HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2019-04-20
Inne för 2019 Resultatdatum: 2019-04-19
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 30 m
resultat     namn klass datum   tävling
4.82  » Kapell, Tilda -01 F18 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m - SM-kvalgränser: [ KS=7.70 | K22=7.95 | F19=8.00 | F17=8.10 | F16=8.15 | F15=8.18 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.23  » Hellstadius, Alannah -04 F15 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.26  » Freeman, Molly -02 F17 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.32    » Edelholm, Beata -03 F16 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.36  [1] » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-03-17 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
8.38  » Pettersson, Fredrika -02 F17 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.42    » Åsberg, Kajsa -04 F15 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.44  » Lidberg, Melina -05 F14 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
8.48  » Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.54    » Robling, Alma -04 F15 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.55  Sundberg, Emma -99 K22 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.59  [2] » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
8.60    » Hultström, Vilma -00 F19 2019-01-13 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
8.64  » Lindefalk, Linnéa -05 F14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.65  » Simonsson, Maja -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
8.66    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.69  Aldskogius, Clara -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.70  Fernström, Nadja -03 F16 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.72      Molvin, Ella -04 F15 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.75  » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.79  » Ivarsson, Alice -05 F14 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.84    » Johansson, Tuva -06 F13 2019-01-27 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
8.89  » Jansson, Vera -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
8.90  » Wolgast, Emmy -06 F13 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.90    » Rydström, Wilma -06 F13 2019-03-06 » Turebergs explosiva 4, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.91  » Bergin, Anna -07 F12 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
8.92  » Cyrus, Astrid -05 F14 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
8.96    » Jansson, Agnes -05 F14 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
8.99  [3] Lönn, Malva -09 F10 2019-03-30 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
9.02  Magnusson, Elinor -04 F15 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.02    » Nyström, Frida -05 F14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.10  » Wernérus, Astrid -07 F12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.12  » Lööw, Nora -07 F12 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.13    » Gustafsson, Ella -05 F14 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.18  Robling, Elsa -07 F12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.19  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.29    » Zachrison, Molly -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
9.29  » Sillén, Linnéa -07 F12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.31  » Heinonen, Elsa -07 F12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.39    » Johansson, Ella -07 F12 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
9.41  » Sparv, Tyra -08 F11 2019-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
9.45  » Ståhl, Lilly -07 F12 2019-04-06 » Aimsoft games, Westinghouse Arena, Västerås
9.50      Hjalmarö, Vera -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.54  » Jansson, Edit -08 F11 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.55  » Öhman, Elsa -05 F14 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
9.56      Hallencreutz, Emma -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
9.56  Pellas, Viola -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.63  » Zholudieva, Alevtina -07 F12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.65    » Larsson Lindberg, Agnes -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
9.74  Parpal, Ines -07 F12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.80  Ekman, Idun -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
9.81      Rönnmark, Blenda -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.91  » Lindblom, Emmy -09 F10 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.92  Aizawa, Liv -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
9.95      Morne, Colette -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
9.95  » Sternlind, Tyra -09 F10 2019-01-06 » Surbulle Indoors, Stadium Arena, Norrköping
10.01  » Alassaad, Selma -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.08    » Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
10.09  Axelsson, Klara -07 F12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.11  Dejfors, Isabella -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.13      Malmsten, Julia -07 F12 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.17  Lundquist, Alva -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.17  Olsson, Isa -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.21      Axelsson, Ebba -07 F12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.21  Halldin, Linn -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.23  Torssander, Ingrd -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.24      Lindroth, Hedvig -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.27  MumBamuna, Chelcy -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.30  Josefsson, Naima -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.31      Ekblad, Frida -07 F12 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.33  Åhlund, Nora -08 F11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.33  Norberg, Tyra -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.33    » Edenå, Elma -06 F13 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.36  Runeborg, Smilla -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.41  Östlund, Filippa -07 F12 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.42      Eklöf, Nora -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.42  Giertz Holgerman, Doris -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.43  Övermo, Greta -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.44      Eklöf, Alma -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.44  Dahl, Astri -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.44  Carlsson, Stella -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.45      Broberg Rydqvist, Amanda -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.52  Roslund, Agnes -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.53  Bernslätt, Nora -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.56      Gustafsson, Ester -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.57  Drcà, Miriam -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.57  Pålsson, Selma -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.64      Nilsson Söderman, Saga -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.67  Holmeros, Ida -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.71  Asp, Ingrid -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.85      Linerut, Emma -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.86  Ekener, Filippa -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.93  Engström Villaroel, Noelia -09 F10 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.95      Eriksson, Tuvalisa -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
10.98  Berggren, Märta -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.98  Nordberg, Moa -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
10.99      Pettersson, Emily -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.02  Tärnvik, Stina -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
11.05  Sandström, Saga -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.05      Dahl, Lo -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.07  Lundin, Märta -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.09  Torberger, Elsa -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.10      Boisen, Siri -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.15  Nordgren, Elsa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.16  Malmqvist, Ebba -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
11.18      Ekwall, Sofia -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.25  Forshed, Bella -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.26  Rydergård, Franka -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.40      Caddeo, Elsa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.42  Westervall, Astrid -10 F10 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
11.49  Antonsson, Celina -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.60      Frykström, Amanda -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.68  Krupenia, Matilda -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.70  Nilsson, Ida -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.70      Crona, Amelie -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.73  Åsander, Anyo -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.73  Gullberg, Liv -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.74      Johansson, Julia -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.79  Nylander, Matilda -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.79  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.92      Hagström, Stella -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
11.94  Granström, Elsa -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.04  Sahlstedt, Ebba -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.05      Sköldberg, Katja -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.08  Elofsson Järf, Alva -08 F11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.15  Bachner, Iris -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.19      Appelquist, Emma -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.21  Aronsson, Diana -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.22  Högberg, Nora -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.36      Landerholm, Svea -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.38  Källgården, Moa -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.47  Sköllersten, Linnéa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.79      Stebrant, Ester -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
12.85  Larsson, Elin -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
13.18  Windirsch, Alva -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
               
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.25 | F15=27.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
26.25  [1] » Knezevic, Sandra -92 KS 2019-02-04 » Spåret 100 GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
26.92  Kunath, Johanna -97 K22 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
27.25    » Edelholm, Beata -03 F16 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
27.51  » Hellstadius, Alannah -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
27.84  Fernström, Nadja -03 F16 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.21    » Hultström, Vilma -00 F19 2019-01-17 » Turebergs Explosiva 2, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
28.61  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.67  » Lidberg, Melina -05 F14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
28.81    » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.91  » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.13  » Simonsson, Maja -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
29.20    » Robling, Alma -04 F15 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.32  Lönn, Malva -09 F10 2019-03-31 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
29.50  » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
29.51    » Rydström, Wilma -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
29.58  » Lindefalk, Linnéa -05 F14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
29.76  » Jansson, Vera -06 F13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.09    » Ivarsson, Alice -05 F14 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.25  [2] Aldskogius, Clara -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.31  » Cyrus, Astrid -05 F14 2019-01-04 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
30.52    » Wolgast, Emmy -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
30.55  » Zachrison, Molly -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
30.74  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
30.76    » Nyström, Frida -05 F14 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.07  Magnusson, Elinor -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
31.08  » Bergin, Anna -07 F12 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
31.16    » Johansson, Ella -07 F12 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
31.96  » Öhman, Elsa -05 F14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
32.10  » Ståhl, Lilly -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
33.25      Pellas, Viola -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
33.39  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
34.20  Aulin, Emelie -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
35.85  [3] » Sternlind, Tyra -09 F10 2018-11-24 » Triumfglasspelen, Tybblelundshallen, Örebro
36.13  [4] » Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2018-11-24 » Triumfglasspelen, Tybblelundshallen, Örebro
41.53  Björkman, Maria -52 K65 2019-01-13 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
               
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=58.00 | K22=60.50 | F19=61.00 | F17=61.50 | F16=62.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
55.89  [1] » Knezevic, Sandra -92 KS 2019-02-17 » ISM, Stadium Arena, Norrköping
61.56  » Hultström, Vilma -00 F19 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
69.58  [2] » Ramberg, Filippa -97 K22 2019-02-04 » Spåret 100 GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
70.90  Lönn, Malva -09 F10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
73.35  [3] » Sparv, Tyra -08 F11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
77.49    » Jansson, Edit -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
78.59  Ekman, Idun -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
79.32  Övermo, Greta -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
80.57      Eklöf, Nora -09 F10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
81.56  » Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
81.62  Stenström, Vera -08 F11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
83.36    » Alassaad, Selma -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
83.69  Dejfors, Isabella -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
84.95  Dahl, Astri -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
85.50      Broberg Rydqvist, Amanda -09 F10 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
85.56  » Sternlind, Tyra -09 F10 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
85.58  Aizawa, Liv -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
85.68      Drcà, Miriam -08 F11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
87.03  Holmeros, Ida -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
88.21  Giertz Holgerman, Doris -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
88.66      Roslund, Agnes -09 F10 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
89.43  Carlsson, Stella -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
89.90  Lindroth, Hedvig -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
89.99      Nilsson Söderman, Saga -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
90.86  Crona, Amelie -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
90.86  Gustafsson, Ester -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
91.29      Larsson, Elin -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
91.57  Malmqvist, Ebba -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
91.71  Linerut, Emma -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
93.10      Engström Villaroel, Noelia -09 F10 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
93.22  Antonsson, Celina -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
93.30  Gullberg, Liv -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
94.21      Ekener, Filippa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
95.07  Caddeo, Elsa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
95.47  Forshed, Bella -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
95.70      Grafström, Ines -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
95.93  Sköldberg, Katja -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
96.15  Torberger, Elsa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
97.59      Dahl, Lo -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
98.89  Nordgren, Elsa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
98.90  Rydergård, Franka -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
99.48      Johansson, Julia -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
104.04  Elofsson Järf, Alva -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - Mellantid
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
               
 600 m
resultat     namn klass datum   tävling
1:44.47  Grahn, Olivia -06 F13 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:50.57  [1] » Johansson, Ella -07 F12 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:50.91  [2] » Olsson, Tove -06 F13 2018-12-01 » Fotokungen inomhus, Lugnet, Falun
1:51.65  [3] » Simonsson, Maja -06 F13 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:55.26  » Rydström, Wilma -06 F13 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:58.31      Lönn, Malva -09 F10 2019-03-30 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
2:04.06  » Ivarsson, Alice -05 F14 2019-01-13 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:04.50  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:05.04    » Wolgast, Emmy -06 F13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:05.44  » Zachrison, Molly -06 F13 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:05.52  » Jansson, Edit -08 F11 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
2:06.31    » Sahlqvist, Esther -06 F13 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:07.18  Robling, Elsa -07 F12 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:07.40  Pellas, Viola -07 F12 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:11.46      Övermo, Greta -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:13.00  [4] » Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
2:15.22  » Alassaad, Selma -09 F10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:16.84    » Sparv, Tyra -08 F11 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:20.03  Dejfors, Isabella -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:20.44  » Sternlind, Tyra -09 F10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
2:20.68      Åhlund, Nora -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:29.10  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:29.52  Tärnvik, Stina -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:31.10      Roslund, Agnes -09 F10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:53.53  Larsson, Elin -09 F10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F10
               
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:16.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
2:20.10  [1] » Ramberg, Filippa -97 K22 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:26.11  Grahn, Olivia -06 F13 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
2:33.03      Nordgren, Wilma -03 F16 2019-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2:36.83  Siltberg Almlöf, Nora -99 K22 2019-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2:39.91  » Cyrus, Astrid -05 F14 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:41.31  [2] » Johansson, Ella -07 F12 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
2:44.70  » Simonsson, Maja -06 F13 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
2:45.07  » Olsson, Tove -06 F13 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:48.78    » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
2:56.23  » Öhman, Elsa -05 F14 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:56.80  » Wolgast, Emmy -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
2:57.75    » Zachrison, Molly -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
2:59.66  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
3:01.80  Pellas, Viola -07 F12 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
3:05.58    » Larsson Lindberg, Agnes -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
3:09.82  » Bergin, Anna -07 F12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
               
 1 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=3:13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
3:34.60  Nienkirk, Rebecka -04 F15 2019-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
3:45.67  » Cyrus, Astrid -05 F14 2019-01-05 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3:49.69  » Öhman, Elsa -05 F14 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
               
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:43.00 | K22=5:00.00 | F19=5:05.00 | F17=5:20.00 | F16=5.25 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4:51.63  [1,2] Lundin, Nora -03 F16 2019-03-10 » IUSM 15-16  2019, Westinghouse Arena, Västerås
4:56.49    » Ramberg, Filippa -97 K22 2019-01-06 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
5:12.65  [3]   Nordgren, Wilma -03 F16 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5:13.46  Lidén, Clara -03 F16 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5:24.54  » Brandt, Albertina -03 F16 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5:47.37      Nienkirk, Rebecka -04 F15 2019-01-17 » Turebergs Explosiva 2, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7:50.12  Björkman, Maria -52 K65 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
               
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=10:15.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 40 m häck (special)
resultat     namn klass datum   tävling
7.18  Lönn, Malva -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.26  » Lindblom, Emmy -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.32      Nilsson Söderman, Saga -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.38  Dahl, Astri -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.58  » Sternlind, Tyra -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.66      Roslund, Agnes -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.78  Giertz Holgerman, Doris -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.78  Eklöf, Nora -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.87      Aizawa, Liv -09 F10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.96  Broberg Rydqvist, Amanda -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.98  Gustafsson, Ester -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.05      Carlsson, Stella -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.18  Nordgren, Elsa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.21  » Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.32      Holmeros, Ida -09 F10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.38  » Alassaad, Selma -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.41  Ekener, Filippa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.44      Johansson, Julia -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.47  Dahl, Lo -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.47  Torberger, Elsa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.58      Sköldberg, Katja -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.72  Engström Villaroel, Noelia -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.89  Crona, Amelie -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.96      Caddeo, Elsa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.10  Gullberg, Liv -09 F10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.22  Rydergård, Franka -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.72  Larsson, Elin -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=8.85 | K22=9.20 | F19=9.35 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.77  [1] » Sandelius, Josefine -94 KS 2019-02-04 » Spåret 100 GP, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.24  [2] Kunath, Johanna -97 K22 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
               
 60 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=9.40 | F16=9.50 | F15=9.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
9.18  [1] » Hellstadius, Alannah -04 F15 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.34  [2] » Edelholm, Beata -03 F16 2019-03-09 » IUSM 15-16  2019, Westinghouse Arena, Västerås
9.67    » Lindefalk, Linnéa -05 F14 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.67  » Jansson, Agnes -05 F14 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
9.79  » Åsberg, Kajsa -04 F15 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.81  [3] » Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.90  [4] » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.09  [5] » Rydström, Wilma -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.31    » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.42  » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.62  » Johansson, Tuva -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.64    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.73  » Gustafsson, Ella -05 F14 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.92  Lönn, Malva -09 F10 2019-03-31 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
11.14    » Ivarsson, Alice -05 F14 2019-01-13 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.21  » Cyrus, Astrid -05 F14 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.59  » Simonsson, Maja -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.64      Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.75  » Bergin, Anna -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.77  » Sillén, Linnéa -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.80      Aldskogius, Clara -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.83  » Zachrison, Molly -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.91  » Öhman, Elsa -05 F14 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.97    » Johansson, Ella -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.65  Pellas, Viola -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.91  Parpal, Ines -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.94      Attersand, Alva -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.27  » Edenå, Elma -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.29  » Heinonen, Elsa -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.34      Östlund, Filippa -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.40  Axelsson, Ebba -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.56  Jansson Josefsson, Petra -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.66    » Zholudieva, Alevtina -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.85  Axelsson, Klara -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.28  Karlsson, Vasiliki -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
               
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
9.61  » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.69  [1] » Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
9.89  [2] » Rydström, Wilma -06 F13 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
10.00  [3] » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
10.16  » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.36    » Olsson, Tove -06 F13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.56  » Johansson, Tuva -06 F13 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.07  » Zachrison, Molly -06 F13 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.26    » Simonsson, Maja -06 F13 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.77  » Bergin, Anna -07 F12 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.85  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.90      Aldskogius, Clara -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.91  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.39  » Johansson, Ella -07 F12 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.76      Robling, Elsa -07 F12 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.79  Pellas, Viola -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.97  » Heinonen, Elsa -07 F12 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
13.34      Malmsten, Julia -07 F12 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
13.52  » Edenå, Elma -06 F13 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
13.55  Axelsson, Klara -07 F12 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.93      Axelsson, Ebba -07 F12 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.46  Nilheim, Elsa -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.63  Blomberg, Tyra -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
               
 60 m häck (60 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
12.67  » Jansson, Edit -08 F11 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
               
 60 m häck (special)
resultat     namn klass datum   tävling
12.21  » Jansson, Edit -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.56  Ekman, Idun -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.70      Övermo, Greta -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.70  Dejfors, Isabella -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.74  Stenström, Vera -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.23      Lindroth, Hedvig -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.38  Karlberg, Lova -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.49  Linerut, Emma -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.52      Forshed, Bella -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.01  Malmqvist, Ebba -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.54  Antonsson, Celina -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.73      Grafström, Ines -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
15.03  Elofsson Järf, Alva -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.69 | K22=1.60 | F19=1.60 | F17=1.58 | F16=1.56 | F15=1.56 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1.50  [1] » Olsson, Tove -06 F13 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.48  » Jansson, Agnes -05 F14 2019-04-06 » Aimsoft games, Westinghouse Arena, Västerås
1.45  [2] » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-04-06 » Aimsoft games, Westinghouse Arena, Västerås
1.38  » Lidberg, Melina -05 F14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.37  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.36    » Sillén, Linnéa -07 F12 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
1.35  » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
1.35  » Rydström, Wilma -06 F13 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.34    » Gustafsson, Ella -05 F14 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.32  » Ivarsson, Alice -05 F14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.32  » Johansson, Tuva -06 F13 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.30    » Lindefalk, Linnéa -05 F14 2019-01-05 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
1.30  » Zachrison, Molly -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.29  » Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
1.28    » Lööw, Nora -07 F12 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.28  » Simonsson, Maja -06 F13 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27  » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.27    » Larsson Lindberg, Agnes -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.26  Viidas, Alice -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
1.24  Axelsson, Ebba -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.24      Helgesson, Maja -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.24  » Bergin, Anna -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.23  » Nyström, Frida -05 F14 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.23    » Edenå, Elma -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
1.23  Norberg, Tyra -07 F12 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.21  [3] Lönn, Malva -09 F10 2019-03-31 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.20      Karlsson, Vasiliki -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.18  » Sparv, Tyra -08 F11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.18  » Wolgast, Emmy -06 F13 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.16    » Zholudieva, Alevtina -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.16  Roslund, Agnes -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.15  » Heinonen, Elsa -07 F12 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
1.15      Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.15  Olsson, Isa -08 F11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.15  » Jansson, Edit -08 F11 2019-03-23 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.13    » Johansson, Ella -07 F12 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.12  » Sternlind, Tyra -09 F10 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.12  Axelsson, Klara -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.12      Attersand, Alva -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.12  Parpal, Ines -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.12  Dahl, Astri -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.08      Holmeros, Ida -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  Sundbäck Brohult, Siri -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.08  » Alassaad, Selma -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.07    » Lindblom, Emmy -09 F10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.05  Ekman, Idun -08 F11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.04  Torssander, Ingrd -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04      Broberg Rydqvist, Amanda -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Aizawa, Liv -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04  Carlsson, Stella -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.04      Pålsson, Selma -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.03  Övermo, Greta -08 F11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03  Wärme, Alice -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03      Eklöf, Alma -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03  Johansson, Julia -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.00  Halldin, Linn -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00      Sköldberg, Katja -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Giertz Holgerman, Doris -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Antonsson, Celina -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00      MumBamuna, Chelcy -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Nordberg, Moa -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
1.00  Åhlund, Nora -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.98      Dejfors, Isabella -08 F11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  » Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.98  Berggren, Märta -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
0.97      Eklöf, Nora -09 F10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Nylander, Matilda -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Torberger, Elsa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96      Nilsson Söderman, Saga -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Gustafsson, Ester -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.96  Forshed, Bella -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Appelquist, Emma -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Bernslätt, Nora -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Krupenia, Matilda -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Nilsson, Ida -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Järvinen, Hilda -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Ekener, Filippa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Gullberg, Liv -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Larsson, Elin -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Sahlstedt, Ebba -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92      Nordgren, Elsa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.92  Dahl, Lo -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Åsander, Anyo -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Lundin, Märta -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Asp, Ingrid -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Boisen, Siri -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Sköllersten, Linnéa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Rydergård, Franka -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88  Frykström, Amanda -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.88      Crona, Amelie -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Aronsson, Diana -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Bachner, Iris -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84      Hagström, Stella -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Sandström, Saga -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Högberg, Nora -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.84      Runeborg, Smilla -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Stebrant, Ester -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Källgården, Moa -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80      Caddeo, Elsa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.80  Pettersson, Emily -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
0.76  Landerholm, Svea -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
               
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.65 | K22=3.30 | F19=3.05 | F17=2.90 | F16=2.80 | F15=2.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
3.63  [1] » Kapell, Tilda -01 F18 2019-02-24 » IJSM  IUSM 17  2019, Telekonsult Arena, Växjö
3.33  [2] » Hellstadius, Alannah -04 F15 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.70    » Åsberg, Kajsa -04 F15 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.70  » Olsson, Tove -06 F13 2018-12-02 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.63  » Lackanovic, Lana -04 F15 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.45      Fernström, Nadja -03 F16 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.42  » Lindefalk, Linnéa -05 F14 2019-01-26 » Just Pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.37  [3] » Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
2.22    » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-01-26 » Just Pole Vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.20  » Ivarsson, Alice -05 F14 2019-01-06 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
2.20  [4] » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-01-06 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
2.20    » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.20  » Wolgast, Emmy -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.10  » Simonsson, Maja -06 F13 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.03    » Öhman, Elsa -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.03  » Johansson, Tuva -06 F13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.90  » Rydström, Wilma -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.80    » Lindefalk, Susanne -69 K50 2019-03-03 » IVSM, Athleticum, Malmö
1.73  » Zachrison, Molly -06 F13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.73  [5] » Johansson, Ella -07 F12 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.60      Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.30  » Edenå, Elma -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
               
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.75 | K22=5.45 | F19=5.30 | F17=5.15 | F16=5.12 | F15=5.05 ]
resultat     namn klass datum   tävling
5.20    » Freeman, Molly -02 F17 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.10  [1] » Lidberg, Melina -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.84    » Åsberg, Kajsa -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
4.83  » Jansson, Agnes -05 F14 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.82  » Pettersson, Fredrika -02 F17 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.50    » Krüsell Berg, Tilda -02 F17 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.48  Molvin, Ella -04 F15 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.31  » Ivarsson, Alice -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.26    » Gustafsson, Ella -05 F14 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.25  » Trosell, Åsa -02 F17 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.24  » Öhman, Elsa -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.14    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.14  Magnusson, Elinor -04 F15 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.12  » Cyrus, Astrid -05 F14 2019-01-06 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
3.79      Harmon, Saga -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
3.77  » Robling, Alma -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
3.76  » Nyström, Frida -05 F14 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.70      Viidas, Alice -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
3.57  Eckerbom, Nellie -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.45  » Wheeler, Julia -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.39      Hagstrand, Holly -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.08  Aulin, Emelie -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
               
 Längd (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
4.75  » Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
4.70  [1] » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.56    » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-01-27 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
4.54  » Olsson, Tove -06 F13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.38  » Rydström, Wilma -06 F13 2019-03-17 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
4.37    » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
4.36  » Zachrison, Molly -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.33  » Simonsson, Maja -06 F13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.31    » Johansson, Tuva -06 F13 2019-01-19 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
4.27  Aldskogius, Clara -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.15  » Wolgast, Emmy -06 F13 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
4.13  [2]   Lönn, Malva -09 F10 2019-03-30 » Marsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
4.08  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.95  » Johansson, Ella -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.92  [3]   Wärme, Alice -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.90  » Zholudieva, Alevtina -07 F12 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.84  » Jansson, Edit -08 F11 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.83    » Larsson Lindberg, Agnes -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.82  » Sparv, Tyra -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.80  » Lööw, Nora -07 F12 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.79      Pellas, Viola -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.77  » Bergin, Anna -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.76  » Wernérus, Astrid -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.75    » Heinonen, Elsa -07 F12 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.68  » Ståhl, Lilly -07 F12 2018-11-17 » Eskilstunaspelen, MunktellArenan, Eskilstuna
3.65  » Sillén, Linnéa -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.63    » Lindblom, Emmy -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.61  » Sternlind, Tyra -09 F10 2018-11-24 » Triumfglasspelen, Tybblelundshallen, Örebro
3.60  Helgesson, Maja -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.59      Övermo, Greta -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.56  Dahl, Lo -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.54  Lundquist, Alva -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.52      Åhlund, Nora -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.50  Aizawa, Liv -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.49  Lindroth, Hedvig -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.46      Ekman, Idun -08 F11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.45  Axelsson, Ebba -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.43  » Alassaad, Selma -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.42      Eklöf, Alma -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.42  Parpal, Ines -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.37  » Edenå, Elma -06 F13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.36      Ekblad, Frida -07 F12 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.36  » Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.34  Olsson, Isa -08 F11 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.33      Attersand, Alva -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.28  Jansson Josefsson, Petra -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.27  Karlsson, Vasiliki -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.24      Broberg Rydqvist, Amanda -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.24  Östlund, Filippa -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.23  Tärnvik, Stina -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.22    » Jansson, Vera -06 F13 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.22  Dahl, Astri -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.18  Drcà, Miriam -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
3.17      Linerut, Emma -08 F11 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.15  Nilheim, Elsa -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.14  Roslund, Agnes -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.14      Sundbäck Brohult, Siri -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.13  Nilsson Söderman, Saga -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.11  Stenström, Vera -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.11      Axelsson, Klara -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.10  Eklöf, Nora -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.08  Ekener, Filippa -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.07      Blomberg, Tyra -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.06  Carlsson, Stella -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.06  Forshed, Bella -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.05      Dejfors, Isabella -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.02  Holmeros, Ida -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.01  Gustafsson, Ester -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.91      Torberger, Elsa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.85  Crona, Amelie -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.84  Berggren, Märta -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.84      Caddeo, Elsa -09 F10 2019-01-19 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.84  Engström Villaroel, Noelia -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.82  Nordgren, Elsa -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.80      Johansson, Julia -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.78  Giertz Holgerman, Doris -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.71  Malmqvist, Ebba -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
2.70      Grafström, Ines -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.66  Rydergård, Franka -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.64  Westervall, Astrid -10 F10 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
2.59      Elofsson Järf, Alva -08 F11 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.59  Gullberg, Liv -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.58  Karlberg, Lova -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.56      Antonsson, Celina -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.55  Granström, Elsa -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.54  Eriksson, Tuvalisa -08 F11 2018-11-17 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
2.44      Larsson, Elin -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.42  Sköldberg, Katja -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.06  Windirsch, Alva -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
               
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=11.90 | K22=11.30 | F19=11.10 | F17=10.80 | F16=10.70 | F15=10.55 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.77    » Sabir, Jasmin -92 KS 2019-02-17 » ISM, Stadium Arena, Norrköping
11.28  » Lidberg, Melina -05 F14 2019-03-17 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
10.04  [1] » Jansson, Agnes -05 F14 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.43  » Gustafsson, Ella -05 F14 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.33  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2019-01-05 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
8.29  » Nyström, Frida -05 F14 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
               
 Tresteg (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
10.20  [1] » Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
9.95  » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
9.70  [2] » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.44  » Rydström, Wilma -06 F13 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.44  » Olsson, Tove -06 F13 2019-03-16 » Svealandsmästerskapen, Tybblelundshallen, Örebro
9.01    » Zachrison, Molly -06 F13 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.00  » Johansson, Tuva -06 F13 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.73  Aldskogius, Clara -07 F12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.62    » Wolgast, Emmy -06 F13 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.04  » Sillén, Linnéa -07 F12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.64  » Heinonen, Elsa -07 F12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.55      Helgesson, Maja -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.54  Norberg, Tyra -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.10  Pellas, Viola -07 F12 2019-02-17 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
               
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.50 | K22=11.50 | F19=11.10 ]
resultat     namn klass datum   tävling
12.29  [1,2] » Lindberg, Felicia -97 K22 2019-01-04 » Uppsala Indoor Games, IFU Arena, Uppsala
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.60 | F16=11.15 | F15=10.85 ]
resultat     namn klass datum   tävling
11.92    » Krantz, Frida -04 F15 2019-01-20 » Westinghouse Inlagda Gurkspel, Westinghouse Arena, Västerås
11.12  [1] » Wihk, Embla -02 F17 2019-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.77    » Lindefalk, Susanne -69 K50 2019-03-02 » IVSM, Athleticum, Malmö
8.85  » Lackanovic, Lana -04 F15 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.37  » Ivarsson, Alice -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.83      Hallencreutz, Emma -04 F15 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.68  » Lidberg, Melina -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.66  » Nyström, Frida -05 F14 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.34    » Gustafsson, Ella -05 F14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
5.92  » Cyrus, Astrid -05 F14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
5.82  » Wheeler, Julia -05 F14 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.61    » Öhman, Elsa -05 F14 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
4.73  Rönnmark, Alva -05 F14 2018-12-16 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
               
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
12.17  [1] » Olsson, Tove -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.85  [2] » Simonsson, Maja -06 F13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.63  [3] » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.42  » Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.09  » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.75    » Heinonen, Elsa -07 F12 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
8.59  » Sahlqvist, Esther -06 F13 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.59  » Jansson, Vera -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.20    » Bergin, Anna -07 F12 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.98  » Edenå, Elma -06 F13 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.89  » Johansson, Ella -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.75    » Rydström, Wilma -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
7.56  Aldskogius, Clara -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.43  [4] » Sternlind, Tyra -09 F10 2019-04-19 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
7.29  [5]   Lönn, Malva -09 F10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
7.16  » Wolgast, Emmy -06 F13 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.08  » Zachrison, Molly -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
7.06    » Lööw, Nora -07 F12 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.01  Malmsten, Julia -07 F12 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
6.90  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.85  [6]   Eklöf, Alma -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.85  Pålsson, Selma -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
6.82  Rönnmark, Blenda -07 F12 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.77      Attersand, Alva -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.70  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-01-20 » Quality Indoor Games, Telekonsult Arena, Växjö
6.68  » Johansson, Tuva -06 F13 2019-02-02 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.54      Norberg, Tyra -07 F12 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.52  [7] Dahl, Astri -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.42  » Sparv, Tyra -08 F11 2019-01-26 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
6.39      Eidegren, Ida -07 F12 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.24  Jansson Josefsson, Petra -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.04  Aizawa, Liv -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.77      Roslund, Agnes -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.70  Holmeros, Ida -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.67  MumBamuna, Chelcy -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.62    » Sillén, Linnéa -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.60  Antonsson, Celina -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.57  » Jansson, Edit -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.51      Broberg Rydqvist, Amanda -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.38  Forshed, Bella -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.37  Giertz Holgerman, Doris -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.28      Stenström, Vera -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.27  Eklöf, Nora -09 F10 2019-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
5.21  Johansson, Julia -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.12      Åsander, Anyo -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.11  Elofsson Järf, Alva -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.10  » Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.09      Carlsson, Stella -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.09  Pettersson, Emily -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.08  Nilsson Söderman, Saga -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.06      Olsson, Isa -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
5.03  » Lindblom, Emmy -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.97  Övermo, Greta -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.94      Åhlund, Nora -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.92  Ekman, Idun -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.83  Malmqvist, Ebba -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.79      Pellas, Viola -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.78  Linerut, Emma -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.73  Blomberg, Tyra -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.73      Halldin, Linn -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.70  Ekwall, Sofia -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.56  Torberger, Elsa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.54      Östlund, Filippa -07 F12 2019-03-31 » Stockholmskampen omg 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.53  Wärme, Alice -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.52  Engström Villaroel, Noelia -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.51      Nordgren, Elsa -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.49  » Alassaad, Selma -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.46  Nordberg, Moa -08 F11 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.43      Ekener, Filippa -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.36  Karlberg, Lova -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.35  Nilheim, Elsa -07 F12 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.34      Rydergård, Franka -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.32  Lundin, Märta -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.30  Gustafsson, Ester -09 F10 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.29      Sandström, Saga -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.28  Frykström, Amanda -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.26  Runeborg, Smilla -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.25      Sköldberg, Katja -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.24  Berggren, Märta -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.22  Drcà, Miriam -08 F11 2018-11-18 » Första Chansen, Stocängshallen, Huddinge
4.19      Dejfors, Isabella -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.15  Torssander, Ingrd -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.12  Dahl, Lo -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.12      Asp, Ingrid -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.09  Larsson, Elin -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
4.02  Crona, Amelie -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.94      Nilsson, Ida -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.90  Aronsson, Diana -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.75  Grafström, Ines -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.75      Stebrant, Ester -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.71  Lindroth, Hedvig -08 F11 2019-03-17 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.58  Appelquist, Emma -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.57      Gullberg, Liv -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.53  Krupenia, Matilda -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.42  Källgården, Moa -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.40      Granström, Elsa -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.34  Caddeo, Elsa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.20  Bernslätt, Nora -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.17      Högberg, Nora -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
3.05  Sahlstedt, Ebba -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.96  Hagström, Stella -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.91      Windirsch, Alva -09 F10 2018-12-15 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.91  Sköllersten, Linnéa -09 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.86  Landerholm, Svea -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.29      Nylander, Matilda -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
2.18  Bachner, Iris -10 F10 2019-04-06 » Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F10
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
               
 Vikt (9,08 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=15.00 | K22=13.50 | F19=13.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
19.72  [1,2] » Ahlberg, Grete -98 K22 2019-02-23 » IJSM  IUSM 17  2019, Telekonsult Arena, Växjö
9.31  [3] » Lindefalk, Susanne -69 K50 2019-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
               
 Vikt (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=13.70 | F16=13.00 | F15=11.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
14.40  [1] » Wihk, Embla -02 F17 2019-01-17 » Turebergs Explosiva 2, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
13.78  [2] » Harryson, Linn -03 F16 2019-02-16 » IUDM 12-17, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.78  [3] » Enblad, Alva -04 F15 2018-12-19 » Turebergs explosiva 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.28  » Lindefalk, Susanne -69 K50 2019-01-08 » Bara Vikt 2, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.26  [4] » Lindefalk, Linnéa -05 F14 2018-12-06 » Bara vikt 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.76  [5] » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.71  [6] » Jansson, Agnes -05 F14 2019-01-08 » Bara Vikt 2, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.58  [7] » Lidberg, Melina -05 F14 2019-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.35  [8] » Gustafsson, Ella -05 F14 2019-01-08 » Bara Vikt 2, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.84  [9] » Ivarsson, Alice -05 F14 2018-12-06 » Bara vikt 1, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.60  » Nyström, Frida -05 F14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
5.32  » Öhman, Elsa -05 F14 2018-12-01 » Sayo indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[9] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
               
 5-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=3 100 | K22=3 000 | F19=3 000 ]
  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  Längd  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 5-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=2 900 | F16=2 700 | F15=2 800 ]
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  600 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
1 990  » Ivarsson, Alice -05 F14 2019-01-13 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.14  |  1.27  |  7.87  |  3.98  |  2:04.06  |
Poäng:                |  514  |  379  |  391  |  303  |  403  |
               
 4-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Längd (zon)  |  Kula (2,0 kg)  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 459  [1] » Olsson, Tove -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.24  |  1.42  |  4.25  |  11.65  |
Poäng:                |  850  |  895  |  714  |  1 000  |
3 285  [2] » Wennebjer, Ebba -07 F12 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.65  |  1.36  |  4.43  |  8.62  |
Poäng:                |  965  |  825  |  780  |  715  |
3 084  » Hedberg, Tyra -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.55  |  1.27  |  4.29  |  7.98  |
Poäng:                |  985  |  720  |  729  |  650  |
3 078  » Rydström, Wilma -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.14  |  1.30  |  4.11  |  7.43  |
Poäng:                |  1 069  |  755  |  663  |  591  |
2 937  » Simonsson, Maja -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.55  |  1.21  |  3.94  |  10.48  |
Poäng:                |  793  |  649  |  601  |  894  |
2 856  » Zachrison, Molly -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.20  |  1.30  |  4.20  |  7.03  |
Poäng:                |  858  |  755  |  696  |  547  |
2 630  » Johansson, Tuva -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.14  |  1.24  |  3.93  |  6.42  |
Poäng:                |  869  |  685  |  598  |  478  |
2 553  » Larsson Lindberg, Agnes -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.85  |  1.27  |  3.83  |  6.90  |
Poäng:                |  739  |  720  |  561  |  533  |
2 347  » Johansson, Ella -07 F12 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.43  |  1.09  |  3.87  |  7.76  |
Poäng:                |  640  |  504  |  576  |  627  |
2 249  Lyttle Härdelin, Linnea -06 F13 2019-01-12 » IVDM + IUDM Mångkamp 2019, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.91  |  1.15  |  3.86  |  5.56  |
Poäng:                |  729  |  577  |  572  |  371  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics