HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2019-06-23
Ute för 2019 Resultatdatum: 2019-06-23
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2019-06-22/23 (lö-sö)  | Championats Régionaux Individuels, Saint Etienne, FRA
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17 » Léger, Sidney -02 11.10    +1.0   1 Heat 1  
10.91  +1.1 1 A-final
 2019-06-22 (lö)  | 33EME Meetimg International, Nivelles, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.66    +0.5 SB 3 Heat 1    
ej start  Final
 2019-06-18 (ti)  | Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Dawlson, Emmanuel -92 10.68    +0.9   2 Heat 2    
10.73  +1.3 8 Final
400 m KS » Knezevic, Sandra -92 56.10        7 A-final    
800 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:10.44      SB 9 D-final    
» Jacobson, Henry -99 1:55.33  SB 5 C-final
KS » Ramberg, Filippa -97 2:20.53  SB 11 C-final [¤]
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 14.20    +2.1   8 A-final    
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.58    +0.2 SB 4 Final    
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 64.38        1 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-06-15/16 (lö-sö)  | Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.83    -0.6   1 Heat 2  
10.78  +1.5 SB 1 Final
 2019-06-15/16 (lö-sö)  | Rosenbomsspelen, Västra Marks IP, Karlskrona
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Stav KS » Kapell, Tilda -01 3.62  [1]   SB 7 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
 2019-06-14/16 (fr-sö)  | Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Freifelt, William -06 8.16    -2.0   1 Heat 1  
8.13  -1.3 PB 1 Final
» Kapell, Elias -06 8.31  -2.0 1 Heat 2
  diskad          Final  
P12 » Hackett, Quincy -07 9.93  +0.6 4 Heat 2
P11 » Håkansson, Theodor -08 9.34  -0.3 PB 1 Heat 1
  9.37    -2.8   4 Final 1  
Ilison, Henri -08 10.69  -0.3 PB 6 Heat 1
» Johansson, Anton -08 10.27  -0.3 SB 4 Heat 5
Victorin, Axel -08 9.34  0.0 PB 1 Heat 3
  ej start          Final 1  
» Wilkinson, Benjamin -08 9.18  0.0 1 Heat 2
9.02  -2.8 PB 3 Final 1
» Wolgast, Albin -08 10.07  0.0 SB 5 Heat 3
  10.11    -2.8   7 Final 2  
P10 Brundin, Anton -09 10.18  +0.2 2 Heat 2
» Hackett, Jumanne -09 9.68  -2.5 2 Heat 1
  9.67    -0.5   5 Final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
P9 » Heinonen, Klaus -10 10.13  0.0 2 Heat 4
  10.11    -0.6   1 Final 2  
» Sillén, Liam -10 10.14  -1.0 4 Heat 5
10.30  -0.6 2 Final 2
P8 Kotte, Sebastian -11 11.97  - 2 Heat 2
  11.87    -   6 Final  
Severin Naber, Max -11 11.10  - 2 Heat 1
11.04  - 2 Final
P7 Heinonen, Julius -12 10.71  - 1 Heat 1
  10.41    -   1 Final  
Källqvist, Edvin -12 ej start 
Wennebjer, Max -12 12.21  - 2 Heat 1 [¤]
  12.02    -   4 Final  
F12 » Aldskogius, Clara -07 8.80  0.0 2 Heat 2
8.75  -1.7 4 Final
» Heinonen, Elsa -07 9.65    -1.4   5 Heat 4  
» Johansson, Ella -07 9.39  0.0 5 Heat 2
ej start  Final 2
» Sillén, Linnéa -07 9.21  -0.5 2 Heat 1
  9.27    -2.0   2 Final 2  
» Ståhl, Lilly -07 9.43  -0.5 3 Heat 1
9.51  -2.0 4 Final 2
F11 » Jansson, Edit -08 9.65  0.0 1 Heat 1
  9.80    -0.6   5 Final  
F10 » Alassaad, Selma -09 9.81  0.0 PB 2 Heat 4
» Lönn, Malva -09 9.29  -1.8 1 Heat 3
  8.94    0.0   1 Final  
» Sternlind, Tyra -09 9.78  0.0 PB 1 Heat 4
9.91  0.0 7 Final
F8 Håkansson, Amanda -11 11.50    -   4 Heat 4  
Wilkinson, Isabella -11 11.13  - 2 Heat 4
80 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 10.55    -2.4   5 Heat 2  
F15 » Hellstadius, Alannah -04 11.02  -1.8 4 Heat 3 [¤]
F14 » Cyrus, Astrid -05 ej start             
» Lidberg, Melina -05 ej start 
» Nyström, Frida -05 12.25  -2.2 5 Heat 2
100 m MS   Abakar, Ibrahim -99 11.69    +1.1 PB 5 Heat 5  
Hoffman, Gabriel -01 ej start 
» Johansson, Leon -01 11.79    -1.9   3 Heat 4 [¤]
» Rogo, Desmond -96 10.82  +1.1 2 Heat 5
10.88  -1.4 2 Final 1
P17 » Agge, Mikael -02 11.64  -0.2 3 Heat 2 fr
  11.63    -1.3   5 Final fr  
» Barroso Johansson, André -02 12.01  -1.7 4 Heat 1 fr
11.80  -1.3 SB 7 Final fr
P16 » Borg, Jonatan -03 11.78  -1.3 1 Heat 1 fr
  11.63    -0.7   2 Final fr  
Lundman, Malte -03 ej start  fr
KS » Lindberg, Felicia -97 13.37  +1.0 SB 5 Heat 1
F17 » Freeman, Molly -02 13.33  +0.6 4 Heat 2 fr
200 m MS   Hoffman, Gabriel -01 ej start             
» Johansson, Leon -01 23.23  +0.1 PB 2 Final 3
» Rogo, Desmond -96 21.96    -0.8 SB 1 Final 1  
P17 » Agge, Mikael -02 23.60  +0.4 PB 1 Final 2
P16 » Borg, Jonatan -03 23.29  -0.5 3 Final 1
» Bucht Wesslén, Noah -03 24.46    -0.5   8 Final 1  
Lundman, Malte -03 ej start 
P13 » Herre, Filip -06 28.31  -0.5 PB 2 Final
P12 » Bélec, Christoffer -07 33.26    -0.3 PB 5 Final 2  
» Carlström Cousins, Theo -07 32.03  -0.5 PB 5 Final 1
» Hackett, Jumanne -09 ej start  Final 3
» Hackett, Quincy -07 32.92    -0.5 PB 6 Final 1  
» Håkansson, Theodor -08 30.18  -0.3 PB 2 Final 2
» Johansson, Anton -08 33.54  +0.2 PB 1 Final 3 [¤]
Ribbing, Valentin -07 39.14    +0.5 PB 5 Final 3 [¤]
» Wilkinson, Benjamin -08 29.80  -0.3 PB 1 Final 2
F17 » Freeman, Molly -02 26.93  - 4 Final 2
F12 » Aldskogius, Clara -07 29.66    -1.2 PB 5 Final 1  
» Lönn, Malva -09 28.44  -1.2 PB 1 Final 1 [¤]
» Ståhl, Lilly -07 31.63  -1.7 PB 5 Final 2
» Wennebjer, Ebba -07 28.93  -1.2 PB 4 Final 1
300 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start             
400 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 57.67      PB 2 Final 3  
P16 » Bucht Wesslén, Noah -03 53.20  PB 3 Final
KS » Knezevic, Sandra -92 55.79  2 Final 1
600 m P12 » Bélec, Christoffer -07 2:08.07      PB 9 Final  
» Hackett, Quincy -07 ej start 
P11 » Johansson, Anton -08 ej start             
F12 » Johansson, Ella -07 1:47.91  3 Final
800 m MS » Jacobson, Henry -99 1:55.54      SB 5 Final  
P16 » Tärnvik, Emil -03 2:13.20  8 Final
KS Belkacem, Ofelia -95 ej start             
F16 Lundin, Nora -03 2:20.69  PB 1 Final
Nordgren, Wilma -03 ej start 
F14 » Cyrus, Astrid -05 2:35.55  PB 3 Final
1 500 m MS » Knif, Mikael -82 4:26.80      SB 3 Final  
» Suhard, Karl Henrik -80 4:46.58  SB 6 Final
P16 » Tärnvik, Emil -03 4:45.85      PB 3 Final  
KS » Ramberg, Filippa -97 4:54.69  SB 4 Final
F16 » Brandt, Albertina -03 5:29.23  PB 2 Final
Grahn, Olivia -06 4:59.80  [2]   PB 1 Final  
Nordgren, Wilma -03 ej start 
2 000 m P15 » Holm, Nils -04 ej start             
3 000 m F16 » Lidén, Clara -03 12:16.20        3 Final  
5 000 m MS » Lindström, Christian -74 17:07.56  [3]   PB 2 Final fr  
1 500 m h (76,2 cm) P15 » Holm, Nils -04 5:20.46      PB 4 Final fr  
F16 » Brandt, Albertina -03 5:52.71  PB 3 Final fr
» Lidén, Clara -03 brutit  fr
60 m häck (76,2 cm) P13 » Herre, Filip -06 10.13    +1.1 PB 3 Final  
» Kapell, Elias -06 9.64  +1.1 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13   Forsell, Ellen -06 10.25    +0.7 PB 3 Final  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Gustafsson, Ella -05 ej start             
» Hellstadius, Alannah -04 12.41  -0.4 2 Final 1
» Lindefalk, Linnéa -05 ej start             
F14 » Gustafsson, Ella -05 15.13  +0.9 PB 5 Final [¤]
» Lindefalk, Linnéa -05 12.80  +0.9 2 Final [¤]
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 14.10    +1.2 PB 2 Final  
110 m häck (99,1 cm) P19 » Håkansson, Jonatan -01 ej start             
110 m häck (91,4 cm) P16 » Moberg, Markus -03 14.38    +0.6 PB 1 Final  
» Thid, David -03 ej start 
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Herre, Filip -06 33.04    -1.2 PB 4 Final fr  
» Kapell, Elias -06 30.12  -1.2 PB 1 Final fr
300 m häck (83.8 cm) P16 » Moberg, Markus -03 38.55      PB 1 Final fr  
» Thid, David -03 ej start  fr
300 m häck (76,2 cm) F15 » Hellstadius, Alannah -04 46.47      PB 2 Final fr  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 51.04  PB 3 Final fr
Höjd P16 » Borg, Jonatan -03 1.85      PB 2 Final  
» Törnvall, Oskar -03 1.67  PB 9
P14 » Ilison, Erik -05 1.37      PB 8 Final  
P13 » Freifelt, William -06 1.51  SB 2 Final
P12 » Bélec, Christoffer -07 ej start 
» Carlström Cousins, Theo -07 1.33      PB 5 Final  
P11 » Hackett, Jumanne -09 1.15  13 [¤]
» Håkansson, Theodor -08 1.40  PB 1 Final
Ilison, Henri -08 1.05      PB 22    
» Johansson, Anton -08 1.10  PB 19
» Wolgast, Albin -08 1.19  PB 12
F14 » Gustafsson, Ella -05 1.38      PB 4 Final  
F12 » Aldskogius, Clara -07 1.25  6 Final
Stav MS   Ander, Noah -01 3.72      SB 10   fr [¤]
» Borgius, Teodor -03 4.32  PB 3 Final fr
» Gemmel, Harald -01 3.87        8 Final fr [¤]
» Håkansson, Jonatan -01 4.02  PB 7 Final fr
P14 » Ilison, Erik -05 2.62  PB 2 Final
P13 » Kapell, Elias -06 2.56      PB 1 Final  
P12 » Bélec, Christoffer -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 2.02  PB 2 Final
KS » Kapell, Tilda -01 ej start            fr  
Mitchell, Elena -98 3.12  6 Final fr
Nilsson, Selma -01 3.12  PB 5 Final fr [¤]
F15 Fernström, Nadja -03 2.82      PB 2 Final [¤]
» Hellstadius, Alannah -04 3.12  1 Final
» Åsberg, Kajsa -04 2.62  PB 6 Final [¤]
F14 » Lindefalk, Linnéa -05 2.22      SB 3 Final  
F12 » Heinonen, Elsa -07 ej start 
» Johansson, Ella -07 1.72  2 Final
Längd MS » Prins, Felix -00 5.95    0.0   5 Final fr  
P17 » Barroso Johansson, André -02 6.30  -0.3 SB 1 Final
P16 » Thid, David -03 ej start             
P15 » Linderoth, Fabian -04 4.96  0.0 PB 9
P14 » Torbjörnsson, Adam -05 ej start 
P7 Heinonen, Julius -12 2.79    -   2 Final  
Källqvist, Edvin -12 2.29  - 9
KS » Lindberg, Felicia -97 ej res 
F17 » Freeman, Molly -02 5.20    +1.8 PB 4 Final [¤]
» Krüsell Berg, Tilda -02 4.61  0.0 PB 10
» Trosell, Åsa -02 4.31  +0.3 PB 11
F16 » Löwhagen, Alicia -03 5.09    +1.5 SB 3 Final [¤]
F14 » Cyrus, Astrid -05 ej start 
» Gustafsson, Ella -05 4.22  -0.2 PB 8 Final
» Lidberg, Melina -05 ej start             
» Nyström, Frida -05 3.82  0.0 PB 13
Längd (zon) P13 » Freifelt, William -06 5.12    +1.3   2 Final  
» Herre, Filip -06 4.64  +0.5 PB 5 Final
» Kapell, Elias -06 ej start             
P12 » Bélec, Christoffer -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 4.04  +1.0 5 Final
Ribbing, Valentin -07 2.34    -1.3 PB 19    
P11 » Håkansson, Theodor -08 4.35  0.0 PB 3 Final
Ilison, Henri -08 3.20  0.0 PB 23
» Johansson, Anton -08 3.58    +1.7 PB 15    
Victorin, Axel -08 ej start 
» Wilkinson, Benjamin -08 4.41  -1.6 PB 2 Final
» Wolgast, Albin -08 3.55    0.0 SB 17    
P10 Brundin, Anton -09 3.60  - 8 Final
» Hackett, Jumanne -09 4.03  - 3 Final
» Källqvist, Morgan -09 ej start             
P9 » Heinonen, Klaus -10 3.71  - 3 Final
» Sillén, Liam -10 3.43  - 8 Final
P8 Kotte, Sebastian -11 2.77    -   3 Final  
Severin Naber, Max -11 3.26  - 1 Final
F13 Forsell, Ellen -06 4.99  0.0 1 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 4.26    +1.1   10    
» Heinonen, Elsa -07 3.83  0.0 22
» Johansson, Ella -07 4.32  +1.2 PB 6 Final
» Sillén, Linnéa -07 3.87    +1.9 PB 20    
» Ståhl, Lilly -07 3.98  0.0 PB 16
» Wennebjer, Ebba -07 4.61  0.0 PB 2 Final
F11 » Jansson, Edit -08 4.04    +0.9 PB 1 Final  
F10 » Alassaad, Selma -09 3.37  - 8 Final
» Lönn, Malva -09 4.29  - 1 Final
» Sternlind, Tyra -09 3.50    -   6 Final  
F8 Håkansson, Amanda -11 2.88  - 7 Final
Wilkinson, Isabella -11 2.80  - 10
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.38    +2.2   1 Final  
14.98  +1.5
P16 » Thid, David -03 ej res            fr  
KS » Sabir, Jasmin -92 12.27  +1.9 SB 3 Final fr [¤]
F14 » Gustafsson, Ella -05 9.44  +0.8 PB 3 Final
» Lidberg, Melina -05 ej start             
» Nyström, Frida -05 ej start 
Tresteg (zon) P12 » Hackett, Quincy -07 8.16    -1.9 PB 5 Final  
» Håkansson, Theodor -08 8.68  +0.7 PB 2 Final
F13 Forsell, Ellen -06 10.10    +1.0 PB 1 Final  
F12 » Aldskogius, Clara -07 ej start 
Kula (5,0 kg) P16 » Sundberg, Martin -03 13.79        2 Final fr  
Kula (4,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 10.12        7 Final fr  
» Marklund, Winston -04 8.34  PB 8 Final fr
P14 » Ilison, Erik -05 9.90        6 Final  
KS » Lindberg, Felicia -97 11.95  4 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Bélec, Christoffer -07 6.90      SB 4 Final  
» Hackett, Quincy -07 6.04  6 Final
P9 » Heinonen, Klaus -10 5.29      PB 13    
» Sillén, Liam -10 6.11  8 Final
P8 Kotte, Sebastian -11 3.59  PB 5 Final
Severin Naber, Max -11 4.85      PB 1 Final  
F17 » Wihk, Embla -02 ej start 
F16 » Harryson, Linn -03 10.90  PB 4 Final fr
F15 » Hallencreutz, Emma -04 8.47      PB 5 Final fr  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 7.17  9
» Nyström, Frida -05 6.15  10
Kula (2,0 kg) P11 » Håkansson, Theodor -08 6.13        18    
Ilison, Henri -08 6.82  PB 14
» Wilkinson, Benjamin -08 7.67        7 Final  
» Wolgast, Albin -08 7.23  PB 10
P10 Brundin, Anton -09 6.47  PB 10
» Hackett, Jumanne -09 9.32      PB 1 Final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
F13 Forsell, Ellen -06 11.70  PB 3 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 8.55      PB 4 Final  
» Wennebjer, Ebba -07 9.77  PB 2 Final
F10 » Alassaad, Selma -09 5.01  PB 9
» Lönn, Malva -09 7.03        1 Final  
» Sternlind, Tyra -09 6.97  2 Final
F8 Håkansson, Amanda -11 2.58  PB 14
Wilkinson, Isabella -11 4.31  PB 1 Final
Diskus (2,0 kg) MS   Bozovicar, Irenej -95 49.38      PB 2 Final fr  
Diskus (1,5 kg) P16 » Sundberg, Martin -03 42.97      PB 2 Final  
Diskus (1,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 41.45      PB 2 Final fr  
» Linderoth, Fabian -04 22.24  SB 9 fr
P14 » Ilison, Erik -05 24.82        7 Final  
F17 » Wihk, Embla -02 30.50  2 Final
Diskus (0,75 kg) F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 25.46        3 Final fr  
» Hallencreutz, Emma -04 18.31  8 Final fr
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 22.24  5 Final
Diskus (0,6 kg) P13 » Kapell, Elias -06 ej start             
P12 » Bélec, Christoffer -07 27.59  PB 1 Final
» Hackett, Quincy -07 20.27      PB 8 Final  
F13 Forsell, Ellen -06 20.89  PB 4 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 21.27  PB 4 Final
» Heinonen, Elsa -07 15.31      PB 15    
» Johansson, Ella -07 23.28  PB 2 Final
» Sillén, Linnéa -07 14.04  PB 19
» Wennebjer, Ebba -07 20.54  5 Final
Slägga (5,0 kg) P16 » Lindefalk, Alexander -03 49.74      PB 3 Final  
Slägga (4,0 kg) P14 » Ilison, Erik -05 22.90      PB 4 Final  
» Torbjörnsson, Adam -05 13.15  5 Final
KS » Ahlberg, Grete -98 65.96  SB 1 Final [¤]
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Wihk, Embla -02 50.56      PB 4 Final  
F16 » Harryson, Linn -03 44.34  4 Final
F15 » Enblad, Alva -04 36.81        4 Final  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 23.23  6 Final
» Gustafsson, Ella -05 20.96  7 Final
» Lindefalk, Linnéa -05 37.49  PB 2 Final
Slägga (2,0 kg) F13   Forsell, Ellen -06 30.80      PB 3 Final  
Spjut (600 gr) P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start             
P14 » Ilison, Erik -05 35.89  3 Final
» Torbjörnsson, Adam -05 19.43        13    
KS » Lindberg, Felicia -97 31.14  4 Final
Spjut (500 gr) F17 » Wihk, Embla -02 28.51      SB 3 Final  
F15 » Krantz, Frida -04 31.67  2 Final
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 20.63  4 Final
Spjut (400 gr) P12 » Bélec, Christoffer -07 23.09      PB 5 Final  
» Hackett, Quincy -07 16.89  7 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 17.76      PB 7 Final  
» Heinonen, Elsa -07 12.66  PB 15
» Johansson, Ella -07 16.83  SB 9
» Sillén, Linnéa -07 11.91      PB 17    
» Wennebjer, Ebba -07 23.53  PB 1 Final
Boll (300 gr) P11 » Hackett, Jumanne -09 35.13        2 Final [¤]
Ilison, Henri -08 27.35  13
» Johansson, Anton -08 24.69        17    
» Wolgast, Albin -08 24.51  PB 18
P10 Brundin, Anton -09 25.04  PB 6 Final
» Hackett, Jumanne -09 33.38        1 Final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
F10 » Alassaad, Selma -09 ej start 
» Lönn, Malva -09 15.17        7 Final  
» Sternlind, Tyra -09 26.94  PB 1 Final
5 x 60 m P11 » Wilkinson, Benjamin -08 45.15        1 Final  
» Håkansson, Theodor -08
» Johansson, Anton -08
» Wolgast, Albin -08
» Hackett, Jumanne -09                
F11 » Alassaad, Selma -09 45.63  1 Final
» Elsässer Haldin, Linn -09
» Sternlind, Tyra -09
» Jansson, Edit -08
» Lönn, Malva -09
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
[3] - Klubbrekord i klassen M45
 2019-06-13 (to)  | Sthlm 10 / SM milen, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Claesson, Patrick -94 ej start               
Danielsson, Bo -62 ej start 
Pihl, Johan -92 38.26      PB 26      
M35 » Knif, Mikael -82 34.38  4
M50 » Holmgren, Lars -65 42.28  SB 9
» Jansson, Thomas -69 40.58      SB 7      
Lukin, Mats -68 59.50  SB 856
M70 » Svidén, Lars -45 52.15  SB 5
M75 » Förberg, Jan -42 49.39      SB 2      
K22 » Ramberg, Filippa -97 40.24  PB 2
K45 » Neill Vinnå, Susanna -74 43.43  SB 8
K60 Holmgren, Kerstin -59 51.27  4
Stadslopp P15 » Pettersson, Tobias -04 18.34        3      
P14 » Asplund, Simon -05 ej start 
» Salimi Omberg, Martin -05 ej start               
F16 Nordgren, Wilma -03 ej start 
F14 » Öhman, Elsa -05 ej start 
F13 Grahn, Olivia -06 19.37  1
 2019-06-12 (on)  | Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
40 m häck (special) P10   Broberg Rydqvist, Karl -10 9.86    -          
Brundin, Anton -09 8.51  -
Carp, Yonis -09 10.18    -          
Drew, Nils -09 9.26  -
Eide Jensen, Olle -09 10.17  -
» Hackett, Jumanne -09 7.78    -          
Hulthén, Casper -09 8.93  -
Karlsson Axi, Oliver -09 9.77  -
» Källqvist, Morgan -09 9.56    -          
Liljebäck, Hugo -09 9.21  -
Micanovic, Oliver -09 8.75  -
Schierman, Sixten -09 8.85    -          
Sjögren, Alvin -09 10.26  -
Tabacchi, Maxim -09 8.43  -
Viidas, Egon -09 8.60    -          
P9 Bergstrand, Olof -10 11.2m -
Djurstedt, Svante -10 9.8m -
Edström Larsson, Joel -10 10.1m   -          
Fransson, Hugo -10 9.1m -
» Heinonen, Klaus -10 8.9m -
Jonsson Glitterstam, Max -10 8.7m   -          
Karlsson, Valle -10 10.3m -
Nilsson, Elliot -10 10.1m -
» Sillén, Liam -10 8.3m   -          
Tognolina, Erik -10 9.1m -
Victorin, Gustav -10 9.5m -
Widholm, Samuel -10 10.1m   -          
F10 Aizawa, Liv -09 7.91  -
» Alassaad, Selma -09 9.34  -
Berggren, Märta -09 9.83    -          
Broberg Rydqvist, Amanda -09 9.08  -
Caddeo, Elsa -09 9.77  -
Carlsson, Stella -09 8.81    -          
Crona, Amelie -09 9.63  -
Dahl, Lo -09 9.49  -
Dertell Holmgren, Tuva -09 9.41    -          
Ekener, Filippa -09 9.44  -
» Eklöf, Alma -09 8.77  -
» Eklöf, Nora -09 9.62    -          
Engström Villaroel, Noelia -09 9.41  -
Frykström, Amanda -09 9.99  -
Giertz Holgerman, Doris -09 8.38    -          
Granström, Elsa -09 10.32  -
Gullberg, Liv -09 10.11  -
Gustafsson, Ester -09 9.29    -          
Halldin, Linn -09 9.45  -
Holmeros, Ida -09 8.78  -
Johansson, Julia -09 9.79    -          
Larsson, Elin -09 10.50  -
» Lönn, Malva -09 7.84  -
Malmkvist, Ester -09 10.11    -          
Nilsson Söderman, Saga -09 8.70  -
Norberg, Astrid -09 10.76  -
Nordgren, Elsa -09 9.26    -          
Patterson, Emily -09 9.59  -
Roslund, Agnes -09 9.17  -
Rydergård, Franka -09 9.84    -          
Sahlstedt, Ebba -09 9.79  -
Sköllersten, Linnéa -09 11.03  -
» Sternlind, Tyra -09 8.79    -          
Torssander, Ingrd -09 8.57  -
Vallenholm, Nora -10 11.25  -
F9 Anjemo, Anni -10 9.5m   -          
Aronsson, Diana -10 10.3m -
Asp, Ingrid -10 8.2m -
Blomkvist, Julia -10 9.1m   -          
Ekström, Sara -10 11.0m -
Engholm, Erna -10 10.7m -
Hagström, Stella -10 9.4m   -          
Järvinen, Hilda -10 9.5m -
Krupenia, Matilda -10 9.7m -
Källgården, Moa -10 9.9m   -          
Landerholm, Svea -10 9.7m -
Lundin, Märta -10 8.9m -
Nallanathan, Diviya -10 10.1m   -          
Nilsson, Ida -10 9.9m -
Norlin, Betty -10 8.3m -
Nyrén, Stella -10 8.3m   -          
Persson, Stina -10 10.9m -
Samuelsson, Betty -10 10.4m -
Sandström, Saga -10 9.1m   -          
Stebrant, Ester -10 11.5m -
Sternbeck Edgren, Ingrid -10 10.9m -
Strömö, Hedda -10 8.4m   -          
Thorén, Julia -10 10.9m -
Tägtström, Linnea -10 9.7m -
Törjas, Judith -10 10.3m   -          
Westervall, Astrid -10 10.1m -
Wisell, My -10 9.5m -
Åsander, Anyo -10 9.3m -
60 m häck (special) P11   Alexandersson, Olle -08 14.32    -          
Bengtsson, David -08 12.95  -
Bjurman, Tim -09 12.25    -          
Camarstrand, Felix -08 12.64  -
Flygar Nibbler, Joakim -08 14.90  -
Green, Oscar -08 13.33    -          
Holmgren, Alvin -08 13.26  -
Huselius, Vincent -08 15.27  -
» Håkansson, Theodor -08 10.85    -          
Ilison, Henri -08 13.27  -
» Johansson, Anton -08 13.10  -
Järetoft, Markus -08 12.74    -          
Karlsson, Hugo -08 12.99  -
Karlsson, Otis -08 13.96  -
Lee, Kasper -08 11.80    -          
Rafiq, Yosef -08 13.68  -
Sahlén, Alexandre -08 13.47  -
Simon, Sebastian -08 13.03    -          
Taube, Albin -08 15.21  -
Westervall, Olle -08 11.45  -
Victorin, Axel -08 12.18    -          
» Wilkinson, Benjamin -08 10.80  -
» Wolgast, Albin -08 11.77  -
Öhrner, Axel -08 14.19    -          
F11 Brynielsson, Tora -08 12.39  -
Dejfors, Isabella -08 14.40  -
Drcà, Miriam -08 12.91    -          
Ekman, Idun -08 11.57  -
Eriksson, Tuvalisa -08 15.01  -
Forshed, Bella -08 13.71    -          
Grafström, Ines -08 13.28  -
» Jansson, Edit -08 12.88  -
Järf, Alva -08 15.63    -          
Karlberg, Lova -08 13.13  -
Kullman, Astrid -08 14.22  -
Lindroth, Hedvig -08 15.38    -          
Malmqvist, Ebba -08 14.77  -
MumBamuna, Chelcy -08 12.76  -
Nordberg, Moa -08 13.36    -          
Olsson, Isa -08 12.30  -
Pålsson, Selma -08 13.09  -
Sallnäs, Maja -08 13.29    -          
» Sparv, Tyra -08 11.27  -
Tärnvik, Stina -08 13.01  -
Åhlund, Nora -08 13.43    -          
Övermo, Greta -08 12.59  -
Tresteg (special) P10   Broberg Rydqvist, Karl -10 6.51    -          
Brundin, Anton -09 7.19  -
Carp, Yonis -09 5.80    -          
Drew, Nils -09 6.70  -
Eide Jensen, Olle -09 5.83  -
» Hackett, Jumanne -09 8.15    -          
Hulthén, Casper -09 6.87  -
Karlsson Axi, Oliver -09 6.46  -
» Källqvist, Morgan -09 6.53    -          
Liljebäck, Hugo -09 6.45  -
Micanovic, Oliver -09 7.00  -
Schierman, Sixten -09 6.94    -          
Sjögren, Alvin -09 6.23  -
Tabacchi, Maxim -09 7.51  -
Viidas, Egon -09 7.57    -          
P9 Bergstrand, Olof -10 5.42  -
Djurstedt, Svante -10 5.95  -
Edström Larsson, Joel -10 5.94    -          
Fransson, Hugo -10 6.33  -
» Heinonen, Klaus -10 7.40  -
Jonsson Glitterstam, Max -10 6.20    -          
Karlsson, Valle -10 4.45  -
Nilsson, Elliot -10 4.80  -
» Sillén, Liam -10 6.79    -          
Tognolina, Erik -10 6.60  -
Victorin, Gustav -10 6.14  -
Widholm, Samuel -10 5.65    -          
F10 Aizawa, Liv -09 7.91  -
» Alassaad, Selma -09 7.35  -
Berggren, Märta -09 6.10    -          
Broberg Rydqvist, Amanda -09 6.57  -
Caddeo, Elsa -09 6.34  -
Carlsson, Stella -09 7.10    -          
Crona, Amelie -09 6.30  -
Dahl, Lo -09 6.10  -
Dertell Holmgren, Tuva -09 6.66    -          
Ekener, Filippa -09 6.44  -
» Eklöf, Alma -09 7.30  -
» Eklöf, Nora -09 6.67    -          
Engström Villaroel, Noelia -09 6.30  -
Frykström, Amanda -09 5.38  -
Giertz Holgerman, Doris -09 6.85    -          
Granström, Elsa -09 5.09  -
Gullberg, Liv -09 3.80  -
Gustafsson, Ester -09 6.50    -          
Halldin, Linn -09 7.00  -
Holmeros, Ida -09 6.31  -
Johansson, Julia -09 6.37    -          
Larsson, Elin -09 5.95  -
» Lönn, Malva -09 9.07  -
Malmkvist, Ester -09 6.11    -          
Nilsson Söderman, Saga -09 6.59  -
Norberg, Astrid -09 5.87  -
Nordgren, Elsa -09 6.14    -          
Patterson, Emily -09 6.38  -
Roslund, Agnes -09 7.04  -
Rydergård, Franka -09 9.84    -          
Sahlstedt, Ebba -09 6.43  -
Sköllersten, Linnéa -09 5.89  -
» Sternlind, Tyra -09 7.50    -          
Torssander, Ingrd -09 6.92  -
Vallenholm, Nora -10 5.31  -
F9 Anjemo, Anni -10 5.73    -          
Aronsson, Diana -10 4.73  -
Asp, Ingrid -10 6.75  -
Blomkvist, Julia -10 6.47    -          
Ekström, Sara -10 4.65  -
Engholm, Erna -10 5.46  -
Hagström, Stella -10 6.49    -          
Järvinen, Hilda -10 6.01  -
Krupenia, Matilda -10 5.79  -
Källgården, Moa -10 6.52    -          
Landerholm, Svea -10 5.58  -
Lundin, Märta -10 7.51  -
Nallanathan, Diviya -10 5.34    -          
Nilsson, Ida -10 5.19  -
Norlin, Betty -10 6.76  -
Nyrén, Stella -10 6.86    -          
Persson, Stina -10 5.72  -
Samuelsson, Betty -10 5.64  -
Sandström, Saga -10 6.46    -          
Stebrant, Ester -10 5.30  -
Sternbeck Edgren, Ingrid -10 5.69  -
Strömö, Hedda -10 6.70    -          
Thorén, Julia -10 3.30  -
Tägtström, Linnea -10 5.58  -
Törjas, Judith -10 5.45    -          
Westervall, Astrid -10 5.67  -
Wisell, My -10 4.24  -
Åsander, Anyo -10 5.73  -
Tresteg (zon) P11   Alexandersson, Olle -08 6.20    -          
Bengtsson, David -08 7.29  -
Bjurman, Tim -09 7.15    -          
Camarstrand, Felix -08 7.34  -
Flygar Nibbler, Joakim -08 6.21  -
Green, Oscar -08 7.20    -          
Holmgren, Alvin -08 7.73  -
Huselius, Vincent -08 7.52  -
» Håkansson, Theodor -08 8.67    -          
Ilison, Henri -08 6.28  -
» Johansson, Anton -08 7.53  -
Järetoft, Markus -08 7.31    -          
Karlsson, Hugo -08 6.61  -
Karlsson, Otis -08 6.38  -
Lee, Kasper -08 8.41    -          
Sahlén, Alexandre -08 6.52  -
Simon, Sebastian -08 8.06  -
Taube, Albin -08 5.89    -          
Westervall, Olle -08 7.90  -
Victorin, Axel -08 8.27  -
» Wilkinson, Benjamin -08 8.45    -          
» Wolgast, Albin -08 8.14  -
Öhrner, Axel -08 6.83  -
F11 Brynielsson, Tora -08 7.13    -          
Drcà, Miriam -08 6.95  -
Ekman, Idun -08 7.98  -
Eriksson, Tuvalisa -08 6.29    -          
Forshed, Bella -08 6.54  -
Grafström, Ines -08 6.31  -
» Jansson, Edit -08 8.17    -          
Järf, Alva -08 5.88  -
Karlberg, Lova -08 6.31  -
Lindroth, Hedvig -08 6.05    -          
Lundquist, Alva -08 8.04  -
Malmqvist, Ebba -08 6.10  -
MumBamuna, Chelcy -08 6.54    -          
Nordberg, Moa -08 7.16  -
Olsson, Isa -08 6.80  -
Pålsson, Selma -08 7.78    -          
Sallnäs, Maja -08 7.03  -
» Sparv, Tyra -08 8.39  -
Tärnvik, Stina -08 6.72    -          
Åhlund, Nora -08 7.60  -
Övermo, Greta -08 6.75  -
Boll (300 gr) P11   Alexandersson, Olle -08 17.41      PB        
Bengtsson, David -08 15.40  PB
Bjurman, Tim -09 19.98      PB        
Camarstrand, Felix -08 18.24  PB
Flygar Nibbler, Joakim -08 12.10  PB
Green, Oscar -08 19.72      PB        
Holmgren, Alvin -08 30.13  PB
Huselius, Vincent -08 20.16  PB
» Håkansson, Theodor -08 23.17      SB        
Ilison, Henri -08 28.49  PB
» Johansson, Anton -08 25.77  SB
Järetoft, Markus -08 19.73      PB        
Karlsson, Hugo -08 13.51  PB
Karlsson, Otis -08 10.12  SB
Lee, Kasper -08 29.35      PB        
Rafiq, Yosef -08 19.29  SB
Sahlén, Alexandre -08 17.00  SB
Simon, Sebastian -08 33.75      PB        
Taube, Albin -08 15.33  PB
Westervall, Olle -08 25.17  PB
Victorin, Axel -08 21.10      PB        
» Wilkinson, Benjamin -08 23.90  SB
» Wolgast, Albin -08 23.93  PB
Öhrner, Axel -08 16.22      SB        
P10 Broberg Rydqvist, Karl -10 16.65  PB
Brundin, Anton -09 19.44  PB
Carp, Yonis -09 16.45      PB        
Drew, Nils -09 14.75  PB
Eide Jensen, Olle -09 11.50  PB
» Hackett, Jumanne -09 31.85               
Hulthén, Casper -09 20.00  PB
Karlsson Axi, Oliver -09 14.97  PB
» Källqvist, Morgan -09 20.05               
Liljebäck, Hugo -09 16.35  PB
Micanovic, Oliver -09 18.06  PB
Schierman, Sixten -09 13.10      PB        
Sjögren, Alvin -09 10.89  PB
Tabacchi, Maxim -09 16.28  PB
F11 Brynielsson, Tora -08 13.52      PB        
Dejfors, Isabella -08 13.99  PB
Drcà, Miriam -08 13.78  PB
Ekman, Idun -08 11.60      PB        
Eriksson, Tuvalisa -08 13.42  PB
Forshed, Bella -08 13.74  SB
Grafström, Ines -08 10.33      PB        
» Jansson, Edit -08 17.49  PB
Järf, Alva -08 16.12  PB
Karlberg, Lova -08 12.37      PB        
Kullman, Astrid -08 12.73  PB
Lindroth, Hedvig -08 12.35  PB
Lundquist, Alva -08 15.95      PB        
Malmqvist, Ebba -08 17.14  PB
MumBamuna, Chelcy -08 21.00  PB
Nordberg, Moa -08 14.35      PB        
Olsson, Isa -08 13.20  SB
Pålsson, Selma -08 27.43  PB
Sallnäs, Maja -08 15.92      PB        
» Sparv, Tyra -08 23.44  PB
Tärnvik, Stina -08 12.05  PB
Åhlund, Nora -08 15.92      PB        
Övermo, Greta -08 17.93  SB
F10 Aizawa, Liv -09 16.77  PB
» Alassaad, Selma -09 11.14      PB        
Berggren, Märta -09 12.16  PB
Broberg Rydqvist, Amanda -09 18.01  PB
Caddeo, Elsa -09 12.17      PB        
Carlsson, Stella -09 19.47  PB
Dertell Holmgren, Tuva -09 14.22  PB
Ekener, Filippa -09 12.81      PB        
» Eklöf, Alma -09 20.36  PB
» Eklöf, Nora -09 10.40  SB
Engström Villaroel, Noelia -09 14.84      PB        
Frykström, Amanda -09 16.26  PB
Giertz Holgerman, Doris -09 14.63  PB
Gullberg, Liv -09 12.29      PB        
Gustafsson, Ester -09 13.26  PB
Halldin, Linn -09 14.20  PB
Holmeros, Ida -09 14.97      PB        
Johansson, Julia -09 15.24  PB
Larsson, Elin -09 11.04  PB
» Lönn, Malva -09 14.74               
Nilsson Söderman, Saga -09 14.30  PB
Norberg, Astrid -09 11.37  PB
Nordgren, Elsa -09 13.70      PB        
Patterson, Emily -09 10.99  PB
Roslund, Agnes -09 14.84  PB
Rydergård, Franka -09 12.15      PB        
Sahlstedt, Ebba -09 11.58  PB
Sköllersten, Linnéa -09 7.00  PB
» Sternlind, Tyra -09 25.71      PB        
Torssander, Ingrd -09 14.10  PB
Vallenholm, Nora -10 9.11  PB
F9 Nilsson, Ida -10 10.74  PB
Boll (150 gr) P9   Bergstrand, Olof -10 14.27      PB        
Djurstedt, Svante -10 13.64  PB
Edström Larsson, Joel -10 10.96      PB        
Fransson, Hugo -10 17.87  PB
» Heinonen, Klaus -10 23.57  PB
Jonsson Glitterstam, Max -10 13.63      PB        
Karlsson, Valle -10 7.99  PB
Nilsson, Elliot -10 10.40  PB
» Sillén, Liam -10 26.14      PB        
Tognolina, Erik -10 10.20  PB
Victorin, Gustav -10 14.84  PB
Widholm, Samuel -10 14.17      PB        
F9 Anjemo, Anni -10 12.28  PB
Aronsson, Diana -10 9.99  PB
Asp, Ingrid -10 12.73      PB        
Blomkvist, Julia -10 12.02  PB
Ekström, Sara -10 10.23  PB
Engholm, Erna -10 11.05      PB        
Hagström, Stella -10 8.29  PB
Järvinen, Hilda -10 12.85  PB
Krupenia, Matilda -10 9.56      PB        
Källgården, Moa -10 9.95  PB
Landerholm, Svea -10 12.82  PB
Lundin, Märta -10 12.27      PB        
Nallanathan, Diviya -10 16.75  PB
Norlin, Betty -10 11.02  PB
Nyrén, Stella -10 14.58      PB        
Persson, Stina -10 9.60  PB
Samuelsson, Betty -10 16.53  PB
Sandström, Saga -10 14.90      PB        
Stebrant, Ester -10 9.56  PB
Sternbeck Edgren, Ingrid -10 10.91  PB
Strömö, Hedda -10 13.10      PB        
Thorén, Julia -10 7.13  PB
Tägtström, Linnea -10 9.93  PB
Törjas, Judith -10 12.74      PB        
Westervall, Astrid -10 7.25  PB
Wisell, My -10 16.39  PB
Åsander, Anyo -10 15.55  PB
 2019-06-08/09 (lö-sö)  | Sävedalsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F12 » Johansson, Ella -07 9.28    +0.1   1 Heat 3  
9.30  -0.9 6 Final 1
600 m F12 » Johansson, Ella -07 1:47.13      PB 3 Final 1  
1 500 m F12 » Johansson, Ella -07 5:12.49      PB 2 Final  
Höjd F12 » Johansson, Ella -07 1.10        18    
Stav F12 » Johansson, Ella -07 1.80      PB 2 Final  
Längd (zon) F12 » Johansson, Ella -07 4.02    +4.3   14    
3.93  +1.4
Kula (2,0 kg) F12 » Johansson, Ella -07 7.10        14    
Diskus (0,6 kg) F12 » Johansson, Ella -07 18.77      PB 3 Final  
Spjut (400 gr) F12 » Johansson, Ella -07 14.44      SB 16    
 2019-06-07/09 (fr-sö)  | SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
  Diskus och slägga på sportfältet
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Freifelt, William -06 8.16    +1.7 PB 2 Heat 2  
8.17  +4.0 6 Final
» Kapell, Elias -06 8.05  +1.7 PB 1 Heat 2
  7.87    +4.0   3 Final  
P12 » Hackett, Quincy -07 9.61  0.0 PB 6 Heat 4
Karlsson, Vilmer -07 8.55  0.0 PB 1 Heat 4
  8.39    +2.9   4 Final  
» Kylington, Adrian -07 8.22  +2.3 1 Heat 3
8.04  +2.9 1 Final
» Roslund, Anton -07 8.51  +2.7 1 Heat 2
  8.36    +2.9   3 Final  
P11 Camarstrand, Felix -08 ej start 
» Håkansson, Theodor -08 9.20  +2.6 3 Heat 3
  9.23    +2.4   4 Final  
» Wilkinson, Benjamin -08 9.17  +2.5 1 Heat 2
ej start  Final
P10 » Hackett, Jumanne -09 9.33  +1.3 PB 1 Heat 3
  9.50    +3.5   8 Final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
» Svanehav, Filip -09 ej start 
F13 Forsell, Ellen -06 8.57  +0.9 PB 2 Heat 4
  8.39    +2.7   4 Final  
» Hedberg, Tyra -06 8.83  +3.0 4 Heat 3
» Jansson, Vera -06 8.78  -0.7 PB 2 Heat 1
» Johansson, Tuva -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 8.24  +3.0 1 Heat 3
  8.13    +2.7   1 Final  
» Simonsson, Maja -06 8.57  -0.1 PB 3 Heat 5
» Zachrison, Molly -06 9.10  +0.9 PB 6 Heat 4 [¤]
F12 » Aldskogius, Clara -07 8.62  +0.8 1 Heat 2
  8.60    +1.7   3 Final  
» Heinonen, Elsa -07 9.24  +2.2 4 Heat 1
Hydén, Jade -07 ej start 
» Pellas, Viola -07 9.18    +3.0   5 Heat 4  
» Ståhl, Lilly -07 9.13  +3.0 4 Heat 4
» Wennebjer, Ebba -07 8.43  +3.0 1 Heat 4
  8.46    +1.7 PB 1 Final  
» Wernérus, Astrid -07 9.01  +1.3 PB 2 Heat 3
» Zholudieva, Alevtina -07 ej start 
F11 » Jansson, Edit -08 9.43    +1.6   4 Heat 2  
» Sparv, Tyra -08 9.05  +2.2 2 Heat 5
9.08  +2.5 5 Final
F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 9.86  +2.1 3 Heat 2
  9.91    +1.3 PB 7 Final  
» Lönn, Malva -09 9.00  +2.1 1 Heat 2
8.94  +1.3 1 Final
Roslund, Agnes -09 ej start 
80 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 9.97    +1.9 SB 3 Heat 2  
F14 » Cyrus, Astrid -05 ej start 
» Ivarsson, Alice -05 11.70    +1.3 PB 6 Heat 1  
» Lidberg, Melina -05 ej start 
» Nyström, Frida -05 12.14  +0.8 PB 7 Heat 3
100 m MS » Rogo, Desmond -96 10.94    +1.8   1 Heat 1 fr  
10.87  +0.3 2 Final fr
P19 Hoffman, Gabriel -01 14.36    +2.0 PB 7 Heat 2  
» Håkansson, Jonatan -01 11.19  +1.4 PB 1 Heat 1
11.17  +3.3 3 Final
» Johansson, Leon -01 11.54  +2.0 PB 4 Heat 2
  ej start          Final  
Larsson Stewart, Gabriel -01 12.59  +2.0 6 Heat 2
P17 » Agge, Mikael -02 11.60  +1.4 PB 4 Heat 2 [¤]
» Borg, Jonatan -03 11.52    +1.2 PB 3 Heat 5  
» Bucht Wesslén, Noah -03 ej start 
KS » Lindberg, Felicia -97 ej start  Heat 2 fr
F17 » Edelholm, Beata -03 12.89    +1.8 PB 4 Heat 3  
» Freeman, Molly -02 13.24  +1.6 PB 6 Heat 2 [¤]
200 m MS   Dawlson, Emmanuel -92 21.74    +1.3 PB 5 A-final  
Otieno, Dennis -91 21.08  +1.3 PB 1 A-final
» Rogo, Desmond -96 22.00    +1.4 SB 1 B-final  
» Shaker Anid, Amir -89 ej start 
P19 Hoffman, Gabriel -01 ej start 
» Johansson, Leon -01 ej start             
Larsson Stewart, Gabriel -01 25.67  +1.2 PB 7 Final
P17 » Borg, Jonatan -03 23.11  +1.8 PB 4 A-final
» Thid, David -03 23.17    +1.8 PB 5 A-final [¤]
P13 » Kapell, Elias -06 26.31  +2.4 3 A-final
» Loqvist, William -06 ej start 
KS » Knezevic, Sandra -92 24.56    +2.7   5 A-final  
F17 Fernström, Nadja -03 28.27  +2.0 4 C-final
» Freeman, Molly -02 26.81  -0.7 PB 7 B-final [¤]
» Hellstadius, Alannah -04 27.35    +2.0 SB 2 C-final  
F13 » Hedberg, Tyra -06 28.27  +3.3 2 C-final
» Jansson, Vera -06 28.43  +3.3 3 C-final
» Johansson, Tuva -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 ej start  C-final
» Sahlqvist, Esther -06 27.82  +2.7 2 B-final
» Simonsson, Maja -06 27.39    +2.7   1 B-final  
» Ståhl, Lilly -07 ej start 
300 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start             
F14 » Cyrus, Astrid -05 48.13  4 C-final
» Lidberg, Melina -05 ej start             
» Nyström, Frida -05 50.86  PB 6 C-final
» Öhman, Elsa -05 49.96  5 D-final [¤]
400 m P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 ej start             
» Moberg, Markus -03 ej start 
» Tärnvik, Emil -03 57.19      PB 6 A-final  
KS » Knezevic, Sandra -92 55.79  SB 2 Final fr
F17 Nordgren, Wilma -03 61.76  PB 3 Final
600 m P12 » Bélec, Christoffer -07 2:09.33      PB 12 A-final  
Karlsson, Vilmer -07 ej start 
P10 » Källqvist, Morgan -09 ej start             
F13 » Simonsson, Maja -06 1:52.29  7 Final
» Zachrison, Molly -06 1:57.93  PB 11 Final
F12 » Pellas, Viola -07 2:00.51      PB 9 Final  
» Zholudieva, Alevtina -07 ej start 
F11 » Jansson, Edit -08 ej start 
» Sparv, Tyra -08 ej start             
F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 2:10.58  6 Final
» Lönn, Malva -09 2:00.32  PB 1 Final
800 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:10.80      SB 5 C-final  
» Jacobson, Henry -99 1:55.92  SB 4 A-final
» Tärnvik, Emil -03 2:10.16      PB 4 C-final  
P15 » Pettersson, Tobias -04 ej start 
KS Belkacem, Ofelia -95 ej start 
Nordgren, Wilma -03 2:21.95      PB 9 A-final  
» Ramberg, Filippa -97 2:21.32  SB 7 A-final
Siltberg Almlöf, Nora -99 2:27.40  PB 4 B-final
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start             
» Cyrus, Astrid -05 ej start 
1 500 m MS » Jacobson, Henry -99 4:04.77      PB 8 A-final  
» Suhard, Karl Henrik -80 4:58.19  SB 11 B-final
KS » Brandt, Albertina -03 5:42.09      PB 17 Final  
Grahn, Olivia -06 5:05.26  [2] PB 9 Final
» Lidén, Clara -03 5:23.45  PB 13 Final
Lundin, Nora -03 ej start             
» Ramberg, Filippa -97 brutit  Final
3 000 m KS » Brandt, Albertina -03 11:59.07      PB 19 Final fr  
» Lidén, Clara -03 11:52.58  SB 18 Final fr
60 m häck (76,2 cm) P13 » Kapell, Elias -06 9.49    +1.3 PB 1 Heat 1  
9.39  +2.6 1 Final
» Loqvist, William -06 ej start             
P12 » Roslund, Anton -07 10.23  +3.8 1 Heat 1
10.13  +2.5 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13   Forsell, Ellen -06 10.82    +0.8 PB 4 Heat 3  
» Hedberg, Tyra -06 10.42  +2.1 3 Heat 1
» Johansson, Tuva -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 9.92  +0.8 PB 1 Heat 3
9.81  +5.0 3 Final
» Sahlqvist, Esther -06 9.81  +2.1 1 Heat 1
  9.36    +5.0   2 Final  
F12 » Aldskogius, Clara -07 11.13  +1.0 PB 3 Heat 3
10.63  +3.3 4 Final
» Pellas, Viola -07 11.94    +2.1   2 Heat 1  
» Zholudieva, Alevtina -07 ej start 
80 m häck (76,2 cm) F15 » Hellstadius, Alannah -04 12.28    +2.4   2 Heat 2  
12.00  +2.4 3 Final
» Åsberg, Kajsa -04 12.30  +4.3 2 Heat 1
  12.69    +2.4   8 Final  
F14 » Jansson, Agnes -05 13.12  +3.2 3 Heat 1
13.01  +1.6 PB 5 Final
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 14.52    +2.3   3 Final fr  
110 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 14.39    +1.0 SB 2 Final fr  
110 m häck (99,1 cm) P19 » Håkansson, Jonatan -01 14.98    +2.0 PB 2 Final fr  
110 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 14.38    +2.6   1 Final fr  
» Thid, David -03 15.04  +2.6 2 Final fr
300 m häck (83.8 cm) P17 » Moberg, Markus -03 39.10  [3]   PB 2 A-final  
» Thid, David -03 ej start 
Höjd P15 » Aldskogius, Kalle -04 1.58      PB 8 Final [¤]
P13 » Freifelt, William -06 1.47  5 Final
» Kapell, Elias -06 1.51      PB 4 Final  
P11 Camarstrand, Felix -08 ej start 
» Håkansson, Theodor -08 1.34  PB 3 Final [¤]
» Wilkinson, Benjamin -08 ej start             
F15 » Åsberg, Kajsa -04 1.52  PB 4 Final
F14 » Gustafsson, Ella -05 ej start 
» Ivarsson, Alice -05 ej res          Final  
» Jansson, Agnes -05 1.42  6 Final
F13 » Johansson, Tuva -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 1.41      PB 9    
» Sahlqvist, Esther -06 1.37  PB 11
» Simonsson, Maja -06 1.27  15
» Zachrison, Molly -06 1.27      PB 18    
F11 » Jansson, Edit -08 1.07  PB 10
Roslund, Agnes -09 ej start 
» Sparv, Tyra -08 1.17  PB 5 Final
Stav P17 » Borgius, Teodor -03 4.14        2 Final  
KS » Kapell, Tilda -01 3.40  [4] SB 3 Final
Mitchell, Elena -98 3.10        5 Final  
F17 Fernström, Nadja -03 2.64  PB 10
» Hellstadius, Alannah -04 3.24  1 Final
Längd MS » Ehrlin, Erik -90 7.03    +1.2 SB 5 Final [¤]
» Håkansson, Jonatan -01 ej start 
» Lavett, Emil -01 ej start             
» Prins, Felix -00 5.71  +2.1 15
Svensson, David -98 6.78  +1.4 6 Final
P17 » Thid, David -03 6.50    -2.7 PB 2 Final  
KS » Lindberg, Felicia -97 4.91  -0.7 17
F17 » Edelholm, Beata -03 5.05  +3.1 12
» Löwhagen, Alicia -03 5.17  +2.8 9
  4.93    +1.6 SB      
F14 » Cyrus, Astrid -05 ej res 
» Ivarsson, Alice -05 4.04  -1.8 25
» Jansson, Agnes -05 4.59    -2.4 PB 5 Final  
» Lidberg, Melina -05 4.50  -2.3 PB 7 Final
» Nyström, Frida -05 3.58  -3.0 PB 33
» Öhman, Elsa -05 4.22  +0.3 PB 18 [¤]
Längd (zon) P13 » Freifelt, William -06 5.37    +4.3   2 Final  
5.24  +1.9
» Kapell, Elias -06 5.35    +5.8   3 Final  
» Loqvist, William -06 ej start 
P12 » Hackett, Quincy -07 3.87  +1.3 19
» Kylington, Adrian -07 4.96  +2.7 3 Final
  4.93    +1.7 PB      
» Roslund, Anton -07 4.98  +0.8 PB 2 Final
P11 » Håkansson, Theodor -08 4.10  -0.4 PB 4 Final
» Wilkinson, Benjamin -08 4.30    -1.1 PB 2 Final  
P10 » Hackett, Jumanne -09 3.82  -2.2 PB 5 Final
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
» Svanehav, Filip -09 ej start             
F13 Forsell, Ellen -06 5.10  +1.9 PB 2 Final
» Hedberg, Tyra -06 4.58  +2.7 14
  4.39    +1.8 PB      
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» Rydström, Wilma -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 4.29    -0.8   21    
F12 » Aldskogius, Clara -07 4.37  -3.6 PB 6 Final
» Pellas, Viola -07 3.38  -2.9 24
» Ståhl, Lilly -07 3.71    -3.6   17    
» Zholudieva, Alevtina -07 ej start 
F11 » Jansson, Edit -08 3.87  -0.6 PB 5 Final
Tärnvik, Stina -08 3.27    -1.6 PB 23    
F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 3.35  +3.8 6 Final
3.11  +0.2 PB
» Lönn, Malva -09 4.46  +3.4 1 Final
  4.28    +1.5        
Roslund, Agnes -09 3.04  +2.1 13
» Sternlind, Tyra -09 ej start 
Kula (6,0 kg) P19 » Håkansson, Jonatan -01 8.23      PB 4 Final  
Kula (5,0 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 14.16        2 Final  
Kula (4,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 11.25      PB 7 Final  
KS » Lindberg, Felicia -97 12.09  PB 4 Final fr
Kula (3,0 kg) P13 » Kapell, Elias -06 ej start             
P12 » Bélec, Christoffer -07 6.55  SB 18
» Hackett, Quincy -07 6.84      PB 17    
Karlsson, Vilmer -07 7.87  PB 6 Final
F17 » Harryson, Linn -03 9.73  10
» Wihk, Embla -02 9.72        11    
F15 » Hallencreutz, Emma -04 7.83  PB 12
» Krantz, Frida -04 11.11  3 Final
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 7.78        13    
» Ivarsson, Alice -05 6.99  18
» Nyström, Frida -05 6.31  PB 20
Kula (2,0 kg) P11 » Håkansson, Theodor -08 6.38      PB 13    
» Wilkinson, Benjamin -08 8.02  PB 5 Final
P10 » Hackett, Jumanne -09 9.30      PB 1 Final  
» Källqvist, Morgan -09 ej start 
» Svanehav, Filip -09 ej start 
F13 Forsell, Ellen -06 11.44      PB 4 Final  
» Jansson, Vera -06 8.97  PB 14
» Olsson, Tove -06 ej res 
» Sahlqvist, Esther -06 8.64      PB 17    
» Simonsson, Maja -06 10.28  6 Final
» Zachrison, Molly -06 7.47  27
F12 » Aldskogius, Clara -07 8.51      PB 7 Final  
» Heinonen, Elsa -07 8.92  PB 6 Final
» Wennebjer, Ebba -07 9.48  6 Final
F11 Tärnvik, Stina -08 5.05      PB 19    
F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 4.51  8 Final
» Lönn, Malva -09 7.21  2 Final
Roslund, Agnes -09 5.50        4 Final  
» Sternlind, Tyra -09 ej start 
Diskus (2,0 kg) MS   Bozovicar, Irenej -95 ej res            fr  
Diskus (1,75 kg) P19 » Håkansson, Jonatan -01 ej start             
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 41.60      PB 7 Final  
Diskus (1,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 39.69      PB 4 Final  
Diskus (0,75 kg) F15 » Hallencreutz, Emma -04 18.97      PB 8 Final  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 26.15  PB 3 Final
» Jansson, Agnes -05 29.50  PB 2 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Harryson, Linn -03 41.98        12    
» Wihk, Embla -02 42.18  11
F15 » Enblad, Alva -04 37.44        3 Final  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 27.86  PB 6 Final
» Gustafsson, Ella -05 26.43  PB 8 Final
Spjut (700 gr) P17 » Borgius, Teodor -03 43.98      PB 3 Final  
» Sundberg, Martin -03 42.30  PB 5 Final [¤]
Spjut (600 gr) P15 » Aldskogius, Kalle -04 37.02        6 Final  
Spjut (500 gr) F17 » Wihk, Embla -02 22.90        11    
F15 » Enblad, Alva -04 21.48  12
» Krantz, Frida -04 30.77        3 Final  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 25.33  4 Final
Spjut (400 gr) P13 » Freifelt, William -06 ej start             
P12 » Bélec, Christoffer -07 20.61  SB 14
» Hackett, Quincy -07 18.46      PB 19    
Karlsson, Vilmer -07 ej start 
» Kylington, Adrian -07 29.97  PB 4 Final
» Roslund, Anton -07 19.55      PB 18   [¤]
F13 » Johansson, Tuva -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 26.00  5 Final
» Sahlqvist, Esther -06 17.78      PB 15    
» Simonsson, Maja -06 19.78  SB 11
F12 » Aldskogius, Clara -07 14.11  PB 13
» Wennebjer, Ebba -07 20.24      PB 4 Final  
» Zholudieva, Alevtina -07 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
[3] - Klubbrekord i klassen P16
[4] - Klubbrekord i klassen F18
 2019-06-08 (lö)  | Championats de Zone Alpes, Grenoble, FRA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Léger, Sidney -02 10.93    +0.1   1 Heat 1    
» Léger, Sidney -02 10.86  [1] +0.1 PB 1 Final
200 m MS » Léger, Sidney -02 21.65  [1] +1.0 PB 3 Final 1    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 2019-06-08 (lö)  | Söder Runt, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp M45 » Lindström, Christian -74 35.29               
M70 » Svidén, Lars -45 47.34 
M75 » Förberg, Jan -42 52.22               
K40 » Astudillo Viklund, Susanne -75 46.29 
 2019-06-06 (to)  | Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Dawlson, Emmanuel -92 10.59    +2.0 PB 1 Heat 13    
13.89  +1.0 8 Final 9
200 m MS   Otieno, Dennis -91 21.15    +2.2   1 Final 8    
 2019-06-06 (to)  | Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11 » Jansson, Edit -08 9.59    +0.9   1 Final    
80 m F13 » Hedberg, Tyra -06 11.19    +3.4   2 Heat 1    
11.64  +0.4 PB 5 Final
» Jabbour Clarke, Lii -06 11.02  +1.8 2 Heat 2
  10.98    +0.4 PB 2 Final    
» Jansson, Vera -06 11.10  +3.4 1 Heat 1
11.58  +0.4 PB 4 Final
» Johansson, Tuva -06 11.36  +3.4 3 Heat 1
  11.79    +0.4 PB 6 Final    
» Rydström, Wilma -06 11.43  +2.9 2 Heat 3
» Sahlqvist, Esther -06 10.58  +1.8 PB 1 Heat 2
  10.85    +0.4   1 Final    
» Zachrison, Molly -06 11.82  +2.9 4 Heat 3
F12 » Aldskogius, Clara -07 11.17  +1.9 PB 1 Heat 2
  11.45    -0.5   2 Final    
» Bergin, Anna -07 11.40  +0.9 PB 1 Heat 1
11.46  -0.5 3 Final
100 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 12.39    +1.4 PB 2 Final    
200 m P17 » Borg, Jonatan -03 23.24    +2.2   2 Final    
» Thid, David -03 23.07  +2.2 1 Final
600 m F11 » Jansson, Edit -08 2:14.60      PB 2 Final    
800 m P15 » Pettersson, Tobias -04 2:14.03        2 Final    
1 500 m M45 » Lindström, Christian -74 4:47.64      PB 1 Final    
Höjd F13 » Johansson, Tuva -06 ej start               
» Olsson, Tove -06 1.40  PB 2 Final
» Rydström, Wilma -06 1.28      SB 6 Final    
» Sahlqvist, Esther -06 1.34  4 Final
» Zachrison, Molly -06 1.25  PB 8 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 1.26        1 Final    
» Bergin, Anna -07 1.23  2 Final
F11 » Jansson, Edit -08 0.98  SB 7 Final
Stav F15 » Hellstadius, Alannah -04 3.25      PB 1 Final    
F13 » Hedberg, Tyra -06 1.95  SB 6 Final
» Jabbour Clarke, Lii -06 2.35      PB 4 Final    
» Johansson, Tuva -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 2.35  PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start               
Kula (2,0 kg) F13 » Hedberg, Tyra -06 8.60      PB 9      
» Jabbour Clarke, Lii -06 8.89  8 Final
» Jansson, Vera -06 8.53      PB 11      
» Olsson, Tove -06 10.33  3 Final
» Sahlqvist, Esther -06 8.59  10
» Wennebjer, Ebba -07 9.72      PB 5 Final    
» Zachrison, Molly -06 8.04  PB 12
Diskus (0,6 kg) F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start               
F13 » Hedberg, Tyra -06 19.78  SB 6 Final
» Jansson, Vera -06 ej res               
» Johansson, Tuva -06 13.49  PB 10
» Olsson, Tove -06 26.46  PB 1 Final
» Rydström, Wilma -06 16.17      PB 8 Final    
» Sahlqvist, Esther -06 23.39  PB 5 Final
» Zachrison, Molly -06 19.52  PB 7 Final
F12 » Aldskogius, Clara -07 19.70      PB 2 Final    
» Bergin, Anna -07 17.70  PB 3 Final
» Wennebjer, Ebba -07 21.47  SB 1 Final
Spjut (800 gr) P19 » Lavett, Emil -01 42.32      PB 2 Final    
Spjut (600 gr) P15 » Aldskogius, Kalle -04 37.02        1 Final    
Spjut (500 gr) F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start               
Spjut (400 gr) F13 » Johansson, Tuva -06 ej start               
» Olsson, Tove -06 33.05  1 Final
» Rydström, Wilma -06 15.45      PB 6 Final    
» Sahlqvist, Esther -06 16.23  5 Final
» Zachrison, Molly -06 14.71  SB 7 Final
F12 » Wennebjer, Ebba -07 19.90  PB 1 Final
 2019-06-05 (on)  | Challenge Meeting, Grenoble, FRA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Léger, Sidney -02 11.60    -4.9   5 Heat 1    
11.22  -0.5 5 Final
 2019-06-04 (ti)  | Clean Air Games, Lamberseter, Oslo, NOR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 65.67        4 Final    
 2019-06-03 (må)  | Vallentunakvällen, Vallentuna IP, Vallentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 12.02    +2.1   1 Final    
» Tärnvik, Emil -03 12.55  +2.1 2 Final [¤]
KS » Lindberg, Felicia -97 13.42  +2.4 1 Final
200 m KS » Lindberg, Felicia -97 28.52    +1.0 SB 2 Final    
400 m P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 54.16      PB 1 Final    
» Tärnvik, Emil -03 58.87  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-06-02 (sö)  | Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp P12 » Hackett, Quincy -07 11.11        62      
Östborg, Elis -07 11.02  56
P11 Haglund, Alexander -08 9.10        5      
» Håkansson, Theodor -08 10.18  15
» Johansson, Anton -08 9.53  9
Karmteg, Tim -08 9.24        7      
P10 Bjurman, Tim -09 9.45  6
Buchmayer Jarås, Josef -09 ej start 
» Hackett, Jumanne -09 13.25        73      
Sjögren, Alvin -09 17.01  105
Skarin, Nick -09 ej start 
» Svanehav, Filip -09 10.08        12      
Tabacchi, Maxim -09 ej start 
F13 Grahn, Olivia -06 8.50  3
» Olsson, Tove -06 9.48        11      
F12 » Johansson, Ella -07 8.54  4
» Pellas, Viola -07 10.15  28
Sundbäck Brohult, Siri -07 14.03        100      
» Zholudieva, Alevtina -07 ej start 
F11 Artvin, Alva -08 14.56  80
Brynielsson, Tora -08 14.56        61      
Drcà, Miriam -08 11.11  15
Ekman, Idun -08 10.23  6
Grafström, Ines -08 12.35        25      
Morne, Colette -08 12.16  39
Tärnvik, Stina -08 12.56  52
Övermo, Greta -08 ej start               
F10 Caddeo, Elsa -09 12.44  37
Carlsson, Stella -09 11.39  25
Dertell Holmgren, Tuva -09 ej start               
Ekener, Filippa -09 14.28  58
Engström Villaroel, Noelia -09 16.01  79
Johansson, Julia -09 14.30        59      
» Lönn, Malva -09 9.44  4
Sahlstedt, Ebba -09 12.05  28
» Sternlind, Tyra -09 11.30        20      
F9 Krupenia, Matilda -10 14.30  67
F8 Pellas, Vanna -11 6.10  27
 2019-06-02 (sö)  | Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Rogo, Desmond -96 10.80    +0.7 SB 3      
200 m MS   Otieno, Dennis -91 21.72    0.0 SB 2      
400 m MS   Dawlson, Emmanuel -92 49.23      PB 1      
» Jacobson, Henry -99 55.40  [1] SB
800 m MS » Jacobson, Henry -99 1:56.24      SB 3      
1 000 m MS » Knif, Mikael -82 3:10.32  [1]   PB        
1 500 m MS » Jacobson, Henry -99 4:10.36      SB 3      
3 000 m MS » Knif, Mikael -82 9:37.46  [1]   SB        
5 000 m MS » Knif, Mikael -82 16:10.20      SB 6      
3 000 m h (91,4 cm) MS   Andersson, Albin -98 9:55.60      PB 3      
110 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 14.66    -2.1 SB 1      
400 m häck (91,4 cm) MS » Moberg, Markus -03 55.87      PB 3      
Höjd MS » Borg, Jonatan -03 1.82      PB 4      
Stav MS » Borgius, Teodor -03 4.16        2      
Längd MS   Svensson, David -98 7.21    0.0 PB 2      
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.49    +1.0 SB 1      
Kula (7,26 kg) MS » Brown, Matthew -80 11.44      SB 4      
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 47.93      SB 2      
Slägga (7,26 kg) MS » Lindefalk, Alexander -03 37.09      PB 6      
Spjut (800 gr) MS » Richtnesberg, Daniel -01 46.85      PB 4      
4 x 100 m MS » Shaker Anid, Amir -89 41.51        1      
Otieno, Dennis -91
» Rogo, Desmond -96
» Darkwah, Tony -86
Lag Arena MS   Andersson, Albin -98 114.5p        1      
» Borg, Jonatan -03
» Borgius, Teodor -03
» Brown, Matthew -80
» Darkwah, Tony -86
Dawlson, Emmanuel -92
» Ehrlin, Erik -90
» Jacobson, Henry -99
» Knif, Mikael -82
» Lindefalk, Alexander -03
» Moberg, Markus -03
Otieno, Dennis -91
» Richtnesberg, Daniel -01
» Rogo, Desmond -96
» Shaker Anid, Amir -89
Svensson, David -98
Not
[1] - Mellantid
 2019-06-02 (sö)  | Stockholm Marathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Brohult, Linus -72 1:25.55  [1]            
Cousins, Martin -73 1:28.43  [1] PB
Gavell, Peder -75 1:37.52  [1]   SB        
» Suhard, Karl Henrik -80 1:28.31  [1]
KS » Synnerholm, Åsa -68 1:42.47  [1] PB
» Wangenheim, Julia -92 1:32.35  [1] SB
Maraton MS » Askdal, Kjell -67 ej start               
Brohult, Linus -72 3:00.02  341
Cousins, Martin -73 3:02.58      PB 395      
Gavell, Peder -75 3:36.34  SB 2207
» Malmborg, Nicklas -70 ej start 
Mylfalk, Niklas -70 ej start               
Persson, Eskil -77 ej start 
Quambari, Hamid -95 ej start 
Siivonen, Jari Pekka -79 ej start               
» Suhard, Karl Henrik -80 3:05.41  SB 465
KS » Synnerholm, Åsa -68 3:25.07  [2] PB 123
» Wangenheim, Julia -92 3:08.33  PB 39
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen K50
 2019-05-30 (to)  | Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Dawlson, Emmanuel -92 10.80    +0.4 PB 7 Nat A    
» Johansson, Leon -01 ej start 
400 m KS » Knezevic, Sandra -92 56.13      SB 7 Nat    
4 x 200 m X12    {Hammarby IF lag 1} [1] 1:58.72        2 Final    
 {Hammarby IF lag 2} [1] 2:05.90  6 Final
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2019-05-27 (må)  | Malaga, ESP
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS   Svensson, David -98 7.35    +2.5   1 Final    
M22 Svensson, David -98 6.88  -0.1 SB
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 14.97    0.0 SB 1 Final    
 2019-05-26 (sö)  | Saint Jean de Maurienne, FRA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17 » Léger, Sidney -02 10.90    +1.1 PB 2 Final    
200 m P17 » Léger, Sidney -02 21.71    +1.2 PB 1 Final    
 2019-05-26 (sö)  | East Sweden Games, Campus Arena, Linköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS   Bozovicar, Irenej -95 ej start               
 2019-05-25/26 (lö-sö)  | Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m M22   Andersson, Albin -98 2:05.17  [1]       Final  
Chandell, Alexander -99 2:25.03  [2] Final
» Jacobson, Henry -99 1:59.85  [3]       Final  
P15 » Engström, Filip -04 2:17.92  [3] Final
» Holm, Nils -04 2:29.01  [1] Final
» Pettersson, Tobias -04 2:11.87  [2]       Final  
K22 Atle, Astrid -00 2:30.00  [2] Final
» Ramberg, Filippa -97 2:25.74  [1] Final
Siltberg Almlöf, Nora -99 2:28.40  [3]       Final  
F17 » Lidén, Clara -03 2:31.65  [3] Final
Lundin, Nora -03 2:31.93  [1] Final
Nordgren, Wilma -03 2:24.25  [2] Final
4 x 80 m P15    {Hammarby IF} ej start             
F15 » Åsberg, Kajsa -04 42.62  6 Heat 1
» Robling, Alma -04
» Lindefalk, Linnéa -05
» Ivarsson, Alice -05
4 x 100 m MS    {Hammarby IF} ej start             
P19 » Prins, Felix -00 44.87  5 Final
Hoffman, Gabriel -01
» Håkansson, Jonatan -01
» Johansson, Leon -01                
P17 » Borg, Jonatan -03 44.54  2 Heat 3
» Barroso Johansson, André -02
» Thid, David -03
» Bucht Wesslén, Noah -03                
» Sundberg, Martin -03 45.87  6 Heat 2
Lundman, Malte -03
» Borgius, Teodor -03
» Moberg, Markus -03                
» Borg, Jonatan -03 44.26  4 Final
» Barroso Johansson, André -02
» Thid, David -03
» Bucht Wesslén, Noah -03                
F17 » Hellstadius, Alannah -04 50.05  3 Heat 3
» Löwhagen, Alicia -03
» Freeman, Molly -02
» Edelholm, Beata -03                
» Hellstadius, Alannah -04 58.55  7 Final
» Löwhagen, Alicia -03
» Freeman, Molly -02
» Edelholm, Beata -03
Stafett 1 000 m P17 » Agge, Mikael -02 2:02.09        2 Heat 1  
» Thid, David -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
» Moberg, Markus -03                
» Agge, Mikael -02 2:01.11  2 Final
» Thid, David -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
» Moberg, Markus -03                
F17 » Freeman, Molly -02 2:28.82  3 Heat 2
» Edelholm, Beata -03
» Hellstadius, Alannah -04
Fernström, Nadja -03
3 x 800 m M22 » Jacobson, Henry -99 6:30.05        5 Final  
Andersson, Albin -98
Chandell, Alexander -99                
P15 » Engström, Filip -04 6:58.80  8 Final
» Holm, Nils -04
» Pettersson, Tobias -04                
M40 » Dahl, Elias -76 7:29.87  4 Final
» Lindström, Christian -74
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77                
M45 Cousins, Martin -73 7:49.89  6 Final
Brohult, Linus -72
Jönson, Tobias -71                
M50 » Jansson, Thomas -69 7:43.97  5 Final
» Holmgren, Lars -65
» Bökman, Jakob -67                
K22 Siltberg Almlöf, Nora -99 7:24.14  3 Final
» Ramberg, Filippa -97
Atle, Astrid -00                
F17 » Lidén, Clara -03 7:17.83  4 Final
Lundin, Nora -03
Nordgren, Wilma -03
 {Hammarby IF lag 2} ej start             
K40 » Synnerholm, Åsa -68 8:32.35  1 Final
» Astudillo Viklund, Susanne -75
» Neill Vinnå, Susanna -74
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
[2] - sträcka #3 i 3x800m
[3] - sträcka #1 i 3x800m
 2019-05-25 (lö)  | Torremolinos, ESP
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.62    +2.8   1 Final    
 2019-05-25 (lö)  | Stockholm Brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp P14 » Salimi Omberg, Martin -05 27.22        12 3,5 km    
M40 Persson, Eskil -77 16.01  7 3,5 km
F13 Grahn, Olivia -06 19.37        1 3,5 km    
» Olsson, Tove -06 24.11  4 3,5 km
 2019-05-25 (lö)  | Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (5,0 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 13.33        4 Final    
Kula (4,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 11.09      PB 2 Final    
Kula (3,0 kg) F17 » Wihk, Embla -02 9.27        6 Final    
Diskus (1,5 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 40.17      PB 4 Final    
Diskus (1,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 39.32        2 Final    
F17 » Wihk, Embla -02 30.38  5 Final
Slägga (7,26 kg) MS » Lindefalk, Alexander -03 34.32        3 Final    
Slägga (5,0 kg) P17 » Lindefalk, Alexander -03 46.58        5 Final    
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 65.87      SB 1 Final    
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Wihk, Embla -02 45.73      SB 9      
F15 » Enblad, Alva -04 38.65  PB 5 Final
Spjut (600 gr) P15 » Aldskogius, Kalle -04 38.81      PB 2 Final    
Spjut (500 gr) F17 » Wihk, Embla -02 27.50      SB 4 Final    
 2019-05-25 (lö)  | Sundbybergs ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F13 » Johansson, Tuva -06 9.55    -   2 Heat 1    
9.49  - 3 Final
» Rydström, Wilma -06 ej start               
» Sahlqvist, Esther -06 8.93  - 1 Heat 1
8.81  - 2 Final
» Simonsson, Maja -06 ej start 
800 m F13 » Simonsson, Maja -06 ej start               
Höjd F13 » Johansson, Tuva -06 ej start               
» Rydström, Wilma -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 1.30  2 Final
Stav F13 » Johansson, Tuva -06 1.72      PB 2 Final    
» Sahlqvist, Esther -06 2.02  PB 1 Final
» Simonsson, Maja -06 ej start 
Längd (zon) F13 » Johansson, Tuva -06 3.79    -   3 Final    
» Rydström, Wilma -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 4.14  - 2 Final
 2019-05-25 (lö)  | Stavhoppet, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav P19   Ander, Noah -01 3.55      SB 3 Final   [¤]
» Gemmel, Harald -01 4.05  PB 1 Final
K22 Mitchell, Elena -98 3.15  PB 1 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-05-22 (on)  | Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P13 » Alteskog, Erik -06 2:08.01      PB 12      
» Berglind, Alfred -06 1:51.32  PB 7
» Djurstedt, Lukas -06 2:11.89      PB 14      
» Freifelt, William -06 1:51.76  PB 8
» Hall, Neo -06 1:43.94  SB 1
» Herre, Filip -06 1:49.37      PB 5      
Jerndorf, Daniel -06 1:49.74  PB 6
» Kapell, Elias -06 1:49.28  PB 4
» Loqvist, William -06 1:48.15      PB 2      
Sundström, Hugo -06 1:56.51  PB 10
» Öhrner, Gabriel -06 2:05.37  PB 11
F13 Grahn, Olivia -06 1:45.33      PB 1      
» Hedberg, Tyra -06 1:56.89  SB 8
» Jabbour Clarke, Lii -06 1:55.01  PB 4
Lyttle Härdelin, Linnea -06 1:59.31      PB 12      
Paul, Elisabeth -06 2:02.76  PB 16
» Rydström, Wilma -06 1:49.42  PB 3
» Sahlqvist, Esther -06 1:58.76      PB 11      
» Simonsson, Maja -06 1:48.71  PB 2
» Wolgast, Emmy -06 1:55.25  PB 5
» Zachrison, Molly -06 1:59.90  PB 13
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Alteskog, Erik -06 10.84      PB 18      
» Berglind, Alfred -06 25.81  PB 1
» Djurstedt, Lukas -06 10.70      SB 19      
» Herre, Filip -06 18.57  PB 5
Jerndorf, Daniel -06 11.14  PB 17
» Kapell, Elias -06 21.91      SB 3      
» Loqvist, William -06 13.85  SB 12
Sundström, Hugo -06 8.99  PB 21
» Öhrner, Gabriel -06 12.41  SB 16
Slägga (2,0 kg) F13 » Edenå, Elma -06 17.83      PB 19      
» Hedberg, Tyra -06 24.25  PB 8
» Jabbour Clarke, Lii -06 25.93      PB 5      
» Jansson, Vera -06 24.46  PB 7
Lyttle Härdelin, Linnea -06 31.44  PB 3
Paul, Elisabeth -06 18.67      PB 17      
» Rydström, Wilma -06 23.60  PB 9
» Sahlqvist, Esther -06 22.00  PB 11
» Simonsson, Maja -06 31.67      PB 1      
» Wolgast, Emmy -06 22.55  SB 10
» Zachrison, Molly -06 20.15  PB 12
5 x 60 m P13 » Loqvist, William -06 38.90        1      
» Kapell, Elias -06
» Herre, Filip -06
» Hall, Neo -06
» Freifelt, William -06                
Jerndorf, Daniel -06 43.27  3
» Öhrner, Gabriel -06
» Berglind, Alfred -06
Sundström, Hugo -06
» Alteskog, Erik -06                
F13 » Rydström, Wilma -06 39.8m 1
» Sahlqvist, Esther -06
» Simonsson, Maja -06
» Jabbour Clarke, Lii -06
» Hedberg, Tyra -06                
» Wolgast, Emmy -06 42.92  2
» Jansson, Vera -06
Lyttle Härdelin, Linnea -06
» Zachrison, Molly -06
» Edenå, Elma -06
 2019-05-19 (sö)  | Championat AURA des Clubs Finale, Aix-les-Bains, FRA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS » Léger, Sidney -02 50.00        1 A-final    
Diskus (2,0 kg) MS » Léger, Sidney -02 27.88      PB 9      
 2019-05-19 (sö)  | Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12 » Roslund, Anton -07 8.79    -0.5   2 Heat 1    
8.64  -0.3 PB 3 Final
P10 Brundin, Anton -09 9.89  +0.4 PB 2 Heat 1
  9.94    +0.1   6 Final    
» Hackett, Jumanne -09 9.83  +0.5 2 Heat 2
9.72  +0.1 PB 4 Final
» Källqvist, Morgan -09 11.35    +0.5   5 Heat 2    
» Svanehav, Filip -09 10.00  +0.5 3 Heat 2
F13 » Hedberg, Tyra -06 8.97  -0.1 PB 2 Heat 1
  9.04    -1.0   6 Final    
» Sahlqvist, Esther -06 8.60  -0.5 2 Heat 2 [¤]
8.62  -1.0 2 Final
» Simonsson, Maja -06 8.75  -0.1 1 Heat 1
  8.68    -1.0 PB 3 Final    
F12 » Bergin, Anna -07 9.00  -0.3 PB 4 Heat 1
F10 Dartell Holmgren, Tuva -09 10.58  - 6 Heat 3
» Elsässer Haldin, Linn -09 10.36    -0.3   5 Heat 1    
» Lindblom, Emmy -09 9.92  -0.3 PB 3 Heat 1
10.03  +0.6 6 Final
» Lönn, Malva -09 9.42  - 1 Heat 3
  9.07    +0.6   1 Final    
» Sternlind, Tyra -09 10.06  - 4 Heat 3
F8 Lindblom, Ellen -11 12.03  -0.7 PB 5 Heat 1
100 m MS   Larsson Stewart, Gabriel -01 12.37    +0.8 SB 4 Heat 1    
» Rogo, Desmond -96 11.18  -1.0 SB 2 Heat 2
  11.18    -0.8   1 Final    
P17 » Agge, Mikael -02 ej start 
» Barroso Johansson, André -02 ej start  [¤]
» Borg, Jonatan -03 11.59  - 2 Heat 3 [¤]
  ej start          Final    
» Borgius, Teodor -03 ej start 
Lundman, Malte -03 12.55  -0.5 2 Heat 2
KS Nilsson, Selma -01 13.76  -0.5 PB 4 Final [¤]
200 m MS » Rogo, Desmond -96 22.15    +0.3 SB 2 Heat 2    
P17 » Borg, Jonatan -03 ej start  Heat 2
» Bucht Wesslén, Noah -03 23.78    0.0 PB 2 Heat 2    
Lundman, Malte -03 25.23  0.0 PB 5 Heat 2
» Moberg, Markus -03 23.53  0.0 PB 1 Heat 2 [¤]
» Thid, David -03 ej start               
F17 » Edelholm, Beata -03 26.42  +101.0 2 Heat 2
Fernström, Nadja -03 27.58  +0.5 PB 4 Heat 1
» Freeman, Molly -02 27.00  +0.5 PB 3 Heat 1
600 m P10 » Hackett, Jumanne -09 ej start               
» Källqvist, Morgan -09 2:28.66  SB 9 Final
» Svanehav, Filip -09 1:59.86      PB 2 Final    
F10 Dartell Holmgren, Tuva -09 2:23.33  PB 9 Final
» Elsässer Haldin, Linn -09 2:06.23  PB 3 Final
» Lönn, Malva -09 2:02.15      PB 1 Final    
» Sternlind, Tyra -09 ej start 
800 m MS » Jacobson, Henry -99 1:56.67      SB 6 Final    
P17 » Tärnvik, Emil -03 2:11.65  PB 3 Final
KS Siltberg Almlöf, Nora -99 2:29.09      PB 2 Final    
F17 Nordgren, Wilma -03 2:22.62  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P12 » Roslund, Anton -07 ej start               
60 m häck (68,6 cm) F13 » Hedberg, Tyra -06 10.50    -1.0 PB 4 Final    
» Rydström, Wilma -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 9.86    -1.0   1 Final   [¤]
F12 » Bergin, Anna -07 11.55  -0.9 PB 1 Heat 1
Höjd P13 » Freifelt, William -06 1.48      SB 2 Final    
P12 » Roslund, Anton -07 ej start 
P10 Brundin, Anton -09 1.15        3 Final    
» Hackett, Jumanne -09 1.15  PB 5 Final
» Källqvist, Morgan -09 1.00  11
» Svanehav, Filip -09 1.10      PB 7 Final    
F13 » Rydström, Wilma -06 ej start 
» Sahlqvist, Esther -06 1.34  SB 5 Final [¤]