HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2019-05-22
Per Person Resultatdatum: 2019-05-19
Ute för 2019
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Alstermark, Linnéa -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng KS 8.14  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Belkacem, Ofelia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng KS 16.50  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Morgan, Lynette -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng KS 8.52  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Tomb, Stine -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) KS 46.39  SB 120 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
2019-04-27 10 km (gatulopp) KS 46.06  [1] SB » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
½ maraton KS 1:38.56  PB 54
2019-05-07 4 000 m terräng KS 16.53  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-10 Slägga (4,0 kg) K22 65.69  SB 4 Final » Europacupen Kast, Samorin, SVK
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (4,0 kg) KS 11.88  PB 2 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Spjut (600 gr) KS 31.26  SB 3 Final [¤]
2019-05-12 Längd KS 4.89  -1.3 SB 4 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) KS 35.23  [2] SB 3 Final
2019-05-19 Längd KS 4.91  0.0 SB 4 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Kula (4,0 kg) KS 11.76  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K22
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng KS 16.34  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-19 800 m KS 2:29.09  PB 2 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
 F19 - Flickor 19 år
   Atle, Astrid -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 800 m KS 2:30.00  PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
 F18 - Flickor 18 år
   Nilsson, Selma -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 100 m KS 13.76  -0.5 PB 4 Final [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Längd KS ej start  [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 F17 - Flickor 17 år
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m F17 13.34  +0.3 4 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
13.31  +0.5 PB 6 Final
2019-05-19 200 m F17 27.00  +0.5 PB 3 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m F17 50.96  2 Heat 1
»  Krüsell Berg, Tilda -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 Längd F17 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 Längd F17 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 100 m F17 14.01  -1.4 SB 5 Heat 1
   Sjöholm, Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F17 10.23  SB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) F17 29.09  SB 3 Final
Slägga (4,0 kg) KS 39.50  4 Final
F17 47.19  PB 1 Final
2019-05-18 Kula (3,0 kg) F17 ej start  » Stora Turebergskastet, Edsbergs sportfält, Sollentuna
2019-05-19 Diskus (1,0 kg) F17 31.14  SB 3 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 38.38  SB 9
 F16 - Flickor 16 år
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng F17 17.00  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-12 800 m F17 2:40.90  SB 6 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Edelholm, Beata -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 100 m häck (76,2 cm) F17 17.36  +1.3 PB 3 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd F17 4.89  +0.6 SB 2 Final
2019-05-12 100 m F17 13.23  -1.4 2 Heat 1
13.19  +0.5 PB 5 Final
2019-05-19 200 m F17 26.42  +101.0 2 Heat 2 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
4 x 100 m F17 50.96  2 Heat 1
   Fernström, Nadja -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 100 m F17 13.97  +0.3 PB 5 Heat 2 [¤] » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-19 200 m F17 27.58  +0.5 PB 4 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F17 10.52  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) KS 39.48  6 Final
F17 40.39  PB 4 Final
2019-05-19 Slägga (3,0 kg/119) F17 46.52  PB 7 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs sportfält, Sollentuna
»  Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng F17 16.43  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-12 800 m F17 2:32.53  PB 5 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lundin, Nora -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 4 000 m terräng F17 14.57  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Löwhagen, Alicia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 4 x 100 m F17 50.96  2 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
   Nordgren, Wilma -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 800 m F17 2:29.01  PB 4 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-16 Stadslopp F16 21.07  13 5 km » Milspåret, Norra Djurgården, Stockholm
2019-05-19 800 m F17 2:22.62  PB 1 Final » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
 F15 - Flickor 15 år
»  Enblad, Alva -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Slägga (3,0 kg/119) F15 37.82  SB 2 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F15 25.76  PB 1 Final
   Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F15 7.80  PB 5 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 17.87  PB 9
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 80 m F15 10.79  +2.0 PB 1 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Stav F15 3.10  PB 1 Final
2019-05-18 800 m F15 3:02.16  SB 11 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 12.29  +0.7 PB 1 Heat 4
Höjd F15 1.44  PB 6 Grupp B
Längd F15 4.31  0.0 SB 8 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 ej start  Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
2019-05-19 4 x 100 m F17 50.96  2 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F15 10.32  SB 1 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 25.56  SB 4 Final
Spjut (500 gr) F15 23.87  SB 2 Final
2019-05-18 Kula (3,0 kg) F15 11.29  PB 1 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs sportfält, Sollentuna
Spjut (500 gr) F15 32.26  SB 1 Final
   Larsson, Elisabeth -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 800 m F15 2:51.80  PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 7.72  PB 5 Final
2019-05-18 800 m F15 2:48.44  PB 6 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Längd F15 3.75  +0.3 PB 22 Grupp B
Kula (3,0 kg) F15 7.77  PB 9 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 20.19  PB 8 Grupp B
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
   Nienkirk, Rebecka -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 4 000 m terräng F15 17.04  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Robling, Alma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 80 m F15 11.13  +2.0 PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-19 4 x 80 m F15 diskad  Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Åsberg, Kajsa -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 800 m F15 2:59.62  PB 4 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 12.64  -0.1 PB 1 Heat 3
Höjd F15 1.48  PB 4 Grupp B
Längd F15 4.74  -1.3 SB 3 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 ej start  Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
2019-05-19 4 x 80 m F15 diskad  Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Not
[¤] - Efteranmäld
 F14 - Flickor 14 år
»  Blidborg Stenberg, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F14 8.39  PB 5 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F14 20.90  PB 5 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 26.47  PB 7 Final [¤]
Spjut (500 gr) F14 22.49  PB 2 Final [¤]
2019-05-11 300 m F14 46.45  PB 1 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F14 14.67  +0.1 PB 7 Heat 2
Spjut (500 gr) F14 25.73  PB 1 Final
2019-05-12 800 m F14 2:44.52  PB 4 Final
Längd F14 3.98  +1.2 PB 11
2019-05-18 Höjd F15 ej start  Grupp B » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Kula (3,0 kg) F15 7.53  12 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 26.16  PB 4 Grupp B
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Cyrus, Astrid -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 300 m F14 46.49  PB 2 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 80 m F14 11.75  -0.6 5 Heat 2
11.72  -1.1 PB 6 Final
Längd F14 4.35  +1.1 PB 4 Final
»  Gustafsson, Ella -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Diskus (0,75 kg) F14 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F14 25.61  PB 8 Final
   Hallencreutz, Julia -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F15 10.31  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Ivarsson, Alice -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F14 6.94  PB 9 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F14 ej start 
Spjut (500 gr) F14 21.19  PB 3 Final
2019-05-11 80 m häck (76,2 cm) F14 15.05  -0.5 PB 4 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd F14 1.35  PB 11
Spjut (500 gr) F14 22.39  PB 2 Final
2019-05-12 80 m F14 ej start 
800 m F14 3:08.96  PB 6 Final
Längd F14 4.31  +1.3 PB 6 Final
2019-05-18 800 m F15 3:04.94  PB 11 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 14.88  +0.7 PB 5 Heat 1
Höjd F15 1.24  19 Grupp B
Längd F15 4.00  +0.8 17 Grupp B
Kula (3,0 kg) F15 7.17  PB 17 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 20.00  9 Grupp B
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 80 m häck (76,2 cm) F14 13.59  +0.1 PB 4 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd F14 1.45  SB 4 Final
Spjut (500 gr) F14 20.46  PB 5 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindefalk, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (3,0 kg) F14 8.75  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F14 30.93  PB 4 Final
Spjut (500 gr) F14 15.87  SB 9
2019-05-11 80 m häck (76,2 cm) F14 14.00  -0.5 SB 2 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd F14 1.35  PB 10
2019-05-12 80 m F14 11.19  +0.8 2 Heat 1
11.18  -1.1 PB 4 Final
800 m F14 3:00.64  SB 5 Final
Längd F14 4.23  0.0 PB 8 Final
2019-05-18 800 m F15 3:00.24  SB 5 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 12.69  +0.7 PB 2 Heat 4
Höjd F15 1.32  15 Grupp B
Längd F15 3.85  +0.9 20 Grupp B
Kula (3,0 kg) F15 7.25  15 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 20.23  SB 7 Grupp B
6 x 200 m X15 2:40.63  1 Heat 1
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
2019-05-19 4 x 80 m F15 diskad  Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nordgren, Holly -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F15 8.58  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Nyström, Frida -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 4 x 80 m F15 diskad  Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Öhman, Elsa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F15 8.44  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 300 m F14 49.66  PB 4 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Spjut (500 gr) F14 18.79  PB 6 Final
 F13 - Flickor 13 år
   Andersson, Ella -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Kula (2,0 kg) F13 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
   Grahn, Olivia -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-18 Stadslopp KS 20.30  10 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
»  Hedberg, Tyra -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 200 m F13 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 ej start 
2019-05-19 60 m F13 8.97  -0.1 PB 2 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
9.04  -1.0 6 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.50  -1.0 PB 4 Final
Längd (zon) F13 4.54  - 1 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.35  PB 5 Final
»  Jabbour Clarke, Lii -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 200 m F13 ej start  C-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start  Heat 1
Längd (zon) F13 ej res 
Kula (2,0 kg) F13 10.49  PB 7 Final
»  Johansson, Tuva -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m häck (68,6 cm) F13 10.88  -0.3 PB 7 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.22  +0.9 PB 8
2019-05-12 60 m F13 9.09  -0.3 SB 4 Heat 2
Höjd F13 1.34  PB 9
»  Olsson, Tove -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 Längd (zon) F13 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
Kula (2,0 kg) F13 11.17  PB 5 Final
2019-05-12 Stav F15 ej start 
Spjut (400 gr) F13 39.00  PB 1 Final
2019-05-18 800 m F15 2:45.97  PB 4 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Höjd F15 1.36  PB 10 Grupp B
Längd F15 3.88  +1.4 PB 19 Grupp B
Kula (3,0 kg) F15 9.06  PB 3 Grupp B
Spjut (500 gr) F15 28.17  PB 2 Grupp B
Lag Kraftmätningen F15 105.89p 
X15 247.76p  4
»  Rydström, Wilma -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 200 m F13 29.96  -2.0 PB 6 A-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 10.03  -0.3 PB 2 Heat 2
Längd (zon) F13 4.45  +0.9 PB 7 Final
2019-05-19 60 m häck (68,6 cm) F13 ej start  » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
»  Sahlqvist, Esther -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F17 10:19.15  4 [¤] » Turebergsstafetten, Sollentuna
F13 11:40.32  7
2019-05-11 200 m F13 28.75  -2.0 PB 2 A-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 9.78  -0.3 PB 1 Heat 2
Längd (zon) F13 4.42  +1.5 PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F13 7.95  PB 12
2019-05-12 60 m F13 8.62  -0.9 1 Heat 3
8.54  -1.1 PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 16.50  PB 8 Final
2019-05-19 60 m F13 8.60  -0.5 2 Heat 2 [¤] » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
8.62  -1.0 2 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 9.86  -1.0 1 Final [¤]
Höjd F13 1.34  SB 5 Final [¤]
Längd (zon) F13 4.44  - 2 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13 8.62  PB 3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Simonsson, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 200 m F13 28.83  -1.8 PB 1 B-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 11.26  PB 4 Final
2019-05-12 60 m F13 8.93  -0.9 SB 2 Heat 3
9.00  -1.1 6 Final
600 m F13 1:54.36  SB 5 Final
Höjd F13 1.30  SB 11
Spjut (400 gr) F13 18.92  SB 7 Final
2019-05-19 60 m F13 8.75  -0.1 1 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
8.68  -1.0 PB 3 Final
Höjd F13 1.34  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F13 10.81  2 Final
»  Wolgast, Emmy -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F13 8.22  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Zachrison, Molly -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 11:40.32  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 200 m F13 ej start  C-final » Täby open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F13 11.12  -0.6 PB 4 Heat 1
Längd (zon) F13 4.24  +0.5 PB 10
Kula (2,0 kg) F13 7.20  PB 13
2019-05-12 60 m F13 9.65  -0.3 SB 6 Heat 2
Höjd F13 1.10  SB 13
Spjut (400 gr) F13 12.93  SB 10
 F12 - Flickor 12 år
»  Aldskogius, Clara -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 Längd (zon) F12 4.28  -0.4 PB 1 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-12 60 m F12 8.86  +0.4 PB 1 Heat 2
8.87  -1.5 1 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.22  PB 3 Final
2019-05-18 60 m F13 8.59  +1.4 PB 1 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.65  +2.0 1 Final
Höjd F13 1.30  PB 3 Final
Längd (zon) F13 4.61  +3.2 1 Final
4.30  +0.4 PB
Kula (2,0 kg) F13 8.35  PB 2 Final
»  Axelsson, Ebba -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 9.97  +1.5 PB 3 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.20  PB 7 Final
Längd (zon) F13 3.73  +2.9 16
3.67  +1.6 PB
   Axelsson, Klara -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 10.02  +1.5 PB 4 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.10  PB 16
Längd (zon) F13 3.37  +3.6 23
»  Bergin, Anna -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m häck (68,6 cm) F12 11.69  +0.1 PB 2 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.95  -1.8 PB 4 Final
2019-05-12 60 m F12 9.28  +0.4 3 Heat 2
9.23  -1.5 PB 4 Final
Höjd F12 1.25  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.36  SB 7 Final
2019-05-19 60 m F12 9.00  -0.3 PB 4 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
60 m häck (68,6 cm) F12 11.55  -0.9 PB 1 Heat 1
Höjd F12 1.25  1 Final
Längd (zon) F12 3.73  - 9
Kula (2,0 kg) F12 7.95  PB 5 Final
   Blomberg, Tyra -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 ej start  Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 ej start 
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 3.18  +3.2 25
3.04  +1.0 PB
Kula (2,0 kg) F13 4.45  PB 17
»  Heinonen, Elsa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 60 m F12 9.57  +1.1 PB 2 Heat 1 » Täby open, Tibblevallen, Täby
9.71  -1.5 8 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.67  PB 5 Final
2019-05-18 60 m F13 9.37  +1.4 PB 2 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 3.84  +0.3 PB 13
Kula (2,0 kg) F13 8.09  PB 3 Final
   Hjalmarö, Vera -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 9.51  +1.5 PB 2 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 3.94  +3.2 9
3.91  +1.0 PB
»  Johansson, Ella -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 10:21.29  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-11 60 m F12 9.20  +0.4 SB 2 Heat 4 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m F12 31.10  -0.3 PB 1 Final 1
Längd (zon) F12 3.95  0.0 SB 9
Kula (2,0 kg) F12 6.33  SB 8 Final
Boll (300 gr) F12 26.98  SB 5 Final
2019-05-18 60 m F13 9.14  +1.4 4 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.06  +2.0 PB 3 Final
600 m F13 1:50.16  PB 2 Final 2
Höjd F13 1.20  SB 12
Längd (zon) F13 4.17  +0.2 PB 7 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.01  PB 4 Final
   Nilheim, Elsa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 11.24  +1.4 PB 7 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 2.96  +1.7 PB 27
Kula (2,0 kg) F13 4.82  PB 16
   Norberg, Tyra -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 600 m F13 ej start  Final 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.30  PB 6 Final
Längd (zon) F13 3.74  +2.4 15
3.69  +0.2 PB
   Pellas, Viola -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 11:40.32  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng F13 8.30  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-18 60 m F13 9.14  +0.6 PB 3 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.17  +2.0 5 Final
600 m F13 2:04.96  PB 7 Final 2
Längd (zon) F13 3.89  +1.7 PB 12
»  Sillén, Linnéa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 60 m F12 9.54  +0.4 5 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
9.40  -1.5 PB 5 Final
Höjd F12 1.30  PB 2 Final
2019-05-18 60 m F13 9.15  +1.4 PB 1 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.30  3 Final
Längd (zon) F13 3.76  +2.1 14
3.67  +1.7 PB
   Sparremo, Linda Priscilla -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 Längd (zon) F13 3.93  +0.2 PB 10 [¤] » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ståhl, Lilly -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F12 9.40  +1.0 PB 4 Heat 2 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m F12 31.90  -0.3 PB 2 Final 1
Längd (zon) F12 3.96  0.0 PB 8 Final
2019-05-18 60 m F13 9.32  +0.8 PB 3 Heat 1 » Bilmetrospelen, Lugnets IP, Falun
200 m F13 31.80  +1.2 PB 4 Heat 2
Längd (zon) F13 4.03  - 12
»  Wennebjer, Ebba -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F12 ej start  » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
Boll (300 gr) F12 ej start 
2019-05-12 60 m F12 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-18 60 m F13 8.65  +1.4 PB 2 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
ej start  Final
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 9.23  PB 1 Final
»  Zholudieva, Alevtina -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 11:40.32  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
   Östlund, Filippa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-18 60 m F13 9.92  +0.6 PB 5 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 brutit  Final 2
Längd (zon) F13 3.42  +0.6 PB 22
 F11 - Flickor 11 år
   Artvin, Alva -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.33  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Ekman, Idun -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X11 11:42.33  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 2 000 m terräng F11 9.10  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Elofsson Järf, Alva -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 12.06  10 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Forshed, Bella -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 12.25  11 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Grafström, Ines -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.14  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Jansson, Edit -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett F13 11:40.32  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
X11 11:42.33  1
2019-05-07 2 000 m terräng F11 9.24  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 60 m F11 9.30  +0.9 2 Heat 1 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
9.20  +0.9 PB 2 Final
200 m F11 33.10  0.0 PB 1 Final 2
Höjd F11 0.95  SB 8 Final
Längd (zon) F11 3.78  0.0 PB 3 Final
   MumBamuna, Chelcy -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 9.36  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Olsson, Isa -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.32  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Pålsson, Selma -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.48  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Stenström, Vera -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.36  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Åhlund, Nora -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng F11 10.36  8 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
 F10 - Flickor 10 år
   Aizawa, Liv -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.46  11 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Anjemo, Anni -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 14:48.20  13 » Turebergsstafetten, Sollentuna
   Asp, Ingrid -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 13:19.23  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 Terränglopp F9 3.27  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Bachner, Iris -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F9 3.56  6 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Bachner, Rut -12
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F7 4.53  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Bergman, Natalie -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 3.59  4 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Broberg Rydqvist, Amanda -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.21  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Caddeo, Elsa -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F10 11.10  +1.4 PB 4 Heat 2 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m F10 ej start 
Längd (zon) F10 2.65  -0.2 PB 23
   Carlsson, Stella -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.46  12 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Dahl, Astrid -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.44  9 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Dahl, Lo -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 4.05  18 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Dartell Holmgren, Tuva -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 60 m F10 10.58  - 6 Heat 3 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
600 m F10 2:23.33  PB 9 Final
Höjd F10 ej res 
Längd (zon) F10 2.87  - 12
Kula (2,0 kg) F10 5.03  PB 6 Final
»  Eklöf, Alma -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 600 m F10 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd F10 1.00  PB 14
Kula (2,0 kg) F10 6.27  PB 2 Final
»  Eklöf, Nora -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-12 600 m F10 ej start  » Täby open, Tibblevallen, Täby
Höjd F10 1.05  PB 11
Kula (2,0 kg) F10 4.98  PB 9
»  Elsässer Haldin, Linn -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F10 10.00  +1.7 PB 2 Heat 5 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
200 m F10 34.20  0.0 PB 2 Final 3
Längd (zon) F10 3.01  +1.7 PB 22
Kula (2,0 kg) F10 4.64  PB 14
Boll (300 gr) F10 14.73  PB 8 Final
2019-05-12 600 m F10 2:07.79  PB 1 Final » Täby open, Tibblevallen, Täby
2019-05-19 60 m F10 10.36  -0.3 5 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
600 m F10 2:06.23  PB 3 Final
Höjd F10 1.00  PB 11
Längd (zon) F10 2.95  - 11
Kula (2,0 kg) F10 4.28  9
   Fredriksson, Tyra -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.38  7 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Frykström, Amanda -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.51  15 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Frykström, Ellen -12
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F7 4.31  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Giertz Holgerman, Doris -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.43  8 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Hagström, Stella -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 14:48.20  13 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 Terränglopp F9 3.33  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Håkansson, Amanda -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 3.47  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Johansson, Julia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.51  14 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Johansson, Majken -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.53  16 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Klinc, Stella -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 3.42  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Källgården, Moa -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 14:48.20  13 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 Terränglopp F9 4.17  8 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Landerholm, Svea -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 14:48.20  13 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 Terränglopp F9 4.13  7 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Larsson, Elin -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.58  17 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Lindblom, Ellen -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 60 m F8 12.03  -0.7 PB 5 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) F8 2.71  - 7 Final
»  Lindblom, Emmy -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-19 60 m F10 9.92  -0.3 PB 3 Heat 1 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
10.03  +0.6 6 Final
Höjd F10 1.05  PB 8 Final
Längd (zon) F10 3.54  - 7 Final
Kula (2,0 kg) F10 4.20  PB 10
   Lindholm, Emmy -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F10 9.90  +1.7 3 Heat 5 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
9.80  +0.4 PB 2 Skiljelopp
200 m F10 ej start 
Höjd F10 1.05  PB 8 Final
Längd (zon) F10 3.89  0.0 PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F10 3.96  PB 18
Boll (300 gr) F10 12.68  PB 14
   Lundin, Märta -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 13:19.23  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2019-05-07 Terränglopp F9 3.27  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Lönn, Malva -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 2.52  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 60 m F10 8.70  +1.7 PB 1 Heat 4 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
60 m F10 8.90  +1.3 1 Final
200 m F10 29.70  +0.6 PB 1 Final 2
Höjd F10 1.15  PB 1 Final
Längd (zon) F10 4.29  +1.0 PB 1 Final
Kula (2,0 kg) F10 6.70  PB 2 Final
Boll (300 gr) F10 16.09  PB 7 Final
2019-05-19 60 m F10 9.42  - 1 Heat 3 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
9.07  +0.6 1 Final
600 m F10 2:02.15  PB 1 Final
Höjd F10 1.19  PB 1 Final
Längd (zon) F10 4.06  - 1 Final
Kula (2,0 kg) F10 7.48  PB 1 Final
   Malmberg, Emma -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 4.18  9 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Malmkvist, Ester -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.49  13 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Nyblad, Mei -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 4.19  20 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Nyrén, Stella -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F9 3.37  4 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Patterson, Emily -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 4.11  19 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Pellas, Vanna -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 4.07  6 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Rabe, Emma -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 4.28  10 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Rabe, Kajsa -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 4.16  8 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Roslund, Agnes -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F10 10.52  -1.0 PB 7 Heat 2 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F10 3.08  -0.9 PB 12
2019-05-12 Höjd F10 1.15  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F10 5.73  PB 5 Final
   Sahlstedt, Ebba -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-04-27 Terränglopp F10 15.09  16 2,5 km » Ältasjön runt, Älta, Nacka
2019-05-07 Terränglopp F10 3.36  5 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Sandström, Saga -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 13:19.23  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
   Sköldberg, Katja -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.45  10 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Sköllersten, Linnéa -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F10 12.00  +1.7 PB 4 Heat 4 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
Höjd F10 0.90  PB 15
Kula (2,0 kg) F10 ej start 
   Spiric Hörnfeldt, Matea -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 4.36  11 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Sternlind, Tyra -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.18  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2019-05-11 60 m F10 9.90  +1.4 2 Heat 2 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
9.70  +4.0 1 Skiljelopp
9.80  +1.3 PB 3 Final
200 m F10 34.20  0.0 PB 2 Final 1
Höjd F10 1.05  PB 7 Final
Längd (zon) F10 3.58  -0.1 PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F10 7.26  PB 1 Final
Boll (300 gr) F10 24.76  PB 1 Final
2019-05-19 60 m F10 10.06  - 4 Heat 3 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
600 m F10 ej start 
Höjd F10 1.05  8 Final
Längd (zon) F10 3.62  - 4 Final
Kula (2,0 kg) F10 7.22  2 Final
   Ström, Tilia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 4.19  20 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Strömö, Hedda -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 13:19.23  7 » Turebergsstafetten, Sollentuna
   Torberger, Elsa -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.37  6 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Tägtström, Linnea -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-04 Gatustafett X9 14:48.20  13 » Turebergsstafetten, Sollentuna
   Urbach, Ruth -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 4.08  7 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Vallenholm, Nora -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 60 m F9 11.70  +1.8 PB 3 Heat 4 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
Längd (zon) F9 2.48  0.0 PB 13
Kula (2,0 kg) F9 3.33  PB 15
Boll (300 gr) F9 ej start 
   Westervall, Astrid -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F9 3.45  5 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Westervall, Elsa -12
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F7 4.32  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Wilkinson, Isabella -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 4.09  5 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Vogel, Siri -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F8 3.55  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Zangerl, Julia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 Terränglopp F10 3.34  4 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
 K40 - Kvinnor veteran 40 år
   Astudillo Viklund, Susanne -75
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) KS 47.02  PB 135 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
2019-04-22 10 km (gatulopp) KS 46.22  PB 9 » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
   Marklund, Filippa -76
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng KS 10.23  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
 K45 - Kvinnor veteran 45 år
   Käll, Stina -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng KS 9.38  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Näslund, Eva -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) KS 49.34  PB 254 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
2019-04-27 10 km (gatulopp) KS 51.00  [1] » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
½ maraton KS 1:51.42  PB 258
Not
[1] - Mellantid
 K50 - Kvinnor veteran 50 år
   Morgan, Adelle -65
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-07 2 000 m terräng KS 11.28  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Synnerholm, Åsa -68
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-03-30 10 km (gatulopp) KS 43.40  PB 52 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
 K60 - Kvinnor veteran 60 år
   Holmgren, Kerstin -59
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2019-05-11 10 km (gatulopp) K60 50.13  SB 145 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics