HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2020-09-21
Ute för 2020 Resultatdatum: 2020-09-20
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
39.56  [1] » Victorin, Axel -08 P13 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Wilkinson, Benjamin -08
» Ek Linterius, Simon -07
» Roslund, Anton -07
» Karlsson, Vilmer -07
42.94  Holmlund, Noah -07 P13 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Hackett, Quincy -07
» Wolgast, Albin -08
» Simon, Sebastian -08
» Håkansson, Theodor -08
Manuell tidtagning
39.0m » Johansson, Hannes -07 P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Holmlund, Noah -07
» Carlström Cousins, Theo -07
» Roslund, Anton -07
» Karlsson, Vilmer -07
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
42.64  » Holmlund, Hugo -03 P17 2020-09-13 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Moberg, Markus -03
» Borg, Jonatan -03
» Wall, Viktor -03
42.73  » Holmlund, Hugo -03 P17 2020-09-13 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Moberg, Markus -03
» Borg, Jonatan -03
» Wall, Viktor -03
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
1:56.89  [1] » Borg, Jonatan -03 P17 2020-09-12 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Wall, Viktor -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
» Moberg, Markus -03
2:02.35  [2] » Borgius, Teodor -03 P17 2020-09-12 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Wall, Viktor -03
» Borg, Jonatan -03
» Moberg, Markus -03
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:01.55  Norlin, Bill -07 P13 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Roslund, Anton -07
» Karlsson, Vilmer -07
5:55.04  » Wilkinson, Benjamin -08 P13 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Håkansson, Theodor -08
» Simon, Sebastian -08
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:06.97  » Berglind, Alfred -06 P15 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
Jerndorf, Daniel -06
» Hall, Neo -06
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
39.63  [1] » Bergin, Anna -07 F13 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Nordlund, Elin -08
» Sillén, Linnéa -07
» Johansson, Ella -07
» Aldskogius, Clara -07
42.05  » Sparv, Tyra -08 F13 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
Moverare, Miriam -07
Moverare, Amilia -07
Moverare, Simone -07
Wändin, Julia -07
Manuell tidtagning
38.7m » Bergin, Anna -07 F13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
» Wennebjer, Ebba -07
» Sillén, Linnéa -07
» Johansson, Ella -07
» Aldskogius, Clara -07
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
Ej klubblag
3:39.14  [1,2] » Knezevic, Sandra -92 KS 2020-09-06 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
[2] - sträcktid manuell
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:19.08  » Borg, Matilda -07 F13 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
Wändin, Julia -07
» Johansson, Ella -07
6:08.43  Trotzig, Anna -08 F13 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Sparv, Tyra -08
» Nordlund, Elin -08
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:21.80  [1] » Lidén, Clara -03 F17 2020-09-13 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Lundin, Nora -03
» Brandt, Albertina -03
7:59.66  » Wolgast, Emmy -06 F15 2020-09-16 » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Simonsson, Maja -06
» Hedberg, Tyra -06
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F17
               
 4 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
9:34.12  » Lidén, Clara -03 KS 2020-09-12 » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Lundin, Nora -03
Siltberg Almlöf, Nora -99
» Ramberg, Filippa -97
               
 Mix
 5 x 60 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
38.55  » Bergin, Anna -07 X13 2020-09-20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
» Johansson, Ella -07
» Aldskogius, Clara -07
» Roslund, Anton -07
» Karlsson, Vilmer -07
41.44  » Wilkinson, Benjamin -08 X13 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
» Nordlund, Elin -08
» Håkansson, Theodor -08
» Sparv, Tyra -08
» Victorin, Axel -08
41.83  » Carlström Cousins, Theo -07 X13 2020-09-20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Holmlund, Noah -07
» Sillén, Linnéa -07
Moverare, Miriam -07
Moverare, Simone -07
42.74  » Wilkinson, Benjamin -08 X13 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
» Nordlund, Elin -08
» Håkansson, Theodor -08
» Johansson, Anton -08
» Victorin, Axel -08
43.93  » Wolgast, Albin -08 X13 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Camarstrand, Felix -08
Trotzig, Anna -08
» Johansson, Anton -08
» Simon, Sebastian -08
45.63  Sahlén, Alexandre -08 X13 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Lundquist, Alva -08
Järetoft, Markus -08
Holmgren, Alvin -08
Azorbo, Olivia -08
46.35  Camarstrand, Felix -08 X13 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Stenström, Vera -08
Lundquist, Alva -08
Lazo Nilsson, Shauri -08
» Morne, Colette -08
49.73  Azorbo, Olivia -08 X13 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Miljkovic, Sara Eleonora -08
Elofsson Järf, Alva -08
Forshed, Bella -08
Taube, Albin -08
Manuell tidtagning
41.3m » Wilkinson, Benjamin -08 X13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
» Nordlund, Elin -08
» Håkansson, Theodor -08
» Sparv, Tyra -08
» Victorin, Axel -08
42.9m » Hackett, Quincy -07 X13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Moverare, Miriam -07
Moverare, Simone -07
Wiklund, Theo -07
» Ek Linterius, Simon -07
44.0m » Karmteg, Tim -08 X13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
» Simon, Sebastian -08
» Johansson, Anton -08
» Morne, Colette -08
» Jansson, Edit -08
45.3m » Herre, Erik -07 X13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
» Östlund, Filippa -07
» Bélec, Christoffer -07
Karlsson, Vasiliki -07
» Zholudieva, Alevtina -07
46.1m » Wolgast, Albin -08 X13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Pålsson, Selma -08
Olsson, Isa -08
Öhrner, Axel -08
Cammarstrand, Felix -08
47.5m Huselius, Vincent -08 X13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Rafiq, Yosef -08
Bjurman, Tim -09
Elofsson Järf, Alva -08
Dejfors, Isabella -08
48.1m Azorbo, Olivia -08 X13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Trotzig, Anna -08
Sahlén, Alexandre -08
Forshed, Bella -08
Taube, Albin -08
49.1m Järetoft, Markus -08 X13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Holmgren, Alvin -08
Bengtsson, David -08
Brynielsson, Tora -08
Malmqvist, Ebba -08
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:33.79  » Kapell, Elias -06 X15 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
» Sahlqvist, Esther -06
» Berglind, Alfred -06
» Wolgast, Emmy -06
» Hall, Neo -06
» Johansson, Ella -07
2:36.00  » Karlsson, Vilmer -07 X15 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
» Sahlqvist, Esther -06
Aaberg, Håkon -05
» Jabbour Clarke, Lii -06
» Berglind, Alfred -06
» Jansson, Agnes -05
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics