HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2019-12-08
Ute för 2019 Resultatdatum: 2019-09-29
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.12  Sahlqvist, Esther -06 +1.5 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
8.35  [1] Jabbour Clarke, Lii -06 -3.2 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
8.42  [2]   Wolgast, Emmy -06 -1.5 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
8.46  [3] Wennebjer, Ebba -07 +1.7 F12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.53  [4] Forsell, Ellen -06 -3.2 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
8.57  [5]   Simonsson, Maja -06 -0.1 F13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.59  [6] Aldskogius, Clara -07 +1.4 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.70  Lönn, Malva -09 +1.7 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
8.72      Jansson, Vera -06 -0.1 F13 2019-09-08 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
8.74  Hedberg, Tyra -06 +1.9 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.88  Rydström, Wilma -06 +1.6 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.90      Johansson, Tuva -06 -1.7 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
8.95  Bergin, Anna -07 +1.7 F12 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.95  Zachrison, Molly -06 +1.3 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
8.97      Johansson, Ella -07 +1.5 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
8.99  Sillén, Linnéa -07 -0.3 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
9.00  Robling, Elsa -07 +1.9 F12 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
9.01      Wernérus, Astrid -07 +1.3 F12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.12  Sparv, Tyra -08 +1.2 F11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
9.14  Pellas, Viola -07 +0.6 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.14      Heinonen, Elsa -07 -0.3 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
9.20  Jansson, Edit -08 +0.9 F11 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
9.27  Paul, Elisabeth -06 -0.2 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.31      Ståhl, Lilly -07 +0.6 F12 2019-08-14 » Tjejernas kväll, Sätra IP, Stockholm
9.34  Lyttle Härdelin, Linnea -06 -0.5 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.51  Hjalmarö, Vera -07 +1.5 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.70      Attersand, Alva -07 +1.5 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.77  Lindblom, Emmy -09 0.0 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.78  Sternlind, Tyra -09 0.0 F10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.80      Lindholm, Emmy -09 +0.4 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
9.81  Alassaad, Selma -09 0.0 F10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.85  Norberg, Tyra -07 +0.1 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.91      Elsässer Haldin, Linn -09 +1.3 F10 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.92  Östlund, Filippa -07 +0.6 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.97  Axelsson, Ebba -07 +1.5 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.02      Axelsson, Klara -07 +1.5 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.07  Sahlqvist, Ellen -10 -3.6 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
10.23  Edenå, Elma -06 +2.0 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.30      Karlsson, Vasiliki -07 +2.0 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
10.33  Eklöf, Alma -09 -0.1 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
10.52  Roslund, Agnes -09 -1.0 F10 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
10.62      Eklöf, Nora -09 0.0 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
11.10  Caddeo, Elsa -09 +1.4 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
11.24  Nilheim, Elsa -07 +1.4 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
11.30      Wilkinson, Isabella -11 -0.2 F10 2019-08-31 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
11.70  Vallenholm, Nora -10 +1.8 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
11.76  Håkansson, Amanda -11 +0.1 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
12.00      Sköllersten, Linnéa -09 +1.7 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
12.03  Lindblom, Ellen -11 -0.7 F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
12.61  Pellas, Vanna -11 0.0 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Ej godkänd vind
8.39  Forsell, Ellen -06 +2.7 F13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.43  Wennebjer, Ebba -07 +3.0 F12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.05      Sparv, Tyra -08 +2.2 F11 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.09  Ståhl, Lilly -07 +4.9 F12 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
9.41  Ekman, Idun -08 +4.9 F11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
9.70      Sternlind, Tyra -09 +4.0 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
9.86  Elsässer Haldin, Linn -09 +2.1 F10 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.25  Drcà, Miriam -08 +3.0 F11 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Vinduppgift saknas
10.58  Dartell Holmgren, Tuva -09 - F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
11.13  Wilkinson, Isabella -11 - F10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.50  Håkansson, Amanda -11 - F10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.58  [1] Sahlqvist, Esther -06 +1.8 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.70  [2] Hellstadius, Alannah -04 -0.3 F15 2019-08-09 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
10.98      Jabbour Clarke, Lii -06 +0.4 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.13  Robling, Alma -04 +2.0 F15 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
11.17  [3] Aldskogius, Clara -07 +1.9 F12 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.18      Lindefalk, Linnéa -05 -1.1 F14 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
11.40  Bergin, Anna -07 +0.9 F12 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.46  Lackanovic, Lana -04 +0.2 F15 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.58      Jansson, Vera -06 +0.4 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.58  Blidborg Stenberg, Linnéa -05 -0.5 F14 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
11.64  Hedberg, Tyra -06 +0.4 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.68      Gustafsson, Ella -05 +1.9 F14 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.70  Ivarsson, Alice -05 +1.3 F14 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.72  Cyrus, Astrid -05 -1.1 F14 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
11.79      Johansson, Tuva -06 +0.4 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.91  Zachrison, Molly -06 +1.6 F13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
12.00  Wheeler, Julia -05 +1.1 F14 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.04      Nyström, Frida -05 +1.9 F14 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.29  Öhman, Elsa -05 +1.1 F14 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
10.90  Lindefalk, Linnéa -05 +4.9 F14 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
10.95  Simonsson, Maja -06 +2.6 F13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
11.10      Lidberg, Melina -05 +2.6 F14 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
11.10  Jansson, Vera -06 +3.4 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.19  Forsell, Ellen -06 +3.3 F13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
11.19      Hedberg, Tyra -06 +3.4 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.22  Wolgast, Emmy -06 +2.6 F13 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
11.36  Johansson, Tuva -06 +3.4 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.43      Rydström, Wilma -06 +2.9 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.60  Cyrus, Astrid -05 +3.3 F14 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
11.60  Ivarsson, Alice -05 +2.2 F14 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.82      Zachrison, Molly -06 +2.9 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.84  Nyström, Frida -05 +3.3 F14 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
11.89  Wheeler, Julia -05 +2.6 F14 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
12.01  Öhman, Elsa -05 +2.6 F14 2019-05-30 » Bauhaus-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.20 | K22=12.60 | F19=12.75 | F17=12.90 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.74  Sandelius, Josefine -94 +0.2 KS 2019-09-08 » Lag SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
12.88  Sabir, Jasmin -92 +0.9 KS 2019-07-28 » Julitävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
12.89      Edelholm, Beata -03 +1.8 F16 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.24  Freeman, Molly -02 +1.6 F17 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.31  Pettersson, Fredrika -02 +0.4 F17 2019-09-21 » Närkespelen, Transtensvallen, Hallsberg
13.37      Lindberg, Felicia -97 +1.0 K22 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.59  Sundberg, Emma -99 +1.8 K22 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.76  Nilsson, Selma -01 -0.5 F18 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
13.97      Fernström, Nadja -03 +0.3 F16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
14.21  Blidborg Stenberg, Linnéa -05 +0.7 F14 2019-07-21 » Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.00 | K22=25.80 | F19=26.20 | F17=26.50 | F16=26.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.70  [1]   Knezevic, Sandra -92 +1.4 KS 2019-08-31 » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
26.21  [2]   Edelholm, Beata -03 +1.4 F16 2019-08-18 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
26.81      Freeman, Molly -02 -0.7 F17 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
27.35  Hellstadius, Alannah -04 +2.0 F15 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
27.36  [3] Sahlqvist, Esther -06 0.0 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
27.58      Fernström, Nadja -03 +0.5 F16 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
28.07  Simonsson, Maja -06 +0.4 F13 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.44  Lönn, Malva -09 -1.2 F10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.50      Lindberg, Felicia -97 -1.1 K22 2019-05-25 » Katrineholmsspelen, Backavallen, Katrineholm
28.69  Wolgast, Emmy -06 -0.3 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
28.85  Jansson, Vera -06 -0.3 F13 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.93  [4]   Wennebjer, Ebba -07 -1.2 F12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.16  Hedberg, Tyra -06 -1.6 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
29.17  [5] Johansson, Ella -07 -0.3 F12 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.30      Rydström, Wilma -06 -0.3 F13 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.66  Aldskogius, Clara -07 -1.2 F12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.06  Bergin, Anna -07 -0.3 F12 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
31.63      Ståhl, Lilly -07 -1.7 F12 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.68  Pellas, Viola -07 -2.1 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
33.10  Jansson, Edit -08 0.0 F11 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
34.20      Sternlind, Tyra -09 0.0 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
34.20  Elsässer Haldin, Linn -09 0.0 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
36.45  Axelsson, Ebba -07 -2.1 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
36.69  Axelsson, Klara -07 -2.1 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
24.56  Knezevic, Sandra -92 +2.7 KS 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
27.39  Simonsson, Maja -06 +2.7 F13 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
28.27      Hedberg, Tyra -06 +3.3 F13 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
28.43  Jansson, Vera -06 +3.3 F13 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
28.62  Wolgast, Emmy -06 +2.2 F13 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.25 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
45.33  Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
46.21  Cyrus, Astrid -05 F14 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
47.33      Lindefalk, Linnéa -05   F14 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
49.66  Öhman, Elsa -05 F14 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
50.39  Nyström, Frida -05 F14 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=60.00 | F19=62.00 | F17=62.00 | F16=61.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
54.68  [1]   Knezevic, Sandra -92   KS 2019-08-31 » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
61.18  [2]   Nordgren, Wilma -03   F16 2019-08-09 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
61.30      Ramberg, Filippa -97   K22 2019-09-01 » Upplands DM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
67.00  [3] Lundin, Nora -03 F16 2019-07-21 » Julitävling 1, Källbrinks IP, Huddinge
92.82  Wilkinson, Isabella -11 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
103.08  Pellas, Vanna -11 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - Mellantid
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:35.55  Lönn, Malva -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:38.74  Ekman, Idun -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:44.54      Halldin, Linn -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:46.62  Olsson, Isa -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:47.51  Nyrén, Stella -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:48.17      Morne, Colette -08   F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:50.43  Åhlund, Nora -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:50.61  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:50.70      Giertz Holgerman, Doris -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:50.72  Brynielsson, Tora -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:51.13  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:51.19      Holmeros, Ida -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:51.33  Sternlind, Tyra -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:51.84  Lundin, Märta -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:52.48      Asp, Ingrid -10   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:52.58  Artvin, Alva -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:53.73  Eklöf, Alma -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:54.32      Runeborg, Smilla -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:54.67  Gustafsson, Esther -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:55.55  Eklöf, Nora -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:56.15      Nilsson Söderman, Saga -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:56.39  Sallnäs, Maja -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:57.32  Carlsson, Stella -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:57.59      Grafström, Ines -08   F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:57.97  Torssander, Ingrd -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1:58.59  Pålsson, Selma -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:00.09      Sandström, Saga -10   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:00.44  Hagström, Stella -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:00.50  Roslund, Agnes -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:00.88      Johansson, Majken -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:00.91  Norberg, Astrid -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:00.98  Frykström, Amanda -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:01.19      Azorbo, Olivia -08   F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:01.83  Wisell, My -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:02.65  Berggren, Märta -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:05.00      Caddeo, Elsa -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:05.43  Ekener, Filippa -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:05.86  Nordgren, Elsa -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:06.73      Jeifetz, Liv -10   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:07.25  Gullberg, Liv -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:08.24  Finnbom Höglund, Leia -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:08.66      Palm, Tea -10   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:08.69  Malmqvist, Ebba -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:08.97  Wallenholm, Nora -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:09.16      Krupenia, Matilda -10   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:09.21  Larsson, Elin -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:09.53  Anjemo, Anni -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:10.14      Rydergård, Franka -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:10.46  Nilsson, Ida -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:11.12  Stebrant, Ester -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:11.22      Johansson, Julia -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:11.29  Forshed, Bella -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:12.54  Järf, Alva -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:16.87      Sköllersten, Linnéa -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:17.03  Samuelsson, Betty -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:19.33  Theodosiadi, Eleni -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:19.69      Persson, Stina -10   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:19.99  Miljkovic, Sara Eleonora -08 F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:20.21  Sternbeck Edgren, Ingrid -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:21.66      Dahl, Lo -09   F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:22.41  Crona, Amelie -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:23.55  Granström, Elsa -09 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2:24.12  Ekström, Sara -10 F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:42.66  [1] Grahn, Olivia -06 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
1:43.66  Johansson, Ella -07 F12 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:47.67  [2]   Simonsson, Maja -06   F13 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:49.42  Rydström, Wilma -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:54.33  Wolgast, Emmy -06 F13 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:55.01      Jabbour Clarke, Lii -06   F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:56.89  Hedberg, Tyra -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:57.93  Zachrison, Molly -06 F13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:58.76      Sahlqvist, Esther -06   F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:59.31  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
1:59.74  [3] Lönn, Malva -09 F10 2019-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2:00.51      Pellas, Viola -07   F12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:02.76  Paul, Elisabeth -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
2:06.23  [4] Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2:07.26      Wennebjer, Ebba -07   F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:09.20  Norberg, Tyra -07 F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:09.95  Heinonen, Elsa -07 F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:12.32      Sillén, Linnéa -07   F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:14.58  Bergin, Anna -07 F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:14.60  Jansson, Edit -08 F11 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2:18.50      Aldskogius, Clara -07   F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:23.33  Dartell Holmgren, Tuva -09 F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2:24.59  Axelsson, Klara -07 F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:26.14  Axelsson, Ebba -07 F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:13.50 | K22=2:23.00 | F19=2:24.00 | F17=2:26.00 | F16=2:27.00 | F15=2:27.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:16.98  [1]   Lundin, Nora -03   F16 2019-08-18 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2:17.23  [2]   Ramberg, Filippa -97   K22 2019-07-15 » Varberg GP, Påskbergsvallen, Varberg
2:21.95  [3]   Nordgren, Wilma -03   F16 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:27.40  Siltberg Almlöf, Nora -99 K22 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:30.00  Atle, Astrid -00 F19 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2:32.53      Lidén, Clara -03   F16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2:35.55  Cyrus, Astrid -05 F14 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:40.20  Olsson, Tove -06 F13 2019-08-14 » Tjejernas kväll, Sätra IP, Stockholm
2:40.90      Brandt, Albertina -03   F16 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
2:41.62  Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:47.13  Neill Vinnå, Susanna -74 K45 2019-08-16 » Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:48.44      Larsson, Elisabeth -04   F15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
2:49.56  Öhman, Elsa -05 F14 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:59.62  Åsberg, Kajsa -04 F15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
3:00.24      Lindefalk, Linnéa -05   F14 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
3:02.16  Hellstadius, Alannah -04 F15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
3:04.94  Ivarsson, Alice -05 F14 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
3:06.21  Jansson, Edit -08 F11 2019-08-14 » Tjejernas kväll, Sätra IP, Stockholm
Stafettsträcka
2:31.65  [4] Lidén, Clara -03 F16 2019-05-26 » Stafett-SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:37.00 | K22=4:55.00 | F19=5:10.00 | F17=5:20.00 | F16=5:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:47.64  [1]   Lundin, Nora -03   F16 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:49.36  [2]   Ramberg, Filippa -97   K22 2019-08-20 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:52.93      Grahn, Olivia -06   F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
5:07.06  Johansson, Ella -07 F12 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5:15.42      Nordgren, Wilma -03   F16 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5:21.68      Lidén, Clara -03   F16 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5:28.56  Brandt, Albertina -03 F16 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5:44.13  [3] Olsson, Tove -06 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5:58.80  [4] Pellas, Viola -07 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:20.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8:25.99  Öhman, Elsa -05 F14 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:00.00 | F17=11:30.00 | F16=11:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
10:16.86      Lundin, Nora -03   F16 2019-08-09 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
11:52.58  Lidén, Clara -03 F16 2019-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11:59.07  Brandt, Albertina -03 F16 2019-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:30.00 | K22=18:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:15.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.19  [1] Wangenheim, Julia -92 KS 2019-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
40.24  [2] Ramberg, Filippa -97 K22 2019-06-13 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
43.40      Synnerholm, Åsa -68   K50 2019-03-30 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
43.43  Neill Vinnå, Susanna -74 K45 2019-06-13 » Sthlm 10 / SM milen, Stockholm
46.06  [3] Tomb, Stine -86 KS 2019-04-27 » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
46.22      Astudillo Viklund, Susanne -75   K40 2019-04-22 » Påsksmällen, Enhörna Friluftsgård, Södertälje
49.34  Näslund, Eva -74 K45 2019-03-30 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
50.13  Holmgren, Kerstin -59 K60 2019-05-11 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
1:09.31  Morgan, Adelle -65 K50 2019-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - Mellantid
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:32.35  [1] Wangenheim, Julia -92 KS 2019-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:38.56  Tomb, Stine -86 KS 2019-04-27 » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
1:42.47  [1,2]   Synnerholm, Åsa -68   K50 2019-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:51.42  [3] Näslund, Eva -74 K45 2019-04-27 » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för K50
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för K45
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:08.33  [1] Wangenheim, Julia -92 KS 2019-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:25.07  [2] Synnerholm, Åsa -68 K50 2019-06-02 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:40.00 | F16=5:45.00 | F15=5:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:48.38  [1] Lidén, Clara -03 F16 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5:49.14  [2] Brandt, Albertina -03 F16 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:40.00 | F19=7:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.84  Lönn, Malva -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.91  Aizawa, Liv -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.38      Giertz Holgerman, Doris -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.57  Torssander, Ingrd -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.70  Nilsson Söderman, Saga -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.77      Eklöf, Alma -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.78  Holmeros, Ida -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.79  Sternlind, Tyra -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.81      Carlsson, Stella -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.08  Broberg Rydqvist, Amanda -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.17  Roslund, Agnes -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.26      Nordgren, Elsa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.29  Gustafsson, Esther -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.34  Alassaad, Selma -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.41      Dertell Holmgren, Tuva -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.41  Engström Villaroel, Noelia -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.44  Ekener, Filippa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.45      Halldin, Linn -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.49  Dahl, Lo -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.59  Patterson, Emily -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.62      Eklöf, Nora -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.63  Crona, Amelie -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.77  Caddeo, Elsa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.79      Johansson, Julia -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.79  Sahlstedt, Ebba -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.83  Berggren, Märta -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.84      Rydergård, Franka -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.99  Frykström, Amanda -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.11  Gullberg, Liv -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.11      Malmkvist, Ester -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.32  Granström, Elsa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.50  Larsson, Elin -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.76      Norberg, Astrid -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.03  Sköllersten, Linnéa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.25  Vallenholm, Nora -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Manuell tidtagning
8.2m Asp, Ingrid -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.3m Norlin, Betty -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.3m     Nyrén, Stella -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.4m Strömö, Hedda -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.9m Lundin, Märta -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.1m     Blomkvist, Julia -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.1m Sandström, Saga -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.4m Hagström, Stella -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.5m     Wisell, My -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.5m Järvinen, Hilda -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.5m Anjemo, Anni -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.7m     Krupenia, Matilda -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.7m Landerholm, Svea -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.7m Tägtström, Linnea -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.9m     Nilsson, Ida -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.9m Källgården, Moa -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.1m Westervall, Astrid -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.1m     Nallanathan, Diviya -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.3m Aronsson, Diana -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.3m Törjas, Judith -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.4m     Samuelsson, Betty -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.7m Engholm, Erna -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.9m Thorén, Julia -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.9m     Sternbeck Edgren, Ingrid -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.9m Persson, Stina -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.0m Ekström, Sara -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.5m Stebrant, Ester -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.52  Heinonen, Elsa -07 +0.2 F12 2019-07-24 » Viikkokisat, Lappenranta, FIN
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.15  Sahlqvist, Esther -06 -2.4 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
9.71  [1] Rydström, Wilma -06 +1.7 F13 2019-09-15 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
9.87  [2]   Jabbour Clarke, Lii -06 -2.8 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
10.13  Hedberg, Tyra -06 +0.7 F13 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.24  Olsson, Tove -06 -2.8 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
10.25      Forsell, Ellen -06 +0.7 F13 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.53  Zachrison, Molly -06 -2.4 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
10.64  Johansson, Ella -07 -0.8 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
10.72      Johansson, Tuva -06 +0.6 F13 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.04  Aldskogius, Clara -07 0.0 F12 2019-07-21 » Ystadsspelen, Sandskogens IP, Ystad
11.21  Bergin, Anna -07 +0.5 F12 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.99      Edenå, Elma -06 +0.7 F13 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.26  Axelsson, Ebba -07 -0.5 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
14.04  Axelsson, Klara -07 -0.5 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
9.48  Jabbour Clarke, Lii -06 +3.6 F13 2019-09-15 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
9.67  Rydström, Wilma -06 +2.6 F13 2019-09-15 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
10.63      Aldskogius, Clara -07 +3.3 F12 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.94  Pellas, Viola -07 +2.1 F12 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
11.27  Sparv, Tyra -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.57  Ekman, Idun -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.30      Olsson, Isa -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.39  Brynielsson, Tora -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.59  Övermo, Greta -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.76      MumBamuna, Chelcy -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.88  Jansson, Edit -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.91  Drcà, Miriam -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.01      Tärnvik, Stina -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.09  Pålsson, Selma -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.13  Karlberg, Lova -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.28      Grafström, Ines -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.29  Sallnäs, Maja -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.36  Nordberg, Moa -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.43      Åhlund, Nora -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.71  Forshed, Bella -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.22  Kullman, Astrid -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.40      Dejfors, Isabella -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.77  Malmqvist, Ebba -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.01  Eriksson, Tuvalisa -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.38      Lindroth, Hedvig -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.63  Järf, Alva -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.70 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.13  [1]   Hellstadius, Alannah -04 -0.9 F15 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.58      Åsberg, Kajsa -04 -0.5 F15 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.69  [2]   Lindefalk, Linnéa -05 +0.7 F14 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
12.74  Jansson, Agnes -05 +0.5 F14 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
14.67  Blidborg Stenberg, Linnéa -05 +0.1 F14 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
14.82      Gustafsson, Ella -05 -1.0 F14 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.88  Ivarsson, Alice -05 +0.7 F14 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
18.04  Larsson, Elisabeth -04 0.0 F15 2019-08-24 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
12.00  Hellstadius, Alannah -04 +2.4 F15 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.30  Åsberg, Kajsa -04 +4.3 F15 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.66      Lindefalk, Linnéa -05 +2.8 F14 2019-09-15 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
12.68  Jansson, Agnes -05 +2.8 F14 2019-07-21 » Sparbanksspelen, Siljansvallen, Leksand
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.60 | K22=15.20 | F19=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.10  [1]   Sandelius, Josefine -94 +1.2 KS 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=15.80 | F16=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
17.36  Edelholm, Beata -03 +1.3 F16 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
31.07  Sahlqvist, Esther -06 +0.5 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
31.96  Olsson, Tove -06 +0.1 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
32.35      Jabbour Clarke, Lii -06 +0.7 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
32.92  Rydström, Wilma -06 +0.1 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
34.49  Hedberg, Tyra -06 +0.1 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
34.79      Forsell, Ellen -06 +0.5 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
34.99  Simonsson, Maja -06 +0.1 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
36.85  Wolgast, Emmy -06 +0.5 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
28.38  Sahlqvist, Esther -06 +1.0 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
29.03  [1] Jabbour Clarke, Lii -06 +1.0 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
31.85  [2]   Rydström, Wilma -06 -0.6 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
32.35  Johansson, Ella -07 -0.8 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
32.49  [3] Hedberg, Tyra -06 -0.6 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
34.65  [4] Aldskogius, Clara -07 -1.8 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
31.20  Rydström, Wilma -06 +2.1 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
31.27  Hedberg, Tyra -06 +3.9 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.00 | F16=48.50 | F15=48.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
46.47  [1]   Hellstadius, Alannah -04   F15 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
47.25  [2]   Fernström, Nadja -03   F16 2019-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
51.04  Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.75 | K22=66.00 | F19=67.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
70.86  Morgan, Lynette -91 KS 2019-09-08 » Lag SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.70 | K22=1.60 | F19=1.60 | F17=1.58 | F16=1.57 | F15=1.56 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.52  Åsberg, Kajsa -04 F15 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.50  [1] Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-08-25 » Surbullespelen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
1.49  [2]   Olsson, Tove -06   F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
1.47  Forsell, Ellen -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.46  Löwhagen, Alicia -03 F16 2019-09-08 » Lag SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
1.45      Jansson, Agnes -05   F14 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.45  Krantz, Frida -04 F15 2019-08-24 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
1.44  Hellstadius, Alannah -04 F15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
1.39      Sahlqvist, Esther -06   F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.38  Gustafsson, Ella -05 F14 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.35  Ivarsson, Alice -05 F14 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.35      Lindefalk, Linnéa -05   F14 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.35  Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.35  Simonsson, Maja -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.34      Johansson, Tuva -06   F13 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.30  Sillén, Linnéa -07 F12 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.30  Aldskogius, Clara -07 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.30      Norberg, Tyra -07   F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.29  Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-08-24 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
1.28  Rydström, Wilma -06 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.28      Bergin, Anna -07   F12 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.27  Zachrison, Molly -06 F13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.27  Hedberg, Tyra -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.26      Wheeler, Julia -05   F14 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.25  Heinonen, Elsa -07 F12 2019-07-31 » Silja line seurakisa, Perniö, FIN
1.25  Larsson, Elisabeth -04 F15 2019-08-24 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
1.23      Wolgast, Emmy -06   F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.22  Johansson, Ella -07 F12 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.20  Axelsson, Ebba -07 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.19  [3]   Lönn, Malva -09   F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
1.19  Edenå, Elma -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.19  Paul, Elisabeth -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.17      Sparv, Tyra -08   F11 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.15  Roslund, Agnes -09 F10 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.15  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.10      Axelsson, Klara -07   F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.07  Jansson, Edit -08 F11 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.05  Sternlind, Tyra -09 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
1.05      Lindholm, Emmy -09   F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
1.05  Eklöf, Nora -09 F10 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.05  Lindblom, Emmy -09 F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
1.00      Eklöf, Alma -09   F10 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
1.00  Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
0.90  Sköllersten, Linnéa -09 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.60 | K22=3.20 | F19=3.10 | F17=2.90 | F16=2.85 | F15=2.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.72  [1,2]   Kapell, Tilda -01   F18 2019-08-09 » JSM 2019, Slottskogsvallen, Göteborg
3.29  [3,4]   Nilsson, Selma -01   F18 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.25  [5,6]   Hellstadius, Alannah -04   F15 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
3.15  [7,8] Mitchell, Elena -98 K22 2019-05-25 » Stavhoppet, Källbrinks IP, Huddinge
2.82  [9] Fernström, Nadja -03 F16 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.75      Åsberg, Kajsa -04   F15 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.75      Lackanovic, Lana -04   F15 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.52  [10] Wolgast, Emmy -06 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
2.52  [10]   Jabbour Clarke, Lii -06   F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
2.52  [10] Olsson, Tove -06 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
2.30  Kapell, Petra -67 K50 2019-08-17 » Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2.22      Lindefalk, Linnéa -05   F14 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.03  [11] Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
2.02  Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-05-25 » Sundbybergs ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2.00      Hedberg, Tyra -06   F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
1.88  Johansson, Ella -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.73  Bergin, Anna -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.72      Johansson, Tuva -06   F13 2019-05-25 » Sundbybergs ungdomsspel, Sundbybergs IP, Sundbyberg
1.58  Aldskogius, Clara -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.50  [12] Lindefalk, Susanne -69 K50 2019-08-17 » Veteran-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1.28      Attersand, Alva -07   F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.13  Sillén, Linnéa -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
1.13  Heinonen, Elsa -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[8] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[9] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[10] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[11] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[12] - 2:a plats på 10-bästalista för K50
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.80 | K22=5.40 | F19=5.35 | F17=5.20 | F16=5.15 | F15=5.15 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.62  Sabir, Jasmin -92 +0.9 KS 2019-09-08 » Lag SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
5.27  [1]   Freeman, Molly -02 0.0 F17 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.17      Edelholm, Beata -03 0.0 F16 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.09  Löwhagen, Alicia -03 +1.5 F16 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.00  Lindberg, Felicia -97 +0.7 K22 2019-05-25 » Katrineholmsspelen, Backavallen, Katrineholm
4.98      Jansson, Agnes -05 +0.2 F14 2019-09-08 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.81  Pettersson, Fredrika -02 +1.1 F17 2019-07-30 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
4.75  Nilsson, Selma -01 0.0 F18 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.74      Åsberg, Kajsa -04 -1.3 F15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
4.72  Krantz, Frida -04 +1.9 F15 2019-08-25 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
4.61  Krüsell Berg, Tilda -02 0.0 F17 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.50      Lidberg, Melina -05 -2.3 F14 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.50  Trosell, Åsa -02 0.0 F17 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.40  [2] Olsson, Tove -06 +1.0 F13 2019-08-25 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
4.35      Cyrus, Astrid -05 +1.1 F14 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
4.31  Ivarsson, Alice -05 +1.3 F14 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
4.31  Hellstadius, Alannah -04 0.0 F15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
4.24      Gustafsson, Ella -05 -1.1 F14 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.23  Lindefalk, Linnéa -05 0.0 F14 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
4.22  Öhman, Elsa -05 +0.3 F14 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.04      Blidborg Stenberg, Linnéa -05 +1.1 F14 2019-08-25 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
4.01  Larsson, Elisabeth -04 0.0 F15 2019-08-25 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
3.96  Nyström, Frida -05 +2.0 F14 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
3.75      Heinonen, Elsa -07 +0.5 F12 2019-07-31 » Silja line seurakisa, Perniö, FIN
3.33  Hallencreutz, Emma -04 0.0 F15 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
5.17  Löwhagen, Alicia -03 +2.8 F16 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.84  Pettersson, Fredrika -02 +5.3 F17 2019-07-30 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
4.37  Blidborg Stenberg, Linnéa -05 +2.6 F14 2019-08-25 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.19  [1] Jabbour Clarke, Lii -06 +1.6 F13 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.10  [2] Forsell, Ellen -06 +1.9 F13 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.80      Sahlqvist, Esther -06 +1.0 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
4.80  [3] Aldskogius, Clara -07 +1.8 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
4.76  [4] Wennebjer, Ebba -07 0.0 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
4.60      Lönn, Malva -09 +0.9 F10 2019-08-31 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
4.56  Hedberg, Tyra -06 0.0 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.49  Rydström, Wilma -06 +1.2 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
4.39      Johansson, Ella -07 +0.9 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
4.34  Wolgast, Emmy -06 +0.8 F13 2019-09-08 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.29  Zachrison, Molly -06 +0.3 F13 2019-09-08 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.22      Johansson, Tuva -06 +0.9 F13 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
4.05  Sillén, Linnéa -07 +1.4 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
4.04  Jansson, Edit -08 +0.9 F11 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.98      Ståhl, Lilly -07 0.0 F12 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.95  Bergin, Anna -07 -1.8 F12 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
3.93  Sparremo, Linda Priscilla -07 +0.2 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.91      Hjalmarö, Vera -07 +1.0 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.89  Lindholm, Emmy -09 0.0 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
3.89  Pellas, Viola -07 +1.7 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.84      Heinonen, Elsa -07 +0.3 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.76  Lindblom, Emmy -09 +1.7 F10 2019-08-31 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.69  Norberg, Tyra -07 +0.2 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.67      Axelsson, Ebba -07 +1.6 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.66  Edenå, Elma -06 0.0 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.58  Sternlind, Tyra -09 -0.1 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
3.42      Östlund, Filippa -07 +0.6 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.27  Tärnvik, Stina -08 -1.6 F11 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.26  Axelsson, Klara -07 +0.8 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
3.11      Elsässer Haldin, Linn -09 +0.2 F10 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.08  Roslund, Agnes -09 -0.9 F10 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
3.04  Blomberg, Tyra -07 +1.0 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2.96      Nilheim, Elsa -07 +1.7 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2.67  Wilkinson, Isabella -11 -0.6 F10 2019-08-31 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2.65  Caddeo, Elsa -09 -0.2 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
2.48  Vallenholm, Nora -10 0.0 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
Ej godkänd vind
4.86  Wennebjer, Ebba -07 +2.5 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
4.58  Hedberg, Tyra -06 +2.7 F13 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.94      Hjalmarö, Vera -07 +3.2 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.74  Norberg, Tyra -07 +2.4 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.73  Axelsson, Ebba -07 +2.9 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.39      Elsässer Haldin, Linn -09 +2.1 F10 2019-08-31 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.37  Axelsson, Klara -07 +3.6 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.18  Blomberg, Tyra -07 +3.2 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2.72  Wilkinson, Isabella -11 +2.8 F10 2019-08-31 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Vinduppgift saknas
4.04  Ekman, Idun -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
4.03  Ståhl, Lilly -07 - F12 2019-05-18 » Bilmetrospelen, Lugnets IP, Falun
3.90      Sternlind, Tyra -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.88  Heinonen, Elsa -07 - F12 2019-06-24 » Silja line KM, Joutseno, FIN
3.65  Morne, Colette -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.51      Sahlqvist, Ellen -10 - F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.50  Halldin, Linn -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.48  Pålsson, Selma -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.45      Åhlund, Nora -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.42  Olsson, Isa -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.41  Asp, Ingrid -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.41      Torssander, Ingrd -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.41  Tärnvik, Stina -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.41  Brynielsson, Tora -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.40      Sandström, Saga -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.39  Dahl, Astrid -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.37  Alassaad, Selma -09 - F10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.37      Nilsson Söderman, Saga -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.35  Eklöf, Alma -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.35  Carlsson, Stella -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.31      Runeborg, Smilla -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.30  Broberg Rydqvist, Amanda -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.29  Roslund, Agnes -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.28      Giertz Holgerman, Doris -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.25  Finnbom Höglund, Leia -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.18  Sallnäs, Maja -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.17      Lundin, Märta -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.17  Ekener, Filippa -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.17  Artvin, Alva -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.15      Hagström, Stella -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.15  Azorbo, Olivia -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.08  Holmeros, Ida -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.07      Dertell Holmgren, Tuva -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.06  Stenström, Vera -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.04  Blomkvist, Julia -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.02      Nyrén, Stella -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.01  Jeifetz, Liv -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.01  Frykström, Amanda -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.00      Nordgren, Elsa -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
3.00  Grafström, Ines -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.99  Gustafsson, Esther -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.97      Larsson, Elin -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.96  Eklöf, Nora -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.96  Miljkovic, Sara Eleonora -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.95      Johansson, Majken -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.92  Berggren, Märta -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.90  Forshed, Bella -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.89      Wilkinson, Isabella -11 - F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
2.88  Håkansson, Amanda -11 - F10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.87  Dartell Holmgren, Tuva -09 - F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2.82      Wisell, My -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.82  Crona, Amelie -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.81  Johansson, Julia -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.79      Wallenholm, Nora -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.73  Källgården, Moa -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.73  Norberg, Astrid -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.72      Nilsson, Ida -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.72  Palm, Tea -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.72  Stebrant, Ester -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.72      Sköllersten, Linnéa -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.71  Lindblom, Ellen -11 - F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
2.70  Anjemo, Anni -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.70      Landerholm, Svea -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.70  Malmqvist, Ebba -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.69  Krupenia, Matilda -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.69      Järvinen, Hilda -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.68  Rydergård, Franka -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.68  Gullberg, Liv -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.61      Persson, Stina -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.53  Dahl, Lo -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.49  Lindstedt, Lova -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.46      Samuelsson, Betty -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.42  Sternbeck Edgren, Ingrid -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.42  Järf, Alva -08 - F11 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.16      Pellas, Vanna -11 - F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
2.15  Granström, Elsa -09 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
2.08  Ekström, Sara -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
1.88  Theodosiadi, Eleni -10 - F10 2019-09-08 » Triangelkampen, Tibblevallen, T äby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=11.95 | K22=11.20 | F19=11.10 | F17=10.80 | F16=10.80 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.74      Sabir, Jasmin -92 +1.6 KS 2019-09-01 » SM 2019, Tingvalla, Karlstad
10.52  [1] Blidborg Stenberg, Linnéa -05 +1.7 F14 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
10.40      Jansson, Agnes -05 +1.5 F14 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
9.70  Gustafsson, Ella -05 +1.7 F14 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
9.84  Rydergård, Franka -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.07  Lönn, Malva -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.91      Aizawa, Liv -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.51  Lundin, Märta -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.50  Sternlind, Tyra -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.35      Alassaad, Selma -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.30  Eklöf, Alma -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.10  Carlsson, Stella -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.04      Roslund, Agnes -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.00  Halldin, Linn -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.92  Torssander, Ingrd -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.86      Nyrén, Stella -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.85  Giertz Holgerman, Doris -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.76  Norlin, Betty -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.75      Asp, Ingrid -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.70  Strömö, Hedda -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.67  Eklöf, Nora -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.66      Dertell Holmgren, Tuva -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.59  Nilsson Söderman, Saga -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.57  Broberg Rydqvist, Amanda -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.52      Källgården, Moa -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50  Gustafsson, Esther -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.49  Hagström, Stella -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.47      Blomkvist, Julia -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.46  Sandström, Saga -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.44  Ekener, Filippa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.43      Sahlstedt, Ebba -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.38  Patterson, Emily -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.37  Johansson, Julia -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.34      Caddeo, Elsa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.31  Holmeros, Ida -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.30  Crona, Amelie -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.30      Engström Villaroel, Noelia -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.14  Nordgren, Elsa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.11  Malmkvist, Ester -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.10      Berggren, Märta -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.10  Dahl, Lo -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.01  Järvinen, Hilda -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.95      Larsson, Elin -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.89  Sköllersten, Linnéa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.87  Norberg, Astrid -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.79      Krupenia, Matilda -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.73  Anjemo, Anni -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.72  Persson, Stina -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.69      Sternbeck Edgren, Ingrid -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.67  Westervall, Astrid -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.64  Samuelsson, Betty -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.58      Landerholm, Svea -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.58  Tägtström, Linnea -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.46  Engholm, Erna -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.45      Törjas, Judith -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.38  Frykström, Amanda -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.34  Nallanathan, Diviya -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.31      Vallenholm, Nora -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.30  Stebrant, Ester -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.19  Nilsson, Ida -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.09      Granström, Elsa -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.73  Aronsson, Diana -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.65  Ekström, Sara -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.24      Wisell, My -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
3.80  Gullberg, Liv -09 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
3.30  Thorén, Julia -10 - F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.12  [1] Jabbour Clarke, Lii -06 -1.1 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.29  Forsell, Ellen -06 +0.7 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
9.98  [2]   Aldskogius, Clara -07 +0.1 F12 2019-08-24 » Surbullespelen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
9.94  Hedberg, Tyra -06 0.0 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.85  Rydström, Wilma -06 -1.4 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.75  [3]   Wennebjer, Ebba -07 -0.1 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
9.68  [4] Johansson, Ella -07 +1.5 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
9.19  Wolgast, Emmy -06 0.0 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
9.14      Olsson, Tove -06 +1.5 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
9.09  Zachrison, Molly -06 +0.5 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.22  Jansson, Edit -08 +1.9 F11 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.85      Heinonen, Elsa -07 0.0 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
7.22  Edenå, Elma -06 +0.3 F13 2019-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
10.67  Forsell, Ellen -06 +2.4 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
9.98  Hedberg, Tyra -06 +2.5 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
Vinduppgift saknas
10.37  [5] Forsell, Ellen -06 - F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.82  Sahlqvist, Esther -06 - F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.28      Simonsson, Maja -06 - F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.23  Wolgast, Emmy -06 - F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.53  Sillén, Linnéa -07 - F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
8.39      Sparv, Tyra -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.04  Lundquist, Alva -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.98  Ekman, Idun -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.95      Heinonen, Elsa -07 - F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
7.95  Bergin, Anna -07 - F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
7.86  Helgesson, Maja -07 - F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
7.84      Axelsson, Ebba -07 - F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
7.78  Pålsson, Selma -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.64  Paul, Elisabeth -06 - F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
7.60      Åhlund, Nora -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.31  Edenå, Elma -06 - F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
7.16  Nordberg, Moa -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.14      Axelsson, Klara -07 - F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
7.13  Brynielsson, Tora -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.03  Sallnäs, Maja -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.95      Drcà, Miriam -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.80  Olsson, Isa -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.75  Övermo, Greta -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.72      Tärnvik, Stina -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.54  MumBamuna, Chelcy -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.54  Forshed, Bella -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.31      Grafström, Ines -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.31  Karlberg, Lova -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.29  Eriksson, Tuvalisa -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.10      Malmqvist, Ebba -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.05  Lindroth, Hedvig -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.88  Järf, Alva -08 - F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.50 | K22=11.50 | F19=11.10 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.59  [1,2,3]   Lindberg, Felicia -97   K22 2019-09-08 » Lag SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
10.76  [4] Wihk, Embla -02 F17 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.71  Forss, Ida -99 K22 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.40 | F16=11.00 | F15=10.75 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.57  [1]   Krantz, Frida -04   F15 2019-08-24 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
11.21  [2]   Harryson, Linn -03   F16 2019-07-30 » Hammarby Sommaespel, Enskede IP, Stockholm
10.23      Wihk, Embla -02   F17 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
9.06  [3] Olsson, Tove -06 F13 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
8.82  Lindefalk, Linnéa -05 F14 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.49      Blidborg Stenberg, Linnéa -05   F14 2019-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
8.47  Hallencreutz, Emma -04 F15 2019-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.99  Jansson, Agnes -05 F14 2019-08-24 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
7.77      Larsson, Elisabeth -04   F15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
7.69  Enblad, Alva -04 F15 2019-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7.51  Lindefalk, Susanne -69 K50 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.17      Ivarsson, Alice -05   F14 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
6.31  Nyström, Frida -05 F14 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.55  [1] Forsell, Ellen -06 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
11.79  [2] Olsson, Tove -06 F13 2019-08-14 » Tjejernas kväll, Sätra IP, Stockholm
11.62  [3]   Simonsson, Maja -06   F13 2019-08-17 » Götas ungdomsspel, Tingvalla, Karlstad
10.49  Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
9.93  [4] Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
8.97      Jansson, Vera -06   F13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.92  Heinonen, Elsa -07 F12 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.88  Aldskogius, Clara -07 F12 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.78      Hedberg, Tyra -06   F13 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.64  Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.04  Zachrison, Molly -06 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
8.01      Johansson, Ella -07   F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
7.95  Bergin, Anna -07 F12 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
7.88  [5] Eklöf, Alma -09 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.76      Edenå, Elma -06   F13 2019-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7.62  Wolgast, Emmy -06 F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.54  [6] Lönn, Malva -09 F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.44  [7]   Sternlind, Tyra -09   F10 2019-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
7.08  Johansson, Tuva -06 F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
5.73  Roslund, Agnes -09 F10 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
5.49      Eklöf, Nora -09   F10 2019-09-14 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
5.05  Tärnvik, Stina -08 F11 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.03  Dartell Holmgren, Tuva -09 F10 2019-05-19 » Danderyds ungdomsspel, Dandreyds gymnasiums IP, Danderyd
5.01      Alassaad, Selma -09   F10 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.82  Nilheim, Elsa -07 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.64  Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
4.47      Lindblom, Emmy -09   F10 2019-08-31 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
4.45  Blomberg, Tyra -07 F12 2019-05-18 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.31  Wilkinson, Isabella -11 F10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.96      Lindholm, Emmy -09   F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
3.33  Vallenholm, Nora -10 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
2.58  Håkansson, Amanda -11 F10 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=42.00 | K22=34.00 | F19=33.50 | F17=29.00 | F16=28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34.62  [1,2]   Wihk, Embla -02   F17 2019-09-08 » Lag SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
22.30  Forss, Ida -99 K22 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
15.89  Harryson, Linn -03 F16 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=31.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
31.10  [1] Jansson, Agnes -05 F14 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
29.81  [2] Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
25.56  [3]   Krantz, Frida -04   F15 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
23.82  [4] Lindefalk, Linnéa -05 F14 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
19.89  Lindefalk, Susanne -69 K50 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
18.97  Hallencreutz, Emma -04 F15 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.21  [1] Olsson, Tove -06 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
25.53  [2] Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-07-14 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans, Kalmar
24.55  [3]   Aldskogius, Clara -07   F12 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
23.94  Jansson, Vera -06 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
23.90  Forsell, Ellen -06 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
23.39      Sahlqvist, Esther -06   F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
23.28  [4] Johansson, Ella -07 F12 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
22.54  Simonsson, Maja -06 F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.22      Jabbour Clarke, Lii -06   F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
21.56  Zachrison, Molly -06 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
21.48  Wolgast, Emmy -06 F13 2019-08-31 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
20.85      Hedberg, Tyra -06   F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
17.70  Bergin, Anna -07 F12 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
17.69  Johansson, Tuva -06 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
16.77      Heinonen, Elsa -07   F12 2019-07-24 » Viikkokisat, Lappenranta, FIN
16.50  Sillén, Linnéa -07 F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
16.32  Edenå, Elma -06 F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
16.17      Rydström, Wilma -06   F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
16.04  Helgesson, Maja -07 F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
15.53  [5] Sternlind, Tyra -09 F10 2019-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
14.74      Lyttle Härdelin, Linnea -06   F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
10.68  Axelsson, Ebba -07 F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
9.48  Axelsson, Klara -07 F12 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
8.00  Paul, Elisabeth -06 F13 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.91  Wihk, Embla -02 F17 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=53.50 | K22=44.00 | F19=42.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
66.87  [1]   Ahlberg, Grete -98   K22 2019-06-30 » Bottnarydskastet, Bottnaryds IP, Bottnaryd
47.19  [2,3] Wihk, Embla -02 F17 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
40.39  [4,5]   Harryson, Linn -03   F16 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
40.26  [6,7] Forss, Ida -99 K22 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.24  Lindefalk, Susanne -69 K50 2019-07-26 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=40.00 | F16=40.00 | F15=38.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
51.96  [1]   Wihk, Embla -02   F17 2019-08-18 » Lag USM, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
47.46  [2]   Harryson, Linn -03   F16 2019-08-10 » USM 2019, Edsborgs IP, Trollhättan
43.37  [3]   Enblad, Alva -04   F15 2019-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
37.49  [4] Lindefalk, Linnéa -05 F14 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.56  [5] Jansson, Agnes -05 F14 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
33.45  [6]   Blidborg Stenberg, Linnéa -05   F14 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
33.09  Lindefalk, Susanne -69 K50 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
26.43  Gustafsson, Ella -05 F14 2019-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.37  [1] Forsell, Ellen -06 F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
35.16  [2] Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
33.10  [3]   Simonsson, Maja -06   F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
30.04  [4] Bergin, Anna -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
29.09  [5] Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
27.76      Zachrison, Molly -06   F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
27.74  Johansson, Tuva -06 F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
25.93  Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
25.46      Hedberg, Tyra -06   F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
25.33  [6] Sundbäck Brohult, Siri -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
24.63  [7] Karlsson, Vasiliki -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
24.46      Jansson, Vera -06   F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
24.06  Norberg, Tyra -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
23.99  Johansson, Ella -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
23.60      Rydström, Wilma -06   F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
23.59  Wolgast, Emmy -06 F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
23.17  Sillén, Linnéa -07 F12 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.19      Aldskogius, Clara -07   F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
22.00  Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
18.67  Paul, Elisabeth -06 F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
17.83      Edenå, Elma -06   F13 2019-05-22 » Stockholmskampen nr 2, Björknäs IP, Värmdö
17.50  Attersand, Alva -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
15.86  Pellas, Viola -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
14.77      Axelsson, Ebba -07   F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
12.95  Östlund, Filippa -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
12.86  Axelsson, Klara -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
11.98  Heinonen, Elsa -07 F12 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Slägga (1 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
20.86  Sternlind, Tyra -09 F10 2019-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=41.00 | K22=34.00 | F19=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
35.23      Lindberg, Felicia -97   K22 2019-05-12 » Täby open, Tibblevallen, Täby
30.32  [1] Wihk, Embla -02 F17 2019-09-15 » Castorama, Sätra IP, Stockholm
18.50  [2]   Forss, Ida -99   K22 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
16.86  Nordgren, Wilma -03 F16 2019-08-31 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=33.00 | F16=33.00 | F15=32.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34.15  [1]   Krantz, Frida -04   F15 2019-08-25 » Kraftmätningen, Tibblevallen, Täby
30.35  [2] Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
28.51      Wihk, Embla -02   F17 2019-06-16 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.17  Olsson, Tove -06 F13 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
25.76  Enblad, Alva -04 F15 2019-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
22.46      Lindefalk, Linnéa -05   F14 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.39  Ivarsson, Alice -05 F14 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
21.46  Harryson, Linn -03 F16 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.21      Lindefalk, Susanne -69   K50 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.46  Jansson, Agnes -05 F14 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
20.19  Larsson, Elisabeth -04 F15 2019-05-18 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
18.79  Öhman, Elsa -05 F14 2019-05-11 » Täby open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.87  Olsson, Tove -06 F13 2019-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14, Arosvallen, Västerås
32.21  [1] Simonsson, Maja -06 F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.68      Jansson, Vera -06   F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.27  Forsell, Ellen -06 F13 2019-08-24 » Surbullespelen, Norrköpings Friidrottsarena, Norrköping
23.73  Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
23.53  [2]   Wennebjer, Ebba -07   F12 2019-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
21.29  Johansson, Ella -07 F12 2019-09-01 » Distriktsmästerskap P/F 12-14, Trollbäckens IP, Tyresö
19.48  Hedberg, Tyra -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
18.51      Aldskogius, Clara -07   F12 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
17.78  Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
17.17  Wolgast, Emmy -06 F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
16.13      Edenå, Elma -06   F13 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
15.88  Johansson, Tuva -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
15.45  Rydström, Wilma -06 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
15.23      Bergin, Anna -07   F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
14.95  Sillén, Linnéa -07 F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
14.71  Zachrison, Molly -06 F13 2019-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
13.96      Heinonen, Elsa -07   F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
13.07  Norberg, Tyra -07 F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
11.20  Axelsson, Ebba -07 F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
10.80      Lyttle Härdelin, Linnea -06   F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
9.40  Axelsson, Klara -07 F12 2019-09-04 » Stockholmskampem match 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.94  Paul, Elisabeth -06 F13 2019-09-22 » Stockholmskampen Final, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.43  [1] Pålsson, Selma -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
27.33  [2] Sternlind, Tyra -09 F10 2019-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
26.98      Johansson, Ella -07   F12 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
23.44  Sparv, Tyra -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.00  MumBamuna, Chelcy -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.36      Eklöf, Alma -09   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.47  Carlsson, Stella -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.01  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.93      Övermo, Greta -08   F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.49  Jansson, Edit -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.14  Malmqvist, Ebba -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.77      Aizawa, Liv -09   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.26  Frykström, Amanda -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.12  Järf, Alva -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.09      Lönn, Malva -09   F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
15.95  Lundquist, Alva -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.92  Åhlund, Nora -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.92      Sallnäs, Maja -08   F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.24  Johansson, Julia -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.97  Holmeros, Ida -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.84      Roslund, Agnes -09   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.84  Engström Villaroel, Noelia -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.73  Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
14.63      Giertz Holgerman, Doris -09   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.35  Nordberg, Moa -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.30  Nilsson Söderman, Saga -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.22      Dertell Holmgren, Tuva -09   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.20  Halldin, Linn -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.10  Torssander, Ingrd -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.99      Dejfors, Isabella -08   F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.78  Drcà, Miriam -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.74  Forshed, Bella -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.70      Nordgren, Elsa -09   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.52  Brynielsson, Tora -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.42  Eriksson, Tuvalisa -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.26      Gustafsson, Esther -09   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.20  Olsson, Isa -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.81  Ekener, Filippa -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.73      Kullman, Astrid -08   F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.68  Lindholm, Emmy -09 F10 2019-05-11 » Mälaröspelen, Träkvista IP, Ekerö
12.37  Karlberg, Lova -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.35      Lindroth, Hedvig -08   F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.29  Gullberg, Liv -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.17  Caddeo, Elsa -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.16      Berggren, Märta -09   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.15  Rydergård, Franka -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.05  Tärnvik, Stina -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.60      Ekman, Idun -08   F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.58  Sahlstedt, Ebba -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.37  Norberg, Astrid -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.14      Alassaad, Selma -09   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.04  Larsson, Elin -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.99  Patterson, Emily -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.74      Nilsson, Ida -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.40  Eklöf, Nora -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.33  Grafström, Ines -08 F11 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.11      Vallenholm, Nora -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.00  Sköllersten, Linnéa -09 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
16.75  Nallanathan, Diviya -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.58  Wilkinson, Isabella -11 F10 2019-08-31 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
16.53      Samuelsson, Betty -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.39  Wisell, My -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.90  Sandström, Saga -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.58      Nyrén, Stella -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.10  Strömö, Hedda -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.85  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.82      Landerholm, Svea -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.74  Törjas, Judith -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.73  Asp, Ingrid -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.28      Anjemo, Anni -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.27  Lundin, Märta -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.02  Blomkvist, Julia -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.05      Engholm, Erna -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.02  Norlin, Betty -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.91  Sternbeck Edgren, Ingrid -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.23      Ekström, Sara -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.99  Aronsson, Diana -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.95  Källgården, Moa -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.93      Tägtström, Linnea -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.60  Persson, Stina -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.56  Krupenia, Matilda -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.56      Stebrant, Ester -10   F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.29  Hagström, Stella -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.25  Westervall, Astrid -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.13  Thorén, Julia -10 F10 2019-06-12 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=4 200 | K22=3 900 | F19=3 800 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 800 | F16=3 500 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=2 800 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 531  [1] Wihk, Embla -02 F17 2019-09-15 » Castorama, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.68  |  30.32  |  32.44  |  40.08  |
Poäng:                |  567  |  604  |  593  |  767  |
0  Forss, Ida -99 K22 2019-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.71  |  18.50  |  22.30  |  40.26  |
Poäng:                |  0  |  0  |  0  |  0  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics