HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2019-06-23
Ute för 2019 Resultatdatum: 2019-06-22
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.05  [1] » Kapell, Elias -06 +1.7 P13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.13  [2] » Freifelt, William -06 -1.3 P13 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.55  [3]   Karlsson, Vilmer -07 0.0 P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.64  [4] » Roslund, Anton -07 -0.3 P12 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
9.02  » Wilkinson, Benjamin -08 -2.8 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.21    » Öhrner, Gabriel -06 -1.3 P13 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
9.33  [5] » Hackett, Jumanne -09 +1.3 P10 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.34  Victorin, Axel -08 0.0 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.34    » Håkansson, Theodor -08 -0.3 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.61  » Hackett, Quincy -07 0.0 P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.70  » Svanehav, Filip -09 +0.3 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
9.89      Brundin, Anton -09 +0.4 P10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
9.91  » Sillén, Liam -10 +1.1 P10 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.93  » Heinonen, Klaus -10 +1.1 P10 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.07    » Wolgast, Albin -08 0.0 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.27  » Johansson, Anton -08 -0.3 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.69  Ilison, Henri -08 -0.3 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.90    » Källqvist, Morgan -09 +0.9 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
11.47  Gawell, Hugo -07 +1.6 P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
12.20  Sternlind, Folke -12 +1.6 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
12.40  Källqvist, Edvin -12 +1.6 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
Ej godkänd vind
7.87  » Kapell, Elias -06 +4.0 P13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.04  » Kylington, Adrian -07 +2.9 P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.36    » Roslund, Anton -07 +2.9 P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.39  Karlsson, Vilmer -07 +2.9 P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.71  Ek Linterius, Simon -07 +2.8 P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.20    » Håkansson, Theodor -08 +2.6 P11 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.33  » Carlström Cousins, Theo -07 +2.5 P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Vinduppgift saknas
10.41  Heinonen, Julius -12 - P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.04  Severin Naber, Max -11 - P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.87      Kotte, Sebastian -11 - P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.02  Wennebjer, Max -12 - P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ P15=9.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.97  [1] » Aldskogius, Kalle -04 +1.9 P15 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ MS=10.90 | M22=11.20 | P19=11.35 | P17=11.65 | P16=11.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.59  [1]   Dawlson, Emmanuel -92 +2.0 MS 2019-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.66    » Darkwah, Tony -86 +0.5 MS 2019-06-22 » 33EME Meetimg International, Nivelles, BEL
10.80    » Rogo, Desmond -96 +0.7 MS 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
10.86  [2] » Léger, Sidney -02 +0.1 P17 2019-06-08 » Championats de Zone Alpes, Grenoble, FRA
11.19  [3] » Håkansson, Jonatan -01 +1.4 P18 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.52    » Borg, Jonatan -03 +1.2 P16 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.54  » Johansson, Leon -01 +2.0 P18 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.60    » Agge, Mikael -02 +1.4 P17 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.69      Abakar, Ibrahim -99 +1.1 M22 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.80  » Barroso Johansson, André -02 -1.3 P17 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.91  » Thid, David -03 -1.5 P16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
11.92    » Prins, Felix -00 +1.2 P19 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
12.18  » Bucht Wesslén, Noah -03 -0.3 P16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
12.36  » Borgius, Teodor -03 -1.5 P16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
12.37      Larsson Stewart, Gabriel -01 +0.8 P18 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
12.39  » Aldskogius, Kalle -04 +1.4 P15 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.46  Lundman, Malte -03 -1.5 P16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
12.82    » Sundberg, Martin -03 -0.5 P16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
14.36  Hoffman, Gabriel -01 +2.0 P18 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
11.17  » Håkansson, Jonatan -01 +3.3 P18 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.02  » Bucht Wesslén, Noah -03 +2.1 P16 2019-06-03 » Vallentunakvällen, Vallentuna IP, Vallentuna
12.55  » Tärnvik, Emil -03 +2.1 P16 2019-06-03 » Vallentunakvällen, Vallentuna IP, Vallentuna
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.00 | M22=22.70 | P19=22.90 | P17=23.60 | P16=23.90 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.08      Otieno, Dennis -91 +1.3 MS 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
21.65  [1,2] » Léger, Sidney -02 +1.0 P17 2019-06-08 » Championats de Zone Alpes, Grenoble, FRA
21.74  [3]   Dawlson, Emmanuel -92 +1.3 MS 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
21.96    » Rogo, Desmond -96 -0.8 MS 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
23.11  [4] » Borg, Jonatan -03 +1.8 P16 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.17  [5] » Thid, David -03 +1.8 P16 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.23  » Johansson, Leon -01 +0.1 P18 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
23.53    » Moberg, Markus -03 0.0 P16 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
23.60    » Agge, Mikael -02 +0.4 P17 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
23.78    » Bucht Wesslén, Noah -03 0.0 P16 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
25.23  Lundman, Malte -03 0.0 P16 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
25.67      Larsson Stewart, Gabriel -01 +1.2 P18 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
28.31  » Herre, Filip -06 -0.5 P13 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.80  » Wilkinson, Benjamin -08 -0.3 P11 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.18    » Håkansson, Theodor -08 -0.3 P11 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
32.03  » Carlström Cousins, Theo -07 -0.5 P12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
32.92  » Hackett, Quincy -07 -0.5 P12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.26    » Bélec, Christoffer -07 -0.3 P12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.54  » Johansson, Anton -08 +0.2 P11 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
34.20  Brundin, Anton -09 +1.6 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
34.40    » Svanehav, Filip -09 +0.9 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
37.70  » Källqvist, Morgan -09 +1.6 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
39.14  Ribbing, Valentin -07 +0.5 P12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
23.07  » Thid, David -03 +2.2 P16 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
26.31  » Kapell, Elias -06 +2.4 P13 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
124.76  Söderborg, Mikael -07 - P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ P15=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=49.50 | M22=50.50 | P19=51.50 | P17=53.50 | P16=54.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
49.23  [1]   Dawlson, Emmanuel -92   MS 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
49.98  [2] » Léger, Sidney -02   P17 2019-05-04 » Championnat AURA, Bonneville, FRA
53.20  [3] » Bucht Wesslén, Noah -03   P16 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
55.40  [4] » Jacobson, Henry -99 M22 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
57.19  » Tärnvik, Emil -03 P16 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
57.67    » Davidsson Berndtsson, Felix -96   MS 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
87.18  » Förberg, Jan -42 M75 2019-05-18 » Veteran DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - Mellantid
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:43.94  » Hall, Neo -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:48.15  » Loqvist, William -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:49.28    » Kapell, Elias -06   P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:49.37  » Herre, Filip -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:49.74  Jerndorf, Daniel -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:51.32    » Berglind, Alfred -06   P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:51.76  » Freifelt, William -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:56.51  Sundström, Hugo -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:59.86  [1] » Svanehav, Filip -09   P10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2:05.37  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
2:08.01  » Alteskog, Erik -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
2:08.07    » Bélec, Christoffer -07   P12 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:11.89  » Djurstedt, Lukas -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
2:28.66  » Källqvist, Morgan -09 P10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:54.00 | M22=1:58.00 | P19=2:00.00 | P17=2:05.00 | P16=2:07.00 | P15=2:11.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:55.33    » Jacobson, Henry -99   M22 2019-06-18 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2:10.16  » Tärnvik, Emil -03 P16 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:10.44    » Davidsson Berndtsson, Felix -96   MS 2019-06-18 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2:12.27  » Pettersson, Tobias -04 P15 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2:18.17  » Engström, Filip -04 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
2:24.75    » Holm, Nils -04   P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
2:36.10  » Asplund, Simon -05 P14 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2:36.74  » Holmgren, Lars -65 M50 2019-05-19 » Veteran DM, Sätra IP, Stockholm
2:42.04  » Kapell, Elias -06 P13 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Stafettsträcka
2:05.17  [1] Andersson, Albin -98 M22 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:11.87  [2] » Pettersson, Tobias -04 P15 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:17.92  [3] » Engström, Filip -04   P15 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:25.03  [2] Chandell, Alexander -99 M22 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
[2] - sträcka #3 i 3x800m
[3] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:10.32  [1] » Knif, Mikael -82 M35 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Mellantid
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=3:54.00 | M22=4:06.00 | P19=4:10.00 | P17=4:30.00 | P16=4:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:04.77    » Jacobson, Henry -99   M22 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:26.80  » Knif, Mikael -82 M35 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:45.85    » Tärnvik, Emil -03   P16 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:46.58  » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:47.64  » Lindström, Christian -74 M45 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
6:41.64  » Förberg, Jan -42 M75 2019-05-18 » Veteran DM, Sätra IP, Stockholm
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=6:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ P17=9:45.00 | P16=10:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:37.46  [1] » Knif, Mikael -82 M35 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Mellantid
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=14:55.00 | M22=15:45.00 | P19=16:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
16:10.20  » Knif, Mikael -82 M35 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
17:07.56  » Lindström, Christian -74 M45 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
23:50.37  » Förberg, Jan -42 M75 2019-05-19 » Veteran DM, Sätra IP, Stockholm
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=31:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.38  Lemma, Habtmariam -93 MS 2019-04-22 » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
34.02  » Knif, Mikael -82 M35 2019-03-30 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
36.00    » Lindström, Christian -74   M45 2019-05-11 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
36.18  Quambari, Hamid -95 MS 2019-03-30 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
37.35  Lindström, Mathias -90 MS 2019-05-11 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
38.08      Hildesäter, Melvin -95   MS 2019-04-22 » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
38.09  Jönson, Tobias -71 M45 2019-05-11 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
38.10  Mylfalk, Niklas -70 M45 2019-03-30 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
38.26      Pihl, Johan -92   MS 2019-06-13 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
39.03  Gavell, Peder -75 M40 2019-03-30 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
40.58  » Jansson, Thomas -69 M50 2019-06-13 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
41.40    » Holm, Nils -04   P15 2019-05-11 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
42.28  » Holmgren, Lars -65 M50 2019-06-13 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
42.56  » Bjurner, Pontus -74 M45 2019-05-11 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
49.13      Hellstrand, Petter -61   M55 2019-05-11 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
49.39  » Förberg, Jan -42 M75 2019-06-13 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
51.59  Danielsson, Bo -62 M55 2019-03-30 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
52.15    » Svidén, Lars -45   M70 2019-06-13 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
59.50  Lukin, Mats -68 M50 2019-06-13 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
1:01.00  » Salimi Omberg, Martin -05 P14 2019-01-19 » Stadion Marathon, Stockholm
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ MS=1:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:25.17  [1,2] Brohult, Linus -72 M45 2019-03-10 » Marató Barcelona, Barcelona, ESP
1:27.38  » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2019-05-11 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
1:28.43  [1,3]   Cousins, Martin -73   M45 2019-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:29.21  [4] Lucas, Erik -74 M45 2019-05-11 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
1:37.52  [1] Gavell, Peder -75 M40 2019-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M45
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ MS=2:34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:55.43  Brohult, Linus -72 M45 2019-03-10 » Marató Barcelona, Barcelona, ESP
3:02.58  [1] Cousins, Martin -73 M45 2019-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:05.41    » Suhard, Karl Henrik -80   M35 2019-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:36.34  Gavell, Peder -75 M40 2019-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=5:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:20.46  » Holm, Nils -04 P15 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 2 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ M22=6:20.00 | P19=6:20.00 | P17=6:50.00 | P16=7:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=9:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:55.60  Andersson, Albin -98 M22 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.78  » Hackett, Jumanne -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.43  Tabacchi, Maxim -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.51      Brundin, Anton -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.60  Viidas, Egon -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.75  Micanovic, Oliver -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.85      Schierman, Sixten -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.93  Hulthén, Casper -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.21  Liljebäck, Hugo -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.26      Drew, Nils -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.56  » Källqvist, Morgan -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.77  Karlsson Axi, Oliver -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.86      Broberg Rydqvist, Karl -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.17  Eide Jensen, Olle -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.18  Carp, Yonis -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.26  Sjögren, Alvin -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Manuell tidtagning
8.3m » Sillén, Liam -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.7m Jonsson Glitterstam, Max -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.9m   » Heinonen, Klaus -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.1m Fransson, Hugo -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.1m Tognolina, Erik -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.5m     Victorin, Gustav -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.8m Djurstedt, Svante -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.1m Edström Larsson, Joel -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.1m     Widholm, Samuel -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.1m Nilsson, Elliot -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.3m Karlsson, Valle -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.2m Bergstrand, Olof -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.49  [1] » Kapell, Elias -06 +1.3 P13 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.13  » Herre, Filip -06 +1.1 P13 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.65  [2] » Roslund, Anton -07 +0.5 P12 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
9.39  » Kapell, Elias -06 +2.6 P13 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.13  » Roslund, Anton -07 +2.5 P12 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
10.80  » Wilkinson, Benjamin -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.85  » Håkansson, Theodor -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.45      Westervall, Olle -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.77  » Wolgast, Albin -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.80  Lee, Kasper -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.18      Victorin, Axel -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.25  Bjurman, Tim -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.64  Camarstrand, Felix -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.74      Järetoft, Markus -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.95  Bengtsson, David -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.99  Karlsson, Hugo -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.03      Simon, Sebastian -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.10  » Johansson, Anton -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.26  Holmgren, Alvin -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.27      Ilison, Henri -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.33  Green, Oscar -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.47  Sahlén, Alexandre -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.68      Rafiq, Yosef -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.96  Karlsson, Otis -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.19  Öhrner, Axel -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.32      Alexandersson, Olle -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.90  Flygar Nibbler, Joakim -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.21  Taube, Albin -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.27  Huselius, Vincent -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=12.10 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.11  [1] » Aldskogius, Kalle -04 +1.2 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
13.64  » Kapell, Elias -06 +0.9 P13 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
13.65    » Engström, Filip -04 +0.9 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
15.38  » Linderoth, Fabian -04 +1.2 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=15.35 | M22=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.39    » Shaker Anid, Amir -89 +1.0 MS 2019-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 110 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=16.30 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.98  [1] » Håkansson, Jonatan -01 +2.0 P18 2019-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 110 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=16.20 | P16=16.40 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.38    » Moberg, Markus -03 +0.6 P16 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
15.04  » Thid, David -03 +2.6 P16 2019-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
30.12  [1] » Kapell, Elias -06 -1.2 P13 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.04  [2] » Herre, Filip -06 -1.2 P13 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=42.50 | P16=44.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 300 m häck (83.8 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.55  » Moberg, Markus -03 P16 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=44.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 400 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=55.90 | M22=59.00 | P19=60.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
55.87  [1] » Moberg, Markus -03   P16 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=1.99 | M22=1.88 | P19=1.85 | P17=1.80 | P16=1.75 | P15=1.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.85  [1] » Borg, Jonatan -03   P16 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.67  » Törnvall, Oskar -03 P16 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.58    » Aldskogius, Kalle -04   P15 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.55  » Sundberg, Martin -03 P16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.55  Lundman, Malte -03 P16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.52    » Engström, Filip -04   P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
1.51  » Kapell, Elias -06 P13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.51  » Freifelt, William -06 P13 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.45  [2] » Roslund, Anton -07   P12 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.40  » Marklund, Winston -04 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
1.40  [3] » Håkansson, Theodor -08 P11 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.37    » Ilison, Erik -05   P14 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.34  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.33  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.32    » Torbjörnsson, Adam -05   P14 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
1.30  Ek Linterius, Simon -07 P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.19  » Wolgast, Albin -08 P11 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.15  [4]   Brundin, Anton -09   P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
1.15  [4] » Hackett, Jumanne -09 P10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
1.10  » Svanehav, Filip -09 P10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
1.10    » Johansson, Anton -08   P11 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.05  » Källqvist, Morgan -09 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
1.05  Ilison, Henri -08 P11 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.65 | M22=4.10 | P19=3.90 | P17=3.65 | P16=3.30 | P15=3.10 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4.32  [1,2] » Borgius, Teodor -03   P16 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.05  [3] » Gemmel, Harald -01   P18 2019-05-25 » Stavhoppet, Källbrinks IP, Huddinge
4.02  [4] » Håkansson, Jonatan -01   P18 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.72  Ander, Noah -01 P18 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.62  » Ilison, Erik -05 P14 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.56  [5] » Kapell, Elias -06   P13 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.02  [6] » Hackett, Quincy -07 P12 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=6.99 | M22=6.55 | P19=6.40 | P17=6.10 | P16=6.00 | P15=5.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.21  [1,2,3]   Svensson, David -98 0.0 M22 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
7.03    » Ehrlin, Erik -90 +1.2 MS 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.50  [4] » Thid, David -03 -2.7 P16 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.30    » Barroso Johansson, André -02 -0.3 P17 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.08  » Prins, Felix -00 +0.2 P19 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
5.23    » Kapell, Elias -06 +0.3 P13 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
4.96  » Linderoth, Fabian -04 0.0 P15 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.74  » Aldskogius, Kalle -04 +0.8 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
4.53    » Engström, Filip -04 +1.2 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
3.97  » Torbjörnsson, Adam -05 +1.3 P14 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
3.53  » Marklund, Winston -04 +1.6 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
3.34    » Holm, Nils -04 +0.6 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
2.42  Sternlind, Folke -12 -0.8 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
2.27  Källqvist, Edvin -12 -0.5 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
Ej godkänd vind
7.35  Svensson, David -98 +2.5 M22 2019-05-27 » Malaga, ESP
6.12  » Prins, Felix -00 +2.3 P19 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Vinduppgift saknas
2.79  Heinonen, Julius -12 - P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.29  Källqvist, Edvin -12 - P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.36  [1] » Freifelt, William -06 +0.9 P13 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
5.35  [2] » Kapell, Elias -06 +1.1 P13 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
4.98  [3] » Roslund, Anton -07 +0.8 P12 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.93  [4] » Kylington, Adrian -07 +1.7 P12 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.64  » Herre, Filip -06 +0.5 P13 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.41    » Wilkinson, Benjamin -08 -1.6 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.35  » Håkansson, Theodor -08 0.0 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.06  » Hackett, Quincy -07 +1.6 P12 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
3.82    » Hackett, Jumanne -09 -2.2 P10 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.62  » Herre, Erik -07 +1.7 P12 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
3.60  Brundin, Anton -09 +1.0 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
3.58    » Johansson, Anton -08 +1.7 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.55  » Svanehav, Filip -09 0.0 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
3.55  » Wolgast, Albin -08 0.0 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.39    » Heinonen, Klaus -10 0.0 P10 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
3.20  Ilison, Henri -08 0.0 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.17  » Sillén, Liam -10 0.0 P10 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
3.07    » Källqvist, Morgan -09 -0.6 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
2.34  Ribbing, Valentin -07 -1.3 P12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
5.37  » Freifelt, William -06 +4.3 P13 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.96  » Kylington, Adrian -07 +2.7 P12 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
4.39  Ek Linterius, Simon -07 - P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.03  [5] » Hackett, Jumanne -09 - P10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.92      Söderborg, Mikael -07 - P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.71  » Heinonen, Klaus -10 - P10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.68  » Carlström Cousins, Theo -07 - P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.57    » Sillén, Liam -10 - P10 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.26  Severin Naber, Max -11 - P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.77  Kotte, Sebastian -11 - P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.56  Gawell, Hugo -07 - P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.20 | M22=13.25 | P19=12.80 | P17=12.25 | P16=12.00 | P15=11.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.49    » Ehrlin, Erik -90 +1.0 MS 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
15.62  » Ehrlin, Erik -90 +2.8 MS 2019-05-25 » Torremolinos, ESP
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
8.15  » Hackett, Jumanne -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.57  Viidas, Egon -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.51      Tabacchi, Maxim -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.40  » Heinonen, Klaus -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.19  Brundin, Anton -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.00      Micanovic, Oliver -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.94  Schierman, Sixten -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.87  Hulthén, Casper -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.79    » Sillén, Liam -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.70  Drew, Nils -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.60  Tognolina, Erik -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.53    » Källqvist, Morgan -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.51  Broberg Rydqvist, Karl -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.46  Karlsson Axi, Oliver -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.45      Liljebäck, Hugo -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.33  Fransson, Hugo -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.23  Sjögren, Alvin -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.20      Jonsson Glitterstam, Max -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.14  Victorin, Gustav -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.95  Djurstedt, Svante -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.94      Edström Larsson, Joel -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.83  Eide Jensen, Olle -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.80  Carp, Yonis -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.65      Widholm, Samuel -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.42  Bergstrand, Olof -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.80  Nilsson, Elliot -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.45  Karlsson, Valle -10 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.68  » Håkansson, Theodor -08 +0.7 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.16  » Hackett, Quincy -07 -1.9 P12 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
8.45  » Wilkinson, Benjamin -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.41  Lee, Kasper -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.27      Victorin, Axel -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.14  » Wolgast, Albin -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.06  Simon, Sebastian -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.90      Westervall, Olle -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.73  Holmgren, Alvin -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.53  » Johansson, Anton -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.52      Huselius, Vincent -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.34  Camarstrand, Felix -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.31  Järetoft, Markus -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.29      Bengtsson, David -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.20  Green, Oscar -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.15  [1] Bjurman, Tim -09 - P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.83      Öhrner, Axel -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.61  Karlsson, Hugo -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.52  Sahlén, Alexandre -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.38      Karlsson, Otis -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.28  Ilison, Henri -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.21  Flygar Nibbler, Joakim -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.20      Alexandersson, Olle -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.89  Taube, Albin -08 - P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.50 | M22=12.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.44  » Brown, Matthew -80 M35 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8.23  » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.00 | P16=11.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
14.41  [1] » Sundberg, Martin -03   P16 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
9.17  » Bucht Wesslén, Noah -03 P16 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.20 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.25  » Aldskogius, Kalle -04 P15 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.01  » Ilison, Erik -05 P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
9.20    » Linderoth, Fabian -04   P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
8.34  » Marklund, Winston -04 P15 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.67  » Kapell, Elias -06 P13 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
7.46    » Löuke, Rome -05   P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
6.22  » Torbjörnsson, Adam -05 P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
6.07  » Holm, Nils -04 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.99  [1] » Kapell, Elias -06 P13 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
9.51  » Freifelt, William -06 P13 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
7.87      Karlsson, Vilmer -07   P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.90  » Bélec, Christoffer -07 P12 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.84  » Hackett, Quincy -07 P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.26    » Sillén, Liam -10   P10 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
5.79  Ek Linterius, Simon -07 P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
5.39  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
5.29    » Heinonen, Klaus -10   P10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.85  Severin Naber, Max -11 P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.59  Kotte, Sebastian -11 P10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.32  » Hackett, Jumanne -09 P10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.02  » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
7.23    » Wolgast, Albin -08   P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.82  Ilison, Henri -08 P11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.47  Brundin, Anton -09 P10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.38    » Håkansson, Theodor -08   P11 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.59  » Källqvist, Morgan -09 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
5.59  » Svanehav, Filip -09 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
                 
 Diskus (2,0 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=46.50 | M22=39.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
49.38  [1]   Bozovicar, Irenej -95   MS 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
47.93    » Brown, Matthew -80   M35 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
27.88  » Léger, Sidney -02 P17 2019-05-19 » Championat AURA des Clubs Finale, Aix-les-Bains, FRA
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 Diskus (1,75 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=35.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (1,5 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=35.50 | P16=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
42.97  [1] » Sundberg, Martin -03   P16 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=37.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
41.45  [1] » Aldskogius, Kalle -04   P15 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.40  » Ilison, Erik -05 P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
22.24    » Linderoth, Fabian -04   P15 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
18.37  » Löuke, Rome -05 P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
16.88  » Torbjörnsson, Adam -05 P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.59  [1] » Bélec, Christoffer -07 P12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
20.27  » Hackett, Quincy -07 P12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=52.50 | M22=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
37.09  [1] » Lindefalk, Alexander -03 P16 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Slägga (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=39.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=36.00 | P16=32.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
49.74    » Lindefalk, Alexander -03   P16 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
32.81  [1] » Sundberg, Martin -03   P16 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
22.90  » Ilison, Erik -05 P14 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.47  » Löuke, Rome -05 P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
13.49  » Torbjörnsson, Adam -05 P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
                 
 Slägga (3,0 kg/119)
resultat     namn   klass datum   tävling
25.81  [1] » Berglind, Alfred -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
21.91  » Kapell, Elias -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
18.57    » Herre, Filip -06   P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
13.85  » Loqvist, William -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
12.41  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
11.14      Jerndorf, Daniel -06   P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
10.84  » Alteskog, Erik -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
10.70  » Djurstedt, Lukas -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
8.99  Sundström, Hugo -06 P13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (800 gr) - SM-kvalgränser: [ MS=62.50 | M22=51.00 | P19=47.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
46.85  [1] » Richtnesberg, Daniel -01 P18 2019-06-02 » Lag-SM kval män Grupp A, Källbrinks IP, Huddinge
42.32  » Lavett, Emil -01 P18 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 Spjut (700 gr) - SM-kvalgränser: [ P17=41.50 | P16=41.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
43.98  [1] » Borgius, Teodor -03   P16 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
42.30    » Sundberg, Martin -03   P16 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ P15=41.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.81  » Aldskogius, Kalle -04 P15 2019-05-25 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Håbo
38.05  [1] » Ilison, Erik -05 P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
29.00  [2] » Kapell, Elias -06   P13 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
24.48  » Linderoth, Fabian -04 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
21.70  » Torbjörnsson, Adam -05 P14 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
20.83    » Löuke, Rome -05   P14 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
20.79  » Marklund, Winston -04 P15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.97  [1] » Kylington, Adrian -07 P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.09  » Bélec, Christoffer -07 P12 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
22.07    » Freifelt, William -06   P13 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
19.55  » Roslund, Anton -07 P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
18.46  » Hackett, Quincy -07 P12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.35    » Öhrner, Gabriel -06   P13 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.30  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.39  [1] » Hackett, Jumanne -09 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
33.75  Simon, Sebastian -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
33.32    » Hackett, Quincy -07   P12 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
30.13  Holmgren, Alvin -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
29.35  Lee, Kasper -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
28.49      Ilison, Henri -08   P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.77  » Johansson, Anton -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.17  Westervall, Olle -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.04      Brundin, Anton -09   P10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.51  » Wolgast, Albin -08 P11 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
23.90  » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.73    » Sillén, Liam -10   P10 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
23.17  » Håkansson, Theodor -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.92  » Källqvist, Morgan -09 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
22.40    » Svanehav, Filip -09   P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
21.10  Victorin, Axel -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.16  Huselius, Vincent -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.10    » Heinonen, Klaus -10   P10 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
20.00  Hulthén, Casper -09 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.98  Bjurman, Tim -09 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.73      Järetoft, Markus -08   P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.72  Green, Oscar -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.29  Rafiq, Yosef -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.24      Camarstrand, Felix -08   P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.06  Micanovic, Oliver -09 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.41  Alexandersson, Olle -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.00      Sahlén, Alexandre -08   P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.65  Broberg Rydqvist, Karl -10 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.45  Carp, Yonis -09 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.35      Liljebäck, Hugo -09   P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.28  Tabacchi, Maxim -09 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.22  Öhrner, Axel -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.40      Bengtsson, David -08   P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.33  Taube, Albin -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.97  Karlsson Axi, Oliver -09 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.75      Drew, Nils -09   P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.51  Karlsson, Hugo -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.10  Schierman, Sixten -09 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.10      Flygar Nibbler, Joakim -08   P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.50  Eide Jensen, Olle -09 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.89  Sjögren, Alvin -09 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.12  Karlsson, Otis -08 P11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.14  » Sillén, Liam -10 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.57  » Heinonen, Klaus -10 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.87      Fransson, Hugo -10   P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.61  Sternlind, Folke -12 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
14.93  Källqvist, Edvin -12 P10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
14.84      Victorin, Gustav -10   P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.27  Bergstrand, Olof -10 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.17  Widholm, Samuel -10 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.64      Djurstedt, Svante -10   P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.63  Jonsson Glitterstam, Max -10 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.96  Edström Larsson, Joel -10 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.40      Nilsson, Elliot -10   P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.20  Tognolina, Erik -10 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.99  Karlsson, Valle -10 P10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=5 500 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (99,1 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=6 000 | M22=5 700 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=5 000 | P16=4 400 ]
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 300 ]
  |  80 m häck (83.8 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics