HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2019-04-22
Inne för 2019 Resultatdatum: 2019-04-19
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 30 m
resultat     namn klass datum   tävling
4.44  Abakar, Ibrahim -99 M22 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.82  » Marklund, Winston -04 P15 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m - SM-kvalgränser: [ MS=7.05 | M22=7.15 | P19=7.25 | P17=7.45 | P16=7.50 | P15=7.60 ]
resultat     namn klass datum   tävling
6.85  [1]   Dawlson, Emmanuel -92 MS 2019-02-16 » ISM, Stadium Arena, Norrköping
7.06    » Léger, Sidney -02 P17 2018-12-18 » Championats Départtementaux, Lyon, FRA
7.09  [2] » Förnestig, Paul -01 P18 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.34  » Prins, Felix -00 P19 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.35  » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-01-13 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
7.38    » Barroso Johansson, André -02 P17 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.38    » Agge, Mikael -02 P17 2019-02-24 » IJSM  IUSM 17  2019, Telekonsult Arena, Växjö
7.45    » Borg, Jonatan -03 P16 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.48    » Thid, David -03 P16 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.49  » Johansson, Leon -01 P18 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
7.58  Otieno, Dennis -91 MS 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
7.60      Abakar, Ibrahim -99 M22 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.77  Larsson Stewart, Gabriel -01 P18 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.79  » Aldskogius, Kalle -04 P15 2019-01-13 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
7.85    » Moberg, Markus -03 P16 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.86  Lundman, Malte -03 P16 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.92  » Kapell, Elias -06 P13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.98    » Lavett, Emil -01 P18 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.14  » Engström, Filip -04 P15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
8.15  » Sundberg, Martin -03 P16 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.30  [3] » Freifelt, William -06 P13 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.38  [4] » Loqvist, William -06 P13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
8.52  » Marklund, Winston -04 P15 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.53  [5] » Kylington, Adrian -07 P12 2019-03-06 » Turebergs explosiva 4, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.56  [6] Karlsson, Vilmer -07 P12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.60  » Linderoth, Fabian -04 P15 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.63  [7] » Roslund, Anton -07 P12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.63  » Herre, Filip -06 P13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.85  Fernström, Loke -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.87    » Hall, Neo -06 P13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.88  » Löuke, Rome -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.90  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.93  [8]   Victorin, Axel -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.03  » Forster, Hampus -05 P14 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
9.03  » Ilison, Erik -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.07    » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.28  » Håkansson, Theodor -08 P11 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.38  Törnblad, Felix -05 P14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.45    » Torbjörnsson, Adam -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.46  » Hackett, Quincy -07 P12 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.47  [9] Mancinella, Alessandro -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.50      Larsson, Herman -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.51  Wiklund, Theo -07 P12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.54  Conta, Demba -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.55    » Hackett, Jumanne -09 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.59  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.64  Westervall, Olle -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
9.64    » Wolgast, Albin -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.68  Sundström, Hugo -06 P13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.78  Fogelberg, Simon -06 P13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
9.94      Karmteg, Tim -08 P11 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.94  Bjurman, Tim -09 P10 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.95  Svanehav, Filip -09 P10 2019-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
9.95      Sillén, Liam -10 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.95  Diop, Mustapha -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.04  Heinonen, Klaus -10 P10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
10.05      Liljebäck, Hugo -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.08  » Arvidsson, Love -05 P14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.14  Strid, Edvin -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.14      Skarin, Nick -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.16  Rafiq, Yosef -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.22  Wanselius, Melvin -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.22    » Alteskog, Erik -06 P13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.23  Brundin, Anton -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.24  Sahlen, Alexandre -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.29      Simon, Sebastian -08 P11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.36  Lee, Kasper -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.38  Hasselgren Manswell, Atlas -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.40      Holmberg, Viktor -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.41  Salomonsson Stråhle, Noah -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.43  Järetoft, Markus -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.47      Karlsson, Hugo -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.47  Holmgren, Alvin -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.47  Camarstrand, Felix -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.48      Herre, Erik -07 P12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.50  Viidas, Egon -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.61  Schierman, Sixten -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.61      Heinonen, Julius -12 P10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
10.62  Karlsson Axi, Oliver -09 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.71  Micanovic, Oliver -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.71      Bäckman, Jack -09 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.72  Löfstaf, Oliver -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.75  Ekwall, Erik -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.77      Ilison, Henri -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.80  Alexandersson, Olle -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.89  Fransson, Hugq -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.92      Källqvist, Morgan -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.92  Drew, Nils -09 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.94  Victorin, Gustav -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.97      Janson, Ivar -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.99  Buchmayer Jarås, Josef -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.09  Karlsson, Otis -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.10      Ramel Ternhag, Svante -07 P12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.10  Ferej, Ali -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.17  Eklöf, Hampus -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.30      Öjemar, Vilhelm -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.42  Simonsson, Walter -10 P10 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.42  Djurstedt, Svante -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.43      Wahlström, Kevin -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.44  » Salimi Omberg, Martin -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.45  Eide Jensen, Olle -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.51      Jonsson Glitterstam, Max -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.57  Öhrner, Axel -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.67  Taube, Albin -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.78      Lorentzen, Aramis -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.99  Wennebjer, Max -12 P10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
12.00  Edström Larsson, Joel -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.06      Carp, Yonis -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.17  Broberg Rydqvist, Karl -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.19  Sjögren, Alvin -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.23      Sternlind, Folke -12 P10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
12.25  Fall, Tage -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.32  Nyholm, Sixten -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.90  Källqvist, Edvin -12 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
               
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.60 | P15=24.90 ]
resultat     namn klass datum   tävling
21.80  [1] » Léger, Sidney -02 P17 2019-02-10 » Match Inter-Ligues, Lyon, FRA
21.87      Otieno, Dennis -91 MS 2019-01-06 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
22.44  [2]   Dawlson, Emmanuel -92 MS 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
22.70  » Rogo, Desmond -96 MS 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
23.50  » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
23.73    » Johansson, Leon -01 P18 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
23.78  [3] » Thid, David -03 P16 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
24.01  » Moberg, Markus -03 P16 2019-02-24 » Nordiska Ungdomsspelen, Jämtkrafthallen, ÅS
25.09    » Aldskogius, Kalle -04 P15 2018-12-09 » Gavlehovspelen, Gavlehovshallen, Gävle
25.67  [4] » Bucht Wesslén, Noah -03 P16 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
26.30  » Kapell, Elias -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
27.04  [4] » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
27.34  [5] » Loqvist, William -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
27.70  [6] » Herre, Filip -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
28.60    » Hall, Neo -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
28.94  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
29.17  » Marklund, Winston -04 P15 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.33      Fernström, Loke -05 P14 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.40  » Forster, Hampus -05 P14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
29.72  [7] » Roslund, Anton -07 P12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.24    » Asplund, Simon -05 P14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
31.45  » Löuke, Rome -05 P14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
32.40  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
32.74    » Torbjörnsson, Adam -05 P14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
32.76  Sundström, Hugo -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
32.93  Fogelberg, Simon -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
34.05    » Hackett, Quincy -07 P12 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
34.14  [8] Svanehav, Filip -09 P10 2019-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
35.77  Sillén, Liam -10 P10 2019-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
37.47  [9]   Källqvist, Morgan -09 P10 2019-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
47.04  Sternlind, Folke -12 P10 2019-03-02 » Tybblelundsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - Mellantid
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
[9] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
               
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=50.00 | M22=51.50 | P19=52.50 | P17=53.50 | P16=55.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
51.14  [1] » Moberg, Markus -03 P16 2019-03-10 » IUSM 15-16  2019, Westinghouse Arena, Västerås
53.05  [2] » Thid, David -03 P16 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
54.98    » Bucht Wesslén, Noah -03 P16 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
56.38  » Tärnvik, Emil -03 P16 2019-03-06 » Turebergs explosiva 4, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
57.18  Dejfors, Mårten -02 P17 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
57.37  [3] » Jacobson, Henry -99 M22 2019-02-04 » Spåret 100 GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
57.46  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2019-01-27 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
75.62  Mancinella, Alessandro -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
75.82      Bjurman, Tim -09 P10 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
75.85  Simon, Sebastian -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
76.42  » Håkansson, Theodor -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
77.10    » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
77.23  Westervall, Olle -08 P11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
78.13  » Hackett, Jumanne -09 P10 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
78.44      Svanehav, Filip -09 P10 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
79.95  Lee, Kasper -08 P11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
80.24  Conta, Demba -08 P11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
81.50      Holmberg, Viktor -08 P11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
81.54  Heinonen, Klaus -10 P10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
81.81  Larsson, Herman -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
83.17      Sillén, Liam -10 P10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
83.52  Källqvist, Morgan -09 P10 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
84.29  Järetoft, Markus -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
86.43      Camarstrand, Felix -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
87.34  Öhrner, Axel -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
87.37  Tabacchi, Maxim -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
87.79    » Salimi Omberg, Martin -05 P14 2019-03-06 » Turebergs explosiva 4, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
88.07  Eklöf, Hampus -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
88.98  Viidas, Egon -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
89.40      Eide Jensen, Olle -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
90.87  Brundin, Anton -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
90.99  Ilison, Henri -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
91.24      Alexandersson, Olle -08 P11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
95.19  Simonsson, Walter -10 P10 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
99.72  Ajpe, Alvar -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
100.33      Fall, Tage -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
103.33  Wahlström, Kevin -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - Mellantid
               
 600 m
resultat     namn klass datum   tävling
1:42.29  » Hall, Neo -06 P13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:49.09  [1] » Kapell, Elias -06 P13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:50.75  [2]   Jerndorf, Daniel -06 P13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:00.57  Karmteg, Tim -08 P11 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:03.70  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:06.16      Westervall, Olle -08 P11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:07.64  Simon, Sebastian -08 P11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:09.90  Lee, Kasper -08 P11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:11.46      Svanehav, Filip -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:12.88  Hedberg, Elton -06 P13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:13.39  Roos, Luis -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:13.73      Victorin, Axel -08 P11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:16.45  Källqvist, Morgan -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:22.71  Larsson, Albin -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:22.86      Klyvare Sauer, Björn -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:24.79  Cobos von Bredow, Martin -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:25.64  Dahlin, Ludwig -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:40.34      Nyström, Per -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3:02.92  Sternlind, Folke -12 P10 2018-11-24 » Triumfglasspelen, Tybblelundshallen, Örebro
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
               
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:56.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1:55.59    » Jacobson, Henry -99 M22 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:10.26  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2019-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
2:23.48    » Thid, David -03 P16 2019-01-13 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:24.42  [1] » Hall, Neo -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
2:33.68  Jerndorf, Daniel -06 P13 2019-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2:57.64    » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:08.04  Sundström, Hugo -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
               
 1 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=2:57.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
2:50.86  [1] » Pettersson, Tobias -04 P15 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:58.27  » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-02-03 » Mångkamps SM, IFU Arena, Uppsala
3:07.67    » Holm, Nils -04 P15 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:22.66  » Asplund, Simon -05 P14 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4:14.66  » Salimi Omberg, Martin -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
               
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=4:02.00 | M22=4:12.00 | P19=4:14.00 | P17=4:28.00 | P16=4:33.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4:25.22  [1]   Wångberg Arneland, Oscar -03 P16 2019-01-27 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
4:35.05  [2] Persson, Eskil -77 M40 2019-01-27 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
4:45.64    » Tärnvik, Emil -03 P16 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4:55.35  » Lindström, Christian -74 M45 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5:05.49  » Holm, Nils -04 P15 2019-01-17 » Turebergs Explosiva 2, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
               
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=8:35.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8:37.23  Nait Hammou, Otmane -95 MS 2019-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
9:00.34  Persson, Eskil -77 M40 2019-02-23 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9:14.73      Lemma, Habtmariam -93 MS 2019-03-31 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
9:27.01  Araya, Musie -98 M22 2019-03-31 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
9:49.75  Sami, Mikiele -98 M22 2019-03-31 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
9:51.53    » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2019-02-23 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9:59.96  Mulugeta, Michael -01 P18 2019-03-31 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
10:08.22  » Lindström, Christian -74 M45 2019-02-23 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10:18.04      Lindström, Mathias -90 MS 2019-02-23 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10:38.55  [1] Svahn, Henrik -82 M35 2019-02-23 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10:43.22  Hildesäter, Melvin -95 MS 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M35
               
 40 m häck (special)
resultat     namn klass datum   tävling
7.58  » Hackett, Jumanne -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.92  Mancinella, Alessandro -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.21      Skarin, Nick -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.47  Svanehav, Filip -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.53  Tabacchi, Maxim -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.59      Hasselgren Manswell, Atlas -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.63  Brundin, Anton -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.68  Cobos von Bredow, Martin -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.83      Dahlin, Ludwig -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.85  Roos, Luis -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.90  Källqvist, Morgan -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.91      Liljebäck, Hugo -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.95  Bjurman, Tim -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.22  Viidas, Egon -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.29      Eklöf, Hampus -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.38  Ajpe, Alvar -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.60  Larsson, Albin -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.11      Eide Jensen, Olle -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.27  Klyvare Sauer, Björn -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.31  Fall, Tage -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.32      Nyström, Per -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.34  Wahlström, Kevin -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
               
 60 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=8.60 | M22=8.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.04    » Shaker Anid, Amir -89 MS 2019-01-06 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
8.43  [1] » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 60 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=8.90 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.20    » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-02-23 » IJSM  IUSM 17  2019, Telekonsult Arena, Växjö
               
 60 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=9.05 | P16=9.20 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.14    » Moberg, Markus -03 P16 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.40  [1] » Thid, David -03 P16 2019-03-06 » Turebergs explosiva 4, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
               
 60 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=9.15 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.34  » Löuke, Rome -05 P14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
9.35  » Kapell, Elias -06 P13 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
9.77  [1] » Herre, Filip -06 P13 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
10.02  [2] » Loqvist, William -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.08  [3] » Freifelt, William -06 P13 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.50  [4] » Roslund, Anton -07 P12 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.88  [5]   Karlsson, Vilmer -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.82  » Berglind, Alfred -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.13  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.61      Sundström, Hugo -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.99  Ek Linterius, Simon -07 P12 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.34  Beskow, Hugo -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.39    » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.10  Poijes, Svante -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.95  Herre, Erik -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
17.81  » Hackett, Quincy -07 P12 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
               
 60 m häck (special)
resultat     namn klass datum   tävling
10.66  [1] » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.83  » Håkansson, Theodor -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.18      Larsson, Herman -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.44  Lee, Kasper -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.26  Järetoft, Markus -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.38      Simon, Sebastian -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.61  Camarstrand, Felix -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.83  Ilison, Henri -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.05  Green, Oscar -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=2.00 | M22=1.90 | P19=1.88 | P17=1.78 | P16=1.73 | P15=1.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1.83  [1] » Thid, David -03 P16 2019-02-03 » Mångkamps SM, IFU Arena, Uppsala
1.81    » Barroso Johansson, André -02 P17 2019-02-24 » IJSM  IUSM 17  2019, Telekonsult Arena, Växjö
1.66    » Törnvall, Oskar -03 P16 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.65  » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
1.62  » Freifelt, William -06 P13 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.51    » Hall, Neo -06 P13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.50  » Kapell, Elias -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
1.50  » Herre, Filip -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
1.47  [2] » Roslund, Anton -07 P12 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
1.38  » Ilison, Erik -05 P14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.33  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.33    » Löuke, Rome -05 P14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.33  » Käll, Valter -05 P14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.29  [3] » Håkansson, Theodor -08 P11 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.28    » Loqvist, William -06 P13 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28  Ek Linterius, Simon -07 P12 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28      Beskow, Hugo -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.24  Lee, Kasper -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.24  Herre, Erik -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.23      Larsson, Herman -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20  [4] » Hackett, Jumanne -09 P10 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20  [4] Svanehav, Filip -09 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.17      Sundström, Hugo -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
1.17  Simon, Sebastian -08 P11 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.16  [5] Mancinella, Alessandro -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.15    » Wolgast, Albin -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.13  Karmteg, Tim -08 P11 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.12  Poijes, Svante -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.12      Hasselgren Manswell, Atlas -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.12  » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.12  Holmgren, Alvin -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.10      Öhrner, Axel -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  » Hackett, Quincy -07 P12 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.08  Micanovic, Oliver -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08      Ramel Ternhag, Svante -07 P12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  » Bélec, Christoffer -07 P12 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  Söderborg, Mikael -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08      Brundin, Anton -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.08  Liljebäck, Hugo -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Heinonen, Klaus -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04      Victorin, Axel -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Camarstrand, Felix -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Ilison, Henri -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.03      Strid, Edvin -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.02  Dahlin, Ludwig -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.02  Sillén, Liam -10 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.00      Schierman, Sixten -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Eklöf, Hampus -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Diop, Mustapha -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00      Viidas, Egon -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Taube, Albin -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Alexandersson, Olle -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.98      Källqvist, Morgan -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.97  Cobos von Bredow, Martin -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
0.96  Djurstedt, Svante -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96      Öjemar, Vilhelm -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Larsson, Albin -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
0.92  Roos, Luis -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
0.92      Bäckman, Jack -09 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Drew, Nils -09 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Karlsson Axi, Oliver -09 P10 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Carp, Yonis -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Buchmayer Jarås, Josef -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Skarin, Nick -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Sahlen, Alexandre -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Nyholm, Sixten -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Victorin, Gustav -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Janson, Ivar -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Broberg Rydqvist, Karl -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.87  Nyström, Per -09 P10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
0.84      Jonsson Glitterstam, Max -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Fransson, Hugq -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Lorentzen, Aramis -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84      Ferej, Ali -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Edström Larsson, Joel -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.76  Simonsson, Walter -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.76      Sjögren, Alvin -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.72  Wahlström, Kevin -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
               
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.70 | M22=4.05 | P19=4.00 | P17=3.60 | P16=3.25 | P15=3.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4.20  [1,2] » Borgius, Teodor -03 P16 2019-03-09 » IUSM 15-16  2019, Westinghouse Arena, Västerås
4.09  [3,4] » Gemmel, Harald -01 P18 2019-02-23 » IJSM  IUSM 17  2019, Telekonsult Arena, Växjö
4.03  [5] » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.00  [6]   Ander, Noah -01 P18 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.35    » Thid, David -03 P16 2019-02-02 » Mångkamps SM, IFU Arena, Uppsala
2.82    » Törnvall, Oskar -03 P16 2019-01-26 » Just Pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.72  [7] » Kapell, Elias -06 P13 2019-03-17 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
2.52  » Ilison, Erik -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.30    » Käll, Valter -05 P14 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.20  [8] » Berglind, Alfred -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.13  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.13    » Freifelt, William -06 P13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.07  » Herre, Filip -06 P13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
2.05  Sundström, Hugo -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.90    » Loqvist, William -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.00  » Alteskog, Erik -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
               
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=6.90 | M22=6.55 | P19=6.40 | P17=6.20 | P16=5.90 | P15=5.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
7.91    » Tornéus, Michel -86 MS 2019-02-02 » Karlsruhe, GER
7.18  [1,2,3]   Svensson, David -98 M22 2019-02-23 » IJSM  IUSM 17  2019, Telekonsult Arena, Växjö
6.61    » Thid, David -03 P16 2019-03-09 » IUSM 15-16  2019, Westinghouse Arena, Västerås
6.49  [4] » Barroso Johansson, André -02 P17 2019-02-23 » IJSM  IUSM 17  2019, Telekonsult Arena, Växjö
6.25  [5] » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.22    » Prins, Felix -00 P19 2019-01-25 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
5.95  » Lavett, Emil -01 P18 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.85  Abakar, Ibrahim -99 M22 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.60    » Aldskogius, Kalle -04 P15 2018-12-09 » Gavlehovspelen, Gavlehovshallen, Gävle
5.34  » Sundberg, Martin -03 P16 2019-01-05 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
5.00  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 MS 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.88    » Förnestig, Paul -01 P18 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.76  » Marklund, Winston -04 P15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
4.71  » Linderoth, Fabian -04 P15 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.70    » Engström, Filip -04 P15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
4.39  » Löuke, Rome -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.21  Larsson, Rasmus -04 P15 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.15    » Ilison, Erik -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.05  » Forster, Hampus -05 P14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
3.68  » Torbjörnsson, Adam -05 P14 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.63    » Holm, Nils -04 P15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
3.54  » Käll, Valter -05 P14 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.52  » Arvidsson, Love -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.47  » Asplund, Simon -05 P14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
               
 Längd (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
5.55  » Kapell, Elias -06 P13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.27  » Kylington, Adrian -07 P12 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
5.20  [1] » Freifelt, William -06 P13 2019-03-17 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
4.97  [2] » Loqvist, William -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.88  » Herre, Filip -06 P13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.53    » Roslund, Anton -07 P12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.49  » Berglind, Alfred -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.47  Karlsson, Vilmer -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.29  [3] » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.28  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.17  Victorin, Axel -08 P11 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
4.05    » Håkansson, Theodor -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.04  » Hall, Neo -06 P13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
4.03  Rönström, Melvin -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.94    » Hackett, Quincy -07 P12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.89  [4] » Hackett, Jumanne -09 P10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.87  » Wolgast, Albin -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.80  [5]   Mancinella, Alessandro -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.79  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.76  Conta, Demba -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.74      Sundström, Hugo -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.70  Beskow, Hugo -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.69  Karmteg, Tim -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.66      Salomonsson Stråhle, Noah -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.66  Söderborg, Mikael -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.60  Westervall, Olle -08 P11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.60      Simon, Sebastian -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.56  Larsson, Herman -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.55  Lee, Kasper -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.55      Svanehav, Filip -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.52  Wanselius, Melvin -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.51  Fogelberg, Simon -06 P13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
3.50      Bjurman, Tim -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.45  Sillén, Liam -10 P10 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.42  Hasselgren Manswell, Atlas -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.41      Herre, Erik -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.40  Holmgren, Alvin -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.34  » Alteskog, Erik -06 P13 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.34      Brundin, Anton -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.34  Skarin, Nick -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.28  Heinonen, Klaus -10 P10 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.26      Camarstrand, Felix -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.25  Järetoft, Markus -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.21  Ramel Ternhag, Svante -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.20      Viidas, Egon -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.20  Källqvist, Morgan -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.18  Rafiq, Yosef -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.18      Tabacchi, Maxim -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.14  Ilison, Henri -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.13  Micanovic, Oliver -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.11      Eklöf, Hampus -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.05  Löfstaf, Oliver -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.03  Öhrner, Axel -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.02      Karlsson, Hugo -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.02  Strid, Edvin -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.01  Green, Oscar -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.01      Poijes, Svante -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.96  Schierman, Sixten -09 P10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.91  Holmberg, Viktor -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
2.90      Drew, Nils -09 P10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.89  Bengtsson, David -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.79  Alexandersson, Olle -08 P11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
2.79      Fall, Tage -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.75  Bäckman, Jack -09 P10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.72  Ajpe, Alvar -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.71      Eide Jensen, Olle -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.62  Wahlström, Kevin -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.58  Simonsson, Walter -10 P10 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.47      Gawell, Hugo -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.39  Sternlind, Folke -12 P10 2019-03-02 » Tybblelundsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
2.32  Ribbing, Valentin -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.21  Källqvist, Edvin -12 P10 2019-03-16 » Haninge open, Torvalla Sporthall, Handen
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P10
               
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.00 | M22=13.40 | P19=12.90 | P17=12.40 | P16=12.00 | P15=11.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.87    » Ehrlin, Erik -90 MS 2019-02-10 » Nordenkampen, Baerum Idrettspark, NOR
13.60    » Thid, David -03 P16 2019-03-10 » IUSM 15-16  2019, Westinghouse Arena, Västerås
11.68    » Sundberg, Martin -03 P16 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.44  » Löuke, Rome -05 P14 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Tresteg (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
10.95  [1] » Kapell, Elias -06 P13 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
9.76  » Loqvist, William -06 P13 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.61  [2] » Roslund, Anton -07 P12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.42  » Herre, Filip -06 P13 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.59  » Hackett, Quincy -07 P12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.29      Wiklund, Theo -07 P12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.02  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
               
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.30 | M22=12.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.95  » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-01-12 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
3.75  Sternlind, Folke -12 P10 2019-03-16 » Haninge open, Torvalla Sporthall, Handen
3.45  Källqvist, Edvin -12 P10 2019-03-16 » Haninge open, Torvalla Sporthall, Handen
               
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
9.05  » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-02-02 » Mångkamps SM, IFU Arena, Uppsala
               
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=11.90 | P16=11.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
14.12    » Sundberg, Martin -03 P16 2019-03-10 » IUSM 15-16  2019, Westinghouse Arena, Västerås
10.01  » Thid, David -03 P16 2019-01-13 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
10.54  » Aldskogius, Kalle -04 P15 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.11  » Linderoth, Fabian -04 P15 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.09    » Ilison, Erik -05 P14 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
7.90  » Löuke, Rome -05 P14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.41  » Forster, Hampus -05 P14 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
6.62    » Arvidsson, Love -05 P14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.38  » Käll, Valter -05 P14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.17  » Torbjörnsson, Adam -05 P14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
9.86  [1] » Kapell, Elias -06 P13 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.29  [2] » Freifelt, William -06 P13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.58      Rönström, Melvin -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.34  » Hall, Neo -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
7.97  » Kylington, Adrian -07 P12 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
7.40    » Berglind, Alfred -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.36  Beskow, Hugo -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.30  » Herre, Filip -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
7.26      Karlsson, Vilmer -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.13  » Hackett, Quincy -07 P12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.84  » Bélec, Christoffer -07 P12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.83    » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.81  » Roslund, Anton -07 P12 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.51  Wiklund, Theo -07 P12 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.39    » Loqvist, William -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
6.22  Fogelberg, Simon -06 P13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
5.85  » Carlström Cousins, Theo -07 P12 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
5.84      Poijes, Svante -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.21  » Alteskog, Erik -06 P13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.81  Herre, Erik -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.28      Söderborg, Mikael -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.15  Ramel Ternhag, Svante -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.62  Gawell, Hugo -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.35  Ribbing, Valentin -07 P12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
               
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
9.24  » Hackett, Jumanne -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.75  [1] Lee, Kasper -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.24    » Wilkinson, Benjamin -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.54  Holmgren, Alvin -08 P11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.53  Simon, Sebastian -08 P11 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.92    » Wolgast, Albin -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.86  Ilison, Henri -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.78  Skarin, Nick -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.71      Conta, Demba -08 P11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
6.71  Mancinella, Alessandro -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.64  Diop, Mustapha -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.58      Sahlen, Alexandre -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.46  Hasselgren Manswell, Atlas -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.36  Sillén, Liam -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.35      Larsson, Herman -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.31  Brundin, Anton -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.29  Strid, Edvin -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.27      Svanehav, Filip -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.18  Victorin, Axel -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.17  Buchmayer Jarås, Josef -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.06    » Håkansson, Theodor -08 P11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.87  Micanovic, Oliver -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.86  Bjurman, Tim -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.83      Löfstaf, Oliver -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.80  Westervall, Olle -08 P11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
5.73  Järetoft, Markus -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.72      Eklöf, Hampus -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.71  Alexandersson, Olle -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.65  Liljebäck, Hugo -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.59      Karlsson Axi, Oliver -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.50  Holmberg, Viktor -08 P11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
5.48  Taube, Albin -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.43      Green, Oscar -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.39  Ekwall, Erik -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.38  Tabacchi, Maxim -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.36      Camarstrand, Felix -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.26  Öhrner, Axel -08 P11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.18  Källqvist, Morgan -09 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.01      Janson, Ivar -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.96  Viidas, Egon -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.82  Heinonen, Klaus -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.75      Eide Jensen, Olle -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.64  Ferej, Ali -08 P11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.55  Victorin, Gustav -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.54      Fransson, Hugq -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.37  Schierman, Sixten -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.10  Öjemar, Vilhelm -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.09      Broberg Rydqvist, Karl -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.08  Simonsson, Walter -10 P10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.02  Edström Larsson, Joel -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.01      Carp, Yonis -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.92  Fall, Tage -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.90  Djurstedt, Svante -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.85      Drew, Nils -09 P10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.81  Sternlind, Folke -12 P10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
3.75  Ajpe, Alvar -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.63      Sjögren, Alvin -09 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.27  Wahlström, Kevin -09 P10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.23  Lorentzen, Aramis -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.02      Nyholm, Sixten -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.87  Heinonen, Julius -12 P10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
2.71  Jonsson Glitterstam, Max -10 P10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Vikt (15,88 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=15.50 | M22=14.00 | P19=13.30 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 Vikt (11,34 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=13.50 | P16=12.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.65    » Lindefalk, Alexander -03 P16 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Vikt (9,08 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
9.07  [1] » Ilison, Erik -05 P14 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.76  [2] » Löuke, Rome -05 P14 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.92  [3] » Torbjörnsson, Adam -05 P14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
5.90  [4] » Käll, Valter -05 P14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.17  [5] » Arvidsson, Love -05 P14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=4 400 | M22=4 300 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (106,7 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=4 000 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (99,1 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
4 448  [1] » Håkansson, Jonatan -01 P18 2019-02-03 » Mångkamps SM, IFU Arena, Uppsala
Resultat:          |  7.36  |  5.94  |  9.05  |  1.65  |  8.34  |  3.95  |  2:58.27  |
Poäng:                |  759  |  574  |  429  |  504  |  898  |  603  |  681  |
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=3 750 | P16=3 600 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (91,4 cm)  |  Höjd  |  Kula (5,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
4 103  [1] » Thid, David -03 P16 2019-01-13 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  7.48  |  2.90  |  5.92  |  8.66  |  1.75  |  10.01  |  2:23.48  |
Poäng:                |  719  |  333  |  569  |  823  |  585  |  486  |  588  |
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 200 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  600 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 4-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |  Höjd  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 590  » Kapell, Elias -06 P13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  9.68  |  5.10  |  9.21  |  1.42  |
Poäng:                |  1 052  |  956  |  753  |  829  |
3 092  [1] » Herre, Filip -06 P13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.10  |  4.69  |  7.21  |  1.36  |
Poäng:                |  965  |  815  |  552  |  760  |
2 876  [2] » Roslund, Anton -07 P12 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.63  |  4.49  |  6.81  |  1.36  |
Poäng:                |  861  |  746  |  509  |  760  |
2 464  » Öhrner, Gabriel -06 P13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.13  |  4.16  |  6.80  |  1.33  |
Poäng:                |  597  |  634  |  508  |  725  |
2 455  » Loqvist, William -06 P13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.63  |  4.52  |  5.86  |  1.24  |
Poäng:                |  680  |  757  |  399  |  619  |
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics