HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SÄSONGENS NYA KLUBBREKORDNOTERINGAR Rapportdatum: 2020-09-28
Ute för 2020 Resultatdatum: 2020-09-27
Förklaringar            
Nu gällande klubbrekordnotering för 2020.
Tidigare klubbrekordnotering som senare under 2020 har slagits av annan person/lag.
Tangering av eget klubbrekord eller klubbrekordnotering som senare under 2020 har slagits av personen/laget.
               
datum gren klass   namn resultat   vind   tävling
2020-09-27 1 500 m h (76,2 cm) P14 » Sundström, Hugo -06 2:47.59  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F14 » Forsell, Ellen -06 12.04  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-26 60 m P13 » Karlsson, Vilmer -07 7.98  [1] +0.1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m F13 » Johansson, Ella -07 1:40.81  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) F14 » Sahlqvist, Esther -06 45.08  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stav F14 » Sahlqvist, Esther -06 3.07  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (3,0 kg/119) F14 » Forsell, Ellen -06 47.91  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2020-09-16 3 x 600 m P13 Norlin, Bill -07 5:01.55  » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Roslund, Anton -07
» Karlsson, Vilmer -07
3 x 600 m F13 » Borg, Matilda -07 5:19.08  » Stafett DM, Källbrinks IP, Huddinge
Wändin, Julia -07
» Johansson, Ella -07
2020-09-13 2 000 m F14 » Grahn, Olivia -06 6:57.40  » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F14 » Forsell, Ellen -06 11.89  » Svealandsmästerskapen Öst 14 år, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m P17 » Holmlund, Hugo -03 42.64  » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Moberg, Markus -03
» Borg, Jonatan -03
» Wall, Viktor -03
2020-09-12 Höjd P13 » Roslund, Anton -07 1.72  » Svealandsmästerskapen Öst 13 år, Gröna Dalens IP, Bålsta
Stafett 1 000 m [2] MS » Borg, Jonatan -03 1:56.89  » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Wall, Viktor -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
» Moberg, Markus -03
Stafett 1 000 m P17 » Borg, Jonatan -03 1:56.89  » Stafett-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
» Wall, Viktor -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
» Moberg, Markus -03
2020-08-30 8-kamp P14 » Kapell, Elias -06 3 578  -0.5 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
2020-08-29 5-kamp P13 » Karlsson, Vilmer -07 4 643  +1.0 » DM mångkamp 15/ mångkamp 13, Enskede IP, Stockholm
2020-08-23 1 500 m F13 Wändin, Julia -07 4:50.35  » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2 000 m F14 » Grahn, Olivia -06 6:58.65  » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Stav P13 » Hackett, Quincy -07 3.01  » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
Längd (zon) P13 » Karlsson, Vilmer -07 5.74  +1.0 » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
2020-08-22 600 m P13 » Karlsson, Vilmer -07 1:35.55  » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
600 m F13 » Borg, Matilda -07 1:41.85  » UDM 13-åringar, Enskede IP, Stockholm
1 500 m h (76,2 cm) F14 » Grahn, Olivia -06 5:23.30  » UDM 14-åringar, Trollbäckens IP, Tyresö
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 52.62  » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
Diskus (1,0 kg) KS » Krantz, Frida -04 40.49  » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
Diskus (1,0 kg) F16 » Krantz, Frida -04 40.49  » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
Diskus (0,75 kg) F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 35.04  » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-21 Spjut (500 gr) F16 » Krantz, Frida -04 40.26  » JSM/USM17  kastgrenar, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2020-08-16 400 m häck (91,4 cm) MS » Moberg, Markus -03 52.03  » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-15 800 m F13 Wändin, Julia -07 2:21.54  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
400 m häck (91,4 cm) MS » Moberg, Markus -03 52.50  » SM 2020, Uppsala friidrottsarena, Uppsala
2020-08-09 800 m F17 » Lundin, Nora -03 2:13.82  » SAYO, Sollentunavallen/Edsbergs Spor, Sollentuna
2020-08-08 Slägga (4,0 kg) P14 » Berglind, Alfred -06 39.50  » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
2020-08-01 3 000 m F17 » Lundin, Nora -03 9:52.42  » Närkeracet, Transtensvallen, Hallsberg
2020-07-27 Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 51.69  » Kasttävling, Lugnets IP, Falun
2020-07-25 Slägga (5,0 kg) P17 » Lindefalk, Alexander -03 48.90  » Julitvåan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-07-18 Diskus (2,0 kg) M40 » Brown, Matthew -80 48.84  » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 67.57  » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Slägga (4,0 kg) K22 » Ahlberg, Grete -98 67.57  » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2020-07-12 Stav P17 » Borgius, Teodor -03 4.64  » Stavhoppstouren 3, Västra Marks IP, Karlskrona
Stav F19 » Kapell, Tilda -01 3.53  » Stavhoppstouren 3, Västra Marks IP, Karlskrona
2020-07-11 1 500 m F17 » Lundin, Nora -03 4:25.62  » Juliettan, Källbrinks IP, Huddinge
2020-07-05 400 m P17 » Moberg, Markus -03 48.39  » Turebergs explosiva nr 7, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-07-04 400 m häck (91,4 cm) MS » Moberg, Markus -03 53.30  » Svenska sprintutmaningen 3, Slottskogsvallen, Göteborg
2020-06-28 1 500 m F17 » Lundin, Nora -03 4:28.70  » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
8-kamp P14 » Kapell, Elias -06 3 324  +0.1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-06-27 110 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 13.84  +0.1 » Hässelbysprinten, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd (zon) P13 » Karlsson, Vilmer -07 5.69  +1.6 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
5-kamp F13 » Johansson, Ella -07 4 610  +0.1 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
5-kamp P13 » Karlsson, Vilmer -07 4 629  +0.8 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
5-kamp P12 Wahlberg, Ricky -08 3 440  -0.9 » Hammarby sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2020-06-23 Höjd P13 » Roslund, Anton -07 1.69  » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 Wahlberg, Ricky -08 32.65  » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-16 Höjd P13 » Roslund, Anton -07 1.68  » Veckans gren, Enskede IP, Stockholm
2020-06-13 300 m häck (83.8 cm) P17 » Moberg, Markus -03 37.00  » Sommarspel 2, Enskede IP, Stockholm
2020-06-06 110 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 14.13  -2.1 » Sommarspel 1, Enskede IP, Stockholm
2020-05-31 Diskus (0,75 kg) F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 34.58  » Veckans grenar diskus, Enskede IP, Stockholm
2020-05-21 110 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 14.36  -0.3 » Veckans grenar sprint - häck, Trollbäckens IP, Tyresö
2020-05-17 Stav F13 » Johansson, Ella -07 2.61  » Veckans gren 5, Sollentunavallen, Sollentuna
2020-05-09 800 m F13 » Borg, Matilda -07 2:23.8m » 800 m, Hässselby IP, Stockholm
Not
[1] - Tangerat klubbrekord
[2] - Stafetten har utgått ur grenprogrammet för MS. Ingick i grenprogrammet: -1999
                   
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics