HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2021-10-29
Ute för 2021 Resultatdatum: 2021-10-03
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.35  » Lönn, Malva -09 -1.0 F12 2021-06-19 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
8.42  [1] » Sparv, Tyra -08 +1.8 F13 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.64    » Nordlund, Elin -08 +1.1 F13 2021-07-11 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.66  » Lindberg, Felicia -97 +0.7 KS 2021-07-22 » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
8.77  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +1.5 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.05    » Jansson, Edit -08 -1.2 F13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.16  » Sternlind, Tyra -09 +1.9 F12 2021-09-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
9.28  Runeborg, Smilla -09 0.0 F12 2021-09-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
9.30      Azorbo, Olivia -08 0.0 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.43  Enquist, Gabriella -08 0.0 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.46  » Ekener, Filippa -09 +0.3 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.56    » Elsässer Haldin, Linn -09 +1.9 F12 2021-09-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
9.59  Havferkorn, Althea -09 +1.8 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.74  Pålsson, Selma -08 0.0 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.81      Lundquist, Alva -08 0.0 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.85  » Finbom Höglund, Leia -09 +0.7 F12 2021-07-11 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.11  Sallnäs, Maja -08 0.0 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.26      Miljkovic, Sara Eleonora -08 0.0 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.51  Johansson, Signe -09 +1.7 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
9.21  » Lindblom, Emmy L -09 +4.1 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Vinduppgift saknas
9.33  » Lindblom, Emmy L -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.36  Laguna, Alba -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.66      Duneborn, Tuva -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.90  Tuzovic, Stella -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
9.99  Blomqvist, Felicia -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.06    » Carlsson, Stella -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.25  Engström Villarroel, Noelia -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.31  Crona, Amelie -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.33    » Roslund, Agnes -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.68  Ljungberg, Lovisa -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
11.76  Slagare, Bianca -09 - F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.05  [1] » Sahlqvist, Esther -06 +1.1 F15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.29  [2] » Borg, Matilda -07 +1.7 F14 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.60  [3] » Simonsson, Maja -06 0.0 F15 2021-06-05 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
10.63    » Wolgast, Emmy -06 -0.7 F15 2021-08-22 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
10.72  [4] » Lönn, Malva -09 +1.8 F12 2021-09-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
10.89    » Bergin, Anna -07 +0.8 F14 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
10.96  » Jabbour, Lii -06 -2.7 F15 2021-07-03 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
10.96  Paul, Elisabeth -06 +1.2 F15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
10.96    » Wennebjer, Ebba -07 +1.7 F14 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
11.16  » Aldskogius, Clara -07 0.0 F14 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
11.40  » Johansson, Ella -07 +1.2 F14 2021-07-17 » Sommarsprinten, Röstu Hage IP, Botkyrka
11.65    » Dahllöf, Maggie -06 -0.6 F15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
11.69  » Ståhl, Lilly -07 +1.7 F14 2021-08-12 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11.92  » Johansson, Tuva -06 +0.4 F15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.20 | K22=12.60 | F19=12.75 | F17=12.95 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.34  [1] » Sahlqvist, Esther -06 +0.8 F15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
13.06  [2] » Borg, Matilda -07 -1.4 F14 2021-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.13    » Pettersson, Fredrika -02 +0.9 F19 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.21  » Freeman, Molly -02 +0.9 F19 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.37  » Lindefalk, Linnéa -05 -1.4 F16 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
13.42    » Lindberg, Felicia -97 +1.9 KS 2021-07-22 » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
13.80  » Kapell, Tilda -01 -0.1 K22 2021-08-12 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
14.03  » Jakobsson, Ylva -98 -1.4 KS 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
15.62  Schulz Slotte, Isa -00 0.0 K22 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Vinduppgift saknas
13.03  » Wolgast, Emmy -06 - F15 2021-09-25 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
13.29  » Jansson, Agnes -05 - F16 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
13.59    » Löwhagen, Alicia -03 - F18 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
14.69  » Larsson, Elisabeth -04 - F17 2021-05-29 » Hammarby sommarserie 2, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.00 | K22=25.80 | F19=26.25 | F17=26.70 | F16=26.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
25.91  [1] » Sahlqvist, Esther -06 +1.2 F15 2021-09-12 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
26.08  » Borg, Matilda -07 -1.3 F14 2021-09-25 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
26.50    » Wolgast, Emmy -06 -0.3 F15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
26.76  » Lönn, Malva -09 +1.1 F12 2021-09-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
27.08  [2] » Sparv, Tyra -08 +1.3 F13 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
27.40    » Simonsson, Maja -06 -0.8 F15 2021-08-07 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
29.02  » Nordlund, Elin -08 +0.9 F13 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.03  » Dahllöf, Maggie -06 -0.3 F15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
29.28    » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +0.1 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
30.42  » Jansson, Edit -08 +0.9 F13 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
30.49  » Larsson, Elisabeth -04 +0.7 F17 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.38  » Sternlind, Tyra -09 +0.1 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
32.29  Havferkorn, Althea -09 +2.2 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
32.32  Runeborg, Smilla -09 +2.2 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.52  » Borg, Matilda -07 F14 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
42.20    » Wolgast, Emmy -06   F15 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
42.92    » Simonsson, Maja -06   F15 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
44.05  » Lönn, Malva -09 F12 2021-08-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
46.14  Paul, Elisabeth -06 F15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
47.78  » Bergin, Anna -07 F14 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=61.00 | F19=61.50 | F17=61.70 | F16=62.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
57.62  » Borg, Matilda -07 F14 2021-09-25 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
60.31      Nordgren, Wilma -03   F18 2021-07-03 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
67.42  [1] » Ramberg, Filippa -97   KS 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
72.96  [1] » Lidén, Clara -03 F18 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
74.09  [1] Sjöholm, Louisa Hoa -02 F19 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Mellantid
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:38.31  » Borg, Matilda -07 F14 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1:46.45  [1] » Johansson, Ella -07 F14 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1:46.49  [2] » Lönn, Malva -09   F12 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:48.4m » Sparv, Tyra -08 F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:48.62  » Sahlqvist, Esther -06 F15 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
1:48.98  [3] » Broberg Rydqvist, Amanda -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
1:49.16  » Hedberg, Tyra -06 F15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1:50.50  » Dahllöf, Maggie -06 F15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1:52.3m   » Jansson, Edit -08   F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
1:59.69  Havferkorn, Althea -09 F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2:00.07  » Ekener, Filippa -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:00.5m     Stenström, Vera -08   F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
2:02.29  » Elsässer Haldin, Linn -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:03.59  Brink, Liv -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:06.2m     Stålgren, Viola -08   F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
2:06.71  » Sternlind, Tyra -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:08.22  Sauter, Stella -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:08.3m     Lazo Nilsson, Shauri -08   F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
2:09.28  Duneborn, Tuva -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:11.8m Azorbo, Olivia -08 F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
2:12.79      Sahlstedt, Ebba -09   F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2:18.52  Lidbom, Klara -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:24.57  Johansson, Signe -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:26.59      Brännsten, Liv -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:28.06  Säwing, Wilma -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:32.29  Crona, Amelie -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:34.78    » Finbom Höglund, Leia -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:46.14  Windirsch, Alva -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:14.00 | K22=2:23.00 | F19=2:25.00 | F17=2:27.00 | F16=2:27.00 | F15=2:27.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:10.25  [1,2] » Lundin, Nora -03   F18 2021-06-27 » Bannister Invitational, Slottskogsvallen, Göteborg
2:13.67    » Borg, Matilda -07   F14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2:15.61  [3]   Wändin, Julia -07   F14 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2:17.65  » Ramberg, Filippa -97 KS 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:21.50  [4] » Wolgast, Emmy -06   F15 2021-09-12 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2:23.11  [5]   Nordgren, Wilma -03   F18 2021-05-29 » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
2:24.20    » Lidén, Clara -03   F18 2021-05-29 » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
2:28.76  Sjöholm, Louisa Hoa -02 F19 2021-08-10 » Viking Line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:29.02    » Johansson, Ella -07   F14 2021-07-11 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:29.29  » Simonsson, Maja -06 F15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2:32.98  Siltberg Almlöf, Nora -99 K22 2021-07-29 » Julichansen 5, Ekänges friidrottsarena, Eskilstuna
2:38.7m   » Sparv, Tyra -08   F13 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
2:40.91  » Larsson, Elisabeth -04 F17 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
2:44.8m » Nordlund, Elin -08 F13 2021-04-21 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
2:46.07    » Dahllöf, Maggie -06   F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:48.36  » Olsson, Tove -06 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:48.4m » Lönn, Malva -09 F12 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
2:50.7m   » Broberg Rydqvist, Amanda -09   F12 2021-05-01 » Miniklubbkampen ute 4, Kärrtorps IP, Stockholm
2:51.36  Nyman, Maja -08 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
2:52.3m » Jansson, Edit -08 F13 2021-04-21 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
2:52.68      Paul, Elisabeth -06   F15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
2:52.9m Hjalmarö, Vera -07 F14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
2:58.17  » Sillén, Linnéa -07 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2:59.7m   » Larsson Lindberg, Agnes -06   F15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
3:01.83  Carlstedt, Alicia -07 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
3:03.55  Nyman, Vera -08 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3:05.36    » Zholudieva, Alevtina -07   F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3:05.91  » Bergin, Anna -07 F14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
3:11.0m » Sternlind, Tyra -09 F12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:12.0m   » Carlsson, Stella -09   F12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:13.0m Lund, Klara -09 F12 2021-04-29 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:24.2m Viklund, Signe -11 F10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:25.9m     Urbach, Ruth -11   F10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:26.6m Håkansson, Amanda -11 F10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:29.0m Aizawa, Liv -09 F12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:30.0m     Dahl, Astrid -09   F12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:30.1m » Alassaad, Selma -09 F12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:33.0m » Roslund, Agnes -09 F12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:35.0m     Torssander, Ingrd -09   F12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:35.9m Wilkinson, Isabella -11 F10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:36.0m Runeborg, Smilla -09 F12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:36.2m     Bexell, Julia -11   F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
3:37.0m Dejfors, Isabella -08 F13 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:37.0m Sjöquist, Linda -09 F12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:39.8m     Tärnvik, Stina -08   F13 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:40.0m Sahlstedt, Irma -11 F10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:42.4m Hålling, Mira -08 F13 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
3:43.7m     Johansson, Majken -09   F12 2021-04-29 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:47.7m Ljungberg, Lovisa -09 F12 2021-04-29 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:56.6m Caddeo, Elsa -09 F12 2021-04-28 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
3:58.8m     Nyberg, Rahma -09   F12 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:00.0m Engström Villarroel, Noelia -09 F12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:02.0m Jäger, Diana -09 F12 2021-04-15 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:04.4m     Vogel, Siri -11   F10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:07.7m Lindström, Klara -11 F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:09.0m Sauter, Stella -09 F12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:10.7m     Josefsson, Lilo -11   F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:11.4m Rabe, Kajsa -11 F10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:11.6m Ganrot Åberg, Eira -11 F10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:15.0m   » Eklöf, Alma -09   F12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:15.0m Fougstedt Selander, Elsa -09 F12 2021-04-29 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
4:20.1m Rabe, Emma -11 F10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:26.5m     Magnuson, Skye -11   F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:31.9m Ahrén, Elsa -11 F10 2021-04-27 » Miniklubbkampen ute 3, Enskede IP, Stockholm
4:33.5m Malmberg, Emma -11 F10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:34.2m     Farkas, Malou -11   F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:40.9m Klinc, Stella -11 F10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:40.9m Westman, Alice -11 F10 2021-04-13 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:45.0m     Sköllersten, Linnéa -09   F12 2021-04-14 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:46.0m de Munter, Esja -11 F10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:50.0m Brännström, Svea -11 F10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
4:50.3m     Kocun, Ella -11   F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:52.3m Lind, Juli -11 F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
4:57.0m Gunnarsson, Sonja -11 F10 2021-04-12 » Miniklubbkampen ute 1, Enskede IP, Stockholm
5:15.5m     Hafström, Iris -11   F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
5:24.9m Stenshäll, Vera -11 F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
5:48.7m Mwesigye, Denise -11 F10 2021-04-19 » Miniklubbkampen ute 2, Enskede IP, Stockholm
Stafettsträcka
2:39.43  [6] » Dahllöf, Maggie -06 F15 2021-08-01 » Stafett SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
[6] - sträcka #3 i 3x800m
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:37.00 | K22=4:57.00 | F19=5:13.00 | F17=5:25.00 | F16=5:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:20.19  [1,2] » Lundin, Nora -03   F18 2021-06-13 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
4:48.49  » Ramberg, Filippa -97 KS 2021-08-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:01.40  [3] » Lidén, Clara -03   F18 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
6:00.95  [4] Sahlstedt, Ebba -09 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:51.96  Wändin, Julia -07 F14 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
7:10.77  [1] » Johansson, Ella -07 F14 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:00.00 | F17=11:35.00 | F16=11:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:29.49  [1] » Lundin, Nora -03   F18 2021-05-22 » Snabbspåret, Stockholms Stadion, Stockholm
10:29.96  » Ramberg, Filippa -97 KS 2021-09-08 » Roslagsmästerskap, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:30.00 | K22=18:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 5 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
16.32  [1] » Lundin, Nora -03 F18 2021-05-08 » 5 kilometer, Frescati, Stockholm
24.31  [2,3] Holmgren, Kerstin -59 K60 2021-08-14 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (KS)
[2] - Mellantid
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.46  [1] » Ramberg, Filippa -97 KS 2021-05-29 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
45.22  Janus, Michelle -98 KS 2021-05-30 » Stockholms Bästa 7, Norra Djurgården, Stockholm
48.11      Holmgren, Kerstin -59   K60 2021-10-03 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
1:04.23  Attersand, Kristina -75 K45 2021-10-03 » Stockholms Bästa 11, Norra Djurgården, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:45.00 | F16=5:45.00 | F15=5:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:12.99  [1] » Johansson, Ella -07 F14 2021-09-25 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
5:55.57  [2] » Simonsson, Maja -06 F15 2021-09-12 » Lag-USM, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:35.00 | F19=7:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.76  [1] » Nordlund, Elin -08 +0.6 F13 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
10.04  [2] » Lönn, Malva -09 +1.9 F12 2021-08-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.07    » Sparv, Tyra -08 +0.6 F13 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
10.80  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 0.0 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
11.87  Havferkorn, Althea -09 0.0 F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
12.00    » Sternlind, Tyra -09 0.0 F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
12.40  Runeborg, Smilla -09 +0.6 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
12.64  » Eklöf, Nora -09 +1.1 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
13.18  Sahlstedt, Ebba -09 +0.6 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
10.45  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +2.1 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
11.11  Hålling, Mira -08 +2.8 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.31    » Jansson, Edit -08 +2.8 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.77  Jordélius, Ester -08 +3.7 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.80  » Eklöf, Nora -09 +2.3 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.90    » Sternlind, Tyra -09 +2.2 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
11.95  Runeborg, Smilla -09 +2.3 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.15  » Eklöf, Alma -09 +4.4 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.26      Dahl, Astrid -09 +3.7 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.41  Torssander, Ingrd -09 +4.4 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.50  Frykström, Amanda -09 +3.7 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.56      Crona, Amelie -09 +4.4 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.72  » Roslund, Agnes -09 +4.4 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.83  Stenström, Vera -08 +2.8 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.96      Slagare, Bianca -09 +4.4 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
12.97  » Alassaad, Selma -09 +2.2 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.12  Henning Nilsson, Liv -09 +2.3 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.24      Larsson, Elin -09 +3.7 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.24  » Finbom Höglund, Leia -09 +3.7 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.70  Engström Villarroel, Noelia -09 +2.2 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.72      Sjöholm, Joni -09 +2.3 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.82  Berggren, Märta -09 +3.7 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
13.96  Sköllersten, Linnéa -09 +2.3 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
14.22  Brahme, Betty -09 +4.4 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.31  [1] » Sahlqvist, Esther -06 +0.6 F15 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
12.24    » Jabbour, Lii -06 +1.5 F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
13.06    » Dahllöf, Maggie -06 +1.4 F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
13.53  » Wennebjer, Ebba -07 +1.4 F14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
13.56  » Sillén, Linnéa -07 +1.2 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
13.56    » Borg, Matilda -07 +0.8 F14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
13.98  Carlstedt, Alicia -07 +1.2 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
14.17  » Simonsson, Maja -06 +1.2 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
14.18    » Hedberg, Tyra -06 0.0 F15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
14.67  McCarthy, Maja -06 +1.7 F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
14.73  » Zachrison, Molly -06 +1.2 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
15.13    » Johansson, Ella -07 0.0 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
15.34  » Bergin, Anna -07 +0.2 F14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
15.66  » Wolgast, Emmy -06 +1.7 F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
15.83  » Aldskogius, Clara -07 0.0 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
11.24  » Sahlqvist, Esther -06 +2.1 F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
Manuell tidtagning
13.3m » Nordlund, Elin -08 0.0 F13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
14.8m Hjalmarö, Vera -07 +0.5 F14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
16.2m » Larsson Lindberg, Agnes -06 +0.5 F15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
                 
 100 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.60 | K22=15.30 | F19=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.41  [1] » Sahlqvist, Esther -06 -0.5 F15 2021-09-25 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=16.00 | F16=16.10 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.86  [1] » Jansson, Agnes -05 0.0 F16 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
15.05  [2] » Lindefalk, Linnéa -05 +1.6 F16 2021-08-14 » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
18.22  » Larsson, Elisabeth -04 0.0 F17 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
31.34  » Sparv, Tyra -08 +0.2 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
33.46  » Nordlund, Elin -08 +0.2 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
34.71    » Jansson, Edit -08 0.0 F13 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
39.09  Azorbo, Olivia -08 +0.2 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
29.94  [1] » Sparv, Tyra -08 +1.7 F13 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
30.50  » Lönn, Malva -09 +0.6 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
31.92  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 +2.2 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
33.26  » Sternlind, Tyra -09 +2.1 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
40.39  Sahlstedt, Ebba -09 +2.1 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.00 | F16=48.50 | F15=48.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
43.55    » Sahlqvist, Esther -06   F15 2021-08-21 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
46.47  [1] » Simonsson, Maja -06   F15 2021-06-05 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
48.53  [2] » Johansson, Ella -07 F14 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.40 | K22=67.00 | F19=67.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
78.81  » Sahlqvist, Esther -06 F15 2021-09-25 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.70 | K22=1.59 | F19=1.59 | F17=1.56 | F16=1.56 | F15=1.55 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.53  McCarthy, Maja -06 F15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
1.53  [1] » Sparv, Tyra -08 F13 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.53    » Wennebjer, Ebba -07   F14 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.45  » Sahlqvist, Esther -06 F15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
1.44  [2] » Carlsson, Stella -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.42    » Johansson, Tuva -06   F15 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.41  » Sillén, Linnéa -07 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.41  » Dahllöf, Maggie -06 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.39    » Lönn, Malva -09   F12 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1.37  » Simonsson, Maja -06 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.37  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
1.37    » Olsson, Tove -06   F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.37  Carlstedt, Alicia -07 F14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.35  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.35      Havferkorn, Althea -09   F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.35  » Nordlund, Elin -08 F13 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.35  Moverare, Miriam -07 F14 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1.32      Henning Nilsson, Liv -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.30  » Larsson, Elisabeth -04 F17 2021-09-18 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
1.29  » Zachrison, Molly -06 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.28      Tuzovic, Stella -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.28  Runeborg, Smilla -09 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
1.28  Sallnäs, Maja -08 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.26    » Borg, Matilda -07   F14 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.26  » Hedberg, Tyra -06 F15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
1.25  » Aldskogius, Clara -07 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
1.24    » Roslund, Agnes -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.24  » Lindblom, Emmy L -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.24  Azorbo, Olivia -08 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.24      Enquist, Gabriella -08   F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.24  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.21  Paul, Elisabeth -06 F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
1.21    » Elsässer Haldin, Linn -09   F12 2021-09-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
1.20  » Finbom Höglund, Leia -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.20  » Alassaad, Selma -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.20    » Eklöf, Nora -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.20  Laguna, Alba -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.16  » Ekener, Filippa -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.16    » Eklöf, Alma -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.16  Dahl, Astrid -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.12  Brahme, Betty -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.12      Berggren, Märta -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.12  Duneborn, Tuva -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.08  Windirsch, Alva -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.08      Slagare, Bianca -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.08  Frykström, Amanda -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.08  Sahlstedt, Ebba -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.08      Larsson, Elin -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.08  Fredriksson, Tyra -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.04  Sköllersten, Linnéa -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
0.96  Sjöholm, Joni -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.65 | K22=3.15 | F19=3.05 | F17=2.85 | F16=2.75 | F15=2.65 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.71  [1] » Kapell, Tilda -01   K22 2021-08-27 » SM, Ryavallen, Borås
3.60  [2] » Hellstadius, Alannah -04   F17 2021-07-03 » Täby stavhoppsgala, Täby Torg, Täby
3.03  [3] » Sahlqvist, Esther -06   F15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.91  Mitchell, Elena -98 KS 2021-06-01 » Resultatjakten, Stora Mossens IP, Stockholm
2.63  » Olsson, Tove -06 F15 2021-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.52    » Johansson, Ella -07   F14 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
1.90  » Sparv, Tyra -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.90  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.90    » Carlsson, Stella -09   F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.75  Hålling, Mira -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.75  Lund, Klara -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.60    » Nordlund, Elin -08   F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.60  » Finbom Höglund, Leia -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.45  » Ekener, Filippa -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.45    » Sternlind, Tyra -09   F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.30  » Jansson, Edit -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
1.30  » Lönn, Malva -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.30    » Eklöf, Alma -09   F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.15  Crona, Amelie -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
1.00  » Lindblom, Emmy L -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.80 | K22=5.40 | F19=5.35 | F17=5.20 | F16=5.10 | F15=5.05 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.49  [1] » Jansson, Agnes -05 +0.3 F16 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
5.15  [2] » Freeman, Molly -02 +1.0 F19 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
5.13    » Lindberg, Felicia -97 +1.9 KS 2021-06-27 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
5.02  » Borg, Matilda -07 0.0 F14 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
5.01  » Löwhagen, Alicia -03 +1.4 F18 2021-07-03 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
5.01    » Simonsson, Maja -06 +1.9 F15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
4.94  » Forsell, Ellen -06 0.0 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
4.93  » Sahlqvist, Esther -06 +0.6 F15 2021-08-08 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
4.92      Wändin, Julia -07 +1.3 F14 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
4.88  » Jabbour, Lii -06 +1.7 F15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
4.86  » Wolgast, Emmy -06 +1.1 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
4.80    » Dahllöf, Maggie -06 0.0 F15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
4.79  » Luul, Sara -03 0.0 F18 2021-07-03 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
4.79  » Wennebjer, Ebba -07 +1.7 F14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
4.72    » Hedberg, Tyra -06 0.0 F15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
4.60  » Aldskogius, Clara -07 +0.9 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
4.58  » Larsson, Elisabeth -04 +0.5 F17 2021-08-12 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.58      Carlstedt, Alicia -07 +1.9 F14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
4.56  » Pettersson, Fredrika -02 0.0 F19 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
4.54  Paul, Elisabeth -06 +2.0 F15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
4.45    » Johansson, Ella -07 0.0 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
4.45  McCarthy, Maja -06 0.0 F15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
4.36  » Sillén, Linnéa -07 +1.8 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
4.34    » Johansson, Tuva -06 +0.5 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
4.23  » Nordlund, Elin -08 0.0 F13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
4.23  » Miletic, Paulina -03 0.0 F18 2021-07-03 » Hammarby Sommarserie 5, Enskede IP, Stockholm
4.13      Attersand, Alva -07 +1.1 F14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
4.12  » Larsson Lindberg, Agnes -06 -0.8 F15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
4.00  » Zholudieva, Alevtina -07 0.0 F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.98      Moverare, Miriam -07 -1.5 F14 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
3.96  Hjalmarö, Vera -07 +0.7 F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.96  » Moverare, Simone -07 -0.7 F14 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.93      Wismuth Ljessoj, Esther -07 0.0 F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.85  » Bergin, Anna -07 +1.2 F14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
3.70  Wasmuth Ljessnoj, Ester -07 +0.3 F14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
3.10      Mangor, Isabelle -06 0.0 F15 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
2.84  Hellbom, Elvira -07 0.0 F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
2.51  » Lindefalk, Susanne -69 +0.5 K50 2021-08-20 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Ej godkänd vind
5.70  » Jansson, Agnes -05 +6.2 F16 2021-08-14 » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
5.19  » Lindberg, Felicia -97 +2.3 KS 2021-06-27 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
5.06    » Jabbour, Lii -06 +2.7 F15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
5.02  » Sahlqvist, Esther -06 +2.5 F15 2021-08-29 » Hammarby sommarserie 7, Enskede IP, Stockholm
4.95  » Forsell, Ellen -06 +3.3 F15 2021-06-27 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
4.28    » Zachrison, Molly -06 +2.1 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
2.98  Hellbom, Elvira -07 +2.2 F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
2.52  » Lindefalk, Susanne -69 +2.4 K50 2021-08-20 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.24  [1] » Sparv, Tyra -08 +1.4 F13 2021-09-12 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
5.18  » Lönn, Malva -09 +0.4 F12 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.74    » Jansson, Edit -08 +0.7 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
4.62  » Sternlind, Tyra -09 0.0 F12 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.45  » Nordlund, Elin -08 0.0 F13 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
4.42    » Broberg Rydqvist, Amanda -09 -1.5 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
4.09  Hålling, Mira -08 -0.7 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.05  Lundquist, Alva -08 +1.1 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.98      Pålsson, Selma -08 +1.4 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.88  » Ekener, Filippa -09 -2.0 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
3.84  Azorbo, Olivia -08 -1.7 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.80      Mangor, Nathalie -08 +0.7 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.74  Jordélius, Ester -08 +1.1 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Trollbäckens IP, Tyresö
3.69  » Lindblom, Emmy L -09 -2.6 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
3.68      Havferkorn, Althea -09 +0.3 F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
3.65  Sallnäs, Maja -08 0.0 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.59  Stenström, Vera -08 0.0 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.59      Nyman, Maja -08 +1.8 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.48  » Finbom Höglund, Leia -09 0.0 F12 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.39  Lazo Nilsson, Shauri -08 -0.2 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.31      Runeborg, Smilla -09 -2.5 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
3.25  Nyblom Berg, Klara -08 0.0 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.25  Nyman, Vera -08 +0.3 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
3.00      Johansson, Signe -09 -1.6 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
2.97  Miljkovic, Sara Eleonora -08 +1.1 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
4.82  [2] » Sternlind, Tyra -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.06  Havferkorn, Althea -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.86      Tuzovic, Stella -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.75  Dahl, Astrid -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.72  » Carlsson, Stella -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.72    » Alassaad, Selma -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.64  » Finbom Höglund, Leia -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.60  Laguna, Alba -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.56    » Roslund, Agnes -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.52  Duneborn, Tuva -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.50  » Eklöf, Alma -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.50      Fredriksson, Tyra -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.49  Runeborg, Smilla -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.48  Johansson, Majken -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.41      Torssander, Ingrd -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.40  Crona, Amelie -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.37  Engström Villarroel, Noelia -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.36    » Elsässer Haldin, Linn -09 - F12 2021-09-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
3.34  Henning Nilsson, Liv -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.31  Sköllersten, Linnéa -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.30      Berggren, Märta -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.17  Enell, Lea -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.14  Sjöholm, Joni -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.13      Frykström, Amanda -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.07  Brahme, Betty -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
3.06  Sahlstedt, Ebba -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.99      Larsson, Elin -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.83  Dahl, Lo -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.73  Slagare, Bianca -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.72      Windirsch, Alva -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
2.68  Boström Hagel, Amelie -09 - F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=12.00 | K22=11.20 | F19=11.00 | F17=10.70 | F16=10.70 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.86  [1] » Ehrlin, Emma -93 +0.8 KS 2021-08-07 » Sky is the Limit, Åby friidrott, Mölndal
11.45  [2] » Jansson, Agnes -05 +1.7 F16 2021-07-11 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.32  [3] » Jabbour, Lii -06 -2.1 F15 2021-09-25 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
10.52  » Sahlqvist, Esther -06 +0.1 F15 2021-09-22 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
10.27  » Dahllöf, Maggie -06 +0.5 F15 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
9.59  » Wennebjer, Ebba -07 0.0 F14 2021-09-22 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
12.19  » Ehrlin, Emma -93 +2.8 KS 2021-07-22 » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
9.60  » Wennebjer, Ebba -07 +2.1 F14 2021-09-22 » Hammarby Sommarserie 8, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.74  [1] » Sparv, Tyra -08 0.0 F13 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
10.55  [2] » Lönn, Malva -09 -0.3 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.66    » Nordlund, Elin -08 +1.9 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.29  » Sternlind, Tyra -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
9.20  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 -0.1 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
9.07      Azorbo, Olivia -08 0.0 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.63  » Jansson, Edit -08 -2.4 F13 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.52  Laguna, Alba -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
8.28    » Ekener, Filippa -09 -0.6 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
8.24  Pålsson, Selma -08 0.0 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.17  Sallnäs, Maja -08 0.0 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.06    » Eklöf, Alma -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.59  » Eklöf, Nora -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.48  Berggren, Märta -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.37      Crona, Amelie -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.36  Blomqvist, Felicia -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.34  Frykström, Amanda -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.28    » Roslund, Agnes -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.13  Selin, Andrea -09 0.0 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
7.06  Brink, Liv -09 +1.3 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
6.84      Miljkovic, Sara Eleonora -08 0.0 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
6.65  Norberg, Astrid -09 +1.4 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.60 | K22=11.50 | F19=11.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.56  [1] » Forsell, Ellen -06 F15 2021-09-25 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
12.13  » Lindberg, Felicia -97 KS 2021-07-22 » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
11.45  [2,3] » Krantz, Frida -04   F17 2021-09-11 » Ränneborgskastet, Ränneborgs IP, Eksjö
10.87  [4] » Wihk, Embla -02 F19 2021-06-27 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
10.20  [5] » Harryson, Linn -03 F18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
6.44  » Lindefalk, Susanne -69 K50 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.20 | F16=11.00 | F15=10.75 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
14.27    » Forsell, Ellen -06   F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
14.14    » Krantz, Frida -04   F17 2021-07-22 » Julichansen 4, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
11.41  [1] » Simonsson, Maja -06   F15 2021-06-05 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
11.08  [2] » Hallencreutz, Emma -04 F17 2021-06-06 » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
10.58  » Olsson, Tove -06 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
10.29    » Sahlqvist, Esther -06   F15 2021-08-07 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
10.22  » Dahllöf, Maggie -06 F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
9.99  » Wennebjer, Ebba -07 F14 2021-06-27 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
9.84    » Jabbour, Lii -06   F15 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
9.62  » Johansson, Ella -07 F14 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
9.29  » Hedberg, Tyra -06 F15 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
9.19    » Larsson, Elisabeth -04   F17 2021-08-12 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.17  » Bergin, Anna -07 F14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
8.74  McCarthy, Maja -06 F15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
8.58    » Borg, Matilda -07   F14 2021-09-04 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
7.94  Paul, Elisabeth -06 F15 2021-07-25 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
7.91  » Zachrison, Molly -06 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
7.81    » Aldskogius, Clara -07   F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
7.45  » Johansson, Tuva -06 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
7.36  » Nordlund, Elin -08 F13 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
7.32    » Wolgast, Emmy -06   F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
7.06  Attersand, Alva -07 F14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
7.01  Mangor, Isabelle -06 F15 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
6.71      Wasmuth Ljessnoj, Ester -07   F14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
5.70  Hjalmarö, Vera -07 F14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.86  [1] » Lönn, Malva -09 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.76  » Sparv, Tyra -08 F13 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
10.42  [2] » Sternlind, Tyra -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
10.23  [3] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
9.17  » Nordlund, Elin -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
8.74      Pålsson, Selma -08   F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
8.03  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.64  Azorbo, Olivia -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.54      Sallnäs, Maja -08   F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
7.38  Runeborg, Smilla -09 F12 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
7.35  Laguna, Alba -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
7.18      Hålling, Mira -08   F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.94  Stenström, Vera -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.85  Stålgren, Viola -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.57      Aouat, Lena -08   F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
6.44  » Jansson, Edit -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.35  » Finbom Höglund, Leia -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.34      Duneborn, Tuva -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.29  Enell, Lea -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.19  Brahme, Betty -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.15      Fredriksson, Tyra -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
6.02  » Ekener, Filippa -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.90  Sjöholm, Joni -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.76      Tuzovic, Stella -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.71  Ljungberg, Lovisa -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
5.60  Dahl, Lo -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.46      Crona, Amelie -09   F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.42  Lazo Nilsson, Shauri -08 F13 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.10  Berggren, Märta -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
5.09      Palo, Ella -08   F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
5.04  Frykström, Amanda -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.90  Boström Hagel, Amelie -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.44      Lövhammar, Linnea -08   F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
4.20  Sahlstedt, Ebba -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
4.12  Slagare, Bianca -09 F12 2021-05-19 » Stockholmskampen 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=42.50 | K22=33.00 | F19=32.50 | F17=29.00 | F16=28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
42.31  [1] » Krantz, Frida -04   F17 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
37.86  [2] » Wihk, Embla -02   F19 2021-07-03 » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
28.85  [3] » Hallencreutz, Emma -04   F17 2021-07-10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.13  » Harryson, Linn -03 F18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
15.36  » Lindefalk, Susanne -69 K50 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34.08  [1] » Forsell, Ellen -06   F15 2021-07-12 » Kasttävling, Tingstäde IP, Gotland
32.25  [2] » Johansson, Ella -07 F14 2021-07-03 » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
30.66  [3] » Olsson, Tove -06   F15 2021-07-03 » Veckans gren, diskus, Enskede IP, Stockholm
26.61  [4] » Borg, Matilda -07 F14 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
20.87  » Bergin, Anna -07 F14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.50    » Wennebjer, Ebba -07   F14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
12.45  Mangor, Isabelle -06 F15 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.89  [1] » Nordlund, Elin -08 F13 2021-08-28 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
27.23  [2] » Sternlind, Tyra -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
25.49  [3] » Lönn, Malva -09   F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.19  [4] » Eklöf, Alma -09 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
20.69  Pålsson, Selma -08 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
20.24      Miljkovic, Sara Eleonora -08   F13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
19.19  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
17.82  Sallnäs, Maja -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
17.13      Azorbo, Olivia -08   F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
17.09  Crona, Amelie -09 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
16.71  Ljungberg, Lovisa -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
15.62      Lövhammar, Linnea -08   F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
15.38  Runeborg, Smilla -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
14.80  » Sparv, Tyra -08 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
14.56      Norberg, Astrid -09   F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
14.46  Laguna, Alba -09 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
13.99  » Ekener, Filippa -09 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
13.40    » Roslund, Agnes -09   F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
13.36  » Eklöf, Nora -09 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
13.31  Blomqvist, Felicia -09 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
12.82      Frykström, Amanda -09   F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
12.82  Marklund, Stella -08 F13 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
12.46  Säwing, Wilma -09 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
12.39      Aouat, Lena -08   F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
11.85  Berggren, Märta -09 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
11.00  Palo, Ella -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
10.92      Selin, Andrea -09   F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
9.65  Brink, Liv -09 F12 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=53.00 | K22=43.00 | F19=42.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
68.91    » Ahlberg, Grete -98   KS 2021-03-08 » Kasttävling, Lugnets IP Kastplan, Falun
49.20  [1,2] » Harryson, Linn -03   F18 2021-05-30 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
44.97  [3,4] » Wihk, Embla -02   F19 2021-05-16 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
27.01  » Lindefalk, Susanne -69 K50 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=41.00 | F16=40.00 | F15=37.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
56.45    » Forsell, Ellen -06   F15 2021-08-22 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
54.54  [1] » Lindefalk, Linnéa -05   F16 2021-08-13 » USM 16-17, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
44.66  [2] » Enblad, Alva -04   F17 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
44.33  [3] » Bergin, Anna -07 F14 2021-09-11 » Svealands regionmästerskap, Sannavallen, Kristinehamn
43.00  [4] » Simonsson, Maja -06   F15 2021-05-30 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
31.06    » Lindefalk, Susanne -69   K50 2021-07-18 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
29.11  » Sahlqvist, Esther -06 F15 2021-05-15 » Kasttävling, Enskede IP, Stockholm
27.89  » Borg, Matilda -07 F14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
27.05    » Johansson, Ella -07   F14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
26.34  » Wennebjer, Ebba -07 F14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.58  [1] » Lönn, Malva -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
28.04  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
26.75    » Nordlund, Elin -08   F13 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
26.10  [2] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
25.68  Pålsson, Selma -08 F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
24.38    » Jansson, Edit -08   F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
24.23  » Sternlind, Tyra -09 F12 2021-09-19 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
23.89  » Eklöf, Alma -09 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
23.49    » Sparv, Tyra -08   F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
23.43  » Lindblom, Emmy L -09 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
20.97  Blomqvist, Felicia -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
20.46      Ljungberg, Lovisa -09   F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.45  Runeborg, Smilla -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
18.80  Sallnäs, Maja -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
18.36      Stenström, Vera -08   F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
17.65  Azorbo, Olivia -08 F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
17.12  » Finbom Höglund, Leia -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
16.74      Lund, Klara -09   F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
16.64  » Eklöf, Nora -09 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
16.54  » Roslund, Agnes -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
16.22    » Carlsson, Stella -09   F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
15.91  Johansson, Signe -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
15.66  Crona, Amelie -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
15.41      Stålgren, Viola -08   F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
15.24  » Elsässer Haldin, Linn -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
13.56  Sahlstedt, Ebba -09 F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
13.29      Havferkorn, Althea -09   F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
12.99  Engström Villarroel, Noelia -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
12.39  Aouat, Lena -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
10.90      Slagare, Bianca -09   F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
10.38  Lazo Nilsson, Shauri -08 F13 2021-06-16 » Stockholmskampen 2, Björknäs IP, Värmdö
9.55  Tuzovic, Stella -09 F12 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=41.00 | K22=34.50 | F19=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34.72  [1] » Olsson, Tove -06 F15 2021-09-25 » Svealandsserien, Sollentunavallen, Sollentuna
33.85  » Lindberg, Felicia -97 KS 2021-08-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.79  [2] » Wihk, Embla -02   F19 2021-09-18 » Castorama, Edsbergs sportfält, Sollentuna
21.03  » Harryson, Linn -03 F18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
17.77  » Lindefalk, Susanne -69 K50 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=32.00 | F16=32.00 | F15=31.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
41.63    » Olsson, Tove -06   F15 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
36.92  [1] » Dahllöf, Maggie -06   F15 2021-08-20 » JSM och USM 15, Campus Valla, Linköping
35.09  [2] » Krantz, Frida -04   F17 2021-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.41  [3] » Simonsson, Maja -06   F15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
28.01  » Larsson, Elisabeth -04 F17 2021-06-20 » Danderydsspelen, Danderyd Arena, Danderyd
27.78  [4] » Borg, Matilda -07   F14 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
27.62  [5] » Johansson, Ella -07 F14 2021-06-15 » Hammarby Sommarserie 4, Enskede IP, Stockholm
27.29  » Jabbour, Lii -06 F15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
25.17    » Forsell, Ellen -06   F15 2021-07-24 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
21.63  McCarthy, Maja -06 F15 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
21.12  » Aldskogius, Clara -07 F14 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
20.84    » Hedberg, Tyra -06   F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
20.70  » Sahlqvist, Esther -06 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
17.63  » Wennebjer, Ebba -07 F14 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
17.20    » Zholudieva, Alevtina -07   F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
16.08  Attersand, Alva -07 F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
15.08  » Wolgast, Emmy -06 F15 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
14.91    » Bergin, Anna -07   F14 2021-09-05 » Kraftmätningen Final, Tibblevallen, Täby
14.50  » Johansson, Tuva -06 F15 2021-05-22 » Kraftmätningskval omg 1, Trollbäckens IP, Tyresö
14.06  Wasmuth Ljessnoj, Ester -07 F14 2021-05-30 » Kraftmätningskval omg 1, Björknäs IP, Nacka
13.27      Mangor, Isabelle -06   F15 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
12.88  Wismuth Ljessoj, Esther -07 F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
10.62  Hellbom, Elvira -07 F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
9.07  Hjalmarö, Vera -07 F14 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.00  » Sternlind, Tyra -09 F12 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
31.66  [1] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
23.31    » Nordlund, Elin -08   F13 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
22.08  » Sparv, Tyra -08 F13 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
21.48  » Lönn, Malva -09 F12 2021-09-12 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
20.50      Sallnäs, Maja -08   F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
19.79  Laguna, Alba -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
19.24  Stenström, Vera -08 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
18.52    » Eklöf, Alma -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
17.18  » Carlsson, Stella -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
16.08  Pålsson, Selma -08 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
15.48    » Jansson, Edit -08   F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
15.14  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
14.65  Ljungberg, Lovisa -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
14.39    » Eklöf, Nora -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
14.32  Lundquist, Alva -08 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
14.14  Torssander, Ingrd -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
13.32      Duneborn, Tuva -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
13.09  Johansson, Signe -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
12.76  Runeborg, Smilla -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
12.08      Azorbo, Olivia -08   F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
11.98  Nyblom Berg, Klara -08 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
11.94  Lidbom, Klara -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
11.93    » Elsässer Haldin, Linn -09   F12 2021-09-11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
11.82  » Ekener, Filippa -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
11.61  Brännsten, Liv -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
11.60    » Lindblom, Emmy L -09   F12 2021-08-29 » DF 12-14 år, Trollbäckens IP, Tyresö
11.58  Enquist, Gabriella -08 F13 2021-09-18 » Stockholmskampen final, Enskede IP, Stockholm
11.14  Palo, Ella -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
11.04    » Finbom Höglund, Leia -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
10.98  Nyman, Maja -08 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
10.54  Aouat, Lena -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
10.43      Brink, Liv -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.66  Mangor, Nathalie -08 F13 2021-05-23 » Hammarby Sommarserie 1, Enskede IP, Stockholm
9.64  Sahlstedt, Ebba -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.45      Selin, Andrea -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.36  Crona, Amelie -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.14  Lövhammar, Linnea -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
7.90      Tuzovic, Stella -09   F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
6.80  Sauter, Stella -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
6.25  Windirsch, Alva -09 F12 2021-09-08 » Stockholmskampen 3, Källbrinks IP, Huddinge
5.00  Havferkorn, Althea -09 F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
                 
 Vikt (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
14.75  » Forsell, Ellen -06 F15 2021-07-12 » Kasttävling, Tingstäde IP, Gotland
9.23  » Lindefalk, Susanne -69 K50 2021-08-20 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=4 200 | K22=3 900 | F19=3 800 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 700 | F16=3 400 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 505  » Larsson, Elisabeth -04 -0.2 F17 2021-09-19 » Sollentuna CE Carnival, Sollentunavallen, Sollentuna
Resultat:          |  19.96(-1.9)  |  1.30  |  8.79  |  31.01(-2.5)  |  4.28(+3.8)  |  ej res  |  2:41.88  |
Poäng:                |  306  |  409  |  451  |  414  |  374  |  - 1  |  551  |
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=2 800 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 482  [1] » Sahlqvist, Esther -06 -0.2 F15 2021-08-08 » SM mångkamp, Sunnerbovallen, Ljungby
Resultat:          |  11.76(-1.0)  |  1.43  |  10.29  |  4.93(+0.6)  |  20.54  |  1:49.09  |
Poäng:                |  910  |  544  |  548  |  540  |  299  |  641  |
3 258  [2] » Dahllöf, Maggie -06 -1.0 F15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.53(-2.1)  |  1.38  |  9.04  |  4.80(0.0)  |  33.20  |  1:50.50  |
Poäng:                |  640  |  491  |  467  |  506  |  537  |  617  |
3 050  [3] » Borg, Matilda -07 +0.4 F14 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  14.25(0.0)  |  1.26  |  7.97  |  4.83(+0.9)  |  25.03  |  1:38.31  |
Poäng:                |  543  |  369  |  397  |  514  |  383  |  844  |
2 821  [4] » Hedberg, Tyra -06 0.0 F15 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  14.18(0.0)  |  1.26  |  9.29  |  4.72(0.0)  |  20.19  |  1:49.16  |
Poäng:                |  552  |  369  |  483  |  485  |  292  |  640  |
2 351  [5] » Johansson, Ella -07 0.0 F14 2021-06-06 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  15.39(0.0)  |  ej res  |  9.62  |  4.21(0.0)  |  25.76  |  1:46.45  |
Poäng:                |  403  |  - 1  |  505  |  357  |  397  |  689  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 617  » Sparv, Tyra -08 +0.3 F13 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.07(+0.6)  |  1.53  |  22.08  |  4.72(0.0)  |  1:51.66  |
Poäng:                |  1 084  |  1 020  |  716  |  887  |  910  |
4 170  [1] » Lönn, Malva -09 -0.2 F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.22(+0.6)  |  1.32  |  11.77  |  4.98(-1.1)  |  1:47.89  |
Poäng:                |  1 053  |  779  |  368  |  983  |  987  |
4 083  [2] » Broberg Rydqvist, Amanda -09 0.0 F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.96(0.0)  |  1.35  |  22.41  |  4.29(0.0)  |  1:51.68  |
Poäng:                |  904  |  814  |  726  |  729  |  910  |
2 813  [3] Havferkorn, Althea -09 +0.2 F12 2021-06-05 » Hammarby Sommarserie 3, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.87(0.0)  |  1.35  |  5.00  |  3.68(+0.3)  |  1:59.69  |
Poäng:                |  736  |  814  |  0  |  507  |  756  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Kast 5-kamp
  |  Slägga (3,0 kg/119)  |  Kula (3,0 kg)  |  Diskus (0,75 kg)  |  Spjut (500 gr)  |  Vikt (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
3 181  » Forsell, Ellen -06 F15 2021-07-12 » Kasttävling, Tingstäde IP, Gotland
Resultat:          |  51.33  |  12.86  |  25.29  |  22.81  |  14.75  |
Poäng:                |  0  |  0  |  0  |  0  |  0  |
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 542  [1] » Wihk, Embla -02 F19 2021-09-18 » Castorama, Edsbergs sportfält, Sollentuna
Resultat:          |  9.82  |  30.79  |  34.52  |  37.00  |
Poäng:                |  577  |  613  |  634  |  718  |
2 275  [2] » Harryson, Linn -03 F18 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.20  |  21.03  |  23.13  |  45.95  |
Poäng:                |  603  |  422  |  394  |  856  |
1 407  » Lindefalk, Susanne -69 K50 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.44  |  17.77  |  15.36  |  27.01  |
Poäng:                |  321  |  349  |  194  |  543  |
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Castorama
  |  Kula (3,0 kg)  |  Spjut (500 gr)  |  Diskus (0,75 kg)  |  Slägga (3,0 kg/119)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 622  » Forsell, Ellen -06 F15 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.57  |  15.39  |  31.20  |  52.55  |
Poäng:                |  813  |  291  |  569  |  949  |
2 177  » Johansson, Ella -07 F14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.27  |  25.51  |  31.76  |  27.05  |
Poäng:                |  539  |  514  |  580  |  544  |
1 931  » Borg, Matilda -07 F14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.76  |  25.50  |  24.71  |  27.89  |
Poäng:                |  427  |  514  |  430  |  560  |
1 852  » Bergin, Anna -07 F14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.54  |  14.65  |  20.87  |  39.25  |
Poäng:                |  486  |  272  |  340  |  754  |
1 717  » Wennebjer, Ebba -07 F14 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.29  |  16.34  |  20.50  |  26.34  |
Poäng:                |  540  |  315  |  331  |  531  |
                 
 Castorama
  |  Kula (2,0 kg)  |  Spjut (400 gr)  |  Diskus (0,6 kg)  |  Slägga (2,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 057  » Broberg Rydqvist, Amanda -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.23  |  31.66  |  19.19  |  26.10  |
Poäng:                |  605  |  628  |  298  |  526  |
1 983  » Lönn, Malva -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.26  |  18.02  |  25.49  |  28.58  |
Poäng:                |  607  |  355  |  448  |  573  |
1 979  » Sternlind, Tyra -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.49  |  25.55  |  27.23  |  21.10  |
Poäng:                |  554  |  515  |  486  |  424  |
1 574  Pålsson, Selma -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.74  |  16.05  |  20.54  |  21.51  |
Poäng:                |  501  |  308  |  332  |  433  |
1 567  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F13 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.80  |  15.14  |  20.24  |  26.21  |
Poäng:                |  430  |  285  |  324  |  528  |
1 456  Sallnäs, Maja -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.54  |  20.50  |  17.82  |  18.80  |
Poäng:                |  410  |  411  |  262  |  373  |
1 195  Runeborg, Smilla -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.01  |  12.76  |  15.38  |  20.45  |
Poäng:                |  368  |  222  |  195  |  410  |
1 171  Ljungberg, Lovisa -09 F12 2021-10-02 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.71  |  14.65  |  16.71  |  20.46  |
Poäng:                |  257  |  272  |  232  |  410  |
806  Aouat, Lena -08 F13 2021-10-03 » Ungdomscastorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.57  |  10.54  |  12.39  |  12.39  |
Poäng:                |  332  |  158  |  104  |  212  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics