HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2019-06-23
Per Person Resultatdatum: 2019-06-23
Ute för 2019
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Bozovicar, Irenej -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-26 Diskus (2,0 kg) MS ej start  » East Sweden Games, Campus Arena, Linköping
2019-06-07 Diskus (2,0 kg) MS ej res  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-14 Diskus (2,0 kg) MS 49.38  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Claesson, Patrick -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Terränglopp MS ej start  10 km » Sthlm trail run, Liljansskogen, Stockholm
2019-06-13 10 km (gatulopp) MS ej start  » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
»  Darkwah, Tony -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 4 x 100 m MS 41.51  1 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-15 100 m MS 10.83  -0.6 1 Heat 2 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
10.78  +1.5 SB 1 Final
2019-06-22 100 m MS 10.66  +0.5 SB 3 Heat 1 » 33EME Meetimg International, Nivelles, BEL
ej start  Final
»  Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng MS 7.48  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-08 800 m MS 2:10.80  SB 5 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-15 400 m MS 57.67  PB 2 Final 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-18 800 m MS 2:10.44  SB 9 D-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
   Dawlson, Emmanuel -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-30 100 m MS 10.80  +0.4 PB 7 Nat A » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-02 400 m MS 49.23  PB 1 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-06 100 m MS 10.59  +2.0 PB 1 Heat 13 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
13.89  +1.0 8 Final 9
2019-06-09 200 m MS 21.74  +1.3 PB 5 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-18 100 m MS 10.68  +0.9 2 Heat 2 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
10.73  +1.3 8 Final
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-25 Tresteg MS 15.62  +2.8 1 Final » Torremolinos, ESP
2019-05-27 Tresteg MS 14.97  0.0 SB 1 Final » Malaga, ESP
2019-06-02 Tresteg MS 15.49  +1.0 SB 1 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-08 Längd MS 7.03  +1.2 SB 5 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-16 Tresteg MS 15.38  +2.2 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.98  +1.5
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hidesäter Bredell, Melvin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 10 km (gatulopp) MS ej start  » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
   Hildesäter, Melvin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-22 10 km (gatulopp) MS 38.08  PB 24 » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
   Lagerqvist, Robin -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) MS ej start  » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
   Lemma, Habtmariam -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 15.54  1 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
2019-04-22 10 km (gatulopp) MS 32.38  PB 6 » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
2019-05-18 Stadslopp MS 16.13  3 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
   Lindström, Mathias -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 17.51  7 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
2019-04-22 Stadslopp MS 18.09  10 5 km » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
2019-05-11 10 km (gatulopp) MS 37.35  PB 103 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2019-05-18 Stadslopp MS 18.09  18 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
   Orrsveden, Fredrik -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng MS 13.02  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Otieno, Dennis -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 200 m MS 21.72  0.0 SB 2 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m MS 41.51  1
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-06 200 m MS 21.15  +2.2 1 Final 8 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2019-06-09 200 m MS 21.08  +1.3 PB 1 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
   Pihl, Johan -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) MS ej start  » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
2019-05-11 10 km (gatulopp) MS 38.29  PB 130 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2019-06-13 10 km (gatulopp) MS 38.26  PB 26 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
   Quambari, Hamid -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) MS 36.18  SB 47 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
2019-06-02 Maraton MS ej start  » Stockholm Marathon, Stockholm
»  Rogo, Desmond -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 100 m MS 11.18  -1.0 SB 2 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
11.18  -0.8 1 Final
200 m MS 22.15  +0.3 SB 2 Heat 2
2019-06-02 100 m MS 10.80  +0.7 SB 3 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m MS 41.51  1
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-07 100 m MS 10.94  +1.8 1 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.87  +0.3 2 Final
2019-06-09 200 m MS 22.00  +1.4 SB 1 B-final
2019-06-15 100 m MS 10.82  +1.1 2 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.88  -1.4 2 Final 1
2019-06-16 200 m MS 21.96  -0.8 SB 1 Final 1
»  Shaker Anid, Amir -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 110 m häck (106,7 cm) MS 14.66  -2.1 SB 1 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m MS 41.51  1
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-07 110 m häck (106,7 cm) MS 14.39  +1.0 SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m MS ej start 
 M22 - Män 22 år
   Abakar, Ibrahim -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-15 100 m MS 11.69  +1.1 PB 5 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Andersson, Albin -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng MS 13.26  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-26 800 m M22 2:05.17  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m M22 6:30.05  5 Final
2019-06-02 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:55.60  PB 3 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
   Araya, Musie -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 16.29  3 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
   Chandell, Alexander -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-26 800 m M22 2:25.03  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m M22 6:30.05  5 Final
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
»  Jacobson, Henry -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 800 m MS 1:56.67  SB 6 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-26 800 m M22 1:59.85  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m M22 6:30.05  5 Final
2019-06-02 400 m MS 55.40  [2] SB » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
800 m MS 1:56.24  SB 3
1 500 m MS 4:10.36  SB 3
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-08 800 m MS 1:55.92  SB 4 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 1 500 m MS 4:04.77  PB 8 A-final
2019-06-15 800 m MS 1:55.54  SB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-18 800 m MS 1:55.33  SB 5 C-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[2] - Mellantid
   Sami, Mikiele -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 16.47  5 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
2019-04-22 Stadslopp MS 17.23  4 5 km » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
   Svensson, David -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-27 Längd MS 7.35  +2.5 1 Final » Malaga, ESP
M22 6.88  -0.1 SB
2019-06-02 Längd MS 7.21  0.0 PB 2 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-08 Längd MS 6.78  +1.4 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
 P19 - Pojkar 19 år
»  Prins, Felix -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m MS 11.92  +1.2 SB 1 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
11.98  -0.5 1 Final
Längd MS 6.12  +2.3 3 Final
6.08  +0.2 SB
2019-05-26 4 x 100 m P19 44.87  5 Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 Längd MS 5.71  +2.1 15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-14 Längd MS 5.95  0.0 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
 P18 - Pojkar 18 år
   Ander, Noah -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-25 Stav P19 3.55  SB 3 Final [¤] » Stavhoppet, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-14 Stav MS 3.72  SB 10 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gemmel, Harald -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 Stav MS ej res  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-25 Stav P19 4.05  PB 1 Final » Stavhoppet, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-14 Stav MS 3.87  8 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hoffman, Gabriel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m MS ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-26 4 x 100 m P19 44.87  5 Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 100 m P19 14.36  +2.0 PB 7 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m P19 ej start 
2019-06-15 100 m MS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m MS ej start 
»  Håkansson, Jonatan -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 Stav MS 4.00  PB 8 Final [¤] » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-26 4 x 100 m P19 44.87  5 Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-07 110 m häck (99,1 cm) P19 14.98  +2.0 PB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-08 100 m P19 11.19  +1.4 PB 1 Heat 1
11.17  +3.3 3 Final
Längd MS ej start 
Kula (6,0 kg) P19 8.23  PB 4 Final
Diskus (1,75 kg) P19 ej start 
2019-06-14 Stav MS 4.02  PB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 110 m häck (99,1 cm) P19 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Johansson, Leon -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-26 4 x 100 m P19 44.87  5 Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-05-30 100 m MS ej start  » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 100 m P19 11.54  +2.0 PB 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2019-06-09 200 m P19 ej start 
2019-06-15 100 m MS 11.79  -1.9 3 Heat 4 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m MS 23.23  +0.1 PB 2 Final 3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Larsson Stewart, Gabriel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m MS 12.72  -3.4 SB 5 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-19 100 m MS 12.37  +0.8 SB 4 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-06-08 100 m P19 12.59  +2.0 6 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m P19 25.67  +1.2 PB 7 Final
»  Lavett, Emil -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 Längd MS ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-06-06 Spjut (800 gr) P19 42.32  PB 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-06-08 Längd MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
   Mulugeta, Michael -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 18.15  8 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
2019-04-22 Stadslopp MS 18.10  11 5 km » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
2019-05-18 Stadslopp MS 19.04  31 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
»  Richtnesberg, Daniel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Spjut (800 gr) MS 46.85  PB 4 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
 P17 - Pojkar 17 år
»  Agge, Mikael -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m P17 11.89  -0.3 SB 4 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final
2019-05-19 100 m P17 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m P17 44.73  2 Heat 1
2019-05-25 Stafett 1 000 m P17 2:02.09  2 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.11  2 Final
2019-06-08 100 m P17 11.60  +1.4 PB 4 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-14 100 m P17 11.64  -0.2 3 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.63  -1.3 5 Final
2019-06-16 200 m P17 23.60  +0.4 PB 1 Final 2
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Barroso Johansson, André -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m P17 12.12  -0.3 SB 5 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-19 100 m P17 ej start  [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m P17 44.73  2 Heat 1
2019-05-26 4 x 100 m P17 44.54  2 Heat 3 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
44.26  4 Final
2019-06-14 100 m P17 12.01  -1.7 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.80  -1.3 SB 7 Final
2019-06-15 Längd P17 6.30  -0.3 SB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Broms, Theodor -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng P17 15.57  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Léger, Sidney -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 400 m P17 49.98  PB 1 Final 1 » Championnat AURA, Bonneville, FRA
2019-05-19 400 m MS 50.00  1 A-final » Championat AURA des Clubs Finale, Aix-les-Bains, FRA
Diskus (2,0 kg) MS 27.88  PB 9
2019-05-26 100 m P17 10.90  +1.1 PB 2 Final » Saint Jean de Maurienne, FRA
200 m P17 21.71  +1.2 PB 1 Final
2019-06-05 100 m MS 11.60  -4.9 5 Heat 1 » Challenge Meeting, Grenoble, FRA
11.22  -0.5 5 Final
2019-06-08 100 m MS 10.93  +0.1 1 Heat 1 » Championats de Zone Alpes, Grenoble, FRA
100 m MS 10.86  [1] +0.1 PB 1 Final
200 m MS 21.65  [1] +1.0 PB 3 Final 1
2019-06-22 100 m P17 11.10  +1.0 1 Heat 1 » Championats Régionaux Individuels, Saint Etienne, FRA
10.91  +1.1 1 A-final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 P16 - Pojkar 16 år
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m P17 11.72  -0.3 3 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
11.61  0.0 PB 4 Final
Höjd P17 1.80  PB 1 Final [¤]
2019-05-19 100 m P17 11.59  - 2 Heat 3 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
ej start  Final
200 m P17 ej start  Heat 2
2019-05-26 4 x 100 m P17 44.54  2 Heat 3 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
44.26  4 Final
2019-06-02 Höjd MS 1.82  PB 4 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-06 200 m P17 23.24  +2.2 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-06-08 100 m P17 11.52  +1.2 PB 3 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m P17 23.11  +1.8 PB 4 A-final
2019-06-14 100 m P16 11.78  -1.3 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.63  -0.7 2 Final
2019-06-16 200 m P16 23.29  -0.5 3 Final 1
Höjd P16 1.85  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-04 Spjut (700 gr) P17 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2019-05-12 100 m P17 12.36  -1.5 PB 4 Heat 3 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Stav MS 4.20  PB 7 Final
2019-05-19 100 m P17 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-26 4 x 100 m P17 45.87  6 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-02 Stav MS 4.16  2 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-08 Stav P17 4.14  2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 Spjut (700 gr) P17 43.98  PB 3 Final
2019-06-14 Stav MS 4.32  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Bucht Wesslén, Noah -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 200 m P17 24.30  -1.3 SB 2 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m P17 12.18  -0.3 PB 6 Heat 1
2019-05-19 200 m P17 23.78  0.0 PB 2 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Kula (5,0 kg) P17 9.17  PB 1 Final
4 x 100 m P17 44.73  2 Heat 1
46.37  1 Heat 2
2019-05-25 Stafett 1 000 m P17 2:02.09  2 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.11  2 Final
2019-05-26 4 x 100 m P17 44.54  2 Heat 3
44.26  4 Final
2019-06-03 100 m P17 12.02  +2.1 1 Final » Vallentunakvällen, Vallentuna IP, Vallentuna
400 m P17 54.16  PB 1 Final
2019-06-08 100 m P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 400 m P17 ej start 
2019-06-15 400 m P16 53.20  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m P16 24.46  -0.5 8 Final 1
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Slägga (5,0 kg) MS ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
P17 ej start 
2019-05-18 Slägga (7,26 kg) MS 35.59  PB 2 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs sportfält, Sollentuna
Slägga (5,0 kg) P17 47.24  [1] PB 5 Final
2019-05-25 Slägga (7,26 kg) MS 34.32  3 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
Slägga (5,0 kg) P17 46.58  5 Final
2019-06-02 Slägga (7,26 kg) MS 37.09  PB 6 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-16 Slägga (5,0 kg) P16 49.74  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
   Lundman, Malte -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m P17 12.46  -1.5 PB 5 Heat 3 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd P17 1.55  PB 3 Final [¤]
2019-05-19 100 m P17 12.55  -0.5 2 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
200 m P17 25.23  0.0 PB 5 Heat 2
2019-05-26 4 x 100 m P17 45.87  6 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-14 100 m P16 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m P16 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 200 m P17 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m P17 ej start 
110 m häck (91,4 cm) P17 ej start 
2019-05-19 200 m P17 23.53  0.0 PB 1 Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m P17 44.73  2 Heat 1
46.37  1 Heat 2
2019-05-25 Stafett 1 000 m P17 2:02.09  2 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.11  2 Final
2019-05-26 4 x 100 m P17 45.87  6 Heat 2
2019-06-02 400 m häck (91,4 cm) MS 55.87  PB 3 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-07 110 m häck (91,4 cm) P17 14.38  +2.6 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-08 300 m häck (83.8 cm) P17 39.10  [2] PB 2 A-final
2019-06-09 400 m P17 ej start 
2019-06-14 300 m häck (83.8 cm) P16 38.55  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 110 m häck (91,4 cm) P16 14.38  +0.6 PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P16
»  Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (5,0 kg) P17 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,5 kg) P17 38.65  PB 2 Final
Slägga (5,0 kg) P17 32.81  PB 3 Final
Spjut (700 gr) P17 38.82  PB 2 Final
2019-05-11 Kula (5,0 kg) P17 14.41  PB 1 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m P17 12.82  -0.5 PB 5 Heat 2
Höjd P17 1.55  SB 4 Final
2019-05-25 Kula (5,0 kg) P17 13.33  4 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
Diskus (1,5 kg) P17 40.17  PB 4 Final
2019-05-26 4 x 100 m P17 45.87  6 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 Diskus (1,5 kg) P17 41.60  PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 Kula (5,0 kg) P17 14.16  2 Final
Spjut (700 gr) P17 42.30  PB 5 Final [¤]
2019-06-14 Kula (5,0 kg) P16 13.79  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-15 Diskus (1,5 kg) P16 42.97  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Thid, David -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 200 m P17 23.68  -1.3 PB 1 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m P17 11.91  -1.5 PB 2 Heat 3
12.05  0.0 6 Final
2019-05-19 200 m P17 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-25 Stafett 1 000 m P17 2:02.09  2 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.11  2 Final
2019-05-26 4 x 100 m P17 44.54  2 Heat 3
44.26  4 Final
2019-06-06 200 m P17 23.07  +2.2 1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-06-07 110 m häck (91,4 cm) P17 15.04  +2.6 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-08 300 m häck (83.8 cm) P17 ej start 
Längd P17 6.50  -2.7 PB 2 Final
2019-06-09 200 m P17 23.17  +1.8 PB 5 A-final [¤]
2019-06-14 300 m häck (83.8 cm) P16 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P16 ej res 
2019-06-15 Längd P16 ej start 
2019-06-16 110 m häck (91,4 cm) P16 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tärnvik, Emil -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-19 800 m P17 2:11.65  PB 3 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-06-03 100 m P17 12.55  +2.1 2 Final [¤] » Vallentunakvällen, Vallentuna IP, Vallentuna
400 m P17 58.87  PB 2 Final
2019-06-08 800 m MS 2:10.16  PB 4 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 400 m P17 57.19  PB 6 A-final
2019-06-15 800 m P16 2:13.20  8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 1 500 m P16 4:45.85  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Törnvall, Oskar -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-16 Höjd P16 1.67  PB 9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
 P15 - Pojkar 15 år
»  Aldskogius, Kalle -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P15 10.20  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P15 39.40  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P15 36.02  SB 3 Final
2019-05-11 300 m P15 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P15 29.06  4 Final
2019-05-12 80 m P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
2019-05-18 80 m häck (83.8 cm) P15 13.11  +1.2 PB 3 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd P15 1.52  PB 7 Grupp B
Längd P15 4.74  +0.8 SB 9 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 10.75  PB 4 Grupp B
Spjut (600 gr) P15 37.05  SB 3 Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-05-25 Kula (4,0 kg) P15 11.09  PB 2 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
Diskus (1,0 kg) P15 39.32  2 Final
Spjut (600 gr) P15 38.81  PB 2 Final
2019-06-06 100 m P15 12.39  +1.4 PB 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 37.02  1 Final
2019-06-08 80 m P15 9.97  +1.9 SB 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (4,0 kg) P15 11.25  PB 7 Final
Diskus (1,0 kg) P15 39.69  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P15 37.02  6 Final
2019-06-09 300 m P15 ej start 
Höjd P15 1.58  PB 8 Final [¤]
2019-06-14 Kula (4,0 kg) P15 10.12  7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P15 41.45  PB 2 Final
2019-06-15 80 m P15 10.55  -2.4 5 Heat 2
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2019-06-16 300 m P15 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ekberg, Arvid -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng P15 14.33  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-16 Stadslopp P15 18.46  7 5 km » Milspåret, Norra Djurgården, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Engström, Filip -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 800 m P15 2:18.17  PB 6 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 13.65  +0.9 PB 5 Heat 1
Höjd P15 1.52  PB 8 Grupp B
Längd P15 4.53  +1.2 SB 16 Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-05-26 800 m P15 2:17.92  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P15 6:58.80  8 Final
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
»  Holm, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng P15 14.57  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 10 km (gatulopp) MS 41.40  PB 234 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2019-05-18 800 m P15 2:24.75  PB 3 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  Heat 2
Längd P15 3.34  +0.6 PB 23 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 6.07  PB 21 Grupp B
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-05-26 800 m P15 2:29.01  [2] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P15 6:58.80  8 Final
2019-06-14 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:20.46  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 2 000 m P15 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
»  Linderoth, Fabian -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 Längd P15 4.64  +1.2 PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-18 80 m häck (83.8 cm) P15 15.38  +1.2 PB 5 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd P15 ej start  Grupp B
Längd P15 4.61  +0.3 14 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 9.20  PB 11 Grupp B
Spjut (600 gr) P15 24.48  PB 13 Grupp B
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-06-14 Diskus (1,0 kg) P15 22.24  SB 9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 Längd P15 4.96  0.0 PB 9
»  Marklund, Winston -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P15 7.79  PB 4 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2019-05-12 80 m P15 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-18 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  Heat 4 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd P15 1.40  PB 14 Grupp B
Längd P15 3.53  +1.6 SB 22 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 8.09  PB 15 Grupp B
Spjut (600 gr) P15 20.79  PB 18 Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-06-14 Kula (4,0 kg) P15 8.34  PB 8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Pettersson, Tobias -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng P15 14.33  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-12 800 m P15 2:12.27  PB 3 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-16 Stadslopp P15 18.19  5 5 km » Milspåret, Norra Djurgården, Stockholm
2019-05-26 800 m P15 2:11.87  [2] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P15 6:58.80  8 Final
2019-06-06 800 m P15 2:14.03  2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-06-08 800 m P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-13 Stadslopp P15 18.34  3 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
 P14 - Pojkar 14 år
»  Asplund, Simon -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng P15 16.33  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-12 800 m P14 2:36.10  PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd P14 ej start 
2019-06-13 Stadslopp P14 ej start  » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
»  Ilison, Erik -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P14 11.01  PB 1 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 28.40  PB 4 Final
Slägga (4,0 kg) P14 22.87  PB 6 Final
Spjut (600 gr) P14 38.05  PB 3 Final
2019-06-15 Höjd P14 1.37  PB 8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P14 9.90  6 Final
Diskus (1,0 kg) P14 24.82  7 Final
2019-06-16 Stav P14 2.62  PB 2 Final
Slägga (4,0 kg) P14 22.90  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P14 35.89  3 Final
»  Käll, Valter -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng P15 18.40  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Löuke, Rome -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P14 7.46  PB 7 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 18.37  PB 11 [¤]
Slägga (4,0 kg) P14 14.47  PB 9 [¤]
Spjut (600 gr) P14 20.83  PB 10 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Salimi Omberg, Martin -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-01-19 10 km (gatulopp) MS 1:01.00  PB 15 » Stadion Marathon, Stockholm
2019-05-07 2 000 m terräng P15 9.28  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-16 Stadslopp P15 24.40  21 5 km » Milspåret, Norra Djurgården, Stockholm
2019-05-25 Terränglopp P14 27.22  12 3,5 km » Stockholm Brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2019-06-13 Stadslopp P14 ej start  » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
»  Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P14 6.22  PB 9 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 16.88  PB 15
Slägga (4,0 kg) P14 13.49  PB 11
Spjut (600 gr) P14 ej start 
2019-05-11 Spjut (600 gr) P14 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 80 m P14 ej start 
Längd P14 ej start 
2019-05-18 800 m P15 ej start  Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd P15 1.32  PB 16 Grupp B
Längd P15 3.97  +1.3 PB 21 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 5.93  22 Grupp B
Spjut (600 gr) P15 21.70  PB 15 Grupp B
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-06-15 Längd P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 Slägga (4,0 kg) P14 13.15  5 Final
Spjut (600 gr) P14 19.43  13
 P13 - Pojkar 13 år
»  Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 600 m P13 2:08.01  PB 12 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 10.84  PB 18
5 x 60 m P13 43.27  3
»  Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 600 m P13 1:51.32  PB 7 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 25.81  PB 1
5 x 60 m P13 43.27  3
»  Djurstedt, Lukas -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 600 m P13 2:11.89  PB 14 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 10.70  SB 19
»  Freifelt, William -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 Längd (zon) P13 5.36  +0.9 PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) P13 9.51  PB 2 Final
2019-05-12 Höjd P13 1.38  SB 2 Final
Spjut (400 gr) P13 22.07  PB 5 Final
2019-05-19 Höjd P13 1.48  SB 2 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) P13 4.87  - 1 Final
Kula (3,0 kg) P13 8.54  1 Final
2019-05-22 600 m P13 1:51.76  PB 8 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
5 x 60 m P13 38.90  1
2019-06-08 60 m P13 8.16  +1.7 PB 2 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.17  +4.0 6 Final
Höjd P13 1.47  5 Final
Spjut (400 gr) P13 ej start 
2019-06-09 Längd (zon) P13 5.37  +4.3 2 Final
5.24  +1.9
2019-06-15 60 m P13 8.16  -2.0 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.13  -1.3 PB 1 Final
2019-06-16 Höjd P13 1.51  SB 2 Final
Längd (zon) P13 5.12  +1.3 2 Final
»  Hall, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 10:14.19  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng P13 7.26  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-22 600 m P13 1:43.94  SB 1 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
5 x 60 m P13 38.90  1
   Hedberg, Elton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 12:26.37  10 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Herre, Filip -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 10:14.19  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
12:26.37  10
2019-05-11 200 m P13 29.16  -1.0 SB 3 Final [¤] » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) P13 10.18  -0.7 PB 3 Final
2019-05-12 60 m P13 ej start 
2019-05-22 600 m P13 1:49.37  PB 5 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 18.57  PB 5
5 x 60 m P13 38.90  1
2019-06-14 200 m häck (68,6 cm/5) P13 33.04  -1.2 PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m P13 28.31  -0.5 PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 10.13  +1.1 PB 3 Final
Längd (zon) P13 4.64  +0.5 PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jerndorf, Daniel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 600 m P13 1:49.74  PB 6 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 11.14  PB 17
5 x 60 m P13 43.27  3
»  Kapell, Elias -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 10:14.19  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng P13 7.58  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 60 m häck (76,2 cm) P13 9.71  -0.7 PB 1 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P13 5.35  +1.1 PB 3 Final
Kula (3,0 kg) P13 9.99  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P14 ej start 
2019-05-18 800 m P15 2:42.04  PB 9 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 13.64  +0.9 PB 4 Heat 1
Höjd P15 1.40  SB Grupp B
Längd [2] P15 5.23  [1] +0.3 PB 4 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 7.67  PB 16 Grupp B
Spjut (600 gr) P15 29.00  PB 7 Grupp B
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-05-22 600 m P13 1:49.28  PB 4 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 21.91  SB 3
5 x 60 m P13 38.90  1
2019-06-08 60 m P13 8.05  +1.7 PB 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
7.87  +4.0 3 Final
Höjd P13 1.51  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
2019-06-09 200 m P13 26.31  +2.4 3 A-final
60 m häck (76,2 cm) P13 9.49  +1.3 PB 1 Heat 1
9.39  +2.6 1 Final
Längd (zon) P13 5.35  +5.8 3 Final
2019-06-14 200 m häck (68,6 cm/5) P13 30.12  -1.2 PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-15 60 m P13 8.31  -2.0 1 Heat 2
diskad  Final
Stav P13 2.56  PB 1 Final
2019-06-16 60 m häck (76,2 cm) P13 9.64  +1.1 1 Final
Längd (zon) P13 ej start 
Diskus (0,6 kg) P13 ej start 
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: -1977
   Koops, Liam -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P13 8.39  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Loqvist, William -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 10:14.19  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-22 600 m P13 1:48.15  PB 2 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 13.85  SB 12
5 x 60 m P13 38.90  1
2019-06-09 200 m P13 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m häck (76,2 cm) P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
   Lundman, Linus -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 4 x 100 m P17 46.37  1 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
   Sundström, Hugo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 12:26.37  10 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-22 600 m P13 1:56.51  PB 10 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 8.99  PB 21
5 x 60 m P13 43.27  3
»  Öhrner, Gabriel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 60 m P13 9.21  -1.3 SB 3 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd P13 1.34  PB 3 Final
Spjut (400 gr) P13 15.35  SB 8 Final
2019-05-22 600 m P13 2:05.37  PB 11 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 12.41  SB 16
5 x 60 m P13 43.27  3
 P12 - Pojkar 12 år
»  Bélec, Christoffer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 600 m P12 2:09.33  PB 12 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) P12 6.55  SB 18
Spjut (400 gr) P12 20.61  SB 14
2019-06-15 600 m P12 2:08.07  PB 9 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stav P12 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 6.90  SB 4 Final
Spjut (400 gr) P12 23.09  PB 5 Final
2019-06-16 200 m P12 33.26  -0.3 PB 5 Final 2
Höjd P12 ej start 
Längd (zon) P12 ej start 
Diskus (0,6 kg) P12 27.59  PB 1 Final
»  Carlström Cousins, Theo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 12:26.37  10 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng P13 9.08  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-18 60 m P13 9.33  +2.5 5 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
200 m P13 130.27  - 6 Final 2
Längd (zon) P13 3.68  - 16
Kula (3,0 kg) P13 5.39  PB 17
Spjut (400 gr) P13 1.30  PB 10
2019-06-16 200 m P12 32.03  -0.5 PB 5 Final 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd P12 1.33  PB 5 Final
   Ek Linterius, Simon -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m P13 8.82  +2.5 4 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.71  +2.8 3 Final
Höjd P13 1.30  PB 8 Final
Längd (zon) P13 4.39  - 5 Final
Kula (3,0 kg) P13 5.79  PB 15
   Gawell, Hugo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m P13 11.47  +1.6 PB 8 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) P13 2.56  - 23
»  Hackett, Quincy -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 12:26.37  10 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 60 m P12 9.90  +1.1 SB 4 Heat 1 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m P12 34.90  +1.2 PB 5 Final 1
Längd (zon) P12 4.06  +1.6 PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P12 6.37  PB 8 Final
Boll (300 gr) P12 33.32  PB 4 Final
2019-05-18 60 m P13 9.65  +1.6 PB 5 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) P13 3.98  - 12
Kula (3,0 kg) P13 6.63  PB 10
2019-06-02 Stadslopp P12 11.11  62 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-08 60 m P12 9.61  0.0 PB 6 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) P12 6.84  PB 17
Spjut (400 gr) P12 18.46  PB 19
2019-06-09 Längd (zon) P12 3.87  +1.3 19
2019-06-15 60 m P12 9.93  +0.6 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m P12 ej start 
Stav P12 2.02  PB 2 Final
Tresteg (zon) P12 8.16  -1.9 PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P12 6.04  6 Final
Spjut (400 gr) P12 16.89  7 Final
2019-06-16 200 m P12 32.92  -0.5 PB 6 Final 1
Längd (zon) P12 4.04  +1.0 5 Final
Diskus (0,6 kg) P12 20.27  PB 8 Final
»  Herre, Erik -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 10:14.19  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 Längd (zon) P12 3.62  +1.7 PB 12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
   Karlsson, Vilmer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 60 m P12 8.55  0.0 PB 1 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.39  +2.9 4 Final
600 m P12 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 7.87  PB 6 Final
Spjut (400 gr) P12 ej start 
»  Kylington, Adrian -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 60 m P12 8.22  +2.3 1 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.04  +2.9 1 Final
Spjut (400 gr) P12 29.97  PB 4 Final
2019-06-09 Längd (zon) P12 4.96  +2.7 3 Final
4.93  +1.7 PB
   Lundin, Folke -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P13 8.41  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Ribbing, Valentin -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-16 200 m P12 39.14  +0.5 PB 5 Final 3 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P12 2.34  -1.3 PB 19
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Roslund, Anton -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m häck (76,2 cm) P12 10.65  +0.5 PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P12 4.84  +0.1 PB 2 Final
2019-05-12 60 m P12 8.97  +0.7 2 Heat 2
8.77  -1.5 SB 2 Final
Höjd P12 1.45  SB 1 Final
2019-05-19 60 m P12 8.79  -0.5 2 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
8.64  -0.3 PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) P12 ej start 
Höjd P12 ej start 
Längd (zon) P12 4.72  - 1 Final
2019-06-08 60 m P12 8.51  +2.7 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.36  +2.9 3 Final
Spjut (400 gr) P12 19.55  PB 18 [¤]
2019-06-09 60 m häck (76,2 cm) P12 10.23  +3.8 1 Heat 1
10.13  +2.5 1 Final
Längd (zon) P12 4.98  +0.8 PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sundberg, Malte -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 4 x 100 m P17 46.37  1 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
   Söderborg, Mikael -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 200 m P13 124.76  - 4 Final 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) P13 3.92  - 13
   Östborg, Elis -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp P12 11.02  56 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
 P11 - Pojkar 11 år
   Alexandersson, Olle -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 14.32  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.20  -
Boll (300 gr) P11 17.41  PB
   Bengtsson, David -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 12.95  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.29  -
Boll (300 gr) P11 15.40  PB
   Camarstrand, Felix -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 60 m P11 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P11 ej start 
2019-06-12 60 m häck (special) P11 12.64  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.34  -
Boll (300 gr) P11 18.24  PB
   Ferej, Ali -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 9.28  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Flygar Nibbler, Joakim -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 14.90  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.21  -
Boll (300 gr) P11 12.10  PB
   Green, Oscar -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 13.33  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.20  -
Boll (300 gr) P11 19.72  PB
   Haglund, Alexander -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp P11 9.10  5 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
   Holmgren, Alvin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 13.26  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.73  -
Boll (300 gr) P11 30.13  PB
   Huselius, Vincent -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 15.27  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.52  -
Boll (300 gr) P11 20.16  PB
»  Håkansson, Theodor -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X11 11:42.33  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng P11 8.29  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp P11 10.18  15 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-08 60 m P11 9.20  +2.6 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.23  +2.4 4 Final
Höjd P11 1.34  PB 3 Final [¤]
2019-06-09 Längd (zon) P11 4.10  -0.4 PB 4 Final
Kula (2,0 kg) P11 6.38  PB 13
2019-06-12 60 m häck (special) P11 10.85  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.67  -
Boll (300 gr) P11 23.17  SB
2019-06-15 60 m P11 9.34  -0.3 PB 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.37  -2.8 4 Final 1
Längd (zon) P11 4.35  0.0 PB 3 Final
Tresteg (zon) P12 8.68  +0.7 PB 2 Final
Kula (2,0 kg) P11 6.13  18
5 x 60 m P11 45.15  1 Final
2019-06-16 200 m P12 30.18  -0.3 PB 2 Final 2
Höjd P11 1.40  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ilison, Henri -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 13.27  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.28  -
Boll (300 gr) P11 28.49  PB
2019-06-15 60 m P11 10.69  -0.3 PB 6 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P11 3.20  0.0 PB 23
Kula (2,0 kg) P11 6.82  PB 14
2019-06-16 Höjd P11 1.05  PB 22
Boll (300 gr) P11 27.35  13
»  Johansson, Anton -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X11 11:42.33  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-06-02 Stadslopp P11 9.53  9 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 13.10  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.53  -
Boll (300 gr) P11 25.77  SB
2019-06-15 60 m P11 10.27  -0.3 SB 4 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P11 3.58  +1.7 PB 15
5 x 60 m P11 45.15  1 Final
2019-06-16 200 m P12 33.54  +0.2 PB 1 Final 3 [¤]
600 m P11 ej start 
Höjd P11 1.10  PB 19
Boll (300 gr) P11 24.69  17
Not
[¤] - Efteranmäld
   Järetoft, Markus -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 12.74  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.31  -
Boll (300 gr) P11 19.73  PB
   Karlsson, Hugo -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 12.99  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.61  -
Boll (300 gr) P11 13.51  PB
   Karlsson, Otis -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 10.20  10 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 13.96  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.38  -
Boll (300 gr) P11 10.12  SB
   Karmteg, Tim -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X11 11:42.33  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng P11 7.59  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp P11 9.24  7 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
   Lee, Kasper -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 8.15  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 11.80  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.41  -
Boll (300 gr) P11 29.35  PB
   Nibbler, Joakim -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 10.41  12 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Rafiq, Yosef -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) P11 13.68  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) P11 19.29  SB
   Sahlén, Alexandre -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 9.35  8 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 13.47  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.52  -
Boll (300 gr) P11 17.00  SB
   Simon, Sebastian -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 8.15  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 13.03  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.06  -
Boll (300 gr) P11 33.75  PB
   Taube, Albin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 10.40  11 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 15.21  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 5.89  -
Boll (300 gr) P11 15.33  PB
   Westervall, Olle -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 7.59  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 11.45  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.90  -
Boll (300 gr) P11 25.17  PB
   Victorin, Axel -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 9.44  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 12.18  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.27  -
Boll (300 gr) P11 21.10  PB
2019-06-15 60 m P11 9.34  0.0 PB 1 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
ej start  Final 1
Längd (zon) P11 ej start 
»  Wilkinson, Benjamin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 60 m P11 9.17  +2.5 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
Höjd P11 ej start 
2019-06-09 Längd (zon) P11 4.30  -1.1 PB 2 Final
Kula (2,0 kg) P11 8.02  PB 5 Final
2019-06-12 60 m häck (special) P11 10.80  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.45  -
Boll (300 gr) P11 23.90  SB
2019-06-15 60 m P11 9.18  0.0 1 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.02  -2.8 PB 3 Final 1
Längd (zon) P11 4.41  -1.6 PB 2 Final
Kula (2,0 kg) P11 7.67  7 Final
5 x 60 m P11 45.15  1 Final
2019-06-16 200 m P12 29.80  -0.3 PB 1 Final 2
»  Wolgast, Albin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 brutit  » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 11.77  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.14  -
Boll (300 gr) P11 23.93  PB
2019-06-15 60 m P11 10.07  0.0 SB 5 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.11  -2.8 7 Final 2
Längd (zon) P11 3.55  0.0 SB 17
Kula (2,0 kg) P11 7.23  PB 10
5 x 60 m P11 45.15  1 Final
2019-06-16 Höjd P11 1.19  PB 12
Boll (300 gr) P11 24.51  PB 18
   Öhrner, Axel -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng P11 9.29  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 14.19  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.83  -
Boll (300 gr) P11 16.22  SB
 P10 - Pojkar 10 år
   Baratt Due, Axel -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P8 3.46  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Bergstrand, Olof -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P9 4.24  6 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 40 m häck (special) P9 11.2m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.42  -
Boll (150 gr) P9 14.27  PB
   Bjurman, Tim -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 2.57  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp P10 9.45  6 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) P11 12.25  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.15  -
Boll (300 gr) P11 19.98  PB
   Broberg Rydqvist, Karl -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P10 9.86  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.51  -
Boll (300 gr) P10 16.65  PB
   Broberg, Karl -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P9 4.10  5 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Brundin, Anton -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m P10 9.90  0.0 PB 3 Heat 3 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m P10 34.20  +1.6 PB 2 Final 3
Höjd P10 1.15  PB 2 Final
Längd (zon) P10 3.60  +1.0 PB 4 Final
Kula (2,0 kg) P10 6.10  PB 10
Boll (300 gr) P10 15.66  PB 10
2019-05-19 60 m P10 9.89  +0.4 PB 2 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
9.94  +0.1 6 Final
Höjd P10 1.15  3 Final
Längd (zon) P10 3.38  - 6 Final
Kula (2,0 kg) P10 6.28  PB 8 Final
2019-06-12 40 m häck (special) P10 8.51  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 7.19  -
Boll (300 gr) P10 19.44  PB
2019-06-15 60 m P10 10.18  +0.2 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P10 3.60  - 8 Final
Kula (2,0 kg) P10 6.47  PB 10
Boll (300 gr) P10 25.04  PB 6 Final
   Buchmayer Jarås, Josef -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp P10 ej start  » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
   Carp, Yonis -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P10 10.18  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 5.80  -
Boll (300 gr) P10 16.45  PB
   Djurstedt, Svante -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P9 9.8m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.95  -
Boll (150 gr) P9 13.64  PB
   Drew, Nils -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P10 9.26  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.70  -
Boll (300 gr) P10 14.75  PB
   Edström Larsson, Joel -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P9 10.1m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.94  -
Boll (150 gr) P9 10.96  PB
   Eide Jensen, Olle -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 3.21  4 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 40 m häck (special) P10 10.17  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 5.83  -
Boll (300 gr) P10 11.50  PB
   Fall, Tage -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 3.54  9 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Fransson, Hugo -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P9 9.1m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 6.33  -
Boll (150 gr) P9 17.87  PB
   Gawell, Pontus -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P8 4.54  6 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Hackett, Jumanne -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m P10 ej start  » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m P10 ej start 
Höjd P10 ej start 
Längd (zon) P10 3.63  -0.1 PB 2 Final
Kula (2,0 kg) P10 8.05  SB 1 Final
Boll (300 gr) P10 35.39  PB 1 Final
2019-05-19 60 m P10 9.83  +0.5 2 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
9.72  +0.1 PB 4 Final
600 m P10 ej start 
Höjd P10 1.15  PB 5 Final
Längd (zon) P10 3.68  - 2 Final
Kula (2,0 kg) P10 8.36  PB 1 Final
2019-06-02 Stadslopp P10 13.25  73 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-08 60 m P10 9.33  +1.3 PB 1 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.50  +3.5 8 Final
2019-06-09 Längd (zon) P10 3.82  -2.2 PB 5 Final
Kula (2,0 kg) P10 9.30  PB 1 Final
2019-06-12 40 m häck (special) P10 7.78  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 8.15  -
Boll (300 gr) P10 31.85 
2019-06-15 60 m P10 9.68  -2.5 2 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.67  -0.5 5 Final
Längd (zon) P10 4.03  - 3 Final
Kula (2,0 kg) P10 9.32  PB 1 Final
Boll (300 gr) P10 33.38  1 Final
5 x 60 m P11 45.15  1 Final
2019-06-16 200 m P12 ej start  Final 3
Höjd P11 1.15  13 [¤]
Boll (300 gr) P11 35.13  2 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Heinonen, Julius -12
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-16 60 m P7 10.71  - 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.41  - 1 Final
Längd P7 2.79  - 2 Final
»  Heinonen, Klaus -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 60 m P9 10.47  -1.1 PB 3 Heat 3 » Täby open, Tibblevallen, Täby
400 m P9 ej start 
Längd (zon) P9 3.39  0.0 PB 5 Final
Boll (300 gr) P9 20.10  PB 8 Final
2019-05-18 60 m P9 10.21  +1.6 1 Heat 1 [¤] » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.93  +1.1 PB 3 Final
Längd (zon) P9 3.44  - 3 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P9 4.78  PB 5 Final [¤]
2019-06-12 40 m häck (special) P9 8.9m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 7.40  -
Boll (150 gr) P9 23.57  PB
2019-06-15 60 m P9 10.13  0.0 2 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.11  -0.6 1 Final 2
Längd (zon) P9 3.71  - 3 Final
Kula (3,0 kg) P9 5.29  PB 13
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hulthén, Casper -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P10 8.93  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.87  -
Boll (300 gr) P10 20.00  PB
   Janson, Ivar -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 13:19.23  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
14:48.20  13
2019-05-07 Terränglopp P9 3.24  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Jarås, Josef -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 3.23  5 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Jonsson Glitterstam, Max -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P9 8.7m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 6.20  -
Boll (150 gr) P9 13.63  PB
   Karlsson Axi, Oliver -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P10 9.77  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.46  -
Boll (300 gr) P10 14.97  PB
   Karlsson, Valle -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P9 4.00  4 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 40 m häck (special) P9 10.3m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 4.45  -
Boll (150 gr) P9 7.99  PB
   Koffe, Sebastian -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P8 3.53  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Kotte, Sebastian -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-16 60 m P8 11.97  - 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.87  - 6 Final
Längd (zon) P8 2.77  - 3 Final
Kula (3,0 kg) P8 3.59  PB 5 Final
   Källqvist, Edvin -12
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m P7 12.50  0.0 2 Heat 2 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
12.40  +1.6 PB 6 Final
Längd P7 2.27  -0.5 PB 3 Final
Boll (150 gr) P7 14.93  PB 3 Final
2019-06-16 60 m P7 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P7 2.29  - 9
»  Källqvist, Morgan -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m P10 10.90  +0.9 PB 5 Heat 4 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m P10 37.70  +1.6 PB 4 Final 3
Höjd P10 1.05  PB 5 Final
Längd (zon) P10 3.07  -0.6 PB 14
Kula (2,0 kg) P10 5.59  PB 11
Boll (300 gr) P10 22.92  PB 3 Final
2019-05-11 60 m P10 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P10 ej start 
2019-05-12 600 m P10 ej start 
Höjd P10 ej start 
Kula (2,0 kg) P10 ej start 
2019-05-19 60 m P10 11.35  +0.5 5 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
600 m P10 2:28.66  SB 9 Final
Höjd P10 1.00  11
Längd (zon) P10 2.98  - 12
Kula (2,0 kg) P10 5.45  14
2019-06-08 60 m P10 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m P10 ej start 
2019-06-09 Längd (zon) P10 ej start 
Kula (2,0 kg) P10 ej start 
2019-06-12 40 m häck (special) P10 9.56  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.53  -
Boll (300 gr) P10 20.05 
2019-06-15 60 m P10 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P10 ej start 
Kula (2,0 kg) P10 ej start 
Boll (300 gr) P10 ej start 
   Larsson, Albin -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 3.41  6 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Liljebäck, Hugo -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P10 9.21  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.45  -
Boll (300 gr) P10 16.35  PB
   Lorentzen, Aramis -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 13:19.23  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
   Lund, Martin -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 3.47  7 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Micanovic, Oliver -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P10 8.75  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 7.00  -
Boll (300 gr) P10 18.06  PB
   Nilsson, Elliot -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P9 10.1m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 4.80  -
Boll (150 gr) P9 10.40  PB
   Samuelson, Folke -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 3.47  8 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Sandgren, Albin -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P8 4.28  5 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Schierman, Sixten -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P10 8.85  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.94  -
Boll (300 gr) P10 13.10  PB
   Schutt, Niilas -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 4.09  10 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Severin Naber, Max -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P8 3.35  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-16 60 m P8 11.10  - 2 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.04  - 2 Final
Längd (zon) P8 3.26  - 1 Final
Kula (3,0 kg) P8 4.85  PB 1 Final
»  Sillén, Liam -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 60 m P9 10.18  -0.2 3 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
10.14  -0.3 PB 5 Final
Längd (zon) P9 3.17  0.0 SB 10
Boll (300 gr) P9 23.73  PB 4 Final
2019-05-18 60 m P9 10.07  +1.6 1 Heat 2 [¤] » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.91  +1.1 PB 2 Final
Längd (zon) P9 3.57  - 1 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P9 6.26  PB 2 Final [¤]
2019-06-12 40 m häck (special) P9 8.3m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 6.79  -
Boll (150 gr) P9 26.14  PB
2019-06-15 60 m P9 10.14  -1.0 4 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.30  -0.6 2 Final 2
Längd (zon) P9 3.43  - 8 Final
Kula (3,0 kg) P9 6.11  8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Simon, Alexander -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P9 3.59  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Sjögren, Alvin -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 4.12  11 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp P10 17.01  105 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-12 40 m häck (special) P10 10.26  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.23  -
Boll (300 gr) P10 10.89  PB
   Skarin, Nick -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp P10 ej start  » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
   Sköldberg, Joel -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P8 4.11  4 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Sternlind, Folke -12
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P7 4.23  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 60 m P7 12.50  -0.3 4 Heat 1 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
12.20  +1.6 PB 4 Final
Längd P7 2.42  -0.8 PB 1 Final
Boll (150 gr) P7 15.61  PB 2 Final
»  Svanehav, Filip -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 3.11  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 60 m P10 9.80  0.0 2 Heat 3 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
9.70  +0.3 PB 2 Final
200 m P10 34.40  +0.9 PB 1 Final 2
Höjd P10 1.05  PB 5 Final
Längd (zon) P10 3.55  0.0 PB 5 Final
Kula (2,0 kg) P10 5.59  PB 12
Boll (300 gr) P10 22.40  PB 4 Final
2019-05-19 60 m P10 10.00  +0.5 3 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
600 m P10 1:59.86  PB 2 Final
Höjd P10 1.10  PB 7 Final
Längd (zon) P10 3.47  - 3 Final
Kula (2,0 kg) P10 4.84  17
2019-06-02 Stadslopp P10 10.08  12 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-08 60 m P10 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 Längd (zon) P10 ej start 
Kula (2,0 kg) P10 ej start 
   Tabacchi, Maxim -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp P10 3.12  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp P10 ej start  » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-12 40 m häck (special) P10 8.43  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 7.51  -
Boll (300 gr) P10 16.28  PB
   Tognolina, Erik -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) P9 9.1m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 6.60  -
Boll (150 gr) P9 10.20  PB