HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2019-10-21
Ute för 2019 Resultatdatum: 2019-09-22
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
38.20  » Kapell, Elias -06 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Berglind, Alfred -06
Karlsson, Vilmer -07
» Roslund, Anton -07
» Kylington, Adrian -07
38.90  [1] » Loqvist, William -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
» Kapell, Elias -06
» Herre, Filip -06
» Hall, Neo -06
» Freifelt, William -06
39.83  [2] » Kapell, Elias -06 P13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
» Berglind, Alfred -06
» Hall, Neo -06
» Herre, Filip -06
Gullberg, Aron -06
40.99  [3] » Ek Linterius, Simon -07 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Herre, Filip -06
» Hall, Neo -06
Gullberg, Aron -06
» Öhrner, Gabriel -06
41.08  [4] Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
» Roslund, Anton -07
» Carlström Cousins, Theo -07
» Ek Linterius, Simon -07
» Kylington, Adrian -07
41.77  Karlsson, Vilmer -07 P13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
» Hackett, Quincy -07
» Carlström Cousins, Theo -07
» Ek Linterius, Simon -07
» Roslund, Anton -07
43.27  Jerndorf, Daniel -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
» Öhrner, Gabriel -06
» Berglind, Alfred -06
» Sundström, Hugo -06
» Alteskog, Erik -06
45.15  [5] » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
» Håkansson, Theodor -08
» Johansson, Anton -08
» Wolgast, Albin -08
» Hackett, Jumanne -09
45.21  [6] » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Karmteg, Tim -08
» Wolgast, Albin -08
» Johansson, Anton -08
Victorin, Axel -08
45.47  Beskow, Hugo -07 P13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Poijes, Svante -07
» Herre, Erik -07
Söderborg, Mikael -07
» Hackett, Quincy -07
47.44  » Bélec, Christoffer -07 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Poijes, Svante -07
» Carlström Cousins, Theo -07
» Herre, Erik -07
Söderborg, Mikael -07
51.68  Söderborg, Mikael -07 P13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Ramel Ternhag, Svante -07
Beskow, Hugo -07
Poijes, Svante -07
» Herre, Erik -07
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.01  » Dawlson, Emmanuel -92 MS 2019-08-24 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
41.51  [1] » Shaker Anid, Amir -89 MS 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Otieno, Dennis -91
» Rogo, Desmond -96
» Darkwah, Tony -86
42.50  » Shaker Anid, Amir -89 MS 2019-06-26 » Lag-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Rogo, Desmond -96
» Borg, Jonatan -03
» Ehrlin, Erik -90
43.46  » Borg, Jonatan -03 P17 2019-08-18 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
» Barroso Johansson, André -02
» Thid, David -03
» Moberg, Markus -03
44.26  » Borg, Jonatan -03 P17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Barroso Johansson, André -02
» Thid, David -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
44.54  » Borg, Jonatan -03 P17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Barroso Johansson, André -02
» Thid, David -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
44.73  » Agge, Mikael -02 P17 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
» Barroso Johansson, André -02
» Moberg, Markus -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
44.87  » Prins, Felix -00 P19 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Hoffman, Gabriel -01
» Håkansson, Jonatan -01
» Johansson, Leon -01
45.87  » Sundberg, Martin -03 P17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Lundman, Malte -03
» Borgius, Teodor -03
» Moberg, Markus -03
46.37  Sundberg, Malte -07 P17 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Lundman, Linus -06
» Moberg, Markus -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
Ej klubblag
40.01  [2] » Dawlson, Emmanuel -92 MS 2019-08-10 » Lag-EM Super League, Bydgoszcz, POL
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:01.11  [1] » Agge, Mikael -02 P17 2019-05-25 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Thid, David -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
» Moberg, Markus -03
2:02.09  » Agge, Mikael -02 P17 2019-05-25 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Thid, David -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
» Moberg, Markus -03
2:47.99  » Förberg, Jan -42 MS 2019-08-17 » Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77
» Lindström, Christian -74
» Holmgren, Lars -65
Ej klubblag
1:54.03  [2] » Léger, Sidney -02 MS 2019-07-27 » Europeiska Ungdoms OS, Baframov Stadium, Baku
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
9:17.99  » Dahl, Elias -76 MS 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Lindström, Christian -74
» Suhard, Karl Henrik -80
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77
Ej klubblag
3:12.13  [1] » Dawlson, Emmanuel -92 MS 2019-08-11 » Lag-EM Super League, Bydgoszcz, POL
3:16.62  [1] » Moberg, Markus -03 MS 2019-08-25 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:09.57  » Hall, Neo -06 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Berglind, Alfred -06
Karlsson, Vilmer -07
5:29.16  [1] Gullberg, Aron -06 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Kapell, Elias -06
» Herre, Filip -06
6:05.41  » Ek Linterius, Simon -07 P13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Sundström, Hugo -06
» Roslund, Anton -07
6:11.15  [2] » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Johansson, Anton -08
Karmteg, Tim -08
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:30.05  [1] » Jacobson, Henry -99 M22 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Andersson, Albin -98
Chandell, Alexander -99
6:58.80  » Engström, Filip -04 P15 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Holm, Nils -04
» Pettersson, Tobias -04
7:29.87  » Dahl, Elias -76 M40 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Lindström, Christian -74
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77
7:43.97  » Jansson, Thomas -69 M50 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Holmgren, Lars -65
» Bökman, Jakob -67
7:49.89  Cousins, Martin -73 M45 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Brohult, Linus -72
Jönson, Tobias -71
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
38.85  » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Jabbour Clarke, Lii -06
» Wolgast, Emmy -06
» Simonsson, Maja -06
» Jansson, Vera -06
39.88  [1] » Rydström, Wilma -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
» Sahlqvist, Esther -06
» Simonsson, Maja -06
» Jabbour Clarke, Lii -06
» Hedberg, Tyra -06
40.00  [2] » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
» Jabbour Clarke, Lii -06
» Wolgast, Emmy -06
» Simonsson, Maja -06
» Hedberg, Tyra -06
40.95  » Rydström, Wilma -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Hedberg, Tyra -06
» Olsson, Tove -06
» Bergin, Anna -07
» Aldskogius, Clara -07
41.20  » Johansson, Ella -07 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
» Wennebjer, Ebba -07
» Sillén, Linnéa -07
» Bergin, Anna -07
» Aldskogius, Clara -07
41.82  » Johansson, Ella -07 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
» Wennebjer, Ebba -07
» Sillén, Linnéa -07
» Bergin, Anna -07
» Aldskogius, Clara -07
42.49  » Forsell, Ellen -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
» Zachrison, Molly -06
» Johansson, Tuva -06
Lyttle Härdelin, Linnea -06
Paul, Elisabeth -06
42.92  » Wolgast, Emmy -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
» Jansson, Vera -06
Lyttle Härdelin, Linnea -06
» Zachrison, Molly -06
» Edenå, Elma -06
43.42  » Sillén, Linnéa -07 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Lyttle Härdelin, Linnea -06
» Johansson, Ella -07
» Heinonen, Elsa -07
» Pellas, Viola -07
45.28  » Heinonen, Elsa -07 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Helgesson, Maja -07
» Axelsson, Klara -07
» Axelsson, Ebba -07
» Aldskogius, Clara -07
45.63  » Alassaad, Selma -09 KS 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
» Elsässer Haldin, Linn -09
» Sternlind, Tyra -09
» Jansson, Edit -08
» Lönn, Malva -09
46.14  » Pellas, Viola -07 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Norberg, Tyra -07
Attersand, Alva -07
» Heinonen, Elsa -07
» Axelsson, Ebba -07
46.63  » Heinonen, Elsa -07 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
» Axelsson, Ebba -07
» Axelsson, Klara -07
Norberg, Tyra -07
» Sillén, Linnéa -07
49.11  » Östlund, Filippa -07 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Sundbäck Brohult, Siri -07
» Pellas, Viola -07
Karlsson, Vasiliki -07
» Axelsson, Klara -07
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.62  » Åsberg, Kajsa -04 F15 2019-05-25 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Robling, Alma -04
» Lindefalk, Linnéa -05
» Ivarsson, Alice -05
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
49.04  » Pettersson, Fredrika -02 KS 2019-09-08 » Lag SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
» Sabir, Jasmin -92
» Sandelius, Josefine -94
» Edelholm, Beata -03
50.05  » Hellstadius, Alannah -04 F17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Löwhagen, Alicia -03
» Freeman, Molly -02
» Edelholm, Beata -03
50.55  » Freeman, Molly -02 F17 2019-08-18 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
» Pettersson, Fredrika -02
» Löwhagen, Alicia -03
» Edelholm, Beata -03
50.96  » Hellstadius, Alannah -04 F17 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
» Löwhagen, Alicia -03
» Freeman, Molly -02
» Edelholm, Beata -03
58.55  » Hellstadius, Alannah -04 F17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Löwhagen, Alicia -03
» Freeman, Molly -02
» Edelholm, Beata -03
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:28.82  » Freeman, Molly -02 F17 2019-05-25 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Edelholm, Beata -03
» Hellstadius, Alannah -04
Fernström, Nadja -03
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
Ej klubblag
3:38.39  [1] » Knezevic, Sandra -92 KS 2019-08-25 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:24.18  » Grahn, Olivia -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Simonsson, Maja -06
» Johansson, Ella -07
5:44.51  [1] » Olsson, Tove -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Rydström, Wilma -06
» Wolgast, Emmy -06
6:08.31  » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-09-11 » Stafett-DM del 2, Källbrinks IP, Huddinge
Lyttle Härdelin, Linnea -06
» Pellas, Viola -07
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:17.83  [1] » Lidén, Clara -03 F17 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Lundin, Nora -03
» Nordgren, Wilma -03
7:24.14  Siltberg Almlöf, Nora -99 K22 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Ramberg, Filippa -97
Atle, Astrid -00
8:32.35  » Synnerholm, Åsa -68 KS 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Astudillo Viklund, Susanne -75
» Neill Vinnå, Susanna -74
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
               
 Mix
 4 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
1:51.67  » Loqvist, William -06 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Sahlqvist, Esther -06
» Kapell, Elias -06
» Simonsson, Maja -06
1:53.61  » Hall, Neo -06 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Jabbour Clarke, Lii -06
» Freifelt, William -06
» Hedberg, Tyra -06
1:56.59  » Berglind, Alfred -06 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Grahn, Olivia -06
Jerndorf, Daniel -06
» Wolgast, Emmy -06
1:58.34  » Kylington, Adrian -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Johansson, Ella -07
» Carlström Cousins, Theo -07
» Wennebjer, Ebba -07
1:58.72  » Kylington, Adrian -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Johansson, Ella -07
» Carlström Cousins, Theo -07
» Wennebjer, Ebba -07
2:01.79  » Forsell, Ellen -06 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Jansson, Vera -06
» Sundström, Hugo -06
» Zachrison, Molly -06
2:03.14  » Ek Linterius, Simon -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Bergin, Anna -07
Victorin, Axel -08
» Aldskogius, Clara -07
2:05.90  » Ek Linterius, Simon -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Bergin, Anna -07
Victorin, Axel -08
» Aldskogius, Clara -07
2:07.14  » Wilkinson, Benjamin -08 X11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Jansson, Edit -08
» Håkansson, Theodor -08
» Sparv, Tyra -08
2:07.54  » Wilkinson, Benjamin -08 X11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Jansson, Edit -08
» Håkansson, Theodor -08
» Sparv, Tyra -08
2:08.71  Wiklund, Theo -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Robling, Elsa -07
» Hackett, Quincy -07
» Sillén, Linnéa -07
2:14.89  » Herre, Erik -07 X13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Heinonen, Elsa -07
» Bélec, Christoffer -07
Pimertel, Jade -07
2:19.24  » Wolgast, Albin -08 X11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Orca, Miriam -08
» Johansson, Anton -08
Ekman, Idun -08
2:19.28  Bjurman, Tim -09 X11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Lindroth, Hedvig -08
Rafiq, Yosef -08
Morne, Colette -08
2:22.72  » Svanehav, Filip -09 X10 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
» Sternlind, Tyra -09
Drew, Nils -09
» Lönn, Malva -09
2:23.86  Brundin, Anton -09 X10 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Caddeo, Elsa -09
» Hackett, Jumanne -09
» Elsässer Haldin, Linn -09
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:40.63  » Marklund, Winston -04 X15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
» Hellstadius, Alannah -04
» Aldskogius, Kalle -04
» Åsberg, Kajsa -04
» Engström, Filip -04
» Lindefalk, Linnéa -05
2:44.22  » Aldskogius, Kalle -04 X15 2019-08-24 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
» Lindefalk, Linnéa -05
» Kapell, Elias -06
» Jansson, Agnes -05
» Linderoth, Fabian -04
» Blidborg Stenberg, Linnéa -05
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics