HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2020-09-28
Per Person Resultatdatum: 2020-09-27
Ute för 2020
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
   Abdulrahim Omar, Sophia -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-09 Stav KS 2.20  PB 2 Final » Kvällskampen 6, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2020-07-12 Stav KS 2.30  PB 2 Final » Stavtävling, Trollbäckens IP, Tyresö
»  Andersson, Annika -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-27 5 000 m KS 19:08.69  PB 1 Final B » Mini Windsprint, Baldershofs IP, Sundsvall
2020-09-12 10 000 m KS 40:18.26  PB Final B » Prova på bana 10000 m, Baldershovs IP, Sundsvall
   Ehrlin, Emma -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-28 Tresteg KS 12.27  +2.4 2 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-07-19 Tresteg KS ej res  » Trestegsraketen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
»  Knezevic, Sandra -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-14 200 m KS 24.72  -1.0 SB 4 A-final » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2020-06-27 400 m KS 54.86  SB 1 Final » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-07-08 400 m KS 54.85  SB 1 Final » Kvällskampen 5, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2020-07-16 200 m KS 24.89  +1.9 1 Heat 1 » Julichansen 3, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
24.73  +1.6 1 Final
2020-08-10 400 m KS 55.11  4 A-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-14 400 m KS 55.45  1 Heat 2 » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-15 200 m KS ej start 
400 m KS 54.08  PB 2 Final
2020-08-23 400 m KS 55.24  8 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2020-09-05 400 m KS 54.02  PB 3 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
2020-09-06 400 m KS 53.39  [1]
4 x 400 m KS 3:39.14  [2,3] 1
Not
[1] - sträcka #4 i 4x400m
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[3] - sträcktid manuell
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-22 3 000 m KS 10:33.8m PB 6 Final B » Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2020-06-28 1 500 m KS 4:54.32  SB 4 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-01 1 500 m KS 4:45.74  PB 7 Heat 2 » Ärla Open, Ekängens Friidorttsarema, Eskilstuna
2020-07-08 3 000 m KS 10:25.33  PB 4 Final » Kvällskampen 5, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2020-07-11 1 500 m KS 4:43.99  PB 4 Final 4 » Juliettan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-07-18 800 m KS 2:21.89  SB 3 Final D » Aros Invitational 1, Arosvallen, Västerås
2020-07-25 1 500 m KS brutit  » Aros Invitational 2, Arosvallen, Västerås
2020-08-02 1 500 m KS 4:52.52  6 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, V'ästerås
2020-08-09 800 m KS 2:18.79  SB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-10 1 500 m KS 4:48.30  8 B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-14 1 500 m KS 4:54.79  8 Heat 2 » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-22 3 000 m KS brutit  » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
2020-09-06 400 m KS ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2020-09-07 800 m KS 2:20.64  1 Heat 1 » Öppna Roslagsmästerskapet, Sportcentrum, Norrtälje
2020-09-12 4 x 800 m KS 9:34.12  4 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-09-19 3 000 m KS 10:54.97  [1] » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
5 000 m KS 18:28.36  PB 6 Final
2020-09-26 1 500 m KS 4:49.99  7 Finalheat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 800 m KS 2:19.96  1 Final
Not
[1] - Mellantid
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-18 Slägga (4,0 kg) KS 63.20  SB 1 Final » Kasttävling, Lugnets IP, Falun
2020-06-27 Slägga (4,0 kg) KS 65.69  SB 1 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-06-28 Slägga (4,0 kg) KS 64.46  1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-04 Slägga (4,0 kg) KS 64.98  1 Final » Västerortsmästerskapen, Hässelby IP, Stockholm
2020-07-09 Slägga (4,0 kg) KS 64.78  1 Final » Julichansen 1, Ekängens friidrottsarena, Eskilstuna
2020-07-18 Slägga (4,0 kg) KS 67.57  [1,2] PB 2 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2020-08-08 Slägga (4,0 kg) K22 63.88  1 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
2020-08-14 Slägga (4,0 kg) KS 62.40  2 Kval » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-15 Slägga (4,0 kg) KS 64.13  3 Final
2020-08-21 Slägga (4,0 kg) K22 62.64  1 Final » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-09-06 Slägga (4,0 kg) KS 64.76  5 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
   Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-01 1 500 m KS 5:15.95  PB 4 Heat 3 » Ärla Open, Ekängens Friidorttsarema, Eskilstuna
2020-08-22 3 000 m K22 11:45.03  PB 7 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
   Forss, Ida -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-11 Slägga (4,0 kg) KS 41.79  PB 2 Final » Juliettan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-07-23 Slägga (4,0 kg) KS 44.53  PB 2 Final » Julichansen 4, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-08-21 Slägga (4,0 kg) K22 42.99  8 Final » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
»  Jakobsson, Ylva -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-26 100 m KS 14.07  +0.6 SB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-07 800 m KS 2:29.46  SB 3 Heat 1 » Öppna Roslagsmästerskapet, Sportcentrum, Norrtälje
2020-09-12 4 x 800 m KS 9:34.12  4 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-09-27 800 m KS 2:27.51  SB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
 F19 - Flickor 19 år
»  Kapell, Tilda -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-12 Stav F19 3.53  SB 16 [¤] » Stavhoppstouren 3, Västra Marks IP, Karlskrona
2020-07-18 Stav KS ej res  » Stavhoppstouren 4, Tibblevallen, Täby
2020-08-01 Stav KS 3.48  4 Final B » Stavhoppstouren, Norrköping Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-16 Stav F19 3.41  1 Final » Augustitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-08-30 Stav F19 3.43  8 Final » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
Not
[¤] - Efteranmäld
 F18 - Flickor 18 år
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 100 m F18 13.59  -1.1 SB 7 Heat 3 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 Längd F18 5.24  +2.6 3 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
5.14  +1.8 SB
2020-06-27 100 m KS 13.15  +3.3 4 Final B » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-06-28 Längd F19 5.15  +1.1 SB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-26 Längd KS 4.68  +2.6 6 » Södertäljehoppet, Södertälje IP, Södertälje
4.41  +0.5
2020-08-16 100 m KS ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd KS 5.00  +1.4 5 Final
2020-08-27 Längd KS 5.17  +0.7 SB 1 Final » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-08-30 Längd F19 ej start  » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
2020-09-26 100 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 100 m F18 13.38  -1.1 SB 6 Heat 3 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 100 m F18 13.73  -2.8 3 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd F18 4.97  +2.5 5 Final
4.66  +1.8 SB
2020-06-27 100 m KS 13.17  +3.3 5 Final B » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-06-28 Längd F19 4.71  0.0 SB 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-26 Längd KS 4.94  +3.3 4 » Södertäljehoppet, Södertälje IP, Södertälje
4.90  +1.6 PB
2020-08-07 Längd KS 4.80  +5.0 10 » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
4.57  +1.9
2020-08-08 100 m F19 12.90  +3.1 4 Final
2020-08-16 100 m KS 13.17  -0.2 PB 3 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd KS 4.91  +0.8 PB 6 Final
2020-08-27 100 m KS 13.12  -1.1 PB 1 B-final » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd KS 4.99  -0.1 PB 3 Final
2020-09-26 100 m KS 12.87  +0.6 PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Sjöholm, Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-22 3 000 m F18 12:38.88  PB 8 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
2020-08-27 800 m KS 2:30.56  PB 4 Final » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-06 400 m KS 64.73  PB 5 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-04 Diskus (1,0 kg) F18 33.21  SB 2 » Mälarhöjdskastet, Sätra Kastplan, Stockholm
Slägga (4,0 kg) F18 35.87  SB 2
2020-05-31 Diskus (1,0 kg) F18 35.14  PB 1 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-07 Slägga (4,0 kg) F18 37.29  SB 2 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 Diskus (1,0 kg) F19 34.38  1 » Turebergs explosiva nr 6, Sollentunavallen/Edsbergs kast, Sollentuna
Spjut (600 gr) F19 27.58  SB 1
2020-06-28 Kula (4,0 kg) F19 10.29  SB 1
2020-07-11 Kula (4,0 kg) KS 9.87  3 Final » Juliettan, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) KS 30.49  4 Final
2020-07-18 Kula (4,0 kg) F19 10.08  5 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Diskus (1,0 kg) F19 35.18  PB 8 Final
2020-07-25 Kula (4,0 kg) F19 10.20  2 Final » Kasttävling, Massas äng, Karlstad
Diskus (1,0 kg) F19 36.29  PB 2 Final
2020-08-08 Kula (4,0 kg) KS 10.85  PB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
Diskus (1,0 kg) KS 33.07  4 Final
2020-08-22 Kula (4,0 kg) F19 10.24  11 » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
Diskus (1,0 kg) F19 32.52  11
 F17 - Flickor 17 år
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-09 800 m F17 2:40.09  SB 8 B-final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-27 800 m KS 2:38.16  SB 7 Final » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-06 800 m F17 2:32.54  PB 5 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2020-09-13 3 x 800 m F17 7:21.80  6 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-09-27 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:48.40  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Fernström, Nadja -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Stav F17 3.01  PB 3 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-04 Slägga (3,0 kg/119) F17 48.70  PB 1 » Mälarhöjdskastet, Sätra Kastplan, Stockholm
2020-06-07 Slägga (3,0 kg/119) F17 49.20  PB 2 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 Slägga (3,0 kg/119) F17 52.50  PB 2 » Turebergs explosiva nr 6, Sollentunavallen/Edsbergs kast, Sollentuna
2020-08-21 Slägga (3,0 kg/119) F17 53.45  PB 4 Final » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-09-26 Slägga (3,0 kg/119) F17 50.89  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-28 1 500 m F17 5:15.86  PB 7 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-08-27 800 m KS 2:29.33  PB 3 Final [¤] » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-12 4 x 800 m KS 9:34.12  4 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-09-13 3 x 800 m F17 7:21.80  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lundin, Nora -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-28 1 500 m F17 4:28.70  PB 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-11 1 500 m KS 4:25.62  [1] PB 8 Final 3 » Juliettan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-08-01 3 000 m KS 9:52.42  [1] PB 3 » Närkeracet, Transtensvallen, Hallsberg
2020-08-08 1 500 m F17 4:30.00  1 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
2020-08-09 800 m KS 2:13.82  [1] PB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-14 1 500 m KS 4:34.70  4 Heat 2 » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-15 1 500 m KS 4:26.38  6 Final
2020-08-22 1 500 m F17 4:30.91  1 Final » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
2020-08-23 800 m F17 2:15.06  2 Final A
3 000 m F17 10:14.56  1 Final
2020-09-12 4 x 800 m KS 9:34.12  4 Final » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-09-13 3 x 800 m F17 7:21.80  6 Final
2020-09-26 Terränglopp F17 38.24  3 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
»  Luul, Sara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-28 Längd F17 4.76  +1.5 PB 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
»  Löwhagen, Alicia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-13 Längd F18 5.22  +2.6 4 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
5.05  +1.9 SB
 F16 - Flickor 16 år
   Burger, Simone -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-28 1 500 m F16 5:15.47  PB 6 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
»  Enblad, Alva -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-04 Slägga (3,0 kg/119) F16 44.12  PB 1 » Mälarhöjdskastet, Sätra Kastplan, Stockholm
2020-06-07 Slägga (3,0 kg/119) F17 41.88  3 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 Slägga (3,0 kg/119) F17 39.56  5 » Turebergs explosiva nr 6, Sollentunavallen/Edsbergs kast, Sollentuna
2020-07-25 Slägga (3,0 kg/119) F17 43.79  3 Final » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-08-01 Slägga (3,0 kg/119) F17 44.80  PB 7 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, V'ästerås
2020-08-23 Slägga (3,0 kg/119) F16 44.97  PB 7 Final » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-09-26 Slägga (3,0 kg/119) F16 37.79  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-14 Kula (3,0 kg) F16 10.02  PB 2 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-09-27 Kula (3,0 kg) F16 9.89  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-17 Stav F16 3.31  PB 1 Final » Veckans gren 5, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-05-31 Stav F17 3.31  2 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 100 m F18 13.33  -1.1 PB 5 Heat 3 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
100 m häck (76,2 cm) F17 15.30  -2.6 PB 1 Final
2020-06-10 Stav F16 3.62  PB 2 » Veckans gren stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 Stav KS 3.32  12 » Stavhoppstouren 1, Åby IP, Mölndal
2020-07-04 Stav KS 3.30  6 B-pool » Bauhaus jump challenge, Ullevi, Göteborg
2020-07-25 100 m häck (76,2 cm) F17 15.63  -1.0 3 Final » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
Stav KS 3.56  1 Final
2020-08-01 Stav KS 3.48  4 Final B » Stavhoppstouren, Norrköping Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-08 Stav F17 3.30  4 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
2020-08-16 100 m häck (76,2 cm) F17 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-22 Stav F16 3.48  2 Final » USM 15-16 hoppgrenar, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-29 100 m häck (76,2 cm) F16 15.30  -0.7 3 Heat 2 » USM 15-16  löpgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
15.48  -2.6 4 Final
2020-09-05 Stav KS 3.20  2 Final » Tjalves stavhoppsavslutning, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköpng
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Diskus (1,0 kg) F16 31.64  PB 1 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 Kula (3,0 kg) F16 12.59  PB 1 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 Diskus (1,0 kg) F17 31.96  PB 1 » Turebergs explosiva nr 6, Sollentunavallen/Edsbergs kast, Sollentuna
Spjut (500 gr) F17 34.61  SB 1
2020-06-28 Kula (3,0 kg) F17 12.81  PB 1
2020-07-09 Kula (3,0 kg) F17 13.03  PB 1 Final » Resultatjakten, Spånga IP, Stockholm
2020-07-11 Diskus (1,0 kg) KS 31.72  3 Final » Juliettan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-07-25 Kula (3,0 kg) F17 12.65  2 Final » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) KS 33.86  PB 1 Final
2020-08-07 Kula (3,0 kg) F17 12.19  1 Final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
Spjut (500 gr) F17 36.23  SB 2 Final
2020-08-08 Diskus (1,0 kg) F17 35.27  PB 1 Final
2020-08-16 Kula (3,0 kg) F17 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-21 Spjut (500 gr) F16 40.26  PB 4 Final » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-22 Kula (3,0 kg) F16 13.18  PB 5 Final
Diskus (1,0 kg) F16 40.49  [1] PB 1 Final
2020-09-06 Spjut (500 gr) F17 37.22  1 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2020-09-26 Diskus (1,0 kg) F16 33.59  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 Kula (3,0 kg) F16 13.57  PB 1 Final
Spjut (500 gr) F16 36.62  1 Fnal
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
   Larsson, Elisabeth -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-27 600 m F16 2:03.63  PB » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (84 cm) F16 14.96  -1.2 PB
Höjd F16 1.35  PB
Längd F16 4.30  +0.1 PB
Kula (3,0 kg) F16 8.82  PB
Spjut (500 gr) F16 23.71  PB
2020-07-25 Längd KS 4.41  +1.0 PB 7 Final » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
 F15 - Flickor 15 år
»  Blidborg Stenberg, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m F15 2:41.45  PB 2 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F15 13.22  +1.1 PB 1 C-final
Höjd F15 1.37  SB 8
Längd F15 4.37  -0.3 PB 7
Kula (3,0 kg) F15 10.58  PB 2
Spjut (500 gr) F15 25.83  SB 3
Lag Arena F15 13 535p  1
2020-05-31 Diskus (0,75 kg) F15 34.58  PB 1 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 Diskus (0,75 kg) F15 31.55  2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 Slägga (3,0 kg/119) F17 29.28  SB 7
Spjut (500 gr) F15 29.62  SB 4
2020-07-25 300 m häck (76,2 cm) F17 ej start  » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-07-27 Kula (3,0 kg) F15 10.62  PB 4 Final » Kasttävling, Lugnets IP, Falun
Diskus (0,75 kg) F15 33.00  2 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 31.08  SB 4 Final
Spjut (500 gr) F15 34.87  PB 1 Final
2020-08-07 Kula (3,0 kg) F15 10.38  6 Final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
Spjut (500 gr) F15 ej res 
2020-08-21 Spjut (500 gr) F15 ej start  » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-22 Diskus (0,75 kg) F15 35.04  PB 7 Final
   Cyrus, Astrid -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-09 80 m F15 11.79  -0.8 SB 6 Final B » Resultatjakten, Spånga IP, Stockholm
Längd F15 4.11  +0.4 SB 15
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 80 m häck (76,2 cm) F15 12.36  +1.1 PB 3 A-final » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F15 1.49  PB 2
Längd F15 5.21  -1.3 PB 1
Kula (3,0 kg) F15 9.13  PB 5
Spjut (500 gr) F15 28.90  PB 2
6 x 200 m X15 2:36.00  1
Lag Arena F15 13 535p  1
2020-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 12.50  -2.1 3 Final » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 5.20  +0.7 1 Final
2020-06-13 Längd F18 5.52  +1.9 PB 1 Final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m KS 27.03  -1.0 PB 2 B-final
2020-06-27 80 m häck (76,2 cm) F15 12.31  -1.2 PB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 Tresteg F15 11.20  0.0 PB 1
2020-07-09 80 m F15 10.98  -0.6 PB 2 Final A » Resultatjakten, Spånga IP, Stockholm
Längd F15 5.12  +0.2 5 Final
2020-07-15 80 m häck (76,2 cm) F15 12.27  +0.5 PB 2 Final » Kvällskampen 7, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2020-07-16 Tresteg F15 ej res  » Kvällskampen 8, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2020-07-30 Tresteg F17 10.96  +1.5 2 Final » Julichansen 6, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-08-15 Längd F15 4.24  +0.1 9 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-16 80 m häck (76,2 cm) F15 12.43  0.0 2 Heat 1
12.35  -0.2 3 Final
2020-08-22 Längd F15 5.18  +1.5 9 » USM 15-16 hoppgrenar, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-23 Tresteg F15 11.34  +0.3 PB 5 Final
2020-08-29 80 m häck (76,2 cm) F15 12.47  -1.0 5 Heat 2 » USM 15-16  löpgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
12.80  -2.2 8 Final
2020-09-05 80 m häck (76,2 cm) F15 12.36  +1.2 1 Heat 1 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
Höjd F15 1.24  9
Längd F15 5.34  0.0 1
Kula (3,0 kg) F15 9.17  PB 8
Spjut (500 gr) F15 ej start 
Lag Kraftmätningen F15 13 708p  2
X15 31 402p  4
   Lidberg, Melina -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-20 Tresteg F15 11.18  +0.9 PB 1 » Veckans gren, Spånga IP, Stockholm
2020-06-27 Längd F15 5.00  +1.1 PB 2 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-06-28 Tresteg F15 11.06  0.0 2 Final
2020-07-09 80 m F15 11.24  -0.8 PB 3 Final B » Resultatjakten, Spånga IP, Stockholm
Längd F15 5.17  +1.3 PB 3 Final
»  Lindefalk, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-04 Slägga (3,0 kg/119) F15 39.64  PB 1 » Mälarhöjdskastet, Sätra Kastplan, Stockholm
2020-05-21 80 m häck (76,2 cm) F15 13.17  +1.1 SB 4 A-final » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd F15 4.16  +1.1 SB 10
Kula (3,0 kg) F15 9.55  PB 4
Spjut (500 gr) F15 19.11  SB 5
Lag Arena F15 13 535p  1
2020-06-27 80 m häck (76,2 cm) F15 13.36  -1.2 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 Slägga (3,0 kg/119) F17 44.35  PB 3
2020-07-09 80 m häck (76,2 cm) F15 12.83  -1.0 SB 2 Final » Resultatjakten, Spånga IP, Stockholm
2020-07-23 Slägga (3,0 kg/119) F15 42.62  3 Final » Julichansen 4, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2020-07-25 80 m häck (76,2 cm) F15 ej res  Final » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (3,0 kg/119) F17 43.10  4 Final
2020-08-09 80 m häck (84 cm) F15 12.89  -1.4 PB 2 A-final » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-16 80 m häck (76,2 cm) F15 13.00  0.0 4 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.07  -0.2 6 Final
2020-08-23 Slägga (3,0 kg/119) F15 39.76  9 » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-29 80 m häck (76,2 cm) F15 13.06  -1.6 6 Heat 1 » USM 15-16  löpgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-31 Slägga (3,0 kg/119) F15 44.40  PB 1 Final » Vallentuna Hammer Challenge, Vallentuna IP, Vallentuna
2020-09-05 800 m F15 2:55.66  PB 3 Heat 2 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 12.81  +1.2 SB 2 Heat 1
Längd F15 4.31  +3.2 12
4.10  -0.3
Kula (3,0 kg) F15 10.02  PB 4
Spjut (500 gr) F15 22.01  SB 7
Lag Kraftmätningen F15 13 708p  2
X15 31 402p  4
2020-09-26 Slägga (3,0 kg/119) F15 46.77  PB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Nyström, Frida -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-07-09 80 m F15 11.90  -0.8 PB 7 Final B » Resultatjakten, Spånga IP, Stockholm
Längd F15 4.19  +1.6 PB 11
 F14 - Flickor 14 år
»  Forsell, Ellen -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 80 m häck (76,2 cm) F15 13.91  -1.4 PB 1 B-final » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F15 1.21  SB 12
Längd F15 4.79  +1.9 PB 4
Kula (3,0 kg) F15 10.74  PB 1
Spjut (500 gr) F15 18.37  PB 6
Lag Arena F15 13 535p  1
2020-05-31 Diskus (0,75 kg) F14 20.43  PB 2 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-06-04 Längd F14 4.61  +0.4 1 » Veckans gren, Rödstu Hage, Botkyrka
Slägga (3,0 kg/119) F14 35.02  PB 1
2020-06-06 80 m F15 11.49  -0.7 PB 5 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-23 Diskus (0,75 kg) F15 26.72  PB 1 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 Kula (3,0 kg) F14 11.38  PB 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-08-08 Kula (3,0 kg) F14 10.85  1 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
Diskus (0,75 kg) F14 27.61  PB 1
Slägga (3,0 kg/119) F14 35.74  PB 1
2020-08-16 Kula (3,0 kg) F17 10.24  3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-22 Kula (3,0 kg) F14 10.86  3 Final » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-08-23 Diskus (0,75 kg) F14 29.65  PB 3 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 44.76  PB 2 Final
2020-09-05 Kula (3,0 kg) F15 11.03  1 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
Spjut (500 gr) F15 23.96  PB 5
Lag Kraftmätningen F15 13 708p  2
X15 31 402p  4
2020-09-13 Kula (3,0 kg) F14 11.89  PB 2 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (3,0 kg/119) F14 41.80  3 Final
2020-09-20 Diskus (0,75 kg) F15 28.81  7 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Slägga (3,0 kg/119) F15 44.16  4
2020-09-26 Slägga (3,0 kg/119) F15 47.91  [1] PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 Kula (3,0 kg) F14 12.04  PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
»  Grahn, Olivia -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-17 1 500 m F14 5:06.6m SB 5 Final A » Resultattävling, Hässelby IP, Stockholm
2020-08-22 1 500 m h (76,2 cm) F14 5:23.30  PB 1 Final » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-08-23 2 000 m F14 6:58.65  PB 3 Final
2020-09-13 2 000 m F14 6:57.40  PB 2 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
1 500 m h (76,2 cm) F14 5:24.30  1 Final
»  Hedberg, Tyra -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 Längd F16 4.47  0.0 PB 3 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 80 m F15 11.51  -1.7 PB 2 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 14.24  -2.1 PB 4 Final
2020-06-14 200 m KS 29.21  -2.7 SB 3 C-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 6-kamp F14 2 421  -0.3 PB 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 14.76 [478] -1.2
Höjd 1.29 [399] SB
Kula (3,0 kg) 7.50 [367] PB
Längd 4.49 [426] +0.6 PB
Spjut (500 gr) 19.06 [271] PB
600 m 1:58.88 [480] SB
2020-08-22 800 m F14 2:39.58  PB 8 Final » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
300 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
Tresteg F14 10.03  +0.8 PB 3 Final
Spjut (500 gr) F14 20.00  PB 12
2020-08-23 300 m F14 47.03  PB 10 C-final
Längd F14 4.60  +3.0 8 Final
2020-08-30 6-kamp F15 2 534  -0.1 PB 5 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 15.15 [431] -0.2 5
Höjd 1.21 [321] 5
Kula (3,0 kg) 7.63 [375] PB 5
Längd 4.50 [428] 0.0 PB 5
Spjut (500 gr) 22.57 [337] PB 4
600 m 1:49.05 [642] PB 4
2020-09-16 3 x 800 m F15 7:59.66  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-26 Längd F14 4.44  -0.3 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 800 m F14 2:40.30  5 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 14.39  -0.7 3 Finalheat 2
Tresteg F14 9.86  0.0 5 Final
Kula (3,0 kg) F14 7.92  PB 9
»  Jabbour Clarke, Lii -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m F15 2:44.23  PB 3 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F15 12.01  +1.1 PB 2 A-final
Höjd F15 1.25  SB 11
Längd F15 5.06  -1.7 PB 2
Kula (3,0 kg) F15 8.39  PB 7
Spjut (500 gr) F15 22.90  PB 4
6 x 200 m X15 2:36.00  1
Lag Arena F15 13 535p  1
2020-06-06 Längd F16 4.92  0.0 1 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 80 m F15 10.82  -0.7 PB 2 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 12.43  -2.1 2 Final
2020-06-13 300 m häck (76,2 cm) F14 46.57  PB 3 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-08-16 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-22 80 m F14 11.90  -0.1 6 Heat 3 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Tresteg F14 ej start 
2020-08-23 80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
Stav F14 ej start 
Längd F14 ej start 
»  Jansson, Vera -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 80 m F15 11.57  -1.7 PB 3 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 80 m F14 11.53  -3.0 PB 7 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m KS 29.54  -2.7 SB 5 C-final
»  Johansson, Tuva -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 Längd F16 3.62  -0.1 PB 6 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-16 Höjd F14 1.25  SB 3 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-23 Höjd F14 1.30  SB 3 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 Höjd F15 1.41  PB 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 80 m F14 12.33  -3.2 SB 5
Slägga (3,0 kg/119) F17 18.93  PB 8
2020-08-15 800 m F15 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-22 800 m F14 ej start  » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F14 1.45  PB 11
2020-08-23 300 m F14 ej start 
Längd F14 ej start 
2020-09-06 80 m F15 ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd F15 ej start 
2020-09-26 Längd F14 3.99  0.0 PB 14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 Höjd F15 1.37  8 Final
»  Larsson Lindberg, Agnes -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-22 80 m F14 12.22  -0.3 PB 6 Heat 1 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F14 1.20  PB 17
2020-08-23 300 m F14 51.28  PB 12 B-final
Längd F14 3.95  +0.4 PB 21
2020-09-26 80 m F14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd F14 ej start 
»  Lyttle Härdelin, Linnea -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-07 Slägga (3,0 kg/119) F17 38.26  PB 5 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
»  Olsson, Tove -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m F15 2:38.16  PB 1 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F15 1.41  SB 4
Kula (3,0 kg) F15 9.91  PB 3
Spjut (500 gr) F15 33.60  PB 1
Lag Arena F15 13 535p  1
2020-06-06 Diskus (0,75 kg) F14 29.85  PB 1 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-28 Spjut (500 gr) F15 36.32  PB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-08-01 Spjut (500 gr) F15 38.18  PB 1 Final » Rekordjakten 05-06 1, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-08-22 Kula (3,0 kg) F14 10.54  PB 5 Final » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Spjut (500 gr) F14 36.41  1 Final
2020-08-23 Diskus (0,75 kg) F14 27.60  7 Final
2020-09-05 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
Höjd F15 1.40  5
Kula (3,0 kg) F15 10.63  PB 2
Spjut (500 gr) F15 33.74  1
Lag Kraftmätningen F15 13 708p  2
X15 31 402p  4
2020-09-13 Spjut (500 gr) F14 39.36  PB 1 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
   Paul, Elisabeth -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-14 200 m KS 29.35  -2.7 PB 4 C-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-08-22 80 m F14 11.37  0.0 PB 4 Heat 2 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-08-23 300 m F14 ej start  C-final
Längd F14 4.27  +2.1 17
3.71  +2.0 PB
»  Sahlqvist, Esther -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m F15 2:49.47  PB 4 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F15 11.74  +1.1 PB 1 A-final
Höjd F15 1.53  PB 1
Längd F15 4.61  +0.2 PB 5
Kula (3,0 kg) F15 8.34  PB 8
Spjut (500 gr) F15 17.78  PB 7
6 x 200 m X15 2:36.00  1
Lag Arena F15 13 535p  1
2020-05-29 Höjd F14 1.56  PB 1 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-05-31 Stav F14 2.91  PB 1 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Längd F16 4.59  -0.1 2 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 80 m F15 10.57  -0.7 PB 1 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 12.25  -2.1 1 Final
2020-06-13 80 m F14 10.59  -3.0 1 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Stav F14 2.82  1 Final
2020-06-14 200 m KS 26.21  -1.0 PB 1 B-final
2020-06-16 Höjd F14 1.46  1 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F14 19.21  PB 1
2020-06-23 Höjd F14 1.50  1 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 19.11  PB 2
2020-06-28 Längd F17 4.97  +1.1 PB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
6-kamp F14 3 117  -0.2 PB 1
80 m häck (76,2 cm) 12.18 [842] -1.2
Höjd 1.47 [588]
Kula (3,0 kg) 8.77 [449] PB
Längd 4.69 [477] +0.9
Spjut (500 gr) 19.29 [276] PB
600 m 1:58.56 [485] PB
2020-08-01 Tresteg F15 10.51  +3.1 3 Final » Rekordjakten 05-06 1, Sollentunavallen, Sollentuna
10.45  +1.2 PB
2020-08-16 80 m häck (76,2 cm) F15 11.82  0.0 1 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.75  -0.2 1 Final
2020-08-22 80 m F14 10.26  +0.1 1 Heat 5 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
10.25  -0.6 PB 2 A-final
300 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
Höjd F14 ej start 
2020-08-23 300 m F14 ej start  C-final
80 m häck (76,2 cm) F14 12.27  -1.8 1 Heat 1
12.11  0.0 1 A-final
Stav F14 2.90  2 Final
2020-08-30 6-kamp F15 3 523  -0.1 PB 3 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 12.03 [866] -0.2 1
Höjd 1.51 [632] 1
Kula (3,0 kg) 9.21 [478] PB 5
Längd 5.13 [595] 0.0 PB 1
Spjut (500 gr) 20.56 [299] PB 6
600 m 1:48.44 [653] PB 3
2020-09-05 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 11.74  +1.8 1 Heat 2
Höjd F15 1.52  1
Längd F15 5.11  +1.2 2
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 19.62  8
6 x 200 m X15 2:33.79  2
Lag Kraftmätningen F15 13 708p  2
X15 31 402p  4
2020-09-13 80 m häck (76,2 cm) F14 11.88  -0.8 1 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Stav F14 2.72  2 Final
Tresteg F14 10.53  -0.5 PB 3 Final
2020-09-26 300 m häck (76,2 cm) F15 45.08  [1] PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stav F15 3.07  [1] PB 4 Final
2020-09-27 80 m häck (76,2 cm) F14 11.75  -0.9 1 Finalheat 1
Tresteg F14 10.55  0.0 PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
»  Simonsson, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 80 m F15 11.16  -1.7 PB 1 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-07 Slägga (3,0 kg/119) F17 25.71  PB 7 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 80 m F14 11.16  -3.0 3 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m KS 28.19  -2.7 SB 1 C-final
Kula (3,0 kg) F14 9.86  PB 3 Final
2020-06-27 Kula (3,0 kg) F14 9.35  3 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 80 m F14 11.42  -3.2 3
600 m F14 1:52.07  SB 1
Slägga (3,0 kg/119) F17 32.83  PB 6
2020-08-08 Kula (3,0 kg) F14 10.19  PB 2 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
Diskus (0,75 kg) F14 22.73  PB 2
Slägga (3,0 kg/119) F14 31.72  2
Spjut (500 gr) F14 23.44  PB 1
2020-08-22 80 m F14 10.89  +0.1 PB 2 Heat 5 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
11.12  -0.6 6 A-final
800 m F14 2:32.23  PB 6 Final [¤]
Kula (3,0 kg) F14 10.26  PB 6 Final
Spjut (500 gr) F14 26.10  PB 5 Final
2020-08-23 300 m F14 44.29  PB 5 B-final
Slägga (3,0 kg/119) F14 38.72  PB 3 Final
2020-08-30 6-kamp F15 3 081  +0.1 PB 4 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 14.53 [507] -0.2 PB 4
Höjd 1.36 [470] PB 4
Kula (3,0 kg) 10.35 [552] PB 2
Längd 4.68 [474] +0.3 PB 4
Spjut (500 gr) 23.79 [360] 4
600 m 1:44.82 [718] PB 1
2020-09-05 800 m F15 2:32.72  2 Heat 1 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 1.40  PB 6
Längd F15 4.70  +1.5 PB 5
Kula (3,0 kg) F15 9.38  7
Spjut (500 gr) F15 29.31  PB 2
Lag Kraftmätningen F15 13 708p  2
X15 31 402p  4
2020-09-13 80 m F14 10.91  -1.4 2 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (3,0 kg/119) F14 39.04  PB 7 Final
2020-09-16 3 x 800 m F15 7:59.66  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-26 Slägga (3,0 kg/119) F15 39.72  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 300 m F15 43.44  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wolgast, Emmy -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-31 Stav F14 2.31  SB 3 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Längd F16 4.31  0.0 PB 4 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 80 m F15 11.27  -0.7 PB 3 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 80 m F14 11.19  -3.0 PB 4 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Stav F14 2.42  SB 3 Final
2020-06-14 200 m KS 27.40  -1.0 PB 3 B-final
2020-06-28 80 m F14 11.20  -3.2 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Längd F17 4.54  +1.5 PB 3
2020-08-22 80 m F14 10.94  0.0 PB 2 Heat 2 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
11.06  -0.6 5 A-final
Tresteg F14 9.74  +4.6 7 Final
9.66  +0.9 PB
2020-08-23 300 m F14 43.85  PB 3 C-final
Stav F14 2.60  PB 3 Final
Längd F14 4.36  +1.7 14
2020-09-05 800 m F15 2:33.78  PB 3 Heat 1 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
Höjd F15 1.24  PB 9
Längd F15 4.80  +1.3 PB 4
Spjut (500 gr) F15 ej start 
6 x 200 m X15 2:33.79  2
Lag Kraftmätningen F15 13 708p  2
X15 31 402p  4
2020-09-13 80 m F14 10.92  -1.4 PB 3 Final » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
300 m F14 43.18  PB 2 Final
2020-09-16 3 x 800 m F15 7:59.66  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
»  Zachrison, Molly -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-14 200 m KS 29.23  -1.0 PB 4 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-28 80 m F14 12.01  -3.2 SB 4 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-07-11 80 m F14 11.90  -1.0 PB 6 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
80 m häck (76,2 cm) F14 14.30  -1.2 PB 2 Heat 2
2020-08-16 80 m häck (76,2 cm) F15 14.20  0.0 PB 7 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-22 80 m F14 ej start  » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
800 m F14 ej start 
2020-08-23 80 m häck (76,2 cm) F14 14.14  -1.1 4 Heat 3
13.91  -0.7 PB 2 B-final
Längd F14 4.38  +0.7 PB 12
Slägga (3,0 kg/119) F14 19.09  PB 9
2020-09-26 Längd F14 4.09  0.0 12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-27 800 m F14 diskad  Final
80 m häck (76,2 cm) F14 13.81  -0.7 PB 1 Finalheat 2
 F13 - Flickor 13 år
»  Aldskogius, Clara -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m F13 2:02.3m PB 2 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 32.71  PB 1
5 x 60 m F13 38.7m 1 Heat 1
2020-05-29 Höjd F13 1.28  SB 1 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) F13 20.73  SB 2 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m F13 8.66  +0.7 SB 2 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) F13 10.77  -0.4 PB 4 Heat 1
2020-06-07 Slägga (2,0 kg) F13 30.61  3 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 60 m F13 8.63  -3.0 SB 2 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.71  +1.9 SB 3 Final
2020-06-16 Tresteg (zon) F13 9.97  0.0 SB 1 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-07-12 60 m F13 8.64  -0.3 2 Heat 1 » Sommarspelen, Kristianstads IP, Kristianstad
8.70  +1.2 2 Final
Längd (zon) F13 4.97  +4.3 2 Final
4.87  +2.0 PB
2020-07-25 60 m F13 8.93  -3.4 2 Heat 1 » Sommarkampen, Landskrona FA/Heden, Helsingborg
8.93  -3.0 4 Final
Längd (zon) F13 5.05  +2.3 2 Final
2020-07-26 Höjd F13 1.26  7 Final
Slägga (2,0 kg) F13 30.17  1 Final
Spjut (400 gr) F13 19.49  PB 5 Final
2020-08-15 60 m F13 8.71  0.0 4 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.82  0.0 2 Pool 1
2020-08-16 60 m häck (68,6 cm) F13 10.82  +1.7 4 A-final
Kula (2,0 kg) F13 9.68  PB 5 Final
2020-08-22 60 m F13 8.67  -1.7 1 Heat 2 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
8.67  -2.2 4 A-final
Tresteg (zon) F13 9.74  +1.4 5 Pool A
Kula (2,0 kg) F13 9.65  7 Final
2020-08-23 200 m F13 ej start 
Längd (zon) F13 4.95  +1.0 PB 3 Pool A
Slägga (2,0 kg) F13 33.11  PB 3 Final
2020-09-09 200 m häck (68,6 cm/10) F13 35.38  -2.4 PB 2 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 10.14  - 1
Diskus (0,6 kg) F13 24.06  SB 2
2020-09-12 60 m F13 8.42  +2.0 PB 4 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
Längd (zon) F13 4.79  -0.8 4 Final
Slägga (2,0 kg) F13 33.83  PB 3 Final
2020-09-16 5 x 60 m F13 39.63  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m F13 8.71  +0.2 2 Heat 8 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.32  PB 14
Spjut (400 gr) F13 20.66  PB 10
5 x 60 m X13 38.55  1 Heat 3
2020-09-26 60 m F13 8.62  0.0 1 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.62  +1.1 4 Final
Längd (zon) F13 4.70  0.0 4 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.80  6 Final
   Attersand, Alva -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (2,0 kg) F13 ej res  » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2020-09-09 Tresteg (zon) F13 8.70  - 7 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F13 ej res 
2020-09-20 Höjd F13 1.24  PB 20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 15.63  PB 26
»  Bergin, Anna -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m F13 2:03.6m PB 3 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 31.09  PB 4
5 x 60 m F13 38.7m 1 Heat 1
2020-06-06 60 m F13 8.77  +0.7 PB 4 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-07 Slägga (2,0 kg) F13 34.26  PB 2 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 60 m F13 8.78  -3.0 3 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m KS 29.11  -1.4 PB 1 D-final
2020-08-08 Slägga (2,0 kg) F13 34.89  PB 1 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
2020-08-22 60 m F13 8.93  -2.1 1 Heat 5 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
8.86  -2.1 5 A-final
2020-08-23 200 m F13 29.63  -0.6 3 Heat A
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13 32.43  4 Final
2020-09-12 Slägga (2,0 kg) F13 41.67  PB 2 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
2020-09-16 5 x 60 m F13 39.63  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m F13 8.51  +0.4 PB 1 Heat 6 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.20  SB 25
Spjut (400 gr) F13 18.10  PB 18
5 x 60 m X13 38.55  1 Heat 3
2020-09-26 60 m F13 8.62  -0.6 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.51  +1.1 3 Final
»  Borg, Matilda -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-09 800 m F13 2:23.8m PB 1 B-final » 800 m, Hässselby IP, Stockholm
2020-05-26 600 m F13 1:47.2m PB 1 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 28.87  PB 5
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) F13 17.17  PB 4 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m F13 8.68  +0.7 PB 3 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-07 Slägga (2,0 kg) F13 28.00  4 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-10 200 m F13 28.31  +2.1 1 Heat 1 » Veckans grenar, Trollbäckens IP, Tyresö
28.77  +1.2 PB 1 Extra
2020-06-13 60 m F13 9.02  -3.0 4 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.75  +2.2 2 Final
4.61  +1.7 PB
2020-06-16 Tresteg (zon) F13 9.69  0.0 PB 2 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 22.80  PB 2
2020-06-27 5-kamp F13 4 153  +0.9 PB 2 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.65 [965] 0.0 PB
Höjd 1.25 [697] PB
Spjut (400 gr) 19.21 [627]
Längd (zon) 4.47 [795] +1.9
600 m 1:44.01 [1 069] PB
2020-07-05 400 m KS 62.39  PB 3 Final B » Turebergs explosiva nr 7, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-07-18 600 m F13 1:42.40  PB 3 Final A » Bannister running 4, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-08-08 60 m F13 9.19  +1.4 6 Heat 1 » Surbullespelen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
8.72  -1.3 6 Final
600 m F13 1:43.27  1 Final
200 m häck (68,6 cm/5) F13 31.25  -0.4 PB 2 Heat 2
Längd (zon) F13 4.61  0.0 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.84  PB 8 Final
2020-08-15 60 m F13 8.68  0.0 3 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m F15 2:22.12  PB 4 A-final
Längd (zon) F13 4.71  +3.1 4 Pool 1
4.61  0.0
2020-08-16 60 m häck (68,6 cm) F13 10.39  +1.7 PB 3 A-final
Kula (2,0 kg) F13 8.89  PB 7 Final
2020-08-22 60 m F13 9.10  -1.7 3 Heat 2 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
ej start  B-final
600 m F13 1:41.85  PB 1 Heat A
200 m häck (68,6 cm/5) F13 ej start 
Tresteg (zon) F13 9.29  +1.3 11 Pool A
Kula (2,0 kg) F13 8.36  14
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2020-08-23 200 m F13 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Diskus (0,6 kg) F13 23.84  PB 8 Final
Slägga (2,0 kg) F13 25.95  9
2020-08-28 600 m F13 ej start  » Vallentunakvällen 2, Vallentuna IP, Vallentuna
Längd (zon) F13 ej start 
2020-09-06 60 m F13 ej start  Heat 3 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
600 m F13 ej start 
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2020-09-12 600 m F13 1:48.85  3 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
200 m häck (68,6 cm/5) F13 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13 23.17  9
2020-09-16 3 x 600 m F13 5:19.08  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m F13 8.96  +1.1 2 Heat 7 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.28  PB 18
Spjut (400 gr) F13 24.80  PB 1
2020-09-26 600 m F13 1:42.21  4 Finalhest 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F13 4.36  +0.5 10
Kula (2,0 kg) F13 8.37  8 Final
2020-09-27 800 m KS 2:23.14  3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Helgesson, Maja -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-16 Höjd F14 1.16  PB 4 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
   Hjalmarö, Vera -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-13 60 m F13 9.60  -4.4 SB 3 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
»  Johansson, Ella -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-17 Stav F13 2.61  PB 2 Final » Veckans gren 5, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-05-26 600 m F13 1:43.0m PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 32.47  PB 2
5 x 60 m F13 38.7m 1 Heat 1
2020-05-31 Diskus (0,6 kg) F13 20.03  SB 1 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-05-31 Stav F14 2.41  2 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 1 500 m F13 5:11.20  SB 4 Final A » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) F13 10.10  -0.4 PB 2 Heat 1
2020-06-07 Slägga (2,0 kg) F13 ej res  » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 200 m häck (68,6 cm/10) F13 32.17  - 2 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Stav F13 2.52  2 Final
2020-06-14 200 m KS 28.57  -2.7 PB 2 C-final
Kula (2,0 kg) F13 9.40  PB 1 Final
2020-06-16 Höjd F14 1.29  PB 2 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 26.86  PB 1
2020-06-23 Höjd F14 1.30  PB 4 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 28.08  PB 1
2020-06-27 5-kamp F13 4 610  +0.1 PB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.11 [1 076] -3.0
Höjd 1.28 [732]
Spjut (400 gr) 28.19 [892] PB
Längd (zon) 4.61 [847] +3.2
600 m 1:44.29 [1 063]
2020-07-11 1 500 m KS 4:54.28  PB 10 Final 4 » Juliettan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-07-26 60 m F13 8.89  +1.0 PB 1 Final » Resultattävling, Nyabvallaen, Luleå
200 m F13 28.39  +2.1 1 Final
2020-08-15 800 m F15 2:24.31  PB 5 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 ej start  Pool 2
2020-08-16 60 m häck (68,6 cm) F13 10.11  +1.7 2 A-final
Kula (2,0 kg) F13 10.01  PB 4 Final
2020-08-22 60 m F13 8.89  -2.0 1 Heat 3 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
8.87  -2.1 PB 6 A-final
200 m häck (68,6 cm/5) F13 30.86  -0.1 PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.86  5 Final
Spjut (400 gr) F13 30.18  PB 1 Final
2020-08-23 1 500 m F13 5:01.49  3 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.04  +2.3 1 Heat 3
9.90  -1.7 PB 3 Final
Stav F13 2.61  2 Final
Diskus (0,6 kg) F13 26.09  3 Final
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
2020-09-05 800 m F15 2:25.36  1 Heat 1 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 13.37  +1.8 PB 2 Heat 2
Höjd F15 ej start 
Längd F15 4.67  +1.1 PB 7
Kula (3,0 kg) F15 7.90  PB 1
Spjut (500 gr) F15 24.14  PB 4
6 x 200 m X15 2:33.79  2
Lag Kraftmätningen F15 13 708p  2
X15 31 402p  4
2020-09-06 600 m F13 1:42.07  PB 2 Heat 2 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 22.96  5 Final
2020-09-09 200 m häck (68,6 cm/10) F13 31.90  -2.4 PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.60  - 4
Diskus (0,6 kg) F13 34.99  PB 1
2020-09-12 200 m F13 27.64  +1.3 PB 2 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
Stav F13 2.35  1 Final
Spjut (400 gr) F13 24.75  2 Final
2020-09-16 5 x 60 m F13 39.63  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 5:19.08  1 Final
2020-09-20 60 m F13 8.50  +2.1 1 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.32  PB 15
Spjut (400 gr) F13 23.98  2
5 x 60 m X13 38.55  1 Heat 3
2020-09-26 60 m F13 8.69  0.0 PB 2 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
ej start  Final
600 m F13 1:40.81  PB 2 Finalheat 1
Längd (zon) F13 4.61  0.0 PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.94  3 Final
   Karlsson, Vasiliki -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (2,0 kg) F13 24.18  SB 8 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X13 45.3m 6 Heat 2
2020-06-23 Höjd F14 1.30  PB 2 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 19.77  PB 3
   Moverare, Amilia -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (2,0 kg) F13 19.34  PB 15 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 60 m F13 9.66  0.0 PB 3 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 60 m F13 9.89  -4.4 6 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 3.98  +2.2 8 Final
3.91  +1.5 PB
2020-06-16 Tresteg (zon) F13 7.87  +0.5 PB 5 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 17.29  PB 4
2020-08-22 60 m F13 9.77  -2.0 3 Heat 3 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
600 m F13 1:57.22  PB 3 Heat B
2020-08-23 1 500 m F13 5:46.75  PB 11
2020-09-09 Tresteg (zon) F13 7.62  - 15 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F13 12.58  PB 15
2020-09-16 5 x 60 m F13 42.05  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m F13 9.39  +2.1 5 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 18.17  PB 17
   Moverare, Miriam -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m F13 1:57.7m PB 5 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 20.45  PB 10
5 x 60 m X13 42.9m 3 Heat 2
2020-08-22 60 m F13 9.20  -2.1 PB 3 Heat 4 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
9.31  -2.5 6 B-final
Höjd F13 1.34  PB 13
Kula (2,0 kg) F13 8.45  PB 13
2020-08-23 200 m F13 30.66  +2.1 1 Heat C
60 m häck (68,6 cm) F13 11.22  +0.6 PB 2 Heat 2
Längd (zon) F13 3.91  -2.3 PB 17 Pool B
2020-09-09 Tresteg (zon) F13 8.89  - 6 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F13 13.14  PB 13
2020-09-16 5 x 60 m F13 42.05  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m F13 8.99  +0.4 PB 4 Heat 6 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.36  PB 11
Spjut (400 gr) F13 18.52  PB 14
5 x 60 m X13 41.83  2 Heat 4
   Moverare, Simone -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 600 m F13 1:54.9m PB 4 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 19.51  PB 14
5 x 60 m X13 42.9m 3 Heat 2
2020-06-06 60 m F13 9.03  0.0 PB 2 Heat 1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 60 m F13 9.48  -4.4 2 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) F13 4.62  +2.5 4 Final
4.48  +1.0 PB
2020-06-16 Tresteg (zon) F13 8.76  0.0 PB 4 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 15.91  PB 6
2020-08-22 60 m F13 9.32  -1.7 5 Heat 2 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 8.74  +2.7 6 Pool B
8.60  +1.5
Kula (2,0 kg) F13 8.61  PB 12
2020-08-23 200 m F13 31.16  +2.1 3 Heat E
Längd (zon) F13 4.26  -1.8 9 Pool B
2020-09-16 5 x 60 m F13 42.05  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m F13 9.19  +2.1 3 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.24  PB 23
Spjut (400 gr) F13 18.23  PB 16
5 x 60 m X13 41.83  2 Heat 4
»  Sillén, Linnéa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (2,0 kg) F13 28.22  PB 6 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F13 38.7m 1 Heat 1
2020-08-22 60 m F13 9.20  -2.1 3 Heat 5 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
9.19  -2.5 SB 3 B-final
Höjd F13 1.50  PB 1 Final
Tresteg (zon) F13 9.36  +1.7 PB 2 Pool B
2020-08-23 Längd (zon) F13 4.30  -1.2 PB 8 Pool B
2020-09-06 60 m F13 9.04  - 2 Heat 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd F13 1.43  5 Final
Längd (zon) F13 4.25  +2.1 7 Final
4.24  0.0
2020-09-09 Tresteg (zon) F13 9.64  - 3 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F13 19.17  PB 3
2020-09-12 Höjd F13 1.48  2 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
2020-09-16 5 x 60 m F13 39.63  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-20 60 m F13 9.04  +1.1 SB 3 Heat 7 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.44  2
Spjut (400 gr) F13 16.88  PB 19
5 x 60 m X13 41.83  2 Heat 4
»  Ståhl, Lilly -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-13 60 m F13 9.71  -4.4 SB 4 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m KS 30.95  -1.4 PB 4 D-final
2020-08-08 60 m F13 9.19  +1.4 PB 3 Heat 2 » Surbullespelen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-15 60 m F13 9.37  +1.0 7 B-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2020-08-23 200 m F13 31.63  -2.0 4 Heat D » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2020-09-26 60 m F13 9.45  -0.6 6 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Wasmuth Ljessnoj, Ester -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-20 Spjut (400 gr) F13 16.09  PB 22 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
   Wasmuth, Ester -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-09 Tresteg (zon) F13 7.07  - 18 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F13 12.88  PB 14
»  Wennebjer, Ebba -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-21 800 m F15 2:50.61  PB 5 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
80 m häck (76,2 cm) F15 13.31  +1.1 PB 5 A-final
Höjd F15 1.49  SB 3
Längd F15 4.84  0.0 PB 3
Kula (3,0 kg) F15 8.86  PB 6
Spjut (500 gr) F15 17.77  PB 8
Lag Arena F15 13 535p  1
2020-05-26 600 m F13 1:52.7m PB 3 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 31.81  PB 3
5 x 60 m F13 38.7m 1 Heat 1
2020-05-29 Höjd F13 1.58  PB 1 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) F13 23.97  SB 1 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m F13 8.62  +0.7 SB 1 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) F13 9.91  -0.4 PB 1 Heat 1
2020-06-07 Slägga (2,0 kg) F13 37.05  PB 1 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 5-kamp F13 brutit  » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.15 [1 067] -3.0
Höjd 1.40 [872]
Spjut (400 gr) ej start
2020-08-22 Kula (2,0 kg) F13 11.45  PB 3 Final » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2020-08-23 Diskus (0,6 kg) F13 25.22  SB 4 Final
Slägga (2,0 kg) F13 38.86  PB 2 Final
2020-09-20 60 m F13 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 ej start 
   Wändin, Julia -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 1 500 m F13 5:04.09  PB 2 Final A » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-06-14 200 m KS 29.46  -1.4 PB 3 D-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-08-15 60 m F13 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m F15 2:21.54  [1] PB 2 A-final
Längd (zon) F13 ej start 
2020-08-22 600 m F13 ej start  » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F13 ej start 
2020-08-23 1 500 m F13 4:50.35  PB 2 Final
Längd (zon) F13 ej start 
2020-09-06 800 m F15 2:22.69  1 Heat 2 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2020-09-12 600 m F13 1:41.88  PB 2 Final » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
1 500 m F13 4:58.07  1 Final
2020-09-16 5 x 60 m F13 42.05  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 5:19.08  1 Final
2020-09-20 60 m F13 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2020-09-26 60 m F13 9.21  -0.6 PB 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m F13 1:41.32  PB 3 Finalheat 1
Längd (zon) F13 4.88  +0.4 PB 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
»  Zholudieva, Alevtina -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (2,0 kg) F13 23.06  PB 9 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X13 45.3m 6 Heat 2
2020-06-16 Tresteg (zon) F13 ej res  » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 17.96  PB 3
2020-06-23 Tresteg F14 9.26  0.0 PB 1 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 21.60  PB 2
2020-08-22 Tresteg (zon) F13 9.71  +4.0 1 Pool B » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
9.41  +0.8 PB
2020-08-23 60 m häck (68,6 cm) F13 10.91  +2.2 2 Heat 1
10.97  -1.7 PB 8 Final
Stav F13 ej res 
Längd (zon) F13 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13 ej res 
2020-09-20 Höjd F13 1.20  PB 27 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 16.87  20
»  Östlund, Filippa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Slägga (2,0 kg) F13 13.09  PB 19 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X13 45.3m 6 Heat 2
2020-09-26 60 m F13 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F13 ej start 
 F12 - Flickor 12 år
   Antonsson, Celina -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) F13 12.03  PB 5 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
   Azorbo, Olivia -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 7.76  - 11 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 13.33  PB 13
5 x 60 m X12 48.1m 6 Heat 2
2020-09-19 Slägga (2,0 kg) F12 17.61  PB 15 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 49.73  6 Heat 3
45.63  2 Heat 4
   Brynielsson, Tora -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 7.30  - 17 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 15.60  PB 4
5 x 60 m X12 49.1m 7 Heat 2
   Dejfors, Isabella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Diskus (0,6 kg) F12 10.65  PB 19 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 47.5m 5 Heat 2
   Elofsson Järf, Alva -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 ej res  » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 14.91  PB 7
5 x 60 m X12 47.5m 5 Heat 2
2020-09-19 60 m F12 9.4m +1.3 4 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F12 22.24  PB 4
5 x 60 m X12 49.73  6 Heat 3
   Forshed, Bella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 7.18  - 18 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 16.05  PB 3
5 x 60 m X12 48.1m 6 Heat 2
2020-09-09 5 x 60 m X12 diskad  Heat 3 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-19 60 m F12 9.5m +1.3 5 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F12 18.80  PB 10
5 x 60 m X12 49.73  6 Heat 3
   Grafström, Ines -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 6.57  - 20 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 10.19  PB 20
»  Jansson, Edit -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 8.81  - 4 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 11.56  PB 17
5 x 60 m X12 44.0m 3 Heat 1
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) F13 11.79  PB 6 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m F13 9.39  +0.7 SB 6 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) F13 12.03  -0.4 PB 5 Heat 1
2020-06-07 Slägga (2,0 kg) F13 19.31  PB 5 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 60 m F13 9.86  -4.4 5 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
200 m häck (68,6 cm/10) F13 37.17  - 3 B-final
Stav F13 ej res 
Längd (zon) F13 4.55  +3.0 6 Final
4.28  +1.6 PB
2020-06-14 200 m KS 31.09  -1.0 PB 2 B-final
2020-06-27 5-kamp F13 brutit  » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 11.81 [746] -0.8 PB
Höjd 1.10 [516] PB
Spjut (400 gr) 10.38 [312] PB
Längd (zon) 4.44 [784] +4.0
600 m ej start
2020-08-29 5-kamp F13 2 152  0.0 PB 2 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) brutit
Höjd 1.11 [528] PB 2
Spjut (400 gr) 9.99 [295] 2
Längd (zon) 4.20 [696] 0.0 2
600 m 2:06.69 [633] PB 2
2020-09-19 60 m F12 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Stav F12 ej start 
Slägga (2,0 kg) F12 ej start 
2020-09-27 60 m F12 9.60  -1.2 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.47  -0.2 3 B-final
600 m F12 2:06.11  PB 4 Finalheat 2
Längd (zon) F12 4.49  0.0 PB 4 Final
   Lazo Nilsson, Shauri -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-09 600 m F12 2:15.11  PB 3 Heat 2 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m X12 46.35  3 Heat 2
   Lundquist, Alva -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 7.84  - 10 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 13.21  PB 14
2020-09-09 5 x 60 m X12 46.35  3 Heat 2 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-19 60 m F12 10.7m +1.3 8 Heat 5 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 45.63  2 Heat 4
   Malmqvist, Ebba -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Diskus (0,6 kg) F12 15.01  PB 6 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 49.1m 7 Heat 2
   Marklund, Stella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-09 5 x 60 m X12 diskad  Heat 3 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-19 60 m F12 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
   Miljkovic, Sara Eleonora -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-19 Slägga (2,0 kg) F12 22.60  PB 3 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 49.73  6 Heat 3
   Milkjkovic, Sara -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 7.06  - 19 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
»  Morne, Colette -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 5 x 60 m X12 44.0m 3 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2020-09-09 600 m F12 2:04.48  PB 3 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m X12 46.35  3 Heat 2
2020-09-19 60 m F12 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
»  Nordlund, Elin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 9.49  - 2 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 15.50  PB 5
5 x 60 m X12 41.3m 1 Heat 1
2020-05-29 Höjd F12 1.36  PB 1 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 Diskus (0,6 kg) F13 20.57  PB 3 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
2020-06-06 60 m F13 8.90  +0.7 PB 5 Heat 2 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
1 500 m F13 5:56.59  PB 11 Final A
60 m häck (68,6 cm) F13 10.41  -0.4 PB 3 Heat 1
2020-06-13 60 m F13 9.14  -3.0 5 A-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
200 m häck (68,6 cm/10) F13 33.92  - 1 B-final
Stav F13 1.90  PB 1 Final
Längd (zon) F13 4.37  +4.1 7 Final
2020-06-14 200 m KS 29.44  -1.4 PB 2 D-final
Kula (2,0 kg) F13 8.20  PB 2 Final
2020-06-16 Tresteg (zon) F13 9.45  0.0 PB 3 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 16.75  PB 5
2020-06-27 5-kamp F13 3 864  +0.9 PB » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.74 [947] -0.8
Höjd 1.37 [837] PB
Spjut (400 gr) 18.19 [594] PB
Längd (zon) 4.26 [718] +2.5
600 m 1:59.03 [768] PB
2020-06-28 Längd (zon) F12 4.19  +1.7 PB
2020-08-29 5-kamp F13 4 132  +0.1 PB 1 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.39 [1 018] +0.2 PB 1
Höjd 1.35 [814] 1
Spjut (400 gr) 23.17 [748] PB 1
Längd (zon) 4.43 [780] 0.0 PB 1
600 m 1:58.85 [772] PB 1
2020-09-09 600 m F12 1:57.03  PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F12 20.54  1
5 x 60 m X12 42.74  1 Heat 2
2020-09-16 5 x 60 m F13 39.63  1 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 6:08.43  6 Final
2020-09-19 60 m F12 9.6m +4.0 1 Heat 8 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Stav F12 1.70  7
Slägga (2,0 kg) F12 22.02  PB 5
5 x 60 m X12 41.44  1 Heat 3
2020-09-27 60 m F12 8.68  +0.2 1 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.58  0.0 PB 1 A-final
600 m F12 1:48.22  PB 1 Finalheat 1
Längd (zon) F12 4.55  0.0 PB 2 Final
   Nyblom Berg, Klara -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-27 600 m F12 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 ej start 
   Olsson, Isa -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 5 x 60 m X12 46.1m 4 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2020-09-19 60 m F12 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
   Pålsson, Selma -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 8.48  - 5 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 17.78  PB 1
5 x 60 m X12 46.1m 4 Heat 2
2020-09-09 600 m F12 ej start  Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-19 60 m F12 ej start  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F12 ej start 
»  Sparv, Tyra -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 9.70  - 1 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 17.19  PB 2
5 x 60 m X12 41.3m 1 Heat 1
2020-06-13 60 m F13 9.46  -4.4 SB 1 B-final » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
200 m häck (68,6 cm/10) F13 34.47  - 2 B-final
2020-06-27 5-kamp F13 3 833  +1.4 PB 4 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.80 [935] -0.8 PB
Höjd 1.31 [767] PB
Spjut (400 gr) 19.15 [625] PB
Längd (zon) 4.33 [744] +3.5
600 m 1:59.36 [762] PB
2020-09-16 5 x 60 m F13 42.05  3 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 6:08.43  6 Final
2020-09-19 60 m F12 8.3m +0.7 3 Heat 9 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Stav F12 1.40  PB 18
5 x 60 m X12 41.44  1 Heat 3
2020-09-27 60 m F12 ej start  Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 4.32  0.0 PB 6 Final
   Stenström, Vera -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-09-09 600 m F12 2:08.72  PB 1 Heat 2 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F12 15.50  PB 3
5 x 60 m X12 46.35  3 Heat 2
2020-09-19 Stav F12 ej res  » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F12 16.49  PB 20
   Trotzig, Anna -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 7.41  - 15 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 48.1m 6 Heat 2
2020-09-09 600 m F12 2:08.84  PB 4 Heat 1 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m X12 diskad  Heat 3
2020-09-16 3 x 600 m F13 6:08.43  6 Final » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-19 60 m F12 9.9m 0.0 3 Heat 6 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m X12 43.93  1 Heat 4
   Övermo, Greta -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-05-26 Tresteg (zon) F12 7.65  - 13 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 13.51  PB 12
2020-09-09 Spjut (400 gr) F12 10.81  PB 6 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
 F11 - Flickor 11 år
»  Lönn, Malva -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-15 60 m F12 9.01  +0.2 SB 4 A-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 4.42  +3.0 6 Pool 1
4.39  +1.9 SB
2020-08-16 60 m häck (68,6 cm) F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 9.20  PB 3 Final
2020-09-20 Kula (2,0 kg) F11 8.12  2 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Diskus (0,6 kg) F11 24.57  PB 1
Spjut (400 gr) F11 14.48  PB 3
»  Sternlind, Tyra -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-08-15 60 m F12 10.15  -1.5 SB 6 B-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 4.15  +2.4 2 Pool 2
0.40  -2.0 SB
2020-08-16 60 m häck (68,6 cm) F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 8.98  PB 4 Final
2020-09-20 Kula (2,0 kg) F11 7.97  3 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Diskus (0,6 kg) F11 20.56  PB 2
Spjut (400 gr) F11 18.50  PB 2
 K50 - Kvinnor veteran 50 år
»  Lindefalk, Susanne -69
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2020-06-28 Slägga (3,0 kg/119) K50 26.10  SB 1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics