HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
TÄVLINGAR Rapportdatum: 2019-10-14
Ute för 2019 Resultatdatum: 2019-10-13
Datum Tävling Arena Arrangör Typ Mästerskap Antal resultat
  Män Kvinnor Mix
2019-10-12/13 » SM i terräng Mariehemsängarna, Umeå IFK Umeå Terräng SM 7 5
2019-10-05 » DM i terräng Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm Löparnas vänner Terräng DM 18 10
2019-09-29 » Castorama Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   44 75  
2019-09-28/29 » Lidingöloppet och Lilla Lidingön, Lidingö IFK Lidingö Terräng 19 21
2019-09-22 » HAIS Castorama nr 2 Källbrinks IP/Jerikovallen, Huddinge Huddinge AIS Arena 1
2019-09-22 » Midgårdskastet Midgårdsvallen, Märsta IFK Märsta Arena   6 10  
2019-09-22 » Stockholmskampen Final Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 57 73 4
2019-09-21 » Närkespelen Transtensvallen, Hallsberg Stocksäters GF/Åsbro GoIF Arena 3
2019-09-21 » Castorama Furudals IP, Villstad Villstads GIF Arena   5    
2019-09-20 » Trollbäcksrundan Trollbäcken, Tyresö Hanvikens SK Gatulopp 3 2
2019-09-15 » Köpenhamns halvmarathon Köpenhamn, DEN Arena 4
2019-09-15 » Sicklaloppet Hammarby Sjöstad, Nacka Järla orientering Gatulopp   6 2  
2019-09-15 » Castorama Sätra IP, Stockholm Spårvägens FK Arena 5
2019-09-14/15 » Svealandsmästerskapen 13-14 Arosvallen, Västerås Västerås FK Arena RM 16 51
2019-09-14/15 » Mångkamps SM Påskbergsvallen, Varberg Varbergs IK Arena SM 11    
2019-09-14 » ALJ-open Stockholms Stadion, Stockholm Spårvägens FK Arena 2
2019-09-14 » HAIS Castorama nr 1 Jerikovallen, Huddinge Huddinge AIS Arena 1
2019-09-14 » Björknässpelen Björknäs IP, Värmdö Boo IF/Hellas FK Arena   49 41  
2019-09-11 » Stafett-DM del 2 Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena DM 8 6
2019-09-08 » Triangelkampen Tibblevallen, T äby Täby IS Arena 74 140
2019-09-08 » Brommaspelen Stockholms Stadion, Stockholm Bromma IF Arena   14 23  
2019-09-08 » Lag SM kval Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 19
2019-09-07 » Stockholm halvmarathon Stockholm Marathonkansliet Gatulopp 7
2019-09-07 » Kvantumspelen Gröna Dalens IP, Bålsta Bålsta IK Arena   4 1  
2019-09-04 » Stockholmskampem match 3 Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena 44 51
2019-08-31/09-01 » Upplands DM Uppsala Friidrottsarena, Uppsala Upplands FIF Arena 1
2019-08-31/09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14 Trollbäckens IP, Tyresö Hanvikens SK Arena DM 81 137  
2019-08-31 » Tjemilen Stockholm Maratonkansliet Gatulopp 2
2019-08-31 » Nynässpelen Kvarnängens IP, Nynäshamn Ösmo Nynäs FK Arena 13 17
2019-08-30/09-01 » SM 2019 Tingvalla, Karlstad IF Göta Arena SM 13 8  
2019-08-27 » Viking line spelen Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena 11 2
2019-08-26 » Vallentunakvällen 2 Vallentuna IP, Vallentuna Vallentuna IK Arena 2 1
2019-08-24/25 » Surbullespelen Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping Tjalve IF Arena   1 12  
2019-08-24/25 » Kraftmätningen Tibblevallen, Täby Täby IS Arena 37 38 2
2019-08-24/25 » Finnkampen Stockholms Stadion, Stockholm Stadionklubbarna Arena Landskamp 10 4
2019-08-24 » Stockholm Trail Hammarbybacken, Stockholm Löparkansliet Terräng     2  
2019-08-24 » Skarakampen Sparbanken Arena, Skara Istrums SK Arena 3
2019-08-20 » Sommarspelen Stockholms Stadion, Stockholm FK Studenterna Arena 9 1
2019-08-18 » Lag USM Uppsala Friidrottsarena, Uppsala Upsala IF Arena SM 9 9 1
2019-08-17 » Midnattsloppet Södermalm, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 17 9
2019-08-17 » Götas ungdomsspel Tingvalla, Karlstad IF Göta Arena 3 4
2019-08-16/18 » Veteran-SM Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena SM 20 4  
2019-08-16/17 » Uppsalaspelen Uppsala Friidrottsarena, Uppsala Upsala IF Arena 6 3
2019-08-16 » Göteborgs GP Slottskogsvallen, Göteborg Vallenklubbarna Arena 3 3
2019-08-14 » Oulu FIN Oulun Pyrintö Arena   2    
2019-08-14 » Tjejernas kväll Sätra IP, Stockholm Sundbybergs IK Arena 33
2019-08-09/11 » USM 2019 Edsborgs IP, Trollhättan Trollhättans FK Arena SM 33 19
2019-08-09/11 » JSM 2019 Slottskogsvallen, Göteborg Vallenklubbarna Arena SM 15 9  
2019-08-09/11 » Lag-EM Super League Bydgoszcz, POL Arena EM 2
2019-08-03/04 » Goliatspelen Sannerudsvallen, Kil Kils AIK Arena 3
2019-08-03/04 » Gurkspelen Arosvallen, Västerås Västerås FK Arena   23 40  
2019-08-03 » Memorial Rasschaert Flanders Cup Nineve, BEL Arena 2
2019-07-31 » Friidrottskväll på Stadion Stockholms Stadion, Stockholm Stadionklubbarna Arena 2 3
2019-07-31 » Silja line seurakisa Perniö, FIN   Arena   3 2  
2019-07-30 » Hammarby Sommaespel Enskede IP, Stockholm Arena 28 17
2019-07-28 » Sundsvall Wind Sprint Baldershovs IP, Sundsvall Sundsvalls FK Arena 26 2
2019-07-28 » Julitävling 3 Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena   11 10  
2019-07-27/28 » Stjärnspelen Viksvallen, Arvika Arvika friidrott Arena 2
2019-07-26/28 » HAIS-spelen Göingevallen, Hässleholm Hässleholms AIS Arena 2 2
2019-07-24 » Viikkokisat Lappenranta, FIN   Arena   2 3  
2019-07-24 » Julitävling 2 Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena 4 3
2019-07-22/27 » Europeiska Ungdoms OS Baframov Stadium, Baku AZE Arena EM 3
2019-07-21 » Julitävling 1 Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena   13 9  
2019-07-21 » Ystadsspelen Sandskogens IP, Ystad Ystads IF Arena 4 5
2019-07-20/21 » Sparbanksspelen Siljansvallen, Leksand Leksands FK Arena 15
2019-07-20 » Sommarkastet Gröna Dalens IP, Bålsta Bålsta IK Arena   2 2  
2019-07-15 » Varberg GP Påskbergsvallen, Varberg Varbergs GIF Arena 1 2
2019-07-14 » Kalmar Sommarspel Fredriksskans, Kalmar Kalmar SK Arena 3
2019-07-13 » Ölandsspelen Högby IP, Löttorp Högby IF Arena   4 4  
2019-07-11/14 » J-EM U23 Gavlehov, Gävle Gefle IF Arena EM 2
2019-07-11 » PRK 3 Norvalla, Skellefteå Skellefteå AIK Arena 1
2019-07-11 » Sommarspelen Kristianstads IP, Kristianstad Åhus FIK Arena   1 5  
2019-07-07 » Kvarnsvedenspelen Kvarnsvedens IP, Borlänge Kvarnsvedens FK Arena 2
2019-07-05/07 » Championnats de France, Juniors Angers, FRA Arena 5
2019-07-05/07 » Öresundsspelen Hedens IP, Helsingborg IFK Helsingborg Arena   2 1  
2019-07-03 » Karlstad GP Tingvalla IP, Karlstad IF Göta Arena 3 1
2019-06-30 » La Chaox-de-Fonds Stade de la Charrière, SUI Arena 1
2019-06-29/30 » Bottnarydskastet Bottnaryds IP, Bottnaryd Bottnaryds IF Arena     1  
2019-06-28/30 » Världsungdomsspelen Ullevi, Göteborg Örgryte IS Arena 120 163
2019-06-26 » Lag-SM Malmö Stadion, Malmö IFK Helsingborg Arena SM 19
2019-06-25 » Långlöparnas kväll Enskade IP, Stockholm FK Studenterna Arena   1    
2019-06-24 » Silja line KM Joutseno, FIN Arena 4 3
2019-06-22/23 » Championats Régionaux Individuels Saint Etienne, FRA Arena 3
2019-06-22 » 33EME Meetimg International Nivelles, BEL   Arena   1    
2019-06-18 » Sollentuna GP Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 4 5
2019-06-15/16 » Laxaspelen Sannarps IP, Halmstad IFK Halmstad Arena 2
2019-06-15/16 » Rosenbomsspelen Västra Marks IP, Karlskrona KA 2 IF Arena     1  
2019-06-14/16 » Huddingespelen Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena DM 146 116
2019-06-13 » Sthlm 10 / SM milen Stockholm Marathonkansliet Gatulopp SM 8 4
2019-06-12 » Triangelkampen Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   151 251  
2019-06-08/09 » Sävedalsspelen Slottskogsvallen, Göteborg Sävedalens AIK Arena 11
2019-06-08 » Söder Runt Södermalm, Stockholm Löparakademin IF Gatulopp 3 1
2019-06-08 » Championats de Zone Alpes Grenoble, FRA   Arena   3    
2019-06-07/09 » SAYO Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 86 141
2019-06-06 » Skararacet Sparbanken Arena, Skara Istrums SK Arena 3
2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel Trollbäckens IP, Tyresö Tyresö FK Arena   7 50  
2019-06-05 » Challenge Meeting Grenoble, FRA Arena 2
2019-06-04 » Clean Air Games Lamberseter, Oslo, NOR Lamberseters IF Arena 1
2019-06-03 » Vallentunakvällen Vallentuna IP, Vallentuna Vallentuna FK Arena   4 2  
2019-06-02 » Stockholm Marathon Stockholm Marathonkansliet Gatulopp 8 4
2019-06-02 » Mini-marathon Stockholms stadion, Stockholm Marathonkansliet Gatulopp 10 22
2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena   22    
2019-05-30 » Bauhaus-galan Stockholms Stadion, Stockholm Stadionklubbarna Arena 12 26 16
2019-05-27 » Malaga ESP Arena 3
2019-05-26 » Saint Jean de Maurienne FRA   Arena   2    
2019-05-25/26 » Stafett-SM Stockholms Stadion, Stockholm Stadionklubbarna Arena SM 17 13
2019-05-25 » Stockholm Brantaste Hammarbybacken, Stockholm Järla IF Terräng 2 2
2019-05-25 » Stavhoppet Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena   2 1  
2019-05-25 » Sundbybergs ungdomsspel Sundbybergs IP, Sundbyberg Sundbybergs IK Arena 9
2019-05-25 » Torremolinos ESP Arena 1
2019-05-25 » Katrineholmsspelen Backavallen, Katrineholm Katrineholms SK Arena   2 8  
2019-05-25 » Vårkastet Gröna Dalens IP, Håbo Bålsta IK Arena 7 6
2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2 Björknäs IP, Värmdö Hellas FK Arena 39 41
2019-05-19 » Championat AURA des Clubs Finale Aix-les-Bains, FRA   Arena   2    
2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd Danderyds SK Arena DM 40 55
2019-05-18/19 » Veteran DM Sätra IP, Stockholm IFK Tumba Arena DM 6
2019-05-18/19 » Stora Turebergskastet Edsbergs sportfält, Sollentuna Turebergs FK Arena   2 5  
2019-05-18 » Skärholmsloppet Skärholmen, Stockholm Racetimer Gatulopp 8 1
2019-05-18 » Bilmetrospelen Lugnets IP, Falun Falu IK Arena 3
2019-05-18 » 4H-spelen Sportcentrum, Norrtälje Rånäs 4H Arena   25 47  
2019-05-18 » Kraftmätningen kval Rosvalla IP, Nyköping Nyköpings BIS Arena 31 32 2
2019-05-16 » Milspåret Norra Djurgården, Stockholm Spårvägens FK Gatulopp 3 1
2019-05-11/12 » Täby open Tibblevallen, Täby Täby IS Arena   52 99  
2019-05-11 » Kungsholmen runt Kungsholmen, Stockholm FK Studenterna Gatulopp 10 1
2019-05-11 » Mälaröspelen Träkvista IP, Ekerö Mälarö SOK Arena 35 46
2019-05-07 » KM i terräng Vårflodsparken, Stockholm Hammarby IF Arena KM 60 71  
2019-05-04 » Championnat AURA Bonneville, FRA Arena 1
2019-05-04 » Hellaskastet Sätra IP, Stockholm Hellas FK Arena 18 26
2019-05-04 » Turebergsstafetten Sollentuna Turebergs FK Gatulopp   3 3 3
2019-04-27 » Tjejmilen 21K Djurgården, Stockholm Maratonkansliet Gatulopp 4
2019-04-27 » Ältasjön runt Älta, Nacka Älta IF Terräng 1
2019-04-22 » Påsksmällen Enhörna Friluftsgård, Södertälje Enhörna IF Gatulopp   6 1  
2019-04-06 » Kvarnloppet Viksjö - Jakobsberg, Järfälla Skavsårets IF Gatulopp 5
2019-03-30 » Premiärmilen Djurgården, Stockholm Marathongruppen Arena 6 4
2019-03-10 » Marató Barcelona Barcelona, ESP   Gatulopp   2    
2019-03-09/10 » Europacupen Kast Samorin, SVK Arena EM 1
2019-01-19 » Stadion Marathon Stockholm Team Skavsåret Gatulopp 1
                   
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics