HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2020-09-28
Ute för 2020 Resultatdatum: 2020-09-27
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.98  » Karlsson, Vilmer -07 +0.1 P13 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.37  [1] » Roslund, Anton -07 0.0 P13 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
8.71    » Victorin, Axel -08 +0.9 P12 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.75  » Johansson, Hannes -07 +0.7 P13 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.98  » Wilkinson, Benjamin -08 0.0 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
9.03      Borg, Jonatan -09 0.0 P11 2020-08-08 » Surbullespelen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
9.04  Holmlund, Noah -07 +2.0 P13 2020-09-20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
9.07  » Håkansson, Theodor -08 +0.9 P12 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.11    » Carlström Cousins, Theo -07 +0.6 P13 2020-09-20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
9.15  Wahlberg, Ricky -08 +0.9 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
9.35  » Simon, Sebastian -08 +0.9 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
9.44    » Karmteg, Tim -08 +0.4 P12 2020-08-22 » Waplanspelen, Krokoms Sportcenter, Krokom
9.50  Edberg, Ted -08 -0.4 P12 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.70  » Wolgast, Albin -08 +0.9 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
9.71      Camarstrand, Felix -08 +0.9 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
9.92  » Johansson, Anton -08 +0.9 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
8.24  » Roslund, Anton -07 +2.1 P13 2020-09-20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
8.97  » Carlström Cousins, Theo -07 - P13 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
9.27  Nordin, Bill -07 - P13 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
9.30    » Hackett, Quincy -07 - P13 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
9.64  Lund, Adrian -07 - P13 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
Manuell tidtagning
8.2m » Wilkinson, Benjamin -08 +0.9 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
8.4m » Victorin, Axel -08 +1.3 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
8.4m   » Håkansson, Theodor -08 0.0 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
8.8m » Simon, Sebastian -08 +1.8 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
8.9m » Wolgast, Albin -08 0.0 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
8.9m     Järetoft, Markus -08 0.0 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
9.0m Huselius, Vincent -08 0.0 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
9.1m » Johansson, Anton -08 +1.8 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
9.3m     Holmgren, Alvin -08 +0.9 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
9.4m Camarstrand, Felix -08 0.0 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
9.6m Sahlén, Alexandre -08 0.0 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
9.7m     Molinder Sandqvist, Charlie -08 +1.3 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
9.9m Taube, Albin -08 +1.3 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ P15=9.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.17  » Kapell, Elias -06 +0.1 P14 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.26  » Berglind, Alfred -06 +1.1 P14 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.34      Aaberg, Håkon -05 -1.3 P15 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
10.54  » Bergmark, Carl -06 +1.1 P14 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.84  » Gullberg, Aron -06 +1.1 P14 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.57    » Öhrner, Gabriel -06 0.0 P14 2020-08-22 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
11.59  » Alteskog, Erik -06 +1.7 P14 2020-09-06 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ MS=10.90 | M22=11.20 | P19=11.35 | P17=11.60 | P16=11.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.66      Otieno, Dennis -91 +1.7 MS 2020-07-26 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.94  [1] » Wall, Viktor -03 +1.2 P17 2020-08-22 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
11.03  [2] » Förnestig, Paul -01 +1.3 P19 2020-08-08 » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
11.06  [3] » Borg, Jonatan -03 0.0 P17 2020-08-22 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
11.31    » Moberg, Markus -03 -0.1 P17 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
11.31      Wändesjö, Arvid -03 +1.3 P17 2020-08-08 » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
11.41  » Shaker Anid, Amir -89 -0.1 MS 2020-06-28 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
11.44    » Thid, David -03 0.0 P17 2020-08-22 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
11.53    » Wall, Niklas -03 -2.2 P17 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
11.65  » Barroso Johansson, André -02 +0.2 P18 2020-08-16 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.92  » Holmlund, Hugo -03 -1.5 P17 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
12.16    » Bucht Wesslén, Noah -03 -1.5 P17 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
12.23  » Aldskogius, Kalle -04 +0.4 P16 2020-08-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.27  Larsson Stewart, Gabriel -01 -2.2 P19 2020-08-16 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.29    » Engström, Filip -04 +2.0 P16 2020-08-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.76  Lundman, Malte -03 -4.7 P17 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
13.18  Bonilla, Sebastian -01 -2.2 P19 2020-08-16 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
10.98  » Förnestig, Paul -01 +2.2 P19 2020-07-23 » Julichansen 4, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
12.16  » Aldskogius, Kalle -04 +2.2 P16 2020-08-08 » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.00 | M22=22.70 | P19=23.00 | P17=23.60 | P16=23.90 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.68      Otieno, Dennis -91 +1.6 MS 2020-06-27 » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
21.69  [1,2,3] » Wall, Viktor -03 -0.4 P17 2020-08-23 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
21.86  [1,4] » Förnestig, Paul -01 +0.6 P19 2020-08-23 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
22.07  [5] » Moberg, Markus -03 -0.8 P17 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
22.21  [6] » Borg, Jonatan -03 -0.4 P17 2020-08-23 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
22.83    » Wall, Niklas -03 +1.7 P17 2020-07-04 » Svenska sprintutmaningen 3, Slottskogsvallen, Göteborg
23.27    » Holmlund, Hugo -03 +0.3 P17 2020-06-27 » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
23.98  » Bucht Wesslén, Noah -03 -0.5 P17 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
24.19      Hoffman, Gabriel -01 -0.5 P19 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
24.24  » Engström, Filip -04 0.0 P16 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
24.98  Aaberg, Håkon -05 0.0 P15 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
25.43  [7] » Berglind, Alfred -06 0.0 P14 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
26.37  [8] » Karlsson, Vilmer -07 +1.1 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
29.31  » Victorin, Axel -08 -2.2 P12 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
29.40      Holmlund, Noah -07 -2.2 P13 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
29.65  Wahlberg, Ricky -08 -1.0 P12 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
30.38  » Wilkinson, Benjamin -08 -2.2 P12 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
30.70    » Simon, Sebastian -08 +2.0 P12 2020-07-30 » Julichansen 6, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
31.26  Wiklund, Theo -07 -3.0 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
33.00  » Wolgast, Albin -08 -1.0 P12 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
21.68  » Wall, Viktor -03 +2.2 P17 2020-07-04 » Svenska sprintutmaningen 3, Slottskogsvallen, Göteborg
25.32  » Karlsson, Vilmer -07 +2.6 P13 2020-09-12 » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ P15=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.44  [1] » Hall, Neo -06 P14 2020-09-13 » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
40.99  Jerndorf, Daniel -06 P14 2020-09-13 » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=49.60 | M22=50.50 | P19=52.00 | P17=53.50 | P16=54.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.39  [1,2] » Moberg, Markus -03   P17 2020-07-05 » Turebergs explosiva nr 7, Sollentunavallen, Sollentuna
50.79  Dawlson, Emmanuel -92 MS 2020-08-10 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
52.37    » Bucht Wesslén, Noah -03   P17 2020-07-05 » Turebergs explosiva nr 7, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:35.55  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-08-22 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
1:40.60  [1] Norlin, Bill -07 P13 2020-08-22 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
1:45.3m     Nordin, Bill -07   P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
1:46.23  » Roslund, Anton -07 P13 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
1:55.27  Wahlberg, Ricky -08 P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
1:58.26    » Simon, Sebastian -08   P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
1:58.46  » Karmteg, Tim -08 P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
1:59.04  » Johansson, Hannes -07 P13 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2:01.15    » Johansson, Anton -08   P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:01.95  » Victorin, Axel -08 P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:02.0m Wiklund, Theo -07 P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2:03.5m   » Carlström Cousins, Theo -07   P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2:03.86  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:06.5m » Bélec, Christoffer -07 P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2:08.70    » Håkansson, Theodor -08   P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:12.13  Cammarstrand, Felix -08 P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:17.07  Järetoft, Markus -08 P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:22.44  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:54.00 | M22=1:58.00 | P19=2:02.00 | P17=2:06.00 | P16=2:07.50 | P15=2:11.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:11.89  Lidén, Otto -00 M22 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:15.54  » Hall, Neo -06 P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
2:15.93    » Engström, Filip -04   P16 2020-08-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:17.90  [1] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
2:19.21  » Herre, Filip -06 P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
2:22.12      Jerndorf, Daniel -06   P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
2:22.33  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
2:26.00  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
2:28.18    » Kapell, Elias -06   P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
2:34.08  Aaberg, Håkon -05 P15 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
2:36.25  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
2:41.36  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=3:54.00 | M22=4:06.00 | P19=4:10.00 | P17=4:30.00 | P16=4:34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:28.00  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2020-06-28 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
4:28.60    » Holm, Nils -04   P16 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:52.95      Govenius, Fredrik -99   M22 2020-06-28 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
5:01.89  [1] Norlin, Bill -07 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
5:02.84  Jerndorf, Daniel -06 P14 2020-06-28 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
5:03.81    » Hall, Neo -06   P14 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
5:06.11  [2] Nordin, Bill -07 P13 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
5:20.66  [3] Wahlberg, Ricky -08 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
5:20.93    » Alteskog, Erik -06   P14 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
5:21.69  [4] » Simon, Sebastian -08 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
5:23.18  [5] » Karmteg, Tim -08 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
5:37.91  » Sundström, Hugo -06 P14 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=6:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8:08.22  » Alteskog, Erik -06 P14 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ P17=9:45.00 | P16=10:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:44.27    » Holm, Nils -04   P16 2020-08-27 » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
9:51.53  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2020-08-22 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
10:04.78      Pihlstrand Trulp, Joakim -77   M40 2020-08-22 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
10:13.94  » Dahl, Elias -76 M40 2020-08-22 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
10:40.82  Lidén, Otto -00 M22 2020-08-22 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
10:42.74  Brunnstedt, Kalle -95 MS 2020-08-22 » Propagandatävling, Enskede IP, Stockholm
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=14:55.00 | M22=15:45.00 | P19=16:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
17:32.73  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2020-07-18 » Aros Invitational 1, Arosvallen, Västerås
19:41.0m [1] » Karlsson, Fredrik -78 M40 2020-09-10 » Tyringemästerskapen, Tyrs Hage, Tyringe
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=31:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34:19.69  Persson, Eskil -77 M40 2020-06-23 » Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ MS=1:09.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:07.08  [1] » Jonsson, Niklas -92   MS 2020-07-29 » SM halvmarathon, Motorstadion, Anderstorp
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ MS=2:33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=5:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:47.59  » Sundström, Hugo -06 P14 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5:53.50  [1] » Hall, Neo -06 P14 2020-08-22 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
5:58.47  » Karmteg, Tim -08 P12 2020-08-22 » Waplanspelen, Krokoms Sportcenter, Krokom
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 2 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ M22=6:20.00 | P19=6:40.00 | P17=6:55.00 | P16=7:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=9:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.78  [1] » Roslund, Anton -07 +0.3 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
10.15  » Karlsson, Vilmer -07 0.0 P13 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
10.21    » Johansson, Hannes -07 +0.3 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
11.13  » Wilkinson, Benjamin -08 0.0 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
11.51  » Håkansson, Theodor -08 0.0 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
11.60    » Karmteg, Tim -08 0.0 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
12.04  » Wolgast, Albin -08 0.0 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
12.16  Wahlberg, Ricky -08 -2.1 P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
12.45    » Bélec, Christoffer -07 -1.6 P13 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
12.92  » Simon, Sebastian -08 0.0 P12 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
12.95  Järetoft, Markus -08 -2.6 P12 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 80 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=12.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.82  [1]   Aaberg, Håkon -05 +0.1 P15 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
11.99  [2] » Kapell, Elias -06 +0.4 P14 2020-09-13 » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
12.29  [3] » Herre, Filip -06 +0.3 P14 2020-08-16 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.11  » Berglind, Alfred -06 +2.0 P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
13.11  » Gullberg, Aron -06 +2.0 P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
13.80    » Bergmark, Carl -06 -1.4 P14 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
13.82  » Hall, Neo -06 +0.1 P14 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
19.22  » Öhrner, Gabriel -06 -1.4 P14 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
12.10  » Herre, Filip -06 +3.2 P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
13.42  » Roslund, Anton -07 +3.2 P13 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 110 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=15.35 | M22=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.00  [1] » Holm, Jonathan -94 +1.7 MS 2020-06-27 » Mini Windsprint, Baldershofs IP, Sundsvall
14.91    » Shaker Anid, Amir -89 -1.9 MS 2020-06-27 » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
                 
 110 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=16.10 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 110 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=16.10 | P16=16.30 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.84    » Moberg, Markus -03 +0.1 P17 2020-06-27 » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
13.71  » Moberg, Markus -03 +3.0 P17 2020-08-22 » JSM/USM17 löpgrenar, Campus Valla, Linköping
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
31.73  » Roslund, Anton -07 -2.3 P13 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
35.75  » Hackett, Quincy -07 -2.3 P13 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
36.84  » Herre, Erik -07 -2.3 P13 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
34.40  » Johansson, Hannes -07 - P13 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
35.88  » Wilkinson, Benjamin -08 - P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
36.01    » Karmteg, Tim -08 - P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
39.50  » Wolgast, Albin -08 - P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
29.72  [1] » Roslund, Anton -07 +0.9 P13 2020-09-12 » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=42.70 | P16=44.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
37.00    » Moberg, Markus -03   P17 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
40.51    » Bucht Wesslén, Noah -03   P17 2020-06-28 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=44.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
43.62  [1] » Kapell, Elias -06 P14 2020-09-13 » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
45.07  [2] » Herre, Filip -06 P14 2020-08-22 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=56.00 | M22=59.00 | P19=60.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
52.03  [1] » Moberg, Markus -03   P17 2020-08-16 » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (MS)
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=1.99 | M22=1.88 | P19=1.84 | P17=1.76 | P16=1.74 | P15=1.71 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.99  [1,2,3] » Borg, Jonatan -03   P17 2020-08-29 » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
1.72  » Roslund, Anton -07 P13 2020-09-12 » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
1.60    » Herre, Filip -06   P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
1.53  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
1.53  » Hall, Neo -06 P14 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
1.49    » Kapell, Elias -06   P14 2020-06-28 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
1.48  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
1.45  » Ilison, Erik -05 P15 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
1.45    » Herre, Erik -07   P13 2020-05-29 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
1.45  » Johansson, Hannes -07 P13 2020-05-29 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
1.45  [4] » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-05-29 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
1.45    » Öhrner, Gabriel -06   P14 2020-08-22 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
1.43  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-06-28 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
1.42  » Simon, Sebastian -08 P12 2020-05-29 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
1.37      Wahlberg, Ricky -08   P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
1.32  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
1.30  » Beskow, Hugo -07 P13 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
1.29      Jerndorf, Daniel -06   P14 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
1.28  Lund, Adrian -07 P13 2020-05-29 » Veckans grenar höjd, Enskede IP, Stockholm
1.26  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
1.26    » Bélec, Christoffer -07   P13 2020-08-22 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
1.25  » Karmteg, Tim -08 P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
1.25  » Alteskog, Erik -06 P14 2020-08-22 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
1.21    » Wilkinson, Benjamin -08   P12 2020-06-16 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
1.20  Järetoft, Markus -08 P12 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.65 | M22=4.10 | P19=3.90 | P17=3.50 | P16=3.25 | P15=3.05 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4.64  [1] » Borgius, Teodor -03   P17 2020-07-12 » Stavhoppstouren 3, Västra Marks IP, Karlskrona
4.58  [2,3] » Gemmel, Harald -01   P19 2020-08-30 » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
4.12  [4] » Moberg, Markus -03   P17 2020-06-10 » Veckans gren stav, Enskede IP, Stockholm
3.71      Nyberg, Felix -03   P17 2020-05-31 » Sommarserie stav, Enskede IP, Stockholm
3.27  [5] » Berglind, Alfred -06 P14 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.22    » Törnvall, Oskar -03   P17 2020-06-10 » Veckans gren stav, Enskede IP, Stockholm
3.22  [6] » Gullberg, Aron -06 P14 2020-09-13 » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
3.01  » Hackett, Quincy -07 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2.91  [7] » Kapell, Elias -06   P14 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
2.72  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-09-13 » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
2.51  » Bergmark, Carl -06 P14 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
2.41    » Johansson, Hannes -07   P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2.37  » Sundström, Hugo -06 P14 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.36  » Herre, Filip -06 P14 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2.10  [8] » Karmteg, Tim -08   P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2.10  [8] » Wolgast, Albin -08 P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2.00  [9] » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
1.90  [10] » Wilkinson, Benjamin -08   P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
1.60  » Johansson, Anton -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
1.40  » Victorin, Axel -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
1.40  » Simon, Sebastian -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[8] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[10] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=7.00 | M22=6.55 | P19=6.40 | P17=6.10 | P16=6.05 | P15=5.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
6.87      Svensson, David -98 +1.9 M22 2020-08-01 » Sommargrenar 4, Rödstu Hage IP, Botkyrka
6.75  [1] » Wall, Niklas -03 +1.8 P17 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
6.44  [2] » Thid, David -03 -0.8 P17 2020-08-30 » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
6.33      Wändesjö, Arvid -03 +1.4 P17 2020-07-25 » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
6.32  » Barroso Johansson, André -02 +1.2 P18 2020-06-28 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
6.18    » Holmlund, Hugo -03 0.0 P17 2020-08-16 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.12  » Prins, Felix -00 +0.8 M22 2020-08-27 » Viking Line-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.10    » Borg, Jonatan -03 +1.2 P17 2020-07-25 » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
5.80      Aaberg, Håkon -05 +2.0 P15 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
5.73  » Aldskogius, Kalle -04 +1.3 P16 2020-06-06 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
5.46  [3] » Kapell, Elias -06 0.0 P14 2020-09-13 » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
5.33    » Berglind, Alfred -06 +1.2 P14 2020-06-28 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
5.19  [4] » Roslund, Anton -07 +1.5 P13 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
5.07  » Herre, Filip -06 +1.4 P14 2020-08-23 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
5.05    » Gullberg, Aron -06 +0.9 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
4.85  [5] » Johansson, Hannes -07 +0.3 P13 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
4.63  » Hall, Neo -06 +1.1 P14 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
4.42    » Alteskog, Erik -06 +1.5 P14 2020-09-06 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.40  » Öhrner, Gabriel -06 0.0 P14 2020-06-06 » Veckans grenar längd, Enskede IP, Stockholm
4.17  Jerndorf, Daniel -06 +1.5 P14 2020-08-23 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
4.03    » Sundström, Hugo -06 0.0 P14 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.01  » Bergmark, Carl -06 +0.4 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
7.02  » Wall, Niklas -03 +3.1 P17 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
6.95  Svensson, David -98 +3.3 M22 2020-07-18 » Sommargrenar 2, Rödstu Hage, Botkyrka
6.49    » Thid, David -03 +2.2 P17 2020-07-25 » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
6.40  Wändesjö, Arvid -03 +2.3 P17 2020-07-25 » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
6.33  » Barroso Johansson, André -02 +2.5 P18 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
5.85    » Aldskogius, Kalle -04 +2.5 P16 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
4.82  » Karlsson, Vilmer -07 +2.6 P13 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.74  » Karlsson, Vilmer -07 +1.0 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
5.28  [1] » Roslund, Anton -07 +1.9 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
4.69    » Johansson, Hannes -07 +0.9 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
4.68  » Hackett, Quincy -07 0.0 P13 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.66  » Wilkinson, Benjamin -08 0.0 P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
4.57      Wahlberg, Ricky -08 +1.2 P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
4.44  » Håkansson, Theodor -08 +1.2 P12 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.38  » Victorin, Axel -08 0.0 P12 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.37    » Simon, Sebastian -08 +1.0 P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
4.33  Holmlund, Noah -07 +1.5 P13 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
4.28  Borg, Jonatan -09 +1.9 P11 2020-08-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.22    » Karmteg, Tim -08 +1.4 P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
4.15  » Carlström Cousins, Theo -07 -0.6 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
4.03  Edberg, Ted -08 0.0 P12 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.88    » Wolgast, Albin -08 +1.9 P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
3.72  » Bélec, Christoffer -07 0.0 P13 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
3.56  Järetoft, Markus -08 0.0 P12 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
2.77  Ribbing, Valentin -07 +1.7 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
5.87  » Karlsson, Vilmer -07 +2.9 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
5.46  » Roslund, Anton -07 +3.2 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
4.98    » Johansson, Hannes -07 +2.8 P13 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
4.56  » Simon, Sebastian -08 +2.6 P12 2020-07-23 » Julichansen 4, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
4.36  Holmlund, Noah -07 +2.2 P13 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
4.24    » Karmteg, Tim -08 +3.5 P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
3.92  » Wolgast, Albin -08 +2.3 P12 2020-06-13 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.20 | M22=13.25 | P19=12.70 | P17=12.25 | P16=11.90 | P15=11.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.88    » Ehrlin, Erik -90 0.0 MS 2020-07-19 » Trestegsraketen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
14.18  [1] » Thid, David -03 0.0 P17 2020-08-08 » Landslagsutmaningen, Hällåsen, Söderhamn
14.14  [2] » Wall, Niklas -03 +0.7 P17 2020-08-29 » JSM/USM17  Hoppgrenar, Sannavallen, Kristinehamn
11.82  [3] » Berglind, Alfred -06 +0.6 P14 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.79  » Aldskogius, Kalle -04 0.0 P16 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.92    » Roslund, Anton -07 +1.0 P13 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
10.78  [4] » Herre, Filip -06 +1.4 P14 2020-08-22 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
10.64  » Gullberg, Aron -06 0.0 P14 2020-09-27 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.64    » Ek Linterius, Simon -07 0.0 P13 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
8.29  » Wolgast, Albin -08 0.0 P12 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.18  [1] » Roslund, Anton -07 +1.4 P13 2020-09-12 » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
9.28  » Håkansson, Theodor -08 0.0 P12 2020-06-16 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
9.27    » Karmteg, Tim -08 0.0 P12 2020-06-16 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
9.10  » Victorin, Axel -08 0.0 P12 2020-06-16 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
9.03  » Simon, Sebastian -08 +2.0 P12 2020-07-30 » Julichansen 6, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
8.67  » Wilkinson, Benjamin -08 -0.3 P12 2020-06-16 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
9.18  » Simon, Sebastian -08 +2.4 P12 2020-07-30 » Julichansen 6, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Vinduppgift saknas
9.49  [2] » Håkansson, Theodor -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
9.40  » Victorin, Axel -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
8.92    » Wilkinson, Benjamin -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
8.66  Järetoft, Markus -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
8.49  » Wolgast, Albin -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
8.38      Cammarstrand, Felix -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
8.30  » Herre, Erik -07 - P13 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
7.79  Holmgren, Alvin -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
7.63    » Johansson, Anton -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
7.60  Rafiq, Yosef -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
7.55  Bjurman, Tim -09 - P11 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
7.45      Huselius, Vincent -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
7.36  Bengtsson, David -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
7.20  Sahlén, Alexandre -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
7.17  Molinder Sandqvist, Charlie -08 - P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.70 | M22=12.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=11.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.20 | P16=11.65 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
15.72  [1] » Sundberg, Martin -03   P17 2020-05-24 » Turebergskastet nr 6, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.40 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.13  [1] » Ilison, Erik -05   P15 2020-08-15 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.17  » Kapell, Elias -06 P14 2020-07-25 » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
11.13      Aaberg, Håkon -05   P15 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
9.93  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-08-22 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
9.88  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-08-22 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
9.37    » Bergmark, Carl -06   P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
9.01  » Herre, Filip -06 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
8.28  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
8.08    » Torbjörnsson, Adam -05   P15 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
6.11  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.75  [1] Wahlberg, Ricky -08 P12 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
9.64  » Hackett, Quincy -07 P13 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.96    » Beskow, Hugo -07   P13 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
8.96  » Johansson, Hannes -07 P13 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.60  » Simon, Sebastian -08 P12 2020-07-26 » Julichansen 5, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
8.23      Wiklund, Theo -07   P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
7.80  » Bélec, Christoffer -07 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
7.51  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
7.14    » Wolgast, Albin -08   P12 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
6.73  » Victorin, Axel -08 P12 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
6.27  » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.63  [1] » Hackett, Jumanne -09 P11 2020-06-14 » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
4.83  Sternlind, Folke -12 P10 2020-09-20 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Diskus (2,0 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=46.50 | M22=39.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.84    » Brown, Matthew -80   M40 2020-07-18 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
                 
 Diskus (1,75 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=35.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (1,5 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=35.50 | P16=33.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
52.62    » Sundberg, Martin -03   P17 2020-08-22 » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
23.78  » Aldskogius, Kalle -04 P16 2020-05-31 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=37.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
33.59  [1] » Berglind, Alfred -06 P14 2020-08-08 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
33.03  » Löuke, Rome -05 P15 2020-05-31 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
32.52    » Bergmark, Carl -06   P14 2020-09-13 » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
31.49  » Kapell, Elias -06 P14 2020-08-08 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
29.31  » Torbjörnsson, Adam -05 P15 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.13    » Gullberg, Aron -06   P14 2020-09-26 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.29  » Ilison, Erik -05 P15 2020-05-31 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
18.85  » Herre, Filip -06 P14 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
17.90  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.17  [1] » Bélec, Christoffer -07 P13 2020-05-31 » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
33.46  [2] » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-06-06 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
32.65      Wahlberg, Ricky -08   P12 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
28.74  » Johansson, Hannes -07 P13 2020-08-22 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
27.69  » Roslund, Anton -07 P13 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
27.30    » Hackett, Quincy -07   P13 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
22.54  » Beskow, Hugo -07 P13 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
22.54  » Simon, Sebastian -08 P12 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
21.75    » Wolgast, Albin -08   P12 2020-06-23 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
21.26  » Herre, Erik -07 P13 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
20.13  » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-06-06 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
19.77    » Karmteg, Tim -08   P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
19.11  Holmgren, Alvin -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
18.26  » Johansson, Anton -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
17.74      Molinder Sandqvist, Charlie -08   P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
17.07  Holmberg, Viktor -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
16.72  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
16.66    » Carlström Cousins, Theo -07   P13 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
16.56  » Victorin, Axel -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
16.11  Järetoft, Markus -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
15.89      Huselius, Vincent -08   P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
15.60  Green, Oscar -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
14.75  Sahlén, Alexandre -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
13.09      Öhrner, Axel -08   P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
12.73  Camarstrand, Felix -08 P12 2020-06-06 » Sommarserien diskus, Enskede IP Kastplan, Stockholm
12.37  Taube, Albin -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
12.08      Edström, Carl Johan -08   P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
11.99  [3] Bjurman, Tim -09 P11 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
11.20  Rafiq, Yosef -08 P12 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
2.10  Sternlind, Folke -12 P10 2020-09-20 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Slägga (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=52.50 | M22=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=37.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=36.00 | P16=0.34 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.90    » Lindefalk, Alexander -03   P17 2020-07-25 » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.28  [1] » Ilison, Erik -05   P15 2020-08-23 » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
39.50  » Berglind, Alfred -06 P14 2020-08-08 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Slägga (3,0 kg/119)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.76  [1] » Johansson, Hannes -07 P13 2020-08-22 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
25.72  [2] » Hackett, Quincy -07 P13 2020-06-07 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
24.52  [3] » Karlsson, Vilmer -07   P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
23.99  » Bélec, Christoffer -07 P13 2020-08-22 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
22.06  » Roslund, Anton -07 P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
20.23    » Herre, Erik -07   P13 2020-06-07 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
20.12  » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
18.71  Wiklund, Theo -07 P13 2020-08-22 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
15.63    » Simon, Sebastian -08   P12 2020-07-23 » Julichansen 4, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
14.26  Holmlund, Noah -07 P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
13.03  » Victorin, Axel -08 P12 2020-06-07 » Veckans gren slägga, Enskede IP, Stockholm
10.04  » Ek Linterius, Simon -07 P13 2020-05-26 » Stockholmskampen omg 2, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
21.77  » Victorin, Axel -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
20.49  Molinder Sandqvist, Charlie -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
19.90    » Håkansson, Theodor -08   P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
19.75  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
19.57  » Simon, Sebastian -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
17.83      Öhrner, Axel -08   P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
17.58  » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
17.48  Huselius, Vincent -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
17.24      Holmberg, Viktor -08   P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
16.98  Sahlén, Alexandre -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
16.68  Holmgren, Alvin -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
14.56    » Johansson, Anton -08   P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
13.52  Camarstrand, Felix -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
13.47  Järetoft, Markus -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
12.40  Taube, Albin -08 P12 2020-09-19 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
                 
 Spjut (800 gr) - SM-kvalgränser: [ MS=62.50 | M22=51.00 | P19=47.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Spjut (700 gr) - SM-kvalgränser: [ P17=41.50 | P16=41.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ P15=41.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
49.54  [1] » Ilison, Erik -05   P15 2020-08-21 » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
35.06  » Kapell, Elias -06 P14 2020-09-05 » Kraftmätningen final, Stockholms Stadion/Östermalms, Stockholm
34.80    » Berglind, Alfred -06   P14 2020-06-16 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
31.39  Aaberg, Håkon -05 P15 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
31.20  » Gullberg, Aron -06 P14 2020-06-16 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
28.89    » Bergmark, Carl -06   P14 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
26.04  » Herre, Filip -06 P14 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
23.68  » Öhrner, Gabriel -06 P14 2020-08-22 » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
23.45  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-05-21 » Kraftmätningen kval, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.45  [1] » Johansson, Hannes -07 P13 2020-08-23 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
33.79  [2] » Roslund, Anton -07 P13 2020-09-20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
31.87    » Bélec, Christoffer -07   P13 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
30.90  [3] » Wilkinson, Benjamin -08 P12 2020-09-06 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
29.54  » Karlsson, Vilmer -07 P13 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
27.66      Wahlberg, Ricky -08   P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
23.34  » Simon, Sebastian -08 P12 2020-07-30 » Julichansen 6, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
23.19  » Håkansson, Theodor -08 P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
22.66    » Karmteg, Tim -08   P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
21.68  » Hackett, Quincy -07 P13 2020-09-20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
18.20  Holmlund, Noah -07 P13 2020-09-20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
17.67    » Johansson, Anton -08   P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
16.83  » Beskow, Hugo -07 P13 2020-06-16 » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
15.96  » Wolgast, Albin -08 P12 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
15.75    » Victorin, Axel -08   P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
14.99  Cammarstrand, Felix -08 P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
14.52  Järetoft, Markus -08 P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
10.92      Taube, Albin -08   P12 2020-09-09 » Stockholmskampen del 3, Källbrinks IP, Huddinge
10.25  » Carlström Cousins, Theo -07 P13 2020-09-20 » Stockholmskampen match 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Vikt (11,34 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
15.44  » Lindefalk, Alexander -03 P17 2020-06-28 » Resultattävling, Sannavallen, Kristinehamn
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
19.36  Sternlind, Folke -12 P10 2020-09-20 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=5 300 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (99,1 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=6 000 | M22=5 700 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=4 800 | P16=4 500 ]
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 500 ]
  |  80 m häck (83.8 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 578  » Kapell, Elias -06 -0.5 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.33(-1.4)  |  27.49  |  2.91  |  34.97  |  5.08(+0.3)  |  10.70  |  1.44  |  2:28.18  |
Poäng:                |  656  |  415  |  335  |  370  |  398  |  528  |  345  |  531  |
3 077  [1] » Gullberg, Aron -06 -0.2 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.79(-1.4)  |  25.85  |  2.91  |  27.69  |  5.05(+0.9)  |  8.34  |  1.38  |  2:26.00  |
Poäng:                |  454  |  383  |  335  |  267  |  392  |  386  |  303  |  557  |
2 858  [2] » Berglind, Alfred -06 +0.2 P14 2020-06-28 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.94(-1.0)  |  23.53  |  2.96  |  ej res  |  4.93(+1.5)  |  9.11  |  1.46  |  2:24.46  |
Poäng:                |  435  |  339  |  347  |  - 1  |  369  |  432  |  360  |  576  |
2 776  [3] » Herre, Filip -06 -0.7 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.74(-1.4)  |  18.85  |  ej res  |  21.79  |  4.70(0.0)  |  9.01  |  1.53  |  2:24.12  |
Poäng:                |  596  |  251  |  - 1  |  186  |  326  |  426  |  411  |  580  |
2 339  [4] » Bergmark, Carl -06 -0.5 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.80(-1.4)  |  ej res  |  2.51  |  28.89  |  4.01(+0.4)  |  9.37  |  1.32  |  2:36.25  |
Poäng:                |  453  |  - 1  |  244  |  284  |  207  |  448  |  263  |  440  |
1 899  [5] » Öhrner, Gabriel -06 -0.7 P14 2020-08-30 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  19.22(-1.4)  |  17.90  |  2.51  |  21.75  |  4.26(0.0)  |  6.11  |  1.41  |  2:41.36  |
Poäng:                |  23  |  233  |  244  |  185  |  249  |  255  |  324  |  386  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 643  » Karlsson, Vilmer -07 +1.0 P13 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.31(+1.6)  |  1.50  |  29.27  |  5.64(+0.5)  |  1:44.99  |
Poäng:                |  923  |  921  |  712  |  1 144  |  943  |
4 596  [1] » Roslund, Anton -07 +0.1 P13 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.04(-1.0)  |  1.65  |  27.40  |  5.18(+1.2)  |  1:47.92  |
Poäng:                |  978  |  1 089  |  668  |  984  |  877  |
3 901  [2] » Johansson, Hannes -07 +1.4 P13 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.60(0.0)  |  1.37  |  28.82  |  4.98(+2.8)  |  1:59.04  |
Poäng:                |  867  |  772  |  701  |  915  |  646  |
3 440  Wahlberg, Ricky -08 -0.9 P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.16(-2.1)  |  1.37  |  27.66  |  4.30(+0.2)  |  1:55.27  |
Poäng:                |  592  |  772  |  674  |  681  |  721  |
3 160  [3] » Wilkinson, Benjamin -08 -0.8 P12 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.13(-2.6)  |  1.20  |  27.77  |  4.35(+1.0)  |  2:10.38  |
Poäng:                |  768  |  572  |  677  |  698  |  445  |
3 136  [4] » Karmteg, Tim -08 -1.0 P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.80(-2.1)  |  1.25  |  22.66  |  4.19(0.0)  |  1:58.46  |
Poäng:                |  651  |  631  |  552  |  644  |  658  |
3 039  [5] » Simon, Sebastian -08 -0.5 P12 2020-06-27 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.98(-2.1)  |  1.31  |  20.76  |  4.37(+1.0)  |  1:58.26  |
Poäng:                |  468  |  702  |  503  |  705  |  661  |
3 028  [6] » Håkansson, Theodor -08 -0.7 P12 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.80(-2.6)  |  1.35  |  20.80  |  4.28(+1.1)  |  2:10.06  |
Poäng:                |  651  |  748  |  504  |  675  |  450  |
2 871  [7] » Bélec, Christoffer -07 -0.8 P13 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.45(-1.6)  |  1.23  |  31.87  |  3.72(0.0)  |  2:09.44  |
Poäng:                |  547  |  608  |  771  |  485  |  460  |
2 290  [8] » Wolgast, Albin -08 -1.1 P12 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.40(-2.6)  |  1.23  |  15.96  |  3.73(+0.4)  |  2:22.44  |
Poäng:                |  555  |  608  |  370  |  489  |  268  |
2 031  [9] Järetoft, Markus -08 -1.3 P12 2020-08-29 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  12.95(-2.6)  |  1.20  |  12.91  |  3.56(0.0)  |  2:21.45  |
Poäng:                |  472  |  572  |  274  |  432  |  281  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[9] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics