HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2019-12-08
Ute för 2019 Resultatdatum: 2019-09-22
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
38.20  Kapell, Elias -06 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Berglind, Alfred -06
Karlsson, Vilmer -07
Roslund, Anton -07
Kylington, Adrian -07
38.90  [1] Loqvist, William -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Kapell, Elias -06
Herre, Filip -06
Hall, Neo -06
Freifelt, William -06
39.83  [2] Kapell, Elias -06 P13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Berglind, Alfred -06
Hall, Neo -06
Herre, Filip -06
Gullberg, Aron -06
40.99  [3] Ek Linterius, Simon -07 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Herre, Filip -06
Hall, Neo -06
Gullberg, Aron -06
Öhrner, Gabriel -06
41.08  [4] Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Roslund, Anton -07
Carlström Cousins, Theo -07
Ek Linterius, Simon -07
Kylington, Adrian -07
41.77  Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Hackett, Quincy -07
Carlström Cousins, Theo -07
Ek Linterius, Simon -07
Roslund, Anton -07
43.27  Jerndorf, Daniel -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Öhrner, Gabriel -06
Berglind, Alfred -06
Sundström, Hugo -06
Alteskog, Erik -06
45.15  [5] Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Håkansson, Theodor -08
Johansson, Anton -08
Wolgast, Albin -08
Hackett, Jumanne -09
45.21  [6] Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Karmteg, Tim -08
Wolgast, Albin -08
Johansson, Anton -08
Victorin, Axel -08
45.47  Beskow, Hugo -07 P13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Poijes, Svante -07
» Herre, Erik -07
Söderborg, Mikael -07
Hackett, Quincy -07
47.44  Bélec, Christoffer -07 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Poijes, Svante -07
Carlström Cousins, Theo -07
» Herre, Erik -07
Söderborg, Mikael -07
51.68  Söderborg, Mikael -07 P13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Ramel Ternhag, Svante -07
Beskow, Hugo -07
Poijes, Svante -07
» Herre, Erik -07
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.01  Dawlson, Emmanuel -92 MS 2019-08-24 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
41.51  [1] Shaker Anid, Amir -89 MS 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Otieno, Dennis -91
Rogo, Desmond -96
Darkwah, Tony -86
42.50  Shaker Anid, Amir -89 MS 2019-06-26 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
Rogo, Desmond -96
Borg, Jonatan -03
Ehrlin, Erik -90
43.46  Borg, Jonatan -03 P17 2019-08-18 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Barroso Johansson, André -02
Thid, David -03
Moberg, Markus -03
44.26  Borg, Jonatan -03 P17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Barroso Johansson, André -02
Thid, David -03
Bucht Wesslén, Noah -03
44.54  Borg, Jonatan -03 P17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Barroso Johansson, André -02
Thid, David -03
Bucht Wesslén, Noah -03
44.73  Agge, Mikael -02 P17 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Barroso Johansson, André -02
Moberg, Markus -03
Bucht Wesslén, Noah -03
44.87  Prins, Felix -00 P19 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Hoffman, Gabriel -01
Håkansson, Jonatan -01
Johansson, Leon -01
45.87  Sundberg, Martin -03 P17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Lundman, Malte -03
Borgius, Teodor -03
Moberg, Markus -03
46.37  Sundberg, Malte -07 P17 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Lundman, Linus -06
Moberg, Markus -03
Bucht Wesslén, Noah -03
Ej klubblag
40.01  [2] Dawlson, Emmanuel -92 MS 2019-08-10 » Lag-EM Super League, Bydgoszcz, POL
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:01.11  [1] Agge, Mikael -02 P17 2019-05-25 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Thid, David -03
Bucht Wesslén, Noah -03
Moberg, Markus -03
2:02.09  Agge, Mikael -02 P17 2019-05-25 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Thid, David -03
Bucht Wesslén, Noah -03
Moberg, Markus -03
2:47.99  Förberg, Jan -42 MS 2019-08-17 » Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Pihlstrand Trulp, Joakim -77
Lindström, Christian -74
Holmgren, Lars -65
Ej klubblag
1:54.03  [2] » Léger, Sidney -02 MS 2019-07-27 » Europeiska Ungdoms OS, Baframov Stadium, Baku
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
Ej klubblag
3:12.13  [1] Dawlson, Emmanuel -92 MS 2019-08-11 » Lag-EM Super League, Bydgoszcz, POL
3:16.62  [1] Moberg, Markus -03 MS 2019-08-25 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:09.57  Hall, Neo -06 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Berglind, Alfred -06
Karlsson, Vilmer -07
5:29.16  [1] Gullberg, Aron -06 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Kapell, Elias -06
Herre, Filip -06
6:05.41  Ek Linterius, Simon -07 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Sundström, Hugo -06
Roslund, Anton -07
6:11.15  [2] Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Johansson, Anton -08
Karmteg, Tim -08
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:30.05  [1] Jacobson, Henry -99 M22 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Andersson, Albin -98
Chandell, Alexander -99
6:58.80  Engström, Filip -04 P15 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Holm, Nils -04
Pettersson, Tobias -04
7:29.87  Dahl, Elias -76 M40 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Lindström, Christian -74
Pihlstrand Trulp, Joakim -77
7:43.97  Jansson, Thomas -69 M50 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Holmgren, Lars -65
Bökman, Jakob -67
7:49.89  Cousins, Martin -73 M45 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Brohult, Linus -72
Jönson, Tobias -71
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
9:17.99  Dahl, Elias -76 MS 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Lindström, Christian -74
Suhard, Karl Henrik -80
Pihlstrand Trulp, Joakim -77
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
38.85  Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Jabbour Clarke, Lii -06
Wolgast, Emmy -06
Simonsson, Maja -06
Jansson, Vera -06
39.88  [1] Rydström, Wilma -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Sahlqvist, Esther -06
Simonsson, Maja -06
Jabbour Clarke, Lii -06
Hedberg, Tyra -06
40.00  [2] Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Jabbour Clarke, Lii -06
Wolgast, Emmy -06
Simonsson, Maja -06
Hedberg, Tyra -06
40.95  Rydström, Wilma -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Hedberg, Tyra -06
Olsson, Tove -06
Bergin, Anna -07
Aldskogius, Clara -07
41.20  Johansson, Ella -07 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Wennebjer, Ebba -07
Sillén, Linnéa -07
Bergin, Anna -07
Aldskogius, Clara -07
41.82  Johansson, Ella -07 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Wennebjer, Ebba -07
Sillén, Linnéa -07
Bergin, Anna -07
Aldskogius, Clara -07
42.49  Forsell, Ellen -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Zachrison, Molly -06
Johansson, Tuva -06
Lyttle Härdelin, Linnea -06
Paul, Elisabeth -06
42.92  Wolgast, Emmy -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Jansson, Vera -06
Lyttle Härdelin, Linnea -06
Zachrison, Molly -06
Edenå, Elma -06
43.42  Sillén, Linnéa -07 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Lyttle Härdelin, Linnea -06
Johansson, Ella -07
Heinonen, Elsa -07
Pellas, Viola -07
45.28  Heinonen, Elsa -07 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Helgesson, Maja -07
Axelsson, Klara -07
Axelsson, Ebba -07
Aldskogius, Clara -07
45.63  Alassaad, Selma -09 KS 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Elsässer Haldin, Linn -09
Sternlind, Tyra -09
Jansson, Edit -08
Lönn, Malva -09
46.14  Pellas, Viola -07 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Norberg, Tyra -07
Attersand, Alva -07
Heinonen, Elsa -07
Axelsson, Ebba -07
46.63  Heinonen, Elsa -07 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Axelsson, Ebba -07
Axelsson, Klara -07
Norberg, Tyra -07
Sillén, Linnéa -07
49.11  Östlund, Filippa -07 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Sundbäck Brohult, Siri -07
Pellas, Viola -07
Karlsson, Vasiliki -07
Axelsson, Klara -07
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.62  Åsberg, Kajsa -04 F15 2019-05-25 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Robling, Alma -04
Lindefalk, Linnéa -05
Ivarsson, Alice -05
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
49.04  Pettersson, Fredrika -02 KS 2019-09-08 » Lag SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Sabir, Jasmin -92
Sandelius, Josefine -94
Edelholm, Beata -03
50.05  Hellstadius, Alannah -04 F17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Löwhagen, Alicia -03
Freeman, Molly -02
Edelholm, Beata -03
50.55  Freeman, Molly -02 F17 2019-08-18 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
Pettersson, Fredrika -02
Löwhagen, Alicia -03
Edelholm, Beata -03
50.96  Hellstadius, Alannah -04 F17 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Löwhagen, Alicia -03
Freeman, Molly -02
Edelholm, Beata -03
58.55  Hellstadius, Alannah -04 F17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Löwhagen, Alicia -03
Freeman, Molly -02
Edelholm, Beata -03
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:28.82  Freeman, Molly -02 F17 2019-05-25 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Edelholm, Beata -03
Hellstadius, Alannah -04
Fernström, Nadja -03
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
Ej klubblag
3:38.39  [1] Knezevic, Sandra -92 KS 2019-08-25 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:24.18  Grahn, Olivia -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Simonsson, Maja -06
Johansson, Ella -07
5:44.51  [1] Olsson, Tove -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Rydström, Wilma -06
Wolgast, Emmy -06
6:08.31  Hedberg, Tyra -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Lyttle Härdelin, Linnea -06
Pellas, Viola -07
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:17.83  [1] Lidén, Clara -03 F17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Lundin, Nora -03
Nordgren, Wilma -03
7:24.14  Siltberg Almlöf, Nora -99 K22 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Ramberg, Filippa -97
Atle, Astrid -00
8:32.35  Synnerholm, Åsa -68 KS 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Astudillo Viklund, Susanne -75
Neill Vinnå, Susanna -74
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
               
 Mix
 4 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
1:51.67  Loqvist, William -06 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Sahlqvist, Esther -06
Kapell, Elias -06
Simonsson, Maja -06
1:53.61  Hall, Neo -06 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Jabbour Clarke, Lii -06
Freifelt, William -06
Hedberg, Tyra -06
1:56.59  Berglind, Alfred -06 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Grahn, Olivia -06
Jerndorf, Daniel -06
Wolgast, Emmy -06
1:58.34  Kylington, Adrian -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Johansson, Ella -07
Carlström Cousins, Theo -07
Wennebjer, Ebba -07
1:58.72  Kylington, Adrian -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Johansson, Ella -07
Carlström Cousins, Theo -07
Wennebjer, Ebba -07
2:01.79  Forsell, Ellen -06 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Jansson, Vera -06
Sundström, Hugo -06
Zachrison, Molly -06
2:03.14  Ek Linterius, Simon -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Bergin, Anna -07
Victorin, Axel -08
Aldskogius, Clara -07
2:05.90  Ek Linterius, Simon -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Bergin, Anna -07
Victorin, Axel -08
Aldskogius, Clara -07
2:07.14  Wilkinson, Benjamin -08 X11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Jansson, Edit -08
Håkansson, Theodor -08
Sparv, Tyra -08
2:07.54  Wilkinson, Benjamin -08 X11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Jansson, Edit -08
Håkansson, Theodor -08
Sparv, Tyra -08
2:08.71  Wiklund, Theo -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Robling, Elsa -07
Hackett, Quincy -07
Sillén, Linnéa -07
2:14.89  » Herre, Erik -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Heinonen, Elsa -07
Bélec, Christoffer -07
Pimertel, Jade -07
2:19.24  Wolgast, Albin -08 X11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Orca, Miriam -08
Johansson, Anton -08
Ekman, Idun -08
2:19.28  Bjurman, Tim -09 X11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Lindroth, Hedvig -08
Rafiq, Yosef -08
Morne, Colette -08
2:22.72  Svanehav, Filip -09 X10 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Sternlind, Tyra -09
Drew, Nils -09
Lönn, Malva -09
2:23.86  Brundin, Anton -09 X10 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Caddeo, Elsa -09
Hackett, Jumanne -09
Elsässer Haldin, Linn -09
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:40.63  Marklund, Winston -04 X15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Hellstadius, Alannah -04
Aldskogius, Kalle -04
Åsberg, Kajsa -04
Engström, Filip -04
Lindefalk, Linnéa -05
2:44.22  Aldskogius, Kalle -04 X15 2019-08-24 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Lindefalk, Linnéa -05
Kapell, Elias -06
Jansson, Agnes -05
Linderoth, Fabian -04
Blidborg Stenberg, Linnéa -05
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics