HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2019-07-15
Per Person Resultatdatum: 2019-07-15
Ute för 2019
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Alstermark, Linnéa -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng KS 8.14  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Belkacem, Ofelia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng KS 16.50  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-08 800 m KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-15 800 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Knezevic, Sandra -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-30 400 m KS 56.13  SB 7 Nat » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-07 400 m KS 55.79  SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m KS 24.56  +2.7 5 A-final
2019-06-15 400 m KS 55.79  2 Final 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-18 400 m KS 56.10  7 A-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-29 400 m KS 55.96  3 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 200 m KS 24.83  +1.1 SB 8 Final 2
»  Morgan, Lynette -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng KS 8.52  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Sabir, Jasmin -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-14 Tresteg KS 12.27  +1.9 SB 3 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-18 Tresteg KS 12.58  +0.2 SB 4 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-30 Tresteg KS 12.33  +4.3 7 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.27  +1.6
2019-07-06 Tresteg KS 12.36  +1.0 1 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sandelius, Josefine -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-07 100 m häck (83.8 cm) KS 14.52  +2.3 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-16 100 m häck (83.8 cm) KS 14.10  +1.2 PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-18 100 m häck (83.8 cm) KS 14.20  +2.1 8 A-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-07-03 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2019-07-15 100 m häck (83.8 cm) KS 14.28  +1.2 4 Final » Varberg GP, Påskbergsvallen, Varberg
»  Tomb, Stine -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) KS 46.39  SB 120 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
2019-04-27 10 km (gatulopp) KS 46.06  [1] SB » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
½ maraton KS 1:38.56  PB 54
2019-05-07 4 000 m terräng KS 16.53  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 ½ maraton KS 1:32.35  [1] SB » Stockholm Marathon, Stockholm
Maraton KS 3:08.33  PB 39
Not
[1] - Mellantid
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-10 Slägga (4,0 kg) K22 65.69  SB 4 Final » Europacupen Kast, Samorin, SVK
2019-05-25 Slägga (4,0 kg) KS 65.87  SB 1 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
2019-06-04 Slägga (4,0 kg) KS 65.67  4 Final » Clean Air Games, Lamberseter, Oslo, NOR
2019-06-16 Slägga (4,0 kg) KS 65.96  SB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-18 Slägga (4,0 kg) KS 64.38  1 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-29 Slägga (4,0 kg) KS 65.77  1 Final 1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 Slägga (4,0 kg) KS 66.87  SB 3 Grupp A » Bottnarydskastet, Bottnaryds IP, Bottnaryd
2019-07-11 Slägga (4,0 kg) K22 65.27  3 Kval » J-EM U23, Gavlehov, Gävle
2019-07-12 Slägga (4,0 kg) K22 65.88  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) KS 11.88  PB 2 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Spjut (600 gr) KS 31.26  SB 3 Final [¤]
2019-05-12 Längd KS 4.89  -1.3 SB 4 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) KS 35.23  [2] SB 3 Final
2019-05-19 Längd KS 4.91  0.0 SB 4 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Kula (4,0 kg) KS 11.76  1 Final
2019-06-03 100 m KS 13.42  +2.4 1 Final » Vallentunakvällen, Vallentuna IP, Vallentuna
200 m KS 28.52  +1.0 SB 2 Final
2019-06-07 100 m KS ej start  Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (4,0 kg) KS 12.09  PB 4 Final
2019-06-08 Längd KS 4.91  -0.7 17
2019-06-15 100 m KS 13.37  +1.0 SB 5 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) KS 11.95  4 Final
2019-06-16 Längd KS ej res 
Spjut (600 gr) KS 31.14  4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K22
   Mitchell, Elena -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-25 Stav K22 3.15  PB 1 Final [¤] » Stavhoppet, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-08 Stav KS 3.10  5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-14 Stav KS 3.12  6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-26 800 m K22 2:25.74  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m K22 7:24.14  3 Final
2019-06-08 800 m KS 2:21.32  SB 7 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 1 500 m KS brutit  Final
2019-06-13 10 km (gatulopp) K22 40.24  PB 2 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
2019-06-16 1 500 m KS 4:54.69  SB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-18 800 m KS 2:20.53  SB 11 C-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-29 1 500 m KS 4:55.30  6 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 800 m KS 2:23.27  2 Final 2
2019-07-03 800 m KS 2:19.20  PB 3 D-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2019-07-15 800 m KS 2:17.23  PB 6 B-final » Varberg GP, Påskbergsvallen, Varberg
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng KS 16.34  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-19 800 m KS 2:29.09  PB 2 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-26 800 m K22 2:28.40  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m K22 7:24.14  3 Final
2019-06-08 800 m KS 2:27.40  PB 4 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
   Sundberg, Emma -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-29 100 m KS 13.59  +1.8 PB 8 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 200 m KS ej start 
 F19 - Flickor 19 år
   Atle, Astrid -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 800 m KS 2:30.00  PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-26 800 m K22 2:30.00  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m K22 7:24.14  3 Final
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
 F18 - Flickor 18 år
»  Kapell, Tilda -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 Stav KS 3.40  [1] SB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-14 Stav KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-15 Stav KS 3.62  [1] SB 7 Final » Rosenbomsspelen, Västra Marks IP, Karlskrona
2019-06-28 Stav F19 3.59  5 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 Stav KS 3.50  7 Final
2019-07-15 Stav F19 ej start  » Varberg GP, Påskbergsvallen, Varberg
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
   Nilsson, Selma -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 100 m KS 13.76  -0.5 PB 4 Final [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Längd KS ej start  [¤]
2019-06-14 Stav KS 3.12  PB 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-28 Stav F19 3.29  PB 7 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F19 4.75  0.0 PB 35 Kval
2019-06-29 100 m F19 ej start  Heat 5
Not
[¤] - Efteranmäld
 F17 - Flickor 17 år
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m F17 13.34  +0.3 4 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
13.31  +0.5 PB 6 Final
2019-05-19 200 m F17 27.00  +0.5 PB 3 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m F17 50.96  2 Heat 1
2019-05-25 Stafett 1 000 m F17 2:28.82  3 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-05-26 4 x 100 m F17 50.05  3 Heat 3
58.55  7 Final
2019-06-08 100 m F17 13.24  +1.6 PB 6 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m F17 26.81  -0.7 PB 7 B-final [¤]
2019-06-14 100 m F17 13.33  +0.6 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-15 Längd F17 5.20  +1.8 PB 4 Final [¤]
2019-06-16 200 m F17 26.93  - 4 Final 2
2019-06-28 Längd F17 5.27  0.0 PB 6 Kval 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 100 m F17 13.43  +0.2 5 Heat 3
Längd F17 4.85  -1.6 14 Final
2019-06-30 200 m F17 27.34  -1.3 2 Final 4
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Krüsell Berg, Tilda -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 Längd F17 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-06-15 Längd F17 4.61  0.0 PB 10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-28 Längd F17 4.34  0.0 16 Kval 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 Längd F17 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m F17 14.01  -1.4 SB 5 Heat 1
2019-06-28 Längd F17 4.75  0.0 PB 17 Kval 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 100 m F17 13.61  -0.2 SB 7 Heat 2
   Sjöholm, Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Trosell, Åsa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-15 Längd F17 4.31  +0.3 PB 11 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-28 Längd F17 4.50  0.0 PB 14 Kval 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F17 10.23  SB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) F17 29.09  SB 3 Final
Slägga (4,0 kg) KS 39.50  4 Final
F17 47.19  PB 1 Final
2019-05-18 Kula (3,0 kg) F17 ej start  » Stora Turebergskastet, Edsbergs sportfält, Sollentuna
2019-05-19 Diskus (1,0 kg) F17 31.14  SB 3 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 38.38  SB 9
2019-05-25 Kula (3,0 kg) F17 9.27  6 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
Diskus (1,0 kg) F17 30.38  5 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 45.73  SB 9
Spjut (500 gr) F17 27.50  SB 4 Final
2019-06-09 Kula (3,0 kg) F17 9.72  11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 42.18  11
Spjut (500 gr) F17 22.90  11
2019-06-15 Kula (3,0 kg) F17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) F17 30.50  2 Final
2019-06-16 Slägga (3,0 kg/119) F17 50.56  PB 4 Final
Spjut (500 gr) F17 28.51  SB 3 Final
2019-06-29 Kula (3,0 kg) F17 8.70  19 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Slägga (3,0 kg/119) F17 46.44  13
2019-06-30 Diskus (1,0 kg) F17 31.97  PB 11
 F16 - Flickor 16 år
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng F17 17.00  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-12 800 m F17 2:40.90  SB 6 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-06-07 3 000 m KS 11:59.07  PB 19 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 1 500 m KS 5:42.09  PB 17 Final
2019-06-14 1 500 m h (76,2 cm) F16 5:52.71  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 1 500 m F16 5:29.23  PB 2 Final
2019-06-28 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:49.14  PB 11 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 1 500 m F17 5:28.56  PB 11 Final 3
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Edelholm, Beata -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 100 m häck (76,2 cm) F17 17.36  +1.3 PB 3 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd F17 4.89  +0.6 SB 2 Final
2019-05-12 100 m F17 13.23  -1.4 2 Heat 1
13.19  +0.5 PB 5 Final
2019-05-19 200 m F17 26.42  +101.0 2 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m F17 50.96  2 Heat 1
2019-05-25 Stafett 1 000 m F17 2:28.82  3 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-05-26 4 x 100 m F17 50.05  3 Heat 3
58.55  7 Final
2019-06-08 100 m F17 12.89  +1.8 PB 4 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 5.05  +3.1 12
2019-06-28 Längd F16 5.17  0.0 PB 7 Kval 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.11  0.0 15 Final
2019-06-29 100 m F16 13.07  +0.6 3 Heat 1
2019-06-30 200 m F16 26.50  -0.5 PB 5 Final 3
100 m häck (76,2 cm) F16 ej start 
   Fernström, Nadja -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m F17 13.97  +0.3 PB 5 Heat 2 [¤] » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-19 200 m F17 27.58  +0.5 PB 4 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-25 Stafett 1 000 m F17 2:28.82  3 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 Stav F17 2.64  PB 10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m F17 28.27  +2.0 4 C-final
2019-06-16 Stav F15 2.82  PB 2 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F17 10.52  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) KS 39.48  6 Final
F17 40.39  PB 4 Final
2019-05-19 Slägga (3,0 kg/119) F17 46.52  PB 7 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs sportfält, Sollentuna
2019-06-09 Kula (3,0 kg) F17 9.73  10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 41.98  12
2019-06-14 Kula (3,0 kg) F16 10.90  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 Slägga (3,0 kg/119) F16 44.34  4 Final
2019-06-29 Slägga (3,0 kg/119) F17 46.44  12 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 Kula (3,0 kg) F16 11.20  PB 7 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng F17 16.43  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-12 800 m F17 2:32.53  PB 5 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-26 800 m F17 2:31.65  [2] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m F17 7:17.83  4 Final
2019-06-07 3 000 m KS 11:52.58  SB 18 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 1 500 m KS 5:23.45  PB 13 Final
2019-06-14 1 500 m h (76,2 cm) F16 brutit  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 3 000 m F16 12:16.20  3 Final
2019-06-28 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:48.38  SB 10 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 1 500 m F17 5:21.68  PB 9 Final 3
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
   Lundin, Nora -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng F17 14.57  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-26 800 m F17 2:31.93  [2] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m F17 7:17.83  4 Final
2019-06-09 1 500 m KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-15 800 m F16 2:20.69  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-28 3 000 m KS 10:26.35  [3] PB 3 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 1 500 m F17 4:47.64  PB 8 Final 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
[3] - Klubbrekord i klassen F16
»  Löwhagen, Alicia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 4 x 100 m F17 50.96  2 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-26 4 x 100 m F17 50.05  3 Heat 3 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
58.55  7 Final
2019-06-08 Längd F17 5.17  +2.8 9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.93  +1.6 SB
2019-06-15 Längd F16 5.09  +1.5 SB 3 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nordgren, Wilma -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 800 m F17 2:29.01  PB 4 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-16 Stadslopp F16 21.07  13 5 km » Milspåret, Norra Djurgården, Stockholm
2019-05-19 800 m F17 2:22.62  PB 1 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-26 800 m F17 2:24.25  [1] Final » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
3 x 800 m F17 7:17.83  4 Final
2019-06-08 800 m KS 2:21.95  PB 9 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 400 m F17 61.76  PB 3 Final
2019-06-13 Stadslopp F16 ej start  » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
2019-06-15 800 m F16 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-16 1 500 m F16 ej start 
2019-06-28 800 m F17 2:23.91  3 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 1 500 m F17 5:15.42  PB 5 Final 3
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
 F15 - Flickor 15 år
»  Enblad, Alva -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Slägga (3,0 kg/119) F15 37.82  SB 2 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F15 25.76  PB 1 Final
2019-05-25 Slägga (3,0 kg/119) F15 38.65  PB 5 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
2019-06-08 Spjut (500 gr) F15 21.48  12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 Slägga (3,0 kg/119) F15 37.44  3 Final
2019-06-16 Slägga (3,0 kg/119) F15 36.81  4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-28 Kula (3,0 kg) F15 7.69  SB 37 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 Slägga (3,0 kg/119) F15 38.69  PB 14
Spjut (500 gr) F15 ej start 
»  Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F15 7.80  PB 5 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 17.87  PB 9
2019-06-08 Kula (3,0 kg) F15 7.83  PB 12 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F15 18.97  PB 8 Final
2019-06-14 Kula (3,0 kg) F15 8.47  PB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,75 kg) F15 18.31  8 Final
2019-06-28 Längd F15 3.33  0.0 PB 36 Kval 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (3,0 kg) F15 8.10  34
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 80 m F15 10.79  +2.0 PB 1 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Stav F15 3.10  PB 1 Final
2019-05-18 800 m F15 3:02.16  SB 11 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 12.29  +0.7 PB 1 Heat 4
Höjd F15 1.44  PB 6 Grupp B
Längd F15 4.31  0.0 SB 8 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 ej start  Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
2019-05-19 4 x 100 m F17 50.96  2 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-25 Stafett 1 000 m F17 2:28.82  3 Heat 2 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-05-26 4 x 100 m F17 50.05  3 Heat 3
58.55  7 Final
2019-06-06 Stav F15 3.25  PB 1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2019-06-08 Stav F17 3.24  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m F17 27.35  +2.0 SB 2 C-final
80 m häck (76,2 cm) F15 12.28  +2.4 2 Heat 2
12.00  +2.4 3 Final
2019-06-14 300 m häck (76,2 cm) F15 46.47  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-15 80 m F15 11.02  -1.8 4 Heat 3 [¤]
2019-06-16 80 m häck (76,2 cm) F15 12.41  -0.4 2 Final 1
Stav F15 3.12  1 Final
2019-06-28 80 m häck (76,2 cm) F15 12.13  -0.9 PB 2 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.15  -1.4 7 Final
300 m häck (76,2 cm) F15 47.39  7 Final 1
2019-06-29 80 m F15 ej start 
2019-06-30 Stav F15 3.25  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F15 10.32  SB 1 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 25.56  SB 4 Final
Spjut (500 gr) F15 23.87  SB 2 Final
2019-05-18 Kula (3,0 kg) F15 11.29  PB 1 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs sportfält, Sollentuna
Spjut (500 gr) F15 32.26  SB 1 Final
2019-06-08 Kula (3,0 kg) F15 11.11  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (500 gr) F15 30.77  3 Final
2019-06-16 Spjut (500 gr) F15 31.67  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-28 Kula (3,0 kg) F15 11.76  PB 6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 Spjut (500 gr) F15 27.91  13
»  Lackanovic, Lana -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-29 80 m F15 11.46  +0.2 SB 8 Heat 10 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Slägga (3,0 kg/119) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2019-06-30 Stav F15 2.75  PB
   Larsson, Elisabeth -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 800 m F15 2:51.80  PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 7.72  PB 5 Final
2019-05-18 800 m F15 2:48.44  PB 6 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Längd F15 3.75  +0.3 PB 22 Grupp B
Kula (3,0 kg) F15 7.77  PB 9 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 20.19  PB 8 Grupp B
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
   Nienkirk, Rebecka -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng F15 17.04  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-28 800 m F15 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-30 2 000 m F15 ej start 
»  Robling, Alma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 80 m F15 11.13  +2.0 PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-19 4 x 80 m F15 diskad  Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-25 4 x 80 m F15 42.62  6 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Åsberg, Kajsa -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 800 m F15 2:59.62  PB 4 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 12.64  -0.1 PB 1 Heat 3
Höjd F15 1.48  PB 4 Grupp B
Längd F15 4.74  -1.3 SB 3 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 ej start  Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
2019-05-19 4 x 80 m F15 diskad  Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-25 4 x 80 m F15 42.62  6 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-09 80 m häck (76,2 cm) F15 12.30  +4.3 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.69  +2.4 8 Final
Höjd F15 1.52  PB 4 Final
2019-06-16 Stav F15 2.62  PB 6 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2019-06-28 80 m häck (76,2 cm) F15 12.58  -0.5 PB 3 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F15 ej start 
2019-06-30 Höjd F15 1.52  13
Stav F15 2.75  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 F14 - Flickor 14 år
»  Blidborg Stenberg, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F14 8.39  PB 5 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F14 20.90  PB 5 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 26.47  PB 7 Final [¤]
Spjut (500 gr) F14 22.49  PB 2 Final [¤]
2019-05-11 300 m F14 46.45  PB 1 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F14 14.67  +0.1 PB 7 Heat 2
Spjut (500 gr) F14 25.73  PB 1 Final
2019-05-12 800 m F14 2:44.52  PB 4 Final
Längd F14 3.98  +1.2 PB 11
2019-05-18 Höjd F15 ej start  Grupp B » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Kula (3,0 kg) F15 7.53  12 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 26.16  PB 4 Grupp B
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
2019-06-06 Diskus (0,6 kg) F14 ej start  » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Spjut (500 gr) F14 ej start 
2019-06-08 800 m F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (3,0 kg) F14 7.78  13
Diskus (0,75 kg) F14 26.15  PB 3 Final
2019-06-09 Slägga (3,0 kg/119) F14 27.86  PB 6 Final
Spjut (500 gr) F14 25.33  4 Final
2019-06-14 300 m häck (76,2 cm) F14 51.04  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,75 kg) F15 25.46  3 Final
2019-06-15 Kula (3,0 kg) F14 7.17  9
Diskus (0,75 kg) F14 22.24  5 Final
2019-06-16 Slägga (3,0 kg/119) F14 23.23  6 Final
Spjut (500 gr) F14 20.63  4 Final
2019-06-28 800 m F14 2:41.62  PB 1 Final 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F15 51.84  7 Final 3 [¤]
2019-06-29 Tresteg F15 10.08  0.0 PB 24 [¤]
Spjut (500 gr) F14 23.85  21
2019-06-30 300 m F14 45.33  PB 4 Final 4
Kula (3,0 kg) F14 6.91  26 Grupp 2
Diskus (0,75 kg) F15 25.25  25
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Cyrus, Astrid -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 300 m F14 46.49  PB 2 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 80 m F14 11.75  -0.6 5 Heat 2
11.72  -1.1 PB 6 Final
Längd F14 4.35  +1.1 PB 4 Final
2019-06-08 80 m F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m F14 ej start 
Längd F14 ej res 
2019-06-09 300 m F14 48.13  4 C-final
2019-06-15 80 m F14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F14 2:35.55  PB 3 Final
2019-06-16 Längd F14 ej start 
2019-06-28 800 m F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F14 4.21  +0.7 40 Kval 1
2019-06-29 80 m F14 11.92  -0.1 7 Heat 5
2019-06-30 300 m F14 46.21  PB 6 Final 4
»  Gustafsson, Ella -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Diskus (0,75 kg) F14 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F14 25.61  PB 8 Final
2019-06-09 Höjd F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F14 26.43  PB 8 Final
2019-06-15 Höjd F14 1.38  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg F14 9.44  +0.8 PB 3 Final
2019-06-16 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
F14 15.13  +0.9 PB 5 Final [¤]
Längd F14 4.22  -0.2 PB 8 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 20.96  7 Final
2019-06-28 80 m häck (76,2 cm) F14 14.82  -1.0 PB 7 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F14 4.24  -1.1 PB 36 Kval 1
2019-06-29 80 m F14 11.68  +1.9 PB 6 Heat 12
Tresteg F15 9.31  0.0 47 [¤]
2019-06-30 Höjd F14 1.34  51
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hallencreutz, Julia -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F15 10.31  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Ivarsson, Alice -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F14 6.94  PB 9 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F14 ej start 
Spjut (500 gr) F14 21.19  PB 3 Final
2019-05-11 80 m häck (76,2 cm) F14 15.05  -0.5 PB 4 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd F14 1.35  PB 11
Spjut (500 gr) F14 22.39  PB 2 Final
2019-05-12 80 m F14 ej start 
800 m F14 3:08.96  PB 6 Final
Längd F14 4.31  +1.3 PB 6 Final
2019-05-18 800 m F15 3:04.94  PB 11 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 14.88  +0.7 PB 5 Heat 1
Höjd F15 1.24  19 Grupp B
Längd F15 4.00  +0.8 17 Grupp B
Kula (3,0 kg) F15 7.17  PB 17 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 20.00  9 Grupp B
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
2019-05-25 4 x 80 m F15 42.62  6 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-08 80 m F14 11.70  +1.3 PB 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 4.04  -1.8 25
Kula (3,0 kg) F14 6.99  18
2019-06-09 Höjd F14 ej res  Final
2019-06-28 Längd F14 4.18  0.0 41 Kval 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 80 m F14 11.60  +2.2 6 Heat 15
Spjut (500 gr) F14 ej start 
2019-06-30 Höjd F14 1.26  63
Kula (3,0 kg) F14 7.06  35 Grupp 1
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 80 m häck (76,2 cm) F14 13.59  +0.1 PB 4 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd F14 1.45  SB 4 Final
Spjut (500 gr) F14 20.46  PB 5 Final [¤]
2019-06-08 Längd F14 4.59  -2.4 PB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F14 29.50  PB 2 Final
2019-06-09 80 m häck (76,2 cm) F14 13.12  +3.2 3 Heat 1
13.01  +1.6 PB 5 Final
Höjd F14 1.42  6 Final
2019-06-28 80 m häck (76,2 cm) F14 13.06  +0.6 3 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F14 4.69  +0.2 PB 14 Kval 2
2019-06-29 Tresteg F15 10.01  0.0 PB 26
2019-06-30 Höjd F14 1.41  32
Diskus (0,75 kg) F15 30.32  PB 17
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lidberg, Melina -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 80 m F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 4.50  -2.3 PB 7 Final
2019-06-09 300 m F14 ej start 
2019-06-15 80 m F14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg F14 ej start 
2019-06-16 Längd F14 ej start 
2019-06-28 Längd F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 80 m F14 ej start 
Tresteg F15 ej start 
»  Lindefalk, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F14 8.75  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F14 32.66  PB 3 Final
Spjut (500 gr) F14 15.87  SB 9
2019-05-11 80 m häck (76,2 cm) F14 14.00  -0.5 SB 2 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd F14 1.35  PB 10
2019-05-12 80 m F14 11.19  +0.8 2 Heat 1
11.18  -1.1 PB 4 Final
800 m F14 3:00.64  SB 5 Final
Längd F14 4.23  0.0 PB 8 Final
2019-05-18 800 m F15 3:00.24  SB 5 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 12.69  +0.7 PB 2 Heat 4
Höjd F15 1.32  15 Grupp B
Längd F15 3.85  +0.9 20 Grupp B
Kula (3,0 kg) F15 7.25  15 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 20.23  SB 7 Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
2019-05-19 4 x 80 m F15 diskad  Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-05-25 4 x 80 m F15 42.62  6 Heat 1 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2019-06-16 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
F14 12.80  +0.9 2 Final [¤]
Stav F14 2.22  SB 3 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 37.49  PB 2 Final
2019-06-28 80 m häck (76,2 cm) F14 13.39  -1.0 5 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 Stav F14 ej start 
Slägga (3,0 kg/119) F15 4.90  30
2019-06-30 300 m F14 47.33  PB 6 Final 8
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nordgren, Holly -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F15 8.58  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Nyström, Frida -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 4 x 80 m F15 diskad  Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2019-06-08 80 m F14 12.14  +0.8 PB 7 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 3.58  -3.0 PB 33
Kula (3,0 kg) F14 6.31  PB 20
2019-06-09 300 m F14 50.86  PB 6 C-final
2019-06-15 80 m F14 12.25  -2.2 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 6.15  10
2019-06-16 Längd F14 3.82  0.0 PB 13
2019-06-28 Längd F14 3.85  +0.3 PB 55 Kval 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 80 m F14 12.04  +1.9 PB 7 Heat 12
2019-06-30 300 m F14 50.39  PB 5 Final 7
Kula (3,0 kg) F14 6.20  32 Grupp 2
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wheeler, Julia -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-28 Längd F14 ej res  Kval 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 80 m F14 12.00  +1.1 PB 6 Heat 2
2019-06-30 300 m F14 ej start 
Höjd F14 1.26  PB 63
»  Öhman, Elsa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F15 8.44  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 300 m F14 49.66  PB 4 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Spjut (500 gr) F14 18.79  PB 6 Final
2019-06-08 Längd F14 4.22  +0.3 PB 18 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 300 m F14 49.96  5 D-final [¤]
2019-06-13 Stadslopp F14 ej start  » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
2019-06-28 800 m F14 2:49.56  PB 4 Final 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F14 ej res  Kval 1
2019-06-29 80 m F14 12.29  +1.1 PB 7 Heat 2
2019-06-30 2 000 m F15 8:25.99  PB 14 Final 3
Not
[¤] - Efteranmäld
 F13 - Flickor 13 år
   Andersson, Ella -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (2,0 kg) F13 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
»  Edenå, Elma -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 Slägga (2,0 kg) F13 17.83  PB 19 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
5 x 60 m F13 42.92  2
2019-06-28 60 m häck (68,6 cm) F13 12.99  +0.7 PB 8 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F13 1.17  PB 51
2019-06-29 60 m F13 10.23  +2.0 PB 9 Heat 4
Längd (zon) F13 3.66  0.0 PB 51 Kval 1
Tresteg (zon) F13 7.22  +0.3 PB 56
2019-06-30 Kula (2,0 kg) F13 7.76  PB 47
   Forsell, Ellen -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 60 m F13 8.57  +0.9 PB 2 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.39  +2.7 4 Final
Kula (2,0 kg) F13 11.44  PB 4 Final
2019-06-09 60 m häck (68,6 cm) F13 10.82  +0.8 PB 4 Heat 3
Längd (zon) F13 5.10  +1.9 PB 2 Final
2019-06-15 Tresteg (zon) F13 10.10  +1.0 PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F13 11.70  PB 3 Final
Diskus (0,6 kg) F13 20.89  PB 4 Final
2019-06-16 60 m häck (68,6 cm) F13 10.25  +0.7 PB 3 Final
Längd (zon) F13 4.99  0.0 1 Final
Slägga (2,0 kg) F13 30.80  PB 3 Final
2019-06-28 60 m häck (68,6 cm) F13 10.52  +0.1 4 Heat 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F13 1.38  PB 23
2019-06-29 60 m F13 8.92  -1.3 4 Heat 13
Längd (zon) F13 4.71  0.0 10 Kval 1
Tresteg (zon) F13 9.79  0.0 16
2019-06-30 Kula (2,0 kg) F13 11.07  1
   Grahn, Olivia -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-18 Stadslopp KS 20.30  10 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
2019-05-22 600 m F13 1:45.33  PB 1 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
2019-05-25 Terränglopp F13 19.37  1 3,5 km » Stockholm Brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp F13 8.50  3 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-09 1 500 m KS 5:05.26  [1] PB 9 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-13 Stadslopp F13 19.37  1 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
2019-06-16 1 500 m F16 4:59.80  [1] PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
»  Hedberg, Tyra -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 200 m F13 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 ej start 
2019-05-19 60 m F13 8.97  -0.1 PB 2 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
9.04  -1.0 6 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.50  -1.0 PB 4 Final
Längd (zon) F13 4.54  - 1 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.35  PB 5 Final
2019-05-22 600 m F13 1:56.89  SB 8 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 24.25  PB 8
5 x 60 m F13 39.8m 1
2019-06-06 80 m F13 11.19  +3.4 2 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.64  +0.4 PB 5 Final
Stav F13 1.95  SB 6 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.60  PB 9
Diskus (0,6 kg) F13 19.78  SB 6 Final
2019-06-08 60 m F13 8.83  +3.0 4 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m F13 28.27  +3.3 2 C-final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.42  +2.1 3 Heat 1
Längd (zon) F13 4.58  +2.7 14
4.39  +1.8 PB
2019-06-28 60 m häck (68,6 cm) F13 10.13  +0.7 PB 3 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 60 m F13 8.74  +1.9 PB 3 Heat 3
Stav F13 ej start 
Längd (zon) F13 4.56  0.0 PB 17 Kval 1
Tresteg (zon) F13 9.94  0.0 PB 11
2019-06-30 200 m F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 8.78  PB 40
»  Jabbour Clarke, Lii -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 200 m F13 ej start  C-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start  Heat 1
Längd (zon) F13 ej res 
Kula (2,0 kg) F13 10.49  PB 7 Final
2019-05-22 600 m F13 1:55.01  PB 4 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 25.93  PB 5
5 x 60 m F13 39.8m 1
2019-06-06 80 m F13 11.02  +1.8 2 Heat 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.98  +0.4 PB 2 Final
Stav F13 2.35  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.89  8 Final
2019-06-28 60 m häck (68,6 cm) F13 9.91  -0.7 PB 2 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F13 ej start 
2019-06-29 60 m F13 8.42  +2.0 PB 2 Heat 4
8.47  +0.7 4 Final 2
Stav F13 ej start 
Längd (zon) F13 4.99  -0.2 PB 3 Kval 1
Tresteg (zon) F13 11.12  -1.1 PB 2 Final
2019-06-30 Längd (zon) F13 5.19  +1.6 PB 11 Final
Kula (2,0 kg) F13 ej start 
»  Jansson, Vera -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 Slägga (2,0 kg) F13 24.46  PB 7 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
5 x 60 m F13 42.92  2
2019-06-06 80 m F13 11.10  +3.4 1 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.58  +0.4 PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.53  PB 11
Diskus (0,6 kg) F13 ej res 
2019-06-08 60 m F13 8.78  -0.7 PB 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F13 8.97  PB 14
2019-06-09 200 m F13 28.43  +3.3 3 C-final
2019-06-28 600 m F13 ej start  Final 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 60 m F13 8.87  -0.4 4 Heat 6
2019-06-30 200 m F13 28.85  -0.3 PB 1 Final 6
Kula (2,0 kg) F13 8.13  43
»  Johansson, Tuva -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m häck (68,6 cm) F13 10.88  -0.3 PB 7 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.22  +0.9 PB 8
2019-05-12 60 m F13 9.09  -0.3 SB 4 Heat 2
Höjd F13 1.34  PB 9
2019-05-25 60 m F13 9.55  - 2 Heat 1 » Sundbybergs ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
9.49  - 3 Final
Höjd F13 ej start 
Stav F13 1.72  PB 2 Final
Längd (zon) F13 3.79  - 3 Final
2019-06-06 80 m F13 11.36  +3.4 3 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.79  +0.4 PB 6 Final
Höjd F13 ej start 
Stav F13 ej start 
Diskus (0,6 kg) F13 13.49  PB 10
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2019-06-08 60 m F13 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2019-06-09 200 m F13 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
2019-06-28 60 m häck (68,6 cm) F13 10.72  +0.6 PB 6 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F13 1.32  30
2019-06-29 60 m F13 8.99  +1.0 PB 6 Heat 1
Stav F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Tresteg (zon) F13 ej start 
2019-06-30 200 m F13 ej start 
   Lyttle Härdelin, Linnea -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 600 m F13 1:59.31  PB 12 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 31.44  PB 3
5 x 60 m F13 42.92  2
»  Olsson, Tove -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 Längd (zon) F13 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
Kula (2,0 kg) F13 11.17  PB 5 Final
2019-05-12 Stav F15 ej start 
Spjut (400 gr) F13 39.00  PB 1 Final
2019-05-18 800 m F15 2:45.97  PB 4 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd F15 1.36  PB 10 Grupp B
Längd F15 3.88  +1.4 PB 19 Grupp B
Kula (3,0 kg) F15 9.06  PB 3 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 28.17  PB 2 Grupp B
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
2019-05-25 Terränglopp F13 24.11  4 3,5 km » Stockholm Brantaste, Hammarbybacken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp F13 9.48  11 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-06 Höjd F13 1.40  PB 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Stav F13 2.35  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 10.33  3 Final
Diskus (0,6 kg) F13 26.46  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 33.05  1 Final
2019-06-08 Höjd F13 1.41  PB 9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F13 ej res 
Spjut (400 gr) F13 26.00  5 Final
2019-06-28 Höjd F13 1.38  24 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F13 33.45  6 Final
2019-06-29 1 500 m F13 5:44.13  PB 16 Final 1
Stav F13 ej res 
2019-06-30 Kula (2,0 kg) F13 10.85  16
   Paul, Elisabeth -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-22 600 m F13 2:02.76  PB 16 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 18.67  PB 17
»  Rydström, Wilma -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 200 m F13 29.96  -2.0 PB 6 A-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 10.03  -0.3 PB 2 Heat 2
Längd (zon) F13 4.45  +0.9 PB 7 Final
2019-05-19 60 m häck (68,6 cm) F13 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
2019-05-22 600 m F13 1:49.42  PB 3 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 23.60  PB 9
5 x 60 m F13 39.8m 1
2019-05-25 60 m F13 ej start  » Sundbybergs ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
2019-06-06 80 m F13 11.43  +2.9 2 Heat 3 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F13 1.28  SB 6 Final
Diskus (0,6 kg) F13 16.17  PB 8 Final
Spjut (400 gr) F13 15.45  PB 6 Final
2019-06-08 60 m F13 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m F13 ej start  C-final
60 m häck (68,6 cm) F13 9.92  +0.8 PB 1 Heat 3
9.81  +5.0 3 Final
Längd (zon) F13 ej start 
2019-06-28 600 m F13 1:51.29  7 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (68,6 cm) F13 9.81  +0.9 PB 1 Heat 7
2019-06-29 60 m F13 8.88  +1.6 PB 5 Heat 10
Längd (zon) F13 4.41  0.0 26 Kval 1
Tresteg (zon) F13 9.85  -1.4 PB 15
2019-06-30 200 m F13 29.30  -0.3 PB 4 Final 6
»  Sahlqvist, Esther -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
F13 11:40.32  7
2019-05-11 200 m F13 28.75  -2.0 PB 2 A-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 9.78  -0.3 PB 1 Heat 2
Längd (zon) F13 4.42  +1.5 PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F13 7.95  PB 12
2019-05-12 60 m F13 8.62  -0.9 1 Heat 3
8.54  -1.1 PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 16.50  PB 8 Final
2019-05-19 60 m F13 8.60  -0.5 2 Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
8.62  -1.0 2 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 9.86  -1.0 1 Final [¤]
Höjd F13 1.34  SB 5 Final [¤]
Längd (zon) F13 4.44  - 2 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13 8.62  PB 3 Final [¤]
2019-05-22 600 m F13 1:58.76  PB 11 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 22.00  PB 11
5 x 60 m F13 39.8m 1
2019-05-25 60 m F13 8.93  - 1 Heat 1 » Sundbybergs ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
8.81  - 2 Final
Höjd F13 1.30  2 Final
Stav F13 2.02  PB 1 Final
Längd (zon) F13 4.14  - 2 Final
2019-06-06 80 m F13 10.58  +1.8 PB 1 Heat 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.85  +0.4 1 Final
Höjd F13 1.34  4 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.59  10
Diskus (0,6 kg) F13 23.39  PB 5 Final
Spjut (400 gr) F13 16.23  5 Final
2019-06-08 60 m F13 8.24  +3.0 1 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.13  +2.7 1 Final
Höjd F13 1.37  PB 11
Kula (2,0 kg) F13 8.64  PB 17
Spjut (400 gr) F13 17.78  PB 15
2019-06-09 200 m F13 27.82  +2.7 2 B-final
60 m häck (68,6 cm) F13 9.81  +2.1 1 Heat 1
9.36  +5.0 2 Final
Längd (zon) F13 4.29  -0.8 21
2019-06-28 60 m häck (68,6 cm) F13 9.61  -0.2 1 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (68,6 cm) F13 9.50  +0.1 PB 8 Final
2019-06-29 60 m F13 8.37  +1.9 PB 2 Heat 7
8.45  +0.7 2 Final 2
Stav F13 1.95  9
Längd (zon) F13 4.61  0.0 PB 12 Kval 1
2019-06-30 200 m F13 27.56  -0.5 PB 1 Final 4
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Simonsson, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 200 m F13 28.83  -1.8 PB 1 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 11.26  PB 4 Final
2019-05-12 60 m F13 8.93  -0.9 SB 2 Heat 3
9.00  -1.1 6 Final
600 m F13 1:54.36  SB 5 Final
Höjd F13 1.30  SB 11
Spjut (400 gr) F13 18.92  SB 7 Final
2019-05-19 60 m F13 8.75  -0.1 1 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
8.68  -1.0 PB 3 Final
Höjd F13 1.34  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F13 10.81  2 Final
2019-05-22 600 m F13 1:48.71  PB 2 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 31.67  PB 1
5 x 60 m F13 39.8m 1
2019-05-25 60 m F13 ej start  » Sundbybergs ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
800 m F13 ej start 
Stav F13 ej start 
2019-06-08 60 m F13 8.57  -0.1 PB 3 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m F13 1:52.29  7 Final
Höjd F13 1.27  15
Kula (2,0 kg) F13 10.28  6 Final
Spjut (400 gr) F13 19.78  SB 11
2019-06-09 200 m F13 27.39  +2.7 1 B-final
2019-06-28 600 m F13 1:47.67  PB 1 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F13 1.32  34
2019-06-29 60 m F13 8.74  0.0 2 Heat 12
2019-06-30 200 m F13 28.07  +0.4 PB 1 Final 5
Kula (2,0 kg) F13 9.98  20
»  Wolgast, Emmy -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F13 8.22  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-22 600 m F13 1:55.25  PB 5 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 22.55  SB 10
5 x 60 m F13 42.92  2
2019-06-28 600 m F13 1:54.33  PB 6 Final 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 60 m F13 8.66  +1.2 PB 4 Heat 2
Stav F13 2.10  PB 8 Final
Längd (zon) F13 4.12  0.0 PB 41 Kval 1
Tresteg (zon) F13 ej start 
2019-06-30 200 m F13 28.62  +2.2 2 Final 7
»  Zachrison, Molly -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 11:40.32  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 200 m F13 ej start  C-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 11.12  -0.6 PB 4 Heat 1
Längd (zon) F13 4.24  +0.5 PB 10
Kula (2,0 kg) F13 7.20  PB 13
2019-05-12 60 m F13 9.65  -0.3 SB 6 Heat 2
Höjd F13 1.10  SB 13
Spjut (400 gr) F13 12.93  SB 10
2019-05-22 600 m F13 1:59.90  PB 13 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Slägga (2,0 kg) F13 20.15  PB 12
5 x 60 m F13 42.92  2
2019-06-06 80 m F13 11.82  +2.9 4 Heat 3 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F13 1.25  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.04  PB 12
Diskus (0,6 kg) F13 19.52  PB 7 Final
Spjut (400 gr) F13 14.71  SB 7 Final
2019-06-08 60 m F13 9.10  +0.9 PB 6 Heat 4 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m F13 1:57.93  PB 11 Final
Höjd F13 1.27  PB 18
Kula (2,0 kg) F13 7.47  27
2019-06-28 60 m häck (68,6 cm) F13 10.71  -0.7 PB 6 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2019-06-29 60 m F13 9.07  +2.8 6 Heat 5
Längd (zon) F13 4.23  -2.4 37 Kval 1
Tresteg (zon) F13 9.09  +0.5 PB 33
2019-06-30 200 m F13 ej start  Final 9
Kula (2,0 kg) F13 7.13  52
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
»  Aldskogius, Clara -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 Längd (zon) F12 4.28  -0.4 PB 1 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 60 m F12 8.86  +0.4 PB 1 Heat 2
8.87  -1.5 1 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.22  PB 3 Final
2019-05-18 60 m F13 8.59  +1.4 PB 1 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.65  +2.0 1 Final
Höjd F13 1.30  PB 3 Final
Längd (zon) F13 4.61  +3.2 1 Final
4.30  +0.4 PB
Kula (2,0 kg) F13 8.35  PB 2 Final
2019-06-06 80 m F12 11.17  +1.9 PB 1 Heat 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.45  -0.5 2 Final
Höjd F12 1.26  1 Final
Diskus (0,6 kg) F12 19.70  PB 2 Final
2019-06-08 60 m F12 8.62  +0.8 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.60  +1.7 3 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.51  PB 7 Final
2019-06-09 60 m häck (68,6 cm) F12 11.13  +1.0 PB 3 Heat 3
10.63  +3.3 4 Final
Längd (zon) F12 4.37  -3.6 PB 6 Final
Spjut (400 gr) F12 14.11  PB 13
2019-06-15 60 m F12 8.80  0.0 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.75  -1.7 4 Final
Längd (zon) F12 4.26  +1.1 10
Diskus (0,6 kg) F12 21.27  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F12 17.76  PB 7 Final
2019-06-16 200 m F12 29.66  -1.2 PB 5 Final 1
Höjd F12 1.25  6 Final
Tresteg (zon) F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 8.55  PB 4 Final
2019-07-11 60 m F13 8.83  +1.1 1 Heat 2 » Sommarspelen, Kristianstads IP, Kristianstad
8.95  +0.3 1 Final
Längd (zon) F13 4.32  0.0 4 Final
Diskus (0,6 kg) F13 16.71  6 Final
Spjut (400 gr) F13 15.35  6 Final
»  Axelsson, Ebba -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 9.97  +1.5 PB 3 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.20  PB 7 Final
Längd (zon) F13 3.73  +2.9 16
3.67  +1.6 PB
   Axelsson, Klara -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 10.02  +1.5 PB 4 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.10  PB 16
Längd (zon) F13 3.37  +3.6 23
»  Bergin, Anna -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m häck (68,6 cm) F12 11.69  +0.1 PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.95  -1.8 PB 4 Final
2019-05-12 60 m F12 9.28  +0.4 3 Heat 2
9.23  -1.5 PB 4 Final
Höjd F12 1.25  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.36  SB 7 Final
2019-05-19 60 m F12 9.00  -0.3 PB 4 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
60 m häck (68,6 cm) F12 11.55  -0.9 PB 1 Heat 1
Höjd F12 1.25  1 Final
Längd (zon) F12 3.73  - 9
Kula (2,0 kg) F12 7.95  PB 5 Final
2019-06-06 80 m F12 11.40  +0.9 PB 1 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.46  -0.5 3 Final
Höjd F12 1.23  2 Final
Diskus (0,6 kg) F12 17.70  PB 3 Final
2019-06-28 60 m häck (68,6 cm) F12 11.21  +0.5 PB 5 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (2,0 kg) F12 7.36  22
2019-06-29 60 m F12 8.95  +1.7 PB 4 Heat 4
Höjd F12 1.28  PB 13
2019-06-30 200 m F12 30.06  -0.3 PB 2 Final 5
Längd (zon) F12 ej start 
   Blomberg, Tyra -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 ej start  Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 ej start 
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 3.18  +3.2 25
3.04  +1.0 PB
Kula (2,0 kg) F13 4.45  PB 17
»  Heinonen, Elsa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 60 m F12 9.57  +1.1 PB 2 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
9.71  -1.5 8 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.67  PB 5 Final
2019-05-18 60 m F13 9.37  +1.4 PB 2 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 3.84  +0.3 PB 13
Kula (2,0 kg) F13 8.09  PB 3 Final
2019-06-08 60 m F12 9.24  +2.2 4 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F12 8.92  PB 6 Final
2019-06-15 60 m F12 9.65  -1.4 5 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stav F12 ej start 
Längd (zon) F12 3.83  0.0 22
Diskus (0,6 kg) F12 15.31  PB 15
Spjut (400 gr) F12 12.66  PB 15
   Hjalmarö, Vera -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 9.51  +1.5 PB 2 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 3.94  +3.2 9
3.91  +1.0 PB
   Hydén, Jade -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 60 m F12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Johansson, Ella -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 60 m F12 9.20  +0.4 SB 2 Heat 4 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m F12 31.10  -0.3 PB 1 Final 1
Längd (zon) F12 3.95  0.0 SB 9
Kula (2,0 kg) F12 6.33  SB 8 Final
Boll (300 gr) F12 26.98  SB 5 Final
2019-05-18 60 m F13 9.14  +1.4 4 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.06  +2.0 PB 3 Final
600 m F13 1:50.16  PB 2 Final 2
Höjd F13 1.20  SB 12
Längd (zon) F13 4.17  +0.2 PB 7 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.01  PB 4 Final
2019-06-02 Stadslopp F12 8.54  4 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-08 600 m F12 1:47.13  PB 3 Final 1 » Sävedalsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
Längd (zon) F12 4.02  +4.3 14
Kula (2,0 kg) F12 7.10  14
Spjut (400 gr) F12 14.44  SB 16
2019-06-09 60 m F12 9.28  +0.1 1 Heat 3
9.30  -0.9 6 Final 1
1 500 m F12 5:12.49  PB 2 Final
Höjd F12 1.10  18
Stav F12 1.80  PB 2 Final
Längd (zon) F12 3.93  +1.4
Diskus (0,6 kg) F12 18.77  PB 3 Final
2019-06-15 60 m F12 9.39  0.0 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
ej start  Final 2
600 m F12 1:47.91  3 Final
Stav F12 1.72  2 Final
Längd (zon) F12 4.32  +1.2 PB 6 Final
Diskus (0,6 kg) F12 23.28  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F12 16.83  SB 9
2019-06-28 600 m F12 1:43.66  PB 5 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (68,6 cm) F12 11.01  +0.2 PB 3 Heat 4
Kula (2,0 kg) F12 7.33  23
2019-06-29 60 m F12 9.20  +1.3 6 Heat 3
1 500 m F13 5:07.06  [1] PB 8 Final 1
Höjd F12 1.22  PB 19
Stav F13 1.78  11
2019-06-30 200 m F12 29.17  -0.3 PB 1 Final 5
Längd (zon) F12 4.18  +1.4 39
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F12
   Nilheim, Elsa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 11.24  +1.4 PB 7 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 2.96  +1.7 PB 27
Kula (2,0 kg) F13 4.82  PB 16
   Norberg, Tyra -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 600 m F13 ej start  Final 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.30  PB 6 Final
Längd (zon) F13 3.74  +2.4 15
3.69  +0.2 PB
»  Pellas, Viola -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 11:40.32  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng F13 8.30  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-18 60 m F13 9.14  +0.6 PB 3 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.17  +2.0 5 Final
600 m F13 2:04.96  PB 7 Final 2
Längd (zon) F13 3.89  +1.7 PB 12
2019-06-02 Stadslopp F12 10.15  28 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-08 60 m F12 9.18  +3.0 5 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m F12 2:00.51  PB 9 Final
2019-06-09 60 m häck (68,6 cm) F12 11.94  +2.1 2 Heat 1
Längd (zon) F12 3.38  -2.9 24
»  Sillén, Linnéa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 60 m F12 9.54  +0.4 5 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
9.40  -1.5 PB 5 Final
Höjd F12 1.30  PB 2 Final
2019-05-18 60 m F13 9.15  +1.4 PB 1 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.30  3 Final
Längd (zon) F13 3.76  +2.1 14
3.67  +1.7 PB
2019-06-15 60 m F12 9.21  -0.5 2 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.27  -2.0 2 Final 2
Längd (zon) F12 3.87  +1.9 PB 20
Diskus (0,6 kg) F12 14.04  PB 19
Spjut (400 gr) F12 11.91  PB 17
   Sparremo, Linda Priscilla -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 Längd (zon) F13 3.93  +0.2 PB 10 [¤] » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ståhl, Lilly -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F12 9.40  +1.0 PB 4 Heat 2 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m F12 31.90  -0.3 PB 2 Final 1
Längd (zon) F12 3.96  0.0 PB 8 Final
2019-05-18 60 m F13 9.32  +0.8 PB 3 Heat 1 » Bilmetrospelen, Lugnets IP, Falun
200 m F13 31.80  +1.2 PB 4 Heat 2
Längd (zon) F13 4.03  - 12
2019-06-08 60 m F12 9.13  +3.0 4 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2019-06-09 200 m F13 ej start 
Längd (zon) F12 3.71  -3.6 17
2019-06-15 60 m F12 9.43  -0.5 3 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.51  -2.0 4 Final 2
Längd (zon) F12 3.98  0.0 PB 16
2019-06-16 200 m F12 31.63  -1.7 PB 5 Final 2
   Sundbäck Brohult, Siri -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp F12 14.03  100 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
»  Wennebjer, Ebba -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F12 ej start  » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
Boll (300 gr) F12 ej start 
2019-05-12 60 m F12 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-18 60 m F13 8.65  +1.4 PB 2 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
ej start  Final
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 9.23  PB 1 Final
2019-06-06 Kula (2,0 kg) F13 9.72  PB 5 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Diskus (0,6 kg) F12 21.47  SB 1 Final
Spjut (400 gr) F12 19.90  PB 1 Final
2019-06-08 60 m F12 8.43  +3.0 1 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.46  +1.7 PB 1 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.48  6 Final
2019-06-09 Spjut (400 gr) F12 20.24  PB 4 Final
2019-06-15 Längd (zon) F12 4.61  0.0 PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F12 20.54  5 Final
Spjut (400 gr) F12 23.53  PB 1 Final
2019-06-16 200 m F12 28.93  -1.2 PB 4 Final 1
Kula (2,0 kg) F12 9.77  PB 2 Final
2019-07-13 60 m F12 8.90  0.0 2 Heat 1 » Ölandsspelen, Höby IP, Löttorp
ej start  Final
Längd (zon) F12 4.64  +0.4 PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.20  1 Final
Spjut (400 gr) F12 15.46  5 Final
2019-07-14 Kula (2,0 kg) F13 9.65  3 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans, Kalmar
Diskus (0,6 kg) F13 25.53  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F13 22.97  3 Final
»  Wernérus, Astrid -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 60 m F12 9.01  +1.3 PB 2 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Zholudieva, Alevtina -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 11:40.32  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-06-02 Stadslopp F12 ej start  » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-08 60 m F12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m F12 ej start 
2019-06-09 60 m häck (68,6 cm) F12 ej start 
Längd (zon) F12 ej start 
Spjut (400 gr) F12 ej start 
   Östlund, Filippa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 9.92  +0.6 PB 5 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 brutit  Final 2
Längd (zon) F13 3.42  +0.6 PB 22
 F11 - Flickor 11 år
   Artvin, Alva -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.33  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp F11 14.56  80 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
   Brynielsson, Tora -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp F11 14.56  61 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 12.39  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 7.13  -
Boll (300 gr) F11 13.52  PB
   Dejfors, Isabella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) F11 14.40  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) F11 13.99  PB
   Drcà, Miriam -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp F11 11.11  15 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 12.91  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.95  -
Boll (300 gr) F11 13.78  PB
   Ekman, Idun -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X11 11:42.33  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng F11 9.10  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp F11 10.23  6 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 11.57  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 7.98  -
Boll (300 gr) F11 11.60  PB
   Elofsson Järf, Alva -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 12.06  10 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Eriksson, Tuvalisa -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) F11 15.01  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.29  -
Boll (300 gr) F11 13.42  PB
   Forshed, Bella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 12.25  11 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 13.71  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.54  -
Boll (300 gr) F11 13.74  SB
   Grafström, Ines -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.14  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-02 Stadslopp F11 12.35  25 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 13.28  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.31  -
Boll (300 gr) F11 10.33  PB
»  Jansson, Edit -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 11:40.32  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
X11 11:42.33  1
2019-05-07 2 000 m terräng F11 9.24  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 60 m F11 9.30  +0.9 2 Heat 1 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
9.20  +0.9 PB 2 Final
200 m F11 33.10  0.0 PB 1 Final 2
Höjd F11 0.95  SB 8 Final
Längd (zon) F11 3.78  0.0 PB 3 Final
2019-06-06 60 m F11 9.59  +0.9 1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
600 m F11 2:14.60  PB 2 Final
Höjd F11 0.98  SB 7 Final
2019-06-08 60 m F11 9.43  +1.6 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m F11 ej start 
Höjd F11 1.07  PB 10
2019-06-09 Längd (zon) F11 3.87  -0.6 PB 5 Final
2019-06-12 60 m häck (special) F11 12.88  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 8.17  -
Boll (300 gr) F11 17.49  PB
2019-06-15 60 m F11 9.65  0.0 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.80  -0.6 5 Final
Längd (zon) F11 4.04  +0.9 PB 1 Final
5 x 60 m F11 45.63  1 Final
   Järf, Alva -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) F11 15.63  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 5.88  -
Boll (300 gr) F11 16.12  PB
   Karlberg, Lova -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) F11 13.13  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.31  -
Boll (300 gr) F11 12.37  PB
   Kullman, Astrid -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) F11 14.22  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) F11 12.73  PB
   Lindroth, Hedvig -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) F11 15.38  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.05  -
Boll (300 gr) F11 12.35  PB
   Lundquist, Alva -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 Tresteg (zon) F11 8.04  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) F11 15.95  PB
   Malmqvist, Ebba -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) F11 14.77  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.10  -
Boll (300 gr) F11 17.14  PB
   Morne, Colette -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp F11 12.16  39 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
   MumBamuna, Chelcy -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 9.36  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 12.76  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.54  -
Boll (300 gr) F11 21.00  PB
   Nordberg, Moa -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) F11 13.36  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 7.16  -
Boll (300 gr) F11 14.35  PB
   Olsson, Isa -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.32  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 12.30  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.80  -
Boll (300 gr) F11 13.20  SB
   Pålsson, Selma -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.48  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 13.09  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 7.78  -
Boll (300 gr) F11 27.43  PB
   Sallnäs, Maja -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 60 m häck (special) F11 13.29  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 7.03  -
Boll (300 gr) F11 15.92  PB
»  Sparv, Tyra -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-08 60 m F11 9.05  +2.2 2 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.08  +2.5 5 Final
600 m F11 ej start 
Höjd F11 1.17  PB 5 Final
2019-06-12 60 m häck (special) F11 11.27  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 8.39  -
Boll (300 gr) F11 23.44  PB
   Stenström, Vera -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.36  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Tärnvik, Stina -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp F11 12.56  52 » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-09 Längd (zon) F11 3.27  -1.6 PB 23 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F11 5.05  PB 19
2019-06-12 60 m häck (special) F11 13.01  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.72  -
Boll (300 gr) F11 12.05  PB
   Åhlund, Nora -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.36  8 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 13.43  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 7.60  -
Boll (300 gr) F11 15.92  PB
   Övermo, Greta -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-02 Stadslopp F11 ej start  » Mini-marathon, Stockholms stadion, Stockholm
2019-06-12 60 m häck (special) F11 12.59  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) F11 6.75  -
Boll (300 gr) F11 17.93  SB
 F10 - Flickor 10 år
   Aizawa, Liv -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.46  11 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 40 m häck (special) F10 7.91  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) F10 7.91  -
Boll (300 gr) F10 16.77  PB
»  Alassaad, Selma -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) F10 9.34  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) F10 7.35  -
Boll (300 gr) F10 11.14  PB
2019-06-15 60 m F10 9.81  0.0 PB 2 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F10 3.37  - 8 Final
Kula (2,0 kg) F10 5.01  PB 9
Boll (300 gr) F10 ej start 
5 x 60 m F11 45.63  1 Final
   Anjemo, Anni -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 14:48.20  13 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-06-12 40 m häck (special) F9 9.5m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) F9 5.73  -
Boll (150 gr) F9 12.28  PB
   Aronsson, Diana -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-06-12 40 m häck (special) F9 10.3m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) F9 4.73  -
Boll (150 gr) F9 9.99  PB
   Asp, Ingrid -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 13:19.23  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 Terränglopp F9 3.27  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-06-12 40 m häck (special) F9 8.2m - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) F9 6.75  -
Boll (150 gr) F9 12.73  PB