hackett, Jumanne -09   P12 2021-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.89  Atlassi, Jonas -08 P13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.86  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.75    » Simon, Sebastian -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
8.68  » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
8.37  Green, Oscar -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
8.36      Helström, Alfred -09   P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.03  » Gutke, Theodor -09 P12 2021-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.87  » Borg, Jonatan -09 P12 2021-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.79    » Holmgren, Alvin -08   P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.35  » Victorin, Axel -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.32  Bélec, Nicklas -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.25    » Mancinella, Alessandro -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.20  Järetoft, Markus -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.73  Karlsson Axi, Oliver -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.68    » Håkansson, Theodor -08   P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.56  » Camarstrand, Felix -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.33  » Öhrner, Axel -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.28    » Källqvist, Morgan -09   P12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
6.23  Buchmayer, Olle -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.15  » Johansson, Anton -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.86    » Svanehav, Filip -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.37  Strömö, Bastian -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
5.15  Eklöf, Hampus -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.06      Claesson, Leo -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.03  » Eide Jensen, Olle -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.96  Forsberg, Adrian -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
4.94      Wåhlin, Wille -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.89  Alberts, Axel -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.50  Stadler, Rufus -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.23      Fall, Tage -09   P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.07  Öjemar, Vilhelm -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.01  » Taube, Albin -08 P13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.84  Carp, Yonis -09 P12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Diskus (2,0 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=46.00 | M22=38.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
47.46    » Brown, Matthew -80   M40 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
39.51  » Sundberg, Martin -03 P18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.21    » Borg, Jonatan -03   P18 2021-09-08 » Castorama, Lugnets IP kastplan, Falun
20.82  » Lindefalk, Alexander -03 P18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
16.78  [1] Wahlström, Peter -81 M40 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Diskus (1,75 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=35.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.24    » Sundberg, Martin -03   P18 2021-05-30 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
                 
 Diskus (1,5 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=35.50 | P16=35.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
33.22  » Torbjörnsson, Adam -05 P16 2021-09-12 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
29.32  » Löuke, Rome -05 P16 2021-05-08 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=38.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.85    » Holmqvist, Felix -06   P15 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
43.25  [1] » Kapell, Elias -06   P15 2021-09-18 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
42.64  [2] » Berglind, Alfred -06   P15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
41.86  [3] » Gullberg, Aron -06   P15 2021-09-18 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
39.35  [4] » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
38.01    » Bergmark, Carl -06   P15 2021-08-11 » Hammarby Sommarserie 6, Enskede IP, Stockholm
30.59  » Johansson, Hannes -07 P14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
27.14  » Öhrner, Gabriel -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
25.60    » Roslund, Anton -07   P14 2021-05-30 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
22.50  » Beskow, Hugo -07 P14 2021-07-03 » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
20.55  » Hall, Neo -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
20.39    » Hackett, Quincy -07   P14 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
14.63  Krogh, Viktor -07 P14 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
12.70  Redin, Fredrik -07 P14 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.12  [1] » Hackett, Jumanne -09 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
29.43  » Holmgren, Alvin -08 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
29.05    » Wolgast, Albin -08   P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
28.05  Atlassi, Jonas -08 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
27.19  » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
25.06      Green, Oscar -08   P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
23.95  Bélec, Nicklas -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
23.33  » Borg, Jonatan -09 P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
23.29    » Wilkinson, Benjamin -08   P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
19.04  » Källqvist, Morgan -09 P12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
18.87  Helström, Alfred -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
18.59      Buchmayer, Olle -09   P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
18.32  Huselius, Vincent -08 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
18.28  » Victorin, Axel -08 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
18.25    » Gutke, Theodor -09   P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
17.82  Domert, David -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
16.97  Strömö, Bastian -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
16.59      Karlsson Axi, Oliver -09   P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
16.17  Eklöf, Hampus -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
15.79  » Svanehav, Filip -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
15.54    » Öhrner, Axel -08   P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
12.85  » Eide Jensen, Olle -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
11.90  » Taube, Albin -08 P13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
11.82      Fall, Tage -09   P12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
11.54  Öjemar, Vilhelm -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
10.93  Stadler, Rufus -09 P12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
9.92  Forsberg, Adrian -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=52.00 | M22=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.66  [1] » Lindefalk, Alexander -03 P18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
37.16  » Sundberg, Martin -03 P18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
13.93  » Borg, Jonatan -03 P18 2021-09-08 » Castorama, Lugnets IP kastplan, Falun
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Slägga (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=37.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
50.83    » Lindefalk, Alexander -03   P18 2021-09-11 » Ränneborgskastet, Ränneborgs IP, Eksjö
                 
 Slägga (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=36.00 | P16=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
36.03  » Johansson, Håkan -60 M60 2021-08-22 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
32.01  [1] » Torbjörnsson, Adam -05 P16 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
36.33  [1] » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
34.09  [2] » Berglind, Alfred -06 P15 2021-05-15 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
31.61  [3] » Johansson, Hannes -07   P14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
30.34  » Kapell, Elias -06 P15 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
29.87  » Gullberg, Aron -06 P15 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.37  [1] » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.39  [2] » Wolgast, Albin -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.58    » Hackett, Jumanne -09   P12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
17.90  » Öhrner, Axel -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
16.22  » Källqvist, Morgan -09 P12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
14.26      Bélec, Nicklas -08   P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
13.72  » Holmgren, Alvin -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
10.20  Forsberg, Adrian -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Slägga (3,0 kg/119)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.41  » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
23.76  [1] » Borg, Jonatan -09 P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
23.52      Atlassi, Jonas -08   P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
23.19  » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
22.95  [2] Buchmayer, Olle -09 P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
22.36    » Simon, Sebastian -08   P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
22.00  [3] Micanovic, Oliver -09 P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
21.23  Green, Oscar -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
19.70    » Victorin, Axel -08   P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
18.50  [4] Karlsson Axi, Oliver -09 P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
17.09  » Mancinella, Alessandro -09 P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
16.73    » Eide Jensen, Olle -09   P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
16.53  » Öhrner, Axel -08 P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
16.48  Tortera Lidborg, Arvid -09 P12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
12.23    » Taube, Albin -08   P13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
11.63  » Hackett, Jumanne -09 P12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Spjut (800 gr) - SM-kvalgränser: [ MS=61.50 | M22=50.00 | P19=47.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
56.18  [1] Olsson Petersson, Richard -89 MS 2021-06-29 » Lag-SM final, Halmstad Arena IP, Halmstad
41.49  » Sundberg, Martin -03 P18 2021-09-19 » Castorama, Tomtaklints friidrottsarena, Trosa
27.19    » Borg, Jonatan -03   P18 2021-09-08 » Castorama, Lugnets IP kastplan, Falun
26.62  [2] Wahlström, Peter -81 M40 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.28  » Lindefalk, Alexander -03 P18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Spjut (700 gr) - SM-kvalgränser: [ P17=41.50 | P16=43.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
39.73  » Holmqvist, Felix -06 P15 2021-09-12 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
34.27  » Torbjörnsson, Adam -05 P16 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ P15=40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.60  [1] » Kapell, Elias -06   P15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
45.88  [2] » Holmqvist, Felix -06   P15 2021-09-18 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
40.94    » Gullberg, Aron -06   P15 2021-09-18 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
39.29  [3] » Johansson, Hannes -07 P14 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
36.12  » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-06-15 » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
35.67    » Bergmark, Carl -06   P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
32.18  » Berglind, Alfred -06 P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
30.66  » Hackett, Quincy -07 P14 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
30.64    » Hall, Neo -06   P15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
30.30  » Roslund, Anton -07 P14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
27.27  » Öhrner, Gabriel -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
27.04    » Herre, Filip -06   P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
26.19  [4] Atlassi, Jonas -08 P13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
23.46  Sallnäs, Anton -06 P15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
23.20    » Karlsson, Vilmer -07   P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
22.18  » Freifelt, William -06 P15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
20.52  Samson, Alexander -07 P14 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
20.09      Strömö, Bastian -08   P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
20.09  » Carlström Cousins, Theo -07 P14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
19.45  » Beskow, Hugo -07 P14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
18.39    » Alteskog, Erik -06   P15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
16.63  Redin, Fredrik -07 P14 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
16.50  Fenger Krog, Viktor -07 P14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
16.33      Krogh, Viktor -07   P14 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
15.58  Norlin, Bill -07 P14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
15.24  Forteza, Edric -07 P14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
11.57  Ribbing, Valentin -07 P14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.61  [1] » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2021-06-15 » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
34.02  [2] » Hackett, Jumanne -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
30.24      Atlassi, Jonas -08   P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
27.97  » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
25.37  » Simon, Sebastian -08 P13 2021-06-27 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
25.11    » Borg, Jonatan -09   P12 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
24.66  » Karmteg, Tim -08 P13 2021-06-05 » ÖGIFs vårtävling, Hofvallen, Östersund
24.23  » Mancinella, Alessandro -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
23.47    » Källqvist, Morgan -09   P12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.57  » Johansson, Anton -08 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
22.31  » Gutke, Theodor -09 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
21.90    » Holmgren, Alvin -08   P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.32  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
21.32  » Camarstrand, Felix -08 P13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
20.72    » Victorin, Axel -08   P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
20.56  Bélec, Nicklas -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
17.61  Strömö, Bastian -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
17.09      Svensson, Otis -08   P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
16.70  Lundquist Fyrk, Otto -08 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
16.00  Green, Oscar -08 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
15.90      Micanovic, Oliver -09   P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
15.90  Skarin, Nick -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
15.57  Alberts, Axel -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
15.02    » Öhrner, Axel -08   P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
13.85  Tortera Lidborg, Arvid -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
12.59  Forsberg, Adrian -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
12.25      Pettersson, Oliver -09   P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
12.10  Buchmayer, Olle -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
11.33  » Eide Jensen, Olle -09 P12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.43  » Taube, Albin -08 P13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=5 300 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (99,1 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=6 000 | M22=5 700 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=4 800 | P16=4 500 ]
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 500 ]
  |  80 m häck (83.8 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 775    » Kapell, Elias -06 -0.2 P15 2021-08-08 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
Resultat:          |  11.58(+1.3)  |  40.36  |  3.30  |  41.95  |  5.89(-1.8)  |  13.48  |  1.64  |  2:16.92  |
Poäng:                |  774  |  672  |  431  |  470  |  563  |  697  |  496  |  672  |
4 438  [1] » Holmqvist, Felix -06 +0.5 P15 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
Resultat:          |  12.47(-2.3)  |  39.79  |  3.51  |  45.88  |  6.03(+3.2)  |  12.27  |  1.64  |  2:38.29  |
Poäng:                |  635  |  660  |  485  |  528  |  593  |  623  |  496  |  418  |
4 364  [2] » Gullberg, Aron -06 +0.3 P15 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
Resultat:          |  12.70(-1.7)  |  41.86  |  3.61  |  40.94  |  5.27(+2.3)  |  12.08  |  1.52  |  2:19.07  |
Poäng:                |  601  |  702  |  511  |  456  |  435  |  611  |  404  |  644  |
4 008  [3] » Berglind, Alfred -06 -1.2 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.81(-0.9)  |  40.74  |  3.31  |  32.18  |  5.33(-1.6)  |  10.13  |  1.54  |  2:21.01  |
Poäng:                |  586  |  680  |  434  |  330  |  447  |  493  |  419  |  619  |
3 792  [4] » Bergmark, Carl -06 -0.4 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.50(-0.9)  |  37.37  |  2.81  |  35.67  |  5.03(0.0)  |  10.69  |  1.42  |  2:21.55  |
Poäng:                |  631  |  611  |  312  |  380  |  388  |  527  |  331  |  612  |
3 362  [5] » Hall, Neo -06 -0.4 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.71(-0.9)  |  20.55  |  2.21  |  30.64  |  5.33(0.0)  |  10.42  |  1.63  |  2:16.23  |
Poäng:                |  464  |  282  |  181  |  308  |  447  |  511  |  488  |  681  |
2 680  [6] » Bélec, Christoffer -07 +0.4 P14 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
Resultat:          |  15.82(-2.3)  |  32.12  |  2.41  |  29.49  |  4.59(+3.1)  |  8.41  |  1.40  |  2:38.84  |
Poäng:                |  233  |  506  |  222  |  292  |  306  |  391  |  317  |  413  |
2 535  » Öhrner, Gabriel -06 -1.1 P15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  16.28(-0.9)  |  27.14  |  2.61  |  27.10  |  4.44(-1.3)  |  8.42  |  1.45  |  2:41.37  |
Poäng:                |  192  |  409  |  266  |  259  |  280  |  391  |  352  |  386  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 352  [1] Atlassi, Jonas -08 +1.0 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.75(-1.2)  |  1.46  |  30.24  |  4.71(+3.3)  |  1:39.06  |
Poäng:                |  838  |  875  |  734  |  822  |  1 083  |
3 944  » Gutke, Theodor -09 -0.4 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.76(-2.3)  |  1.52  |  22.31  |  4.81(+1.5)  |  1:53.06  |
Poäng:                |  836  |  943  |  543  |  856  |  766  |
3 866  [2] » Håkansson, Theodor -08 -1.1 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.98(-2.3)  |  1.55  |  27.97  |  4.53(0.0)  |  1:58.76  |
Poäng:                |  795  |  977  |  682  |  760  |  652  |
3 487  [3] » Wilkinson, Benjamin -08 -0.3 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.95(-2.3)  |  1.25  |  27.41  |  4.32(+1.6)  |  1:56.36  |
Poäng:                |  801  |  631  |  668  |  688  |  699  |
3 379  [4] » Borg, Jonatan -09 +0.2 P12 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.67(-1.2)  |  1.28  |  23.02  |  4.64(+1.6)  |  1:57.36  |
Poäng:                |  673  |  667  |  562  |  798  |  679  |
2 757  [5] » Johansson, Anton -08 +0.1 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.06(-1.2)  |  1.28  |  22.57  |  3.53(+1.5)  |  1:58.27  |
Poäng:                |  457  |  667  |  550  |  422  |  661  |
2 563  [6] » Wolgast, Albin -08 +0.4 P13 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.47(-1.2)  |  1.28  |  15.92  |  4.00(+2.0)  |  2:12.90  |
Poäng:                |  544  |  667  |  368  |  580  |  404  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 425  [1] » Sundberg, Martin -03 P18 2021-09-19 » Castorama, Tomtaklints friidrottsarena, Trosa
Resultat:          |  12.72  |  41.49  |  39.49  |  35.93  |
Poäng:                |  647  |  513  |  675  |  590  |
1 361  » Lindefalk, Alexander -03 P18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.13  |  21.28  |  20.82  |  38.66  |
Poäng:                |  316  |  165  |  246  |  634  |
982  » Borg, Jonatan -03 P18 2021-09-08 » Castorama, Lugnets IP kastplan, Falun
Resultat:          |  7.95  |  27.19  |  21.21  |  13.93  |
Poäng:                |  302  |  280  |  256  |  144  |
724  Wahlström, Peter -81 M40 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.26  |  26.62  |  16.78  |  ej res  |
Poäng:                |  326  |  269  |  129  |  - 1  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Castorama
  |  Kula (5,0 kg)  |  Spjut (700 gr)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Slägga (5,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 712  » Torbjörnsson, Adam -05 P16 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.48  |  34.27  |  29.41  |  26.81  |
Poäng:                |  421  |  401  |  461  |  429  |
                 
 Castorama
  |  Kula (3,0 kg)  |  Spjut (400 gr)  |  Diskus (0,6 kg)  |  Slägga (3,0 kg/110)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 468  » Hackett, Jumanne -09 P12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.46  |  33.49  |  25.04  |  20.58  |
Poäng:                |  420  |  389  |  356  |  303  |
1 259  » Wolgast, Albin -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.86  |  18.81  |  29.05  |  21.39  |
Poäng:                |  374  |  113  |  452  |  320  |
1 053  » Håkansson, Theodor -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.63  |  18.94  |  27.19  |  22.37  |
Poäng:                |  188  |  116  |  408  |  341  |
991  » Holmgren, Alvin -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.79  |  21.90  |  26.26  |  13.72  |
Poäng:                |  288  |  178  |  386  |  139  |
763  » Källqvist, Morgan -09 P12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.28  |  23.47  |  19.04  |  16.22  |
Poäng:                |  156  |  209  |  196  |  202  |
736  Bélec, Nicklas -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.32  |  19.80  |  19.20  |  14.26  |
Poäng:                |  249  |  134  |  200  |  153  |
473  » Öhrner, Axel -08 P13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.83  |  15.02  |  15.54  |  17.90  |
Poäng:                |  114  |  25  |  91  |  243  |
66  Forsberg, Adrian -08 P13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  4.96  |  12.59  |  9.92  |  10.20  |
Poäng:                |  28  |  0  |  0  |  38  |
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 070  » Gullberg, Aron -06 P15 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.40  |  35.05  |  39.73  |  29.87  |
Poäng:                |  490  |  414  |  680  |  486  |
1 820  » Johansson, Hannes -07 P14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.13  |  35.47  |  30.59  |  31.61  |
Poäng:                |  395  |  421  |  487  |  517  |
1 607  » Kapell, Elias -06 P15 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.82  |  42.29  |  ej res  |  30.34  |
Poäng:                |  587  |  525  |  - 1  |  495  |
1 266  » Bélec, Christoffer -07 P14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.24  |  34.30  |  ej res  |  32.87  |
Poäng:                |  325  |  402  |  - 1  |  539  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics