HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2020-07-21
Inne för 2020 Resultatdatum: 2020-03-24
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 30 m
resultat     namn klass datum   tävling
4.79  » Freeman, Molly -02 F18 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m - SM-kvalgränser: [ KS=7.70 | K22=7.95 | F19=8.00 | F17=8.10 | F16=8.15 | F15=8.18 ]
resultat     namn klass datum   tävling
7.98  [1] » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
8.03  [2] » Jabbour Clarke, Lii -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.31    » Hellstadius, Alannah -04 F16 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.46  » Borg, Matilda -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.49  » Forsell, Ellen -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.51    » Lindefalk, Linnéa -05 F15 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.54  » Wolgast, Emmy -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.58  » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.60    » Bergin, Anna -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.63  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F15 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.64  » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.65    » Lönn, Malva -09 F11 2019-12-07 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
8.69  » Wennebjer, Ebba -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.72  » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.75    » Jansson, Vera -06 F14 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
8.77  » Sillén, Linnéa -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.79  » Nordlund, Elin -08 F12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.88      Ivarsson, Alice -05 F15 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
8.89  Cyrus, Astrid -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.92  Paul, Elisabeth -06 F14 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
8.93      Gustafsson, Ella -05 F15 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.95  » Heinonen, Elsa -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
8.95  Nyström, Frida -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.99      Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.00  » Sparv, Tyra -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.03  » Lyttle Härdelin, Linnea -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.11      Moverare, Miriam -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.13  » Jansson, Edit -08 F12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.16  » Johansson, Tuva -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.19    » Zachrison, Molly -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.23  Moverare, Simone -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.26  [3] Sahlqvist, Ellen -10 F10 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.30    » Ståhl, Lilly -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.39  Hjalmarö, Vera -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.40  » Morne, Colette -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.49      Aizawa, Liv -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.51  [4] Asp, Ingrid -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.56  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
9.65      Moverare, Amilia -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.67  Olsson, Isa -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.71  » Lindblom, Emmy -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.71      Attersand, Alva -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.71  Karlsson, Vasiliki -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.74  Lindroth, Hedvig -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.75      Broberg Rydqvist, Amanda -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.80  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.84  » Axelsson, Klara -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.85    » Sternlind, Tyra -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.87  Kusters, Siri -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.89  » Östlund, Filippa -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.89      Haldin, Linn -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
9.92  Runeborg, Smilla -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
9.96  Stenström, Vera -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.96      Torssander, Ingrd -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
9.98  Lundquist, Alva -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.99  » Alassaad, Selma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.04    » Axelsson, Ebba -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.05  Enell, Lea -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.10  Carlsson, Stella -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.11    » Eklöf, Nora -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.11  Josephsson, Nora -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.15  Dejfors, Isabella -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.17    » Eklöf, Alma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.25  Ekener, Filippa -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
10.37  » Roslund, Agnes -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.37      Patterson, Emily -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.41  Strömö, Hedda -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.42  Lundin, Märta -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.42      Sandström, Saga -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.46  Nyrén, Stella -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.58  Glod, Isabella -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.58      Källgården, Moa -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.58  Moberg, Noor -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.58  Tholander, Signe -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.61      Nyberg, Rahma -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.62  Tellström, Emma -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.62  Hagström, Stella -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.64      Berggren, Märta -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.65  Wilkinson, Isabella -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.65  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.70      Nallanathan, Diviya -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.73  Dahl, Lo -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
10.76  Norlin, Betty -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.81      Wisell, My -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.83  Engström Villarroel, Noelia -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.89  Fransson Härryd, Siri -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.95      Örtengren, Emilia -10 F10 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
10.97  Håkansson, Amanda -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.97  Boisen, Siri -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.99      Rüster, Irma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.06  Johansson, Majken -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.08  Minogue, Elsa -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.11      Nordgren, Elsa -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.14  Lindblom, Ellen -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.15  Persson, Agnes -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.18      Gustafsson, Esther -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.20  Johansson, Signe -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.21  Finbom Höglund, Nora -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.24      Sundberg Rahm, Emma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.26  Cederlind, Isabelle -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.29  Sahlstedt, Ebba -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.30      Frykström, Amanda -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.33  Anjemo, Anni -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.33  Landerholm, Svea -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.35      Hansson Hultcrantz, Mathilda -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.35  Ström, Tilia -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.35  Stigen, Stella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.37      Caddeo, Elsa -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.38  Ahrén, Elsa -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.40  Crona, Amelie -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.42      Sandberg Swaling, Viola -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.43  Grahn, Ellenor -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.45  Hagängen, Paula -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.48      Kindenberg, Laura -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.50  Larsson, Elin -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.50  Blomkvist, Julia -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.52      Cavander, Minna -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.56  Palm, Tea -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.57  Westman, Alice -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.57      Eriksson, Julia -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.60  Tägtström, Linnea -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.63  Nur Atta, Miral -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.63      Molnar, Freja -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.64  Harmon, Alison -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.65  Klinc, Stella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.69      Lidbom, Klara -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.69  Nuir Alta, Miral -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.69  Nilsson, Ida -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.75      Vogel, Siri -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.77  Andersson, Li -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.79  Shamoun, Emilia -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.80      Tufvesson, Stella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.81  Dahl, Ebba -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.83  Rabe, Kajsa -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.84      Sköllersten, Linnéa -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.84  Stebrant, Ester -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.84  Malmberg, Emma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.88      Norberg, Astrid -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.01  Rafiq, Norah -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.05  Sedin, Alva -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.14      Crona, Zelma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.15  Rabe, Emma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.25  Windirsch, Alva -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.29      Persson, Stina -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.38  Gunnarsson, Sonja -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.40  Westergren, Mathilde -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
12.50      Sahlstedt, Irma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.74  Omhonria, Ivie -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.86  Spiric Hörnfeldt, Matea -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.87      Slagare, Bianca -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.89  Pellas, Vanna -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
13.01  Forshed, Mia -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
13.25      Fagrell, Liv -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
13.39  Hafström, Iris -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
13.50  Norberg, Ingrid -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
13.82  Hafström, Svea -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
               
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.30 | F15=27.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
27.79  [1] » Borg, Matilda -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
27.87  Nordgren, Wilma -03 F17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
27.96    » Wolgast, Emmy -06 F14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.06  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F15 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.29  » Johansson, Ella -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.66    » Lönn, Malva -09 F11 2019-12-07 » Julklappsspelen, Munktell Arena, Eskilstuna
28.83  » Jansson, Vera -06 F14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
28.89  » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.08      Cyrus, Astrid -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.26  » Bergin, Anna -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.33  » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
29.78    » Sillén, Linnéa -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
30.10  [2] » Ramberg, Filippa -97 KS 2020-01-24 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
30.13  Moverare, Miriam -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.15      Gustafsson, Ella -05 F15 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.27  » Lidén, Clara -03 F17 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.28  [3] » Nordlund, Elin -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.70      Nyström, Frida -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.96  » Ståhl, Lilly -07 F13 2019-12-07 » GavlehovSpelen Indoor, Gavlehov, Gävle
30.99  Ivarsson, Alice -05 F15 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.38    » Jansson, Edit -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.50  » Johansson, Tuva -06 F14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
32.00  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
32.34      Hjalmarö, Vera -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
32.58  » Morne, Colette -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
34.08  » Axelsson, Ebba -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
35.22      Dejfors, Isabella -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
35.31  » Axelsson, Klara -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
36.19  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2020-01-25 » Götas Inomhusspel, Våvnäshallen, Karlstad
36.55  Brynielsson, Tora -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - Mellantid
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
               
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=58.00 | K22=60.40 | F19=61.00 | F17=61.50 | F16=62.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
61.75  Nordgren, Wilma -03 F17 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
62.60  » Ramberg, Filippa -97 KS 2020-01-24 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
67.97    » Lönn, Malva -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
69.81  » Brandt, Albertina -03 F17 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
71.24  [1] » Lidén, Clara -03 F17 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
80.05      Strömö, Hedda -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
81.03  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
83.62  Lundin, Märta -10 F10 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
83.65      Sahlqvist, Ellen -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
84.68  » Eklöf, Nora -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
84.83  Asp, Ingrid -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
85.96      Hagström, Stella -10 F10 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
87.85  » Eklöf, Alma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
90.22  » Alassaad, Selma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
90.23      Örtengren, Emilia -10 F10 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
100.67  Anjemo, Anni -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
101.28  Landerholm, Svea -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
103.43      Källgården, Moa -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
108.84  Westergren, Mathilde -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
109.55  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
112.42  Finbom Höglund, Nora -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - Mellantid
               
 600 m
resultat     namn klass datum   tävling
1:42.91  » Borg, Matilda -07 F13 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
1:44.90  [1] » Johansson, Ella -07 F13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1:52.12    » Lönn, Malva -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:01.59  [2] Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:03.85  » Nordlund, Elin -08 F12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:05.04    » Jansson, Edit -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:05.80  Moverare, Amilia -07 F13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2:11.81  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:19.21      Aizawa, Liv -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:20.94  Runeborg, Smilla -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2:21.50  Carlsson, Stella -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:27.40    » Roslund, Agnes -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:44.32  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2020-01-26 » Götas Inomhusspel, Våvnäshallen, Karlstad
2:54.41  Dahl, Lo -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
               
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:16.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
2:13.47  [1] » Lundin, Nora -03 F17 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2:20.29  » Ramberg, Filippa -97 KS 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2:25.24  [2]   Nordgren, Wilma -03 F17 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2:25.95  [3] » Grahn, Olivia -06 F14 2020-01-22 » Turebergs explosiva 2, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:26.14  [4] » Borg, Matilda -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:28.35  [5] » Johansson, Ella -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:30.14  » Lidén, Clara -03 F17 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2:30.53  Atle, Astrid -00 K22 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:31.32      Siltberg Almlöf, Nora -99 K22 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:42.42  » Brandt, Albertina -03 F17 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2:43.37  Moverare, Simone -07 F13 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2:47.71      Moverare, Amilia -07 F13 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2:59.83  Norberg, Tyra -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:02.19  » Nordlund, Elin -08 F12 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
3:05.54      Dejfors, Isabella -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:14.82  Stenström, Vera -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
               
 1 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=3:13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
3:06.88  » Grahn, Olivia -06 F14 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:16.32  » Johansson, Ella -07 F13 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
               
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:41.00 | K22=5:00.00 | F19=5:05.00 | F17=5:20.00 | F16=5.25 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4:31.97  [1,2] » Lundin, Nora -03 F17 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4:52.52  » Ramberg, Filippa -97 KS 2020-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
5:06.95  [3]   Burger, Simone -04 F16 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
5:10.21  [4]   Nordgren, Wilma -03 F17 2019-12-13 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5:12.07  [5] » Lidén, Clara -03 F17 2019-12-13 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5:16.64  [6]   Siltberg Almlöf, Nora -99 K22 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
5:22.49  » Brandt, Albertina -03 F17 2019-12-13 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för K22
               
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=10:15.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 60 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=8.90 | K22=9.25 | F19=9.45 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.83    » Sandelius, Josefine -94 KS 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
               
 60 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=9.50 | F16=9.50 | F15=9.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.82  [1] » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.02  [2] » Jabbour Clarke, Lii -06 F14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.29  [3] » Jansson, Agnes -05 F15 2020-03-08 » IUSM, Tybblelundshallen, Örebro
9.35    » Hellstadius, Alannah -04 F16 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.41    » Lindefalk, Linnéa -05 F15 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
10.18    » Zachrison, Molly -06 F14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
10.21  » Forsell, Ellen -06 F14 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
10.58  » Olsson, Tove -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.73      Ivarsson, Alice -05 F15 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
11.04  » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
11.45  » Simonsson, Maja -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.60    » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
11.79  Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.40  » Johansson, Tuva -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
               
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
9.73  [1] » Johansson, Ella -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.84  [2] » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
10.05    » Lönn, Malva -09 F11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.30  » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.41  » Bergin, Anna -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
10.49    » Borg, Matilda -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.84  » Nordlund, Elin -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.53  » Zholudieva, Alevtina -07 F13 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.53      Moverare, Miriam -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.62  Moverare, Simone -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.63  » Heinonen, Elsa -07 F13 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.73    » Jansson, Edit -08 F12 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
12.08  » Sternlind, Tyra -09 F11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.32  Övermo, Greta -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.62    » Östlund, Filippa -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
12.99  Lindroth, Hedvig -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
13.05  Dejfors, Isabella -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.20  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
               
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.68 | K22=1.62 | F19=1.59 | F17=1.58 | F16=1.56 | F15=1.56 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1.55  » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
1.45  » Sillén, Linnéa -07 F13 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
1.41    » Lönn, Malva -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.34  » Heinonen, Elsa -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.34  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
1.33      Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.33  Moverare, Miriam -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.32  » Axelsson, Ebba -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.32      Norberg, Tyra -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  Helgesson, Maja -07 F13 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.30  » Johansson, Tuva -06 F14 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30    » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  » Bergin, Anna -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  » Borg, Matilda -07 F13 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
1.30    » Nordlund, Elin -08 F12 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1.28  Attersand, Alva -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28  Karlsson, Vasiliki -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28    » Johansson, Ella -07 F13 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
1.27  » Forsell, Ellen -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27  » Zachrison, Molly -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27      Moverare, Simone -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.25  » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1.24  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.23      Aizawa, Liv -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.23  » Zholudieva, Alevtina -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.23  Övermo, Greta -08 F12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.21    » Roslund, Agnes -09 F11 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
1.18  » Simonsson, Maja -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.16  Dahl, Astrid -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.14    » Sternlind, Tyra -09 F11 2019-11-16 » Vinterspelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.13  Carlsson, Stella -09 F11 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.12  » Lindblom, Emmy -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.12      Haldin, Linn -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.12  Kusters, Siri -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.08  » Jansson, Edit -08 F12 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.08      Gustafsson, Esther -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  Berggren, Märta -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.08  Runeborg, Smilla -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.08      Sahlqvist, Ellen -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.08  Asp, Ingrid -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Ekener, Filippa -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04      Hansson Hultcrantz, Mathilda -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Crona, Amelie -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Nordgren, Elsa -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04      Torssander, Ingrd -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Nyrén, Stella -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Sandström, Saga -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04      Wilkinson, Isabella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.03  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2020-01-25 » Götas Inomhusspel, Våvnäshallen, Karlstad
1.00  » Eklöf, Alma -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00    » Eklöf, Nora -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Johansson, Signe -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Patterson, Emily -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00      Norlin, Betty -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Blomkvist, Julia -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Josephsson, Nora -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00      Glod, Isabella -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Hagström, Stella -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Cavander, Minna -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.98      Larsson, Elin -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  Lundin, Märta -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.96      Nyberg, Rahma -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Lidbom, Klara -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Frykström, Amanda -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96      Norberg, Astrid -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Ström, Tilia -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Sahlstedt, Ebba -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96      Wisell, My -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Minogue, Elsa -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Örtengren, Emilia -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96      Strömö, Hedda -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.93  Tellström, Emma -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.93  Finbom Höglund, Nora -11 F10 2020-01-26 » Götas Inomhusspel, Våvnäshallen, Karlstad
0.92      Boisen, Siri -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Rydergård, Franka -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Sandberg Swaling, Viola -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Nuir Alta, Miral -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Hagängen, Paula -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Palm, Tea -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Cederlind, Isabelle -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Nallanathan, Diviya -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Klinc, Stella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Sundberg Rahm, Emma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Lindblom, Ellen -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Enell, Lea -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Dahl, Lo -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Windirsch, Alva -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Engström Villarroel, Noelia -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Sedin, Alva -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Shamoun, Emilia -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Nilsson, Ida -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Omhonria, Ivie -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Persson, Agnes -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Tägtström, Linnea -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Källgården, Moa -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Westman, Alice -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Ahrén, Elsa -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Rabe, Kajsa -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Pellas, Vanna -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Stigen, Stella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Rüster, Irma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Tholander, Signe -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Slagare, Bianca -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84      Johansson, Majken -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Kindenberg, Laura -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Persson, Stina -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84      Anjemo, Anni -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Grahn, Ellenor -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Sahlstedt, Irma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84      Rafiq, Norah -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Spiric Hörnfeldt, Matea -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Rabe, Emma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84      Dahl, Ebba -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Eriksson, Julia -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Caddeo, Elsa -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80      Molnar, Freja -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Fransson Härryd, Siri -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Stebrant, Ester -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80      Landerholm, Svea -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Hafström, Iris -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Moberg, Noor -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80      Vogel, Siri -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Malmberg, Emma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Andersson, Li -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80      Forshed, Mia -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Crona, Zelma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Norberg, Ingrid -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80      Tufvesson, Stella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.76  Gunnarsson, Sonja -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.72  Fagrell, Liv -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.72  Hafström, Svea -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
               
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.60 | K22=3.30 | F19=3.05 | F17=2.90 | F16=2.80 | F15=2.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
3.43  [1,2] » Hellstadius, Alannah -04 F16 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.10  [3] Mitchell, Elena -98 K22 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.10  [4]   Nilsson, Selma -01 F19 2020-02-07 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
3.02  [5]   Fernström, Nadja -03 F17 2020-01-25 » Just pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.80  [6] » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2.76  [7] » Eskilsson, Sofia -05 F15 2020-03-08 » IUSM, Tybblelundshallen, Örebro
2.70  [8] » Olsson, Tove -06 F14 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.50  » Wolgast, Emmy -06 F14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
2.43  [9] » Johansson, Ella -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.20  » Jabbour Clarke, Lii -06 F14 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.83  » Zholudieva, Alevtina -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[8] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[9] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
               
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.75 | K22=5.50 | F19=5.30 | F17=5.20 | F16=5.10 | F15=5.05 ]
resultat     namn klass datum   tävling
5.39  [1]   Ekman, Agnes -01 F19 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.25  [2] » Freeman, Molly -02 F18 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.12  [3] » Jansson, Agnes -05 F15 2020-03-08 » IUSM, Tybblelundshallen, Örebro
5.06  [4] » Jabbour Clarke, Lii -06 F14 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
4.93  Lidberg, Melina -05 F15 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.83    » Forsell, Ellen -06 F14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
4.57  » Zachrison, Molly -06 F14 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
4.55  » Wolgast, Emmy -06 F14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.53    » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.51  » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
4.36  Ivarsson, Alice -05 F15 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.32      Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.28  Gustafsson, Ella -05 F15 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.26  » Johansson, Tuva -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.22      Nyström, Frida -05 F15 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.21  Cyrus, Astrid -05 F15 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.16  » Eskilsson, Sofia -05 F15 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.14    » Lyttle Härdelin, Linnea -06 F14 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
3.79  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
               
 Längd (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
5.06  [1] » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.98  [2] » Borg, Matilda -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.81    » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
4.58  [3] » Lönn, Malva -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
4.54  » Sillén, Linnéa -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
4.48      Moverare, Miriam -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.34  » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.32  Moverare, Simone -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
4.29    » Sparv, Tyra -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.28  » Nordlund, Elin -08 F12 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
4.26  » Jansson, Edit -08 F12 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
4.22      Norberg, Tyra -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.10  » Zholudieva, Alevtina -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.07  Hjalmarö, Vera -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.98    » Sternlind, Tyra -09 F11 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
3.85  » Axelsson, Ebba -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.82  Sahlqvist, Ellen -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.80      Kusters, Siri -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.80  Övermo, Greta -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.80  Moverare, Amilia -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.72      Broberg Rydqvist, Amanda -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.71  Attersand, Alva -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.70  Lindroth, Hedvig -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.67    » Lindblom, Emmy -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.66  Lundquist, Alva -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.65  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.64    » Morne, Colette -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.61  » Axelsson, Klara -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
3.53  Asp, Ingrid -10 F10 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
3.51    » Östlund, Filippa -07 F13 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
3.47  » Alassaad, Selma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.45  Aizawa, Liv -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.44      Lundin, Märta -10 F10 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
3.43  Marklund, Stella -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.39  Karlberg, Lova -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.38      Stenström, Vera -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.38  Ekener, Filippa -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
3.35  » Eklöf, Alma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.35      Runeborg, Smilla -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
3.32  Carlsson, Stella -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.32  Brynielsson, Tora -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.28    » Eklöf, Nora -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.23  Eriksson, Tuvalisa -08 F12 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.21  Enell, Lea -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.20      Dejfors, Isabella -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.14  Hagström, Stella -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.12  Tellström, Emma -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.10    » Roslund, Agnes -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.09  Gustafsson, Esther -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.04  Larsson, Elin -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.02      Håkansson, Amanda -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.01  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.96  Wilkinson, Isabella -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.92      Örtengren, Emilia -10 F10 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2.91  Sahlstedt, Ebba -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.89  Lindblom, Ellen -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.84      Finbom Höglund, Nora -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.78  Dahl, Lo -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2.78  Crona, Amelie -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2.75      Sköllersten, Linnéa -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.72  Melin, Mollie -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.66  Källgården, Moa -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.66      Landerholm, Svea -10 F10 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2.62  Anjemo, Anni -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.54  Windirsch, Alva -09 F11 2020-02-02 » Lilla Hässelbyspelen, Sätra Friidrottshall, St9ockholm
2.47      Westergren, Mathilde -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.43  Nur Atta, Miral -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
               
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=11.90 | K22=11.35 | F19=11.10 | F17=10.90 | F16=10.70 | F15=10.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.41    » Sabir, Jasmin -92 KS 2020-02-23 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
12.26  [1]   Ehrlin, Emma -93 KS 2020-02-11 » Spåret GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.30  [2]   Lidberg, Melina -05 F15 2020-01-19 » Westinghouse inlagda gurkspel, Westinghouse arena, Västerås
11.12  [3] » Jabbour Clarke, Lii -06 F14 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.65    » Jansson, Agnes -05 F15 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
10.44    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F15 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.25  [4] » Forsell, Ellen -06 F14 2020-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
9.96  » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.12    » Zachrison, Molly -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.03  » Wolgast, Emmy -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
               
 Tresteg (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
10.09  » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.07  » Borg, Matilda -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.46    » Johansson, Ella -07 F13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
9.21  » Sillén, Linnéa -07 F13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.92  » Nordlund, Elin -08 F12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.90    » Zholudieva, Alevtina -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.83  » Jansson, Edit -08 F12 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.00  » Axelsson, Ebba -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.55    » Axelsson, Klara -07 F13 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.48  » Östlund, Filippa -07 F13 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
               
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.60 | K22=11.60 | F19=10.90 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.41  [1] » Lindberg, Felicia -97 KS 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.54  [2,3] » Wihk, Embla -02 F18 2020-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.50 | F16=11.40 | F15=10.90 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.39  [1] » Krantz, Frida -04 F16 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.17  [2] » Eskilsson, Sofia -05 F15 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.87  [3] » Harryson, Linn -03 F17 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.52  [4] » Forsell, Ellen -06 F14 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
10.20  [5] » Simonsson, Maja -06 F14 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.81    » Hallencreutz, Emma -04 F16 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.26  Ivarsson, Alice -05 F15 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.05  » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.32      Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-02-16 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.00  » Hedberg, Tyra -06 F14 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.14  » Jansson, Vera -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
7.08    » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.27  Paul, Elisabeth -06 F14 2020-02-08 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
6.26  » Zachrison, Molly -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
               
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
11.66  [1] » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-01-18 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.77  » Johansson, Ella -07 F13 2019-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.98    » Nordlund, Elin -08 F12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.90  » Heinonen, Elsa -07 F13 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
8.89  [2] » Sternlind, Tyra -09 F11 2019-12-01 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.75      Moverare, Simone -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.67  » Bergin, Anna -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.48  [3] » Lönn, Malva -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
8.15    » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.13  » Borg, Matilda -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.69  » Eklöf, Alma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
7.49      Moverare, Miriam -07 F13 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.83  Carlsson, Stella -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.48  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.36      Dahl, Astrid -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.34  Moverare, Amilia -07 F13 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.09  Josephsson, Nora -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.88      Aizawa, Liv -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.81  Norlin, Betty -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.80  Sahlqvist, Ellen -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.77      Patterson, Emily -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.50  » Roslund, Agnes -09 F11 2020-01-19 » Täby vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.42  Melin, Mollie -09 F11 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.41    » Eklöf, Nora -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
5.38  Finbom Höglund, Leia -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
5.37  Brynielsson, Tora -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.37      Blomkvist, Julia -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.34  Haldin, Linn -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.30  » Lindblom, Emmy -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.28      Nyberg, Rahma -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.19  Asp, Ingrid -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.17  Sandström, Saga -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.13      Eriksson, Tuvalisa -08 F12 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.07  Karlberg, Lova -08 F12 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.02  Fransson Härryd, Siri -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.02      Moberg, Noor -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.99  Palm, Tea -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.98  Ekener, Filippa -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.95      Wilkinson, Isabella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.92  Crona, Amelie -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.83  » Alassaad, Selma -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.80      Nyrén, Stella -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.78  Glod, Isabella -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.75  Nordgren, Elsa -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.75      Nallanathan, Diviya -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.74  Ekwall, Sofia -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.66  Lundin, Märta -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.65      Torssander, Ingrd -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.63  » Jansson, Edit -08 F12 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.59  Gustafsson, Esther -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.55      Larsson, Elin -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.53  Cavander, Minna -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.52  Engström Villarroel, Noelia -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.50      Molnar, Freja -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.45  Dahl, Lo -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.41  Nilsson, Ida -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.40      Tägtström, Linnea -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.32  Caddeo, Elsa -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.32  Enell, Lea -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.30      Johansson, Majken -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.29  Stebrant, Ester -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.26  Windirsch, Alva -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.25      Berggren, Märta -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.24  Shamoun, Emilia -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.24  Strömö, Hedda -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.21      Cederlind, Isabelle -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.20  Tholander, Signe -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.12  Norberg, Astrid -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.10      Källgården, Moa -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.07  Vogel, Siri -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.05  Johansson, Signe -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.03      Frykström, Amanda -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.01  Ahrén, Elsa -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.99  Sahlstedt, Ebba -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.99      Hagängen, Paula -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.99  Landerholm, Svea -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.96  Hagström, Stella -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.95      Wisell, My -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.92  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.91  Harmon, Alison -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.90      Anjemo, Anni -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.88  Kindenberg, Laura -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.88  Andersson, Li -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.87      Lindblom, Ellen -11 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.87  Dahl, Ebba -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.80  Stigen, Stella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.78      Ström, Tilia -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.77  Kusters, Siri -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.77  Slagare, Bianca -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.75      Pellas, Vanna -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.74  Finbom Höglund, Nora -11 F10 2019-12-14 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.72  Örtengren, Emilia -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.71      Hansson Hultcrantz, Mathilda -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.67  Minogue, Elsa -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.67  Klinc, Stella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.61      Malmberg, Emma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.60  Sundberg Rahm, Emma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.58  Eriksson, Julia -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.57      Omhonria, Ivie -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.53  Rabe, Kajsa -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.52  Sköllersten, Linnéa -09 F11 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.46      Sandberg Swaling, Viola -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.44  Nuir Alta, Miral -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.43  Bachner, Iris -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.42      Sedin, Alva -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.40  Westman, Alice -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.40  Spiric Hörnfeldt, Matea -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.33      Persson, Stina -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.24  Rabe, Emma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.20  Rüster, Irma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.20      Tufvesson, Stella -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.19  Håkansson, Amanda -11 F10 2019-11-16 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.18  Rafiq, Norah -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.11      Sahlstedt, Irma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.08  Gunnarsson, Sonja -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.94  Crona, Zelma -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.85      Lidbom, Klara -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.84  Boisen, Siri -09 F11 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.83  Persson, Agnes -10 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.79      Forshed, Mia -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.68  Hafström, Iris -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.63  Westergren, Mathilde -10 F10 2019-11-17 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.60      Norberg, Ingrid -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.37  Fagrell, Liv -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.11  Hafström, Svea -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.02  Grahn, Ellenor -11 F10 2020-03-07 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
               
 Vikt (9,08 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=15.40 | K22=13.50 | F19=13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
19.82  [1,2] » Ahlberg, Grete -98 K22 2020-02-23 » InneSM, Telekonsult Arena, Växjö
12.59  [3,4] Forss, Ida -99 K22 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
12.38  [5,6] » Wihk, Embla -02 F18 2020-01-04 » Bara stav och vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 Vikt (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=13.70 | F16=13.00 | F15=12.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.72  » Forsell, Ellen -06 F14 2020-03-24 » Resultattävling vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
15.67  [1] » Harryson, Linn -03 F17 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.31  [2] » Enblad, Alva -04 F16 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.93  [3] » Lindefalk, Linnéa -05 F15 2019-11-30 » SAYO-indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.63  [4] » Lyttle Härdelin, Linnea -06 F14 2020-01-28 » Bara vikt 2, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.77    » Lindefalk, Susanne -69 K50 2020-01-11 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.01  [5] » Simonsson, Maja -06 F14 2020-02-15 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.85  [6] » Zachrison, Molly -06 F14 2020-02-09 » Mondo indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.22  » Sahlqvist, Esther -06 F14 2020-03-24 » Resultattävling vikt, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
               
 5-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=3 100 | K22=3 000 | F19=3 000 ]
  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  Längd  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 5-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=2 900 | F16=2 700 | F15=2 800 ]
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  600 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
2 052  [1] Larsson, Elisabeth -04 F16 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.79  |  1.33  |  7.98  |  4.23  |  2:01.59  |
Poäng:                |  414  |  439  |  398  |  362  |  439  |
1 597  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F14 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.69  |  1.24  |  7.08  |  3.39  |  2:11.81  |
Poäng:                |  429  |  350  |  340  |  178  |  300  |
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
               
 4-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Längd (zon)  |  Kula (2,0 kg)  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 965  » Wennebjer, Ebba -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.13  |  1.54  |  4.80  |  11.02  |
Poäng:                |  1 072  |  1 032  |  917  |  944  |
3 230  [1] » Borg, Matilda -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.49  |  1.24  |  4.71  |  8.13  |
Poäng:                |  997  |  685  |  883  |  665  |
3 152  » Aldskogius, Clara -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.12  |  1.27  |  4.73  |  8.15  |
Poäng:                |  873  |  720  |  891  |  668  |
2 864  Moverare, Simone -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.62  |  1.27  |  4.17  |  8.26  |
Poäng:                |  780  |  720  |  685  |  679  |
2 837  [2] » Nordlund, Elin -08 F12 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.34  |  1.24  |  3.85  |  8.98  |
Poäng:                |  832  |  685  |  569  |  751  |
2 664  Moverare, Miriam -07 F13 2020-01-12 » IDM mångkamp och IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.60  |  1.21  |  4.10  |  7.24  |
Poäng:                |  784  |  649  |  660  |  571  |
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
               
 3-kamp
  |  Kula (2,0 kg)  |  60 m  |  Längd (zon)  |
resultat     namn klass datum   tävling
1 376  Sahlqvist, Ellen -10 F10 2020-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
Resultat:          |  5.71  |  9.45  |  3.39  |
Poäng:                |  391  |  581  |  404  |
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics