HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2019-02-18
Inne för 2019 Resultatdatum: 2019-02-17
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2019-02-17 (sö)  | Skadespelen, Gavlehov, Gävle
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 10.24      2 Heat 1    
10.13  3 Final
600 m F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 2:18.70    PB 5 Final    
Höjd F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 0.96      5 Final    
Längd (zon) F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 2.98      9      
Kula (2,0 kg) F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 4.90    PB 8 Final    
 2019-02-16/17 (lö-sö)  | IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P17 » Agge, Mikael -02 7.54      2 Heat 1  
7.44  5 Final
» Barroso Johansson, André -02 7.41  2 Heat 2
  7.38    PB 3 Final  
P16 » Borg, Jonatan -03 7.56  3 Heat 3
7.47  4 Final
P15 » Aldskogius, Kalle -04 7.95  3 Heat 3
  7.88      7 Final  
» Linderoth, Fabian -04 8.60  PB 6 Heat 1
P14 » Ilison, Erik -05 ej start  Heat 5
» Löuke, Rome -05 8.95      7 Heat 3  
P13 » Herre, Filip -06 8.85  4 Heat 3
» Kapell, Elias -06 8.13  1 Heat 4
  7.96      2 Final  
» Loqvist, William -06 8.47  2 Heat 4
8.52  7 Final
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 9.92      5 Heat 2  
» Hackett, Quincy -07 ej start 
Karlsson, Vilmer -07 8.70  1 Heat 4
  8.60      1 Final 1  
» Roslund, Anton -07 8.74  1 Heat 1
8.88  4 Final 1
Wiklund, Theo -07 ej start           
F17 » Freeman, Molly -02 8.37  4 Heat 2
8.32  7 Final
» Pettersson, Fredrika -02 8.44      6 Heat 2  
F16 Fernström, Nadja -03 ej start 
F15 » Hellstadius, Alannah -04 8.38  2 Heat 2
  8.31      1 Final 2  
Magnusson, Elinor -04 9.06  4 Heat 2
Molvin, Ella -04 8.72  PB 4 Heat 1
  8.74      6 Final 2  
» Robling, Alma -04 8.61  3 Heat 3
8.54  PB 2 Final 2
» Åsberg, Kajsa -04 ej start           
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start  Heat 6
» Ivarsson, Alice -05 8.98  3 Heat 6
» Lidberg, Melina -05 ej start           
» Nyström, Frida -05 9.20  6 Heat 4
F13 » Edenå, Elma -06 10.33  PB 7 Heat 7
» Hedberg, Tyra -06 8.82  1 Heat 2
  8.83      7 Final 1  
» Jabbour Clarke, Lii -06 8.77  1 Heat 3
8.78  5 Final 1
» Jansson, Vera -06 8.98  3 Heat 4
  8.90      1 Final 2  
» Johansson, Tuva -06 9.15  4 Heat 3
9.07  3 Final 3
» Rydström, Wilma -06 9.00  2 Heat 7
  8.94      1 Final 3  
» Sahlqvist, Esther -06 8.56  1 Heat 7
8.65  3 Final 1
» Simonsson, Maja -06 8.75  2 Heat 5
  8.88      8 Final 1  
» Wolgast, Emmy -06 8.90  PB 2 Heat 3
9.04  4 Final 2
» Zachrison, Molly -06 9.38      4 Heat 5  
F12 Aldskogius, Clara -07 8.86  2 Heat 1
8.80  4 Final 1
Axelsson, Ebba -07 ej start           
Axelsson, Klara -07 ej start 
» Heinonen, Elsa -07 9.31  PB 6 Heat 4
» Lööw, Nora -07 ej start           
Pellas, Viola -07 9.71  6 Heat 2
Robling, Elsa -07 9.24  3 Heat 5
  9.18    PB 5 Final 2  
» Sillén, Linnéa -07 9.29  PB 4 Heat 3
» Ståhl, Lilly -07 9.62  5 Heat 3
» Wennebjer, Ebba -07 8.63  1 Heat 5
  8.64      2 Final 1  
» Wernérus, Astrid -07 9.10  PB 5 Heat 4
9.20  6 Final 2
200 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 25.51      1 Final 2  
» Marklund, Winston -04 29.17  PB 4 Final 3
P14 Fernström, Loke -05 29.33    PB 3 Final 8  
P13 » Herre, Filip -06 28.65  4 Final 2
» Kapell, Elias -06 27.38  3 Final 1
» Loqvist, William -06 27.91      4 Final 1  
» Öhrner, Gabriel -06 ej start 
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 32.40  PB 2 Final 4
» Hackett, Quincy -07 ej start           
» Roslund, Anton -07 29.72  PB 1 Final 2
F15 Nienkirk, Rebecka -04 ej start 
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 28.85      2 Final 3  
» Gustafsson, Ella -05 ej start 
» Ivarsson, Alice -05 30.09  PB 3 Final 6
» Lidberg, Melina -05 29.05      2 Final 11  
» Nyström, Frida -05 30.76  PB 2 Final 7
F13 » Hedberg, Tyra -06 29.56  2 Final 2
» Jansson, Vera -06 29.76    PB 2 Final 3  
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
» Rydström, Wilma -06 ej start  Final 3
» Sahlqvist, Esther -06 28.81    PB 1 Final 3  
» Simonsson, Maja -06 29.75  4 Final 1
» Wolgast, Emmy -06 30.70  2 Final 4
» Zachrison, Molly -06 ej start        Final 8  
F12 Aldskogius, Clara -07 30.25  PB 1 Final 6
Axelsson, Ebba -07 ej start 
Axelsson, Klara -07 ej start           
Blomberg, Tyra -07 ej start 
» Heinonen, Elsa -07 diskad  Final 7
» Lööw, Nora -07 ej start           
Nilheim, Elsa -07 ej start 
Pellas, Viola -07 33.25  PB 1 Final 7
» Ståhl, Lilly -07 32.10    PB 3 Final 3  
» Wennebjer, Ebba -07 28.91  PB 1 Final 8
400 m P17   Dejfors, Mårten -02 57.18    PB 1 Final  
P16 » Bucht Wesslén, Noah -03 ej start 
» Moberg, Markus -03 53.16      2 Final 1  
Thid, David -03 54.50  3 Final 1
» Tärnvik, Emil -03 57.61  PB 1 Final 3
600 m P12 » Carlström Cousins, Theo -07 2:12.21      5 Final 2  
Karlsson, Vilmer -07 ej start 
F12 Pellas, Viola -07 2:14.46  5 Final
800 m F13   Grahn, Olivia -06 2:26.99    PB 2 Final  
» Olsson, Tove -06 ej start 
» Simonsson, Maja -06 2:50.44  6 Final
1 000 m P15 » Holm, Nils -04 3:07.67    PB 6 Final  
» Pettersson, Tobias -04 2:50.86  PB 2 Final
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start 
1 500 m F16 » Brandt, Albertina -03 5:33.41      4 Final  
Lidén, Clara -03 5:14.56  2 Final
Nordgren, Wilma -03 5:13.70  1 Final
60 m häck (91,4 cm) P16 » Moberg, Markus -03 8.14    PB 2 Final  
Thid, David -03 8.46  PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Herre, Filip -06 10.10      4 Heat 2  
9.99  4 Final
» Kapell, Elias -06 9.59  1 Heat 1
» Kapell, Elias -06 9.43    PB 1 Final  
» Loqvist, William -06 10.10  3 Heat 1
10.28  7 Final
» Öhrner, Gabriel -06 12.54      6 Heat 2  
P12 » Roslund, Anton -07 10.71  1 Heat 1
10.53  PB 2 Final
F16 » Edelholm, Beata -03 9.65      2 Final 2  
F15 » Hellstadius, Alannah -04 9.23  2 Heat 2
9.29  3 Final
F14 » Gustafsson, Ella -05 11.12      6 Heat 1  
» Jansson, Agnes -05 9.75  2 Heat 2
9.89  5 Final
» Lindefalk, Linnéa -05 9.81  1 Heat 3
9.83  4 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Edenå, Elma -06 13.52      8 Heat 3  
» Hedberg, Tyra -06 10.38  2 Heat 4
  10.16    PB 1 Final 2  
» Jabbour Clarke, Lii -06 9.89  1 Heat 5
10.08  5 Final 1
» Johansson, Tuva -06 10.76  4 Heat 1
  10.75      7 Final 2  
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 10.97  3 Heat 5
» Rydström, Wilma -06 10.00  1 Heat 2
  10.00      4 Final 1  
» Sahlqvist, Esther -06 9.70  1 Heat 3
» Sahlqvist, Esther -06 9.61  PB 2 Final 1
» Zachrison, Molly -06 11.16      4 Heat 3  
F12 Aldskogius, Clara -07 11.90  PB 3 Heat 3
13.81  8 Final
Blomberg, Tyra -07 14.63    PB 7 Heat 1  
» Heinonen, Elsa -07 ej start 
Nilheim, Elsa -07 14.46  PB 7 Heat 2
Pellas, Viola -07 12.79    PB 5 Heat 2  
» Wennebjer, Ebba -07 10.13  1 Heat 1
10.03  PB 2 Final
Höjd P16 » Törnvall, Oskar -03 1.66    PB 5 Final  
P14 » Löuke, Rome -05 1.33  10
P13 » Freifelt, William -06 1.49      3 Final  
» Loqvist, William -06 ej start 
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 1.28  PB 5 Final
» Roslund, Anton -07 1.39      3 Final  
F14 » Gustafsson, Ella -05 1.28  18 [¤]
» Ivarsson, Alice -05 1.23  23
» Jansson, Agnes -05 1.38      8 Final  
F13 » Edenå, Elma -06 1.18  23
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 1.38      4 Final  
» Sahlqvist, Esther -06 1.18  19
» Zachrison, Molly -06 1.28  13
F12 Helgesson, Maja -07 ej start           
» Lööw, Nora -07 ej start 
» Sillén, Linnéa -07 1.32  5 Final
» Wennebjer, Ebba -07 1.42  1 Final
Stav P16 » Borgius, Teodor -03 3.83      2 Final  
P14 » Ilison, Erik -05 2.03  12
P13 » Freifelt, William -06 2.13    PB 6 Final [¤]
» Kapell, Elias -06 2.63  PB 2 Final
» Loqvist, William -06 1.83  8 Final
» Öhrner, Gabriel -06 2.13    PB 4 Final  
F15 » Hellstadius, Alannah -04 3.23  2 Final
» Åsberg, Kajsa -04 ej start 
F14 » Ivarsson, Alice -05 2.10      8 Final  
» Lindefalk, Linnéa -05 2.13  7 Final
F13 » Edenå, Elma -06 ej res 
» Hedberg, Tyra -06 2.03      6 Final  
» Jabbour Clarke, Lii -06 2.13  4 Final
» Johansson, Tuva -06 1.93  9
» Olsson, Tove -06 2.33      2 Final  
» Sahlqvist, Esther -06 2.13  PB 3 Final
» Simonsson, Maja -06 2.03  7 Final
» Wolgast, Emmy -06 1.93  8 Final
Längd P17 » Barroso Johansson, André -02 6.48    PB 2 Final  
P15 » Aldskogius, Kalle -04 5.51  3 Final
» Linderoth, Fabian -04 4.62      8 Final  
» Marklund, Winston -04 4.06  11
P14 » Löuke, Rome -05 ej start 
F17 » Freeman, Molly -02 5.13      2 Final  
F15 Magnusson, Elinor -04 3.96  17
Molvin, Ella -04 4.48  PB 10
» Åsberg, Kajsa -04 ej start           
F14 » Gustafsson, Ella -05 4.26  20
» Ivarsson, Alice -05 4.08  26
» Jansson, Agnes -05 4.83    PB 3 Final  
» Lidberg, Melina -05 4.83  2 Final
» Nyström, Frida -05 3.76  PB 37
Längd (zon) P13 » Herre, Filip -06 4.85      6 Final  
» Kapell, Elias -06 5.55  PB 3 Final
» Loqvist, William -06 4.75      7 Final  
Rönström, Melvin -06 3.81  PB 28
» Öhrner, Gabriel -06 3.69  29
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 3.79    PB 16    
» Hackett, Quincy -07 3.94  PB 12
» Roslund, Anton -07 4.27  5 Final
Wiklund, Theo -07 ej start           
F13 » Edenå, Elma -06 3.37  PB 47
» Hedberg, Tyra -06 4.37  10
» Jabbour Clarke, Lii -06 4.54      4 Final  
» Johansson, Tuva -06 4.31  4
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 4.33      3    
» Rydström, Wilma -06 4.18  22
» Sahlqvist, Esther -06 4.27  16
» Simonsson, Maja -06 4.31      15    
» Wolgast, Emmy -06 4.12  25
» Zachrison, Molly -06 4.26  17
F12 Aldskogius, Clara -07 4.27    PB 8 Final  
Axelsson, Ebba -07 ej start 
Axelsson, Klara -07 ej start 
Blomberg, Tyra -07 3.07    PB 38    
» Heinonen, Elsa -07 3.48  30
Helgesson, Maja -07 ej start 
» Lööw, Nora -07 ej start           
Nilheim, Elsa -07 3.15  PB 37
Pellas, Viola -07 3.35  33
» Sillén, Linnéa -07 3.65    SB 25    
» Ståhl, Lilly -07 3.62  26
» Wennebjer, Ebba -07 4.70  PB 2 Final
» Wernérus, Astrid -07 3.76  PB 22
Tresteg P16 » Sundberg, Martin -03 11.31      4 Final  
Thid, David -03 11.91  PB 2 Final
P14 » Löuke, Rome -05 9.44    PB 11    
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start 
» Gustafsson, Ella -05 9.23  PB 7 Final
» Jansson, Agnes -05 10.04    PB 2 Final  
» Lidberg, Melina -05 ej start 
» Nyström, Frida -05 8.29  PB 16
Tresteg (zon) P13 » Freifelt, William -06 ej start           
» Herre, Filip -06 9.42  PB 9
» Kapell, Elias -06 10.30    SB 4 Final  
» Loqvist, William -06 9.76  PB 7 Final
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 7.66  13
» Hackett, Quincy -07 8.59    PB 5 Final  
» Roslund, Anton -07 9.61  PB 2 Final
Wiklund, Theo -07 ej start 
F13 » Hedberg, Tyra -06 9.75    PB 4 Final  
» Jabbour Clarke, Lii -06 9.97  PB 2 Final
» Johansson, Tuva -06 9.00  PB 17
» Olsson, Tove -06 9.20    PB 10    
» Rydström, Wilma -06 9.44  PB 7 Final
» Wolgast, Emmy -06 8.62  PB 23
» Zachrison, Molly -06 9.01    PB 16    
F12 Aldskogius, Clara -07 8.73  PB 6 Final
» Heinonen, Elsa -07 7.64  PB 15
Helgesson, Maja -07 ej start           
Pellas, Viola -07 7.10  PB 17
» Sillén, Linnéa -07 8.04  PB 11
» Wennebjer, Ebba -07 9.70  PB 1 Final
Kula (5,0 kg) P16   Thid, David -03 12.30    PB 4 Final  
Kula (4,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 10.54    PB 4 Final [¤]
» Linderoth, Fabian -04 9.11  PB 7 Final [¤]
P14 » Ilison, Erik -05 8.95      7 Final  
» Löuke, Rome -05 7.90  13
Kula (3,0 kg) P13 » Freifelt, William -06 8.71      9    
» Herre, Filip -06 ej start 
» Kapell, Elias -06 9.26      8 Final  
Rönström, Melvin -06 8.22  PB 12
» Öhrner, Gabriel -06 6.26  21
P12 » Hackett, Quincy -07 6.70      10    
Wiklund, Theo -07 ej start 
F17 » Wihk, Embla -02 ej start 
F15 » Krantz, Frida -04 10.91      1 Final  
F14 » Ivarsson, Alice -05 8.00  9 [¤]
» Nyström, Frida -05 6.35  19
Kula (2,0 kg) F13 » Edenå, Elma -06 7.98    PB 19    
» Hedberg, Tyra -06 8.14  17
» Jabbour Clarke, Lii -06 9.13    PB 8 Final  
» Jansson, Vera -06 7.90  21
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 11.67    PB 2 Final  
» Simonsson, Maja -06 10.85  PB 6 Final
F12 Blomberg, Tyra -07 4.73  SB 27
» Heinonen, Elsa -07 7.24      12    
Nilheim, Elsa -07 4.35  SB 28
» Wennebjer, Ebba -07 8.50  5 Final
Vikt (11,34 kg) P16 » Lindefalk, Alexander -03 13.89      2 Final  
Vikt (9,08 kg) P14 » Ilison, Erik -05 9.07    PB 5 Final  
» Löuke, Rome -05 7.76  PB 7 Final
Vikt (7,26 kg) F17 » Wihk, Embla -02 13.72      2 Final  
F16 » Harryson, Linn -03 13.78  PB 3 Final
F15 » Enblad, Alva -04 11.28      2 Final  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 7.97  8 Final
» Lindefalk, Linnéa -05 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-02-16/17 (lö-sö)  | ISM, Stadium Arena, Norrköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Darkwah, Tony -86 ej start           
Dawlson, Emmanuel -92 6.90  3 Heat 4
6.85  PB 4 Semi 1
6.88  5 Final
200 m MS   Dawlson, Emmanuel -92 ej start           
Otieno, Dennis -91 ej start 
» Rogo, Desmond -96 ej start 
400 m KS » Knezevic, Sandra -92 56.22    PB 1 Heat 1  
55.89  PB 4 A-final
800 m MS » Jacobson, Henry -99 2:02.52      5 Heat 2  
60 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 8.13      4 Heat 1  
60 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 8.91      6 Heat 1  
Stav KS » Kapell, Tilda -01 ej start           
Längd MS » Ehrlin, Erik -90 ej start           
Svensson, David -98 6.99  3 Grupp B
» Tornéus, Michel -86 7.76  3 Grupp A
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.26      3 Final 1  
KS » Sabir, Jasmin -92 12.77  SB 5 Final 1
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 19.52      3 Final 1  
 2019-02-10 (sö)  | Match Inter-Ligues, Lyon, FRA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P19 » Léger, Sidney -02 7.08      4 Final    
200 m P19 » Léger, Sidney -02 21.80  [1] PB 1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 2019-02-10 (sö)  | Nordenkampen, Baerum Idrettspark, NOR
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m KS » Knezevic, Sandra -92 diskad        Heat 2    
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.87    PB 2      
 2019-02-09/10 (lö-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Abakar, Ibrahim -99 7.65      3 Heat 6  
Ander, Noah -01 ej start 
Dawlson, Emmanuel -92 7.00  1 Heat 3
  6.97    SB 1 Final 1  
» Förnestig, Paul -01 7.16  1 Heat 2
ej start  Final 1
» Johansson, Leon -01 7.52  5 Heat 3
  7.52      4 Final 3  
Larsson Stewart, Gabriel -01 7.77  SB 4 Heat 4
» Lavett, Emil -01 7.98  SB 7 Heat 6
» Prins, Felix -00 7.34  PB 4 Heat 5
  7.35      7 Final 2  
P17 » Agge, Mikael -02 7.52  2 Heat 4
7.46  1 Final 2
» Barroso Johansson, André -02 ej start           
» Borg, Jonatan -03 ej start 
Lundman, Malte -03 7.86  PB 5 Heat 5
» Sundberg, Martin -03 8.15    PB 6 Heat 1  
P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start 
» Linderoth, Fabian -04 ej start 
» Marklund, Winston -04 8.52    PB 6 Heat 2  
P14 Fernström, Loke -05 8.85  PB 4 Heat 2
» Ilison, Erik -05 9.03  PB 5 Heat 3
» Löuke, Rome -05 8.88    PB 5 Heat 4  
» Salimi Omberg, Martin -05 11.44  PB 7 Heat 4
» Torbjörnsson, Adam -05 9.45  PB 5 Heat 1
P13 » Alteskog, Erik -06 10.22    PB 6 Heat 3  
» Freifelt, William -06 8.58  1 Heat 2
ej start  Final
» Hall, Neo -06 8.87    PB 5 Heat 4 [¤]
» Herre, Filip -06 8.63  PB 2 Heat 2
8.78  7 Final
» Kapell, Elias -06 8.23  1 Heat 1
» Kapell, Elias -06 7.92    PB 1 Final  
» Loqvist, William -06 8.39  2 Heat 4
8.40  4 Final
Sundström, Hugo -06 9.68    PB 6 Heat 4  
» Öhrner, Gabriel -06 8.90  PB 2 Heat 1
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 9.70  5 Heat 3
» Hackett, Quincy -07 ej start           
Karlsson, Vilmer -07 8.56  PB 2 Heat 2
8.72  2 Final
Wiklund, Theo -07 9.51    PB 3 Heat 3  
KS Sundberg, Emma -99 8.61  6 Heat 5
F17 » Freeman, Molly -02 8.26  SB 3 Heat 3
  8.26      1 Final 2  
» Pettersson, Fredrika -02 8.38  PB 4 Heat 2
F15 » Hellstadius, Alannah -04 8.23  PB 2 Heat 4
  8.29      5 Final 1  
Magnusson, Elinor -04 9.02  PB 6 Heat 2
Molvin, Ella -04 ej start 
» Robling, Alma -04 8.66  PB 3 Heat 4
  8.68      5 Final 2  
» Åsberg, Kajsa -04 8.42  PB 2 Heat 2
8.52  3 Final 2
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 8.72      4 Heat 2  
» Gustafsson, Ella -05 9.17  6 Heat 1
» Ivarsson, Alice -05 8.84  5 Heat 3
» Lidberg, Melina -05 8.68      4 Heat 3  
» Lindefalk, Linnéa -05 8.85  5 Heat 1
» Nyström, Frida -05 9.02  PB 6 Heat 2
F13 » Hedberg, Tyra -06 8.75  PB 2 Heat 2
  8.80      5 Final  
» Jabbour Clarke, Lii -06 8.61  1 Heat 4
8.48  PB 2 Final
» Jansson, Vera -06 ej start           
» Johansson, Tuva -06 8.84  3 Heat 1
9.03  7 Final
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start           
Lyttle Härdelin, Linnea -06 9.19  PB 4 Heat 4
» Sahlqvist, Esther -06 8.53  PB 1 Heat 1
  8.57      3 Final  
» Simonsson, Maja -06 8.76  2 Heat 1
9.05  8 Final
» Zachrison, Molly -06 9.30      6 Heat 3  
F12 Aldskogius, Clara -07 8.69  PB 1 Heat 2
8.76  6 Final 1
» Bergin, Anna -07 8.95  1 Heat 4
  8.98      3 Final 2  
» Heinonen, Elsa -07 9.57  5 Heat 5
Hjalmarö, Vera -07 9.50  PB 4 Heat 5
Josefsson, Naima -07 10.30    PB 7 Heat 1  
» Lööw, Nora -07 ej start 
Norberg, Tyra -07 10.33  PB 6 Heat 2
Pellas, Viola -07 9.56    PB 3 Heat 4  
Rönnmark, Blenda -07 9.81  PB 7 Heat 3
» Sillén, Linnéa -07 ej start 
» Ståhl, Lilly -07 9.62      6 Heat 3  
» Wennebjer, Ebba -07 8.89  2 Heat 5
8.65  5 Final 1
» Wernérus, Astrid -07 ej start 
200 m MS » Aldskogius, Kalle -04 ej start           
» Davidsson Berndtsson, Felix -96 27.04  [2] PB
» Johansson, Leon -01 23.76      2 Final 3  
» Rogo, Desmond -96 22.70  SB 3 Final 1
P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 25.67  [2] SB
» Moberg, Markus -03 25.78  [2] SB      
Thid, David -03 26.29  [2]
KS Fernström, Nadja -03 27.84  PB 1 Final 9
» Hellstadius, Alannah -04 ej start           
» Hultström, Vilma -00 28.78  [2]
ej start 
» Robling, Alma -04 29.20  PB 3 Final 11
400 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 57.49      2 Final 7  
» Jacobson, Henry -99 ej start 
P17 » Bucht Wesslén, Noah -03 54.98    PB 3 Final 5  
» Moberg, Markus -03 52.85  PB 1 Final 5
Thid, David -03 53.05  PB 2 Final 5
KS » Hultström, Vilma -00 61.56  SB 3 Final 1
600 m P13 » Hall, Neo -06 1:42.29    PB 2 Final 1 [¤]
Hedberg, Elton -06 2:12.88  PB 6 Final 2
Jerndorf, Daniel -06 1:50.75    PB 2 Final 2  
» Kapell, Elias -06 1:49.09  PB 4 Final 1
Sundström, Hugo -06 ej start 
P12 » Bélec, Christoffer -07 ej start        Final 2  
» Carlström Cousins, Theo -07 2:03.70  PB 2 Final 2
Ramel Ternhag, Svante -07 ej start 
F13 » Hedberg, Tyra -06 ej start           
» Jansson, Vera -06 ej start 
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
Lyttle Härdelin, Linnea -06 2:04.50    PB 4 Final 2  
» Olsson, Tove -06 ej start 
» Simonsson, Maja -06 1:53.66  1 Final 2
» Wolgast, Emmy -06 2:05.04    PB 5 Final 2  
» Zachrison, Molly -06 ej start  Final 2
F12 Norberg, Tyra -07 ej start 
Pellas, Viola -07 2:07.40    PB 7 Final  
Robling, Elsa -07 2:07.18  PB 6 Final
800 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:10.87      2 Final 2  
» Jacobson, Henry -99 1:55.59  PB 3 Final 1
KS Belkacem, Ofelia -95 ej start           
Grahn, Olivia -06 2:29.16  6 Final 1
» Ramberg, Filippa -97 2:20.10  PB 3 Final 1
Siltberg Almlöf, Nora -99 ej start 
1 000 m P15 » Holm, Nils -04 3:09.53      7 Final  
» Pettersson, Tobias -04 2:51.55  PB 1 Final
P14 » Asplund, Simon -05 3:23.93      7 Final  
» Salimi Omberg, Martin -05 4:14.66  PB 8 Final
F15 Nienkirk, Rebecka -04 3:37.89  5 Final
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start 
1 500 m P17 » Tärnvik, Emil -03 4:45.64    PB 9 Final  
KS » Ramberg, Filippa -97 5:00.04  5 Final
F17 » Brandt, Albertina -03 5:24.54    PB 11 Final  
Lidén, Clara -03 5:24.42  10 Final
Nordgren, Wilma -03 ej start 
3 000 m MS   Araya, Musie -98 10:00.27    PB 11 Final 1  
Hildesäter, Melvin -95 10:43.22  PB 13 Final 1
Lemma, Habtmariam -95 ej start           
» Lindström, Christian -74 10:20.81  [3] PB 6 Final 2
Lindström, Mathias -90 10:36.27  PB 7 Final 2
Mulugeta, Michael -01 10:19.95    PB 12 Final 1  
Persson, Eskil -77 9:23.46  [4] PB 6 Final 1
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 ej start 
Sami, Mikiele -98 9:58.66  PB 10 Final 1
60 m häck (99,1 cm) P19 » Håkansson, Jonatan -01 9.44      4 Final  
8.32  1 Extralopp
60 m häck (91,4 cm) P17 » Moberg, Markus -03 8.28      3 Final  
8.28  2 Extralopp
Thid, David -03 ej start 
60 m häck (83.8 cm) P14 » Löuke, Rome -05 12.34    PB 6 Final  
KS » Sandelius, Josefine -94 8.79  2 Heat 1
8.84  2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Herre, Filip -06 9.90      3 Final  
» Kapell, Elias -06 9.58  1 Final
» Loqvist, William -06 10.03    PB 4 Final  
F15 » Hellstadius, Alannah -04 9.18  PB 2 Final
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start 
» Gustafsson, Ella -05 10.76  2 Heat 2
  11.01      7 Final  
» Jansson, Agnes -05 9.85  2 Heat 1
9.83  2 Final
» Lindefalk, Linnéa -05 9.96  4 Heat 1
ej start  Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Hedberg, Tyra -06 10.73      3 Heat 3  
» Jabbour Clarke, Lii -06 9.96  1 Heat 2
  9.83    PB 1 Final  
» Johansson, Tuva -06 10.87  4 Heat 3
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 10.63  3 Heat 1
  10.36    PB 4 Final  
» Rydström, Wilma -06 10.16  1 Heat 3
9.97  2 Final
» Sahlqvist, Esther -06 10.23  1 Heat 1
  10.20    PB 3 Final  
» Zachrison, Molly -06 ej start 
F12 » Bergin, Anna -07 12.19  3 Heat 2
» Heinonen, Elsa -07 13.38      6 Heat 2  
Pellas, Viola -07 13.44  PB 4 Heat 1
Robling, Elsa -07 12.76  PB 5 Heat 3
» Wennebjer, Ebba -07 10.24  1 Heat 3
10.04  PB 1 Final
Höjd P14 » Ilison, Erik -05 1.38    PB 7 Final  
» Käll, Valter -05 1.33  PB 10
» Löuke, Rome -05 1.33    PB 9    
P13 » Alteskog, Erik -06 ej res 
» Berglind, Alfred -06 ej start 
» Freifelt, William -06 1.33      6 Final  
» Hall, Neo -06 1.51  PB 3 Final [¤]
» Herre, Filip -06 1.28  12
» Kapell, Elias -06 ej start           
» Loqvist, William -06 1.23  14
Sundström, Hugo -06 1.13  17
» Öhrner, Gabriel -06 1.28      11    
P12 » Bélec, Christoffer -07 1.08  SB 5 Final
» Carlström Cousins, Theo -07 1.13  4 Final
Ramel Ternhag, Svante -07 ej start           
F14 » Gustafsson, Ella -05 1.28  13
» Ivarsson, Alice -05 1.28  13
» Jansson, Agnes -05 1.43      5 Final  
» Lidberg, Melina -05 1.38  PB 9
» Nyström, Frida -05 ej res 
F13 » Hedberg, Tyra -06 1.23      11    
» Jabbour Clarke, Lii -06 1.23  16
» Johansson, Tuva -06 1.23  11
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start           
» Olsson, Tove -06 1.45  2 Final
» Sahlqvist, Esther -06 1.33  8 Final
» Simonsson, Maja -06 1.28      9    
» Zachrison, Molly -06 1.23  13
F12 Helgesson, Maja -07 1.13  PB 11
» Lööw, Nora -07 ej start           
Norberg, Tyra -07 1.23  PB 7 Final
» Sillén, Linnéa -07 1.18  10
» Wennebjer, Ebba -07 1.28  5 Final
Stav MS   Ander, Noah -01 3.83      8 Final  
» Borgius, Teodor -03 4.03  PB 7 Final
» Gemmel, Harald -01 4.03    PB 5 Final  
» Håkansson, Jonatan -01 4.03  PB 6 Final
P14 » Ilison, Erik -05 2.52  PB 6 Final
» Käll, Valter -05 2.22      9    
P13 » Berglind, Alfred -06 ej start 
» Freifelt, William -06 ej start 
» Herre, Filip -06 2.03      6 Final  
» Kapell, Elias -06 2.53  1 Final
» Loqvist, William -06 1.83  PB 8 Final
Sundström, Hugo -06 2.03    PB 7 Final  
» Öhrner, Gabriel -06 2.03  PB 5 Final
KS » Kapell, Tilda -01 3.53  2 Final
F17 Fernström, Nadja -03 ej start 
F16 Fernström, Nadja -03 2.23      7 Final [¤]
F15 » Hellstadius, Alannah -04 3.33  PB 1 Final
» Lackanovic, Lana -04 2.63  SB 4 Final
» Åsberg, Kajsa -04 2.43      5 Final  
F14 » Ivarsson, Alice -05 ej start 
» Lindefalk, Linnéa -05 ej start 
» Öhman, Elsa -05 2.03    PB 8 Final  
F13 » Hedberg, Tyra -06 2.13  5 Final
» Jabbour Clarke, Lii -06 2.23  3 Final
» Johansson, Tuva -06 2.03    PB 8 Final  
» Olsson, Tove -06 2.43  2 Final
» Rydström, Wilma -06 1.83  11
» Sahlqvist, Esther -06 2.03      6 Final  
» Simonsson, Maja -06 1.93  9
» Wolgast, Emmy -06 2.13  PB 4 Final
» Zachrison, Molly -06 1.73  PB 14
Längd MS   Abakar, Ibrahim -99 5.85    PB 11    
» Davidsson Berndtsson, Felix -96 5.00  SB 13
» Håkansson, Jonatan -01 6.25    PB 8 Final  
» Lavett, Emil -01 5.95  PB 10
» Prins, Felix -00 6.11  9
Svensson, David -98 6.90      1 Final [¤]
P17 » Barroso Johansson, André -02 ej start 
P15 » Aldskogius, Kalle -04 5.49  3 Final
Larsson, Rasmus -04 4.21    PB 13    
» Linderoth, Fabian -04 4.71  PB 10
» Marklund, Winston -04 4.19  14
P14 » Arvidsson, Love -05 3.52    PB 20    
» Asplund, Simon -05 3.27  21
» Ilison, Erik -05 4.15  PB 14
» Löuke, Rome -05 4.39    PB 11    
» Torbjörnsson, Adam -05 3.63  19
F17 » Freeman, Molly -02 5.20  SB 4 Final
» Krüsell Berg, Tilda -02 4.50    PB 14    
» Pettersson, Fredrika -02 4.55  11
» Trosell, Åsa -02 4.25  SB 19 [¤]
F15 Magnusson, Elinor -04 4.14    PB 13    
Molvin, Ella -04 ej start 
» Åsberg, Kajsa -04 4.80  7 Final
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start           
Eckerbom, Nellie -05 3.57  PB 24
» Gustafsson, Ella -05 4.25  15
Hagstrand, Holly -05 3.39    PB 26    
» Ivarsson, Alice -05 4.31  PB 12
» Jansson, Agnes -05 4.72  PB 4 Final
» Lidberg, Melina -05 5.10    PB 1 Final  
» Lindefalk, Linnéa -05 ej res 
» Nyström, Frida -05 3.72  PB 22
» Wheeler, Julia -05 3.45    PB 25    
» Öhman, Elsa -05 4.24  PB 16
Längd (zon) P13 » Freifelt, William -06 ej start           
» Herre, Filip -06 4.88  PB 4 Final
» Kapell, Elias -06 5.52    PB 1 Final  
» Loqvist, William -06 4.82  PB 5 Final
Sundström, Hugo -06 ej start 
F13 » Hedberg, Tyra -06 4.42      5 Final  
» Jabbour Clarke, Lii -06 4.48  4 Final
» Jansson, Vera -06 ej start 
» Johansson, Tuva -06 4.21      12    
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
Lyttle Härdelin, Linnea -06 4.08  PB 16
» Olsson, Tove -06 4.54    PB 1 Final  
» Rydström, Wilma -06 4.22  11
» Sahlqvist, Esther -06 4.07  17
» Simonsson, Maja -06 4.33    PB 7 Final  
» Wolgast, Emmy -06 4.03  18
» Zachrison, Molly -06 4.25  10
Tresteg P17 » Sundberg, Martin -03 11.68    PB 5 Final  
KS » Sabir, Jasmin -92 12.36  2 Final
Tresteg (zon) P12 » Carlström Cousins, Theo -07 8.02    PB 11    
» Hackett, Quincy -07 8.42  PB 6 Final
Wiklund, Theo -07 8.29    PB 9    
F12 Aldskogius, Clara -07 8.58  PB 11
» Heinonen, Elsa -07 7.54  PB 24
Helgesson, Maja -07 7.55    PB 22    
Norberg, Tyra -07 7.54  PB 23
Pellas, Viola -07 7.05  PB 27
» Sillén, Linnéa -07 ej start           
» Wennebjer, Ebba -07 9.40  PB 3 Final
Kula (5,0 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 11.46      4 Final  
Kula (4,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start           
» Marklund, Winston -04 ej start 
P14 » Arvidsson, Love -05 6.62    PB 5 Final  
» Ilison, Erik -05 8.87  3 Final
» Käll, Valter -05 6.38  PB 6 Final
» Löuke, Rome -05 7.90    PB 4 Final  
» Torbjörnsson, Adam -05 6.17  PB 7 Final
KS » Lindberg, Felicia -97 11.97  5 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Alteskog, Erik -06 4.44    PB 17    
» Berglind, Alfred -06 ej start 
» Freifelt, William -06 9.29    PB 5 Final  
» Hall, Neo -06 7.98  9 [¤]
» Herre, Filip -06 7.25  12
» Kapell, Elias -06 9.85      3 Final  
» Loqvist, William -06 6.21  15
» Öhrner, Gabriel -06 6.25  14
P12 » Bélec, Christoffer -07 6.84    PB 7 Final  
» Hackett, Quincy -07 7.13  PB 4 Final
Karlsson, Vilmer -07 7.07  PB 5 Final [¤]
Wiklund, Theo -07 ej start           
F17 » Wihk, Embla -02 ej start 
F15 Hallencreutz, Emma -04 7.83  PB 11
» Krantz, Frida -04 11.38      2 Final  
» Lackanovic, Lana -04 8.85  PB 5 Final
F14 » Ivarsson, Alice -05 8.37  PB 4 Final
» Lidberg, Melina -05 7.68    PB 5 Final  
» Nyström, Frida -05 6.25  10
» Wheeler, Julia -05 5.82  PB 11
Kula (2,0 kg) F13 » Hedberg, Tyra -06 9.09    PB 7 Final  
» Jabbour Clarke, Lii -06 8.77  PB 9
» Jansson, Vera -06 ej start           
» Johansson, Tuva -06 6.06  24
» Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
» Olsson, Tove -06 10.60      3 Final  
» Sahlqvist, Esther -06 8.59  PB 12
» Simonsson, Maja -06 10.79  PB 1 Final
» Zachrison, Molly -06 6.94      19    
F12 » Bergin, Anna -07 7.41  11
» Heinonen, Elsa -07 7.45  10
» Lööw, Nora -07 ej start           
Norberg, Tyra -07 6.54  PB 20
Rönnmark, Blenda -07 6.64  16
» Wennebjer, Ebba -07 9.63    PB 3 Final  
» Wernérus, Astrid -07 ej start 
Vikt (11,34 kg) P17 » Lindefalk, Alexander -03 15.65  [5] PB 2 Final  
Vikt (9,08 kg) P14 » Arvidsson, Love -05 4.70      6 Final  
» Ilison, Erik -05 8.80  PB 1 Final
» Käll, Valter -05 5.90    PB 4 Final  
» Löuke, Rome -05 6.89  PB 3 Final
» Torbjörnsson, Adam -05 5.68  5 Final
KS » Lindefalk, Susanne -69 9.31  PB 6 Final
Vikt (7,26 kg) F17 » Harryson, Linn -03 13.31    PB 8 Final  
» Wihk, Embla -02 14.31  6 Final
F15 » Enblad, Alva -04 11.32      1 Final  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 8.63  5 Final
» Gustafsson, Ella -05 ej start 
» Lidberg, Melina -05 7.58    PB 6 Final  
» Lindefalk, Linnéa -05 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen M45
[4] - Klubbrekord i klassen M40
[5] - Klubbrekord i klassen P16
 2019-02-04 (må)  | Spåret 100 GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS   Abakar, Ibrahim -99 7.73      4 Heat 2    
200 m KS » Knezevic, Sandra -92 26.25  [1] PB        
400 m MS » Jacobson, Henry -99 57.37  [1] SB        
KS » Knezevic, Sandra -92 56.25  PB 4 Heat 2
» Ramberg, Filippa -97 69.58  [1] SB
800 m MS » Jacobson, Henry -99 brutit        Heat C    
KS » Ramberg, Filippa -97 2:23.23  SB 3 Heat C
60 m häck (83.8 cm) KS   Kunath, Johanna -97 9.36      7 Final    
» Sandelius, Josefine -94 8.77  PB 2 Final
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.48      4 Final    
Kula (4,0 kg) KS » Lindberg, Felicia -97 11.85      2 Final    
Not
[1] - Mellantid
 2019-02-02/03 (lö-sö)  | Mångkamps SM, IFU Arena, Uppsala - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P19 » Håkansson, Jonatan -01 4 448    PB      
60 m 7.36 [759] 3
Längd 5.94 [574] 6
Kula (6,0 kg) 9.05 [429] PB 7
Höjd 1.65 [504] 7
60 m häck (99,1 cm) 8.34 [898] 3
Stav 3.95 [603] PB 4
1 000 m 2:58.27 [681] PB 1
7-kamp P16   Thid, David -03 brutit           
60 m 7.48 [719] 1 Heat 1
Stav 3.35 [444] PB 5
Längd 6.39 [673] PB 1
60 m häck (91,4 cm) 8.55 [848] PB 1 Final 2
Höjd 1.83 [653] PB 3
Kula (5,0 kg) ej res 
800 m ej start 
 2019-02-02/03 (lö-sö)  | Göteborgs Inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.55    SB 1 Final  
KS » Sabir, Jasmin -92 12.48  SB 3 Final
 2019-02-02 (lö)  | Champ Régionaux, Lyon, FRA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P17 » Léger, Sidney -02 7.15      2 Heat 1    
7.08  1 Final 1
200 m P17 » Léger, Sidney -02 21.97      1 Final    
 2019-02-02 (lö)  | Karlsruhe, GER
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.91    SB 3 Final    
 2019-02-02 (lö)  | Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P19 » Prins, Felix -00 7.41    SB 1 Heat 1   [¤]
P17 » Agge, Mikael -02 7.42  PB 2 Heat 2
» Barroso Johansson, André -02 7.40    PB 1 Heat 2    
» Borg, Jonatan -03 7.45  PB 3 Heat 1
» Moberg, Markus -03 7.85  PB 7 Heat 2
P15 » Aldskogius, Kalle -04 7.87  1 Heat 3
  7.85      3 Final    
P12 » Hackett, Quincy -07 ej start 
» Roslund, Anton -07 8.78  1 Heat 3
  8.77      2 Final    
P11 Håkansson, Theodor -08 9.57  2 Heat 2
9.57  6 Final
Simon, Sebastian -08 10.29    PB 7 Heat 1    
Westervall, Olle -08 9.69  4 Heat 1
9.68  8 Final
Victorin, Axel -08 9.11  1 Heat 3
  9.00      2 Final    
Wilkinson, Benjamin -08 ej start 
» Wolgast, Albin -08 10.03  3 Heat 2
P10 Bjurman, Tim -09 9.94    PB 5 Heat 4    
» Hackett, Jumanne -09 9.62  PB 3 Heat 4
9.78  7 Final
Källqvist, Morgan -09 10.96      6 Heat 3    
Roos, Luis -09 ej start 
Svanehav, Filip -09 10.02  4 Heat 1
F17 » Freeman, Molly -02 8.34  1 Heat 1
  8.28    SB 2 Final    
» Pettersson, Fredrika -02 8.40  PB 3 Heat 2
8.46  4 Final
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start             
» Ivarsson, Alice -05 8.82  3 Heat 3
» Nyström, Frida -05 9.12  7 Heat 1
F12 Aldskogius, Clara -07 8.87  1 Heat 3
  8.86    PB 5 Final    
» Heinonen, Elsa -07 9.57  PB 4 Heat 1
» Ståhl, Lilly -07 9.68  5 Heat 1
» Wennebjer, Ebba -07 8.65  1 Heat 5
  8.61    PB 2 Final    
» Wernérus, Astrid -07 9.37  PB 2 Heat 1
F11 Dejfors, Isabella -08 10.12  3 Heat 4
Eriksson, Tuvalisa -08 11.89      6 Heat 1    
» Jansson, Edit -08 ej start 
Linerut, Emma -08 10.85  PB 6 Heat 4
Lundquist, Alva -08 10.17    PB 4 Heat 3    
Åhlund, Nora -08 10.42  4 Heat 2
Övermo, Greta -08 10.43  PB 5 Heat 2
F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 10.11    PB 4 Heat 3    
Roslund, Agnes -09 10.68  PB 7 Heat 2
400 m P10   Bjurman, Tim -09 75.82    PB 2 Final 2    
» Hackett, Jumanne -09 81.10  3 Final 2
Källqvist, Morgan -09 94.92      8 Final 2    
Roos, Luis -09 ej start 
Svanehav, Filip -09 78.44  PB 7 Final 1
F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 84.87      3 Final 2    
Roslund, Agnes -09 88.66  PB 5 Final 3
600 m P11   Lee, Kasper -08 2:09.90    PB 4 Final 2    
Salomonsson Stråhle, Noah -08 ej start 
Simon, Sebastian -08 2:07.64    PB 4 Final 1    
Westervall, Olle -08 2:06.16  PB 2 Final 1
Victorin, Axel -08 2:13.73  PB 6 Final 1
F13 » Olsson, Tove -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 ej start 
» Simonsson, Maja -06 1:57.69  5 Final
F11 Dejfors, Isabella -08 2:20.03    PB 3 Final 2    
» Jansson, Edit -08 ej start 
Tärnvik, Stina -08 2:29.52  PB 7 Final 2
Åhlund, Nora -08 2:20.68    PB 6 Final 1    
Övermo, Greta -08 2:11.46  PB 1 Final 2
1 000 m P15 » Asplund, Simon -05 3:22.66    PB 9 Final    
60 m häck (76,2 cm) P13 » Freifelt, William -06 ej start             
» Herre, Filip -06 10.03  2 Heat 1
  9.90    PB 3 Final    
» Kapell, Elias -06 9.59  1 Heat 1
» Kapell, Elias -06 9.56  PB 1 Final
» Loqvist, William -06 10.41  3 Heat 1
  10.14    PB 4 Final    
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start 
» Jansson, Agnes -05 9.87  3 Heat 1
  9.84      4 Final    
» Lindefalk, Linnéa -05 9.89  3 Heat 2
9.87  5 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Johansson, Tuva -06 ej start        Heat 2    
» Olsson, Tove -06 11.06  2 Heat 1
  10.54    PB 4 Final    
» Rydström, Wilma -06 9.96  PB 1 Heat 3
10.02  3 Final
Höjd P13 » Freifelt, William -06 1.62    PB 2 Final    
» Herre, Filip -06 1.35  7 Final
» Kapell, Elias -06 1.45      3 Final    
» Loqvist, William -06 1.28  SB 8 Final
P12 » Roslund, Anton -07 1.45  1 Final
F15 » Ivarsson, Alice -05 1.29      11      
» Jansson, Agnes -05 1.44  4 Final
F13 » Johansson, Tuva -06 1.28  10
» Olsson, Tove -06 1.45      2 Final    
» Rydström, Wilma -06 1.35  PB 5 Final
» Simonsson, Maja -06 1.28  SB 9
F12 » Wennebjer, Ebba -07 1.43  1 Final
Stav P19   Ander, Noah -01 4.00    SB 2 Final   [¤]
» Gemmel, Harald -01 3.80  3 Final [¤]
P17 » Borgius, Teodor -03 4.00      1 Final    
F19 » Kapell, Tilda -01 3.60  2 Final [¤]
F16 Fernström, Nadja -03 2.45  PB 6 Final [¤]
F15 » Hellstadius, Alannah -04 3.25    PB 2 Final    
» Öhman, Elsa -05 ej res 
Längd P19 » Lavett, Emil -01 4.24      1 Final    
P17 » Barroso Johansson, André -02 6.33  PB 1 Final
P15 » Aldskogius, Kalle -04 5.50      1 Final    
» Asplund, Simon -05 ej start 
F17 » Freeman, Molly -02 5.12  1 Final
» Krüsell Berg, Tilda -02 ej start             
» Pettersson, Fredrika -02 4.57  6 Final
F15 » Ivarsson, Alice -05 4.27  PB 15
» Jansson, Agnes -05 4.63    PB 7 Final    
» Nyström, Frida -05 3.64  31
» Öhman, Elsa -05 3.95  PB 22
Längd (zon) P11   Håkansson, Theodor -08 3.83      5 Final    
Lee, Kasper -08 3.49  17
Rafiq, Yosef -08 ej start             
Salomonsson Stråhle, Noah -08 ej start 
Simon, Sebastian -08 3.55  SB 13
Westervall, Olle -08 3.60    SB 10      
Victorin, Axel -08 3.85  4 Final
Wilkinson, Benjamin -08 ej start 
» Wolgast, Albin -08 3.51      15      
P10 Bjurman, Tim -09 3.40  PB 11
» Hackett, Jumanne -09 3.87  PB 4 Final
Källqvist, Morgan -09 3.02      20      
Roos, Luis -09 ej start 
Svanehav, Filip -09 3.09  17
F11 Eriksson, Tuvalisa -08 2.49      22      
» Jansson, Edit -08 ej start 
Linerut, Emma -08 3.17  PB 17
Lundquist, Alva -08 3.54    PB 10      
Tärnvik, Stina -08 3.09  18
Åhlund, Nora -08 3.52  PB 11
Övermo, Greta -08 3.49    PB 12      
F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 2.87  19
Roslund, Agnes -09 3.04  17
Kula (3,0 kg) P13 » Herre, Filip -06 7.25      11      
» Kapell, Elias -06 9.86  PB 3 Final
» Loqvist, William -06 5.94      14      
P12 » Hackett, Quincy -07 6.83  PB 4 Final
» Roslund, Anton -07 6.32  7 Final
F17 » Wihk, Embla -02 10.20      4 Final    
F15 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 ej start 
» Ivarsson, Alice -05 7.56  12
» Nyström, Frida -05 6.66  PB 13
Kula (2,0 kg) F13 » Jansson, Vera -06 7.90      8 Final    
» Johansson, Tuva -06 6.68  PB 15
» Olsson, Tove -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 7.50  9
» Simonsson, Maja -06 10.47  3 Final
F12 » Heinonen, Elsa -07 6.90      10      
» Wennebjer, Ebba -07 9.08  PB 1 Final
4 x 200 m X15 » Simonsson, Maja -06 1:54.08      2 Final 1    
» Herre, Filip -06
» Jansson, Vera -06
» Loqvist, William -06              
 {Hammarby IF lag 2} ej start  Final 2
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-01-26/27 (lö-sö)  | Upplands IDM, IFU Arena, Uppsala
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 19.66  [1,2] PB 1 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
 2019-01-26/27 (lö-sö)  | Götas Ungdomsspel, Våxnäshallen, Karlstad
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F13 » Simonsson, Maja -06 9.02      1 Heat 3  
8.95  4 Final
200 m F13 » Simonsson, Maja -06 29.54      1 Final 4  
800 m F13 » Simonsson, Maja -06 2:47.86      1 Final  
Höjd F13 » Simonsson, Maja -06 1.20      9    
Längd (zon) F13 » Simonsson, Maja -06 ej start           
Kula (2,0 kg) F13 » Simonsson, Maja -06 10.33      3 Final  
 2019-01-25/27 (fr-sö)  | Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Abakar, Ibrahim -99 7.86      4 Heat 3  
» Prins, Felix -00 7.47  SB 3 Heat 3
P17 » Agge, Mikael -02 7.50  2 Heat 1 [¤]
  7.50      4 Final  
» Barroso Johansson, André -02 7.47  2 Heat 2 [¤]
7.44  PB 3 Final
P16 » Borg, Jonatan -03 7.60      2 Final [¤]
P13 » Herre, Filip -06 8.73  3 Heat 1
8.87  5 Final
» Kapell, Elias -06 8.25  1 Heat 2 [¤]
  8.15      1 Final  
» Loqvist, William -06 8.44  2 Heat 2 [¤]
8.56  3 Final
P11 » Wolgast, Albin -08 ej start           
P10 Brundin, Anton -09 10.28  PB 3 Heat 1
10.46  5 Final 2
Källqvist, Morgan -09 11.17      6 Heat 2  
Svanehav, Filip -09 ej start 
KS Sundberg, Emma -99 8.67  6 Final [¤]
F17 » Pettersson, Fredrika -02 8.47  4 Heat 1
  8.46      6 Final  
F13 Hambraeus, Neneh -06 ej start 
» Hedberg, Tyra -06 8.83  1 Heat 1
  8.78      3 Final 1  
» Jansson, Vera -06 ej start 
» Johansson, Tuva -06 8.84  PB 1 Heat 4
  9.04      8 Final 1  
» Rydström, Wilma -06 8.91  PB 2 Heat 2
8.94  7 Final 1
» Sahlqvist, Esther -06 8.57  PB 1 Heat 5
  8.76      2 Final 1  
» Wolgast, Emmy -06 9.06  2 Heat 1
8.98  1 Final 2
» Zachrison, Molly -06 ej start        Heat 3  
F12 » Bergin, Anna -07 9.13  1 Heat 4
9.15  6 Final 1
F11 » Sparv, Tyra -08 9.41  PB 1 Heat 3
  9.42      1 Final  
F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 10.21  PB 2 Heat 3
10.47  7 Final
» Lindblom, Emmy -10 9.95  2 Heat 2 [¤]
10.21  5 Final
200 m KS » Hultström, Vilma -00 29.06  [2]       fr  
400 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 57.46    PB 2 Final 4  
P17 » Moberg, Markus -03 ej start 
KS » Hultström, Vilma -00 62.20  3 Final 2 fr
800 m MS » Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:10.39      3 Final 3  
» Jacobson, Henry -99 1:58.46  PB 3 Final 1
Wångberg Arneland, Oscar -03 ej start        Final 2  
P13 Jerndorf, Daniel -06 2:33.68  PB 6 Final
KS Nordgren, Wilma -03 2:33.03  PB 1 Final 2
» Ramberg, Filippa -97 ej start           
Siltberg Almlöf, Nora -99 2:36.83  SB 3 Final 2
F16 » Brandt, Albertina -03 ej start 
Lidén, Clara -03 ej start           
F13 Grahn, Olivia -06 2:30.23  1 Final
F12 » Bergin, Anna -07 ej start 
1 000 m F15   Nienkirk, Rebecka -04 3:34.60    PB 4 Final  
1 500 m MS   Nait Hammou, Otmane -95 ej start           
Persson, Eskil -77 4:35.05  PB 1 Final 3
Wångberg Arneland, Oscar -03 4:25.22    PB 6 Final 1  
KS Belkacem, Ofelia -95 ej start 
» Ramberg, Filippa -97 4:58.20  7 Final 1
F16 » Brandt, Albertina -03 5:40.50      7 Final 2  
Lidén, Clara -03 ej start 
Nordgren, Wilma -03 5:40.50  7 Final 2
3 000 m MS   Nait Hammou, Otmane -95 8:37.23    SB 5 Final 1 fr  
60 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 8.14      1 Final fr [¤]
8.09  1 Extralopp 1 fr
8.13  1 Extralopp 2 fr
60 m häck (99,1 cm) P19 » Håkansson, Jonatan -01 8.49      1 Final fr  
» Håkansson, Jonatan -01 8.32  [3] PB 1 Extralopp fr
60 m häck (91,4 cm) P16 » Moberg, Markus -03 8.56      1 Final fr  
8.55  2 Extralopp fr
Thid, David -03 8.75  2 Final fr
8.75  4 Extralopp fr
60 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 8.89      1 Heat 1 [¤]
8.86  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Herre, Filip -06 9.95    PB 2 Final 1  
60 m häck (68,6 cm) F13 » Johansson, Tuva -06 11.17      2 Final 1  
» Rydström, Wilma -06 12.65  5 Final 2
» Sahlqvist, Esther -06 ej start           
» Zachrison, Molly -06 ej start 
Höjd P13 » Herre, Filip -06 1.30      6 Final  
» Loqvist, William -06 1.20  10 [¤]
F13 » Hedberg, Tyra -06 1.25      13    
» Johansson, Tuva -06 ej res 
» Olsson, Tove -06 1.47  2 Final
» Rydström, Wilma -06 1.25      13    
» Sahlqvist, Esther -06 1.35  4 Final
» Wolgast, Emmy -06 1.15  18
» Zachrison, Molly -06 1.25      10    
F12 » Wennebjer, Ebba -07 1.40  2 Final [¤]
Stav MS » Borgius, Teodor -03 ej start           
P13 » Herre, Filip -06 ej start 
F13 » Johansson, Tuva -06 ej start           
» Sahlqvist, Esther -06 ej start 
Längd MS » Lavett, Emil -01 5.24    SB 10   fr  
» Prins, Felix -00 6.22  SB 7 Final fr
F17 » Freeman, Molly -02 5.02      4 Final [¤]
» Pettersson, Fredrika -02 4.65  7 Final
Längd (zon) P13 » Herre, Filip -06 4.44      4 Final  
» Kapell, Elias -06 5.42  PB 1 Final [¤]
» Loqvist, William -06 4.59      3 Final [¤]
P11 » Wolgast, Albin -08 ej start 
P10 Brundin, Anton -09 3.28  PB 13
Källqvist, Morgan -09 3.06      19    
Svanehav, Filip -09 ej start 
F13 Hambraeus, Neneh -06 ej start 
» Hedberg, Tyra -06 4.56    PB 3 Final  
» Jansson, Vera -06 ej start 
» Johansson, Tuva -06 4.23  8 Final
» Olsson, Tove -06 4.42    PB 5 Final  
» Rydström, Wilma -06 4.36  PB 7 Final
» Sahlqvist, Esther -06 4.22  9
» Wolgast, Emmy -06 4.13      13    
» Zachrison, Molly -06 4.19  11
F12 » Wennebjer, Ebba -07 4.48  3 Final [¤]
F11 » Sparv, Tyra -08 3.82      4 Final  
F10 » Elsässer Haldin, Linn -09 3.08  PB 9
» Lindblom, Emmy -10 3.47  PB 4 Final [¤]
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 14.90    SB 1 Final  
Kula (4,0 kg) KS » Lindberg, Felicia -97 11.90      2 Final  
Kula (3,0 kg) P13 » Herre, Filip -06 6.86      6 Final  
F17 » Wihk, Embla -02 10.90  1 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Jansson, Vera -06 ej start           
» Sahlqvist, Esther -06 ej start 
F12 » Bergin, Anna -07 7.22      6 Final  
F11 » Sparv, Tyra -08 6.42  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
[3] - Klubbrekord i klassen P18
 2019-01-26 (lö)  | Just Pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav P19   Ander, Noah -01 3.82    SB 9 Pool D M    
» Gemmel, Harald -01 4.02  PB 2 Pool D M
» Håkansson, Jonatan -01 3.92    PB 7 Pool D M    
P17 » Borgius, Teodor -03 4.02  PB 2 Pool D M
» Törnvall, Oskar -03 2.82  PB 11 Pool E M
P13 » Berglind, Alfred -06 1.52    PB 9 Pool F    
» Kapell, Elias -06 2.62  PB 14 Pool E M
Sundström, Hugo -06 ej start 
F19 » Kapell, Tilda -01 3.52      9 Pool B K    
F17 Fernström, Nadja -03 2.12  PB 6 Pool F
F15 » Hellstadius, Alannah -04 3.02  PB 4 Pool D K
» Ivarsson, Alice -05 ej start             
» Lackanovic, Lana -04 2.62  SB 8 Pool E K
» Lindefalk, Linnéa -05 2.42  PB 2 Pool F
» Åsberg, Kajsa -04 2.42      13 Pool E K    
F13 » Hedberg, Tyra -06 2.22  PB 4 Pool F
» Jabbour Clarke, Lii -06 2.32  3 Pool F
» Olsson, Tove -06 ej res        Pool E K    
» Wolgast, Emmy -06 1.82  8 Pool F [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-01-23 (on)  | Norrköping Indoor Games, Stadium Arena, Norrköping
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Johansson, Leon -01 7.53      8 Heat 1    
7.49  4 B-final
KS » Sabir, Jasmin -92 ej start 
Längd MS   Svensson, David -98 6.03      3 Final    
KS » Sabir, Jasmin -92 ej start 
 2019-01-19/20 (lö-sö)  | Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 7.94      2 Heat 2  
7.92  3 Final
» Engström, Filip -04 8.14  PB 4 Heat 2
  8.18      6 Final  
» Linderoth, Fabian -04 8.78  PB 7 Heat 1
» Marklund, Winston -04 8.60  8 Heat 2
F15 Hallencreutz, Emma -04 9.56    SB 7 Heat 1  
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
Magnusson, Elinor -04 9.29  PB 7 Heat 2
Molvin, Ella -04 8.88  2 Heat 4
  8.83    PB 6 Final 1  
» Robling, Alma -04 8.81  SB 4 Heat 2
8.83  5 Final 1
» Åsberg, Kajsa -04 8.49  1 Heat 2
  8.45    PB 7 Final 2  
F12 » Wennebjer, Ebba -07 8.79  PB 1 Heat 2 [¤]
8.92  2 Final
200 m P15 » Aldskogius, Kalle -04 ej start        Heat 3  
» Engström, Filip -04 brutit  Heat 2
» Holm, Nils -04 diskad        Heat 1  
» Marklund, Winston -04 29.25  PB 2 Heat 1
F15 Aulin, Emelie -04 34.20  PB 1 Heat 2
Hallencreutz, Emma -04 ej start           
» Hellstadius, Alannah -04 27.51  PB 2 Heat 6
Magnusson, Elinor -04 31.07  PB 4 Heat 3
» Robling, Alma -04 29.65  SB 2 Heat 4
400 m KS » Hultström, Vilma -00 61.57    SB 1 Final [¤]
1 000 m P15 » Holm, Nils -04 3:09.32    PB 3 Final  
Höjd F15   Viidas, Alice -04 1.26    PB 7 Final  
F12 » Wennebjer, Ebba -07 1.29  1 Final [¤]
Stav F15 » Hellstadius, Alannah -04 2.73      3 Final  
» Lackanovic, Lana -04 ej res 
» Åsberg, Kajsa -04 ej res 
Längd P15 » Aldskogius, Kalle -04 5.36      2 Final  
» Engström, Filip -04 4.70  PB 10
» Holm, Nils -04 3.63    PB 16    
» Linderoth, Fabian -04 4.59  PB 13
» Marklund, Winston -04 4.76  PB 8 Final
F15 Aulin, Emelie -04 3.08    SB 25    
Harmon, Saga -04 3.79  SB 19
Magnusson, Elinor -04 3.91  PB 17
Molvin, Ella -04 4.11    PB 12    
» Robling, Alma -04 3.77  SB 21
Viidas, Alice -04 3.70  PB 23
» Åsberg, Kajsa -04 4.84  PB 4 Final
Längd (zon) F12 » Wennebjer, Ebba -07 4.55    PB 2 Final [¤]
Kula (4,0 kg) P15 » Linderoth, Fabian -04 8.73    PB 5 Final  
Kula (3,0 kg) F15 » Enblad, Alva -04 ej start           
Hallencreutz, Emma -04 7.35  14
» Krantz, Frida -04 11.92    PB 3 Final  
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 » Wennebjer, Ebba -07 8.40      2 Final [¤]
Vikt (11,34 kg) P16 » Lindefalk, Alexander -03 13.52      2 Final  
Vikt (7,26 kg) F15 » Enblad, Alva -04 11.15      5 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-01-19/20 (lö-sö)  | Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Abakar, Ibrahim -99 7.60    PB 6 Heat 2  
» Förnestig, Paul -01 7.15  2 Heat 2 [¤]
  7.09    PB 5 Final  
» Lavett, Emil -01 ej start 
P17 » Agge, Mikael -02 7.47  PB 3 Heat 4
  7.51      7 Final  
» Barroso Johansson, André -02 7.60  SB 5 Heat 2
» Borg, Jonatan -03 7.50  PB 4 Heat 1
» Moberg, Markus -03 ej start           
Thid, David -03 7.48  3 Heat 1
P11 Conta, Demba -08 9.54  PB 2 Heat 1
  9.55      8 Final  
Håkansson, Theodor -08 9.39  PB 2 Heat 3
9.43  7 Final
Ilison, Henri -08 10.82    PB 7 Heat 1  
Karlsson, Otis -08 11.09  PB 7 Heat 4 [¤]
Karmteg, Tim -08 9.95  4 Heat 1
Larsson, Herman -08 ej start           
Lee, Kasper -08 10.67  SB 6 Heat 2
Tayefeh, Benjamin -08 ej start 
Victorin, Axel -08 9.19  1 Heat 2
  9.00      3 Final  
Wilkinson, Benjamin -08 9.17  1 Heat 3
9.16  4 Final
» Wolgast, Albin -08 9.91      2 Heat 2  
P10 » Hackett, Jumanne -09 ej start  Heat 1
P9 Heinonen, Klaus -10 10.52  4 Heat 3
KS Sundberg, Emma -99 8.55    PB 6 Heat 1 [¤]
F17 » Edelholm, Beata -03 8.32  SB 3 Heat 2
8.45  7 Final
Fernström, Nadja -03 8.70    PB 6 Heat 2  
» Pettersson, Fredrika -02 8.45  PB 7 Heat 1
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 8.66  PB 3 Heat 2
  8.69      6 Final  
F12 Aldskogius, Clara -07 8.91  PB 2 Heat 2
8.93  6 Final
Ekblad, Frida -07 10.31    PB 7 Heat 4  
» Heinonen, Elsa -07 9.62  6 Heat 2
» Lööw, Nora -07 9.30  2 Heat 1
» Ståhl, Lilly -07 9.57      5 Heat 3  
Sundbäck Brohult, Siri -07 ej start 
» Wernérus, Astrid -07 9.47  4 Heat 5
Östlund, Filippa -07 10.41    PB 7 Heat 3  
F11 Antonsson, Celina -08 11.52  PB 8 Heat 2
Ekman, Idun -08 10.33  SB 7 Heat 4
» Jansson, Edit -08 9.93      3 Heat 2  
Olsson, Isa -08 10.26  PB 5 Heat 3
F10 Alassaad, Selma -09 10.59  6 Heat 3
Caddeo, Elsa -09 11.80    SB 6 Heat 4 [¤]
Eklöf, Alma -09 10.88  6 Heat 1
Eklöf, Nora -09 10.68  PB 5 Heat 2
» Lindblom, Emmy -10 9.91  PB 2 Heat 4
  10.16      8 Final  
» Sternlind, Tyra -09 10.00  3 Heat 3
10.09  7 Final
200 m P17   Thid, David -03 23.78    PB 1 Heat 5  
KS Kunath, Johanna -97 26.92  PB 1 Heat 1
F17 » Edelholm, Beata -03 27.25    SB 1 Heat 3  
Fernström, Nadja -03 28.34  PB 1 Heat 4
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 28.61  PB 2 Heat A
800 m F13 » Olsson, Tove -06 2:45.07    PB 5 Heat 1  
1 000 m F15   Nienkirk, Rebecka -04 3:36.68    PB 6 Final  
1 500 m F17 » Brandt, Albertina -03 5:30.44      4 Final  
Lidén, Clara -03 5:13.46  PB 3 Final
Nordgren, Wilma -03 5:12.65  PB 2 Final
60 m häck (106,7 cm) MS » Håkansson, Jonatan -01 8.43    PB 1 Final  
60 m häck (99,1 cm) P17 » Moberg, Markus -03 ej start           
60 m häck (83.8 cm) KS   Kunath, Johanna -97 9.24    PB 2 Heat 2  
60 m häck (76,2 cm) F17 » Edelholm, Beata -03 9.48    SB 1 Heat 2  
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 10.64  PB 5 Heat 1
Höjd MS » Håkansson, Jonatan -01 ej start           
P17 » Barroso Johansson, André -02 1.80  SB 3 Final
P11 Conta, Demba -08 ej start           
Håkansson, Theodor -08 1.20  3 Pool 2
Ilison, Henri -08 1.00  PB 8 Pool 1
Karlsson, Otis -08 ej res        Pool 2  
Karmteg, Tim -08 1.05  5 Pool 2
Larsson, Herman -08 ej start 
Lee, Kasper -08 1.24    PB 1 Pool 1  
Tayefeh, Benjamin -08 ej start 
» Wolgast, Albin -08 1.15  PB 2 Pool 1
Öhrner, Axel -08 1.10    PB 4 Pool 1  
P10 » Hackett, Jumanne -09 1.20  PB 4 Pool 2
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 1.30  14
F13 » Olsson, Tove -06 1.50    PB 1 Final  
F12 » Lööw, Nora -07 ej start  Pool 2
Sundbäck Brohult, Siri -07 ej start 
F11 Antonsson, Celina -08 0.95      12 Pool 1  
Ekman, Idun -08 1.05  PB 5 Pool 1
» Jansson, Edit -08 1.05  6 Pool 1
Olsson, Isa -08 1.15    PB 3 Pool 1  
F10 Alassaad, Selma -09 0.95  11 Pool 1
Eklöf, Alma -09 0.90  13 Pool 1
Eklöf, Nora -09 0.95    PB 12 Pool 1  
» Lindblom, Emmy -10 1.05  PB 8 Pool 1
» Sternlind, Tyra -09 1.05  5 Pool 1
Stav MS   Ander, Noah -01 3.71    SB 9   [¤]
» Borgius, Teodor -03 4.01  PB 5 Final
» Gemmel, Harald -01 3.81    PB 8 Final  
» Håkansson, Jonatan -01 3.91  PB 6 Final
KS » Olsson, Tove -06 2.61  12
Längd MS » Förnestig, Paul -01 4.88    SB 11   [¤]
» Lavett, Emil -01 ej start 
» Prins, Felix -00 6.07    SB 7 Final  
P17 » Barroso Johansson, André -02 6.32  PB 1 Final
Thid, David -03 6.21  PB 3 Final
F17 » Freeman, Molly -02 5.13    SB 4 Final  
» Pettersson, Fredrika -02 4.82  PB 7 Final
F14 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 4.14  PB 9
Längd (zon) P11   Conta, Demba -08 3.76    PB 7 Final  
Håkansson, Theodor -08 4.05  PB 4 Final
Ilison, Henri -08 2.87    PB 21    
Karmteg, Tim -08 3.69  PB 8 Final
Larsson, Herman -08 ej start 
Lee, Kasper -08 3.55    PB 10    
Tayefeh, Benjamin -08 ej start 
Victorin, Axel -08 ej start 
Wilkinson, Benjamin -08 4.29    PB 2 Final  
» Wolgast, Albin -08 3.79  5 Final
P10 » Hackett, Jumanne -09 3.61  4 Pool 1
P9 Heinonen, Klaus -10 3.28    PB 2 Pool 1  
F12 Aldskogius, Clara -07 4.00  PB 5 Pool 2
Ekblad, Frida -07 3.36  PB 16 Pool 2
» Heinonen, Elsa -07 3.75    PB 10 Pool 2  
» Lööw, Nora -07 3.80  PB 8 Pool 2
Sundbäck Brohult, Siri -07 ej start 
Östlund, Filippa -07 3.23    SB 17 Pool 2  
F11 Antonsson, Celina -08 2.54  PB 16 Pool 1
Ekman, Idun -08 3.46  PB 10 Pool 1
» Jansson, Edit -08 3.64      7 Pool 1  
Olsson, Isa -08 3.34  PB 11 Pool 1
F10 Alassaad, Selma -09 3.06  11 Pool 2
Caddeo, Elsa -09 2.84    PB 14 Pool 2 [¤]
Eklöf, Alma -09 3.13  9 Pool 2
Eklöf, Nora -09 3.01  13 Pool 2
» Lindblom, Emmy -10 3.20      8 Pool 2  
» Sternlind, Tyra -09 3.56  4 Pool 2
Kula (7,26 kg) MS » Håkansson, Jonatan -01 8.75      8 Final  
Kula (5,0 kg) P17 » Sundberg, Martin -03 13.40    PB 1 Final  
Kula (4,0 kg) KS » Lindberg, Felicia -97 12.17      3 Final  
Kula (3,0 kg) F17 » Wihk, Embla -02 11.12    SB 3 Final  
Kula (2,0 kg) P11   Conta, Demba -08 6.49      3 Pool 1  
» Hackett, Jumanne -09 8.61  2 Pool 2
Håkansson, Theodor -08 6.06    PB 5 Pool 2  
Ilison, Henri -08 6.86  PB 4 Pool 2
Karmteg, Tim -08 ej start 
Lee, Kasper -08 8.70    PB 1 Pool 2  
Tayefeh, Benjamin -08 ej start 
Wilkinson, Benjamin -08 7.29  2 Pool 1
Öhrner, Axel -08 5.22    SB 7 Pool 1  
P10 » Hackett, Jumanne -09 8.71  1 Pool 2
P9 Heinonen, Klaus -10 4.09  5 Pool 2
F13 » Olsson, Tove -06 10.95      2 Final  
F12 » Heinonen, Elsa -07 7.41  4 Pool 2
Sundbäck Brohult, Siri -07 ej start 
F11 Antonsson, Celina -08 4.87    PB 6 Pool 1  
Olsson, Isa -08 4.83  PB 7 Pool 1
F10 Alassaad, Selma -09 4.08  SB 13 Pool 1
Eklöf, Alma -09 6.11      2 Pool 1  
Eklöf, Nora -09 4.25  12 Pool 1
» Lindblom, Emmy -10 4.32  PB 10 Pool 1
» Sternlind, Tyra -09 6.65  PB 1 Pool 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2019-01-19/20 (lö-sö)  | Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Johansson, Leon -01 7.49    PB 6 Heat 1  
» Léger, Sidney -02 7.07  4 Heat 2
  7.08      3 B-final  
Otieno, Dennis -91 7.58  SB 6 Heat 5
P14 » Forster, Hampus -05 9.03  PB 7 Heat 5
» Ilison, Erik -05 9.31    PB 8 Heat 4  
» Löuke, Rome -05 9.06  PB 7 Heat 2
» Torbjörnsson, Adam -05 9.64  PB 8 Heat 1
P13 Fogelberg, Simon -06 9.78    PB 6 Heat 3  
» Freifelt, William -06 ej start  Heat 1
» Hall, Neo -06 8.89  PB 3 Heat 1
  ej start        B-final  
» Herre, Filip -06 8.73  2 Heat 1
8.71  PB 2 B-final
» Kapell, Elias -06 8.15  1 Heat 5
» Kapell, Elias -06 8.10    PB 4 A-final  
» Loqvist, William -06 8.38  PB 1 Heat 1
8.40  7 A-final
Sundström, Hugo -06 9.76    PB 5 Heat 2  
» Öhrner, Gabriel -06 9.09  2 Heat 2
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 9.95  6 Heat 4
Ek Linterius, Simon -07 ej start           
» Hackett, Quincy -07 9.90  5 Heat 1
F14 » Cyrus, Astrid -05 8.92  PB 6 Heat 3
» Gustafsson, Ella -05 ej start           
» Ivarsson, Alice -05 8.89  4 Heat 1
» Jansson, Agnes -05 8.96  PB 4 Heat 2
» Lidberg, Melina -05 8.59    PB 3 Heat 9  
» Lindefalk, Linnéa -05 8.72  3 Heat 6
» Nyström, Frida -05 9.19  6 Heat 1
» Wheeler, Julia -05 ej start           
» Öhman, Elsa -05 9.55  PB 7 Heat 7
F13 » Edenå, Elma -06 10.40  PB 8 Heat 1
» Hedberg, Tyra -06 8.76  PB 1 Heat 1
  8.82      4 B-final  
» Jabbour Clarke, Lii -06 ej start  Heat 7
» Jansson, Vera -06 8.89  PB 3 Heat 1
» Johansson, Tuva -06 8.90      2 Heat 2  
» Larsson Lindberg, Agnes -06 9.65  PB 6 Heat 7
» Rydström, Wilma -06 8.93  PB 3 Heat 8
» Sahlqvist, Esther -06 8.73  2 Heat 3
  8.79      3 B-final  
» Simonsson, Maja -06 8.65  PB 1 Heat 4
8.74  1 B-final
» Wolgast, Emmy -06 8.95    PB 4 Heat 5  
» Zachrison, Molly -06 9.29  PB 4 Heat 7
F12 » Bergin, Anna -07 8.91  PB 3 Heat 3
  9.00      6 A-final  
» Johansson, Ella -07 9.39  PB 4 Heat 2
Pellas, Viola -07 9.98  PB 7 Heat 6
200 m MS   Dawlson, Emmanuel -92 22.44    PB 3 Heat 2 [¤]
» Johansson, Leon -01 23.73  PB 1 Heat 11
» Léger, Sidney -02 21.95  [2] PB 1 Heat 2  
Otieno, Dennis -91 ej start 
P15 » Asplund, Simon -05 ej start 
P14 » Asplund, Simon -05 31.24    PB 6 Heat 4 [¤]
» Forster, Hampus -05 29.40  PB 3 Heat 4
» Löuke, Rome -05 31.45  PB 4 Heat 5
» Torbjörnsson, Adam -05 32.74    PB 5 Heat 5  
P13 Fogelberg, Simon -06 32.93  PB 5 Heat 5 [¤]
» Freifelt, William -06 ej start 
» Hall, Neo -06 28.60    PB 1 Heat 4  
» Herre, Filip -06 27.70  PB 2 Heat 2
» Kapell, Elias -06 26.30  PB 4 Heat 1
» Loqvist, William -06 27.34    PB 1 Heat 2  
Sundström, Hugo -06 32.76  PB 4 Heat 5 [¤]
» Öhrner, Gabriel -06 28.94  PB 2 Heat 5
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 32.93    PB 2 Heat 3  
Ek Linterius, Simon -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 34.05  PB 5 Heat 3
F14 » Cyrus, Astrid -05 ej start           
» Gustafsson, Ella -05 ej start 
» Ivarsson, Alice -05 30.13  PB 6 Heat 4
» Lidberg, Melina -05 28.67    PB 1 Heat 9  
» Lindefalk, Linnéa -05 29.58  PB 3 Heat 6
» Nyström, Frida -05 31.45  6 Heat 6
» Öhman, Elsa -05 31.96    PB 5 Heat 10  
F13 » Hedberg, Tyra -06 29.50  PB 2 Heat 3
» Jabbour Clarke, Lii -06 ej start 
» Jansson, Vera -06 29.91    PB 5 Heat 2  
» Larsson Lindberg, Agnes -06 33.39  PB 5 Heat 6
Lyttle Härdelin, Linnea -06 30.74  PB 2 Heat 7
» Rydström, Wilma -06 29.51    PB 3 Heat 3  
» Sahlqvist, Esther -06 30.51  PB 3 Heat 4
» Simonsson, Maja -06 29.13  PB 1 Heat 8
» Wolgast, Emmy -06 30.52    PB 4 Heat 4  
» Zachrison, Molly -06 30.55  PB 4 Heat 8
F12 » Bergin, Anna -07 31.08  PB 5 Heat 1
» Johansson, Ella -07 31.16    PB 6 Heat 1  
Pellas, Viola -07 33.51  PB 4 Heat 6
800 m P13 » Hall, Neo -06 2:24.42    PB 1 Heat 1  
Sundström, Hugo -06 3:08.04  PB 7 Heat 2
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 3:06.31      8 Heat 1  
Ek Linterius, Simon -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 ej start 
F13 » Hedberg, Tyra -06 2:48.78    SB 8 Heat 1  
» Jansson, Vera -06 ej start 
» Larsson Lindberg, Agnes -06 3:05.58  PB 10 Heat 2
Lyttle Härdelin, Linnea -06 2:59.66    PB 7 Heat 2  
» Sahlqvist, Esther -06 ej start 
» Simonsson, Maja -06 2:48.43  7 Heat 1
» Wolgast, Emmy -06 2:56.80    PB 4 Heat 2  
» Zachrison, Molly -06 2:57.75  PB 6 Heat 2
F12 » Bergin, Anna -07 3:10.10  10 Heat 1
» Johansson, Ella -07 2:41.31    PB 1 Heat 1  
Pellas, Viola -07 3:01.80  PB 4 Heat 2
1 000 m P15 » Asplund, Simon -05 ej start           
P14 » Asplund, Simon -05 3:26.34  PB 12 Heat 1 [¤]
F14 » Cyrus, Astrid -05 brutit        Heat 2  
» Öhman, Elsa -05 3:49.69  PB 9 Heat 2
60 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 ej start           
60 m häck (76,2 cm) F15 » Gustafsson, Ella -05 ej start           
» Jansson, Agnes -05 9.74  PB 3 Heat 5
  29.60      8 B-final  
» Lindefalk, Linnéa -05 ej start  Heat 3
Höjd P14 » Arvidsson, Love -05 ej start           
» Forster, Hampus -05 ej start 
» Ilison, Erik -05 ej start           
» Löuke, Rome -05 1.30  PB 11
P13 » Freifelt, William -06 1.50  PB 4 Final
» Hall, Neo -06 1.50    PB 4 Final  
» Herre, Filip -06 1.50  PB 3 Final
» Kapell, Elias -06 1.50  PB 2 Final
» Loqvist, William -06 1.17      16    
Sundström, Hugo -06 1.17  PB 16
» Öhrner, Gabriel -06 1.32  12
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 1.12      10    
Ek Linterius, Simon -07 ej start 
F15 » Jansson, Agnes -05 1.46  13
F13 » Edenå, Elma -06 1.23    PB 19    
» Hedberg, Tyra -06 1.23  9
» Jabbour Clarke, Lii -06 1.29  PB 7 Final
» Jansson, Vera -06 ej start           
» Johansson, Tuva -06 1.29  7 Final
» Larsson Lindberg, Agnes -06 1.23  15
» Rydström, Wilma -06 1.29      11    
» Sahlqvist, Esther -06 1.35  SB 4 Final
» Simonsson, Maja -06 ej start 
» Wolgast, Emmy -06 1.16      25    
» Zachrison, Molly -06 1.23  15
F12 » Bergin, Anna -07 ej start 
» Johansson, Ella -07 1.08  22
Stav P13 » Freifelt, William -06 ej start           
» Herre, Filip -06 2.07  PB 5 Final
» Kapell, Elias -06 2.57    PB 2 Final  
» Loqvist, William -06 1.77  PB 7 Final
» Öhrner, Gabriel -06 1.97  PB 6 Final
KS » Kapell, Tilda -01 3.62  [3] PB 8 Final  
F15 » Ivarsson, Alice -05 ej start 
» Lindefalk, Linnéa -05 ej start 
F13 » Hedberg, Tyra -06 2.07      6 Final  
» Jabbour Clarke, Lii -06 2.37  PB 3 Final
» Johansson, Tuva -06 1.67  14
» Rydström, Wilma -06 1.87    PB 11    
» Sahlqvist, Esther -06 2.07  PB 7 Final
» Simonsson, Maja -06 1.87  11
» Wolgast, Emmy -06 2.07    PB 7 Final  
» Zachrison, Molly -06 1.57  PB 17
Längd P15 » Asplund, Simon -05 ej start           
P14 » Arvidsson, Love -05 3.19  PB 30
» Asplund, Simon -05 3.47    PB 27    
» Forster, Hampus -05 4.05  PB 17
» Ilison, Erik -05 3.99  PB 20
» Löuke, Rome -05 4.04    PB 18    
» Torbjörnsson, Adam -05 3.52  26
F14 » Cyrus, Astrid -05 ej start 
» Gustafsson, Ella -05 ej start           
» Ivarsson, Alice -05 3.63  57
» Jansson, Agnes -05 ej start 
» Lidberg, Melina -05 4.17      30    
» Nyström, Frida -05 3.24  62
» Wheeler, Julia -05 ej start 
» Öhman, Elsa -05 ej res 
Längd (zon) P13   Fogelberg, Simon -06 3.51    PB 26    
» Freifelt, William -06 5.05  PB 5 Final
» Hall, Neo -06 4.04    SB 17    
» Herre, Filip -06 4.67  7 Final
» Kapell, Elias -06 5.13  2 Final
» Loqvist, William -06 ej start           
Sundström, Hugo -06 3.59  PB 23
» Öhrner, Gabriel -06 4.11  16
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 3.68      18    
Ek Linterius, Simon -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 3.62  21
F13 » Edenå, Elma -06 3.26    PB 57    
» Hedberg, Tyra -06 4.41  PB 15
» Jabbour Clarke, Lii -06 4.75  PB 5 Final
» Jansson, Vera -06 2.99      62    
» Johansson, Tuva -06 4.31  PB 18
» Larsson Lindberg, Agnes -06 3.74  49
Lyttle Härdelin, Linnea -06 3.97    PB 39    
» Rydström, Wilma -06 4.24  PB 24
» Sahlqvist, Esther -06 4.37  PB 17
» Simonsson, Maja -06 4.30      19    
» Wolgast, Emmy -06 4.11  32
» Zachrison, Molly -06 4.27  PB 23
F12 » Bergin, Anna -07 3.52      41    
» Johansson, Ella -07 3.75  25
Pellas, Viola -07 3.53  PB 40
Tresteg P15 » Asplund, Simon -05 ej start           
F14 » Cyrus, Astrid -05 ej start 
» Gustafsson, Ella -05 ej start           
» Ivarsson, Alice -05 ej start 
» Jansson, Agnes -05 9.03  PB 20
» Lidberg, Melina -05 10.75      1 Final  
» Nyström, Frida -05 7.99  33
Kula (4,0 kg) P14 » Arvidsson, Love -05 6.42    PB 20    
» Forster, Hampus -05 7.41  PB 17
» Ilison, Erik -05 9.09    PB 8 Final  
» Löuke, Rome -05 7.61  PB 16
» Torbjörnsson, Adam -05 5.50  PB 24
Kula (3,0 kg) P13   Fogelberg, Simon -06 6.22    PB 16   [¤]
» Hall, Neo -06 8.34  PB 5 Final
» Herre, Filip -06 7.30    PB 9    
» Kapell, Elias -06 9.77  PB 4 Final
» Loqvist, William -06 6.39  PB 13
» Öhrner, Gabriel -06 6.80           
P12 » Carlström Cousins, Theo -07 5.85  PB 14
Ek Linterius, Simon -07 ej start 
» Hackett, Quincy -07 6.30      6 Final  
F14 » Cyrus, Astrid -05 5.92  PB 27 [¤]
» Gustafsson, Ella -05 6.34  PB 26 [¤]
» Ivarsson, Alice -05 7.60      17    
» Nyström, Frida -05 6.52  25
» Wheeler, Julia -05 ej start 
» Öhman, Elsa -05 5.61  PB 29
Kula (2,0 kg) F13 » Edenå, Elma -06 7.82    PB 21    
» Hedberg, Tyra -06 8.94  PB 10
» Jabbour Clarke, Lii -06 8.70    PB 12