HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2020-06-16
Per Person Resultatdatum: 2020-03-24
Inne för 2020
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Asgede, Habtom -95
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-26 200 m MS 24.26  [1] PB » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
400 m MS 51.57  PB 1 Final 4
Not
[1] - Mellantid
»  Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 1 500 m MS 4:39.38  SB 5 Final » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
2020-01-24 3 000 m MS 10:04.79  SB 4 Final 2 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-02-01 3 000 m MS 10:14.03  10 Heat 5 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2020-02-09 1 500 m MS 4:35.54  SB 1 Final 2 [¤] » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-15 3 000 m MS 10:21.03  6 Final 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Dawlson, Emmanuel -92
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-25 60 m MS 6.87  1 Heat 4 » Pallasspelen, Atleticum, Malmö
60 m MS 6.82  PB 1 A-final
400 m MS ej start  B-final
2020-02-01 60 m MS 6.86  1 Heat 7 » Göteborgs inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
60 m MS 6.75  PB 1 Final
2020-02-09 60 m MS 6.81  2 Heat 2 » Nordenkampen, Helsingfors, FIN
2020-02-11 60 m MS 6.73  PB 3 Heat 2 » Spåret GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m MS 6.80  5 Final
2020-02-22 60 m MS 6.79  1 Heat 3 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
60 m MS 6.71  PB 1 Semi 1
60 m MS 6.73  1 Final
200 m MS ej start 
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 Tresteg MS 15.29  SB 1 Final » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
2020-01-18 Tresteg MS 15.56  SB 1 Final » Quality Hotel games, Telekonsult Arena, Växjö
2020-02-01 Tresteg MS 15.66  SB 1 Final » Göteborgs inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
2020-02-09 Tresteg MS 15.60  2 » Nordenkampen, Helsingfors, FIN
2020-02-22 Tresteg MS 15.78  SB 2 Final » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
»  Holm, Jonathan -94
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-26 60 m häck (106,7 cm) MS 7.94  PB 2 Heat 1 » Pallasspelen, Atleticum, Malmö
8.02  2 Final
2020-02-09 60 m häck (106,7 cm) MS 8.03  1 Heat 2 » Nordenkampen, Helsingfors, FIN
2020-02-23 60 m häck (106,7 cm) MS 7.94  1 Heat 2 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
7.87  PB 2 Final
   Otieno, Dennis -91
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-17 200 m MS diskad  Heat 1 » Quality Hotel games, Telekonsult Arena, Växjö
2020-01-18 400 m MS 51.05  PB 1 Heat 5
2020-02-01 200 m MS 21.73  SB 2 Final [¤] » Göteborgs inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
2020-02-09 200 m MS 21.87  1 Final 1 [¤] » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-22 200 m MS 21.50  PB 2 Heat 3 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
2020-02-23 200 m MS 21.80  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Shaker Anid, Amir -89
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-24 60 m häck (106,7 cm) MS 8.08  SB 1 Final [¤] » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
8.24  1 Exrtaheat
2020-01-26 60 m häck (106,7 cm) MS 8.20  2 Heat 2 [¤] » Pallasspelen, Atleticum, Malmö
8.27  7 Final
2020-02-09 60 m häck (106,7 cm) MS 8.13  2 Final » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.12  2 Extralopp
2020-02-15 60 m häck (106,7 cm) MS 8.15  1 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.30  1 Extra 1
8.12  3 Extra 2P19
2020-02-23 60 m häck (106,7 cm) MS 8.08  3 Heat 2 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
7.97  SB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tedla, Getacher -91
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-24 3 000 m MS 8:48.52  PB 8 Final 1 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
 M22 - Män 22 år
   Abakar, Ibrahim -99
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-15 60 m MS 7.55  PB 4 Heat 1 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Andersson, Albin -98
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-15 3 000 m MS 8:56.57  PB 6 Final 1 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Araya, Musie -98
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-24 3 000 m MS 9:39.74  SB 2 Final 2 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
   Jacobson, Henry -99
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-06 800 m MS 1:57.87  SB 1 Heat 3 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
2020-01-25 400 m MS 59.78  [1] SB » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
800 m MS 1:57.50  SB 4 Final 1
2020-02-08 800 m MS ej start  » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-11 800 m MS ej start  » Spåret GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-15 800 m MS 1:56.45  SB 2 Final 1 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-22 800 m MS 1:56.00  SB 5 Heat 1 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
Not
[1] - Mellantid
   Kold Erlandsen, Kristoffer -99
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 60 m MS 7.48  PB 5 Heat 1 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
Längd MS 6.46  PB 6 Final
2020-01-18 60 m MS ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd MS 6.23  7 Final
2020-01-25 60 m MS ej start  » Götas Inomhusspel, Våvnäshallen, Karlstad
Längd MS ej start 
2020-02-08 60 m MS 7.53  6 Heat 1 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Längd MS 6.24  9
2020-02-15 60 m MS 7.52  6 Heat 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd MS 6.05  4
»  Prins, Felix -00
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-15 60 m MS 7.53  SB 5 Heat 4 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Svensson, David -98
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-08 Längd MS 6.68  SB 4 Final » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
 P19 - Pojkar 19 år
»  Förnestig, Paul -01
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m MS 7.09  SB 2 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-26 60 m MS ej start  » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-02-08 60 m MS 7.11  3 Heat 1 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
7.05  PB 2 B-final
2020-02-11 60 m MS ej start  » Spåret GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-15 60 m MS 7.13  3 Heat 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.09  5 Final 2
2020-03-01 60 m P19 diskad  Heat 5 » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
   Hoffman, Gabriel -01
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 300 m MS 37.73  PB 2 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 200 m MS ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-24 200 m MS ej start  » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-02-09 200 m MS 24.21  PB 1 Final 5 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-15 Längd MS 5.51  PB 15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Larsson Stewart, Gabriel -01
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 30 m MS ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
300 m MS ej start 
   Mulgeta, Michael -01
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-24 200 m MS 25.87  PB 3 Final 3 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-01-26 200 m MS 27.23  [1]
400 m MS 57.76  PB 3 Final 4
Not
[1] - Mellantid
 P18 - Pojkar 18 år
»  Agge, Mikael -02
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m MS 7.44  SB 5 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 200 m MS 24.29  PB 3 B-final
2020-01-22 60 m P18 7.46  3 Heat 2 » Turebergs explosiva 2, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2020-02-08 60 m MS 7.49  5 Heat 5 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Längd MS 5.40  PB 16
2020-02-15 60 m MS 7.52  6 Heat 5 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Barroso Johansson, André -02
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m MS 7.43  SB 4 Heat 4 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd MS 6.41  SB 4 Final
2020-01-24 Längd MS 6.71  [1] PB 2 Final » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-02-08 60 m MS 7.35  PB 6 Heat 3 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Längd MS 6.51  6 Final
2020-02-15 60 m MS ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd MS 6.45  8 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
»  Léger, Sidney -02
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-25 60 m P18 7.18  5 Heat 1 » Abuiere, FRA
7.15  SB 5 Final 4
2020-01-26 200 m P18 22.03  SB 1 Heat 2
200 m P18 22.31  2 Final 4
2020-02-09 200 m P18 22.21  1 Final 2 » Match Inter-Ligues, Lyon, FRA
 P17 - Pojkar 17 år
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-21 Stav P17 2.82  PB 3 Final » Julskumspelen, Falu Tennis och friidrottscent, Falun
2020-01-12 7-kamp P17 4 202  PB 6 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m 7.30 [779] PB
Stav 3.25 [418] PB
Längd 6.15 [619] PB
60 m häck (91,4 cm) 9.30 [681] PB
Höjd 1.96 [767] PB
Kula (5,0 kg) 8.56 [400] PB
800 m 2:27.62 [538] PB
2020-01-19 Höjd P17 1.88  2 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-02 7-kamp P17 brutit  » ISM IJSM IUSM mångkamp, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
60 m 7.27 [789] PB 2 Heat 1
Stav 3.05 [369] 11
Längd 6.06 [600] 8
60 m häck (91,4 cm) 9.25 [692] PB 3 Heat 2
Höjd 1.92 [731] 2
Kula (5,0 kg) 7.72 [350] 11
800 m ej start
2020-02-15 Höjd P17 ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 60 m P17 7.25  1 Heat 4
7.18  PB 2 Final
2020-03-01 60 m P17 ej start  Heat 4 » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
Höjd P17 1.94  3 Final
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 Stav MS 4.53  [1] PB 4 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-22 Stav P17 4.27  2 » Turebergs explosiva 2, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2020-01-25 Stav P17 4.53  1 Pool C » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-08 Stav P17 4.50  1 Final » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-16 Stav P17 4.33  4 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-29 Stav P17 4.61  PB 1 Final » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
»  Bucht Wesslén, Noah -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-07 400 m P17 ej start  » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-15 400 m P17 ej start  Final 4 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Holmlund, Hugo -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m P17 ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd P17 ej start 
2020-01-19 200 m P17 ej start 
2020-02-16 60 m P17 ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Vikt (11,34 kg) P17 15.44  SB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-09 Vikt (11,34 kg) P17 14.54  3 Final » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-13 Vikt (11,34 kg) P17 15.11  2 » Turebergs explosiva 3, Sollentuna friidrottshall, Sollentuna
2020-02-15 Vikt (11,34 kg) P17 15.76  PB 4 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-29 Vikt (11,34 kg) P17 16.35  PB 5 Final » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
   Lundman, Malte -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 7-kamp P17 2 916  PB 13 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m 7.71 [646] PB
Stav 2.35 [210] PB
Längd 5.55 [492] PB
60 m häck (91,4 cm) brutit
Höjd 1.63 [488] PB
Kula (5,0 kg) 9.44 [452] PB
800 m 2:20.32 [628] PB
»  Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Stav P17 4.20  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-12 7-kamp P17 ej start  » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 60 m häck (91,4 cm) P17 8.01  PB 1 A-final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-07 400 m P17 49.89  PB 1 Heat 1 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-09 60 m häck (91,4 cm) P17 8.08  1 Heat 1
60 m häck (91,4 cm) P17 7.94  PB 1 Final
2020-02-15 400 m P17 ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (91,4 cm) P17 ej start 
2020-02-29 400 m P17 52.11  1 Heat 3 » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
60 m häck (91,4 cm) P17 7.96  1 Heat 3
60 m häck (91,4 cm) P17 7.88  PB 1 Final
2020-03-01 400 m P17 49.58  PB 1 Final
»  Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-19 Kula (5,0 kg) P17 15.27  PB 1 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-01 Kula (5,0 kg) P17 15.69  PB 2 Final » Växjö Inomhuskast, Tipshallen, Växjö
Diskus (1,5 kg) P17 38.08  PB 7 Final
2020-02-16 Kula (5,0 kg) P17 16.14  PB 2 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-03-01 Kula (5,0 kg) P17 15.56  4 Final » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
»  Thid, David -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Stav P17 3.90  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-12 60 m P17 7.23  PB 1 Heat 3 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
ej start  Final
Längd P17 ej start 
2020-01-19 60 m häck (91,4 cm) P17 ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P17 ej start 
Kula (5,0 kg) P17 11.41  PB 4 Final
2020-01-25 Stav P17 ej start  Pool D » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-24 Längd P17 ej start  » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-02-02 7-kamp P17 ej start  » ISM IJSM IUSM mångkamp, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2020-02-16 1 500 m P17 brutit  Final [¤] » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (5,0 kg) P17 11.38  9
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Törnvall, Oskar -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-25 Stav P17 3.03  PB 5 Pool E » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 Stav P17 3.13  PB 7 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Wall, Niklas -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m P17 7.19  1 Heat 3 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.12  PB 1 Final
Längd P17 6.51  PB 2 Final
2020-01-19 200 m P17 22.84  PB 2 A-final
2020-02-07 Tresteg P17 13.30  PB 1 Final » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-08 Längd P17 6.38  1 Final
2020-02-09 200 m P17 22.90  1 Final 1
2020-02-15 Längd P17 6.80  PB 1 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 60 m P17 7.23  1 Heat 1
7.19  3 Final
Tresteg P17 13.29  1 Final
2020-02-29 Längd P17 6.67  4 Final » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
2020-03-01 60 m P17 7.22  1 Heat 2
7.24  2 Semi 2
7.26  4 Final
Tresteg P17 13.88  PB 1 Final
»  Wall, Viktor -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m P17 diskad  Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd P17 6.37  PB 3 Final
2020-01-19 200 m P17 22.28  PB 1 A-final
Kula (5,0 kg) P17 12.72  PB 2 Final
2020-02-16 Kula (5,0 kg) P17 13.90  PB 5 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-03-01 Kula (5,0 kg) P17 13.92  PB 8 Final » IJSM, Friidrottens Hus, Göteborg
 P16 - Pojkar 16 år
»  Aldskogius, Kalle -04
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-06 60 m P17 ej start  » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Längd P17 5.21  SB 3 Final
2020-01-12 60 m P17 ej start  » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
Längd P17 ej start 
2020-01-18 60 m P17 7.75  PB 3 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd P17 5.70  PB 9
2020-01-19 Tresteg MS 10.06  PB 7 Final
Kula (5,0 kg) P17 ej start 
2020-01-25 Längd P16 ej start  » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-01-26 60 m P16 ej start 
2020-02-08 Längd P17 4.45  18 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-15 Längd P17 5.81  PB 7 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 60 m P17 7.82  5 Heat 1
»  Engström, Filip -04
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m P17 7.88  PB 6 Heat 1 [¤] » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-25 800 m MS ej start  [¤] » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-02-15 400 m P17 56.67  PB 2 Final 1 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd P17 5.05  PB 17
2020-02-16 60 m P17 7.89  8 Heat 4
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Holm, Nils -04
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 1 500 m P17 4:44.22  PB 5 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-25 400 m MS 69.21  [1] PB » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
800 m MS 2:19.75  PB 3 Final 3
2020-01-26 1 500 m MS 4:45.83  2 Final 4
2020-02-16 1 500 m P17 4:43.20  PB 6 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
»  Linderoth, Fabian -04
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-06 60 m P17 ej start  Heat 1 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Längd P17 5.05  PB 4 Final
2020-01-18 60 m P17 8.07  PB 7 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd P17 5.13  PB 14
2020-02-15 Längd P17 5.20  PB 15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 60 m P17 8.01  PB 6 Heat 1
»  Marklund, Winston -04
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-15 Längd P17 4.72  SB 18 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
 P15 - Pojkar 15 år
   Aaberg, Håkon -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-19 200 m P15 25.55  PB 1 D-final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (83.8 cm) P15 8.84  PB 3 Final
2020-02-02 60 m häck (83.8 cm) P15 8.84  1 Final [¤] » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
4 x 200 m X15 1:46.30  2 Final 1
2020-02-15 200 m P15 25.06  PB 2 Final 4 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (83.8 cm) P15 8.84  3 Final
2020-02-16 60 m P15 7.87  2 Heat 1
7.81  PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ilison, Erik -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-28 Vikt (9,08 kg) P15 11.60  PB » Bara vikt 2, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-08 Kula (4,0 kg) P15 ej start  » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-09 Vikt (9,08 kg) P15 12.15  PB 2 Final
2020-02-15 Vikt (9,08 kg) P15 13.46  PB 4 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 Kula (4,0 kg) P15 10.95  PB 11
2020-03-08 Vikt (9,08 kg) P15 14.07  PB 5 Final » IUSM, Tybblelundshallen, Örebro
»  Käll, Valter -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-28 Vikt (9,08 kg) P15 7.88  PB » Bara vikt 2, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Löuke, Rome -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-15 Längd P15 4.83  PB 12 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Vikt (9,08 kg) P15 9.73  PB 5 Final
2020-02-16 60 m P15 8.45  PB 5 Heat 2
Kula (4,0 kg) P15 9.21  PB 13
»  Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P15 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (4,0 kg) P15 7.34  PB 15
2020-02-15 Vikt (9,08 kg) P15 8.50  PB 6 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 60 m P15 9.17  PB 5 Heat 1
Kula (4,0 kg) P15 8.38  PB 14
 P14 - Pojkar 14 år
»  Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-26 60 m P14 9.40  PB 3 Heat 3 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
Längd P14 3.63  PB 12
Kula (4,0 kg) P14 5.50  PB 12
2020-02-08 60 m P15 9.42  8 Heat 1 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Höjd P15 ej res 
Tresteg P15 7.86  PB 19
2020-02-09 200 m P15 31.21  PB 4 Final 4
Längd P14 3.37  21
»  Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Stav P14 2.60  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-06 60 m P15 8.48  PB 5 Heat 2 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
200 m P15 27.50  PB 1 Heat 2
Stav P15 2.30  6 Final
Längd P15 4.57  PB 10
2020-01-12 7-kamp P15 2 363  PB 14 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m 8.49 [426]
Stav 2.45 [231]
Längd 4.40 [273]
60 m häck (83.8 cm) 10.82 [397] PB
Höjd 1.24 [212] PB
Kula (4,0 kg) 8.86 [417] PB
600 m 1:48.31 [407] PB
2020-01-18 60 m P14 ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
200 m P14 27.20  PB 4 A-final
Höjd P14 ej start 
2020-01-19 Längd P14 4.87  PB 5 Final
Kula (4,0 kg) P14 8.80  6 Final
2020-01-25 Stav P14 2.63  PB 11 Pool E » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-28 Vikt (9,08 kg) P14 9.22  PB » Bara vikt 2, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-02 Stav P15 ej start  » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2020-02-08 60 m P15 8.42  PB 4 Heat 4 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.46  5 Final 2
Tresteg P15 9.32  PB 16
Kula (4,0 kg) P15 8.32  15
2020-02-09 200 m P15 27.00  PB 2 Final 2
Stav P15 2.00  18
Längd P14 4.77  4 Final
Vikt (9,08 kg) P15 9.27  [1] PB 8 Final
2020-02-15 200 m P14 27.00  2 Final 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Stav P14 2.33  5 Final
Längd P14 4.68  10
Vikt (9,08 kg) P14 10.54  PB 3 Final
2020-03-24 Vikt (9,08 kg) P14 9.62  2 Final » Resultattävling vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P14
   Bergmark, Carl -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-06 60 m P15 8.70  PB 7 Heat 2 [¤] » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Stav P15 2.00  PB 9 [¤]
Kula (4,0 kg) P15 7.77  PB 8 Final [¤]
2020-01-18 60 m P14 8.56  PB 3 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
200 m P14 28.80  PB 2 E-final
Höjd P14 1.30  PB 9
2020-01-19 60 m häck (83.8 cm) P14 11.25  PB 2 B-final
Längd P14 3.88  PB 13
Kula (4,0 kg) P14 7.92  PB 7 Final
2020-01-25 Stav P14 ej start  » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-25 Höjd P14 ej start  » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
Stav P14 ej start 
2020-01-26 60 m P14 8.88  5 Heat 2
Längd P14 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 6.72  11
2020-02-08 60 m P15 8.67  5 Heat 2 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Höjd P15 1.30  20
Kula (4,0 kg) P15 6.16  21
2020-02-09 200 m P15 28.33  PB 2 Final 4
Stav P15 ej start 
Längd P14 ej start 
2020-02-15 60 m häck (83.8 cm) P14 11.29  6 Heat 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Stav P14 2.03  PB 8 Final
2020-02-16 60 m P14 ej start 
Höjd P14 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gullberg, Aron -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Stav P14 2.20  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-06 60 m P15 8.96  PB 6 Heat 1 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
200 m P15 29.14  PB 4 Heat 1
Höjd P15 ej start 
Stav P15 2.30  PB 7 Final
Längd P15 4.43  PB 12
2020-01-12 7-kamp P15 2 245  PB 15 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m 8.85 [338] PB
Stav 2.55 [253] PB
Längd 4.56 [301] PB
60 m häck (83.8 cm) 11.25 [330] PB
Höjd 1.36 [290] PB
Kula (4,0 kg) 8.14 [375] PB
600 m 1:51.59 [358] PB
2020-01-18 60 m P15 ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
P14 8.75  PB 4 Heat 1
Höjd P14 1.35  8 Final
2020-01-19 Höjd P15 ej start 
Längd P15 ej start 
P14 4.77  PB 8 Final
2020-01-25 Stav P14 2.53  13 Pool E » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-02 60 m P15 8.68  PB 4 Heat 3 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
60 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Stav P15 2.53  6 Final
Längd P15 4.50  8 Final
4 x 200 m X15 1:54.05  1 Final 3
2020-02-08 60 m P15 8.89  7 Heat 4 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Höjd P15 1.40  PB 17
Tresteg P15 9.72  PB 13
2020-02-09 200 m P15 28.02  PB 1 Final 4
Stav P15 2.55  8 Final
Längd P14 4.41  12
2020-02-15 200 m P14 28.21  4 Final 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Stav P14 2.63  PB 3 Final
Längd P14 4.59  11
»  Hall, Neo -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 Höjd P14 1.50  SB 3 Final [¤] » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-02 4 x 200 m X15 1:54.05  1 Final 3 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2020-02-08 1 000 m P15 3:02.13  PB 3 Final » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Höjd P15 1.55  PB 10
2020-02-09 200 m P15 27.19  PB 1 Final 3
2020-02-15 200 m P14 26.97  PB 1 Final 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 1 000 m P14 3:00.03  PB 3 Final 1
Höjd P14 1.52  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Herre, Filip -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-06 200 m P15 ej start  » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
60 m häck (83.8 cm) P15 9.76  PB 3 Final
Längd P15 5.01  PB 7 Final
2020-01-18 200 m P14 26.99  PB 1 B-final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 60 m häck (83.8 cm) P14 9.66  PB 3 A-final
Längd P14 4.86  6 Final
2020-01-25 60 m häck (83.8 cm) P14 9.51  PB 1 Final » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-02-02 60 m häck (83.8 cm) P15 9.38  PB 3 Final » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Kula (4,0 kg) P15 7.53  PB 4 Final
4 x 200 m X15 1:50.67  1 Final 2
2020-02-08 Höjd P15 1.55  PB 11 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Kula (4,0 kg) P15 7.48  18
2020-02-09 200 m P15 ej start  Final 2
60 m häck (83.8 cm) P15 10.05  3 Heat 2
9.32  PB 3 Final
Längd P14 4.68  6 Final
2020-02-15 200 m P14 27.14  1 Final 3 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (83.8 cm) P14 9.57  2 Heat 1
9.33  2 Final
Längd P14 4.83  4 Final
2020-02-16 Höjd P14 1.56  PB 5 Final
   Jerndorf, Daniel -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m P14 8.52  PB 3 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.60  8 Final
200 m P14 27.89  PB 1 E-final
2020-02-02 1 000 m P15 3:11.24  PB 7 Final [¤] » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
4 x 200 m X15 1:50.67  1 Final 2
2020-02-08 60 m P15 8.70  5 Heat 3 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1 000 m P15 3:10.37  PB 5 Final
2020-02-09 200 m P15 27.39  PB 2 Final 3
Längd P14 3.88  PB 18
2020-02-16 1 000 m P14 3:09.44  PB 5 Final 1 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kapell, Elias -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Stav P14 2.40  SB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-06 60 m häck (83.8 cm) P15 9.37  PB 2 Final » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Höjd P15 1.45  SB 3 Final
Stav P15 2.50  SB 5 Final
Kula (4,0 kg) P15 9.63  PB 5 Final
2020-01-12 7-kamp P15 2 773  PB 13 [¤] » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m 8.11 [528] SB
Stav ej res
Längd 4.63 [313] PB
60 m häck (83.8 cm) 9.21 [700] PB
Höjd 1.51 [396] PB
Kula (4,0 kg) 10.20 [498] PB
600 m 1:52.98 [338] SB
2020-01-18 60 m P14 8.15  1 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.99  SB 2 Final
200 m P14 26.75  SB 2 A-final
2020-01-19 60 m häck (83.8 cm) P14 9.39  1 A-final
Längd P14 5.22  PB 2 Final
Kula (4,0 kg) P14 9.04  5 Final
2020-01-25 Stav P14 2.53  SB 14 Pool E » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-26 60 m P14 8.34  2 Heat 1 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
8.00  2 Final
Längd P14 4.87  3 Final
Kula (4,0 kg) P14 9.72  5 Final
2020-02-02 60 m häck (83.8 cm) P15 9.20  PB 2 Final » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Kula (4,0 kg) P15 10.15  2 Final
4 x 200 m X15 1:46.30  2 Final 1
2020-02-08 60 m P15 8.07  3 Heat 4 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.03  2 Final 2
Höjd P15 1.50  12
Kula (4,0 kg) P15 10.06  9
2020-02-09 200 m P15 26.86  3 Final 1
60 m häck (83.8 cm) P15 9.33  1 Heat 1
9.24  2 Final
Längd P14 5.05  2 Final
2020-02-15 60 m häck (83.8 cm) P14 9.40  1 Heat 1 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.48  4 Final
Längd P14 4.81  5 Final
2020-02-16 60 m P14 8.12  2 Heat 1
8.23  6 Final
Höjd P14 1.48  10
Kula (4,0 kg) P14 9.88  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sundström, Hugo -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-25 Stav P14 2.03  SB 18 Pool E » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-02 1 000 m P15 3:39.57  PB 11 Final » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Stav P15 1.98  7 Final
2020-02-08 1 000 m P15 3:36.93  PB 7 Final » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Tresteg P15 8.24  PB 18
2020-02-09 Stav P15 2.00  15
Längd P14 ej start 
»  Öhrner, Gabriel -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 7-kamp P15 brutit  » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m 9.44 [214] SB
Stav 2.15 [169] PB
Längd ej start
2020-01-25 Stav P14 2.33  PB 16 Pool E » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-08 60 m P15 9.36  SB 8 Heat 2 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Höjd P15 1.40  PB 17
2020-02-09 Stav P15 2.40  PB 13
Längd P14 2.91  PB 22
2020-02-15 Stav P14 2.23  6 Final » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd P14 ej start 
2020-02-16 60 m P14 ej start 
Höjd P14 1.38  14
 P13 - Pojkar 13 år
»  Bélec, Christoffer -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P13 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 7.24  PB 9
2020-02-15 Stav P13 ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
2020-02-16 800 m P13 ej start 
Höjd P13 ej start 
   Beskow, Hugo -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P13 10.07  PB 6 Heat 3 [¤] » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P13 1.28  SB 14 [¤]
Längd (zon) P13 3.66  SB 30 [¤]
Kula (3,0 kg) P13 6.72  SB 15 [¤]
2020-01-12 4-kamp P13 2 237  PB 14 [¤] » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 12.83 [490] PB
Längd (zon) 3.83 [522] PB
Kula (3,0 kg) 7.38 [570] PB
Höjd 1.27 [655]
2020-02-02 Höjd P13 ej start  » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Stav P13 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 7.18  5 Final
2020-02-08 60 m P13 ej start  » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Stav P13 ej start 
Tresteg (zon) P13 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 7.19  12
2020-02-09 Höjd P13 1.35  PB 10
Längd (zon) P13 3.87  PB 23
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Carlström Cousins, Theo -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:02.80  2 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m häck (76,2 cm) P13 11.98  PB 3 Final 2
2019-12-15 60 m P13 9.21  PB 5 Heat 1
Höjd P13 1.32  PB 9
Längd (zon) P13 4.06  PB 24
2020-02-02 60 m häck (76,2 cm) P13 12.32  4 Heat 2 [¤] » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Höjd P13 1.26  8 Final [¤]
4 x 200 m X13 2:02.79  1 Final 2 [¤]
2020-02-08 60 m P13 9.24  8 Heat 4 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Tresteg (zon) P13 8.50  PB 16
2020-02-09 200 m P13 31.01  PB 2 Final 4
60 m häck (76,2 cm) P13 12.03  6 Heat 2
Höjd P13 1.30  13
Längd (zon) P13 4.30  PB 14
2020-02-15 200 m P13 ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
2020-02-16 60 m P13 ej start 
Höjd P13 ej start 
Tresteg (zon) P13 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ek Linterius, Simon -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 1:51.39  1 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 800 m P13 ej start  Heat 2
Stav P13 ej start 
2019-12-15 60 m P13 ej start 
Höjd P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
»  Hackett, Quincy -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 Kula (3,0 kg) P13 7.92  PB 2 Final » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2019-11-17 60 m P13 9.20  PB 2 Heat 1
9.23  4 Final 1
2019-11-30 60 m P13 ej start  » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Längd (zon) P13 ej start 
2019-12-01 Stav P15 2.10  PB 10
Kula (3,0 kg) P13 6.50  18
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:03.83  2 Final 9 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 Stav P13 2.40  PB 2 Final
2019-12-15 60 m P13 ej start 
Längd (zon) P13 4.17  PB 21
Kula (3,0 kg) P13 6.88  12
2020-01-18 60 m P13 9.20  5 Heat 3 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (3,0 kg) P13 8.15  PB 10
2020-01-19 Längd (zon) P13 4.36  PB 10
2020-01-25 Stav P13 ej res  Pool E » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-25 Stav P13 2.61  PB 1 Final [¤] » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2020-02-02 Stav P13 2.28  2 Final » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Kula (3,0 kg) P13 7.19  4 Final
4 x 200 m X13 1:59.53  2 Final 1 [¤]
2020-02-08 60 m P13 9.34  4 Heat 2 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Stav P13 2.50  3 Final
Kula (3,0 kg) P13 7.62  11
2020-02-09 200 m P13 ej start 
Stav P15 2.70  PB 7 Final [¤]
Längd (zon) P13 4.28  15
2020-02-15 200 m P13 32.70  PB 3 Final 5 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Stav P13 2.83  PB 2 Final
Längd (zon) P13 4.41  PB 11
Kula (3,0 kg) P13 7.85  12
2020-02-16 60 m P13 ej start  Heat 4
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Herre, Erik -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P13 9.62  PB 6 Heat 5 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P13 1.32  PB 7 Final
Längd (zon) P13 3.71  PB 29
2020-01-06 Höjd P13 1.30  7 Final » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Längd (zon) P13 3.80  PB 10
2020-01-18 Höjd P13 1.48  PB 2 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 Längd (zon) P13 3.99  PB 7
2020-02-02 Höjd P13 1.31  2 Final » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2020-02-09 Höjd P13 1.38  7 Final » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-02-15 200 m P13 29.64  PB 1 Final 4 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 Höjd P13 ej start 
   Holmlund, Noah -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:03.83  2 Final 9 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m P13 9.22  PB 4 Heat 5
Längd (zon) P13 4.21  PB 20
2020-01-18 60 m P13 9.06  PB 3 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 Längd (zon) P13 4.17  13
2020-02-02 4 x 200 m X13 1:59.53  2 Final 1 [¤] » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2020-02-08 60 m P13 9.09  7 Heat 4 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.29  8 B-final
Kula (3,0 kg) P13 6.26  PB 14
2020-02-09 200 m P13 ej start 
Längd (zon) P13 4.22  PB 17
2020-02-15 200 m P13 30.08  PB 3 Final 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P13 4.37  PB 14
2020-02-16 60 m P13 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Johansson, Hannes -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m P13 8.81  1 Heat 1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
8.76  PB 1 Final 1
Höjd P13 1.45  PB 1 Final
2019-11-30 60 m P13 ej start  » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Längd (zon) P13 ej start 
2019-12-01 Höjd P13 ej start 
2019-12-13 4 x 200 m X13 1:57.05  2 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m häck (76,2 cm) P13 10.64  PB 4 Final 1
2019-12-15 60 m P13 8.71  PB 2 Heat 1
Höjd P13 1.40  4 Final
Längd (zon) P13 4.93  PB 6 Final
2020-01-12 4-kamp P13 3 063  PB 6 [¤] » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.44 [898] PB
Längd (zon) 4.47 [739]
Kula (3,0 kg) 7.96 [631] PB
Höjd 1.39 [795]
2020-01-18 60 m P13 8.78  3 Heat 3 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.75  7 Final
Höjd P13 1.45  4 Final
2020-01-19 60 m häck (76,2 cm) P13 10.40  PB 4 A-final
Längd (zon) P13 4.80  5 Final
2020-01-26 60 m P13 8.67  PB 3 Heat 3 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
8.78  5 Final
Höjd P13 1.40  1 Final
Längd (zon) P13 4.82  3 Final
2020-02-08 60 m P13 8.77  5 Heat 4 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.78  4 B-final
Stav P13 2.30  PB 4 Final
Tresteg (zon) P13 9.63  PB 8 Final
2020-02-09 60 m häck (76,2 cm) P13 10.52  5 Heat 1
10.53  7 Final
Höjd P13 1.41  6 Final
Längd (zon) P13 4.63  10
2020-02-15 60 m häck (76,2 cm) P13 10.88  4 Heat 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.52  6 Final
Stav P13 2.33  PB 4 Final
Längd (zon) P13 4.38  13
2020-02-16 60 m P13 8.79  4 Heat 4
Höjd P13 1.38  4 Final
Tresteg (zon) P13 9.81  PB 8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Karlsson, Vilmer -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 60 m P13 8.12  PB 1 Heat 4 [¤] » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.16  1 Final
600 m P13 1:39.76  PB 1 Heat 3 [¤]
Längd (zon) P13 5.39  PB 1 Final [¤]
2019-12-13 4 x 200 m X13 1:51.39  1 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 800 m P13 2:25.54  PB 1 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P13 ej start 
2019-12-15 60 m P13 8.19  1 Heat 2
8.20  1 Final
Längd (zon) P13 5.35  1 Final
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
2020-01-12 4-kamp P13 3 554  PB 3 [¤] » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.15 [955] PB
Längd (zon) 5.37 [1 050]
Kula (3,0 kg) 8.86 [720] PB
Höjd 1.42 [829] PB
2020-02-08 60 m P13 8.07  2 Heat 4 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.01  PB 1 A-final
600 m P13 1:41.66  1 Final 1
2020-02-09 200 m P13 25.87  PB 1 Final 1
Längd (zon) P13 5.34  1 Final
2020-02-15 200 m P13 26.23  1 Final 7 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P13 5.29  3 Final
2020-02-16 60 m P13 8.06  1 Heat 3
8.08  1 Final
800 m P13 2:23.03  PB 1 Final 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lindqvist, Elliot -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:05.70  4 Final 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-08 60 m P13 8.82  PB 4 Heat 3 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.99  5 B-final
2020-02-09 200 m P13 diskad  Final 4
60 m häck (76,2 cm) P13 11.41  PB 5 Heat 2
Höjd P13 1.30  PB 11
Längd (zon) P13 4.01  PB 21
2020-02-15 200 m P13 30.30  PB 3 Final 1 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P13 11.50  5 Heat 2
11.29  PB 8 Final
2020-02-16 60 m P13 9.13  6 Heat 2
Höjd P13 1.38  PB 5 Final
   Nordgren, Viktor -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 800 m P13 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m P13 9.73  PB 7 Heat 5
Längd (zon) P13 3.48  PB 32
Kula (3,0 kg) P13 6.25  PB 20
2020-01-18 Kula (3,0 kg) P13 6.56  PB 13 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-02 600 m P13 2:02.65  PB 5 Final » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Kula (3,0 kg) P13 6.28  8 Final
2020-02-08 60 m P13 9.63  PB 6 Heat 2 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
600 m P13 2:02.14  PB 5 Final 2
Kula (3,0 kg) P13 6.84  PB 13
2020-02-15 200 m P13 31.39  PB 2 Final 3 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P13 3.40  33
Kula (3,0 kg) P13 7.12  PB 13
2020-02-16 60 m P13 9.86  6 Heat 3
800 m P13 ej start  Final 2
   Ramel Ternhag, Svante -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P13 11.05  SB 7 Heat 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P13 ej start 
Längd (zon) P13 3.23  PB 37
   Ribbing, Valentin -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 800 m P13 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m P13 11.38  PB 7 Heat 1
Längd (zon) P13 2.78  PB 40
Kula (3,0 kg) P13 3.34  SB 27
2020-02-08 60 m P13 10.78  PB 7 Heat 1 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Tresteg (zon) P13 ej res 
2020-02-09 200 m P13 ej start 
Längd (zon) P13 2.62  28
»  Roslund, Anton -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 60 m P13 8.41  2 Heat 5 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.32  PB 5 Final
Längd (zon) P13 4.98  PB 5 Final
2019-12-01 60 m häck (76,2 cm) P13 10.29  1 Heat 2
10.01  PB 3 Final
Höjd P13 1.48  PB 3 Final
2019-12-13 4 x 200 m X13 1:57.05  2 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m häck (76,2 cm) P13 9.96  PB 1 Final 1
Stav P13 2.00  PB 5 Final
2019-12-15 60 m P13 8.43  1 Heat 1
8.42  7 Final
Höjd P13 1.57  PB 1 Final
Längd (zon) P13 5.21  PB 3 Final
2020-01-12 4-kamp P13 3 598  PB 1 [¤] » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.12 [961]
Längd (zon) 5.41 [1 064] PB
Kula (3,0 kg) 7.73 [607] PB
Höjd 1.54 [966]
2020-01-18 60 m P13 8.38  1 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.33  3 Final
Höjd P13 1.55  1 Final
2020-01-19 60 m häck (76,2 cm) P13 10.26  2 A-final
Längd (zon) P13 5.17  2 Final
2020-02-08 60 m P13 8.46  4 Heat 4 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.30  PB 2 B-final
Stav P13 2.00  7 Final
Tresteg (zon) P13 10.81  PB 1 Final
2020-02-09 60 m häck (76,2 cm) P13 10.25  1 Heat 2
9.95  PB 3 Final
Höjd P13 1.53  2 Final
Längd (zon) P13 4.95  4 Final
2020-02-15 60 m häck (76,2 cm) P13 9.70  2 Heat 1 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.64  PB 2 Final
Längd (zon) P13 5.20  4 Final
2020-02-16 60 m P13 8.40  2 Heat 1
Höjd P13 1.58  PB 1 Final
Tresteg (zon) P13 10.99  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Söderborg, Mikael -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:02.80  2 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 800 m P13 2:48.37  PB 4 Heat 2
2019-12-15 60 m P13 9.33  PB 6 Heat 1
Längd (zon) P13 4.22  PB 19
   Wiklund, Theo -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:05.70  4 Final 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m P13 9.22  PB 5 Heat 2
2020-02-02 4 x 200 m X13 2:02.79  1 Final 2 [¤] » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2020-02-16 60 m P13 ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
 P12 - Pojkar 12 år
   Bengtsson, David -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P12 10.11  PB 6 Heat 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P12 3.60  PB 29
2020-02-16 60 m P12 ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
600 m P12 ej start 
Tresteg (zon) P12 ej start 
   Camarstrand, Felix -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-16 60 m P12 9.95  PB 5 Heat 2 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Tresteg (zon) P12 7.99  PB 22
Kula (3,0 kg) P12 4.95  PB 28
   Conta, Demba -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-16 60 m P12 9.69  SB 4 Heat 4 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
600 m P12 ej start 
Tresteg (zon) P12 7.34  PB 28
Kula (3,0 kg) P12 6.42  PB 15
   Edström, Carl Johan -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Flygar Nibbler, Joakim -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:27.17  4 Final 8 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Green, Oscar -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P12 10.72  PB 7 Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Huselius, Vincent -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-01 Höjd P12 1.28  PB 10 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:20.73  4 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 Längd (zon) P12 3.87  PB 17
2020-02-15 Höjd P12 ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 Kula (3,0 kg) P12 ej start 
»  Håkansson, Theodor -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P12 9.31  4 Heat 1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.22  PB 5 Final 1
Höjd P12 1.41  PB 2 Final
2019-12-01 60 m häck (76,2 cm) P12 11.31  2 Heat 3 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.18  PB 2 Final
Höjd P12 1.33  8 Final
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:03.26  2 Final 6 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m P12 9.03  PB 1 Heat 5
9.21  8 Final
Höjd P12 1.36  4 Final
Längd (zon) P12 4.56  PB 2 Final
2020-01-12 4-kamp P13 2 483  PB 9 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 11.27 [743]
Längd (zon) 4.25 [664]
Kula (3,0 kg) 5.48 [351] PB
Höjd 1.33 [725]
2020-01-18 60 m P12 9.28  2 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
ej start  Final
Höjd P12 1.42  PB 1 Final
Längd (zon) P12 4.35  1 Final
Kula (3,0 kg) P12 5.16  10
2020-01-25 60 m P12 ej start  » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
Höjd P12 1.33  2 Final
Stav P13 1.56  PB 5 Final
Längd (zon) P12 4.42  3 Final
2020-02-15 200 m P12 ej start  Final 6 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P12 11.39  1 Heat 2
11.45  7 Final
Höjd P12 1.31  10
Längd (zon) P12 4.53  1 Final
2020-02-16 60 m P12 ej start 
Tresteg (zon) P12 9.15  PB 2 Final
»  Johansson, Anton -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P12 9.79  PB 4 Heat 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P12 1.03  SB 32
Längd (zon) P12 3.64  PB 28
2020-02-02 60 m P12 9.92  7 Heat 1 [¤] » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
600 m P12 2:04.63  PB 7 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P12 4.57  PB 9 [¤]
2020-02-16 60 m P12 9.65  PB 4 Heat 1 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
600 m P12 2:00.31  PB 6 Final 1
Tresteg (zon) P12 7.43  PB 27
Not
[¤] - Efteranmäld
   Karlsson, Hugo -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m P12 10.32  PB 7 Heat 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P12 3.23  PB 36
»  Karmteg, Tim -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 600 m P12 1:52.56  PB 4 Final 1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2019-11-30 60 m P12 9.55  PB 5 Heat 1 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2019-12-01 600 m P12 1:55.56  4 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12 11.48  PB 2 Heat 1
11.50  5 Final
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:15.41  5 Final 5 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 800 m P12 2:40.17  PB 2 Final 2
Stav P13 1.70  PB 9
2019-12-15 Längd (zon) P12 4.11  PB 10
2020-01-18 60 m P12 9.73  6 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P12 3.98  4 Final
2020-01-25 60 m P12 9.42  PB 3 Heat 2 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
9.57  6 Final
800 m P12 2:43.97  4 Final
Stav P13 1.76  PB 3 Final [¤]
Längd (zon) P12 4.06  6 Final
2020-02-15 200 m P12 31.48  PB 2 Final 4 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P12 11.44  3 Heat 1
11.36  PB 6 Final
Längd (zon) P12 4.20  PB 9
2020-02-16 60 m P12 9.45  4 Heat 5
600 m P12 ej start  Final 1
Tresteg (zon) P12 8.41  PB 16
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lee, Kasper -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 800 m P12 2:43.86  PB 2 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (3,0 kg) P12 8.35  PB 2 Final
   Molinder Sandqvist, Charlie -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 800 m P12 3:12.09  PB 7 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (3,0 kg) P12 3.80  PB 20
   Rafiq, Yosef -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-01 Höjd P12 1.13  PB 19 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2019-12-15 Längd (zon) P12 3.48  PB 33 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Simon, Sebastian -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 800 m P12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (3,0 kg) P12 ej start 
2019-12-15 60 m P12 ej start 
Höjd P12 ej start 
Längd (zon) P12 ej start 
2020-02-15 200 m P12 ej start  Final 4 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P12 ej start  Heat 3
Höjd P12 1.22  PB 16
Längd (zon) P12 ej start 
2020-02-16 60 m P12 ej start 
600 m P12 ej start 
Tresteg (zon) P12 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 ej start 
   Taube, Albin -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:27.17  4 Final 8 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 Kula (3,0 kg) P12 4.84  PB 18
2019-12-15 Höjd P12 1.03  PB 31
Längd (zon) P12 3.13  PB 38
   Wahlberg, Ricky -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-07 60 m P12 9.48  2 Heat 1 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
9.36  PB 2 Final
200 m P12 diskad 
800 m P12 ej start 
Längd (zon) P12 4.20  PB 3 Final
Kula (3,0 kg) P12 8.74  PB 1 Final
2020-01-18 60 m P12 9.53  6 Heat 2 » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
Längd (zon) P12 4.19  8 Final
Kula (3,0 kg) P12 9.27  PB 1 Final
2020-02-15 200 m P12 ej start  » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-29 800 m P12 2:34.92  PB 2 Final » Tybblelundsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
Längd (zon) P12 4.07  6 Final
Kula (3,0 kg) P12 9.12  1 Final
»  Victorin, Axel -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P12 8.97  2 Heat 1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
8.88  PB 3 Final 1
2019-12-15 60 m P12 8.92  2 Heat 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.93  4 Final
Längd (zon) P12 4.24  PB 6 Final
2020-01-18 60 m P12 9.03  1 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.01  2 Final
Längd (zon) P12 4.04  3 Final
Kula (3,0 kg) P12 6.56  PB 5 Final
2020-02-15 200 m P12 30.18  PB 1 Final 6 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P12 4.15  12
2020-02-16 60 m P12 8.91  1 Heat 3
8.91  4 Final
600 m P12 ej start 
Tresteg (zon) P12 8.94  PB 5 Final
»  Wilkinson, Benjamin -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P12 9.22  1 Heat 2 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.12  SB 4 Final 1
Höjd P12 1.27  PB 7 Final
2019-11-30 60 m P12 9.09  3 Heat 2 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.08  SB 7 Final
Kula (3,0 kg) P12 7.31  PB 4 Final
2019-12-01 60 m häck (76,2 cm) P12 11.23  PB 1 Heat 1
11.25  3 Final
Höjd P12 1.23  13
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:03.26  2 Final 6 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m häck (76,2 cm) P13 11.13  PB 2 Final 2
Stav P13 1.70  PB 10 [¤]
Kula (3,0 kg) P12 7.16  6 Final
2019-12-15 60 m P12 9.14  1 Heat 1
9.03  PB 5 Final
Höjd P12 1.28  PB 8 Final
Längd (zon) P12 4.50  PB 3 Final
2020-01-12 4-kamp P13 2 469  PB 10 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 11.26 [745]
Längd (zon) 4.17 [637]
Kula (3,0 kg) 6.45 [468]
Höjd 1.24 [619]
2020-01-18 60 m P12 9.29  4 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.08  3 Final
Höjd P12 1.20  9
Längd (zon) P12 4.23  2 Final
Kula (3,0 kg) P12 7.08  1 Final
2020-02-15 200 m P12 30.75  PB 2 Final 8 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) P12 10.85  1 Heat 3
10.69  PB 1 Final
Höjd P12 1.12  23
Längd (zon) P12 4.26  6 Final
2020-02-16 60 m P12 9.14  2 Heat 5
Tresteg (zon) P12 8.90  PB 8 Final
Kula (3,0 kg) P12 7.24  8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wolgast, Albin -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P12 9.86  SB 4 Heat 3 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.05  5 Final 2
Höjd P12 1.27  PB 8 Final
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:15.41  5 Final 5 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m P12 9.93  8 Heat 4
Höjd P12 1.18  15
Längd (zon) P12 3.66  SB 27
2020-01-12 4-kamp P13 1 369  PB 19 [¤] » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 12.62 [521] PB
Längd (zon) 3.48 [405]
Kula (3,0 kg) 6.23 [443] PB
Höjd ej res
2020-01-18 Höjd P12 1.15  11 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P12 3.66  12
Kula (3,0 kg) P12 6.61  PB 4 Final
2020-02-15 Höjd P12 1.17  20 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P12 3.60  26
2020-02-16 Tresteg (zon) P12 7.96  PB 23
Kula (3,0 kg) P12 6.95  PB 11
Not
[¤] - Efteranmäld
   Öhrner, Axel -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 800 m P12 3:09.40  PB 8 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (3,0 kg) P12 4.80  PB 19
2019-12-15 Höjd P12 1.06  SB 29
2020-02-15 Höjd P12 1.17  PB 22 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-02-16 600 m P12 ej start  Final 2
Kula (3,0 kg) P12 5.39  PB 24
 P11 - Pojkar 11 år
   Andvaller, Knut -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 600 m P11 1:56.17  PB 1 Heat 4 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:25.72  5 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-03-07 60 m P11 9.66  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.04  PB
Kula (2,0 kg) P11 7.30  PB
6 x 200 m X11 3:30.73  5 Heat 1
3:35.28  2 Heat 3
   Arborén, Kalle -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m P11 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P11 ej start 
2020-02-02 60 m P11 10.35  PB 3 Heat 2 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
600 m P11 ej start 
Längd (zon) P11 ej start 
2020-03-07 60 m P11 10.40  » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 0.96  PB
Kula (2,0 kg) P11 4.34  PB
6 x 200 m X11 3:35.21  2 Heat 2
   Bjurman, Tim -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 600 m P11 1:59.57  PB 4 Heat 4 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Höjd P11 ej start 
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:20.73  4 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 800 m P12 2:50.01  PB 6 Final 2
Höjd P11 ej start 
Längd (zon) P11 3.62  PB 18
   Borg, Jonatan -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P11 9.06  PB 1 Omg 1 h7 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.17  1 Omg 2 h3
Längd (zon) P11 4.59  PB 1 Final
Kula (2,0 kg) P11 7.14  PB 5 Final
2019-11-30 60 m P11 8.98  1 Heat 1 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.96  PB 4 Final
600 m P11 1:56.46  PB 5 Heat 1
Höjd P11 1.23  PB 11
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) P11 10.87  1 Heat 1
60 m häck (68,6 cm) P11 10.65  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) P11 7.27  PB 8 Final
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:15.93  2 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m P11 8.92  PB 1 Heat 1
8.98  4 Final
Höjd P11 1.18  14
Längd (zon) P11 4.65  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) P11 7.44  PB 10
2019-12-15 Längd (zon) P12 4.42  4 Final [¤]
2020-01-19 60 m P11 9.09  1 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.95  1 Final
Höjd P11 1.15  17
Längd (zon) P11 4.38  1 Final
Kula (2,0 kg) P11 7.42  11
2020-01-25 60 m P11 9.08  1 Heat 4 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
9.05  2 Final 1
Längd (zon) P11 4.36  2 Final
Kula (2,0 kg) P11 7.71  PB 5 Final
2020-02-08 60 m P11 9.12  1 Heat 4 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.01  4 A-final
Höjd P11 1.15  8
Tresteg (zon) P12 8.21  PB 8 Final
2020-02-09 200 m P12 ej start 
Längd (zon) P11 4.19  3 Final
Kula (2,0 kg) P11 8.01  PB 2 Final
2020-03-07 60 m P11 8.98  » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.20 
Kula (2,0 kg) P11 7.74 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Brundin, Anton -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P11 9.84  2 Omg 1 h1 [¤] » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.81  PB 2 Omg 2 h7
Längd (zon) P11 3.84  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) P11 6.67  PB 12
2019-11-30 60 m P11 ej start  » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
600 m P11 ej start 
Höjd P11 1.29  PB 6 Final
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) P11 11.90  PB 4 Heat 1
Kula (2,0 kg) P11 7.41  PB 6 Final
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:17.42  2 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m P11 9.75  PB 4 Heat 4
Höjd P11 1.23  13
Längd (zon) P11 3.70  15
Kula (2,0 kg) P11 7.23  11
2020-01-19 60 m P11 ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P11 1.20  10
Längd (zon) P11 ej start 
Kula (2,0 kg) P11 7.22  14
2020-01-25 60 m P11 10.13  4 Heat 1 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
10.11  3 Final 2
800 m P11 ej start 
Längd (zon) P11 3.81  6 Final
Kula (2,0 kg) P11 7.71  PB 6 Final
2020-02-02 60 m P11 9.98  4 Heat 1 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
600 m P11 2:10.94  PB 8 Final 2
Längd (zon) P11 3.49  10
Not
[¤] - Efteranmäld
   Buchmayer Jarås, Josef -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-03-07 60 m P11 10.59  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.00  PB
Kula (2,0 kg) P11 6.91  PB
6 x 200 m X11 3:46.68  6 Heat 1
   Buchmayer, Olle -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-03-07 60 m P11 10.28  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 0.92  PB
Kula (2,0 kg) P11 6.20  PB
6 x 200 m X11 3:35.21  2 Heat 2
   Carp, Yonis -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-03-07 60 m P11 11.25  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.00  PB
Kula (2,0 kg) P11 5.09  PB
6 x 200 m X11 4:04.18  5 Heat 3
   Eide Jensen, Olle -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m P11 11.20  PB 6 Heat 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P11 1.13  PB 21
Längd (zon) P11 2.93  PB 36
Kula (2,0 kg) P11 ej start 
2020-02-02 60 m P11 11.53  6 Heat 2 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
600 m P11 2:27.11  PB 10 Final 2
Längd (zon) P11 2.69  23
2020-03-07 60 m P11 11.10  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.16  PB
Kula (2,0 kg) P11 4.83  PB
6 x 200 m X11 4:26.61  7 Haet 1
4:02.71  7 Heat 2
   Eklöf, Hampus -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m P11 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P11 ej res 
Längd (zon) P11 ej start 
2020-03-07 60 m P11 10.59  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.08  PB
Kula (2,0 kg) P11 5.72  SB
6 x 200 m X11 3:35.21  2 Heat 2
   Fall, Tage -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-02-02 60 m P11 11.64  PB 6 Heat 3 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Längd (zon) P11 3.03  PB 18
   Gidlöf, Sixten -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-03-07 60 m P11 10.62  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 0.92  PB
Kula (2,0 kg) P11 4.76  PB
6 x 200 m X11 3:59.78  6 Heat 2
»  Hackett, Jumanne -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P11 9.57  1 Omg 1 h2 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.50  PB 1 Omg 2 h2
Längd (zon) P11 3.82  SB 6 Final
Kula (2,0 kg) P11 10.10  PB 1 Final
2019-11-30 60 m P11 9.48  PB 2 Heat 6 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
600 m P11 2:16.64  PB 6 Heat 3
Höjd P11 ej start 
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) P11 10.87  1 Heat 4
10.76  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) P11 10.19  PB 1 Final
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:17.42  2 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m P11 9.41  PB 3 Heat 2
Höjd P11 1.28  PB 7 Final
Längd (zon) P11 4.28  PB 7 Final
Kula (2,0 kg) P11 10.70  PB 1 Final
2020-01-19 60 m P11 9.43  2 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) P11 3.95  7 Final
Kula (2,0 kg) P11 11.08  PB 1 Final
2020-01-25 60 m P11 ej start  Heat 3 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
800 m P11 ej start  [¤]
Längd (zon) P11 3.73  8 Final
Kula (2,0 kg) P11 10.37  1 Final
2020-02-02 60 m P11 ej start  » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Längd (zon) P11 ej start 
2020-02-09 Kula (2,0 kg) P11 10.80  1 Final » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2020-03-07 60 m P11 9.49  » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.20 
Kula (2,0 kg) P11 9.79 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hasselgren Manswell, Atlas -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-03-07 60 m P11 10.12  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.20  PB
Kula (2,0 kg) P11 6.20  SB
6 x 200 m X11 3:46.68  6 Heat 1
3:59.78  6 Heat 2
   Karlsson Axi, Oliver -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P11 10.86  5 Omg 1 h2 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.67  SB 6 Omg 2 h3
Längd (zon) P11 2.93  PB 40
Kula (2,0 kg) P11 6.24  PB 17
   Karlsson, Oliver -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:15.93  2 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Källqvist, Morgan -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P11 10.41  PB 4 Omg 1 h1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.57  4 Omg 2 h2
400 m P11 82.50  PB 7 Heat 1
Längd (zon) P11 3.06  SB 33
Kula (2,0 kg) P11 5.68  PB 25
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:25.72  5 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m P11 10.81  6 Heat 3
Höjd P11 1.08  PB 25
Längd (zon) P11 3.11  SB 31
Kula (2,0 kg) P11 5.84  PB 24
2020-01-19 60 m P11 11.05  8 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P11 1.20  PB 11
Längd (zon) P11 3.28  PB 18
Kula (2,0 kg) P11 7.78  PB 5 Final
2020-01-25 60 m P11 10.88  5 Heat 2 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
800 m P11 2:55.59  PB 4 Final 1
Längd (zon) P11 3.24  21
Kula (2,0 kg) P11 5.88  15
2020-02-02 60 m P11 10.43  3 Heat 3 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
600 m P11 2:04.43  PB 4 Final 1
Längd (zon) P11 2.90  20
2020-03-07 60 m P11 11.00  » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.08 
Kula (2,0 kg) P11 5.61 
6 x 200 m X11 3:35.28  2 Heat 3
   Liljebäck, Hugo -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-03-07 60 m P11 9.77  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.16  PB
Kula (2,0 kg) P11 6.30  PB
   Mancinella, Alessandro -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m P11 9.59  SB 4 Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd P11 1.23  PB 9
Längd (zon) P11 3.90  PB 10
2020-02-02 60 m P11 ej start  » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
600 m P11 ej start 
Längd (zon) P11 ej start 
2020-03-07 60 m P11 9.73  » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.24  PB
Kula (2,0 kg) P11 6.36  SB
6 x 200 m X11 3:35.21  2 Heat 2
   Micanovic, Oliver -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-03-07 60 m P11 10.34  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 1.08  SB
Kula (2,0 kg) P11 6.53  PB
   Schierman, Sixten -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m P11 10.62  4 Omg 1 h2 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.60  PB 5 Omg 2 h4
Längd (zon) P11 2.83  SB 44
Kula (2,0 kg) P11 5.32  PB 33
   Sjögren, Alvin -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-03-07 60 m P11 11.67  PB » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Höjd P11 0.92  PB
Kula (2,0 kg) P11 3.98  PB