HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-05-24
Ute för 2018 Resultatdatum: 2018-05-20
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2018-05-19/20 (lö-sö)  | Mångkamp, Landquart, SUI
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
7-kamp F17 » Rådbo, Klara -01 5 441    +1.5 PB      
100 m häck (76,2 cm) 14.36 [928] +0.9 PB
Höjd 1.68 [830] SB
Kula (3,0 kg) 13.89 [787] PB
200 m 25.77 [817] +2.3
Längd 5.83 [798] +1.4 PB
Spjut (500 gr) 41.19 [690] PB
800 m 2:38.44 [591] SB
 2018-05-19/20 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P12 » Avebäck, Henrik -06 9.74    +0.1 PB 4 Heat 2  
Freifelt, William -06 9.16  +0.2 5 Heat 1
  9.15    +0.3 PB 7 Final  
» Herre, Filip -06 9.13  +0.2 4 Heat 1
9.10  +0.3 6 Final
» Kapell, Elias -06 8.50  +0.2 1 Heat 1
» Kapell, Elias -06 8.35    +0.3 PB 1 Final  
» Loqvist, William -06 8.96  +0.2 3 Heat 1
8.78  +0.3 SB 3 Final
P11 » Hackett, Quincy -07 9.81    -   3 Heat 2  
Herre, Erik -07 ej start 
» Kylington, Adrian -07 ej start 
Ramel Ternhag, Svante -07 ej start             
P9 Mcallister, Beppe -09 10.07  - 4 Heat 1
ej start  Final
P8 Heinonen, Klaus -10 10.56    +1.3 PB 4 Final  
F12 » Hedberg, Tyra -06 9.16  - 2 Heat 1
9.17  -0.7 3 Final
» Jansson, Vera -06 9.12  - 1 Heat 2
  9.22    -0.7 PB 922 Final  
Mcallister, Della -06 9.58  - 4 Heat 2
» Nygren, Ellen -06 ej start 
» Rydström, Wilma -06 9.46    -   1 Heat 1  
Sahlqvist, Esther -06 9.23  - 3 Heat 2
9.66  -0.7 PB 8 Final
» Simonsson, Maja -06 ej start             
F11 Axelsson, Ebba -07 11.17  - 5 Heat 2
Axelsson, Klara -07 11.02  - 6 Heat 3
Heinonen, Elsa -07 10.42    -   5 Heat 1 [¤]
» Lööw, Nora -07 9.38  - 2 Heat 3
9.57  -1.2 PB 6 Final
Ståhl, Lilly -07 ej start             
F9 Dahl, Isabel -09 11.09  -0.4 PB 3 Heat 4
Eklöf, Alma -09 10.81  0.0 PB 4 Heat 1
Eklöf, Nora -09 11.81    -2.0 PB 5 Heat 2  
Elsässer Haldin, Linn -09 11.10  -2.0 PB 3 Heat 2
Lindblom, Emmy -09 10.27  +1.3 PB 3 Heat 3
  10.41    -1.4   7 Final  
Sternlind, Tyra -09 10.76  0.0 3 Heat 1
F8 Lindblom, Ellen -11 ej start  Heat 2
80 m P14 » Aldskogius, Kalle -04 10.50    -0.9 PB 3 Final  
F15 » Avebäck, Klara -03 11.22  -0.1 SB 4 Heat 1
  ej start          Final  
» Larsson, Kathleen -03 11.17  - 1 Heat 2 [¤]
11.58  - 4 Final
100 m MS » Prins, Felix -00 12.01    -2.4 SB 1 Final  
P17 Agge, Mikael -02 11.91  -0.9 PB 2 Heat 2
  12.17    -1.8   6 Final  
» Barroso Johansson, André -02 11.98  -0.9 3 Heat 2
12.11  -1.8 4 Final
200 m MS » Getahun, Kidus Johannes -98 23.04    -0.6 SB 1 Final [¤]
» Kay, Rodi -98 23.61  -0.6 SB 2 Final
P17 Agge, Mikael -02 24.49    +1.2 PB 5 Heat 1  
» Barroso Johansson, André -02 24.34  +1.4 PB 2 Heat 2
300 m P14 » Aldskogius, Kalle -04 ej start             
400 m P9   Mcallister, Beppe -09 ej start             
F9 Eklöf, Alma -09 ej start  Heat 2
Eklöf, Nora -09 89.74      PB 3 Heat 2  
Elsässer Haldin, Linn -09 84.89  PB 4 Heat 1
Lindblom, Emmy -09 ej start  Heat 1
Sternlind, Tyra -09 ej start 
600 m P12   Freifelt, William -06 2:08.17      PB 4 Heat 2  
» Herre, Filip -06 ej start 
» Kapell, Elias -06 1:54.06      SB 5 Heat 1  
P11 » Hackett, Quincy -07 2:01.33  PB 3 Heat 1
F12 » Hedberg, Tyra -06 2:04.74  SB 5 Final
» Jansson, Vera -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 2:02.40  PB 4 Final
» Simonsson, Maja -06 1:56.49  PB 1 Final
800 m MS   Odero, Malcolm -98 ej start             
60 m häck (76,2 cm) P12   Freifelt, William -06 10.70    +0.3 PB 3 Heat 1  
10.87  +0.6 4 Final
» Herre, Filip -06 10.89  +0.8 PB 2 Heat 2
  10.97    +0.6   5 Final  
» Kapell, Elias -06 10.26  +0.3 1 Heat 1
» Kapell, Elias -06 10.11  +0.6 PB 1 Final
» Loqvist, William -06 11.76  +0.8 3 Heat 2
11.43  +0.6 PB 6 Final
60 m häck (68,6 cm) F12 » Hedberg, Tyra -06 10.88    +1.6 PB 3 Heat 2  
» Jansson, Vera -06 ej start 
Mcallister, Della -06 11.28    -0.6 PB 4 Heat 1  
» Nygren, Ellen -06 12.63  -0.6 PB 6 Heat 1
» Rydström, Wilma -06 10.56  +1.6 PB 2 Heat 2
Sahlqvist, Esther -06 11.64  +1.6 PB 4 Heat 2
Höjd P12 » Avebäck, Henrik -06 1.15      PB 9    
Freifelt, William -06 1.48  PB 2 Final
» Herre, Filip -06 1.25        8 Final  
» Kapell, Elias -06 ej start 
» Loqvist, William -06 ej start 
F12 » Hedberg, Tyra -06 1.30      PB 8 Final  
» Jansson, Vera -06 1.15  PB 12
Mcallister, Della -06 1.20  PB 11
» Nygren, Ellen -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 1.20  10
Sahlqvist, Esther -06 1.34  PB 6 Final
» Simonsson, Maja -06 ej start 
Stav KS » Kapell, Tilda -01 ej start             
Mitchell, Elena -98 2.91  PB 4 Final
Längd MS » Prins, Felix -00 5.77    0.0 SB 2 Final  
P17 » Barroso Johansson, André -02 5.94  +0.3 2 Final
F15 » Avebäck, Klara -03 4.88  +2.0 PB 1 Final
Längd (zon) P12   Freifelt, William -06 4.77    +2.6   4 Final  
4.72  +1.2 PB
» Herre, Filip -06 4.19    +0.2 PB 10    
» Kapell, Elias -06 5.00  +2.4 3 Final
4.90  +2.0 PB
» Loqvist, William -06 4.16    +1.5 PB 11    
P11 » Hackett, Quincy -07 3.64  -0.7 PB 10
Herre, Erik -07 ej start 
» Kylington, Adrian -07 ej start             
Ramel Ternhag, Svante -07 ej start 
P9 Mcallister, Beppe -09 3.51  -0.7 PB 3 Final
P8 Heinonen, Klaus -10 3.04    0.0 PB 4 Final  
F12 » Hedberg, Tyra -06 4.22  -0.8 PB 6 Final
» Jansson, Vera -06 ej start 
Mcallister, Della -06 3.56    -0.6 PB 15    
» Nygren, Ellen -06 3.59  0.0 PB 14
» Rydström, Wilma -06 4.24  +1.4 PB 5 Final
Sahlqvist, Esther -06 3.68    0.0 PB 13    
» Simonsson, Maja -06 4.06  -1.2 PB 8 Final
F11 Axelsson, Ebba -07 3.34  +2.2 7 Pool 1
  3.25    +2.0 PB      
Axelsson, Klara -07 3.08  +3.0 10 Pool 1
3.06  +1.7 PB
Heinonen, Elsa -07 3.22    +0.3 PB 8 Pool 1 [¤]
» Lööw, Nora -07 3.54  +1.6 PB 6 Pool 1
Ståhl, Lilly -07 ej start 
F9 Dahl, Isabel -09 2.70    0.0 PB 10 Pool 1  
Eklöf, Alma -09 3.05  +2.0 PB 7 Pool 1
Eklöf, Nora -09 2.85  +0.1 PB 7 Pool 2
Elsässer Haldin, Linn -09 2.85    +0.9 PB 6 Pool 2  
Lindblom, Emmy -09 3.19  0.0 PB 4 Pool 1
Sternlind, Tyra -09 3.23  +0.3 PB 4 Pool 2
F8 Lindblom, Ellen -11 ej start 
Kula (3,0 kg) P12   Freifelt, William -06 7.40      PB 3 Final  
» Herre, Filip -06 7.08  PB 6 Final
» Kapell, Elias -06 9.70      PB 1 Final  
» Loqvist, William -06 6.30  PB 8 Final
F17 » Wihk, Embla -02 ej start 
Kula (2,0 kg) P11 » Hackett, Quincy -07 6.88        7 Final  
» Kylington, Adrian -07 ej start 
F12 » Hedberg, Tyra -06 7.37      PB 7 Final  
» Jansson, Vera -06 8.01  PB 5 Final
Mcallister, Della -06 ej start 
» Nygren, Ellen -06 ej start             
» Rydström, Wilma -06 7.10  PB 8 Final
Sahlqvist, Esther -06 7.44  PB 6 Final
» Simonsson, Maja -06 9.69      PB 4 Final  
F10 Eklöf, Alma -09 5.63  PB 6 Final
Eklöf, Nora -09 3.79  PB 15
Lindblom, Emmy -09 3.43      PB 16    
Sternlind, Tyra -09 5.49  8 Final
Spjut (500 gr) F17 » Wihk, Embla -02 23.28        3 Final  
Spjut (400 gr) P13 » Avebäck, Henrik -06 17.28      PB 17   [¤]
» Kapell, Elias -06 25.91  PB 8 Final [¤]
Boll (300 gr) P9   Hackett, Jumanne -09 34.15      PB 1 Final  
Mcallister, Beppe -09 21.45  PB 6 Final
P8 Heinonen, Klaus -10 12.30      PB 8 Final  
F9 Dahl, Isabel -09 11.86  PB 9
Eklöf, Alma -09 15.05  PB 3 Final
Eklöf, Nora -09 10.67      PB 15    
Elsässer Haldin, Linn -09 10.82  PB 13
Lindblom, Emmy -09 11.55  PB 10
Sternlind, Tyra -09 16.14  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2018-05-19 (lö)  | Bilmetrospelen, Lugnet, Falun
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11   Ståhl, Lilly -07 9.87    -   2 Heat 2    
9.77  - 5 Final
2 000 m F15   Lidén, Clara -03 7:16.59      PB 2 Final    
Längd (zon) F11   Ståhl, Lilly -07 3.20    -   11      
 2018-05-19 (lö)  | Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m P15 » Borg, Jonatan -03 2:40.44      PB 9 Heat 1    
» Moberg, Markus -03 2:21.08  PB 5 Heat 1
» Tärnvik, Emil -03 2:15.10      PB 2 Heat 1    
F15 » Brandt, Albertina -03 2:37.90  7 Heat 1
» Hellstadius, Alannah -04 2:52.65  PB 7 Heat 2
» Krantz, Frida -04 2:49.24      PB 4 Heat 2    
» Lindefalk, Linnéa -05 ej start  Heat 2
80 m häck (83.8 cm) P15 » Borg, Jonatan -03 14.08    -0.6 PB 6 Heat 3    
» Borgius, Teodor -03 12.95  -0.6 PB 5 Heat 3
» Moberg, Markus -03 11.52    -0.6 PB 2 Heat 3    
» Sundberg, Martin -03 14.49  -0.6 PB 7 Heat 3
80 m häck (76,2 cm) F15 » Brandt, Albertina -03 15.65    +1.6 SB 8 Heat 3    
» Edelholm, Beata -03 12.79  +1.6 SB 3 Heat 3
» Hellstadius, Alannah -04 12.71    +1.6 PB 2 Heat 3    
» Lindefalk, Linnéa -05 13.96  +1.6 PB 7 Heat 3
Höjd P15 » Aldskogius, Kalle -04 1.47      SB 21      
» Borg, Jonatan -03 1.67  PB 4 Final
» Borgius, Teodor -03 1.55        13      
» Moberg, Markus -03 1.47  SB 20
» Sundberg, Martin -03 1.55  PB 15
F15 » Harryson, Linn -03 1.41      SB 7 Pool 1    
» Hellstadius, Alannah -04 1.37  SB 9 Pool 1
» Krantz, Frida -04 1.53  SB 2 Pool 1
» Löwhagen, Alicia -03 1.49  SB 3 Pool 1
Längd P15 » Aldskogius, Kalle -04 5.00    0.0 PB 9 Pool 1    
» Borg, Jonatan -03 5.32  -1.9 PB 6 Pool 1
» Borgius, Teodor -03 5.56    0.0 PB 4 Pool 1    
Bucht Wesslén, Noah -03 5.03  +1.1 PB 8 Pool 1
» Moberg, Markus -03 5.19  +1.6 PB 7 Pool 1
F15 » Brandt, Albertina -03 3.96    0.0 SB 17 Pool 2    
» Edelholm, Beata -03 4.99  +1.7 PB 4 Pool 2
» Hellstadius, Alannah -04 4.62  +1.8 PB 10 Pool 2
» Lindefalk, Linnéa -05 3.90    -0.1 PB 18 Pool 2    
» Löwhagen, Alicia -03 4.64  0.0 SB 8 Pool 2
Kula (4,0 kg) P15 » Aldskogius, Kalle -04 8.98      PB 10 Pool 1    
» Borg, Jonatan -03 7.70  PB 12 Pool 1
» Borgius, Teodor -03 10.54        5 Pool 1    
Bucht Wesslén, Noah -03 9.82  PB 8 Pool 1
» Moberg, Markus -03 10.13  PB 6 Pool 1
» Sundberg, Martin -03 12.74  2 Pool 1
Kula (3,0 kg) F15 » Edelholm, Beata -03 8.35      PB 10 Pool 1    
» Enblad, Alva -04 7.44  PB 16 Pool 1
» Harryson, Linn -03 9.59      PB 2 Pool 1    
» Krantz, Frida -04 9.75  PB 1 Pool 1
» Lindefalk, Linnéa -05 6.59  PB 22 Pool 1
» Löwhagen, Alicia -03 7.76  PB 15 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 » Aldskogius, Kalle -04 37.85      PB 2 Pool 2    
» Borg, Jonatan -03 ej start  Pool 2
» Borgius, Teodor -03 28.92        6 Pool 2    
Bucht Wesslén, Noah -03 29.06  PB 5 Pool 2
» Moberg, Markus -03 23.92  PB 9 Pool 2
» Sundberg, Martin -03 42.58  PB 1 Pool 2
 2018-05-19 (lö)  | Göteborgsvarvet, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Claesson, Patrick -94 ej start               
» Malmborg, Nicklas -70 ej start 
KS Synnerholm, Åsa -68 1:44.54  [1] SB 679
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K50
 2018-05-19 (lö)  | 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P13 » Arvidsson, Love -05 10.00    -0.3 SB 5 Heat 2    
10.14  0.0 8 Final
» Asplund, Simon -05 ej start               
Löuke, Rome -05 9.17  -0.3 PB 2 Heat 2
9.20  0.0 4 Final
» Salimi Omberg, Martin -05 ej start               
» Sylla, Kadel -05 ej start 
» Torbjörnsson, Adam -05 10.11  -0.3 PB 6 Heat 2
F13 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 8.99  +0.3 PB 3 Heat 1
  9.03    -1.3   3 Final    
» Cyrus, Astrid -05 9.39  +1.1 PB 5 Heat 4
» Goitom, Rimna -05 9.39  +0.3 SB 7 Heat 1
» Gustafsson, Ella -05 9.42    0.0 PB 6 Heat 3    
» Helge, Wilma -05 9.19  0.0 PB 4 Heat 3
» Ivarsson, Alice -05 9.04  +0.3 PB 4 Heat 1
  9.10    -1.3   5 Final    
» Jansson, Agnes -05 9.05  +0.9 PB 2 Heat 2
Lidberg, Melina -05 8.78  0.0 PB 2 Heat 3
  8.82    -1.3   2 Final    
» Nyström, Frida -05 9.32  +0.3 PB 6 Heat 1
» Wheeler, Julia -05 9.29  +1.1 PB 4 Heat 4
» Zäll Boholm, Thea -05 9.80  0.0 PB 7 Heat 3
100 m F17 » Pettersson, Fredrika -02 13.74    -1.1   3 Final    
600 m P13 » Arvidsson, Love -05 1:58.34      PB 2 Final    
» Asplund, Simon -05 ej start 
» Käll, Valter -05 1:58.12      SB 1 Final    
» Salimi Omberg, Martin -05 ej start 
F13 » Cyrus, Astrid -05 1:53.06  PB 2 Final 2
» Gustafsson, Ella -05 2:06.05      PB 3 Final 1    
» Nyström, Frida -05 ej start 
» Öhman, Elsa -05 2:04.96  PB 1 Final 1
800 m MS   Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:14.04        1 Final    
P15 » Pettersson, Tobias -04 2:21.95  PB 2 Final
Höjd P13 » Arvidsson, Love -05 1.20      PB 7 Final    
» Forster, Hampus -05 1.20  SB 7 Final
Ilison, Erik -05 1.20      PB 7 Final    
» Käll, Valter -05 1.35  PB 3 Final
» Sylla, Kadel -05 ej start 
F13 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 1.25      SB 9      
» Helge, Wilma -05 1.10  PB 14
» Jansson, Agnes -05 1.46  PB 3 Final
» Wheeler, Julia -05 1.15      PB 13      
» Öhman, Elsa -05 1.20  PB 11
Längd P15 » Pettersson, Tobias -04 4.23    -0.4 PB 7 Final    
F17 » Pettersson, Fredrika -02 4.61  +1.3 3 Final
Längd (zon) P13 » Arvidsson, Love -05 3.52    -   13      
» Asplund, Simon -05 ej start 
» Forster, Hampus -05 4.16    -   6 Final    
Ilison, Erik -05 3.97  - 8 Final
Löuke, Rome -05 4.42  - 2 Final
» Salimi Omberg, Martin -05 ej start               
» Sylla, Kadel -05 ej start 
F13 » Cyrus, Astrid -05 4.19  0.0 PB 8 Final
» Goitom, Rimna -05 3.92    -0.3 PB 17      
» Gustafsson, Ella -05 4.08  +0.4 PB 13
» Helge, Wilma -05 3.58  +0.9 PB 26
» Ivarsson, Alice -05 4.04    0.0 PB 14      
» Jansson, Agnes -05 4.32  +1.8 PB 6 Final
Lidberg, Melina -05 4.79  +3.6 1 Final
  4.77    0.0 PB        
» Wheeler, Julia -05 3.50  +0.3 PB 28
» Zäll Boholm, Thea -05 3.76  -0.4 PB 19
» Öhman, Elsa -05 3.75  +1.5 PB 20
Kula (4,0 kg) P15 » Pettersson, Tobias -04 8.01      PB 2 Final    
Kula (3,0 kg) P13 » Arvidsson, Love -05 6.49        12      
» Forster, Hampus -05 7.27  PB 7 Final
Ilison, Erik -05 8.63      PB 3 Final    
» Käll, Valter -05 7.50  5 Final
Löuke, Rome -05 8.82  PB 2 Final
» Salimi Omberg, Martin -05 ej start               
» Sylla, Kadel -05 ej start 
» Torbjörnsson, Adam -05 6.70  PB 11
Kula (2,0 kg) F13 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 7.64      PB 14      
» Goitom, Rimna -05 8.58  PB 10
» Ivarsson, Alice -05 8.25        13      
Lidberg, Melina -05 8.78  9
» Nyström, Frida -05 6.51  PB 18
» Zäll Boholm, Thea -05 6.48  PB 19
 2018-05-19 (lö)  | Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Dawlson, Emmanuel -92 brutit               
KS » Deltin, Greta -00 12.27  +0.4 SB 2
200 m MS » Hellbratt, Douglas -95 21.70    +1.5 SB 2      
KS Andersson, Charlotte -00 26.26  +0.8 PB 4
400 m MS » Ojuri, Sunday -93 50.43      PB 3      
KS » Hultström, Vilma -00 63.31  SB 6
800 m MS   Ayele, Iyuel -99 2:03.53      PB 3      
KS » Hultström, Vilma -00 2:22.01  SB 4
1 500 m MS   Jacobson, Henry -99 4:13.26      PB 5      
KS » Ramberg, Filippa -97 5:01.73  SB 5
5 000 m MS   Nait Hammou, Otmane -95 15:13.17      PB 1      
3 000 m h (91,4 cm) MS   Andersson, Albin -98 10:20.66      PB 2      
3 000 m h (76,2 cm) KS » Breig Lindell, Elin -95 18:51.96      PB 5      
110 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 14.34    +0.2 SB 2      
400 m häck (91,4 cm) MS » Efremov, Kristian -90 58.16      SB 4      
400 m häck (76,2 cm) KS   Sjöholm, Hoa -02 84.42      PB 6      
Höjd MS » Forsberg, Martin -99 1.75      PB 5      
KS » Breig Lindell, Elin -95 1.30  SB 5
Stav KS » Kapell, Tilda -01 ej res               
Längd MS   Moba, Ritchie -90 6.42    -1.1 SB 3      
KS » Almerén Hansson, Victoria -99 5.71  [1] -0.3 SB 4
Tresteg MS   Svensson, David -98 14.05    +1.5 PB 2      
KS » Sabir, Jasmin -92 12.26  +1.3 SB 2
Kula (7,26 kg) MS » Brown, Matthew -80 12.11      SB 5      
Kula (4,0 kg) KS » Wihk, Embla -02 9.36      PB 6      
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 49.56      SB 1      
Diskus (1,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 40.04  [2,3]   PB 4      
Slägga (7,26 kg) MS   Moba, Ritchie -90 19.06      SB 6      
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 63.42  [2]   SB 1      
Spjut (800 gr) MS » Palmerstedt, Jacob -00 46.49      PB 6      
Spjut (600 gr) KS » Kapell, Petra -67 11.66      PB 6      
4 x 100 m MS » Rogo, Desmond -96 41.13        1      
» Zirignon, Jean Christian -95
» Hellbratt, Douglas -95
» Darkwah, Tony -86                
KS » Deltin, Greta -00 51.08  4
» Sabir, Jasmin -92
Andersson, Charlotte -00
» Kapell, Petra -67
Lag Arena MS   Andersson, Albin -98 105p        3      
Ayele, Iyuel -99
» Brown, Matthew -80
» Darkwah, Tony -86
Dawlson, Emmanuel -92
» Efremov, Kristian -90
» Forsberg, Martin -99
» Hellbratt, Douglas -95
Jacobson, Henry -99
Moba, Ritchie -90
Nait Hammou, Otmane -95
» Ojuri, Sunday -93
» Palmerstedt, Jacob -00
» Rogo, Desmond -96
» Shaker Anid, Amir -89
Svensson, David -98
» Zirignon, Jean Christian -95                
KS » Ahlberg, Grete -98 40.5p  6
» Almerén Hansson, Victoria -99
Andersson, Charlotte -00
» Breig Lindell, Elin -95
» Deltin, Greta -00
» Hultström, Vilma -00
» Kapell, Petra -67
» Kapell, Tilda -01
» Ramberg, Filippa -97
» Sabir, Jasmin -92
Sjöholm, Hoa -02
» Wihk, Embla -02
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[2] - Klubbrekord i klassen K22
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 2018-05-18 (fr)  | Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Förberg, Jan -42 24.01        130 5 km    
Knif, Mikael -82 16.21  10 5 km
Lucas, Erik -74 ej start          5 km    
» Suhard, Karl Henrik -80 18.18  34 5 km
KS » Eriksson, Sandra -89 15.58  1 5 km
Höglind, Pebbles -95 26.22  54 5 km
 2018-05-16 (on)  | Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 x 80 m P15 » Borg, Jonatan -03 37.46        1 Heat 2    
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
Bucht Wesslén, Noah -03                
» Borg, Jonatan -03 37.52  2 Final
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
Bucht Wesslén, Noah -03                
F15 » Larsson, Kathleen -03 40.05  1 Heat 1
» Löwhagen, Alicia -03
» Avebäck, Klara -03
» Edelholm, Beata -03                
» Åsberg, Kajsa -04 41.65  1 Heat 2
» Lackanovic, Lana -04
» Robling, Alma -04
» Hellstadius, Alannah -04                
» Larsson, Kathleen -03 40.78  3 Final
» Löwhagen, Alicia -03
» Avebäck, Klara -03
» Edelholm, Beata -03                
» Åsberg, Kajsa -04 41.91  6 Final
» Lackanovic, Lana -04
» Robling, Alma -04
» Hellstadius, Alannah -04
4 x 100 m MS   Persson, Daniel -98 diskad          Final    
» Kay, Rodi -98
» Ögren, Markus -98
» Getahun, Kidus Johannes -98                
P17 » Barroso Johansson, André -02 44.21  2 Final
» Håkansson, Jonatan -01
» Johansson, Leon -01
» Förnestig, Paul -01                
Agge, Mikael -02 45.04  1 Extralopp
» Barroso Johansson, André -02
» Johansson, Leon -01
» Förnestig, Paul -01                
F17 » Pettersson, Fredrika -02 52.91  5 Final
» Brundin, Lisa -02
» Krüsell Berg, Tilda -02
» Trosell, Åsa -02
 2018-05-15 (ti)  | Turebergs Snabba 6, Sollentunavallen, Sollentuns
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS » Efremov, Kristian -90 50.47      SB 3 Heat 1    
 2018-05-13 (sö)  | Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12 » Herre, Filip -06 9.06    -0.2 PB 3 Heat 3    
» Kapell, Elias -06 8.42  0.0 PB 1 Heat 1
  8.44    -0.3   1 Final    
» Loqvist, William -06 8.89  +0.7 SB 1 Heat 2
8.96  -0.3 5 Final
P11 » Hackett, Quincy -07 9.74    0.0 PB 3 Heat 2    
F13 » Lindefalk, Linnéa -05 8.91  +1.4 PB 3 Heat 1
8.99  -0.5 4 Final
F12 » Hedberg, Tyra -06 9.08  -1.0 1 Heat 2
  9.05    +0.5 PB 5 Final    
» Jansson, Vera -06 ej start 
F9 Sternlind, Tyra -09 10.64  -0.8 5 Heat 1
10.63  +0.2 PB 6 Final
80 m P15 » Borg, Jonatan -03 10.01    +1.4 PB 3 Heat 2    
Bucht Wesslén, Noah -03 9.92  +0.3 PB 4 Heat 1
» Moberg, Markus -03 10.02    +0.7 PB 2 Heat 4    
F15 » Edelholm, Beata -03 10.65  +0.7 PB 1 Heat 2
10.82  -0.9 2 Final
» Hellstadius, Alannah -04 10.84  +0.1 PB 2 Heat 1
10.89  -0.9 3 Final
100 m MS   Abakar, Ibrahim -99 11.99    +1.0 PB 3 Heat 1   [¤]
12.26  -1.8 5 Final
» Getahun, Kidus Johannes -98 11.24  +1.0 SB 2 Heat 1
  11.51    -1.8   2 Final    
Odero, Malcolm -98 12.15  +0.1 SB 2 Heat 2
12.24  -1.8 4 Final
P17 Agge, Mikael -02 11.92    +0.8 PB 3 Heat 3    
» Barroso Johansson, André -02 11.86  +1.4 4 Heat 1
11.78  +0.6 PB 4 Final
Diaz Araya, Maximiliano -01 12.23    +1.1 PB 4 Heat 2    
» Förnestig, Paul -01 ej start  Heat 3
» Håkansson, Jonatan -01 11.93  +1.1 PB 2 Heat 2
» Johansson, Leon -01 11.79  +1.1 SB 1 Heat 2
  ej start          Final    
F17 » Pettersson, Fredrika -02 13.51  -0.7 2 Heat 2
13.46  +0.7 PB 4 Final
» Trosell, Åsa -02 ej start 
200 m P15 » Borg, Jonatan -03 24.90    -0.5 PB 2 Heat 4    
Bucht Wesslén, Noah -03 24.25  +0.5 PB 4 Heat 1
» Moberg, Markus -03 24.45    -0.9 PB 1 Heat 3    
F15 » Edelholm, Beata -03 27.13  -0.5 PB 1 Heat 2 [¤]
» Hellstadius, Alannah -04 27.21  -0.4 PB 1 Heat 1
600 m P11 » Hackett, Quincy -07 2:12.89      PB 6 Final    
F12 » Hedberg, Tyra -06 ej start 
» Rydström, Wilma -06 2:04.20  PB 2 Final [¤]
800 m MS   Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:11.06      SB 5 Final    
P15 » Tärnvik, Emil -03 2:21.51  SB 8 Final
KS Belkacem, Ofelia -95 ej start               
» Ramberg, Filippa -97 2:21.28  PB 3 Final
Siltberg Almlöf, Nora -99 2:37.90  SB 7 Final
F15 » Brandt, Albertina -03 2:36.43      PB 4 Heat 1    
Lidén, Clara -03 2:35.42  PB 3 Heat 1
1 500 m h (76,2 cm) F15 » Brandt, Albertina -03 ej start               
60 m häck (76,2 cm) P12 » Herre, Filip -06 11.24    +0.5 PB 2 Heat 1    
» Kapell, Elias -06 10.48  -0.4 PB 1 Heat 2 [¤]
» Loqvist, William -06 11.47  +0.5 PB 3 Heat 1
60 m häck (68,6 cm) F13 » Lindefalk, Linnéa -05 10.30    -0.8 PB 1 Heat 1    
F12 » Hedberg, Tyra -06 11.67  -1.6 PB 2 Heat 1
» Rydström, Wilma -06 10.92  -1.6 PB 1 Heat 1 [¤]
Höjd P15 » Borgius, Teodor -03 1.55      PB 6 Final    
P12 » Herre, Filip -06 1.30  PB 5 Final
» Kapell, Elias -06 1.42      PB 3 Final    
» Loqvist, William -06 1.15  SB 8 Final
F12 » Hedberg, Tyra -06 ej start 
» Jansson, Vera -06 ej start               
» Rydström, Wilma -06 1.25  PB 8 Final [¤]
F11 » Johansson, Ella -07 1.15  PB 7 Final [¤]
» Wennebjer, Ebba -07 1.23  PB 3 Final
Längd P17 » Barroso Johansson, André -02 5.94    +0.7 SB 2 Final   [¤]
Diaz Araya, Maximiliano -01 5.93  +0.1 PB 3 Final
F17 » Jansson, Julia -02 4.30    0.0 PB 6 Final    
» Krüsell Berg, Tilda -02 4.35  +0.5 PB 5 Final
» Pettersson, Fredrika -02 4.62  +1.5 PB 4 Final
Längd (zon) P12 » Herre, Filip -06 4.40    -   6 Final    
» Kapell, Elias -06 4.99  - 2 Final
» Loqvist, William -06 4.26    -   8 Final    
P11 » Hackett, Quincy -07 3.99  - 7 Final
F12 » Hedberg, Tyra -06 4.23  - 8 Final
» Jansson, Vera -06 ej start               
F11 » Johansson, Ella -07 3.95  - 7 Final [¤]
» Wennebjer, Ebba -07 4.00  - 6 Final
F9 Sternlind, Tyra -09 3.38  - 5 Final
Kula (4,0 kg) P15 » Borgius, Teodor -03 11.72      PB 3 Final    
Kula (3,0 kg) P12 » Herre, Filip -06 6.19      PB 9      
» Kapell, Elias -06 9.00  PB 1 Final
» Loqvist, William -06 6.27      PB 8 Final    
P9 Hackett, Jumanne -09 6.63  PB 2 Final
F17 » Jansson, Julia -02 9.11  PB 1 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Hackett, Quincy -07 6.93      PB 9      
F13 » Lindefalk, Linnéa -05 7.61  10
F12 » Hedberg, Tyra -06 ej start               
» Jansson, Vera -06 ej start 
F11 » Wennebjer, Ebba -07 8.03  PB 2 Final
F9 Sternlind, Tyra -09 5.50  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2018-05-12/13 (lö-sö)  | Stockholms öppna VDM, Sätra IP, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 56.06      SB 1 Final  
800 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 2:27.81      SB 1 Final  
1 500 m M40   Lindström, Christian -74 4:50.35      PB 3 Final  
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 4:27.96  SB 1 Final
K65 Björkman, Maria -52 7:49.57  PB 1 Final
3 000 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 9:51.55  [1]   PB      
M75 Förberg, Jan -42 14:28.49  [1] PB
5 000 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 16:40.65      PB 1 Final  
M75 Förberg, Jan -42 25:17.32  PB 1 Final
Kula (4,0 kg) K45   Lindefalk, Susanne -69 6.62      PB 3 Final  
Diskus (1,0 kg) K45   Lindefalk, Susanne -69 16.62      PB 3 Final  
Slägga (4,0 kg) K45   Lindefalk, Susanne -69 22.67      PB 2 Final  
Spjut (600 gr) K45   Lindefalk, Susanne -69 6.35      PB 2 Final  
Vikt (9,08 kg) K45   Lindefalk, Susanne -69 8.19      PB 2 Final  
Not
[1] - Mellantid
 2018-05-12 (lö)  | Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) P15 » Sundberg, Martin -03 13.19      PB 2 Final    
Diskus (1,0 kg) P15 » Sundberg, Martin -03 44.01      PB 2 Final    
Slägga (4,0 kg) P15 » Lindefalk, Alexander -03 35.50      PB 4 Final    
KS » Ahlberg, Grete -98 62.35  1 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 » Enblad, Alva -04 31.93      PB 4 Final    
» Harryson, Linn -03 34.35  SB 3 Final
Spjut (800 gr) P19 » Palmerstedt, Jacob -00 ej start               
Spjut (500 gr) F15 » Enblad, Alva -04 ej start               
 2018-05-05 (lö)  | Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS » Brown, Matthew -80 ej start              [¤]
Kula (4,0 kg) P15 » Borgius, Teodor -03 11.50      PB 4 Final    
» Lindefalk, Alexander -03 8.60  SB 8 Final
» Sundberg, Martin -03 12.26      PB 3 Final    
» Törnvall, Oskar -03 ej start 
P14 » Aldskogius, Kalle -04 8.76  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Arvidsson, Love -05 7.25      PB 11      
Ilison, Erik -05 8.40  PB 6 Final
» Käll, Valter -05 8.00      PB 8 Final    
Löuke, Rome -05 7.98  PB 9
» Sylla, Kadel -05 ej start 
» Torbjörnsson, Adam -05 6.12      PB 15      
F17 » Wihk, Embla -02 9.28  SB 3 Final
F15 » Harryson, Linn -03 9.32  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Goitom, Rimna -05 8.53      PB 8 Final   [¤]
» Gustafsson, Ella -05 7.24  PB 12 [¤]
» Ivarsson, Alice -05 8.52      PB 9      
» Jansson, Agnes -05 7.31  PB 11 [¤]
Lidberg, Melina -05 8.85  PB 6 Final
» Lindefalk, Linnéa -05 8.82      PB 7 Final    
» Öhman, Elsa -05 6.93  PB 13
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 46.99      SB 1 Final   [¤]
Diskus (1,0 kg) P15 » Borgius, Teodor -03 34.70      PB 2 Final    
» Sundberg, Martin -03 42.50  PB 1 Final
» Törnvall, Oskar -03 ej start               
P14 » Aldskogius, Kalle -04 27.41  PB 3 Final
F17 » Wihk, Embla -02 21.31  PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) P13 » Arvidsson, Love -05 15.01      PB 15      
Ilison, Erik -05 25.86  PB 7 Final
» Käll, Valter -05 18.97      PB 12      
Löuke, Rome -05 18.32  PB 13
» Sylla, Kadel -05 ej start 
» Torbjörnsson, Adam -05 16.03      PB 14      
F13 » Gustafsson, Ella -05 16.45  PB 7 Final [¤]
» Ivarsson, Alice -05 17.04  PB 6 Final
» Jansson, Agnes -05 21.35      PB 4 Final    
» Lindefalk, Linnéa -05 17.97  PB 5 Final
» Öhman, Elsa -05 ej start  [¤]
Slägga (4,0 kg) P15 » Borgius, Teodor -03 42.32      PB 2 Final    
» Lindefalk, Alexander -03 30.56  SB 6 Final
» Sundberg, Martin -03 32.57  PB 4 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13   Ilison, Erik -05 22.35      PB 7 Final    
» Käll, Valter -05 12.78  SB 15
Löuke, Rome -05 17.16      PB 12      
F17 » Wihk, Embla -02 36.09  SB 7 Final
F15 » Harryson, Linn -03 30.08  SB 6 Final
» Riddle, Olivia -03 34.84  PB 3 Final
Slägga (2,0 kg) F13 » Goitom, Rimna -05 23.12      PB 6 Final   [¤]
» Gustafsson, Ella -05 25.44  PB 5 Final [¤]
» Ivarsson, Alice -05 20.65      SB 7 Final    
» Jansson, Agnes -05 ej start 
» Lindefalk, Linnéa -05 25.60  PB 4 Final
» Öhman, Elsa -05 19.72  PB 8 Final [¤]
Spjut (600 gr) P15 » Borgius, Teodor -03 37.08      SB 2 Final    
» Sundberg, Martin -03 39.24  PB 1 Final
» Törnvall, Oskar -03 ej start               
P14 » Aldskogius, Kalle -04 31.61  PB 3 Final
Spjut (500 gr) F17 » Wihk, Embla -02 25.75      SB 5 Final    
F15 » Harryson, Linn -03 19.07  SB 3 Final [¤]
Spjut (400 gr) P13 » Arvidsson, Love -05 15.17      PB 14      
Ilison, Erik -05 28.71  PB 3 Final
» Käll, Valter -05 14.83      PB 15      
Löuke, Rome -05 21.96  PB 10 [¤]
» Sylla, Kadel -05 ej start 
» Torbjörnsson, Adam -05 11.62      PB 16      
F13 » Goitom, Rimna -05 22.40  PB 3 Final [¤]
» Ivarsson, Alice -05 19.49  SB 7 Final
» Jansson, Agnes -05 20.38      PB 5 Final    
» Lindefalk, Linnéa -05 20.30  PB 6 Final
» Öhman, Elsa -05 14.52  SB 8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2018-05-05 (lö)  | STHLM Trail Run, Norra Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg MS   Claesson, Patrick -94 ej start               
Terränglopp MS   Lukin, Mats -68 ej start               
Strömberg, Stellan -65 59.46  245
KS Pantzar, Elisaberth -60 ej start 
 2018-05-05 (lö)  | Turebergsstafetten, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Gatustafett MS   Ayele, Iyuel -99 8:15.15        4      
Bergdahl, Jonathan -99
» Berhe, Samiel -98
Andersson, Albin -98
» Efremov, Kristian -90                
P17 » Friberg, Erik -02 9:57.41  4
Lundin, Otto -02
Dejfors, Mårten -02
Kennmar, Felix -02
Agge, Mikael -02                
P15 » Tärnvik, Emil -03 9:29.20  5
» Engström, Filip -04
Jonasson, Manfred -03
» Pettersson, Tobias -04
» Moberg, Markus -03                
P13 » Loqvist, William -06 10:47.28  4
» Kapell, Elias -06
» Öhrner, Gabriel -06
Hall, Neo -06
Freifelt, William -06                
P11 Ek Linterius, Simon -07 12:25.11  8
Johansson, Anton -08
» Hackett, Quincy -07
Östborg, Elias -07
Hall, Wilmer -07                
M35 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 9:13.32  1
Svahn, Henrik -82
Holmgren, Lars -65
Lindström, Christian -74
Bryngelsson, Johan -79
KS  {Hammarby IF} ej start               
F17  {Hammarby IF} ej start               
F13 » Simonsson, Maja -06 10:42.58  2
» Hedberg, Tyra -06
» Rydström, Wilma -06
Grahn, Olivia -06
» Zachrison, Molly -06                
F11 Ekblad, Frida -07 11:57.36  1
Zholudieva, Alevtina -07
Pellas, Viola -07
» Johansson, Ella -07
» Wennebjer, Ebba -07                
X9 Strömö, Hedda -10 15:00.17  19
Landerholm, Svea -10
Wikström Ohlsson, Emilia -10
Vuonkari Heikki, Maija -10
Asp, Ingrid -10
Hagström, Stella -10                
Vintlin, Malte -10 15:29.05  20
Bond, Alma -10
Anjemo, Anni -10
Hass, Lovisa -10
Lundin, Märta -10
Martinsson, Moa -10
 2018-05-05 (lö)  | Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Bjurner, Pontus -74 ej start               
Förberg, Jan -42 49.37  SB 581
Hammou, Otmane Nait -95 31.25      PB 7      
» Häggström, Niklas -71 38.23  SB 64
Jönson, Tobias -71 38.58  PB 106
Lagerqvist, Robin -86 40.24      SB 137      
KS Danielsson, Linnéa -89 48.46  PB 98
» Eriksson, Sandra -89 33.36  PB 1
Holmgren, Kerstin -59 ej start               
» Neill Vinnå, Susanna -74 42.17  PB 22
½ maraton KS   Näslund, Eva -74 1:54.38      PB 103      
 2018-05-03 (to)  | KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng MS   Asplund, Niklas -70 7.30        7      
Ayele, Iyuel -99 6.10  1
Berg, Magnus -68 8.21        12      
» Berhe, Samiel -98 6.38  3
Dahl, Henrik -68 8.25  14
Davidsson Berndtsson, Felix -96 6.50        6      
Ilbäcken, Leif -66 8.22  13
Jacobson, Henry -99 7.45  8
Lotoft, John -70 8.05        10      
Mehari, Akile -91 6.17  2
Omberg, Mikael -73 8.19  11
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 6.41        4      
P17 Dejfors, Mårten -02 8.04  4
» Friberg, Erik -02 8.02  2
Kennmar, Felix -02 8.03        3      
Lundin, Otto -02 8.09  5
P15 » Engström, Filip -04 7.46  3
» Holm, Nils -04 8.09        4      
Jonasson, Manfred -03 7.44  2
Lindroth, Fabian -04 8.21  6
Sjöström, Nils -04 8.20        5      
» Tärnvik, Emil -03 7.37  1
P13 » Asplund, Simon -05 7.56  2
» Forster, Hampus -05 9.33        9      
» Herre, Filip -06 8.33  6
» Kapell, Elias -06 8.24  4
Koops, Liam -06 8.39        7      
» Käll, Valter -05 8.22  3
» Loqvist, William -06 8.31  5
Löuke, Rome -05 11.01        11      
Muhamed, Ahmed -05 11.29  12
Pettersson, Leo -06 9.19  8
» Salimi Omberg, Martin -05 10.00        10      
P12 Hall, Neo -06 7.26  1
P11 » Bélec, Christoffer -07 8.39  1
Ek Linterius, Simon -07 8.54        2      
Hallencreutz, Leo -07 9.40  3
Ådvall, Vilgot -07 10.22  4
KS Belkacem, Ofelia -95 8.17        1      
Käll, Stina -71 9.37  2
F15 Hallencreutz, Emma -04 9.51  2
F13 Grahn, Olivia -06 7.28        1      
» Hedberg, Tyra -06 8.51  4
» Ivarsson, Alice -05 9.50  9
Lidberg, Melina -05 10.34        10      
» Lindefalk, Linnéa -05 9.03  6
» Nyström, Frida -05 9.07  7
Roos, Klara -05 8.25        2      
Roos, Vera -05 8.25  3
Siegel, Christina -06 9.16  8
» Wolgast, Emmy -06 8.59        5      
F11 Axelsson, Ebba -07 10.29  5
Axelsson, Klara -07 10.24  4
Forster, Elin -07 12.09        9      
» Johansson, Ella -07 8.27  1
Muhamed, Ruya -07 12.33  10
Parpal, Ines -07 10.45        7      
Pellas, Viola -07 9.26  3
Ståhl, Lilly -07 10.48  8
Zholudieva, Alevtina -07 9.18        2      
Östlund, Filippa -07 10.40  6
4 000 m terräng MS   Broberg, Anders -77 16.38        10      
Bryngelsson, Johan -79 15.39  7
Cousins, Martin -73 15.57        8      
» Dahl, Elias -76 14.13  4
Grimberg, Fredrik -90 14.55  6
Holmgren, Lars -65 15.58        9      
Jacobson, Henry -99 13.31  1
Lindström, Christian -74 14.24  5
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 14.01        3      
Quambari, Hamid -95 13.44  2
P17 Söderberg, Filip -01 15.36  1
P15 Ekberg, Arvid -04 15.22        1      
» Pettersson, Tobias -04 15.24  2
KS Holmgren, Kerstin -59 19.34  4
» Neill Vinnå, Susanna -74 16.39        2      
» Ramberg, Filippa -97 16.06  1
Siltberg Almlöf, Nora -99 17.07  3
F15 » Brandt, Albertina -03 17.35        3      
Lidén, Clara -03 17.20  1
Lundin, Nora -03 17.21  2
Terränglopp P10   Alexandersson, Olle -08 4.14        8 800 m    
Bélec, Nicklas -08 3.09  3 800 m
Holmgren, Alvin -08 3.41        6 800 m    
Johansson, Anton -08 brutit  800 m
Simon, Sebastian -08 3.00  1 800 m
Taube, Albin -08 3.50        7 800 m    
Westervall, Olle -08 3.08  2 800 m
Victorin, Axel -08 3.20  5 800 m
Wilkinson, Benjamin -08 3.13        4 800 m    
» Wolgast, Albin -08 4.16  9 800 m
P9 Bjurman, Tim -09 3.04  1 800 m
Cobos von Bredow, Martin -09 3.59        3 800 m    
Roos, Louis -09 3.26  2 800 m
Sjögren, Alvin -09 4.21  4 800 m
Söderström, Anker -09 5.12        5 800 m    
P8 André, Benjamin -10 3.36  2 800 m
Bergstrand, Olof -10 4.11  8 800 m
Broberg Rydqvist, Karl -10 3.55        6 800 m    
Ekwall, Erik -10 4.24  10 800 m
Erönström, Manfred -10 4.00  7 800 m
Lundberg, Uno -10 4.32        12 800 m    
Severin, Harry -10 4.39  13 800 m
Sillén, Liam -10 3.24  1 800 m
Simon, Alexander -10 3.50        5 800 m    
Törnblom, Ture -10 4.20  9 800 m
Valentin, Tom -10 3.37  3 800 m
Waller, Leo -10 3.42        4 800 m    
Victorin, Gustav -10 4.24  10 800 m
F10 Ekman, Idun -08 3.25  2 800 m
Jansson, Edit -08 3.18        1 800 m    
F9 Broberg Rydqvist, Amanda -09 3.31  2 800 m
Carlsson, Stella -09 3.41  4 800 m
Dahl, Astri -09 4.20        10 800 m    
Dahl, Lo -09 4.32  13 800 m
Ekener, Filippa -09 4.00  7 800 m
Ekwall, Sofia -09 4.21        11 800 m    
Jansson, Nova -09 3.52  5 800 m
Larsson, Elin -09 4.40  14 800 m
Nordin, Sally -09 3.52        6 800 m    
Olsson, Isa -09 3.38  3 800 m
Zangerl, Julia -09 4.10  9 800 m
Ådvall, Alma -09 4.28        12 800 m    
F8 Arvidsson, Vilma -10 4.37  8 800 m
Asp, Ingrid -10 3.52  2 800 m
Engholm, Erna -10 5.41        10 800 m    
Gylder Broberg, Vilma -10 4.29  7 800 m
Kvarnlöf, Clara -10 4.17  5 800 m
Lundin, Märta -10 3.33        1 800 m    
Martinsson, Moa -10 4.02  4 800 m
Mosskin, Miriam -10 4.23  6 800 m
Persson, Stina -10 5.03        9 800 m    
Westervall, Astrid -10 3.56  3 800 m
F7 Grahn, Ellenor -11 3.54  1 800 m
Lundberg, Tua -11 5.48        4 800 m    
Pellas, Vanna -11 4.25  2 800 m
Wilkinson, Isabella -11 4.35  3 800 m
 2018-05-01 (ti)  | Danderydsloppet, Danderydsvallen, Danderyd
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng F12   Grahn, Olivia -06 6.53        1      
 2018-04-21 (lö)  | Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton KS   Näslund, Eva -74 1:54.41      PB 382      
» Wangenheim, Julia -92 1:28.48  SB 8
 2018-04-14 (lö)  | Kvarnloppet, Jakobsberg, Järfälla
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp F12   Grahn, Olivia -06 20.00        4 5 km    
 2018-04-13 (fr)  | IAAF, Gold Coast, AUS
  Tävlar för AUS
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Harradine, Benn -82 59.92        6      
 2018-04-12 (to)  | IAAF, Gold Coast, AUS
  Tävlar för AUS
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Harradine, Benn -82 61.64        2      
 2018-04-02 (må)  | Påsksmällen, Enhörna, Södertälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp KS » Eriksson, Sandra -89 16.56        1 5,0 km    
 2018-03-28 (on)  | IAAF, Gold Coast, AUS
  Tävlar för AUS
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Harradine, Benn -82 60.09        2      
 2018-03-24 (lö)  | Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Bjurner, Pontus -74 ej start               
Brunnstedt, Kalle -95 ej start 
Danielsson, Bo -62 54.24      PB 1450      
Förberg, Jan -42 57.12  SB 1555
Gavell, Peder -77 39.34  PB 189
Holmgren, Lars -65 41.28      PB 337      
Jansson, Thomas -69 ej start 
Lagerqvist, Robin -86 ej start 
Lindström, Christian -74 38.12      SB 103      
Mylfalk, Niklas -70 38.24  119
Näslund, Stefan -69 47.26  PB 941
Strömberg, Stellan -65 47.16      PB 932      
Svensson, Tom -68 41.23  SB 328
KS Astudillo Viklund, Susanne -75 1:11.05  PB 921
Danielsson, Linnéa -89 50.42      SB 257      
» Eriksson, Sandra -89 34.56  PB 1
Holmgren, Kerstin -59 51.00  SB 269
Kullander, Christina -61 51.59      PB 303      
Näslund, Eva -74 50.22  PB 236
Söderlund, Camilla -72 ej start 
 2018-03-22 (to)  | Stadion, Erbil, Irak
  Enligt notis HIF Fri
gren klass   namn resultat  vind plac omg
110 m häck (106,7 cm) MS » Shaker Anid, Amir -89 14.06    -          
 2018-03-18 (sö)  | Två sjöar runt, Sundbyberg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Mylfalk, Niklas -70 1:09.24        7 16,7 km    
M75 Förberg, Jan -42 30.34  84 5,7 km
 2018-03-10/11 (lö-sö)  | European Throwing cup, Leira, POR
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 62.64  [1]   SB 8 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
 2018-02-16 (fr)  | IAAF, Gold Coast, AUS
  Tävlar för AUS
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Harradine, Benn -82 63.56      SB 2      
 2018-02-11 (sö)  | IAAF, Melbourne, AUS
  Tävlar för AUS
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Harradine, Benn -82 60.05      SB 1      
 2018-02-04 (sö)  | IAAF, Sydney, AUS
  Tävlar för AUS
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (2,0 kg) MS » Harradine, Benn -82 59.83      SB 1      
 2018-02-03/04 (lö-sö)  | RM Vinterkast, Arenastadens Kastpark, Växjö - SM : gren
  Ej SM, Riksmästerskap
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Slägga (4,0 kg) K22 » Ahlberg, Grete -98 60.41      SB 1 Final  
 2018-01-27 (lö)  | Winter Run, Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) M45   Mylfalk, Niklas -70 37.30      PB 19      
Nait Hammou, Otmane -95 32.53  PB 3
Designed by Man on Earth
Version: 2018-03-08
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics