HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2019-08-21
Ute för 2019 Resultatdatum: 2019-08-20
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2019-08-20 (ti)  | Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Darkwah, Tony -86 ej start               
400 m MS » Jacobson, Henry -99 53.50        1 B-final    
1 500 m MS   Araya, Musie -98 4:20.59        4 B-final    
» Dahl, Elias -76 ej start 
» Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:32.91        8 B-final    
Govenius, Fredrik -99 4:29.31  PB 7 B-final
Lindström, Mathias -90 4:28.19  PB 5 B-final
Mulugeta, Michael -01 4:34.96      PB 9 B-final    
» Suhard, Karl Henrik -80 4:47.28  3 C-final
KS » Ramberg, Filippa -97 4:49.36  PB 4 C-final
5 000 m MS   Tadesse Lemma, Habtmariam -93 15:34.88      PB 1 B-final    
Tedia, Getacher -91 15:55.50  PB 2 B-final
 2019-08-18 (sö)  | Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17 » Barroso Johansson, André -02 11.56    +1.0 PB 4 Final 1    
200 m F17 » Edelholm, Beata -03 26.21    +1.4 PB 1 Final 1    
400 m P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 54.25        3 Final 1    
800 m F17   Lundin, Nora -03 2:16.98      PB 2      
3 000 m P17 » Pettersson, Tobias -04 10:15.16      PB 7      
1 500 m h (76,2 cm) F17 » Lidén, Clara -03 5:54.08        8      
300 m häck (83.8 cm) P17 » Moberg, Markus -03 37.45        2 Final 1    
300 m häck (76,2 cm) F17   Fernström, Nadja -03 48.65        5 Final 2    
Höjd P17 » Borg, Jonatan -03 1.87        2      
Stav F17   Fernström, Nadja -03 2.63        10      
Längd F17 » Freeman, Molly -02 4.68    +2.0   11      
Tresteg P17 » Wall, Niklas -03 13.38    +2.0 PB 3      
Kula (3,0 kg) F17 » Krantz, Frida -04 11.85      PB 6      
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 41.44        5      
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Wihk, Embla -02 51.96      PB 4      
Spjut (700 gr) P17 » Sundberg, Martin -03 44.62      PB 6      
4 x 100 m P17 » Borg, Jonatan -03 43.46        1 Final 1    
» Barroso Johansson, André -02
» Thid, David -03
» Moberg, Markus -03                
F17 » Freeman, Molly -02 50.55  3 Final 1
» Pettersson, Fredrika -02
» Löwhagen, Alicia -03
» Edelholm, Beata -03
Lag Arena X17 » Barroso Johansson, André -02 1 110p        6      
» Borg, Jonatan -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
» Edelholm, Beata -03
Fernström, Nadja -03
» Freeman, Molly -02
» Krantz, Frida -04
» Lidén, Clara -03
Lundin, Nora -03
» Löwhagen, Alicia -03
» Moberg, Markus -03
» Pettersson, Fredrika -02
» Pettersson, Tobias -04
» Sundberg, Martin -03
» Thid, David -03
» Wall, Niklas -03
» Wihk, Embla -02
 2019-08-16/18 (fr-sö)  | Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m M50   Karlsson, Tobias -69 ej start             
K45 » Neill Vinnå, Susanna -74 ej start 
400 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 62.12      SB 5 Final  
M60 » Von Essen, Erik -56 brutit 
M75 » Förberg, Jan -42 90.34        5 Final  
K45 » Neill Vinnå, Susanna -74 ej start 
800 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 2:06.60      SB 2 Final fr  
K40 Åfeldt, Ulrika -76 ej start  fr
K45 » Neill Vinnå, Susanna -74 2:47.13  PB 4 Final fr
1 500 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 4:27.36      SB 2 Final  
M45 » Lindström, Christian -74 4:48.64  5 Final
M50 » Holmgren, Lars -65 5:28.25      SB 10 Final [¤]
M75 » Förberg, Jan -42 6:27.07  PB 2 Final
K40 Åfeldt, Ulrika -76 ej start 
5 000 m M40 » Dahl, Elias -76 ej start            fr [¤]
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 20:11.45  SB 7 Final fr
M45 » Lindström, Christian -74 17:21.51        7 Final fr  
M50 » Holmgren, Lars -65 19:48.85  SB 11 Final fr [¤]
M75 » Förberg, Jan -42 23:10.39  PB 2 Final fr
10 000 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 35:59.89      PB 3 Final  
M45 » Lindström, Christian -74 36:10.24  7 Final
3 000 m h (91,4 cm) M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 12:14.43      SB 1 Final  
100 m häck (91.4 cm) M50   Karlsson, Tobias -69 ej start             
110 m häck (100 cm) M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 22.19  [2] +0.6 PB 3 Final  
400 m häck (91,4 cm) M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 67.92      PB 2 Final fr  
Stav K50 » Kapell, Petra -67 2.30      SB 1 Final  
» Lindefalk, Susanne -69 1.50  PB 3 Final
Längd M50   Karlsson, Tobias -69 ej start             
Kula (7,26 kg) M35 » Brown, Matthew -80 11.44        4 Final fr  
Diskus (2,0 kg) M35 » Brown, Matthew -80 48.74      SB 1 Final fr  
Diskus (1,5 kg) M50   Karlsson, Tobias -69 ej start            fr  
Diskus (1,0 kg) M65 » Berg, Torbjörn -51 26.42      SB 10   fr [¤]
Slägga (3,0 kg/119) K50 » Lindefalk, Susanne -69 29.30      PB 8 Final fr  
Spjut (700 gr) M50   Karlsson, Tobias -69 ej start            fr  
Stafett 1 000 m M35 » Förberg, Jan -42 2:47.99        4 Final 1  
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77
» Lindström, Christian -74
» Holmgren, Lars -65
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för M40. Ingick i grenprogrammet: -2015
 2019-08-17 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 38.42      SB 136      
» Hanzon Lukin, Lukas -02 1:03.20  PB 8905
Håkansson, Hans -71 46.50      SB 1703      
» Häggström, Niklas -71 38.13  SB 109
» Jansson, Thomas -69 41.38  1240
Kennmar, Felix -02 55.59      PB 5931      
» Lindelöw, Jan -59 48.35  SB 2412
Lindström, Mathias -90 37.26  PB 78
Lucas, Erik -74 41.15      SB 384      
Lukin, Mats -68 56.52  SB 6370
Mylfalk, Niklas -70 38.11  107
Orrsveden, Fredrik -95 33.56      SB 12      
Strömberg, Stellan -65 46.39  PB 1630
» Suhard, Karl Henrik -80 39.53  SB 232
» Törnvall, Oskar -03 46.55      PB 1727      
» Wahlberg, Tommy -49 46.55  PB 5999
KS Morgan, Adelle -65 1:09.31  PB 6132
» Neill Vinnå, Susanna -74 44.28        83      
» Wangenheim, Julia -92 38.19  PB 7
Stadslopp P11   Camarstrand, Felix -08 9.10        236 1980 m    
F13 Grahn, Olivia -06 6.53  1 1980 m
F12 » Aldskogius, Clara -07 10.17        244 1980 m    
F10 Ekwall, Sofia -09 12.54  576 1980 m
Rydergård, Franka -09 11.04  349 1980 m
F9 Blomkvist, Julia -10 ej start               
Järvinen, Hilda -10 9.12  135 1980 m
F8 Andersson, Li -11 15.54  718 1980 m
 2019-08-17 (lö)  | Götas ungdomsspel, Tingvalla, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12   Karlsson, Vilmer -07 8.37    -   1 Final    
F13 » Rydström, Wilma -06 ej start 
» Simonsson, Maja -06 8.80  - 4 Final
600 m P12   Karlsson, Vilmer -07 1:40.36        1 Final    
F13 » Simonsson, Maja -06 1:58.30  2 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Rydström, Wilma -06 ej start               
Höjd F13 » Simonsson, Maja -06 1.25        5 Final    
Längd (zon) P12   Karlsson, Vilmer -07 4.94    -   1 Final    
F13 » Rydström, Wilma -06 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 » Simonsson, Maja -06 11.62      PB 1 Final    
 2019-08-16/17 (fr-lö)  | Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11 » Håkansson, Theodor -08 9.00    +1.8 PB 1 Heat 1  
8.96  +2.6 2 Final
ej start 
200 m MS » Shaker Anid, Amir -89 22.83    +1.5 PB 7 Final 1 [¤]
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 14.48    +1.2   2 Final  
110 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 14.41    +3.0   5 Final  
Höjd P11 » Håkansson, Theodor -08 ej start             
Längd (zon) P11 » Håkansson, Theodor -08 ej start             
» Wilkinson, Benjamin -08 4.14  +2.4 3 Final
4.05  +1.6
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.49    0.0   1 Final fr  
Kula (4,0 kg) KS » Lindberg, Felicia -97 12.25      PB 2 Final  
Kula (2,0 kg) P11 » Wilkinson, Benjamin -08 ej start             
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-08-16 (fr)  | Göteborgs GP, Slottskogsvallen, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Dawlson, Emmanuel -92 10.87    -0.3   6 Final    
400 m KS » Knezevic, Sandra -92 54.86      PB 6 Final    
800 m KS » Ramberg, Filippa -97 2:17.73        5 C-final    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.64    +0.3 SB 2 Final    
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 14.97    -0.2   4 Final    
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 65.40        5 Final    
 2019-08-14 (on)  | Oulu, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Dawlson, Emmanuel -92 10.71    0.0   1 Heat 1    
10.59  - 2 Final
 2019-08-14 (on)  | Tjejernas kväll, Sätra IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F13 » Aldskogius, Clara -07 ej start               
Forsell, Ellen -06 9.09  +1.7 4 Heat 1
» Hedberg, Tyra -06 9.08    +0.6   4 Hat 3    
» Jabbour Clarke, Lii -06 8.83  +1.7 2 Heat 1
8.96  +0.5 7 Final
» Jansson, Vera -06 9.07    +0.6   3 Heat 3    
» Sahlqvist, Esther -06 ej start 
» Ståhl, Lilly -07 9.31  +0.6 PB 7 Heat 3
» Zachrison, Molly -06 9.45    +0.6   5 Heat 2    
F11 » Jansson, Edit -08 9.71  +0.2 1 Final
800 m F17   Nordgren, Wilma -03 2:26.99        1 Final    
F15 » Ivarsson, Alice -05 3:26.89  3 Final
F13 » Olsson, Tove -06 2:40.20      PB 2 Final    
F11 » Jansson, Edit -08 3:06.21  PB 3 Final
3 000 m KS » Brandt, Albertina -03 12:13.15        4 Final   [¤]
60 m häck (68,6 cm) F13 » Aldskogius, Clara -07 ej start               
» Hedberg, Tyra -06 10.87  +0.7 3 Final 2
» Jabbour Clarke, Lii -06 9.93    +0.5   1 Final 1    
» Sahlqvist, Esther -06 9.87  +0.7 1 Final 2
80 m häck (76,2 cm) F15 » Ivarsson, Alice -05 15.34    +2.4   6 Final    
» Lindefalk, Linnéa -05 14.00  +2.4 3 Final
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 ej start               
Höjd F13 » Wennebjer, Ebba -07 1.37      SB 3 Final    
F11 » Jansson, Edit -08 ej start 
Längd F17 » Pettersson, Fredrika -02 4.56    +0.6   3 Final   [¤]
F15 » Ivarsson, Alice -05 ej start 
Längd (zon) F13 » Aldskogius, Clara -07 4.27    +1.2   9      
Forsell, Ellen -06 4.88  +1.5 2 Final
» Hedberg, Tyra -06 4.16    +2.7   11      
» Jabbour Clarke, Lii -06 4.66  +1.4 3 Final
» Sahlqvist, Esther -06 3.33  +1.7 19
» Ståhl, Lilly -07 3.88    +3.0   16      
» Zachrison, Molly -06 4.27  +1.4 PB 8 Final
F11 » Jansson, Edit -08 3.87  +1.3 2 Final
Kula (2,0 kg) F13   Forsell, Ellen -06 11.62        3 Final    
» Hedberg, Tyra -06 7.85  11
» Jansson, Vera -06 ej start               
» Olsson, Tove -06 11.79  PB 2 Final
» Wennebjer, Ebba -07 9.47  5 Final
» Zachrison, Molly -06 7.12  14
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-08-09/11 (fr-sö)  | Lag-EM Super League, Bydgoszcz, POL - EM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 100 m MS » Dawlson, Emmanuel -92 40.01  [1]     4 Heat 2  
4 x 400 m MS » Dawlson, Emmanuel -92 3:12.13  [1]     6 Heat 2  
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2019-08-09/11 (fr-sö)  | USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F15 » Hellstadius, Alannah -04 10.70    -0.3 PB 5 Heat 4 fr [¤]
100 m P16 » Borg, Jonatan -03 11.57    -0.4   3 Heat 3 fr  
11.54  -1.0 3 Semi 1 fr
  ingen tid          Final fr  
Holmlund, Hugo -03 12.06  -0.4 5 Heat 3 fr
» Wall, Niklas -03 11.46  -2.1 1 Heat 4 fr
11.44  -0.5 1 Semi 1 fr
  ingen tid          Final fr  
» Wall, Viktor -03 11.29  -1.8 1 Heat 1 fr
11.24  -1.0 1 Semi 1 fr
  ingen tid          Final fr  
F16 » Edelholm, Beata -03 13.07  -0.3 3 Heat 4 fr
13.07  -0.4 6 Semi 1 fr
200 m P16 » Borg, Jonatan -03 ej start             
» Bucht Wesslén, Noah -03 24.13  +2.1 4 Heat 3
Holmlund, Hugo -03 24.12    -0.4 PB 4 Heat 2  
» Wall, Niklas -03 ej start 
» Wall, Viktor -03 23.40  -0.3 1 Heat 1
  brutit          Semi 1  
F16 » Edelholm, Beata -03 26.80  +1.1 3 Heat 3
400 m P16 » Bucht Wesslén, Noah -03 52.30      PB 2 Heat 1 fr  
51.64  PB 3 Final
F16 Nordgren, Wilma -03 61.18  PB 2 Heat 2 fr
62.93  6 Final
800 m F16   Lundin, Nora -03 ej start             
Nordgren, Wilma -03 2:33.29  5 Heat 2
1 500 m F16 » Lidén, Clara -03 ej start             
Lundin, Nora -03 4:51.28  4 Final
2 000 m P15 » Pettersson, Tobias -04 6:13.59      PB 5 Final fr [¤]
3 000 m F16   Lundin, Nora -03 10:16.86      PB 3 Final fr  
1 500 m h (76,2 cm) P15 » Pettersson, Tobias -04 4:47.86      PB 4 Final  
F16 » Lidén, Clara -03 6:00.79  10
80 m häck (76,2 cm) F15 » Hellstadius, Alannah -04 ej start             
110 m häck (91,4 cm) P16 » Moberg, Markus -03 14.65    -2.0   1 Heat 3  
14.38  -1.9 1 Final
300 m häck (83.8 cm) P16 » Moberg, Markus -03 39.90        1 Heat 1  
» Moberg, Markus -03 37.36  PB 1 Final
» Thid, David -03 39.87  1 Heat 2
38.59  PB 2 Final
300 m häck (76,2 cm) F16   Fernström, Nadja -03 48.57        3 Heat 1 [¤]
48.07  6 Final
F15 » Hellstadius, Alannah -04 ej start  fr
Höjd P16 » Borg, Jonatan -03 1.89      PB 4 Final  
Stav F16   Fernström, Nadja -03 2.62        12   [¤]
F15 » Hellstadius, Alannah -04 ej start 
Längd P16   Holmlund, Hugo -03 ej res          Kval pool 1 fr  
» Thid, David -03 6.48  -1.5 3 Kval pool 1 fr
» Thid, David -03 6.81    0.0 PB 1 Final  
» Wall, Niklas -03 6.68  0.0 PB 1 Kval pool 1 fr
6.79  0.0 PB 2 Final
» Wall, Viktor -03 ej start            fr  
F16 » Edelholm, Beata -03 5.02  +1.0 6 Kval pool 1 fr
Tresteg P16 » Thid, David -03 13.47    +1.7   2 Final  
» Wall, Niklas -03 13.50  +4.4 1 Final
Kula (5,0 kg) P16 » Sundberg, Martin -03 14.94      PB 3 Final  
» Wall, Viktor -03 13.39  PB 7 Final
Kula (3,0 kg) F16 » Harryson, Linn -03 10.89        11    
F15 » Krantz, Frida -04 11.20  8 Final
Diskus (1,5 kg) P16 » Sundberg, Martin -03 41.27        7 Final fr  
Diskus (1,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 30.30        16    
Slägga (5,0 kg) P16 » Lindefalk, Alexander -03 50.06      PB 4 Final  
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Harryson, Linn -03 47.46      PB 5 Final  
F15 » Enblad, Alva -04 41.78  5 Final fr
Spjut (700 gr) P16 » Borgius, Teodor -03 ej start             
Spjut (600 gr) P15 » Aldskogius, Kalle -04 38.49        10    
Spjut (500 gr) F15 » Krantz, Frida -04 29.13        8 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-08-09/11 (fr-sö)  | JSM 2019, Slottskogsvallen, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19 » Håkansson, Jonatan -01 11.65    -1.7   5 Heat 3 fr  
P17 » Agge, Mikael -02 11.62  -0.2 3 Heat 2 fr
» Barroso Johansson, André -02 11.90  +1.7 6 Heat 2 fr
200 m P17 » Agge, Mikael -02 ej start             
400 m M22 » Jacobson, Henry -99 ej start            fr  
800 m M22 » Jacobson, Henry -99 1:58.33        3 Heat 1  
1:55.56  6 Final
K22 » Ramberg, Filippa -97 2:19.92  8 Final
1 500 m K22 » Ramberg, Filippa -97 5:09.40        8 Final  
2 000 m h (91,4 cm) M22 » Jacobson, Henry -99 6:04.67      PB 6 Final fr  
110 m häck (99,1 cm) P19 » Håkansson, Jonatan -01 14.87    +0.6   2 Heat 1  
16.15  +1.6 6 Final
Stav P19 » Gemmel, Harald -01 4.04        6 Final fr  
F19 » Kapell, Tilda -01 3.72  [1] PB 3 Final fr
Nilsson, Selma -01 3.01  9 fr
Längd M22   Svensson, David -98 7.13    +3.4   3 Final  
6.80  +1.6
P19 » Håkansson, Jonatan -01 5.92    +1.5 PB 14 Kval fr  
P17 » Barroso Johansson, André -02 6.53  +1.6 2 Kval
6.59  +1.4 2 Final
F17 » Freeman, Molly -02 4.86  +2.4 17 Kval
4.69  +0.9
Diskus (1,0 kg) F17 » Wihk, Embla -02 33.49        8 Final fr  
Slägga (4,0 kg) K22 » Ahlberg, Grete -98 64.16        1 Final  
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Wihk, Embla -02 45.99        13 Kval  
Spjut (800 gr) P19 » Richtnesberg, Daniel -01 48.63      PB 6 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
 2019-08-03/04 (lö-sö)  | Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m häck (76,2 cm) F14 » Jansson, Agnes -05 13.02    -0.5   2 Final  
Längd F14 » Jansson, Agnes -05 4.72    0.0 PB 2 Final  
Diskus (0,75 kg) F14 » Jansson, Agnes -05 30.46      PB 2 Final  
 2019-08-03/04 (lö-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12 » Kylington, Adrian -07 8.43    0.0 PB 1 Heat 1  
8.44  -0.7 2 Final
F13 Forsell, Ellen -06 8.81  0.0 2 Heat 3
  8.80    -0.9   7 Final  
» Hedberg, Tyra -06 9.12  0.0 3 Heat 3
F12 » Ståhl, Lilly -07 9.75  -1.5 6 Heat 2
F10 » Lönn, Malva -09 9.13  0.0 1 Heat 2
9.05  - 1 Final
100 m MS   Larsson Stewart, Gabriel -01 12.03    0.0   7 Heat 3 [¤]
P17 Holmlund, Hugo -03 ej start 
F17 » Edelholm, Beata -03 13.28  -0.8 2 Heat 2
  13.35    -0.4   7 Final  
» Freeman, Molly -02 ej start 
» Pettersson, Fredrika -02 13.53  0.0 5 Heat 3
200 m MS » Johansson, Leon -01 23.98    -0.8   3 Heat 4  
Larsson Stewart, Gabriel -01 24.95  -0.5 5 Heat 1 [¤]
P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 24.51    -1.1   3 Heat 1 [¤]
Holmlund, Hugo -03 ej start 
400 m P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 brutit          Heat 2 [¤]
600 m F10 » Lönn, Malva -09 1:59.74      PB 1 Final  
800 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:11.97        5 Heat 2  
Govenius, Fredrik -99 2:08.52  3 Heat 2
» Jacobson, Henry -99 1:57.75        8 Heat 4  
P17 » Tärnvik, Emil -03 2:20.97  5 Heat 1
KS » Ramberg, Filippa -97 2:17.27  5 Heat 2
1 500 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:31.45      SB 3 Heat 1  
Govenius, Fredrik -99 4:33.79  PB 4 Heat 1
» Jacobson, Henry -99 ej start             
P17 » Tärnvik, Emil -03 ej start 
F17 » Brandt, Albertina -03 5:37.17  5 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Hedberg, Tyra -06 14.88    -2.0   6 Heat 1  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Hellstadius, Alannah -04 12.66    -1.4   1 Heat 2 [¤]
12.62  -1.5 2 Final
» Jansson, Agnes -05 13.12  -1.1 3 Heat 1
  13.07    -1.5   4 Final  
» Lindefalk, Linnéa -05 13.88  -1.4 3 Heat 2
13.60  -1.5 6 Final
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 ej start             
110 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 14.41    -1.6   1 Final  
300 m häck (83.8 cm) P17 » Moberg, Markus -03 37.89        1 Heat 2  
» Thid, David -03 39.38  PB 1 Heat 1
300 m häck (76,2 cm) F17   Fernström, Nadja -03 47.25      PB 2 Heat 1  
F15 » Hellstadius, Alannah -04 48.21  2 Heat 2 [¤]
Längd MS   Larsson Stewart, Gabriel -01 5.37    +0.6 PB 11   [¤]
» Prins, Felix -00 ej start 
P17 Holmlund, Hugo -03 ej start             
» Thid, David -03 6.26  +1.9 2 Final
F17 » Edelholm, Beata -03 4.84  +0.9 10
» Freeman, Molly -02 5.09  +2.1 5 Final
  5.04    +1.4        
» Pettersson, Fredrika -02 4.65  +0.9 18
F14 » Jansson, Agnes -05 4.72  +2.1 3 Final
4.68  +0.6
Längd (zon) P12 » Kylington, Adrian -07 4.85    -0.7   2 Final  
F13 Forsell, Ellen -06 4.90  -0.3 1 Final
» Hedberg, Tyra -06 4.24    0.0   11    
F10 » Lönn, Malva -09 4.27  - 1 Final
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.11    +1.0   1 Final  
KS » Sabir, Jasmin -92 12.32  +1.3 2 Final
Kula (5,0 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 14.50        2 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P12 » Kylington, Adrian -07 9.66      PB 1 Final  
F17 » Harryson, Linn -03 11.04  5 Final
Kula (2,0 kg) F13   Forsell, Ellen -06 12.04      PB 2 Final  
F10 » Lönn, Malva -09 6.71  2 Final
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 33.80        10   [¤]
Diskus (1,0 kg) F17 » Wihk, Embla -02 34.03      PB 3 Final  
Diskus (0,75 kg) F15 » Jansson, Agnes -05 30.10        4 Final  
Slägga (5,0 kg) P17 » Lindefalk, Alexander -03 48.67        6 Final  
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 63.90        1 Final  
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Harryson, Linn -03 45.78        10    
» Wihk, Embla -02 48.18  7 Final
F15 » Enblad, Alva -04 43.37      PB 2 Final  
F14 » Lindefalk, Linnéa -05 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-08-03 (lö)  | Memorial Rasschaert Flanders Cup, Nineve, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.54    +1.3 SB 1 Heat 2    
10.70  +0.3 7 Final
 2019-08-03 (lö)  | Sky is the limit, Åby Friidrott, Mölndal
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 ej start               
 2019-07-31 (on)  | Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Johansson, Leon -01 11.79    -0.3   5 Heat 1    
400 m KS » Knezevic, Sandra -92 55.98        2 Heat 1    
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 14.80    -1.2   3 Final    
Stav KS   Fernström, Nadja -03 2.65          B-grupp    
» Hellstadius, Alannah -04 ej res  B-grupp
Nilsson, Selma -01 ej res  B-grupp
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 14.88    0.0   1 Final    
 2019-07-30 (ti)  | Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS » Bucht Wesslén, Noah -03 54.27        3 Final    
» Davidsson Berndtsson, Felix -96 59.07  4 Final
» Jacobson, Henry -99 53.23      PB 2 Final    
» Moberg, Markus -03 50.52  PB 1 Final
1 500 m MS   Araya, Musie -98 4:16.78      PB 3 Heat 1    
Eyobe, Abel -00 5:27.88  PB 9 Heat 1
» Förberg, Jan -42 6:49.90        10 Heat 2    
» Holmgren, Lars -65 5:31.85  SB 9 Heat 2
Lemma, Habtmariam -93 4:15.53  PB 2 Heat 1
Lidén, Otto -00 5:02.26      PB 7 Heat 2    
» Lindström, Christian -74 4:52.84  4 Heat 2
Lindström, Mathias -90 4:33.19  PB 1 Heat 2
Mulugeta, Michael -01 4:39.09      PB 7 Heat 1    
Sami, Mikiele -98 4:38.28  PB 6 Heat 1
Tedla, Getacher -91 4:30.97  PB 5 Heat 1
Wasana, Ahmadin -00 5:01.93  PB 8 Heat 1
1 500 m h (76,2 cm) P15   Ekberg, Arvid -04 5:16.12      PB 2 Final    
» Pettersson, Tobias -04 4:52.03  1 Final
F16 » Brandt, Albertina -03 6:08.09        4 Final    
» Lidén, Clara -03 5:55.04  3 Final
Stav P18 » Gemmel, Harald -01 3.75        1      
F18 Nilsson, Selma -01 2.85  2
F16 Fernström, Nadja -03 2.65        3      
F15 » Hellstadius, Alannah -04 2.95  1
Längd MS » Barroso Johansson, André -02 6.43    +2.4   2      
6.39  +1.7
Holmlund, Hugo -03 5.72    +0.9   3      
» Prins, Felix -00 5.62  +2.0 4
Svensson, David -98 6.74  +4.2 1
KS » Löwhagen, Alicia -03 4.58    +3.3   3      
» Pettersson, Fredrika -02 4.84  +5.3 2
4.81  +1.1 PB
Kula (5,0 kg) P16 » Sundberg, Martin -03 14.20        1      
Kula (4,0 kg) K22 » Lindberg, Felicia -97 11.73        2      
Kula (3,0 kg) F16 » Harryson, Linn -03 11.21      PB 3      
F15 » Krantz, Frida -04 11.58  2
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 48.07      SB 1      
Diskus (1,5 kg) P16 » Sundberg, Martin -03 38.10        1      
Diskus (1,0 kg) F17 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej res               
» Wihk, Embla -02 33.17  2
Slägga (5,0 kg) P16 » Lindefalk, Alexander -03 45.37        1      
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Wihk, Embla -02 48.36        1      
F16 » Harryson, Linn -03 43.87  2
F15 » Enblad, Alva -04 39.25      PB 5      
F14 » Lindefalk, Linnéa -05 36.42  6
K50 » Lindefalk, Susanne -69 27.10  PB 8
 2019-07-28 (sö)  | Julitävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
  Alla kast på kastplanen
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Abakar, Ibrahim -99 11.76    +1.2   4 Heat 1    
11.85  +0.6 3 Final 1
» Barroso Johansson, André -02 11.63    +1.2   2 Heat 1    
Larsson Stewart, Gabriel -01 11.90  +0.5 SB 2 Heat 2
diskad  Final 1
KS » Pettersson, Fredrika -02 13.40    +0.2 PB 3 Heat 2    
» Sabir, Jasmin -92 12.93  +1.0 3 Heat 1
12.88  +0.9 SB 2 Final 1
Stav MS » Borgius, Teodor -03 3.90        1 Final    
KS Fernström, Nadja -03 2.70  6 Final
» Kapell, Tilda -01 3.60  1 Final
Längd MS » Barroso Johansson, André -02 6.50    0.0   3 Final    
Larsson Stewart, Gabriel -01 ej res 
» Prins, Felix -00 5.94    +1.6   6 Final    
Svensson, David -98 6.77  +2.7 1 Final
6.49  +0.4
KS » Freeman, Molly -02 5.08    +1.8   5 Final    
» Pettersson, Fredrika -02 4.70  0.0 10
Kula (5,0 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 14.01        2 Final    
Kula (4,0 kg) KS » Lindberg, Felicia -97 11.93        1 Final    
Kula (3,0 kg) F17 » Harryson, Linn -03 10.96        1 Final    
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 42.24        1 Final    
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Harryson, Linn -03 44.40        1 Final    
 2019-07-28 (sö)  | Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Agge, Mikael -02 11.63    +1.7   7 Heat 3    
» Bucht Wesslén, Noah -03 12.14  -0.1 PB 2 Heat 1
  12.19    +1.6   3 Final E    
» Darkwah, Tony -86 10.71  +1.3 4 Heat 6
10.59  +1.0 SB 2 Final A
» Dawlson, Emmanuel -92 10.55  +1.3 1 Heat 6
  10.49    +1.0 PB 1 Final A    
Holmlund, Hugo -03 11.88  -0.1 1 Heat 1
11.80  +1.6 PB 2 Final E
» Johansson, Leon -01 11.67    +1.1   3 Heat 2    
» Rogo, Desmond -96 10.80  +1.3 5 Heat 6
10.86  +1.0 5 Final A
» Wall, Niklas -03 11.64  +1.1 1 Heat 2
  11.31    +1.0 PB 2 Final D    
» Wall, Viktor -03 ej start 
KS » Edelholm, Beata -03 13.51  +1.1 6 Heat 1
13.51  +0.4 5 Final B
200 m MS » Agge, Mikael -02 ej start               
» Bucht Wesslén, Noah -03 24.44  +1.1 5 Final F
» Dawlson, Emmanuel -92 21.97    +1.1   1 Final F    
Holmlund, Hugo -03 24.44  +1.0 PB 2 Final G
» Håkansson, Jonatan -01 23.36  +1.1 PB 3 Final F
» Johansson, Leon -01 23.55    +1.7   5 Final E    
» Rogo, Desmond -96 21.84  +0.4 1 Final B
» Shaker Anid, Amir -89 ej start 
» Thid, David -03 22.97    +1.7 PB 2 Final E    
» Wall, Niklas -03 23.21  +1.7 4 Final D
» Wall, Viktor -03 ej start 
KS » Edelholm, Beata -03 ej start               
» Knezevic, Sandra -92 ej start 
110 m häck (99,1 cm) P19 » Håkansson, Jonatan -01 14.95    +0.5   2 Lopp 1    
» Håkansson, Jonatan -01 14.72  [1] 0.0 PB 2 Lopp 2
110 m häck (91,4 cm) P16 » Moberg, Markus -03 14.43    +0.5   1 Lopp 1    
14.35  0.0 1 Lopp 2
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
 2019-07-27/28 (lö-sö)  | Stjärnspelen, Viksvallen, Arvika
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Diskus (1,0 kg) F17 » Wihk, Embla -02 30.72        3 Final  
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Wihk, Embla -02 50.93      PB 2 Final  
 2019-07-26/28 (fr-sö)  | HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m häck (76,2 cm) F14 » Lindefalk, Linnéa -05 14.26    -1.3   6 Final  
Slägga (7,26 kg) MS » Lindefalk, Alexander -03 36.13        1 Final fr  
Slägga (5,0 kg) P17 » Lindefalk, Alexander -03 41.67        3 Final fr  
Slägga (4,0 kg) KS » Lindefalk, Susanne -69 22.24      SB 8 Final fr  
Slägga (3,0 kg/119) F14 » Lindefalk, Linnéa -05 ej start            fr  
 2019-07-22/27 (må-lö)  | Europeiska Ungdoms OS, Baframov Stadium, Baku - EM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m P17 » Léger, Sidney -02 21.98    -0.8   3 Heat 1 on  
21.78  +0.6 6 Final to
Stafett 1 000 m P17 » Léger, Sidney -02 1:54.03  [1]     2    
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 2019-07-24 (on)  | Julitävling 2, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS   Larsson Stewart, Gabriel -01 24.31    0.0 PB 6 Heat 2    
24.57  0.0 5 Final 2
» Rogo, Desmond -96 21.82  0.0 1 Heat 2
21.77  0.0 1 Final 2
Kula (3,0 kg) F17 » Wihk, Embla -02 9.56        2 Final    
Diskus (1,0 kg) F17 » Wihk, Embla -02 32.63        1 Final    
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Wihk, Embla -02 48.46        1 Final    
 2019-07-21 (sö)  | Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Abakar, Ibrahim -99 11.62    +1.9   2 Heat 2    
11.70  +0.1 5 Final
» Agge, Mikael -02 11.53  +2.1 3 Heat 1
  11.47    +0.1 PB 3 Final    
» Barroso Johansson, André -02 11.58  +1.9 PB 1 Heat 2
11.63  +0.1 4 Final
» Darkwah, Tony -86 10.79  +2.1 1 Heat 1
  10.86    +0.1   1 Final    
Larsson Stewart, Gabriel -01 12.12  +1.9 5 Heat 2
12.05  +0.1 SB 8 Final
KS » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 14.21  +0.7 PB 4 Heat 2
400 m MS   Govenius, Fredrik -99 63.33  [1]   SB        
KS Lundin, Nora -03 67.00  [1] PB
Nordgren, Wilma -03 62.47  2 Final
800 m MS   Govenius, Fredrik -99 2:10.39        3 Final    
KS Lundin, Nora -03 2:20.91  1 Final
110 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 14.31  [2] +1.1 PB 1 Final    
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.70    +3.0   1 Final    
12.53  +0.4
Diskus (1,0 kg) KS » Wihk, Embla -02 33.48      PB 1 Final    
Diskus (0,75 kg) F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 27.52      PB 1 Final    
Spjut (500 gr) F17 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 25.99        1 Final    
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen P16
 2019-07-21 (sö)  | Ystadsspelen, Sandskogens IP, Ystad
  Ingen vindmätning F12 längd
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start          Heat 1    
60 m häck (68,6 cm) F13 » Aldskogius, Clara -07 11.04    0.0 PB 2 Final    
Höjd F12 » Aldskogius, Clara -07 1.25        9      
Längd P15 » Aldskogius, Kalle -04 5.65    +2.1   1 Final    
5.47  +1.1 SB
Längd (zon) F12 » Aldskogius, Clara -07 4.30    -   6 Final    
Tresteg (zon) F13 » Aldskogius, Clara -07 9.37    +2.3   2 Final    
9.25  +0.7 PB
Diskus (1,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 36.45        2 Final    
Spjut (600 gr) P15 » Aldskogius, Kalle -04 38.89      PB 2 Final    
 2019-07-20/21 (lö-sö)  | Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F13 » Johansson, Tuva -06 9.22    +1.8   3 Heat 7  
» Sahlqvist, Esther -06 8.37  +2.7 1 Heat 5
8.35  +2.6 1 Final
200 m F13 » Sahlqvist, Esther -06 28.33    +2.1   2 Heat 1  
60 m häck (68,6 cm) F13 » Johansson, Tuva -06 11.09    +4.9   2 Heat 4  
» Sahlqvist, Esther -06 9.69  +3.0 1 Heat 2
9.55  +2.5 1 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Jansson, Agnes -05 12.68    +2.8   4 Final  
Höjd F15 » Jansson, Agnes -05 1.40        5 Final  
F13 » Johansson, Tuva -06 1.33  9
» Sahlqvist, Esther -06 1.33  7 Final
Längd F15 » Jansson, Agnes -05 4.84    +3.7   6 Final  
4.69  +1.2
Längd (zon) F13 » Johansson, Tuva -06 3.99    -0.7   33    
» Sahlqvist, Esther -06 4.79  0.0 PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Sahlqvist, Esther -06 ej start             
 2019-07-20 (lö)  | Sommarkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (7,26 kg) MS » Lindefalk, Alexander -03 35.49        1 Final    
Slägga (5,0 kg) P17 » Lindefalk, Alexander -03 46.30        3 Final    
Slägga (3,0 kg/119) F15 » Lindefalk, Linnéa -05 31.41        2 Final    
K50 » Lindefalk, Susanne -69 23.72  PB 1 Final
 2019-07-15 (må)  | Varberg GP, Påskbergsvallen, Varberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Dawlson, Emmanuel -92 10.75    +1.1   2 A-final    
800 m KS » Ramberg, Filippa -97 2:17.23      PB 6 B-final    
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 14.28    +1.2   4 Final    
Stav F19 » Kapell, Tilda -01 ej start               
 2019-07-14 (sö)  | Kalmar Sommarspel, Fredriksskans, Kalmar
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (2,0 kg) F13 » Wennebjer, Ebba -07 9.65        3 Final    
Diskus (0,6 kg) F13 » Wennebjer, Ebba -07 25.53      PB 3 Final    
Spjut (400 gr) F13 » Wennebjer, Ebba -07 22.97        3 Final    
 2019-07-11/14 (to-sö)  | J-EM U23, Gavlehov, Gävle - EM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Slägga (4,0 kg) K22 » Ahlberg, Grete -98 65.27        3 Kval to  
65.88  5 Final fr
 2019-07-13 (lö)  | Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P8   Wennebjer, Max -12 12.27    +0.6 PB 5 Heat 1    
F12 » Wennebjer, Ebba -07 8.90  0.0 2 Heat 1
ej start  Final
600 m P8   Wennebjer, Max -12 2:43.34      PB 6 Final    
Längd MS » Prins, Felix -00 5.87    +0.7   2 Final    
Längd (zon) P8   Wennebjer, Max -12 2.27    +1.1 PB 12      
F12 » Wennebjer, Ebba -07 4.64  +0.4 PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F12 » Wennebjer, Ebba -07 9.20        1 Final    
Spjut (400 gr) F12 » Wennebjer, Ebba -07 15.46        5 Final    
 2019-07-11 (to)  | PRK 3, Norvalla, Skellefteå
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.19    +0.5   1 Final    
 2019-07-11 (to)  | Sommarspelen, Kristianstads IP, Kristianstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F13 » Aldskogius, Clara -07 8.83    +1.1   1 Heat 2    
8.95  +0.3 1 Final
100 m MS » Aldskogius, Kalle -04 ej start               
Längd (zon) F13 » Aldskogius, Clara -07 4.32    0.0   4 Final    
Diskus (1,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 35.87        2 Final    
Diskus (0,6 kg) F13 » Aldskogius, Clara -07 16.71        6 Final    
Spjut (400 gr) F13 » Aldskogius, Clara -07 15.35        6 Final    
 2019-07-07 (sö)  | Kvarnsvedenspelen, Kvarnsvedens IP, Borlänge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17   Holmlund, Hugo -03 12.01    0.0 PB 2 Final    
Längd P17   Holmlund, Hugo -03 6.01    +1.7 PB 2 Final    
 2019-07-05/07 (fr-sö)  | Championnats de France, Juniors, Angers, FRA
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17 » Léger, Sidney -02 11.14    -0.9   2 Heat 1 fr  
11.06  -0.8 2 Semi 1 fr
10.95  +0.2 5 Final fr
200 m P17 » Léger, Sidney -02 21.86    +2.3   1 Heat 2  
21.58  +3.1 2 Final
 2019-07-05/07 (fr-sö)  | Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
110 m häck (106,7 cm) MS » Håkansson, Jonatan -01 15.19    -     Extralopp  
110 m häck (99,1 cm) P19 » Håkansson, Jonatan -01 15.01    -0.4   1 Final  
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.36    +1.0   1 Final  
 2019-07-03 (on)  | Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Johansson, Leon -01 ej start               
200 m MS » Johansson, Leon -01 ej start               
800 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:09.2m     SB 6 F-final    
Govenius, Fredrik -99 2:08.3m PB 5 F-final
» Jacobson, Henry -99 1:55.00        1 D-final    
KS » Ramberg, Filippa -97 2:19.20  PB 3 D-final
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 ej start               
110 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 ej start               
 2019-06-30 (sö)  | La Chaox-de-Fonds, Stade de la Charrière, SUI
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P17 » Léger, Sidney -02 21.62    +1.2   2 Serie 5    
 2019-06-29/30 (lö-sö)  | Bottnarydskastet, Bottnaryds IP, Bottnaryd
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 66.87      SB 3 Grupp A  
 2019-06-28/30 (fr-sö)  | Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Berglind, Alfred -06 8.76    0.0 PB 4 Heat 3  
» Freifelt, William -06 8.33  +0.5 2 Heat 1
» Herre, Filip -06 8.94    +3.1   6 Heat 8  
» Kapell, Elias -06 8.12  -1.8 1 Heat 4
7.98  +2.6 2 Final 2
» Loqvist, William -06 8.46    +0.3 PB 4 Heat 5  
» Sundström, Hugo -06 9.33  +0.2 PB 9 Heat 2
» Öhrner, Gabriel -06 9.09  +3.1 7 Heat 8
P12 Ek Linterius, Simon -07 8.84  +0.5 PB 4 Heat 3
  8.89    +0.8   6 Final 2  
» Hackett, Quincy -07 9.74  0.0 6 Heat 5
Karlsson, Vilmer -07 8.41  +0.7 PB 1 Heat 4
  8.60    -1.3   5 Final 1  
» Kylington, Adrian -07 8.44  +1.1 PB 1 Heat 1
8.76  -1.3 8 Final 1
» Roslund, Anton -07 8.68  -1.3 2 Heat 6
  8.59    +0.8 PB 2 Final 2  
F13 » Edenå, Elma -06 10.23  +2.0 PB 9 Heat 4
Forsell, Ellen -06 8.92  -1.3 4 Heat 13
» Hedberg, Tyra -06 8.74    +1.9 PB 3 Heat 3  
» Jabbour Clarke, Lii -06 8.42  +2.0 PB 2 Heat 4
8.47  +0.7 4 Final 2
» Jansson, Vera -06 8.87    -0.4   4 Heat 6  
» Johansson, Tuva -06 8.99  +1.0 PB 6 Heat 1
» Rydström, Wilma -06 8.88  +1.6 PB 5 Heat 10
» Sahlqvist, Esther -06 8.37  +1.9 PB 2 Heat 7
  8.45    +0.7   2 Final 2  
» Simonsson, Maja -06 8.74  0.0 2 Heat 12
» Wolgast, Emmy -06 8.66  +1.2 PB 4 Heat 2
» Zachrison, Molly -06 9.07    +2.8   6 Heat 5  
F12 » Bergin, Anna -07 8.95  +1.7 PB 4 Heat 4
» Johansson, Ella -07 9.20  +1.3 6 Heat 3
80 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 9.96    +4.2   5 Heat 8  
» Engström, Filip -04 10.18  +3.1 8 Heat 4
» Linderoth, Fabian -04 10.77    +1.4 PB 9 Heat 6  
» Marklund, Winston -04 11.25  +0.1 PB 9 Heat 7
F15 » Hellstadius, Alannah -04 ej start 
» Lackanovic, Lana -04 11.46    +0.2 SB 8 Heat 10  
F14 » Cyrus, Astrid -05 11.92  -0.1 7 Heat 5
» Gustafsson, Ella -05 11.68  +1.9 PB 6 Heat 12
» Ivarsson, Alice -05 11.60    +2.2   6 Heat 15  
» Lidberg, Melina -05 ej start 
» Nyström, Frida -05 12.04  +1.9 PB 7 Heat 12
» Wheeler, Julia -05 12.00    +1.1 PB 6 Heat 2  
» Öhman, Elsa -05 12.29  +1.1 PB 7 Heat 2
100 m MS   Abakar, Ibrahim -99 11.62    +1.2 PB 7 Heat 1  
Otieno, Dennis -91 ej start 
» Rogo, Desmond -96 10.81  +1.2 2 Heat 4
  10.67    +1.0 SB 1 Final 1  
P19 Hoffman, Gabriel -01 ej start 
Larsson Stewart, Gabriel -01 12.23  +0.9 SB 9 Heat 4
P17 » Agge, Mikael -02 11.50  +1.9 PB 4 Heat 4
  11.59    0.0   6 Final 2  
» Barroso Johansson, André -02 ej start  Heat 1
P16 » Wall, Niklas -03 11.48  +0.8 PB 1 Heat 8
  11.50    -1.6   3 Final 1  
» Wall, Viktor -03 11.22  -0.1 1 Heat 5
11.18  -1.6 PB 1 Final 1
Wändesjö, Arvid -03 ej start             
KS Sundberg, Emma -99 13.59  +1.8 PB 8 Heat 2
F19 Nilsson, Selma -01 ej start  Heat 5
F17 » Freeman, Molly -02 13.43    +0.2   5 Heat 3  
» Pettersson, Fredrika -02 13.61  -0.2 SB 7 Heat 2
F16 » Edelholm, Beata -03 13.07  +0.6 3 Heat 1
200 m MS   Abakar, Ibrahim -99 23.97    +0.9 PB 2 Final 8  
» Dawlson, Emmanuel -92 22.05  +1.3 6 Final 2
Otieno, Dennis -91 ej start             
» Rogo, Desmond -96 21.73  +1.3 PB 1 Final 2
P19 Hoffman, Gabriel -01 ej start 
Larsson Stewart, Gabriel -01 25.70    -0.4   8 Final 4  
P17 » Agge, Mikael -02 23.65  -0.2 2 Final 3
» Barroso Johansson, André -02 ej start 
P16 » Borgius, Teodor -03 ej start             
» Moberg, Markus -03 23.34  -0.9 PB 3 Final 2 [¤]
» Wall, Niklas -03 22.83  -1.6 PB 3 Final 1
» Wall, Viktor -03 22.00    -1.6 PB 1 Final 1  
Wändesjö, Arvid -03 ej start 
P13 » Berglind, Alfred -06 28.08  +1.5 PB 1 Final 5
» Freifelt, William -06 26.81    +1.2 PB 1 Final 3  
» Herre, Filip -06 28.21  +0.4 PB 7 Final 2
» Kapell, Elias -06 26.73  -1.0 PB 6 Final 1
» Loqvist, William -06 27.50    +0.4 PB 4 Final 2  
» Sundström, Hugo -06 ej start 
» Öhrner, Gabriel -06 29.37  +1.2 PB 7 Final 3
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 ej start             
Ek Linterius, Simon -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 32.03  +0.6 PB 7 Final 3
Karlsson, Vilmer -07 ej start             
» Kylington, Adrian -07 ej start 
» Roslund, Anton -07 ej start 
KS » Knezevic, Sandra -92 24.83    +1.1 SB 8 Final 2  
Sundberg, Emma -99 ej start 
F17 » Freeman, Molly -02 27.34  -1.3 2 Final 4
F16 » Edelholm, Beata -03 26.50    -0.5 PB 5 Final 3  
F13 » Hedberg, Tyra -06 ej start 
» Jansson, Vera -06 28.85  -0.3 PB 1 Final 6
» Johansson, Tuva -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 29.30  -0.3 PB 4 Final 6
» Sahlqvist, Esther -06 27.56  -0.5 PB 1 Final 4
» Simonsson, Maja -06 28.07    +0.4 PB 1 Final 5  
» Wolgast, Emmy -06 28.62  +2.2 2 Final 7
» Zachrison, Molly -06 ej start  Final 9
F12 » Bergin, Anna -07 30.06    -0.3 PB 2 Final 5  
» Johansson, Ella -07 29.17  -0.3 PB 1 Final 5
300 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 41.00      SB 3 Final 5  
» Engström, Filip -04 39.67  PB 3 Final 3
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 45.33      PB 4 Final 4  
» Cyrus, Astrid -05 46.21  PB 6 Final 4
» Lindefalk, Linnéa -05 47.33  PB 6 Final 8
» Nyström, Frida -05 50.39      PB 5 Final 7  
» Wheeler, Julia -05 ej start 
400 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 57.39      PB 9 Final 5  
P17 » Moberg, Markus -03 ej start 
KS » Knezevic, Sandra -92 55.96  3 Final 1
600 m P13 » Berglind, Alfred -06 1:48.24      PB 2 Final 3 fr  
» Sundström, Hugo -06 1:58.38  8 Final 4 fr
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 ej start            fr  
Karlsson, Vilmer -07 1:38.71  PB 3 Final 1 fr
F13 » Jansson, Vera -06 ej start  Final 5 fr
» Rydström, Wilma -06 1:51.29        7 Final 3 fr  
» Simonsson, Maja -06 1:47.67  PB 1 Final 3 fr
» Wolgast, Emmy -06 1:54.33  PB 6 Final 4 fr
F12 » Johansson, Ella -07 1:43.66  PB 5 Final 1 fr
800 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:12.40        8 Final 4  
Govenius, Fredrik -99 2:14.62  PB 10 Final 4
» Jacobson, Henry -99 1:57.12        3 Final 2  
P15 » Engström, Filip -04 2:17.88  PB 10 Final 3
KS » Ramberg, Filippa -97 2:23.27  2 Final 2
F17 Nordgren, Wilma -03 2:23.91        3 Final 3 fr  
F15 Nienkirk, Rebecka -04 ej start  fr
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 2:41.62  PB 1 Final 5 fr
» Cyrus, Astrid -05 ej start            fr  
» Öhman, Elsa -05 2:49.56  PB 4 Final 5 fr
1 500 m MS   Govenius, Fredrik -99 4:39.14      PB 10 Final 3  
» Jacobson, Henry -99 ej start 
KS » Ramberg, Filippa -97 4:55.30        6 Final 3  
F17 » Brandt, Albertina -03 5:28.56  PB 11 Final 3
» Lidén, Clara -03 5:21.68  PB 9 Final 3
Lundin, Nora -03 4:47.64      PB 8 Final 1  
Nordgren, Wilma -03 5:15.42  PB 5 Final 3
F13 » Johansson, Ella -07 5:07.06  [2] PB 8 Final 1
» Olsson, Tove -06 5:44.13  PB 16 Final 1
2 000 m P15 » Holm, Nils -04 6:51.42      PB 11 Final 3  
» Pettersson, Tobias -04 6:23.06  PB 13 Final 2
F15 Nienkirk, Rebecka -04 ej start             
» Öhman, Elsa -05 8:25.99  PB 14 Final 3
3 000 m KS   Lundin, Nora -03 10:26.35  [3]   PB 3 Final 2 fr  
1 500 m h (76,2 cm) P15 » Holm, Nils -04 5:10.77      PB 7 Final 2 fr  
» Pettersson, Tobias -04 4:50.29  PB 6 Final 1 fr
F17 » Brandt, Albertina -03 5:49.14      PB 11 Final 2 fr  
» Lidén, Clara -03 5:48.38  SB 10 Final 2 fr
3 000 m h (91,4 cm) MS » Jacobson, Henry -99 9:38.36      PB 5 Final fr  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Berglind, Alfred -06 10.91    +0.3 PB 6 Heat 1 fr  
» Herre, Filip -06 9.96  +1.4 PB 2 Heat 4 fr
  9.96    -0.3   6 Final fr  
» Kapell, Elias -06 9.55  -0.1 1 Heat 2 fr
» Kapell, Elias -06 9.36  -0.3 PB 3 Final fr
» Loqvist, William -06 10.38  +1.3 PB 3 Heat 3 fr
60 m häck (68,6 cm) F13 » Edenå, Elma -06 12.99    +0.7 PB 8 Heat 5 fr  
Forsell, Ellen -06 10.52  +0.1 4 Heat 8 fr
» Hedberg, Tyra -06 10.13    +0.7 PB 3 Heat 5 fr  
» Jabbour Clarke, Lii -06 9.91  -0.7 PB 2 Heat 4 fr
» Johansson, Tuva -06 10.72  +0.6 PB 6 Heat 1 fr
» Rydström, Wilma -06 9.81    +0.9 PB 1 Heat 7 fr  
» Sahlqvist, Esther -06 9.61  -0.2 1 Heat 6 fr
» Sahlqvist, Esther -06 9.50  +0.1 PB 8 Final fr
» Zachrison, Molly -06 10.71    -0.7 PB 6 Heat 4 fr  
F12 » Bergin, Anna -07 11.21  +0.5 PB 5 Heat 6 fr
» Johansson, Ella -07 11.01  +0.2 PB 3 Heat 4 fr
80 m häck (76,2 cm) F15 » Hellstadius, Alannah -04 12.13    -0.9 PB 2 Heat 3 fr  
12.15  -1.4 7 Final fr
» Åsberg, Kajsa -04 12.58    -0.5 PB 3 Heat 1 fr  
F14 » Gustafsson, Ella -05 14.82  -1.0 PB 7 Heat 8 fr
» Jansson, Agnes -05 13.06  +0.6 3 Heat 2 fr
» Lindefalk, Linnéa -05 13.39  -1.0 5 Heat 8 fr
100 m häck (76,2 cm) F16 » Edelholm, Beata -03 ej start             
110 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 15.23    0.0   2 Heat 2  
ej start  Final
110 m häck (99,1 cm) P19 » Håkansson, Jonatan -01 diskad          Heat 2  
110 m häck (91,4 cm) P16 » Moberg, Markus -03 diskad          Heat 1  
» Thid, David -03 ej start 
Wändesjö, Arvid -03 ej start 
300 m häck (83.8 cm) P17 » Moberg, Markus -03 37.60  [4]   PB 2 Final 1 fr  
» Thid, David -03 ej start  fr
300 m häck (76,2 cm) F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 51.84        7 Final 3 fr [¤]
» Hellstadius, Alannah -04 47.39  7 Final 1 fr
Höjd P13 » Freifelt, William -06 1.54      SB 5 Final fr  
» Sundström, Hugo -06 1.24  PB 26 fr
» Öhrner, Gabriel -06 1.42      PB 14   fr  
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 ej start 
Ek Linterius, Simon -07 1.30  18
» Roslund, Anton -07 1.53      PB 2 Final  
F15 » Åsberg, Kajsa -04 1.52  13
F14 » Gustafsson, Ella -05 1.34  51
» Ivarsson, Alice -05 1.26        63    
» Jansson, Agnes -05 1.41  32
» Wheeler, Julia -05 1.26  PB 63
F13 » Edenå, Elma -06 1.17      PB 51   fr  
Forsell, Ellen -06 1.38  23 fr
» Jabbour Clarke, Lii -06 ej start  fr
» Johansson, Tuva -06 1.32        30   fr  
» Olsson, Tove -06 1.38  24 fr
» Simonsson, Maja -06 1.32  34 fr
F12 » Bergin, Anna -07 1.28      PB 13    
» Johansson, Ella -07 1.22  PB 19
Stav P17 » Borgius, Teodor -03 ej start             
P13 » Berglind, Alfred -06 2.27  PB 6 Final
» Herre, Filip -06 1.91      PB 11    
» Kapell, Elias -06 2.66  PB 2 Final
» Loqvist, William -06 1.91  PB 11
» Sundström, Hugo -06 2.10      PB 10    
» Öhrner, Gabriel -06 1.91  SB 15
KS » Kapell, Tilda -01 3.50  7 Final
F19 » Kapell, Tilda -01 3.59        5 Final fr  
Nilsson, Selma -01 3.29  PB 7 Final fr
F15 » Hellstadius, Alannah -04 3.25  2 Final
» Lackanovic, Lana -04 2.75      PB      
» Åsberg, Kajsa -04 2.75  PB 7 Final
F14 » Lindefalk, Linnéa -05 ej start 
F13 » Hedberg, Tyra -06 ej start             
» Jabbour Clarke, Lii -06 ej start 
» Johansson, Ella -07 1.78  11
» Johansson, Tuva -06 ej start             
» Olsson, Tove -06 ej res 
» Sahlqvist, Esther -06 1.95  9
» Wolgast, Emmy -06 2.10  PB 8 Final
Längd P19 » Håkansson, Jonatan -01 ej start            fr  
P17 » Agge, Mikael -02 6.02  +0.4 PB 16 fr
» Barroso Johansson, André -02 6.68    +0.9 PB 3 Final fr  
P16 » Thid, David -03 6.70  +1.7 PB 2 Final fr
» Wall, Niklas -03 5.50  -1.3 PB 30 fr
» Wall, Viktor -03 ej res            fr  
Wändesjö, Arvid -03 ej start  fr
P15 » Engström, Filip -04 4.48  0.0 23 Kval 2 fr
» Linderoth, Fabian -04 ej res            fr  
» Marklund, Winston -04 3.96  +0.1 SB 24 Kval 1 fr
F19 Nilsson, Selma -01 4.75  0.0 PB 35 Kval fr
F17 » Freeman, Molly -02 5.27  0.0 PB 6 Kval 1 fr
  4.85    -1.6   14 Final  
» Krüsell Berg, Tilda -02 4.34  0.0 16 Kval 2 fr
» Pettersson, Fredrika -02 4.75  0.0 PB 17 Kval 1 fr
» Trosell, Åsa -02 4.50    0.0 PB 14 Kval 2 fr  
F16 » Edelholm, Beata -03 5.17  0.0 PB 7 Kval 1 fr
5.11  0.0 15 Final fr
F15 » Hallencreutz, Emma -04 3.33    0.0 PB 36 Kval 2 fr  
» Åsberg, Kajsa -04 ej start  fr
F14 » Cyrus, Astrid -05 4.21  +0.7 40 Kval 1 fr
» Gustafsson, Ella -05 4.24    -1.1 PB 36 Kval 1 fr  
» Ivarsson, Alice -05 4.18  0.0 41 Kval 2 fr
» Jansson, Agnes -05 4.69  +0.2 PB 14 Kval 2 fr
» Lidberg, Melina -05 ej start            fr  
» Nyström, Frida -05 3.85  +0.3 PB 55 Kval 2 fr
» Wheeler, Julia -05 ej res  Kval 2 fr
» Öhman, Elsa -05 ej res  Kval 1 fr
Längd (zon) P13 » Berglind, Alfred -06 4.66    +3.1   25    
4.60  +1.9 PB
» Freifelt, William -06 5.37  +2.7 10
  5.35    +0.7        
» Herre, Filip -06 4.71  +1.9 PB 22
» Kapell, Elias -06 5.55  +3.2 8 Final
  5.26    +1.2        
» Loqvist, William -06 4.58  +0.9 PB 29
» Sundström, Hugo -06 4.19  +4.6 41
  4.05    +1.1 PB      
» Öhrner, Gabriel -06 4.18  +2.8 42
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 ej start 
Ek Linterius, Simon -07 4.35    +2.4   20    
» Hackett, Quincy -07 4.05  +2.4 26
3.90  +1.2
Karlsson, Vilmer -07 4.87    -3.1 PB 8 Final  
» Kylington, Adrian -07 ej start 
» Roslund, Anton -07 5.14  -2.7 PB 4 Final
F13 » Edenå, Elma -06 3.66    0.0 PB 51 Kval 1  
Forsell, Ellen -06 4.71  0.0 10 Kval 1
» Hedberg, Tyra -06 4.56  0.0 PB 17 Kval 1
» Jabbour Clarke, Lii -06 4.99  -0.2 PB 3 Kval 1
  5.19    +1.6 PB 11 Final  
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» Rydström, Wilma -06 4.41  0.0 26 Kval 1
» Sahlqvist, Esther -06 4.61    0.0 PB 12 Kval 1  
» Wolgast, Emmy -06 4.12  0.0 PB 41 Kval 1
» Zachrison, Molly -06 4.23  -2.4 37 Kval 1
F12 » Bergin, Anna -07 ej start             
» Johansson, Ella -07 4.18  +1.4 39
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.16    +3.2   3 Final  
15.08  +0.7
P16 » Thid, David -03 14.08    -0.2 PB 1 Final  
» Wall, Niklas -03 13.32  -1.0 PB 2 Final
Wändesjö, Arvid -03 ej start 
KS » Sabir, Jasmin -92 12.33  +4.3 7 Final
  12.27    +1.6        
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 10.08  0.0 PB 24 [¤]
» Gustafsson, Ella -05 9.31  0.0 47 [¤]
» Jansson, Agnes -05 10.01    0.0 PB 26    
» Lidberg, Melina -05 ej start 
Tresteg (zon) P13 » Berglind, Alfred -06 9.70    0.0 PB 14    
» Herre, Filip -06 9.43  0.0 PB 18
» Loqvist, William -06 ej res             
» Öhrner, Gabriel -06 8.75  0.0 PB 21
F13 » Edenå, Elma -06 7.22  +0.3 PB 56
Forsell, Ellen -06 9.79    0.0   16    
» Hedberg, Tyra -06 9.94  0.0 PB 11
» Jabbour Clarke, Lii -06 11.12  -1.1 PB 2 Final
» Johansson, Tuva -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 9.85  -1.4 PB 15
» Wolgast, Emmy -06 ej start 
» Zachrison, Molly -06 9.09  +0.5 PB 33
Kula (5,0 kg) P16 » Sundberg, Martin -03 14.56      PB 4 Final  
Kula (4,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 11.13        12   fr  
» Linderoth, Fabian -04 9.37  PB 29 fr
» Marklund, Winston -04 8.08  34 fr
Kula (3,0 kg) P13 » Kapell, Elias -06 9.22        14    
P12 » Hackett, Quincy -07 7.19  PB 15 fr
F17 » Wihk, Embla -02 8.70        19    
F16 » Harryson, Linn -03 11.20  PB 7 Final [¤]
F15 » Enblad, Alva -04 7.69  SB 37 fr
» Hallencreutz, Emma -04 8.10        34   fr  
» Krantz, Frida -04 11.76  PB 6 Final fr
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 6.91  26 Grupp 2
» Ivarsson, Alice -05 7.06        35 Grupp 1  
» Nyström, Frida -05 6.20  32 Grupp 2
Kula (2,0 kg) F13 » Edenå, Elma -06 7.76      PB 47    
Forsell, Ellen -06 11.07  1
» Hedberg, Tyra -06 8.78      PB 40    
» Jabbour Clarke, Lii -06 ej start 
» Jansson, Vera -06 8.13  43
» Olsson, Tove -06 10.85        16    
» Simonsson, Maja -06 9.98  20
» Zachrison, Molly -06 7.13  52
F12 » Bergin, Anna -07 7.36        22   fr  
» Johansson, Ella -07 7.33  23 fr
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 38.98        12    
Diskus (1,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej res             
F17 » Wihk, Embla -02 31.97  PB 11
Diskus (0,75 kg) F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 25.25        25    
» Jansson, Agnes -05 30.32  PB 17
Slägga (5,0 kg) P17 » Lindefalk, Alexander -03 45.39        8 Final  
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 65.77        1 Final 1  
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Harryson, Linn -03 46.44        12    
» Wihk, Embla -02 46.44  13
F15 » Enblad, Alva -04 38.69      PB 14    
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
» Lindefalk, Linnéa -05 4.90  30
Spjut (600 gr) P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start             
Spjut (500 gr) F15 » Enblad, Alva -04 ej start             
» Krantz, Frida -04 27.91  13
» Lackanovic, Lana -04 ej start             
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 23.85  21
» Ivarsson, Alice -05 ej start 
Spjut (400 gr) P13 » Kapell, Elias -06 ej start            fr  
P12 » Hackett, Quincy -07 12.07  21
» Kylington, Adrian -07 27.98        10    
F13 » Olsson, Tove -06 33.45  6 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F12
[3] - Klubbrekord i klassen F16
[4] - Klubbrekord i klassen P16
 2019-06-26 (on)  | Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Dawlson, Emmanuel -92 10.51    +2.8   1      
200 m MS » Rogo, Desmond -96 21.74    +4.1   4      
400 m MS » Dawlson, Emmanuel -92 49.56        5      
800 m MS » Jacobson, Henry -99 1:54.78      SB 4      
1 500 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:41.80      SB 6      
5 000 m MS » Alemayoh, Michele -92 16:18.94      SB 6      
3 000 m h (91,4 cm) MS   Andersson, Albin -98 9:54.81      PB 6      
110 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 14.42    +3.1   4      
400 m häck (91,4 cm) MS » Moberg, Markus -03 54.42      PB 4      
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 1.92      SB 5      
Stav MS » Borgius, Teodor -03 4.16        6      
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.71    +4.3   1      
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.47    +4.1   3      
Kula (7,26 kg) MS » Brown, Matthew -80 11.75      SB 5      
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 47.73        4      
Slägga (7,26 kg) MS » Lindefalk, Alexander -03 23.80        6      
Spjut (800 gr) MS » Richtnesberg, Daniel -01 47.31      PB 6      
4 x 100 m MS » Shaker Anid, Amir -89 42.50        5      
» Rogo, Desmond -96
» Borg, Jonatan -03
» Ehrlin, Erik -90
Lag Arena MS » Alemayoh, Michele -92 45p        6      
Andersson, Albin -98
» Borg, Jonatan -03
» Borgius, Teodor -03
» Brown, Matthew -80
» Davidsson Berndtsson, Felix -96
» Dawlson, Emmanuel -92
» Ehrlin, Erik -90
» Jacobson, Henry -99
» Katib, Mehdi -87
» Lindefalk, Alexander -03
» Moberg, Markus -03
» Richtnesberg, Daniel -01
» Rogo, Desmond -96
» Shaker Anid, Amir -89
» Tornéus, Michel -86
 2019-06-25 (ti)  | Långlöparnas kväll, Enskade IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m MS » Lindström, Christian -74 35:48.54      PB 12 C-heat    
 2019-06-22/23 (lö-sö)  | Championats Régionaux Individuels, Saint Etienne, FRA
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17 » Léger, Sidney -02 11.10    +1.0   1 Heat 1  
10.91  +1.1 1 A-final
200 m P17 » Léger, Sidney -02 21.62    +0.6 PB 2 Final  
 2019-06-22 (lö)  | 33EME Meetimg International, Nivelles, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.66    +0.5 SB 3 Heat 1    
ej start  Final
 2019-06-18 (ti)  | Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Dawlson, Emmanuel -92 10.68    +0.9   2 Heat 2    
10.73  +1.3 8 Final
400 m KS » Knezevic, Sandra -92 56.10        7 A-final    
800 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:10.44      SB 9 D-final    
» Jacobson, Henry -99 1:55.33  SB 5 C-final
KS » Ramberg, Filippa -97 2:20.53  SB 11 C-final
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 14.20    +2.1   8 A-final    
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.58    +0.2 SB 4 Final    
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 64.38        1 Final    
 2019-06-15/16 (lö-sö)  | Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.83    -0.6   1 Heat 2  
10.78  +1.5 SB 1 Final
 2019-06-15/16 (lö-sö)  | Rosenbomsspelen, Västra Marks IP, Karlskrona
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Stav KS » Kapell, Tilda -01 3.62  [1]   SB 7 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
 2019-06-14/16 (fr-sö)  | Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Freifelt, William -06 8.16    -2.0   1 Heat 1  
8.13  -1.3 PB 1 Final
» Kapell, Elias -06 8.31  -2.0 1 Heat 2
  diskad          Final  
P12 » Hackett, Quincy -07 9.93  +0.6 4 Heat 2
P11 » Håkansson, Theodor -08 9.34  -0.3 PB 1 Heat 1
  9.37    -2.8   4 Final 1  
Ilison, Henri -08 10.69  -0.3 PB 6 Heat 1
» Johansson, Anton -08 10.27  -0.3 SB 4 Heat 5
Victorin, Axel -08 9.34  0.0 PB 1 Heat 3
  ej start          Final 1  
» Wilkinson, Benjamin -08 9.18  0.0 1 Heat 2
9.02  -2.8 PB 3 Final 1
» Wolgast, Albin -08 10.07  0.0 SB 5 Heat 3
  10.11    -2.8   7 Final 2  
P10 Brundin, Anton -09 10.18  +0.2 2 Heat 2
» Hackett, Jumanne -09 9.68  -2.5 2 Heat 1
  9.67    -0.5   5 Final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
P9 » Heinonen, Klaus -10 10.13  0.0 2 Heat 4
  10.11    -0.6   1 Final 2  
» Sillén, Liam -10 10.14  -1.0 4 Heat 5
10.30  -0.6 2 Final 2
P8 Kotte, Sebastian -11 11.97  - 2 Heat 2
  11.87    -   6 Final  
Severin Naber, Max -11 11.10  - 2 Heat 1
11.04  - 2 Final
P7 Heinonen, Julius -12 10.71  - 1 Heat 1
  10.41    -   1 Final  
Källqvist, Edvin -12 ej start 
Wennebjer, Max -12 12.21  - 2 Heat 1 [¤]
  12.02    -   4 Final  
F12 » Aldskogius, Clara -07 8.80  0.0 2 Heat 2
8.75  -1.7 4 Final
» Heinonen, Elsa -07 9.65    -1.4   5 Heat 4  
» Johansson, Ella -07 9.39  0.0 5 Heat 2
ej start  Final 2
» Sillén, Linnéa -07 9.21  -0.5 2 Heat 1
  9.27    -2.0   2 Final 2  
» Ståhl, Lilly -07 9.43  -0.5 3 Heat 1
9.51  -2.0 4 Final 2
F11 » Jansson, Edit -08 9.65  0.0 1 Heat 1
  9.80    -0.6   5 Final  
F10 » Alassaad, Selma -09 9.81  0.0 PB 2 Heat 4
» Lönn, Malva -09 9.29  -1.8 1 Heat 3
  8.94    0.0   1 Final  
» Sternlind, Tyra -09 9.78  0.0 PB 1 Heat 4
9.91  0.0 7 Final
F8 Håkansson, Amanda -11 11.50    -   4 Heat 4  
Wilkinson, Isabella -11 11.13  - 2 Heat 4
80 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 10.55    -2.4   5 Heat 2  
F15 » Hellstadius, Alannah -04 11.02  -1.8 4 Heat 3 [¤]
F14 » Cyrus, Astrid -05 ej start             
» Lidberg, Melina -05 ej start 
» Nyström, Frida -05 12.25  -2.2 5 Heat 2
100 m MS   Abakar, Ibrahim -99 11.69    +1.1 PB 5 Heat 5  
Hoffman, Gabriel -01 ej start 
» Johansson, Leon -01 11.79    -1.9   3 Heat 4 [¤]
» Rogo, Desmond -96 10.82  +1.1 2 Heat 5
10.88  -1.4 2 Final 1
P17 » Agge, Mikael -02 11.64  -0.2 3 Heat 2 fr
  11.63    -1.3   5 Final fr  
» Barroso Johansson, André -02 12.01  -1.7 4 Heat 1 fr
11.80  -1.3 SB 7 Final fr
P16 » Borg, Jonatan -03 11.78  -1.3 1 Heat 1 fr
  11.63    -0.7   2 Final fr  
Lundman, Malte -03 ej start  fr
KS » Lindberg, Felicia -97 13.37  +1.0 SB 5 Heat 1
F17 » Freeman, Molly -02 13.33  +0.6 4 Heat 2 fr
200 m MS   Hoffman, Gabriel -01 ej start             
» Johansson, Leon -01 23.23  +0.1 PB 2 Final 3
» Rogo, Desmond -96 21.96    -0.8 SB 1 Final 1  
P17 » Agge, Mikael -02 23.60  +0.4 PB 1 Final 2
P16 » Borg, Jonatan -03 23.29  -0.5 3 Final 1
» Bucht Wesslén, Noah -03 24.46    -0.5   8 Final 1  
Lundman, Malte -03 ej start 
P13 » Herre, Filip -06 28.31  -0.5 PB 2 Final
P12 » Bélec, Christoffer -07 33.26    -0.3 PB 5 Final 2  
» Carlström Cousins, Theo -07 32.03  -0.5 PB 5 Final 1
» Hackett, Jumanne -09 ej start  Final 3
» Hackett, Quincy -07 32.92    -0.5 PB 6 Final 1  
» Håkansson, Theodor -08 30.18  -0.3 PB 2 Final 2
» Johansson, Anton -08 33.54  +0.2 PB 1 Final 3 [¤]
Ribbing, Valentin -07 39.14    +0.5 PB 5 Final 3 [¤]
» Wilkinson, Benjamin -08 29.80  -0.3 PB 1 Final 2
F17 » Freeman, Molly -02 26.93  - 4 Final 2
F12 » Aldskogius, Clara -07 29.66    -1.2 PB 5 Final 1  
» Lönn, Malva -09 28.44  -1.2 PB 1 Final 1 [¤]
» Ståhl, Lilly -07 31.63  -1.7 PB 5 Final 2
» Wennebjer, Ebba -07 28.93  -1.2 PB 4 Final 1
300 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start             
400 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 57.67      PB 2 Final 3  
P16 » Bucht Wesslén, Noah -03 53.20  PB 3 Final
KS » Knezevic, Sandra -92 55.79  2 Final 1
600 m P12 » Bélec, Christoffer -07 2:08.07      PB 9 Final  
» Hackett, Quincy -07 ej start 
P11 » Johansson, Anton -08 ej start             
F12 » Johansson, Ella -07 1:47.91  3 Final
800 m MS » Jacobson, Henry -99 1:55.54      SB 5 Final  
P16 » Tärnvik, Emil -03 2:13.20  8 Final
KS Belkacem, Ofelia -95 ej start             
F16 Lundin, Nora -03 2:20.69  PB 1 Final
Nordgren, Wilma -03 ej start 
F14 » Cyrus, Astrid -05 2:35.55  PB 3 Final
1 500 m MS » Knif, Mikael -82 4:26.80      SB 3 Final  
» Suhard, Karl Henrik -80 4:46.58  SB 6 Final
P16 » Tärnvik, Emil -03 4:45.85      PB 3 Final  
KS » Ramberg, Filippa -97 4:54.69  SB 4 Final
F16 » Brandt, Albertina -03 5:29.23  PB 2 Final
Grahn, Olivia -06 4:59.80  [2]   PB 1 Final  
Nordgren, Wilma -03 ej start 
2 000 m P15 » Holm, Nils -04 ej start             
3 000 m F16 » Lidén, Clara -03 12:16.20        3 Final  
5 000 m MS » Lindström, Christian -74 17:07.56  [3]   PB 2 Final fr  
1 500 m h (76,2 cm) P15 » Holm, Nils -04 5:20.46      PB 4 Final fr  
F16 » Brandt, Albertina -03 5:52.71  PB 3 Final fr
» Lidén, Clara -03 brutit  fr
60 m häck (76,2 cm) P13 » Herre, Filip -06 10.13    +1.1 PB 3 Final  
» Kapell, Elias -06 9.64  +1.1 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13   Forsell, Ellen -06 10.25    +0.7 PB 3 Final  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Gustafsson, Ella -05 ej start             
» Hellstadius, Alannah -04 12.41  -0.4 2 Final 1
» Lindefalk, Linnéa -05 ej start             
F14 » Gustafsson, Ella -05 15.13  +0.9 PB 5 Final [¤]
» Lindefalk, Linnéa -05 12.80  +0.9 2 Final [¤]
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 14.10    +1.2 PB 2 Final  
110 m häck (99,1 cm) P19 » Håkansson, Jonatan -01 ej start             
110 m häck (91,4 cm) P16 » Moberg, Markus -03 14.38    +0.6 PB 1 Final  
» Thid, David -03 ej start 
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Herre, Filip -06 33.04    -1.2 PB 4 Final fr  
» Kapell, Elias -06 30.12  -1.2 PB 1 Final fr
300 m häck (83.8 cm) P16 » Moberg, Markus -03 38.55      PB 1 Final fr  
» Thid, David -03 ej start  fr
300 m häck (76,2 cm) F15 » Hellstadius, Alannah -04 46.47      PB 2 Final fr  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 51.04  PB 3 Final fr
Höjd P16 » Borg, Jonatan -03 1.85      PB 2 Final  
» Törnvall, Oskar -03 1.67  PB 9
P14 » Ilison, Erik -05 1.37      PB 8 Final  
P13 » Freifelt, William -06 1.51  SB 2 Final
P12 » Bélec, Christoffer -07 ej start 
» Carlström Cousins, Theo -07 1.33      PB 5 Final  
P11 » Hackett, Jumanne -09 1.15  13 [¤]
» Håkansson, Theodor -08 1.40  PB 1 Final
Ilison, Henri -08 1.05      PB 22    
» Johansson, Anton -08 1.10  PB 19
» Wolgast, Albin -08 1.19  PB 12
F14 » Gustafsson, Ella -05 1.38      PB 4 Final  
F12 » Aldskogius, Clara -07 1.25  6 Final
Stav MS   Ander, Noah -01 3.72      SB 10   fr [¤]
» Borgius, Teodor -03 4.32  PB 3 Final fr
» Gemmel, Harald -01 3.87        8 Final fr [¤]
» Håkansson, Jonatan -01 4.02  PB 7 Final fr
P14 » Ilison, Erik -05 2.62  PB 2 Final
P13 » Kapell, Elias -06 2.56      PB 1 Final  
P12 » Bélec, Christoffer -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 2.02  PB 2 Final
KS » Kapell, Tilda -01 ej start            fr  
Mitchell, Elena -98 3.12  6 Final fr
Nilsson, Selma -01 3.12  PB 5 Final fr [¤]
F15 Fernström, Nadja -03 2.82      PB 2 Final [¤]
» Hellstadius, Alannah -04 3.12  1 Final
» Åsberg, Kajsa -04 2.62  PB 6 Final [¤]
F14 » Lindefalk, Linnéa -05 2.22      SB 3 Final  
F12 » Heinonen, Elsa -07 ej start 
» Johansson, Ella -07 1.72  2 Final
Längd MS » Prins, Felix -00 5.95    0.0   5 Final fr  
P17 » Barroso Johansson, André -02 6.30  -0.3 SB 1 Final
P16 » Thid, David -03 ej start             
P15 » Linderoth, Fabian -04 4.96  0.0 PB 9
P14 » Torbjörnsson, Adam -05 ej start 
P7 Heinonen, Julius -12 2.79    -   2 Final  
Källqvist, Edvin -12 2.29  - 9
KS » Lindberg, Felicia -97 ej res 
F17 » Freeman, Molly -02 5.20    +1.8 PB 4 Final [¤]
» Krüsell Berg, Tilda -02 4.61  0.0 PB 10
» Trosell, Åsa -02 4.31  +0.3 PB 11
F16 » Löwhagen, Alicia -03 5.09    +1.5 SB 3 Final [¤]
F14 » Cyrus, Astrid -05 ej start 
» Gustafsson, Ella -05 4.22  -0.2 PB 8 Final
» Lidberg, Melina -05 ej start             
» Nyström, Frida -05 3.82  0.0 PB 13
Längd (zon) P13 » Freifelt, William -06 5.12    +1.3   2 Final  
» Herre, Filip -06 4.64  +0.5 PB 5 Final
» Kapell, Elias -06 ej start             
P12 » Bélec, Christoffer -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 4.04  +1.0 5 Final
Ribbing, Valentin -07 2.34    -1.3 PB 19    
P11 » Håkansson, Theodor -08 4.35  0.0 PB 3 Final
Ilison, Henri -08 3.20  0.0 PB 23
» Johansson, Anton -08 3.58    +1.7 PB 15    
Victorin, Axel -08 ej start 
» Wilkinson, Benjamin -08 4.41  -1.6 PB 2 Final
» Wolgast, Albin -08 3.55    0.0 SB 17    
P10 Brundin, Anton -09 3.60  - 8 Final
» Hackett, Jumanne -09 4.03  - 3 Final
» Källqvist, Morgan -09 ej start             
P9 » Heinonen, Klaus -10 3.71  - 3 Final
» Sillén, Liam -10 3.43  - 8 Final
P8 Kotte, Sebastian -11 2.77    -   3 Final  
Severin Naber, Max -11 3.26  - 1 Final
F13 Forsell, Ellen -06 4.99  0.0 1 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 4.26    +1.1   10    
» Heinonen, Elsa -07 3.83  0.0 22
» Johansson, Ella -07 4.32  +1.2 PB 6 Final
» Sillén, Linnéa -07 3.87    +1.9 PB 20    
» Ståhl, Lilly -07 3.98  0.0 PB 16
» Wennebjer, Ebba -07 4.61  0.0 PB 2 Final
F11 » Jansson, Edit -08 4.04    +0.9 PB 1 Final  
F10 » Alassaad, Selma -09 3.37  - 8 Final
» Lönn, Malva -09 4.29  - 1 Final
» Sternlind, Tyra -09 3.50    -   6 Final  
F8 Håkansson, Amanda -11 2.88  - 7 Final
Wilkinson, Isabella -11 2.80  - 10
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.38    +2.2   1 Final  
14.98  +1.5
P16 » Thid, David -03 ej res            fr  
KS » Sabir, Jasmin -92 12.27  +1.9 SB 3 Final fr [¤]
F14 » Gustafsson, Ella -05 9.44  +0.8 PB 3 Final
» Lidberg, Melina -05 ej start             
» Nyström, Frida -05 ej start 
Tresteg (zon) P12 » Hackett, Quincy -07 8.16    -1.9 PB 5 Final  
» Håkansson, Theodor -08 8.68  +0.7 PB 2 Final
Ribbing, Valentin -07 ej res             
F13 Forsell, Ellen -06 10.10  +1.0 PB 1 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 ej start 
Kula (5,0 kg) P16 » Sundberg, Martin -03 13.79        2 Final fr  
Kula (4,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 10.12        7 Final fr  
» Marklund, Winston -04 8.34  PB 8 Final fr
P14 » Ilison, Erik -05 9.90        6 Final  
KS » Lindberg, Felicia -97 11.95  4 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Bélec, Christoffer -07 6.90      SB 4 Final  
» Hackett, Quincy -07 6.04  6 Final
P9 » Heinonen, Klaus -10 5.29      PB 13    
» Sillén, Liam -10 6.11  8 Final
P8 Kotte, Sebastian -11 3.59  PB 5 Final
Severin Naber, Max -11 4.85      PB 1 Final  
F17 » Wihk, Embla -02 ej start 
F16 » Harryson, Linn -03 10.90  PB 4 Final fr
F15 » Hallencreutz, Emma -04 8.47      PB 5 Final fr  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 7.17  9
» Nyström, Frida -05 6.15  10
Kula (2,0 kg) P11 » Håkansson, Theodor -08 6.13        18    
Ilison, Henri -08 6.82  PB 14
» Wilkinson, Benjamin -08 7.67        7 Final  
» Wolgast, Albin -08 7.23  PB 10
P10 Brundin, Anton -09 6.47  PB 10
» Hackett, Jumanne -09 9.32      PB 1 Final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
F13 Forsell, Ellen -06 11.70  PB 3 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 8.55      PB 4 Final  
» Wennebjer, Ebba -07 9.77  PB 2 Final
F10 » Alassaad, Selma -09 5.01  PB 9
» Lönn, Malva -09 7.03        1 Final  
» Sternlind, Tyra -09 6.97  2 Final
F8 Håkansson, Amanda -11 2.58  PB 14
Wilkinson, Isabella -11 4.31  PB 1 Final
Diskus (2,0 kg) MS   Bozovicar, Irenej -95 49.38      PB 2 Final fr  
Diskus (1,5 kg) P16 » Sundberg, Martin -03 42.97      PB 2 Final  
Diskus (1,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 41.45      PB 2 Final fr  
» Linderoth, Fabian -04 22.24  SB 9 fr
P14 » Ilison, Erik -05 24.82        7 Final  
F17 » Wihk, Embla -02 30.50  2 Final
Diskus (0,75 kg) F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 25.46        3 Final fr  
» Hallencreutz, Emma -04 18.31  8 Final fr
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 22.24  5 Final
Diskus (0,6 kg) P13 » Kapell, Elias -06 ej start             
P12 » Bélec, Christoffer -07 27.59  PB 1 Final
» Hackett, Quincy -07 20.27      PB 8 Final  
F13 Forsell, Ellen -06 20.89  PB 4 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 21.27  PB 4 Final
» Heinonen, Elsa -07 15.31      PB 15    
» Johansson, Ella -07 23.28  PB 2 Final
» Sillén, Linnéa -07 14.04  PB 19
» Wennebjer, Ebba -07 20.54  5 Final
Slägga (5,0 kg) P16 » Lindefalk, Alexander -03 49.74      PB 3 Final  
Slägga (4,0 kg) P14 » Ilison, Erik -05 22.90      PB 4 Final  
» Torbjörnsson, Adam -05 13.15  5 Final
KS » Ahlberg, Grete -98 65.96  SB 1 Final [¤]
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Wihk, Embla -02 50.56      PB 4 Final  
F16 » Harryson, Linn -03 44.34  4 Final
F15 » Enblad, Alva -04 36.81        4 Final  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 23.23  6 Final
» Gustafsson, Ella -05 20.96  7 Final
» Lindefalk, Linnéa -05 37.49  PB 2 Final
Slägga (2,0 kg) F13   Forsell, Ellen -06 30.80      PB 3 Final  
Spjut (600 gr) P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start             
P14 » Ilison, Erik -05 35.89  3 Final
» Torbjörnsson, Adam -05 19.43        13    
KS » Lindberg, Felicia -97 31.14  4 Final
Spjut (500 gr) F17 » Wihk, Embla -02 28.51      SB 3 Final  
F15 » Krantz, Frida -04 31.67  2 Final
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 20.63  4 Final
Spjut (400 gr) P12 » Bélec, Christoffer -07 23.09      PB 5 Final  
» Hackett, Quincy -07 16.89  7 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 17.76      PB 7 Final  
» Heinonen, Elsa -07 12.66  PB 15
» Johansson, Ella -07 16.83  SB 9
» Sillén, Linnéa -07 11.91      PB 17    
» Wennebjer, Ebba -07 23.53  PB 1 Final
Boll (300 gr) P11 » Hackett, Jumanne -09 35.13        2 Final [¤]
Ilison, Henri -08 27.35  13
» Johansson, Anton -08 24.69        17    
» Wolgast, Albin -08 24.51  PB 18
P10 Brundin, Anton -09 25.04  PB 6 Final
» Hackett, Jumanne -09 33.38        1 Final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
F10 » Alassaad, Selma -09 ej start 
» Lönn, Malva -09 15.17        7 Final  
» Sternlind, Tyra -09 26.94  PB 1 Final
5 x 60 m P11 » Wilkinson, Benjamin -08 45.15        1 Final  
» Håkansson, Theodor -08
» Johansson, Anton -08
» Wolgast, Albin -08
» Hackett, Jumanne -09                
F11 » Alassaad, Selma -09 45.63  1 Final
» Elsässer Haldin, Linn -09
» Sternlind, Tyra -09
» Jansson, Edit -08
» Lönn, Malva -09
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
[3] - Klubbrekord i klassen M45
 2019-06-13 (to)  | Sthlm 10 / SM milen, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Claesson, Patrick -94 ej start               
Danielsson, Bo -62 ej start 
Pihl, Johan -92 38.26      PB 26      
M35 » Knif, Mikael -82 34.38  4
M50 » Holmgren, Lars -65 42.28  SB 9
» Jansson, Thomas -69 40.58      SB 7      
Lukin, Mats -68 59.50  SB 856
M70 » Svidén, Lars -45 52.15  SB 5
M75 » Förberg, Jan -42 49.39      SB 2      
K22 » Ramberg, Filippa -97 40.24  PB 2
K45 » Neill Vinnå, Susanna -74 43.43  SB 8
K60 Holmgren, Kerstin -59 51.27  4
Stadslopp P15 » Pettersson, Tobias -04 18.34        3      
P14 » Asplund, Simon -05 ej start 
» Salimi Omberg, Martin -05 ej start               
F16 Nordgren, Wilma -03 ej start 
F14 » Öhman, Elsa -05 ej start 
F13 Grahn, Olivia -06 19.37  1
 2019-06-12 (on)  | Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
40 m häck (special) P10   Broberg Rydqvist, Karl -10 9.86    -          
Brundin, Anton -09 8.51  -
Carp, Yonis -09 10.18    -          
Drew, Nils -09 9.26  -
Eide Jensen, Olle -09 10.17  -
» Hackett, Jumanne -09 7.78    -          
Hulthén, Casper -09 8.93  -
Karlsson Axi, Oliver -09 9.77  -
» Källqvist, Morgan -09 9.56    -          
Liljebäck, Hugo -09 9.21  -
Micanovic, Oliver -09 8.75  -
Schierman, Sixten -09 8.85    -