HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2020-01-20
Inne för 2020 Resultatdatum: 2020-01-19
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 30 m
resultat     namn klass datum   tävling
4.79  » Freeman, Molly -02 F18 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m - SM-kvalgränser: [ KS=7.70 | K22=7.95 | F19=8.00 | F17=8.10 | F16=8.15 | F15=8.18 ]
resultat     namn klass datum   tävling
7.98  [1] » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
8.11  [2] » Jabbour Clarke, Lii -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.42    » Hellstadius, Alannah -04 F16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.52  Borg, Matilda -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.62  » Wolgast, Emmy -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.64    » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.65  » Lönn, Malva -09 F11 2019-12-07 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
8.69  » Wennebjer, Ebba -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.76    » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.79  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F15 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.80  » Sillén, Linnéa -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.80      Nordlund, Elin -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.85  » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.85  » Bergin, Anna -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.89    » Cyrus, Astrid -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.95  » Heinonen, Elsa -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
8.95  » Nyström, Frida -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.00    » Sparv, Tyra -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.03  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.04  » Ivarsson, Alice -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.11      Moverare, Miriam -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.18  » Johansson, Tuva -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.19  » Zachrison, Molly -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.23      Moverare, Simone -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.30  » Ståhl, Lilly -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.31  » Jansson, Edit -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.37  [3]   Sahlqvist, Ellen -10 F10 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.40  Morne, Colette -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.49  Aizawa, Liv -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.51  [4]   Asp, Ingrid -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.67  Olsson, Isa -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.69  Moverare, Amilia -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.71    » Lindblom, Emmy -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.71  Attersand, Alva -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.71  Karlsson, Vasiliki -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.74      Lindroth, Hedvig -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.75  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.80  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.85    » Sternlind, Tyra -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.87  Kusters, Siri -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.89  » Östlund, Filippa -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.96      Stenström, Vera -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.98  Lundquist, Alva -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.99  » Alassaad, Selma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.04    » Axelsson, Ebba -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.04  » Axelsson, Klara -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.05  Enell, Lea -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.10      Carlsson, Stella -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.11  » Eklöf, Nora -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.15  Dejfors, Isabella -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.17    » Eklöf, Alma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.31  Ekener, Filippa -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.37  » Roslund, Agnes -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.41      Strömö, Hedda -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.42  Lundin, Märta -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.62  Tellström, Emma -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.62      Hagström, Stella -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.65  Wilkinson, Isabella -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.65  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.79      Dahl, Lo -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.97  Håkansson, Amanda -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.21  Finbom Höglund, Nora -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.23      Lindblom, Ellen -11 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.32  Sahlstedt, Ebba -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.33  Anjemo, Anni -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.33      Landerholm, Svea -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.43  Källgården, Moa -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.50  Larsson, Elin -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.63      Nur Atta, Miral -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.84  Sköllersten, Linnéa -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.84  Stebrant, Ester -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.40  Westergren, Mathilde -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
               
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.30 | F15=27.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
27.87  Nordgren, Wilma -03 F17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.66  » Lönn, Malva -09 F11 2019-12-07 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
29.08    » Cyrus, Astrid -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.27  » Lidén, Clara -03 F17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.70  » Nyström, Frida -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.96    » Ståhl, Lilly -07 F13 2019-12-07 » GavlehovSpelen Indoor, Gavlehov, Gävle
30.99  » Ivarsson, Alice -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=58.00 | K22=60.40 | F19=61.00 | F17=61.50 | F16=62.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
67.97  » Lönn, Malva -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
80.05  Strömö, Hedda -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
81.03      Broberg Rydqvist, Amanda -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
83.65  Sahlqvist, Ellen -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
84.68  » Eklöf, Nora -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
84.83      Asp, Ingrid -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
86.93  Hagström, Stella -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
87.85  » Eklöf, Alma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
90.04      Lundin, Märta -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
90.22  » Alassaad, Selma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
100.67  Anjemo, Anni -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
101.28      Landerholm, Svea -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
103.43  Källgården, Moa -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
108.84  Westergren, Mathilde -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
109.55      Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
112.42  Finbom Höglund, Nora -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
               
 600 m
resultat     namn klass datum   tävling
1:46.35  [1] Borg, Matilda -07 F13 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:52.12  » Lönn, Malva -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:01.59  [2]   Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:05.04  » Jansson, Edit -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:11.45  Nordlund, Elin -08 F12 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2:11.81    » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:19.21  Aizawa, Liv -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:21.50  Carlsson, Stella -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:27.40    » Roslund, Agnes -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3:02.53  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
               
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:16.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
2:20.65  » Ramberg, Filippa -97 KS 2020-01-19 » Quality Hotel games, Telekonsult Arena, Växjö
2:26.43  [1] Borg, Matilda -07 F13 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:28.75  [2] » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:43.37  Moverare, Simone -07 F13 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2:47.71  Moverare, Amilia -07 F13 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2:59.83      Norberg, Tyra -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:05.54  Dejfors, Isabella -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:14.82  Stenström, Vera -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
               
 1 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=3:13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
3:12.97  [1] » Grahn, Olivia -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
               
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:41.00 | K22=5:00.00 | F19=5:05.00 | F17=5:20.00 | F16=5.25 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4:31.97  [1,2] » Lundin, Nora -03 F17 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4:52.52  » Ramberg, Filippa -97 KS 2020-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
5:10.21  [3]   Nordgren, Wilma -03 F17 2019-12-13 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5:12.07  [4] » Lidén, Clara -03 F17 2019-12-13 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5:22.49  » Brandt, Albertina -03 F17 2019-12-13 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
               
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=10:15.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 60 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=8.90 | K22=9.25 | F19=9.45 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 60 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=9.50 | F16=9.50 | F15=9.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
9.06  [1] » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
9.23  [2] » Jabbour Clarke, Lii -06 F14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
9.35    » Hellstadius, Alannah -04 F16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.40    » Jansson, Agnes -05 F15 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.60  » Lindefalk, Linnéa -05 F15 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.35    » Forsell, Ellen -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.58  » Olsson, Tove -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.59  » Zachrison, Molly -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.78    » Ivarsson, Alice -05 F15 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.45  » Simonsson, Maja -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.69  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.79      Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.40  » Johansson, Tuva -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
               
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
10.05  » Lönn, Malva -09 F11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.08  » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
10.36    » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.49  Borg, Matilda -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.12  » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.34      Nordlund, Elin -08 F12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.53  » Zholudieva, Alevtina -07 F13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.60  Moverare, Miriam -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.62      Moverare, Simone -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.63  » Heinonen, Elsa -07 F13 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.08  » Sternlind, Tyra -09 F11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.18    » Jansson, Edit -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.32  Övermo, Greta -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.99  Lindroth, Hedvig -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
13.20  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
               
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.68 | K22=1.62 | F19=1.59 | F17=1.58 | F16=1.56 | F15=1.56 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1.54  » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.41  » Lönn, Malva -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.40    » Sillén, Linnéa -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.34  » Heinonen, Elsa -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.33  Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.32    » Axelsson, Ebba -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.32  Norberg, Tyra -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  Helgesson, Maja -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.30    » Johansson, Tuva -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  » Bergin, Anna -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28      Attersand, Alva -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28  Karlsson, Vasiliki -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27  Borg, Matilda -07 F13 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.27    » Forsell, Ellen -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27  » Zachrison, Molly -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27  Moverare, Simone -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.24      Nordlund, Elin -08 F12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.24  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.23  Aizawa, Liv -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.23    » Zholudieva, Alevtina -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.23  » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.21  Moverare, Miriam -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.18    » Roslund, Agnes -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.18  Övermo, Greta -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.18  » Simonsson, Maja -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.14    » Sternlind, Tyra -09 F11 2019-11-16 » Vinterspelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.13  Carlsson, Stella -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.08  » Jansson, Edit -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.08      Gustafsson, Esther -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03  Asp, Ingrid -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
0.98      Crona, Amelie -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  Larsson, Elin -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  Ekener, Filippa -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98      Järvinen, Hilda -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  Hagström, Stella -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  Lundin, Märta -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.93  Tellström, Emma -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.60 | K22=3.30 | F19=3.05 | F17=2.90 | F16=2.80 | F15=2.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
3.23  [1] » Hellstadius, Alannah -04 F16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.10  [2] Mitchell, Elena -98 K22 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.70    » Eskilsson, Sofia -05 F15 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.70  [3] » Olsson, Tove -06 F14 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.40  » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.20    » Jabbour Clarke, Lii -06 F14 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.00  » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
               
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.75 | K22=5.50 | F19=5.30 | F17=5.20 | F16=5.10 | F15=5.05 ]
resultat     namn klass datum   tävling
5.39  [1]   Ekman, Agnes -01 F19 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.16  [2] » Freeman, Molly -02 F18 2020-01-11 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
5.06    » Jansson, Agnes -05 F15 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.05  [3] » Jabbour Clarke, Lii -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.53  » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.51    » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
4.45  » Forsell, Ellen -06 F14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
4.36  » Ivarsson, Alice -05 F15 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.33    » Wolgast, Emmy -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.26  » Johansson, Tuva -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.23  Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.22    » Nyström, Frida -05 F15 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.21  » Cyrus, Astrid -05 F15 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.19  » Zachrison, Molly -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.90    » Gustafsson, Ella -05 F15 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.39  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.32  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
               
 Längd (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
4.80  Borg, Matilda -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.80  » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.73    » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.54  [1] » Lönn, Malva -09 F11 2020-01-18 » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
4.34  » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.29    » Sillén, Linnéa -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.29  » Sparv, Tyra -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.27  Nordlund, Elin -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.23    » Jansson, Edit -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.22  Norberg, Tyra -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.17  Moverare, Simone -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.10    » Zholudieva, Alevtina -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.10  Moverare, Miriam -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.85  » Axelsson, Ebba -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.82      Sahlqvist, Ellen -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.80  Kusters, Siri -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.80  Övermo, Greta -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.76    » Sternlind, Tyra -09 F11 2019-11-16 » Vinterspelen, Tybblelundshallen, Örebro
3.72  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.71  Attersand, Alva -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.70      Lindroth, Hedvig -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.67  » Lindblom, Emmy -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.66  Lundquist, Alva -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.65      Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.64  Morne, Colette -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.53  » Axelsson, Klara -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.47    » Alassaad, Selma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.45  Aizawa, Liv -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.43  Marklund, Stella -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.38    » Östlund, Filippa -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.38  Stenström, Vera -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.35  » Eklöf, Alma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.33      Asp, Ingrid -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.32  Carlsson, Stella -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.28  » Eklöf, Nora -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.25      Ekener, Filippa -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.23  Eriksson, Tuvalisa -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.21  Enell, Lea -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.15      Lundin, Märta -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.14  Hagström, Stella -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.12  Tellström, Emma -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.10    » Roslund, Agnes -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.09  Gustafsson, Esther -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.04  Larsson, Elin -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.02      Håkansson, Amanda -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.01  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.96  Wilkinson, Isabella -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.91      Sahlstedt, Ebba -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.89  Lindblom, Ellen -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.84  Finbom Höglund, Nora -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.75      Sköllersten, Linnéa -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.75  Dahl, Lo -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.72  Melin, Mollie -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.66      Källgården, Moa -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.62  Anjemo, Anni -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.58  Landerholm, Svea -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.52      Windirsch, Alva -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.47  Westergren, Mathilde -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.43  Nur Atta, Miral -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
               
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=11.90 | K22=11.35 | F19=11.10 | F17=10.90 | F16=10.70 | F15=10.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
11.30  [1] » Lidberg, Melina -05 F15 2020-01-19 » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
10.58    » Jansson, Agnes -05 F15 2020-01-19 » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
10.44    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F15 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.90  » Forsell, Ellen -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
               
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.60 | K22=11.60 | F19=10.90 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.33  [1] » Lindberg, Felicia -97 KS 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.52  [2,3] » Wihk, Embla -02 F18 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.50 | F16=11.40 | F15=10.90 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.39  [1] » Krantz, Frida -04 F16 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.52  [2] » Forsell, Ellen -06 F14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
10.47    » Eskilsson, Sofia -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.81  » Hallencreutz, Emma -04 F16 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.68  [3] » Simonsson, Maja -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.13    » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.00  » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.98  Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.08    » Ivarsson, Alice -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.08  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.26  » Zachrison, Molly -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
               
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
11.66  [1] » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.77  » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.98      Nordlund, Elin -08 F12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.90  » Heinonen, Elsa -07 F13 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
8.89  [2] » Sternlind, Tyra -09 F11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.26      Moverare, Simone -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.15  » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.13  [3] » Lönn, Malva -09 F11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.13      Borg, Matilda -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.69  » Eklöf, Alma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
7.37  Moverare, Miriam -07 F13 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
7.29    » Bergin, Anna -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.83  Carlsson, Stella -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.48  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.34      Moverare, Amilia -07 F13 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
5.71  Sahlqvist, Ellen -10 F10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
5.50  » Roslund, Agnes -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.42      Melin, Mollie -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.41  » Eklöf, Nora -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
5.38  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
5.31      Aizawa, Liv -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.13  Eriksson, Tuvalisa -08 F12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.07  » Lindblom, Emmy -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.83    » Alassaad, Selma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.68  Asp, Ingrid -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.66  Lundin, Märta -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.63    » Jansson, Edit -08 F12 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.39  Larsson, Elin -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.25  Windirsch, Alva -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.10      Källgården, Moa -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.92  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.87  Anjemo, Anni -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.87      Lindblom, Ellen -11 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.74  Finbom Höglund, Nora -11 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.67  Landerholm, Svea -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.55      Wilkinson, Isabella -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.52  Sköllersten, Linnéa -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.46  Hagström, Stella -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.19      Håkansson, Amanda -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.63  Westergren, Mathilde -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
               
 Vikt (9,08 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=15.40 | K22=13.50 | F19=13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.38  [1,2] » Wihk, Embla -02 F18 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.26  [3,4] Forss, Ida -99 K22 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 Vikt (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=13.70 | F16=13.00 | F15=12.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
14.56  [1] » Harryson, Linn -03 F17 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.93  [2] » Lindefalk, Linnéa -05 F15 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.57  [3] » Forsell, Ellen -06 F14 2019-12-07 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
11.28  [4] Lyttle Härdelin, Linnea -06 F14 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.77  » Lindefalk, Susanne -69 K50 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
               
 5-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=3 100 | K22=3 000 | F19=3 000 ]
  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  Längd  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 5-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=2 900 | F16=2 700 | F15=2 800 ]
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  600 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
2 052  [1] Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.79  |  1.33  |  7.98  |  4.23  |  2:01.59  |
Poäng:                |  414  |  439  |  398  |  362  |  439  |
1 597  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.69  |  1.24  |  7.08  |  3.39  |  2:11.81  |
Poäng:                |  429  |  350  |  340  |  178  |  300  |
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
               
 4-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Längd (zon)  |  Kula (2,0 kg)  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 965  » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.13  |  1.54  |  4.80  |  11.02  |
Poäng:                |  1 072  |  1 032  |  917  |  944  |
3 230  [1] Borg, Matilda -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.49  |  1.24  |  4.71  |  8.13  |
Poäng:                |  997  |  685  |  883  |  665  |
3 152  » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.12  |  1.27  |  4.73  |  8.15  |
Poäng:                |  873  |  720  |  891  |  668  |
2 864  Moverare, Simone -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.62  |  1.27  |  4.17  |  8.26  |
Poäng:                |  780  |  720  |  685  |  679  |
2 837  [2] Nordlund, Elin -08 F12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.34  |  1.24  |  3.85  |  8.98  |
Poäng:                |  832  |  685  |  569  |  751  |
2 664  Moverare, Miriam -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.60  |  1.21  |  4.10  |  7.24  |
Poäng:                |  784  |  649  |  660  |  571  |
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
               
 3-kamp
  |  Kula (2,0 kg)  |  60 m  |  Längd (zon)  |
resultat     namn klass datum   tävling
1 376  Sahlqvist, Ellen -10 F10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Resultat:          |  5.71  |  9.45  |  3.39  |
Poäng:                |  391  |  581  |  404  |
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics