HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2020-01-20
Inne för 2020 Resultatdatum: 2020-01-19
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2020-01-18/19 (lö-sö)  | Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Agge, Mikael -02 7.44    SB 5 Heat 1  
» Barroso Johansson, André -02 7.43  SB 4 Heat 4
» Förnestig, Paul -01 7.09    SB 2 Heat 1  
Kold Erlandsen, Kristoffer -99 ej start 
P17 » Aldskogius, Kalle -04 7.75  PB 3 Heat 2
» Engström, Filip -04 7.88    PB 6 Heat 1 [¤]
Holmlund, Hugo -03 ej start 
» Linderoth, Fabian -04 8.07  PB 7 Heat 1
» Wall, Niklas -03 7.19  1 Heat 3
  7.12    PB 1 Final  
» Wall, Viktor -03 diskad  Heat 2
P15 Gullberg, Aron -06 ej start 
P14 » Berglind, Alfred -06 ej start           
Bergmark, Carl -06 8.56  PB 3 Heat 1
Gullberg, Aron -06 8.75  PB 4 Heat 1
Jerndorf, Daniel -06 8.52  PB 3 Heat 2
  8.60      8 Final  
» Kapell, Elias -06 8.15  1 Heat 1
7.99  SB 2 Final
P13 » Hackett, Quincy -07 9.20      5 Heat 3  
Holmlund, Noah -07 9.06  PB 3 Heat 1
Johansson, Hannes -07 8.78  3 Heat 3
  8.75      7 Final  
» Roslund, Anton -07 8.38  1 Heat 2
8.33  3 Final
P12 » Håkansson, Theodor -08 9.28  2 Heat 2
  ej start        Final  
Karmteg, Tim -08 9.73  6 Heat 1
» Victorin, Axel -08 9.03  1 Heat 2
  9.01      2 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 9.29  4 Heat 1
9.08  3 Final
P11 Borg, Jonatan -09 9.09  1 Heat 1
  8.95      1 Final  
» Brundin, Anton -09 ej start 
» Hackett, Jumanne -09 9.43  2 Heat 1
» Källqvist, Morgan -09 11.05      8 Heat 2  
» Svanehav, Filip -09 ej start 
P10 » Heinonen, Klaus -10 ej start 
» Sillén, Liam -10 9.69  1 Heat 4
  9.80      7 Final  
F17 » Hellstadius, Alannah -04 8.42  SB 5 Heat 1 [¤]
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 8.79  SB 3 Heat 2
» Ivarsson, Alice -05 9.07      6 Heat 1  
F14 » Hedberg, Tyra -06 8.85  SB 5 Heat 3
» Jabbour Clarke, Lii -06 8.23  1 Heat 1
  8.11    PB 2 Final  
» Johansson, Tuva -06 9.18  SB 6 Heat 4
Lyttle Härdelin, Linnea -06 9.03  PB 5 Heat 4
Paul, Elisabeth -06 ej start           
» Sahlqvist, Esther -06 8.04  1 Heat 4
» Wolgast, Emmy -06 8.63  3 Heat 3
  8.62    PB 5 Final  
» Zachrison, Molly -06 9.19  PB 7 Heat 4
F13 » Aldskogius, Clara -07 8.79  2 Heat 2
  8.76    SB 3 Final  
» Bergin, Anna -07 8.85  PB 3 Heat 2
8.92  6 Final
Borg, Matilda -07 ej start           
» Heinonen, Elsa -07 10.85  8 Heat 1
» Sillén, Linnéa -07 8.97  4 Heat 2
  9.12      8 Final  
» Ståhl, Lilly -07 9.42  8 Heat 2
F12 » Jansson, Edit -08 9.40  2 Heat 1
  9.58      8 Final  
F11 Aizawa, Liv -09 9.57  2 Heat 3
9.49  6 Final
Carlsson, Stella -09 10.29      4 Heat 1  
» Lindblom, Emmy -09 9.79  3 Heat 1
» Roslund, Agnes -09 10.37  PB 4 Heat 2
» Sternlind, Tyra -09 9.94      4 Heat 3  
F10 Sahlqvist, Ellen -10 9.45  1 Heat 4
9.37  PB 2 Final
200 m MS » Agge, Mikael -02 24.29    PB 3 B-final  
Hoffman, Gabriel -01 ej start 
P17 Holmlund, Hugo -03 ej start           
» Wall, Niklas -03 22.84  PB 2 A-final
» Wall, Viktor -03 22.28  PB 1 A-final
P15 Aaberg, Håkon -05 25.55    PB 1 D-final  
P14 » Berglind, Alfred -06 27.20  PB 4 A-final
Bergmark, Carl -06 28.80  PB 2 E-final
» Herre, Filip -06 26.99    PB 1 B-final  
Jerndorf, Daniel -06 27.89  PB 1 E-final
» Kapell, Elias -06 26.75  SB 2 A-final
F17 » Lidén, Clara -03 30.27    PB 4 B-final  
Nordgren, Wilma -03 27.87  PB 1 B-final
F14 » Jabbour Clarke, Lii -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 ej start           
Paul, Elisabeth -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 ej start 
» Ståhl, Lilly -07 31.29      2 D-final  
» Wolgast, Emmy -06 ej start 
800 m F13   Borg, Matilda -07 2:26.43    PB 3 A-final  
1 000 m F15 » Grahn, Olivia -06 3:12.97    PB 3 A-final  
1 500 m P17 » Holm, Nils -04 4:44.22    PB 5 Final  
F17 » Brandt, Albertina -03 5:28.40  9 Final
» Lidén, Clara -03 5:19.97      8 Final  
» Lundin, Nora -03 4:31.97  PB 1 Final
60 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 8.01    PB 1 A-final  
» Thid, David -03 ej start 
60 m häck (83.8 cm) P15   Aaberg, Håkon -05 8.84    PB 3 Final  
P14 Bergmark, Carl -06 11.25  PB 2 B-final
» Herre, Filip -06 9.66    PB 3 A-final  
» Kapell, Elias -06 9.39  1 A-final
60 m häck (76,2 cm) P13   Johansson, Hannes -07 10.40    PB 4 A-final  
» Roslund, Anton -07 10.26  2 A-final
F17 » Hellstadius, Alannah -04 9.35    SB 2 Final  
F15 » Ivarsson, Alice -05 10.78  PB 2 B-final
» Lindefalk, Linnéa -05 9.60  2 A-final
F14 » Jabbour Clarke, Lii -06 9.32      1 Final  
» Johansson, Tuva -06 12.40  SB 8 Final
» Olsson, Tove -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 ej start           
» Zachrison, Molly -06 10.59  PB 4 Final
60 m häck (68,6 cm) F13   Borg, Matilda -07 10.75      4 A-final  
Höjd P17 » Borg, Jonatan -03 1.88      2 Final  
» Thid, David -03 ej start 
P15 Gullberg, Aron -06 ej start           
P14 » Berglind, Alfred -06 ej start 
Bergmark, Carl -06 1.30  PB 9
Gullberg, Aron -06 1.35      8 Final  
» Hall, Neo -06 1.50  SB 3 Final [¤]
P13 » Herre, Erik -07 1.48  PB 2 Final
Johansson, Hannes -07 1.45      4 Final  
» Roslund, Anton -07 1.55  1 Final
P12 » Håkansson, Theodor -08 1.42  PB 1 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 1.20      9    
» Wolgast, Albin -08 1.15  11
P11 Borg, Jonatan -09 1.15  17
» Brundin, Anton -09 1.20      10    
» Källqvist, Morgan -09 1.20  PB 11
» Svanehav, Filip -09 ej start 
P10 » Heinonen, Klaus -10 1.10    PB 3 Pool 1  
» Sillén, Liam -10 1.15  PB 2 Pool 1
F14 » Johansson, Tuva -06 1.30  SB 14
» Olsson, Tove -06 ej start           
» Zachrison, Molly -06 1.25  18
F13 » Aldskogius, Clara -07 1.30  PB 11
» Bergin, Anna -07 1.30    PB 9    
» Heinonen, Elsa -07 1.34  PB 5 Final
» Sillén, Linnéa -07 1.38  4 Final
» Wennebjer, Ebba -07 1.50      1 Final  
F11 Aizawa, Liv -09 1.15  7 Final
Carlsson, Stella -09 1.00  16
» Lindblom, Emmy -09 ej start           
» Roslund, Agnes -09 1.10  9
» Sternlind, Tyra -09 1.05  13
F10 Sahlqvist, Ellen -10 ej start 
Stav MS » Borgius, Teodor -03 4.53  [2] PB 4 Final  
KS » Eskilsson, Sofia -05 2.63  11
» Hellstadius, Alannah -04 3.23    SB 4 Final  
Mitchell, Elena -98 ej start 
Längd MS » Barroso Johansson, André -02 6.41    SB 4 Final  
Kold Erlandsen, Kristoffer -99 6.23  7 Final
P17 » Aldskogius, Kalle -04 5.70    PB 9    
Holmlund, Hugo -03 ej start 
» Linderoth, Fabian -04 5.13  PB 14
» Wall, Niklas -03 6.51    PB 2 Final  
» Wall, Viktor -03 6.37  PB 3 Final
P15 Gullberg, Aron -06 ej start 
P14 » Berglind, Alfred -06 4.87    PB 5 Final  
Bergmark, Carl -06 3.88  PB 13
Gullberg, Aron -06 4.77  PB 8 Final
» Herre, Filip -06 4.86      6 Final  
» Kapell, Elias -06 5.22  PB 2 Final
KS Ekman, Agnes -01 5.39  PB 5 Final
» Freeman, Molly -02 5.16      8 Final  
F15 » Ivarsson, Alice -05 4.36  PB 9
F14 » Hedberg, Tyra -06 4.53  PB 4 Final
» Jabbour Clarke, Lii -06 5.05    PB 1 Final  
» Johansson, Tuva -06 4.26  PB 10
Lyttle Härdelin, Linnea -06 3.32  PB 16
Paul, Elisabeth -06 ej start           
» Sahlqvist, Esther -06 ej start 
» Wolgast, Emmy -06 4.33  PB 8 Final
» Zachrison, Molly -06 4.19  PB 11
Längd (zon) P13 » Hackett, Quincy -07 4.36    PB 10    
» Herre, Erik -07 3.99  PB 7
Holmlund, Noah -07 4.17      13    
Johansson, Hannes -07 4.80  5 Final
» Roslund, Anton -07 5.17  2 Final
P12 » Håkansson, Theodor -08 4.35      1 Final  
Karmteg, Tim -08 3.98  4 Final
» Victorin, Axel -08 4.04  3 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 4.23      2 Final  
» Wolgast, Albin -08 3.66  12
P11 Borg, Jonatan -09 4.38  1 Final
» Brundin, Anton -09 ej start           
» Hackett, Jumanne -09 3.95  7 Final
» Källqvist, Morgan -09 3.28  PB 18
» Svanehav, Filip -09 ej start           
P10 » Heinonen, Klaus -10 3.16  4 Pool 1
» Sillén, Liam -10 3.14  5 Pool 1
F13 » Aldskogius, Clara -07 4.61      5 Final  
Borg, Matilda -07 4.68  3 Final
F12 » Jansson, Edit -08 4.12  2 Pool 1
F11 Aizawa, Liv -09 3.45    SB 7 Pool 1  
Carlsson, Stella -09 3.32  PB 9 Pool 1
» Lindblom, Emmy -09 3.67  PB 6 Pool 2
» Roslund, Agnes -09 3.08      14 Pool 2  
» Sternlind, Tyra -09 3.75  3 Pool 1
F10 Sahlqvist, Ellen -10 3.79  3 Final
Tresteg MS » Aldskogius, Kalle -04 10.06    PB 7 Final  
KS » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 10.44  PB 4 Final
» Forsell, Ellen -06 9.90  PB 7 Final
Kula (5,0 kg) P17 » Aldskogius, Kalle -04 ej start           
» Sundberg, Martin -03 15.27  PB 1 Final
» Thid, David -03 11.41    PB 4 Final  
» Wall, Viktor -03 12.72  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Berglind, Alfred -06 8.80      6 Final  
Bergmark, Carl -06 7.92  PB 7 Final
» Kapell, Elias -06 9.04      5 Final  
KS » Lindberg, Felicia -97 12.33  PB 2 Final [¤]
» Wihk, Embla -02 10.52  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Hackett, Quincy -07 8.15    PB 10    
Nordgren, Viktor -07 6.56  PB 13
P12 » Håkansson, Theodor -08 5.16      10    
» Victorin, Axel -08 6.56  PB 5 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 7.08  1 Final
» Wolgast, Albin -08 6.61    PB 4 Final  
F17 » Hallencreutz, Emma -04 9.81  PB 7 Final
» Krantz, Frida -04 12.39  PB 1 Final
F15 » Eskilsson, Sofia -05 9.63      6 Final  
F14 » Forsell, Ellen -06 10.25  2 Final
» Hedberg, Tyra -06 8.00  PB 7 Final
» Olsson, Tove -06 ej start           
» Sahlqvist, Esther -06 8.13  PB 5 Final
» Simonsson, Maja -06 9.68  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) P11   Borg, Jonatan -09 7.42      11    
» Brundin, Anton -09 7.22  14
» Hackett, Jumanne -09 11.08    PB 1 Final  
» Källqvist, Morgan -09 7.78  PB 5 Final
» Svanehav, Filip -09 ej start 
P10 » Heinonen, Klaus -10 6.22    PB 2 Final  
» Sillén, Liam -10 5.88  8 Final
F13 » Bergin, Anna -07 7.29  SB 11
» Heinonen, Elsa -07 8.58      7 Final  
» Wennebjer, Ebba -07 11.66  PB 3 Final [¤]
F11 Aizawa, Liv -09 5.31  SB 17
Carlsson, Stella -09 6.83    PB 4 Final  
» Lindblom, Emmy -09 ej start 
» Roslund, Agnes -09 5.50  SB 14
» Sternlind, Tyra -09 7.26      2 Final  
F10 Sahlqvist, Ellen -10 5.62  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P17
 2020-01-18/19 (lö-sö)  | Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P12   Wahlberg, Ricky -08 9.53      6 Heat 2  
F11 » Lönn, Malva -09 8.90  1 Heat 1
8.77  1 Final
600 m F11 » Lönn, Malva -09 1:54.00      1 Heat 2  
Höjd F11 » Lönn, Malva -09 ej start           
Längd F15 » Jansson, Agnes -05 5.01      1 Final  
» Lidberg, Melina -05 ej start 
Längd (zon) P12   Wahlberg, Ricky -08 4.19      8 Final  
F11 » Lönn, Malva -09 4.54  PB 1 Final
Tresteg F15 » Jansson, Agnes -05 10.58    PB 2 Final  
» Lidberg, Melina -05 11.30  PB 1 Final
Kula (3,0 kg) P12   Wahlberg, Ricky -08 9.27    PB 1 Final  
Kula (2,0 kg) F11 » Lönn, Malva -09 7.64      1 Final  
 2020-01-17/19 (fr-sö)  | Quality Hotel games, Telekonsult Arena, Växjö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m MS   Otieno, Dennis -91 diskad        Heat 1 fr  
400 m MS   Otieno, Dennis -91 51.05    PB 1 Heat 5  
800 m KS » Ramberg, Filippa -97 2:20.65    SB 2 Heat 2  
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.56    SB 1 Final  
 2020-01-11/12 (lö-sö)  | IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
3 000 m M45 » Lindström, Christian -74 10:26.64    SB 1 Final  
Kula (5,0 kg) M60 » Wikström, Peter -57 10.35    PB 1 Final  
Vikt (7,26 kg) K50 » Lindefalk, Susanne -69 10.77    SB 3 Final  
7-kamp P17 » Borg, Jonatan -03 4 202    PB 6    
60 m 7.30 [779] PB
Stav 3.25 [418] PB
Längd 6.15 [619] PB
60 m häck (91,4 cm) 9.30 [681] PB
Höjd 1.96 [767] PB
Kula (5,0 kg) 8.56 [400] PB
800 m 2:27.62 [538]   PB      
Lundman, Malte -03 2 916  PB 13
60 m 7.71 [646] PB
Stav 2.35 [210] PB
Längd 5.55 [492] PB
60 m häck (91,4 cm) brutit 
Höjd 1.63 [488] PB
Kula (5,0 kg) 9.44 [452] PB
800 m 2:20.32 [628]   PB      
» Moberg, Markus -03 ej start 
7-kamp P15 » Berglind, Alfred -06 2 363    PB 14    
60 m 8.49 [426]
Stav 2.45 [231]
Längd 4.40 [273]
60 m häck (83.8 cm) 10.82 [397] PB
Höjd 1.24 [212] PB
Kula (4,0 kg) 8.86 [417] PB
600 m 1:48.31 [407]   PB      
Gullberg, Aron -06 2 245  PB 15
60 m 8.85 [338] PB
Stav 2.55 [253] PB
Längd 4.56 [301] PB
60 m häck (83.8 cm) 11.25 [330] PB
Höjd 1.36 [290] PB
Kula (4,0 kg) 8.14 [375] PB
600 m 1:51.59 [358]   PB      
» Kapell, Elias -06 2 773  PB 13 [¤]
60 m 8.11 [528] SB
Stav ej res 
Längd 4.63 [313] PB
60 m häck (83.8 cm) 9.21 [700] PB
Höjd 1.51 [396] PB
Kula (4,0 kg) 10.20 [498] PB
600 m 1:52.98 [338]   SB      
» Öhrner, Gabriel -06 brutit 
60 m 9.44 [214] SB
Stav 2.15 [169] PB
Längd ej start 
5-kamp F17   Larsson, Elisabeth -04 2 052    PB 11    
60 m häck (76,2 cm) 11.79 [414] PB
Höjd 1.33 [439] PB
Kula (3,0 kg) 7.98 [398] PB
Längd 4.23 [362] PB
600 m 2:01.59 [439] PB
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start           
» Forsell, Ellen -06 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 10.35 [648] PB
Höjd 1.27 [379] PB
Kula (3,0 kg) 9.92 [524]
Längd 3.01 [109]
600 m ej start           
» Larsson Lindberg, Agnes -06 1 597  PB 23
60 m häck (76,2 cm) 11.69 [429] PB
Höjd 1.24 [350] SB
Kula (3,0 kg) 7.08 [340] PB
Längd 3.39 [178] PB
600 m 2:11.81 [300]   PB      
» Olsson, Tove -06 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 10.58 [607]
Höjd ej start           
» Simonsson, Maja -06 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 11.45 [465] PB
Höjd 1.18 [293] SB
Kula (3,0 kg) 9.40 [490] PB
Längd ej start           
» Zachrison, Molly -06 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 10.62 [601] PB
Höjd 1.27 [379] SB
Kula (3,0 kg) 6.26 [288] PB
Längd ej start           
F14 » Olsson, Tove -06 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 10.58 [607] PB
Höjd ej start 
4-kamp P13   Beskow, Hugo -07 2 237    PB 14   [¤]
60 m häck (76,2 cm) 12.83 [490] PB
Längd (zon) 3.83 [522] PB
Kula (3,0 kg) 7.38 [570] PB
Höjd 1.27 [655]          
» Håkansson, Theodor -08 2 483  PB 9
60 m häck (76,2 cm) 11.27 [743]
Längd (zon) 4.25 [664]
Kula (3,0 kg) 5.48 [351] PB
Höjd 1.33 [725]          
Johansson, Hannes -07 3 063  PB 6 [¤]
60 m häck (76,2 cm) 10.44 [898] PB
Längd (zon) 4.47 [739]
Kula (3,0 kg) 7.96 [631] PB
Höjd 1.39 [795]          
» Karlsson, Vilmer -07 3 554  PB 3 [¤]
60 m häck (76,2 cm) 10.15 [955] PB
Längd (zon) 5.37 [1 050]
Kula (3,0 kg) 8.86 [720] PB
Höjd 1.42 [829]   PB      
» Roslund, Anton -07 3 598  PB 1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) 10.12 [961]
Längd (zon) 5.41 [1 064] PB
Kula (3,0 kg) 7.73 [607] PB
Höjd 1.54 [966]          
» Wilkinson, Benjamin -08 2 469  PB 10
60 m häck (76,2 cm) 11.26 [745]
Längd (zon) 4.17 [637]
Kula (3,0 kg) 6.45 [468]
Höjd 1.24 [619]          
» Wolgast, Albin -08 1 369  PB 19 [¤]
60 m häck (76,2 cm) 12.62 [521] PB
Längd (zon) 3.48 [405]
Kula (3,0 kg) 6.23 [443] PB
Höjd ej res 
4-kamp F13 » Aldskogius, Clara -07 3 152    PB 7   [¤]
60 m häck (68,6 cm) 11.12 [873] PB
Höjd 1.27 [720] PB
Längd (zon) 4.73 [891] PB
Kula (2,0 kg) 8.15 [668]   PB      
Borg, Matilda -07 3 230  PB 2
60 m häck (68,6 cm) 10.49 [997] PB
Höjd 1.24 [685]
Längd (zon) 4.71 [883]
Kula (2,0 kg) 8.13 [665]   PB      
Moverare, Miriam -07 2 664  PB 13
60 m häck (68,6 cm) 11.60 [784] PB
Höjd 1.21 [649]
Längd (zon) 4.10 [660] PB
Kula (2,0 kg) 7.24 [571]          
Moverare, Simone -07 2 864  PB 2
60 m häck (68,6 cm) 11.62 [780] PB
Höjd 1.27 [720] PB
Längd (zon) 4.17 [685] PB
Kula (2,0 kg) 8.26 [679]   PB      
Nordlund, Elin -08 2 837  PB 10
60 m häck (68,6 cm) 11.34 [832] PB
Höjd 1.24 [685] PB
Längd (zon) 3.85 [569]
Kula (2,0 kg) 8.98 [751]   PB      
» Wennebjer, Ebba -07 3 965  PB 1
60 m häck (68,6 cm) 10.13 [1 072]
Höjd 1.54 [1 032] PB
Längd (zon) 4.80 [917] PB
Kula (2,0 kg) 11.02 [944] PB
Not
[¤] - Efteranmäld
 2020-01-11/12 (lö-sö)  | Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Kold Erlandsen, Kristoffer -99 7.48    PB 5 Heat 1  
P17 » Aldskogius, Kalle -04 ej start 
» Thid, David -03 7.23  PB 1 Heat 3
ej start  Final
1 500 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:39.38    SB 5 Final  
KS » Ramberg, Filippa -97 4:52.52  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) F14 » Jabbour Clarke, Lii -06 9.35      1 Final  
Stav F17   Fernström, Nadja -03 ej start           
» Hellstadius, Alannah -04 3.05  SB 2 Final
Längd MS   Kold Erlandsen, Kristoffer -99 6.46    PB 6 Final  
P17 » Aldskogius, Kalle -04 ej start 
» Thid, David -03 ej start           
KS » Freeman, Molly -02 5.16  SB 5 Final
F14 » Jabbour Clarke, Lii -06 4.90  2 Final
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.29    SB 1 Final  
 2020-01-06 (må)  | Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P17 » Aldskogius, Kalle -04 ej start             
» Linderoth, Fabian -04 ej start  Heat 1
P15 » Berglind, Alfred -06 8.48    PB 5 Heat 2    
Bergmark, Carl -06 8.70  PB 7 Heat 2 [¤]
Gullberg, Aron -06 8.96  PB 6 Heat 1
F15 » Jabbour Clarke, Lii -06 8.27  2 Heat 1
  8.20    PB 3 Final    
Paul, Elisabeth -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 7.99  1 Heat 1
  7.98    PB 1 Final    
F13 » Aldskogius, Clara -07 8.90  2 Heat 1
8.89  SB 5 Final
» Heinonen, Elsa -07 9.13      3 Heat 3    
» Sillén, Linnéa -07 8.95  3 Heat 1
9.03  6 Final
F11 » Lönn, Malva -09 8.76  1 Heat 3
8.79  1 Final
200 m P15 » Berglind, Alfred -06 27.50    PB 1 Heat 2    
Gullberg, Aron -06 29.14  PB 4 Heat 1
» Herre, Filip -06 ej start             
F15 Paul, Elisabeth -06 ej start 
F13 » Heinonen, Elsa -07 ej start 
» Lönn, Malva -09 29.21  1 Heat 3
600 m F11 » Lönn, Malva -09 ej start             
800 m MS » Jacobson, Henry -99 1:57.87    SB 1 Heat 3    
60 m häck (83.8 cm) P15 » Herre, Filip -06 9.76    PB 3 Final    
» Kapell, Elias -06 9.37  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) F15 » Forsell, Ellen -06 10.52    PB 5 Heat 1    
» Jabbour Clarke, Lii -06 9.35  2 Heat 2
  9.23    PB 2 Final    
» Sahlqvist, Esther -06 9.19  1 Heat 2
9.06  PB 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Wennebjer, Ebba -07 10.08    SB 1 Heat 2    
10.08  1 Final
Höjd P15   Gullberg, Aron -06 ej start             
» Kapell, Elias -06 1.45  SB 3 Final
P13 » Herre, Erik -07 1.30      7 Final    
F13 » Heinonen, Elsa -07 1.25  11
» Sillén, Linnéa -07 ej start 
» Wennebjer, Ebba -07 1.51      1 Final    
F11 » Lönn, Malva -09 1.10  6 Final
Stav P15 » Berglind, Alfred -06 2.30      6 Final    
Bergmark, Carl -06 2.00  PB 9 [¤]
Gullberg, Aron -06 2.30    PB 7 Final    
» Kapell, Elias -06 2.50  SB 5 Final
Längd P17 » Aldskogius, Kalle -04 5.21    SB 3 Final    
» Linderoth, Fabian -04 5.05  PB 4 Final
P15 » Berglind, Alfred -06 4.57    PB 10      
Gullberg, Aron -06 4.43  PB 12
» Herre, Filip -06 5.01  PB 7 Final
F15 » Forsell, Ellen -06 4.45    PB 17      
» Jabbour Clarke, Lii -06 5.01  PB 2 Final
Paul, Elisabeth -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 4.51  PB 16
Längd (zon) P13 » Herre, Erik -07 3.80    PB 10      
F13 » Aldskogius, Clara -07 4.41  PB 5 Final
» Heinonen, Elsa -07 ej start             
» Sillén, Linnéa -07 3.99  13
» Wennebjer, Ebba -07 4.60  3 Final
F11 » Lönn, Malva -09 4.33  2 Final
Kula (4,0 kg) P15   Bergmark, Carl -06 7.77    PB 8 Final   [¤]
» Kapell, Elias -06 9.63  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) F15 » Forsell, Ellen -06 10.52    PB 3 Final    
Kula (2,0 kg) F13 » Aldskogius, Clara -07 7.77    PB 12     [¤]
» Heinonen, Elsa -07 8.90  PB 5 Final
» Wennebjer, Ebba -07 10.49    PB 3 Final    
F11 » Lönn, Malva -09 7.69  1 Final
3-kamp P10 » Heinonen, Klaus -10 1 206    PB        
Kula (2,0 kg) 5.83 [395] PB
60 m 10.04 [376] SB
Längd (zon) 3.57 [435]   PB        
» Sillén, Liam -10 1 346  PB
Kula (2,0 kg) 6.25 [445]
60 m 9.62 [493]
Längd (zon) 3.49 [408]            
F10 Sahlqvist, Ellen -10 1 376  PB
Kula (2,0 kg) 5.71 [391] PB
60 m 9.45 [581]
Längd (zon) 3.39 [404]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2020-01-06 (må)  | Ärlaspelen, Munktells Arena, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (4,0 kg) KS » Wihk, Embla -02 8.48    PB 3 Final    
Vikt (9,08 kg) KS » Wihk, Embla -02 10.90      6 Final    
 2020-01-04 (lö)  | Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav P17 » Moberg, Markus -03 4.20    PB        
» Thid, David -03 3.90  PB
P14 » Berglind, Alfred -06 2.60    PB        
Gullberg, Aron -06 2.20  PB
» Kapell, Elias -06 2.40  SB
K22 Mitchell, Elena -98 3.10    PB        
F16 » Hellstadius, Alannah -04 ej res 
F14 » Jabbour Clarke, Lii -06 2.20  SB
» Olsson, Tove -06 2.70    SB        
» Sahlqvist, Esther -06 2.40  PB
Vikt (11,34 kg) P17 » Lindefalk, Alexander -03 15.44    SB        
Vikt (9,08 kg) K22   Forss, Ida -99 12.26    PB        
F18 » Wihk, Embla -02 12.38  PB
Vikt (7,26 kg) F17 » Harryson, Linn -03 14.56    PB        
F15 » Lindefalk, Linnéa -05 11.23 
F14 » Forsell, Ellen -06 11.34             
Lyttle Härdelin, Linnea -06 11.28  PB
K50 » Lindefalk, Susanne -69 10.16  SB
 2019-12-21 (lö)  | Julskumspelen, Falu Tennis och friidrottscent, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav P17 » Borg, Jonatan -03 2.82    PB 3 Final    
 2019-12-18 (on)  | Turebergs explosiva 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (3,0 kg) F16 » Krantz, Frida -04 11.94    PB 2      
 2019-12-13/15 (fr-sö)  | Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
30 m MS   Larsson Stewart, Gabriel -01 ej start           
KS » Freeman, Molly -02 4.79  PB 5 Final
  4.84      5 Extralopp  
» Pettersson, Fredrika -02 ej start 
60 m P15 » Torbjörnsson, Adam -05 ej start           
P13 » Bélec, Christoffer -07 ej start 
Beskow, Hugo -07 10.07    PB 6 Heat 3 [¤]
» Carlström Cousins, Theo -07 9.21  PB 5 Heat 1
» Ek Linterius, Simon -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 ej start           
» Herre, Erik -07 9.62  PB 6 Heat 5
Holmlund, Noah -07 9.22  PB 4 Heat 5
Johansson, Hannes -07 8.71    PB 2 Heat 1  
» Karlsson, Vilmer -07 8.19  1 Heat 2
8.20  1 Final
Nordgren, Viktor -07 9.73    PB 7 Heat 5  
Ramel Ternhag, Svante -07 11.05  SB 7 Heat 3
Ribbing, Valentin -07 11.38  PB 7 Heat 1
» Roslund, Anton -07 8.43  1 Heat 1
  8.42      7 Final  
Söderborg, Mikael -07 9.33  PB 6 Heat 1
Wiklund, Theo -07 9.22  PB 5 Heat 2
P12 Bengtsson, David -08 10.11    PB 6 Heat 3  
Edström, Carl Johan -08 ej start 
Green, Oscar -08 10.72  PB 7 Heat 1
» Håkansson, Theodor -08 9.03  PB 1 Heat 5
  9.21      8 Final  
» Johansson, Anton -08 9.79  PB 4 Heat 3
Karlsson, Hugo -08 10.32  PB 7 Heat 2
Simon, Sebastian -08 ej start           
» Victorin, Axel -08 8.92  2 Heat 4
8.93  4 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 9.14  1 Heat 1
  9.03    PB 5 Final  
» Wolgast, Albin -08 9.93  8 Heat 4
P11 Arborén, Kalle -09 ej start 
Borg, Jonatan -09 8.92  PB 1 Heat 1
  8.98      4 Final  
» Brundin, Anton -09 9.75  PB 4 Heat 4
Eide Jensen, Olle -09 11.20  PB 6 Heat 4
Eklöf, Hampus -09 ej start           
» Hackett, Jumanne -09 9.41  PB 3 Heat 2
» Källqvist, Morgan -09 10.81  6 Heat 3
Mancinella, Alessandro -09 9.59    SB 4 Heat 1  
» Svanehav, Filip -09 9.50  PB 3 Heat 1
P10 Dahlberg, Gabriel -10 10.14  PB 6 Heat 1
Edström Larsson, Joel -10 11.16    PB 8 Heat 1  
Fransson, Hugo -10 9.96  PB 3 Heat 5
Janson, Ivar -10 10.06  PB 5 Heat 2
» Sillén, Liam -10 9.46  PB 3 Heat 2
  9.66      8 Final  
Widholm, Samuel -10 10.71  PB 8 Heat 3
Åsander, Anyo -10 11.35  PB 7 Heat 5
P9 Alves Hårdberg, Noah -11 ej start          fr  
Rühmkorfg, Mille -11 ej start  fr
F15 » Cyrus, Astrid -05 8.89  PB 4 Heat 1
» Ivarsson, Alice -05 9.04    SB 5 Heat 1  
» Nyström, Frida -05 8.95  PB 5 Heat 2
F13 Attersand, Alva -07 9.71  PB 4 Heat 5
» Axelsson, Ebba -07 10.04    PB 7 Heat 1  
» Axelsson, Klara -07 10.04  PB 8 Heat 1
Borg, Matilda -07 8.66  1 Heat 3
  8.52    PB 2 Final  
» Johansson, Ella -07 8.64  PB 1 Heat 4
8.82  8 Final
Karlsson, Vasiliki -07 9.71    PB 5 Heat 6  
» Sillén, Linnéa -07 8.80  PB 2 Heat 6
» Ståhl, Lilly -07 9.30  PB 4 Heat 4
» Wennebjer, Ebba -07 8.69  SB 2 Heat 4
  8.72      6 Final  
» Wernérus, Astrid -07 ej start 
» Östlund, Filippa -07 9.89  PB 7 Heat 3
F12 Artvin, Alva -08 ej start           
Brynielsson, Tora -08 ej start 
Dejfors, Isabella -08 10.15  SB 6 Heat 1
Grafström, Ines -08 ej start           
» Jansson, Edit -08 9.31  PB 1 Heat 2
Lindroth, Hedvig -08 9.74  PB 3 Heat 1
Lundquist, Alva -08 9.98    PB 7 Heat 6  
Marklund, Stella -08 ej start 
Morne, Colette -08 9.40  PB 2 Heat 4
Nordlund, Elin -08 8.88  1 Heat 5
  8.80    PB 2 Final  
Olsson, Isa -08 9.67  PB 5 Heat 3
» Sparv, Tyra -08 9.00  PB 1 Heat 3
  9.00      6 Final  
Stenström, Vera -08 9.96  PB 7 Heat 3
Åhlund, Nora -08 ej start 
F11 Broberg Rydqvist, Amanda -09 9.75    PB 4 Heat 5  
Carlsson, Stella -09 10.17  4 Heat 2
Dahl, Lo -09 10.79  PB 3 Heat 3
Ekener, Filippa -09 10.31    PB 3 Heat 4  
Enell, Lea -09 10.05  PB 3 Heat 1
Finbom Höglund, Leia -09 9.80  PB 1 Heat 2
Gustafsson, Esther -09 ej start        Heat 1  
Kusters, Siri -09 9.87  PB 3 Heat 2
Larsson, Elin -09 11.50  PB 6 Heat 4
» Lindblom, Emmy -09 9.75      3 Heat 6  
Nur Atta, Miral -09 11.63  PB 6 Heat 3
» Roslund, Agnes -09 10.79  SB 6 Heat 2
Sahlstedt, Ebba -09 11.32    PB 8 Heat 5  
» Sternlind, Tyra -09 9.85  PB 2 Heat 2
Tellström, Emma -09 10.62  PB 4 Heat 4
F10 Asp, Ingrid -10 9.89  2 Heat 1
  9.51    PB 3 Final  
Hagström, Stella -10 10.62  PB 5 Heat 6
Järvinen, Hilda -10 10.65  PB 6 Heat 6
Lundin, Märta -10 10.42    PB 4 Heat 5  
Sahlqvist, Ellen -10 9.51  1 Heat 3
9.44  PB 1 Final
Stebrant, Ester -10 11.84    PB 7 Heat 2  
F9 Finbom Höglund, Nora -11 11.23  7 Heat 1
Lindblom, Ellen -11 11.23  PB 4 Heat 2
200 m F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start           
» Cyrus, Astrid -05 29.08  PB 1 Final 5
» Ivarsson, Alice -05 30.99    SB 3 Final 7  
» Nyström, Frida -05 30.70  PB 3 Final 5
300 m MS   Hoffman, Gabriel -01 37.73    PB 2 Final 3  
Larsson Stewart, Gabriel -01 ej start 
KS Ekman, Agnes -01 ej start           
» Lidén, Clara -03 ej start 
Nordgren, Wilma -03 ej start 
800 m P13 » Ek Linterius, Simon -07 ej start        Heat 2  
» Karlsson, Vilmer -07 2:25.54  PB 1 Heat 1
Nordgren, Viktor -07 ej start           
Ribbing, Valentin -07 ej start 
Söderborg, Mikael -07 2:48.37  PB 4 Heat 2
P12 Bjurman, Tim -09 2:50.01    PB 6 Final 2  
Karmteg, Tim -08 2:40.17  PB 2 Final 2
Lee, Kasper -08 2:43.86  PB 2 Final 1
Molinder Sandqvist, Charlie -08 3:12.09    PB 7 Final 2  
Simon, Sebastian -08 ej start 
Öhrner, Axel -08 3:09.40  PB 8 Final 1
F13 Borg, Matilda -07 ej start           
» Johansson, Ella -07 2:28.75  PB 2 Final 1
Norberg, Tyra -07 2:59.83  PB 6 Final 2
F12 Artvin, Alva -08 ej start           
Dejfors, Isabella -08 3:05.54  PB 4 Final 2
Grafström, Ines -08 ej start 
» Jansson, Edit -08 ej start        Final 1  
Larsson, Felicia -08 ej start 
Nordlund, Elin -08 ej start  Final 2
Stenström, Vera -08 3:14.82    PB 6 Final 2  
Övermo, Greta -08 ej start 
1 500 m KS » Brandt, Albertina -03 5:22.49    PB 4 Final fr  
» Lidén, Clara -03 5:12.07  PB 2 Final fr
Nordgren, Wilma -03 5:10.21  PB 1 Final fr
60 m häck (76,2 cm) P13 » Carlström Cousins, Theo -07 11.98    PB 3 Final 2  
Johansson, Hannes -07 10.64  PB 4 Final 1
» Karlsson, Vilmer -07 ej start           
» Roslund, Anton -07 9.96  PB 1 Final 1
» Wilkinson, Benjamin -08 11.13  PB 2 Final 2
F15 » Jansson, Agnes -05 9.40    PB 1 Final 2  
» Lindefalk, Linnéa -05 9.60  PB 1 Final 1 [¤]
» Olsson, Tove -06 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13   Borg, Matilda -07 11.22      5 Final 1  
» Johansson, Ella -07 10.36  PB 1 Final 1
Stenström, Vera -08 ej start           
» Zholudieva, Alevtina -07 11.53  PB 3 Final 2
Höjd P13 » Bélec, Christoffer -07 ej start           
Beskow, Hugo -07 1.28  SB 14 [¤]
» Carlström Cousins, Theo -07 1.32    PB 9    
» Ek Linterius, Simon -07 ej start 
» Herre, Erik -07 1.32  PB 7 Final
Johansson, Hannes -07 1.40      4 Final  
Ramel Ternhag, Svante -07 ej start 
» Roslund, Anton -07 1.57  PB 1 Final
P12 » Håkansson, Theodor -08 1.36      4 Final  
» Johansson, Anton -08 1.03  SB 32
Simon, Sebastian -08 ej start 
Taube, Albin -08 1.03    PB 31    
» Wilkinson, Benjamin -08 1.28  PB 8 Final
» Wolgast, Albin -08 1.18  15
Öhrner, Axel -08 1.06    SB 29    
P11 Bjurman, Tim -09 ej start 
Borg, Jonatan -09 1.18  14
» Brundin, Anton -09 1.23      13    
Eide Jensen, Olle -09 1.13  PB 21
Eklöf, Hampus -09 ej res 
» Hackett, Jumanne -09 1.28    PB 7 Final  
» Källqvist, Morgan -09 1.08  PB 25
Mancinella, Alessandro -09 1.23  PB 9
» Svanehav, Filip -09 1.18    SB 18    
P10 Dahlberg, Gabriel -10 ej start 
Edström Larsson, Joel -10 ej start 
Fransson, Hugo -10 1.08    PB 6 Final  
Janson, Ivar -10 ej start 
» Sillén, Liam -10 1.08  PB 9
Widholm, Samuel -10 ej res           
Åsander, Anyo -10 0.98  PB 15
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start 
F13 Attersand, Alva -07 1.28    PB 14    
» Axelsson, Ebba -07 1.32  PB 9
» Axelsson, Klara -07 ej start 
Borg, Matilda -07 ej res           
» Johansson, Ella -07 1.23  PB 5
Karlsson, Vasiliki -07 1.28  PB 13
Norberg, Tyra -07 1.32    PB 12    
» Sillén, Linnéa -07 1.32  10
» Wennebjer, Ebba -07 1.52  PB 1 Final
» Zholudieva, Alevtina -07 1.23    PB 15    
F12 » Jansson, Edit -08 1.03  11
Lindroth, Hedvig -08 ej start 
Stenström, Vera -08 ej start           
Övermo, Greta -08 ej start 
F11 Broberg Rydqvist, Amanda -09 ej start 
Carlsson, Stella -09 1.03      12    
Crona, Amelie -09 0.98  PB 18
Dahl, Lo -09 ej start 
Ekener, Filippa -09 0.98    PB 16    
Finbom Höglund, Leia -09 0.98  15
Gustafsson, Esther -09 1.08  PB 10
Larsson, Elin -09 0.98    PB 17    
» Lindblom, Emmy -09 ej start 
» Roslund, Agnes -09 1.08  9
Sahlstedt, Ebba -09 ej res           
» Sternlind, Tyra -09 ej res 
Tellström, Emma -09 0.93  PB 20
Windirsch, Alva -09 ej res           
F10 Asp, Ingrid -10 1.03  PB 7 Final
Hagström, Stella -10 0.98  PB 16
Järvinen, Hilda -10 0.98    PB 16    
Lundin, Märta -10 0.98  PB 10
Sahlqvist, Ellen -10 ej start 
Stebrant, Ester -10 ej res 
Stav P13 » Ek Linterius, Simon -07 ej start           
» Hackett, Quincy -07 2.40  PB 2 Final
Karmteg, Tim -08 1.70    PB 9    
» Roslund, Anton -07 2.00  PB 5 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 1.70  PB 10 [¤]
F15 » Eskilsson, Sofia -05 2.70    PB 4 Final  
» Olsson, Tove -06 2.60  SB 6 Final
F13 » Johansson, Ella -07 2.00  PB 3 Final
Stenström, Vera -08 ej start 
Längd F15 » Cyrus, Astrid -05 4.21    PB 9    
» Gustafsson, Ella -05 3.90  SB 15
» Jansson, Agnes -05 5.06    PB 2 Final  
» Nyström, Frida -05 4.22  PB 8 Final
Längd (zon) P13 » Bélec, Christoffer -07 ej start           
Beskow, Hugo -07 3.66  SB 30 [¤]
» Carlström Cousins, Theo -07 4.06    PB 24    
» Ek Linterius, Simon -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 4.17  PB 21
» Herre, Erik -07 3.71    PB 29    
Holmlund, Noah -07 4.21  PB 20
Johansson, Hannes -07 4.93  PB 6 Final
» Karlsson, Vilmer -07 5.35      1 Final  
Nordgren, Viktor -07 3.48  PB 32
Ramel Ternhag, Svante -07 3.23  PB 37
Ribbing, Valentin -07 2.78    PB 40    
» Roslund, Anton -07 5.21  PB 3 Final
Söderborg, Mikael -07 4.22  PB 19
P12 Bengtsson, David -08 3.60    PB 29    
Borg, Jonatan -09 4.42  4 Final [¤]
Huselius, Vincent -08 3.87  PB 17
» Håkansson, Theodor -08 4.56    PB 2 Final  
» Johansson, Anton -08 3.64  PB 28
Karlsson, Hugo -08 3.23  PB 36
Karmteg, Tim -08 4.11    PB 10    
Rafiq, Yosef -08 3.48  PB 33
Simon, Sebastian -08 ej start 
Taube, Albin -08 3.13    PB 38    
» Victorin, Axel -08 4.24  PB 6 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 4.50  PB 3 Final
» Wolgast, Albin -08 3.66    SB 27    
P11 Arborén, Kalle -09 ej start 
Bjurman, Tim -09 3.62  PB 18
Borg, Jonatan -09 4.65    PB 4 Final  
» Brundin, Anton -09 3.70  15
Eide Jensen, Olle -09 2.93  PB 36
Eklöf, Hampus -09 ej start           
» Hackett, Jumanne -09 4.28  PB 7 Final
» Källqvist, Morgan -09 3.11  SB 31
Mancinella, Alessandro -09 3.90    PB 10    
» Svanehav, Filip -09 3.77  PB 14
P10 Dahlberg, Gabriel -10 3.48  PB 15
Edström Larsson, Joel -10 2.89    PB 33    
Fransson, Hugo -10 3.18  PB 27
Janson, Ivar -10 3.29  PB 22
» Sillén, Liam -10 3.78    PB 7 Final  
Widholm, Samuel -10 2.89  PB 34
Åsander, Anyo -10 3.01  PB 30
F13 Attersand, Alva -07 3.71    PB 26    
» Axelsson, Ebba -07 3.85  PB 22
» Axelsson, Klara -07 3.53  PB 35
Borg, Matilda -07 4.80    PB 3 Final  
» Johansson, Ella -07 4.34  PB 12
Norberg, Tyra -07 4.22  PB 17
» Sillén, Linnéa -07 4.29    PB 15    
» Wennebjer, Ebba -07 4.74  5 Final
» Zholudieva, Alevtina -07 4.10  PB 18
» Östlund, Filippa -07 3.38    PB 37    
F12 Brynielsson, Tora -08 ej start 
Eriksson, Tuvalisa -08 3.23  PB 35
Grafström, Ines -08 ej start           
» Jansson, Edit -08 4.23  PB 7 Final
Larsson, Felicia -08 ej start 
Lindroth, Hedvig -08 3.70    PB 20    
Lundquist, Alva -08 3.66  PB 23
Marklund, Stella -08 3.43  PB 29
Morne, Colette -08 3.64    PB 25    
Nordlund, Elin -08 4.27  PB 5 Final
» Sparv, Tyra -08 4.29  PB 4 Final
Stenström, Vera -08 3.38    PB 32    
Åhlund, Nora -08 ej start 
Övermo, Greta -08 3.80  PB 14
F11 Broberg Rydqvist, Amanda -09 3.72    PB 12    
Carlsson, Stella -09 3.23  PB 24
Dahl, Lo -09 2.75  SB 39
Ekener, Filippa -09 3.25    PB 22    
Enell, Lea -09 3.21  PB 25
Finbom Höglund, Leia -09 3.65  PB 15
Gustafsson, Esther -09 3.09    PB 31    
Kusters, Siri -09 3.80  PB 10
Larsson, Elin -09 3.04  PB 3
» Lindblom, Emmy -09 3.64    PB 16    
Melin, Mollie -09 2.72  PB 40
Nur Atta, Miral -09 2.43  PB 43
» Roslund, Agnes -09 3.10    SB 30    
Sahlstedt, Ebba -09 2.91  PB 36 [¤]
» Sternlind, Tyra -09 3.74  11
Tellström, Emma -09 3.12    PB 29    
Windirsch, Alva -09 2.52  PB 42
F10 Hagström, Stella -10 3.14  PB 22
Järvinen, Hilda -10 3.01    PB 27    
Sahlqvist, Ellen -10 3.82  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P15 » Torbjörnsson, Adam -05 7.34    PB 15    
Kula (3,0 kg) P13 » Bélec, Christoffer -07 7.24    PB 9    
Beskow, Hugo -07 6.72  SB 15 [¤]
» Hackett, Quincy -07 6.88      12    
» Karlsson, Vilmer -07 ej start 
Nordgren, Viktor -07 6.25  PB 20
Ribbing, Valentin -07 3.34    SB 27    
P12 Lee, Kasper -08 8.35  PB 2 Final
Molinder Sandqvist, Charlie -08 3.80  PB 20
Simon, Sebastian -08 ej start           
Taube, Albin -08 4.84  PB 18
» Wilkinson, Benjamin -08 7.16  6 Final
Öhrner, Axel -08 4.80    PB 19    
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start 
» Eskilsson, Sofia -05 10.47  PB 2 Final
» Ivarsson, Alice -05 7.08  SB 9
Kula (2,0 kg) P11   Borg, Jonatan -09 7.44    PB 10    
» Brundin, Anton -09 7.23  11
Eide Jensen, Olle -09 ej start           
» Hackett, Jumanne -09 10.70  PB 1 Final
» Källqvist, Morgan -09 5.84  PB 24
» Svanehav, Filip -09 6.15    SB 21    
P10 Edström Larsson, Joel -10 4.66  PB 22 [¤]
Fransson, Hugo -10 5.90  PB 10
Janson, Ivar -10 4.37    SB 23    
» Sillén, Liam -10 6.29  SB 8 Final
Widholm, Samuel -10 4.73  PB 21 [¤]
Åsander, Anyo -10 5.52    PB 14    
P9 Alves Hårdberg, Noah -11 ej start  fr
F13 » Aldskogius, Clara -07 ej start 
Borg, Matilda -07 7.73    PB 11    
» Johansson, Ella -07 9.77  PB 6 Final [¤]
» Wennebjer, Ebba -07 9.58  7 Final
F12 Elofsson Järf, Alva -08 ej start           
Eriksson, Tuvalisa -08 5.13  PB 13
Forshed, Bella -08 ej start 
Stenström, Vera -08 ej start           
Övermo, Greta -08 ej start 
F11 Broberg Rydqvist, Amanda -09 6.25  8 Final
Carlsson, Stella -09 6.26    PB 7 Final  
Dahl, Lo -09 ej start 
Finbom Höglund, Leia -09 4.02  23
Larsson, Elin -09 4.39    PB 18    
» Lindblom, Emmy -09 5.07  PB 15
Melin, Mollie -09 5.42  PB 11
» Roslund, Agnes -09 5.10    SB 14    
» Sternlind, Tyra -09 7.45  1 Final
Windirsch, Alva -09 4.25  PB 19
F10 Hagström, Stella -10 3.46    PB 25    
Järvinen, Hilda -10 3.92  PB 20
Sahlqvist, Ellen -10 5.66  PB 4 Final
F9 Finbom Höglund, Nora -11 3.74    PB 9    
Lindblom, Ellen -11 3.87  PB 6 Final
4 x 200 m X13   Pålsson, Selma -08 2:20.73      4 Final 3 fr  
Bjurman, Tim -09
Morne, Colette -08
Huselius, Vincent -08              
Moverare, Simone -07 1:57.05  2 Final 1 fr
Johansson, Hannes -07
» Bergin, Anna -07
» Roslund, Anton -07              
» Jansson, Edit -08 2:03.26  2 Final 6 fr
» Håkansson, Theodor -08
Nordlund, Elin -08
» Wilkinson, Benjamin -08              
Borg, Matilda -07 1:51.39  1 Final 2 fr
» Ek Linterius, Simon -07
» Johansson, Ella -07
» Karlsson, Vilmer -07              
Håkansson, Amanda -11 2:15.41  5 Final 5 fr
» Wolgast, Albin -08
Ekman, Idun -08
Karmteg, Tim -08              
Sallnäs, Maja -08 2:27.17  4 Final 8 fr
Taube, Albin -08
Artvin, Alva -08
Flygar Nibbler, Joakim -08              
» Sillén, Linnéa -07 2:02.80  2 Final 3 fr
Söderborg, Mikael -07
» Ståhl, Lilly -07
» Carlström Cousins, Theo -07              
Moverare, Miriam -07 2:03.83  2 Final 9 fr
Holmlund, Noah -07
Moverare, Amilia -07
» Hackett, Quincy -07              
» Zholudieva, Alevtina -07 2:05.70  4 Final 4 fr
Lindqvist, Elliot -07
Karlsson, Vasiliki -07
Wiklund, Theo -07
 {Hammarby IF 1 2008} ej start        Final 7 fr  
X11 » Alassaad, Selma -09 2:17.42  2 Final 1 fr
» Brundin, Anton -09
Lindblom, Ellen -11
» Hackett, Jumanne -09              
Broberg Rydqvist, Amanda -09 2:20.54  2 Final 3 fr
Stolt, Sebastian -09
Carlsson, Stella -09
Broberg Rydqvist, Karl -10              
» Elsässer Haldin, Linn -09 2:15.93  2 Final 2 fr
Karlsson, Oliver -09
» Sternlind, Tyra -09
Borg, Jonatan -09              
» Roslund, Agnes -09 2:25.72  5 Final 2 fr
Andvaller, Knut -09
Torssander, Ingrd -09
» Källqvist, Morgan -09              
 {Hammarby IF 05 1} ej start  Final 4 fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-12-08 (sö)  | Triumfglass-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
Tresteg F15 » Lidberg, Melina -05 10.45    SB 1 Final    
Kula (4,0 kg) KS » Lindberg, Felicia -97 11.93    SB 1 Final    
 2019-12-07/08 (lö-sö)  | GavlehovSpelen Indoor, Gavlehov, Gävle
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F13 » Ståhl, Lilly -07 9.38      5 Heat 1  
ej start  Final 2
200 m F13 » Ståhl, Lilly -07 30.96    PB 3 Heat 4  
Kula (3,0 kg) F17 » Krantz, Frida -04 11.29    SB 1 Final  
 2019-12-07 (lö)  | Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Wahlberg, Ricky -08 9.48      2 Heat 1    
9.36  PB 2 Final
F11 » Lönn, Malva -09 8.65  PB 1 Heat 2
8.66  1 Final
200 m P12   Wahlberg, Ricky -08 diskad             
F11 » Lönn, Malva -09 28.66  PB 1 Heat 3
800 m P12   Wahlberg, Ricky -08 ej start             
Höjd F11 » Lönn, Malva -09 1.10      9      
Längd (zon) P12   Wahlberg, Ricky -08 4.20    PB 3 Final    
F11 » Lönn, Malva -09 4.52  1 Final
Kula (3,0 kg) P12   Wahlberg, Ricky -08 8.74    PB 1 Final    
F15 » Forsell, Ellen -06 10.43  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F11 » Lönn, Malva -09 8.06      1 Final    
Vikt (7,26 kg) F15 » Forsell, Ellen -06 11.57    PB 4 Final    
 2019-11-30/12-01 (lö-sö)  | SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13 » Hackett, Quincy -07 ej start           
Johansson, Hannes -07 ej start 
» Karlsson, Vilmer -07 8.12  PB 1 Heat 4 [¤]
  8.16      1 Final  
» Roslund, Anton -07 8.41  2 Heat 5
8.32  PB 5 Final
P12 Karmteg, Tim -08 9.55    PB 5 Heat 1  
» Wilkinson, Benjamin -08 9.09  3 Heat 2
9.08  SB 7 Final
P11 Borg, Jonatan -09 8.98  1 Heat 1
  8.96    PB 4 Final  
» Brundin, Anton -09 ej start 
» Hackett, Jumanne -09 9.48  PB 2 Heat 6
Wahlström, Kevin -09 ej start           
P8 Andvaller, Egil -12 ej start 
Heinonen, Julius -12 10.39  1 Heat 1
  10.35    PB 1 Final  
Roslund, Max -12 12.06  PB 4 Heat 2
Sternlind, Folke -12 11.85  PB 3 Heat 2
Wennebjer, Max -12 11.72    PB 3 Heat 1  
F13 » Aldskogius, Clara -07 ej start 
Borg, Matilda -07 8.64  PB 1 Heat 5
  8.66      3 Final  
» Heinonen, Elsa -07 9.31  3 Heat 4
» Sillén, Linnéa -07 8.84  PB 2 Heat 1
  8.93      7 Final  
F12 » Jansson, Edit -08 ej start 
F11 Aizawa, Liv -09 9.55  2 Heat 2
  9.49    PB 7 Final  
Carlsson, Stella -09 10.10  PB 6 Heat 4
Finbom Höglund, Leia -09 9.90  4 Heat 5
» Lönn, Malva -09 8.72  1 Heat 4
» Lönn, Malva -09 8.68    PB 1 Final  
» Roslund, Agnes -09 10.88  SB 6 Heat 2
» Sternlind, Tyra -09 10.07  SB 5 Heat 3
F9 Finbom Höglund, Nora -11 ej start 
600 m P13 » Karlsson, Vilmer -07 1:39.76    PB 1 Heat 3 [¤]
P12 Karmteg, Tim -08 1:55.56  4 Heat 1
P11 Andvaller, Knut -09 1:56.17    PB 1 Heat 4  
Bjurman, Tim -09 1:59.57  PB 4 Heat 4
Borg, Jonatan -09 1:56.46  PB 5 Heat 1
» Brundin, Anton -09 ej start           
» Hackett, Jumanne -09 2:16.64  PB 6 Heat 3
P10 » Heinonen, Klaus -10 ej start  Heat 3
» Sillén, Liam -10 ej start        Heat 4  
F13 Borg, Matilda -07 1:46.35  PB 2 Heat 1
F12 » Jansson, Edit -08 2:05.04  PB 5 Heat 1
Övermo, Greta -08 ej start           
F11 Aizawa, Liv -09 2:19.21  PB 4 Heat 2
Carlsson, Stella -09 2:21.50  PB 5 Heat 2
Finbom Höglund, Leia -09 3:02.53    PB 7 Heat 3  
» Lönn, Malva -09 1:52.12  PB 2 Heat 1
» Roslund, Agnes -09 2:27.40  PB 3 Heat 3
800 m F15 » Grahn, Olivia -06 ej start           
40 m häck (76,2 cm) P10 » Heinonen, Klaus -10 9.02    PB 2 Heat 7  
» Sillén, Liam -10 8.10  1 Heat 4
7.92  PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Roslund, Anton -07 10.29      1 Heat 2  
10.01  PB 3 Final
P12 » Håkansson, Theodor -08 11.31  2 Heat 3
  11.18    PB 2 Final  
Karmteg, Tim -08 11.48  PB 2 Heat 1
11.50  5 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 11.23  PB 1 Heat 1
11.25  3 Final
60 m häck (68,6 cm) P11   Borg, Jonatan -09 10.87      1 Heat 1  
Borg, Jonatan -09 10.65  PB 3 Final
» Brundin, Anton -09 11.90    PB 4 Heat 1  
» Hackett, Jumanne -09 10.87  1 Heat 4
10.76  PB 5 Final
F13 Borg, Matilda -07 11.47  4 Heat 3
  11.21    PB 7 Final  
» Heinonen, Elsa -07 11.71  2 Heat 1
11.63  PB 8 Final
F12 » Jansson, Edit -08 12.18    PB 4 Heat 2  
Lindroth, Hedvig -08 12.99  PB 3 Heat 4
Övermo, Greta -08 12.32  PB 4 Heat 5
F11 Aizawa, Liv -09 ej start           
Finbom Höglund, Leia -09 13.20  PB 6 Heat 1
» Lönn, Malva -09 10.18  1 Heat 1
  10.05    PB 1 Final  
» Sternlind, Tyra -09 12.18  3 Heat 3
12.08  PB 7 Final
Höjd P13   Johansson, Hannes -07 ej start           
» Roslund, Anton -07 1.48  PB 3 Final
P12 Huselius, Vincent -08 1.28    PB 10    
» Håkansson, Theodor -08 1.33  8 Final
Rafiq, Yosef -08 1.13  PB 19
» Wilkinson, Benjamin -08 1.23      13    
P11 Bjurman, Tim -09 ej start 
Borg, Jonatan -09 1.23  PB 11
» Brundin, Anton -09 1.29    PB 6 Final  
» Hackett, Jumanne -09 ej start 
Wahlström, Kevin -09 ej start 
P10 » Heinonen, Klaus -10 1.07    PB 8 Final  
» Sillén, Liam -10 1.02  SB 17
F13 Borg, Matilda -07 1.27  PB 12
» Heinonen, Elsa -07 1.27      12    
Helgesson, Maja -07 1.27  14
» Sillén, Linnéa -07 1.17  17
» Wennebjer, Ebba -07 1.45    SB 1 Final  
F12 » Jansson, Edit -08 1.08  SB 24
Övermo, Greta -08 1.18  PB 15
F11 Aizawa, Liv -09 1.23    PB 5 Final  
Carlsson, Stella -09 1.13  PB 13
Finbom Höglund, Leia -09 0.98  PB 22
» Lönn, Malva -09 1.41    PB 1 Final  
» Roslund, Agnes -09 1.18  PB 10
» Sternlind, Tyra -09 0.98  22
Stav P15 » Hackett, Quincy -07 2.10    PB 10    
Längd (zon) P13 » Hackett, Quincy -07 ej start           
Johansson, Hannes -07 ej start 
» Karlsson, Vilmer -07 5.39    PB 1 Final [¤]
» Roslund, Anton -07 4.98  PB 5 Final
P8 Heinonen, Julius -12 3.24  1 Final
Roslund, Max -12 2.43    PB 17    
Sternlind, Folke -12 2.68  PB 9
Wennebjer, Max -12 2.35  21
F13 » Aldskogius, Clara -07 ej start           
Borg, Matilda -07 4.61  PB 3 Final
» Heinonen, Elsa -07 ej start 
Helgesson, Maja -07 ej start           
» Sillén, Linnéa -07 4.21  PB 10
» Wennebjer, Ebba -07 4.76  PB 2 Final
F9 Finbom Höglund, Nora -11 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 » Hackett, Quincy -07 6.50      18    
P12 » Wilkinson, Benjamin -08 7.31  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) P11   Borg, Jonatan -09 7.27    PB 8 Final  
» Brundin, Anton -09 7.41  PB 6 Final
» Hackett, Jumanne -09 10.19    PB 1 Final  
Wahlström, Kevin -09 ej start 
F13 Borg, Matilda -07 7.51  13
» Heinonen, Elsa -07 8.82    PB 7 Final  
Helgesson, Maja -07 ej start 
» Wennebjer, Ebba -07 9.94  PB 5 Final
F11 Aizawa, Liv -09 ej start           
Finbom Höglund, Leia -09 ej start 
» Lönn, Malva -09 8.13  PB 2 Final
» Sternlind, Tyra -09 8.89  PB 1 Final
Vikt (7,26 kg) F15 » Lindefalk, Linnéa -05 11.93    PB 6 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-11-30 (lö)  | Express-Bild spelen, Westinghouse arena, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F13 » Ståhl, Lilly -07 9.38    PB 4 Heat 1    
9.57  8 Final
200 m F13 » Ståhl, Lilly -07 ej start             
 2019-11-16/17 (lö-sö)  | Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P13 » Hackett, Quincy -07 9.20    PB 2 Heat 1  
9.23  4 Final 1
Johansson, Hannes -07 8.81  1 Heat 1
  8.76    PB 1 Final 1  
P12 » Håkansson, Theodor -08 9.31  4 Heat 1
9.22  PB 5 Final 1
» Victorin, Axel -08 8.97  2 Heat 1
  8.88    PB 3 Final 1  
» Wilkinson, Benjamin -08 9.22  1 Heat 2
9.12  SB 4 Final 1
» Wolgast, Albin -08 9.86  SB 4 Heat 3
  10.05      5 Final 2  
P11 Borg, Jonatan -09 9.06  PB 1 Omg 1 h7
9.17  1 Omg 2 h3
» Brundin, Anton -09 9.84  2 Omg 1 h1 [¤]
  9.81    PB 2 Omg 2 h7  
» Hackett, Jumanne -09 9.57  1 Omg 1 h2
9.50  PB 1 Omg 2 h2
Karlsson Axi, Oliver -09 10.86  5 Omg 1 h2
  10.67    SB 6 Omg 2 h3  
» Källqvist, Morgan -09 10.41  PB 4 Omg 1 h1
10.57  4 Omg 2 h2
Schierman, Sixten -09 10.62  4 Omg 1 h2
  10.60    PB 5 Omg 2 h4  
» Svanehav, Filip -09 9.65  PB 3 Omg 1 h8
9.76  2 Omg 2 h3
Wahlström, Kevin -09 ej start        Omg 1 h5  
P10 Brandström, Emil -10 10.73  4 Omg 1 h1
10.71  PB 4 Omg 2 h4
» Heinonen, Klaus -10 10.14  SB 2 Omg 1 h3
  10.16      2 Omg 2 h3  
Kaving, Dante -10 10.87  PB 4 Omg 1 h6
11.36  5 Omg 2 h3
» Sillén, Liam -10 10.07  SB 1 Omg 1 h3
  10.09      2 Omg 2 h4  
P8 Heinonen, Julius -12 10.37  PB 1 Omg 1 h1
ej start  Omg 2 h1
Källqvist, Edvin -12 12.46  PB 4 Omg 1 h1
  12.65      4 Omg 2 h1  
Lager, Olof -12 11.72  1 Omg 1 h2
11.20  PB 2 Omg 2 h2
Wennebjer, Max -12 11.86  3 Omg 1 h1
  11.81    PB 1 Omg 2 h1  
F13 Borg, Matilda -07 8.67  PB 2 Heat 3
8.70  4 Final 1
» Heinonen, Elsa -07 8.95  PB 2 Heat 4
  9.11      7 Final 1  
Moverare, Amilia -07 9.69  PB 5 Heat 4
9.71  8 Final 2
Moverare, Miriam -07 9.16  5 Heat 3
  9.11    PB 2 Final 2  
Moverare, Simone -07 9.23  PB 3 Heat 2
9.27  6 Final 2
» Sillén, Linnéa -07 8.89  PB 2 Heat 2
  9.05      6 Final 1  
F12 » Jansson, Edit -08 9.34  PB 3 Heat 2
9.58  7 Final
Nordlund, Elin -08 9.01  PB 1 Heat 3
  9.12      2 Final 1  
F11 » Alassaad, Selma -09 9.99  PB 4 Omg 1 h1
10.03  3 Omg 2 h1
Broberg Rydqvist, Amanda -09 10.03  PB 3 Omg 1 h5
  10.25      2 Omg 2 h2  
Dahl, Astrid -09 ej start  Omg 1 h5
» Eklöf, Alma -09 10.17  PB 3 Omg 1 h3
  10.35      4 Omg 2 h3  
» Eklöf, Nora -09 10.11  PB 5 Omg 1 h1
10.41  3 Omg 2 h2
Finbom Höglund, Leia -09 9.97  3 Omg 1 h1
  9.88    PB 2 Omg 2 h4  
» Lindblom, Emmy -09 9.71  PB 2 Omg 1 h2
9.94  2 Omg 2 h3
» Lönn, Malva -09 8.83  PB 1 Omg 1 h4
  9.02      1 Omg 2 h4  
Sköllersten, Linnéa -09 11.84  PB 6 Omg 1 h4
11.99  7 Omg 2 h3
F10 Anjemo, Anni -10 11.33  PB 4 Omg 1 h6
  11.59      6 Omg 2 h1  
Asp, Ingrid -10 10.12  1 Omg 1 h1
10.11  PB 1 Omg 2 h6
Carlsson Jeifetz, Liv -10 ej start           
Hagström, Stella -10 10.93  2 Omg 1 h6
10.90  PB 3 Omg 2 h4
Källgården, Moa -10 11.43  PB 3 Omg 1 h1 [¤]
  11.68      7 Omg 2 h1  
Landerholm, Svea -10 11.33  PB 5 Omg 1 h2
11.85  6 Omg 2 h2
Lundin, Märta -10 10.57  PB 3 Omg 1 h7
  10.62      3 Omg 2 h1  
Olsson, Emilia -10 ej start 
Sahlqvist, Ellen -10 9.77  PB 1 Omg 1 h7
  9.80      1 Omg 2 h4  
Strömö, Hedda -10 10.41  PB 2 Omg 1 h7
10.82  2 Omg 2 h5
Tägtström, Linnea -10 ej start           
Westergren, Mathilde -10 12.59  8 Omg 1 h3
12.40  PB 7 Omg 2 h2
F9 Finbom Höglund, Nora -11 11.29  5 Omg 1 h4
  11.21    PB 3 Omg 2 h3  
Håkansson, Amanda -11 10.97  PB 3 Omg 1 h3
11.01  2 Omg 2 h3
Lindblom, Ellen -11 11.24  PB 5 Omg 1 h3
  11.56      5 Omg 2 h4  
Wilkinson, Isabella -11 10.82  1 Omg 1 h2
10.65  PB 2 Omg 2 h5
400 m P11 » Källqvist, Morgan -09 82.50    PB 7 Heat 1  
» Svanehav, Filip -09 74.25  PB 2 Heat 1
P10 Brandström, Emil -10 91.38    PB 6 Heat 5  
» Heinonen, Klaus -10 85.39  SB 3 Heat 3
Janson, Ivar -10 ej start 
Kaving, Dante -10 93.53    PB 6 Heat 1  
» Sillén, Liam -10 80.77  PB 2 Heat 4
F11 » Alassaad, Selma -09 90.22  SB 6 Heat 2
Broberg Rydqvist, Amanda -09 81.03    PB 2 Heat 1  
Dahl, Astrid -09 ej start 
» Eklöf, Alma -09 87.85  PB 5 Heat 2
» Eklöf, Nora -09 84.68    SB 4 Heat 1  
Finbom Höglund, Leia -09 109.55  PB 6 Heat 3
» Lönn, Malva -09 67.97  PB 1 Heat 2
F10 Anjemo, Anni -10 100.67    PB 5 Heat 2  
Asp, Ingrid -10 84.83  PB 3 Heat 4
Carlsson Jeifetz, Liv -10 ej start 
Hagström, Stella -10 86.93    PB 1 Heat 3  
Källgården, Moa -10 103.43  PB 7 Heat 4 [¤]
Landerholm, Svea -10 101.28  PB 6 Heat 2
Lundin, Märta -10 90.04    PB 3 Heat 3  
Sahlqvist, Ellen -10 83.65  PB 2 Heat 5
Strömö, Hedda -10 80.05  PB 1 Heat 3
Tägtström, Linnea -10 ej start           
Westergren, Mathilde -10 108.84  PB 9 Heat 3
F9 Finbom Höglund, Nora -11 112.42  PB 7 Heat 4
600 m P12   Karmteg, Tim -08 1:52.56    PB 4 Final 1  
F12 » Jansson, Edit -08 2:13.27  SB 5 Final 1
Nordlund, Elin -08 2:11.45  PB 3 Final 2
800 m F13   Borg, Matilda -07 2:28.84    PB 1 Final 1  
Moverare, Amilia -07 2:47.71  PB 5 Final 1
Moverare, Simone -07 2:43.37  PB 4 Final 1
Höjd P13   Johansson, Hannes -07 1.45    PB 1 Final  
P12 » Håkansson, Theodor -08 1.41  PB 2 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 1.27    PB 7 Final  
» Wolgast, Albin -08 1.27  PB 8 Final
F13 Borg, Matilda -07 1.21  PB 14
» Heinonen, Elsa -07 1.30    PB 6 Final  
Helgesson, Maja -07 1.30  PB 7 Final
Moverare, Miriam -07 1.21  PB 14
Moverare, Simone -07 1.21    PB 13    
» Sillén, Linnéa -07 1.40  PB 1 Final
F12 » Jansson, Edit -08 1.05  SB 9
Nordlund, Elin -08 1.21  PB 4 Final
Längd (zon) P11   Borg, Jonatan -09 4.59    PB 1 Final  
» Brundin, Anton -09 3.84  PB 5 Final
» Hackett, Jumanne -09 3.82    SB 6 Final  
Karlsson Axi, Oliver -09 2.93  PB 40
» Källqvist, Morgan -09 3.06  SB 33
Schierman, Sixten -09 2.83    SB 44    
» Svanehav, Filip -09 3.57  PB 12
Wahlström, Kevin -09 ej start 
P10 Brandström, Emil -10 2.98    PB 18    
» Heinonen, Klaus -10 3.41  PB 4 Final
Janson, Ivar -10 ej start 
Kaving, Dante -10 2.95    PB 19    
» Sillén, Liam -10 3.47  PB 3 Final
P8 Heinonen, Julius -12 3.25  PB 1 Final
Källqvist, Edvin -12 2.42    PB 7 Final  
Lager, Olof -12 2.74  PB 2 Final
Wennebjer, Max -12 2.64  PB 5 Final
F11 » Alassaad, Selma -09 3.47    PB 13    
Broberg Rydqvist, Amanda -09 3.58  PB 11
Dahl, Astrid -09 ej start 
» Eklöf, Alma -09 3.35    SB 15    
» Eklöf, Nora -09 3.28  PB 17
Finbom Höglund, Leia -09 3.40  PB 14
» Lindblom, Emmy -09 3.59    SB 9    
» Lönn, Malva -09 4.52  PB 1 Final
Sköllersten, Linnéa -09 2.75  PB 29
F10 Anjemo, Anni -10 2.62    PB 29    
Asp, Ingrid -10 3.33  PB 2 Final
Carlsson Jeifetz, Liv -10 ej start 
Hagström, Stella -10 2.97    PB 16    
Källgården, Moa -10 2.66  PB 27 [¤]
Landerholm, Svea -10 2.58  PB 31
Lundin, Märta -10 3.15    PB 10    
Olsson, Emilia -10 ej start 
Sahlqvist, Ellen -10 3.33  PB 2 Final
Tägtström, Linnea -10 ej start           
Westergren, Mathilde -10 2.47  PB 36
F9 Finbom Höglund, Nora -11 2.84  PB 21
Håkansson, Amanda -11 3.02    PB 10    
Lindblom, Ellen -11 2.89  PB 16
Wilkinson, Isabella -11 2.96  PB 13
Kula (3,0 kg) P13 » Hackett, Quincy -07 7.92    PB 2 Final  
Kula (2,0 kg) P11   Borg, Jonatan -09 7.14    PB 5 Final  
» Brundin, Anton -09 6.67  PB 12
» Hackett, Jumanne -09 10.10    PB 1 Final  
Karlsson Axi, Oliver -09 6.24  PB 17
» Källqvist, Morgan -09 5.68  PB 25
Schierman, Sixten -09 5.32    PB 33    
» Svanehav, Filip -09 6.13  SB 18
Wahlström, Kevin -09 ej start 
P10 Brandström, Emil -10 6.40    PB 4 Final  
» Heinonen, Klaus -10 5.42  PB 18
Janson, Ivar -10 ej start 
Kaving, Dante -10 4.07    PB 33    
» Sillén, Liam -10 6.28  SB 6 Final
F13 Borg, Matilda -07 7.55  PB 12
» Heinonen, Elsa -07 7.99    SB 5 Final  
Helgesson, Maja -07 ej start 
Moverare, Amilia -07 6.34  PB 18
Moverare, Miriam -07 7.37    PB 15    
Moverare, Simone -07 7.68  PB 9
F12 » Jansson, Edit -08 4.63  SB 14
Nordlund, Elin -08 7.58    PB 3 Final  
F11 » Alassaad, Selma -09 4.83  PB 18
Broberg Rydqvist, Amanda -09 6.48  PB 6 Final
Dahl, Astrid -09 ej start           
» Eklöf, Alma -09 7.69  PB 2 Final
» Eklöf, Nora -09 5.41  PB 13
Finbom Höglund, Leia -09 5.38    PB 14    
» Lindblom, Emmy -09 4.41  SB 25
» Lönn, Malva -09 7.72  PB 1 Final
Sköllersten, Linnéa -09 3.52    PB 27    
F10 Anjemo, Anni -10 3.87  PB 24
Asp, Ingrid -10 4.68  PB 7 Final
Carlsson Jeifetz, Liv -10 ej start           
Källgården, Moa -10 4.10  PB 17 [¤]
Landerholm, Svea -10 3.67  PB 29
Lundin, Märta -10 4.66    PB 8 Final  
Sahlqvist, Ellen -10 5.07  PB 3 Final
Tägtström, Linnea -10 ej start 
Westergren, Mathilde -10 2.63    PB 35    
F9 Finbom Höglund, Nora -11 3.58  PB
Håkansson, Amanda -11 3.19  PB
Wilkinson, Isabella -11 3.55  PB
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-11-16 (lö)  | Hopptävling, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd u a M50   Bernholtz, Magnus -65 2.23    PB 6      
 2019-11-16 (lö)  | Vinterspelen, Tybblelundshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F11 » Sternlind, Tyra -09 10.12    SB 5 Heat 5    
60 m häck (68,6 cm) F11 » Sternlind, Tyra -09 12.92    PB 4 Heat 3    
Höjd F11 » Sternlind, Tyra -09 1.14    PB 10      
Längd (zon) F11 » Sternlind, Tyra -09 3.76    PB 8 Final    
Kula (2,0 kg) F11 » Sternlind, Tyra -09 7.76    PB 2 Final    
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics