HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2020-01-20
Per Person Resultatdatum: 2020-01-19
Inne för 2020
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-08 Kula (4,0 kg) KS 11.93  SB 1 Final » Triumfglass-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
2020-01-19 Kula (4,0 kg) KS 12.33  PB 2 Final [¤] » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 1 500 m KS 4:52.52  PB 2 Final » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
2020-01-19 800 m KS 2:20.65  SB 2 Heat 2 » Quality Hotel games, Telekonsult Arena, Växjö
 K22 - Kvinnor 22 år
   Forss, Ida -99
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Vikt (9,08 kg) K22 12.26  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Mitchell, Elena -98
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Stav K22 3.10  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-18 Stav KS ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
 F19 - Flickor 19 år
   Ekman, Agnes -01
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 300 m KS ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-18 Längd KS 5.39  PB 5 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
 F18 - Flickor 18 år
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 30 m KS 4.79  PB 5 Final » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.84  5 Extralopp
2020-01-11 Längd KS 5.16  SB 5 Final » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
2020-01-18 Längd KS 5.16  8 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 30 m KS ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Vikt (9,08 kg) F18 12.38  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-06 Kula (4,0 kg) KS 8.48  PB 3 Final » Ärlaspelen, Munktells Arena, Eskilstuna
Vikt (9,08 kg) KS 10.90  6 Final
2020-01-19 Kula (4,0 kg) KS 10.52  PB 5 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
 F17 - Flickor 17 år
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 1 500 m KS 5:22.49  PB 4 Final » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-18 1 500 m F17 5:28.40  9 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Fernström, Nadja -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-11 Stav F17 ej start  » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Vikt (7,26 kg) F17 14.56  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 1 500 m KS 5:12.07  PB 2 Final » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 300 m KS ej start 
2020-01-18 1 500 m F17 5:19.97  8 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 200 m F17 30.27  PB 4 B-final
»  Lundin, Nora -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 1 500 m F17 4:31.97  PB 1 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Nordgren, Wilma -03
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 1 500 m KS 5:10.21  PB 1 Final » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 300 m KS ej start 
2020-01-19 200 m F17 27.87  PB 1 B-final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
 F16 - Flickor 16 år
»  Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-19 Kula (3,0 kg) F17 9.81  PB 7 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Stav F16 ej res  » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-11 Stav F17 3.05  SB 2 Final » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
2020-01-18 60 m F17 8.42  SB 5 Heat 1 [¤] » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F17 9.35  SB 2 Final
Stav KS 3.23  SB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-07 Kula (3,0 kg) F17 11.29  SB 1 Final » GavlehovSpelen Indoor, Gavlehov, Gävle
2019-12-18 Kula (3,0 kg) F16 11.94  PB 2 » Turebergs explosiva 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2020-01-19 Kula (3,0 kg) F17 12.39  PB 1 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Larsson, Elisabeth -04
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 5-kamp F17 2 052  PB 11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 11.79 [414] PB
Höjd 1.33 [439] PB
Kula (3,0 kg) 7.98 [398] PB
Längd 4.23 [362] PB
600 m 2:01.59 [439] PB
 F15 - Flickor 15 år
»  Blidborg Stenberg, Linnéa -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 200 m F15 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
2020-01-12 5-kamp F15 ej start  » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-18 60 m F15 8.79  SB 3 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 Tresteg KS 10.44  PB 4 Final
»  Cyrus, Astrid -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Längd F15 4.21  PB 9 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m F15 8.89  PB 4 Heat 1
200 m F15 29.08  PB 1 Final 5
»  Eskilsson, Sofia -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Stav F15 2.70  PB 4 Final » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 Kula (3,0 kg) F15 10.47  PB 2 Final
2020-01-18 Stav KS 2.63  11 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 9.63  6 Final
»  Gustafsson, Ella -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Längd F15 3.90  SB 15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Ivarsson, Alice -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F15 9.04  SB 5 Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
200 m F15 30.99  SB 3 Final 7
Kula (3,0 kg) F15 7.08  SB 9
2020-01-18 60 m F15 9.07  6 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd F15 4.36  PB 9
2020-01-19 60 m häck (76,2 cm) F15 10.78  PB 2 B-final
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m häck (76,2 cm) F15 9.40  PB 1 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd F15 5.06  PB 2 Final
2020-01-19 Längd F15 5.01  1 Final » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
Tresteg F15 10.58  PB 2 Final
»  Lidberg, Melina -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-08 Tresteg F15 10.45  SB 1 Final » Triumfglass-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
2020-01-19 Längd F15 ej start  » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
Tresteg F15 11.30  PB 1 Final
»  Lindefalk, Linnéa -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 Vikt (7,26 kg) F15 11.93  PB 6 Final » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2019-12-14 60 m häck (76,2 cm) F15 9.60  PB 1 Final 1 [¤] » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-04 Vikt (7,26 kg) F15 11.23  » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 60 m häck (76,2 cm) F15 9.60  2 A-final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Nyström, Frida -05
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Längd F15 4.22  PB 8 Final » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m F15 8.95  PB 5 Heat 2
200 m F15 30.70  PB 3 Final 5
 F14 - Flickor 14 år
»  Forsell, Ellen -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-07 Kula (3,0 kg) F15 10.43  PB 2 Final » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
Vikt (7,26 kg) F15 11.57  PB 4 Final
2020-01-04 Vikt (7,26 kg) F14 11.34  » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-06 60 m häck (76,2 cm) F15 10.52  PB 5 Heat 1 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Längd F15 4.45  PB 17
Kula (3,0 kg) F15 10.52  PB 3 Final
2020-01-12 5-kamp F15 brutit  » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.35 [648] PB
Höjd 1.27 [379] PB
Kula (3,0 kg) 9.92 [524]
Längd 3.01 [109]
600 m ej start
2020-01-19 Tresteg KS 9.90  PB 7 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (3,0 kg) F14 10.25  2 Final
»  Grahn, Olivia -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-01 800 m F15 ej start  » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2020-01-18 1 000 m F15 3:12.97  PB 3 A-final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Hedberg, Tyra -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m F14 8.85  SB 5 Heat 3 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 Längd F14 4.53  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) F14 8.00  PB 7 Final
»  Jabbour Clarke, Lii -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Stav F14 2.20  SB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-06 60 m F15 8.27  2 Heat 1 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
8.20  PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) F15 9.35  2 Heat 2
9.23  PB 2 Final
Längd F15 5.01  PB 2 Final
2020-01-11 60 m häck (76,2 cm) F14 9.35  1 Final » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
Längd F14 4.90  2 Final
2020-01-18 60 m F14 8.23  1 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.11  PB 2 Final
200 m F14 ej start 
2020-01-19 60 m häck (76,2 cm) F14 9.32  1 Final
Längd F14 5.05  PB 1 Final
»  Johansson, Tuva -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m F14 9.18  SB 6 Heat 4 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F14 1.30  SB 14
2020-01-19 60 m häck (76,2 cm) F14 12.40  SB 8 Final
Längd F14 4.26  PB 10
»  Larsson Lindberg, Agnes -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 5-kamp F15 1 597  PB 23 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 11.69 [429] PB
Höjd 1.24 [350] SB
Kula (3,0 kg) 7.08 [340] PB
Längd 3.39 [178] PB
600 m 2:11.81 [300] PB
   Lyttle Härdelin, Linnea -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Vikt (7,26 kg) F14 11.28  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-18 60 m F14 9.03  PB 5 Heat 4 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 Längd F14 3.32  PB 16
»  Olsson, Tove -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Stav F15 2.60  SB 6 Final
2020-01-04 Stav F14 2.70  SB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-12 5-kamp F15 brutit  » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.58 [607]
Höjd ej start
5-kamp F14 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 10.58 [607] PB
Höjd ej start
2020-01-18 200 m F14 ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F14 ej start 
2020-01-19 60 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 ej start 
   Paul, Elisabeth -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-06 60 m F15 ej start  » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
200 m F15 ej start 
Längd F15 ej start 
2020-01-18 60 m F14 ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
200 m F14 ej start 
2020-01-19 Längd F14 ej start 
»  Sahlqvist, Esther -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Stav F14 2.40  PB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-06 60 m F15 7.99  1 Heat 1 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
7.98  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) F15 9.19  1 Heat 2
9.06  PB 1 Final
Längd F15 4.51  PB 16
2020-01-18 60 m F14 8.04  1 Heat 4 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
200 m F14 ej start 
2020-01-19 60 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
Längd F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 8.13  PB 5 Final
»  Simonsson, Maja -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 5-kamp F15 brutit  » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 11.45 [465] PB
Höjd 1.18 [293] SB
Kula (3,0 kg) 9.40 [490] PB
Längd ej start
2020-01-19 Kula (3,0 kg) F14 9.68  PB 3 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Wolgast, Emmy -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-18 60 m F14 8.63  3 Heat 3 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.62  PB 5 Final
200 m F14 ej start 
2020-01-19 Längd F14 4.33  PB 8 Final
»  Zachrison, Molly -06
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-12 5-kamp F15 brutit  » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) 10.62 [601] PB
Höjd 1.27 [379] SB
Kula (3,0 kg) 6.26 [288] PB
Längd ej start
2020-01-18 60 m F14 9.19  PB 7 Heat 4 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F14 1.25  18
2020-01-19 60 m häck (76,2 cm) F14 10.59  PB 4 Final
Längd F14 4.19  PB 11
 F13 - Flickor 13 år
»  Aldskogius, Clara -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 60 m F13 ej start  » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Längd (zon) F13 ej start 
2019-12-15 Kula (2,0 kg) F13 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-06 60 m F13 8.90  2 Heat 1 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
8.89  SB 5 Final
Längd (zon) F13 4.41  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 7.77  PB 12 [¤]
2020-01-12 4-kamp F13 3 152  PB 7 [¤] » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 11.12 [873] PB
Höjd 1.27 [720] PB
Längd (zon) 4.73 [891] PB
Kula (2,0 kg) 8.15 [668] PB
2020-01-18 60 m F13 8.79  2 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.76  SB 3 Final
Höjd F13 1.30  PB 11
2020-01-19 Längd (zon) F13 4.61  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Attersand, Alva -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F13 9.71  PB 4 Heat 5 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F13 1.28  PB 14
Längd (zon) F13 3.71  PB 26
»  Axelsson, Ebba -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F13 10.04  PB 7 Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F13 1.32  PB 9
Längd (zon) F13 3.85  PB 22
»  Axelsson, Klara -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F13 10.04  PB 8 Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 3.53  PB 35
»  Bergin, Anna -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 1:57.05  2 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-18 60 m F13 8.85  PB 3 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.92  6 Final
Höjd F13 1.30  PB 9
Kula (2,0 kg) F13 7.29  SB 11
   Borg, Matilda -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 800 m F13 2:28.84  PB 1 Final 1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Kula (2,0 kg) F13 7.55  PB 12
2019-11-17 60 m F13 8.67  PB 2 Heat 3
8.70  4 Final 1
Höjd F13 1.21  PB 14
2019-11-30 60 m F13 8.64  PB 1 Heat 5 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.66  3 Final
600 m F13 1:46.35  PB 2 Heat 1
Längd (zon) F13 4.61  PB 3 Final
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) F13 11.47  4 Heat 3
11.21  PB 7 Final
Höjd F13 1.27  PB 12
Kula (2,0 kg) F13 7.51  13
2019-12-13 4 x 200 m X13 1:51.39  1 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m häck (68,6 cm) F13 11.22  5 Final 1
2019-12-15 60 m F13 8.66  1 Heat 3
8.52  PB 2 Final
800 m F13 ej start 
Höjd F13 ej res 
Längd (zon) F13 4.80  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 7.73  PB 11
2020-01-12 4-kamp F13 3 230  PB 2 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.49 [997] PB
Höjd 1.24 [685]
Längd (zon) 4.71 [883]
Kula (2,0 kg) 8.13 [665] PB
2020-01-18 60 m F13 ej start  » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-19 800 m F13 2:26.43  PB 3 A-final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.75  4 A-final
Längd (zon) F13 4.68  3 Final
»  Heinonen, Elsa -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 Kula (2,0 kg) F13 7.99  SB 5 Final » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2019-11-17 60 m F13 8.95  PB 2 Heat 4
9.11  7 Final 1
Höjd F13 1.30  PB 6 Final
2019-11-30 60 m F13 9.31  3 Heat 4 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Längd (zon) F13 ej start 
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) F13 11.71  2 Heat 1
11.63  PB 8 Final
Höjd F13 1.27  12
Kula (2,0 kg) F13 8.82  PB 7 Final
2020-01-06 60 m F13 9.13  3 Heat 3 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
200 m F13 ej start 
Höjd F13 1.25  11
Längd (zon) F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 8.90  PB 5 Final
2020-01-18 60 m F13 10.85  8 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F13 1.34  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.58  7 Final
   Helgesson, Maja -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 Kula (2,0 kg) F13 ej start  » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2019-11-17 Höjd F13 1.30  PB 7 Final
2019-11-30 Längd (zon) F13 ej start  » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2019-12-01 Höjd F13 1.27  14
Kula (2,0 kg) F13 ej start 
»  Johansson, Ella -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 1:51.39  1 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m häck (68,6 cm) F13 10.36  PB 1 Final 1
Stav F13 2.00  PB 3 Final
2019-12-15 60 m F13 8.64  PB 1 Heat 4
8.82  8 Final
800 m F13 2:28.75  PB 2 Final 1
Höjd F13 1.23  PB 5
Längd (zon) F13 4.34  PB 12
Kula (2,0 kg) F13 9.77  PB 6 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Karlsson, Vasiliki -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:05.70  4 Final 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m F13 9.71  PB 5 Heat 6
Höjd F13 1.28  PB 13
   Moverare, Amilia -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 800 m F13 2:47.71  PB 5 Final 1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Kula (2,0 kg) F13 6.34  PB 18
2019-11-17 60 m F13 9.69  PB 5 Heat 4
9.71  8 Final 2
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:03.83  2 Final 9 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Moverare, Miriam -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 Kula (2,0 kg) F13 7.37  PB 15 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2019-11-17 60 m F13 9.16  5 Heat 3
9.11  PB 2 Final 2
Höjd F13 1.21  PB 14
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:03.83  2 Final 9 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-12 4-kamp F13 2 664  PB 13 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 11.60 [784] PB
Höjd 1.21 [649]
Längd (zon) 4.10 [660] PB
Kula (2,0 kg) 7.24 [571]
   Moverare, Simone -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 800 m F13 2:43.37  PB 4 Final 1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Kula (2,0 kg) F13 7.68  PB 9
2019-11-17 60 m F13 9.23  PB 3 Heat 2
9.27  6 Final 2
Höjd F13 1.21  PB 13
2019-12-13 4 x 200 m X13 1:57.05  2 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-12 4-kamp F13 2 864  PB 2 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 11.62 [780] PB
Höjd 1.27 [720] PB
Längd (zon) 4.17 [685] PB
Kula (2,0 kg) 8.26 [679] PB
   Norberg, Tyra -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 800 m F13 2:59.83  PB 6 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F13 1.32  PB 12
Längd (zon) F13 4.22  PB 17
»  Sillén, Linnéa -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F13 8.89  PB 2 Heat 2 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.05  6 Final 1
Höjd F13 1.40  PB 1 Final
2019-11-30 60 m F13 8.84  PB 2 Heat 1 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.93  7 Final
Längd (zon) F13 4.21  PB 10
2019-12-01 Höjd F13 1.17  17
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:02.80  2 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m F13 8.80  PB 2 Heat 6
Höjd F13 1.32  10
Längd (zon) F13 4.29  PB 15
2020-01-06 60 m F13 8.95  3 Heat 1 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
9.03  6 Final
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 3.99  13
2020-01-18 60 m F13 8.97  4 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.12  8 Final
Höjd F13 1.38  4 Final
»  Ståhl, Lilly -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 60 m F13 9.38  PB 4 Heat 1 » Express-Bild spelen, Westinghouse arena, Västerås
9.57  8 Final
200 m F13 ej start 
2019-12-07 200 m F13 30.96  PB 3 Heat 4 » GavlehovSpelen Indoor, Gavlehov, Gävle
2019-12-08 60 m F13 9.38  5 Heat 1
ej start  Final 2
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:02.80  2 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m F13 9.30  PB 4 Heat 4
2020-01-18 60 m F13 9.42  8 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
200 m F14 31.29  2 D-final
»  Wennebjer, Ebba -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 Längd (zon) F13 4.76  PB 2 Final » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2019-12-01 Höjd F13 1.45  SB 1 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.94  PB 5 Final
2019-12-15 60 m F13 8.69  SB 2 Heat 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.72  6 Final
Höjd F13 1.52  PB 1 Final
Längd (zon) F13 4.74  5 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.58  7 Final
2020-01-06 60 m häck (68,6 cm) F13 10.08  SB 1 Heat 2 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
10.08  1 Final
Höjd F13 1.51  1 Final
Längd (zon) F13 4.60  3 Final
Kula (2,0 kg) F13 10.49  PB 3 Final
2020-01-12 4-kamp F13 3 965  PB 1 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.13 [1 072]
Höjd 1.54 [1 032] PB
Längd (zon) 4.80 [917] PB
Kula (2,0 kg) 11.02 [944] PB
2020-01-18 Höjd F13 1.50  1 Final » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 11.66  PB 3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wernérus, Astrid -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F13 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Zholudieva, Alevtina -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:05.70  4 Final 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m häck (68,6 cm) F13 11.53  PB 3 Final 2
2019-12-15 Höjd F13 1.23  PB 15
Längd (zon) F13 4.10  PB 18
»  Östlund, Filippa -07
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F13 9.89  PB 7 Heat 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F13 3.38  PB 37
 F12 - Flickor 12 år
   Artvin, Alva -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:27.17  4 Final 8 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m F12 ej start 
800 m F12 ej start 
   Brynielsson, Tora -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F12 ej start 
   Dejfors, Isabella -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F12 10.15  SB 6 Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
800 m F12 3:05.54  PB 4 Final 2
   Ekman, Idun -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:15.41  5 Final 5 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Elofsson Järf, Alva -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Kula (2,0 kg) F12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Eriksson, Tuvalisa -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Kula (2,0 kg) F12 5.13  PB 13 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 Längd (zon) F12 3.23  PB 35
   Forshed, Bella -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Kula (2,0 kg) F12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Grafström, Ines -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
800 m F12 ej start 
Längd (zon) F12 ej start 
»  Jansson, Edit -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F12 9.34  PB 3 Heat 2 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.58  7 Final
Höjd F12 1.05  SB 9
2019-11-17 600 m F12 2:13.27  SB 5 Final 1
Kula (2,0 kg) F12 4.63  SB 14
2019-11-30 60 m F12 ej start  » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2019-12-01 600 m F12 2:05.04  PB 5 Heat 1
60 m häck (68,6 cm) F12 12.18  PB 4 Heat 2
Höjd F12 1.08  SB 24
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:03.26  2 Final 6 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 Höjd F12 1.03  11
2019-12-15 60 m F12 9.31  PB 1 Heat 2
800 m F12 ej start  Final 1
Längd (zon) F12 4.23  PB 7 Final
2020-01-18 60 m F12 9.40  2 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.58  8 Final
Längd (zon) F12 4.12  2 Pool 1
   Larsson, Felicia -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 800 m F12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F12 ej start 
   Lindroth, Hedvig -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) F12 12.99  PB 3 Heat 4 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2019-12-14 Höjd F12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m F12 9.74  PB 3 Heat 1
Längd (zon) F12 3.70  PB 20
   Lundquist, Alva -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F12 9.98  PB 7 Heat 6 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F12 3.66  PB 23
   Marklund, Stella -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F12 3.43  PB 29
   Morne, Colette -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:20.73  4 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m F12 9.40  PB 2 Heat 4
Längd (zon) F12 3.64  PB 25
   Nordlund, Elin -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F12 9.01  PB 1 Heat 3 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.12  2 Final 1
Höjd F12 1.21  PB 4 Final
2019-11-17 600 m F12 2:11.45  PB 3 Final 2
Kula (2,0 kg) F12 7.58  PB 3 Final
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:03.26  2 Final 6 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-15 60 m F12 8.88  1 Heat 5
8.80  PB 2 Final
800 m F12 ej start  Final 2
Längd (zon) F12 4.27  PB 5 Final
2020-01-12 4-kamp F13 2 837  PB 10 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 11.34 [832] PB
Höjd 1.24 [685] PB
Längd (zon) 3.85 [569]
Kula (2,0 kg) 8.98 [751] PB
   Olsson, Isa -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F12 9.67  PB 5 Heat 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Pålsson, Selma -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:20.73  4 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Sallnäs, Maja -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:27.17  4 Final 8 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
»  Sparv, Tyra -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F12 9.00  PB 1 Heat 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.00  6 Final
Längd (zon) F12 4.29  PB 4 Final
   Stenström, Vera -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m häck (68,6 cm) F13 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F12 ej start 
Stav F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
2019-12-15 60 m F12 9.96  PB 7 Heat 3
800 m F12 3:14.82  PB 6 Final 2
Längd (zon) F12 3.38  PB 32
   Åhlund, Nora -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-15 60 m F12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F12 ej start 
   Övermo, Greta -08
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-01 600 m F12 ej start  » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
60 m häck (68,6 cm) F12 12.32  PB 4 Heat 5
Höjd F12 1.18  PB 15
2019-12-14 Höjd F12 ej start  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
2019-12-15 800 m F12 ej start 
Längd (zon) F12 3.80  PB 14
 F11 - Flickor 11 år
   Aizawa, Liv -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 60 m F11 9.55  2 Heat 2 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.49  PB 7 Final
600 m F11 2:19.21  PB 4 Heat 2
Höjd F11 1.23  PB 5 Final
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) F11 ej start 
Kula (2,0 kg) F11 ej start 
2020-01-19 60 m F11 9.57  2 Heat 3 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.49  6 Final
Höjd F11 1.15  7 Final
Längd (zon) F11 3.45  SB 7 Pool 1
Kula (2,0 kg) F11 5.31  SB 17
»  Alassaad, Selma -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 9.99  PB 4 Omg 1 h1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.03  3 Omg 2 h1
400 m F11 90.22  SB 6 Heat 2
Längd (zon) F11 3.47  PB 13
Kula (2,0 kg) F11 4.83  PB 18
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:17.42  2 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Broberg Rydqvist, Amanda -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 10.03  PB 3 Omg 1 h5 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.25  2 Omg 2 h2
400 m F11 81.03  PB 2 Heat 1
Längd (zon) F11 3.58  PB 11
Kula (2,0 kg) F11 6.48  PB 6 Final
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:20.54  2 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m F11 9.75  PB 4 Heat 5
Höjd F11 ej start 
Längd (zon) F11 3.72  PB 12
Kula (2,0 kg) F11 6.25  8 Final
   Carlsson, Stella -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 60 m F11 10.10  PB 6 Heat 4 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
600 m F11 2:21.50  PB 5 Heat 2
Höjd F11 1.13  PB 13
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:20.54  2 Final 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m F11 10.17  4 Heat 2
Höjd F11 1.03  12
Längd (zon) F11 3.23  PB 24
Kula (2,0 kg) F11 6.26  PB 7 Final
2020-01-19 60 m F11 10.29  4 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 1.00  16
Längd (zon) F11 3.32  PB 9 Pool 1
Kula (2,0 kg) F11 6.83  PB 4 Final
   Crona, Amelie -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Höjd F11 0.98  PB 18 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Dahl, Astrid -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 ej start  Omg 1 h5 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
400 m F11 ej start 
Längd (zon) F11 ej start 
Kula (2,0 kg) F11 ej start 
   Dahl, Lo -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F11 10.79  PB 3 Heat 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 ej start 
Längd (zon) F11 2.75  SB 39
Kula (2,0 kg) F11 ej start 
   Ekener, Filippa -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F11 10.31  PB 3 Heat 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 0.98  PB 16
Längd (zon) F11 3.25  PB 22
»  Eklöf, Alma -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 10.17  PB 3 Omg 1 h3 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.35  4 Omg 2 h3
400 m F11 87.85  PB 5 Heat 2
Längd (zon) F11 3.35  SB 15
Kula (2,0 kg) F11 7.69  PB 2 Final
»  Eklöf, Nora -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 10.11  PB 5 Omg 1 h1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.41  3 Omg 2 h2
400 m F11 84.68  SB 4 Heat 1
Längd (zon) F11 3.28  PB 17
Kula (2,0 kg) F11 5.41  PB 13
»  Elsässer Haldin, Linn -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:15.93  2 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Enell, Lea -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F11 10.05  PB 3 Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F11 3.21  PB 25
   Finbom Höglund, Leia -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 9.97  3 Omg 1 h1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.88  PB 2 Omg 2 h4
400 m F11 109.55  PB 6 Heat 3
Längd (zon) F11 3.40  PB 14
Kula (2,0 kg) F11 5.38  PB 14
2019-11-30 60 m F11 9.90  4 Heat 5 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
600 m F11 3:02.53  PB 7 Heat 3
Höjd F11 0.98  PB 22
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) F11 13.20  PB 6 Heat 1
Kula (2,0 kg) F11 ej start 
2019-12-14 60 m F11 9.80  PB 1 Heat 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 0.98  15
Längd (zon) F11 3.65  PB 15
Kula (2,0 kg) F11 4.02  23
   Gustafsson, Esther -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F11 ej start  Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 1.08  PB 10
Längd (zon) F11 3.09  PB 31
   Kusters, Siri -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F11 9.87  PB 3 Heat 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F11 3.80  PB 10
   Larsson, Elin -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F11 11.50  PB 6 Heat 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 0.98  PB 17
Längd (zon) F11 3.04  PB 3
Kula (2,0 kg) F11 4.39  PB 18
»  Lindblom, Emmy -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 9.71  PB 2 Omg 1 h2 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.94  2 Omg 2 h3
Längd (zon) F11 3.59  SB 9
Kula (2,0 kg) F11 4.41  SB 25
2019-12-14 60 m F11 9.75  3 Heat 6 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 ej start 
Längd (zon) F11 3.64  PB 16
Kula (2,0 kg) F11 5.07  PB 15
2020-01-19 60 m F11 9.79  3 Heat 1 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 ej start 
Längd (zon) F11 3.67  PB 6 Pool 2
Kula (2,0 kg) F11 ej start 
»  Lönn, Malva -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 8.83  PB 1 Omg 1 h4 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
60 m F11 9.02  1 Omg 2 h4
400 m F11 67.97  PB 1 Heat 2
Längd (zon) F11 4.52  PB 1 Final
Kula (2,0 kg) F11 7.72  PB 1 Final
2019-11-30 60 m F11 8.72  1 Heat 4 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
60 m F11 8.68  PB 1 Final
600 m F11 1:52.12  PB 2 Heat 1
Höjd F11 1.41  PB 1 Final
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) F11 10.18  1 Heat 1
10.05  PB 1 Final
Kula (2,0 kg) F11 8.13  PB 2 Final
2019-12-07 60 m F11 8.65  PB 1 Heat 2 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
60 m F11 8.66  1 Final
200 m F11 28.66  PB 1 Heat 3
Höjd F11 1.10  9
Längd (zon) F11 4.52  1 Final
Kula (2,0 kg) F11 8.06  1 Final
2020-01-06 60 m F11 8.76  1 Heat 3 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
8.79  1 Final
200 m F13 29.21  1 Heat 3
600 m F11 ej start 
Höjd F11 1.10  6 Final
Längd (zon) F11 4.33  2 Final
Kula (2,0 kg) F11 7.69  1 Final
2020-01-18 60 m F11 8.90  1 Heat 1 » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
8.77  1 Final
600 m F11 1:54.00  1 Heat 2
Höjd F11 ej start 
Längd (zon) F11 4.54  PB 1 Final
Kula (2,0 kg) F11 7.64  1 Final
   Melin, Mollie -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Längd (zon) F11 2.72  PB 40 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (2,0 kg) F11 5.42  PB 11
   Nur Atta, Miral -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F11 11.63  PB 6 Heat 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F11 2.43  PB 43
»  Roslund, Agnes -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-30 60 m F11 10.88  SB 6 Heat 2 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
600 m F11 2:27.40  PB 3 Heat 3
Höjd F11 1.18  PB 10
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:25.72  5 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m F11 10.79  SB 6 Heat 2
Höjd F11 1.08  9
Längd (zon) F11 3.10  SB 30
Kula (2,0 kg) F11 5.10  SB 14
2020-01-19 60 m F11 10.37  PB 4 Heat 2 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 1.10  9
Längd (zon) F11 3.08  14 Pool 2
Kula (2,0 kg) F11 5.50  SB 14
   Sahlstedt, Ebba -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F11 11.32  PB 8 Heat 5 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 ej res 
Längd (zon) F11 2.91  PB 36 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sköllersten, Linnéa -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 11.84  PB 6 Omg 1 h4 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.99  7 Omg 2 h3
Längd (zon) F11 2.75  PB 29
Kula (2,0 kg) F11 3.52  PB 27
»  Sternlind, Tyra -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F11 10.12  SB 5 Heat 5 » Vinterspelen, Tybblelundshallen, Örebro
60 m häck (68,6 cm) F11 12.92  PB 4 Heat 3
Höjd F11 1.14  PB 10
Längd (zon) F11 3.76  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F11 7.76  PB 2 Final
2019-11-30 60 m F11 10.07  SB 5 Heat 3 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Höjd F11 0.98  22
2019-12-01 60 m häck (68,6 cm) F11 12.18  3 Heat 3
12.08  PB 7 Final
Kula (2,0 kg) F11 8.89  PB 1 Final
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:15.93  2 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m F11 9.85  PB 2 Heat 2
Höjd F11 ej res 
Längd (zon) F11 3.74  11
Kula (2,0 kg) F11 7.45  1 Final
2020-01-19 60 m F11 9.94  4 Heat 3 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 1.05  13
Längd (zon) F11 3.75  3 Pool 1
Kula (2,0 kg) F11 7.26  2 Final
   Tellström, Emma -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F11 10.62  PB 4 Heat 4 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F11 0.93  PB 20
Längd (zon) F11 3.12  PB 29
   Torssander, Ingrd -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:25.72  5 Final 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Windirsch, Alva -09
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 Höjd F11 ej res  » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Längd (zon) F11 2.52  PB 42
Kula (2,0 kg) F11 4.25  PB 19
 F10 - Flickor 10 år
   Anjemo, Anni -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 11.33  PB 4 Omg 1 h6 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.59  6 Omg 2 h1
400 m F10 100.67  PB 5 Heat 2
Längd (zon) F10 2.62  PB 29
Kula (2,0 kg) F10 3.87  PB 24
   Asp, Ingrid -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 10.12  1 Omg 1 h1 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.11  PB 1 Omg 2 h6
400 m F10 84.83  PB 3 Heat 4
Längd (zon) F10 3.33  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F10 4.68  PB 7 Final
2019-12-14 60 m F10 9.89  2 Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.51  PB 3 Final
Höjd F10 1.03  PB 7 Final
   Carlsson Jeifetz, Liv -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 ej start  » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
400 m F10 ej start 
Längd (zon) F10 ej start 
Kula (2,0 kg) F10 ej start 
   Finbom Höglund, Nora -11
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F9 11.29  5 Omg 1 h4 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.21  PB 3 Omg 2 h3
400 m F9 112.42  PB 7 Heat 4
Längd (zon) F9 2.84  PB 21
Kula (2,0 kg) F9 3.58  PB
2019-11-30 60 m F9 ej start  » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Längd (zon) F9 ej start 
2019-12-14 60 m F9 11.23  7 Heat 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Kula (2,0 kg) F9 3.74  PB 9
   Hagström, Stella -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 10.93  2 Omg 1 h6 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.90  PB 3 Omg 2 h4
400 m F10 86.93  PB 1 Heat 3
Längd (zon) F10 2.97  PB 16
2019-12-14 60 m F10 10.62  PB 5 Heat 6 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F10 0.98  PB 16
Längd (zon) F10 3.14  PB 22
Kula (2,0 kg) F10 3.46  PB 25
   Håkansson, Amanda -11
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F9 10.97  PB 3 Omg 1 h3 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.01  2 Omg 2 h3
Längd (zon) F9 3.02  PB 10
Kula (2,0 kg) F9 3.19  PB
2019-12-13 4 x 200 m X13 2:15.41  5 Final 5 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
   Järvinen, Hilda -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F10 10.65  PB 6 Heat 6 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F10 0.98  PB 16
Längd (zon) F10 3.01  PB 27
Kula (2,0 kg) F10 3.92  PB 20
   Källgården, Moa -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 11.43  PB 3 Omg 1 h1 [¤] » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.68  7 Omg 2 h1
400 m F10 103.43  PB 7 Heat 4 [¤]
Längd (zon) F10 2.66  PB 27 [¤]
Kula (2,0 kg) F10 4.10  PB 17 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Landerholm, Svea -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 11.33  PB 5 Omg 1 h2 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.85  6 Omg 2 h2
400 m F10 101.28  PB 6 Heat 2
Längd (zon) F10 2.58  PB 31
Kula (2,0 kg) F10 3.67  PB 29
   Lindblom, Ellen -11
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F9 11.24  PB 5 Omg 1 h3 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.56  5 Omg 2 h4
Längd (zon) F9 2.89  PB 16
2019-12-13 4 x 200 m X11 2:17.42  2 Final 1 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2019-12-14 60 m F9 11.23  PB 4 Heat 2
Kula (2,0 kg) F9 3.87  PB 6 Final
   Lundin, Märta -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 10.57  PB 3 Omg 1 h7 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.62  3 Omg 2 h1
400 m F10 90.04  PB 3 Heat 3
Längd (zon) F10 3.15  PB 10
Kula (2,0 kg) F10 4.66  PB 8 Final
2019-12-14 60 m F10 10.42  PB 4 Heat 5 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F10 0.98  PB 10
   Olsson, Emilia -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 ej start  » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Längd (zon) F10 ej start 
   Sahlqvist, Ellen -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 9.77  PB 1 Omg 1 h7 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.80  1 Omg 2 h4
400 m F10 83.65  PB 2 Heat 5
Längd (zon) F10 3.33  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F10 5.07  PB 3 Final
2019-12-14 60 m F10 9.51  1 Heat 3 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.44  PB 1 Final
Höjd F10 ej start 
Längd (zon) F10 3.82  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F10 5.66  PB 4 Final
2020-01-06 3-kamp F10 1 376  PB » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Kula (2,0 kg) 5.71 [391] PB
60 m 9.45 [581]
Längd (zon) 3.39 [404]
2020-01-18 60 m F10 9.45  1 Heat 4 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.37  PB 2 Final
Höjd F10 ej start 
Längd (zon) F10 3.79  3 Final
Kula (2,0 kg) F10 5.62  5 Final
   Stebrant, Ester -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-12-14 60 m F10 11.84  PB 7 Heat 2 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Höjd F10 ej res 
   Strömö, Hedda -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 10.41  PB 2 Omg 1 h7 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.82  2 Omg 2 h5
400 m F10 80.05  PB 1 Heat 3
   Tägtström, Linnea -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 ej start  » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
400 m F10 ej start 
Längd (zon) F10 ej start 
Kula (2,0 kg) F10 ej start 
   Westergren, Mathilde -10
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-17 60 m F10 12.59  8 Omg 1 h3 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
12.40  PB 7 Omg 2 h2
400 m F10 108.84  PB 9 Heat 3
Längd (zon) F10 2.47  PB 36
Kula (2,0 kg) F10 2.63  PB 35
   Wilkinson, Isabella -11
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2019-11-16 60 m F9 10.82  1 Omg 1 h2 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.65  PB 2 Omg 2 h5
Längd (zon) F9 2.96  PB 13
Kula (2,0 kg) F9 3.55  PB
 K50 - Kvinnor veteran 50 år
»  Lindefalk, Susanne -69
datum gren klass resultat    plac omg   tävling
2020-01-04 Vikt (7,26 kg) K50 10.16  SB » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2020-01-11 Vikt (7,26 kg) K50 10.77  SB 3 Final » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics