HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2019-12-08
Per Person Resultatdatum: 2019-11-10
Ute för 2019
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Alemayoh, Michele -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-26 5 000 m MS 16:18.94  SB 6 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-09-15 10 km (gatulopp) MS 35.16  [1] SB » Köpenhamns halvmarathon, Köpenhamn, DEN
½ maraton MS 1:15.05  SB 271
2019-10-05 4 000 m terräng MS 13.48  8 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
2019-10-13 10 000 m terräng MS 36.07  33 » SM i terräng, Mariehemsängarna, Umeå
Not
[1] - Mellantid
   Bozovicar, Irenej -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-26 Diskus (2,0 kg) MS ej start  » East Sweden Games, Campus Arena, Linköping
2019-06-07 Diskus (2,0 kg) MS ej res  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-14 Diskus (2,0 kg) MS 49.38  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Claesson, Patrick -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Terränglopp MS ej start  10 km » Sthlm trail run, Liljansskogen, Stockholm
2019-06-13 10 km (gatulopp) MS ej start  » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
   Darkwah, Tony -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 4 x 100 m MS 41.51  1 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-15 100 m MS 10.83  -0.6 1 Heat 2 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
10.78  +1.5 SB 1 Final
2019-06-22 100 m MS 10.66  +0.5 SB 3 Heat 1 » 33EME Meetimg International, Nivelles, BEL
ej start  Final
2019-07-21 100 m MS 10.79  +2.1 1 Heat 1 » Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
10.86  +0.1 1 Final
2019-07-28 100 m MS 10.71  +1.3 4 Heat 6 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.59  +1.0 SB 2 Final A
2019-08-03 100 m MS 10.54  +1.3 SB 1 Heat 2 » Memorial Rasschaert Flanders Cup, Nineve, BEL
10.70  +0.3 7 Final
2019-08-20 100 m MS ej start  » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-24 100 m MS 10.65  +1.9 1 Heat 5 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.59  +1.7 1 A-final
2019-08-30 100 m MS 10.73  +1.0 2 Heat 1 » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
10.91  +1.1 5 Final
   Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng MS 7.48  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-08 800 m MS 2:10.80  SB 5 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-15 400 m MS 57.67  PB 2 Final 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-18 800 m MS 2:10.44  SB 9 D-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-26 1 500 m MS 4:41.80  SB 6 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-06-29 400 m MS 57.39  PB 9 Final 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 800 m MS 2:12.40  8 Final 4
2019-07-03 800 m MS 2:09.2m SB 6 F-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2019-07-30 400 m MS 59.07  4 Final » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-03 800 m MS 2:11.97  5 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-04 1 500 m MS 4:31.45  SB 3 Heat 1
2019-08-17 10 km (gatulopp) MS 38.42  SB 136 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2019-08-20 1 500 m MS 4:32.91  8 B-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-27 3 000 m MS 9:55.44  PB 10 Final 1 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-10-05 4 000 m terräng MS 15.10  13 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
   Dawlson, Emmanuel -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-30 100 m MS 10.80  +0.4 PB 7 Nat A » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-02 400 m MS 49.23  PB 1 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-06 100 m MS 10.59  +2.0 PB 1 Heat 13 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
13.89  +1.0 8 Final 9
2019-06-09 200 m MS 21.74  +1.3 PB 5 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-18 100 m MS 10.68  +0.9 2 Heat 2 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
10.73  +1.3 8 Final
2019-06-26 100 m MS 10.51  +2.8 1 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
400 m MS 49.56  5
Lag Arena MS 45p  6
2019-06-30 200 m MS 22.05  +1.3 6 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-07-15 100 m MS 10.75  +1.1 2 A-final » Varberg GP, Påskbergsvallen, Varberg
2019-07-28 100 m MS 10.55  +1.3 1 Heat 6 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.49  +1.0 PB 1 Final A
200 m MS 21.97  +1.1 1 Final F
2019-08-10 4 x 100 m MS 40.01  [1] 4 Heat 2 » Lag-EM Super League, Bydgoszcz, POL
2019-08-11 4 x 400 m MS 3:12.13  [1] 6 Heat 2
2019-08-14 100 m MS 10.71  0.0 1 Heat 1 » Oulu, FIN
10.59  - 2 Final
2019-08-16 100 m MS 10.87  -0.3 6 Final » Göteborgs GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2019-08-24 100 m MS 10.80  +0.3 5 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 100 m MS 40.01  2
2019-08-30 100 m MS 10.63  +0.1 1 Heat 2 » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
10.63  +1.1 2 Final
2019-08-31 200 m MS ej start 
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-25 Tresteg MS 15.62  +2.8 1 Final » Torremolinos, ESP
2019-05-27 Tresteg MS 14.97  0.0 SB 1 Final » Malaga, ESP
2019-06-02 Tresteg MS 15.49  +1.0 SB 1 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-08 Längd MS 7.03  +1.2 SB 5 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-16 Tresteg MS 15.38  +2.2 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.98  +1.5
2019-06-26 Tresteg MS 15.47  +4.1 3 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
4 x 100 m MS 42.50  5
Lag Arena MS 45p  6
2019-06-30 Tresteg MS 15.16  +3.2 3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15.08  +0.7
2019-07-11 Tresteg MS 15.19  +0.5 1 Final » PRK 3, Norvalla, Skellefteå
2019-07-31 Tresteg MS 14.88  0.0 1 Final » Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-03 Tresteg MS 15.11  +1.0 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-16 Tresteg MS 14.97  -0.2 4 Final » Göteborgs GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2019-08-24 Tresteg MS 15.81  +0.7 SB 1 Final » Surbullespelen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
2019-08-30 Tresteg MS 15.36  +1.7 2 Final » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
2019-09-01 Längd MS 7.03  +1.2 9
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hidesäter Bredell, Melvin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 10 km (gatulopp) MS ej start  » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
   Hildesäter, Melvin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-22 10 km (gatulopp) MS 38.08  PB 24 » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
   Katib, Mehdi -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-26 Höjd MS 1.92  SB 5 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
   Lagerqvist, Robin -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) MS ej start  » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
   Lemma, Habtmariam -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 15.54  1 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
2019-04-22 10 km (gatulopp) MS 32.38  PB 6 » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
2019-05-18 Stadslopp MS 16.13  3 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
2019-07-30 1 500 m MS 4:15.53  PB 2 Heat 1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-09-14 10 000 m MS ej start  » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
   Lindström, Mathias -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 17.51  7 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
2019-04-22 Stadslopp MS 18.09  10 5 km » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
2019-05-11 10 km (gatulopp) MS 37.35  PB 103 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2019-05-18 Stadslopp MS 18.09  18 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
2019-07-30 1 500 m MS 4:33.19  PB 1 Heat 2 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-17 10 km (gatulopp) MS 37.26  PB 78 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2019-08-20 1 500 m MS 4:28.19  PB 5 B-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-27 800 m MS 2:10.09  PB 5 Final 2 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-09-07 ½ maraton MS 1:24.36  PB 213 » Stockholm halvmarathon, Stockholm
2019-09-28 Terränglopp MS 2:12.53  555 30 km » Lidingöloppet och Lilla, Lidingön, Lidingö
2019-10-05 4 000 m terräng MS 13.57  11 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
   Nordqvist, David -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-09-07 ½ maraton MS 1:21.19  PB 116 » Stockholm halvmarathon, Stockholm
   Orrsveden, Fredrik -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng MS 13.02  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-08-17 10 km (gatulopp) MS 33.56  SB 12 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2019-09-15 10 km (gatulopp) MS 35.26  [1] » Köpenhamns halvmarathon, Köpenhamn, DEN
½ maraton MS 1:15.37  PB 287
Not
[1] - Mellantid
   Otieno, Dennis -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 200 m MS 21.72  0.0 SB 2 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m MS 41.51  1
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-06 200 m MS 21.15  +2.2 1 Final 8 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2019-06-09 200 m MS 21.08  +1.3 PB 1 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-29 100 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 200 m MS ej start 
2019-08-31 200 m MS 21.89  0.0 3 Heat 2 » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
   Pihl, Johan -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) MS ej start  » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
2019-05-11 10 km (gatulopp) MS 38.29  PB 130 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2019-06-13 10 km (gatulopp) MS 38.26  PB 26 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
2019-08-27 3 000 m MS 9:55.13  PB 9 Final 1 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-09-28 Terränglopp MS 1:02.05  72 15 km » Lidingöloppet och Lilla, Lidingön, Lidingö
   Quambari, Hamid -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) MS 36.18  SB 47 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
2019-06-02 Maraton MS ej start  » Stockholm Marathon, Stockholm
2019-09-07 ½ maraton MS ej start  » Stockholm halvmarathon, Stockholm
   Rogo, Desmond -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 100 m MS 11.18  -1.0 SB 2 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
11.18  -0.8 1 Final
200 m MS 22.15  +0.3 SB 2 Heat 2
2019-06-02 100 m MS 10.80  +0.7 SB 3 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m MS 41.51  1
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-07 100 m MS 10.94  +1.8 1 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.87  +0.3 2 Final
2019-06-09 200 m MS 22.00  +1.4 SB 1 B-final
2019-06-15 100 m MS 10.82  +1.1 2 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.88  -1.4 2 Final 1
2019-06-16 200 m MS 21.96  -0.8 SB 1 Final 1
2019-06-26 200 m MS 21.74  +4.1 4 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
4 x 100 m MS 42.50  5
Lag Arena MS 45p  6
2019-06-29 100 m MS 10.81  +1.2 2 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.67  +1.0 SB 1 Final 1
2019-06-30 200 m MS 21.73  +1.3 PB 1 Final 2
2019-07-24 200 m MS 21.82  0.0 1 Heat 2 » Julitävling 2, Källbrinks IP, Huddinge
21.77  0.0 1 Final 2
2019-07-28 100 m MS 10.80  +1.3 5 Heat 6 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.86  +1.0 5 Final A
200 m MS 21.84  +0.4 1 Final B
2019-08-24 100 m MS 10.85  +2.0 1 Heat 1 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
200 m MS ej start 
2019-08-30 100 m MS ej start  » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
2019-08-31 200 m MS 21.75  - 2 Heat 3
2019-09-01 200 m MS 21.92  +0.4 6 Final
   Shaker Anid, Amir -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 110 m häck (106,7 cm) MS 14.66  -2.1 SB 1 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
4 x 100 m MS 41.51  1
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-07 110 m häck (106,7 cm) MS 14.39  +1.0 SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m MS ej start 
2019-06-26 110 m häck (106,7 cm) MS 14.42  +3.1 4 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
4 x 100 m MS 42.50  5
Lag Arena MS 45p  6
2019-06-30 110 m häck (106,7 cm) MS 15.23  0.0 2 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
ej start  Final
2019-07-03 110 m häck (106,7 cm) MS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2019-07-28 200 m MS ej start  » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
2019-08-17 200 m MS 22.83  +1.5 PB 7 Final 1 [¤] » Uppsalaspelen, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
110 m häck (106,7 cm) MS 14.41  +3.0 5 Final
2019-08-24 110 m häck (106,7 cm) MS brutit  » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
2019-08-31 110 m häck (106,7 cm) MS ej start  » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tadesse Lemma, Habtmariam -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-08-20 5 000 m MS 15:34.88  PB 1 B-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-27 3 000 m MS 8:53.29  PB 3 Final 1 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Tedia, Getacher -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-08-20 5 000 m MS 15:55.50  PB 2 B-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-27 3 000 m MS ej start  » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Tedla, Getacher -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-07-30 1 500 m MS 4:30.97  PB 5 Heat 1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-09-14 10 000 m MS ej start  » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
   Tornéus, Michel -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-26 Längd MS 7.71  +4.3 1 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-08-16 Längd MS 7.64  +0.3 SB 2 Final » Göteborgs GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2019-08-25 Längd MS 7.78  +1.7 SB 4 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-09-01 Längd MS 7.72  +1.6 4 Final » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
 M22 - Män 22 år
   Abakar, Ibrahim -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-15 100 m MS 11.69  +1.1 PB 5 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-29 100 m MS 11.62  +1.2 PB 7 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 200 m MS 23.97  +0.9 PB 2 Final 8
2019-07-21 100 m MS 11.62  +1.9 2 Heat 2 » Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
11.70  +0.1 5 Final
2019-07-28 100 m MS 11.76  +1.2 4 Heat 1 » Julitävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
11.85  +0.6 3 Final 1
   Andersson, Albin -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng MS 13.26  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-26 800 m M22 2:05.17  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m M22 6:30.05  5 Final
2019-06-02 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:55.60  PB 3 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-26 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:54.81  PB 6 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-10-13 8 000 m terräng M22 28.18  25 » SM i terräng, Mariehemsängarna, Umeå
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
   Araya, Musie -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 16.29  3 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
2019-07-30 1 500 m MS 4:16.78  PB 3 Heat 1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-20 1 500 m MS 4:20.59  4 B-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-27 3 000 m MS 9:19.16  PB 4 Final 1 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-09-14 5 000 m MS 16:50.0m [1] PB » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
10 000 m MS 34:18.76  PB 12 Final A
2019-10-05 4 000 m terräng M22 13.40  2 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
   Chandell, Alexander -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-26 800 m M22 2:25.03  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m M22 6:30.05  5 Final
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
   Govenius, Fredrik -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-29 1 500 m MS 4:39.14  PB 10 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 800 m MS 2:14.62  PB 10 Final 4
2019-07-03 800 m MS 2:08.3m PB 5 F-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2019-07-21 400 m MS 63.33  [1] SB » Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
800 m MS 2:10.39  3 Final
2019-08-03 800 m MS 2:08.52  3 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-04 1 500 m MS 4:33.79  PB 4 Heat 1
2019-08-20 1 500 m MS 4:29.31  PB 7 B-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-27 800 m MS 2:08.42  4 Final 2 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Mellantid
   Jacobson, Henry -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 800 m MS 1:56.67  SB 6 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-26 800 m M22 1:59.85  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m M22 6:30.05  5 Final
2019-06-02 400 m MS 55.40  [2] SB » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
800 m MS 1:56.24  SB 3
1 500 m MS 4:10.36  SB 3
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-08 800 m MS 1:55.92  SB 4 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 1 500 m MS 4:04.77  PB 8 A-final
2019-06-15 800 m MS 1:55.54  SB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-18 800 m MS 1:55.33  SB 5 C-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-26 800 m MS 1:54.78  SB 4 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-06-28 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:38.36  PB 5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 1 500 m MS ej start 
2019-06-30 800 m MS 1:57.12  3 Final 2
2019-07-03 800 m MS 1:55.00  1 D-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2019-07-30 400 m MS 53.23  PB 2 Final » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-03 800 m MS 1:57.75  8 Heat 4 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-04 1 500 m MS ej start 
2019-08-09 400 m M22 ej start  » JSM 2019, Slottskogsvallen, Göteborg
2 000 m h (91,4 cm) M22 6:04.67  PB 6 Final
2019-08-10 800 m M22 1:58.33  3 Heat 1
2019-08-11 800 m M22 1:55.56  6 Final
2019-08-20 400 m MS 53.50  1 B-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-27 800 m MS 1:56.84  2 Final 1 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-08-31 800 m MS 1:54.64  SB 6 Heat 1 » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
3 000 m h (91,4 cm) MS ej start 
2019-10-05 4 000 m terräng MS 13.04  4 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
2019-10-13 8 000 m terräng M22 27.10  18 » SM i terräng, Mariehemsängarna, Umeå
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[2] - Mellantid
   Jacobson, Martin -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-10-05 4 000 m terräng MS 13.52  10 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
2019-10-13 8 000 m terräng M22 30.30  30 » SM i terräng, Mariehemsängarna, Umeå
   Sami, Mikiele -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 16.47  5 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
2019-04-22 Stadslopp MS 17.23  4 5 km » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
2019-07-30 1 500 m MS 4:38.28  PB 6 Heat 1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-27 800 m MS ej start  » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-10-05 4 000 m terräng M22 13.54  3 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
   Svensson, David -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-27 Längd MS 7.35  +2.5 1 Final » Malaga, ESP
M22 6.88  -0.1 SB
2019-06-02 Längd MS 7.21  0.0 PB 2 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-08 Längd MS 6.78  +1.4 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-07-28 Längd MS 6.77  +2.7 1 Final » Julitävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
6.49  +0.4
2019-07-30 Längd MS 6.74  +4.2 1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-11 Längd M22 7.13  +3.4 3 Final » JSM 2019, Slottskogsvallen, Göteborg
6.80  +1.6
2019-09-01 Längd MS 6.92  +0.8 12 » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
 P19 - Pojkar 19 år
   Eyobe, Abel -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-07-30 1 500 m MS 5:27.88  PB 9 Heat 1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
   Lidén, Otto -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-07-30 1 500 m MS 5:02.26  PB 7 Heat 2 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-10-05 4 000 m terräng M22 16.07  4 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
   Lindén, Otto -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-08-27 3 000 m MS 11:00.99  PB 5 Final 2 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
   Prins, Felix -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m MS 11.92  +1.2 SB 1 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
11.98  -0.5 1 Final
Längd MS 6.12  +2.3 3 Final
6.08  +0.2 SB
2019-05-26 4 x 100 m P19 44.87  5 Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 Längd MS 5.71  +2.1 15 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-14 Längd MS 5.95  0.0 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-07-13 Längd MS 5.87  +0.7 2 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
2019-07-28 Längd MS 5.94  +1.6 6 Final » Julitävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
2019-07-30 Längd MS 5.62  +2.0 4 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-04 Längd MS ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-09-08 100 m MS 11.89  +0.8 SB 1 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Wasana, Ahmadin -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-07-30 1 500 m MS 5:01.93  PB 8 Heat 1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
 P18 - Pojkar 18 år
   Ander, Noah -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-25 Stav P19 3.55  SB 3 Final [¤] » Stavhoppet, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-14 Stav MS 3.72  SB 10 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Gemmel, Harald -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 Stav MS ej res  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-25 Stav P19 4.05  PB 1 Final » Stavhoppet, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-14 Stav MS 3.87  8 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-07-30 Stav P18 3.75  1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-09 Stav P19 4.04  6 Final » JSM 2019, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hoffman, Gabriel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m MS ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-26 4 x 100 m P19 44.87  5 Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 100 m P19 14.36  +2.0 PB 7 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m P19 ej start 
2019-06-15 100 m MS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m MS ej start 
2019-06-29 100 m P19 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 200 m P19 ej start 
2019-09-08 400 m MS ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Håkansson, Jonatan -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 Stav MS 4.00  PB 8 Final [¤] » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-26 4 x 100 m P19 44.87  5 Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-07 110 m häck (99,1 cm) P19 14.98  +2.0 PB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-08 100 m P19 11.19  +1.4 PB 1 Heat 1
11.17  +3.3 3 Final
Längd MS ej start 
Kula (6,0 kg) P19 8.23  PB 4 Final
Diskus (1,75 kg) P19 ej start 
2019-06-14 Stav MS 4.02  PB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 110 m häck (99,1 cm) P19 ej start 
2019-06-28 Längd P19 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 110 m häck (99,1 cm) P19 diskad  Heat 2
2019-07-06 110 m häck (106,7 cm) MS 15.19  - Extralopp » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
110 m häck (99,1 cm) P19 15.01  -0.4 1 Final
2019-07-28 200 m MS 23.36  +1.1 PB 3 Final F » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
110 m häck (99,1 cm) P19 14.95  +0.5 2 Lopp 1
110 m häck (99,1 cm) P19 14.72  [2] 0.0 PB 2 Lopp 2
2019-08-09 100 m P19 11.65  -1.7 5 Heat 3 » JSM 2019, Slottskogsvallen, Göteborg
Längd P19 5.92  +1.5 PB 14 Kval
2019-08-11 110 m häck (99,1 cm) P19 14.87  +0.6 2 Heat 1
16.15  +1.6 6 Final
2019-09-15 10-kamp P18 5 838  [3] +2.5 PB 6 » Mångkamps SM, Påskbergsvallen, Varberg
100 m 11.32 [791] +2.3
Längd 6.34 [661] +3.5
Kula (6,0 kg) 8.62 [403] PB
Höjd 1.68 [528] PB
400 m 51.50 [747] PB
110 m häck (99,1 cm) 14.99 [851] +1.7
Diskus (1,75 kg) 22.10 [312] PB
Stav 4.04 [628] PB
Spjut (800 gr) 36.48 [391] PB
1 500 m 5:05.99 [526] PB
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P18
[3] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
   Johansson, Leon -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-26 4 x 100 m P19 44.87  5 Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-05-30 100 m MS ej start  » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 100 m P19 11.54  +2.0 PB 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2019-06-09 200 m P19 ej start 
2019-06-15 100 m MS 11.79  -1.9 3 Heat 4 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m MS 23.23  +0.1 PB 2 Final 3
2019-07-03 100 m MS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
200 m MS ej start 
2019-07-28 100 m MS 11.67  +1.1 3 Heat 2 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
200 m MS 23.55  +1.7 5 Final E
2019-07-31 100 m MS 11.79  -0.3 5 Heat 1 » Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-03 200 m MS 23.98  -0.8 3 Heat 4 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
   Larsson Stewart, Gabriel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m MS 12.72  -3.4 SB 5 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-19 100 m MS 12.37  +0.8 SB 4 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-06-08 100 m P19 12.59  +2.0 6 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m P19 25.67  +1.2 PB 7 Final
2019-06-29 100 m P19 12.23  +0.9 SB 9 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 200 m P19 25.70  -0.4 8 Final 4
2019-07-21 100 m MS 12.12  +1.9 5 Heat 2 » Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
12.05  +0.1 SB 8 Final
2019-07-24 200 m MS 24.31  0.0 PB 6 Heat 2 » Julitävling 2, Källbrinks IP, Huddinge
24.57  0.0 5 Final 2
2019-07-28 100 m MS 11.90  +0.5 SB 2 Heat 2 » Julitävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
diskad  Final 1
Längd MS ej res 
2019-08-03 200 m MS 24.95  -0.5 5 Heat 1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-04 100 m MS 12.03  0.0 7 Heat 3 [¤]
Längd MS 5.37  +0.6 PB 11 [¤]
2019-09-08 100 m MS 11.90  +0.8 2 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lavett, Emil -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 Längd MS ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-25 Längd MS 5.66  +2.1 1 Final » Katrineholmsspelen, Backavallen, Katrineholm
Spjut (800 gr) MS 40.25  PB 1 Final
2019-06-06 Spjut (800 gr) P19 42.32  PB 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-06-08 Längd MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-08-27 Längd MS ej start  » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-09-08 Spjut (800 gr) MS 43.06  PB 1 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Mulugeta, Michael -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-06 Stadslopp MS 18.15  8 5 km » Kvarnloppet, Viksjö - Jakobsberg, Järfälla
2019-04-22 Stadslopp MS 18.10  11 5 km » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
2019-05-18 Stadslopp MS 19.04  31 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
2019-07-30 1 500 m MS 4:39.09  PB 7 Heat 1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-20 1 500 m MS 4:34.96  PB 9 B-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-27 800 m MS 2:11.48  PB 6 Final 2 » Viking line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-09-14 10 000 m MS ej start  » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-10-05 4 000 m terräng P18 brutit  » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
   Richtnesberg, Daniel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Spjut (800 gr) MS 46.85  PB 4 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-26 Spjut (800 gr) MS 47.31  PB 6 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-08-11 Spjut (800 gr) P19 48.63  PB 6 Final » JSM 2019, Slottskogsvallen, Göteborg
 P17 - Pojkar 17 år
   Agge, Mikael -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m P17 11.89  -0.3 SB 4 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final
2019-05-19 100 m P17 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m P17 44.73  2 Heat 1
2019-05-25 Stafett 1 000 m P17 2:02.09  2 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.11  2 Final
2019-06-08 100 m P17 11.60  +1.4 PB 4 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-14 100 m P17 11.64  -0.2 3 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.63  -1.3 5 Final
2019-06-16 200 m P17 23.60  +0.4 PB 1 Final 2
2019-06-28 Längd P17 6.02  +0.4 PB 16 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 100 m P17 11.50  +1.9 PB 4 Heat 4
11.59  0.0 6 Final 2
2019-06-30 200 m P17 23.65  -0.2 2 Final 3
2019-07-21 100 m MS 11.53  +2.1 3 Heat 1 » Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
11.47  +0.1 PB 3 Final
2019-07-28 100 m MS 11.63  +1.7 7 Heat 3 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
200 m MS ej start 
2019-08-09 100 m P17 11.62  -0.2 3 Heat 2 » JSM 2019, Slottskogsvallen, Göteborg
2019-08-10 200 m P17 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Barroso Johansson, André -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m P17 12.12  -0.3 SB 5 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-19 100 m P17 ej start  [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m P17 44.73  2 Heat 1
2019-05-26 4 x 100 m P17 44.54  2 Heat 3 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
44.26  4 Final
2019-06-14 100 m P17 12.01  -1.7 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.80  -1.3 SB 7 Final
2019-06-15 Längd P17 6.30  -0.3 SB 1 Final
2019-06-28 Längd P17 6.68  +0.9 PB 3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 100 m P17 ej start  Heat 1
2019-06-30 200 m P17 ej start 
2019-07-21 100 m MS 11.58  +1.9 PB 1 Heat 2 » Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
11.63  +0.1 4 Final
2019-07-28 100 m MS 11.63  +1.2 2 Heat 1 » Julitävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
Längd MS 6.50  0.0 3 Final
2019-07-30 Längd MS 6.43  +2.4 2 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
6.39  +1.7
2019-08-09 100 m P17 11.90  +1.7 6 Heat 2 » JSM 2019, Slottskogsvallen, Göteborg
2019-08-10 Längd P17 6.53  +1.6 2 Kval
2019-08-11 Längd P17 6.59  +1.4 2 Final
2019-08-18 100 m P17 11.56  +1.0 PB 4 Final 1 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
4 x 100 m P17 43.46  1 Final 1
Lag Arena X17 1 110p  6
Not
[¤] - Efteranmäld
   Broms, Theodor -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng P17 15.57  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Danielsson, Erik -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-10-05 4 000 m terräng P17 13.55  3 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
2019-10-12 4 000 m terräng P17 14.20  11 » SM i terräng, Mariehemsängarna, Umeå
   Hanzon Lukin, Lukas -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-08-17 10 km (gatulopp) MS 1:03.20  PB 8905 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Kennmar, Felix -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-08-17 10 km (gatulopp) MS 55.59  PB 5931 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2019-10-05 4 000 m terräng P17 16.37  8 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
»  Léger, Sidney -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 400 m P17 49.98  PB 1 Final 1 » Championnat AURA, Bonneville, FRA
2019-05-19 400 m MS 50.00  1 A-final » Championat AURA des Clubs Finale, Aix-les-Bains, FRA
Diskus (2,0 kg) MS 27.88  PB 9
2019-05-26 100 m P17 10.90  +1.1 PB 2 Final » Saint Jean de Maurienne, FRA
200 m P17 21.71  +1.2 PB 1 Final
2019-06-05 100 m MS 11.60  -4.9 5 Heat 1 » Challenge Meeting, Grenoble, FRA
11.22  -0.5 5 Final
2019-06-08 100 m MS 10.93  +0.1 1 Heat 1 » Championats de Zone Alpes, Grenoble, FRA
100 m MS 10.86  [1] +0.1 PB 1 Final
200 m MS 21.65  [1] +1.0 PB 3 Final
2019-06-22 100 m P17 11.10  +1.0 1 Heat 1 » Championats Régionaux Individuels, Saint Etienne, FRA
10.91  +1.1 1 A-final
200 m P17 21.62  +0.6 PB 2 Final
2019-06-30 200 m P17 21.62  +1.2 2 Serie 5 » La Chaox-de-Fonds, Stade de la Charrière, SUI
2019-07-05 100 m P17 11.14  -0.9 2 Heat 1 » Championnats de France, Juniors, Angers, FRA
11.06  -0.8 2 Semi 1
10.95  +0.2 5 Final
2019-07-06 200 m P17 21.86  +2.3 1 Heat 2
2019-07-07 200 m P17 21.58  +3.1 2 Final
2019-07-24 200 m P17 21.98  -0.8 3 Heat 1 » Europeiska Ungdoms OS, Baframov Stadium, Baku
2019-07-25 200 m P17 21.78  +0.6 6 Final
2019-07-27 Stafett 1 000 m P17 1:54.03  [2] 2
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Lundin, Otto -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-10-05 4 000 m terräng P17 17.13  9 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
 P16 - Pojkar 16 år
   Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m P17 11.72  -0.3 3 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
11.61  0.0 PB 4 Final
Höjd P17 1.80  PB 1 Final [¤]
2019-05-19 100 m P17 11.59  - 2 Heat 3 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
ej start  Final
200 m P17 ej start  Heat 2
2019-05-26 4 x 100 m P17 44.54  2 Heat 3 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
44.26  4 Final
2019-06-02 Höjd MS 1.82  PB 4 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-06 200 m P17 23.24  +2.2 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-06-08 100 m P17 11.52  +1.2 PB 3 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m P17 23.11  +1.8 PB 4 A-final
2019-06-14 100 m P16 11.78  -1.3 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.63  -0.7 2 Final
2019-06-16 200 m P16 23.29  -0.5 3 Final 1
Höjd P16 1.85  PB 2 Final
2019-06-26 4 x 100 m MS 42.50  5 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-08-09 100 m P16 11.57  -0.4 3 Heat 3 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
11.54  -1.0 3 Semi 1
ingen tid  Final
2019-08-10 200 m P16 ej start 
Höjd P16 1.89  PB 4 Final
2019-08-18 Höjd P17 1.87  2 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
4 x 100 m P17 43.46  1 Final 1
Lag Arena X17 1 110p  6
Not
[¤] - Efteranmäld
   Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-04 Spjut (700 gr) P17 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2019-05-12 100 m P17 12.36  -1.5 PB 4 Heat 3 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Stav MS 4.20  PB 7 Final
2019-05-19 100 m P17 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-26 4 x 100 m P17 45.87  6 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-02 Stav MS 4.16  2 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-08 Stav P17 4.14  2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 Spjut (700 gr) P17 43.98  PB 3 Final
2019-06-14 Stav MS 4.32  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-26 Stav MS 4.16  6 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-06-29 Stav P17 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 200 m P16 ej start 
2019-07-28 Stav MS 3.90  1 Final » Julitävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
2019-08-11 Spjut (700 gr) P16 ej start  » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bucht Wesslén, Noah -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 200 m P17 24.30  -1.3 SB 2 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m P17 12.18  -0.3 PB 6 Heat 1
2019-05-19 200 m P17 23.78  0.0 PB 2 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Kula (5,0 kg) P17 9.17  PB 1 Final
4 x 100 m P17 44.73  2 Heat 1
46.37  1 Heat 2
2019-05-25 Stafett 1 000 m P17 2:02.09  2 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.11  2 Final
2019-05-26 4 x 100 m P17 44.54  2 Heat 3
44.26  4 Final
2019-06-03 100 m P17 12.02  +2.1 1 Final » Vallentunakvällen, Vallentuna IP, Vallentuna
400 m P17 54.16  PB 1 Final
2019-06-08 100 m P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 400 m P17 ej start 
2019-06-15 400 m P16 53.20  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m P16 24.46  -0.5 8 Final 1
2019-07-28 100 m MS 12.14  -0.1 PB 2 Heat 1 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
12.19  +1.6 3 Final E
200 m MS 24.44  +1.1 5 Final F
2019-07-30 400 m MS 54.27  3 Final » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-03 200 m P17 24.51  -1.1 3 Heat 1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-04 400 m P17 brutit  Heat 2 [¤]
2019-08-09 400 m P16 52.30  PB 2 Heat 1 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
2019-08-10 200 m P16 24.13  +2.1 4 Heat 3
400 m P16 51.64  PB 3 Final
2019-08-18 400 m P17 54.25  3 Final 1 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Lag Arena X17 1 110p  6
Not
[¤] - Efteranmäld
   Holmlund, Hugo -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-07-07 100 m P17 12.01  0.0 PB 2 Final » Kvarnsvedenspelen, Kvarnsvedens IP, Borlänge
Längd P17 6.01  +1.7 PB 2 Final
2019-07-28 100 m MS 11.88  -0.1 1 Heat 1 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
11.80  +1.6 PB 2 Final E
200 m MS 24.44  +1.0 PB 2 Final G
2019-07-30 Längd MS 5.72  +0.9 3 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-03 200 m P17 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-04 100 m P17 ej start 
Längd P17 ej start 
2019-08-09 100 m P16 12.06  -0.4 5 Heat 3 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
Längd P16 ej res  Kval pool 1
2019-08-10 200 m P16 24.12  -0.4 PB 4 Heat 2
   Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Slägga (5,0 kg) MS ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
P17 ej start 
2019-05-18 Slägga (7,26 kg) MS 35.59  PB 2 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs sportfält, Sollentuna
Slägga (5,0 kg) P17 47.24  [1] PB 5 Final
2019-05-25 Slägga (7,26 kg) MS 34.32  3 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
Slägga (5,0 kg) P17 46.58  5 Final
2019-06-02 Slägga (7,26 kg) MS 37.09  PB 6 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-16 Slägga (5,0 kg) P16 49.74  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-26 Slägga (7,26 kg) MS 23.80  6 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-06-29 Slägga (5,0 kg) P17 45.39  8 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-07-20 Slägga (7,26 kg) MS 35.49  1 Final » Sommarkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Slägga (5,0 kg) P17 46.30  3 Final
2019-07-26 Slägga (7,26 kg) MS 36.13  1 Final » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
Slägga (5,0 kg) P17 41.67  3 Final
2019-07-30 Slägga (5,0 kg) P16 45.37  1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-03 Slägga (5,0 kg) P17 48.67  6 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-10 Slägga (5,0 kg) P16 50.06  PB 4 Final » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
2019-09-21 Castorama MS 1 280  PB 5 » Castorama, Furudals IP, Villstad
Kula (7,26 kg) 7.94 [301] PB
Spjut (800 gr) 19.58 [130] PB
Diskus (2,0 kg) 21.66 [268] PB
Slägga (7,26 kg) 35.39 [581]
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
   Lundman, Malte -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m P17 12.46  -1.5 PB 5 Heat 3 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd P17 1.55  PB 3 Final [¤]
2019-05-19 100 m P17 12.55  -0.5 2 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
200 m P17 25.23  0.0 PB 5 Heat 2
2019-05-26 4 x 100 m P17 45.87  6 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-14 100 m P16 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m P16 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 200 m P17 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m P17 ej start 
110 m häck (91,4 cm) P17 ej start 
2019-05-19 200 m P17 23.53  0.0 PB 1 Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m P17 44.73  2 Heat 1
46.37  1 Heat 2
2019-05-25 Stafett 1 000 m P17 2:02.09  2 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.11  2 Final
2019-05-26 4 x 100 m P17 45.87  6 Heat 2
2019-06-02 400 m häck (91,4 cm) MS 55.87  PB 3 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena MS 114.5p  1
2019-06-07 110 m häck (91,4 cm) P17 14.38  +2.6 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-08 300 m häck (83.8 cm) P17 39.10  [2] PB 2 A-final
2019-06-09 400 m P17 ej start 
2019-06-14 300 m häck (83.8 cm) P16 38.55  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 110 m häck (91,4 cm) P16 14.38  +0.6 PB 1 Final
2019-06-26 400 m häck (91,4 cm) MS 54.42  PB 4 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena MS 45p  6
2019-06-28 300 m häck (83.8 cm) P17 37.60  [2] PB 2 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 400 m P17 ej start 
2019-06-30 200 m P16 23.34  -0.9 PB 3 Final 2 [¤]
110 m häck (91,4 cm) P16 diskad  Heat 1
2019-07-21 110 m häck (91,4 cm) P17 14.31  [2] +1.1 PB 1 Final » Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
2019-07-28 110 m häck (91,4 cm) P16 14.43  +0.5 1 Lopp 1 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
14.35  0.0 1 Lopp 2
2019-07-30 400 m MS 50.52  PB 1 Final » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-03 110 m häck (91,4 cm) P17 14.41  -1.6 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m häck (83.8 cm) P17 37.89  1 Heat 2
2019-08-10 300 m häck (83.8 cm) P16 39.90  1 Heat 1 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
2019-08-11 110 m häck (91,4 cm) P16 14.65  -2.0 1 Heat 3
14.38  -1.9 1 Final
300 m häck (83.8 cm) P16 37.36  PB 1 Final
2019-08-18 300 m häck (83.8 cm) P17 37.45  2 Final 1 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
4 x 100 m P17 43.46  1 Final 1
Lag Arena X17 1 110p  6
2019-08-24 110 m häck (91,4 cm) P17 14.38  -1.1 1 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-25 4 x 400 m P17 3:16.62  [3] 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P16
[3] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (5,0 kg) P17 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,5 kg) P17 38.65  PB 2 Final
Slägga (5,0 kg) P17 32.81  PB 3 Final
Spjut (700 gr) P17 38.82  PB 2 Final
2019-05-11 Kula (5,0 kg) P17 14.41  PB 1 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m P17 12.82  -0.5 PB 5 Heat 2
Höjd P17 1.55  SB 4 Final
2019-05-25 Kula (5,0 kg) P17 13.33  4 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
Diskus (1,5 kg) P17 40.17  PB 4 Final
2019-05-26 4 x 100 m P17 45.87  6 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 Diskus (1,5 kg) P17 41.60  PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 Kula (5,0 kg) P17 14.16  2 Final
Spjut (700 gr) P17 42.30  PB 5 Final [¤]
2019-06-14 Kula (5,0 kg) P16 13.79  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-15 Diskus (1,5 kg) P16 42.97  PB 2 Final
2019-06-29 Kula (5,0 kg) P16 14.56  PB 4 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 Diskus (1,5 kg) P17 38.98  12
2019-07-28 Kula (5,0 kg) P17 14.01  2 Final » Julitävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,5 kg) P17 42.24  1 Final
2019-07-30 Kula (5,0 kg) P16 14.20  1 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,5 kg) P16 38.10  1
2019-08-03 Diskus (1,5 kg) P17 33.80  10 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-04 Kula (5,0 kg) P17 14.50  2 Final [¤]
2019-08-09 Diskus (1,5 kg) P16 41.27  7 Final » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
2019-08-11 Kula (5,0 kg) P16 14.94  PB 3 Final
2019-08-18 Diskus (1,5 kg) P17 41.44  5 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Spjut (700 gr) P17 44.62  PB 6
Lag Arena X17 1 110p  6
2019-09-29 Kula (5,0 kg) P16 14.36  » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,5 kg) P16 41.78 
Slägga (5,0 kg) P16 28.25 
Spjut (600 gr) P16 41.63  SB
Not
[¤] - Efteranmäld
   Thid, David -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 200 m P17 23.68  -1.3 PB 1 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m P17 11.91  -1.5 PB 2 Heat 3
12.05  0.0 6 Final
2019-05-19 200 m P17 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-25 Stafett 1 000 m P17 2:02.09  2 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.11  2 Final
2019-05-26 4 x 100 m P17 44.54  2 Heat 3
44.26  4 Final
2019-06-06 200 m P17 23.07  +2.2 1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-06-07 110 m häck (91,4 cm) P17 15.04  +2.6 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-08 300 m häck (83.8 cm) P17 ej start 
Längd P17 6.50  -2.7 PB 2 Final
2019-06-09 200 m P17 23.17  +1.8 PB 5 A-final [¤]
2019-06-14 300 m häck (83.8 cm) P16 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P16 ej res 
2019-06-15 Längd P16 ej start 
2019-06-16 110 m häck (91,4 cm) P16 ej start 
2019-06-28 300 m häck (83.8 cm) P17 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd P16 6.70  +1.7 PB 2 Final
2019-06-30 110 m häck (91,4 cm) P16 ej start 
Tresteg P16 14.08  -0.2 PB 1 Final
2019-07-28 200 m MS 22.97  +1.7 PB 2 Final E » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
2019-08-03 300 m häck (83.8 cm) P17 39.38  PB 1 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-04 Längd P17 6.26  +1.9 2 Final
2019-08-09 Längd P16 6.48  -1.5 3 Kval pool 1 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
2019-08-10 300 m häck (83.8 cm) P16 39.87  1 Heat 2
Längd P16 6.81  0.0 PB 1 Final
2019-08-11 300 m häck (83.8 cm) P16 38.59  PB 2 Final
Tresteg P16 13.47  +1.7 2 Final
2019-08-18 4 x 100 m P17 43.46  1 Final 1 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Lag Arena X17 1 110p  6
2019-08-25 Längd P17 7.04  +2.4 1 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
6.90  +1.8 PB
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tärnvik, Emil -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-19 800 m P17 2:11.65  PB 3 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-06-03 100 m P17 12.55  +2.1 2 Final [¤] » Vallentunakvällen, Vallentuna IP, Vallentuna
400 m P17 58.87  PB 2 Final
2019-06-08 800 m MS 2:10.16  PB 4 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 400 m P17 57.19  PB 6 A-final
2019-06-15 800 m P16 2:13.20  8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 1 500 m P16 4:45.85  PB 3 Final
2019-08-03 800 m P17 2:20.97  5 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2019-08-04 1 500 m P17 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Törnvall, Oskar -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-16 Höjd P16 1.67  PB 9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-08-17 10 km (gatulopp) MS 46.55  PB 1727 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Wall, Niklas -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-28 Längd P16 5.50  -1.3 PB 30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 100 m P16 11.48  +0.8 PB 1 Heat 8
11.50  -1.6 3 Final 1
2019-06-30 200 m P16 22.83  -1.6 PB 3 Final 1
Tresteg P16 13.32  -1.0 PB 2 Final
2019-07-28 100 m MS 11.64  +1.1 1 Heat 2 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
11.31  +1.0 PB 2 Final D
200 m MS 23.21  +1.7 4 Final D
2019-08-09 100 m P16 11.46  -2.1 1 Heat 4 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
11.44  -0.5 1 Semi 1
ingen tid  Final
Längd P16 6.68  0.0 PB 1 Kval pool 1
2019-08-10 200 m P16 ej start 
Längd P16 6.79  0.0 PB 2 Final
2019-08-11 Tresteg P16 13.50  +4.4 1 Final
2019-08-18 Tresteg P17 13.38  +2.0 PB 3 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Lag Arena X17 1 110p  6
2019-08-25 Längd P17 6.99  +2.3 2 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd P17 6.94  [1] +1.4 PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
   Wall, Viktor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-28 Längd P16 ej res  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 100 m P16 11.22  -0.1 1 Heat 5
11.18  -1.6 PB 1 Final 1
2019-06-30 200 m P16 22.00  -1.6 PB 1 Final 1
2019-07-28 100 m MS ej start  » Sundsvall Wind Sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
200 m MS ej start 
2019-08-09 100 m P16 11.29  -1.8 1 Heat 1 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
11.24  -1.0 1 Semi 1
ingen tid  Final
Längd P16 ej start 
2019-08-10 200 m P16 23.40  -0.3 1 Heat 1
2019-08-11 200 m P16 brutit  Semi 1
Kula (5,0 kg) P16 13.39  PB 7 Final
2019-08-24 100 m P17 11.19  -0.7 4 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Wändesjö, Arvid -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-28 Längd P16 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 100 m P16 ej start 
2019-06-30 200 m P16 ej start 
110 m häck (91,4 cm) P16 ej start 
Tresteg P16 ej start 
 P15 - Pojkar 15 år
   Aldskogius, Kalle -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P15 10.20  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P15 39.40  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P15 36.02  SB 3 Final
2019-05-11 300 m P15 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P15 29.06  4 Final
2019-05-12 80 m P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
2019-05-18 80 m häck (83.8 cm) P15 13.11  +1.2 PB 3 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd P15 1.52  PB 7 Grupp B
Längd P15 4.74  +0.8 SB 9 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 10.75  PB 4 Grupp B
Spjut (600 gr) P15 37.05  SB 3 Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-05-25 Kula (4,0 kg) P15 11.09  PB 2 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
Diskus (1,0 kg) P15 39.32  2 Final
Spjut (600 gr) P15 38.81  PB 2 Final
2019-06-06 100 m P15 12.39  +1.4 PB 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 37.02  1 Final
2019-06-08 80 m P15 9.97  +1.9 SB 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (4,0 kg) P15 11.25  PB 7 Final
Diskus (1,0 kg) P15 39.69  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P15 37.02  6 Final
2019-06-09 300 m P15 ej start 
Höjd P15 1.58  PB 8 Final [¤]
2019-06-14 Kula (4,0 kg) P15 10.12  7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P15 41.45  PB 2 Final
2019-06-15 80 m P15 10.55  -2.4 5 Heat 2
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2019-06-16 300 m P15 ej start 
2019-06-28 Kula (4,0 kg) P15 11.13  12 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 80 m P15 9.96  +4.2 5 Heat 8
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2019-06-30 300 m P15 41.00  SB 3 Final 5
Diskus (1,0 kg) P15 ej res 
2019-07-11 100 m MS ej start  » Sommarspelen, Kristianstads IP, Kristianstad
Diskus (1,0 kg) P15 35.87  2 Final
2019-07-21 80 m P15 ej start  Heat 1 » Ystadsspelen, Sandskogens IP, Ystad
Längd P15 5.65  +2.1 1 Final
5.47  +1.1 SB
Diskus (1,0 kg) P15 36.45  2 Final
Spjut (600 gr) P15 38.89  PB 2 Final
2019-08-10 Diskus (1,0 kg) P15 30.30  16 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
2019-08-11 Spjut (600 gr) P15 38.49  10
2019-08-24 80 m häck (83.8 cm) P15 12.30  0.0 PB 1 F-final » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.46  +1.2 7 Blå
Spjut (600 gr) P15 35.56  4 Blå
6 x 200 m X15 2:44.22  6 B-final
2019-08-25 Höjd P15 1.59  PB 6 Blå 1
Kula (4,0 kg) P15 10.20  6 Blå
Lag Arena P15 10 933p  14
X15 265.1p  13
2019-09-08 Spjut (600 gr) P15 40.20  PB 1 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-09-14 Diskus (1,0 kg) P15 37.92  2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2019-09-29 Kula (4,0 kg) P15 7.81  » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P15 39.29 
Slägga (4,0 kg) P15 21.49  SB
Spjut (600 gr) P15 38.11 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ekberg, Arvid -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng P15 14.33  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-16 Stadslopp P15 18.46  7 5 km » Milspåret, Norra Djurgården, Stockholm
2019-07-30 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:16.12  PB 2 Final » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-10-12 4 000 m terräng P15 ej start  » SM i terräng, Mariehemsängarna, Umeå
Not
[¤] - Efteranmäld
   Engström, Filip -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 800 m P15 2:18.17  PB 6 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 13.65  +0.9 PB 5 Heat 1
Höjd P15 1.52  PB 8 Grupp B
Längd P15 4.53  +1.2 SB 16 Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-05-26 800 m P15 2:17.92  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P15 6:58.80  8 Final
2019-06-28 Längd P15 4.48  0.0 23 Kval 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 80 m P15 10.18  +3.1 8 Heat 4
800 m P15 2:17.88  PB 10 Final 3
2019-06-30 300 m P15 39.67  PB 3 Final 3
2019-08-24 80 m häck (83.8 cm) P15 14.10  0.0 7 F-final » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.25  +0.5 PB 10 Blå
Spjut (600 gr) P15 18.80  PB 22 Blå
2019-08-25 800 m P15 2:17.10  PB 2 Blå+grön 2
Höjd P15 1.51  4 Blå 2
Kula (4,0 kg) P15 8.68  PB 15 Blå
Lag Arena P15 10 933p  14
X15 265.1p  13
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
   Holm, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng P15 14.57  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 10 km (gatulopp) MS 41.40  PB 234 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
2019-05-18 800 m P15 2:24.75  PB 3 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  Heat 2
Längd P15 3.34  +0.6 PB 23 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 6.07  PB 21 Grupp B
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-05-26 800 m P15 2:29.01  [2] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P15 6:58.80  8 Final
2019-06-14 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:20.46  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 2 000 m P15 ej start 
2019-06-28 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:10.77  PB 7 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 2 000 m P15 6:51.42  PB 11 Final 3
2019-10-05 4 000 m terräng P15 15.19  6 » DM i terräng, Hammarbyhöjdens bollplan, Stockholm
2019-10-12 4 000 m terräng P15 ej start  » SM i terräng, Mariehemsängarna, Umeå
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
   Linderoth, Fabian -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 Längd P15 4.64  +1.2 PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-18 80 m häck (83.8 cm) P15 15.38  +1.2 PB 5 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd P15 ej start  Grupp B
Längd P15 4.61  +0.3 14 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 9.20  PB 11 Grupp B
Spjut (600 gr) P15 24.48  PB 13 Grupp B
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-06-14 Diskus (1,0 kg) P15 22.24  SB 9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 Längd P15 4.96  0.0 PB 9
2019-06-28 Längd P15 ej res  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (4,0 kg) P15 9.37  PB 29
2019-06-29 80 m P15 10.77  +1.4 PB 9 Heat 6
2019-08-24 80 m häck (83.8 cm) P15 15.41  +1.5 5 I-final » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.00  +1.7 PB 19 Blå
Spjut (600 gr) P15 27.02  PB 9 Blå
6 x 200 m X15 2:44.22  6 B-final
2019-08-25 800 m P15 ej start  Blå+grön 1
Höjd P15 1.31  PB 14 Blå 2
Kula (4,0 kg) P15 9.07  12 Blå
Lag Arena P15 10 933p  14
X15 265.1p  13
2019-09-29 Kula (4,0 kg) P15 9.54  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P15 31.46  PB
Slägga (4,0 kg) P15 16.75  PB
Spjut (600 gr) P15 28.32  PB
   Marklund, Winston -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P15 7.79  PB 4 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2019-05-12 80 m P15 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-18 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  Heat 4 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd P15 1.40  PB 14 Grupp B
Längd P15 3.53  +1.6 SB 22 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 8.09  PB 15 Grupp B
Spjut (600 gr) P15 20.79  PB 18 Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-06-14 Kula (4,0 kg) P15 8.34  PB 8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-28 Längd P15 3.96  +0.1 SB 24 Kval 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (4,0 kg) P15 8.08  34
2019-06-29 80 m P15 11.25  +0.1 PB 9 Heat 7
2019-08-24 80 m häck (83.8 cm) P15 16.25  0.0 PB 8 J-final » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Längd P15 4.28  0.0 SB 28 Blå
Spjut (600 gr) P15 19.57  19 Blå
2019-08-25 800 m P15 2:44.06  PB 8 Blå+grön 1
Höjd P15 1.39  10 Blå 2
Kula (4,0 kg) P15 7.33  26 Blå
Lag Arena P15 10 933p  14
X15 265.1p  13
Not
[¤] - Efteranmäld
   Pettersson, Tobias -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P17 9:36.03  5 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng P15 14.33  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-12 800 m P15 2:12.27  PB 3 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-16 Stadslopp P15 18.19  5 5 km » Milspåret, Norra Djurgården, Stockholm
2019-05-26 800 m P15 2:11.87  [2] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m P15 6:58.80  8 Final
2019-06-06 800 m P15 2:14.03  2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-06-08 800 m P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-13 Stadslopp P15 18.34  3 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
2019-06-28 1 500 m h (76,2 cm) P15 4:50.29  PB 6 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 2 000 m P15 6:23.06  PB 13 Final 2
2019-07-30 1 500 m h (76,2 cm) P15 4:52.03  1 Final » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
2019-08-09 2 000 m P15 6:13.59  PB 5 Final [¤] » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
2019-08-11 1 500 m h (76,2 cm) P15 4:47.86  PB 4 Final
2019-08-18 3 000 m P17 10:15.16  PB 7 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Lag Arena X17 1 110p  6
2019-08-25 800 m P15 2:09.58  PB 3 Blå+grön 4 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Höjd P15 1.63  PB 1 Blå 2
Kula (4,0 kg) P15 9.36  PB 11 Blå
Lag Arena P15 10 933p  14
X15 265.1p  13
2019-10-12 4 000 m terräng P15 14.15  5 » SM i terräng, Mariehemsängarna, Umeå
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #3 i 3x800m
 P14 - Pojkar 14 år
   Aaberg, Håkon -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-08-24 80 m häck (83.8 cm) P15 18.11  0.0 PB 8 E-final » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.19  0.0 PB 11 Blå
2019-08-25 Lag Arena P15 10 933p  14
X15 265.1p  13
   Asplund, Simon -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng P15 16.33  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-12 800 m P14 2:36.10  PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd P14 ej start 
2019-06-13 Stadslopp P14 ej start  » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
2019-09-29 Terränglopp P14 23.36  18 6 km » Lidingöloppet och Lilla, Lidingön, Lidingö
   Ilison, Erik -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P14 11.01  PB 1 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 28.40  PB 4 Final
Slägga (4,0 kg) P14 22.87  PB 6 Final
Spjut (600 gr) P14 38.05  PB 3 Final
2019-06-15 Höjd P14 1.37  PB 8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P14 9.90  6 Final
Diskus (1,0 kg) P14 24.82  7 Final
2019-06-16 Stav P14 2.62  PB 2 Final
Slägga (4,0 kg) P14 22.90  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P14 35.89  3 Final
2019-08-24 Längd P15 3.36  +1.4 PB 30 Blå » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P15 36.47  3 Blå
2019-08-25 Höjd P15 1.39  PB 11 Blå 2
Kula (4,0 kg) P15 10.95  3 Blå
Lag Arena P15 10 933p  14
X15 265.1p  13
2019-08-31 Stav P14 2.75  PB 6 Final » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P14 10.67  7 Final
Diskus (1,0 kg) P14 26.49  8 Final
2019-09-01 Spjut (600 gr) P14 38.17  PB 3 Final
2019-09-14 Spjut (600 gr) P14 34.52  7 Final » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
2019-09-15 Stav P14 2.72  7 Final
Kula (4,0 kg) P14 9.97  10
Diskus (1,0 kg) P14 ej start 
2019-09-29 Kula (4,0 kg) P14 9.83  » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 27.04 
Slägga (4,0 kg) P14 24.59  PB
Spjut (600 gr) P14 29.60 
   Käll, Valter -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng P15 18.40  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-08-31 Stav P14 2.15  PB 11 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P14 7.57  PB 12
2019-09-29 Terränglopp P14 30.28  48 6 km » Lidingöloppet och Lilla, Lidingön, Lidingö
   Löuke, Rome -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P14 7.46  PB 7 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 18.37  PB 11 [¤]
Slägga (4,0 kg) P14 14.47  PB 9 [¤]
Spjut (600 gr) P14 20.83  PB 10 [¤]
2019-08-31 80 m P14 ej start  » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd P14 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 ej start 
Diskus (1,0 kg) P14 ej start 
2019-09-01 Höjd P14 1.38  PB 8 Final
Tresteg P14 9.95  +2.7 6 Final
9.92  +1.7 PB
Slägga (4,0 kg) P14 18.20  PB 9
Spjut (600 gr) P14 23.92  PB 10
2019-09-08 80 m P15 11.18  +0.5 PB 6 Heat 2 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd P15 ej res 
Längd P15 4.68  +1.5 PB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Salimi Omberg, Martin -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-01-19 10 km (gatulopp) MS 1:01.00  PB 15 » Stadion Marathon, Stockholm
2019-05-07 2 000 m terräng P15 9.28  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-16 Stadslopp P15 24.40  21 5 km » Milspåret, Norra Djurgården, Stockholm
2019-05-25 Terränglopp P14 27.22  12 3,5 km » Stockholm Brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2019-06-13 Stadslopp P14 ej start  » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
2019-09-29 Terränglopp P14 30.42  49 6 km » Lidingöloppet och Lilla, Lidingön, Lidingö
   Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) P14 6.22  PB 9 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 16.88  PB 15
Slägga (4,0 kg) P14 13.49  PB 11
Spjut (600 gr) P14 ej start 
2019-05-11 Spjut (600 gr) P14 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 80 m P14 ej start 
Längd P14 ej start 
2019-05-18 800 m P15 ej start  Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd P15 1.32  PB 16 Grupp B
Längd P15 3.97  +1.3 PB 21 Grupp B
Kula (4,0 kg) P15 5.93  22 Grupp B
Spjut (600 gr) P15 21.70  PB 15 Grupp B
Lag Kraftmätningen P15 134.56p 
X15 247.76p  4
2019-06-15 Längd P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 Slägga (4,0 kg) P14 13.15  5 Final
Spjut (600 gr) P14 19.43  13
2019-09-29 Kula (4,0 kg) P14 7.38  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 19.84  PB
Slägga (4,0 kg) P14 12.89 
Spjut (600 gr) P14 19.91 
 P13 - Pojkar 13 år
   Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 600 m P13 2:08.01  PB 12 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 10.84  PB 18
5 x 60 m P13 43.27  3
2019-08-31 60 m P13 10.22  -3.2 PB 5 Heat 2 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd (zon) P13 3.52  +1.4 PB 7 Pooö 2
Kula (3,0 kg) P13 5.68  PB 12
2019-09-04 Tresteg (zon) P13 7.40  - 10 Grupp 2 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) P13 10.33  PB 6 Grupp 2
   Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 600 m P13 1:51.32  PB 7 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 25.81  PB 1
5 x 60 m P13 43.27  3
2019-05-30 4 x 200 m X14 1:56.59  4 Heat 5 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-28 600 m P13 1:48.24  PB 2 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (76,2 cm) P13 10.91  +0.3 PB 6 Heat 1
2019-06-29 60 m P13 8.76  0.0 PB 4 Heat 3
Stav P13 2.27  PB 6 Final
Tresteg (zon) P13 9.70  0.0 PB 14
2019-06-30 200 m P13 28.08  +1.5 PB 1 Final 5
Längd (zon) P13 4.66  +3.1 25
4.60  +1.9 PB
2019-08-31 60 m P13 8.80  -3.2 2 Heat 2 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
8.75  -0.4 PB 3 B-final
Stav P13 2.40  PB 4 Final
Längd (zon) P13 4.84  +1.3 PB 6 Pool 1 [¤]
Diskus (0,6 kg) P13 24.87  PB 5 Final
2019-09-01 200 m P13 28.15  -1.3 1 B-final
Slägga (3,0 kg/119) P13 28.62  PB 5 Final
2019-09-04 200 m häck (68,6 cm/10) P13 32.11  +1.0 PB 2 Heat 2 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) P13 9.92  - 3 Grupp 2
Diskus (0,6 kg) P13 21.12  3 Grupp 2
2019-09-08 60 m P13 8.62  -1.2 PB 2 Heat 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
8.98  -0.5 7 Final
Längd (zon) P13 4.52  -0.7 11
2019-09-11 5 x 60 m P13 38.20  1 Final » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:09.57  1 Final
2019-09-14 200 m häck (68,6 cm/5) P13 30.03  +1.7 PB 1 Final 2 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
Tresteg (zon) P13 10.04  +1.7 PB 10
Slägga (3,0 kg/119) P13 29.03  PB 6 Final
2019-09-15 Stav P13 2.52  PB 5 Final
2019-09-22 60 m P13 8.53  +0.2 PB 2 Heat 1 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.27  PB 16
Spjut (400 gr) P13 23.90  PB 5 Pool 2
5 x 60 m P13 39.83  1 Heat 1
Lag Arena X13 1.54p  2 omg 4
2019-09-29 Kula (3,0 kg) P13 8.84  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 23.54 
Slägga (3,0 kg/119) P13 27.01 
Spjut (400 gr) P13 27.80  PB
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bergmark, Carl -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-09-22 60 m P13 8.98  +2.3 2 Heat 3 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.19  PB 20
Spjut (400 gr) P13 20.70  PB 7 Pool 2
Lag Arena X13 1.54p  2 omg 4
2019-09-29 Kula (3,0 kg) P13 6.98  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 26.34  PB
Slägga (3,0 kg/119) P13 18.40  PB
Spjut (400 gr) P13 23.60  PB
   Djurstedt, Lukas -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 600 m P13 2:11.89  PB 14 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 10.70  SB 19
   Freifelt, William -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 Längd (zon) P13 5.36  +0.9 PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) P13 9.51  PB 2 Final
2019-05-12 Höjd P13 1.38  SB 2 Final
Spjut (400 gr) P13 22.07  PB 5 Final
2019-05-19 Höjd P13 1.48  SB 2 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) P13 4.87  - 1 Final
Kula (3,0 kg) P13 8.54  1 Final
2019-05-22 600 m P13 1:51.76  PB 8 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
5 x 60 m P13 38.90  1
2019-05-30 80 m P14 10.19  +2.3 3 Heat 1 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X14 1:53.61  3 Heat 3
2019-06-08 60 m P13 8.16  +1.7 PB 2 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.17  +4.0 6 Final
Höjd P13 1.47  5 Final
Spjut (400 gr) P13 ej start 
2019-06-09 Längd (zon) P13 5.37  +4.3 2 Final
5.24  +1.9
2019-06-15 60 m P13 8.16  -2.0 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.13  -1.3 PB 1 Final
2019-06-16 Höjd P13 1.51  SB 2 Final
Längd (zon) P13 5.12  +1.3 2 Final
2019-06-28 Höjd P13 1.54  SB 5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 60 m P13 8.33  +0.5 2 Heat 1
2019-06-30 200 m P13 26.81  +1.2 PB 1 Final 3
Längd (zon) P13 5.37  +2.7 10
5.35  +0.7
2019-08-31 Längd (zon) P13 ej start  » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-09-01 200 m P13 ej start 
Höjd P13 ej start 
2019-09-14 60 m P13 ej start  » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
Höjd P13 ej start 
   Gullberg, Aron -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-09-04 200 m häck (68,6 cm/10) P13 34.79  +1.0 PB 5 Heat 2 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) P13 9.38  - 4 Grupp 2
Diskus (0,6 kg) P13 25.04  PB 1 Grupp 2
2019-09-08 60 m P13 9.18  -1.2 PB 4 Heat 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Spjut (400 gr) P13 28.27  PB 4 Final
2019-09-11 5 x 60 m P13 40.99  4 Final » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:29.16  5 Final
2019-09-22 60 m P13 9.00  -0.2 PB 3 Heat 4 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.27  PB 16
Spjut (400 gr) P13 25.61  4 Pool 2
5 x 60 m P13 39.83  1 Heat 1
Lag Arena X13 1.54p  2 omg 4
2019-09-29 Kula (3,0 kg) P13 8.12  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 32.34  PB
Slägga (3,0 kg/119) P13 19.01  PB
Spjut (400 gr) P13 31.44  PB
   Hall, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 10:14.19  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng P13 7.26  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-22 600 m P13 1:43.94  SB 1 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
5 x 60 m P13 38.90  1
2019-05-30 4 x 200 m X14 1:53.61  3 Heat 3 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-08-31 600 m P13 1:38.80  PB 3 Final [¤] » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-09-01 200 m P13 26.98  -2.1 PB 1 A-final [¤]
Höjd P13 1.55  PB 3 Final [¤]
2019-09-04 200 m häck (68,6 cm/10) P13 32.26  +1.0 PB 3 Heat 2 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) P13 9.36  - 5 Grupp 2
Diskus (0,6 kg) P13 22.36  PB 2 Grupp 2
2019-09-11 5 x 60 m P13 40.99  4 Final » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:09.57  1 Final
2019-09-14 600 m P13 1:36.88  PB 4 Final » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
Höjd P13 1.51  7 Final
2019-09-15 200 m P13 27.60  +2.6 2 Heat 2
27.44  +7.3 2 Final 1
2019-09-22 60 m P13 8.82  +0.2 PB 3 Heat 1 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.47  4
Spjut (400 gr) P13 16.94  PB 13 Pool 2
5 x 60 m P13 39.83  1 Heat 1
Lag Arena X13 1.54p  2 omg 4
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hedberg, Elton -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 12:26.37  10 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-09-29 Terränglopp P13 14.25  83 3 km » Lidingöloppet och Lilla, Lidingön, Lidingö
   Herre, Filip -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett P13 10:14.19  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
12:26.37  10
2019-05-11 200 m P13 29.16  -1.0 SB 3 Final [¤] » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) P13 10.18  -0.7 PB 3 Final
2019-05-12 60 m P13 ej start 
2019-05-22 600 m P13 1:49.37  PB 5 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (3,0 kg/119) P13 18.57  PB 5
5 x 60 m P13 38.90  1
2019-06-14 200 m häck (68,6 cm/5) P13 33.04  -1.2 PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 200 m P13 28.31  -0.5 PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 10.13  +1.1 PB 3 Final
Längd (zon) P13 4.64  +0.5 PB 5 Final
2019-06-28 60 m häck (76,2 cm) P13 9.96  +1.4 PB 2 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.96  -0.3 6 Final
2019-06-29 60 m P13 8.94  +3.1 6 Heat 8
Stav P13 1.91  PB 11
Tresteg (zon) P13 9.43  0.0 PB 18
2019-06-30 200 m P13 28.21  +0.4 PB 7 Final 2
Längd (zon) P13 4.71  +1.9 PB 22
2019-08-31 60 m P13 8.96  -2.4 SB 3 Heat 1 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
200 m häck (68,6 cm/5) P13 ej start 
Längd (zon) P13 4.92  +0.4 PB 5 Pool 1
2019-09-01 200 m P13 ej start  A-final
60 m häck (76,2 cm) P13 10.01  -0.5 2 Heat 2
9.93  -2.2 PB 4 A-final
2019-09-04 200 m häck (68,6 cm/10) P13 54.94  +1.0 PB 8 Heat 2 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) P13 9.19  - 7 Grupp 2
Diskus (0,6 kg) P13 18.90  PB 5 Grupp 2
2019-09-08 Längd (zon) P13 ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-09-11 5 x 60 m P13 40.99  4 Final » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m P13 5:29.16  5 Final
2019-09-14 200 m häck (68,6 cm/5) P13 ej start  » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
2019-09-15 60 m häck (76,2 cm) P13 ej start  Heat 2
Längd (zon) P13 ej start 
2019-09-22 60 m P13 8.74  0.0 PB 2 Heat 2 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.39  PB 5
Spjut (400 gr) P13 20.84  SB 6 Pool 2
5 x 60 m P13 39.83  1 Heat 1
Lag Arena X13 1.54p  2 omg 4